чисто чи стерильно?

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем irushka, 9 Серпень 2011.

  1. manka

    manka Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    а може їй сподобається малювати на стіні саме кухні, коридору чи гостинної?

    ---------- Додано в 00:32 ---------- Попередній допис був написаний в 00:30 ----------

     
  2. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    ну да, звичайно :)
    Але ж діти в такому віці не відчувають і не розуміють наприклад що стіни після ремонту і їх не варто псути малюнками, або ж починають малювати не лише по стінах а й по меблях. А чи не простіше просто дитині не показувати що можна малювати по стінах.
    Ми передбачливо всі стіни в квартирі пофарбували фарбою яка витримую багаторазове мокре миття ( ну бо як не фломастер так сочок обляпає), але це не означає що Юля малює по стінах. Їй навіть в голову таке не приходило. Я даю їй альбомчик, папір, магнітну дошку, малює на асфальті крейдою, але якби вона спробувала малювати по стінах то напевно пояснила би їй що так робити не варто бо це є наше майно, а псути майно не добре, його треба берегти і
    Я не розумію захоплення тих батьків в кого діти нормальну квартиру перетворюють в виставку наскальних малюнків. Чесно. Я ніколи напевно не зрозумію. Я вчу дитину берегти свої речі, по можливості не псути, бо воно все має певну ціну і не все так просто дістається щоб так легко з тим всім обходитись.

    для розвитку творчості є гуртки з малювання, де з руками відірвуть творчі особистості. Ну і якщо дитина потенційних художник - то малювання лише на папері того дару не зіпсує. А якщо дитині все рівно де калякати-малякати, то для чого жертвувати своїми стінами?

    П.с. бачила стіни в квартирі густо і сильно покалякані фломастерами, ручками.... я в такому..як би це мьякше назвати.... жити б не змогла.
     
  3. manka

    manka Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

     
  4. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    то оффтоп до теми
    але якшо батькам важливіші стіни/лахи/ремонти/меблі. батьки працюють, лиш би побогачє зробити євро в хаті, крутіші меблі купити. а потім трясуться шоб недайбог ніхто там не письнув...
    шкода, дійсно шкода тих дітей
    в мене сашка колись фукорцином прошовся по дверях, десь стерли, десь залишилось. ну і шо? то ж дитина. воно не буде все життя стіни розмальовувати
    якраз ті, хто вдома намалювався, то потім більше ніде і не малюють
     
  5. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Тут не справа в тому що важливіше. Я просто не вважаю нормальним малювання по стінах. Для того є спеціальні засоби. І поки моя дитина не захотіла малювати по стінах. Може тому що я забезпечую її папером і всім іншим? :girl_haha: А як колись намалює, то поясню, що стіни не для того. І раніше думала, що якщо малий таки захоче по стінахмалювати, то виділю йому стіну, зроблю на ній типу рамку з багету і скажу най собі там малює картини. Мені не шкода стіни, але я не підтримую вседозволеність.
    А крім того - так, я хочу жити в нормальній хаті з ремонтом і не бачу в тому нічого поганого.

    ---------- Додано в 08:35 ---------- Попередній допис був написаний в 08:34 ----------

    та ні, вони якраз знають що все можна і малюють потім в гостях, в школах...
     
  6. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    для розвитку творчих якихось навичок (якшо в дитини є задатки), то радять спеціалісти довзволити випробувати різні фактури і місця для малювання. тобто дитина має с пробувати малювати руками/ногами/носом/пензиками/олівцями тощо по всьому де хоче

    ні, зорян, ти помиляєшся. немалюють.

    ---------- Додано в 08:42 ---------- Попередній допис був написаний в 08:41 ----------

    то не вседозволеність, то цікавість. дитині цікаво намалювати отут. ну якшо не хоче мама і не довзоляє, то звичайно вона бесідою переведе оту зацікавленість на іншу поверхню.
     
  7. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Дякувати Богу в нас не дуже трорча дитина, а така як батьки - сухий логік:) :girl_haha:
    Але всеїдно, ми малювали і руками і ногами і носом, і фарбами і буряком і по різних поверхнях. Це якраз завдання мами - забезпечити дитину тою різноманітністю, щоб дитина не мусила сама шукати що би то ще спробувати.
     
  8. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    а якби всупереч всьому ше би і на стіні попробувала?
    минулого року сашка в моєї мами олівцем на стіні таких закарлючок понаводив - огого
    мама моя (та єщьо любітєльніца чистоти) крик підняла - куда ти дивилась?
    а шо там дивитись. я на кухні, їсти на 5 звари/попери/шекупавсього і саша такий втіхаря олівця знайшов і вирішив облагородіть інтре*єр)))
    ну шо зробиш? ну вже так є, шо мені - притовкти дитину? взяла мочалку, другу саші і пішли мити ту стіну. під лекцію, шо *ви малі нічого не малювали і не псували, а я тут гарую, і для кого? всьо ли би нищили і нищили*
    а я сиділа і згадувала як сашка до мене на кухню прибіг і ТАКими очима дивився, взяв за руку і повів показувати шедевр
    обідно стало шо мамі/бабі 1.5 м стіни важливіші за єдного внука
    і саша більше ніколи не малював на стіні, він в загалі не хотів малювати. просив шоб хтось інший намалював. аж за рік (зараз) просить фарби і шось там калякає, машинки розмальовує, столик свій, себе деколи)))

    проходить то всьо. діти *вимальовуються*. їм хочеться спробувати все.

    я як завжди: аналог до носіння на руках - за ті перші роки дитина так виношується, шо потім вже не просить
     
  9. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    І стіни свої з різними фактурами під це діло надають?
     
