Чому я маю платити ПДВ?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Музик, 8 Червень 2012.

  1. Музик

    Музик Мартуська

    Чому я маю платити ПДВ? ну тобто, коли я купую щось в тому ж супермаркеті - на чеку вибивають вартість ПДВ. чому я маю платити податок на суму, яку до вартості товару вже додав виробник? чи я не так розумію щось?
     
    Останнє редагування модератором: 13 Червень 2012
  2. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Питання, на які давно хочеться знайти відповідь

    Ви маєте платити податок на місто, область, державу, бо потім ті податки йдуть в міністерсто яке використовує ті податки. Це ж елементарно. Звідки держава набере грошей як не з податків? Виробник платить своє, а ви своє. Потім ви ще з доходів платите податок, і то все йде на оплачування ваших пенсій в майбутньому, або краще сказати на оплату пенсій бабусям сьогодні.
     
  3. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, на які давно хочеться знайти відповідь

    тому що пдв - це податок на ДОДАНУ вартість. усі учасники операції від виробника до кінцевого покупця ( тобто, вас у супермаркеті) ДОДАЮТЬ торгівельну націнку, щоб заробити щось на цьому продажі. і відповідно з ДОДАНОЇ ВАРТОСТІ сплачується ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ. і кінцевим платником цього податку - і є кінцевий споживач.
    окрім того , треба розуміти, що є ПДВ закладене у придбаному супермакетом товарі, і ПДВ яке сплачуєте Ви при купівлі товару ( відповідно воно є більшим оскільки рахується від закупівельної ціни+додана вартість ( торгівельна націнка).
    Різниця між вхідним і вихідним ПДВ і є тією сумою ПДВ - яку отримує держава. , ну як ви розумієте - це одне з найбільших джерел наповнення усіх бюджетів.
    сума ПДВ у чеку - не попадає до державного бюджету)) тому вам не варто переживати, що ви забагато платите))
     
    Останнє редагування: 9 Червень 2012
  4. Tamilla

    Tamilla New Member

    Відповідь: Питання, на які давно хочеться знайти відповідь

    Аналогічно, вважаю це абсурдом.

    Хто вам таке сказав?.. Податок на додану вартість нараховується ("зверху") на собівартість виробу, а не лише саму націнку. Перевірте чеки з калькулятором, щоб переконатися :xaxa: ПДВ - це податок, який по своїй сутності повинен відшкодовуватися, повертатися і справлятися має аж ніяк не з кінцевого споживача. Якщо юридична особа собі може повернути суми сплаченого ПДВ в ціні товару, то фізична особа аж ніяк! Але ж наше законодавство чітко "бдіт" інтереси...

    ...а куди ж вона, по вашому, попадає?
    При купівлі сировини, матеріалів, з яких виготовляється товар, виробник СПЛАЧУЄ ПДВ, яке вже є в ціні, навіть електроенергія, яку він використовує при виготовленні має в собі ПДВ, яке він теж спрачує в процесі виробництва. Ну, а решта до 30-го числа наступного за звітним, з продаж кінцевому споживачу. І не інакше. :yes:
    ...ну, але в принципі в нашій державі так - не попадає... вона осідає в кишенях кількох людей... :sad:

    В теорії так, але на практиці різниця може бути, як в сторону держави - до сплати в бюджет, так і в сторону підприємства - відшкодування з бюджету. Так ось, в державу ви мусите чітко сплатити все, що "вилізло" за місяць, але якщо не дай Боже, треба буде, щоб держава повернула надміру сплачений ПДВ - :girl_impossible: Працюючи в сфері фінансів і бухгалтерії я з впевненістю скажу - вже майже останні років 5-6 "живими" грошима ПДВ повернути практично не можливо. :girl_sad:
     
  5. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, на які давно хочеться знайти відповідь

    навіть не буду вступати в дискусію.
    читаєм теорію. і зокрема, чому є поняття " кінцевий споживач".
    таке враження , що торгівля для Вас починається на виробнику і закінчується на Вас. усі решта ланки десь поділися.
    тільки , як я писала вище - ви забули головне- торгівельну націнку. чи всі продають в нуль? повторюся, що різниця між вхідним і вихідним ПДВ і є саме ПОДАТКОМ на ДОДАНУ вартість.додана вартість є ключовою.
    щодо ПДВ в чеку , знову ж таки повторюся, сума не попадає державі, а попадає РІЗНИЦЯ між пдв в закупівльній і пдв і реалізаційній ціні. читайте основи.

    п.с щодо повернення ПДВ, у вас викривлене бачення. цікаво, за що існувала б держава, якщо б усі підприємства працювала в мінус і відповідно відшкодовували пдв з бюджету. за рахунок чого б наповнювався бюджет?
    і якщо ви вважаєте ПДВ абсурдом, то як мінімум я не розумію, яке ви має відношення до бухобліку, бо на жаль, не видно з вашого допису , що ви розумієте суть таких елементарних для фінансиста речей.

    ваша відповідь не компетентна. Об'єктом оподаткування ПДВ є додана вартість. це написано в будь якому підручнику і в назві податку.

    ---------- Додано в 21:23 ---------- Попередній допис був написаний в 21:10 ----------

    елементарний приклад.

    1. закупівельна ціна цукерки 12 грн з пдв( ПДВ 2 грн) . реалізаціна ціна ( націнка 30 :wacko: 15. 6 грн.( ПДВ 2.6 грн). різниця , що сплачується державі за даною операцією , 2.6-2.0= 0.6 грн. Додана вартість = 15.6 -12.0 = 3.6 грн. ПДВ 0.6 грн. отже , податок на додану вартість , розрахований з націнки( тобто доданої вартості) -аналогічний до розрахунку між різницею ціни закупу і продажу

    думаю, не має більше , що пояснювати.
     
  6. Tamilla

    Tamilla New Member

    Відповідь: Питання, на які давно хочеться знайти відповідь

    Нууу... Касю, не ставлю під сумнів вашу компетентність стосовно "штудіювання підручників", :xaxa: як ви вище писали, бо я фінансист-практик і в цій сфері працюю вже понад 10 років. Оперую не підручниками, а Податковим Кодексом України і виключно власним досвідом. Це до слова. Тож, читаючи назву теми вище, відповім, що для того аби запрацював ваш приклад

    і державі можна було б заплатити саме стільки скільки ви вирахували має бути дотримано кілька умов і одна з них:
    - цукерку треба купити в такого ж платника ПДВ, щоб здійснити подібне коригування (це лише одна з декількох)... А якщо цукерку ви купили в підприємця, який не нараховує того ПДВ на вартість свого товару? Такі теж є - уявляєте? Що ви тоді зкоригуєте?

    бо по даному випадку ви ж коригуєте саме ПДВ. Отже, на ту суму ПДВ (різницю, по вашому) виписується ОКРЕМИЙ документ, дуже важливий, і по ньому ведеться окремий облік, навіть на окремому рахунку в бух.обліку (про це книжки теж пишуть). Тобто, без такого документа (а неплатник ПДВ вам його просто не надасть) цей приклад не з"явиться в принципі.




    Я висловила свою думку, як фінансист і головний бухгалтер з багаторічним стажем. Я особисто цю процедуру проходила неодноразово, тому і написала те, в чому є компетентна.
    Могла б ще багато в чому просвітити вас, відповідаючи на ваші "фахові" зауваження, але не бачу в тому змісту.

    Може напишете в якій області ви спеціалізуєтеся і я матиму змогу поставити вам запитання :girl_wink:
    Тим більше, ви дозволяєте собі поставити вердикт компетпентності, сама ссилаючи при тому на основи підручника.


    Р.S. Ви пишете, що не хочете вступати в дискусію, тим не менше, понаписували, вибачте, вінігрет. Все в купі і поверхнево. Проконсультуйтеся з фахівцем, якщо вважаєте, що тут нема рівні для вас. Бо я написала виключно факти, за які несу відповідальність. І якщо вже критика, то хотілося б від людини, яка розуміє що критикує.
    Можете мене за це забанити. :beee:

    ---------- Додано в 23:10 ---------- Попередній допис був написаний в 22:37 ----------

    Повертаючись ще раз до запитання форумлянки, стосовно справедливості справляння податку в супермаркетах, від себе теж скажу - відношення негативне.

