Ангел для сестри

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем Капітан, 26 Лютий 2007.

  1. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Читаю зараз книгу – Джоді Піколт „Ангел для сестри”. Суть твору: американська сім”я, в батьків (батько пожежник, а мати екс-адвокат і зараз у декреті) 5-и річний син Джессі і 2-річна донька Кейт. Раптом у Кейт виявляють гостру форму лейкемії, рак крові, і єдиний шанс врятувати їй життя – знайти донора для пересадки стволових клітин, кістного мозку, та інших органів. Батьки зважуються на народження ще однієї доньки, попередньо генетично дослідивши ембріони і обравши найбільш генетично схожий. Народжується дівчинка Анна (Андромеда), від якої з моменту народження починають брати донорські клітини для рідної сестри. Коли Анна дорослішає, батьки не скривають від неї мету її народження і існування...
    Мені цікаво, - це жорстокість з боку батьків, чи вони поступили правильно...
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри


    Тарасе, є російський фільм з подібною тематикою. Називається в оригіналі "Подари мне жизнь". Дуже хороший фільм! І там теж другу дитину народжували, щоб врятувати першу.
    На Ваше запитання не можна відповісти однозначно. То книжку потрібно прочитати і побачити, як автор це зображує. Жорстоко би було, думаю, якби батьки пожертвували здоровою дитиною, заради життя першої, а якщо друга дитина стала рятівником першої, то це - батьківський героїзм, бо всіх дітей любиться і переживається за них однаково. Хоча за знедолених більше серце болить, думаю...:sad:
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Svitlyk

    Svitlyk Загублений

    Відповідь: Ангел для сестри

    Аж мурашки по шкірі від такої історії...
    Дуже неоднозначно...Дійсно треба знати все до кінця, щоб давати якісь оцінки, але моя думка - нічого в цьому житті нема випадкового, і кожен з`явився на цьому світі з якоюсь метою, не просто так...Можливо для першої дитини - це шанс на порятунок, а для другої - шанс взагалі народитись...Навіть, якщо друга дитина народилась так екстримально, це ж не означає, що батьки відноситимуться до неї просто як до донора, це ж ЇХ дитина...І якщо вона отримає належну увагу і тепло - вона все зрозуміє і не осудить?...Мабуть в таких ситуаціях все залежить від батьків, їх мудрості і любові...Хоча не знаю напевне...
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри

    ..Анна при досягненні 13 років звертається за допомогою до адвоката, який від її імені складає позов до суду. В цей час Кейт потребує пересадки нирки, єдиним донором якої може бути Анна. Героїня не уявляє собі життя без батьків та Кейт, яку вона дуже любить... але вона ще дитина, і боїться операції...
     
  5. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри

    звичайно читати цікаво, і навіть фільм такий був би цікавий - сюжет захоплює!

    Але в реальному житті страшно подумати, що батьки свідомо йдуть на вбивство доньки. Сам факт зачаття штучного
    вже викликає осуд.

    Аборти порівняно з цією історією - просто дитяча розвага.
     
  6. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри

    Так в тому то і справа, що не так все просто... Батьки Анну також дуже люблять, але у них немає іншого виходу - бо помре старша донька. Читаючи книгу важко стати на чийсь бік - автор настільки доступно висвітлює позиції всіх сторін, що просто неймовірно... Одночасно розумієш і мати, яка бореться за життя Кейт, і саму Кейт, і Анну.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри

    Все просто, якщо дивитися з погляду дару життя та дару батьківства, про які говорить Церква. Батьки мають змиритися, з смертю їх старшої дитини.

    Але в книжці, думаю, це не передбачено :)
     
  8. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри

    Ви дочитали вже?
    Що там далі?
     
  9. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри

    Далі... Далі ще цікавіше - факт того, що це нормальна сім"я, де всі люблять один одного... Тобто звинувачувати батьків у примусовому донорстві язик не повертається. Анна подала в суд, і під час судового засідання (в той час як Кейт помирає у лікарні) вона зізнається, що саме Кейт попросила її відмовитися від донорства...
     
