Більше ніколи б не зробила (ремонт, будівництво)

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Rodionochka, 16 Жовтень 2015.

  1. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Колись збудували будинок, зараз робимо ремонт. Здобули трохи досвіду і величезну гору шишок. Може комусь стане у нагоді негативний досвід інших, щоб не робити такі самі помилки. Отже, розпочну:
    1. НІКОЛИ не беріть дешевих майстрів, це обходиться ДУЖЕ дорого. Після них виправляти помилки - то задоволення не з дешевих.
    2. Ніколи не беріть знайомих, сусідів, друзів, родичів. Тут без коментарів.
    3. Дешеві матеріали - теж потім дорого обійдуться.
    4. Не пошкодувала б грошей на толкового дизайнера, якому дійсно можна довіряти, який знає, що мені подобається і що я хочу. Ще не закінчили ремонт, а я б вже купу стінок перебудувала.
    5. Перед початком кожного етапу потрібно добре ознайомитись з технологічним процесом))). Добре, що є інтернет, форуми, ютюб. Потім згодиться при розмові з майстрами. Бо деякі класно лапшу вішають, а часто самі не знають усіх нюансів.
    Далі буде.
     
    • Подобається Подобається x 12
    • Інформативно Інформативно x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  2. flame

    flame невгамовний експериментатор

    1.
    не залежить то від ціни за роботу. Залежить від рівня професійності майстрів. Контролювати їх треба, кожнісінький крок.

    2. Не шкодувати "старе" і ще ніби нормальне. Здерти і зробити по-новому і добре.
    3. Не залишати дрібні "недоробки". Нема нічого більш постійного, ніж щось тимчасове. Потім до того не закінченого звикається і точно вже не доробиться.
     
    • Подобається Подобається x 13
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Інформативно Інформативно x 2
  3. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    1. Перевіряти роботу штукатурів-малярів з жарівкою на палці))). Дивишся - всьо рівно, прикладаєш жарівку - жах! .
    2. Купувати рівну плитку. Купили випуклу, та ще й не рівномірно. Зафугувати - то жесть!!! Один плиточник втік, інший відмовився фугувати))).
    3. На початку ремонту чи будівництва купити та навчитись правильно користуватись васервагою та кутоміром.
    Далі буде.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  4. woolf

    woolf Well-Known Member

    Класна тема!!!!!
    1. Не гнати! (Ми дуже хотіли по швидше і то нам трохи вилізло боком).
    2. Будова, ремонт - все рівно, хтось один повинен бути кожного(!!!!!) дня.
    3. Чим простіше - тим надійніше, наприклад, дах. Чим він складніший, тим більша потім ймовірність якихось "сюрпрайзів".
    4. Кондиціонери планувати відразу, а не "а може не тре, обійдемося і т.д. Враховуючи теперішню ціну газу нами можна досить непогано опалювати хату в міжсезоння.
    5. Не економити на утепленні будинку, ми повірили мудрій людині і таки правда, добяча виходить економія (порівнюю витрати газу у знайомих на аналогічній площі).
    --- дописи об"єднано, 16 Жовтень 2015 ---
    :girl_crazy:Далі буде
     
    • Подобається Подобається x 8
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Корисно Корисно x 1
  5. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    1. При будівництві добре прорахувати відстань між майбутньою підлогою та підвіконням. Ми про таке тоді якось не дуже думали, тому зараз в нас вікна низько. Ніби не страшно, але от у кухні катастрофа, бо планувалось під вікном робоча частина, а тепер іі нема))).
    2. Добре мати у будинку велику кухню з терасою/виходом у сад. Ми того не маємо, бо свого часу не подумали.
    3. Сходи в будинок заливаються разом з фундаментом, щоб потім вони не жили "своїм" життям))), не відходили.
    4. Добре про думати вентиляцію. Щоб потім не мати грибків по кутах. Свого часу не заморочились тим у квартирі, і мали проблему.
    5. Перед тим як проводити газ у будинок, ДОБРЕ подумати чи він дійсно потрібен))). Коли ми його почали проводити, тоді той газ був ще не такий дорогий. Але обійшовся він нам дуже дорого. Ще й труба та по фасаду(((.
     
