Алергія --> астма -->?

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем mysha, 7 Вересень 2010.

  1. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    @Freedom UK як казала наша лікар, 4 обструкції на рік - то є багато і то є ризик, що це все діло може перейти в астму. Щоб цього не сталося, треба звести до мінімуму кількість обструкцій.
    Оскільки у вас в анамнезі є атопічний дерматит, то у вас все-таки є якась схильність до алергічних проявів. А які взагалі у вас симптоми при обструкції? запитую, адже по тяжкості симптомів теж багато можна судити. і що ви маєте на увазі під станами, які могли призвести до обструкції? у нас, до прикладу, отой свист у грудях виникає або моментально, або частіше на фоні звичайного грві.
     
  2. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Зранку чихання, іноді з соплями, на протязі дня часто сухе підкашлювання. Вночі або на наступний день: свистящий майже беззупинний кашель, спазмує дихання, без температури.
    З осені я, як тільки починався сухий частий кашель, спостерігала, і до вечері вже було все ясно (с): колола дексаметазон, щоб зняти спазм (раніше до дексаметазону в лікарні додавали ношпу (і кололи, і таблеток курс), плюс антибіотик).
    З осені, на мою думку, завдяки вчасному зняттю спазму, зволоження (інгаляції, пиття, зволоження приміщення), до обструктивного НЕ доходило. А бронхіт/трахеїт (цього я ще розрізнити не можу) лікувала за принципом перевести (вірніше, допомогти організму перевести) сухий кашель в мокрий, далі те мокротиння допомогти вивести. Паралельно знімала спазм різної інтенсивності, якщо був (дексаметазон кожні 12 годин: коли одного разу достатньо, коли три, інгаляції).
    Коли ми ще звертались до лікарів (до осені), то було два варіанти:
    1) звертаємось в перший день підкашлювань і чхання, ставлять орві і виписують капельки, сиропчики, супрастин, ношпу, іммуностимулююче.
    2) звертаємось, коли вже сипить і закашлюється - то "Ви що не бачите, що в дитини був кашель, чому не їхали зразу?" (Це було в травні двічі, в серпні така реакція у різних лікарів. Вже після педіатрів та їх сиропчиків в перший день). Тобто, скоріш за все, класичне лікування орві не сприймалось організмом як діюче.
    Обструктивний, я підозрюю, що був на морі (тамтешня педіатр була ніяка, і ми вдвох думали, що ж то з дитиною....), можливо, тяжче було, бо сухе повітря, якісь трави (якщо дійсно є алергія...), плюс 2 цих діагнози в картці (один лікувався в лікарні, інший - вже вдома по принципу лікування першого).
    За інгаляційні маніпуляції вище писала, плюс давала з літа еріус двічі курс, неофіллін таблетки, лазолван таблетки або інгаляції з муколваном для відкашлювання вже мокроти. Ношпу припинила давати з літа, бо не впевнена що дійсно на легеневу систему має вплив та застерігають побічні дії на інші органи.
    Для порівняння, молодшій дитині віліковується орві/кашель за 2-5 днів, класично соплі-чхання-сухий кашель (пиття, інгаляції боржомі, промивання носа)-мокрий кашель(сироп)-здоровий. А от у старшого це все переходить в спазм і лікується близько 10 днів.
    Раз на півтора місяця може прийти зі звичайної прогулянки чи гостей з сльозливим чиханням - даю разово еріус - через годину/ніч - вже начебто нічого не було (встановити, на що саме така реакція...важко).
    П.с. я ща цей рік вагомо зневірилась в тих всіх лікарях :), ще одна справа, коли лікар щось впевненно каже (як в серпні алерголог, що алергії нема і що то коклюш (аналіз не підтвердив, але я думаю, що коклюш був ще в березні)), а попадала на таких, які розводили руками, що нічим не допоможуть, бо в них тіко 3 категорія))).
    Племінник в Москві хворів конкретно пневмоніями та обструктивами щомісяця з 4 до 6-7 років. Астма так і не проявилась. Йому вже 10.
    І взагалі, порівнюю, читаю, спілкуюсь з мамами дітей, у якиз схожі ситуації, але таки відчуваю необзідність в лікарі. Кваліфікованному лікарі. Бо самій освоювати медичні курси щодо встановлення діагнозу та лікування якось вже занадто
     
  3. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    @Freedom UK я вас розумію, важко самій розібратися із тими всіма болячками, особливо, коли на психіку ота можлива "астма" тисне. Ми з нашими проблемами вже давно до ніяких педіатрів не їздимо. Як тільки я чую, що почалося оте сухе підкашлювання і наслуховую свист у грудях, то ми їдемо одразу в Охмадит до нашого лікаря-пульмунолога. І ми оте все швидко знімаємо (дексаметазон нам не назначали жодного разу), не доводячи до поганого стану. У нас прояви легкі - якщо б не було отого спазму (як наслідок свисту) та кашлю, то я б ніколи в житті не подумала, що в нас бронхіт. Ні задишки, ні сильного кашлю, ні прокидання вночі, ні справжнього дискомфорту малому то не приносить. Але чомусь виникає спазм (аналізи показали тільки реакцію на 2 види пильового кліща). Минулого року мали обструкцію 2 рази (це вже вдвічі менше, ніж на початку), але з легким перебігом. Ще маємо збільшені аденоїди, які, певно, теж тут грають не нашу користь. Астму нам поки не поставили завдяки такому перебігу і я маю надію, що не поставлять і таки дуже вірю, що з віком він то переросте. На мою думку, у таких питаннях варто консультуватися тільки з алергологами-пульмонологами, спробуйте звернутися на відділення в Охмадит.
    Щодо розрізнення обструктивного бронхіту/трахеїту. Мали одне і друге, то при трахеїті є такий характерний, може гавкаючий, може з певним звуком (інколи металевим відгуком) кашель, а при обструкції спазм, зазвичай, виражається свистящими звуками у легенях (я малому прикладаю вухо до грудей і прошу сильно вдихнути - і при видиху чути звук кульки, що випускає повітря; коли бронхіту нема цього звуку не чути, просто дихання шумне).
    П.С. До слова, у нас влітку і в теплу пору року ніколи не було обструкцій. Все-таки пов'язую це з тим, що влітку пильового кліща на вулиці не знайдеш, отже малому тоді добре.
     
    Останнє редагування: 4 Січень 2018
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Hexe

    Hexe Well-Known Member

    це просто при приступі антибіотик?!? чи у вас ще паралельно якась хвороба була?

    плюсуюсь до охмадиту.


    а пилові кліщі хіба на вулиці живуть?вони ж теоретично домашні тваринки:)

    можливо тут також вологість повітря і погода грає роль.
    в нас на пилового кліща алергія, то літом за весь час був лиш раз легкий приступ. в основному на фоні грві(зимою), то осінь-весна без симптомів(тобто тільки класичні свист і кашель).
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Це при обструкційному бронхіті, легка форма пневмонії я вже вичитувала в виписці які медикаменти кололись під час лікування.
    Скоріш за все,АБ назначали чергові лікарі (ми тоді вночі привозили дитини з приступом) - бо через 2 дні профільні лікарі їх відміняли (як раз лягали на Пасху, травневі свята, на вихідних пульмонологів не було).
    Останній раз, як вночі звертались (серпень), теж АБ було виписано, але я то вже не купляла, забрали на наступний день дитину під свою відповідальність додому.
     
  6. Hexe

    Hexe Well-Known Member

    знаю, що деякі лікарі по якійсь дивній причині, люблять при звичайній обструкції виписувати АБ, і тим роблять гірше. мені здається чергові всім пишуть аб, бо ми якось теж вночі їхали, то я аб не купувала хоча черговий назначив, наша лікар ранком скала що непотрібно аб назначили.
    Бажаю вам знайти свого хорошо лікаря і одужувати:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. NevgamovnaV

    NevgamovnaV Member

    Ви чим знімаєте приступ і чи даєте відхаркуюче і противоалергічне?
     
  8. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

     
  9. NevgamovnaV

    NevgamovnaV Member

    @Hexe@Gloria Tempus @Freedom UK Мені цікава відповідь будь кого хто є в цій темі.
    --- дописи об"єднано, 4 Січень 2018 ---
    @Freedom UK На попередній сторінці є мій допис, дуже схожий на Ваш, нам тоже ставили коклюш, купу аналізів, проб лікування а діагнозу так і нема. Лікуємось у охматдиті.
     
  10. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Нам обструкції знімає Пульмікорт, Беродуал, протиалергічне приймаємо. Ці ліки знімають отой кашель завжди, переважно за 1-2 добу інлаляцій.
    Прочитала вашу історію. 10 днів Пульмікорту і не знімає кашель, наштовхує на те, що варто міняти лікування. А ви здавали IgE і алергопроби (але не шкірні, а кров; кажуть, шкірні не всім підходять-показують)?
     
  11. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Перша доба-дві знімаю спазм дексаметазоном, укол раз в 12 годин (весною, літом дексаметазон давали в лікарнях, також ношпу. Потім ношпу назначали курсом 10 днів в таблетках). Останні майже півроку я ношпу не даю, хіба іноді 1/3 таблетки перші 2-3 дні спазмування. Під свою відповідальність, бо не впевнена в дієвості на легені, а переживаю більше про наслідки для інших органів. Дексаметазон не найкращий засіб, але дієвий, ніж ношпа і страшенна декількоденна задуха.
    Інгаляція вентоліном, через півгодини беродуал. Пульмікорт давали в лікарні, і я давала курсом 8 днів, коли підозрювала обструкцію. Найчастіше моїй дитині вистачає вентоліну для зняття спазму, бо легке спазмування. Максимально давала вентолін 4 рази на добу, коли була потреба.
    Антигістамінне назначали супрастин, який з середини літа я не даю (по причині, що назначали часто, побічні реакції на органи від нього передбачаються, ефективності нуль, на мою думку). Ще пили курсом неофілін разом з .... забула назву: рожеві такі таблетки, з рожевими легенями малюнок на упаковці :), щось на "М". (Травень-червень).
    В серпні, в листопаді пропив еріус сироп.
    Пиття дуже тепле (травяні чаї, аптечні збори), в перші дні з ложечки.
    Відхаркуючі. Коли вже вологий кашель - інгаляція муколваном. Глибокий мокрий кашель - півтаблетки лазолвану, таблетка неофіліну, курсом до 8 днів. Перкусійний масаж пару раз в день, нагадую на протязі дня дитині відкашлювати мокроти. Пиття, пиття, тепле, з ложки або трубочки, щоб не захлинувся. Сироп алтейка іноді, як смачненьке після гіркої таблетки або стимул випити чашку чаю в 5 раз :).
    П.с. якщо є сопельки - промивання. Пробували літом каплі при алергійному риниті, які прописували лікарі - ефекту нуль. На ніч, в перші дні, капаю дитячий називін або піносол. Пару раз пропустила момент з промиванням - був отит (за два рази капання отипаксу пройшло).
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. NevgamovnaV

    NevgamovnaV Member

    @Gloria Tempus По крові аналіз на алергію не робили, імуноголобулін Е здавали ще раніше, то був на 15од завищений від норми, а другий раз менше норми. Здавали фадіотоп(то по крові визначають чи є алергія чи нема)- відємний.
     
  13. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    яке протиалергічне вам дієве було? (в кого причина алергічна)
     
  14. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    я би радила проконсультуватися ще паралельно в іншого алерголога-пульмонолога, якщо ви бачите, що лікування не приносить нормального ефекту.

    наша лікар каже, що при обструкціях звичайні лоратидини-супрастини не підходять, потрібні ліки нового покоління. ми приймали спершу Алерсіс (але потім він десь зник), тепер Еріус.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Hexe

    Hexe Well-Known Member

    ми теж Еріус.

    якщо важчий приступ, тоді відхаркуюче + масаж(це крім класичного набору інгаляцій і протиалергічного)але лише коли лікар послухає або сама слухаю і тоді з лікарем в телефонному режимі:)
    а якщо звичайний, то протиалергічне+ беродуал, пульмікорт. раніше ще швидко допомагав небутамол,але від нього побічка була-донька червоніла і серце калатало.

    можливо вам би ще в якогось алерголога-пульмонолога проконсультуватись. і можливо в гастроентеролога.
     
  16. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Дівчата, поділіться думкою, що краще для дорослого астматика: пшикнутися інгалятором чи кілька годин перетерпіти злегка утруднене дихання (коли причина відома , і за кілька годин людина поїде з зони дії алергену і стане легше?)
    В мене астма, ще з дитинства. В бабусі в селі килими на всіх стінах і підлогах (деякі десятками років не тріпані), купа вишивки, яка знімається раз на рік (в кращому випадку) і міліон перин та пір"яних подушок.
    Коли я в неї, ці збудники часто викликають в мене початок астматичного нападу, але я зі своєю астмою навчилась жити і дуже стараюсь мінімізувати медикаментозний вплив і рятуюсь тим, що стараюсь уникати алергенів і працювати над полегшенням свого стану більш природніми методами (гарячий чай на самому початку нападу і т.д.)
    Інгалятор в мене на самий крайній випадок, коли напад не вдається зняти ніяк і дихати стає все важче.
    А моя невістка (в неї теж астма) з інгалятором не розлучається, при перших ознаках нападу 3-4 пшики вентоліну, і каже, що коли важко дихати, мозок та інші органи недоотримують кисень і це гірше, ніж інгаляція.

    Може дійсно, я надто легковажу? (Мені більше хотілося б, щоб ви підтвердили, що мої методи є більш ощадливими для організму :girl_blush2:, але хочу почути думку зі сторони)
     
  17. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    я не спец.
    але для чого два бронхорозширяючих одразу? така потреба? вентолін і беродуал -з одного ряду.

    схема вентолін +через 20 хв ПУЛЬМІКОРТ - інсує. бронхи розширили , тоді дали пульмікорт .

    Пульмікорт -горманальний. 8 днів -не курс. курс від 14 днів і на зменшення дози. тоді є ефект накопичення-для захисту легенів.

    але це місцевий гормон. я притримуюся думки свого лікаря -краще 14 днів місцево, ніж гормони в вену -і вплив на весь організм.
    через небулайзер -не така вже й висока концентрація гормону , а все таки дексаметазоном -це серйозніше.

    хоча -я лиш вислювлюю думку. оскільки, всі випадки різні.

    і підтримую думку - не варто з таким до чергових педіатрів( АБ + купа сиропів = нуль повний в лікуванні таких діток.
    --- дописи об"єднано, 10 Січень 2018 ---
    я даю Еріус . чомусь препарати типу супрастин -2 покоління і тд.нам не призначали
    Еріус -найчастіше
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    В Охматдиті був курс 8 днів під наглядом лікарів. (А лежали ми 11 днів)
    Лікар при виписці говорила, що в віці 4 років при такому перебігу обструкції, як було в нас - взагалі більше 10днів нема смислу давати пульмікорт, але і не менше 8.
    Вентолін/беродуал. Я зараз не можу згадати першоджерело, звідки я то вичитала, але, наскільки мені вклалось в голову, то вентолін більше як знімає набряк та спазм, а беродуал в подальшому впливає на полегшення смазму та виділення, більш з вираженою пролонгуючою лікуючою дією. Тобто, після вентоліну він більш дієвий в складніших випадках.
    І я дивилась по дитині, що, якщо після вентоліну полегшення не наступає - то тоді наступна інгаляція була беродуалом - і вже мусила курсом його давати, бо "зіскакувати" просто так без зменшення дози не можна.
    І для мене пульмікорт - це найостанніша інстанція, навіть на запас його не купляю. І під час інгаляції сижу біля дитини, шоб правильно і постійно дихав - а пульмікорт вагітним вдихати заборонено. Тому (в моєму випадку, під свою відповідальність) вибираю дексаметазон як першочергові ліки.
    Розкажіть, будь ласка, дитині (вік?) даєте курсом весь сироп, чи тільки під певний період? Чи для профілактики?..
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  19. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    @Freedom UK 100% треба дивитися по дитині. я наприклад більше тих уколів боюся з гормонами(((
    Еріус- приймали курсом лиш раз -1 місяць. на фоні алергічного риніту. коли ще не було бронхітів.
    з появою бронхітів - в комплексі, де є "щось"пртиалергічне" треба дати -даю Еріус.
    і інколи для підстрахівки давала - коли знала, що можна очікувати реакціїї.
    а ще - на "кропивницю" 2 рази мали -теж давала.

    якщо по темі -то теж відійшла від класичного лікування в педіатра ГРВІ ( сиропи, противірусні і тд). знаю, що на ГРВІ запускається бронхіт, тому стараюся не допускати. хоч не дуже виходить. бронхіти не відступили, але не тяжка форма, не так часто, без лікарні, головне-без обструкції ( правда ми не мали їх багато і часто, одиничні випадки) ,що вже "маленька" перемога. але ще можливо - допоміг курс рибомунілу, хоч довго відкладала це(.. наразі не скажу точно , що він допоміг, може все в комплексі.
    також, в один момент перестала пхати в дитину все підряд при найменшому пчиху і кашлі..не можу сказати, що спокійно реагую, але розбираюся вже тоді коли явно бачу потребу. і нічого , працює. тримаємося.
    5 років.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @Kroshka Enot маю те саме. В свекрухи ще й дровами палять. Мені переважно ставало зле на ніч, тому таке, як ночівля там відпало вже давно.. Колись користувалась при потребі інгалятором, але мене перспектива "сісти" на таке зовсім не тішила, тому давно не використовую. Але, що на 100% найдієвіше- не контактувати/не провокувати, нема ради інакше.