Аналізи, які можуть здати вагітні жінки! (але не мусять)

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем NightBitch, 20 Листопад 2009.

  1. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @tsyganka мені в минулу вагітність лікар забула в термін скерувати на цей аналіз. Потім згадала (побачила по записах, що нема), але вже не скеровувала. І то було точно швидше, ніж 35 тиждень.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Дівчата, питання: чи який протокол ведення вагітності де чітко прописаний перелік обов'язкових аналізів? За темою періодично стежила, але не пригадую чи таке писали тут.
     
  3. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    @Happy Fiancee ось що я найшла щодо аналізів
    Стандартне обстеження вагітних

    1. Збір анамнезу (загального, включаючи психічні захворювання, акушерського, гінекологічного; стан здоров’я батька дитини).
    2. Загальний огляд; пальпація щитоподібної залози; аускультація серця і легенів; огляд і пальпація молочних залоз; пальпація лімфатичних вузлів, вимірювання зросту, маси тіла і розрахунок ІМТ (при постановці на облік).
    3. Огляд та пальпація молочних залоз; вимірювання висоти стояння дна матки із занесенням даних до гравідограми; вимірювання АТ, пульсу (частота, ритмічність), температури тіла; вимірювання маси тіла (всім вагітним при кожному візиті); огляд нижніх кінцівок на наявність варикознорозширених вен; аускультація ЧСС плода (всім вагітним з 25-26 тижня вагітності).
    4. Мазок на цитологічне дослідження (при постановці на облік).
    5. Мазок на флору (при постановці на облік за показаннями: при наявності скарг та клінічних проявів).
    6.Лабораторні обстеження: - загальний аналіз сечі, включаючи тест на наявність білку (при постановці на облік і при кожному відвідуванні)
    - посів сечі для виявлення безсимптомної бактеріурії (при постановці на облік);
    - визначення групи крові та резус-належності (при постановці на облік);
    - аналіз крові на наявність антитіл при Rh негативній належності крові (при постановці на облік та у 28 тижнів);
    - загальний аналіз крові з визначенням кількості тромбоцитів і гематокриту (при постановці на облік, у 29 тижнів вагітності, за показаннями);
    - серологічне обстеження на сифіліс (перше при постановці на облік, друге - у 18-20 тижнів, третє у 37-38 тижнів вагітності); - тест на наявність HbsAg (при постановці на облік);
    - двогодинний тест толерантності до глюкози (всім вагітним у 25-26 тижнів).
    7. Тест на ВІЛ-інфекцію (перший при постановці на облік, другий в 22-23 тижні вагітності).
    8. УЗ-обстеження: Перше - в терміні вагітності від 11 тижнів+1 день – 13 тижнів+6 днів вагітності; Друге - в терміні вагітності 18-21 тиждень. Проведення третього планового УЗД визначається індивідуально (висока група ризику вродженої вади серця або ін.).
    9. Біохімічний скринінг І триместру в терміні вагітності від 11 тиж.+1 день – 13 тижнів+6 днів вагітності (PAPP-A, вільний β-ХГ); ІІ триместру у терміні 16-20 тижнів (АФП + вільний β-ХГ (double-test), або (АФП + вільний β-ХГ + вільний естріол (triple-test) з розрахунком індивідуального ризику наявності хромосомної та деякої вродженої патології плода (при інформованій згоді – всім або за показаннями).

    https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0417282-11
     
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Подобається Подобається x 1
  4. MamaMarmeladka

    MamaMarmeladka Well-Known Member

    Я цього разу буду відмовлятись від тог аналізу і мене нічого не цікавить:girl_feminist:
     
  5. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    я здавала тест толерантності до глюкози, в ньому я не бачу нічого страшного. Якщо в родині в когось є діабет, то є моєливість розвитку гестаційного цукрового діабету. А саме цей тест точно показує чи він є чи немає.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    В моєї подруги в родині ні в кого ніколи не було діабету. Під час вагітності здавала всі аналізи. А в дитини в рік діабет проявився. Знаю, що цей тест стосується стану здоров'я мами, а не дитини. Наводжу той приклад, що то ще треба правильно здати всі ті аналізи і протрактувати їх. Як от наприклад скринінги - взагалі безтолкові, бо ніхто не пояснює вагітній як правильно підготуватися до цього аналізу. Або коли в тому глюкозно-толерантному тесті кажуть випити чаю або з'їсти щось солодке, толку з того тесту тоді...
     
  7. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    щодо чаю і зїсти згідна, але під час першої вагітності 10 років тому саме так мене і скеровували при здачі цього аналізу (дуже солодки чай) але і чекати казали 30 хв.

