Благоустрій прибудинкової території

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Златка, 11 Лютий 2010.

  1. Златка

    Златка Well-Known Member

    У Львові зараз достатньо компаній, які рекламуюють свої послуги по ландшафтному дизайну. Чи користувався хтось з Вас їхніми послугами? Які враження/зауваження :girl_curtsey:?

    Ми цього року вирішили трошки облагородити територію біля будинку: Малеча росте, тьопає всюди, де бачить перед собою дорогу :girl_haha: Зараз перше питання, яке постало, це викорчування коренів дерев, які колись давним-давно тут росли, бо минулого року я сама пару раз чуть собі лоба не розбила, не уявляю, скільки то в неї може ще бути синьців від такого - і якби ж то тільки синців :girl_cool: Але виявляється, що за підготовчі роботи ніхто не хоче братись. Як правило, компанії зацікавлені в повному фулі: басейни-паркове освітлення-садові доріжки-альпінарії і купа всіх інших прибамбасів, що нам на разі як мінімум не на часі.

    Серед нас є багато форумлян, які живуть в особняках. Як Ви всі ці питання вирішували для себе? Діліться досвідом :girl_flag_of_truce:
     
  2. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Благоустрій прибудинкової території

    Самотужки :) То правда, що в нас послуги компаній по ландщафту, то для дуже-дуже крутих :) (бо повний фул не кожен дозволить). Вокорчовувати дерева нам допомогли майстри, що клали бруківку (бо де такиз знайти, що безпосередньо це роблять - я не знаю), а травичку сіяли самі і косимо також самі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Благоустрій прибудинкової території

    В нас це принаймні спочатку не вийде, бо мій чоловік не надто має час - ну й бажання в принципі - для земляних робіт, а для викорчовування коріння і вирівнювання грунту треба трошки більше, ніж жіночі руки :girl_in_dreams:

    О, то вже я мрію про той час, коли можна самій засіяти травичку і за тим всім доглядати, бо мені то вже виглядає простіше :girl_curtsey:
     
  4. Нікуся

    Нікуся постою послухаю...

    Відповідь: Благоустрій прибудинкової території

    Ми теж цього літа будем змінювати свою територію,перекладати новою бруківкою,робити нові клюмби. Майстри що будуть класти бруківку роблять все від А до Я- вивозять землю,кладуть деякі кабелі(дзвінок,фотоелементи...) кладуть стічні труби.... Я думаю що якщо і ви наймете бригаду то вам вони теж зроблять все(навідь викорчують дерева) правда за додаткову оплату.
    А про послуги ландш дизайнів,то цілком погоджуюсь з Редвумен,це дорого.
    Якщо сісти за комп на пару годин то можна в неті найти купу варіантів.

    Редвумен,де ви бруківку замовляли?
     
  5. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Благоустрій прибудинкової території

    навпроти Дріждзаводу (вул. Личаківська), здається "Дідал"
     
  6. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Благоустрій прибудинкової території

    На такі підсобні роботи все шукаю майстрів, які беруть за робочий день і їм все рівно що робити. Копати? значить копати... День коштує від 100 до 150грн. В мене є такі постійні, вони виконують будь-яку "брудну" роботу, або й інколи просто якусь роботу - типу меблі перенести, повантажити щось і тп. (правда, ті два дядьки, ще вимагають чекушку в кінці робочого дня :girl_devil:)
     
  7. Kvinta

    Kvinta New Member

    Відповідь: Благоустрій прибудинкової території

    замовляти повний ландшафтний проект справді досить дорого, а от скористатись консультацією архітектора чи того ж ландшафтного дизайнера - є резон. і коштуватиме це не дорого. якщо пошукати, то можна знайти фірму, яка надасть такі послуги, чи приватно звернутись до спеціаліста. архітектор, припустім, елементарно може вам виконати план ділянки, розумно порадить як що зробити. бо повний ландшафтний дизайн включає і аналіз грунту, і проект фітодизайнера, і проект усіх водостоків\водовідведень, звідси і дуже висока ціна за послуги, які далеко не всім потрібні.
     
  8. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Благоустрій прибудинкової території

    розкажу як ми сіяли траву, можливо комусь пригодиться.

