Базовий гардероб: правила та поради

Тема у розділі 'Дефіле', створена користувачем Vероніка, 24 Березень 2013.

  1. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Задача: мама трьох дітей, яка виховує їх вдома, возить в парки-розвивайки-розважайки. Не вважає, що джинси - найкращий одяг, не носить високі каблуки (не переконуйте), любить сарі, схильна до костюмованості. Яскрава весна. Бюст - є, стегна - є, талія - скоро в прокаті.

    Знайти умовно-базовий гардероб щоб було цікаво. Зручно я вмію сама. От мене цікавить сам процес. Як вирішити питання основних кольорів. Як взагалі почати створювати гардероб з нуля.

    Поки писала кілька разів мене осяяло.

    Нескромно зауважу, що з почуттям стилю в мене все гаразд. Але хочеться свіжих в можливо, кардинально інших ідей, ніж ті, які в мене в голові.



    @labisqwee @Akina @Rona
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    @Orman мерсі за довіру. Джинси і каблуки, яких не треба, критичне мислення і костюмованість в анамнезі роблять це для мене пропоицією, від якої неможливо відмовитись.

    Як вирішити питання основних кольорів. Ізвєнітє, всі, хто адепти якихось інших конкретних систем чи прихильники інших ідей, але напишу те, у що вірю і що емпірично стверджує кожен мій новий день і досвід. Є досить чітко окреслений набір особливо вдалих відтінків для кожного з нас. База - це тон Вашого натурального волосся, відтінок обідка райдужки, найнасиченіший відтінок самої райдужки, ідеальний для Вас червоний колір і похідні від них відтінки. Похідні - ті, що добрані до них з усеможливого спектру за правилами компліментарності, знайомими всім художникам, analogous, тріади і т.д. Разом вони створюють набір, з якого можна черпати ідеї для гардеробу. Психологічно вони по-різному обрамлюють Ваш образ, звідти і танцюється з цільовим використанням. Як вирішити це питання - drop me a line на пошту чи в інстаграм, два-три портретні фото і я підкину Вам варіанти.

    Як почати створювати гардероб з нуля. Все починається з голови. З ідеї: аналіз того, що Ви носите найчастіше (=що Вам зручно), що Ви носите рідко або ніколи (для розуміння, чому так), що Ви хотіли б носити, але не робите цього (для розуміння, що заважає і чи воно дійсно Вам треба), сплав того в єдину стратегію. З особистого досвіду, кращий початок - один убір (тобто повний, з ніг до голови), який повністю задовільняє Ваші амбіції. Коли є відносний орієнтир і розуміння мети, то далі йде по маслу. Труднощі найчастіше в тому, як навчитися безкомпромісно відкидати не-своє. У Вас я передумов для такої проблеми не бачу.

    Стегна не остаточно визначають, що робити з комплектом =) Залежно від того, що робиться в плечах, і від того, яка посадка стегон, можливі три комбінації. Тут приблизно пояснена різниця на прикладі між X type i 8 type Body Shapes Explained - Defining Points
    Практично ці деталі визначають кращу для Вас довжину подолу, пропорції між верхами-низами, вдалі фасони і взагалі розставляють купу крапок над і. Вони ж і пояснюють, що не так із джинсами і чи/чому/які сукенки-спідниці кращі. Приносьте фото або опис фігури, ідеї і думки, як Вам зручно - публічно чи приватно, постараюсь не підвести.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  3. Orman

    Orman Модератор-бомба

    @labisqwee дякую. Відповім не по-порядку. Фото обличчя має бути в Інстаграм @orman_fia але там не всі обличчя мої ))) про ракурси мовчу.

    Фігуру завтра з комп'ютера знайду.

    З джинсами все так. Просто оці стандартні поради для "мамочок в дєкрєтє" - джинси в різних варіаціях мене якось не надихають. А так маю дві пари якими повністю задоволена.

