Беремо від держави все (законодавство про соціальні виплати, приклади, поради) (2)

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем shelby, 8 Грудень 2013.

  1. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Я тут в таку ситуацію потрапила... Десь тиждень тому я вже мала мати декретний лист від гінеколога. Але карантини, то-сьо, і я його не оформлювала. До того ж, з початком карантину районний соцзабез не працює в звичному режимі і не приймає (це текст з оголошення).

    Щоб отримати декретну виплату - треба зараз добиватись і від гінеколога документ (я не хочу йти в поліклініку вузькими коридорами...) і зустрічі з працівником соцзабезу?
    Чи можна це питання залишити на після карантину?
    Чи взагалі не морочити собі голову :girl_crazy:
     
  2. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Ну як "не морочити"? Може маєте контакти до лікаря, подзвонити, зай Вам випише той лікарняний, а хтось під'їде забере... то ж не закрилось все наніц, вагітним лише рекомендовано консультуватись дистанційно з лікарем...
    Подати його "куди слід" можна і пізніше, аби не пройшло 6 місяців, а брати - обов'язково. Вам ті гроші, хай не великі (я так розумію, Ви не застрахована особа наразі, якщо маєте нести в соцзабез лікарняний), точно не зайві будуть. Часи зараз непевні...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Корисно Корисно x 1
  3. Gudzyk

    Gudzyk Well-Known Member

    Скажіть будь ласка, протягом якого періоду після подачі декретного листка мають зробити виплату? Ато в мене вже скоро 2місяці, але ніякого руху не чути. Дякую
     
  4. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Запитайте в бухгалтера. Я впевнена, що він зробив розрахунок і подав заявку, а затримка йде за Фондом...
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Підкажіть, будь-ласка, може хто знає, чи працюють відділи соціального захисту (мене цікавить Шевченківський, на Липинського).
    З п"ятниці не можу до них додзвонитися, сьогодні останній день подачі документів на потрібну мені компенсацію, а я не можу з"ясувати, чи бачать вони мою заяву, яку я подавала он-лайн.
     
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  6. Kshusia

    Kshusia Well-Known Member

    Я сьогодні здала в соцзабез якраз всі документи на декрет
    П.С. Доречі, в них там закрито, потрібно дзвонити і вони відкривають, беруть документи готові
    Найгірше було відкрити той рахунок 2604, бо ніякі банки не хочуть його відкривати одноразово.
    Але Кредобанк погодився
    Ще таке питання, так як я сама ФОП, то коли мені мають прийти ті виплати?
    Як я буду знати, що вони є, чи то все на тел буде?
    Сказала, щоб коли прийдуть гроші занести довідку до них, що вже є.
     
  7. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Ви певно мали на увазі Соцстрах, бо Соцзабез нараховує декретні незастрахованим.
    Якісь терміни по фінансуванню Фондом лікарняних встановлені, ніби 10 робочих днів з дати отримання заявки, але направду все буде залежати від наявності грошей у Фонді.
    Рахунок перевіряти починайте за тиждень, не раніше. Кредобанк теж має якийсь інтернет-банкінг.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    @Kshusia о ви як ФОП допомогу оформляли. Я теж планую. То ви здавали де десь на сахарова?
     
  9. Kshusia

    Kshusia Well-Known Member

    так, як ФОП, тобто виплати будуть за умови, якщо я сплачувала мінімум 1 рік ЄСВ, там близько 17-18 тис.мало б бути, я не зі Львова)
     
  10. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    @Kshusia та я давно фоп. І єсв плачу давно. Цікаво оце зараз зробили канікули по виплаті єсв на березень-квітень. Чи вплине воно при подачі документів для допомоги. Ви платили за березень єсв чи ні?
     
  11. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Дівчата, поясність мені стосовно лікарняного до- та після- пологового. Значить я маю йти в декрет (оформляти той лікарняний) 7-го квітня. Поліклініка починає мене "футболити", що вагітних не приймають і тп, моя лікарка у відпустці і виходить 17-го. Я то записалася до лікаря, який на заміні. Але не впевнена, що він мені то зробить. Я раніше читала, що якщо оформляти пізніше, то і днів буде менше. На роботі мені кажуть, що так не є. І навіть якщо оформити за день до пологів, випишуть 70 днів допологових і 56 післяпологових. Поясніть мені де правда. Якщо я піду 17-го, то хіба можна оформити лікарняний 7-м числом (тобто заднім числом)? Мені то важливо, бо я працюю. І мене не рухають тільки тому, що я за пару днів йду в декрет. Якщо лікарняний оформлять з 17-го, то мені прийдеться до того часу брати відпустку чи за власний рахунок, а мене це зовсім не влаштовує по фінансовій стороні.
     
  12. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Мене в понеділок гінеколог попросила прийти та оформити декретний. (Я прийшла після обіду і еа той момент я була єдина пацієнтка в районній поліклініці)

    На той момент це було 33 тижні. Є відмітка в мед.картці, що я в декреті з 30 тижня (медсестра спочатку перепитала який термін писати в мед.книжку - гінеколог попередила, щоб та не урізала дні), а сама довідка - дата понеділка. В довідці 126 днів.
    Соцзабез у нас не приймає документи, каже що «ті виплати зараз Вас не спасуть» :), і подавати документи вже разом з документами на дитячі виплати, після пологів, адже декретна довідка дійсна півроку і ще час є.
    Але суть в тому, що і наш Соцзабез толком не знає як подавати: чи то на електронну, чи через секретаря сільради.... Нема процедури, поки чекають на кінець карантину.
     
  13. Kshusia

    Kshusia Well-Known Member

    ще не платила, а їм просто дають канікули, чи можна не платити, бо я зрозуміла, що це можна взагалі не платити.
    Подзвоню в понеділок в податкову розпитаюся.
    --- дописи об"єднано, 4 Квітень 2020 ---
    Просто не відомо доки ще буде карантин і яка ситуація буде, коли ви народите.
    Тому я зараз позбирала ті всі довідки на декретне.
    А як Соцзабес не знає, то в їхніх інтересах, вони працюють, тобто 100% повинен бути тел для зв*язку, в нас на дверях висить, і по виклику забирають ці документи, просто можливо не хочуть возитися з тим всім, я маю той список, що вони дають, можете собі попробувати зібрати ті доки, щоб потім легше було)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    От вони там знають, що нас спасе, а що ні. В мене велика надія на ті лікарняні гроші. Чоловік без роботи сидить. Але мені лікарняний на роботу здавати, а не їм. Хоч тут легше.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  15. Kshusia

    Kshusia Well-Known Member

    дзвонила сьогодні в податкову, вони там толком самі нічого не знають, сказали оплатити, а якщо відмінять, то залишиться на наступний місяць.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    @Kshusia наприймають, не можуть пояснити що робити, а ти голову масти. Називається допомога підприємцям.
     
  17. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    COVID-19: на час карантину змінено порядок сплати ЄСВ для ФОП, самозайнятих осіб та членів ФГ

    Я не буду платити за березень і квітень, "Вісник..." є офіційним виданням податкової. А те, що на місцях кажуть платити, а потім буде видно - звісно, можна і так, але навіщо? Гроші зараз не зайві, а за 2 місяці все може змінитись, тоді і почну платити за травень і так далі, якщо не закриюсь зовсім.
     
    • Корисно Корисно x 1
  18. Lathorien

    Lathorien Well-Known Member

    Дівчата, хто подавав заяву на допомогу Фоп з дітьми на час карантину? Який рахунок вказувати потрібно? Для соцвиплат фізичної особи?
    Мені відмовили, а причину не розписали :ireful1:
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Matvijko

    Matvijko Мамуся в декреті...

    Я подавала, рахунок соціальних виплат. Мені теж відмовили, причину не вказали, я дзвонила питала в соцзабезу, то сказали, що свідоцтва про народження дітей мають бути підписані ецп, переробила скинула ще раз. Чекаю.

    Надіслано від мого Redmi Note 8 Pro, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    а як швидко вам надали відповідь? я от сьогодні якраз подала ту заяву, цікаво коли буде щось відомо
    а як це зробити? я сфотографувала свідоцтво, загрузила файл, заповнила всі дані в тій табличці, покроково зробила всі дії як там описано. Але де там підписати свідоцтво потрібно з ецп не бачила..
    Ще мене турбує отаке:
    . Я загрузила pdf файл і все, що означає "образ", хто знає?

    Якщо я подала ту заяву сьогодні, то за який період мала б бути допомога?
    --- дописи об"єднано, 20 Травень 2020 ---
    і ще)), може хто знає відповідь на таке питання, бо не можу зрозуміти: чому призначають допомогу дітям фоп віком до 10 років, після 10 наші діти вже самі себе забезпечують чи що? :girl_crazy: