Чи має мама право на час "для себе"

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Зорянівонька, 7 Травень 2010.

?

Час на себе

  1. Є! Я вмію організуватися, щоб встигати все

    89 голосів
    53,3%
  2. Нема. Я ще не вмію встигати все

    76 голосів
    45,5%
  3. А воно мені треба..?

    2 голосів
    1,2%
  1. OLYALYA

    OLYALYA New Member

    Привіт, дівчаточка.
    У мене зараз другий декрет. Перший був давно і вийшла я з нього дуже рано, бо не могла витримати "дикретно-хатнього" давіння на голову. Про це я потім довго жалкувала, бо ні роботу нормально не робила. ні дитину не мала змогу доглянути. Але то не тема для розмови зараз. Сьогодні у мене кращі умови і дитина спокійніша вдалася. Мацьопику рік. Але, чує серце, щось починає знов "крити". Не знаю, де себе подіти і чим занятись, щоб гармонія була і в хаті і в голові. Ситуація ускладнюється тим, що ляля завжди поруч, так що про манікюр-педикюр-каву-кіно і т. д можна забути. Плюс подруг тут не маю, бо з іншого міста, а ті шо є- або на роботі, або заняті. Одним словом: діліться, де себе подіти і як зробити собі " правильний" дикрет, щоб і в голові і в хаті був порядок
     
  2. Magnoliya

    Magnoliya Well-Known Member

    то вам в темку Шукаю подругу і Робота вдома, можете в рукоділля заглянути))))
     
  3. OLYALYA

    OLYALYA New Member

    дякую, звичайно, але я не по рукоділлю...Та й думаю, тут якісь креативніші ідейки можуть запропонувати. А якшо серйозно - то постійно мучить пистання: де мама має подітися в таку от погоду (та й не лише таку), щоб не просто "поля-ля", а й розваги, і розвиток і само ітворчареалізація...і дитина збоку
     
  4. marianast

    marianast Well-Known Member

    Так хто ж знає які в вас інтереси? Хобі вам треба.
    Флай леді спробуйте. На форумі є прихильниці і темка
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. OLYALYA

    OLYALYA New Member

    хобі є, хоч відбавляй, але як знайти час на то хобі, коли дитина весь час поруч?
     
  6. Magnoliya

    Magnoliya Well-Known Member

    Організуйте свій час щоб дитина хобі не заважала. Крім того є старша дитина яка годинку може побавити раз в якийсь період меншеньке, поки в мами час на себе. Головне бажання, а час знайдеться. Купа тем на форумі про всяке різне, за вас ніхто нічого не організує бо у всіх різні діти і різні обставини в житті. А то виходить що ви сама з дитиною і більше нікого з вами немає.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

  8. OLYALYA

    OLYALYA New Member

    ні, не виходить, а саме такі і є...такі обставини)
    --- дописи об"єднано, 12 Жовтень 2016 ---
    так, чула про нього. Дуже цікавий задум, але на разі, дуже експериментальний. Дівчата робитимуть все методом спроб і помилок, досі самі не знають що це до кінця буде і як воно буде...ну..побачимо, що у них вийде. У будь якому разі, впевнена - вони на правильному шляху, бо таких закладів, де мами можуть відпочити від дітей з дітьми нема
     
  9. IrynkaMandarynka

    IrynkaMandarynka Well-Known Member

    Слінг Вам в поміч і робіть що хочете. Навіть в хаті деколи зручно примотати дитину за спину і щось зробити корисне.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  10. AdFeja

    AdFeja Навіжена фея

    Я вам про себе напишу, той час, коли дочка була у віці вашої дитини, можна? Вона в мене не спала, можна сказати, принципово, лише по пів години кілька разів на день, і то тільки на руках, при будь-яких спробах вкласти в ліжечко - прокидалася, відповідно спала я, самі розумієте, практично ніяк (про слінги я тоді навіть не чула, нажаль)до 2 років. А я читати дуже люблю, тож придумала собі, поки вона спала, то однією рукою притримувала, другою брала книжку, вмощувалася (зі сплячою на руках дитиною) на дивані і так читала (за той час книжки Наталі Забіли вивчила напам’ять, потім ті віршики слугували мені в якості колискових). В манежику вона не бажала сидіти, з дитячого крісла вилазила, незважаючи ні на що, а я панічно боялася залишити саму в кімнаті (перша і єдина дитина, а я була ще та перестаршена мать), тож теж собі вигадала розвагу:бавилася з нею іграшками, вирізала з коьорового паперу буковки (то нічого, що вона ще зовсім крихітка була, але ж цікаво!), коли треба було щось готувати (жили хоч і з батьками, але ж вони працюють, а я вдома і мені б совість не дозволила їх не погодувати після роботи), то, каюсь, брала все в кімнату, там підготовлювала, а тоді в кухні закидала в баняк.
    В перукарню і на манікюр не завжди вдавалося вибратися, та й фінанси не дуже дозволяли, тож манікюр робила тоді сама і знайшла перукар, яка приходила додому.
    По хобі - бісером я тоді ще не займалася, але непогано плела на спицях, тож і тут довелося давати собі раду - дитині малесенький моточок, щоб не шкода було, вона собі розмотує, бавиться (під моїм наглядом, звісно), а я плету. В гості ходили завжди з нею, вона мені не заважала.
    Відчуття деградування теж було, знову ж таки рятувалася читанням, намагалася щось нове вивчити, хоч і не дуже вдавалося; але це відчуття зникло з виходом на роботу (правда з декрету я вийшла, коли їй виповнилося 3).
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. shokoladochka

    shokoladochka Well-Known Member

    Я також шукала постійно чим зайнятися,) а дитина не давала. Бо зранку готов їжу, всіх покорми, помий...потім гуляти. На прогулянці я ні з ким не мала можливості поспілкуватися, бо дитина всюди маму хоче) в рік ми вже добряче всюди бігали. Час для себе був тільки в обідній час 2 години коли дитина спала. Я малювала собі кухню яку я хочу) і ще досі малюю...кожного разу щось інше), планую що б в дома змінила)... читала книжки як було як), почала малювати) але то тільки коли без дитини бо з нею не можна) вона також хоче участь приймати. От згадую нам зараз 1.9р тоже біло і ще є відчуття деградації, і обмежаності в саморозвитку), але я навчилася з нею терпіння, уміння слухати і прислухатися. Ще займаюся торгівлею через інтернет...у вільний час купляю товар в стокових магазинах) дивлюся сама що б можна було продати) і продаю...це сумісно з вихованням дитини, всі мої клієнтки в основному так само роблять) торгують чимось). Ви визначіться чого б ви хотіли на справді і думаю що можна б луло знайти спосіб робити ще з малечею)! Бажаю вам успіхів!)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    то вже може трохи не в ту тему, але скажіть про свій досвід (якщо можна) - як ви знаходили/знаходите той час при трьох несадочкових дітях? чи просто є поміч зі сторони типу няні, мами?
     
  13. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    А приїдете до мене в гості? Хочу подивитися як то таке може бути.
     
  15. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Я не трьох, але з двома малими находжу час на себе. Нелегко, незавжди, але поки Дарчик спить , я тренуюсь, Мелася поряд бавиться. Я почала ходити пішки багато, старша сіла у візок, так ми можемо йти кудись далеко, завжди цікаво, бо різні майданчики для неі, менший в слінгу.
    І я взагалі зрозуміла, що щаслива , що в нас садка ще нема. Це був тотальний стрес для нас обох, я той вересень досі згадую...
    І бачу, що чим старша Мелася, тим з нею стає якось легше, вона забавиться часто сама, більше на мене реагує і слуха. Ну нема цілковитого відпочинку від дітей, так, але зато є спокій.
    От зараз приіхала моя мама на тиждень, шоб допомогти. А я відчуваю, що мені легше і краще, коли я сама. Ніхто тоді не стоіть над душою, що треба Меласі мяска, компотику і сочку обізатєльно... І шапочку, бо вітер..
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  16. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Що саме? Я не дуже зрозуміла.
     
  17. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Як це може бути з трьома дітьми легко і що вони зовсім не напрягають
     
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    те, що діти @Haidee не напрягають @Haidee, не значить, що вони не напряжуть Вас, ще і в гостях :)
    Легко - не значить, що не треба коло них нічого робити. Гармонійно.
    В мене був гармонійний період, коли всі діти були зі мною цілодобово. Фізично нелегкий (напевно, бо це було давно) але дуже комфортний.
    --- дописи об"єднано, 28 Квітень 2018 ---
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  19. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Не знаю. Думаю, це якраз нормально - мати багато дітей і не напрягатися. Просто часи такі настали, що це мало не моветон - хотіти багато дітей і не бігти від них на роботу. Я не можу сказати, що в мене аж такий дзен і 100% суцільне мімімі з малими, але якось саме прийшло відчуття гармонії і мені так добре, як є. Думаю, кожна жінка теоретично може прийти до цього. Це ще залежить, як в неї самої було з мамою і чи хоче вона відійти від моделі "діти - то напряг заради результату". Я не кажу, що мені часом не хочеться їх кудись прилаштувати і зайнятися виключно собою, але то якісь одномоментні пориви, бо частіше я таки хочу бути поруч і хай собі крутяться біля мене, поки хочуть. Та й ростуть вони дуже швидко. Он старша вже в школі і помаленько віддаляється в бік "потусити з друзями". Ниє, чого то літні канікули так довго, їй 2 тижні вистачить)))
    --- дописи об"єднано, 28 Квітень 2018 ---
    Сказала закомплексована мама 4 дітей, яка працює і заробляє гроші, водить їх на гуртки і навіть не сплавила в садок на повний пансіон. Ггг. :girl_in_love:
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Я розумію, що "легко", то лише частково від дітей залежить, а більше від мами. Я хочу подивитися, на стосунки мами і дітей, живий приклад. Не мимоволі побачену на вулиці сім'ю, а отак по справжньому, довго, в реальному житті.
    Мені справді такого не вистачає.

    Я розумію тих, кому не хочеться втікати від дітей на роботу. Але хочу позитивний досвід.