КПК

Показати повну версію : чисто чи стерильно?

irushka
09.08.2011, 10:13
Ця тема часто підіймається в тих чи інших дискусіях на форумі, та пропоную обговорити її тут детальніше, щоб кожен міг для себе правильно розставити усі акценти.
Приходить час і немовля з турботливих маминих рук спускається на землю, щоб досліджувати світ самостійно, а тут вже чатують на маленький організм страшні мікроби, віруси, пилюка і ін. "страшні" речі. Що робити батькам - якомога довше не "спускати" дитину, ходити поперед неї і протирати всі речі дезинфікуючим засобом, а дитині вологими серветками руки, чи дати собі спокій, а дитині можливість нормально розвиватись?
Я переконана, що природа мудріша від нас, а людський організм запрограмований на самозбереження, а не самознищення, і те, що в дітей період повзання і тягнення всього до рота збігаються - теж не даремно, бо таким чином організм готується жити в певному середовищі і сам виробляє захист, бо як відомо, в немовлят великі адаптаційні можливості. Але з іншого боку саме завдяки гігієні людство перебороло багато інфекційних хвороб, то чи не наражається на небезпеку дитина, з брудними пальцями в роті? Де золота середина і як має виглядати гігієна малятка, поділіться думками.

levandivka
09.08.2011, 10:19
Що робити батькам - якомога довше не "спускати" дитину, ходити поперед неї і протирати всі речі дезинфікуючим засобом, а дитині вологими серветками руки, чи дати собі спокій, а дитині можливість нормально розвиватись?
Дохтур Комарвський твердить, що циганчата мають менше клопотів зі здоров'ям...

чи не наражається на небезпеку дитина, з брудними пальцями в роті? Де золота середина...
Золото буває різних проб... :)

Suzi
09.08.2011, 10:27
Хай краще мої діти їдять пил, ніж доместос чи ваніш.

Ніколь
09.08.2011, 10:31
ну так гігієна з розумом і маніакальна дезинфекція то різні речі як на мене

зі свого досвіду. Купала в перекипьяченій воді лише пару днів перших, потім плюнула на то все.
Іграшки, поїльнік, ніколи не кипьятила і кипьятком не шпарила. речі на високих температурах не прала...
За руками, звичайно дивились аби брудні руки до рота не пхала, витиирала серветками потім. Бо моя особиста думка що брудним рукам не місце в роті дитини, як і брудним іграшкам з землі.
Дитина виросла поруч з собакою, дуже доглянутою, але все ж таки.... тобто якійсь базовий набір бактерій був постійно поруч, і на мою думку це лише зміцнило іммунітет.
Пилососила щодня, витирала пил і мила підлогу, але того вимагала більше наявність собаки аніж дитини.
Маю бзік на рахунок поліклінікі і громадських туалетів. Завжди прошу малу нічого там не чіпати і ні до чого не торкатись. І дуже мене дивують мамочки які дозволяють дітям мало не на пузі іздити в коридорах поліклініки, собою обтерти всі стіни і лавки і взагалі біситись там як в себе вдома. Бо це на мою думку зайве наражання на небезпеку.

---------- Додано в 10:31 ---------- Попередній допис був написаний в 10:29 ----------

ніж доместос чи ваніш
це не єдині засоби щоб навести чистоту в домі :) Ну і як на мене доместос актуален для санвузла, але не для жилого простору.

natorella
09.08.2011, 10:34
бзік на рахунок поліклінікі і громадських туалетів
я додам поїзди і метро
а головне шоб в голові було чистіше, і тоді і бактерії не влізуть

Ніколь
09.08.2011, 10:35
поїзди і метро
ми з малою там ще не їздили, але ти права, це продовження списку...

Vittoriya
09.08.2011, 10:36
Де золота середина і як має виглядати гігієна малятка, поділіться думками
Що я звичайно можу знати-дитини в мене ще нема, але думку свою висловлю :) Я думаю, що чим більше батьки "стерилізують" своїх дітей від навколишнього середовища, тим більшу шкоду вони тій дитині завдають. Адже дезінфікувати все поперед дитини не вдасться все життя. Прийде момент, коли та дитина таки стикнеться з тими бактеріями, вірусами, брудом і думаю, якщо дитина вже буде знайома з тим всім-буде краще. Наведу приклад, трохи інший, але мені здається, що принцип той самий. Моїх двоюрідних сестру і брата від народження ростили як рослинок. Купатися-нагрівали в кухні духовку, робили сауну, закривали двері і так там купали в кухні. Взимку надвір-ні ногою. Добре, що моя мама зі старшою сестрою моєю то боролася з тим, коли разом з батьками татиними жили, зі мною вже окремо жили. Так от їх так намагалися вберегти від простуд, що зробили їм лиш гірше. Діти підросли, пішли в школу і лиш трошки війне вітерець-одразу простуда, потім в брата почалися досить сильні проблеми зі здоров'ям. Імунітету в них нормального не було, от і результат.
Вони вже дорослі і то дуже часто мають то кашель, то нежить.
І ще додам, мама мені недавно сказала, що зі старшою вони ще пеленки випрасовували, зі меою вже ні. І ніц мені не є :D

Ніколь
09.08.2011, 10:41
що зі старшою вони ще пеленки випрасовували, зі меою вже ні
не це таке... я також прасую дитячі речі ( тільки трусики не прасую), але не для дезинфекції, а заждя естетичного їх вигляду, бо пожмакане після машинки мені не подобається.

Vittoriya
09.08.2011, 10:44
я також прасую дитячі реч
ну я не про речі говорила :) Я про пеленки, їх я думаю прасували не для естетичного вигляду, а для дезінфекції. речі я ще й досі собі прасую :)

Катруся
09.08.2011, 11:11
Я пеленки не прасую ( на жаль) хіба в ранньому віці донечки, але належала до тих мамунь які іграшки і гризулики дитини спиртом протирали, пляшечки кипятили, ще й досі кипяточком зливаю. Вчора дивилась передачу тема якої, що у звязку з великим використанням людством засобів дезинфекції все більше проявів алергічних хворіб у людства, імунітет падає. Думаю рація у тому є ..

irushka
10.08.2011, 19:47
Дівчата, а що для вас є прийнятним з цього списку:
1. дитина повзає по подвір`ї коло особняка, переважно гола, часом може запхати до рота камінь чи траву ( то негайно витягується, але все ж..);
2. трохи старша дитина їсть ягоди чи фрукти з куща/дерева, не миючи їх;
3. під час прогулянки мале сідає посеред дороги і руками перебирає порох з камінням;
4.дитина, що не вміє ходити і ніде не хоче сидіти (візок, слінг, руки) повзає в магазині/супермаркеті;
5. дитина гризе не тільки свої іграшки, а й інші речі, типу ключів, меблів, тапок..
Це не все про нас, але багато речей, що ми дозволяємо малому, часто шокують людей, хотілось би дізнатись чому і як думаєте ви.

Маруся-мама
10.08.2011, 19:54
Це не все про нас, але багато речей, що ми дозволяємо малому, часто шокують людей, хотілось би дізнатись чому і як думаєте ви

В мене як в жіночки з єврейськими коренями запитання на запитання, а вам з тим всім комфортно?

У мене така сама дитина і мене не те що чужі мене рідні люди визбирують, але я то мала... Мені з тим добре, і дитині також. А чужі люди ней ся випхають.

hrystusja
10.08.2011, 19:58
Для нас все прийнятне окрім 4 -повзання в магазині/супермаркеті. Такого ще не було.
Я малому дозволяю все випробовути. Багато хто мене в цьому зовсім не розіміє. Тому борюсь, бо хочу, щоб моя дитина мала можливість без перешкод вивчати ціе світ:)

Ljolik
10.08.2011, 20:12

1,2,5 цілком прийнятні (це якраз про нас :) )
3,4 ні, своїй дитині не дозволю

Holly
10.08.2011, 20:29
а що для вас є прийнятним з цього спискуВсе :) в магазині правда не повзала, але в кафе бувало. Ніколи не обливала кип"ятком іграшки, воду кип"ятила хіба Ярині перший час, Оленці 1-2 рази. Я навіть Оленку не щодень купала (підмивала і підмиваю кожен день). А от на рахунок дому, то люблю чистоту. Пилюку витираю регулярно, а пилососимо тоді, коли є кому побути з Оленкою (боїться пилососа)

mrochkizm
10.08.2011, 21:04
1. дитина повзає по подвір`ї коло особняка, переважно гола, часом може запхати до рота камінь чи траву ( то негайно витягується, але все ж..);
3. під час прогулянки мале сідає посеред дороги і руками перебирає порох з камінням;
4.дитина, що не вміє ходити і ніде не хоче сидіти (візок, слінг, руки) повзає в магазині/супермаркеті;
5. дитина гризе не тільки свої іграшки, а й інші речі, типу ключів, меблів, тапок..

Я, коли була мала, виконувала всі пункти, крім 4 :) Овочі-фрукти ще дотепер, як приїжджаю в село, то їм немиті, просто з грядки. Малі ми і з глини чи болота замки ліпили, і в бурянах ганяли, і босоніж щоліта ходили, і в калюжах таляпалася як качка, що додому аж з мокрою головою приходила і ще багато всякого-різного. Тьху тьху, я виросла нормальна і здорова:)
А, часом могли бути побічні ефекти (діарея) від надмірного вживання яблук-зелепухів (недозрілих), які так само швидко проходили, і за пару днів ті яблука їлося далі потай від мами:)
Вважаю, що все вищеописане - абсолютно нормальне.
І навіть потрібне!

Arctica
10.08.2011, 21:42
Тепер коли нашому синочкові вже майже 4 роки я на багато речей дивлюся по-іншому, і коли йому було 8 міс. чи 1,5 рочки і все це відбувалося б з нами, я би бігала із вологими серветками за ним :girl_cool:і все б витирала, витягувала із рота і т.п., нажаль розуміння що між чистотою і стерильністю є велика різниця прийшло до мене нещодавно і маю надію що великої шкоди своїй дитині я не завдала. А якщо дивитися у майбутнє, і якщо ще у нас будуть діточки, то я вже буду "розумнішою" мамою, і багато тих помилок які припустилася тепер буду уникати, але над п. 4 і 5 я задумалась:girl_in_dreams:...

Dobra
10.08.2011, 21:45
Згадався бородатий анекдот.
Дослівно не памятаю, але все ж таки.
Перша дитина - все стерилізують, кипятять, друга - не так часто, ретельно, але намагаються...... Четверта дитина - пес облизав дурник дитини......Це його проблеми:girl_blum:
Ось так і в мене. З першою дитиною трохи страждала тим всім, але без фанатизму. Зараз якось простіше. Маю пунктик трохи до лікарень і вітрин магазинів, уникаю контакту. Той же стафілокок в лікарні досить агресивний, зміцнений намаганнями його там знищити, а працівники лікарень до нього адаптовуються. Має бути якась золота середина, якщо діти хворіють - я більш обережна, якщо ні, розслабляюсь і вже так не пильную.

solomka
10.08.2011, 21:52
що для вас є прийнятним з цього списку:
Це не все про нас, але багато речей, що ми дозволяємо малому, часто шокують людей, хотілось би дізнатись чому і як думаєте ви.
3 і 4 - в нас такого не було, а все решта - нормально. Діти все пробують "на зуб".
ягоди мій малий сам йде на город і рве, яке там може бути миття....

Vika
10.08.2011, 21:55
ну незнаю. тут кожен робить так як вважає за потрібне.
особисто я ніц не дезинфікую і не збираюся. хоч малий тягне до рота все підряд і ще повзання по підлозі попереду.
добре що маю потужний пилосос. часом просто фізично не встигаю поприбирати, чоловікові побарабану. і мусять мої діти привикати до бактерій:girl_yes2:. що є не зле ІМХО.
ще цікаво- ви підкладаєте під дитину його пеленку коли кладете на свій диван? я-ні. але вже не раз чула що то конче тре робити.

manka
10.08.2011, 22:05
трусики
прасую для
дезінфекції
якщо там є яйцеглисти, то при високій температурі вони гинуть. Старшого купала до півтора року щодня, взимку двічі на тиждень (влітку іноді двічі на день). Молодшому в суботу рочок, купаємося щодня. Взагалі влітку обох купаю щодня, як задля гігієни, так і тому, що діти люблять хлюпатися в ванні.
Поки допустимим є для мене 3 пункт. (Думаю, мається на увазі "на дорозі" не як на проїжджій частині, а будь-де). Так-от на дорозі нема нічого бруднішого ніж в пісочниці.
Щодо 5 пункту, то залежить, які це речі: ключі, тапки - ні, ложка, олівець (більше нічого не спадає на думку) - можливо.
З часом не буду пильно слідкувати, щоб овочі-фрукти-ягоди з батьківського городу були ретельно вимиті, а от з базарів-магазинів...
в п. 1 не допускаю повзає переважно гола, бо може травмуватись,
запхати до рота камінь чи траву - буває.
4 - не допустимий для мене.

Suzi
10.08.2011, 23:11
В магазині не пускаю, бо затопчуть. По п.3 - залежить посеред якої дороги. А все решта про моїх дітей. І траву я не витягую негайно з рота :)

Ну і як на мене доместос актуален для санвузла, але не для жилого простору.
Ага. А була реклама доместоса колись, там навіть малеча повзала в санвузлі. Гарному, великому, з вікном. Але все ж:) А зараз дивлюсь рекламу ваніша для килимів - змішані відчуття викликає :)

Ніколь
10.08.2011, 23:26
а що для вас є прийнятним з цього списку
я певно як зараз відповім відверто то мене тапками забросають, ну але все ж таки....

1. дитина повзає по подвір`ї коло особняка, переважно гола, часом може запхати до рота камінь чи траву ( то негайно витягується, але все ж..)
так як написано не прийнятно, бо поза домом дитина не буває гола і не буде, хіба на пляжі. Власне повзати по землі не дозволяла і не дозволяю. Запхати щось могла до рота але це ставалось коли я часом не помічала дій малої. Але щоб свідомо дозволяти, то такого не було.
2. трохи старша дитина їсть ягоди чи фрукти з куща/дерева, не миючи їх
якщо це з дачі, чи в селі ( хоча в нас села немає), то теоретично допускаю, але щоб свідомо дозволяла, то я кращє водою ополосну.
3. під час прогулянки мале сідає посеред дороги і руками перебирає порох з камінням
ніколи не дозволяла, але мала і не намагалась так зробити. Вона в мене чистюля, навіть як пальчик в піску бруднила завжди просила витерти, а так щоб руками це все перебирати - це взагалі мене шокує, коли таке бачу.
4.дитина, що не вміє ходити і ніде не хоче сидіти (візок, слінг, руки) повзає в магазині/супермаркеті
ооо....мене або не цікавило її не бажання сидіти у візку/на руках і вона там таки сиділа, або я її не брала в магазин.
5. дитина гризе не тільки свої іграшки, а й інші речі, типу ключів, меблів, тапок.
було що гризла мій телефон коли діставала, пульт від ТВ ( але не часто і небагато) чужі іграшки ніколи не дозволю гризти, меблі, тамки, ключі.... це взагалі нонсенс...

Kucheriava
10.08.2011, 23:52
Все крім 4. Дуже любить сісти посеред дороги і збирати камінці в поросі. І нехай, я не забороняю. Побавиться і встане.

kvVItKA
10.08.2011, 23:55
так як написано не прийнятно, бо поза домом дитина не буває гола і не буде, хіба на пляжі.
я і на пляжі трусики вдягала. (Раз поруч привалила тека сімейка, що мене ледь не вирвало, виходять з моря всі ( діти і дорослі) шмаркаються-харкаються просто собі під ноги і йдуть далі. Не дуже приємно думати, що потім моя дитина голою дупцею там буде сидіти.
Коли були на морі малий правда пару разів їв гальку, ну трагедії з того не робили, але з рота намагалась виняти відразу, щоб не вдусився
Я маю кілька пунктиків, з вулиці прийти-обов"язково мити руки і бажано переодягнутись в хатній одяг. Дратує, коли діти приходять і відразу або за іграшки хапаються або за продукти. :girl_emo:
З першою динитою я була трохи фанатка чистоти, ну воду кипятили десь до пів року, підмивала тільки кипяченою десь до місяців 3-х:8:, одяг з двох сторін прасувала до 4-х місяців точно, тобто спочатку нові речі прала, а тоді прасувала ггг. Наступній дитині зі мною буде легше :) Коли почали годувати-поїти то вода тільки кип"ячена + те з чого давали сполоскувала. але то перші місяці. Недавно муж сказав не паритись і давати воду з крану, в нас фільтри, ми п"єм. Він дав малому, я пережила:) Кімнату де ми жили щодня зазнавала вологого прибирання, але то була жара і так було легше дихати. На тому ніби все. Але після пів року, мити малого почали 3-4 рази в тиждень, зимою 2 рази і то в душі з нами. Потім, коли почав повзати, переселили на підлогу і життя змінилось:). Ще ми часто ходимо в гості і по кафешках-ресторанах тому абсолютно вже нічим не заморочуюсь. Та й коли живеш в готельному номері то якось смішно все з під рук в дитини забирати. Зараз коли падає на подвір"ї то показує, що має брудні ручки, я просто стряхую і все. З вологими серветками за ним ніколи не ходжу. Одяг новий прасую з внутрішньої сторони, праний якщо є потреба. Для себе роблю так само. В хаті не дозволяю брати тільки те, що може нашкодити , наприклад пляшки, бо вже не одну побив. В нас під барною стійкою винна шафка тому вино у вільному доступі, важко впильнувати. Відразу біля ліжка підвіконник з маминими вазонками, малий любить прокинутись, стати і виймати з вазонків грунт, іноді їсти. Спокійно забираю і на тому крапка.
ягоди, фрукти якщо на дачі, селі то можна з городу, але я сама собі мию то й дитині також. не люблю пісок на зубах:connie_pull-pigtail

Fleshka
11.08.2011, 00:01
З першою динитою я була трохи фанатка чистоти
перечитала п"ять раз...думала - галюн, вродь ше другого не родила...чи шо?

Наступній дитині зі мною буде легше
дойшло...

jalla
11.08.2011, 00:11
Пункт три - це як про мого Святослава написано.:xaxa: Він настільки полюбляє цю справу, що інколи його ледь відтягнеш.
а на рахунок пункту 4, то досить цікавий варіант, хоча, не думаю, щоб я таке дозволила, або може просто мене не припекло, бо дитина моя, коли ми заїжджаємо в супермаркет, відразу дуже цікаво розглядується ну, і звісно все тягне.))

На рахунок стерильності в загальному, то починала я з супер стерильності, тобто одяг прасувала з двох сторін і то праску пред прасуванням мила дитячим милом. Мама мія, отут я вже точно перестаралася.:rofl: Та я боялась кожної порошинки, навіть коли малого брала до себе на ліжко годувати, стелила попрану на кант випрасувану пеленочку, щоб часом маля не дістало алергії на звичайний порошок, яким попрана наша постіль.))
Зараз до того всього відношусь простіше. а як Бог би дав друге, то я вже на початках така не буду точно.

natorella
11.08.2011, 07:37
як зараз відповім відверто то мене тапками забросають, ну але все ж таки..
та чого? то ж твоя дитина) ти собі *іздєваєшся* як хочеш :girl_blum:
моя мама має таку ж лінію поведніки
але з часом то стало абсурдом і такими бзіками, шо я деколи як побачу який саша брудний (на прогулянках наганяються, виваляються - хлопці;) ), то кажу - ти такий класний
бо як згадаю своє стерильне дитиство - завидки беруть
я зажди мала білі платтячка влітку (то мама сама прозповідає), бо була *навчена*, шо на дворі ніде не сідаємо, тільки гуляємо, нічого не беремо ітд
а жили перші 3 роки в миколаївській області (південь україни). сусідка з будинку одного разу не витримала і посадила мене в пісочницю зі словами - *діти не мають бути такі чисті, бо будуть дуже слабі* (а хворіла я знатно вже з піврічного віку, ага)
то перший випадок який мама запам*ятала на все життя

другий - сусідкькі діти йшли на баштан, котрий починався зразу за будинком, ну і потягли мене з собою. процес поїдання кавуна виглядав так - я піднімала кавун на скільки могла і кидала на землю, кавун тріскав і я руками виїдала середину.
шоб дойти до хати, треба було обійти дім по дорозі-грунтовці, де їздять машини. вся мордаха після кавуна одразу припорошувалась свіжою, сільською пилькою
уявили картіну?
то другий випадок з маминих розповідей, яка я була маленька

і все - більше нічого не розповідає. каже - а нічого цікавого не було

хоча ні, ше пам*ятає, як я за день до вильоту в львів з миколаєва з*їла кусень мила господарського)))

я до чого - ці три історії завжди мої найулюбленіші були, бо так я розуміла, шо навіть кавалок дитинства не стерильного в мене був

---------- Додано в 07:37 ---------- Попередній допис був написаний в 07:29 ----------

починала я з супер стерильності, тобто одяг прасувала з двох сторін і то праску пред прасуванням мила дитячим милом. Мама мія, отут я вже точно перестаралася
а от моя свекруха фанат. такий шо огого
чоловік завжди питається - а почєму мама гладіт?
кажу - а я шо встигаю взяти праску в руки?
висять собі речі сохнуть, як тільки ми йдемо гуляти, бабуся праску хап і давай відриватись. бо я не прасую речі. не люблю. най буде жмакане - мені вшистко єдно, хіба би не знати де йшла
а вона - труси, шкарпетки, ВСЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

попрала я пеленки. висохли. кажу - не рухайте, я їх складу і буде
як??? як пеленки(!) будуть непрасовані?
доведеться ховати праску, бо до неї не дійде

якось її колєжанка попросила попрати постіль, бо мала ремонт. бабуся попрала (в машинці), і питає мене - може то накрохмалити?
я ж знаю шо її колєжанка того не робить, тому і кажу - воно вам треба. дайте спокій
та де - накрохмалила. напрасувала.
приїхала падружка забирати і каже - ну ти, леська, дура. ти нашо мені крохмалила і прасувала? я ж того не роблю. машинка випрала, викрутила. а ти потім ті лляні простині знов мочила і вручну викручувала.

irushka
11.08.2011, 13:26
В мене як в жіночки з єврейськими коренями запитання на запитання, а вам з тим всім комфортно?
На жаль, не зі всім, бо часом в мені десь бореться відчуття, що може таки більше "пильнувати". Зараз пройдусь детальніше за тими пунктами.
Перший пункт для мене абсолютно спокійно прийнятний, як дозволяє погода, то Матвій в межах нашого подвір`я робить що хоче, але це тому, що живемо практично в сільській місцевості, на подвір`ї бруківка, біля хати газон, я впевнена, що тут ніхто не харкає і не смаркається, тому небезпеки як такої не бачу. А якби жили в багатоповерхівці, то не змогла би цього дозволити напевно, ну точно не все.
Стосовно п.2 теж спокійна і не парюсь. Третє теж про Матвія, але знову ж якщо ми гуляємо, то далеко від дороги, а дитина просто кайфує від каміння і пороху, то дозволяю, але вже слідкую, щоб руки до рота після того не пхав і вдома ретельно мию. Знайшла фото як то виглядає:
http://s004.radikal.ru/i205/1108/01/7d4ac25c99d1.jpghttp://i027.radikal.ru/1108/39/ac463c905c43.jpg

От щодо магазинів чи інших громадських місць, то таки не можу пережити, коли діти щось там рухають. Якось поїхали в Ашан і Матвій вперше там збунтувався, не хотів нічого, тільки повзти, трохи боролись з ним, але він таки сповз на підлогу, після чого ми пішли відмили йому руки і купили в Антошці пінетки, та дозволили йти ногами за руку, до цього ми не практикували того водження, але тут страхи перед отим брудом перемогли. Я й сама як їду маршруткою чи йду з магазину, то маю одну думку - ПОМИТИ РУКИ! Але з іншого боку, дитина таки житиме в соціумі і ходитиме в ті магазини і ін. людні місця, то може і там не варто дуже паритись?