    Бо, якщо проаналізувати всю податкову систему в Україні, то тут ще треба багато допрацьовувати і вдосконалювати, щоб воно працювало, як в інших Європейських державах, навіть там де теж існує ПДВ.
    Податок має справлятися з доходу того, хто його отримує. При отриманні зарплати, я особисто, немало відраховую в бюджет - 15-17%, при закупці товару, створюючи при цьому виторг СПД (суб"єкту підприємницької діяльності) я знов сплачую податок - 20%! Ба, навіть, оплачуючи за телефон, газ, електроенергію з мене знову стягують ще 20% податку... :dntknw:
     
  7. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, на які давно хочеться знайти відповідь

    щоб не буди голослівною виділю Ваше речення , яке і є головним аргументом для мене у компетентності .
    я навіть не знаю, як пояснити, чому , якщо ви бухгалтер таке могли написати. це абсурд. ПДВ аналізується в розрізі реалізаційної і закупівельної ціни.
    поняття " собівартість " і "дохід" використовується при обрахунку податку на прибуток. у вас все в купу змішалося.
    тому що, Вас попередній допис свідчить, що на жаль, ви не розумієте ОСНОВИ і СУТНОСТНОСТІ податку на додану вартість.
    і до речі, закон і підручники пишуть одне й те саме, - це податок на ДОДАНУ вартість. що , ви намагаєтесь заперечити))
    ?????? що я і куди я коригую? різниця вхідного і вихідного пдв є коригуванням? з якого часу? я розарахувала пдв що, сплачується до держави.ви розрізняєте податковий кредит і податкове зобовязання? коригування здіється виключно при поверненні товару або зміні ціні. в даному прикладі КОРЕГУВАНЬ нема і не було , що ще раз підкреслює абсурдність речення .


    2,6-2 =0,6 грн. або 3,6 *20 % = 0,6 грн.- Є ЕЛЕМЕНТАРНИМ розрахунком ПДВ для сплати до бюджету . у будь якому товарі. а ситуації придбання товарів у підприємців, коригування пдв, відшкодування пдв, експортного і імпортного пдв і т.д. в даному випадку не описані. і відношення до прикладу не мають. тому мені шкода, але направду це порожні розмови.

    щодо усього решта вами написаного, ви не бачите різниці між податками - у вас все в кучу, податки з доходів, зарплати, пдв і т.д. жодного розуміння сутності окремих видів податків.


    на жаль, дискусія марна.на форумі достатньо бухгалтерів, які на дадуть вам компетенту консультацію . для мене , на жаль, немає більше аргументів продовжувати, оскільки ви не оперуєте навіть базовми понятями. це моя субєктивна думка.
     
    Останнє редагування: 11 Червень 2012
  8. Tamilla

    Tamilla New Member

    Відповідь: Питання, на які давно хочеться знайти відповідь

    Касю, здається ми заплутали учасників форуму і форумлянку, яка задала запитання. Не сприймайте за образу, але навіть рядовий бухгалтер не лякається так слова "коригування", як ви. Саме так, та різниця, яку ви описуєте в своєму прикладі про цукерки, називається коригувнням. Ви, як фінансист мали б хоча б бачити декларацію з ПДВ, де якраз і є це просте обчислення того податку. І кучу з податків збили ви. Мені дуже шкода... але раджу - візьміть бланк ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ З ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ - елементарно. І, до вашого відома, підручники і закони далеко не одинакові... З Податковим Кодексом ви теж мали б познайомитися... Це якраз і є та основа основ. :) Тоді, може, ви зрозумієте про що саме я пишу.
    ...........................................................................................................
    Чесно кажучи, я навіть не вчитуюся у всі ваші слова, бо сиджу на роботі і мені аж соромно, що дискутую на такому рівні про елементарні речі. Це просто смішно.
    Короче, якщо кому треба чи цікаво, розкажу "на пальцях", але епістолярним способом... та ще й тим, хто про ПДВ з підручника знає.... це вже вище моїх сил. Вибачайте. Дякую за дискусію.
     