    Про решту пішла думати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Я ще люблю дивитися на улюблені-преулюблені речі серед вже наявних і розпитувати-розглядати про те, чому саме вони . Особливо коли є речі які "гріють" роками - вони завжди не просто так :)
    З кольором цікаво як для яскравих весен - тут треба прораховувати трооошечки більше ніж у менш яскравих кольоротипів (в т.ч. і через часту обмеженість таких кольорів в готовому одязі, якщо тканину вибирати - то легше). Я тут для власної улюбленої яскравої весни :) цікаві висновки недавно зробила - розкажу якось при зустрічі.
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Orman

    Orman Модератор-бомба

    @Akina @labisqwee на словах улюблений одяг/образ першою вигулькує довга (до підлоги) темно фіолетова спідниця з тоненької шерсті.

    Фасон (не дослівно) такий.
    [​IMG]

    Віка, я ідею порпатися в шафі пам'ятаю і підтримую. Я вдома, і ти знаєш де це. Приходь!
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Поділюсь: знайшла блог puttingmetogether.com там є окрема секція "Гардероб з нуля" (wardrobe from scratch). Нічого такого "Еврика!", але доступно і логічно.
    Дещо взяла на озброєння.
     
    • Подобається Подобається x 5
  7. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    @Orman Буде трохи гадання на гущі, бо знаю я про Вашу фігуру і типаж таки замало. Але є шанс, що Ви з цього щось для себе вилущите. Тут кілька речей, які я пророкую Вашими особистими must-haves і потенційними цеглинками гардеробу.

    Літо відходить, два слова: закриті коліна + empire waist або закриті коліна + boat neck, другий варіант можливий не такий жорсткий, як на фото, а в тягучому, в'язаному трикотажі.
    collage_5.jpg

    Якщо коліна відкриті - як варіант, шорти-парашути і відповідний верх, уважно з лінією вирізу.
    collage_2.jpg

    Осінній буденний заміс: коротка сукня з хитрим кроєм (тут важлива об'ємність у стратегічних місцях), всеможливе прикрашання-вкривання шиї.
    collage_3.jpg

    Осінній небуденний - міді, аж до повної театральності спідниці, ремінь у вічній ролі приструнювача, структурний верх.
    collage_1.jpg

    Про українську зиму і сукні я колись накатала в блозі цілий трактат, називається "Дайте джинсам відпочити: зимова сукня на щодень". Лінк не вставляю, бо зараз хтось знову побіжить скаржитись на рекламу. Ґуґл в поміч =) Там багато ідей і ілюстрацій.

    Каблуки на малюнках подумки викреслюємо, додаємо щось життєвіше, жоден з наведених прикладів від цього не постраждає.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Я читала Ваш допис в блозі про зимові сукні )))
    Може Ви й знаєте про фігуру і типаж замало, але тут перерахували все що я люблю. Талію ампір і закриті коліна особливо.
    А взагалі мені все подобається.
    Одна проблема з кольорами. Я чесно намагалась вибрати сто разів повторюючи собі, що це база, а далі можна буде доповнювати всіма кольорами. Але, наразі, ще себе не вмовила.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    я б хотіла про себе таке почути) Було б цікаво якби мені хтось зі сторони сказав, що не так і що так)
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Так як я знаю, що ти не проти кольорів всяких-різних і не думаєш, що база - то лише сіро-бежево-коричневий :)
    Пропоную: насичений фіолетовий вже маєш - чудовий колір для яскравовесняної бази. Якщо говорити про ті спідниці-жакети то якось так приблизно (з палітри накромсала :girl_haha:, звісно, можна не всі одразу :) ):
    Безымянный2.jpg
    Теплий синій - шикарний, але знайти його в реалі буде важкувато. Сірий вже маєш (краще не меланж, а отой графітово-сірий, настільки яскравий наскільки може бути яскравим сірий, навіть з легким синюватим відливом), ще "майжечорний". А ще шикарні, досить яскраві але в той же час стримані дуже любимі мною базові темнозелений і темнобірюзовий. Ну і червоний чи рожевий - тобі без них ніяк :)
    Про фасони - хочеться додати до твого наявного в гардеробі більше класики і чітких ліній, навіть по тому що я бачила краєчком ока, видно наскільки ти вишуканіша, стрункіша в зібраному одязі і як часом забагато рихлості в трикотажно-спортивному. Ну є в тебе ті прямі, тонкі лінії - в обличчі, в руках... і коли вони підкреслюються одягом: лініями, силуетом (ті ж защипи на твоїх сорочках) картинка починає "грати". Ясно, що офісний лук і прямо накрохмалені сорочки тобі наразі без потреби , але маю кілька думок як то можна обіграти (вночі буде час, то накидаю трохи картинок).
    Запитуйте частіше :) Серйозно. Часом хтось з Вашого оточення, може, і хотів би щось підказати або похвалити чи просто прокоментувати але поки не питають не в своє діло не лізе. Ну і сторони вони такі, різнобарвні - що одному класно іншому обмеження і скучно (он в сусідній темі дебати точилися недавно :) ), тому думки тоно не будуть одностайними.
     
    Останнє редагування: 24 Серпень 2017
    • Подобається Подобається x 2
  11. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Доречі, пам"ятаєш, я казала про дрібні зборки на твоїх спідницях і пропонувала на заміну якраз десь отаке як в тебе вище на фото? Точно варто спробувати, або отако
    94867b97e0a16fe35802ceb1c6442fe4.jpg
    Чорні спідниці на твоїй і моїй картинках мають вертикальні прямі чіткі лінії, яких немає в спідницях зі зборкою
    bb47ce44e08c6ad485d806b8e4ne--odezhda-yubka-v-sborku.jpg
    Наче маленький нюас, але він реально дуже впливає на силует і загальне сприйняття, тому дуже раджу спробувати складку замість оборок (але уважно з глибиною і кількістю складок :) ).
     
    Останнє редагування: 24 Серпень 2017
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Іра, це ж я сама собі таке кажу. Скажи собі - і почуєш )))

    А по другій частині, от @labisqwee і @Akina мені допомагають.

    Вчора Вікторія дуже багато слушних запитань поставила.

    Двері відкриті - навіть стукати не треба )))
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Головне, що ти щось там записувала, бо я вже половини не пам"ятаю :girl_crazy: Накидаю вкратце ідеї, бо ж грунтовно ми з тобою все одно не мали можливості копати, знаю, те, що тобі буде цікаво - зрозумієш, де треба дофантазуєш і далі думку розвинеш в своєму ключі :)
    Спідниці , отаку одненьку точно поший собі, трикотажну змішаного складу щоб не м"ялася сильно. Кольоровеньку якусь :) Можна максі, можна і коротшу
    b45ab8ea46e4d76e2bfa95af393f08dc.jpg b30b4a83c86a126fd88e026b59c35f8e.jpg
    Ну і подумай про той олівець-не зовсім олівець :) , бо широкі маєш поки. Знову ж, щоб не м"ялася можна з трикотажу (але на цей раз такого, цупкого), але якась напівсинтетична матова тканина все ж буде краще.
    Що робити з тягою до костюмованості. Ясно, що всякі прикраси (вони в тебе вже є, яскраві-кольорові), шалики (те ж сарі - лаконічна сукня (або спідниця+топ\брюки+топ...) і широкий барвистий шовковий\шифоновий палантин з вишивкою буде і майже сарі ) 232de3725433753e940de5d129d1bc4f.jpg
    О, щодо індійських костюмів - не хочеш собі таку подовжену туніку організувати?
    965ebecad809115d3c8e39bcff093345.jpg 1250fce722a4b60a8a96f74559dbbec1.jpg
    Навіть якщо не в якості базової, а так, для розмаїття, класно доповнить довгі спідниці і потенційні брюки.
    Ну і не індійську - натяки на кімоно теж будуть класно на тобі виглядати (але рукав в чорної я б зробила трошки вужчим)
    cacaf84f066fcdf4358cdafb26f12286.jpg 02207.jpg 8f7a57f5d01a57b8a29b5434b898fed7.jpg
    А ще я голосую за тканини - шовкові, атласні, вишивку... Ясно, що не з ніг до голови, але хоч крапельку, точково - про шовковий топ ми, здається, згадували тоді? Ну і трикотажний "верх" + трикотажний "низ" забагато тобі... В ідеалі коли воно міксується - все що "попроще", спротивне розбавляється чимось класичним чи трошки шиком. Ще як варіант, втілити одну з твоїх улюблених футболок у майже таку ж, але блузу на запах (ясно, що то підійде лише в безслінгові дні :) зате в якості годувальних вони все одно супер)
    301dfa196d56452748e4e5286aaf445e.jpg 08eb1ad5b32d27ce4f8c2c0ffc853573.jpg beb1922e607e1900102561c4c2a7ddcd.jpg ну або щось інакше
    43f1dac854552ebe97b8caf23d4388a9.jpg d89e5150a87aab7ab69588e8806a223f.jpg

    Брюки - класичні, або знову ж спробувати побавитися в костюми, одненькі взяти і прямо намудрити :)
    82be275d2be9fe08d26641ef8ba41ef7.jpg ,
    Жакет. Треба ще один жакет (чи жилет) Твій чорний оксамитовий класний, але мало :) Вони мінятимуть вигляд футболок, додаватимуть розмаїття багатошаровістю і ще купа бонусів.
    Ну і платтячко. Ідеально з кокеткою скроєною на запах (вони супер чайлдфрендлі ).
    Я точно ще щось забула, але як згадаю, то тобі в пп ще накидаю картинок :)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  14. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Хочу, але прямішу і під низ не спідницю точно.
    Так, я все записувала

    Ну от з картинок мені тільки блакитна подобається (не кольором).

    Брюки з картинки я не переживу.

    Дякую!
     
  15. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • мімімі мімімі x 1
  16. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Ага, Вілена. Тої вже давно немає (то я десь раніше собі картинку заникала), а клітинка - зовсім не те...
    Я ж кажу - класичні злегка завужені, а картинка - то якби раптом тобі чогось едакого захотілося :)
     
  17. Rona

    Rona Мама-йожик

    @Orman тут дівчата все так чітко і гарно описали, що я лиш можу додати отакі ремарочки, як освіжити те, що є, глянути іншими, новими очима на звикле


     
    • Подобається Подобається x 3
  18. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    @Orman додам, доки свіже під руками - сьогоднішнє з NYFW. Тут все для весни-театрала і X/pear-shaped, все прекрасне, від відтінків і зачісок/сережок до деталей рукава, швів і силуетів. Badgley Mischka.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • мімімі мімімі x 1
  19. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    дівчата, давно збираюся написати в цій темці і нарешті дозріла.
    отож маю питання-прохання: допоможіть порадами/посиланнями на корисні джерела і т.д.
    приблизно за рік виходити на роботу. а в шафі спортивно-мамський одяг. а хочеться виглядати гарно і стильно. словом допоможіть придумати базу для гардеробу сучасної молодої вчительки інглішу:) хочеться щоб і молодіжно, і сучасно, і не дуже по-вчительськи:girl_blush2:
    наприклад якось так
    1.jpg
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    я от другий тиждень як вийшла з декрету до праці в офіс. І якось сама в шоці, але мені вдається носити більшу половину свого декретно-мамського на роботу. При чому згрубша виглядаю дуже навіть "офісно". Ну от до прикладу список того, що я ношу зараз:
    - чорна спідниця-олівець, стрейч, нижче коліна. Носила з кедами і розтягнути майками з Міккі. Зараз з акуратними гольфами-кардиганами
    - кардиган на завязку в гусячу лапку(дуже люблю цей принт). Носила під джинси, зараз під чорні брюки.
    - чорна водолазка. Маст хев, скоро дірка буде))) Треба нову. Ношу під все, що трапиться.
    - сіра трикотажна сукня до коліна. В декреті -під куртку косуху. Зараз просто з акуратною хустинкою на шиї
    І ще пару таких речей.
    А загалом, викладачка іглішу то таке поле для маневрів в образі)))) Я б не переймалась. Ну хіба уникати яскравих малюнків-принтів(типу Губка Боб на пів спини), які можуть відволікати від матеріалу.
    У нас в школі була класна вчителька з англ. в молодших школярів. Одягалась цікаво. Зараз би це назвали бохо-шик. Довгі трикотажні спідниці, фєнічки всякі, замшева сумка через плече. То була середина 90-их.
     
    • Подобається Подобається x 5