---------- Додано в 13:20 ---------- Попередній допис був написаний в 13:16 ----------

кавун на скільки могла і кидала на землю, кавун тріскав і я руками виїдала середину
так само розповідає про своє дитинство мій тато, кавун він тільки так і їв, а ще каже, що пісок і порох жменями поїдав, так йому смакувало, ходив босий з травня по жовтень, і т.д. і ніколи не хворів, а тепер як бачить, що Матвій повзе по подвір`ї, то кричить, що той собі ноги постирає, повимазується, набереться глистів і т.д. Нагадую йому як він ріс, а він каже, що зараз екологія не та і так не можна, ну і що тут скажеш...

---------- Додано в 13:26 ---------- Попередній допис був написаний в 13:20 ----------

І взагалі помітила, що коли хворіє дитина, яка живе в ідеальній чистоті і теплі, то вважається,що то бідолашка просто захворіла, а коли щось вчепиться дитини яку не кутають і не стерилізують, то відразу мама винна, бо не пильнує. Мені цікаво, яка реально небезпека є для дитини яка повзає всюди і все тягне до рота - глисти, віруси, стоматит, що там ще?

Лідочка
11.08.2011, 13:37
Для нас все крім 4-го пункту є прийнятним.
ще цікаво- ви підкладаєте під дитину його пеленку коли кладете на свій диван? я-ні. але вже не раз чула що то конче тре робити.
Ніколи такого не робила. Що на мому ліжку є таке, чого немає, напр. в дит ліжечку. Все те саме.

---------- Додано в 12:37 ---------- Попередній допис був написаний в 12:29 ----------

праску пред прасуванням мила дитячим милом
Я так сміялася, чуть малого не збудила:girl_haha::xaxa: ну ви даєте...

Зорянівонька
11.08.2011, 14:06
Для мене з дитинства і досі брудні руки - катастрофа. І взагалі я дитина буда як Наторелла - чистенька і біленька.
Не боюся бруду природного походження - на селі чи на природі можна все, і ягоди немиті з городу. А громадські місця, особливо магазини, базари і транспорт - для мене найбрудніше місце. Після того завжди мию(витираю) руки собі і дитині. Ще би чоловіка привчити:). І продукти там куплені обов'язкового проходять обробку.
Прасую теж по необхідності (через лінь)

Ніколь
11.08.2011, 14:30
то ж твоя дитина) ти собі *іздєваєшся* як хочеш
ну да, ну да :girl_wink:
В мене не доходить до абсурдності. Я дозволяю малій і в пісочниці бавитись, і забруднитись. Але повторю - вона в мене сама по соба чистюля. Вона як влізе в болото то ходить і постійно показую що то треба помити. Вона ніколи не ходила з брудними руками бо завжди сама просить їх повитирати. Вона як облиється соком хоч трошки просить зняти з неї мокре і вдягнути сухе. Ніколи в житті вона не їла щось руками , типу як от дітки маленькі пюрешки чи кашу руками їдять, завжди ложечкою. Їй як було 8 місяців і їла вона у візочку соломку, то те що не змогла до рота допхати , крихти якісь, як всі діти цілою долонею до рота дозапихували - вона одним пальчиком поправляла. І це все в неї само собою, від народження, ніхто її до такого не вчив.
Ну а мене це все влаштовує, тому я ї не не пропоную їй вимазуватись, чи повзати на пузі десь, чи вивчати що там в пилюці лежить. Бо якби жили ми як пише Ірушка практично в селі, і мали власне подвірья то одне, а місто це інше. Ну для мене так точно інше.
Я би свою поведінку охарактеризувала як помірне прагнення чистоти, але поряд з цим категорично проти явного бруду :)

---------- Додано в 14:30 ---------- Попередній допис був написаний в 14:28 ----------

А громадські місця, особливо магазини, базари і транспорт - для мене найбрудніше місце. Після того завжди мию(витираю) руки собі і дитині.
О да, це і про мене.

manka
11.08.2011, 15:26
Але повторю - вона в мене сама по соба чистюля. Вона як влізе в болото то ходить і постійно показую що то треба помити. Вона ніколи не ходила з брудними руками бо завжди сама просить їх повитирати. Вона як облиється соком хоч трошки просить зняти з неї мокре і вдягнути сухе. Ніколи в житті вона не їла щось руками , типу як от дітки маленькі пюрешки чи кашу руками їдять, завжди ложечкою
Як про мого старшого. Коляску після нього практично не чистила.
В садочку, поївши, вимагав рушничок, щоб руки витерти. Одяг не бруднив зовсім. І ніколи нічого з землі чи навіть зайвого зі столу до рота не пхав. Приходимо з вулиці - без нагадувань біжить руки мити в першу чергу.
Тепер підріс, трішки ситуація змінилася, бо бігає з дітьми, лазить по качелях, м"яча ганяє - може забруднитись.
І це все в неї само собою, від народження, ніхто її до такого не вчив
то правда, певно дитина така мусить вродитися, бо молодший вже не такий. Все з землі до рота тягне, тому мій день починається з вологого прибирання поки він в ліжечку бавиться. І в пісочниці мушу добре пильнувати, бо може пісок спробувати.

хотілам би таку невістку:girl_wink:

Adelaida
11.08.2011, 16:30
Моя мама, як прийшла до нас вперше після народження Аліси, запитала, чому я не кладу під неї чисту пеленку (ми спимо разом). На мій здивований погляд відповіла, що то негігієнічно. Угу, годувати дитину гігієнічно, носити її на руках також, і от спати разом з нею - ні. :) Я їй ще не зразу сказала, що і одяг перу разом, і донькин, і свій, лиш по кольорах сортую.

А стосовно решти, то розумію, що паритись з надмірною гігієною не треба. Все одно, коли дитина бавиться з піском, їй до рота потрапить як не жменя, то декілька піщинок. А при надмірній стерильності ті декілька піщинок більше нашкодять, ніж ціла жменя. Ще є така поговірка, що кожна дитина повинна зїсти свій кілограм бруду. Якось так :)

Скажу чесно, що повзати всюди її не пускала, бо гуляла з нею у слінгу, а повзала вона по хаті. Наступну дитину певно буду пускати, тільки намагатимусь фільтрувати те, що вона може взяти/спробувати (камінчики, трава), а що не може (окурки, скло, корки від пляшок). З іншої сторони, тепер вона все одно може і камінчики обсмоктати, і траву поїсти, і брудними руками щось у роті шукати. Хоча тепер вона це робить не так фанатично, як робила би у свої 6-8 місяців.

На дачі суницю/полуницю/малину їсть з куща, хіба на дуже брудні (з вигляду) я подую, щоб здути основний порох.

Ніколь
11.08.2011, 16:36
На мій здивованний погляд відповіла, що то негігієнічно.
ну...мені мама до сих пір через раз намагається втерти що спати з дитиною нам всім разом не гігієнічно. Спимо вже так 3-й рік.

Fleshka
11.08.2011, 16:39
спати з дитиною нам всім разом не гігієнічно
а моя вже кинулась того...а раніше фрази типу - "ви в дитини повітря крадете, бо вона між вами спить" були щоденною нормою.

Стерильності не дотримуємся. Єдине - після двору руки з милом. То й усе.

Liliyah Romanova
11.08.2011, 17:10
1. дитина повзає по подвір`ї коло особняка, переважно гола, часом може запхати до рота камінь чи траву ( то негайно витягується, але все ж..);Коли їздили відпочивати на острів, то там власне дитина собі лазила по траві навколо будинку голенька. Траву, листя, кору дерева я з рота не витягаю, сам пожує й випльовує. Камінчики дрібні забираю, бо боюся, аби не вдавився ними. На пляжі в майточках, бо пояж не піщаний, а з дрібними камінцями. Малий просто не сяде на то, і повзає не на колінах, а на руках і ступнях.
Ну, якщо я знаю, що люди, які то вирощують, не обробляли їх ніякими хімікатами, то без проблем. От магазинних навощених боюся. Яблука зі шкірки чищу, бо не змивається той парафін із них.
Тут теж скажу, як і решта, що залежить, яка дорога, але в принципі великої проблеми з тим не бачу. Сама колись на сільській дорозі бавилася багнюкою.
То для мене неприпустиме. Навіть Дарка сварю за те, що сідає на підлогу в супермаркеті. Не довіряю їхнім засобам чистки. Ну, і на Даркових штанах мала нагоду побачити, якою густою та липкою є та пилюка під ногами, аж надто неприємне відчуттчя після неї на руках лишається.
Коли малий їде у візку, то гризе візок дуже часто. Не забираю віж того заняття й не протираю нічим, бо вважаю вологі хустинки та антибактерійні гелі великим ворогом людини.
У церкві по підлозі дозволяю повзати без проблем. Потому лиш помию руки й ноги йому та й усе.
То в нас на порядку денному. :xaxa:
Правда, ключі рідко гризе, бо вони на підлозі ніколи не бувають, а на гачках висять. Меблі, взуття - звична річ. Що знайде, коротше, те й гризе. Наш кавовий столик вже, певно, має відбитки зубів з кожного боку. :xaxa:
Шнури всілякі теж гризе (не підключені до розетки), але то я присікаю і з огляду на безпеку й з огляду на самі шнури, аби їх не попсув. Ну, і пляшками в нас теж бавитися не дозволено.
ще цікаво- ви підкладаєте під дитину його пеленку коли кладете на свій диван?
Ми часом клали повивальну, але то не з огляду на стерильність, а коли знали, що може попісяти. І в магазинах на їхні повивальні столики стелила наші пеленки.

Для тих, хто займається висаджуванням актульне ще й питання сприйняття дитячих виділень. Малий уже кілька разів своїми каками бавився, і на смак їх куштував. :girl_crazy: Ну, а напісяти на підлогу й бавитися в тій калюжі - мало не улюблена забава. :girl_crazy:

Маруся-мама
11.08.2011, 17:39
вважаю вологі хустинки та антибактерійні гелі великим ворогом людини.

Та то нема що вважати, то так і є. Вже давно вчені довели що ті антибактерійні ґелі поражають нервову систему окрім того що висушують шкіру. І люди які тим користуються будуть хворі.

---------- Додано в 15:39 ---------- Попередній допис був написаний в 15:38 ----------

Малий уже кілька разів своїми каками бавився, і на смак їх куштував.