  10. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри

    То я не зрозуміла. Кого Анна судить? Батьків? :sad:
     
  11. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри

    В Анни є непростий вибір - або віддати свою почку сестрі, тоді з"явиться шанс (мінімальний) що вона проживе на декілька років довше, але й вона сама стане фактично інвалідом... або не ставати знову донором для сестри, але тоді Кейт помре найближчим часом. Проблема ще в тому, що сестри дуже люблять одна одну... і сам факт того, що їм доводиться вирішувати ТАКІ ПРОБЛЕМИ у такому віці - дуже велика психологічна травма...
     
  12. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри

    М-дя... В житті таке часом теж буває....:sad: Чому це Бог допускає, ми не знаємо...
     
  13. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри

    Оля, просто читаючи цю книгу починаєш розуміти, що всі твої проблеми - просто смішні, порівняно з трагедією деяких дітей та батьків, і починаєш дякувати Богу, що тебе це минуло...
    Я собі просто не уявляю що це таке - мати дитину хвору на рак крові... дивитися на неї, і відчувати, що дні твого дитя лічені і що одного ранку ти прокинешся, а твоя доця...
    :sad::sad::sad:
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри

    Капітане, нащо Ви таке допускаєте? :sad: Раз нам Бог дав здорових дітей, то ми повинні бути Йому за це вдячні. А чужим співчувати і молитися за тих, кого знаємо. :sad:
     
  15. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри

    Я не допускаю... просто коли читаєш книгу, то мимоволі ставиш себе на місце героя...
     
  16. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри

    Зрозуміло, що так... Таким чином вчишся не черствіти і бути чутливим до інших.
     
  17. Фрезія

    Фрезія Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри

    Моя гарна знайома працює в Охматдиті лікарем. Вона зазвичай весела оптимістка, що жартує і з себе і з усіх невдач у житті, ростить хлопчика і радіє життю, але і в неї бувають періоди занепаду, депресії, "шкодування себе" тощо.. Мене вразило як вона якось зізналася: коли починаю переживати та жаліти себе (здебільшого із-за нещасливого особистого життя) - спускаюся на поверх нижче, у відділення лейкемії, дивлюся на тих зчорнілих від постійного стресу мам, котрі місяцями живуть там.. От вона сидить поряд з тим лисеньким після хіміотерапії малим, котрий малює фломастерами, час від часу підсовує тазика, у який малий виблює - і малює далі, все звично до тихого жаху.. І тоді кажу собі: дурна, радій життю і не впадай у розпач через фігню.
    Отака жорстока психологічна терапія..
    Але як би то не цинічно звучало - потрібно цінувати те, що маєш, а побачити і оцінити те що маєш можна тільки в порівнянні, як у бік позитиву, так і у бік негативу.
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри

    я не могла уявити, що діточки теж можуть хворіти раком. Якось звиклося, що це хвороба старших людей - тоді з нею легше змиритися.
    Лише рік тому мені розповіли про кількість маленьких пацієнтів у лікарні на Броньовій! Хворіють навіть наймолодші, які ще не навчилися добре бігати.

    Іноді починаєш злитися на дитину, що вона не хоче їсти, чи просто вередує, але ці проблеми є настільки мізерними, що мені стає соромно перед донькою і перед тими батьками, які сидять у лікарнях, граючись з своїми ангелятами малими. Хочеться допомогти хоч чимось, поділитися моїм щасливим життям, поділися здоровям, поділися радістю від кожної хвилинки спілкування у моїй сімї...
    Сподіваюся, що Бог дасть сили цим батькам пережити важкі хвилини.
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Ангел для сестри

    а далі?...
     
  20. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Відповідь: Ангел для сестри

    Минулого року співробітник поховав 4-річного сина. Пухлина в мозку. Рік рятували, не змогли... Це жах...