    Тому цього разу я була приємно здивована, коли лікар розказав про глюкозу і про 2 години.
    При такому підході я не бачу проблеми з здаванні цього тесту. Це не є хибно позитивний тест, цей тест дає чітке розуміння чи є чи не має загрозливого стану у вагітної.


    Щодо скринінгів я частково згідна, проте вони призначаються не тільки в нас це є загально світова рекомендація.
    Але і навіть коли скринінги мають негативні результати, вони не є остаточним джерелом постановки діагнозу. УЗД, при великих сумнівах рекомендують амніоцетоз.
    Загалом зараз йде тенденція по світу по використання Panorama, NIPT тесту, який відиліяє ДНК дитини з крові матері, і дає 99.9% точний результат, щодо розвитку плоду. У нас його теж можна зробити в приватних лабораторіях, проте вартість кусається (13-15 тис).

    Тут вже питання стосується вже іншого, що вагітна готова робити з результатами скринінгів.
     
  8. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Оце мабуть ключове. Якщо вагітна не розглядає варіанту аборту, то сенс то все здавати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Gudzyk

    Gudzyk Well-Known Member

    При першій вагітності більш-менше намагалася здавати всі аналізи, в тому числі і на толерантність до глюкози. За годину після завершення аналізу мені в очах стало чорно і серце почало просто вистрибувати з грудей. Добре, що я в той момент вже була вдома. Зараз, при другій вагітності, хотіла написати відмову на даний аналіз. Лікарка в ЖК запропонувала альтернативу "Глікований гемоглобін" проте він є платним.
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  10. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Наші лікарі його пропонують як альтернативу, хоча насправді це трохи різні аналізи. То я ще минулої вагітності десь на форумі і читала.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Fiancee

    Fiancee Well-Known Member

    Вклинюся в Вашу бесіду :) Якщо дитина має певні вади розвитку, то ці знання можуть бути важливими при народженні дитини, оскільки, можливо, такі пологи потребуватимуть присутності спеціальних лікарів чи якихось втручань одразу по пологах (операція чи спеціальні умови тощо). І батькам такі знання то є додаткова можливість підготуватись щодо догляду за особливою дитиною.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  12. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    @Happy Fiancee тому скринінги і не обовязковими, а тільки за бажанням чи рекомендацією.

    Той же тест толерантності є показовий, і входить в стандартні "обовязкові" обстеження.
    Нікого не переконую, але той самий загалний аналіз крові чи сечі для прикладу.
    За першої вагітності загалний аналіз сечі виявив досить високий рівень білків. вчасе коригування дієти та препарати для нирок дали можливість уникнути ускладнень в 3-му триместрі, коли вже навантаження на нирки набагато сильніше.

    Я нікого не переконую, просто тут питання ставлення до власного здоров"я. Якщо я знаю що в моїй прямій родині є схильність до діабету, то я перевіряю цукор. Якщо є проблеми з гіпертонією, контролюю тиск. Оскільки дані проблеми досить часто успадковуються. А під час вагітності загострюються, чи можуть проявлятись.
    --- дописи об"єднано, 15 Січень 2020 ---
    @Gudzyk глікований гемоглобін показує ваш середній рівень цукру за останні 3 місяці.
    А торелантність як змінюється рівень цукру при безпосередньому навантаженні. При визначенні гестаційного ЦБ саме він є точнішим.
    Бо глікований через те що наприклад у попередні місяці у вас все було в порядку з цукром, не дасть точної відповіді.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Моя знайома робила скринінги і всі-всі можливі аналізи. Скринінг показав все ок, дитина народилася з вадами, які виявили аж в півроку. Можливо якби виявили і прооперували раніше, то було б краще (цього ніхто зараз не може сказати точно).
     
  14. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Дівчата, хто вставав на облік перед декретом - на якому саме тижні краще йти? 28-29-30...?
     
  15. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Якщо офіційно працюєте, то 28 мені видається найзручнішим.
    Якщо не працюєте офіційно, то хоч на 36 :)
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Чи є сенс перездавати аналіз крові через 3 тижні прийому заліза? За 3 тижні результат буде? Бо лікар так толком і не сказала здати чи ні
     
  17. Lemeshchuk

    Lemeshchuk Well-Known Member

    Я здавала рівно через три тижні, з 80 піднявся до 128
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    мав би бути. А з якого показника піднімаєте?
     
  19. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    хто приймав аспірин? а то лікарка каже що в мене кров "загуста" високий гемоглобін і тромбоцити. Сказала що варто аспірин попити.
     
  20. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    З 97. То ще не критичний звісно показник, але в мене далі буде падати, якщо сподіватися тільки на харчування. Не факт, що препарат заліза стримає то падіння.
    --- дописи об"єднано, 31 Січень 2020 ---
    Тут багато приймають аспірин під час вагітності. Але здебільшого по причині Вовчакового.
     
    • Подобається Подобається x 1