Мій шваґро також таким займався. Ну що поробиш як батьки дітьо не годують. :girl_haha:

jalla
11.08.2011, 17:41
Я так сміялася, чуть малого не збудила ну ви даєте...
Як згадаю і ніби не давно було, але смішно з себе тоже.
Зате зараз забила на більшість речей і нам так добре. Сьогодні на майданчику мій малий надумав машинку возити. Колінами відміряв кожен сантиметр, додому везла такого брудного, що люди лякались. Дитинство...:biggrin:

Маруся-мама
11.08.2011, 17:45
Ну, якщо я знаю, що люди, які то вирощують, не обробляли їх ніякими хімікатами, то без проблем.

Так воно ж в них на городі росте, то може не посипають. А пестициди є всюди і не треба нічого нічим посипати. Вистарчить дощику впасти. Він вже в собі всяку хімію має. Ми он не посипаємо нічим але я не певна на 100% що з дощем на них чогось не нападало :(

Моя Андріана сама бистра до наших насаджень. Вона все поїсть до того поки старші свої дупи з дивана піднімуть. І правильно, бо нема чого дивитись телевізора.

PS. Наших яблук я так і не попробувала, бо ними поласували звірі. Які звірі не скажу бо їх довкола багато. Помідори такі гарнющі в нас, такі червоні, смачні і великі що ними ласують оппосум і білка. Андрій почав вилов звірів, то злапав вже того опасама - він бідака так перелякався що до нас в город більше не ходить, бідна тваринка. І білку злапав, правда ту ми заборонили дітям рухати і вивезли далеко, далеко в ліс. Білки тут на своїх лапах заразу розносять.

Arctica
11.08.2011, 22:48
Колінами відміряв кожен сантиметр, додому везла такого брудного, що люди лякались. Дитинство...
Ну щодо вищесказаного то я двома руками за...дивуюся батькам/бабусям котрі "нарядять" дитину як на виставу, приведуть на дитячий майданчик і тільки чути: встань, відійти а то замажеш штанці/шорти/спідничку, витри руки, дай витру машинку/ляльку/мячик, туди не біжи а то впадеш і забруднишся, не сідай і т.п., для всього є відповідний одяг і відповідний час. Звичайно що тепер в свої 28 я не буду повзати, з"їжджати із гірки,грати доганялки/жмурки, козаки-розбійники а в далекому дитинстві мені це все було дозволено:girl_yes2:, за що дякую рідним:girl_tender:, тож тепер свому синочкові цього не бороню, звичайно він не лежить в багнюці, але замурзаним частенько повертаємося додому із прогулянки, і ніц в тому страшного не бачу, аби не було шкоди здоров"ю.

La esposa
11.08.2011, 23:12
Ще свої дві гривні вставлю :)

моя мама ніколи не переймалася стерильністю всього довкола, ну, відносно чисто, але ніхто на тому не заморочувався. І я би мала вирости і мати супер-імунітет.. а фіг вам :) хворію з найменшої дурниці, ось зараз валяюся з температурою 37.5, тягенться вже другий тиждень... а все тому, що кутали мене в дитинстві дуже сильно. Без шапки починала ходити найпізніше, в піджачку-светрику ходила й в літній час. Тепер майже щомісяця - горло і температура - норма((( навіть влітку.

То з розряду, кого що болить, той про те і говорить. ІМХО, все має бути вміру.

jalla
12.08.2011, 00:06
Моя мама, як прийшла до нас вперше після народження Аліси, запитала, чому я не кладу під неї чисту пеленку (ми спимо разом). На мій здивований погляд відповіла, що то негігієнічно
Доречі, нагадалося. Мала я в пологовому яусь жахливу дитячу лікарку. Не буду вдаватись в нюанси, але що до теми напишу. Приходить вона в палату, а малий біля мене лежить, під ним була пеленка, але трошки з"їхала. Вона як на робить галасу на цілу палату, мовляв "ви, мамочка, не сповна розуму" (передаю дослівно). Чому? а тому що виявляється дитина стерильна і ту пеленку мабуть цвяхами треба було до ліжка прибити. Ми в той момент двоє спали, то я чуть на ноги не підірвалася від того крику, тільки стан здоров"я на той момент не дозволяв.

Liliyah Romanova
12.08.2011, 04:26
моя мама ніколи не переймалася стерильністю всього довкола, ну, відносно чисто, але ніхто на тому не заморочувався. І я би мала вирости і мати супер-імунітет.. а фіг вам хворію з найменшої дурниці, ось зараз валяюся з температурою 37.5, тягенться вже другий тиждень... а все тому, що кутали мене в дитинстві дуже сильно. Без шапки починала ходити найпізніше, в піджачку-светрику ходила й в літній час. Тепер майже щомісяця - горло і температура - норма((( навіть влітку.
Я теж дуже хвороблива, і теж тому, що мене кутали, хоча стерильністю теж не переймалися.
Не вистачить лише щось одне робити: бути на ГВ, не робити щеплень, не стерилізувати довкілля дитини тощо. Підхід має бути комплексним.

levandivka
12.08.2011, 07:53
мовляв "ви, мамочка, не сповна розуму" (передаю дослівно).
Ну, Ви їй про її " стерильний розум" все сказали? :D:D:D

а все тому, що кутали мене в дитинстві дуже сильно
Без шапки починала ходити найпізніше
Ех...
А мене не кутали, і стерильністю не мордували, льотав без шапки.
Не "шмаркаю", але лисий... http://www.kolobok.us/smiles/standart/scratch_one-s_head.gif чи то відбілювання в 9-у класі облисів?

Bogdanka
12.08.2011, 08:02
Без шапки починала ходити найпізніше
то як про мене, то мама того й сплескує руками, йоооооооооой Софія без шапки, дивись який вітер...

levandivka
12.08.2011, 08:08
добре що маю потужний пилосос
навіяло: :crazy::crazy::crazy:
http://www.youtube.com/watch?v=umx4WjDFUpg

мама того й сплескує руками, йоооооооооой Софія без шапки, дивись який вітер...
Вона ж правА: носіння шапки на вушках - найкращий засіб для постійних отитів

jalla
12.08.2011, 10:41
а все тому, що кутали мене в дитинстві дуже сильно.
О, моя бабця мене взимку так закутувала, що я дихнути не мала чим. І ще, коли була зовсім мала, десь до років двох, ніхто зі мною не гуляв в зимову пору ВЗАГАЛІ, щоб не простудилась. Бабуся до цих пір дивується що я малого в любу погоду і навіть в сильний мороз, вітер, дощ вивожу на вулицю. Не треба, бо перемерзне і заслабне.:xaxa:
Ну, Ви їй про її " стерильний розум" все сказали?
Нєєє, в умі послала... куди подалі!:shutup::ninja:

---------- Додано в 09:41 ---------- Попередній допис був написаний в 09:26 ----------

А на даний момент маю пунктик на чистоті в тому плані, що ніколи не покупану дитину не кладу спати.

manka
12.08.2011, 10:46
дивуюся батькам/бабусям котрі "нарядять" дитину як на виставу
Люблю чистеньких і охайних дітей. І я саме з тих мам, які нагадують дитині, що тре бути чистеньким. Знаю, що це не означає, що малий сяде біля мене і буде сидіти лиш би не забруднитись, але те, що я наголошую на чистоті йому не зашкодить. Терпіти не можу коли діти ду...ми сидять в піску, валяються в ньому, коли палками хляпають по калюжах, на животах їздять по траві.
для всього є відповідний одяг і відповідний час.
Звичайно, але якщо дитина звикне бруднитись на майданчику, то потім буде те саме робити і в гостях чи на якійсь святковій прогулянці. І навпаки, якщо привчиться до чистоти, то в подальшому житті буде охайною у всьому.
Це не означає, що мій малий не брудниться. Бігає, і може впасти. Але коли бачу, що навмисне товче палкою по калюжі - звертаю увагу.
Також не люблю коли маленькі діти сидять в колясці обляпані печеням.

Меблі гризти не дозволяю (правда і діти до того не тягнуться). По-перше: не впевнена, що вони екологічно чисті, по-друге: не люблю зіпсованих меблів (пишу і згадую меблі знайомих - подрапані, понищенні), а ми не такі багаті, щоб дозволити собі їх ближчим часом поміняти. Крім того хочу щоб діти навчилися цінувати і берегти, як іграшки так і меблі і інші речіЮ ЯКІ купуються за гроші, ЯКІ заробляє ЛИШЕ один тато на цілу сім"ю.
З меблів малий гризе лише своє дитяче ліжечко, в його якості я впевнена.

P.S. От така я. Як хтось правильно підмітив: кожна мама знущається з дитини, як хоче.

Liliyah Romanova
12.08.2011, 15:48
О, моя бабця мене взимку так закутувала, що я дихнути не мала чим. І ще, коли була зовсім мала, десь до років двох, ніхто зі мною не гуляв в зимову пору ВЗАГАЛІ, щоб не простудилась. Бабуся до цих пір дивується що я малого в любу погоду і навіть в сильний мороз, вітер, дощ вивожу на вулицю. Не треба, бо перемерзне і заслабне.
Ви просто не знаєте, що таке сильний мороз. :girl_crazy: Коли постійно -25, а з вітром відчувається як -35, а тиждень тримається -40, то сам на вулицю не попреш, не те що дитину будеш брати. Навіть у школах діти при -30 і нижче не мають перерв на вулиці.

Щодо шапок, то я за шапки. Але от вбирати на дитину вдвічі більше лашків, ніж сама на себе вбираю, не буду. Що на себе беру, те й на дитину вбираю. Як там було в Мар'ясі у підписі про светрик, що це така річ, яку вбирає дитина, коли її мамі зимно.

А на даний момент маю пунктик на чистоті в тому плані, що ніколи не покупану дитину не кладу спати.
Ми старшого купали кожен день. А тепер його ледве заженеш увечері ноги помити, вже навіть не кажу про щось більше. Так що з молодшим у нас купання кілька разів на тиждень, але не більше 3-ох, і то просто водою. Мило лише раз на тиждень застосовуємо, бо тут власне не радять захоплюватися миючими засобами.

А ще тут писали про прання зі своїми речами, то в мене виникло питання, в яких засобах? Бо я теж перу все разом, але якщо речі малого перу, то беру дитячу рідину до прання.

Adelaida
12.08.2011, 16:03
А ще тут писали про прання зі своїми речами, то в мене виникло питання, в яких засобах? Бо я теж перу все разом, але якщо речі малого перу, то беру дитячу рідину до прання.
Я також орієнтуюсь на дитячі речі, коли обираю засіб для прання.

Ніколь
12.08.2011, 16:19
А на даний момент маю пунктик на чистоті в тому плані, що ніколи не покупану дитину не кладу спати
І я малу ніколи не вкладаю спати непокупану, не мусить бути купання в ванні, але душ обовьязково.
А ще тут писали про прання зі своїми речами, то в мене виникло питання, в яких засобах? Бо я теж перу все разом, але якщо речі малого перу, то беру дитячу рідину до прання
перу все звичайним порошком або гелем. Від дитячих засобів для прання відмовилась коли малій було місяця 4-5.
Правда речі сортую, тобто дитячі труси для пракладу з дорослими не перу :) дитячі речі перу не зі всіма дорослими.

Arctica
12.08.2011, 16:33
Люблю чистеньких і охайних дітей. І я саме з тих мам, які нагадують дитині, що тре бути чистеньким
отут
дивуюся батькам/бабусям котрі "нарядять" дитину як на виставу, приведуть на дитячий майданчик і тільки чути: встань, відійти а то замажеш штанці/шорти/спідничку, витри руки, дай витру машинку/ляльку/мячик, туди не біжи а то впадеш і забруднишся, не сідай і т.п., для всього є відповідний одяг і відповідний час.
я не вела мову про те , що дитині для того аби відчути щасливе і повноцінне дитинство обов"язково треба мати розірвані штанці чи бути брудним з ніг до голови, в усьому можна знайти "золоту" середину. Наш Данилко незважаючи на свою шалену активність ніколи не ішов додому з розірваними/протерими колінами чи брудним з ніг до голови, і я теж вчу його шанувати іграшки/одяг і т.п., але не настільки щоб він не міг приклякнути коли везе машинку чи сісти на гойдалку де може бути не зовсім чисто.

Також не люблю коли маленькі діти сидять в колясці обляпані печеням.
А я більше не люблю коли коло таких діток сидять мами в одній руці пиво, в другій сигарета а з рота линуть такі словечка:girl_devil:, що не кожний мужчина такі знає (знову ж таки, у всьому добре відчувати "золоту" середину:girl_yes2:.)

Liliyah Romanova
12.08.2011, 16:54
І я малу ніколи не вкладаю спати непокупану, не мусить бути купання в ванні, але душ обовьязково.
У мене діти бояться душу. Старший тільки з 7ми років у душі митися почав. А до того часу дуже боявся. І менший такий самий.
перу все звичайним порошком або гелем. Від дитячих засобів для прання відмовилась коли малій було місяця 4-5.
Мою дитину зразу обсипає, тому не перу наші речі в дитячих засобах також, оскільки сортую виключно за кольорами.

Ніколь
12.08.2011, 17:17
Мою дитину зразу обсипає
ну, якби мою обсипало, я би звичайно так не прала.

А душу Юлька не те що не боїться, бона сама мене кличе купатись, бере своїх пупсиків, по черзі всіх ще їх там миє поки я мию її. В нас цікаво купання проходять. Добре що ще на кожного пупсика не треба окремого рушничка )))

jalla
12.08.2011, 18:05
Ви просто не знаєте, що таке сильний мороз. Коли постійно -25, а з вітром відчувається як -35, а тиждень тримається -40, то сам на вулицю не попреш, не те що дитину будеш брати. Навіть у школах діти при -30 і нижче не мають перерв на вулиці.
Та звичайно. Якщо вже такі злі примхи погоди, то дитину на вулицю вести просто дико. На щастя за ту одну зиму, яку пережили ми зі Святославом таких сильних морозів не було, тому гуляли кожен день, тільки контролюючи час прогулянок, залежно від погоди.:smile:
А бабця моя, з якою я росла до шести років вважаю все-таки робила помилку не виводячи мене взимку на вулицю взагалі. Бо погода цілу зиму не може триматися 25-30 градусів. Просто так було прийнято. Зима, холодно, знадчить треба тримати дитину в хаті вигрівати.

На рахунок прання дитячих речей, то перу в відповідному порошку для прання дитячих речей. Інколи і свої закидую, але сортую. Звичайно з татковими шкарпетками дитячий одяг я прати не стану.))
я не вела мову про те , що дитині для того аби відчути щасливе і повноцінне дитинство обов"язково треба мати розірвані штанці чи бути брудним з ніг до голови, в усьому можна знайти "золоту" середину.
Тут я повністю згідна.
Якщо дитина десь забрудниться, не переймаюся. Поперу і все буде, як і було. Якщо позамазується печеньком, повитираю. Але повитираю тоді, коли печенько доїсть, а не стану терти раз за разом.
Чого купаю кожен день? А того, що голова вся в піску. Як такого спати класти.

kvVItKA
12.08.2011, 18:32
І я малу ніколи не вкладаю спати непокупану,
я кілька разів клала, бо коли приїжджаємо звідкись, а малий в авто заснув то я задля того щоб його помити будити точно не буду, а переодягаю обов"язково :)
У мене діти бояться душу.
о, я довго боялась душу, тобто коли вода зверху на голову ллється бррр, мабуть до років 12. А зараз не пам"ятаю, коли приймала ванну. Малий з пів рочка миється в душі:)
і ще, а що кутання-перегрівання має до теми чистоти і стерильності?:girl_wink:

Ніколь
12.08.2011, 19:21
тобто коли вода зверху на голову ллється бррр
А в нас не лиється, бо я душову лєйку не тримаю на тому тримачі, а просто поливаю малу по спинці, плечиках. Сама терпіти не можу коли на мене зхверху лиється вода прям на голову.

Liliyah Romanova
12.08.2011, 20:03
і ще, а що кутання-перегрівання має до теми чистоти і стерильності?
Тільки те, що нестерилізування та допускання дитини до бруду не означає, що дитина автоматично матиме імунітет і не хворітиме.
Кажуть, що буває оффтоп, який руйнує тему, а буває такий, що її підживлює. Так що не кожен оффтоп є поганий.

La esposa
12.08.2011, 20:06
а що кутання-перегрівання має до теми чистоти і стерильності?

то всьо я почала :girl_flag_of_truce:

kvVItKA
13.08.2011, 05:20
А в нас не лиється, бо я душову лєйку не тримаю на тому тримачі, а просто поливаю малу по спинці, плечиках. Сама терпіти не можу коли на мене зхверху лиється вода прям на голову.
я теж малого так мию. а сама вже люблю тупо під струменем води стояти:girl_yes:

Hruska
19.08.2011, 16:44
Як я дякую своїм батькам за те, що мені можна було бавитися ТАК ЯК Я ЦЬОГО ХОТІЛА, можна було лазити по деревах, по парканах, в болоті і інших "недозволених" іншими мамами місцях...Ясно, що були межі дозволеного але такого маразму, щоб залізти в пісочницю і не тішитися там піском ніколи не було. чесно скажу, що десь далеко в душі мені ще й тоді було шкода тих діток і не розуміла чому мені можна було туди чи в інше місце, а їм ні.

Коли народила свою малечу, то за порадами свекрухи все вичищала і видраювала, прасувала і зходила з розуму з тої стирильності, поки не згадала свого дитинства...тепер дотримуюся розумної середини і не обмежую своє маля в діях, бо там десь нібито забагато пилу чи піску. Взагалі моя Катруська просто обожнює находити якесь сміття в шпарках і його звідти вигрібати це їй приносить таке задоволення, то чому я маю її в цьому обмежувати, рано чи пізно вона зіткнеться з гіршими бактеріями, а не тільки з нашими "домашніми" і що ж тоді?

Не знаю, може це, вподобання таких ігор незовсім дозволених батьками, залежить від темпераменту дитини...одна дитина може спокійно бавитися в піску невимазавшися, а друга так бавиться, що сама, як чортення і всі навколо такі ж...

ніколи не дозволю гризти тамки.... це взагалі нонсенс...
Моє маля за тапками буде на край світу повзти, так тапки любить і вже ховаю їх, бо ж реально грезе їх.....так всеодно знайде і так тішиться своєю знахідкою.

Ще скажу декілька слів про вологі серветки, маю їх і користуюся ними але практично ними користуюся для себе...І хай це викличе агресію але я краще рукою шурну малечу по лиці від печива чи слинок (якщо не маю при собі рушничка) чим лишній раз тою серветкою хімізованою буду користуватися, хіба вже геть рукою не стирається :)...

Natalochka
19.08.2011, 18:31
Я стараюся дотримуватися золотої середини - в хаті пилососим, рідше вологе прибирання. руки мию, після їди завжди личко, деколи приходиться після їди приймати душ :) Єдине не пускаю його у туалет, а так повзаємо всюди, деколи може щось знайти на підлозі на кухні (коли готую) то відбираю. Взуття любить погризти страшенно, деколи вдається малому добратися поки не відібрали. На вулиці дуже любимо руками обмацувати машини і колеса, в пісочку бавимся. Просто витираю руки потім. Як були на морі то він і по піску повзав і сидів прямо на піску і на смак пробував.
Дуже любить їсти коли я йому з рук кусочок чогось даю. Кусочок картоплі, моркви, фрукти ... може дехто скаже що то не гігієнічно зато хоч якось моя дитина щось їсть... перебірливий страшно.
Кожен день не купаємся бо Сашко любить плавати в великій ванній, чоловік його купає і не завжди має час. До 6 міс. купали кожний день. Але оскільки попу ми миємо під умивальником регулярно то не бачу в тому нічого страшного. Перед сном малого трошки мию в умивальнику але без фанатизму.

jalla
20.08.2011, 10:05
Дуже любить їсти коли я йому з рук кусочок чогось даю. Кусочок картоплі, моркви, фрукти ... може дехто скаже що то не гігієнічно
А що тут не гігієнічного що з рук їсть?

Natalochka
20.08.2011, 13:33
А що тут не гігієнічного що з рук їсть
Так це не завжди просто чистий кусочок, то може бути з зупи, рагу, просто з тарілки витягнуті куски овочів, банан рукою відірваний, ягідки. Деякі люди вважають це не гігієнічним бо і мама буває тим всім випацькана і дитина.

manka
20.08.2011, 14:05
просто чистий кусочок, то може бути з зупи, рагу, просто з тарілки витягнуті куски овочів, банан рукою відірваний,
та той кусочок овочів з зупи не є брудним, як і банан відірваний ЧИСТОЮ рукою. Кожен дає дитині ягідки чи печенько рукою, а не в стерильних рукавичках. Я коли на вулиці даю щось малому, то саджу в коляску, витираю руки собі і йому і даю печення, чи щось інше. Не дозволяю, щоб одною рукою копирсався в піску, а іншою тримав їжу.

Hruska
20.08.2011, 22:53
Сьогодні мала прикол на цю тему.
Поїхали ми з чоловіком і з Катрунчиком на базар, доця у візку....бавиться іграшкою, а ми з Павлом ходимо по рядах, тут в неї з рук падає іграшка і пропавець з одного магазину каже - "Ой в неї впала іграшка", я підняла, стряхла від піску...І тут спостерігаю реакцію продавщиці:eek::eek::eek: стурбований тон - "Вона її до рота бере":eek:, а я - "та хай, то ж не у болото впала іграшка та й на подвір`ї біля хати, вона ще й не таке гризе"...далі розмова була завершена лише виразом обличчя тої жіночки :8::8::8:

Нічого поганого не бачу в тому, щоб дитина продовжувала бавитися тою іграшкою, мій гарбузик лиш починає пізнавати світ на 4-ньках, а коли на 2-ох буде, то що буду бігати з спиртом за ним :)

olenkastar
21.08.2011, 09:39
ічого поганого не бачу в тому, щоб дитина продовжувала бавитися тою іграшкою
моя така сама була)) та і зараз є, буває ще в парку тягне до рота палку чи листки (коли бавиться, що то її їжа). Ні разу не мала ні стоматиту, ні інших зараз- з дитинства знайома з усіма бактеріями)))

natorella
21.08.2011, 11:05
і зараз є, буває ще в парку тягне до рота палку чи листки
кашмар, ти шо? наступного разу обов*язково бігти додому шоразу шоб мити ручки

olenkastar
22.08.2011, 08:14
кашмар, ти шо? наступного разу обов*язково бігти додому шоразу шоб мити ручки
мать,ти шо! А арсенал в рюкзаку з вологими антибактеріальними серветками і пляшкою води разом з перекисю і спиртом нашо?:lol:

natorella
22.08.2011, 10:19
арсенал в рюкзаку з вологими антибактеріальними серветками і пляшкою води разом з перекисю і спиртом нашо?
і шоб кожен кавальчик яблучка обмотаний окремою серветочкою
і рікавички, шоб печенько дати;)

Зорянівонька
22.08.2011, 11:15
А арсенал в рюкзаку з вологими антибактеріальними серветками і пляшкою води разом з перекисю і спиртом нашо?
про себе читаю! :girl_blum: Тільки в мене серветки окремо звичайні і антибактеріальні. І спирту не ношу. Во!
на базар, доця у візку....бавиться іграшкою, а ми з Павлом ходимо по рядах, тут в неї з рук падає іграшка
не знаю, все дорбе в міру. Краще вже в болото...
І не розумію, чого тішитися коли дитина бере брудне до рота? Ви ж такого з собою не робите, пра?

jalla
22.08.2011, 21:25
А ми от сьогодні ішли на прогулянку і вологі серветки забули. Малий вимацав руками всю землю і пісок на майданчику, а потім я спохватилася, що рук витерти нема чим. Думаю, зараз куплю по дорозі серветки і повитираю, але тут дивлюсь, а дитина вже руки в роті тримає. І що було робити, свідомість на місці з переляку втрачати, чи як?:rofl:

Зануда
23.08.2011, 01:25
Навіяло (с)
http://www.youtube.com/watch?v=0hD6M_zL5_M

Hruska
01.09.2011, 23:30
І не розумію, чого тішитися коли дитина бере брудне до рота?
Бруду я там не бачила, кажу, що від побаченого оком бруду стрясла іграшку....а бактерії - вони і на стерильних предметах живуть і ще, поки невідомо, які бактерії шкідливіші "чисті" чи "брудні".
Ви ж такого з собою не робите, пра?
Не розумію, що ж тут такого страшного? Бачу тема дуже актуальна....

natorella
02.09.2011, 10:38
що ж тут такого страшного?
ту нема ніц стращного, просто є різні мами. одним не страшно обструсити і дати дитині іграшку (якшо вона звичайно не в громадському туалеті в унітаз впала)) інші мами того не приймають. всі мами різні і всі вибирають як поводитись в такій ситуації

Neverland
02.09.2011, 12:49
Я спочатку "блюділа" чистоту: старалась не давати якихось брудних речей, мила часто руки. Але як малий почав бігати, то я на майже все очі закриваю. Звісно, стараюсь не давати в рот брати щось з вулиці, але малий постійно десь пісок в рота та й вхопить. Та і нереально від того вберегти, хіба руки зв"язати)))) Тому про те, щоб не дати іграшку, яка впала на землю, навіть не задумаюсь - струшу і все. Хіба в калюжу впаде, тоді не даю. Але серветки ношу, і в кінці гульок руки витираю, або після пісочниці. Зато мої родичі всі з того холодні. Типу кажуть, що поки не порозумнішає, тре возити і не пускати на майданчик, аби не наївся чогось)

manka
02.09.2011, 13:04
тре возити і не пускати на майданчик, аби не наївся чогось
ага, а ще краще вдома за склом тримати :girl_haha:

Лідочка
02.09.2011, 14:16
поки не порозумнішає, тре возити і не пускати на майданчик, аби не наївся чогось)
Ага, цікаво, як він має "порозумнішати", якщо йому не давати цього робити:) Отак берегти-берегти, а потім дитьо як пуститься "во всє тяжкіє", як прийде додому весь в болоті (ну бо ж цікаво з дітками скакати по калюжах і в кого більші бризки вийдуть:)), о тоді родичі за серце схопляться, і будуть казати, чого ж не пускали його відразу до пісочку, до діток, тоді б не був таким "диким" (знаєм ми таких).

Neverland
02.09.2011, 14:26
Ага, цікаво, як він має "порозумнішати", якщо йому не давати цього робити
Ну моя тітка мою двоюрідну сестру до 2 років в візку возила і не випускала ніде. Коли вже можна було більш-менш пояснити, що це "кака" чи "гидло", то пускала, але в пісок пустила десь значно пізніше... типу в 2 роки можна ходити по парку, в 4 в пісок :) А я циганка якась, бо мій піском обсипається в рік)

natorella
02.09.2011, 14:28
як прийде додому весь в болоті (ну бо ж цікаво з дітками скакати по калюжах і в кого більші бризки вийдут
саша влітку, після того, як падав дощ, а на вулиці жара, то все під вікнами скакав в *кузях* (калюжах)
я його взувала в крокси і він юігав, товкся так, шо аж до шиї був мокрий
прохожі по-різному відносились
чоловіки в основному посміхались і деколи заохочували до ще більших бризок
жінки - тут вже повний спектр - від ссміху до шоку

---------- Додано в 14:28 ---------- Попередній допис був написаний в 14:27 ----------

в 2 роки можна ходити по парку, в 4 в пісок
даша, ну то ж ненормально. і то ти розумієш
шо ти слухаєш родичів

Лідочка
02.09.2011, 14:32
А я циганка якась, бо мій піском обсипається в рік)
Ну значить я теж циганка, бо моя дитина теж піском обсипається, пісок всюди, в тому числі і на голові. Приходим додому, в душ і всьо супер. (точніше до хати, бо малий на подвірї грається).

---------- Додано в 13:32 ---------- Попередній допис був написаний в 13:28 ----------

саша влітку, після того, як падав дощ, а на вулиці жара, то все під вікнами скакав в *кузях* (калюжах)
я його взувала в крокси і він юігав, товкся так, шо аж до шиї був мокрий
прохожі по-різному відносились
Власне, що то просто заскоки дорослих, комусь нормально, комусь дико, мені - нормально.
Вважаю, що тільки й їхнього поки в такому віці, можуть бавитись, хлюпатися, ганяти, падати. плакати, вствати і сміятися - то діти, вони з тим ростуть і розвиваються, то нащо від них відбирати те, що по віку їм належить.

Neverland
02.09.2011, 14:49
шо ти слухаєш родичів
А де мені дітися? Вони приходять і бубнять. Я пояснюю чого так нізя, як вони, а вони в шок і своє "ти така не була малою..."

natorella
02.09.2011, 19:48
Я пояснюю чого так нізя, як вони, а вони в шок і своє "ти така не була малою...
оооооооо
моєї мами улюблена фраза - ти була така чемна, така тихенька
я відповідаю - то я і мене ти виховувала. а то моя дитина і я її виховую
всьо

Fleshka
02.09.2011, 19:58
ти була така чемна, така тихенька
...постійно то чую...тебе навіть чути не було, сиділа собі до семи років в куточку, ляльками бавилась, безпроблемна дитина...

natorella
03.09.2011, 10:36
сиділа собі до семи років в куточку, ляльками бавилась, безпроблемна дитина..
я до 18 була тиха
правда ляльками вже не бавилась

Dobra
03.09.2011, 10:52
ти була така чемна, така тихенька
Нас таких більшість...була.
З такими тихими можна було і чисто, і стерильно. З теперішніми шилами (є версія що темперамент нинішніх дітей такий на вимогу часу - еволюція), не виходить ні чисто, ні стерильно, ні спокійно, ні нормально.
Моя свекруха мене достає, що в них діти жодної стіни не помалювали і нічого не знищили, а активність моїх дітей - розпущеність. Краще забиті тихі спокійні і чисті діти, які чемно сидять, нє?

natorella
03.09.2011, 10:55
Краще забиті тихі спокійні і чисті діти, які чемно сидять, нє?
ідеальні діти, а чо? для бабусь то взагалі мрія

активність моїх дітей - розпущеність
активність мого - то мої огріхи у вихованні

levandivka
03.09.2011, 11:09
Вони приходять і бубнять
Завжди ж можна піти погуляти на ту годину. Най собі бубнять.

Dobra
03.09.2011, 11:09
Була з малими в гостях в родини кілька днів. Вони достали своє гіперопікою. Десь рукав трохи мокрий, перодягають, десь трохи брудне - також, всякі такі дрібниці, може тому що родичка вагітна, тому і материнський інстинкт пробивається на моїй малій. Мені нудно ходити ці всі недоліки дрібні усувати. Дитина має бути сита, трохи брудна і безмежно щаслива.
активність мого - то мої огріхи у вихованні
Те покоління не вникає в специфіку дітей, а вони реально не такі, якими були ми, все міряють своїми мірками. Діти розвинутіні, складніші, ширші світоглядом і часом як зовсім не діти. І як зі своїми вузькими стереотипами сприйняти ці чуда?

natorella
03.09.2011, 11:36
Дитина має бути сита, трохи брудна і безмежно щаслива
скандинави кажуть - шоб діти були щасливі, то мають бути трохи голодні і трохи холодні
тобто шоб були в тонусі

Dobra
03.09.2011, 11:43
бути трохи голодні
Ні, у мене "хуже" голодної Лілі "зверя нет", до конкретної активності додається агресивність. Боюсь бабця не витримає того тонусу

natorella
03.09.2011, 14:18
у мене "хуже" голодної Лілі "зверя нет",
трохи голодні я мала на увазі. тобто не перегодовані. якшо каже шо вже наївся - більше не пхати

Lamara
03.09.2011, 19:02
Моя свекруха мене достає, що в них діти жодної стіни не помалювали і нічого не знищили
в мене так само. Наша кімната вся розписана чим хоч- фарби, фломастери, олівці (правда тому що ремонту закінченого нема, тре обої поклеїти) по штукатурці.

То свекруха як бачить що знову діти малюють по стіні - одразу сварить мене, але мені пофігу.

А з чистотою - то в нас по свекрухиним міркам - антисанітарія, бо діти постійно з собаками, в піску, а на морі ще й ниряють. Караууул!!!

Зорянівонька
03.09.2011, 19:50
(точніше до хати, бо малий на подвірї грається).
На свому подвір'ї я б теж все дозволяла. А ви на майданчики підіть і хай дитина поїсть пісочок з какашками - то зовсім інше.
І в стрибанні по калабанях теж нічого поганого не бачу і часто практикуємо. Але з тим пханням до рота я не згідна. А мій ще любить вітрини в магазинах облизувати. Для мене то катастрофа... А для нього - глисти

Machaon
03.09.2011, 23:46
Через ті глисти, мабуть, проходить кожна дитина. Це не смертельно, можна вилікувати. Зле, коли дитина від мами чує : " Не бери, не можна, не пхай, не лізь, не ....." Читала психологів, кажуть, дитина багато заборон не сприймає. Може сприйняти лише 1-2-3. Тож вибирати треба найважливіші. А все інше - можна.

manka
04.09.2011, 00:16
То свекруха як бачить що знову діти малюють по стіні - одразу сварить мене, але мені пофігу
Я так зрозуміла, що ви живете в помешканні свекрухи. А коли будете мати своє житло, зробите новенький ремонт, також будете дозволяти дітям стіни розфарбовувати?
Мій старший ніколи по стінах не малював. Не знаю яким буде молодший, але однозначно: дозволяти малювати по стінах не буду. Для цього є альбом, крейда (на вулиці) і ще багато цікавого придумано, щоб дітки могли розвивати свої художні здібності.

In4a
04.09.2011, 00:21
дозволяти малювати по стінах не буду. Для цього є альбом
Отак дітей заганяють в якісь рамки, "треба робити так і так", дозвольте дітям розвивати свої творчі здібності, ну якщо вже так шкода стін - дайте великий шмат шпалер, але не потрібно наказувати - "ось, можна малювати тільки на тому папері..." Бо це - стереотипне мислення, а воно вбиває творчість...

manka
04.09.2011, 00:28
Отак дітей заганяють в якісь рамки, "треба робити так і так", дозвольте дітям розвивати свої творчі здібності, ну якщо вже так шкода стін - дайте великий шмат шпалер, але не потрібно наказувати - "ось, можна малювати тільки на тому папері..." Бо це - стереотипне мислення, а воно вбиває творчість..
Це з одного боку, а з іншого потрібно вчити дітей цінувати працю інших людей (як майстра, який робив ремонт, так і батьків, які на це заробляли гроші ). А якщо дитина захопиться різьбою по дереву? Нехай нищить меблі? А як сподобається малювати вдома по стінах? Потім те саме буде робити в садку, школі, на стінах будинків?
Не розумію чому
розвивати свої творчі здібності дитина не може на папері?

irabil
04.09.2011, 00:28
В мене малявка ще маленька, їй 7 місяців, але думаю стіни її кімнати я дозволю малювати, а решта хати трохи шкода

manka
04.09.2011, 00:32
стіни її кімнати я дозволю малювати, а решта хати трохи шкода
а може їй сподобається малювати на стіні саме кухні, коридору чи гостинної?

---------- Додано в 00:32 ---------- Попередній допис був написаний в 00:30 ----------

Історія одної знайомої: поки мама була зайнята господарством, діти бавились в кімнаті, щось майстрували. Виявляється забивали цвяхи в підлогу і стіни.

Ніколь
04.09.2011, 01:41
Отак дітей заганяють в якісь рамки, "треба робити так і так", дозвольте дітям розвивати свої творчі здібності
ну да, звичайно :)
Але ж діти в такому віці не відчувають і не розуміють наприклад що стіни після ремонту і їх не варто псути малюнками, або ж починають малювати не лише по стінах а й по меблях. А чи не простіше просто дитині не показувати що можна малювати по стінах.
Ми передбачливо всі стіни в квартирі пофарбували фарбою яка витримую багаторазове мокре миття ( ну бо як не фломастер так сочок обляпає), але це не означає що Юля малює по стінах. Їй навіть в голову таке не приходило. Я даю їй альбомчик, папір, магнітну дошку, малює на асфальті крейдою, але якби вона спробувала малювати по стінах то напевно пояснила би їй що так робити не варто бо це є наше майно, а псути майно не добре, його треба берегти і
цінувати працю інших людей (як майстра, який робив ремонт, так і батьків, які на це заробляли гроші )

Я не розумію захоплення тих батьків в кого діти нормальну квартиру перетворюють в виставку наскальних малюнків. Чесно. Я ніколи напевно не зрозумію. Я вчу дитину берегти свої речі, по можливості не псути, бо воно все має певну ціну і не все так просто дістається щоб так легко з тим всім обходитись.

Бо це - стереотипне мислення, а воно вбиває творчість...
для розвитку творчості є гуртки з малювання, де з руками відірвуть творчі особистості. Ну і якщо дитина потенційних художник - то малювання лише на папері того дару не зіпсує. А якщо дитині все рівно де калякати-малякати, то для чого жертвувати своїми стінами?

П.с. бачила стіни в квартирі густо і сильно покалякані фломастерами, ручками.... я в такому..як би це мьякше назвати.... жити б не змогла.

manka
04.09.2011, 07:21
Я вчу дитину берегти свої речі, по можливості не псути, бо воно все має певну ціну і не все так просто дістається
Підтримую на 100%
Багато хто буде з мене сміятися, але все ж:
Коли старшому було 1 - 1,6, він любив розбирати машини. Для цього я купувала йому дешеві іграшки, а дорогі - подаровані сховала і дала лише коли підріс і зрозумів, як саме потрібно бавитись машинками.

natorella
04.09.2011, 08:21
то оффтоп до теми
але якшо батькам важливіші стіни/лахи/ремонти/меблі. батьки працюють, лиш би побогачє зробити євро в хаті, крутіші меблі купити. а потім трясуться шоб недайбог ніхто там не письнув...
шкода, дійсно шкода тих дітей
в мене сашка колись фукорцином прошовся по дверях, десь стерли, десь залишилось. ну і шо? то ж дитина. воно не буде все життя стіни розмальовувати
Потім те саме буде робити в садку, школі, на стінах будинків?
якраз ті, хто вдома намалювався, то потім більше ніде і не малюють

Зорянівонька
04.09.2011, 08:35
але якшо батькам важливіші стіни/лахи/ремонти/меблі. батьки працюють, лиш би побогачє зробити євро в хаті
Тут не справа в тому що важливіше. Я просто не вважаю нормальним малювання по стінах. Для того є спеціальні засоби. І поки моя дитина не захотіла малювати по стінах. Може тому що я забезпечую її папером і всім іншим? :girl_haha: А як колись намалює, то поясню, що стіни не для того. І раніше думала, що якщо малий таки захоче по стінахмалювати, то виділю йому стіну, зроблю на ній типу рамку з багету і скажу най собі там малює картини. Мені не шкода стіни, але я не підтримую вседозволеність.
А крім того - так, я хочу жити в нормальній хаті з ремонтом і не бачу в тому нічого поганого.

---------- Додано в 08:35 ---------- Попередній допис був написаний в 08:34 ----------

якраз ті, хто вдома намалювався, то потім більше ніде і не малюють
та ні, вони якраз знають що все можна і малюють потім в гостях, в школах...

natorella
04.09.2011, 08:42
Для того є спеціальні засоби. І поки моя дитина не захотіла малювати по стінах. Може тому що я забезпечую її папером і всім іншим?
для розвитку творчих якихось навичок (якшо в дитини є задатки), то радять спеціалісти довзволити випробувати різні фактури і місця для малювання. тобто дитина має с пробувати малювати руками/ногами/носом/пензиками/олівцями тощо по всьому де хоче

вони якраз знають що все можна і малюють потім в гостях, в школах..
ні, зорян, ти помиляєшся. немалюють.

---------- Додано в 08:42 ---------- Попередній допис був написаний в 08:41 ----------

я не підтримую вседозволеність
то не вседозволеність, то цікавість. дитині цікаво намалювати отут. ну якшо не хоче мама і не довзоляє, то звичайно вона бесідою переведе оту зацікавленість на іншу поверхню.

Зорянівонька
04.09.2011, 08:46
для розвитку творчих якихось навичок (якшо в дитини є задатки), то радять спеціалісти довзволити випробувати різні фактури і місця для малювання. тобто дитина має с пробувати малювати руками/ногами/носом/пензиками/олівцями тощо по всьому де хоче
Дякувати Богу в нас не дуже трорча дитина, а така як батьки - сухий логік:) :girl_haha:
Але всеїдно, ми малювали і руками і ногами і носом, і фарбами і буряком і по різних поверхнях. Це якраз завдання мами - забезпечити дитину тою різноманітністю, щоб дитина не мусила сама шукати що би то ще спробувати.

natorella
04.09.2011, 09:10
якраз завдання мами - забезпечити дитину тою різноманітністю, щоб дитина не мусила сама шукати що би то ще спробувати
а якби всупереч всьому ше би і на стіні попробувала?
минулого року сашка в моєї мами олівцем на стіні таких закарлючок понаводив - огого
мама моя (та єщьо любітєльніца чистоти) крик підняла - куда ти дивилась?
а шо там дивитись. я на кухні, їсти на 5 звари/попери/шекупавсього і саша такий втіхаря олівця знайшов і вирішив облагородіть інтре*єр)))
ну шо зробиш? ну вже так є, шо мені - притовкти дитину? взяла мочалку, другу саші і пішли мити ту стіну. під лекцію, шо *ви малі нічого не малювали і не псували, а я тут гарую, і для кого? всьо ли би нищили і нищили*
а я сиділа і згадувала як сашка до мене на кухню прибіг і ТАКими очима дивився, взяв за руку і повів показувати шедевр
обідно стало шо мамі/бабі 1.5 м стіни важливіші за єдного внука
і саша більше ніколи не малював на стіні, він в загалі не хотів малювати. просив шоб хтось інший намалював. аж за рік (зараз) просить фарби і шось там калякає, машинки розмальовує, столик свій, себе деколи)))

проходить то всьо. діти *вимальовуються*. їм хочеться спробувати все.

я як завжди: аналог до носіння на руках - за ті перші роки дитина так виношується, шо потім вже не просить

levandivka
04.09.2011, 09:21
радять спеціалісти довзволити випробувати різні фактури і місця для малювання. тобто дитина має с пробувати малювати руками/ногами/носом/пензиками/олівцями тощо по всьому де хоче
І стіни свої з різними фактурами під це діло надають?

Зорянівонька
04.09.2011, 09:21
все так, але з цим не погоджуюся:

обідно стало шо мамі/бабі 1.5 м стіни важливіші за єдного внука
не стіна важливіша.

manka
04.09.2011, 09:23
батькам важливіші стіни/лахи/ремонти/меблі
не перекручуйте, важливішим є
потрібно вчити дітей цінувати працю інших людей

---------- Додано в 09:23 ---------- Попередній допис був написаний в 09:22 ----------

До речі, запитувала
А якщо дитина захопиться різьбою по дереву? Нехай нищить меблі?
як відреагуєте на таку захцянку?

levandivka
04.09.2011, 09:23
ті, хто вдома намалювався, то потім більше ніде і не малюють
руки болять? :cowboy: жарт, звичайно

natorella
04.09.2011, 09:31
не перекручуйте
я не перекручую. просто батьки отим *цінувати працю* вибудовують такі стіни навколо дитини - і іграшки не розкрутиш, і не помалюєш, і ні сісти десь в болото - бо то всьо праця батьків. а заради кого вони працюють? заради дітей - шоб у них все було. а оте все ні покрутити, ні зламати (так, зламати - бо руйнування - один з етапів становлення інтересів дитини, мус бути), ні помалювати/вимазати
і живуть люди в саркофагах
кому? нашо?

пс - пишу без прив*язки до конкретних форумлян. то лише роздуми і висновки. часто думки ,які збігаються в часі з думками інших людей - як професіоналів (педагогів, лікарів, психологів) так і просто батьків

manka
04.09.2011, 09:33
я ніколи не малювала по стінах і не вважаю, що щось цікаве і життєво-необхідне втратила

natorella
04.09.2011, 09:36
ніколи не малювала по стінах і не вважаю, що щось цікаве і життєво-необхідне втратила
а звідки ви можете знати, якшо не пробували?
цікаво

Ніколь
04.09.2011, 11:06
але якшо батькам важливіші стіни/лахи/ремонти/меблі. батьки працюють, лиш би побогачє зробити євро в хаті, крутіші меблі купити. а потім трясуться шоб недайбог ніхто там не письнув...
Наталь, я не трясусь, в мене всі стіни миються. Я просто
не вважаю нормальним малювання по стінах
І ще.... можливо якби моя квартира ремонт бачила років 20 тому і тим стінам вже б гірше від малюнків не було. може б я по інакшому на це дивилась. Але хочеться ж жити в охайній квартирі, де чисто, а не де двері у фукорцині а стіни у каракулях.
то не вседозволеність, то цікавість. дитині цікаво намалювати отут
ну але цікавість же не обмежується фломастерами на стіні. А візьме цвяха і почне ним по меблях малювати? Чи візьме і квіти наніц пообстригає. У моєму дворі хлопці котів дворових ловили і як не стригли.

Мені простіше змалечку дитині впрививати аккуратне ставлення до оточуючих її речей, до іграшок, до меблів, до нашого помешкання. Аніж дозволити все, а потім коли вона увійде во вкус і з квартири зробить хлів не знати що з тим робити.

---------- Додано в 10:57 ---------- Попередній допис був написаний в 10:54 ----------

і іграшки не розкрутиш, і не помалюєш, і ні сісти десь в болото
це мабуть так цікавіть у хлопчиків проявляється. Бо Юлька максимум може розібрати ляльку по частинам або зняти колеса у машики. Вона іграшкт не псує, вона чистюля і в болото не сяде, а як раптом перемажеться то просить щоб її тут же витерли, вона не любить туи брудною, це в неї з народження, і от до цього її ніхто не привічав.

---------- Додано в 11:06 ---------- Попередній допис був написаний в 10:57 ----------

цікаво
Наталь, ну з таким підходом....
Якщо я ніколи не вживала наркотики і не курила травку, і не вважаю що щось цікаве і життєво-необхідне втратила. ТО тоже виходить як я можу знати якщо не пробувала?
Є певні речі які варто робити, які можна робити, а є певні речі які не варто робити. І мені здається дитині розуміння тих речей кращє прививати змалечку, ніж коли до певного віку роби що хочешь а потім виявляється що поведінку дитини таки треба корректувати.

kvVItKA
04.09.2011, 11:20
це мабуть так цікавіть у хлопчиків проявляється.
мабуть не у всіх, або не зовсім, або нам ще рано говорити:) іграшки поки не ламаєм, але розкручуєм-скручуєм:) Коли Ромаха падає на вулиці то підводиться і показує, що в нього брудні ручки і штани, при тому вимагає щоб з цим щось зробили, але я думаю не тому, що він розуміє, що брудний, а тому що ті піщинки на долонях просто йому заважають, то я рукою стріпую-він йде далі. вологі серветки я впринципі не купую, маю тільки Уряж воду в серветках, беру як десь їдемо в дорогу,якщо підмити треба малого Недавно малювали, то він теж пальчики в баночки з фарбами запихав і показував, що палець брудний і треба витерти:girl_haha: Поки я так само пальці не запхала і не показали, що так можна малювати. А от сьогодні він ручкою помалював мені грудь, ну не те щоб мені шкода, але ручку забрала і сказала, що по мамі малювати не варто:girl_haha:
згадалось, я малювала по стіні, але мала "свій" кусок стіни і було мені тоді років 10-11:) а малювала бо знала, що скоро будуть робити ремонт

Neverland
04.09.2011, 11:36
А от мені пофік на стіни і меблі. Я просто бачу, як зі сторони це цев иглядає. Мені ніколи не давали малювати і сварили, якщо раптом щось царапнула. Зараз те саме. Моїм батькам їх сра*ий ремонт важливіший за дітей і внуків. Ми прийшли з малим в гості, і Святик випадково кинув ложку в ванну, і сколупнулась емаль, десь міліметри 2 в діаметрі. Скільки було крику, щоб ми з чоловіком їм ванну відкупим, бо дитину не вмієм виховувати. Або коли малий малий взяв швабру і легенько задів мамі кухонну поверхню, навіть не подряпав, просто задів, то швабру з криком вирвали і наарали, що я нецінюю нічого, що виховую дитину не так, що він має знати, що речі не так просто заробити... От саме бачачи це я НІКОЛИ не насварю дитину за стіни чи меблі. Люди важливіші за речі. А як не схочу, щоб десь шкодив - спробую пояснити, переключити увагу, але не забороню.

levandivka
04.09.2011, 11:47
Святик випадково кинув ложку в ванну, і сколупнулась емаль, десь міліметри 2 в діаметрі.
Фіга'сь, ложечка...
Чи то емаль така?
А що дитина сама у ванні робила?

малий взяв швабру і легенько задів мамі кухонну поверхню
Інших іграшок/місця не дали? :)

Suzi
04.09.2011, 11:57
Якщо я ніколи не вживала наркотики і не курила травку, і не вважаю що щось цікаве і життєво-необхідне втратила. ТО тоже виходить як я можу знати якщо не пробувала?
Є певні речі які варто робити, які можна робити, а є певні речі які не варто робити. І

Якщо ви спробуєте травку, то погано буде вам.
А якщо дитина спробує малювати на стіні , то їй буде нормально (як мінімум), а не подобається це мамі :)

Neverland
04.09.2011, 12:20
Інших іграшок/місця не дали?
А, ну та, як кажуть мої батьки: дитина має баватися в спеціально створеному для неї місці (манежі) спеціально розробленими по віку іграшками. :) Ібо нефіг шастати де попало і брати дорослі речі, бо іграшки ж спеціаль по віку є...

levandivka
04.09.2011, 12:29
дитина має баватися в спеціально створеному для неї місці
Або під пильним оком опікуна, бо Опіки і травми бувають фатальними.

Ніколь
04.09.2011, 15:44
А якщо дитина спробує малювати на стіні , то їй буде нормально (як мінімум), а не подобається це мамі
мова йшла не про те як це дитині і як мамі
А про те що необовьязково щось пробувати, щоб знати що не є життєво-необхідні речі.

natorella
04.09.2011, 20:29
нам ще рано говорити іграшки поки не ламаєм, але розкручуєм-скручуєм Коли Ромаха падає на вулиці то підводиться і показує, що в нього брудні ручки і штани, при тому вимагає щоб з цим щось зробили, але я думаю не тому, що він розуміє, що брудний, а тому що ті піщинки на долонях просто йому заважають, то я рукою стріпую-він йде далі.
так, то ше вік такий. саша у вашому віці також приходив до мене і руки показував шоб витирали. йому було незвично
а зараз лиш би попарпатись в чомусь)))

дозволити все, а потім коли вона увійде во вкус і з квартири зробить хлів не знати що з тим робити
ну не буде такого. повір. не ввійде во вкус. якшо спробує, подивиться на результат і переключиться на наступне. і не обов*язково то будуть цвяхи, ножиці, чи шо ти там ше так боїшся

Ніколь
04.09.2011, 21:03
повір. не ввійде во вкус. якшо спробує, подивиться на результат
ну ладно, попробує, намалює щось незрозуміле на стіні, подивиться на резальтат. Во вкус не ввійде, допустім на тому її цікавіть закінчиться, а я матиму зіпсовану стіну. Для чого мені такі стіни в квартирі?
і переключиться на наступне
можливо, можливо почне шкрябати чимось твердим по меблям, і що далі?
Це ж псування майна.
А жити в хламовніку з помальованими стінами і поцарапаними меблями і т.д. я не вважаю нормальним. Особливо тоді як це зробила маленька дитина просто щоб подосліджувати. Особливо якщо дитина зіпсувала нормальні речі, а не такі яким вже гірше не буде.

spivanka
05.09.2011, 00:51
интересна тема:)
я от в ранньому дитинстві по стінах не малювала(хоча багато малювала взагалі , бо тато художник), але зате потім у шкільному віці вишкрябала свій автопатрєт на холодильнику і колобка на деревяній панелі...
і тому навчена досвідом:))) дозволила своїй донці малювати на одній зі стін в нашій "дитячій" кімнаті(спеціяльно на біло помальована перед народженням дитини) звісно вона кілька разів по інших стінах троха покалякала але потім попустило..у 1,5-2 роки вже малювала по паперах, спершу великих, потім у альбомчику і досить швидко на пензлик перейшла
так шо ніяких проблем, а мальовидло всім подобається поки:girl_dance:

manka
06.09.2011, 23:25
цікаво
знаю тому, що знаю себе, не малювала на стінах тому, що: або батьки навчили, що для того є папір, або сама це розуміла, або тому, що не мала особливого потягу до малювання і ще до псування речей.

Nyny
12.09.2011, 02:09
а в мене малий малює на коридорі , в нас тамоббивка дерев'яна і такі досить великі плити і на них дуже класно крейдою малювати ) а потім просто протерти ганчіркою )

зато ручкою ніде не малюємо , тільки на папері)

manka
12.09.2011, 12:29
Спробувала уявити, що мій малий любить малювати по стінах. І от ми прийшли в гості і він там вирішив проявити свій талант.(залежить від віку і від самої дитини чи вона зрозуміє, що на тій стіні можна, а на тій ні) Та я б від сорому згоріла якби він комусь попсував майно задля розвитку талантів.

Nyny
12.09.2011, 14:36
manka це як навчиш , мій хоть вдома і малює у ВІДВЕДЕНОМУ місці , а в чужих ні , бо знає де треба це робити )

manka
12.09.2011, 16:03
manka це як навчиш , мій хоть вдома і малює у ВІДВЕДЕНОМУ місці , а в чужих ні , бо знає де треба це робити
не можу сперечатись, бо мої не малюють ніде, тому не знаю. Але думаю, що є той певний проміжок часу коли дитина почала малювати вдома, а те, що десь малювати не можна до неї ще не дійшло.

Nyny
12.09.2011, 16:36
manka може бути , та й і різні діти є . одні спокійні слухають , а інші просто мега енергійні і їм постійно треба шось зробити)

manka
12.09.2011, 22:21
і їм постійно треба шось зробити
саме через те, не хотіла б щоб моя дитина (якби була мегаенергійна)малювала у мене на стінах.А раптом прийду до когось не встежу, а він там напаскудить. До речі, дуже мене злостило, коли дитині дарували фломастери зі словами: "Щоб мав чим мамі стіни малювати."
Так само не переношу коли до мене приходять подруги з дітьми, які перевертають хату верх дном, а батьки на це спокійно дивляться. Тому надаю перевагу таким зустрічам на вулиці (тим більше, що це корисніше). Ну не переношу я бардаку і вчу дітей того ж. Нехай хтось подумає, що для мене ремонт і меблі важливіше дитини, але для мене важливіше дисципліна і (писала вже) навчити дитину змалку цінувати працю інших людей. Вважаю, що для всього є своє призначення: малювати на папері, їсти на кухні за столом і т.д. Мені було дуже приємно, коли один родич прийшовши до нас в гості потім сказав мамі: "Був у них три роки тому на новосіллі і тепер: навіть не видно, що там діти малі - нічого не знищено не зіпсовано" (це він порівняв з тим, як росли його діти: не були навчені цінувати змалку - не цінують і тепер). І справа не в тому, що я дітей муштрую, просто, якось само собою виходить, може старший має цю рису мого характеру. За малого поки мовчу, бо повна протилежність старшому.

Nyny
13.09.2011, 01:29
Думаю шо це таки риса характеру(але і від батьків) бо буває таке коли в таких розумних - порядних людей виростають ну такі чудіки :)

amazon
30.01.2012, 10:22
В мене малий теж нічого не знищив-стіни чисті.Побачимо як буде з доньками

Solomiya
08.02.2012, 13:36
А у нас ще й собака на додачу!)) Якщо буду вигрібать кожен квадратний см, то мами у синочка не стане... то все зайве! Пропилососили, пил протерли і хай повзає дитя у своє задоволення)))

misss
13.02.2012, 09:54
саме через те, не хотіла б щоб моя дитина (якби була мегаенергійна)малювала у мене на стінах.А раптом прийду до когось не встежу, а він там напаскудить. До речі, дуже мене злостило, коли дитині дарували фломастери зі словами: "Щоб мав чим мамі стіни малювати."
Так само не переношу коли до мене приходять подруги з дітьми, які перевертають хату верх дном, а батьки на це спокійно дивляться. Тому надаю перевагу таким зустрічам на вулиці (тим більше, що це корисніше). Ну не переношу я бардаку і вчу дітей того ж. Нехай хтось подумає, що для мене ремонт і меблі важливіше дитини, але для мене важливіше дисципліна і (писала вже) навчити дитину змалку цінувати працю інших людей. Вважаю, що для всього є своє призначення: малювати на папері, їсти на кухні за столом і т.д. Мені було дуже приємно, коли один родич прийшовши до нас в гості потім сказав мамі: "Був у них три роки тому на новосіллі і тепер: навіть не видно, що там діти малі - нічого не знищено не зіпсовано" (це він порівняв з тим, як росли його діти: не були навчені цінувати змалку - не цінують і тепер). І справа не в тому, що я дітей муштрую, просто, якось само собою виходить, може старший має цю рису мого характеру. За малого поки мовчу, бо повна протилежність старшому.
На 100% згідна.
До порядку потрібно привчати змалку.
Я теж люблю сташенно порядок, а чоловік з малку до нього не навчений, за те, коли ми прибираємо свою кімнату, то як чоловік задіяний у прибиранні все блистить.
Буду намагатися дитину також навчити порядку.