Аутоімунний тиреоїдит

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Альона, 29 Травень 2014.

  1. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    та чому ні - я під час вагітності приймала по пів таблетки, тобто 12,5 мг, і це відчутно знижувало ТТГ (він у мене був трохи зависокий як для вагітності, хоч і в нормі як для звичайного стану). Ви почніть приймати, а потім будете дивитись по своєму стану, по аналізах, чи того достатньо Вам.
    Оці дієти, аутоімунний протокол - це нові у нас віяння, тому такі різні підходи. От зараз, бачу, з вітаміном Д пішла хвиля - пов'язують його недостачу із багатьма захворюваннями, пригадую, не так давно, призначення селену при АІТ було чимось таким досить новим, а зараз вже в кожній районній поліклініці його виписують.
    АІТ взагалі об'явився тоді, коли почали масові кампанії йодопрофілактики - в деяких людей це спричиняло якраз АІТ, тобто, так, гормону недостатньо, але і від додаткового штучного йоду він теж не утворюється, як у здорових людей, яким може справді бракувати йоду для вироблення гормонів, а провокує отаку патологічну аутоімунну реакцію. Багато суперечок про йод і АІТ. Для себе вирішила, що оптимально - намагатися, щоб йод був присутній в харчуванні, в природному вигляді.
    --- дописи об"єднано, 11 Серпень 2018 ---
    цікаво, що в Польщі лікарі кажуть про йод і АІТ?
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Малось на увазі, що в першу чергу залізо треба підтягувати. А не плювати на ті показники.
    Дівчатка, в кого АІТ, як у вас щодо анемії? Саме феритин мене цікавить.
     
  3. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Ну мені ніхто йод не приписував. А що говорять не знаю, от читаю на фб в групі часто дописи дівчат, то шо лікар, то інща думка. Але загалом дуже на лікарів нарікають. Всі пишуть, що підстава це дієта. Тільки лікарі про це не говорять. Але й я наразі не готова до аж такоі дієти.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Мій відчув. ТТГ був підвищений, почала приймати Л-тироксин - внормувався і всю вагітність на тій же дозі 25 був в нормі. Зараз от ніяк не виберуся щоб знову здати аналіз і подивитися як тепер виглядає рівень ТТГ (Л-тироксин і далі приймаю).
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Обов'язково піди і перевір. Я взагалі після першоі вагітності за призначенням лікаря одразу перестала приймати еутирокс, теж мала 25. В другу вагітність вже мусила дозу збільшити до 62.5, бо почала щ 25 а ТТГ лиш ріс. І після вагітності я лишла дозу 25 , як мені сказали в пологовому і типу я мала далі до лікаря йти. Але то затянулось на три місяці і колм я врешті пішла і здала аналіз, то ТТГ був 0.01. То не через еутирокс, але при такому ще його пити то було би вже надто. А попологовк запалення щитовидки буває як бачу частенько. Особливо як є вже певні нюанси з нею
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. MamaMarmeladka

    MamaMarmeladka Well-Known Member

    Я теж її читаю , і книжку купила. Почала сама приймати селен і цинк (то ще навіть півтора місяці до здачі аналізів), то результат вже відчула, мені хоть цикл трохи внормувався. А от з дієтою не складається. Тиждень протрималась і кинула, бо дуже схудла відразу, а то не нормально, коли жінка з ростом 170 см важить 50 кг, я вже світитись почала. Тому їм , як і до того. Я вже давненько не вживаю білого хліба , ну тобто обмежую глютен. Без хліба не можу, але і їм всього 2 маленьких кусочки на день житнього бездріжджового. Картоплю може раз в тиждень і макарони так само.
    Лисіти ніяк не перестаю, то вже страшно, але думаю, шо то має пройти трохи часу, щоб організм запрацював нормально.
    Лікар мені до селену і цинку додала ще омегу і д3, корінь солодки як протизапальний засіб, вітаміни групи В і зобофіт. Від себе, тобто по рекомендаціям Зубарєвої, додала ще пробіотик і трішки фізичних навантажень.
    Гормони завжди встигну підключити, перше пробую так.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Креативно Креативно x 1
  7. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    А ферритин і вітамін Д ви не здавали? У мене трішки нижчий ттг -4.19. І ан до тпо -330.
    Я здавала б9 і б12. Показники в нормі. Теж замовила собі омегу, вітамін Д і солгарівське залізо.
    Я мало того, що втратила вже точно половину волосся, я ще й посивіла. Практично вся голова сива.
    Ну от і що я роблю в такій годині тут? Безсоння страшне. А то теж не є добре.
    Мені ендокринолог призначила якісь пігулки йод з селеном. От думаю, чи варто. Чи просто селен попити. Без йоду.
     
  8. MamaMarmeladka

    MamaMarmeladka Well-Known Member

    Не здавала і не бачу потреби. Залізо не засвоюється в препаратах ніяк, тому я їм дуже багато яблук, насіння соняшника, практично саму гречку і т.д. Анемії в мене ніколи не було. Показники ттг і атпо , наближені до ваших. За волоссям вже втомилась сльози лити, 3/4 вже пішло. Також практично сива і лиса в 31 рік. Тут ше й нерви грають роль, бо ж не знала в чому причина, тепер трохи заспокоїлась і настроїлась, що все має йти напокращення
     
  9. Raven

    Raven Мама малятка

    Мені прийом річний йод-селен значно покращив стан волосся, посивіла у 30 дуже сильно, зараз маю перерву в прийомі вітамінів і добавок, то у ванну після миття голови страшно дивитися. Дієту взагалі не розглядаю, бо у мене з набором ваги катастрофа.
     
  10. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Але ви ж п'єте д3 не знаючи його рівня в крові.
    Я своє випадіння пов'язую саме з анемією в першу чергу. Я перечитала море форумів щодо потоншення і випадіння волосся. І в першу чергу хотіла рівень заліза знати. А гормони ЩЗ я здала просто за компанію.
    При гемоглобіні 135, показники ферритину у мене 11. Тобто в організмі його нема. Норма від 80 для жінки мого віку.
    Вітамін Д теж нижче нижньої позначки. В якому дозуванні вам його призначили пити? Мені 4 000 МО. Але напевно дозволю собі цю дозу подвоїти.
    На форумі рус мед серв лікар відповідав, що випадіння волосся припиниться лиш після підняття рівня ферритину і втримання його на тому рівні протягом 6ти-8ми місяців.
     
    • Корисно Корисно x 1
  11. marianast

    marianast Well-Known Member

    Мені в меді зробили стандартний набір гормонів ЩЗ, за їхніми словами. Виглядає він отак:
    A6DF762F-8213-4B76-B833-AA05F99FF572.jpeg
    В ще один папірчик з пролактином, який теж в нормі. То я себе накручую чи це якась малоінформативна панель?
    Хочу перездати де інде. Але треба вибрати конкретні позиції
     
  12. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Накручуєте) це основні показники.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. MamaMarmeladka

    MamaMarmeladka Well-Known Member

    Ну дивіться, я вас не переконую, просто як я то бачу. Зараз мені нема змісту займатись залізом. У вигляді препаратів , воно ну дуууже тяжко засвоюється. Але засвоюється саме в кишечнику, тому будь які відхилення в роботі кишечника не дадуть цього зробити. Тому я зараз роблю основне, налагоджую роботу саме кишечника. В моїй сім"ї і так було достатньо здорове харчування, але зараз я взагалі виключила всяку бяку. Тобто жодного магазинного цукерка чи печенька ну і т.п. Приймаю пробіотики, планую безперервно це робити хоча б 2 місяці. Вітамінами і добавками вирівнюю гормони щитовидки. І намагаюсь, щоб залізо зараз надходило з продуктами.
    Коли побачу , що мій ШКТ дійсно справно працює, тоді перевірю решту
    Все відразу не вирішиться і не вилікується. Просто треба взяти себе в руки, настроїтись і не панікувати.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  14. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Згідна з кожним вашим словом.
    Робота ШКТ важлива при будь яких захворюваннях. І навіть без них. Це основа.
    В ІГ є ще одна ендокринолог Лєбєдєва. Типу Зубарєвої, але більш доступна для мас наразі. Переглянувши мої аналізи, впершу чергу сказала зайнятись залізом, вітаміном Д ну і дієта.
    Як давно ви почали лікування?
     
  15. MamaMarmeladka

    MamaMarmeladka Well-Known Member

    Вже 2 місяці селен і цинк, місяць омега , д3 і пробіотик. Декілька днів тому попала до лікаря, то додала решту. Результати мінімальні, але я їх вже бачу.
    А, і ще додала трохи фізичних навантажень.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. Sonechcko

    Sonechcko Well-Known Member

    В мене схожа з вами ситуація, зимою ттг 2, сьогодні 17! Як?! Я трохи в паніці, шоці, відчаї... а вам поступово піднімали дозу?
    Дівчата, скажіть, будь ласка , а в якій дозі ви п'єте цирк і селен?
     
  17. MamaMarmeladka

    MamaMarmeladka Well-Known Member

    селен 200, цинк 50 . сама пила менше, а такі дози призначила лікар
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Блін, здала нині аналіз.
    Майже та ж фігня - 0,078 при нормі від 0,27 :girl_cray:
    При тому почуваю я себе дуже навіть ок, виглядаю теж не сильно зле :girl_haha:незважаючи на те, що сплю мало. Ох, піду до ендокринолога запишуся чи що... В нас в поліклініці запис на місяць вперед :girl_in_dreams:що мені в той час з Л-тироксином робити, переставати пити, певно?
    Ну і з того що нагуглилося - тепер варто піти ще т3 і т4 здати щоб розібратися чи то не тиреотоксикоз?
     
    Останнє редагування: 15 Серпень 2018
  19. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Це у тебк може бути те ж, що у менк, післяпологовий тиреоїдит. Спочатку фаза я не знаю як це украінською-nadczynnosc tarczycy. Це коли вона засильно працює. А потім переходить в гостру фазу niedozynnosci, котра може вже й лишитись... До лікаря однозначно. Мені еутирокс одразу сказали перестати пити. Правда потім гахнуло ттг 14.92 і мені 100 дали
     
    • Корисно Корисно x 1
  20. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Ага, пишуть оно в інтернетах, що післяпологовий тиреоїдит зустрічається в 50% жінок з раніше діагностованим АІТ :girl_in_dreams:
    Виходить що т4 зараз не дуже є зміст здавати? Чекати до +- 5 міс після пологів і тоді вже боротися з різким підвищенням ТТГ :girl_in_dreams: