Бухоблік: Я сама (с)

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Barsuk, 20 Березень 2012.

  1. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    А можна тут детальніше? 13 місяців * 2 дні = 26 днів невикористаної відпустки. Чому 28 днів?
     
  2. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Ну тут приблизно. Взагалі відпустка за рік 12 міс, З НИХ 24 - ВІДПОЧИВАЄМО. Тому тут взагалі по днях треба вираховувати. А не 12 працюємо потім 24 ВІДПОЧИВАЄМО. Тобто працюємо фактично 11міс і скільки днів. У нас відпустка 30 днів, то виходить ще по іншому.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Щоб оформити працівника, потрібно подати в податкову Повідомлення про прийом на роботу не пізніше, ніж за день до початку роботи.
    Тобто відмітка про отримання має передувати даті початку роботи мінімум на один день.

    Це саме просте.

    Складніше починається потім: щомісячний звіт з нарахування ЄСВ, щоквартальний звіт 1-ДФ про нарахування ПДФО і ВЗ.

    Виплата ЗП двічі на місяць, між виплатами проміжок - не більше 16 днів.
    Для виплати ЗП банк перевіряє достатність сплачених податків (ЄСВ (22:wacko:, ПДФО (18:wacko: і ВЗ (1,5:wacko:.

    Крім того, має бути правильний документообіг (відомості нарахування ЗП, накази, індексації (або перегляд окладів), тощо).

    Буду дуже вдячна за коротку систематизовану консультацію власне стосовно супроводу по найманих працівниках (хочу сама себе перевірити, бо я бухгалтер - самоучка).
    @Shapokliak @Freedom UK @Ulianusia та й інші профі в тому секторі - буду вдячна за консультацію.
     
  4. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Не святі горщик ліплять, нарахування "простої" зарплати аж не таке складне, але звичайно, треба трохи перечитати.
    Інформації в неті є достатньо, щось конкретно не зрозумієте - питайте тут. Вище вже дали правильний напрямок, от Вам ще стаття :
    Наймані працівники в приватного підприємця. Порядок оформлення на роботу та звільнення
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  5. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    @Kroshka Enot я з Вами в команді: самонавчання та випитування у профі :)
    Ніби розібралась. Будемо звільняти ).
    Мене збило с толку інфо в неті, що середню зп рахувати виходячи з суми зп за попередніх 12 місяців...
     
  6. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Так Ви все і так правильно пишете. Хіба що у випадку приватного підприємця зарплату він може платити своєю готівкою, тоді банк ніяк не перевірити суми єсв та інших податків, але перераховувати їх треба все одно у день виплати.
    Загальну обширну консультацію про зарплату то тяжко тут писати, багато був і буде, та й нюансів всіх не передбачити. Якщо є сумнівний випадок - тоді так, питати в знаючих людей, спочатку бажано в гугля, бо багато речей можна найти і там. Я теж бухгалтер без спеціальної освіти ( за освітою математик), але набиралась знань біля профі. А ще в нас часто бувають зміни, то треба слідкувати. Я , наприклад, щоразу, як трапляється декрет чи лікарняний (людей у мене небагато і трапляється таке нечасто), завжди переглядаю, чи не з'явились якісь новації, бо в нас то по робочих, то по календарних, то виключаємо, то не включаємо. Раз і назавжди тут навчитися неможливо :girl_crazy:.
    --- дописи об"єднано, 22 Травень 2018 ---
    @Kandya, якщо Ви не бажаєте брати бухгалтера (бо насправді людина з елементарними шкільними знаннями математики може справитися тут сама), і будете сумніватися в правильності нарахування з.п. і податків, то по - перше, можете запитати тут, а по- друге взяти консультацію в консалтинговій компанії, яка займається веденням бухгалтерії для фірм чи фопів, бо наскільки мені відомо, навіть місячна абонплата за ведення ФОПа може бути меншою, ніж оплата зарплати бухгалтера, але якщо Ви не екстра зайнята бізнесвумен, то як один раз покажуть, так і будете собі рахувати, та й все. Це ж не баланси складати і декларації про прибуток...
    Та й звіт про єсв чи 1дф не такий вже страшний...
     
    Останнє редагування: 22 Травень 2018
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  7. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Не знаю чи тут питати чи куди мені з тим?
    Чоловік оформлений приватним підприємцем 100 років тому, але так і не здійснював діяльність. Кожні пів року подає ті необхідні декларації. І от прийшов йому лист, що його запрошують у податкову оплатити єдиний соціальний внесок. Що це таке, чи мучить він то платити, і скільки, якщо таки мусить?
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  8. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    ЄСВ - єдиний соціальний внесок, сплачується роботодавцем у сумі 22% на суму зарплати або підприємцям "за себе"- ті ж 22% але підприємець на загальній системі платить від чистого доходу(є верхня межа, аище якох не платять), а ФОПи на єдиному податку - від мінзарплати (більше - по бажанню). ЄСВ обєднує внески до пенсійного фонду, соцстраху і безробіття.
    Колись "сплячі" підприємці на загальній системі його не платили, по принципу - нема доходу, нема сплати. Вже кілька років, як його зобов'язали платити всіх, незалежно від наявності доходу, хіба якщо підприємець - пенсіонер, то ні. Можливо, пам'ятаєте хвилю закриттів ФОПів два чи три роки тому, вже не пам'ятаю- тоді якраз недіючі і кинулися закриватися, щоб не платити ЄСВ...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  9. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Пам‘ятаю). Тільки чоловік надумався закрити, як виявилось, що це не обов‘язково. І платити цей ЄСВ його ніхто жодного разу не примушував, двічі на рік він ходить у податкову здавати пусті звіти і брати довідку про те, що не діє. Чому зараз щось від нього хочуть? Можливо тут є хтось, хто теж ПП і теж не діючий. Чи платите цей ЄСВ?
     
  10. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    вони від всіх чогось хочуть))) я в свою поштову скриньку не дивлюсь , хіба там раз на два місяці, ото якраз сьогодні діти принесли все, що там було і там лист із податкової. Типу мене запрошують у якийсь там відділ, як не прийду то штрафи, бо я оце ваш внесок не платила у 2017 році і ще у січні-лютому 2018, і якщо я не прийду то мені капець))) А то нічо, що я лише у лютому стала фопом?).. тому, думаю, то якесь таке стандартне уточнення даних. У вівторок подзвоню перепитаю що за фігня
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  11. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Мали би заплатити за лютий і березень до 20 квітня. І так щоквартально до 20 числа місяця, що слідує за кварталом, тобто наступного разу за 3 місяці до 20 липня. Бажано платити не пізніше 19. Бо "до" в цьому випадку вони трактують саме так.
    --- дописи об"єднано, 27 Травень 2018 ---
    Звіт за фопів на загальній системі здається раз в рік+Звіт про єсв теж 1 раз, все після нового року. Там, де подається звіт, в тих віконцях не пильнують сплату податкіа, взяли звіт - і все. А не рухали вони можливо тому, щоб назбирати більше місяців для сплати ЄСВ, а то зачепили би одразу - фоп і закрився. А так за 3 роки назбирали, щоб термін давності ще діяв, та й тепер потирають руки, як стягнуть велику суму плюс пеня плюс штрафи. Не хочу Вас лякати, бо поки не сходить туди чоловік, то немає чого гадати, чим то закінчиться, невідомо, але крові поп'ють точно.
    П.с. - я не знаю жодного фопа, хто не платить єсв зараз, всі, хто не мав проводити діяльність, або закрилися зразу, або за місяць чи два, заплативши за ті пару місяців ЄСВ, просто тому, що запізно взнати про новації...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    після 20 лютого я стала фопом, то платила 18 березня, 18 квітня і от тепер теж. За лютий не платила
     
  13. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    @Rodionochka раджу не тягнути з проясненням ситуації. Штрафи за несплату ЄСВ конські - в розмірі несплаченого ЄСВ + пеня.
    З січня 2017 всі ФОПи на спрощеній системі платять ЄСВ, незалежно від того, чи провадять діяльність. Тільки ФОП на 1-ій групі якось половину мінімальної суми.
    В мене в практиці був випадок протермінування сплати ЄСВ на 1 день. Заплатила штраф в розмірі квартального ЄСВ.
    @Kandya @Rodionochka наявність штрафу (недоїмки) можна перевіряти в особистому кабінеті платника податків на сайті ДФС. (Але доступ мають лише ті, хто реєстрував в податковій ЕЦП - електронний цифровий підпис).
    Щоправда, в моєму випадку штраф нарахували аж через пів року після порушення. А я вже грішним ділом подумала, що минеться (наївна чукотська дівчина).
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  14. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Такс. Сьогодні спілкувалася в тусовці бухів, таке вияснила: кільком знайомим Фопам, які теж думали, що вони "сплячі", теж прийшли такі повідомлення. Справа в тому, що до 18 року період сплати ЄСВ тих фопів, що на загальній системі, був річний, тому Родіоночка, вашого чоловіка і зачепили аж по закінченні річного періоду. З 2018 фопи на загальній системі теж повинні платити єсв щоквартально, тому на сьогоднішній день борг перед податковою буде 704*12 міс. за 2017, і вже за 1 кв.2018 819.06*3 міс ... втішити можу лише тим, що то все зарахується до страхового стажу для пенсії...
    Йти в податкову все одно треба, тягнути нема що. Хіба сподіватись на якусь лояльність щодо штрафів - тут нічого не можу сказати, проситись то можна, але ... не знання законів, самі розумієте...
    --- дописи об"єднано, 27 Травень 2018 ---
    Ви платили і єдиний податок за 2 групу, і єсв? Перший становить 20% від мінзарплати і є місцевим податком, другий - 22 % від мінзарплати, внеском, що забезпечує страховий стаж для нарахування мінімальної пенсії, а також внески до соцстраху і фонду безробіття. Другий можна платити за квартал до 19 числа місяця, що слідує за кварталом.
    --- дописи об"єднано, 27 Травень 2018 ---
    З 2018 року вже і перша група платить ЄСВ не половину а в повному розмірі 22% від мінімалки.
     
    Останнє редагування: 27 Травень 2018
    • Інформативно Інформативно x 3
  15. Moraine

    Moraine Member

    Добрий вечір, як бухгалтер, працюючий з ФОПами, я вас прошу - вже біжіть у податкову. Не хочу лякати, але не найкраща ситуація у вас. У нього вже назбиралось ЄСВ за весь 2017 ( по 704 грн щомісяця) і 5 місяців 2018 року ( по 819,06 щомісяця). Бо з 01.01.2017 ВСІ ФОПи платять ЄСВ - чи ти працюєш і показуєш дохід чи шлангуєш і показуєш 0 у деклараціях. У вас вже назбиралось і боргу і штрафів, а ФОП відповідає всім своїм майном, будуть стали листи і лякати виконавчою службою. І негайно закривайтесь вже цього місяця - це 10 хв у ЦНАПі будь якому. Там ще звіти треба здати, але то вже згодом, можу підказати які і як.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. KrystynaM

    KrystynaM Well-Known Member

    двіччі на рік? то які він звіти подає? фактично мав би або щокварталу подавати,або раз в рік. Не знаю яка в нього система оподаткування. І так, зараз всі ФОПи зобов"язані сплачувати ЄСВ від розміру мінімальної зП, незалежно є дохід чи ні. ( Зараз 819,06 грн в місяць) . Тому краще уточнити швидше що саме вони хочуть, бо нарахують і потім нічого не докажеш.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Та бере довідку для совбезу раз в пів року, тому і ТВ пусті звіти подає. А форми оподаткування в нього ніякої, бо так і не здійснював жодного дня ніякої діяльності. Колись, ще на старій роботі шеф хотів кожного оформити ПП. Оформився, але потім щось помінялось, і не діяв. Коли почалась ота вся шуміха з тим ЄСВ, то пішов якраз у податкову за тою довідкою. І якась мантелепа йому у вікні сказала, що нічого вже платити не треба, що можна і не закриватись. Йому було не до того, тому не пішов і не закрив. А тепер я страшенно рада((((. Блін, на рівному місці такий от попандос((((.
    @Moraine, киньте, будь ласка, свій телефон у приват. Треба буде з Вами проконсультуватись.
    Така я розстроіна, що капець....
     
  18. KrystynaM

    KrystynaM Well-Known Member

    нема такого)) є або спрощена система, або загальна. То, що не здійснював ніякої діяльності на форму оподаткування не впливає.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Ну значить загальна, бо свідоцтва про спрощену не отримував.
    Дякую усім, хто відгукнувся!
     
  20. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Якщо ніяких дій, крім реєстрації ФОП, не робив, думаю, що система оподаткування - загальна. Бо вона встановлюється по замовчуванню. Для переходу на спрощену тре заяву написати.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1