Кімнатні рослинки: догляд, поради

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Kasia, 22 Серпень 2008.

Статус теми:
Закрита.
  1. Anaid

    Anaid New Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Я так само з кісточок виростила,по півтора року мають!:girl_crazy:
     
  2. puma

    puma Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Так орхідея може реагувати на зміну місця.Перевозка, перепад температур,зміна освітлення це стрес для рослинки.Тому там де одна почуває себе добре інша скидає пуп"янки. У мене так поводидилися орхідеї куплені взимку.
     
  3. Smorodynka

    Smorodynka Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Місяць чи довше?
    Просто запхати в звичайну грунтосуміш чи потрібен якийсь спеціальний грунт?
     
  4. Arctica

    Arctica Енергійна жіночка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Дуже люблю фікуси, але вже вдруге "зіткнулась" з такою проблемою: в мене "фікус Бенджамін"
    [​IMG]
    вже два різних вазонка скинули лисття. Перший давненько, мені говорили з фікусами таке буває і необхідно трішки зачекати і нові листочки знову появляться, не з"явилися. І ось знову те саме, можливо підкажете в чому причина і чи дійсно варто очікувати, що фікус "відживе" і з"являться нові листочки. На протягах вазон не стояв, полив не змінювала, стоїть на підвіконні (коли світило пряме сонце, я вазон забирала). Буду вдячна за інформацію.
     
  5. Anaid

    Anaid New Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    В звичайну грунтосуміш запхайте,чекати десь місяць-півтора
     
  6. Annjutka

    Annjutka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Я просто закопала кісточки у великий вазонок з кротоном. а потім відсадила, тому якихось спеціальних сумішей не робила. Та й часу не пам"ятаю, можливо й місяць. Ви попробуйте, все має получитись.
     
  7. Anaid

    Anaid New Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Доречі в мене на фотці там де цикус зверху то є маленькі фінікові пальмочки,потім їх пересаджувала та не всі прийнялись,вони того не люблять,то краще відразу окремо висаджувати.:girl_spruce_up:
     
  8. Smorodynka

    Smorodynka Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Підкажіть ще, чи потрібно підливати і як часто? А скільки кісточок потрібно запихати в грунт?
     
  9. Anaid

    Anaid New Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Підливайте не дуже часто,але щоб не висихали також.Кісточки краще висаджуйте в окремому одноразовому стаканчика,як хочите висадити декілька.Тому що пересадки вони не люблять,мають дуже ніжні корінці,потім при пересадці можуть зломатись.
     
  10. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    А Ви ці вазонки купили в магазині, чи в когось взяли гілочку і собі посадили? Бо магазинні вазони полюбляють таке чудити.
    Я маю вдома два: один з темнозеленими листочками (120 см з горщиком) та світленький (25 см). То вони в мене із маленьких щепок від коліжанок. І ніколи ще листя не скидали. Той маленький стоїть на підвіконні і трохи "гальмує" в рості, але листки не скидає, хоч я часто забуваю саме його полити. А великий трішечки де-не-де тепер взимку листочки скидує, бо він у мене стоїть біля батареї в кухні, там йому найбільше подобається. Але то на зовнішньому вигляді зовсім не відчутно.Вже десь тиждень як почали знову нові листки рости. Певно, весна йде:girl_haha:.
     
  11. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Дівчата, чому в мене не цвіте Китайська троянда?:girl_cray:їй вже пару років, спочатку так гарно і рясно цвіла, а потім ні з того ні з сього вже роки 2-3 навіть не думає.Вже і місце і освітлення міняли і інтенсивність поливу і пересаджувала, нічого не допомагає!!!
     
  12. Anaid

    Anaid New Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    В мене так само є фікуси один з темнозеленими листочками та світленький,обидва купляли в магазині.Та обидва поооблітали листочки.:girl_sad:
     
  13. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    То попросіть собі в когось гілочку, хай вам відламають, ці вазонки багато в кого є. Вони швидко і без проблем приймаються, і не видурнюються потім. Он у мене обидва від коліжанок.
    Я он недавно той великий попідстригала порядно, нижні гілочки повідрізала. Викинула цілий оберемок у відро, бо не було кому дати та й не люблю то тицяти по баночкам з-під йогурту:girl_haha:.
     
  14. Нікуся

    Нікуся постою послухаю...

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Мій фікус Бенджамін теж скидає зимою листя,але на весну завжди відроджується( вже три роки йому) .Стоїть зараз штурпак з кількома листочками...

    А цієї зими ще й на юці нижні листки всихають...Може їй чого треба?

    А якщо зі свого взяти гілочку?
     
  15. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Фікуси не важкі в догляді. переважно скидають листки від сухості повітря і пересихання землі.
    я до тих належу - що колекціонують саме фікуси. бо квіткові рослинки - не для моєї темної квартири. на сьогодні маю 4 шт. вдома і аналогічно н 4 шт. на роботі.
    вдома фікус Бенджаміна і фікус Наташа - скидають листки тільки в опалювальний сезон. не багато. хоча в в цьому році Наташа - сильно лисіє.
    боротися треба методом щоденного обприскування листків. поставте біля нього горня чи збан з водою для підняття вологості.
    повністю лисих фікусів не бачила - тому не знаю, чи відживають.
     
  16. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Ну але у Вас все ж відроджується! А є глухі варіанти, особливо з купованими вазонками. Просто якщо взяти гілочку з добротного домашнього вазонка, то вона є більш міцна, ніж купований вазонок штучновигнаний у ріст (щось таке написала, але сподіваюся, ви зрозуміли:girl_smile:).
     
  17. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    в мене є такі. фото не мої.
    фікус Бенжаміна
    [​IMG]
    фікус Наташа
    [​IMG]
    фікус Мелани ( темно бордові листки)
    [​IMG]
    фікус Али ( лавроподібний)
    [​IMG]
     
  18. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Касю, ти всі купувала чи позичала?
    А лавроподібний ще навіть не бачила ніколи...
     
  19. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    першы три куповані - малими кущиками - зараз вже пристойні вазони.
    Наташка -як деревце росте, Бенжамін - кущом великим, Мелані - тичка з листками, але верхівку відрізала, щоб вбік пустила троха і та зараза - тільки 1 пагін дала вбік. короче якесь троха страше таке. не дуже його люблю.
    а той що АЛІ - лавтроподібний - в мене має трошка ширші і темніші листочки,але такі самі довгі, бо на фото вузькі листки. я його вирощую з щепки, він в мене ще досить малий.

    але - на мою думку усі фікуси люблять рости кущами, бо тоді в них гарна форма виходить.Лавроподібний так і садила кілька щепок в горщик.
    ось до порівняння
    просто тичка фікус
    [​IMG]
    і фікус кущиком.
    [​IMG]

    мені до вподоби - кущиками.
     
  20. Niferttiti

    Niferttiti Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    І я маю одного фікуса, хоча не дуже в цьому впевнена.
    Kasia, якщо розбираєшся, дай знати як він називається. Має висоту вже більше метра. То моя гордість після бонсая.
    [​IMG]
    Ще хотіла запитати в любителів орхідей. Коли у вас після перецвітання вони пустили свіжу стрілу з квіточками. А то я вже 4 місяці чекаю, а вона щось навіть не показується.
     
Статус теми:
Закрита.