Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

Тема у розділі 'Теревені', створена користувачем Liliyah Romanova, 23 Листопад 2006.

  1. Rostok

    Rostok Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    для мене це релакс.. ніж вишивати, тому в кожного своє розуміння важкої праці


    для мене
    а взагалі, якщо робити добру справу з любов'ю в серці, то не вважаю гріхом ні те, ні інше.
    Хоча люди в нас специфічні. Якщо не сходила в неділю до церки - безбожниця. А коли самі ж виходять за поріг і починають плітками займатись, то це норма)))
    Все в тому житті відносно
     
  2. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    як завжди звели(а) все на суцільний офф і закінчили, що

    *а куда бежал?*

    шо хотіла сказати?
    перевели тему в готування їсти і плітки після церкви.
    якщо ви не є практикуючим християнином, то тоді для вас і це питання не мало б стояти
     
  3. Rostok

    Rostok Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    ну ваша реакція мені зрозуміла.. хто бежал, а хто читав.. У вас особиста антипатія , вот і тримайте її в рамках. Будьте ж християнкою.
    А в житті справді все відносно.. це розуміння з роками приходить
    Питання в мене не виникає, висловлюю думку(з вашого дозволу :D). Можу повторити. Вишивати/шити/ в'язати в свята та неділю вважаю зайвим для себе.:girl_yes2:
     
  4. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    але ж про вас ніхто не питався!!! і голосування в темі не проводиться, питала Маргарет, питала Устинка, питають ті, хто є християнами, і для кого то важливо з теоретичної точки зору
     
  5. Rostok

    Rostok Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    тоді помиляються ще кілька десятків людей, які підмітили це:girl_wink:

    це вже не вам вирішувати)))
    якщо вас не влаштовує чиясь позиція, не обов'язково її критикувати, шановна)))
    Вчіться поважати думку оточуючих... Як практикуючій християнці, я не повинна вам це казати.
    Церква вчить нас любити всіх ... і тих хто вишиває, і тих, хто город копає.
    Вкотре доказуєте свою нестриманість.
     
  6. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    то скажіть щось нарешті по суті!!!
    таке, що можна прочитати, і зробити якийсь висновок мудрий!

    ну ось, я прочитала цю вашу думку
    перша частина якої суперечить другій, якщо в світлі заповіді, яка цитувалася
    якісь аргументи напишіть, чи що:

    вважаю зайвим, бо не вмію вишивати, бо не люблю вишивати, вишивати люблю, але їсти варити більше, зайвим, бо телевізор дивитися цікавіше, краще книжку почитаю, з дитиною пограюся, чоловікові час приділю, дуже люблю вишивати, і хочу, і в неділю теж, але так мене навчили, що вважаю це зайвим, мені казали, що це гріх, тому вважаю це зайвим....


     
  7. blakytnooka

    blakytnooka Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    я люблю вишивати. колись спеціально запитала у священика (УГКЦ), чи можна в неділю вишивати, бо часто таке чула від мами. І він спокійно відповів, що так. Думаю, таке налаштування має давнє коріння - люди вишивали, то було їхнє заняття,як робота своєрідна. Якщо ж хтось вишиваючи відпочиває, займається цим як хобі, то чому б і ні? Людина так релаксує. Інша справа, коли хтось займається шиттям-вишиванням як основною діяльністю - зароблянням грошей, робить такий собі невеликий бізнес з того.
     
  8. Rostok

    Rostok Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    теж колись питала, але священник сказав, якщо можна цього уникнути, то краще так і зробити...
    Священники, такі ж люди як і ми, тому трактують по-різному


     
  9. Yulia

    Yulia New Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Мені теж так само священник відповів, як і форумлянці blakytnookій. Тому якщо є бажання повишивати в неділю після літургії, то вишиваю собі. Але у свята цього не роблю.
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    А темку читали? Монахи займалися ручною роботою в неділі та свята. Вишивали тощо.
    Як не парадоксально, але то все виводиться з української прадавньої культури, а не з християнської. Саме язичники боялися взяти в руки голку та ножиці в свята, вже не пригадую зараз із яких причин, але то явно не християнські причини.
    Навпаки, краще йде тоді. І не помиляєшся, і не пореш.
    Дивитися телевізор у неділю точно гріх, особливо, якщо не були в церкві та не читали в той день нічого для збагачення своєї віри.
    А сенс обсуджувати людей? Кожен поступає по своїй совісті. Ви не знаєте, якими є ті люди, які ходять до церкви, не знаєте їх мотивів, умов життя, не знаєте їхнього серця, то не треба говорити про "специфіку". Просто оминати ту тему і все. Вона хіба руйнує. Бо відносність тут хіба в тому, що обговорюючи таких людей, нічого про них не знаючи (навіть якщо то друзі, знайомі чи родичі), ми нічим не кращі від них, може, навіть гірші.
    ЯКИМ ЧИНОМ? Неділя - це ВЖЕ свято! :girl_crazy:

