Беремо від держави все (законодавство про соціальні виплати, приклади, поради) (2)

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем shelby, 8 Грудень 2013.

  1. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Нині прийшли в обід
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  2. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Розкажіть, будь ласка :girl_flag_of_truce:, хто подавав на декретні гроші в собезі (а не в бухгалтерію на роботі) - як швидко вони вам приходили? Мені, наче, були пообіцяли "до місяця часу" , місяць пройшов, але грошей ще немає :girl_in_dreams:, а я щось їх так вже виглядаю :girl_haha:
     
  3. lizarda

    lizarda New Member

    прийшли за 1,5 місяці ( франківський соцбез)
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Якщо соцзабез - то чекати до 2 місяців. В них там якщо в якісь їхні розрахункові дати не попадаєш - то плюс один місяць. Але якщо 3 місяці минуло і гроші не прийшли - вже пора переживати і звертатись вияснювати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. VikiTiki

    VikiTiki Well-Known Member

    Підкажіть, які є пільги на оплату комунальних послуг для багатодітної родини?
    Субсидії нам не світять. Колись наче було 50% на газ... Ще таке є? Як їх оформлювати, куди йти, з якими документами?
    Чи є щось подібне і на оплату електроенергії?
     
  6. олюся_зі_львова

    олюся_зі_львова мамочка чотирьох діток

    пільги 50% на оплату комунальних послуг, якщо сімя малозабезпечена і багатодітна; оформляєте в соцзабезі за місцем прописки, які документи треба, перепитуйте в них, бо колись давно здавала документи, а зараз нам пільга не виходить :sad:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Якщо Вам субсидій не получається, то є велика імовірність, що і пільга не вийде. Хіба якщо опцію "працездатний не на біржі і не працює, не має офіційних доходів", в соцзабезах рахують як "0" доходів, бо на субсидії в такому випадку рахують умовний дохід в 3 прожиткових мінімуми.
    В будь якому випадку треба взнавати в соцзабезі.
     
  8. Annyuta

    Annyuta Well-Known Member

    Чи правда, що треба з 1 травня знову подавати декларації в соцстрах для нарахування субсидій абсолютно всім, навіть якщо зміни у порядку наданні субсидій не зачепили?
     
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  9. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    При відсутності змін в родині перерахунок субсидій здійснюється автоматично і не вимагає додаткового звернення до органів соцзахисту. Однак основним моментом для збереження житлової субсидії є своєчасне погашення своєї частини платежу за послуги ЖКГ. А з 1 травня 2017 року термін дії субсидії на наступний період не продовжується, якщо у громадян є двомісячний борг по оплаті комуналки.

    Перепризначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон для деяких категорій субсидіантів здійснюється виключно після надання нових заяв і декларацій. Зокрема, це:
    • внутрішньо переміщені особи. Для оформлення субсидії ВПО більше не потрібно подавати договір найму житла, підставою для нарахування компенсації є акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї
    • громадяни, які звертаються за грошовими виплатами на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива
    • сім’ї, в яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб в попередньому сезоні менша, ніж кількість прописаних

    Джерело і повний текст тут
    Нові правила отримання житлової субсидії на 2018 рік — Юридический портал Украины
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  10. SoloGalka

    SoloGalka Moderator Команда форуму

    СІМ'Я МАЄ ДЕКЛАРУВАТИ ДОХОДИ ВСІХ, НАВІТЬ ТИХ, ЯКІ ПРОПИСАНІ ЗА ІНШОЮ АДРЕСОЮ
    Є чимало сімей, в яких чоловік прописаний за одною адресою, дружина і діти за іншою. Чоловік працює, дружина, скажімо, у декретній відпустці або взагалі не працює. Такі сім’ї раніше, враховуючи те, що дружина зареєстрована з дітьми в помешканні одна, надавалася чимала субсидія, доходи чоловіка не враховувалися, але гроші щомісяця він приносив саме в цю сім’ю.

    Водночас, на помешкання, де прописаний чоловік оформлювалася субсидію, виходячи з кількості не зареєстрованих, а фактично проживаючих осіб. Відповідно доходи такої людини не бралися до уваги для призначення допомогу ні там, ні тут.

    Тому Мінсоцполітики з 1 травня 2018 року змінює форму Декларації про доходи. Відтепер декларувати необхідно буде доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.

    Увага! При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються. Таким чином, держава реагує на соціальну несправедливість та турбується про воз’єднання українських сімей. :dash1::negative: :shout:

    Джерело тут

    Коротше кажучи, бабця мого чоловіка, де він є прописаний, але знятий з обліку (бо живемо в мене, поки що) буде змушена платити і за нього?

    Шикарний в нас уряд, немає слів
     
  11. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Доречі, щодо чоловіків-дружин я тут цілком погоджуюся - досить логічно загалом, бо ж бюджет дійсно один у сім"ї. В мене у мами веселіше виходить - двоє дорослих дітей (я і брат) прописані в неї (так як іншого місця для прописки просто не маємо - живемо на орендованих квартирах), але ж бюджети у нас реально різні... І каже мама, що тепер оті довідки сусідів-жеків про непроживаючих "не канають". Тому якщо чоловік в принципі цілком може врегулювати питання і прописатися разом з дружиною щоб не було подвійного врахування, то у нас виходить ніяких інших варіантів немає - хіба виписуватися " в нікуди" :sad: бо наші з братом доходи в реалі геть ніякого відношення до маминих статків наразі не мають.
    Хоч прописка загалом - зло в нашій державі і купу проблем створює на рівному місці зазвичай, але то вже геть інша історія :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Якщо довести, що проживають не за прописки в батьків, а на орендований квартирі - то будуть рахувати без Вас, а Ви можете претендувати на субсидію за орендовану. Звичайно, якщо маєте офіційний договір. Шкода тільки, що офіційні договори мало в кого є.
    --- дописи об"єднано, 2 Червень 2018 ---
    Бабця Вашого чоловіка не член його сім'ї, хіба би чоловік був опікуном. Доходи його мають врахувати до Вашої сім'ї, а бабця мала би в декларації вказати, що зареєстрований, але не проживає.
    У наведеній Вамі цитаті якраз акцент на врахування доходів саме подружжя в одну копілку, а не по прописці. Але і норму споживання порахують лише на бабцю, то й субсидія може бути як більша так і менша, ніж якби рахували онука за проживаючого і його дохід для субсидії. Цілком логічно, як на мене.
     
    Останнє редагування: 2 Червень 2018
    • Подобається Подобається x 1
  13. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    Ні. Не так. Судячи з того, що Ви навели в дописі, то там говориться про фактичне проживання. А Ваш чоловік в своєї бабці не проживає
    --- дописи об"єднано, 2 Червень 2018 ---
    Чому? Моя бабця, в якої прописана я з дітьми, недавно оформляла такий акт. Щоправда я не знаю ще результату
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    Допоможіть розібратися.
    Я в декреті, доходу не маю, ну лише оті 860 грн. Прописана в мами, є субсидія.
    Якщо я оформлюся ФОПом, субсидія втратиться, вірно?
     
  15. VikiTiki

    VikiTiki Well-Known Member

    В залежності від групи оподаткування. Якщо 1-ша група - вони рахують доходу одну мінімальну зарплату. 2-га група - 2 МЗ, 3-тя - 3 МН. Загальна систтема оподаткування - минулорічна декларація.
    Принаймні на друге півріччя - субсидія залишиться, оскільки доходи береться за перше півріччя.
    Наприклад, моя мама пенсіонер і ФОП, тато - пенсіонер. Субсидія у них є.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. niamlyk

    niamlyk Member

    Дівчата, вже комусь прийшли дитячі?
     
  17. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Щойно прийшли, Сихівський приват.
     
  18. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Дівчата, хто знає, або чув щось. Прийшла мені малого пенсія вчора, сьогодні ще додатково якісь 1400 грн. Що то може бути?
     
  19. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    Дякую!
    Я хотіла вже подавати, а мама наполягає, щоб закінчився червень, типу перше півріччя.
    Але ж якщо в червні лише зареєструюся, то діяльності ж ще не буде?
     
  20. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Можете собі реєструватися ближче до кінця червня, якщо плануєте бути на спрощеній системі - зразу вказують при реєстрації, що вибираєте такий спосіб оподаткування з липня місяця. Старайтесь не отримати (якщо безготівка) , чи не показати доходу за червень - а з липня платіть вже єдиний податок і ЄСВ і працюйте і заробляйте.
     
    • Подобається Подобається x 1