Чи заставляти дитину ходити на гуртки і секції?

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Guapa, 19 Вересень 2014.

  1. Guapa

    Guapa Active Member

    Дівчата, як Ви вважаєте чи треба заставляти дитину ходити на гурток чи секцію? Як переконати дитину, щоб вона пішла займатися?
    От почали ми ходити на танці...дитина сама захотіла, тому і повела її. Але були вже декілька разів і вона не йде танцювати, сидить біля мене і все. А вдома знов говорить, що буде ходити. Бачу, що їй цікаво і вона хоче, але стидається.
    Які слова підібрати, щоб її заохотити? Чи дати собі спокій і спробувати через деякий час знову?
     
  2. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Чи заставляти дитину ходити на гуртки і секції?

    Говорити з нею. По собі суджу. Я займалася спортивною гімнастикою, а брат вільною боротьбою. Я згодом залишила, а він займався ще багато років. Пам"ятаю, що були моменти, коли тяжко, щось не вдається..І виникає бажання лишитись того ровера. Шкодую, що батьки таки не заставили мене ходити далі - бо лінь пройшла б, це врешті-решт самодисципліна й вміння долати труднощі. Бо до брата тато таки знаходив аргументи й переконував його не залишати, й він ходив далі. Вже в старшому віці я почала ходити на народні танці, але через 2 роки занять і їх залишила.
    Зараз воджу Сашка на плавання й карате. То як малому щось не получається, то він теж шукає 150 причин, щоб не йти. Але я, пам"ятаючи власний досвід, розмовляю з ним, підбадьорюю й далі веду..Бо це корисно для нього й невдача - не привід здаватися й залишати секцію. Інколи буває просто лінь. От лінь йти і все. І наближається час ікс, коли треба виходити й небажання теж зростає, зростає...Таке треба викорінювати, а то увійде в звичку.
     
  3. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Чи заставляти дитину ходити на гуртки і секції?

    Я так розумію, що дитина ще маленька? Може, їй просто ще зарано.
    Моя перший раз пішла на танці у першому класі, також казала, що подобається, і довго би ще ходила, і все безрезультатно, якби не виявилося, що вчителька її просто недолюблює і замість того, щоб займатися, мала в кращому випадку тулилася десь збоку, в гіршому - слухала, як на неї кричать. Звичайно, ноги її більше на тих заняттях не було, а потім бабуся знайшла недалеко від свого дому гурток від "Фокстроту", я заперечувати не стала, але серйозно ті танці не сприймала, доки не побачила, як мала танцює вдома перед гостями! Недавно принесла вже третю "золоту" медальку, а залишилася би на тому першому гуртку, досі би в кутику тупцяла. Але якби їй не хотілося ходити, силою я би не гнала.
     
  4. Guapa

    Guapa Active Member

    Відповідь: Чи заставляти дитину ходити на гуртки і секції?

    Так маленька - 4 роки. Але таких же дівчаток поприводили мами і ті ідуть і не соромляться.
     
  5. popelushka

    popelushka Well-Known Member

    Відповідь: Чи заставляти дитину ходити на гуртки і секції?

    Мій синочок рік проходив на карате, спочатку був дуже задоволений, тішився, що стільки прийомів знає. Хотів перевершити татка, він в нас майстер спорту з кіокушинкай, а потім цей запал зник, проявлялося це в небажанні ходити на тренування, 150 відмовок шукав, жодне вмовляння не діяло, врешті чоловік пішов на одне його тренування і зробив висновок, що йому дійсно нецікаво, не виконує всіх вправ і т.д. Влітку сам виявив бажання і записався на футбол, так йому подобалось, та ще й тренував його син Мирона Маркевича, але одного разу прийшов і сказав, що більше не хоче займатися, довго виясняли, чому, а виявилось, що тренер дітей (в основному дітям 6-8 років) дуже ображає (матами), кричить на них (ну, в плані дисципліни це добре, але інколи, це переходило усі рамки). Тепер ми не ходимо нікуди, лише на англійську, бо це потрібно і він це розуміє, а я так мрію, щоб він "розрухався", а бажання в нього не має ходити на різні гуртки, і що робити? Чекати поки виявить сам бажання, але може і не виявити... Я так зрозуміла, він боїться тих криків і зауважень тренерів, тому відразу в нього цей запал до спорту зникає.
     
  6. Guapa

    Guapa Active Member

    Відповідь: Чи заставляти дитину ходити на гуртки і секції?

    Мій син ходив на карате 3 роки. Дуже йому подобалося і вдавалося, брав участь в багатьох змаганнях і займав місця, літом їздив з хлопцями і тренером відпочивати. Все було добре, але в якусь мить йому як відрізало...сказав-не хочу і все. І скільки я його не вмовляла, не переконувала, питала, що сталося - нічо не дало...так більше і не пішов. Пропоную йому на інше карате піти-теж не хоче. Кажу-вибирай спорт, яким хочеш займатися. То пішов минулого року на лук. Але йому треба щось рухливіше і карате було якраз добре.
     
