Чи має дитина право на власні таємниці?

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем дашулька, 19 Листопад 2009.

  1. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Зараз діти рано стають дорослими. От банально дивлюсь на 10-річних дівчат і порівнюю з собою в 10 років. Небо і земля. Я ще в ляльки гралась, а ці вже хлопців мають і навіть на побачення бігають.
    Я відносно цього й поставила запитання з прив"язкою до повноліття/неповноліття та заофтопила основну частину посту.
     
  2. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    в 19 і 21 це окрема самостійна особистість.
    --- дописи об"єднано, 13 Грудень 2017 ---
    ми були такими ж для своїх батьків. Нічого нового.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  3. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

     
  4. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Таки є різниця. Для чого батькам повнолітньої ці «немислимі» подробиці інтимного життя їх доньки? В одній темі радять для пакращення лібідо змінити обстановку, екстрім в ліфті, в машині, на природі, в іншій — не кремпуватись при свекрусі чи скористатись кухнею, а тут кошмар-кошмар. Наскільки я зрозуміла, обоє були повнолітніми, все за згодою і їх ніхто не застукав. Те, чим роман завершився (чи як триває), то вже її справа, яка до під'їзду може і відношення не мати.
    Якби таке на власні очі побачила, то сказала б, пардон за прямоту «ти що, йо..тий? Хати не маєш, щоб тут виставу сусідам робити?» І повідомила б, що по понеділках, середах і п'ятницях в мене курси англійської після роботи.
    На реакцію сусідів — лице ящиком (вже рефлекс виробився)
    Та ну, побачення в 10.. то вже можна висновки не про зіпсуту молодь в цілому робити, а про конкретну дівчину і її маму. Хлопці в цьому віці ще лего складають, атвічяю )
    Так в тому проблема ж: вирішальний фактор не моральні установки, і навіть не палкі почуття, а перспектива гарантованого заміжжя.. а перспективи ж мінливі, і гарантій нема... не на те ставку зробила..
     
    Останнє редагування: 13 Грудень 2017
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 2
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    От зараз вже маю певні не те що проблеми, але непрості ситуації. Дмитро в 4 класі. Дещо нам вдалося - в нас є така кодова фраза: "Я розповім тобі правду, обіцяй мене не сварити". Я обіцяю, і після того що б він не розповів, - ми одразу переходимо до вирішення питання. Я собі потім зроблю 50 відтискань від стінки. Але таким чином вчимося не боятись розповідати.
    Ще одне, чого вчимося - те, що в сім'ї інформація "ходить", і це нормально. "Не розповідай татові" - нема такого, тато і мама заодно і разом. Тата по телефону попереджаю, і хочу навчити практики нервозаспокоюючих відтискань (але від підлоги :) )
    от за брехню - я сварюся сильно, але нам ще так щастить, що брехня вскривається ДУЖЕ показово. Головне - "якщо я не знаю правди, я не зможу тобі допомогти".
    --- дописи об"єднано, 13 Грудень 2017 ---
    так це не поганий пунктик, але змісту віддаватись майбутньому, якщо і так чекаєш. Почекати вже до одруження.
    Це перекладання відповідальності. Коли я говорила про "сильну особистість" - я говорила саме про особистість, яка вирішує сама.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  6. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Те, що 19-річна і старша дівчина може чинити так, як схоче - то зрозуміло.

    Але по темі - чи має, скажімо, 14-річна дитина право на таку таємницю? Якщо вона закохалась (чи думає, що закохалась) і займається коханням прямо в під"їзді, незважаючи на всі батьківські настанови. І чи має право мати піти шпигувати за нею? І якщо вже побачила, що відбувається - як тоді правильно вчинити? Зробити вигляд, ніби нічого не бачила? Покликати батька, щоб спустив зі сходів малолітнього "казанову" і доньці по дупі надавати? Через пару днів випадково згадати, що треба поговорити-нагадати про дівочі чесноти, шлюб і таке все інше?

    П.С. У мене місяць назад народилась племінниця і майбутня похресниця. І мені теж було б корисно почути різні думки на цю тему. Дівчина росте все-таки =)
     
  7. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    добре, якщо зрозуміло. Роки між 14 і 19 минають дуже швидко, і важливо відчути цей поділ. І дати дитині за цей час вирости.
    думаю, це відкрите питання, в якому кожен судить по своєму досвіду.
    Ну але те, що розраховувати на обіцянки 14-річного хлопця одружитись не можна, варто пояснити. Як, зрештою, розраховувати на обіцянки одружитись в принципі - але це вже моя особиста думка.

    думаю, ні. Це все одно нічого не дасть, бо під'їздів і дахів дуже багато.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. marianast

    marianast Well-Known Member

    На такий вчинок права не має! Фу, мені аж зле зробилося. Дуже шкода тієї дівчини. То умовні « рожеві окуляри», я їх дуже боюсь і іноді перегинаю в прямолінійності зі своїми дітьми ( принаймні так мені кажуть). Дуже важливо дитину навчити робити висновки із вчинків, а не із слів і обіцянок. Особливо дівчинку. Тут чітко простежується відсутність здорової комунікації з мамою. Я допускаю, що секс в 14 років може мати місце і при чудовому, довірливому спілкуванні з батьками, але з інших причин. Тут їй просто « забили баки», а вона повелася.
     
  9. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Мені от цікаво, як зміниться ситуація від того що батьки будуть в курсі, наприклад, про ранній секс? Достатньо буде сказати: "Строго-настрого забороняю" і проблеми вирішаться?
    В 14 вже пізно давати установки... Батьки мають навчити дитину думати, це не моралізаторство, а виховання особистості. Дати по максимуму можливості для розвитку: подорожувати, дивитись хороші фільми, слухати якісну музику, читати книжки, наповнити дитину любов'ю. Бо те що дівчинка вибирає не того хлопця - не вирішується стеженням та читанням переписки. А первентивна міра - це побудова правильних стосунків тієї дівчинки з батьком та формування її самооцінки. Навіть якщо проконтролювати і обмежити свободу в юності на правах "я тебе забезпечую", то далі виникнуть ті ж проблеми.
    Мені було б жахливо гидко, якби хтось читав мої особисті записи. Така поведінка назавжди робить бар'єр між батьками і дітьми.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 8
  10. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    От ми тут про наркотики, алкоголь і підлітковий секс. Але, як на мене, навіть для «морально стійких» до згубних звичок і впливу друзів дітей є ще така небезпека, як педофілія, і визначити її складніше навіть шпигуванням, бо такі збоченці добре шифруються. А між тим це може виявитись цілком порядна на вигляд людина з добрими очима, і, може, не така вже й стороння.. Доросла людина, якій сказати «ні» дитині «з поваги» чи страху буде важче, ніж «однозначно небезпечній» сигареті чи таблетці.. Особливо, якщо вибудувати все так, що дитина або почуватиме власну вину і мовчатиме, або що це все природно, нормально і приємно, маленький секрет.. І одномоментного такого впливу може бути достатньо, щоб призвести навіть до трагічних непоправних наслідків. Оце дійсно страшно. І як на мене, навчити дитину правильно реагувати на навіть саму небезпеку порушення її інтимного простору, не соромитись про це розказати, перебороти зайву «повагу» — це навіть важливіше за те все, про що ми балакаємо на останніх сторінках.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  11. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Прекрасний допис, ілюстрацію тих стереотипів якими напічкані наші голови, і які не працюють.
    Чому це пізно? В 14????? Та то сам момент !!!!
    От сиджу і думаю, як то допоможе, коли вона закохалася в дуже файного хлопця?????Хлопчик, як з картинки, тільки хлопчик хоче сексу....Дівчинка з купою установок і про секс до шлюбу... Та хлопчик, все обцяє , щоб тільки той секс отримати)))). Музика нічого тут не дасть..... А дасть посадити на стільчик і сказати, що в 16 хлопчики не одружуються, та вони рідко в 20 одружуються......Відкрити наївній очі - так, так, і ще раз так....
     
    Останнє редагування: 13 Грудень 2017
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  12. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @iragonzales які установки, якщо є вагання?)))(рит.) Чи малолітки закохані-апріорі безмозґлі? Якщо так, то нема там установок і не було.

