Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем New Shrek, 28 Червень 2007.

  1. Степаныч

    Степаныч Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

     
  2. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    Багато. Більше того, є такі, що вже ПІД ЧАС навчання починають працювати. Той, хто справді вчився, а не гроші в заліковій носив.

    Тут Шрек дуже гарно порівняв ситуацію з вінчестером. У випускника вузу просто кругозір ширший!
     
  3. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    Ось приклади з “моєї сфери” (зв’язок).
    Освіта потрібна! Тільки, крім “корочки” – потрібен хист до професії.

    Приходить новенький хлопчик на посаду чергового оператора (група аварійного реагування; ситуація на 4-х моніторах + прийом дзвінків від техвідділів клієнських компаній).
    Крім освіти, потрібна комунікабельність, реакція, витримка. Найкраще реагують ті, хто крім технічних знань (можливо і без диплома), має навички водія бо музиканта або спортсмена в командних іграх.
    “Ботаніки” з кафедр – абсолютно не підходять. “Гальмують”. Кількох відсіяли. І колишні працівники держпідприємств повільно втягуються. Не той менталітет.

    Один хлопчик прийшов посеред 1 курсу. Основне вхопив при поясненні “на пальцях”. Оскільки він син офіцера, “гарнізонна дитина” – то вміє коли треба й покомандувати суміжниками. Чув, як він ганяв по телефону ледащих дідусів як прапор на плацу. Те, що він вивчає в інституті – вже я не зовсім розумію (захист інформації).

    Другий закінчив щось за фахом “інвестиційний менеджмент”. Зараз основна робота – водієм в департаменті чиновників, ночами – у нас. Повний нуль, але людина приємна. Просто гріх звільнити. Ну вже терплю, коли телефонує до мене ночами – “що робити?”

    Третій так і не переліз через 4-й курс (метрологія), але тягне. Ночами фрілансерствує, я не заперечую.

    А найбільш продвинутий – вчився і на фізматі, і на факультеті обчислювальної техніки, потім – по менеджменту – того перевели на “дорослу посаду”. Крім “польових робіт”, навантажили його проблемами постачання, руху мат.цінностей, ремонту офісної техніки. Хлопець у своєму середовищі.

    Висновок – технічна вища освіта потрібна.
    Хоча сучасна молодь в масі не рубить у проектуванні простих схем на “дискретних елементах”. Рівно як у програмуванні на асемблері.
     
  4. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    Зараз усі студенти працюють. Звичайно, чиї спеціальності мають якийсь практичний сенс. Не знаю, що там роблять філософи та політологи. :)

    До речі, хлопчик-перщокурсник з мого попереднього допису - з досить забезпеченої родини. Його батько персонально попросив мене "взяти пацана в навчання".
     
  5. Полковник

    Полковник миється в бані

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    О, Боже!
    Бедный, бедный пацан.....ЖАХ!:padonak:
     
  6. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    Ті хто вчиться, мови немає. А хто гроші носить? або ледве на 3-ках виїжджає ? скажете таких мало ;) як на мене то ні трохи не менше ніж тих хто вчиться і працює.

    При умові що людина вчиться, а не відбуває повинність заради диплому.
     
  7. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    Його батько, ще будучи майором, підробляв у нас де-факто моїм замом (сертифікація, ліцензування - кароче - хабарі по кабінетах). А коли він отримав підполковника ( а я, само собою, автоматично став "полковником") - його урочисто проводили на військову пенсію (у великий бізнес).
    Знаєте, який фейс-контроль майор у мене пройшов при прийомі на роботу ?
    І на знання укр. мови (задовільно без плюса), і з приводу його перебування у небажаній політичній організації (кп-ссссс!). Але я знайшов у ньому раціональне зерно. І не пошкодував.
    Через кілька років він "прикривав" мене під час "лівого проекту", а потім придушив наших конкурентів.
    Все одно ставиться до мене, як до старшого за званням :)
    Так, герр Обер(ст), нє ?
     
  8. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    Я щаслива, що мала змогу сама вибирати собі свій фах і батьки могли мені тільки поради давати і підтримати у виборі. Це і вважаю найголовнішим. В цілому "прогресивному" світі існує освітня система, в якій кожен може знайти місцину для себе: хошеш бути пекарем, кравцем чи перукарем, йдеш у спеціалізований технікум чи училище і здобуваєш насамперед практичні знання, відчуваєш потяг до науки чи, скажімо умовно, більшого професіоналізму у певній сфері, поступаєш до ВУЗу. І не має жодної диференціації на кращого чи гіршого, якщо у тебе університетський диплом чи папірець з коледжу. Головне - щоб був ти у своїй галузі добрим фахівцем!
    В нас, на жаль, це виглядає трохи по-іншому. Тому і маємо "паперових" професіоналів, які на ділі двох слів до купи зв"язати не можуть і справу належним чином виконати.
    Я своїм дітям залишу право вибору теж і мріятиму про те, щоб вони у своїй учбовій кар"єрі змогли себе справді реалізувати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. vasili

    vasili Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    я щасливий шо не вибрав фах за тим бажанням яке було, а вібрау батько який життя прожив у цьому світі і допоміг ме вібрати оптимально комфортну реалізацію уявної свідомості. За це ТАТУСЮ ДЄКУЮ!
     
  10. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    Ну, Василю, значить люкс тата маєш, який тебе чудово знає і розуміє! Подякуй йому обов"язково за це!!!

    В мене більшість коліжанок батьки (бажаючи їм тільки добра і маючи змогу) запхали у медичний, хоча люди творчі і їм не до анатомії тіла людського. Важко було спостерігати за стражданнями "роздвоєних особистостей", які ненавиділи брутальність нашої медичної (насамперед) системи освіти і мусіли все ж проходити через неї. Отого не бажаю нікому!
     
  11. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    То вже питання виховання.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    Мені здається що це швидше питання мотивації, і того чи потрібно це даному студенту чи його батькам.
    Принаймні коли я вчилась (10 років тому), з цілої групи крім мене ще один хлопець працював, а добра третина (як не більше) вимучувала то навчання і студенську пору сприймала як можливість побухати і погуляти подалі від батьків.
     
  13. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    Та й взагалі зараз та вища школа це бізнес, зараз всі технікуми бувші стали як не інститутами то академіями, а рівень знань, які там дають не відповідають "високому званню".
    Чи хоча б той ж інститут культури - більше понтів ніж навчання, зато папірець про ВО буде. Це Поплавським кілька років тому додумався відкрити факультет перукарської майстерності, а заодно і закон через ВР протягнутищо для перукаря ВО є обов"язковою, не то для якогось там кваліфікаційного рівня, не то щоб участь у конкурсах брати (точно не пам"ятаю, та й не суть в тому). От просто не ясно, як ті всі визнані перукарі без ВО обійшлись :scare:?
     
  14. zet

    zet Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    Вклад высшего образования не только заработком можно измерить...
    Это большая возможность найти себе применение не только в професиональном плане, но и вообще в жизни...
     
  15. duncan

    duncan Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    [​IMG] столяр — це теж творча робота.....
    наприклад, гончарі в японії вірші писали, воювали тощо....
    а “нашим” — тільки штани протирати за кульманом?... [​IMG]
     
  16. zet

    zet Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    Есть столяр, а есть краснодеревщик и реставратор старинной мебели... :)
    Вопрос даже не стоит кем работать, вопрос о широте выбора, гибкости и возможности выживания в этом мире. Убедилась в этом как раз в переломные 90-е года. Люди с высшим образованием все-таки лучше приспособились к изменившейся ситуации, хоть и не по специальности...
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. duncan

    duncan Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    немає у мене вищої.....
    “приспособився” теж непогано.... [​IMG]
    вища освіта — це наріжний камінь....
    в себе на роботі кар’єру не зроблю, бо такої не маю....
    купа нових пропозицій, єфрейтор по роботі, але ніц не світить, бо має бути папірець....
    і САМЕ ЦЕ найгірше!....
     
  18. zet

    zet Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    Так все ж в ваших руках... Зачем давать шанс другим, отказываясь от своих потенциальных возможностей только из-за отсутствия "корочки"?
    Тем более, насколько я поняла, то вы уже ведь учились? Восстановитесь и добейте вы этот ВУЗ! Я в вас ВЕРЮ! :)
     
  19. afterstep

    afterstep Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    думка непогана! пупере, назначайте точку збору... Громадо, нумо вигострім сокиру!
     
  20. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібна дітям вища освіта (повна)

    Ви будете з мене сміятись,але скажу що в Г"америці так є ,там є диференціація,і без бумажки ты букашка,особливо емігрант.Якби дочка на червоний атестат не закінчила Американську школу,то пішла би мити посуд,що в основному всі емігранти роблять.А про престижні універи вже і нічого говорити,такий диплом двері до раю на землі