Чи має мама право на час "для себе"

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Зорянівонька, 7 Травень 2010.

?

Час на себе

  1. Є! Я вмію організуватися, щоб встигати все

    89 голосів
    53,3%
  2. Нема. Я ще не вмію встигати все

    76 голосів
    45,5%
  3. А воно мені треба..?

    2 голосів
    1,2%
  1. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    От начиталась на форумі, що садочок то погано, няня не займається, бабусі-дідусі - не так виховують... Дитині добре тільки з мамою.
    Дитині може і так, а мама має право на відпочинок? Чи від вагітності до школи - тільки дитина?
    Як ви знаходите час піти на закупи, в тренажерний зал, на каву з коліжанками. А на власну справу чи освіту?
    Чи вам це не потрібно?
    І чи не хочите ви з чоловіком кудись піти-поїхати тільки вдвох?

    Про себе.
    Мені дуже бракує часу для себе. Я пробувала піти в зал - не виходить, бо не все є з ким малого залишити. З коліжанками - хіба з дітьми, але то і поговорити не виходить. З чоловіком теж не памятаю коли мали можливість кудись піти.

    Можливо це тільки я не даю собі ради зі своїм непосидою?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Myroslava82

    Myroslava82 Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Я вчуся і зараз, в період сесії мені не вистачає часу ні на шо і я б сказала, що дитина від того страждає. Але був і інший період, після народження Катруся я присвятила себе повністю їй, і коли я кажу повністю, то означає повністю: в мене не було нікого і нічого, тільки вона, інтернет і література, шоб вичитувати всякі теорії для дитини. За той час занедбала себе, перестала спілкуватися з друзями, про чоловіка взагалі мовчу. Шо я зробила доброго? Нічого, бо з часом від тої одноманітності і домашніх справ і цікавленням памперсами і догодовуванням я стала сама незадоволена собою. А дитині від того не краще. Зараз я раз в тиждень лишаю дитину на тата я йду на каток. Спочатку дзвонила їй кожних 10 хвилин, зараз ні: це час для мене, а вони мають час побути вдвох: тато і кохана донечка.
     
  3. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    в мене те саме

    в любий день, машиною, всі разом або чоловік сам, переважно коли тато має вільний час або ввечері

    за 1,4 роки ще такого не було

    особисто мені це дуже потрібно, але наразі лишати з кимось малу довше ніж на годину-півтори не виходить ( да і так навіть лишити не завжди виходить)
     
    Останнє редагування: 7 Травень 2010
  4. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    ні в нас теж таке часто буває.
    я "дуже мама", але я ще й попри все і жінка, і дружина, хоча зараз капці як полетять:)

    хоча... ми залишаєм дуже рідко на мою маму в суботу і йдем на годинку на боулінг, або на 2 в кіно... як виходить) не бачу в тому криміналу чи "недогляду" за дитиною
     
  5. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    аналогічно. але я не вважаю злочином дозволити на деякий час заопікуватися дитиною татові, тітці чи бабусі...
    за цей рік - вдосконалила авто їзду, закінчую другу освіту, ходила в зал, на масажі, вранці бігаю. н аподружок - часу нема, на шопінг і каву - теж. і решта все по сценарію - ніколи не виспана і майже все - голодна. манікюр - вночі, волосся іноді бажає кращого:girl_crazy:
     
  6. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    в мене правда ситуація кращє виглядає.... але задоволені всі.. а я чомусь ні
     
  7. Tanyunya

    Tanyunya Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Добре сказано... Мене колись коліжанка в супермаркеті, коли я набирала "те - малому, те - чоловікові, те - для роботи, те - для кухні", запитала: "А СОБІ????"
    А на себе в мене нема часу, лише мінімум, щоб людей не страшити:girl_crazy:
     
  8. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Закупи я не маю на увазі продукти, бо то і я з малим можу. А піти поміряти-вибрати собі гарний одяг, чи подарунок чоловіку на ДН, чи щось до хати...
     
  9. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    може мені не зовсім сюди, та все ж дозвольте і мені висловитися)
    я думаю, що проблема власне незадоволення собою - це потреба самореалізації (як у піраміді Маслоу). Здебільшого у Вас вже є все - сімя, хата, чоловік, дітки... і нема самореалізації. На мою думку, несамореалізована людина рано чи пізно перестане задовільняти не лише себе, а й оточуючих, адже почнеться процес депресій, "сказу", деградацій (може загрубо сказано, перепрошую).
    З іншої сторони - яскравий приклад моя мама - все життя займається виключно собою і уявіть, за 40 років, з таким займанням лише собою, вона все-рівно нещаслива, несамореалізована і здеградована.