  10. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    все так, але з цим не погоджуюся:

    не стіна важливіша.
     
  11. manka

    manka Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    не перекручуйте, важливішим є


    ---------- Додано в 09:23 ---------- Попередній допис був написаний в 09:22 ----------

    До речі, запитувала
    як відреагуєте на таку захцянку?
     
  12. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    руки болять? :cowboy:
     
  13. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    я не перекручую. просто батьки отим *цінувати працю* вибудовують такі стіни навколо дитини - і іграшки не розкрутиш, і не помалюєш, і ні сісти десь в болото - бо то всьо праця батьків. а заради кого вони працюють? заради дітей - шоб у них все було. а оте все ні покрутити, ні зламати (так, зламати - бо руйнування - один з етапів становлення інтересів дитини, мус бути), ні помалювати/вимазати
    і живуть люди в саркофагах
    кому? нашо?

    пс - пишу без прив*язки до конкретних форумлян. то лише роздуми і висновки. часто думки ,які збігаються в часі з думками інших людей - як професіоналів (педагогів, лікарів, психологів) так і просто батьків
     
  14. manka

    manka Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    я ніколи не малювала по стінах і не вважаю, що щось цікаве і життєво-необхідне втратила
     
  15. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    а звідки ви можете знати, якшо не пробували?
    цікаво
     
  16. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Наталь, я не трясусь, в мене всі стіни миються. Я просто
    І ще.... можливо якби моя квартира ремонт бачила років 20 тому і тим стінам вже б гірше від малюнків не було. може б я по інакшому на це дивилась. Але хочеться ж жити в охайній квартирі, де чисто, а не де двері у фукорцині а стіни у каракулях.
    ну але цікавість же не обмежується фломастерами на стіні. А візьме цвяха і почне ним по меблях малювати? Чи візьме і квіти наніц пообстригає. У моєму дворі хлопці котів дворових ловили і як не стригли.

    Мені простіше змалечку дитині впрививати аккуратне ставлення до оточуючих її речей, до іграшок, до меблів, до нашого помешкання. Аніж дозволити все, а потім коли вона увійде во вкус і з квартири зробить хлів не знати що з тим робити.

    ---------- Додано в 10:57 ---------- Попередній допис був написаний в 10:54 ----------

    це мабуть так цікавіть у хлопчиків проявляється. Бо Юлька максимум може розібрати ляльку по частинам або зняти колеса у машики. Вона іграшкт не псує, вона чистюля і в болото не сяде, а як раптом перемажеться то просить щоб її тут же витерли, вона не любить туи брудною, це в неї з народження, і от до цього її ніхто не привічав.

    ---------- Додано в 11:06 ---------- Попередній допис був написаний в 10:57 ----------

    Наталь, ну з таким підходом....
    Якщо я ніколи не вживала наркотики і не курила травку, і не вважаю що щось цікаве і життєво-необхідне втратила. ТО тоже виходить як я можу знати якщо не пробувала?
    Є певні речі які варто робити, які можна робити, а є певні речі які не варто робити. І мені здається дитині розуміння тих речей кращє прививати змалечку, ніж коли до певного віку роби що хочешь а потім виявляється що поведінку дитини таки треба корректувати.
     
  17. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    мабуть не у всіх, або не зовсім, або нам ще рано говорити:) іграшки поки не ламаєм, але розкручуєм-скручуєм:) Коли Ромаха падає на вулиці то підводиться і показує, що в нього брудні ручки і штани, при тому вимагає щоб з цим щось зробили, але я думаю не тому, що він розуміє, що брудний, а тому що ті піщинки на долонях просто йому заважають, то я рукою стріпую-він йде далі. Недавно малювали, то він теж пальчики в баночки з фарбами запихав і показував, що палець брудний і треба витерти:girl_haha: Поки я так само пальці не запхала і не показали, що так можна малювати. А от сьогодні він ручкою помалював мені грудь, ну не те щоб мені шкода, але ручку забрала і сказала, що по мамі малювати не варто:girl_haha:
    згадалось, я малювала по стіні, але мала "свій" кусок стіни і було мені тоді років 10-11:) а малювала бо знала, що скоро будуть робити ремонт
     
  18. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    А от мені пофік на стіни і меблі. Я просто бачу, як зі сторони це цев иглядає. Мені ніколи не давали малювати і сварили, якщо раптом щось царапнула. Зараз те саме. Моїм батькам їх сра*ий ремонт важливіший за дітей і внуків. Ми прийшли з малим в гості, і Святик випадково кинув ложку в ванну, і сколупнулась емаль, десь міліметри 2 в діаметрі. Скільки було крику, щоб ми з чоловіком їм ванну відкупим, бо дитину не вмієм виховувати. Або коли малий малий взяв швабру і легенько задів мамі кухонну поверхню, навіть не подряпав, просто задів, то швабру з криком вирвали і наарали, що я нецінюю нічого, що виховую дитину не так, що він має знати, що речі не так просто заробити... От саме бачачи це я НІКОЛИ не насварю дитину за стіни чи меблі. Люди важливіші за речі. А як не схочу, щоб десь шкодив - спробую пояснити, переключити увагу, але не забороню.
     
  19. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Фіга'сь, ложечка...
    Чи то емаль така?
    А що дитина сама у ванні робила?

    Інших іграшок/місця не дали? :)
     
  20. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Якщо ви спробуєте травку, то погано буде вам.
    А якщо дитина спробує малювати на стіні , то їй буде нормально (як мінімум), а не подобається це мамі :)
     
    Останнє редагування: 4 Вересень 2011