  7. Diana

    Diana мрійниця

    Відповідь: Чи заставляти дитину ходити на гуртки і секції?

    ми з 3,8 почали ходитина гімнастики, перші 1-2 міс. чоловік водив силою та з плачем ( я б того не змогла), через декілька місяців сама бігла та навіть би щодоня ходила. Коли щось не виходить - буває і досі не хочу- це значить не можу(((
     
  8. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Чи заставляти дитину ходити на гуртки і секції?

    Моїй меншій дитині так само чотири роки, то на танці вона пішла в три з половиною в групу до старшої сестрички, бо дуже хотіла танцювати. Через півроку раптово бажання танцювати відпало, ніякі вмовляння і заохочування її не переконали. Як потім виявилося - в них були зведені репетиції кількох груп разом і її, найменшу, не брали в якусь там "косичку", дитина образилася навіки :) Ше думаю шо їй на зведених репетиціях стало замало уваги і забагато дітей. Цього року ніби захотіла знов танцювати але з умовою що в інший колектив. Але знову випало що її взяли в групу старших дітей, де вона займалася на рівні зі всіма і її дуже хвалили. Наступного разу дійшла до дверей залу і ми вернулися додому - категорично відмовилася. Потім випадково ми знайшли заняття для маленьких - її ровесників і , о чудо, дитині так сподобалося, що додому йти не хотіла.
    Щодо всього іншого - каже нічого не хоче, хоче бути вдома з мамою :)
    Мій висновок - не заставляти, бо як дитина не хоче ходити на гурток, в тому завжди є причина і дитина не завжди скаже в чому та причина.
     
  9. magic

    magic Well-Known Member

    Відповідь: Чи заставляти дитину ходити на гуртки і секції?

    погоджуюся. ми теж у 4 роки спробували піти на англійську - не вдалося) малий почав плакати і ніяк не хотів мене відпускати (він в мене домашній). і от пройшло 5 місяців і ми знову спробували піти туди ж саме і він лишився і був дуже задоволений заняттям! так, я теж увесь час, після першого разу, говорила з ним, що мова потрібна, що дітки її вчать і т.д.. і це думаю зіграло не останню роль. ну, і звісно вік 4 роки і 4,5 - в цьому віці це велика різниця для дитинки, для її сприйняття. раджу говорити, пояснювати дитинці і спробувати через деякий час знову!
     
  10. arkka

    arkka Well-Known Member

    Відповідь: Чи заставляти дитину ходити на гуртки і секції?

     
  11. Guapa

    Guapa Active Member

    Відповідь: Чи заставляти дитину ходити на гуртки і секції?

     
  12. sonyafortuna

    sonyafortuna Sonya Fortuna

    Відповідь: Чи заставляти дитину ходити на гуртки і секції?

    Моєму старшому, коли виповнилось п'ять, ми всією сім'єю завели його на карате кіокушинкай, бо він дружив з старшими хлопцями які там вже займались, чесно кажучи Віктор боявся дуже і ми його вмовляли просто один раз піти і подивитись, подивитись він згодився, але тренер одразу сказав щоб Віктор став в стрій. Пару раз видно було що зараз заплаче бо щось не виходить (був плаксою) і дивився на нас, чекав підтримки, я думала, що то перший і останній урок, але все склалось успішно, виявилось, що він дуже здібний і карате його. Змінився характер на краще, бо то було таке ніяке....А от пробувала на танці, то ніяк не хоче. Каже добре що я йому колись карате показала
     
    Останнє редагування: 13 Листопад 2014
  13. innamorata

    innamorata Well-Known Member

    Сьогодні малий (3,5р) тааак плакав і не хотів іти на гурток співів (((( правда бабуся подзвонила і сказала що на вулиці заспокоївся і вже пішов охоче. Ми вже місяці два ходимо на гурток де дітки співають. Кілька разів там була, то малий з таким задоволенням стає і з дітками співає, і вдома ми всі пісеньки співаємо і йому подобається. Вчителька там дуже гарно вміє до діток підхід знайти. І все було супер, а то нині така істерика. В мене є припущення що він просто не хотів від мене йти, а я якась ніяка. все болить і з хати виходити то легше застрелитися. От і не знаю як діяти тут. Таке саме було коли ми почали ходити на скелелазання - вдома істерика - не піду, а цілий тиждень перед тим розказує як йому подобається і як він вже швидше хоче піти на те скелелазання.
    Я не звихнута мама яка хоче реалізувати свої якісь амбіції за рахунок дитини, і якщо б побачила що дійсно не хоче ходити, то ноги нашої там не буде. Але ж бачу що хоче ((( Підкажіть як діяти в такій ситуаціії? Вмовляти дитину? чи не водити і закинути ту справу поки що. Ми в садок не ходимо(в садку ж ті самі співи певно є) і хочеться щоб трохи між дітей і щоб йому цікаво було...
     
  14. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    А з вами, якщо йде, то теж плаче?