    Отже, думаю тут може помогти тайм-менеджмент. Щоб часу вистачало на всіх, плюс дитина теж має знати, що в мами є потреби, бажання, і час на себе, і що татові мама теж потрібна.

    Ну але це я так думаю з погляди неодруженою і бездітної і лише на основі спостережень.
     
  10. Curly Xena

    Curly Xena Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Зоряно, а в чому проблема? я досить часто бачила Левчика з бабцею (і до церкви вони ходили і базарували) - то як кажуть ти в той час вільна - вперед.

    тепер до справи
    Приєднуюсь. Зараз мені часу вистачає і на себе (перукар, фітнес, коліжанки) і на господарку і на роботу (я то вже писала в темі про садок).
    Десь їдемо - синуля з нами (закупи раз на тиждень субота -усьо, що треба) неділя - природа, дача - або в місті - тоді я вискакую по справах. Плюс дідо -баба.
    Проблем зараз не бачу
     
  11. Myroslava82

    Myroslava82 Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Про таке я навіть не мрію: в великі комерційні центри треба їхати машиною, а так як я не вмію водити машину, мусимо їхати всі разом: а там нервотрьопка з модницею, яка все міряє і татом який злиться. Бабусь і дідусів ми тут не маємо. Викручуємося вдвох, а ше частіше я сама.
     
  12. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Думаю, що того, що ти, Зоряночко, описала хочуть переважна більшість жінок....і мати вільний час, щоб сходити в перукарню, в зал, на каву з коліжанками, в кіно з чоловіком...це абсолютно нормально, бо стаючи мамою, ми ж не перестаємо бути ЖІНКОЮ....важко лише спочатку, коли внормовується стиль життя з появою дитини, ти перестаєш бути категоричною і розумієш, що не завжди виходить, як ти собі придумала чи прочитала в мудрих журналах/книжках...багато чого залежить від особистої готовності ДАТИ СОБІ ВІЛЬНОГО ЧАСУ....це в першу чергу...ну і, звичайно, допомога чоловіка і рідних тут відіграє не останню роль...
    про свій досвід - звичайно, мені було простіше в плані залишити, бо ми - штучники і гарно гамцяли прикорм з 6 місяців....тому, коли Любчику виповнилось 7 місяців, я записалась в зал, бо мої 79 післяпологових кг стояло на місці, а у такому тілі я не могла і не хотіла жити....в середу з малим була сверкуха, в суботу - Юра...нічого катастрофічного з дитиною за 2,5 год. не ставалося, вони переважно спайкали надворі.....зараз закинуть мені, що все ж з ГВ цього не може бути, бо в дитинки інші потреби/графік і т.д.....так, є і такі ситуації, коли важко залишити дитину навіть на годину, бо є потреба в постійному прикладанні..але таких випадків менше...бо відвідувала я зал з жінкою, що годувала синочка грудьми (йому було 10м), але попри те вони вже "догодовувались", тому проблеми з цим не було..головне бажання і мати помічника на 2-3 годинки..в її випадку це була старша 12-річна донька..
    стосовно - перукарня, манікюр і т.д. - це стабільно раз в 6 тижнів....піти і привести себе до ладу...відпочити від усього буденнного і побачити попри безсонні ночі, проблеми з животиками, каками і зубками, що ти - красуня-жінка, красуня-дружина і красуня-мама....
    про "каву" з коліжанками - взагалі перші рази "виходів" у світ без мужа і дитини, а з коліжанками, було для мене як свято...я до того дня дуже готувалась і чекала його...ну так хотілося одягнути гарну сукню, нафарбуватись, взути моднячі підбори, посидіти не на дитмайданчику в розмовах про все, що оточує дитинку (хоча ці розмови я теж люблю), а про щось зовсім інше - політику, культуру і т.д. просто "потриндіти", як в студенські роки...я портебувала таких "кав" і дуже тішуся, що чоловік, в першу чергу, завжди мене у цьому підтримував і не відмовляв/забороняв/дорікав у цьому...
    коли Любіку минув рочок - почалася моя робота вдома...тоді нас дуже і дуже виручали свекри...Любчик був у них, поки я мала заняття..за що я їм безмежно вдячна...бо можливість непогано підзаробити вдома для жінки в декреті і саморозвиватися є дуже важливою...
    ось так я описала своє бачення і досвід...мабуть, мені пощастило, бо маю надзвичайну підтримку домашніх...за що їм велике ДЯКУЮ!!!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Myroslava82

    Myroslava82 Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Я повністю з Вами згідна.
     