    1. Для початку покликали двох "сусідів" і вони за чекушку і (на той час) 20 грн перекопали гарно все кругом хати, повитрушували пирій, кульбабу і все живе, заграбували ми вже самі.
    2. позичили в шляхо-буд. ручний каток (нам повезло - їх орг-ція через дорогу) і дуже ретельно трамбували, аби наша травичка була рівненька (наскільки то можливо)
    3. засіяли в мокрий грунт і заграбали.

    Потім ще треба якоюсь гидотою оприскувати, щоб не росли бур"яни, але я не знаю чим і наскільки то безпечно, тому на прополку кульбаб кличу дітей.


    З 10 кущів троянд прижилася одна, і та через 2 зими пропала(. Де ви купуєте і які сорти?
     
  9. bevzuk

    bevzuk New Member

    Відповідь: Благоустрій прибудинкової території

    Доброго дня форумлянки:girl_wink:
    Напротязі цілого року я черпала інформацію з даного сайту, використовувала поради.
    Тепер і я хочу поділитись інформацією, можливо вона комусь стане у пригоді. Отже, Ми з чоловіком минулого року зважились та замовили послуги на благоустрій території на присадибній ділянці. Дуже хвилювались з вибором, кого обрати…..:ed4d70def841dc74b57 І тут мені співробітниця порадила інженера – дизайнера - ну дуже чудова жінка, професіонал своєї справи. Вона не лише все (альпійська гірка та сухий струмок) гарно оформила, але й сама підібрала рослини, зробила викладку каменем, зробила дренаж грунта - тепер і про болото на подвір’ї можна забути. Швиденько все зробила, без перероблянь, без нервів і що саме головне- це нам не коштувало великих грошей. Бо мій чоловік допомагав їй по роботі і тим самим ми з економили. :girl_tender: Зараз по тепліло, сонечко, рослинки почали оживати, зеленіти, вже не можу дочекатись до першого цвітіння.
    Не можу Вам передати усієї моєї радості та гордості за свій маленький зелений куточок.:girl_crazy:
     
  10. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Благоустрій прибудинкової території

    Викладайте фото Вашого подвіря. Або план. Вам ж план складали?
     
  11. Neytasa

    Neytasa Well-Known Member

    Відповідь: Благоустрій прибудинкової території

    О:girl_wink: і я би подивилася плани-ідеї! Цього року будемо робити новий благоустрій на дачі, бо все вже устаріло... Також думаю з чого краще зробити живопліт?
     
  12. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Благоустрій прибудинкової території

    Побачите десь гарний живопліт - наріжте ножиком трохи гілочок висотою 20-30 см, понапихайте у себе на дачі і за кілька років виросте. В мене знайомі так робили. І не хвилюйтесь за те, що будете обрізати гілочки - після обрізки живопліт краще росте. Ну тільки обрізайте в міру розумного, звичайного.
     
  13. Serceedka

    Serceedka Well-Known Member

    Відповідь: Благоустрій прибудинкової території

    Напишу як людина яка не тільки любить і вирощує рослини, але й маю профільну освіту озеленювача, що при виборі живоплоту потрібно знати яким саме ви його бачите, з якою метою ви його хочете строрити, на якій території і скільки плануєте затратити коштів.
    Про живоплоти можна говорити довго, але все попробую коротко розповісти щоб стало зрозуміло)))
    Спочатку напишу наступне:
    1) що якщо ви будете садити малі саджанці (1,3-річні) пагони, без корінців, то прийдеться чекати щонайменше 5-10 років поки ви отримаєте більш-менш щось схоже на живопліт, адже не можливо посадити 20-30 см. рослини і за рік отримати 0,5-1,00м. живопліт)) Чим більшою рослинку ви садите тим швидше ви отримаєте бажаний результат, але тут все питання стає в грошах, адже великі рослини (крупноміри) коштують відповідно дорожче ((
    2) Можна робити живопліт як з хвойних так і з листяних видів рослин; різниця між цим - це густота; висота;вигляд; чи буде огорожа скидувати на зиму листочки або залишатиметься завжди зеленою; чи в майбутньому буде формуватись крона сама чи потрібно буде її самому формувати (підстригати); наявність на рослині колючок; скадність догляду за рослиною; ціна;особисті уподобання рослин;та чи буде рости дана рослина на вашій ділянці (який тип грунту характерний для тієї чи іншої рослини).

