Багатодітна сім'я - коли їх більше ніж нас

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Liliyah Romanova, 25 Лютий 2010.

  1. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    та ні, зрозумійте правильно :) Ви не були на місці отих, кого обговорюють в таких контекстах лікарі і акушерки.
     
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба


    --- дописи об"єднано, 17 Жовтень 2017 ---
     
  3. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy


     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Ну, дівчата, ви на якихось не таких лікарів потрапляєте :girl_in_dreams: :girl_crazy:. Мене дільнична активно агітує на п'яту дитину. З Топольної минулого року (п'ята вагітність, викидень на 21 тижні) виписали зі словами "надумаєш вагітніти, приходь" і ніяких "нашо воно тобі треба" і "чим ти думаєш" . Навіть, лекцію про контрацепцію не провели :)
     
    • Подобається Подобається x 8
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  5. Siania

    Siania Love Life

    Недавно чула, як бабця говорила до внука (років 10):
    - а ти знаєш, що в такої то Насті (я так зрозуміла, це однокласниця) буде четвертий братик чи сестричка?
    -та, - якось байдуже відповів хлопчик.
    - ну то якийсь ужас, як так можна, - не могла заспокоїтись та старша жінка.

    Мені так неприємно було це чути((( от так дітям формують комплекси, що багато дітей це «ужас»
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    нмсд, якщо хочеш і можеш тоді треба :) навіть і п"ять, то ж собі родиш а не тим бабулям під під"їздом.
    Нема дітей - чо не родить, є діти - а чо родить.... :girl_in_dreams:
    Люди і так знайдуть що обговорити.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  7. Siania

    Siania Love Life

    Має бути дві щтуки, і крапка :girl_crazy:
     
    • Смішно Смішно x 3
  8. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

     
    • Смішно Смішно x 4
    • Подобається Подобається x 1
  9. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

     
    • Смішно Смішно x 4
  10. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  11. marianast

    marianast Well-Known Member

    Це все наслідки грьобаного совецького союзу. Там якось сформували поколінням думку, що багатодітність це соціальне відхилення, і то в погану сторону.
    В мого рідного брата четверо дітей. Коли я про це комусь повідомляю то одразу питають чи вони не аміші ( вже кілька раз таке було), або " вони шо по божому живуть ?" (ну це ноу коментс, де хом'як). Бо варіант алкоголіки, наркомани, бідні без грошей на презервативи там автоматично відпадає. А нормальні люди, при здоровому глузді не можуть народити собі чотири дитини добровільно.
    І як не прикро, але я таке чую не від бабульок, лікарів, а від людей свого віку - +\- 30 років.
    А от власне бабці, котрим 80 років і більше напевно) реагують дуже добре, бо вони якраз вихідці з тих часів коли багатодітність була абсолютною нормою.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    @marianast це не тільки на просторах колишньго союзу. Це в цілому "цивілізованому" світі тепер так стало. Діти перестали бути дарунком Божим і економічним активом, а стали тягарем.

    Замість того щоб дати сім'ї з дітьми більше можливостей для соціального і особистого розвитку, або хоча б дати їм спокій, суспільство вирішило, що легше контролювати плідність. І пішло-поїхало:
    - випийте чарівну таблеточку і ви не муситимете народжувати так багато дітей.
    - та я хочу багато дітей! Діти це щастя і благословення!
    - ви шо сектанти якісь?
    От і поговорили.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
    • Смішно Смішно x 1
  13. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Мене висаджує, коли люди, які вважають себе християнами і дуже навітьна те подібні, видають "то вони певно якісь віруючі". Цікаво, чи самі хоч знають, у що вірять. В нас в селі, коли їмость була вагітна чи то третьою, чи то четвертою дитиною, моя баба говорила з сусідкою і котрась видала: "Ну а шо зробит. Він ксьондз, її не можга абортів робити". Я мала ще була, а пам'ятаю до сьогодні. Я не знаю, чи то таке лицемірство, чи просто темнота незнання.
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Orman за моїми спостереженнями часто 3 дитини, трохи рідше 4 то вже не така й дивина для середнього класу в Європі. Але там загалом люди не так пхаються в чуже життя- ну багатодітні і багатодітні. Та й риторика там зовсім інакша щодо багатодітності, сприймається швидше ніж якась мученицька участь, а на теренах колишньго совка як неблагополучність чи якось так.
    І як би то дивно не прозвучало - нам, тут, матеріально легше наджувати багато дітей)
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба


    --- дописи об"єднано, 18 Жовтень 2017 ---
    Я більше американськими мамами говорила. То вони кажуть, що постійно до них пхаються з дебільними питаннями. Три дитини, то в них так прийнято, а з чотирьох, то вже лізуть.
     
    • Смішно Смішно x 4
  16. marianast

    marianast Well-Known Member

    Я чомусь думаю, що Америка і Європа трохи відрізняються в цьому питанні. Моя коліжанка, яка виїхала в США з річним сином, вже 12 років не може там народити другу дитину. Вона просто не може дозволити собі таку паузу, в них все так незвично прораховано. То вони освіту отримували, потім пішло поїхало- престижні роботи, будинок, машини, кредити. Каже, що втратить дуже багато коли зробить перерву, та й перерва там маленька, щось 9 місяців декретної відпустки (приблизно пам'ятаю ), а потім бебісіттер на цілий день, а це дорого і на роботі хтось інший за той час себе проявить на її місці. Коротше каже, що мені заздрить- захотіла -народила, бо ставки значно нижчі)
     
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    8 тижнів в них декретна відпустка. Мами в кого багато дітей вже переважно SAHM (вдома бавлять дітей) поки діти малі. Бо няньки і daycare - дуже дорого. Власне що і багатодітні продумують все, бо якщо ти не на самому дні жодної допомоги ніхто не видає. Це питання пріоритетів.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. jylanda

    jylanda занууууда

    О, то в деяких європ. країнах ще лафа, 6 тижнів до родів і 10 тижнів після :) Якщо двійня або більше, то терміни трохи більші теж ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Аааа, свіженьке:

    Вранці чоловік з дітьми ходив брати якусь там довідку в ЖЕК.

    Вже встигли спитати чи двоє молодших дітей його. Ні, чужих по дорозі позбирав, щоб скучно не було.

    Про те що в довідку спочатку вписали чоловікового батька, який помер 5 років тому з формулюванням: ПІБ прописаний (померлий), то вже слів нема.
     
    • Смішно Смішно x 1
  20. KrystynaM

    KrystynaM Well-Known Member

    читаю, читаю ту тему, і найбільше дратує назва, що означає дико? Дико голим в магазин ходити, а дітей народжувати - то особиста справа, троє, четверо, десятеро чи одне малятко.
    Взагалі оте "що скажуть люди" мені здається має бути на останньому місці при плануванні дітей чи їх народженні. Забагато заціиклюються, от кажуть, от засуджують, та така природа людей, бабок, потриндіти. Не про вас, значить про когось іншого. Всі ми різні, для когось нормально в одній кімнаті в гуртожитку народжувати по троє-четверо дітей і почувати себе навіть дуже добре, комусь, навпаки, потрібно простору і свободи і вважають таке неприйнятним. Але ні ті, ні інші не є неномальними. Питання в пріоритетах і в відношенні до обстановки. Я особисто колись хотіла мати 4 дітей, зараз маю двоє малюків, то думаю чи не важко мені буде з трьома-чотрирма, бо друга доця дуже шибеник малий.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2