А навчіть мене... або таємниці файної господині (4)

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Маруся-мама, 28 Лютий 2015.

  1. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Дівчата, всі ми файні господині але часами є трафунки коли щось таке банальне як бішкопт не виходить. Давайте ділитись нашими кухонними таємницями.:girl_in_love:

    Тема не флудильня :girl_crazy:, тому якщо
    В цій теми будемо обговорювати те чого хочемо навчитись. Переписи прошу писати у відповідну тему. Це краще для нас всіх. :girl_dance: Потім не зможемо звести кінці з кінцями і будемо писати, знаю, що є перепис Касі а знайти не можу. :girl_blush2:

    Дуже дякую за розуміння. Ми з вами гарно перетупцювали за 3000 дописів у першій, другій та третій темі тому продовжуємо допомагати один одному тут.

    Навчіть мене Дубль чотири! :girl_curtsey:
     
    • Подобається x 2
    • Погоджуюся x 2
    • Корисно x 2
    • Безграмотно x 2
    • Не подобається x 1
    • Співчуваю x 1
    • Баян x 1
  2. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    трохи пізно. але .. дуже швидко.просто і смачно-литий сирник я замість родзинок даю яблука тонкими скибками.. і більше як 100 грам. смакота... минулого тижня 3 рази пекла... рекомендую) якщо сир грудками-додаю сметани і блендером до ніжної консистенції.
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Порадьте чи можна так зробити. Хочу приготувати лазанью. Але хочу запікати вже перед подачею. Чи можна все підготувати ввечері (листи перекласти фаршем і залити соусом бешамель+затерти сиром) і так залишити до наступного дня (приблизно на 12 годин)?
     
  4. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    З випічки ми перейшли повністю на цільнозернову муку, що мене дуже тішить.. а ще порадьте мені чим можна замінити цукор у випічці бісквітів. кексів. печива.
     
  5. Arapeta

    Arapeta Well-Known Member

    В мене в книзі радили на 5-6 годин лишати. І я так колись робила. Так і швидше спечеться.
    Але 12... Як піде тими хвилями і стане каша. Я б зробила і заморозила. Заморожені напівфабрикати лазаньї постійно в супермаркетах продають. Звичайно, тоді треба час на повну розморозку врахувати. Ще не пробувала сама, але на 12 годин не лишала б точно..
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. fillette

    fillette Well-Known Member

    Можна підготувати все окремо ввечері і скласти перед випіканням.
     
  7. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    А приварені листи макаронів засохнуть... Власне мені з ними найскладніше.
    Значить зготувати повністю, а тоді тільки розігріти перед подачею? Або скласти вранці перед приходом гостей... Що мабуть не вийде, бо ще інші приготування є...
    Заморозка не варіант, немаю де морозити величезну бритванку.
     
  8. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Моя свекруха взагалі вчила мене, що лазанья має бути приготована наперед, має вистигнути, «схопитися», а тоді її розігрівають і подають. Можна їсти зразу приготовлену, але це не найкращий варіант)
     
    Останнє редагування: 1 Грудень 2020
    • Подобається Подобається x 2
  9. Arapeta

    Arapeta Well-Known Member

    В класичному рецепті дійсно самі роблять те тісто і відварюють (поки не з`явилися у продажу листи, я сама так робила), але я бачила по знайомих з Європи що ніхто того не робив. Викладають сухі листи поверх соуса, заливають гарячою водою до рівня верхнього листа і все, норм. Сама тільки так і роблю зараз.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    я зустрічала 2 варіанти рецептів, з привареними листками і без. приварювати для мене, то дуже мороки. завжди робила з сирими.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @Basyanya дякую! Спробую не приварювати, бо то якраз найважче для мене. Аж полегшало )
     
  12. jylanda

    jylanda занууууда

    Вона набагато краще ріжеться на порції, після повного вистигання. А відварювати тісто, то лишня морока, я роблю домашнє свіже, то сире викладаю, колись купувала сухе готове, то так і клала, без відварювання
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    @Happy Fiancee пошукайте рецепт, саме з сирими листками. Я завжди кудаю в перекладач блюдо і шукаю в оригіналі рецепт, потім знов в перекладач. Так мені сдається, що готуючись дійсно, блюдо іншої країни, а не адаптовано під укр/рус споживачів. І ще додам, якщо будете записати з сирими листками, то не забудьте про достатню кількість рідини.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    В рецептах, що подаються на упаковці лазаньї, наприклад, в Італії, зазвичай пишуть спосіб і час приготування в двох варіантах, для сирих і "приварених" листів тіста, різниця буде в тому, що бешамель для неварених листів має бути рідшою.
    Але я завжди роблю класичним способом, тобто кладу по кілька листків в киплячу підсолену воду, і поки перекладаю соусом, посипаю сиром, встигають приваритися листи на інший шар і т.д. Болоньез роблю наперед, а бешамель - безпосередньо перед приготуванням. Складаю те все не менш, ніж за 2 години до подачі, ставлю в духовку спочатку на 180, десь на 30 хв, потім прикриваю фольгою, і ще 30 хв, і виключаю. Тримаю ще з півгодини в духовці, за цей час вистигає і "схоплюється" якраз настільки, що і ріжеться вже нормально, і ще соус зовсім трохи "пливе". Бо після повного охолодження мої теж їдять підігріту, але то вже трішки інша страва виходить. Але я "Галя балована", бо першу в житті лазанью їла в Італії в 2000 році, там і навчилася готувати безпосередньо в італійців.
    Пробувала і з сирих листів готувати, точно по інструкції на упаковці (тоді в Італії тільки почали з'являтись в магазинах варіанти "швидкої" пасти для лазаньї, які не треба варити - але я з таким способом приготування не подружилась... довго готувати і результат непередбачуваний (хіба експериментувати). Натомість "класичний" спосіб мене ніколи не підводив.
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Відзвітуюся. Склала лазанью вранці з сирими листами. Вийшла супер! Чого я раніше так мучилася) Фото нема)
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  16. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Дівчата, хочу запитати про тісто на піцу і дріжджі. Роблю завжди за форумним рецептом Марусі мами. Дріжджі доктор еткер. Останні рази тісто просто жахливо пахне дріжджами, ніби перебродило, хоч ставлю підходити на 1-2 години. Чому так може бути? Забагато часу підходить?

    Надіслано від мого MI 8 Lite, використовуючи Tapatalk
     
  17. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Буває таке з сухими дріжджами.
    Маю Саф-Левюр, то як дати трохи більше - смердить, як бражка... Тому кладу чуть менше і довше бродить.

    Мала колись Саф-Момент і Львівські (Ензим), то все нормально було, ще якісь німецькі в зеленому пакетику з плетеною булкою - просто погано "працювали".

    Для себе завжди маю в запасі сухі, На всяк випадок, але свіжі люблю більше і за можливості використовую їх.
     
  18. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Теж роблю тільки за цим рецептом, але дріжджі завжди свіжі, і росте не більше 30-40 хв. Далі просто нема потреби чекати :)
     
  19. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Дякую дівчата, забула відписатися. Отже, порадили мені ще в іг новий для мене перепис тіста Рейнхарта. Там всього 3 г дріжджів на 680 г борошна, і стоїть воно в холодильнику цілу ніч. Дуже мені сподобався результат, саме таке тісто, як в піцеріях, навіть краще [​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Luchik

    Luchik Well-Known Member

    Всім привіт! Потребую термінової поради!:flag of truce:Хочу спекти торт на ДН дитини, треба перевірений рецепт бісквіта (він, ніколи в мене не виходить:girl_cray:), а ще більше, перевірений роками, КРЕМ з фруктами, такий легкий,(його ніколи не робила). Дуже прошу, не проходьте мимо, хто знає!!!
     
  21. Lemeshchuk

    Lemeshchuk Well-Known Member

    @Luchik бісквіт то трохи капризна випічка і тут треба таки набити руку, в мене теж не завжди виходить(, зайдіть в Ютуб на канал "Я Тортодел" там багато різних варіантів бісквіту а головне всі пропорції в грамах а не ложках (для бісквіту треба точність), а ще кілька правил:
    - весь посуд і прибори мають бути чисті, сухі і без краплі жиру
    - добра духовка, в ідеалі електрична
    - форму не змащувати нічим, лиш на низ даю пергамент
    А ще обов'язково пропитати бісквіт!
    Щодо крему то такий легкий виходить з крем-сиру, вершків і цукрової пудри (крем сир я роблю сама, виходить майже вдвічі дешевше)
     
    • Подобається Подобається x 3