Що таке інволюція? і коли вона настає?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Зорянівонька, 5 Серпень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    А це що таке?
    То коли найоптимальніше вдруге вагітніти?
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: Годування тандемом

    Мене теж цікавить що то за "інволюція",і з чим її їдять :).
     
  3. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Годування тандемом

    Інволюція - Це природнє згасання лактації. Лактація переходить через три фази: становлення-зрілість-інволюція.
    Додано через 1 хвилину
    Гм, а коли лікарка радить ГВ закінчувати ?:)
     
    • Подобається Подобається x 15
  4. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Всі тут чудово знають що різко і передчасно кидати ГВ неможна і один із мінусів того є обвислі груди. Це відбувається за рахунок того що ненастала інволюція (залежить від терміну годування та від особливостей жінки, але ніколи не раніше ніж 1,5 роки від початку ГВ). Зарахунок тої інволюції молочні залози вже змінюють склад молока який нагадує більш молозиво і починає відновлюватися жирова частина грудей, що якраз через її малу присутність і настаює обвислість (але хочу замітити що ступіть обвислості залежить виключно від спадковості та від догляду за грудьми)
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    А в мене питання до консультантів. По ідеї інволюція в мами відбувається переважно коли дитині 1-1,5 роки (якщо я правильно розумію). Тоді яким чином годувати до 3-ох років? Чи це вже питання вибору? Як зникає молочко, то його знов викликають, або дають лактації затихнути?
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Найшвидше інволюція починається після 1.5-2 років! Це коли молоко починає замінюватися перехідним молоком і в кінці склад молока дуже нагадує молозиво, а як можна догадатися що тут йде не на кількість а на якість і це може буди досить великий період коли дитина годується, ну скажімо, другим молозивом.
    Що таке інволюція (це так приблизно можу описати) це коли в молочній залозі ліквідуються непотрібні альвеоли, розчиняються особливими дегенеративними ферментами сполучна тканина, постують і припиняють існування численні кровоносні судини - відбувається природна смерть клітин (цей процес називається апоптоз, він є частиною нормального процесу росту, на відміну від некрозу). Маса молочної залози зменшується, і груди повертаються в довагітний стан (залізиста тканина починає замінятися жировою): саме це й мають на увазі англомовні джерела під поняттям інволюції. Остаточно молочна залоза стає без молочна через 40 днів після останньої годівлі.
    Це все йде поступово природньо але не забувайте що попит народжує пропозицію
     
    • Подобається Подобається x 8
  7. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Ще наголошу, що інволюція не означає закінчення лактації, на інволюції можна годувати і рік і два. І чим довше, тим краще, бо при інволюції молока стає менше, але воно має набагато більше імунних факторів, які роблять "запас" імунітету дитині принаймні на півроку після закінчення годування (якщо ви годували на інволюції не менше 2-3 місяців). Тому найближчі півроку дитина не буде хворіти:)
     
    • Подобається Подобається x 8
  8. mirtagroffman

    mirtagroffman миється в бані

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    ну я бы так уверено не говорила про то что ребенок не будет болеть, может вполне болеть:) другой вопрос о том что переносить болезнь будет совсем по другому:)
     
    • Подобається Подобається x 5
  9. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Я раніше думала, що інволюція - це такий "кранік", от закрився він - і все. :xaxa: За моїми відчуттями, у мене інволюція відбулася у 2 роки (груди зменшилися :umbrage::sad:):) та ще деякі ознаки були). А коли малому було 2 роки і 3 міс., я пішла на зустріч одногрупників і мене не було вдома 6 годин, то у мене відбувся такий прилив молока, що майже повернувся попередній обєм грудей :xaxa:. Отже, інволюція- процес дуже поступовий, який може початися у 2 роки і тривати дуже довго (я недавно мусила виловлювати малого і прикладати "з-під пахви", бо дитина весь день бігає і цицю не просить, а у мами застій намічається :xaxa:)
     
    • Подобається Подобається x 6
  10. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

  11. Златка

    Златка Well-Known Member

    Вагітність і продовження ГВ

    Таню, а може в мене на фоні другої вагітності вже в рік і 2 місяці відбуватись інволюція :girl_sad:? Чи можливо це лише тимчасове згасання лактації на фоні вагітності?
     
  12. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Що таке інволюція? і коли вона настає?

    Відповідь на це запитання є в темі Годування тандемом є така стаття Годування грудьми під час вагітності
    це не інволюція це природній процес коли жіночий організм готується годувати вже іншу дитину
     
    Останнє редагування модератором: 1 Жовтень 2013
  13. agalinka

    agalinka Active Member

    Відповідь: Що таке інволюція? і коли вона настає?

    А у мене груди стали ніби пусті, і трошки болять коли малий смокче, це признаки чого?
     
  14. Acura

    Acura Active Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    вибачте якщо не по темі але щось не знайшла де задати своє питання. годувала грудьми 2,5 р.. припинила пару місяців назад. молока вже немає але якщо натиснути то виділяються краплі брудно-коричневого кольору. дуже цікавить чи це нормально і чому такий дивний колір??
     
  15. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    запитаюсь, може хто в курсі, бо це не зовсім проблема, але тим не меньше...

    зазвичай коли малого годувала молоко було солодким на смак, зараз місяць не годуємось, але молоко не зникло. Верніше воно вже не в тих обьємах як раніше, але є, і при тому груди не переповнені, не болючі, одним словом такі як завжди, нормальні. Але молоко змінило смак, воно тепер солонувато-кислувате якесь. Ну випадково в общєм вияснилось)
    Прочитала що:
    а я вважала що у мене класична інволюція, і поступово це все пройде...

    в общєм питання - така зміна молока при завершенні нашого ГВ це нормально?
     
  16. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    В мене так із Сашком було, взагалі воно навіть колір втратило - якесь таке, ну як сироватка...
     
  17. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Якщо немає ніякого дискомфорту то все нормально. Молоко в грудях ще може бути дуже довго, але воно міняє свій склад і смак відповідно, воно поступово перетворюється в молозиво.