    Він просто не знав, то й відповів так, щоби і не так, і не ні. Може - то не відповідь, то втеча від відповіді. Є вчені й ті, які знають, є ті Отці Церкви, зрештою, і саме християнські традиції. Я розумію, що язичницькі сильніше закорінені, але то вже кожен для себе вибирає, чи важлива йому віра чи забобони.
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

     
  12. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

     
  13. Rostok

    Rostok Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    це є десь у Біблії? можна ссилочку/цитату?
    а для збагачення віри можна не тільки читати...
    Звичайно, з запасом слів у вас все гаразд, тому дискутувати - це ваше))


    до речі, дуже багато традицій/обрядів переплітаються з язичницькими і більше того беруть початок, тому це недоречне порівняння))
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Пам'ятай день святий святкувати.
    А дивитися телевізор - це святкувати? Це бездіяльність і відсутність збагачення віри.
    Пультик випуцовуємо, поки Біблія на поличці пилом припадає, а в хаті в принципі для краси, аби була.
    Так, можна збагачувати віру й іншим чином, але точно не біля телевізора чи компутера. Можна вийти з хати й піти зайнятися добрими ділами. От якщо ви в неділю не мали часу ні на телевізор, ні на компутер, ні на інтернет, довідалися щось нове, присвятили час людям коло себе - то це проведений не намарне день. А якщо ще й повишивати з молитвою встигли - то взагалі, благодать.
    Там усе просто насправді. Є відповідна література, яка чітко допомагає зрозуміти, де проходить межа. То якщо ту літературу читати, правда.

    Ну, і вже не вперше повторюю цитату:
    "Есть пять дел, помощию которых снискивается Божие благоволение. Первое - чистая молитва, второе - чтение псалтыри, третье - чтение Божественных Писаний, четвёртое - воспоминание с сокрушением о своих грехах, о смерти и Страшном Суде, пятое - РУКОДЕЛИЕ ." Монах ЕВАГРИЙ
     
  15. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Є заповідь Божа "Пам"ятай деь святий святкувати". Отже, що мається на увазі можна детальніше прочитати тут http://ditky.in.ua/hrystyjanska-etyka/508-zapovid3.html
    зокрема по темі
     
  16. Rostok

    Rostok Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    шо ви кажете... він, священник, і не знав?? як таке може бути?
    от добре, що ви мені пояснили! Дякую!:radist::D
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    У підпіллі не було семінарій, але були хороші побожні хлопці, які були готові постояти за свою паству та Церкву. Освіти вони фактично не мали, займалися самоосвітою більше. Направду не розумію ваших емоцій щодо цього питання. Більшість із цих отців дуже покірно визнають цей факт і самі ж про нього говорять. Звідти й те, що вони забобонів не перекреслюють та не цураються. Тому і є висловлювання експертів, які можуть пояснити вчення Церкви без змішування з тим, що не є її наукою чи традицією.
     
  18. Rostok

    Rostok Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    знаєте, виділити незаангажовану і об'єктивну літературу складно.


    а де та межа? думаю, вона не постійна, і в кожного різна)
    До теми(а може і ні)потрапив мені відеоролик. Жив собі чоловік.. і був у нього син. Єдиний. Дуже любив його. Працював той чоловік на залізниці - піднімав/опускав міст. Завжди брав з собою сина. Одного разу малий вибіг на ж/дорогу, в момент коли потрібно було опустити міст, тим самим мав придавити власну дитину!!!
    Він поступив наступним чином. Щоб спасти кілька вагонів з людьми, пожертвував своїм сином!! Він ридав, коли рука його опускала міст....
    Питання, хто ще зможе таке зробити???
    .. це щодо межі
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Яким чином можна говорити про ХРИСТИЯНСЬКУ незаангажовану літературу? Тут усе однозначно, як на мене.
    Я розумію, що ми зі своєї людськості схильні посувати межі, куди нам зручно, але то не означає, що ті межі й справді посуваються. Стандарти встановлені давно, інша справа, що ми можемо їх не знати, бо не цікавилися, але нині ніц нового не винайшли, все вже було, а тому на все можна знайти відповіді. Засоби помінялися, але гріхи ті самі. Як і віра, ніщо не змінилося.
     
  20. Rostok

    Rostok Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    ким встановлені? тими ж людьми..
    правда, на перший погляд все просто, але насправді - стандарти , то є більшість, яка комусь таки вигідна. В давнину релігія = влада, тому про об'єктивність написання певних стандартів не можливо говорити.
    .. але це не по темі вже , розумію. Тому ставлю крапку