КПК

Показати повну версію : Юридична консультація

Сторінки : 1 2 [3] 4 5

yulop
07.05.2013, 17:17
Ви надішліть офіційний лист-запит, щоб Вам видали ці папери. Це буде доказом того, що не хоче роботодавець видавати вам необхідні документи. Завжди офіційні листи трошки налякують наших роботодавців (правда не всіх)

---------- Додано в 16:17 ---------- Попередній допис був написаний в 16:05 ----------

Підкажіть, будь ласка, чи включається в пенсійний стаж навчання у вузі на стаціонарі?
так. Після закінчення вузу Ви влаштовуєтесь на роботу, і у Вашій трудовій книжці (чистій) кадровик повинен зробити запис про навчання у ВУЗі згідно диплому, а потім вже запис про прийняття на роботу.

MIra
08.05.2013, 00:33
Ви надішліть офіційний лист-запит, щоб Вам видали ці папери. Це буде доказом того, що не хоче роботодавець видавати вам необхідні документи. Завжди офіційні листи трошки налякують наших роботодавців (правда не всіх)

Якраз мій роботодавець входить у виключення. ніяких листів вони не приймають, зареєстрували один, і то відповідь не дали, а запит теж возила, то бух сказала що це не є публ. інформація.:girl_haha: пішла я іншим чином- відправила цінним листом з описом- на днях маю його забрати з пошти. ігнор повний. На фірму попасти не можу, бо охорона проінформована, щоб мене не впускали.
Тому шукаю адвоката, щоб допоміг мені у вирішенні цієї проблеми.

yulop
08.05.2013, 11:22
На фірму попасти не можу, бо охорона проінформована, щоб мене не впускали.
Аж цікаво, що ж це за фірма така, тут без суду не обійтись...

MIra
08.05.2013, 17:57
Аж цікаво, що ж це за фірма така...

ПП "Мегасвіт"-це той самий Мегаклас :)

...тут без суду не обійтись...

тому шукаю хорошого адвоката

olangel
13.05.2013, 13:20
Не знаю куди щвернутись, може тут хтось знає. Минулого місяця 17 квітня померла моя ьаьця. Сусідка недавно сказала, що я маю в соцзахист занести свідоцтво про смерть, я туди передзвонила, мені сказали їхати в пенсійни фонд до якого вона належала. В пенсійному посвідчені немає адреси, і я не знаю((( проживала на Новому Львові. Мені сказали, що в пенсійний фонд треба прийти щоб вони перестали робити виплати. На скільки я знаю, вони ще мають щось виплачувати. Похоронами займалась її сестра, вона з Росії, чи брала допомогу на поховання не знаю. Страшенно запоуталась. З чого починати?!

grajynia
13.05.2013, 14:00
порадьте, будь ласка, чи можемо ми щось зробити в тій ситуації: мої батьки здавали квартиру по "договору" через маклера, орендарі попросили відстрочки в оплаті на два тижні, їм пішли на поступки. Але сьогодні мама зайшла по гроші, і виявилось, що вони виїхали. Просто так, не віддавши ключів, не оплативши КП за 2 місяці, і не заплатили, звичайно, за ці два тижні. Тобто кинули нас майже на 2 тис. грн. Маємо їх паспортні дані. Що, в суд на них подавати? Чи дасть щось заява в міліцію, наприклад?

terezka
13.05.2013, 14:54
не віддавши ключів, не оплативши КП за 2 місяці, і не заплатили, звичайно, за ці два тижні. Тобто кинули нас майже на 2 тис. грн

як збираєтесь доводити, що вони це зробили? чи ви їм видавали ключі під розписку про видачу, гроші за квартиру оплачували, розписуючись у журналі, на затримку за два тижні укладено додаток до угоди про відтермінування і т.д.?

grajynia
13.05.2013, 15:39
як збираєтесь доводити, що вони це зробили?
найприкріше, що ми тепер ще й за 2 міс., які вони жили, КП маєм іти платити (світло виглядає так, ніби був постійно включений обігрівач, або ще щось). За тим договором вони мали платити за КП, відповідно, якщо є квитанція, що платили ми, цим можна довести їхній борг.
До того ж договір до серпня, тобто до серпня мали жити і платити, або попередити нас, а не кидати
ви їм видавали ключі під розписку про видачу, гроші за квартиру оплачували, розписуючись у журналі, на затримку за два тижні укладено додаток до угоди про відтермінування і т.д.?
оце все ні, тільки "договір і квитанції за КП

ola-lyola
13.05.2013, 15:56
Що, в суд на них подавати? Чи дасть щось заява в міліцію, наприклад?
Позовну заяву про зобов'язання до виконання умов договору і стягнення суми за оренду і комунальні, а самі вимоги - треба дивитись договір - які там були умови - пеня за прострочення платежів, за який термін попередити про розірвання договору і так далі.
Ну і яким чином проводився розрахунок за квартиру - якщо без письмової розписки, то важко буде довести, що вони не заплатили, хіба стягнути КП.
Добре ще було б заручитись показами свідків-сусідів, коли виїхали і т.д. або актом ЖЕКу.
Але пам'ятайте про те, що інформацію про оренду майна Ви мали надати Податковій - і сплачувати залежно від розміру орендної плати з нього податок на прибуток, якщо звернетеся в суд і будете мати рішення на свою користь, то відповідачі (орендарі) чи виконавча служба може звернутись в податкову і тоді з Вас стягнуть податок на прибуток, який може перевищувати суму заборгованості за договором чи КП.
Щодо заяви в міліцію - то писати, хіба як з хати щось пропало чи є значні пошкодження майна.
Або все-таки написати заяву у міліцію про те, що не повернули ключі, якщо була така вимога за договором і орендарі самі не ставили замок, і попросити орендарів по-доброму розрахуватись за все, якщо розрахуються - забрати заяву і зв'язку із тим, що досягли згоди. Воть

terezka
13.05.2013, 15:59
якщо є квитанція, що платили ми, цим можна довести їхній борг
квитанція за комунальні ніяк не підтверджує особу того, хто оплачував. Її відсутність чи наявність у когось не є ознакою того, що саме та особа здійснювала оплату. Навіть наявність договору з кожною службою (жек, світло, газ, вода) про тимчасове проживання там більшої-меншої кількості осіб не може бути підтведженнямм того, яка саме особа оплачувала комунальні

Vyruchalochka
13.05.2013, 21:44
Сусідка недавно сказала, що я маю в соцзахист занести свідоцтво про смерть, я туди передзвонила, мені сказали їхати в пенсійни фонд до якого вона належала. В пенсійному посвідчені немає адреси, і я не знаю((( проживала на Новому Львові. Мені сказали, що в пенсійний фонд треба прийти щоб вони перестали робити виплати. На скільки я знаю, вони ще мають щось виплачувати. Похоронами займалась її сестра, вона з Росії, чи брала допомогу на поховання не знаю. Страшенно запоуталась. З чого починати?!
Сихівський та Галицький Пенсійний фонд на Сихові(просп.Червоної Калини 35), навпроти ТЦ Верхній Шувар - 5-ти поверховий коричневий будинок.Фонди на 3 і 4-му поверхах. Телефон Галицького -(0322) 45-60-49, Сихівського -(032) 222-45-28, (032) 222-45-25. Починайте з дзвінка, бо Вам далеченько їхати...

Юкола
14.05.2013, 20:37
Дівчата, а що важливіше - покази свідків чи документ?

В моїй епопеї з затопленням жеківці акт склали неправильно - тільки самі там підписалися, а мені з ним не ознайомлювали. Бо вони начеб то приходили, коли мене вдома не було. Хто відкривав їм двері вони на знають, але і тій примарній особі вони також не давали нічого підписувати.
Тобто є акт, де написано, що причина затоплення - протікання в моїй квартирі. Підписи лише жеківців.
Свідчили в суді.
Два мужики казали по-різному. Один,що акт писали на кухні в мене, другий - в жеку. Один - що їх той мужик не пускав до хати і лаявся, другий - що спокійно пустив і мовчки дивився, як вони акт пишуть.
Тітка взагалі сказала, що вона в дверях стояла і нічого не бачила, а підписала акт, бо довіряє чоловікам.

Так от у вироку написано, що свідки довели те, що я дійсно винна у залитті.

А як же документ? То що, тепер ті акти нічого не значать і просто достатньо отак тим халатним жеківцям посвідчити і все?

tanchyk
17.05.2013, 12:33
Потребую поради юристів. У нас закритий двір в центрі міста. Навпроти нашого будинку знаходиться музичне училище, тобто у нас практично спільний двір, відокремлений метровою огорожею. Головний вхід в училище ззовні вулиці, а у нас виходить їх внутрішній дворик. Так-от виявилось, що директор училища вирішив на внутрішньому дворику зробити бар-літній майданчик. Уже повним ходом йде підготовека до встановлення столиків іт.д. Невже він має на це право, це ж державна установа і жилий двір, де бавляться діти і де знаходиться дитячий майданчик. Бар з вулиці не буде видно на вулицю, лише ми будемо бачити, жильці будинку. Виходить, що усі крики, лайку та музику ми будемо чути, як у себе вдома. адже загальна відстань від нас до училища менше 20 метрів. З них наших неповних 8 і далі літній бар. Куди звертатись, як діяти далі?

ola-lyola
17.05.2013, 13:50
Дівчата, а що важливіше - покази свідків чи документ?
Згідно ст.57 Цивільного процесуального кодексу - Доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
2. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів.
ст.212 суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
2. Жоден доказ не має для суду наперед встановленого значення.
3. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
4. Результати оцінки доказів суд відображає в рішенні, в якому наводяться мотиви їх прийняття чи відмови у прийнятті.
Куди звертатись, як діяти далі?
Першим ділом з'ясувати чи має він виділену земельну ділянку і чи має дозвіл на встановлення літнього майданчика. Звертатись із скаргою у інформац. центр Львівської міської ради.
Тут є ще ньюнс - що директор навчального закладу впринципі не має права займатись такою діяльністю, тому найперше треба взнати хто і що саме встановлює і чи це буде порушувати Ваші права на прибудинкову територію - її площу Вас скажуть в ЖЕКу

siriuska
17.05.2013, 18:43
Моїй мамі в червні 55 стаж 30 років є, куди звернутися щоб надали толкову пораду на рахунок оформлення пенсії? зараз закони нові, в пенсійний фонд страшно йти, бо там незнати скільки треба вистояти, щоб щось по темі розказали.Буду вдячна за відповідь.

Lvivna
21.05.2013, 22:07
Добрий день! Хочу проконсультуватися нарахунок відкриття своєї справи. Хочу зареєструвати ФОП на фіксованому податку для продажу на ринку взуття. Торгувати буду разом ще з однією людиною, яка працює позмінно на повному окладі в підприємстві. Питання, як краще реєструватися, щоб були гарантії якісь обидвом, і як оформляти її, чи обов"язково сплачувати у ПФУ податок повний, якщо це і так робить підприємство?

uaWife
22.05.2013, 22:09
#516 [цензура] [цензура]
Вчора, 21:07 - Додати допис в закладки
Lvivna
Senior Member
Місто: : Львів
Дописів: 211
Дякую!: 28
Подякували 431 раз в 138 дописах
Відповідь: Юридична консультація
Добрий день! Хочу проконсультуватися нарахунок відкриття своєї справи. Хочу зареєструвати ФОП на фіксованому податку для продажу на ринку взуття. Торгувати буду разом ще з однією людиною, яка працює позмінно на повному окладі в підприємстві. Питання, як краще реєструватися, щоб були гарантії якісь обидвом, і як оформляти її, чи обов"язково сплачувати у ПФУ податок повний, якщо це і так робить підприємство?

ПП можете зареструвати на одну особу, а іншу візьмете найманим працівником або підпишете з нею цивільно-правову угоду.Що для Вас є гарантіями? Якщо це стаж і майбутня пенсія, то при цьму в будь-якому порядку змушені платити ЄСВ. За себе ПП сплачує і ЄСВ і ЄП, всього 630 грн/міс. Якщо ваш найманий працівник ще десь працює, то ви його можете взяти як найманого працівника на неповний робочий день (тиждень) і необхідно буде сплачувати всі податки із ЗП і нараховувати на ФОП ЄСВ, незалежно від того, що за нього вже хтось платить і не залежно від того, що ви за своє СПД сплачуєте ЄСВ 398 грн\міс.
Ось так.

Rona
24.05.2013, 15:50
Дівчата, потрібна допомога:
якщо людина багато років пропрацювала за кордоном, як перевести належну їй закордонну пенсію в Україну? куди йти (тут, там)?

Lvivna
25.05.2013, 17:35
Чи можна глянути на типовий договір оренди за якоюсь ссилкою і що обв"язково має бути вказано в ньому?

---------- Додано в 13:35 ---------- Попередній допис був написаний в 13:30 ----------

Чи має бути обов"язково складено акт передачі приміщення в оренду? Як краще оформити документи, щоб не промахнутися в чомусь?

uaWife
27.05.2013, 14:50
Чи має бути обов"язково складено акт передачі приміщення в оренду?
ОБОВЯЗКОВО!

сніжна
27.05.2013, 16:25
типовий договір оренди за якоюсь ссилкою і що обв"язково має бути вказано в ньому
типових зразків у інтернеті- дуже багато.Умови ( якщо це не визначено ще і особливим правовим режимом майна, що передається в оренду- тут є свої нюанси): предмет договору, сторони та їх права і обов язки, строк, порядок використання, оплата, амортизація, умови повернення, відповідальність сторін, припинення чи розірвання договору, можливість суборенди і т.п.
має бути обов"язково складено акт передачі приміщення в оренду
так.

winner
27.05.2013, 20:07
Підкажіть будь ласка в який час і дні, по закону, можна проводити шумні ремонтні роботи в квартирі, і що має перевагу,закон України чи рішення зборів членів кооперативу?

lawyer
27.05.2013, 20:45
що має перевагу,закон України чи рішення зборів членів кооперативу?
Закон України має перевагу, оскільки це акт вищої юридичної дії. А взагалі рішення зборів членів кооперативу не повинно суперечити нормам закону.

сніжна
27.05.2013, 22:12
в який час і дні, по закону, можна проводити шумні ремонтні роботи в квартирі
є Закон України «Про забезпечення санітарного таепідемічного благополуччя населення»та Постанова Кабінету міністрів України «Правила користування приміщеннями житлових будинків»:Зокрема, у нічний час, із 22 год. до 8 год. на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. На таких об’єктах також забороняється ремонтні роботи, що супроводжуються шумом, у робочі дні з 21 год. до 8 год., а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар тих приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм (стаття 24 Закону).Санітарними нормами допустимого шуму в житлових кімнатах квартир, житлових приміщеннях будинків: вдень не більше 55 Дб, а в нічний час не більше 45 Дб.
що має перевагу,закон України чи рішення зборів членів кооперативу?
рішення зборів кооперативу узагалі не можуть протиречити нормам законодавства України

Lambada
04.06.2013, 15:55
Підкажіть, хто знає.
Укладається договір оренди квартири приватною особою, тобто договір між орендодавцем і орендарем. Обидва не є підприємцями, задокументовують свої відносини, не реєструючи при цьому договір в нотаріуса чи інакше, не сплачують податку.
В разі виникнення спору щодо відшкодувань чи інших питань, і якщо справа дійде до суду - чи береться до уваги договір, чи має він юридичну силу? ЯК бути з тим, що жоден не платить податку за фактичну оренду квартири?

Дуже прошу поради від людей з досвідом в таких питаннях:girl_tender:

Rodionochka
05.06.2013, 17:03
Потребую поради адвоката.
Історія довга та запутана))). Почну з початку))). Була в мого діда сестра в Зимній Воді. Мала вона доньку - інвалід дитинства (зараз їй 58 років). І мали вони будинок з землею. Донька має коліжанку, теж інваліда з дитинства. Жили по сусідству. Коли мама коліжанки померла, дідову сестру з донькою переселили до коліжанки в кімнату, а в їх хату переселився племінник коліжанки. Мама вмерла, донька домовилась з племінником коліжанки, що він з сім"єю (дружина та донька) буде проживати у її хаті, а вона буде жити з його тіткою. І напише на нього заповіт по хаті та землі. Поїхали до нотаріуса в Пустомити. І замість заповіту їй дали підписати договір купівлі-продажу. Це був кінець 2009 року. Вона НЕ ЗНАЛА, що підписує договір купівлі-продажу, НІХТО ЇЙ НЕ ДАВАВ ЖОДНИХ ГРОШЕЙ. У цьому договорі вказано, що розрахунок провівся ДО підписання договору. Є там і ще один пункт - вона має право проживати у цьому будинку до кінця життя. Але, оскільки вона не знала, що залишилась без хати, спала спокійно. Коли пройшло 3 роки, ставлення цих людей до неї різко змінився. Її побили, вона захотіла відмінити заповіт і взнала, що вже немає хати, що можуть вигнати з хати, в якій живе в любий момент. Виявилось, що її хотіли виписати з хати (племінник написав заяву (є копія заяви) але, наскільки мені відомо, її не виписали. Коли це все вилізло мій дядько поїхав до тих людей і записав на диктофон розмову, де вони говорять, що грошей їй ніхто не давав. Після того, як пройшло 3 роки, вони поміняли вікна, добудували гараж. Зараз вони кажуть, що вклали туди 40 тис.євро і вимагають від неї цих грошей. Страшні та неприємні люди, які підіймають руки на двох беззахисних інвалідок. Образи та хамство просто з порогу(((.
Питання - чи є шанс визнати такий договір не дійсним, оскільки розрахунку не було проведено і як це довести (коліжанка була з нею весь час, навіть в нотаріуса, може це підтвердити)? Куди йти спочатку? Може варто підключити журналістів? Чи взагалі були такі преценденти, коли через стільки років договір визнавали не дійсним?
Може хтось порадить людину, яка вже вела подібні справи.
Допоможіть, будь-ласка, просто людина може залишитись на вулиці!!!

Matvijko
05.06.2013, 22:47
Дівчата підкажіть будь ласка, як саме і коли після декрету потрібно поновлятись на біржі??? І що робити, якщо не поновилась вчасно, дитині зараз 5 років, а поновлення не було. Буду вдячна за відповідь

tinkaKris
06.06.2013, 11:47
Допоможіть будь-ласка, маю проблему з сусідами((
Поверхом вище живе батько (який постійно у відрядженнях) і син 17 років, який стабільно обкурений і пяний. Кожну ніч там гулянка, через день ми з чоловіком туди приходимо їх заспокоювати, з 1:00-4:00 я не сплю вже який тиждень ...;(
Міліція на виклик просто не приїзджає((((((((((
Куди йти ??? Кому ще скаржитись????
Є може якісь варіанти через суд??
І ще батько його колишній прокурор і тому малий думає що у нього вседозволеність..

nattsol
06.06.2013, 19:46
сьогодні трапислася така історія: доки чекали з чоловіком на трамвай, один пропустили, бо там було багато людей, а ми з дитиною не хотіли туди пхатися з нього вийшла дівчина у супроводі 3-х чоловіків ), які почали про щось сперечатися з дівчиною.
ситуація склалася така: 1 чоловік назвався контролером і, супроводжуючи мову 3-поверховими матюками, погрожував дівчині міліцією за безкоштовний проїзд (вона, в свою чергу, виправдовувалась, що передала за проїзд, а один з присутніх чоловіків чомусь забрав квиток собі і не схотів віддавати).
в розмову втрутилася жінка, яка також вийшла з трамваю, і мій чоловік, бо жоден з тих "контролерів" не назвав імен і не схотів показувати посвідчення (лише один мав бейджик, але ми не роздивились, що там було написано.
в результаті того всього, чоловіка теж обматюкали ще й пригрозили фізичною розправою, дослівно "як побачать десь в центрі".

мене цікавить таке питання, якщо писати скаргу в Львівелектротранс, якими нормативно-правовими актами можна було б її підкріпити?

Just me
06.06.2013, 20:18
якщо писати скаргу в Львівелектротранс, якими нормативно-правовими актами можна було б її підкріпити?
Жодними. На таке самоуправство слід було викликати міліцію, бо не факт, що то працівники Львівелектротрансу, цілком можуть бути якісь самозванці.

evromix
06.06.2013, 23:19
Потрібно оформити дарчу на будинок у селі. Підкажіть, які документи і в яких інстанціях (селищна рада, районна) потрібно зібрати? Дякую!

olitsisa
07.06.2013, 12:29
Міліція на виклик просто не приїзджає((((((((((
Куди йти ??? Кому ще скаржитись????
Для початку : кожен виклик який потрапляє в міліцію має бути задокументований, і як що ні хто не приїхав в ночі,то на наступнтй день має прийти дільничний і запитати *з якої причини викликали*. Як що було декілька викликів на які ні хто не відреагував можете сходити до дільничного написати заяву, на яку вам мають відповісти письмово(таких заяв має бути три і автоматично накладається адмін штраф на ту особу ). Як що не допоможе , їдіть в райвідділок. Ну, а як що і там глухо , тоді в прокуратуру з заявою що дільничний і іже с нім нічого не роблять. В нашому випадку допомогло після написання заяви в дільничного. Ходив до тої пані що по ночах гульбанила, затихли)) Правда може бути такий варіант що вони не будуть визнавати те що гульбанять і дільничний має ходити по сусідах і опитувати чи чують вони те саме що ї ви. Ми ходили одразу з сусідкою, писала заяву я але від двох.

Sertce
07.06.2013, 14:03
Дівчата, скажіть, xто знає, чи є такий закон, що матерям, які відносяться до категорії одинокиx, належить одноразова виплата у сумі 5000грн. Чи це правда? Знайома казала. Не знаю, чи це так. Якщо так, то які документи потрібні? Дякую

сніжна
07.06.2013, 18:25
чи є такий закон, що матерям, які відносяться до категорії одинокиx, належить одноразова виплата у сумі 5000грн.
законодавством такої виплати не передбачено

Aprelia
08.06.2013, 21:36
Підкажіть, будь-ласка, в ПП хорошого юриста-адвоката по сімейних справах,
- для подруги шукаємо бюджетного, але завзятого спеціаліста. Дякую!

Lemeshchuk
11.06.2013, 11:06
Підкажіть будь-ласка таке: Якщо жінка подає на розвід з чоловіком і хоче розподілу майна (в спільному користуванні 2-ох кімнатна квартира по 50%) як ділиться така квартира судом, бо зрозуміло що така квавртира не може бути розміняна на дві 1-о кімнатні.
Або може хто порадить недорогого адвоката щоб проконсультуватися з ним.

allusya
19.06.2013, 13:47
Чи може жінка перебуваючи в декреті на основному місці роботи, працювати офіційно на неповну ставку в іншій організації?

Margarett
19.06.2013, 14:01
перебуваючи в декреті
Якщо неофіційно би то було, то можна працювати (підпрацьовувати). А у Вашому випадку виглядає, що то мала би бути робота по сумісництву. А це є офіційне працевлаштування. Відповідно декретна відпустка у такому випадку є неможлива.

silvia
19.06.2013, 15:10
Чи може жінка перебуваючи в декреті на основному місці роботи, працювати офіційно на неповну ставку в іншій організації?
ст. 18 Закону про відпустки "За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині третій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною
вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.
При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в
період відпустки для догляду за дитиною." ( працювати треба меньше 8 год в день)

сніжна
19.06.2013, 15:42
жінка перебуваючи в декреті на основному місці роботи, працювати офіційно на неповну ставку в іншій організації
праця за сумісництвом на умовах неповного робочого часу жінки, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку- дозволена. Аналогічна ж праця жінки, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 6 р. без збереження з\пл- законодавстом остаточно не врегульована ( тут є кілька колізій), том може трактуватися і як заборонена і як "прямо не заборонена, але і прямо не дозволена".

ola-lyola
19.06.2013, 15:52
Якщо жінка подає на розвід з чоловіком і хоче розподілу майна (в спільному користуванні 2-ох кімнатна квартира по 50%) як ділиться така квартира судом, бо зрозуміло що така квавртира не може бути розміняна на дві 1-о кімнатні.
Згідно рішення Конституційного суду
Право подружжя на поділ майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, закріплено у статті 69 Кодексу. Поділ майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, здійснюється шляхом виділення його в натурі, а у разі неподільності присуджується одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними (частини перша, друга статті 71 Кодексу), або реалізується через виплату грошової чи матеріальної компенсації вартості його частки (частина друга статті 364 ЦК України).
На практиці найчастіше квартира присуджується комусь одному, з виплатою половини вартості іншому. Але й бачила такі рішення, коли суд просто виділяв частки в спільній квартирі подружжя і надалі жило там. Суд буде брати до уваги той факт, чи хтось з подружжя має інше житло/нерухомість, і якщо наприклад чоловік має частку в маминій навіть невеличкій квартирі, а жінка окрім оспорюваної не забезпечена житлом - то цілком імовірно суд прийме рішення на користь дружини. Також суд бере до уваги той факт, з ким залишаться діти, і т.д.
Найгірший варіант - це коли квартира реалізується у примусовому порядку виконавчою службою, бо матеріальна компенсація частки в такому майні буде невисокою. Тому краще до суду домовитись між собою і просити суд розділити майно в такому варіанті, як буде найбільш підходити обом.

Alicia
19.06.2013, 16:29
Ви повинні зібрати і докази відсутності особи- акт про не проживання особи протягом певного часу, покази свідків. докази перебування відповідача у ін. місці і т.п.
а обов'язково докази перебування відповідача у ін місці? попередній власник виїхав з України, ніхто не знає куди саме, але ще приписаний... хочемо через суд виписати, вже рік як купили квартиру і його не бачили.

Lambada
25.06.2013, 19:02
попередній власник виїхав з України, ніхто не знає куди саме, але ще приписаний...
і ви на таке погодилися? ця особа ж має право на вашу квартиру!
Ми мали таке - одна знайома продавала будинок, в якому приписані доньки, які вже пару років в Італії - і виписати їх без них - просто ніяк... це шахрайство, і, відповідно, стаття... а доньки мають право на квартиру, і це право в них ніхто не може забрати навіть через декілька років...

Маріка
25.06.2013, 19:28
Як скласти заяву на отримання алімкнтів. Які ще документи для цього потрібно?
Якщо я прийду в суд, то там є зразки чи мені самій потрібно шукати юриста для складання позову?
За новим КК я маю право на безкоштовну юридичну допомогу, то куди мені по неї звертатися?

lawyer
25.06.2013, 23:38
і ви на таке погодилися? ця особа ж має право на вашу квартиру!
Яке право? Право власності? Ні! Право розпорядження? Ні! Право користування? Так. Але "прописка" (себто реєстрація місця проживання) не має нічого спільного з правом власності. Не слід ототожнювати ці поняття. А процедура "виписки" з квартири власником регламентована чинним законодавством.

Margarett
26.06.2013, 12:00
на отримання алімкнтів
Зразків позовних заяв такого типу в "НЕТІ" досить. Є непогана стаття щодо цього питання, дещо може прояснити.

http://wona.com.ua/alimenti-na-ditinu/

Viva
26.06.2013, 12:04
Як скласти заяву на отримання алімкнтів. Які ще документи для цього потрібно?
Якщо я прийду в суд, то там є зразки чи мені самій потрібно шукати юриста для складання позову?
За новим КК я маю право на безкоштовну юридичну допомогу, то куди мені по неї звертатися?

Новий КК регламентує кримінальні правовідносини, а у Вашому випадку питання аліментів, сімейних правовідносин, регулюється Сімейним кодексом, а не Кримінальним кодексом.
Зразки в суді Ви не отримаєте.
Документи, які Вам будуть потрібні:
• копія св-цтва про народж. дитини;
• копія св-цтва про укладення шлюбу (копія св-цтва про розірв. шлюбу);
• довідка з ЖЕК про те, з ким із батьків проживає дитина;
• копія паспортів (Вашого та чоловіка) (по можливості);
• довідка про доходи (Ваша та чоловіка) (по можливості).

Можуть помогти у Вашій справі і іншій документи (вплинути на розмір аліментів), але це вже залежить від Ваших обставин, інформацією по яких я не володію, на жаль

Lambada
26.06.2013, 12:51
А процедура "виписки" з квартири власником регламентована чинним законодавством.
я не уточнила - у випадку, з який я стикалася - по спадщині право мали і діти, які довго за кордоном.
З іншої сторони - в наших реаліях цілком можливо, що після виписки приїжджає "прописаний" з-за кордону, і подає позов до суду... я був прописаний, а мене виселили без мене... а тепер я бомж, але маю право...
Крім того, людина без прописки наприклад не зможе отримувати пенсії і соціальні виплати... так що нюансів трохи є...
Я би не хотіла такої квартири, де прописана чужа людина, тим більше попередній власник...

попередній власник виїхав з України, ніхто не знає куди саме, але ще приписаний

terezka
26.06.2013, 14:26
після виписки приїжджає "прописаний" з-за кордону, і подає позов до суду... я був прописаний, а мене виселили без мене... а тепер я бомж, але маю право....
якщо людина не є власником, то відсутність за місцем прописки/реєстрації протягом 6-ти місяців уже є підставою для зняття з реєстрації.

Lambada
26.06.2013, 15:39
якщо людина не є власником, то відсутність за місцем прописки/реєстрації протягом 6-ти місяців уже є підставою для зняття з реєстрації.
ВИ, напевне, праві.
Це ж скількох людей, які на заробітках, можна зняти з реєстрації...

lawyer
26.06.2013, 22:23
я не уточнила - у випадку, з який я стикалася - по спадщині право мали і діти, які довго за кордоном.
То діти прийняли спадщину і набули право власності чи як? Бо що з того, що вони мали право, якщо ним не скористалися?

Lvivna
26.06.2013, 22:53
Добрий вечір! Підкажіть, будь-ласка, процедуру закриття ФОП, реальну по часу в нашій рідній львівській ДПІ. Справа в тому, що місяць тому відкрито було на людину ФОП 1 класу для торгівлі, але сталося так, що оренда зірвалася, діяльність не ведеться взагалі, і тепер немає змісту платити даремно Єдиний податок і Єдиний соцвнесок, бо людина і так на офіційній роботі. На червень Єдиний податок сплачено, вже кінець місяця, як правильно почати процедуру?

Lambada
27.06.2013, 12:22
То діти прийняли спадщину і набули право власності чи як? Бо що з того, що вони мали право, якщо ним не скористалися?
Будинку власник - чоловік, який помер, спадкоємці - дружина і дві доньки. Доньки жили і живуть в Італії багато років, завжди були прописані в тому ж будинку.
За спадщиною - кожен має 1/3 будинку, і продати його знайома не може без доньок. Сама з ними не спілкується - такі в них відносини. І нотаріуси не погоджуються без доньок продати будинок мами, бо мама за спадщиною володіє тільки частиною будинку.
Звісно, що тут є юридичні нюанси, куди повернеш - туди і вийде, але навіть якщо вона без доньок їх випише з будинку, і навіть продасть, то ЯКЩО доньки повернуться до України, подадуть позов - то будуть мати на то право, чи не так?
Ми ж усе-таки в країні чудес живемо...

lawyer
27.06.2013, 17:40
За спадщиною - кожен має 1/3 будинку, і продати його знайома не може без доньок. Сама з ними не спілкується - такі в них відносини. І нотаріуси не погоджуються без доньок продати будинок мами, бо мама за спадщиною володіє тільки частиною будинку.
Звісно, що тут є юридичні нюанси, куди повернеш - туди і вийде, але навіть якщо вона без доньок їх випише з будинку, і навіть продасть, то ЯКЩО доньки повернуться до України, подадуть позов - то будуть мати на то право, чи не так?
чесно, з вашого допису дуже тяжко щось зрозуміти, бо ви пишете про неможливі речі. що означає, що кожен має по 1/3 будинку? дочки прийняли спадщину чи ні?