  14. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    деколи всі разом, деколи на маму можу на годинки півтори лишити малу....
    Але так щоб не поспішаючи, щоб побродити, подивитись, наразі ніяк. Якщо вже йдемо на закупи то точно знаєм що хочем, швиденько все обдивляємось, купляєм, і бігом додому.
     
  15. Curly Xena

    Curly Xena Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    О це правильно - бо коли розуміння, що "мама теж людина" (і це розуміє перш за все чоловік) - то проблем а ні з часом , а ні з задоволеністю собою не буде :)
     
  16. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

     
  17. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Я також не давала собі раду - як кудись і виривалась без дитини - то відразу думала - як там вона, чи не плаче, чи їсть без мене. І то мене так гризло, що лишній раз не ходила нікуди.
    Перелом відбувся як здала Ярку в садок у 2.2 роки. А сама сіла вдома і так себе накрутила - вона там плаче, може впала, не їсть, на горщик не попроситься. А потім сама казала собі СТОП! як про це думати, то так можна і здуріти. Заставила себе переключитись - і вийшло!
    А потім пішла на роботу, думати стала про інше.
    І найдивніше, що стала встигати більша, змогла себе організувати якось краще, ніж коли була вдома.
    Зараз працюю з 9 до 18, ходжу на фотостудію, англійську, планую ще походити в зал.
    Часу бракує катастрофічно - часто їсти готую вночі, прибираю "локально". Ярку, як тато у відрядження проблема забрати з садка - виручають родичі та колєжанки.

    Ось ключове запитання!!!!
    Якщо це дійсно потрібно мамі - час для себе, - то треба шукати не причини, а засоби для цього, підключати родичів-знайомих.
    Якщо мама виходить кудись "бо так треба" але відчуває дискомфорт, бо переживає як дитина без неї - то краще зачекати, дозріти :girl_spruce_up: дітки емоційно привязані до мами.

    Щодо відпочинку удвох з чоловіком - всюди їздили з Яркою. Коли їй було 3 роки страшенно захотіли відпочити самим, без дитини. Але під кінець відпустки було так фізично важко без неї! Зараз відпочиваємо разом, чомусь відпочинок без дитин - не відпочинок!
    Але все дається у порівнянні.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    якщо ваш допис стосувався мого, то я про себе хочу сказати що до того як появилась дитина я більше 10 років пахала як кінь, самореалізовувалась по повній програмі, аж занадто напевно бо мене в певний момент зрозуміла щостала трудоголіком..... я в декреті бачила щасливе звільнення від того всього. Я не хочу не роботу, і чесно кажу - зараз мені не хочеться працювати, мене абсолютно влаштовує те що мене забеспечує чоловік а я займаюсь дитиною і домашнім господарством. Може через кілька років це і зміниться, але наразі я цим задоволена. Але я просто втомилась.... коли в вас буде дитина ви зрозумієте - просто це одноманітна буденність з дня в день. Коли хочешь десь піти а не можешь, коли хочеш спланувати день як ти хочеш а плануєш під дитину, під чоловіка... бо багато чого залежить від них. Ну понятно що я не зачухана клуша яка крім дитини нічого не бачить, я спілкуюсь з коліжанками, просто тепер вони підлаштовуються під мене з дитиною, я доглядаю за собою, ми з чоловіком можем поїхати десь недовго відпочити...але це стається дуже рідко, або не так часто як би того хотілось. Це є певний час який треба перечекати, завжди так не буде, мала подорослішає, стане легше однозначно. Але зараз маємо те що маємо.

    С ужасом думаю про той час коли вийду на роботу, як я тоді знаходиму час на дитину, чоловіка, господарство... і де помж того знайдеться час для мене.
    Але думаю що чим старша дитина - тим легше мамі дитину з кимось лишити щоб зайнятись справами, собою, закупами, відпочинком і т.д.
     
    Останнє редагування: 7 Травень 2010
    • Подобається Подобається x 1
  19. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"



    ---------- Додано в 11:27 ---------- Попередній допис був написаний в 11:25 ----------

    Так, але якщо чоловік приходить в 8-9 вечора, сам змучений, голодний то що в нього хотіти? А якщо і в суботу працює?
     
  20. Curly Xena

    Curly Xena Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"



    прочитала ,що змучений і пізно - то ніби з мого писано :)
    але я пояснила - що робота є буде завжди,а дитя росте , і потребує тата частіше . Дійшло (правда не зразу :)) Приходить тепер раніше (до 19.00), ввечері гуляє з малим, субота -неділя і зранку теж ( до 11).Так що треба трохи "напрягать" мужа :)
     
    Останнє редагування: 7 Травень 2010