Центр зайнятості

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Darcy, 5 Грудень 2009.

  1. Darcy

    Darcy Well-Known Member

    Життя - повне несподіванок. Хто б міг подумати, що я 2 місяці сидітиму без роботи? А тим більше, що мені доведеться ставати на облік у центр зайнятості?
    Словом, я там зареєструвалась. Пишіть, якщо хтось колись мав справи з центром зайнятості. Я, натомість, можу розказати щось, що вже зараз знаю.
     
  2. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    Розкажіть усе:
    Як ставали на облік
    Що для цього потрібно
    Де це знаходиться
    Дякую. :)
     
  3. Darcy

    Darcy Well-Known Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    Розказую.
    Де знаходиться?
    Точної адреси не скажу, але це на Науковій є ВАМ (СІЛЬПО), за ним новий дельфінарій, АРСЕН, і зразу ззаду за АРСЕНОМ така двоповерхова будівля. Знайдете зразу, бо там пустир і більше нічого нема. Ага, ну для орієнтиру, навпроти нього через дорогу (але трохи ближче до Наукової) є супермаркет МАРК.
    Що потрібно?
    Насамперед документи: паспорт + ксерокопії, ідентифікаційний код + ксерокопія, трудова книжка + ксерокопії, довідка з останнього місця роботи про середню зарплатню (вроді за 6 місяців), документ про освіту (диплом) + ксерокопії.
    Як стати на облік?
    Берете усі ці документи, і в 9 ранку приходите туди. Стаєте в чергу до диспетчера, вона вас реєструє, видає 2 талончики з зазначеною годиною - перший до інформатора, інший до вашого "куратора" (не знаю точно, чи то так називається).
    Назначають годину відразу, я наприклад в диспетчера була в 9:25, то мені назначили до інформатора на 9:35, а до куратора на 9:45.
    Тоді інформатор так в загальному все розказує, і дає талончик на семінар (мені дали на наступний день). Семінар - на загальну тему, про структуру ЦЗ, як там шукати роботу, які є відділи і т.д. Ще інформатор видає табель - де записують ваші відвідування і т.д.
    Тоді йдете з тим табелем до куратора. Вона вас реєструє, заводить на вас справу, заповнює всю інформацію в комп'ютері, віддаєте їй копії усіх документів + довідку про зарплату.
    Тоді вона починає шукати вам роботу (абу таку як у вас в дипломі, або таку, яка у вас в трудовій). Якщо щось є - то вам видають направлення, яке ви повинні повернути з відповіддю до певного дня (переважно 2-3 дні). Якщо немає нічого, то призначають наступну зустріч.
    Ага, забула написати. Коли ви тільки вперше прийшли, то вас не ставлять на облік. Спочатку 7 днів щодня ви ходите то на семінари, то до свого куратора (так як я раніше писала), і якщо протягом цього часу для вас не буде роботи, то на 8-й день ви офіційно стаєте безробітним. Тоді в 8-й день ви приходите на семінар, потім пишете заяву і з 8-го дня має вже виплачуватись допомога. Розмір допомоги залежить від вашого офіційного стажу, від причини звільнення (статті КЗпП) та від середньої зарплати.
    АЛЕ: якщо протягом тих 7 днів, коли ви ще офіційно не зареєстровані як безробітний, ви 2 рази відмовитесь від запропонованої роботи, то вас на облік не поставлять...
    Так от, у вівторок у мене буде 7-й день, отже, в середу я вже стану офіційно безробітною.

    Ага, забула. Довідку про зарплату мені завернули. Вона в мене була за місяці квітень-вересень (я звільнена 30 вересня). А вони викреслили вересень і дописали березень. Типу я так зрозуміла з бехгалтером з попередньої роботи, що то останній місяць не тре вказувати,ю бо він рахується як розрахунковий. Зробила собі нову довідку з березня по серпень, в понеділок маю туди йти, надіюсь, що не завернуть...

    Я тут багато понаписувала, сподіваюсь, все зрозуміло.
     
    Останнє редагування: 6 Грудень 2009
  4. шоколадка

    шоколадка Active Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    а цікаво, яка "сума" допомоги по безробіттю. хтось знає?
     
  5. Jasmin

    Jasmin :)

    Відповідь: Центр зайнятості

    дивіться вище:

     
  6. Darcy

    Darcy Well-Known Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    Розкажу вам на кількох прикладах.
    1. Наприклад, я працювала 1 рік (офіційно!), звільнена на основі статті 36 п.2 КЗпП (згідно з закінченням терміну трудового договору), середня зарплата за останні півроку, скажімо, 1500 грн.
    Значить так. Стаж роботи - до 2 років. Це означає, що мені належить виплата (матеріальна допомога) у розмірі 50% від моєї середньої зарплати за останні півроку на останній роботі. Тобто, матеріальна допомога становить 750 грн.
    Поїхали далі. Оскільки причина звільнення не залежить від мене, то виплату я маю право отримувати протягом 360 днів: перші 3 міс. - 100% виплати (750 грн.), наступні 3 міс. - 80% виплати (600 грн.), наступні 3 міс. - 70% виплати (525 грн.). Останні 3 міс. виплати не буде згідно з якимось-там антикризовим законом. Після того мене знімають з біржі.
    2. Наприклад, я працювала 5 років, звільнена на основі статті 36 п.1 КЗпП (за згодою сторін), середня зарплата за останні півроку, скажімо, 2000 грн.
    Стаж роботи - від 2 до5(?) років. Це означає, що мені належить виплата (матеріальна допомога) у розмірі 55% від моєї середньої зарплати за останні півроку на останній роботі. Тобто, матеріальна допомога становить 1000 грн.

    Далі. Оскільки причина звільнення залежить від мене, то виплату я маю право отримувати протягом 270 днів: перші 3 міс. - 100% виплати (1000 грн.), наступні 3 міс. - 80% виплати (800 грн.). Останні 3 міс. виплати не буде. Після того знімають з біржі.

    Далі. Чим більшей стаж, тим більший % виплати від середньої зарплати (я там точно не пам'ятаю, що і скільки, але вроді максимально 70% - коли стаж перевищує 30 років).
    Якщо, скажімо, людина не має трудового стажу (офіційного), то за середню зарплату беруть розмір прожиткового мінімуму (десь в р-ні 700 грн.), тобто виплата буде приблизно 350 грн. (теж незле).

    Ще одне. Якщо людина має лише середню освіту (школа), то її можуть скерувати на якісь курси, після закінчення яких можна отримати документ про середню спеціальну освіту (рівень ПТУ).
    Людям з вищою освітою можуть пропонувати якусь перекваліфікацію чи підвищення кваліфікації. Переважно відсилають на комп'ютерні курси або курси 1:С Бухгалтерії (нічого іншого в них вроді і нема).

    От така ситуація.
     
  7. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    Дуже дякую - надзвичайно вичерпно та інформативно. +100
    Успіху вам у подальшому працевлаштуванні.
     
  8. Нифка

    Нифка Well-Known Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    місяць Вам не порахували, бо треба довідку за 6 повних місяців, а 30 число получається, то вже неповний. Якщо наприклад Ви були б звільнені 2им жовтнем, то нерахувався б жовтень.
     
  9. Darcy

    Darcy Well-Known Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    Так договір в мене був до 30 вересня включно. А вересень має лиш 30 днів...
    Ну я точно не знаю, чому завернули... Просто викреслили вересень і дописали березень. Без пояснень.
     
  10. Нифка

    Нифка Well-Known Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    100% неповний місяць
     
  11. Darcy

    Darcy Well-Known Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    Не сперечаюсь, але поясніть будь-ласка, чому неповний?
     