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    та яка різниця, чи взагалі одружуються.
    секс до шлюбу навіть з майбутнім чоловіком - це все одно секс до шлюбу. Я не буду про "добре" чи "погано", просто варто називати речі своїми іменами
    Готовність до сексу - це не віра в те, що "він любить" чи "він одружиться", від цього треба від самого початку відчіплятись.
    А то потім до 30 років в житті вже стільки винних - і той козел перший сексуальний партнер, який обіцяв і не женився, і той козел чоловік, який обіцяв і не змінився, і та козлина влада і та козлина країна. Так, то все з однієї опери.

    @Patty дуже правильно пише про збоченців, особисті межі тощо.

    хоча б тому, що в 14 вже може дах зривати гормонами, і бажано, щоб крім тих гормонів в голові щось було ДО перших КД чи поллюцій. Розмови про секс не повинні починатись тоді, коли секс стоїть до тебе вже обличчям (якщо можна так сказати, ггг)
    Але звичайно, що краще пізно, ніж ніколи
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 3
  14. iragonzales

    iragonzales В декреті

    @cjomcjomka я про інше, звісно прочинати розмови про секс треба раніше, в 8 дуже актуально, а коли вже почалися проблеми чи можуть початися....набрати в рот води і нехай діється Божа воля. Чому не страхувати підлітка, то є сам момент, вже мозги появилися і велика ймовірність , що то щось дасть....
    Ну, дитина може дійсно хотіти , щоб секс тільки після шлубу...Але люди брешуть, і тому треба вчити, щоб не було в 30,всі казли.....Бо таки всі казли))). Поки по-справжньому закохається, тоді чоловік мрії. Але ми не допускаємо що той козел і чоловік мрії може бути однією людиною, і тому треба вчити....
    --- дописи об"єднано, 13 Грудень 2017 ---
    коли ви розумієте поняття установки, тоді дуже і дуже поєднувані речі в одній голові....
    --- дописи об"єднано, 13 Грудень 2017 ---
    безмозглі?....ні, недосвідчені. Зарано паняночки в вільне плавання....Згідно закону у вільне плавання після 18, а то і 21 рік.
     
  15. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    що брешуть? власне, дотриматись до шлюбу - це убезпечити себе від такої брехні.
    будемо звинувачувати чи ні - це залежить від того, що ми дозволяємо людині робити в нашому житті і хто відповідальний за особисті рішення. Бути господарем свого життя можна лише тоді, коли сам несеш за нього відповідальність
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. iragonzales

    iragonzales В декреті

    факт....який треба враховувати, як казала моя коліжанка прокурор, діли на 2.....а то і на 5...
    Нє, треба фільтрувати, і розпізнавати брехню....Підбрехати для багатьох чоловікв, щоб когось затягти в ліжко- банальний приклад..То життя))).Я ж Америки не відкриваю. Коли багато раз з когось роблять дурака, ну так трохи злить, до 30 років...
     
  17. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    ОМГ...

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Мені здається, що якби підлітки розуміли, що секс — справа відповідальна, а не лише приємна, то взагалі багатьох розчарувань уникнули б. По аналогії з машиною: мало дорости до педалей ногами і бачити край капота. Вивчив правила руху, будову автомобіля, затямив, що є не тільки зразкові водії і пішоходи, а також олені і барани, яких варто об'їжджати десятою дорогою , зрештою, досягнув певного віку — ну, тоді можна про щось говорити. Не чуєшся впевнено — не варто поспішати стартувати. Все, описане вище, не страхує в повній мірі від ДТП, але мінімізує його ризик. І взагалі, краще довго обирати одне круте надійне авто, ніж тестувати кожен потріпаний запорожець суто заради «покататись» ) (це я про утримання до шлюбу, так, уточнення ) )
     
    Останнє редагування: 13 Грудень 2017
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    В 14 років дитина вже може про вагітність повідомити. В 14 хіба що нагадувати можна принагідно. А настанови треба давати змалечку - прямо з початкової школи зайвим не буде, зважаючи на швидкість розвитку сучасних дітей і на те, що дівчата фізично розвиваються швидше за хлопців. Щоб у 14 років у підлітка була сформована певна база моральних принципів. Починати її формувати у 14 - справді запізно.
     
  20. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Тема скотилась до "перших поцілунків ..."


    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk