Бухоблік: Я сама (с)

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Barsuk, 20 Березень 2012.

  1. Altera

    Altera зачарована птуха

    Дівчата, хелп! Пропадаємо, засихаємо на корню
    --- дописи об"єднано, 28 Травень 2018 ---
    ой..власне - проблема:
    закрили бізнес
    закрили віддалено, бізнесмен вже закордоном. Ніби успішно. Заплатили всі борги. Тепер податкова вимагає заключний звіт - хто повинен (може) його зробити? Фірма, яка вела документацію віддала вже всі доки, вони на руках - звертатися знову до них? Відмовлять? Не мусять? Які ще варіанти?
    І ще - треба закрити всі рахунки, які були пов"язані з бізнесом (на які, власне, йшла з/п) - то обов"язково? А що буде, якщо не закрити? А що робити, якщо частина коштів там на депозиті? І в який строк то треба зробити?
    Дякую.
     
  2. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    так, 700 з чимось і 800 з чимось, більше нічо не плачу, бо
    таке нічо не плачу, але я ще й офіційно працюю -- там певно то за мене платять, нє?
     
  3. Olga Letsdance

    Olga Letsdance Well-Known Member

    Можливо, хтось в курсі:
    1. Наскільки реальні суми переплат в ос.кабінеті, чи можна на них орієнтуватись? Колись був найманий працівник, вже 2 роки найманих немає. В кабінеті висять переплати по військ. збору, ПДФО і ЄСВ з найманих? Можна написати їм листа, щоб ті суми повернули на мій розр. рахунок чи приватну (не бізнесову) картку?
    2. З вересня 2017 поміняла місце здійснення діяльності (місце реєстрації -лишилось старе), трохи провтикала, вчасно не надала їм дані. Чи варто зараз надавати цю інфо? Є за це якісь штрафи?
     
  4. Moraine

    Moraine Member

    1. По військовому і ПДФО - суми там просто накопичуються, і ніякими нарахуваннями не перекриваються, тому і у вас висвічує переплату. Порахувати чи є реально переплата - брати калькулятор, суми відрахувань і зі звітами звіряти - тобто підбити, що заплатили, а що у звітах показали і порівняти. Якщо таки є переплата - читаю зараз статтю у спеціалізованому журналі - (цитую) :
    "На підставі ст. 43 ПКУ платник податків має право:
    — повернути помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання;
    — зарахувати на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів (крім ЄСВ);"
    Але це у випадку якщо податкова проведе перевірку -за вашою заявою.
    Тільки от не знаю чи вони проводитимуть перевірку по всіх податках, чи тільки ПДФО і ВЗ.
    Тому по ВЗ і ПДФО -треба звернутись до інспектора - він би порадив як написати заяву і чи можна її у Електроному кабінеті з ЕЦП подати.

    Далі - щодо ЄСВ знову цитата :
    "Роз'яснюють податківці
    Враховуючи, що єдиний внесок не входить до системи оподаткування та не належить до джерела наповнення дохідної частини державного та місцевих бюджетів, законодавчі підстави для здійснення повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань з податків і зборів в рахунок погашення боргу зі сплати єдиного внеску відсутні.
    ЗIР, підкатегорія 135.04"

    Ви сплачуєте ЄСВ "за себе" ( рахунки ЄСВ "за найманих " і "за себе"-різні) , думаю можна звернутись до інспектора щодо зарахування туди. Не факт, що вийде, але спробувати варто всі можливі варіанти.

    2.Ось це не підкажу, але завжди у таких ситуаціях цікавлюсь думки свого інспектора.
     
    Останнє редагування: 29 Травень 2018
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. Moraine

    Moraine Member

    При припиненні діяльності ФОП подаєте два так звані ліквідаційні звіти - якщо був на ЄП - то декларацію платника єдиного податку, якщо вже був на загальній - декларацію про доходу, і звіт по ЄСВ. Якщо він ІТ, то ФОП на ЄП, і швидше за все на 3 групі. Якщо віддалено закрились -то маєте ЕЦП, от у електронному кабінеті тепер можна і їх подати, протягом 30 днів після закриття. Сама таким чином місяць тому такого ж ФОПа закривала ( закрила віддалено, звіти через кабінет). Майте на увазі - ЄСВ зарахується йому по 819,06 грн за кожен місяць, коли був ФОПом. навіть якщо був ним там 1 день ( наприклад, закрили його 01.04 - то один день у квітні він був ФОП, отже оплатити ЄСВ за нього треба). До подачі звітів -боргів по податках не має бути. Щодо фірми - та все вони зроблять, напевно, але вже тепер за окрему плату -питайте їх. Які інші варіанти? Та будь-який бухгалтер, маючи вихідну інформацію (суми доходу за 2018, дата закриття, ІПН), ці звіти сформує і здасть ( якщо дасте його ЕЦП), або ви здасте . Рахунки закривати треба - у мого ФОПа у Приваті був -то так у он-лайні все швиденько робиться. Інші - хочуть заяви на закриття письмові - тобі треба нотаріальну довіреність на вас. Теоретично, її може мати і якийсь працівник, який вів того ФОПа на його попередній фірмі. Або зверніться у банк - хай проконсультують, то їх робота. Щодо депозиту - Якщо депозит на ФОП - так треба закривати, гроші переводити десь на приватний рахунок чи картку ( можна у клієнтбанку) чи знімати у відділенні готівкою (а тут знову ж таки тут без довіреності нотаріальної не обійтись). А якщо просто фізособи - то вже на ваш розсуд.
    --- дописи об"єднано, 29 Травень 2018 ---
    П.с. - я не знаю жодного фопа, хто не платить єсв зараз, всі, хто не мав проводити діяльність, або закрилися зразу, або за місяць чи два, заплативши за ті пару місяців ЄСВ, просто тому, що запізно взнати про новації...[/QUOTE]
    Не платять ті хто отримує пенсію - по віку чи інвалідності - знаю таких.
     
    Останнє редагування: 29 Травень 2018
    Reason for edit: Доповнення
    • Подобається Подобається x 3
  6. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Єсв включає в себе всі внески, якщо Ви платили, то все о.к.
    На роботі платять на фонд з.п., а ФОП на єдиному податку - за себе , але вже від мінімальної зарплати.
    Можливо, Вам прислали те повідомлення помилково, їх розсилати багатьом, тим більше, навіть текст не змінили - зе 2017 і 2018, а 2017 рік Ви не були підприємцем. Можна або дзвонити(Але чи захочуть по телефону вирішувати?), або піти до них виясняти, або, якщо Ви абсолютно впевнені, що все платили вчасно і в повному обсязі - проігнорувати. Але раптом є недоплата - чим довше тягнеться недоїмка, тим більші можливі штрафи і пеня. БУВАЄ, що платежі помилково сплатили не на той рахунок, ви ніби і віддали гроші в бюджет, а їх не видно...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Olga Letsdance

    Olga Letsdance Well-Known Member

    --- дописи об"єднано, 29 Травень 2018 ---
    Дякую, але то накопичилось за 6 років, звіряти звіти-проплати проблематично. Я так розумію, без перевірки - ніяк? Наскільки я знаю, перевірку вони мають право тільки за 3 останніх роки робити, не хочу щоб вони в більш ранній період лізли (в мене на початку із звітами трохи накручено, поки я навчилась їх робити)
     
  8. Altera

    Altera зачарована птуха

    @Moraine, спасибі велике!! Стало ще більше страшно:), але точно зрозуміло, що треба шукати когось тямущого:)
    і то бігом..
    Дякую ще раз!
     
  9. Moraine

    Moraine Member

    Ну акти звірки вони зараз не роблять. А на якій підставі будуть у цьому копатися? Тільки перевірка, підстава для якої у свою чергу - заява. Це частіше при ліквідації ФОПа роблять. Щодо термінів - треба взнавати.
    --- дописи об"єднано, 29 Травень 2018 ---
    Будь ласка. Я ж хотіла вам доступно пояснити,
    а ще більше заплутала? Немає там нічого страшного і все робиться, без гарячки, але бажано оперативно. Звертайтесь, якщо щось.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Питання по лікарняниє, може хтось в курсі.
    Працівника звільнили, розрахували. Виявилось, що в неї є лікарняний лист на 10 днів за березень (звільнено в травні).
    За березень була виплачена зп в повному обсязі.
    Чи є можливість зараз виплатити лікарняні? Як це оформлюється? Куди нести лікарняний і кому?
     
  11. KrystynaM

    KrystynaM Well-Known Member

    а вона вам його не дала вчасно? чи як?
     
  12. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Вона про нього забула :connie_pull-pigtail
    Працівник всі справи зробила дистанційно, зп була виплачена без врахування фактично пропущених на роботі днів. А просто зараз є питання по цьому лікарняному листу - а я поняття не маю що робити... :girl_in_dreams:
     
  13. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Зарплата виплачена за весь місяць? Чи за мінусом пропущених днів?
     
  14. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    За весь місяць. Роботодавець не був в курсі хвороби. Робітник не повідомляв, що оформила лікарняний лист. Чи можна щось компенсувати від держави в такому випадку?
     
  15. KrystynaM

    KrystynaM Well-Known Member

    Ну не знаю чи я би з тим хотіла бавитися. То і коригувати нарахування, звіт єсв, 1дф. Певно роботи більше, ніж тих коштів.

    Надіслано від мого F5122, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  16. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Підтримую попереднього дописувача.
    1, Зекономити реально можна тільки других п'ять днів (перші 5 все одно оплачує роботодавець).
    2, Потрібно якось "відібрати" у вже звільненого!!! працівника зайво виплачені гроші за 10 днів (сумніваюсь, що вдасться), нарахувати лікарняний, виплатити 5 днів, зробити заявку в соцстрах, чекати гроші, виплатити за 5 днів...
    3. Якщо стаж працівника не дотягує до 100% оплати лікарняного, то йому зовсім не буде вигідно, бо отримає менше, ніж віддасть.
    4. Виправлення в звітах про ЄСВ і 1ДФ... без коментарів, можна , але нащо...
    Я би на місці працівника не приносила такого лікарняного, а на Вашому місці не брала би його і "не пацькалась". Тим більше, на момент його звернення до Вас трудових відносин вже не було. На якій підставі він тепер щось приносить кількамісячної давності? Якби працював, то має право 6 місяців нести, а так... Інша справа, якби, наприклад, заява була про звільнення з 31 травня, написана раніше наприклад, 20.05, Ви видали наказ і розрахували працівника ( на карточку, він працює дистанційно і не приходить). Тут 7 червня приходить і - опа! - я хворів з 25,05 по 05.06 ось Вам лікарняний. Тоді мусили би коригувати і рахувати, бо фактично на початок хвороби працівник ще працював. Такі приклади є описані в статтях, як правильно все зробити. Якщо ще не був зданий звіт по ЄСВ за травень, не треба було би коригувати його, а просто після всіх перерахунків зробити правильно.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  17. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Дякую дуже-дуже, що прояснили. Хотіла знати, чи треба реально тим заморочуватись :)
     
  18. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Чи варто купляти періодику бухгалтерську?
    В яких випадках варто і яку?
     
  19. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Якщо фірма оплачує - то чому б і ні , до кольору до вибору - "Все про бухгалтерський облік", "Дебет-кредит" - одні з найпопулярніших, та інші. Переваги в тому, що завжди будете в курсі новацій законодавства, читати консультації і т.д. , підвищувати свій кваліфікаційний рівень. Це якщо потрібно для роботи, тобто залежно, наскільки Ви "бухгалтер", і який саме об'єм і специфіка роботи.
    "Все про Б.О." має безкоштовну лінію консультації для передплатників, знижки на семінари і т.д. (такі знижки практикують і інші виданя).
    Я перестала передплачувати кілька років тому - всі мої фірми і підприємці стали на єдиному податку, то не бачила змісту платити гроші, щоб постійно ознайомлюватись з новаціями чи нюансами, які прямо зараз мені точно не потрібні, ( наприклад, зовнішньоекономічна діяльність, транспортні перевезення, сіл ське господарство), а коли раптом доведеться вести серйознішу бухгалтерію, ті знання можуть бути не актуальні, тобто підчитати і повчитись можна вже коли настане потреба. Наразі новації взнаю із інтернету, а якщо щось потрібно конкретно саме зараз, там же і шукаю відповіді.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Не знайшла, де можна написати в "вітальній" темі, тому тут

    Вітаю всіх причетних з днем бухгалтера! Бажаю:
    Робота щоб була, але нормована;
    Законодавство - стабільне і лояльне;
    Керівництво - адекватне і щедре на винагороду;
    Здоров'я - міцне;
    Настрій - на висоті;
    Баланс і звіти щоб завжди сходилися, а перевіряючі назавжди забули дорогу до вас .
    І всього нам найкращого!