А навчіть мене... або таємниці файної господині (4)

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Маруся-мама, 28 Лютий 2015.

  1. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Дівчата, всі ми файні господині але часами є трафунки коли щось таке банальне як бішкопт не виходить. Давайте ділитись нашими кухонними таємницями.:girl_in_love:

    Тема не флудильня :girl_crazy:, тому якщо
    В цій теми будемо обговорювати те чого хочемо навчитись. Переписи прошу писати у відповідну тему. Це краще для нас всіх. :girl_dance: Потім не зможемо звести кінці з кінцями і будемо писати, знаю, що є перепис Касі а знайти не можу. :girl_blush2:

    Дуже дякую за розуміння. Ми з вами гарно перетупцювали за 3000 дописів у першій, другій та третій темі тому продовжуємо допомагати один одному тут.

    Навчіть мене Дубль чотири! :girl_curtsey:
     
    • Подобається x 2
    • Погоджуюся x 2
    • Корисно x 2
    • Безграмотно x 2
    • Не подобається x 1
    • Співчуваю x 1
    • Баян x 1
  2. Vinnytska

    Vinnytska люблю....

    Олюсику, НІКАГДА!
    Трохи схожі на вигляд, але смак зовсім інший)
    Ображаєш мене, знаю чебрець, знайома з ним багато років, садимо і сушимо також.)
     
    • мімімі мімімі x 1
  3. flame

    flame невгамовний експериментатор

     
  4. Vinnytska

    Vinnytska люблю....

    Гугл смак не відтворить. Назва одинакова, але чебрець і по-іншому росте, і використовують його більше в медицині, тим'ян використовують в кулінарії, коли він розростається, то гілочки(самі стовбурці) нагадують розмаринові, їх вже не пожуєш, бо тверді, зате одним махом проти шерсті добре очищаються листочки.
     
  5. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Про той тиміан, що Вінницька пише- це Thymus vulgaris, 300px-Thymus_vulgaris0.jpg
    цвіте білими квітками з ледь фіолетовим відтінком, листки в нього набагато вужчі, за наш український чебрець Thymus serpyllum, який має ширше листя і більш насичений відтінок квітів. 20150520Thymus_serpyllum3.jpg
    Та, і аромат в них зовсім різний.
    І мій- з грядки:
    002.JPG
     
    Останнє редагування: 1 Вересень 2017
    • Інформативно Інформативно x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. flame

    flame невгамовний експериментатор

    @Vinnytska, каже, що оде і те саме, просто назва різна.
    --- дописи об"єднано, 1 Вересень 2017 ---
    оооо, значить я таки тлумок. Я була впевнена, що це одна і та сама рослина, лише до страв використовують молоденькі пагінці, до цвітіння.
    @Vinnytska, прасті засранку:girl_blush2::girl_angel:
     
    • мімімі мімімі x 2
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Vinnytska

    Vinnytska люблю....

    @flame , Олюсику, можеш ще Вікі глянути
    Screenshot_2017-09-01-12-03-00.png
    Тим'ян (приправа) і тим'ян повзучий (трава)
    --- дописи об"єднано, 1 Вересень 2017 ---
    @flame , будеш в Новусі (в Сільпо ніколи нема)-купи, тоді відчуєш різницю. Приправа кайфовіша.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. flame

    flame невгамовний експериментатор

    я постійно купую в Ашані. Дійсно думала, що різниця в смаку через молодість\старість рослинки.
    Ну і виробники приправ теж виходить вводять нас в оману, бо на пачках, як правило, оті фіолетові квіточки. Наприклад
    [​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Vinnytska

    Vinnytska люблю....

    @flame , я вже тебе в оману вводжу.
    Тим'ян (приправа) в свіжому вигляді, не фасована.
     
    • Смішно Смішно x 1
  10. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    маю 600 грам курячого фаршу і два питання:
    - як знього зробити добрі фрикадельки до зупки? бо я все робила тільки зі свинини або свинина+яловичина. Але часом в кафешках як подають зупку з фрикаделькаим, то вони зазвичай курячі. о додати і чи варто їх морозити на запас?
    - що ще взагалі можна зробити з того фаршу, але щоб не смажити котлети, тобто взагалі краще, щоб не треба було смажити.
     
  11. Arctica

    Arctica Енергійна жіночка

    Я до фаршу з кур"ячого філе додаю дрібно нарізану і підтушковану на квадратики цибульку (тушкована цибуля не має бути гарячою) тоді фрикадельки не будуть пісними, ну і звичайно спеції за бажанням.
    Ще нещодавно робили запіканку (в духовці) з картоплі кур"ячого філе (фаршу) цибульки, моркви і печериць. Смачно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. petrywka

    petrywka Well-Known Member

    Я ще яйце сире даю до фрикадельок.
    Цього літа насушила собі зелені:цибуля, кріп, петрушка, селера в сушці, а потім в блендері подрібнила і вийшла така ароматна-ароматна суміш.
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Veselivka

    Veselivka Member

    навчіть мене, будь-ласка, тонкощам маринування слив до м яса.
     
  14. mokhnatska lesia

    mokhnatska lesia Well-Known Member

    як смачно приготувати блокколі?
    я додавала тільки в суп, а тепер хочу щось інше
     
  15. Online

    Online Well-Known Member

    Найпростіший і найулюбленіший мій рецепт приготування броколі: підготувати каструлю з окропом і каструлю або миску з дуже холодною, просто таки льодяною водою. Розібрати броколі на суцвіття і кинути в окріп, варити рівно 2 хв. Реально, треба стояти з годинником, бо перевариш - і все, вже не те. Витягнути шумовкою і зразу кинути в льодяну воду теж на 1-2 хв. Витягнути і обсушити на паперовому рушнику. В пательні розігріти оливкову олію, додати порізані пелюстками 1-3 зубчики часнику (залежно від кількості броколі), голочки розмарину і хлібні крихти. Крихти можна обсмажити окремо на вершковому маслі, тут хто як любить. Коли зазолотиться, додати броколі і прогріти разом 2-3 хв. Все. Капуста виходить хрумка і ароматна, підходить як гарнір і до м'яса, і до риби.
     
    • Подобається Подобається x 11
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  16. Altera

    Altera зачарована птуха

    а я варю ще простіше - маю отаку пелюсткову пароварку (що в баняк вставляється), накладаю туди всіляких овочів (брокколі, цвітну, моркву дрібненьку, часом стебла селери) - і буквально пару хвилин, як закипить вода - дуже зручно, бо не пропустиш той момент готовності - штрикну виделкою - як мені вже подобається консистенція, то виймаю.
    (моркву, наприклад, можна ще на кілька хв залишити, як не зварилась)
    І швидше, і зручніше, і вітаміни краще зберігаються.
    Ну а потім вже -кому як до смаку.
    Я просто обожнюю отакі парові овочі з різними соусами їсти. І холодними теж дуже смакують.

    Дівчата, а підкажіть-но - як то і коли часник садиться?
    Ну отіво всілякі прикмети - на спадаючий місяць, у "не жіночий" день...чоловічими руками шаолінських дєвствєніц..
    Чесно, все щороку забуваю що воно і як:)
    (ну і ще до речі вже заодно і про квашення капусти нагадайте:))) - які бубни і до якого танцю діставати :)
    (я не про рецепти, а саме про прикмети - може пам"ятаєте-чули десь від бабусь - ну дууже цікаво:)
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Про капусту чула - тільки чур не ржати - не квасити коли у вас місячні. А то "гнила" получиться :girl_blush2: .
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Смішно Смішно x 1
  18. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Порадьте щось :girl_flag_of_truce: Надумала я на вихідних отаке-во пекти Пляцок "Яблучні струни"
    але там коржі на сковороді смажаться :scratch_one-s_head:То складно? Бо я такого раніше не робила і якщо то дуже заморочливо, то і не хочу пробувати :girl_smile:а пошукаю щось інше.
    Пи.си. млинці смажити не вмію :girl_blush2: - тим у мене муж займається.
     
  19. flame

    flame невгамовний експериментатор

    тут варіантів багато. Якщо "дружите" з випічкою - кіші супер варіант: броколі з лососем, броколі з сиром, броколі з куркою . Добрі виходять запіканки з броколі і овочів (щоб кольоровенько було), класична з цвітною капустою, з шинкою
    В моєму меню є такі 2 салати
    1. бланширнути броколі, трошки припустити на пательні болгарський перець порізаний смужками, додати трохи моркви-по корейськи , добре перемішати (якщо виглядає "сухувато" додати ложку олійки). Можна посипати смаженим насінням соняшника, або товченими волоськими горіхами (теж бажано попередньо підсмажити), накрайняк вже кунжутом.
    2. бланширнути броколі. Порізати помідори свіжі, трохи додати в"ялених помідорів, синю цибульку, оливки, кріп-петрушку, трошки соєвого соусу(можна просто посолити, тут на любитея) і олійки з банки в"ялених помідорів - вимішати добре , додати броколі. Можна "шліфанути" зверху тертим пармезаном і з"їсти разом з тарілкою.
    Якщо вже зовсім-зовсім просто - спекти корж як на піцу, густо змастити бешамелем, посипати розібраною на дрібненькі суцвіття бланшированою броколі, кріп-петрушка, затерти сиром і в духовку, щоб сир розтопився.
    Та варіантів тища і +1.
    --- дописи об"єднано, 4 Жовтень 2017 ---
     
    Останнє редагування: 4 Жовтень 2017
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  20. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Він вміє (напевно), сам мені сьогодні сказав, що то фігня якась вийде, краще нормальний торт, але пекти сам не хоче . Бо по тортах у нас теж муж :blush: (я по варениках, кексах і пляцко-пирогах :) ). От і питаю туточки чи є якісь нюанси з тими коржами на пательні :girl_in_dreams:
     
  21. flame

    flame невгамовний експериментатор

    @Akina ще раз перечитала рецепт. Тісто схоже має вийти То я його 5-7 хв в духовці на пергаменті пекла. Ідеальне виходить. Спробуй так.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2