  12. Panadolka

    Panadolka Well-Known Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    І я там була... Перший раз приїхала о 12.00 - пізно. Другий раз - на 9.00 і мене не поставили, бо бачте надзвичайний стан в країні був, хоча усі працювали. Я приїхала додому така злюща!!! Сказала, що вже туди не поїду, але чоловік заставляє :)
    Незнаю, варто не варто, бо малому вже 3р. 2 місяці, а там після декрету можна, здається, стати на біржу не пізніше ніж через 3 місяці. І ще, я офіційно ніде не працювала, тобто допомога у мене має бути 350 грн?
     
  13. Darcy

    Darcy Well-Known Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    Ну про декрет нічого вам не підкажу, бо не знаю, але оскільки

    то виходить, що так...

    Але я би вам радила зателефонувати до них і проконсультуватись, або, якщо маєте можливість, заїхати до них і підійти до диспетчера (там дві дуже милі жіночки сидять).Думаю, що проконсультувати вони можуть у будь-який час з 9 до 18.
    Я от вперше прийшла в 16:30, розгубилась там, підійшла до диспетчера, розказала, що в мене до чого, а вона люб'язно мені все сказала, каже - давайте я зразу ваші документи подивлюсь, чи там все гаразд, - сказала, які ксерокси треба, коли і куди прийти... Словом, поставилась по-людськи!
     
  14. arina

    arina Active Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    І я там стою... з травня місяця.. сьогодні на черговий візит:girl_in_dreams:
     
  15. Darcy

    Darcy Well-Known Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    І як з виплатами? Платять? Може розкажете, яким чином ті виплати відбуваються?
     
  16. olya_d

    olya_d Well-Known Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    Я після закінчення декретної відпустки не хотіла ще виходити на роботу, то потрапила під скорочення і рік була зареєстрована на біржі.
    Крім всього вищеописаного, мені ще давали бланки для самостійного пошуку роботи, які необхідно було заповнити - обійти не менше 5 різних підприємств, щоб вони поставили печатку, що не беруть мене на роботу, описати газети, які я читаю, шукаючи оголошення про роботу.
    Гроші перераховували на рахунок в Ощадбанку, ну принаймні на кишенькові вистачало)))
     
  17. arina

    arina Active Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    Darcy, гроші виплачують, але з затримкою 2-2,5 місяці. кажуть шо поки з Києва перешлють по регіонах-то так получається. Я ходила в Ощадбанк, відкрила собі рахунок, заплатила 3грн. за пластикову карточку і тепер туди нараховують гроші.
    Доречі, довідку про зарплату з колишньої роботи мені завертали тричі - до кожної букви/цифри придираються, і поки я з цією довідкою возилася -нараховували мінімум (300-400грн, точно не знаю), потім правда довідку прийняли, зробили перерахунки і все дорахували, за всі місяці.
    І ще: оплачують не раз на місяць, а від візиту до візиту... Я туди ходжу приблизно 3-4 рази в місяць...
     
  18. Darcy

    Darcy Well-Known Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    Ну, мені зразу сказали, що роботи для мене не буде, в них такого взагалі не буває (в мене і в дипломі, і в трудовій - перекладач), тому щоразу як я приходжу, цьоця знизує плечима, і каже - "Ну, приходьте тоді-то і тоді-то, бо так має бути..."
    Тому мені навіть ніяких направлень не дають...

    Тобто, виплачують частіше, ніж раз в місяць? А як мені знати, що мені гроші на карточку перерахували?
     
  19. arina

    arina Active Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    Частіше, але по пару гривень.. Щоб знати треба просто час-від-часу перевіряти баланс в банкоматі. Перші 2 місяці скоріш за все нічого не буде...
     
  20. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Центр зайнятості

    Ще одна інформація віднолсно комплекту документів: мамам дітей до 6 років мати з собою оригінал і копію свідоцтва про народження дитини.

    П. С. Мене сьогодні через це не зареєстрували. Змерзла, невиспалась і ще й надаремно прокаталась. :sad: