Цукровий діабет, це спосіб життя чи вирок?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Hermi, 13 Квітень 2012.

  1. Ljlichka

    Ljlichka Well-Known Member

    я 14 років на інсуліні, починала правда відразу з нього,і для мене інсулін краще ніж таблетки,якщо цукор починає пригати то сама собі дозування регулюю, якщо іноді хочеться порушити дієту то теж - інсулін підколола і все,на таблетках такого вже не зробиш.
     
  2. mokhnatska lesia

    mokhnatska lesia Well-Known Member

    Маю вузлик в щитовидці, який виявили влітку. Гормони внормі. Сандурська призначила лікування Альба двічі вдень по 1 таб і йодомарин 1 таб зранку 200 мг. Пройшло пів року, зробила контрольне узд, вузол не виріс. ТТГ в нормі, паратгормон в нормі, кальцій загальний і іонізований в нормі, глікований гемоглобін в нормі, індекс НОМА при нормі до 3 в мене 5,21, ще при тому індексі є інсулін 21,9 при нормі до 24,9, і глюкоза (сироватка) 5,34 при нормі до 5,89. Сьогодні Сандурська все попереднє лікування відмінила, але призначила Глюкофаж 1000 XR 1000 по половинці ввечері і от тепер я думаю чи мені його пити, бо начиталася що його призначають при цукровому діабеті.
    Порадьте щось будь ласка, дякую.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  3. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Глюкофаж я п'ю , доза там 500, ну але буває різна і 500 і 850 і 1000. Дивно, що у Вас індекс НОМА завищений при відносно нормальному цукрі і ГГ теж.
     
  4. mokhnatska lesia

    mokhnatska lesia Well-Known Member

    почитала, що можливо через надлишкову вагу,
    але мені вона діагноз не пише і не каже,
    вичитала ще, що глюкофаж призначають коли дієти не дають бажаного результату
     
  5. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Ділюсь далі своєю історією і заодно рада почути ваших думок з приводу і без :)
    Цукор і далі скаче. Але... Я за останні два місяці дещо спостерігала. Цілий березень місяць я хворіла: то з зубом проблеми, то Т висока, то нежить, то кон'юнктивіт, то кашель задушливий. І фактично цілий місяць цукор був нормальний, без сильних стрибків. В квітні місяці я одужала, болячок всяких не було і цукор як хотів як і скакав. Тобто, як я зрозуміла, коли імунна система була "зайнята" вирішенням інших "проблем" (усуненням неполадок в організмі), то вона не атакувала так бідолашну підшлункову і остання справлялась зі своїми функціями. А коли в організмі все гуд, то імунка знищує клітини підшлункової. Для мене то як з області фантастики: як можна самій себе вбивати??? :girl_cray:
    Ще я спілкувалась з однією жінкою, яка теж має автоімунне захворювання, але імунна система "знищує" її суглоби. З тим вона живе вже багато років, рухається напрочуд добре. Та розказувала мені, що вона довгий час (кілька років) приймала спеціальний препарат для погіршення функції імунної системи (зібрано отрути різних рослин в допустимих дозах) і завдяки тому препарату їй було дуже добре на суглоби. Задумалась я над тим щоб собі таке приймати, але ясно що без консультації спеціаліста не почну.
    Так от, тепер я не знаю до кого йти: чи до ендокринолога (хоч я вже багатьох переходила і висновок практично один і той самий) чи до імунолога, так як першопричина захворювання все-таки в імунній системі.

    З дієтою зараз важко, капець як важко... Інколи не дотримуюсь і всьо, "пішло-пропало"... Спорт є, кожного дня мінімальний, але є, і пару разів в тиждень йога/зал. З наступного тижня запланувала бігати щоранку хоч 15-20 хв., але кожного дня. І, знаєте що мене ще засмучує? Те, що вага абсолютно не падає(( А мені треба було б. От як стала ще в лютому так і все(( Розчарована геть(
     
  6. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    То так само як і з щитовидкою, сама себе знищує, імунологічні хвороби є незрозумілі
    --- дописи об"єднано, 11 Травень 2018 ---
    @aknytsU в як твоі аналізи на щитовидку? Ти робила?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Наче все ок з нею. Здавала аналізи, вони в нормі.
     
