Аутоімунний тиреоїдит

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Альона, 29 Травень 2014.

  1. Bublikk

    Bublikk Member

    Ви праві, тут тільки контроль антитіл і єдине, що мені порадили - уникати стресів, сонячного проміння і йодованих продуктів. Приймала Цифасель протягом місяця, але рівень АТПО тільки підвищився від них((
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    А я б іншого гінеколога. АТ не лікується, якщо лікують АТ - то це корекція лише гормонів, антитіла живуть своїм життям, тобто хвороба як була, так і є, просто життєвоважливий синдром і наслідок коректується препаратами, а в @Bublikk гормони якраз в нормі.
    таке, перше, що попалось Антитела к ТПО
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. maty

    maty Well-Known Member

    @Bublikk а діагноз полікістоз на підставі чого вам ставлять
     
  4. Bublikk

    Bublikk Member

    Тобто "на підставі чого"? Нерегулярний менструальний цикл, сильні болі при місячних, результат УЗД - ось на підставі цього гінеколог і поставив діагноз.
    --- дописи об"єднано, 13 Листопад 2016 ---
    Напевне, так і зроблю.

    Дівчата, а волосся у вас не випадає при АТ?
     
  5. maty

    maty Well-Known Member

    цитата О. Березовської-Синдром поликистозных яичников встречается в 5-10% женщин, но постановка такого диагноза требует определение целого комплекса ряда веществ. УЗИ-картина яичников играет при этом второстепенную роль, или вообще роли не играет. Если все показатели уровней гормонов и других веществ, за исключением тестостерона, в норме, это не синдром поликистозных яичников.
     
  6. Bublikk

    Bublikk Member

    А я читала, що у віці до 45 років на полікізтоз яєчників у різних стадіях хворіє кожна 10 жінка. Кому вірити? Тим паче, я не знаю, хто така О. Березовська і чи варто вірити її словам.
    Діагноз сама собі я не поставила. Відвідала не одного гінеколога і всі твердять одне і те ж. Проте, звичайно, буду обстежуватись і в інших спеціалістів.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Yroslava

    Yroslava Active Member

    Це зараз взагалі дуже поширина проблема, і не тільки після 45-ти років. Знаю 2-х дівчати 30-ти з копійкою зцим діагнозом, а крім того, в моєї мами з ціє причини видалили яєчники - але їй на момент операції було 55 років.
     
  8. Marmulyadka

    Marmulyadka Пор'єдна львівська пані

    Всім привіт! Приймайте до гурту... Місяці 2 тому почало сильно випадати волосся, плюс відчуття перебоїв роботи серця (короткочасна тахікардія, аритмія). Сьогодні була в Сандурської, маю діагноз "Автоімунний тиреоїдит". Гормони, на разі, в нормі. Лише антитіла підвищені і УЗД ознаки тиреоїдиту. Призначила мені селен, контролювати рівень ТТГ і все.
    Питання- як рятувати волосся? Вона порадила робити маски для стимуляції кровообігу шкіри голови, обов'язково носити головний убір взимку, ну і можна ще цинк попити. Цього буде достатньо? Хочу щось дієве, бо не можу дивитись на ті жмути, що вичісую щоранку ((((
     
  9. Bublikk

    Bublikk Member

    Привіт! У мене також інтенсивне випадіння волосся, і це не дивно, так як ендокринна система контролює весь наш організм. Проте, у мене ще є проблеми по гінекології, що також впливає на волосся. Тому раджу вам звернутись до хорошого гінеколога, пройти УЗД яєчників. Щоб знати, чи потрібно вам приймати той цинк, спочатку здайте аналізи. Також можна перевірити і рівень заліза та вітаміну Д. Також перевірте кишечник, надниркові залози, аналізи на наявність глистів - це теж від чого в першу чергу страждає і випадає волосся. Це пишу вам із власного досвіду, що робила я. Що робити вам, вирішувати тільки вам, я ні на чому не наполягаю. Але без обстеження і аналізів, ви не будете знати в чому саме причина, і що потрібно лікувати в першу чергу.
    А АТ - не так страшно, як здається :) Просто контролюйте рівень антитіл, ТТГ і Т4 кожних 3 міс.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    В мене є оте АТ, здала гормони. Т4 в нормі, ТТГ 4,99 при нормі 4. Лікарка сказала, що не призначає агресивне лікування, лише таку лайт майже профілактику: 3 місяці йод-селен, і 1,5 місяці лімфоміозот. Скажіть, для чого він мені, той лімфоміозот?
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Bublikk

    Bublikk Member

    За роки спільного життя з діагнозом АТ мені такого не призначали, тому нічого сказати не можу.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Kytcyna

    Kytcyna New Member

    Дівчатка привіт) якщо людина вже приймає Л-тироксин при діагнозі АТ і має здавати аналізи ТТГ для контролю чи потрібно перед здачою на декілька днів припинити прийом Лтироксину?


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  13. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Ні. Адже, можливо, потрібно буде коригувати дозу.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. avokado

    avokado Well-Known Member

    Потрібно пити щодня, лише в день аналізу його випити після забору крові з вени, бо аналіз здається натще.
    --- дописи об"єднано, 6 Лютий 2017 ---
    Колись теж приймала Лімфоміозот, призначала Гельнер, але як на мене у вас зависокий ТТГ, йод не можна приймати при АТ , з добавок пила цинк+селен+риб'ячий жир+щодня пару горішків. Можливо перед прийомом ліків краще ще в когось проконсультуйтеся.
     
