плавання і гімнастика з народження: за і проти

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Гелена, 2 Грудень 2008.

  1. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    я би не наважилася з народження вчити дитину плавати, пірнати або підкидати до стелі
    але останніми роками методи раннього фізичного розвитку набувають все більшої популярності
    це трохи дивно, бо вони не пройшли перевірки часом і віддалені наслідки таких занять достеменно невідомі

    деякі лікарі вважають, що плавання новонароджених не є для них безпечним і в принципі з ними важко не погодитись:
    " пребывание в воде без дна для маленького ребенка — это крайне стрессовая ситуация. И он ее зачем-то, по прихоти взрослых новаторов, вынужден в младенческом возрасте пережить. А для младенческого возраста нужна, наоборот, охранительная ситуация. Для сохранения психического здоровья маленький ребенок не должен переживать никаких стрессов."

    і про динамічну гімнастику
    сумний досвід незважаючи на те, що:
    "Дети воспринимали эту гимнастику с радостным возбуждением, ждали ее и с удовольствием демонстрировали окружающим свои трюки. Как нам казалось, мы делаем все, чтобы наши дети были более крепкими, более гибкими и более смелыми, чем те, кто так не делает."

    я погоджуюсь що плавання і динамічна гімнастика з народження є небезпечними для здоров’я дитини
    з такими методами, які неперевірені часом не варто спішити, можна зачекати хоча би до року, імхо

    хотілося б почути думку форумлян з цього питання, можливо хтось подіться власним досвідом
     
    • Подобається Подобається x 5
  2. Irusya

    Irusya Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    У нас і без динамічної гімнастики майже за чотири роки було 5-6 (вже не пам"ятаю) вивихів рук. Перший стався у віці 8 місяців чисто випадково - без травмування - просто дитина махнула рукою і стався вивих в плечовому суглобі:sad:. Коли стався другий вивих - то лікарі вже застерігали бути дуже обережними (не тягнути і не підіймати за руки), а ще казали, що в дитини слабкі сухожилля, тому легко розтягуються і стається вивих. Хочу додати, що всі вивихи були в різних місцях обох рук.
    За останній рік, тху-тьху, все добре. Ніби зміцніла сама по собі - енергійна, бігає, грається, скаче, що годі вгамувати:). Вважаю, що дитині з народження ця динамічна гімнастика не потрібна.
     
  3. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Я напевно не погоджусь що гiмнастика i плавання це щось страшне як описано в статтях з лiнка. Але я сама не роблю нi плавання в бассейнi з народження, нi нiякої спецiальної гiмнастики, тим бiльше нiчого методичного.
    Катерина махала i руками i ногами як вертольот з народження (навiть маю вiдео як доказ). Я Вирiшила що для неї цих вправ є абсолютно достатньо. Плавати в нас навiть не було планiв, бо лiтом, коли мала народилась, менi було не до плавання, потiм в нас була ситуацiя житлова що теж нам було не до плавання, потiм вже й було лiто, i ми жили (i живем) в комплексi з двома бассейнами, там i просидiли цiле лiто. Майже кожен день (по погодi) сидiли хоч пiв години. Мале i в дитячому лягушатнику товклось, i в "дорослому" хлюпалась. Я вважала i вважаю що нам було цього достатньо. Знов чекаємо лiта щоб проводити час в бассейнi, а також надiюсь поїхати дп Флориди i купатись в "справжнiй" водi :) (Нам їздити до Флориди, це щось на подобi як в Українi їздять в Одессу чи Крим).
    Гелена не питалась про масажi, але я всуну свої 2 чи 5 копiйок, що я тiльки проти всяких масажiв, особливо "профiлактичних" я тiльки ЗА коли це стосується реабiлiтацiї пiсля якоїсь травми чи хвороби, а не тому що дитина "кладе голову на одну сторону"... в мене є новини - всi кладуть на одну сторону, потiм на другу, потiм нею мотуляють, ну зрозумiло.
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    питання в тому чи не занадто це велике навантаження для дитини?
    і взагалі незрозуміло для чого це новонародженій дитині?

    це я знаю :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Старшенькому - 19. Динаміка/купання з першого дня. "Наслідків" не виявлено.
    Данилові/Оленці 7/6. аналогічно. жодне пронирювання і динаміка не викликали відрази/стресу.

    Є груба (даруйте) приказка: здуру можна і "вухо" зломати.
    І динаміка, і водні заняття повинні орієнтуватися на комфортність.
    Кокі "стреси"? Якщо є - робиться суттєва помилка.
    Коке "прєбиваніє бєз дна"!? А татові/мамині руки каву з коньяком тримали, замість дитини?

    Даруйте, не сумний, а глупий.
    Знаєте, я у той самий клуб "Здоровая семья" ходив. І декілька років по народженню басейнували.
    Описане у статті - з пальця виссане.
    Комплекс парашутиста пов'язаний з динамікою?
    -бздура. їхні проблеми пов'язані з відсутністю чутття (дитини, безпеки і т.п.) Вони робили "как всє", а винна динаміка...:8:

    ТАК і ГВ небезпечне: якщо підходити сліпо - можна вдусити (/викликати відразу). І спання небезпечне. і життя - теж небезпечне!

    Можна! деякі вже на пенсії починають плавати.

    Лебідко! Ви ж ходили з малечею (від 0?) у басейн. Ви дозволяли своїй дитині стрес? ;) чи при циці тримали? (риторичне):xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Ви знаєте, я коли читаю про "За" то менi аргументи цiлком зрозумiлi, хоча я всеодно б цього не робила бо я особисто вважаю це все лишнiм. Про шкоду я з впевненiстю теж не можу сказати бо я не знаю побiчних еффектiв плавання дитини в великому просторi без дна. Проте якщо швирнути малюка та ще й вниз головою в бассейн... ну то звиняйте це неправильно. Швирнiть мене вниз головою посеред моря, чи навiть озера, подивимось якi плями поповзуть навколо мене. Хоча я вмiю не погано плавати.
    Я подумувала Котю повести в бассейн десь з мiсяцiв 9 чи шо, але то холодно, то нема часу, то лiнь... на тому i порiшили чекати лiта i можливостi ходити в свiй бассейн.
    З гiмнастикою небезпека зрозумiлiша принаймнi фiзична, не дай Боже щось вивихнути.
    Але знов, добре це чи погано, це не для нас.
    Я особисто не є найспортивнiша людина, люблю нiжитись в теплi :) не вийшла з мене Надя Команечi :xaxa:

    Я згiдна.
    Моя дитина в очi динамiки не бачила, але лiзе i на стiл i на все що може видряпатись. Правда вниз не скаче, але хто зна, якщо я не знiму... але може вона хоче щоб я власне її знiмала з висоти, хоча тодi чого ревiти коли я прикриваю доступ до столу?
    Не мала баба клопоту...
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Якщо це стає НАВАНТАЖЕННЯМ - занадто.
    Якщо це гра, з годуванням, пестощами, сном (у воді).
    Укотре запощу фоту сплячої Оленочки (1 місяць) в "стресі від відсутності дна". :)
    [​IMG]

    Зачєм же стулья ломать!? (с)
     
    Останнє редагування: 3 Грудень 2008
    • Подобається Подобається x 10
  8. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Ми не плавали з народження, тому про це нічого сказати не можу, але динамічну гімнастику практикували з 4-ьох місяців, без фанатизму, кілька вправ. Навіть не знаю що сказати стосовно тієї статті, але за своєю дитиною нічого схожого не помічала, вона якраз дуже вразлива і боязлива, тому трохи більше сміливості їй би не завадило. Щоправда, любить вона пострибати зі спинки дивану, чи з крісла, але дуже обережно і з моєю підтримкою за руки, та навіть з гірки не з`їде, доки не дам їй руки. Контакт з дитиною у нас теж не втратився. Надіюсь, що так буде і надалі і ніякі побічні ефекти гімнастики не вилізуть. На разі бачу лише позитивний момент від неї: дитина швидко почала повзати, сидіти,рано ходити, ну і маса задоволення...
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Lebidka

    Lebidka Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Ми робимо динамічну гімнастику від народження і плаваємо, пірнаємо від народження у ванній, іноді - в басейні (перший раз були в басейні в 2 місяці). Ціле літо плавали : у Чорному морі, на р. Західний Буг, на озері Світязь (у водичці 18-20 градусів). На морі наш Дарусик плавав і пірнав від татка до мами. Також смокчемо цицю у водичці, щоб дитя почувало себе максимально комфортно.

    І, знаєте, для мене найважливішим доказом і фактом є реакція малюка - а він заливисто сміється, коли ми робимр динаміку; а як радісно плюскається у воді!
    Дарусик завжди з нетерпінням чекає, коли вже набереться вода у ванну, і він з татусем будуть плавати і пірнати. А в басейні - це взагалі щось, - дитині неймовірно цікаво і весело займатися, пірнати з іншими дітками, та й у мами на ручках так затишно...
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Лебідко, ви проходили якісь заняття для того щоб знати як технічно правильно пірнати дитину? чи як тримати? чи якісь книжки маєте?
    просто зацікавило:)
     
  11. Lebidka

    Lebidka Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти


    Так, ми, і заняття проходили, і книжечки по цій темі маємо, і семінари відвідували. :)
     
  12. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    класно!
    в нашому селі семінарів таких немає...:confused:
     
  13. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Ірено, було б бажання!!!
    Я практично щойно з семінару. Шукайте мамочок, зацікавлюйте, запросите тренера і до вас приїдуть. І я більше ніж впевнена, що і в Тернополі є люди, які вміють з дітками займатися в воді. Шукайте!
    А про нас - ми з народження почали динамікою займатися, по трошки не нахрапом. З місяця вже літали за руки-ноги. Мій малий головку тримає з народження і ніколи її і не опускав! Плаваєм в ванночці з підтримкою з народження, а в басейні з 4 місяців (до того просто були канікули і ще не проводились заняття).
    Радість в дитини від тих занять просто невимовна! І користь від того теж. Порівняно з ровесниками ми і сидимо швидше і краще і на ножках стоїмо. І куди б не прийшли всі констатують, що дуже міцний хлопчик!
    ----
    До речі, питали в Т. Азаренко (розробила авторську методику вправ мам з дітками в воді) чи є протипокази до динаміки. Є! коли в дитини слабі суглоби. А таке трапляється (щоб не сказати дуже рідко) не дуже часто. Тут вам і проти динамічної гімнастики.
    Так само мамочки масово роблять масажики діткам, які часто протестують проти чужих тьоток-масажисток (не раз таке тут говорилось). Так от динамічна гімнастика не те, що замінює масаж, а є кращою в 9 разів!
     
    Останнє редагування: 3 Грудень 2008
    • Подобається Подобається x 5
  14. Lebidka

    Lebidka Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    :xaxa::xaxa::xaxa:

    Нам теж так говорять!:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Вода для дитини, тим більше новонародженої, не навантаження - дитинка знаходиться в воді на протязі попередніх 9 місяців! Вона так звикла. І щоб їй забезпечити комфортні умови, то навпаки в водичці треба бути. А найкраще дійсно поряд з мамою/татом. Ми елементарно в воді засинали в перші дні життя!
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Ми не робили динаміки з народження, і я не можу сказати, що про це шкодую. Ми робили профілактичні масажі - 2 курси, про що також не шкодую, особливої агресії щодо тітки-масажистки не було, хіба коли до плечей доходила справа, але того всі діти не люблять. Ми дитину багато носили на руках, робили елементарну гімнастику а-ля ручки-ніжки, потім почали в басейн ходити, влітку на морі вже захоплено гойдалися на хвилях, так само купалися в Шацьку в прохолодній воді...одним словом, дитина любить воду і вдома постійно просить, щоб включили воду і залізти в душ. І ми достатньо рано почали сідати (намагання були з 3 міс), встали на ніжки (в 6 міс вже самі вставали з опорою), почали ходити (9 міс). Зараз дитина цілком розвинена, льотає як має бути, активна і ніц їй не бракує. Тому, як бачите, дійсно нема великої різниці між дітками-динаміками і дітками-нединаміками...З другою дитиною також не хочу такі експерименти робити...І якщо повертатися до наших витоків, то предки наші такого з дітьми новонародженими не робили, і тварини теж не роблять. Птахи ж не підкидають своїх неокріпших пташенят, щоб ті скорше навчилися літати...ні, вони терпляче чекають, поки пташеня саме спробує вилетіти з гнізда.
     
    • Подобається Подобається x 7
  17. Aster

    Aster Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    А де це в нас бассейн, де беруть таких крихіток? Дуже дорогий, певно? Дуже складно туди попасти?
     
  18. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Та зовсім не важко! Подібні заняття проводять в гімназії на Симоненка, в клубі Софія...може й ще десь. Там є тренери, але мама з дитинкою і самі можуть собі плавати.
     
  19. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Все вірно, окрім того, що цієї води було значно менше :)
    А останні тижні дитина взагалі проводить у стисненому просторі, її огортають стінки матки. Тому мені близька думка, що у ноаонародженого немає природної потреби плавати у об'ємі води, що в десятки разів перевищує його власний.
    А ми теж засинали у ванночці, було таке. У маленькій :)
    ps. Гелено, а колись Ви писали, що займаєтеся динамікою і клювали мене, з левандівкою на пару :xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. natka75

    natka75 Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Не знаю, може я належу до тих "немодних" мам, які б не дали свою дитину на такі льотання і перекидування....Ми з перших днів робили звичайну гімнастику, причому по кілька разів в день,перевертання і т.д.,купаємося у ванні і це улюблена справа )) як тільки до гола роздягаємось і йдемо в сторону ванни на руках, то від радості аж до стелі підстрибуєvj!!!Масажик робили 10сеансів на ножки тільки раз, бо одною ніжкою трошки косолапив, коли починав ходити, але наш малюк і рухливий аж занадто, і здоровий(ттт), і з другою дитиною я б теж не робила таких експериментів.Це моя думка і я не засуджую тих, хто пробує зі своїми малюками таку гімнастику...
     
    • Подобається Подобається x 1