Чи має мама право на час "для себе"

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Зорянівонька, 7 Травень 2010.

?

Час на себе

  1. Є! Я вмію організуватися, щоб встигати все

    89 голосів
    53,3%
  2. Нема. Я ще не вмію встигати все

    76 голосів
    45,5%
  3. А воно мені треба..?

    2 голосів
    1,2%
  1. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Ох Орман правду каже про «або не каже про допомогу, або про побічні наслідки».
    Коли я була вагітна, мене шеф «вмовляв» почати працювати через кілька місяців після пологів, бо «он глянь на С - в неї троє дітей і з кожним вона не ходила в декрет». Я ж така наївна пішла до С і вирішила розпитати, як їй все вдається. І вона мені розказала. Після кожної фрази я все більше і більше розуміла, чому мені так важко даються навіть 40% зайнятості при наявності бабусі в нас вдома, садка і школи для старших.
    Так от С має з усіма дітьми садок з 3 місяців з 7 до 19. Має двох о-пеір (то такі молоденькі дівчата, які живуть з нею в будинку і допомагають забрати/завести дітей в школу/садочок/гурток, зробити домашнє..., вкласти спати). Має няню, яка гуляє з дітьми щосуботи по півдня (бо треба ж час лише для двох з чоловіком). Має людину, яка щотижня прибирає будинок. Ну і батьки живуть не далеко, якщо раптом що. Отак. Ясно що справляється. Але чи я б так хотіла? По-перше, моєї зарплати не вистачило б на це все, а по-друге, блін, зовсім не бачити дітей.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Подобається Подобається x 1
  2. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Я ще собі думаю, що таки дуже багато залежить і від батька дітей. Є такі тати, що таки багато допомагають, не розділяють на жіноче та чоловіче. Можуть буквально у всьому замінити дружину. Шкода, але у нас не так. Маю гарний приклад - сім’я друзів. Троє дітей, мама працює від 6 місяців малої, ходить у зал та на танці. Подружжя часто проводять час удвох, діти досить активно зайняті. І загалом сім’я цікава, активна, весела. Але є і «але». Вони дуже напружені. Це так відчувається. Оцей ритм, він є виснажливий, але вони вже інакше не можуть. Тому час від часу сидять на якихось пігулках. Вони також їздили з нами на відпочинок, хоч і жили окремо. Так от наші знайомі, які їх не знають так добре як ми, склали враження про них, як про дуже напряжних і шумних). У нас ритм в рази менший, і мені наразі так комфортно.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Напишу про себе. Я працюю. Довчовуюсь. Маю доню 3.3р. Дитина в садок не ходила. Весь час з одніює з двох бабусь. Чоловік переважно у відрядженнях. Дитина дуже прив'язана до бабусі, з якою найбільше проводить часу. Але це мабуть і є оплата за те, що я з нею мало проводжу часу, бо все щось вчу чи працюю. Маю надію, що це все колись оплатиться. Навіть боюся мріяти подорожувати. Бо якось хочеться облаштувати побут. Квартира, машина, табори для дитини...

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    @Rodionochka у мене після моря теж завжди настає такий стан - хочу жити повільно. Але за три тижні цього разу я вже була повністю в старому режимі. Чому сь неможливо бути повільним тривалий час. Я вже не раз думала що би такого виключити щоб полегшити собі життя, але зараз нічого викинути не можу, ітак вже мінімум якийсь такий, а часто напряжно.
    Я незнаю як зробити ввечері так щоб і я і чоловік встигли по трохи відпочити, і дітей навечеряти-помити-вкласти.
    А ще мені часто бракує прикладів не ідеальності , якусь би книжку почитати типу "мінуси материнства " чи шо, бо не завжди воно мімішне, але всі його так оспівують, що коли починаєш з тим стикатися, то неясно чи параметри не ті задано чи то я вся така неспроможна...
    І так , з віком попускає в багатьох питаннях, хоча мені здається , що то більше не про вік, а з появою кожної наступної дитини, яка "відбирає " купу ресурсів.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  5. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    В мене наразі затягнувся максимально). Сьогодні приїхала мама, і я могла б зробити купу корисного, а я повіялась по магазинах). Нічого не купила, бо виявилось, що на карточці бракує грошей, але я це взнала аж на касі))). Було смішно. Це на мене не схоже. Але зараз хочу так. Чоловік поки мовчить). Годую всіх тим, що можна зробити за 15 хвилин. Найшло зараз таке на мене. І всі поки мовчать. Подивимось на скільки нас усіх вистарчить))).
     
    • Подобається Подобається x 1
    • мімімі мімімі x 1
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Я оце допис збираюсь написати на цю тему.
    Але я б це не назвала «мінуси батьківства». І повільний ритм теж дуже на це помагає. Це не про те щоб щось відняти і відкинути. Треба переглянути сам ритм.
     
  7. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    ну не знаю, я щось не дуже бачу, щоб хтось прям отак мімімі про материнство. Це напевно тому, що в мене немає інстаграму і я туди мало ходжу. Бо знаючі люди казали, що там жінки однією ногою пророщують зерна на підвіконні, іншою шиють фемілі луки для фото, а руками так взагалі еко-брязкальця стругають для малечі, або слінго-коралі крутять. Страшні люди...)))) Ну і в оточенні в мене переважно мами з лозунгом "Мене часто питають - як я все встигаю. Так от, мій секрет простий - я ні хр....а не встигаю". Незалежно від кількості дітей. Це я до чого...Щось мені назва теми не нра...Якась вона "апокаліптична" і приречена. Треба щось більш оптимістичне. "Який день в тижні присвятити собі повністю і як відмити цього вечора від фломастерів і фарби чоловіка"...
     
    • Смішно Смішно x 7
    • Подобається Подобається x 5
  8. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Я от теж не знаю, що Ви, @Retaret, читаєте, що суцільно мімішне. Мені, навпаки, здається, що зараз повсюду про емоційне вигорання і решта "всьої правди". Жодної живої людини я не знаю, яка би говорила, що в неї все легко в материнстві. Але я теж не читаю інстаграму, може тому і не знаю)

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    а я читаю. І відкрию секрет - там самій можна вибирати на кого підписуватись. На ідеальних, чи на справжніх.

    мені реально забагато тої "всьої правди".
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  10. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Сьогодні, вже.
    Вас хвилюють фломастери на чоловіку чи чоловік в фломастерах? :girl_crazy: Думаю, за тиждень сам відмиється)
    Я ходжу. Зараз там сезон варення і пастили :girl_crazy: - я вже знаю, як його варити, і мені цього знання достатньо - ніби й сама зварила :). А як треба - можна в мами/ашані/еко- магазині замовити)
     
    • Зе бест! Зе бест! x 5
    • Смішно Смішно x 3
    • Подобається Подобається x 2
  11. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Я не читаю не тому, що боюсь бачити чужу ідеальність, а тому що просто не встигаю. Я знаю, що там дуже багато справді цікавих людей, але я зараз не стягую активно слідкувати за соцмережами. Ні по часу, ні по ресурсу.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    та це не особисто до тебе. Просто якийсь рефрен пішов про інстаграм.
     