    • Подобається x 6
    • Погоджуюся x 2
    • Зе бест! x 2
    • Інформативно x 2
    • Корисно x 1
  6. napoleona

    napoleona Well-Known Member

    Читаю Вас і просто розумію, який у нас кльовий архітектор, продумовує все до дрібниць, навіть, про які я не мала уявлення)
     
  7. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Як каже моя братова "Один будинок збудували- маєм трохи досвіду, якби другий будували вже б меньше помилок зробили, а якби третій, то був би ідеальний"))).
    Насправді, Оля@flame права, бо все потрібно контролювати але, щоб контролювати треба й самому втому щось трохи шпрехати. В мене добре в тому розуміється брат і чоловік, тому є, звичайно якісь промахи але не настільки критично і я не соромилась "махати" майстрів за їхню недобре зроблену роботу, бо робили її не за дякую, а мені в тому і з тим жити. От, діоюрідний брат купив план але не будується і думає нащо йому було того, бо він від будови далекиииий зовсім.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    це перше від чого я категорично відмовляюся! провести дорого, а потім ще й економ, тому твердопаливний котел+сонічні батарею, готова шукати будь-яку альтернативу газу, тому навіть і камін буде)
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Всі пишуть- а скільки то тепер коштує? Нам обійшлося 4 роки тому 9 тис.
     
  10. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    тисяч 15-20), не менше точно!
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    Ніколи би більше не намагалась зробити все ідеально, точно, люксусово і суперово.
    Добре, що малюк , своїм нардженням, вчасно допоміг зрозуміти це.
    І таки да! потрібно щоб хоч один з вас розумівся про що йдеться.
    Погоджуюсь про утеплення 100%.
    І про альтернативні джерела світла і опалення варто подумати на початковій стадії.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  12. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Ги, подорожчало)) А шо- всьо подорожчало і газ, і доляр :girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    Нам півводка газу обійшлась в 6-7тис. грн А от світла!! (хомяк-хомяк) 25 тих же грн. 5років тому.
     
  14. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Вав, ого! Нам світло десь біля 10-ти, вже й призабула але точно пам"ятаю, що незадовго після того, як ми провели ціна зросла і казали до 15 тис., а 25- це повний триндець.
     
  15. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @NataliaFed, ми вели нову лінію і нас було лише 5 замість 12. тому і ціна така. Шкодую що тоді ще не були так популярні вітряки , водневі котли, трубчаті колектори....
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    20 тисяч з будинку, щоб провести газ в вулицю + 10 тисяч щоб кинути його до будинку + всі лічильники і труби додатково оплачуються.
    Минулого тижня сусідня вуличка газифікувалась)))
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. woolf

    woolf Well-Known Member

    Ми певно будувались в той самий час, бо розцінки на підведення газу і світло в нас приблизно однакові.
    Супер ідея з терасою з кухні- ми до такого додули після року життя. А! Саме основне! Ніяких намертво зроблених красівостей (як то вибитий на плитці малюнок у ванній - дикі гроші, а як я його хтіла! Тепер би з радістю здерла, а нє...).
    І саме основне: будинок - одноповерховий, максимум зверху гостьова або дитяча, а так все в одному рівні, і плюс більші господарські приміщення - комірка, підвал, котельня.
    Щодо опалення поки маємо газ, рахували наш перехід на твердопаливний котел - я за ті гроші 10 років палитиму газом (згодьтеся, що газ таки зручніше), тому зараз гріють кондюки, а далі буде видно. В принципі, ще коли будувались цікавилися тепловим насосом, хтось таке має?
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Ну, з такими розцінками -справді варто обдумати варіанти альтернативних джерел. Хоча про них і так варто подумати, бо сидіти і думати "бути чи не бути" палити-не палити дратує.
    --- дописи об"єднано, 16 Жовтень 2015 ---
    О, це в нас первинний проект будинку був однорівневий- моя мрія але через наші перепади так не виходило або був би дуже вузький але довгий)
     
  19. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    ну мене влаштовує 2поверхи, бо я люблю свободу. нас мало, але задіяні майже усі кімнати. хоч там ще далео до "все зробили" і меблів нема. але ми як бактерії(то чоловік так каже) , заселили весь будинок.
    З підсобними, то чиста правда. Бо цілий цокольний поверх- гараж, котельня......
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  20. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Ой, не знаю. В нас великі, широкі коридори ще й кладова і підвал великі(такі кімнати файні), що мені забагато. Тут, вже треба виходити взагальному від потреб сім"ї. Гараж великий -добре.
     
    Останнє редагування: 16 Жовтень 2015