KAPUCHINKA
27.06.2013, 18:26
може мається на увазі співвласники, а не спадкоємці?

tsvetochek
01.07.2013, 17:15
підкажіть будь ласка, можливо хтось стикався з таким: потрібно звільнити з роботи найманого працівника без його присутності, бо за станом здоров'я з'явитися в центр зайнятості не може. А так як ЦЗ відмовляється розривати трудові договора без самого найманого, то чи може хтось з родичів представити дану особу по довіреності?
чи може потрібні ще якісь довідки з лікарні, або ін?

kraplynka
02.07.2013, 00:12
Добрий вечір! Підкажіть, будь-ласка, процедуру закриття ФОП, реальну по часу в нашій рідній львівській ДПІ. Справа в тому, що місяць тому відкрито було на людину ФОП 1 класу для торгівлі, але сталося так, що оренда зірвалася, діяльність не ведеться взагалі, і тепер немає змісту платити даремно Єдиний податок і Єдиний соцвнесок, бо людина і так на офіційній роботі. На червень Єдиний податок сплачено, вже кінець місяця, як правильно почати процедуру?
Спершу потрібно звернутися до держреєстратора за місцем реєстрації ФОП (інформація про перелік необхідних документів та скачати форми можна на сайті ЛМР). Жодних проплат здійснювати не треба. Держреєстратор приймає документи і надає вам опис, з яким ви вже маєте йти в податкову. В тому описі буде зазначено дату, раніше якої ви не зможете закритися - через 2 міс. (оскільки згідно з законодавством публікується повідомлення про ваше закриття, щоб всі кредитори встигли пред'явити свої претензії). На протязі 3-ох днів після відвідин реєстратора копію того опису, а також заяву 8-опп, а також 4-ОПП та інші свідоцтва та патенти видані ДПІ потрібно здати у відповідному вікні у ДПі. І ще одне - до проведення перевірки маєте закрити банк. рахунки, якщо такі відкривалися на ПП. У згаданій 8-опп ви зазначаєте контактні дані, по яких впродовж місяця з вами зв'яжуться щодо проходження перевірки, і повідомлять які саме док-ти слід мати при собі для її проходження. Після успішного проходження перевірки податкова надасть вам спеціальну форму 22-опп для держреєстратора. Також після проходження перевірки у податковій слід звернутися в ПФУ теж для проходження перевірки і отримання від них довідки. Там теж потрібно подати копію опису (кажись), копію довідки, яку вам видасть податкова, і напишете там відповідну заяву. І в ДПІ і ПФУ можуть захотіти від вас подання "ліквідаційної" звітності на дату подання зазначених заяв. Довідка ДПІ дійсна довше, ніж ПФУ, і перевірка в ПФУ проходить значно швидше. Якщо діяльність фактично не велася, то перевірка буде дуже швидкою.
Разом з тими всіма довідками йдете до реєстратора, необхідно буде заповнити ще одну форму - і Вас закривають.
І ще одне - щодо сплати податку уточніть в ДПІ, але наскільки пригадую, звітність і податки ви маєте здавати і платити доти, поки вас не перевірять і не видадуть довідку для держреєстратора.
В ДПІ та ПФУ Вас вичерпно проконсультують, а держреєстратори керуються ЗУ "Про держреєстрацію юросіб та ФОП". Успіхів!

glasses
02.07.2013, 00:28
І я за порадою. Дівчата, підкажіть. Завтра йдемо оформляти угоду по оренді офісу. На що особливо потрібно звернути увагу, щоб нас там часом не кинули.

YULKAZOZYLKA
02.07.2013, 12:46
Мені потрібен адвокат, просто АС, "битий вовк", який "зуби з"їв" по спадковому праву !!! Може хто знає/чув про такого!!! Терміново!!!

Мар"яночка
02.07.2013, 12:49
підкажіть будь ласка як можна розірвати кредитний договір з банком стосовно споживчогокредиту?

Margarett
02.07.2013, 13:00
[quote=tsvetochek;1591779]ЦЗ відмовляється розривати трудові договора[/quote
Центр зайнятості у тій справі відіграє роль органа, який реєструє та знімає з реєстрації трудові договори, що укладені між ФОП і найманим працівником і підтверджує записи внесені роботодавцями до трудових книжок. Є певна процедура щодо вчинення тих чи ін. дій. Перегляньте Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України 08.06.2001 № 260.

Lvivna
03.07.2013, 11:17
Ще одне запитання по ФОП:чула,що ФОП можна не закривати,а тимчасово “заморозити“,подати в ДПІ заяву про неведення діяльності,і таким чином не платити,поки не ведеться діяльність,єдиний податок,і відповідно внесок в ПФУ.Чи можливо так зробити?

kraplynka
03.07.2013, 16:51
Ще одне запитання по ФОП:чула,що ФОП можна не закривати,а тимчасово “заморозити“,подати в ДПІ заяву про неведення діяльності,і таким чином не платити,поки не ведеться діяльність,єдиний податок,і відповідно внесок в ПФУ.Чи можливо так зробити?
Я такого не чула, чесно кажучи, всі знайомі переходили на загальну систему і здають пусті декларації і звіт в ПФУ (тепер кажись і декларацію всього-навсього раз в рік тре здавати, якщо діяльність не ведеться). І так в будь-який момент відновлюєш собі діяльність.

Юкола
04.07.2013, 18:59
Дівчата, я зараз у декреті на півроку (мала довідку, що дитина потребує домашнього догляду). Мушу за декілька тиж. виходити.
перед декретом використала відпустку за 2012 і одразу пішла в той декрет. За минулі роки усі відпустки використані.

Чи можу я, коли вийду з декрету, одразу взяти відпустку за 2013?
Якщо ні, то скільки часу мушу пропрацювати?

ola-lyola
04.07.2013, 19:46
скільки часу мушу пропрацювати?
за заг. правилом 6 міс, але є винятки, глянь може тобі щось підійде
Ст.10 ЗУ "Про відпустки"
Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки
повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення
шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.

У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до
закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх
тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу.

Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються:
1) жінкам - перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та
пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше
дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;
2) інвалідам;
3) особам віком до вісімнадцяти років;
4) чоловікам, дружини яких перебувають у відпустці у зв'язку
з вагітністю та пологами;
5) особам, звільненим після проходження строкової військової
або альтернативної (невійськової) служби, якщо після звільнення із
служби вони були прийняті на роботу протягом трьох місяців, не
враховуючи часу переїзду до місця проживання; { Пункт 5 частини
сьомої статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1276-VI
( 1276-17 ) від 16.04.2009 }
6) сумісникам - одночасно з відпусткою за основним місцем
роботи;
7) працівникам, які успішно навчаються в навчальних закладах
та бажають приєднати відпустку до часу складання іспитів, заліків,
написання дипломних, курсових, лабораторних та інших робіт,
передбачених навчальною програмою;
8) працівникам, які не використали за попереднім місцем
роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не
одержали за неї грошової компенсації;
9) працівникам, які мають путівку (курсівку) для
санаторно-курортного (амбулаторно-курортного) лікування;
10) батькам - вихователям дитячих будинків сімейного типу;
11) в інших випадках, колективним або трудовим договором.

Юкола
04.07.2013, 22:35
Олю, дякую.

Мены колись стара кадровичка пояснювала, що термын пывроку стосується власне тих, хто тільки влаштувався.
Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються:
У мене далеко не перший рік. Лікарняні і декрет не вважаються перервами в роботі.

Що до п.1. - в декрет я збираюся аж восени, тому, напевно, поки не актуально.

Напевно, дати чи не дати відпустку в таких випадках на розсуд керівництва.

ola-lyola
05.07.2013, 00:04
Тоді треба дивитись період який дає право на щорічну основну відпустку, який рахується від дати прийняття на роботу, тобто право на відпустку виникає не з початку 2013 року (ну хіба взяли на роботу в січні 2013))) а з дати прийняття на роботу. Якщо вийшли швидше/пізніше цієї дати-кількість днів - пропорційно часу який закінчився докінця періоду. Коли можна взяти - згідно графіку відпусток на підприємстві або за домовленістю з власником.Воть

сніжна
05.07.2013, 00:13
можу я, коли вийду з декрету, одразу взяти відпустку за 2013
лише за згодою керівництва. Або якщо така умова передбачена колективним договором ( якщо він на вашому п-ві діє). За загальним же правилом відпуска у зручний час надається вагітній жінці за її бажанням, але тут є обмеження у періоді- до або після декрету ( тобто приєднується )

kraplynka
05.07.2013, 22:38
Поясніть, будь-ласка, коли працюєш по трудовій, чи при розрахунку лікарняних враховується період роботи підприємцем на єдиному податку в минулому?
Якщо так, то який підтверджувальний документ такий найманий працівник має надати роботодавцю?

Gentle
08.07.2013, 14:47
Чи хтось знає який термін давності на судові справи по самовільному будівництву? Чи за самобуди можна штрафувати в будь-який час поки він стоїть?

KAPUCHINKA
08.07.2013, 17:15
Дівчата, недавно бачила статтю, де повідомлялося, що декрет тепер буде йти у стаж Хіба раніше декрет у стаж не ішов?

http://tsn.ua/ukrayina/vagitnim-ukrayinkam-pochali-zarahovuvati-dekret-u-strahoviy-stazh-300365.html

kraplynka
08.07.2013, 17:21
Дівчата, недавно бачила статтю, де повідомлялося, що декрет тепер буде йти у стаж Хіба раніше декрет у стаж не ішов?
я про цю подію писала у Темці "робота після декрету". У мене таке враження, що у нас з тим стажем крутять-вертять, для потреб розрахунку пенсії приймають один період, для розрахунку соцвиплат - інший...і ніде не можуть надати чіткої консультації, а знайти в неті ще не вдалося. Мені на роботі при розрахунку лікарняних не включали термін перебування у відпустці по догляду - чи правильно це?

algo
08.07.2013, 18:01
що декрет тепер буде йти у стаж Хіба раніше декрет у стаж не ішов
не йшло тих 4 місяці лікарняного.

pravovuk
08.07.2013, 21:10
Хіба раніше декрет у стаж не ішов?
Йшов у загальний стаж, а у страховий не йшов....

Sirenetta
09.07.2013, 11:40
Gentle Відповідь: Юридична консультація

--------------------------------------------------------------------------------
Чи хтось знає який термін давності на судові справи по самовільному будівництву? Чи за самобуди можна штрафувати в будь-який час поки він стоїть?
Потрібно розглядати кожен випадок окремо, залежно від того, яка історія в самобуду. Зараз інспектори, які перевіряють наявність самобудів перший раз штрафують на суму близько 4000 грн. і виносять припис про демонтаж. Якщо власник не виконав припису, то тоді ще раз штрафують на суму близько 5000 грн. і подають в суд позовну заяву про примусовий демонтаж самобуду. Крім того, тепер значно посилився контроль за самобудами. Але до кінця року є хороша можливість узаконити самобуди по так званій декларації про готовність обєкта до веддення в експлуатацію (за умови наявності приватизованої земельної ділянки, на якій стоїть самобуд). І тоді ніякі штрафи і суди не загрожують :girl_smile:

Gentle
09.07.2013, 12:21
Дякую Sirenetta!
до кінця року є хороша можливість узаконити самобуди по так званій декларації про готовність обєкта до веддення в експлуатацію
А можна детальніше? Де можна почитати про це?

ola-lyola
09.07.2013, 14:27
до кінця року є хороша можливість узаконити самобуди по так званій декларації про готовність обєкта до веддення в експлуатацію (за умови наявності приватизованої земельної ділянки, на якій стоїть самобуд)
І мені цікаво - це якийсь новий спосіб узаконення і чому докінця року? Наскільки мені відомо,для отримання декларації про готовність об'єкта до введення в експлуатацію, необхідно отримати декларацію про початок виконання будівельних робіт або повідомлення про початок будівельних робіт для будинків присадибного типу до 300 м. кв. і не більше 2 пов. з мансардою. А маючи ці документи - не можна говорити про самобуд - бо це є звичайна адмін. дозвільна процедура.
Узаконення самобуду - це визнання права власності на новостворене (реконструйоване майно) без отримання на це згоди. Є два шляхи:
1. Адміністративний у міській раді, докладніше тут (http://city-adm.lviv.ua/portal/for-citizen/faq/municipal-problems/5002-jak-uzakoniti-samobudi) окрім погодження з пожежниками та санстанцією, бо це вже відмінили.
2. В судовому порядку - визнання права власності на новостворене/реконструйоване майно, необхідно висновок ліцензованої організації що обєкт відповідає буд. нормам і документ на землю. Проблємно, якщо немає документів на землю і заперечує власник земельної ділянки, але швидше.
Є різниця - чи це нове будівництво, добудова, чи надбудова, якої власності будинок, багатоквартирний, чи приватний і т.д. від того залежить як узаконювати.
Стосовно терміну позовної давності - маю практику скасування у 2013 році права власності на самобуд визнаний рішенням суду у 2008 році, і поновили термін на апеляц. оскарження. Докладніше хіба в ПП

sip
09.07.2013, 14:40
підкажіть будь ласка як можна розірвати кредитний договір з банком стосовно споживчогокредиту?

Беручи до уваги судову практику, це зробити майже неможливо. Гроші Ви отримали і зобовязані їх повернути із сплатою процентів і на тих умовах, які передбачені договором, який ви підписали, а отже і ознайомлені.
Звичайно існують випадки коли Банк "не правий", і з цим можна поборотися.
Для того щоб допомогти у Вашій ситуації, необхідно трохи більше інформації, а саме: яка ситуація призвела до того, що Ви вирішили розірвати кредитний договір? які саме дії Банку ви вважаєте неправомірними? Коли та у якій валюті укладався кредитний договір?

Sirenetta
09.07.2013, 15:59
І мені цікаво - це якийсь новий спосіб узаконення і чому докінця року? Наскільки мені відомо,для отримання декларації про готовність об'єкта до введення в експлуатацію, необхідно отримати декларацію про початок виконання будівельних робіт
А можна детальніше? Де можна почитати про це?
Відповідаю: Про це можна почитати в Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж (затверджений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 19.03.2013р. №95).
Цей Порядок якраз встановлює процедуру та умови прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт та механізм проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж.
Якщо коротко описати процедуру, то до територіального органу Держархбудінспекції України необхідно подати:
заяву
заповнену декларацію про готовністо обєкта до експлуатації
технічний паспорт
звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж обєкта
документ, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою
Якщо всі документи в порядку, тоді Інспекція виносить Постанову про адміністративне правопорушення, якою накладає штраф. Ви сплачуєте цей штраф і після того вам реєструють декларацію. І завершальний етап - це реєстрація нерухомості в реєстраційній службі на підставі цієї декларації.
Звичайно в кожній справі є свої нюанси, але тут всього не опишеш. Я особисто реєструвала по такій процедурі свій будинок, який був добудований без жодних дозволів, а також новозбудований будинок свекрухи в селі (хоча в свекрухи був дозвіл про початок будівельних робіт, але нам швидше і дешевше вийшло його зареєструвати по вищевказаній процедурі). Ці будинки я реєструвала в 2012 році, тому там перелік документів був трошки інший.
Заодно хочу відповісти на запитання чому саме до кінця року є можливість зареєструвати. В 2012 році діяв інший Наказ, відповідно до якого реєстрували Декларацію. На той час ще реєструвало нерухомість БТІ, а не реєстраційна служба, і головною умовою узаконення самобудів була вимога, щоб вони були збудовані до 2009 року. Всі хто знав про можливість узаконення в такий спосіб дуже спішили встигнути до кінця року, бо закінчувалась дія Наказу. Але на щастя прийняли новий Наказ, який діє зараз, хоча у звязку зі змінами до законодавства змінилась і сама процедура такого узаконення.Крім того, підняли суму штрафів і постійно змінюється перелік документів, які необхідно подати. У звязку з тим, ніхто не знає скільки ще часу буде діяти цей Наказ(бо в попередньому термін дії був вказаний до кінця 2012 року) і чи його взагалі не скасують. В 2012 році було простіше і дешевше це все зробити. Тому варто також поспішати і в цьому році. Ці всі нюанси я знаю з практики, бо і зараз займаюся підготовкою документів для такої реєстрації самобудів.

ola-lyola
09.07.2013, 16:54
Але ж цей наказ стосується лише будинків садибного типу і дачних будинків і документи на землекористування мають бути відповідні, в межах Львова таких мало, ну і наказ актуальний для будинків, збудованих до березня 2011 року. Але кому це підходить, як варіант. А земельна ділянка надавалась для чого, там де Вт узаконювали будинок?

olitsisa
09.07.2013, 19:37
Я є одинокою матір'ю , збираюсь одружуватись, чи втрачаю я допомогу по догляду за дитиною до 18 років, чи лише в тому випадку , як що майбутній чоловік усиновить мою дитину?

Sirenetta
10.07.2013, 01:22
Але ж цей наказ стосується лише будинків садибного типу і дачних будинків і документи на землекористування мають бути відповідні, в межах Львова таких мало, ну і наказ актуальний для будинків, збудованих до березня 2011 року. Але кому це підходить, як варіант. А земельна ділянка надавалась для чого, там де Вт узаконювали будинок?
Наказ стосується не лише будинків садибного типу, а й індивідуальних будинків (так званих особняків). Такий варіант підходить багатьом людям, оскільки є багато добудов до власних будинків, гаражів, сараїв, літніх кухонь, які були не те, що збудовані до 2011 року, а взагалі в 90-х роках і їх не узаконювали, бо потрібно було багато дозволів і погодження цілого ряду інстанцій. Але звісно це при умові наявності договору оренди на земельну ділянку або державного акту. В межах Львова і поза його межами є дуже багато власників земельних ділянок, на яких люди самовільно собі щось добудовували. Я тут не говорю про узаконення таких самобудів як МАФи, де просто захоплювалась земельна ділянка міста, і справи йшли не лише в суди загальної юрисдикції, а й в третейські суди. Не йде мова й про справи де узаконюються балкони чи інші добудови в багатоквартирних будинках. Для конкретики наведу власний приклад: Мої батьки в 1991 році купили невеличкий особнячок разом з земельною ділянкою. На землю відразу без проблем виготовили Державний акт, де вказувалось, що земля відведена для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд. А от будинок батьки почали розширяти і добудовувати, в результаті чого з одно-поверхового будинку загальною площею 70 кв.м. зробили двоповерховий площею 170 кв.м. Крім того, на ділянці збудували ще гараж, пивницю та сарай. В технічному паспорті відобразили ці всі зміни, але стояв штамп, що це самобуд, а Свідоцтво на власність було лише на тих 70 кв.м. От і стояв собі цей самобуд більше як 10 років (будинок не можна було ні продати, ні подарувати,бо в техпаспорті стояв штамп самобуд), доки в 2012 році не вийшов Наказ. В наших сусідів аналогічна ситуація. Ще одні знайомі добудували собі 2-ий поверх над гаражом. Свекруха моя, наприклад, успадкувала земельну ділянку і старенький будинок на селі, який згодом розібрала і збудувала собі гарненький новий будиночок вже значно більшої площі. Тож можу наводити ще дуже багато таких прикладів і це питання є надзвичайно актуальним на даний час.

ola-lyola
10.07.2013, 10:42
доки в 2012 році не вийшов Наказ.
Він не новий, до 2012 року був наказ аналогічного змісту - від 24.06.2011 року №91 але на об'єкти збудовані до 31.12.2009 року. На який посилаєтесь Ви продовжує термін до березня 2011 року.
Наказ стосується не лише будинків садибного типу, а й індивідуальних будинків (так званих особняків).
В Наказі вказано - індивідуальних (садибних) житлових будинків, і сюди не відносяться усі особняки, згідно законодавства є обмеження щодо площі і поверховості.Також обмеження щодо цільового призначення - якщо земельна ділянка буде не в межах житлової чи громадської забудови.
і це питання є надзвичайно актуальним на даний час.
Дійсно зараз це дуже актуально, незнаю як у селах, а от у Львові багато хто немає документів на землю, і виходить замкнуте коло - узаконити самобуд не можуть, бо нема землі,а землю отримати не можуть, бо є самобуд. Ну і будинок має бути збудований до відповідного часу і це має бути прописано у техпаспорті.
можу наводити ще дуже багато таких прикладів
Я також:girl_flirt: але мої будуть не такі позитивні і більша половина визнання в судовому порядку, особливо щодо добудов, розширення, визнання пр. вл. на господарські будівлі, які не відображені у техпаспорті і т.д., тому що на практиці цей наказ мало застосовується, можливо тому що необхідно досить багато умов - зем. ділянку відповідного призначення, будинок має бути збудований до відповідної дати і це має бути відображено в техпаспорті, будинок має бути певної площі/поверховості і т.д. а на практиці вилазить дуже багато нюансів.
Але ще раз повторюсь - кому підходить - це варіант.

Sirenetta
10.07.2013, 17:40
Я також але мої будуть не такі позитивні і більша половина визнання в судовому порядку, особливо щодо добудов, розширення, визнання пр. вл. на господарські будівлі, які не відображені у техпаспорті і т.д., тому що на практиці цей наказ мало застосовується, можливо тому що необхідно досить багато умов - зем. ділянку відповідного призначення, будинок має бути збудований до відповідної дати і це має бути відображено в техпаспорті, будинок має бути певної площі/поверховості і т.д. а на практиці вилазить дуже багато нюансів.
Але ще раз повторюсь - кому підходить - це варіант.
Якщо зайти в Інспекцію Держархбудконтролю, то там можна побачити чергу з людей, які власне хочуть застосувати цей наказ. Хоча я з Вами згідна в тому, що на практиці його аж не настільки часто застосовують, але тому, що мало кому відома така процедура. Фактично головна умова для його застосування - це приватизована земельна ділянка, а техпаспорт можна без проблем і новий намалювати з відображенням усіх змін. Крім того, в окремих випадках люди, які знають такий шлях узаконення навіть знаходять можливість приватизувати спершу землю для того, щоб пройти саме процедуру, передбачену Наказом. Я ні в якому випадку не говорю, що це дуже просто все зробити, але на мій погляд, значно швидше і простіше, ніж пройти вище описану Вами процедуру погодження через міську раду чи в судовому порядку, куди також треба подати цілу купу документів і в кінцевому результаті не факт, що рішення суду хтось не оскаржить. Звісно, що на практиці безліч випадків, коли без суду не обійтись ніяк, особливо коли нема можливості виробити документи на землю чи є декілька співвласників, які не можуть домовитись мирно про розподіл частки. Але для людей, які мають документи на земельну ділянку - це найкращий варіант.

Krosha
11.07.2013, 14:14
Підкажіть, будь ласка, що потрібно для прописки дитини. Прописати хочу її за своїм місцем поживання. Чи потрібно згідно з законодавством щось від батька дитини, який прописаний за іншою адресою?
(Він зі мною не спілкується, і тому добитись чогось від нього буде важкувато)

irushka
11.07.2013, 15:11
Моїй подрузі зі Сколівського району потрібна консультація в земельних справах, буду дуже вдячна, якщо хтось підкаже до кого можна звернутися, можливо у Львові чи Стрию, бо в Сколе знайти підтримки неможливо.
Коротко про ситуацію. Хата моєї подруги стоїть в селі поруч з церквою, біля церкви - цвинтар. За хатою мають невеличкий город, який власне і межує з подвір`ям церкви, цей город не приватизований, але в користуванні їхньої сім`ї вже понад 60 років.
Церковний комітет на чолі з типовою сільською "активісткою" вирішив, що церкві конче треба того города, щоб зробити там стоянку для автомобілів прихожан, аргументуючи тим, що город сім`я моєї подруги захопила самовільно, типу вкрала в села. Вони почали відстоювати свою землю ( ну як в селі не мати грядки біля хати?), і тут почалася справжня війна. Церковний комітет всіма правдами і неправдами намагається нашкодити їм, пишуть заяви в міліцію з відвертою брехнею, намагаються позбавити роботи маму моєї подруги, періодично ввлаштовують мітинги під їх хатою з матами, лайками і прокльонами на адресу сім`ї, на тому ж городі тепер періодично з`являються якісь вінки/ворожіння.
Подруга їздила до Львова, намагалась знайти в архіві якісь земельні документи - не знайшла. Є дослідник історії села, який знає правду і каже, що земля дійсно їхня, але офіційно свідчити не хоче, бо боїться тої зграйки нелюдів, які йдуть по головах заради того клаптика землі. Допомоги і підтримки нема взагалі, бо всі бояться стати на їхній захист, те саме з юристами в районі, які брати-свати тим церковним активістам.
Була би дуже вдячна, якби хтось порадив що робити і до кого можна звернутись, хоча б за порадою.

olitsisa
11.07.2013, 19:53
Прописати хочу її за своїм місцем поживання.
Потрібна довідка з жеку чоловіка , про те що дитина не прописана в нього . І дивлячись для чого вам потрібна прописка? Як що для держ. допомоги , то здається можна обійтись довідкою з жеку ( якась форма №...) підписаною сусідами , про те що дитина проживає з вами .

Irunaqwerty
11.07.2013, 21:55
Дівчата, я до вас! В мене трохи інше питання - що треба для того, щоб оформити догляд за старшими батьками або родичами (вік 82 і 87 років)? Порадьте будь-ласка, хоча б з чого починати. Дякую.

Krosha
12.07.2013, 11:48
І дивлячись для чого вам потрібна прописка?
Прописати дитину все рівно рано чи пізно доведеться. Враховуючи, якщо дійсно потрібно довідку від батька дитину, в мене цей процес може затягнутись надовго.
Тому й цікавить мене, чи дійсно довідка від батька потрібна...

Ya Nata
12.07.2013, 11:55
У мене також питання . Я зараз в відпустці по догляду за дитиною. (зараз малому 5,5 і мені в жовтні потрібно вже виходити на роботу ). За час моєї відпустки посади, на якій я була , зараз немає. Ось мені і цікаво : чи мені скажуть - "допобачення - посади немає, ви нам не потрібні" ... як то правильно з юридичної точки?

silvia
12.07.2013, 14:24
як то правильно з юридичної точки
п.1. з юридичної точки зору ( ст. 2 Закону про відпустки) за особою, що перебуває у відпустці ( чи то щорічна чи то по догляду за дитиною до 3- х чи до 6 -ти років-...) зберігається її посада. Тут іншого й не може бути.
п. 2. Зі сторони роботодавця ( ми практикували таке на п-ві) це може виглядати так - за 2- 2,5 місяці ( вимога ст. 49 КЗпП) до закінчення відпустки вас можуть попередити( письмово), що посада, яку Ви обіймали, підлягає скороченню і тоді в день виходу на роботу Вас звільняють у звязку з скороченням (п. 1 ст. 40 КЗпП).
Якщо ж цього не зроблять - то див. п. 1. тобто посада однозначно має бути у штатному розкладі.
Як варіант - Ви виходите на роботу ( бо ж закон гарантує вам це) і Вас активно просять піти.

Ya Nata
12.07.2013, 14:42
посада, яку Ви обіймали, підлягає скороченню
За час моєї відпустки в нас був змінений штатний розклад, тому моєї посади зараз вже не має в штатному розкладі. А як посади не має, то на яке місце я маю виходити? значить мають запропонувати інше ? ну або
активно просять піти.

silvia
12.07.2013, 14:50
в нас був змінений штатний розклад, тому моєї посади зараз вже не має в штатному розкладі Вас хтось про це попередив письмово, що Ваша посада скорочуєтьсяу силу тих чи інших обставин? ( щоб у ШР скоротити посаду потрібен відповідний наказ, а не просто так ы про це в обовязковому порядку повідомляють працівника. Вас скоротити не можуть, бо ст. 184 забороняє звільнити у звязку з скороченням жінку, що є у відпустці по догляду за дитиною. ). Пропонували іншу посаду письмово? ( мали пропонувати, бо закон зберігає за вами посаду на п-ві на час відпустки) і вийти ж ви маєте кудись, правда))) і числитесь теж Ви на п-ві))) і табелюють же вас теж по якісь посаді ( бо мають табелювати) і звільняти вас будуть ( ну чи не будуть)))) з якоїсь посади....
Звісно буває, що міняється штатний, але тоді, осіб які у відпустці про це попереджують та пропонують інші посади.
Може ви просто чогось не знаєте. Табель обліку роб. часу складається на усіх працівників, навіть тих, хто у відпустці. Поцікавтесь, яку посаду зазначено там.Ви наразі працівник компанії !

allusya
15.07.2013, 16:00
Дівчата потребую консультації, готова зустрітись і оплатити послуги. Можливо потрібно буде представляти інтереси в суді

Nuson
24.07.2013, 16:52
Як можна оскаржити прописку дитини в квартирі, згоду на що дав тільки батько дитини|, а решта членів сім’ї - ні ( прописано в квартирі 5 осіб, один з них неповнолітній, квартира не приватизована)? В суді ведеться справа про виселення дружини мого брата і її 2 неповнолітніх дітей. Є документ, де начальник міграційної служби заборонив прописувати будь-кого в дану квартиру. На які статті посилатись, щоб зняти дитину з реєстрації?

Юкола
24.07.2013, 17:12
чи дійсно довідка від батька потрібна..
я подавала довідку з жеку тата дитини (здається, називаються "про склад сім"ї" - там зазначено усіх, хто прописаний в тій самій квартирі, що і він). Таку довідку може зробити будь-хто, з родичів чоловіка.
А ще треба було заяву від нього, що він не проти, якщо дитину пропишуть за місцем прописки матері. Офіційно, він має її особисто в жеку написати
якщо у жеку тітоньки вас знають, то ви можете принести з хати ту заяву.

Малому 5 років - ще жодногоразу прописка ніде не знадобилася.

Знаю дітей в під"їзді, котрі вже в школу ходять, але ніде не прописані.

terezka
24.07.2013, 17:13
квартира не приватизована
хіба згода прописаних потрібна? потрібна лише згода власників.

olitsisa
25.07.2013, 11:53
потрібна лише згода власників.
Як що квартира не приватизована , то власників немає. Право власності набувають ті особи які там проживають(прописані) і подають документи на приватизацію.

terezka
25.07.2013, 13:55
Як що квартира не приватизована , то власників немає.
я в курсі, просто прописування до матері чи батька дитини не потребує згоди усіх решти прописаних у державній квартирі.
І зовсім незрозуміло на якій підставі працівники міграційної служби забороняють прописувати когось у квартирі, тим більше дитину до батька?

Nuson
25.07.2013, 14:54
І зовсім незрозуміло на якій підставі працівники міграційної служби забороняють прописувати когось у квартирі,
Справа якраз в тому, що прописали дитину, але є позовна заява в суді про виселення тих осіб з даної квартири, оскільки житлоdf площа в 12 кв. м. не дозволяє жити 3 сім’ям. Крім того, є відкрита кримінальна справа про побиття моєї матері, неодноразові звернення в правоохоронні органи, органи опіки (недоглядали за дітьми, не годували дітей, старша дитина за рік навчання школу взагальному відвідувала максимум 2 місяці, в квартирі зробили повну антисанітарію, зловживають спиртними напоями).

terezka
25.07.2013, 15:00
органи опіки
цілком можуть виселити дружину брата, а неповнолітніх дітей без надання їм житла виселяти-виписувати не можна, про що знають ті органи опіки дуже добре

Nuson
25.07.2013, 15:45
Старша дитина прописана за місцем проживання першого чоловіка, але братова дружина хоче позбавити батьківських прав першого чоловіка, щоб мій брат всиновив цю дитину і також прописати в тій квартирі. До-речі, після перевірки органів опіки, вони принаймні меншій дитині їсти почали давати, а до всього іншого сказали: "Оскільки в квартирі є новий холодильник і газова плита, значить все добре". Тобто органам опіки абсолютно всеодно до дітей, їм не потрібно зайвої роботи...

raspberry
31.07.2013, 22:42
Порадьте, будь-ласка, толкового юриста по договірному праву. Хочу проконсультуватись по договору страхування. Дякую.

Fiyalka
04.08.2013, 16:40
Порадьте будь-ласка, що робити, знайома вагітна 4 місяць, працює не по трудовій, хотіла оформитись їй пояснили що деректор вагітних неоформляє (нові зміни , нові податки) що можна зробити?

silvia
05.08.2013, 00:05
що можна зробити? заставити директора прийняти на роботу ми не можемо)
хіба "накапати" куди слід на це порушення "робота не по трудовій", але кому від цього стане краще? Знайомій точно ні....

Margarett
05.08.2013, 10:25
[/COLOR]хіба "накапати" куди слід на це порушення "робота не по трудовій"
Територіальна державна інспекція праці у ЛО (вул. Валова, 31), то їхній хліб. Склали би акт на роботодавця за порушення та й притягнули до адміністративної відповідальності. Таких треба виявляти.

Gentle
05.08.2013, 11:24
працює не по трудовій, хотіла оформитись їй пояснили що деректор вагітних неоформляє
По-моєму, тут вагітність для директора не аргумент. Вона пішла працювати не по трудовій свідомо, з чого він зараз раптом повинен її оформити? З логіки директора все зрозуміло. Ну а в неї логіка своя - теж зрозуміло.

Fiyalka
05.08.2013, 23:48
По-моєму, тут вагітність для директора не аргумент. Вона пішла працювати не по трудовій свідомо, з чого він зараз раптом повинен її оформити? З логіки директора все зрозуміло. Ну а в неї логіка своя - теж зрозуміло.
напишу детальніше, працювала по трудовій і 4 роки тому пішла вона в декрет(на 3р) вийшла з декрету в вересні 2013, на протязі 3 місяців 2 рази брала лікарняне (дитина хворіла) і їй сказали що вона зриває роботу(ну наговорили всякого) сказали звільнитись і ходити через день. на рахунок вагітності дуже непереживала бо директор оформляв як хтось був вагітний а зараз ні (через цей от закон що роботодавець має сплачувати податок)

silvia
08.08.2013, 15:04
сказали звільнитись і ходити через день. тобто вона звільнилась все-таки з роботи і зараз працює без оформлення "через день" так?
якщо так, то знову ж - директора аж ніяк не заставите оформити знову її на роботу хіба напишете у відповідні органи про порушення трудового законодавства.

Маріка
11.08.2013, 20:21
У грудні закінчується відпустка по догляду за дитиною до 3-х років і потрібно виходити на роботу. Чи можу я написати заяву, щоб працювати не повний день, а на 0,5 ставки?

silvia
11.08.2013, 22:50
Чи можу я написати заяву, щоб працювати не повний день звісно.
ст. 56 КЗпП " На просьбу вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років ............, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень.
Оплата праці в цих випадках провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Уляна Поберейко
15.08.2013, 23:51
у травні 2012 року в нас помер тато (він проживав і був приписаний на галицькому перехресті квартира приватизована )з татом проживав і був прописаний ще його син(тобто мій брат)коли тато помер брат було 17 років,і ми незнали як переоформити квартиру на брата оскільки деякі нотаріуси говорили що треба чекати 18 років ,а тепер нам кажуть все робити через суд,підскажіть як правильно все зробити а то кожний нотаріус говорить по свому

сніжна
16.08.2013, 14:38
тепер нам кажуть все робити через суд,
якщо минув 6-місячний термін, визначений законодавством для прийняття спадщини, поновлення строків йде через суд.

Уляна Поберейко
16.08.2013, 15:56
якщо минув 6-місячний термін, визначений законодавством для прийняття спадщини, поновлення строків йде через суд
але через пів року брату все рівно небуло б 18 оскільки брат народився в січні а тато помер в травні

poputochka
16.08.2013, 16:05
Заяви про прийняття спадщини, згідно ЦК подаються самостійно з 14 років. Для цього до нотаріуса за місцезнаходженням спадщини в 6-місячний строк з дня відкриття спадщини подається відповідна заява (зазвичай до державної нотаріальної контори у відповідному районі).
З вашого допису не зрозуміло, чи звертався брат з такою заявою, чи був заповіт, чи спадкування по закону, чи брат є єдиним спакоємцем першої черги і т.д.

Уляна Поберейко
16.08.2013, 16:12
Заяви про прийняття спадщини, згідно ЦК подаються самостійно з 14 років. Для цього до нотаріуса за місцезнаходженням спадщини в 6-місячний строк з дня відкриття спадщини подається відповідна заява (зазвичай до державної нотаріальної контори у відповідному районі).
З вашого допису не зрозуміло, чи звертався брат з такою заявою, чи був заповіт, чи спадкування по закону, чи брат є єдиним спакоємцем першої черги і т.д.
з заявою незвертався,він є єдиним спадкоємцем першої черги

Дана
16.08.2013, 16:40
є єдиним спадкоємцем першої черги
Але ж ви пишете що це ваш брат, тобто він не єдиний спадкоємець, є ще ви.
Мій дідусь жив з моєю тітко, там прописаний, окрім того має хату в селі, написав заповіт на мою маму, після смерті дідуся до 6 місяців мама подала заяву на відкриття спадщини, тітка на тут спадщину не претендує, і все рівно нотаріуси вимагають письмову відмову тітки від спадщини.
Зараз ви все маєте робити через суд, вам правильно нотаріуси кажуть. Потрібно подати позов в суд для продовження терміну подачі заяви на прийняття спадщини, після позитивного рішення суду, ваш брат з тим папером йде до нотаріуса і відкриває спадкову справу.

poputochka
16.08.2013, 16:55
Є два шляхи:
1. Йдете до державної нотконтори у вашому районі - брат пише заяву про видачу свідоцтва про право на спадщину. При цьому посилається на ст. 1268 ЦК України Спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 Цивільного кодексу, він не заявив про відмову від неї., і надаєте(збираєте) необхідні документи (Нотаріус має сказати які, або почитайте Інструкцію про вчинення нотаріальних дій) . У випадку відмови - оскаржуєте її у суді.
2. Одразу звертаєтесь до суду з заявою про продовження строку на прийняття спадщини.

Уляна Поберейко
16.08.2013, 19:12
Але ж ви пишете що це ваш брат, тобто він не єдиний спадкоємець, є ще ви.
Ми по мамі рідні а по татові ні(це був мій відчим а оскільки він прийшов коли мені було 4 рочки тому я його і кликала тато,бо він мені дійсно замінив тата)

Cypress
18.08.2013, 00:02
Підкажіть, будь ласка, чи можна приватизувати прибудинкову територію (живу у багатоквартирному будинку), яка у нас обгороджена сіткою і якою користуємось приблизно 15 років?

Юкола
19.08.2013, 15:11
Ст.10 ЗУ "Про відпустки"
Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки
повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення
шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.
У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до
закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх
тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу.
1) жінкам - перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та
пологами або після неї,
чи правильно я розумію, що перед декретом я можу взяти відпустку, якщо, навіть, цього року на відпустку я ще не напрацювала
(після піврічного декрету я до нового декрету працюватиму лише 2.5 міс).

silvia
19.08.2013, 15:39
ця стаття ( зокрема виділене) стосується новеньких ( вагітних), хто прийшов на п-во і хоче піти у відпустку повної тривалості до настання 6 міс. терміну роботи на п-ві. Якщо ви лише прийшли на п-во -тоді так, ця стаття Ваш випадок.
Якщо Ви вже "старожил" на п-ві, тоді ваша підстава на відпустку повної тривалості ст. 20 п. 2 ЗУ "Про відпустки"- " до відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році. Тобто відпрацювавши до наст. декрету к-ка місяців ,Ви маєте право на відпустку повної тривалості.

Юкола
19.08.2013, 17:04
відпрацювавши до наст. декрету к-ка місяців ,Ви маєте право на відпустку повної тривалості
так, я "старожил")

ну от ніколи не повірю, що наша кадровичка, котра працює практично 40 років, цього не знає :girl_devil:
І що їй від того, чого мені голову крутить, що на відпустку я не напрацювала?...

---------- Додано в 16:04 ---------- Попередній допис був написаний в 16:00 ----------

ст. 20 п. 2 ЗУ "Про відпустки"
чи можете дати посилання, бо я щось не знаходжу...

silvia
19.08.2013, 17:15
то їй треба роздрукувати саме цю статтю й дати почитати. Може забула.., може ніхто не просив за 40 років такого а тут ви ))))):girl_wink:
А якщо чесно, то кадровику потім трошки напряжно може бути розраховувати вам відпускні періоди, а ще раптом звільнетесь, то відрахування робити. Ті старі кадровики вони ще старої закалки і роблять все щоб лишній раз не паритись. Але то її роботи і вас то не цікавить Є законом передбачене право - скористайтесь.

---------- Додано в 13:08 ---------- Попередній допис був написаний в 13:07 ----------

чи можете дати посилання, бо я щось не знаходжу... наприклад тут http://www.jobs.ua/pravo/vacation/lib-article-96/

---------- Додано в 13:15 ---------- Попередній допис був написаний в 13:08 ----------

повторю ще раз
Нюанс, може Ви не помітили, а я не акцентувала - в статті звучить " до відпустки приєднати" тобто взяти повну щорічну відпустку Ви можете після того як закінчиться ваш лікарняний - приєднуєте до лікарняного щорічну.

Юкола
19.08.2013, 18:27
" до відпустки приєднати" тобто взяти повну щорічну відпустку Ви можете після того як закінчиться ваш лікарняний - приєднуєте до лікарняного щорічну
тобто я можу взяти відпустку лише після лікарнянного декретного?
А приєднати щорічну відпустку до лікарняного перед ним я не зможу?

порилася в закону і знайшла у 10статті

Щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються:

1) 2).....
3) жінкам перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї;

пробачте, що мордую, але форум не раз мені був у пригоді у розмові з нашою кадровичкою... вона в нас жіночка така компанєйська, але як доходить діло до заяв та іншого, краще до неї йти у всеозброєнні

---------- Додано в 17:27 ---------- Попередній допис був написаний в 17:25 ----------

І ще мені цікаво, якщо все ж таки мені відмовляться надавати ту відпустку, що робити?

silvia
19.08.2013, 21:12
Щорічні відпустки надаються згідно з графіком на п-ві. Жінці вагітній закон гарантує надання щорічної відпустки у зручний час поза графіком. Тобто у жінки є невикористана відпустка, що їй належить використати у робочому році, яку вона може використати у зручний для себе час. - або до лікарняного або після. У вас невикористаної відпустки немає. ( Чи може все-таки є за попередні роки? багато де накопичують відпустки, надають не повністю якщо є - розмова інша.
Якщо ж невикористаної відпустки у вас немає ( ви її ще не заробили) а хочете взяти повну щорічну відпустку ( 24 к.д. ) то закон вам це дозволяє статтею 20 шляхом приєдняння 24 к.д. до лікарняного.
що робити?можна просити встановити неповний роб. день на тих 2,5 місяці ( пару годин). взяти на к-ка тижнів лікарняне.

irchukmip
21.08.2013, 23:20
Підкажіть, будь-ласка, чи є обов`язковим укладання договору про матерільну відповідальність касира. І хто (податкова, статистика, КРУ і тд) при перевірці вимагає пред`явити такий договір

silvia
21.08.2013, 23:43
Є певний перелік посад, з якими укладаються договори про повну МВ.
згідно ст. 135 КЗпП України це "тільки з працівниками, які і обіймають посади або виконують роботи, безпосередньо пов'язані зі збереженням, опрацюванням, продажем (відпусканням), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих йому цінностей".
Якщо ж п-во приватне, то у колективному договорі може бути передбачено моюливість встановлення МВ і для інших посад.

Vyruchalochka
30.08.2013, 18:42
Дівчата- юристи, підкажіть, в яку організацію пожалітися на не виконання юридичною особою зобов"язань. Ситуація -оплачено товар на поточний рахунок ТЗОВ, а відвантаження затягується, що мене нервує, оскільки склад не у Львові.

poputochka
30.08.2013, 23:42
в яку організацію пожалітися
В суд...Як що є угода, якою передбачено терміни відвантаження, та штрафні санкцїї за їх порушення, все просто- "б"ємо рубльом"- нараховуємо штрафні санкції за кожен день прострочення поставки, виставляємо претензію, тоді- до суду...
Але, як я розумію, у вас все не так просто...

Vyruchalochka
31.08.2013, 11:37
В суд...Як що є угода, якою передбачено терміни відвантаження, та штрафні санкцїї за їх порушення, все просто- "б"ємо рубльом"- нараховуємо штрафні санкції за кожен день прострочення поставки, виставляємо претензію, тоді- до суду...
Але, як я розумію, у вас все не так просто...
В мене є виставлений рахунок та оплата, що прирівнюється до договору)))
Суд не варіант, мені треба отримати товар.

Юкола
31.08.2013, 12:10
Дівчата, скажіть, чи йде до стажу, що враховують при нарахуванні днів відпустки
час коли я перебувала на лікарняному і час до- і післяпологового лікарняого (ті 70+56днів)? Чи тільки ті дні, котрі я дійсно була на роботі?

silvia
31.08.2013, 22:50
чи йде до стажу, що враховують при нарахуванні днів відпустки
час коли я перебувала на лікарняному і час до- і післяпологового лікарняого так, цей період зараховується ( 126 днів = 8 к.д. щорічної відпустки)

barsiko
04.09.2013, 18:09
Дівчата, може хтось стикався з виготовленням ліцензії на навчальні курси....З чого починати і куди звертатись, підкажіть, будь-ласка.

Lemeshchuk
06.09.2013, 11:12
Скажіть може хто знає чи положено виплата при народженні дитини якщо дитина народилась живою, але через кілька днів померла? Якщо положена то в якому обсязі?

mokhnatska lesia
06.09.2013, 13:33
чи положено виплата при народженні дитини якщо дитина народилась живою, але через кілька днів померла? Якщо положена то в якому обсязі?

така виплата виплачується, треба дзвонити в соцзабез і питати які документи необхідні, це все раніше оформлялося в них

Kuskus
12.09.2013, 00:25
Доброго дня,
Буду дуже вдячна, якщо хтось пiдкаже, де у Львовi знайти юриста Нестора Гнатiва.
Дуууже потрiбно.

Ritamadonna
12.09.2013, 11:35
виготовленням ліцензії на навчальні курси
залежить курси чого... деякі ліцензії отримуються в обласному управлінні освіти, а деякі - у відповідних міністерствах...

glasses
13.09.2013, 00:17
Дівчата підкажіть.Який ризик і всі нюанси.
Хочемо придбати квартиру.Та, яка нам сподобалась - під заставою у банку, там висить 15.000 дол.
Як вигребти з тої ситуації, щоб не залишитись без нічого:=)

lawyer
13.09.2013, 00:39
Хочемо придбати квартиру.Та, яка нам сподобалась - під заставою у банку, там висить 15.000 дол.
Як вигребти з тої ситуації, щоб не залишитись без нічого:=)
Можна укласти Попередній договір, де зафіксується те, що ви передали їм 15 тис. дол. Вони погасять кредит, банк зніме заставу. Тоді укладете основний договір, заплатите решту суми і до вас перейде право власності.

Samhayne
13.09.2013, 23:10
Тоді укладете основний договір, заплатите решту суми і до вас перейде право власності.
А хіба не можна купити і квартиру і заставу. І зразу ж віддати банку заставу ( 15 тис), а решту від ціни - продавцю?

lawyer
14.09.2013, 01:43
А хіба не можна купити і квартиру і заставу. І зразу ж віддати банку заставу ( 15 тис), а решту від ціни - продавцю?
Як купити заставу???
Не можна продати майно, якщо на нього накладена заборона відчуження

Blondo4ka
14.09.2013, 09:39
Підкажіть, чи може працювати бухгалтером в держустанові людина, яка закінчила економічний факультет за напрямом "менеджмент організацій"? Дуже-дуже цікавить питання, і якщо є заборона, то посилання на закони.

silvia
14.09.2013, 10:36
є така штука "Довідник кваліфікаційних характеристик професій" де описано вимоги до кожної посади, довідник розробляє міністерства праці та соціальної політики України. На основі цього довідника розробляються посадові інструкції на п-вах і особливо державні беруть його до уваги.
"Менеджмент організацій" не зовсім "бухгалтерська" спеціальність.

Blondo4ka
14.09.2013, 11:55
А як щодо цього http://www.profiwins.com.ua/uk/letters-and-orders/treasury/2839-3418.html

silvia
14.09.2013, 16:35
там йдеться про те що навчання з міжнародних стандартів непотрібно
про основну освіту та спеціальність тут не йдеться.

silvia
22.09.2013, 16:02
Дівчатка, маю важливе запитання.
Чооловік як фізична особа, задекларував доходи за 2012 рік і має сплатити з них певну суму податків. Декларацію подав вчасно. При декларування у минулому році з податкової задзвонили і уточнили суму, яку треба сплатити. Цього року ніхто не дзвонив, повідомлень не приходило, відповідно чоловік забув оплатити цей податок ( мав оплатити до серпня, так написано на сайті). Які наші подальші дії?

sunday
29.09.2013, 18:52
прошу поради-допомоги!
роботодавець 2 місяці не платить зарплату...чи можна на нього якось вплинути законно? ( я працюю не офіційно):girl_cray:

Lambada
29.09.2013, 21:13
чи може працювати бухгалтером в держустанові людина
воно вам треба - погодження в казначействі, і відповідальність за те, що роблять начальники, готувати документи мало не на кожну операцію, відпустки не візьмеш, бо рахувати все треба мінімум два рази на місяць і т д, а звільнятися - також всі погодження в казначействі, чи всі питання закриті, навіть якщо їх закривати треба мало не півроку...
візьміть собі краще 2-3 приватних підприємці, і ні в чому собі не відмовляйте...