    Останнє редагування: 6 Лютий 2017
  15. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    А ЯКІ У ВАС УБЛИ СКАРГИ? бо в мене немає ніяких скарг. Я просто знаю, що у мене є оте АТ і так інколи здаю гормони (братові недавно вирізали щитовидку і лікарка наполягля, щоб і родичі обстежились).Але я переглянула свої гормони 3 роки тому (але я тоді була вагітна) -- те ж саме: Т4 -- нижня межа норми, і трохи завищене ТТГ. Тобто нічого не змінюється, то може, мені краще не чіпати тту щитовидку? щоб не запустити якісь процеси? Колись -- 15-20 років тому (тобто у мої 15-25 років) у мене випадало волосся, але не лізло, а просто кусками, як 10 чи навіть 5 копійок -- геть лисини. Але тоді в мене і тахікардія була і трусило мене -- то гіпертиреоз був. Я 2 місяці щось пила -- і все -- після того не лікувала ніколи. Мо і зараз не рухати?
    а де таке можна почитати? бо я так бачу, що навпаки при гіпотиреозі приписують йод. ну і лікар ніби нормальний. Прізивще забула -- Оксана Василівна (вона завідувач у діагностичному центрі на Пекарській)
     
  16. Bublikk

    Bublikk Member

    Статтей і форумів щодо АТ тепер в неті є безліч.
    Селен - один з мікроелементів нашого організму. Так як наша імунна система вбиває щитовидку, селен якраз мав би трохи "приглушити" цей процес, тобто від нього знижуються антитіла в крові. Це мені моя лікар так пояснювала "на хлопський розум". Я пила Цифасель на основі селену, не знаю чи від нього, але рівень антитіл від 800 понизився до 360. І трошки покращились показники ТТГ (досягали до верхньої межі норми). Я здаю аналізи кожних 3 місяці, і в мене постійні скачки показників, незалежно від того, чи я щось приймаю, чи ні. Тому точно стверджувати, що мені допоміг селен не можу.
     
  17. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Про селен -- це я зрозуміла. Мені лікар виписала Йосен -- типу йод і селен і лімфоміозот (його я пити не хочу), а йосен планую. Але прочитала ось це
    і у
    цього не знайшла. То ж не розумію: пити мені йод чи ні чи
     
  18. Bublikk

    Bublikk Member

    Я б на вашому місці краще ще з якимось ендокринологом порадилась, перед тим як їх приймати.
    А чому ви в свого ендокринолога, який виписав вам ці ліки, не запитали, аби він вам пояснив, чому саме ці ліки, чим вона вам пошкодять, які побічні ефекти? Я, наприклад, щодо цього дуже дотошна і моя лікар завжди мені все розжовує і пояснює. Бо вже маю гіркий досвід горе-лікарів, які виписували що попало, і чим подорожче.
     
  19. Dina Nikolayenko

    Dina Nikolayenko New Member

    Доброго дня, дівчата! :girl_smile:
    Натрапила на ваш форум, багато ж нас таких:girl_cray:
    Скажіть хто з АІТ пройшов вагітність: чи були ускладнення, як реагувала щитовидка?
    Чи виносили повний термін (40 тижнів), природні пологи чи кесарів розтин?
     
  20. Dina Nikolayenko

    Dina Nikolayenko New Member

    В мене вийшло навпаки...
    Проблеми з циклом, з перших місячних якось не заладилось:dntknw:
    Виявили в мене полікістоз коли мені було 15 років (зараз 26): мама почала бити на сполох бо місячних так і не було...
    Пішли на УЗД, здали аналіз на гормони (підвищений тестостерон): виписала гінеколог мені таблетки - не допомогло, після чого був гормональний укол — почались. Сказала, що наступні вже самі мають початись без лікування. А от і ні... Вирішили ми, що потрібно до іншого лікаря звернутись, а та інша взагалі виявилась неадекватною людиною — приписала мені сильні гормони, сказала що якщо пити не буду - дітей мати не зможу (і це сказати дівчинці в 15 років:suicide:). Налякалась я і швидко в аптеку, але ті таблетки так і не змогла знайти, в останній аптеці дуже здивувались і сказали, що їх взагалі вже не випускають більше як півроку у зв'язку з шкідливістю. Після усього цього я сказала будь що буде, нічого пити не буду. Місячні йшли дуже не регулярно, як їм заманеться (перерви по 3-4 а то і 6 місяців). У 17 мені порадили лікаря, яка нарешті поставила нормальне лікування полікістозу, а точніше лікувальну підтримку, так як він не лікується:sad: (зазвичай проходить після народження дитини), але й без лікування не можна, кисти можуть значно рости і луснути. З того часу і до 24 пила гормони "Діане-35" з періодичністю, також дешевші та слабші аналоги. Цикл був регулярним, себе я почувала значно краще (волосся, шкіра, настрій), також там був чудовий плюс вони протизаплідні,хлопець був у захваті:dance3:
    Щось я дуже розписалась...:blush: В 22 мені порадили піти до ендокринолога, він відправив на УЗД щитовидної, було збільшення на 45 %, здали аналізи - все в нормі, лікування не призначив. В 24 я сама вирішила піти на УЗД (відчувала збільшення у горлі): щитовидна збільшена на 87%, і ось тут стало страшнувато... До наших горе-лікарів не йшла, начитавшись відгуків та інформації в інтернеті — вирішила їхати відразу у Київ в ендокринологічний центр. Там мені на основі аналізу на гормони та УЗД і поставили такий діагноз АІТ, нарешті заспокоїли і пояснили що і як, вибрали тактику лікування.
     
    • Подобається Подобається x 1