  9. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, на які давно хочеться знайти відповідь

    таке враждення що ви з іншої планети)) саме та різниця, яка описана в прикладі, є сумою сплаченою до бюджету)) а коригування мало б місце лише у разі поверння цукерки покупцем продавцю. чого у прикладі немає. окрім того, таку просто річ, як додану варітість, ви взагалі гарно оминули)) ну а на що ,нє? то її певно не існує))
    раз ви настільки компетентні, то гляньте в декларації, за яким принципом обраховується пдв до сплати))
    і якщо зауважите, то це є РІЗНИЦЯ між зобов'язанням і кредитом.

    ви не розібралися у банальній задачці з одніє операцією в торгівлі, і пишете абсолютні дурниці.
    окрім того, про підручник о цей закид мене дістав. бо як би ви їх читали , то знали б базис. а ним і не пахне.

    я можу з 100 % впевненістю стверджувати про не компетентність вашого допису, доведену аж 3 постами.
    повні дурниці. чесно, давно такого не читала. і мого терпіння розкладати операцію на 2 дії 58 разів просто не стане.
    п.с. як би я була роботодавцем, то фінансист, який не знає відповіді, що таке ОБЄКТ податкування ПДВ, хто такий кінцевий споживач, і чому в чеку є пдв і чому його сплачують - вилітів би з 1 хв. розмови.

    у вам приємних не економічних дискусій ))
     
  10. Tamilla

    Tamilla New Member

    Відповідь: Питання, на які давно хочеться знайти відповідь

    Касю, дорогенька, я декларацію бачу щомісяця. Це ви прочитайте свій допис де ви розраховували ПДВ з націнки. А тепер мене самі тикаєте в декларацію, де розрахунок іде так, як я описувала. Будьте уважні. Не треба відходити від теми.
    І ще раз уважно прочитайте запитання форумлянки. Про що саме йшлося.
    Вести дискусію типу "дурак - сам дурак", а потім забанити чи щось таке... багато компетенції не треба. І по тому як ви розкидаєтеся своїми оцінками видно і вашу ціну, про це теж пам"ятайте. Це до слова.
    Якщо вам відомо щось таке, чого не знають інші - спокійно виразіть свою думку і все, не треба кидатися. Я ж вас особисто ні в чому не переконувала? Хіба нє? Тоді наша дискусія буде цікавою і пізнавальною для форумлянок ;)

    Тому, щоб не перетворювати дискусію в балаган, повертаючись до теми:
    я теж проти справляння ПДВ саме з кінцевого споживача-фіз.особи. Платниками того податку спокійно можуть бути лише юридичні особи чи фізичні платники ПДВ. Бо саме вони мають можливість його собі ПОВЕРТАТИ, КОМПЕНСОВУВАТИ, коригувати... чи яким би терміном це не називали... У фіз.особи такої можливості нема.
    Чи варто обтяжувати громадян ПДВ в квитанціях і чеках - питання риторичне.

    P.S. Якщо у когось виникає бажання висловити свою думку стосовно компетентності написаного - не витрачайте зайвий раз свою енергію, бо мені це до фєні :boredom:. Просто напишіть свою думку і аргументуйте, як це зробила я. :girl_bye:
     
  11. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Питання, на які давно хочеться знайти відповідь

    будь ласка покажіть місце, де ви описували як вирахувати суму ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету
    :lol:
    аплодую стоячи, три ваших дописи про нічого, і супер висновок про аргументацію

    просвітіть темних, як порахувати ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету
     
  12. Tamilla

    Tamilla New Member

    Відповідь: Питання, на які давно хочеться знайти відповідь

    Різниця між сумою податкового зобов"язання і податкового кредиту з врахуванням коригувань (+/-) підлягає сплаті до бюджету.