сніжна
30.09.2013, 01:22
2 місяці не платить зарплату...чи можна на нього якось вплинути законно? ( я працюю не офіційно)
якби ви працювали за трудовим договором чи бодай цивільно-правовою угодою- це вирішується елементарно. У вашому ж випадку, я так розумію, ви працювали "під чесне слово". Відповідно, ваші відносини з працедавцем лежать поза площиною юридичного врегулювання.

Blondo4ka
30.09.2013, 07:04
візьміть собі краще 2-3 приватних підприємці, і ні в чому собі не відмовляйте...
І тоді легко може вийти така ситуація:
роботодавець 2 місяці не платить зарплату ( я працюю не офіційно)
Я вже таке проходила. І нічого не зробиш.

arkka
30.09.2013, 11:23
чи може працювати бухгалтером в держустанові людина, яка закінчила економічний факультет
як на мене то тут або вже дуже сурйозна державна установа або давайте будемо до чогось придиратись. Сама працюю в державній установі, по спеціальності але таких в нас певно половина, а решта з освітами, які нічого навіть суміжного немають з займаними посадами, дехто навіть неможе сказати яка в нього спеціальність згідно диплому. Ну така в нас держава... що тут скажеш...

сніжна
30.09.2013, 15:06
вже таке проходила.
можна укладати з підприємцями цивільно-правові договори на виконання робіт.

Зорянівонька
30.09.2013, 17:05
Якщо комусь не важко - киньте, будь-ласка, закон про податок з продажу нерухомості, яка недавно була куплена. Дякую.

glasses
30.09.2013, 20:56
можна укладати з підприємцями цивільно-правові договори на виконання робіт.
Можна детальніше:girl_dance:

сніжна
01.10.2013, 01:26
детальніше
цивільно-правовий договір не підпадає під рамки регулювання трудового законодавства. Його виконання регулюється цивільним кодексом. Тобто це угода між двома сторонами на виконання певної роботи. Сторони в угоді- Замовник ( фактичний працедавець) та Виконавець ( фактичний працівник). Оскільки це цивільний договір, відповідно, працівник не перебуває у штаті підприємства,не підпадає під правила внутрішнього розпорядку і на нього не ведеться трудова.
За цивільно-правовим договором виконавець бере на себе обов язок виконати певні роботи ( наприклад, надавати фінансові чи юридичні консультації протягом визначеного часу), а Замовник- оплатити визначену договором суму за ці послуги Укладається потім і акт виконаних робіт. За цивільно-правовим договором з винагороди сплачується ПДФО у розмірі 15% ( або 17%, якщо сума перевищує 10 мінімальних зарплат) та ЄСВ. Цивільно-правові договри можна укладати хоч кожного місяця.

Lvivna
07.10.2013, 20:10
Добрий день. Хочу задати питання... Я ФОП 1 класу, діяльності не веду, принаймі поки що, зареєстрована 4 місяці тому, але кожного місяця сплачую єдиний податок у сумі 114,7 грн. і внесок в ПФУ 398,01 грн. Так сталося, що за 1 місяць не маю чеку про сплату, але оплачено 100 %. В майбутньому при перевірці чим мені це вилізе, і як виправити ті проблеми? Єдиний податок і внесок в ПФУ сплачувався в банку...

Olga Letsdance
07.10.2013, 22:52
не маю чеку про сплату
В мене була подібна ситуація, писала заяву, вказувала дату проплати, вони підняли операції за день і дали мені дублікат. Це коштувало пару грн. і пару днів. Але може затефонуйте в Податкову й Пенсійний, якщо вони підтвердять зарахування грошей, то може й не варто з банком морочитись.

Rona
11.10.2013, 19:44
дівчата, потрібна допомога. Сестра в середу купила телефон, сьогодні при вихідних дзвінках її ніхто не чує, віднесла телефон назад в магазин, щоб повернули гроші, кажуть, що спершу треба провести діагностику, раптом вона щось з телефоном зробила. Це правомірно?

roma roma
11.10.2013, 20:55
Єдиний податок і внесок в ПФУ сплачувався в банку...
Приходите в банк де оплачували називаєте число, суму і отримуєте дублікат квитанції безкоштовно.

lokksi
14.10.2013, 20:58
Дівчата, допоможіть будь ласка, хто має досвід або міркування з ситуації. КУпила абонемент на 6 місяців у фітнес центр. Укладений про це відповідний договір. Сходила я туди декілька разів і зрозуміла, що мені взагалі не підходить. Що саме не так: я можу там знаходитись лише 30 хв. Ну це така програма тобто мене попереджали. Я мала ознайомче зайняття за яким бути певною, що все буде добре - складно. А разових зайнять вони не пропонували (зараз я думаю, що то спеціально аби розкупили абонементи). Виходить що за ті 30 хвилин ти ухекаєшься, а відчуття що ти займався спортом взагалі немає. Таким чином виходить, що я мала змогу користуватися їхніми послугами і вони чудового їх надавали. ТОбто під ЗУ "Про захист прав споживачів мої претензії не підпадають. Але є найголовніша проблема: Я планувала відвідувати центр в свою обідню перерву, а у них виявилось також перерва. Значить я повинна після роботи йти туди, потім помитися або не митися і бігти на маршрутку (бо живу за межею міста) Приїзжаю додому пізнише звичайного і чоловіку це не подобається. Ну це вже я досконально розповідаю все на світі)))))Так от, справа в тому, що я перечитала договір і я повинна була одразу написати про розірвання договір і мені б повернули кошти. Ну ая нічого такого не зробила, невже в цій ситуації не можна відсудити свої кошти за невикористану послугу (саме невикористану) Наприклад посилаючись на те, що мене не попередили про години роботи центру і вони мене не влаштовують??? Також послугу цього фітнес центру надає ФОП, я не знаю перелік її видів діяльності але вона взяла кошти окрім самої послуги ще й членський внесок, хіба ФОП може брати членський внесок? Я письмово зверталась до цього центру але мені дуже гарно розписали що треба була завчасно розірвати договір а тепер вже пізно і вони мені нічого не винні і взагалі всев рамках закону. Дуже дякую за відповідь.

Telepuzichka
18.10.2013, 10:30
Дівчатка у мене така ситуація працюю на фірмі офіс якої знаходиться в Києві трудова книжка моя також в Києві. Заробітня плата перераховується на картку. Зараз я збираюся у декретну відпустку і мені декретні хочуть нарахувати від зарплати розміром 1200 грн. хоча насправді я отримувала 5000 грн. На фірмі пропрацювала більше 3 років. Порадьте будь даска як мені діяти в такій ситуації куди звертатися адже сума декретних з 20000 тис зменшується до 4800 а це дуже суттєво і неприємно що так поступають ( я лише один раз була на лікарняному за період роботи , але всім байдуже і ніхто цього не цінить)

algo
18.10.2013, 11:13
1200 грн. хоча насправді я отримувала 5000 грн
офіційно отримували? зі сплатою податків? а яка їм різниця? не підприємство ж платить.

Telepuzichka
18.10.2013, 11:24
Пояснюють що податки сплачувались з суми 1200 грн. а все решто це було неофіційно

ksjuha
18.10.2013, 12:33
Пояснюють що податки сплачувались з суми 1200 грн. а все решто це було неофіційно

Ну тоді Вам тут ніхто не допоможе. Адже декретні рахуються беручи на в розрахунок офіційну зарплату і виплачує їх держава.

Prutylyatko
18.10.2013, 13:12
декретні хочуть нарахувати від зарплати розміром 1200 грн. хоча насправді я отримувала 5000 грн
попросіть виписати Вам довідку про доходи за останні шість місяців, побачите, що реально було в бухгалтерії стосовно Вас

Kayla
18.10.2013, 13:38
а в мене питання - як можна працювати 3 роки в фірмі, і не знати своєї офіційної зарплати? дійсно, запросіть довідку про зарплату за останні 6 місяців. якщо виявиться, що ваша офіційна зп 1200 грн, тоді все правильно і в рамках закону з їх боку. ви ж самі стверджуєте, що була офіційна частина зп і решта (більша її частина) неофіційно.

Яська Березнева
22.10.2013, 19:37
Підкажіть, будь ласка, хто знає, чи має право ставати на облік у центр зайнятості і отримувати допомогу по безробіттю особа, яка була звільнена з державної роботи у зв"язку з закінченням трудового строкового договору (фактично - за власним бажанням, але звільнення "підігнано" під термін закінчення договору).

сніжна
22.10.2013, 19:48
у зв"язку з закінченням трудового строкового договору (фактично - за власним бажанням, але звільнення "підігнано" під термін закінчення договору).
ставати може. виплати теж належать. Порядок виплат залежить від того, по якій статті власне звільнена людина ( що саме записано- ст. 38 ( за власним бажанням), ст. 36 ( за згодою сторін)

Яська Березнева
22.10.2013, 20:37
Порядок виплат залежить від того, по якій статті власне звільнена людина
ст. 36 п. 2.
А виплати залежать від розміру колишньої з/п? І чи не пізно буде стати на облік, якщо останній робочий день був 31.08.2013 р.?

Plenilunio
22.10.2013, 21:26
Прошу підказати мені ось у якому питанні.
Мама має депозид у банку. Довіреності ні на кого не оформляла. Зараз терміново потрібні кошти на її операцію. Ми збираємо як можемо, але боїмось що не вистарчить нам. Кредит брати не хочемо (то останній варіант) . В банку пояснили що або з її присутністю (мамі не можна з лікарні виходити) або з довіреністю. Яка то власне має бути довіреність? На дії від її імені, генеральна?
І ще, може хто підкаже проблизні розцінки нотаріусів включно з виїздом?

Юкола
22.10.2013, 21:30
Дівчата, на початок грудня маю засідання в апеляціному по своєму горезвісному підтопленні з сусідом (я відповідачка).

Скажіть, якщо на час засідання я буду у пологовому, то чи може адвокат (на попередні слуханнях він був і я була б дуже "за", як би він зміг і тепер бути без мене) представляти мої інтереси?

І чи треба в такому випадку довідку з лікарні, чи я маю з адвокатом якусь угоду укласти (попередній раз я з ним папери підписувала).... як в таких випадках, коли одназі сторін в лікарні, відбуваються слухання?

lawyer
23.10.2013, 01:24
В банку пояснили що або з її присутністю (мамі не можна з лікарні виходити) або з довіреністю. Яка то власне має бути довіреність? На дії від її імені, генеральна?
І ще, може хто підкаже проблизні розцінки нотаріусів включно з виїздом?

Довіреність має бути на користування банківським рахунком. Довірителем буде ваша мама. Це не генеральна довіреність. Приблизна вартість 200 грн. + за виклик (як домовитесь з нотаріусом, залежить, чи далеко їхати до лікарні і.т.д.)

---------- Додано в 00:24 ---------- Попередній допис був написаний в 00:21 ----------

Скажіть, якщо на час засідання я буду у пологовому, то чи може адвокат (на попередні слуханнях він був і я була б дуже "за", як би він зміг і тепер бути без мене) представляти мої інтереси?

І чи треба в такому випадку довідку з лікарні, чи я маю з адвокатом якусь угоду укласти (попередній раз я з ним папери підписувала).... як в таких випадках, коли одназі сторін в лікарні, відбуваються слухання?
Так, звичайно, що адвокат може представляти ваші інтереси. Довідки з лікарні не потрібно. Потрібно або довіреність на ім'я адвоката, або укладений між вами договір.

Irvika
23.10.2013, 14:00
Допоожіть, будь ласка, ось в якому питанні.
Чи можу я змінити прізвище дитині (4,5роки) на своє? З її батьком ми не були одруженні, жили разом і дали дитині його прізвще. Ось уже 4 роки як ми розійшлись, за це й час він її бачив два рази (ми лежали в лікарні, у неї був дуже важкий стан). Він одружений. Турботи про дитину не проявляє. А різні прізвища для мене трохи проблематично, бо часто путанина з лікарняними і в садочку. Дати свій дозвіл він не хоче (у нього наразі немає дітей, кажуть жінка хвора). Порадьте, будь ласочка, чи це можливо. Дякую.

HrabowaH
23.10.2013, 15:04
мені декретні хочуть нарахувати від зарплати розміром 1200 грн
Отримаєте декретні в районі 6000 грн. Знаю по собі. І нічим тут не зарадиш. Все по закону.

hannatal
23.10.2013, 15:06
Хотіла б знати, чи реально відмовитися від послуг централізованого опалення і які наслідки це тягне за собою? Покопала інтернет і знайшла:
1. можна відмовитися від послуг ЦО і ГВП, але як реалізувати це в квартирі не сказано (мабуть певна ізоляція батарей чи що)
2. ніби-то дозволи на від"єднання дає якась (міжвідомча) комісія в органах місцевого самоврядування
3. самовільне від"єднання карається
версія а) 10 неоподатк. мінімумів за порушення пожежної безпеки
версія б) від 500до 1500 грн
версія в) зобов"язання повернути систему опалення будинку в попередній стан, тобто, знову приєднатися?!
хто що знає по цьому питанню? Проблема така: опалення включили цьогоріч 15.10, ПІСЛЯ перших заморозків, коли в хаті було 15-16 градусів, зараз на вулиці +20, в хаті +29. Обмежитись не вижодить, бо будинок на 350! квартир, багато субсидників, яким фінансово вигідно грітись більше + є під"їзди, де в квартирах реально холодно + останній поверх. Наша квартира кутова в останньому під"їзді, маєм акт обстеження ще зі старих часів, де вказано, про грибкові ураження стін, сирість і низьку температуру в опалювальний сезон

сніжна
23.10.2013, 15:10
Чи можу я змінити прізвище дитині (4,5роки) на своє? З її батьком ми не були одруженні, жили разом і дали дитині його прізвще
те. що ви не одружені з батьком дитини значення немає. Дитина юридично батька має ( він її визнав своєю, що і було підтверджено вами при написанні заяви на реєстрацію дитини). Відповідно, усі права та обов язки батьків та дітей збережені. У Сімейному Кодексі передбачені чіткі підстави зміни прізвища дитини: Відповідно до статті 148 Сімейного кодексу України прізвище дитині може бути змінено її батьками у разі :
- зміни прізвища обома батьками, за умови, що дитина не досягла 7 років;
- зміни прізвища обома батьками, за умови згоди дитини, якщо вона досягла 7-річного віку;
- зміни прізвища одного з батьків, за умови спільної згоди батьків та дитини, якщо вона досягла 7-річного віку;
- за заявою батьків або одного з них,якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісти відсутнім, дитині, яка не досягла 14 років та якій при реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків;
- заперечення одного з батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини.

Відповідно, у вашому випадку зміна прізвища дитини можлива за спільною згодою батьків. Якщо такої згоди немає- звертайтеся до органу опіки та піклування, а також зміна прізвища тоді можлива у судовому порядку.

Мар"яночка
28.10.2013, 12:42
а хто підкаже, якшо я на роботі на півставки, то як нараховуються декретні?

Krosha
06.11.2013, 00:32
Підкажіть, будь ласка, бо запуталася з нашими законами:

Згідно з Законом про судовий збір звільняються від сплати позивачі в справах про аліменти. В разі задоволення позову судовий збір сплачує відповідач. В пт був суд, мені в двох справах по аліментах відмовлено, про сплату судового збору при оголошенні рішення суддя ні слова не сказала. Наскільки я зрозуміла, в такому випадку судові витрати мають покладатись на державу?

І чи поширюється це звільнення від сплати судового збору на подання скарги до апеляційного суду?

KAPUCHINKA
06.11.2013, 11:20
2. ніби-то дозволи на від"єднання дає якась (міжвідомча) комісія в органах місцевого самоврядування

колись це було можливо, зараз від*єднатися можна або цілим будинком, або під*їздом. це за собою тягне заміну газової труби на товстішу (відповідно у кожній квартирі треба буде її замінювати ну і + кожен має купити собі котел і т.д.) в нашому будинку один під*їзд так від*єднався.
але реально це дуже тяжко, і найтяжчим етапом є саме згода всіх мешканців зробити собі опалення (тому не треба, бо йому і така ціна підходить, той грошей не має, в того субсидія і т.д.)

