Аутоімунний тиреоїдит

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Альона, 29 Травень 2014.

  1. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Зрозуміло. Еутирокс просто компенсує вам недостатність власного гормону, але на саму причину того стану не впливає, тому антитіла так і залишаються. На дієту можна покладати надії, щоб нормалізувати власне аутоімунний процес. Ну і селен, цинк, віт.Д для того ж призначають.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Vyshenjka

    Vyshenjka Щаслива мамуся

    Дівчата,потребую поради, бо просто вже втомилася бігати по ендокринологах, які призначають абсолютно різні варіанти лікування(((. В мами виявили АІТ , ТТГ більше 100, Т3 і Т4 дуже занижені. 8 днів мама приймала дозу л-тироксину 25 мг, але ця доза виявилася замалою. Була сьогодні на консультації в Данилевич в ендокринологічному диспансері, вона сказала збільшити дозу до 75 мг. Ще призначила в уколах мільгаму, тіокт, тіотріазолін. Комусь ще призначали таку схему лікування?
     
  3. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Можливо хтось з таким стикався.
    у мене аутоімуниий тиреоідит з 13 років. Щоденно приймаю л-тироксин, відповідно ттг і т4 в нормі, антитіла вище норми (стандартно).
    Коли починала лікування АТПО були близько 300. Останні 5 років спостерігалась тенденція до зниження, проте мій лікар казав що це не є свідченням одужання, а просто перебіг хвороби такий. Останній раз здавала атпо в 2018р було 86. І от сьогодні 32 (норма!!!). Ттг і вільний т4 стандартно в нормі. хвилює мене от що: я вагітна, 20 тижнів. До лікаря зможу потрапити через 2 тижні. Цікаво, чи не зашкодить те що далі приймаю л-тироксин?
    і взагалі, не можу знайти жодної інформації про те, чи це свідченням «одужання», бо скрізь в неті лише одне пишуть: не лікується і все. Не знайшла даних, про що свідчить повернення атпо в норму....
     
  4. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Антитіла якраз під час вагітності і падають, бо знижується імунна активність. Я на собі теж це бачила, щоправда, не до норми, але до таких показників, яких без вагітності ніколи не бувало, скажімо, 60, при тому що так бувало й поза 1000.
    Слідкуйте за ТТГ, щоб часом не переборщити з л-тироксином.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  5. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Л- тироксин приймати , якщо приймаєте, й надалі. Перевіряти час-від-часу ттг, щоб був не за низький і не вище норми.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    Аналогічно ))
    А ось дозу гормону мені, навпаки, збільшили. Якщо в звичному режимі я приймала 75, то під вагітності 125.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Vyshenjka

    Vyshenjka Щаслива мамуся

    Підкажіть, хто з таким стикався. В мами АІТ, в грудні ТТГ був більше 100, Т3 і Т4 сильно занижені. Перший місяць приймала Л тироксин в дозі 50 мг, другий місяць еутирокс 75 мг, зараз ТТГ 7,4, Т3 і Т4 в нормі. Зменшення ТТГ означає, що доза правильно призначена лікарем? На жаль, поїхати до екдокринолога немає можливості через погоду(((
     
  8. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Недостатня доза, потрібна трохи вище, бо ТТГ має бути в межах норми, здається до 4 з чимось одиниць.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    а я вважаю, що ваша мама приймає правильну дозу еутироксу, оскільки з грудня місяця пройшло ще зовсім небагато часу. а ТТГ з 100 впав аж до 7 одиниць і це досить хороша динаміка! нехай продовжує далі приймати це дозування і перевірте ТТГ ще через місяць. З власного досвіду знаю, що варто почекати і не робити поспішних висновків, на все потрібен час. Краще повільно знижувати ТТГ, ніж різкими скачками.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Привіт. Маю вузлики на щитовидці, спостерігаю вже роки, і от вчора здала планово гормони...Усі в нормі, окрім тиреоглобуліну ( тг) - 74. В лікаря ще не була, в неті інформації обмаль. Що це може означати?
     
  11. Olexandraa

    Olexandraa New Member

    Дівчата, в мене питання
    Чи обов’язково при прийманні гормонів дотримуватися аут протоколу?
    Та чи можна з цим діагнозом трошки випивати вина на новий рік чи день народження?
     
  12. Nett

    Nett Member

    Дівчата, а чи є в когось досвід, що відміняли Еутирокс, бо ТТГ знижувався? Як це було? Яке лікування було?
    Бо ТТГ щось все росте і динаміка дуже засмучує. І лише призначають більшу дозу... Хочеться хоч якоїсь надії, що це можна якось внормалізувати
     
  13. Solkash

    Solkash New Member

    Дівчата, порадьте, будь ласка, ендокринолога, який консультує онлайн
     
    Останнє редагування: 7 Грудень 2023