    Податкове зобов"язання - це сума всіх операцій за звітний період, які оподатковуються ПДВ
    Податковий кредит - сума придбання товарів (робіт, послуг), які МІСТЯТЬ в собі це ПДВ.

    Це те, що я намагалася прояснити і уточнити. Якщо куплений товар, який в майбутньому буде перепроданий, не містить в собі ПДВ, то і до сплати в бюджет сума буде дещо іншою, а саме більшою.

    До прикладу, я, маючи супермаркет, купила для перепродажу товар у продавця А, за 1000,00 (без ПДВ), на 100 грн. зробила націнку. Я не продам його за тих 1100 грн. Закон зобов"язує мене нарахувати ще й суму ПДВ - 220 грн. Отже, на ціннику буде ціна - 1320 грн. в т.ч.ПДВ - 220 грн.

    1000 грн., це мої валові витрати, 100 грн. - націнка, і 220 грн. - сума податкового зобов"язання (по цій операції). І з того, що немає под.кредиту (див.вище), до бюджету прийдеться сплатити всі 220 грн.

    Якщо б цей продавець А, нарахував ПДВ на свій товар, мені б довелося заплатити йому: 1000 ціна товару + 200 грн. ПДВ - разом 1200 грн. І тоді моя та сама націнка 100 грн. зробила б остаточну ціну для споживача - 1300 грн., де сума под.зобов"язання - 216 грн., але в бюджет до сплати підлягає тільки 16 грн.!!!!! як різниця між 200 і 216 (суми ПДВ).бо тут я маю податковий кредит.

    При одинаковій націнці суми до сплати при різних ситуаціях є різні.

    Якби ПДВ вираховували з націнки - то у бухгалтерів би як мінімум мізки витікали, я вже мовчу про тих, кому б це доводилося перевіряти (інспектора ДПІ).

    Якщо я помилилася в розрахунках - виправте.
     
  13. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, на які давно хочеться знайти відповідь




    тема закрита.
     
    Останнє редагування: 12 Червень 2012
  14. Tamilla

    Tamilla New Member

    Відповідь: Питання, на які давно хочеться знайти відповідь



    Гадаю, хто орієнтується в темі самого запитання, суть моєї відповіді зрозуміли. :bye2:
     
  15. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, на які давно хочеться знайти відповідь

     
  16. sani

    sani New Member

    Відповідь: Чому я маю платити ПДВ?

    підраxуй не підраxуй, але платити ПДВ я не хочу ;)
    а Азаров каже ми податків не платимо, з майже кожної покупки 20% державі... але питання за що? і на що ідуть ті гроші? я наприклад не бачу :sad:
    з кожної хвилини розмови 7,5% в пенсійний фонд
    з зарплати теж податок, з прибутку теж податок... то капец якийсь

    а в бюджеті грошей все нема...
     
  17. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Чому я маю платити ПДВ?

    якщо ви читали дискусію, то не усієї суми покупки 20 % попадає до бюджету.
    ну це так , до відома.

    чому пдв є у чеку? тому , що ви купили і спожили даний товар. отже, ви кінцевий споживач. на вас зупинився рух цього товару. цим ви і відрізняється від а) виробника, б) усіх посередників, які продавали цей товар до магазину, де ви його купили.
    усі ці учасники, під час операції виробництва чи продажу від посередників гуртових до роздрібних- не споживали цей товар, а провадили діяльність , з метою отримання доходу. тому , вони і сплатили податок на додану вартість, а також податок на прибуток, якщо діяльність була прибутковою.
    ви придбали товар з метою споживання, а отже остання ланка несе на собі частину цього податку.оскільки, продавець, який "доніс до вас", цйе товар, сплачує цей податок також у закупівельній ціні. і він , згідно законів економіки , не може продати вам товар, за ціною якої буде нижче закупівельної і без податку. бо тоді діяльність такого магазину ( чи будь якого підприємства) буде збитковою. а ринок є ринок - має бути дохід, інакше це потенційне банкрутство.
    звісно, є різі варіанти і виключення.
    але -це економіка, ринкова економіка. і вона має свої основи. не можливо бути учасником економічних відносин ( а кінцевий споживач безпосередньо приймає участь у цих відносинах - ви ж ходите на роботу, купуєте товари, сплачуєте комунальні послуги і т.д.) і не сплачувати податки. бо держава не має інших джерел надходження коштів. податки , що утримуються державою і є основним грошовим потоком для забезпечення існування цієї держави.
     
  18. sani

    sani New Member

    Відповідь: Чому я маю платити ПДВ?

    ну то ясно, в ідеалі то так, але поставлю питання іншим боком, для чого платити двічі?

    тобто ти платиш податки на які утримують чиновників та інших бюджетників, причому платиш НА ПЕРЕД... А коли приходиш до тих самих чиновників чи бюджетників(виготовлення паспорту, лікування, навчання, виготовлення будь якої довідки яка потрібна тому самому чиновнику і тп...) за усі ці послуги знову ж таки є ОФІЦІЙНА ціна, яку потрібно заплатити + деколи ціна не тільки в касу.

    Тобто якщо я плачу податки, то виготовлення паспорту чи іншої бумажки у держ установі має бути швидким і безкоштовним. Якщо ж я за то все маю ще раз заплатити то для чого я плачу не малі податки??
     
  19. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Чому я маю платити ПДВ?

    не погоджуся. це дуже вузьке бачення.
    адже ви живете в державі, яка робить вас громадянином держави , ні? а отже , для цього і є її економіка - спрямована на утримання цієї держави. ви , ж як громадянин- отримуєте освіту, ходите до лікарні, хочете , щоб на кордоні стоя прикордонних і вас захистив у разі війни, звертаєтесь до міліції і т.д. усі послуги надані вам цими службами є ЕКОНОМІЧНО НЕПРИБУТКОВИМИ, бо не може міліція - продавати вам свої послуги. чи дипломатична служба не може вам продати свої послуги , коли за кордоном ви до неї звернитеся.
    отже, усе це мусить утримуватися бюджетом. а бюджет не наповнюється з космосу, а наповнюється з податків та інших джерел .

    і я не бачу , що саме ми платимо двічі. встановлення офіціних оплат в таких установах зумовлене, звісно, нестачею коштів на утримання дотаціних бюджетних сфер, щоб вони могли хоч щось заробляти на своє утримання. нестача бюджетних коштів і "хабарництво" - це є питання зовсім іншої дискусії. і обговорювати " чому в нашій державі так, а в Норвегії - соцсфера в 1000 разів краща" - думаю, не ма потреби.

    це не можливо пояснити 2-3 постами, економіку вивчають роками. роль держави в економіці будь-якої країни - є ключовою.і учасники економічних відносин у державі є платниками податків , так є і було.
     
  20. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Чому я маю платити ПДВ?

    Якщо не помиляюсь то на чеках пишуть- в тому числі ПДВ. ( В т.ч.ПДВ), а не плюс ПДВ.
    В чеках відомості про податки більше інформативні. Прописують ПДВ, ПФ і т.д. хоча це не повний список складових, що входять в вартість, але це все входить в ціну продукту.
    Якщо думати "чому я маю платити ПДВ" то тоді можна думати і так " чому я оплачую життя загалом продавця"?. В ціну ж закладено не тільки податок, а й заробіток . Отже - чому я повинна платити за те, що підприємець взагалі проводить свою діяльність?:ireful1: Трохи абсурдно звучить.
    не хочете платити ( тобто переплачувати) продавцю ( як посереднику між вами і виробником) тоді можна знайти вихід на виробника і взяти товар напряму з , умовно , заводу ( націнка все одно буде, але мінімальна). То я так, до прикладу))) А ще краще - зробити самому. і нікому нічого не заплатити.:girl_crazy:
    Уявила собі: отримую в магазині чек, а там написано " в ціну цього куска сиру входить заробіток продавця відділу, водія , зарплата бухгалтера, менеджера, дистрибутора, а виробник взагалі купив собі нову машину, і за це все заплатили ВИ!!":girl_blum:
     
    Останнє редагування: 14 Червень 2012