  8. RnnUA

    RnnUA New Member

    Привіт, потрібна допомога. Хто у Львові може продати одну ампулу Інсуман Рапід? Не хочеться цілу пачку в аптеці купувати, я тут проїздом, куплю одну ампулу. Хто зможе продати - напишіть, приїду куди треба!
     
  9. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Кажуть Акку Чеки найкращі глюкометр. Фіг то правда, або мені бракований попався.
    Вже три тижні маю Акку Чек Перформа (до того юзала Gluco Dr.).
    От зараз лежу в лікарні, вирішила перевірити Перформу. Інколи різниця може сягати 4,0!!! поділок!
    До прикладу:
    Глюкометр - Лабораторія
    6,8 - 5,3
    6,4 - 5,6
    10,1 - 6,0
    11,7 - 9,2
    7,9 - 6,2
    8,2 - 7,5
    То з одного "потоку" крові.
    Розчарувалася я в тих глюкометрах((
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  10. SvitlaLu

    SvitlaLu New Member

    люди нормально живуть із цим захворюванням, головне стежити за раціоном, до такого треба просто звикнути.
     
  11. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Напевне, час прийшов...
    Останніми тижнями прослідковую, що цукор вищий після прийомів їжі, ніж попередні місяці (фактично 1 триместр вагітності). Дзвонила лікарці, та рекомендує почати колоти інсулін, 1-2 од. перед кожним прийомом їжі. Чесно, я вже навіть не проти, тобто, не в штики сприймаю пораду "почати колотись". Та є велике, величезне АЛЕ. І з приводу того "але" хочу спитати поради у більш, хм, досвідчених в тому плані.
    Так, часто після прийомів їжі цукор вище норми. Але і часто бувають такі от ситуаці:
    1) поснідала, через 2 год. цукор 13,0 на глюкометрі, тобто десь 10-11,0 в реалі (дуже багато, знаю). Але я голодна як вовчиця, вода/чай не допомагає. З'їла добрячу тарілку супу (морква. картопля, цибуля, фасоля, фрикадельки в складі). Ніякої рухової активності (бо живіт болить раз, два - якраз мій робочий час, який я проводжу зазвичай сидячи/напівлежачи). Через дві години після супу поміряла - цукор 6,0. Тобто якби я ще перед тим супом вколола собі інсулін, то в мене він би знизився ще на 1-2 одиниці. А то вже замало буде як для цукру після їжі і особливо під час вагітності.
    2) сьогодні: пообідала салатом (капуста, морвка, кукурудза), 2 яйця, тости з авокадо, кислі огірки. Перед їжею був 7,2. Після - 6,9. І знову ніякої рухової активності.
    І насправді, таких моментів багато, коли поїла і цукор навпаки падає. Я розумію, що коли є рух, то доколювати не треба, або меншу дозу. Але мені і так хочуть почати колоти ту найменшу дозу, тобто куди ще зменшувати.
    Мені дуже це не подобається, ну дуже. Я переживаю, щоб не було гіпо, хай краще вже вищий цукор, ніж нижчий.
    Глікований мій був в вересні 6,7. В грудні став 5,7. І це ніби супер класно, та показник с-пептиду впав нижче норми (був 1,2 став 0,42 при нормі від 0,9).
    Зараз пройшов тільки місяць, хочу здати фруктозамін, він ніби показує рівень цукру за 2-3 тижні.

    І рівно через два тижні знову в лікарню лягаю. Зараз в них карантин, вагітних не пускають. Буду там вкотре обстежуватись.
     
  12. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    я не спеціаліст у Вашому питанні, але б рекомендувала проконсультуватись з іншим лікарем. Я не знаю випадків коли люди відмовлялись від інсуліну.
    Рівень цукру не критичний, але пам'ятайте що підвищений цукор дуже негативно впливає на нирки і зір (це перші органи які дають про це знати). У Вашому випадку ще додаткове навантаження.
    Треба добре обдумати і проконсультуватись з декількома хорошими спеціалістами.
    В моєї мами діабет другого типу, цукор без прийому їжі - 8-12. Ніколи не здавали в динаміці, але це логічно що після прийому їжі цукор мав би підвищуватись.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  13. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Це не обід, де каша? Може тобі падає цукор від того? Мають бути 3 повноцінні прийоми їжі. Каші-вуглеводи, маст хев. Плюс перекуси.
    Зупи-не найкраща іжа, переварені овочі....і це теж не повноцінний прийом іжі, тому ти й голодна і цукор тому й низький.
    Я колола інсулін вагітною.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Не на кожний прийом буде каша. В той раз були два тости з ц/з хліба, теж вулгеводи.
    А в супі були картопля, морква - це те, що точно піднімає мені цукор.
     
  15. matematyka

    matematyka Well-Known Member

    Натрапила в інтернеті на статтю:
    "Вчені: діабет може бути 5 типів":
     
    Останнє редагування: 17 Січень 2019
    • Подобається Подобається x 1
  16. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Дівчата, радьте щось...
    Завтра до лікаря дзвонитиму, але може щось мені скажете.
    Передісторія...
    16 березня зранку стало погано, слабкість, нудота, тисне в грудях. Такий стан був майже 5 днів. Була температура 37-37.5. Думала, що якийсь ротавірус. Особливо погано зранку, просто з ліжка не могла встати. Після того як трохи походила, прийняла душ стає краще. Навіть були дні, що майже добре. Погано тільки зранку. Їсти нічого не могла, і зараз їм через силу. За 15 днів -4 кг. Загалом в роті сухість відчуваю давно. Спрага була особливо на в перший тиждень. Зараз теж якась сухість в роті.
    В суботу приписали мені антибіотики. Ну бо вже 6 день, а мені не краще загалом.
    Антибіотики пропила, але стан майже без змін.
    Направили на узд (в нормі), аналіз крові в нормі.
    От глюкоза 6.3, ГГ 5.34 (в листку норма до 5.9).
    Чи можна мій стан ( слабкість, тахікардія, нудота, деколи важко сконцентрувати увагу чи зір...) пов'язати з підвищеним цукром в крові? Загалом показники не критичні, а ГГ в нормі.
    По батьківській лінії є ЦД 1 типу ( в баби та татового брата).
    Загалом грудень- січень займалася спортом вдома. Година, деколи 1:20. Харчування все ок. Скинула більше 20 кг і вага стабільна була.
     
    Останнє редагування: 31 Березень 2020
  17. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Натще 6,3? З пальця чи з вени?
    Ви дотримувались всіх вимог щодо здачі тесту? Особливо про голод мінімум 10 годин.
    Глікований в нормі абсолютно.

    До речі, через велику втрату ваги гормональний збій може бути. Перевіряли щитовидку?

    І, не хочу лякати, та перед тим як в мене випадково виявили підвищений цукор (за 8 місяців) у мене була кишкова інфекція з температурою, рвотою і т.п. Тобто я на 99% впевнена, що імунка дала збій після цієї хвороби.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    З вени лабораторно натще. Голод навіт 12 годин.
    Щитовидка по узд в нормі, гормони не здавала.
     
  19. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    З вени до 6,5 здається норма.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Трохи може смішне спитаю, але цікаво почути думку. Останній рік вранці натще пила воду тепленьку і потім десь за пів години їла печиво. І завжди в той період зранку в мене було погане самопочуття - мушки перед очима, слабкість, затуманеність, могло бути аж до обіду, поки я норм не поїм. А зараз п'ю дуже солодкий чай зранку і помітила, що після нього мені різко стає краще. Це може бути пов'язано з рівнем цукру в крові? Щитовидна в нормі, маю інший діагноз, не знаю чи можна його якось поєднати з цукром. Що здавати? Простий аналіз на рівень цукру чи є якісь ще? розкажіть алгоритм дій, будь ласка.