Чи ображають ваших діток інші

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем dasha, 11 Вересень 2010.

  1. jassystay

    jassystay Well-Known Sceptic :p

    Хм, цікаво. Звучить, як непогана альтернатива. До речі, про крик. Моя майже ніколи не кричить, треба буде повчити :) Але дуже засмучується, інколи до сліз, коли інші дітки кричать на неї...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Нормально Ваша дитина відреагувала. Звідки їй знати, які там правила вибачень в сім'ї того хлопчика? Не люблю надмірних пояснень і спроб всі ситуації в житті запхати в одне кліше. "Битися погано", "дати здачу - нормально", "просити тільки з ввічливими словами", "просити вибачення в будь-якій спірній ситуації", "підійди і забери своє", "дай хлопчику, тобі ж не шкода". От тому хлопчику теж, мабуть, батьки розказували, що потрібно завжди при проханні казати "будь ласка", але всіх ситуацій не проговориш, і от дуже показова ситуація, коли капостить він, а чарівного слова чекає від того, кого ображає. І дитина ніби й правильно робить, а виходить конфлікт ще більший. І тут ображена дитина звісно шукає спосіб себе захистити, бо це нормально, це інстинкт, зрештою. Якщо наступного разу в подібній ситуації вона не докричиться до вихователів (а це дуже може бути), то знайде ще інший спосіб захиститися. Битися не можна? Ок, тоді кусаємося. Не можна кусатися? Добре, тоді буду плюватися, щипатися, кидати іграшками в голову. Ну а вчити втікати? Не знаю, є звісно випадки, коли краще втікати, але то не про дітей садочкового віку.
    Щодо биття, то я дитині пояснюю, що деякі шарпання дуже небезпечні, наприклад, кидати чимось в голову, штовхатися на асфальті чи біля меблів, штовхатися в живіт, пхати будь-що в очі. А блокувати доступ до своїх речей, відштовхнути руку і щось подібне я робити не забороняю. Ясна річ, що моя 5-річка ще не здатна все те розкласти по поличках в своїй голові, але малими кроками, думаю, навчиться оцінювати ситуацію і поводитися відповідно. В старшому віці я б дуже хотіла, щоб дівчата навчилися прийомам самозахисту.
    Ще хочу написати про кусання і інші альтернативні способи фізичних дошкулянь. Дуже часто (от прямо дуже-дуже) бачу ситуації, коли таке є у відповідь на заперечення батьками будь-якого насильства. Тобто постійне "битися не можна", "ніхто не б'ється" виливається в таку поведінку. Ну бо дитина чує одне, а бачить навколо інше, так я собі то пояснюю. Так виходить, що битися не можна дитині, а інші б'ються, штовхаються, капостять і ще й добиваються при тому бажаного.
     
  3. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

  4. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    В мене питання до батьків, які не вчать захисту. Малий прийшов зі школи (1 клас), жаліється на те, що його один хлопчик щипає за дупцю. І...? Що я маю йому сказати? Що б сказали Ви?
     
  5. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    @Rodionochka та напевно якщо ніяк не реагувати то буде і далі щіпати. То 1 клас, якраз в цей час вчитель має за таким пильнувати. Може поговорити з вчителькою і тому малому зауваження зробити? А вашого малого вчити якось відпір давати якщо не допоможе це.
     
    Останнє редагування: 13 Вересень 2016
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  6. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    [Q UOTE="Rodionochka, post: 2431511, member: 30499"]В мене питання до батьків, які не вчать захисту. Малий прийшов зі школи (1 клас), жаліється на те, що його один хлопчик щипає за дупцю. І...? Що я маю йому сказати? Що б сказали Ви?[/QUOTE]
    Жалітися вчителю. Робити тому хлопчику зауваження і втікати.



    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  7. zetta

    zetta Well-Known Member

    Доречі зустрічала вчителів які не люблять як ім жаліються . І не реагують ніяк , ну хіба би вже там бійка з кров'ю . А так навіть кажуть вчіться самі вирішувати і не ябеднічати , тому чи зможе розрулити вчителька ...
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Я би пішла до вчительки і сама з нею поговорила
     
  9. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Диссонанс трохи вихоить:girl_in_dreams: В садках вихователі вчать дітей "не можна давати здачі, тільки жалітись", а в школах вчителі кажуть"не жалійтесь, розбирайтесь собі самі". Весело:girl_crazy: Коротше, все що і як робити, треба батькам роз"яснювати дітям, і то вже з дитячого садка, получається :girl_yes2:
     
  10. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @Almariel ще з попередньої дискусії спостерігаю Вашу позицію тут і маю питання. Втікати чи уникати?


    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
  11. zetta

    zetta Well-Known Member

    Ну не всі вихователі кажуть не давати здачі як і не всі вчителі стоять осторонь. Головна роль у батьків. А всі решта люди просто на деякий час з вашими дітьми .
    Мене особисто дуже напрягає коли є якась дитина яка буквально тероризує весь клас . Часто батьки іі про то навіть не знають , але гірше як знають і ніц з того не роблять . Правда є випадки де батьки не дають раду зі своіми нащадком і знають про проблему.
    В моєму класі був такий хлопчина , відмінник , дикий , батьки відомі .... Ну забирав в дівчат анкети , бив хлопців , буквально з презирством відносився до тих хто вчився погано.і десь в 7 му класі образив дівчину яка подобалась іншому хлопцеві ( тихий , скромний , мовчазний) . Той спокійно підійшов до винуватця , сказав йти за ним на вулицю і так добряче йому наваляв що шок був у всіх . Принаймі до тої дівчини хуліган не ліз більше ніколи.
     
    Останнє редагування: 14 Вересень 2016
    • Подобається Подобається x 1
  12. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Він би мені того не пробачив). Бо ситуація неприємна. Він в мене маленького зросту, а в них в класі є пару таких хлопців, які хочуть самоствердитися за рахунок менших та слабших. А тут ще за дупцю, а якщо ще й пожаліється)... Як же він потім з тим жити буде. Наразі даю йому можливість самому за себе постояти, захиститись. До вчительки піду якщо ситуація повториться хоч раз. Поки не пхаюсь.
     
  13. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    звичайно, то хлопчик 6-ти років. у мене поки дівчатка дошкільного віку.
    не знаю, як це має працювати, якщо вчителя не залучати.
     
  14. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Він у мене з 3-х років у садочок ходив. І вчився там соціалізації.
    Ну і хлопчик-дівчинка у такому віці - це діти. Поки різниці в них не бачу. В садочку точно, у молодшій школі вже різниця є). Вони вже практично самостійні).
     
  15. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    В нас хороший знайомий в садок пішов, і йому в перший же день там не сподобалось, особливо вихователька. Щось там застрого сказала чи заставляла ультиматувмами їсти, точно не пригадаю. То його бабуся (сама вчителька молодших класів) сказала - ліпше такого не раба, щоб ще дитину травмувало і нервув той садок. І прийняли рішення не водити в садок взагалі:girl_yes:. Добре що бабці могли помагати. І що? Виріс дуже комунікабельний, веселий, організотоський і впевнений у собі чоловік. Так що з дитинства випробовувати дитячі нерви певно не варто, принаймі як є можливість того не робити:girl_smile:. Нє, я розумію що чоловіка треба гартувати, так, не ховати за спідницею - так, вчитись захищатись і бути сильним (фкункція батька), але буде то все. Ось з життя приклад - не ходив в садок і ніц не бракує ще й фору іншим дасть:girl_yes2:. В школі все добре було, і вузі, купу друзів має. Так що на все свій час. Я хлопців не виховувала, але там явно є свої нюанси порівняно з дівчинкою (хоч я і дівчинку вчу мудрою бути і не давати себе в обіду, та вона така що і не дає, Богу дякувати прецедентів не мали). От було колись на морі в басейні інша дівчинка взяла водяний пістолейт і почала по всіх по лицю стріляти (навіть дорослих). Де були її батьки не ясно. І дітей так зачіпала. Я розумію, що то забави. Але в тому басейні вже люди сторонитись її почали. І що моя мала? Спочатку сміялась, типу втікала, а потім без жодних підказок підплила, відібрала в неї то "орудіє" і почала в неї пшикати))) Все - більше питань не було:girl_crazy:. Я потім її спитала, "як ти так вирішила, щоб в дівчинки тої забрати, вона так бавилась напевно, хоча якось негарно вона бавилась). А мала каже "так, вона всім пшикала в лице, заважала, ми дурачились але то не гарно, то я їй відібрала, і все, сама ще її попшикала":girl_blum:. Ну таке було. Було що раніше ще хтось в садку малу вкусив, якась дівчинка. Я тій мамі сказала і при вона їй зауваження при мені і малій сказала, і виховательці скащала, виявилось що та дитина кусає і така нервова "па жизні":girl_crazy:. Але то не наші проблеми. Коротше, нічого не треба лишати без уваги. Все вирішується, і краще рано ніж пізно, і так, щоб дитина винесла корисний досвід:girl_yes2:.
     
  16. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    я мала на увазі, що не мама каже вчителю-вихователю, а сама дитина.
     
  17. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    То, напевно, від дитини залежить. Мій би точно до чужого зі своєю проблемою не підійшов. Але це чисто його особливість. В мене і чоловік такий).
     
  18. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    або з батьками, у більшості це адекватні дорослі люди, хоч спочатку і "стають в позу", але міри приймають
    можна сказати узагальнено - щипається
    а своїм я б дозволила щипнути у відповідь, боляче (але вони ненасильницького складу характеру, ледь не на пальцях "розжовуєм" як то, стояти за себе. Якщо дитина розбишака - легко переборщити.)

    знаєте як воно буває? можуть залякати завучем-директором, якщо не розберуться в ситуації.
     
  19. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    В мене колись зі старшим була страшенно неприємна ситуація: подруга випадково побачила, як на мого малого наізжала мама його однокласника. А він стояв і нічого не міг сказати. В мене в той день настрій був не дуже, то я ту маму набрала. Вона питає - то тобі малий пожалівся? А він мені взагалі нічого про ту ситуацію не сказав. Кажу, що ні, знайома побачила (то було під час уроків, в коридорі). Кажу тій мамі: у тебе якісь проблеми з моїм сином? Вона каже: ні, просто він образив іі сина. Питаю: звідки така інформація? Вона: іі малий пожалівся? Ну тоді варто подзвонити мені і то розповісти. А не давити на дитину дорослим авторитетом. Якось так. Як потім виявилось на "очній ставці" ніхто нікого не ображав, але хтось з'їв печиво того хлопчика. Але то був не мій син. А мій себе не зміг захистити, відстояти, бо прийшла доросла нервова тьотя і з порогу наїхала на дитину.
    Я то до того, що діти дітьми, а дорослі хай між собою розбираються. Я бачу так - лише вчитель має наразі право насварити на мою дитину. Чужа мама, завуч, директор - лише у моїй присутності.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    чесно, не зрозуміла.
    взагалі, втікати, якщо тебе ображають. сказати кілька разів, щоб так не робили, а якщо не помагає - втікати і жалітися старшим.
    а уникати - то, звичайно, найкраще. але рідко яка дитина зможе так влаштувати стосунки з іншими, щоб уникати будь-яких конфліктів.