  13. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Та нє, в інстаграмі я не зареєстрована, ФБ в телефоні не маю, а до компа нема часу дуже ходити. Я мала наувазі швидше ту "основу", яка залягла (принаймні мені) ще зі школи, де було купа красномовних творів про маму, з постійних розмов-побажань родичів про те як то добре мати дітей, то наша радість, наше майбутнє, живемо заради дітей і тп.
    Особисто мені бракує трохи адекватних розповідей про материнство чи то батьківство загалом. В чому основна трудність, що можна робити і як шо полегшувати. При цьому не хочу, щоб все зводилося до наймання прибиральниці-няні-кухарки, а решту робіт чоловікові.
    Ще для себе також не уяснила чітко що і як варто віддавати чоловікові, мене втомлюють ті часті ниття про твердолобих чооовіків, яким ніц не треба і ніц не роблять. Я хочу якось підходити до того з точки зору, що чоловіки і жінки все ж різні, і не плакатися все життя, що я одночасно роблю п'ять завдань, а він може лиш одне. Бо він ніколи і не зможе більше одного. І якщо вже йому так треба після роботи Хчасу на відпочинок, то хай має той час , лиш по його завершенні хай якось включається в те, що є в хаті.
    От ми зараз в стані підготовки нового житла, і мій чоловік по суті нічого сам там не робить, як в часи наших батьків всі робили більшість робіт з сусідом, братом чи кумом, який на тому трохи ліпше знається. Але він явно не з тої галузі "родом" , тому нема чого самому там партачити, але мус заробити на майстрів. З іншого боку - навіть при 9-10 год приблизно на роботу щодня, я не уявляю коли би він мав робити ще сам ремонт, мені ітак його вдома замало.

    Ще про себе - ото я зараз поїхала з дітьми на табір, думала буде трохи часу собі, але ніяк не виходить , хоч не готую і прибирання як такого теж нема. Старшу між заняттями мушу брати, малий витовкає мене капітально, особливо важко з ним в ідалці, бо годувального стільця нема, у візку він репетує, а візьмеш його ближче до столу - то все там полетить в різні боки. І от ніби частина зоденних обов'язків відпала , але відпочинку толком нема. Хоч може вдома я знову зрозумію, що це був той благодатний повільний ритм життя, коли не треба було ше купу всього робити паралельно


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Orman

    Orman Модератор-бомба

    сьогодні день розкриття секретів - ви теж не можете, і я не можу. І мало хто може.
    Ну точніше так, робити одночасно кілька завдань ДОБРЕ можуть тільки одиниці.
    Ну я теж зараз друкую і в пів ока дивлюсь чи дитина не лізе на сходи, відходила замітати розсипані дітьми ягоди, насипала добавку тих самих ягід. Але це ж не одночасно, це ривками. Це не дуже здорово для дзену. але як є. І якщо не зациклюватись, то можна жити.

    В мене немає бабців і няні (з червня). Чоловік не лежить вдома на дивані після роботи. Ну тобто лежить і я з ним лежу, але він приходить в 21-22. Вранці вдома довше і тоді ми не те що не лежимо, а навіть і не сидимо.

    тут два варіанти: вам просто зарано в табір (не дуже розумію, що воно таке для таких малих дітей), або ви зациклюєтесь. Беріть на коліна, на дальнє від столу коліно і так годуйте. Або годуйте окремо. Хай хтось його возить по вулиці, поки ви їсте, потім винесете іжу на травичці сядете - хай розкидає.

    а що у вас входить в поняття "мінімум"?
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    @Retaret та бо вік в меншого ще такий дуже тяжкий. Концентрація на його потребах вимотує, але ж то скоро мине.
    Щодо всяких інтернетів, то я мамські блоги не читаю вже давно, але десь рік тому на мамунцю підписалася. Прикольна така мама, дві доці 3,5 і щось там 9 місяців. От вона з тих активних і позитивних, хто і дітей виховує, і блоги веде, і в‘яже, і спортом займається, і постійно якісь там вилазки з малими. Її там часто охали і ахали, які ж то мають бути чемні діти, щоб з ними отако. Вона багато писала, що то так не є, але як в дитини істерика, то вона дитину заспокоює, а не відео знімає. Не дуже вірили, то на днях з‘явилося відео істерики)) люди навіть трохи пообурювалися, нащо то таке показувати, і як то так нити і ревти, але більшість певно мовчазливо впізнали своїх дітей:) блогери показують те, що буде тримати аудиторію. Якщо блог заточений під продажі чи на платне поширення інформації, то хто захоче купити щось в ниючої вічно втомленої мами? Та й по правді, я сама не люблю якийсь негатив виставляти публічно, краще усміхнених себе і дітей. Але є, наприклад, всякі тренери, доморощені психологи і консультанти, які заробляють на образах змучених і нещасних жінок в декреті. От в них на сторінках і буде більше негативу, розборів дитячих сліз, фотки неприбраної кухні і т.п. То трохи абстрагуватися треба.
     
  16. Orman

    Orman Модератор-бомба

     
  17. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я теж не дуже поважаю виставляння відео з дітьми, коли вони в стані істерики:) то якось так, ніби голу ту дитину всім показуєш. Але то справді раз, коротко і щоб зрозуміли. Бо напридумують собі казку про ідеальних дітей, а потім «бляяяяха, та воно всюди лізе/кричить/спить з цицькою/ їсть пісок, а я не виспана/ без манікюру/ без вечері/ без кар‘єри/ в заляпаній футболці, а ота дєєєвушка з інсти з макіяжем в 7 ранку і веде 3-місячну дитину на англійську)))
    По темі, то в мене після 3 років меншої часу валом. А питання, куди діти дітей, щоб добре ним скористатися, то ще кілька років буде актуальне. Я без перегинів, тому дівати буду і дуже різноманітно))
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    @Retaret, ну як на мене, то не хатні справи вимотують, а те, що діти дають запит на свої потреби щодвіхвилини, і все, що робиш - все переривчасто.
    Сказати чесно, я вже зараз зрозуміла, як то жінки часом висловлюються, що "в глибокому декреті", тобто я відчуваю, що значно менше маю можливості та і бажання на те, щоб навіть подумати про своє, не кажучи про те, щоб робити, в рідкісні хвилини перепочинку мозок просто втикає. Але все ж при цьому відчуття, що я загубила себе за дітьми чомусь немає - мої маяки десь світять на горизонті, і я знаю, що не завжди діти будуть мене потребувати кожні дві-три хвилини, ну а поки так, на дуже малих обертах.


    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Я теж підписана на Мамунцю. Пам’ятаю, що вона завжди писала, що важко з двома вилазки робити без допомоги. І я собі поставила галочку, що я купу разів з двома дітьми сама кудись ходила/їздила, але не писала блог, не в’язала.
    Я до того веду, що одні можуть/встигають одне, а інші - щось інше.
     
  20. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Табір сімейний, не просто дитячий, тому для 4річки тут вже є свої заняття.
    Просто брати малого на дальнє коліно вже не виходить, він великий і моцний. Ну правда є дівчата-аніматорки, які приходять його взяти коли самі поідять , а я тоді ше старшу теж часом мушу догодувати чи добре поштуркати, бо вона може і забути чого сидить за столом))

    Мінімум для мене то дати кожному їсти коли треба, щоб підлога не о пдп до ніг, щоб прання не назбирувалося, раз в тиждень мити підлогу всюди +пилосос. Ні, я не готую щодня, але часом ту ж кашу в малому горнятку треба зварити на один раз чи омлет малій (це коли вже в хаті ніц нема, а каші вона не хоче). Але часом я один салат роблю цілий день: вранці помити овочі, в обід почистити, пообіді нарізати і заправити, щоб якраз на вечерю встигнути. І тоді є відчуття, що я весь день готую, хоч воно так наче і не є.

    От і тут на таборі голова тріщить, бо малий постійно кричить і то дуже голосно - і від позитивних і від негативних вражень. Мала нині гірко плакала разів 10, вона в мене взагалі часом більше плаче ніж всього іншого робить. І ото з тими плачами я точно не справляюсь, бо не можу ані заспокоїти її , ані навчити інакше реагувати , ані свого спокою втримати, поки вона репетує .


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Співчуваю Співчуваю x 2