Беремо від держави все (законодавство про соціальні виплати, приклади, поради) (2)

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем shelby, 8 Грудень 2013.

  1. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    а це коли було?
    Мені казали, що з Нового року двіж такий
     
  2. mamvasulka

    mamvasulka Well-Known Member

    То було 3,5 роки тому, якщо потрібно попитаю подружку зо той двіж.
     
  3. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Знайшла таке:
    Декретна відпустка у підприємця - платника єдиного податку
    Торішнє. Як дочитатись, то типу не забороняється працювати, допомога надається по факту лікарняного, відпустка як така не обов'язкова до оформлення, на відміну від звичайного найманого працівника. Але стаття торішня.
    Там внизу є питання і відповіді, теж читати.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  4. Aylin

    Aylin Well-Known Member

    Підкажіть будь ласка, я 8 місяців знаходжуся у відпустці по догляду за дитиною до 6 років, тепер іду в декрет, на яку суму декретних я можу розраховувати? У мене мінімальна з/п. Бо одні мені кажуть, що я отримаю мінімальні декретні (це десь 13000), а інші кажуть - дві мінімальні з/п (це десь 7500). Допоможіть розібратись. Я знаю, що це нічого не міняє, але хочеться знати на, що я маю розраховути.
     
  5. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку працівниця не мала заробітку з поважних причин, наприклад, завагітніла, під час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку – середня зарплата визначається виходячи з тарифної ставки, або її частини, встановленої на день настання страхового випадку (п. 28 Порядку №1266).

    Тут працює норма п. 5 Порядку 1266 – середньоденна заробітна плата за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу), мінімальної заробітної плати або їх частини (у разі, коли особа працює у режимі неповного робочого дня чи тижня), на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44). Звісно, що для розрахунку береться той оклад, який встановлений працівниці на момент настання страхового випадку.


    Джерело і більше інформації тут -
    Розрахунок допомоги по вагітності та пологах у 2018 році - Я – Бухгалтер
    треба читати і розбиратись.

    Але щось мені здається, що ту саму мінімальну виплату призначають безробітним , які рік не мають заробітку. У Вашому випадку мало би рахуватись навіть від ставки у штатному розписі, звісно, якщо вона більша мінімальної зарплати, або принаймі з мінімальної.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Мінімальні декретні зараз всього десь 1900грн (то для непрацюючих) краще уточніть в соцзабезі чи та Ваша відпустка до 6 років рахується як і до 3 (тоді отримаєте близько 4 мінімальних зарплат) чи рахується як "не було відрахувань" тоді отримаєте оту мінімальну виплату.
     
  7. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Приклад 7. Працівниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з січня 2016 р. Усічні 2018 р. надала листок тимчасової непрацездатності по вагітності та пологах. Оклад у працівниці згідно з штатним розписом за її посадою на момент настання страхового випадку складає 2000,00 грн.

    Обчислимо суму допомоги по тимчасовій непрацездатності:

    1) СрЗф = 2000,00 грн /30,44 = 65,70 грн.

    2) СрЗmin =3723,00 грн/ 30,44 = 122,31 грн

    3) Ср2Зmin =2 х 3723,00 грн/ 30,44 = 244,61 грн
    Порівнюємо показники:

    65,70 грн< 122,31 грн

    Оскільки фактична середньоденна зарплата менша за СрЗmin (а отже, менша і за Ср2Зmin) , суму допомоги по вагітності та пологах визначаємо виходячи з мінімальної заробітної плати, а саме з 122,31 грн
    (Це уривок з статті за росиланням у моєму попередньому пості, то так виглядає, що до 6 років рахуються як застраховані... Звичайно, треба уточняти в соцстраху, але заодно бути обізнаним у своїх правах і відстоювати їх. Інформація - наше все.:d23:. Не лінуватись гуглити і шукати.)
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Milli

    Milli Well-Known Member

    Жінка застрахована, але так як підприємство за неї не сплачувало страхові кошти і у неї немає 6 місяців страхового стажу, то чи може вона отримати мінімалку?
     
  9. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    В статті пише, що так, почитайте за посиланням. Я ж не міністр чи депутат, так само читаю консультації і статті в інтернеті. Якщо задатись ціллю, то можна знайти і нормативні акти прямої дії, тоді і можна говорити предментно. Консультацію в журналі чи статтю в інтернеті державним органам не пред'явиш, а от закон чи постанову - так.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Aylin

    Aylin Well-Known Member

    Я це була знайшла, але в законі є пункт щодо стажу, тому я трохи і задумалась.
     
  11. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Я би Вам радила передзвонити в соцтрах. Чи зайти запитати . Там теж трапляються нормальні люди. Бо бухгалтер на Вашому підприємстві міг не мати в практиці такого випадку, і у випадку з грошима з фонду може перестраховуватись. Хоча тут палка в двох кінцях - нарахували забагато - накажуть з соцстраху , а як не додати законної виплати працівнику - тут вже інспекція з праці може постаратись. Так що тут бажано строго по закону. А працівники соцстраху мусять володіти інформацією, бо в них таких випадків більше. Та й законодавство може змінюватися у нас мало не щороку, а вони мають бути "в темі".
    Я минулого року нараховувала простий найзвичайнісінький декретний, і то перестрахувалась, дзвонила до них на Героїв УПА, то мені культурно дали консультацію телефоном. Правда, краще не дзвонити напевно з 1 по 20 число місяця, що наступає після кварталу, бо приймають звіти від тих, хто використовував кошти Фонду.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Aylin

    Aylin Well-Known Member

    Дякую за інформацію. Я на днях до них навідаюся, а то на роботі в бугалтерії нічого толком не кажуть.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Neytasa

    Neytasa Well-Known Member

    Дівчата
    Хтось вже отримав дит. гроші цього місця?
     
  14. sumer

    sumer New Member

    Сама чекаю:ireful1:
    Ніколи вчасно не можуть скинути!
     
  15. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    То всьо багато вихідних, дівчата. Колись 10-12 було, а зараз то на великдень попала 1 декада місяця, то на "майські", а державні органи вони ж по вихідних не працюють, і соцзабез, і казначейство. Мусимо почекати. Я той місяць отримаю останню суму і вже юш...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Bloody

    Bloody ...Отака-то-Дівчинка...

    Залізничний, Приват пропікало
     
  17. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Є Личаківській приват
     
  18. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Франківський район, комусь видали гроші? У мене так і нема..
     
  19. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    є. приват
     
  20. lizarda

    lizarda New Member

    Ощад немає