    Найпопулярніші рослини з яких можна робити живоплоти:
    - граб звичайний (Carpinus betulus L.) -
    - бирючина звичайна (Ligustrum vulgare L.)
    - пухироплідник калинолистий ((Physocarpus opulifolia (L.))
    - самшит вічнозелений (Buxus sempervirens L.)
    - туя західна (Thuja occidentalis L. )
    - туя східна (Thuja orientalis L.)
    - барбарис звичайний (Berberis vulgaris)

    Є ще безліч рослин з яких можна зробити живопліт,це і бук лісовий (Fagus sylvatica L.), глід одноматочковий (Crataegus monogyna Jacq.), сніжноягідник білий (Symphoricarpus albus Blake), піроканта яскраво-червона (Pyracantha coccinea),...і ще багато і багато інших - і кожна рослина чудово і оригінально буде виглядати на вашій території, але про все це потрібно розмовляти з вами і знати що вам особисто підійде.
    саджанці деяких рослин можна придбати в лісництвах, росадниках та звичайно на гуртівнях де продають рослини.

    Те що радила радила форумлянка Roxie - це ідея, але не всі так рослини розмножуються, це я вам скажу точно, і уявіть який за величиною потрібно нарізати віник щоб засадити наприклад відрізок довжиною 10 -15 метрів адже мова іде про периметр дачі я так розумію, а не 10-15 кущів ? :girl_in_dreams: адже чим густіше та в скільки рядів ви посадити саджанці тим кращим та густішим получиться живопліт.
    Маєте бажання можна списатись подоможу з підбором рослин так за дякую, або шоколадку:girl_crazy::girl_crazy:: бо люблю цю справу, робила проекти знайомим, хоча по спеціальності не працюю((
     
    Останнє редагування: 11 Березень 2014
  14. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Поділіться досвідом, які хвойні брати для формування альпійської гірки, окрім туй.
     
  15. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    А ще: в кого є барбарис, жасмин, рододендрон? Які ще кущі можна використати для декору присадибної ділянки? Особливо цікавлять ті що не мають глибокого коріння.
     
  16. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Отже, тема благоустрій і т.д, біля будинку є тереторія на якій є місце під альтанку приблизно 15 кв.м, і от спірне питання, як і з чого, і яку, робити? Вимоги: бюджетно, довговічно і красиво. Буду рада почути ваші рекомендації і пропозиції.
     
  17. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    З чого альтанку робити? Чи саме благоустрій біля неї?
    В нас альтанка дерев'яна. Бо мали залишки дерева і черепиці на дах. Тому обрали такий найбюджетніший для нас варіант. Робили самостійно (тато з чоловіком). Благоустрій навколо ще не зроблений. Бо спершу покладемо бруківку, а тоді вже будемо садити жимолость і клематис, щоб прикрасити саму альтанку.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Та цікавить все. Ну альтанку чоловік вже пригледів, а все решту "почати, і закінчити". Навіть не знаю, з чого починати той благоустрій. Бо хочу і дерева і кущі, і квіти, а грунт жахливий- каміння з цеглою.
     
  19. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Каміння і цеглу повибирати скільки можна. Привезти чорнозему.
    Я почала з того, що заклала дві клумби, ще одну з кущами і квітами вперемішку, кусок пішов під грядки, ще кусок під газон.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Щоб щось росло треба доброї землі. З тим треба буде трохи наморочитися. Досвіду з самим газоном ще не маємо. А от там де клумби землю вибираємо і міняємо на добру. Стосовно самих рослин/кущів то я в основному десь дістаю, купуємо мало, бо то все досить дорого. Щороку стараємося щось купити з того що нема від кого відсадити. Особисто я більше люблю багаторічники і квітучі. Тож з того що вже росте: гортензія, троянди, лаванда, спірея, хоста, тюльпани, крокуси, нарциси, жимолость, бузок. Маємо ще хвойну клумбу: туї, самшит, ялівець.
    Трохи фото викладала в темі Сад.
     
    • Подобається Подобається x 1