ми цю проблемувирішили встановленням теплового лічильника в неті про то є багато інформації звичайно, якщо холодно у всьому будинку, то нема на то ради (((. але за то вам ніхто не виставить рахунок за той місяць у якому реально не палилося. а якщо жарко, то можете собі скрутити, або взагалі виключити + ніхто вам нічого не допише. звичайно прийдеться платити літом, і ще всякі незрозумілі суми, але як на мене це всеодно непоганий вихід цій ситуації.

Telepuzichka
06.11.2013, 16:05
Дфвчата підкажіть , якщо людина іде в декретну відпустку і має ще одну не використану відпустку, то вона може взяти компенсацію за невикористану відпустку. чи така компенсація дається лише при звільненні

silvia
06.11.2013, 16:25
така компенсація дається лише при звільненні. Перед оформленням відпустки по догляду за дитиною до 3-х років Ви її можете використати ( відповідно вам нарахують кошти, які не будуть зайвими), єдине, що ви на час щорічної відпустки не зможете оформити допомогу- отих 130 грн.

Уляна Поберейко
15.11.2013, 11:17
Дівчатка я знаю хтось на форумі займається експертною оцінкою напишіть в пп хто і номер

Avanturistka
21.11.2013, 01:55
Потребую вашої поради
Я була оформлена на ФОП. У нас велика фірма, є і ТзОв і ФОП у кожному місті, з головним офісом у Києві. У Львові є ТзОв і ФОП. На ФОП оформлений одни працівник, який захотів звільнитися, а магазин просто буде переоформлено на іншого працівника. Всі посади зберігаються. А мені пропонують звільнитися і стати на біржу праці. Чи правомірно вони поступають? бо я по-людськи прошу мене звільнити з ФОП, а "поставити" на інше ФОП. Бо та дівчинка, яка зараз на моїй посаді, буде і надалі на ній працювати. Порадьте, як зберегти своє місце. Бо бухгалтер сказала, що треба їм подумати ( бо я загрузила їх питаннями)

Avanturistka
21.11.2013, 17:24
всетаки мене "просять" піти((
в чому різниця між "за згодою сторін" та "звіленням за ліквідацією ПП"?

Prutylyatko
21.11.2013, 22:43
Підкажіть, для оформлення договору позики грошей між фізичними особами обов"язково мають бути поручителі?

ola-lyola
21.11.2013, 23:02
Ні, не обовязково, обовязковою є письмова форма договору позии, якщо сума позики в десять раз перевищує неопод. мінімум. або позикодавець є юридичною особою.

maha
21.11.2013, 23:11
Попала я в таку ситуацію: працюю в магазині Монарх, зараз у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Зараз мережа закривається і всіх працівників терміново "попросили " написати заяви на звільнення за угодою сторін. Кажуть що в іншому випадку невідомо чи побачимо свої трудові. Знаю, що не мають права мене звільняти, тільки з обов"язковим працевлаштуванням, але як бути в цьому випадку? Головний офіс вже не працює, наказів ніяких на скорочення нема. Де потім шукати крайніх? Наші вже всі написали, в т.ч вагітні

Avanturistka
22.11.2013, 00:45
Попала я в таку ситуацію:
у мене подібна ситуація. але мене ще намагаються тупо здихатися - бо ПП просто переофорляється на іншу особу. а всі посади зберігаються в силі
є закон http://kodeksy.com.ua/kodeks_zakoniv_pro_pratsyu_ukraini/statja-184.htm
тут пише: "Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років
... з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням.

я сьогодні консультувалась.
не погоджуйтесь на це "на звільнення за угодою сторін.", тим паче на добровільне. нехай звільняють по ліквідації підприємства. вони вам тоді ще зобовязані грошову компенсацію виплатити - з.п. за місяць..щось таке. а у першому випадку - ви нічого не отримаєте.

я не юрист і не бухгалтер - поділилась там, що дізналась.

у вас трохи складна ситуація. я би на вашому місці нічого не писала - а спочатку пішла до юриста - потім вже на роботу

silvia
22.11.2013, 11:18
поділилась там, що дізналась. все правильно, навіть при повній ліквідації п-ва особи, перелічені в ст. 184 мають бути працевлаштовані. Фактично "старий" роботодавець має знайти вам роботу, може для цього підключити ЦЗ + виплатити як мінімум 1 посадовий оклад на підставі ст. 44 КЗпП.

ПП просто переофорляється на іншу особу ст. 36 КЗпП "У разi змiни власника пiдприємства, а також у разi його реорганiзацiї (злиття, приєднання, подiлу, видiлення, перетворення) дiя трудового договору працiвника продовжується".

---------- Додано в 08:18 ---------- Попередній допис був написаний в 08:11 ----------

Зараз мережа закривається
наказів ніяких на скорочення нема. - це вас просто намагаються спекатись без лишніх мінінгітів і виплат. Якщо закривається мережа - скорочується персонал- видається наказ про скорочення за 2 міс. - шукають місце для працевлаштування захищеним категоріям - виплачують як мінімум 1 пос. оклад вихідної допомоги

Nastylove
22.11.2013, 11:26
така компенсація дається лише при звільненні
Не лише при звільненні. Якщо ви йдете у щорічну віпустку, то маєте відпочити обов"язково 24 дні, решту можна взяти компенсацією. Інше питання - що ту компенсацію не дуже хоче підприємство виплачувати., відправляє догулювати.

silvia
22.11.2013, 11:40
Якщо ви йдете у щорічну віпустку, то маєте відпочити обов"язково 24 дні, решту можна взяти компенсацією на багатьох п-вах надають лише основну щорічну відпустку це 24 к.д. Додаткова щорічна відпустка ( за роботу зі шкідливими умовами праці, особливий характер праці та її тривалість) має бути передбачена колективним договором, який на жаль є не на всіх п-вах.

Nastylove
22.11.2013, 11:48
на багатьох п-вах надають лише основну щорічну відпустку це 24 к.д
Так-так.
Просто я з оточення різноманітних держслужбовців знаю якими величезними можуть бути відпустки.:girl_smile:

maha
22.11.2013, 12:51
та я вже то всьо перечитала, тільки от є чутка, що роботодавець може просто щезнути без належного оформлення документів про ліквідацію. І що найгірше-то ніби тільки мене хвилює:girl_devil:. От якби всі працівники мережі відмовилиль від такого відвертого потикання, то може й було би діло, а так я одна буду потім по всяких інстанціях тягатись:girl_sad:

silvia
22.11.2013, 13:09
Тут вже ви самі вирішуйте - йдете одна проти течії, доказуєте, погрожуєте зверненнями у відповідні органи, витрачаєте нерви і сили чи просто пишете заяву на звільнення і маєте спокій... На жаль не всі роботодавця порядні...
Може бути таке, що діяльність не проводитиметься, Ви будете одна "висіти" на п-ві, але напередодні закінчення відпустки вас скоротять все-одно.

Small
22.11.2013, 15:05
Підскажіть, якого числа я маю вийти на роботу по закінченню відпустки по догляду до 3 х років якщо були важкі пологи.Дитині виповнилось 3 роки 16,11,2013.Відпустка по догляду починається після народження чи після + 14 днів(по важким пологам)?Яка стаття?

silvia
22.11.2013, 15:13
Спочатку Ви на лікаряному 126 к.д. ( 70 до пологів, 56 - після пологів). Якщо пологи ускладнені видається ще одне лікаряне на 14 к.д. І лише після закінчення усіх лікаряних Ви пишете заяву про надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років. Ваша відпустка закінчується 16.11.13 р .До роботи стати 17.11.2013.
пи.си. дивно, що Ви ще про це не знаєте, адже ось уже 5-тий день мали працювати або продовжити відпустку до 6-ти років. Відділ кадрів мав вже давно вийти з Вами на звязок.

---------- Додано в 12:13 ---------- Попередній допис був написаний в 12:10 ----------

Яка стаття? - див. ст. 17 та 18 Закону про відпустки

Small
22.11.2013, 15:25
А як продовжити відпустку до 6-ти років?

silvia
22.11.2013, 15:33
На підставі мед.довідки, про те, що дитина часто хворіє і потребує домашнього догляду. Довідка видається не зразу на 3 роки, а здається її потрібно поновляти щороку. Сумніваюсь, що тоді ви ходитимите в садок, бо ж є довідка, що хворієте. Я б звязалась з вашим кадровиком, адже мають вас вже якось табелювати, відпустка ж закінчилась. Напевне спохватяться в кінці місяця.

Small
22.11.2013, 15:48
ну мала ходить в садок...а звідки садок знатиме про таку довідку?
Сумніваюсь що її вичислять...:)На мому місці є людина, і робота повязана з відрядженнями...тому я не дуже зацікавлена в ній.
А вакансії офісної нема.Хочу просто рахуватись там скільки це можливо.

За цей тиждень що мені робити і що писати в кадрах? Якщо з понеділка домовлюсь про довідку,ну і принесу її їм.Але заднім числом напевно невийде , то як бути з тим тижнем моєї відсутності?

silvia
22.11.2013, 15:50
це вже інше питання)))
Я вже в цих нюансах не петраю, але якщо ви зараз оформите довідку, що дитина хворіє на 1 рік, і перед наст. навчальним роком вам треба буде довідку для відвідування садочка, що дитина здорова - можуть бути проблеми з видачею довідок.

Small
22.11.2013, 16:06
Ну а якщо ні довідки ні робочого місця то шо робити?

silvia
22.11.2013, 16:10
ні робочого місцятобто? Ваше місце на час відпустки мало бути збережено. Могли прийняти когось замість вас, але до дня вашого виходу. Ви проясніть загальну картину на роботі спочатку, що там і до чого.

сніжна
22.11.2013, 16:46
ну мала ходить в садок...а звідки садок знатиме про таку довідку
в цьому випадку можуть виникнути проблеми на етапі оформлення довідок для садку. Приклад: зараз ваш педіатр має надати висновок про те, що дитина потребує домашнього догляду. На її основі ви оформляєте продовжену відпустку. Дитина продовжує ходити у садок ( негласно , бо за правилами, медичний висновок виключає можливість її перебування у садку). Коли дитина хворіє і пропускає садок потрібно, щоб педіатр дав довідку для садка. А він уже цієї довідки по закону дати не може. Бо де юре дитина знаходиться вдома, а не в садку. Тоді вам треба домовлятися з педіатром, щоб він видава хибні довідки ( а в останній час їх на такі речі перевіряють і регулярно йти на порушення він побоїться), або домовлятися у садку, щоб вам проставляли усі пропущені дні і оплачувати їх.

Krosha
22.11.2013, 23:14
Я от читаю про закінчення відпусок по догляду за дитиною і замислилась: коли я прийшла на роботу, то оформили мене на декретне місце. Дівчинка, на місце яої оформили мене, мала б вийти на роботу раніше за мене. Що тоді відбудеться з моїм офіційним оформленням?

silvia
22.11.2013, 23:37
Вас оформили за строковим трудовим договором ( на час декретної відпустки основного працівника до дня її виходу на роботу). Напередодні закінчення відпустки основного працівника Вас можуть звільнити у звязку з закінченням СТД, але в цьому ввипадку з обов'язковим працевлаштуванням (вам мають знайти роботу).на практиці це досить складно.
В таких ситуаціях переважно діять по-іншому.. Основна працівниця виходить на роботу, ви надалі перебуваєте у відпустці, стаєте постійним працівником, оскільки строк труд.договору сплив, а вас не звільнили. З того часу у вас на 1 посаді фактично числяться 2 осіб. Напередодні вашого виходу з відпустки (не менш ніж за 2 міс.), вас обох попереджують про скорочення чисельності працівників і звільняють когось з вас. Не можуть скоротити одиноку матір (не розлучену, а одиноку, матір у якої дитина інвалід).

Krosha
23.11.2013, 14:20
Матір'ю-одиначкою може вважатися жінка
Жінка, яка виховує і утримує дитину сама. Це найбільш неоднозначна категорія, оскільки жінці необхідно довести, що вона не тільки виховує дитину без батька, а й утримує його теж самостійно. Чіткого переліку необхідних документів немає. Що ж у такому випадку може служити доказом? Наприклад, довідка з Управління праці та соціального захисту населення про присвоєння жінці статусу матері-одиначки або постанова суду про позбавлення батька батьківських прав.

В мене до часу закінчення відпустки по догляду за дитиною батька мали б вже позбавити батьківських прав. То теоретично мене звільнити/скоротити не можуть?

silvia
23.11.2013, 14:45
Так, тоді ні, ні за жодним пунктом ст. 40.

MIra
24.11.2013, 16:13
Скажіть, будь ласка, яку дійсну суму моральної компенсації можна ставити у позові? Ситуація така:під час відпустки по догляду за дитиною , завагітніла знову, роботодавець відмовляється оплачувати листки непрацездатності, так скоротив мою посаду, документів ніяких не видає, щоб оформити допомогу по догляду за другою дитиною. Вже другій дитині от рік і все глухо
Чи суддя на свій розсуд ставить? Які позовні умови потрібно писати? Крім тих, що зобов"язати роботодавця подати документи в соц страх і видати мені доки для допомоги, та стягнути з відповідача суму недоотриманої допомоги, декретні, судові витрати( судовий збір, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи) чи сюди ще входять усі витрати для підтвердження доказів- відправка документів, проїзд...
Чи квитки які видають у нас в маршрутках будуть доказами?
Які ще тут можуть бути нюанси даної справи?
Дякую

Svjatkova
01.12.2013, 17:05
Дівчата. хелп!
Є одноповерховий особняк у районі під номером будинку 100, в ньому нещодавно добудований другий поверх із окремим входом. Потрібно оформити тепер як дві різні квартири ( 100/1 та 100/2) - з чого розпочинати?
Буду вдячна за поради.

Lvivna
01.12.2013, 21:47
Привіт! Дівчата, підкажіть, будь-ласка, чи реально закрити до Нового 2014 року ФОП, якщо сьогодні подані документи на закриття держеєстратору? По ФОП діяльності не було, сплачувалися тільки єдиний податок і внесок до ПФУ...

сніжна
01.12.2013, 22:50
чи реально закрити до Нового 2014 року ФОП, якщо сьогодні подані документи на закриття держеєстратору?
ні. Процедура закриття ФОП передбачає ряд дій і строк від 2 місяців

whisper
01.12.2013, 23:39
чи потрібно ФОП який має в себе оформленого працівника пенсіонера платити за нього ще пенсійний збір

allja
03.12.2013, 16:14
Дівчата, хто знає скільки часу дійсна експертна оцінка квартири?

lawyer
03.12.2013, 16:43
хто знає скільки часу дійсна експертна оцінка квартири?
коли і ким вона зроблена?

allja
03.12.2013, 16:47
коли і ким вона зроблена?
Ще не зроблена. Свекруха хоче продати квартиру покійної сестри, але за законом перепис відбудеться лише в квітні -тому продати зможе лише тоді. От і постало питання: чи варто робити оцінку зараз, поки ціни не підвищилися, чи потім ця оцінка буде не дійсна і потрібно буде робити нову?

Samhayne
03.12.2013, 16:52
Ми недавно робили, то казали, що 3 місяці.

lawyer
03.12.2013, 17:09
Ще не зроблена. Свекруха хоче продати квартиру покійної сестри, але за законом перепис відбудеться лише в квітні -тому продати зможе лише тоді. От і постало питання: чи варто робити оцінку зараз, поки ціни не підвищилися, чи потім ця оцінка буде не дійсна і потрібно буде робити нову?
згідно з "Порядком проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства" Строк дії звіту про оцінку, що становить не більш як шість місяців з дати проведення оцінки, зазначається у такому звіті.

rysja
04.12.2013, 16:14
Доброго дня! Розкажіть, будь ласка, як виглядає процедура оформлення права власності на будинок(100 кв.м) після смерті людини, яка залишила заповіт. І чи відрізняється вартість цієї процедури, якщо б, наприклад, заповіту не було. Дякую, можна в ПП

taniko
04.12.2013, 16:33
Доброго дня,
Можливо хтось стикався з таким і зможе допомогти порадою:

Працювала на посаді директора, (всі записи у трудовій є), але з якихось причин за мене не платили ніякі відрахування, я так зрозуміла, що я там працювала директором "за ідею!" та на той час мене все влаштовувало, паперовими справами я не переймалась, зарплата в конверті цілком мені підходила. Колись був такий момент, що попросила дайте довідку про ЗП на оформлення субсидій, нащо мені сказали по відрахуваннях одні нулі, по зп - нулі, ще перевірка прийде.

Зараз я в декреті, дитині майже 11 місяців і мене попросили звільнитись, я звільнилась за згодою сторін, такий запис у трудовій, скажіть будь ласка чи можу я стати на біржу і потім знову продовжити декрет, чи можу я якось зробити субсидії на комунальні послуги, отримувати більшу допомогу на дитину (зараз маєм стандартні 130 грн) і т.д.

Leila
04.12.2013, 16:44

Ми недавно робили, то казали, що 3 місяці.
Оцінка майна, яка була зроблена оцінювачами до 31.10.13р. дійсна 3 місяці. (оцінювачами, які не мають відкритої категорії для оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства. Якщо ж оцінювачі мають відкриту хоч одну з 3 категорій (1.8, або 2.3, або 3.0), тоді оцінка дійсна 6 місяців. Подорожчання справді очікується, але я думаю що це буде або після нового року, скоріш за все з лютого.

Юкола
06.12.2013, 17:36
Ситуація така.
На роботу вийшла у липні з відпустки по догляду за дитиною (та, що з 3 до 6 років, що дитина потребує домашнього догляду).

У 30 тиж. пішла у декретну відпустку у зв. з вагітністю і пологами.

З липня і до 30 тиж. жодного дня фактично не працювала - весь час була на лікарняних.

У вересні брала 2тиж. відпустки за минулий рік і 2 тиж - за власний рахунок.

Подзвонили з бух. сказали, що лікарняих-декретних грошей у мене мізер мізерний. Причина-відпустка за власний рахунок + жодного фактично відпрацьованого дня.

Питання: чи дійсно та відпустка за власний рахунок на 14 днів могла так вплинути на суму декретних чи то бухгалтерія щось мудрує? І при чому тут відпрацьовні дні? з лікарняних виплат подати ж також стягували...

Svjatkova
06.12.2013, 17:46
чи дійсно та відпустка за власний рахунок на 14 днів могла так вплинути на суму декретних
З власного досвіду кажу - так.

Юкола
06.12.2013, 17:56
З власного досвіду кажу - так. ну і **** тоді ж наша кадровичка.... я так тієї "за власний рахунок" не хотіла, а вона "та чого.... та візьми за минулий рік і за власний".... а я своїми вагітними мізками тоді й не допетрала....

Svjatkova
06.12.2013, 18:42
ну і **** тоді ж наша кадровичка
таки-так(((
бо мені тоді навпаки радили інспектора з кадрів НЕ брати жодного дня за свій рахунок відпустки..

Avanturistka
06.12.2013, 18:59
дівчата, підкажіть, будь ласка, якщо людина працює на укрпошті і раніше отримувала з.п. 1200-1300 грн, то зараз її все зменшують і зменшують..вже 700 грн(((
жіночка мякго кажучи в шоці. хоче звільнятись - але не все так просто - ніхто ж не хоче на таку роботу - і не має заміни - от і просять "трохи" попрацювати, поки когось не найдуть. робота з 8-17.
в мене питання - чи дійсно з.п. може бути меншою мінімальної з.п?
вона ніби працює на виторг, офіційно оформлена, але всеодно, хіба за такі гроші є людині сенс працювати (їй комунальні тільки 400 грн обходяться). хто розуміється в тому - підкажіть, будь ласка.

сніжна
06.12.2013, 19:14
чи дійсно з.п. може бути меншою мінімальної з.п
якщо вона офіційно працє по трудовій ( а не по цивільно-правовій угоді) і офіційно її робочий час є повним, тоді з\пл. не може бути нижче мінімального рівня. "на виторг"- це вже понад мінімальну.Якщо вона по документам" працює на умовах неповного робочого часу ( хоч фактично це може бути не так), тоді оплату можуть поставити фактично відпрацьованому часу. Так само, якщо людина працює не по трудовій, а по цивільно-правовій угоді. Тоді оплата праці не лежить у сфері трудового законодавства, а регулюється нормами цивільного. Тут оплата може бути встановлена довільна- як оплата за послуги ( виконану роботу)

Avanturistka
06.12.2013, 19:22
працює по трудовій і є офіційно закріплений робочий час - 8-17 -повний робочий день
чи є якісь закони, на що можна ссилатись? бо хочу чимось їй допомогти.
мені теж не віриться - що така зараз може бути з.п.((

сніжна
06.12.2013, 19:32
є якісь закони,
Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт) (Кодекс законів про працю України, Закон України «Про оплату праці",Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік). Але ви враховуйте. що встановлений законодавством розмір мінімальної з\плати- це те, що нараховується. На руки ж людині виплачується менше ( з урахуванням відрахувань обов язкових платежів)

Avanturistka
06.12.2013, 21:06
Але ви враховуйте. що встановлений законодавством розмір мінімальної з\плати- це те, що нараховується. На руки ж людині виплачується менше ( з урахуванням відрахувань обов язкових платежів)
я розумію.
дякую
а яка зараз мінімальна з.п?

kraplynka
06.12.2013, 21:21
а яка зараз мінімальна з.п?
З 1 грудня - 1218 грн, а з 1 січня по 30 листопада була 1147 грн.
Ось тут стаття, що стосується ситуації вашої знайомої http://www.buhoblik.org.ua/kadry-zarplata/oplata-truda/1147-esli-zarplata-menshe-minimalnoj.html

Avanturistka
06.12.2013, 21:41
Ось тут стаття,
тобто, виходячи з цього
"Следовательно, государство гарантирует работнику минимальную зарплату только если работник отработал установленную месячную норму рабочего времени. Поскольку при неполном рабочем времени работник не выполнит месячную, почасовую норму труда, то и оплата труда получится меньше минимальной (исходя из фактически отработанного времени"
якщо жіночка працює з 8-17 - її з.п. повинна буде не менше мінімальної. так?

ніби не якесь там ПП, а то ж державна установа - укрпошта. невже вони можуть таку з.п. платити?

silvia
06.12.2013, 21:45
якщо жіночка працює з 8-17 - її з.п. повинна буде не менше мінімальної. так? так, нехай вона попросить штатний розклад, де зазначено ставки і оклади по посадах. Є табель обліку робочого часу, де фіксується к-сть відпрацьованих годин. Маю таку чуйку, що вона без свого відома переведена на неповний робочий день по з/п, а по факту ходить цілий день.

kraplynka
06.12.2013, 22:08
Маю таку чуйку, що вона без свого відома переведена на неповний робочий день по з/п, а по факту ходить цілий день.
Я теж думаю, що на Укрпошті добре знають трудове законодавство, тому треба вимагати обґрунтування такого рівня зп. Аби ще взагалі варіанту не було, що хтось частину її зп собі в кишеню кладе.
ЗІ. Просто дивуюся нашому народу, який ще з 90-х звик чемно ходити на роботу за копійки, або знаю варіанти, коли навіть зараз!!! великі АТ взагалі місяцями зп не виплачують, а працівники чемно на роботу ходять... І то терпиться тому, що аби робота була.... А потім дивуємося, чому з нами так поводяться....

Оксана Ст
08.12.2013, 22:27
підкажіть, будь ласка, якщо людина працює на укрпошті і раніше отримувала з.п. 1200-1300 грн, то зараз її все зменшують і зменшують..вже 700 грн(((

чи дійсно з.п. може бути меншою мінімальної з.п?
якщо фактично в неї оклад= мінімальній заробітній платі, то на руки вона буде отримувати значно менше, це все іде на податки, а те що вона раніше мала 1200-1300 гривень, це все за рахунок надбавок і премії.

Avanturistka
08.12.2013, 22:35
якщо фактично в неї оклад= мінімальній заробітній платі, то на руки вона буде отримувати значно менше, це все іде на податки, а те що вона раніше мала 1200-1300 гривень, це все за рахунок надбавок і премії.
але всеодно, скільки там ті всі податки тягнуть - 19%?
1214-19%=983 грн
майже 1000 грн, всетаки не 700 грн

я їй скажу, хай ті документи запросить - тоді може щось буде зрозуміло

kineret
09.12.2013, 18:52
Не знаю чи в цю тему, якщо в іншу, то прошу перенести цей допис. Дівчатка-юристи, маю до Вас питання на тему розлучення і поділу майна. Тітка подала заяву на розлучення і поділ майна, правда, коли втікала з дому, то хапнула тільки сумку, в якій був паспорт, ні оригіналів, ні копій свідоцтва про одруження, документів на право власності житла, дачі, машини, гаражів в неї немає. Варіант повернутися додому і все це взяти не розглядається, оскільки вона чудом залишилась жива. Адвокат, до якого вона звернулася, сказав, що так як в неї документів (копій) немає, то нехай не розраховує на розподіл майна, бо суддя таку справу розлядати не буде. Невже не можна подати запит у відповідні інстанції про підтвердження наявності даного майна, все ж офіційно зареєстровано (приватизовано, куплено)? Звичайно, те, що вона залишилась жива то добре, але все, що вона зараз має - те в чому вискочила з дому. Допоможіть, будь ласка, розібратись з даним питанням, буду дуже вдячна.

palmergroup
10.12.2013, 10:50
Не знаю чи в цю тему, якщо в іншу, то прошу перенести цей допис. Дівчатка-юристи, маю до Вас питання на тему розлучення і поділу майна. Тітка подала заяву на розлучення і поділ майна, правда, коли втікала з дому, то хапнула тільки сумку, в якій був паспорт, ні оригіналів, ні копій свідоцтва про одруження, документів на право власності житла, дачі, машини, гаражів в неї немає. Варіант повернутися додому і все це взяти не розглядається, оскільки вона чудом залишилась жива. Адвокат, до якого вона звернулася, сказав, що так як в неї документів (копій) немає, то нехай не розраховує на розподіл майна, бо суддя таку справу розлядати не буде. Невже не можна подати запит у відповідні інстанції про підтвердження наявності даного майна, все ж офіційно зареєстровано (приватизовано, куплено)? Звичайно, те, що вона залишилась жива то добре, але все, що вона зараз має - те в чому вискочила з дому. Допоможіть, будь ласка, розібратись з даним питанням, буду дуже вдячна.

Шановна kineret,

Запевняю Вас, що всі документи, які стосуються Вашої тітки (у цій ситуації Ваша тітка повинна бути в них зазначена), якими вона володіла на законних підставах, і, які видані відповідними державними установами, підлягають відновленню (напр. у випадку втрати). Процедура відновлення у кожній конкретній установі може відрізнятися. Таке відновлення краще було б проводити до моменту подачі заяви про розлучення та поділ майна (у Вашої тітки була б вже вся необхідна документація на руках). Але є ймовірність того, що попадеться нормальний суддя і Ваша тітка зможете витребувати ці документи через суд. В будь-якому випадку безвихідних ситуацій не буває. Тому не опускайте руки.

ola-lyola
10.12.2013, 12:01
Адвокат, до якого вона звернулася, сказав, що так як в неї документів (копій) немає, то нехай не розраховує на розподіл майна, бо суддя таку справу розлядати не буде
Знайти іншого адвоката, оскільки адвокат має право зробити адвокатський запит у будь-яку установу - і отримати інформацію, - витяги про реєстрацію права власності на нерухоме майно, та навіть на рахунки в банку. Або можна подати заяву до суду в якій аргументувати чому позивач не може надати певних документів і просити суд їх витребувати, суд має право витребовувати документи, якщо сторона доведе, що неможе самостійно їх надати.
Проблема може бути хіба з свідоцтвом про одруження, копію якого необхідно долучити до заяви про розлучення, але знову-таки - сам заявник або адвокат може зробити запит у РАГЦ або долучити ксерокопію паспорта зі штампом а вже в суді просити у відповідача надати суду свідоцтво.

solomka
10.12.2013, 23:07
Скажіть, чи може керівник не відпустити працівника у відпустку? Які для цього офіційно є причини?

silvia
10.12.2013, 23:23
Якщо відпустка передбачена графіком відпусток, то не пустити не має права, адже графік складається виходячи з інтересів і роботодавця і працівника.Навіть щоб відкликати з неї потрібні вагомі підстави. Але в наш час директори приватних підприємств чинять так як вигідно їм.)не зважаючи на нормативно-правові акти. Треба ще те доробити, то інше...

solomka
10.12.2013, 23:32
відпустка передбачена графіком відпусток
у нас графік складають лише на основні відпустки, яку я "відгуляла" згідно графіку. А тепер хочу взяти додаткову (за двох дітей до 14 років). На такі відпустки графіки ж не складають.
директори приватних підприємств чинять так як вигідно їм
справа в тому, що працюю в державній установі, відмову підписати заяву пояснили реорганізацією нашого відділу, яка має бути після нового року і тим, що в період моєї запланованої відпустки мала би бути перевірка вищестоячими органами. Але виникає питання: яка може бути перевірка, якщо наш відділ будуть розформовувати? Чи це просто "відмазка" чи реально може бути завадою моїй відпустці?

silvia
11.12.2013, 00:21
Саме через схожі нюанси експерти радять і соціальні відпустки включати до графіку. Ну але це питання не до Вас.
Тут єдиний вихід зареєструвати заяву на відпустку, на яку керівник буде вже зобовязаний офіційно відреагувати і накласти резолюцію на самій заяві. Якщо там буде необгрунтована відмова-звертатись у терит.інспекцію з праці про порушення прав. Лиш не знаю, чи захочете ви тратити на це час і нерви.

Avanturistka
11.12.2013, 21:31
Потребую вашої поради
Я була оформлена на ФОП. На ФОП оформлений одни працівник, який захотів звільнитися, а магазин просто буде переоформлено на іншого працівника. Всі посади зберігаються. А мені пропонують звільнитися і стати на біржу праці. Чи правомірно вони поступають? бо я по-людськи прошу мене звільнити з ФОП, а "поставити" на інше ФОП. Бо та дівчинка, яка зараз на моїй посаді, буде і надалі на ній працювати. Порадьте, як зберегти своє місце. Бо бухгалтер сказала, що треба їм подумати ( бо я загрузила їх питаннями)

ст. 36 КЗпП "У разi змiни власника пiдприємства, а також у разi його реорганiзацiї (злиття, приєднання, подiлу, видiлення, перетворення) дiя трудового договору працiвника продовжується".

дівчата, всетаки не вдалось їм мене здихатись так просто :girl_crazy:
мене переоформляють на іншого власника і просять приїхати з паспортом до них у Львів. а я в Київ.обл зараз проживаю і зараз ніяк не маю змоги приїхати

підкажіть, будь ласка, чи дійсно я там треба, чи вони і без мене можуть мене переоформити з одного ПП на інше (зміна власника)

ще маю одне питання :)
якщо я йшла в декрет і отримала від держави допомогу 10 тис грн.
якщо я піду з декрету в декрет, сума допомоги буде менша чи така сама?

Kiruskin
11.12.2013, 22:54
Дівчатка, підкажіть будь ласка, чи можна подавати заяву на розлучення не в свій районний суд, а, припустимо, в суд сусіднього району?

Krosha
11.12.2013, 23:35
Дівчатка, підкажіть будь ласка, чи можна подавати заяву на розлучення не в свій районний суд, а, припустимо, в суд сусіднього району?
Можна подавати в місцевий суд за місцем фактичного проживання.

Kiruskin
11.12.2013, 23:43
Можна подавати в місцевий суд за місцем фактичного проживання
Ви не так мене зрозуміли))) Треба подати заяву не за місцем проживання, і не за місцем прописки, а в сусідньому місті. Чи так не можна?
Просто село є селом. Всі кісточки перемиють

сніжна
11.12.2013, 23:58
чи можна подавати заяву на розлучення не в свій районний суд, а, припустимо, в суд сусіднього району?
Позов про розірвання шлюбу подається позивачем (одним з подружжя) у загальному порядку до місцевого суду за місцем проживання або перебування відповідача (другого з подружжя). Однак, у разі, якщо на утриманні позивача є малолітні або неповнолітні діти або якщо позивач не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача, позов також може подаватися за зареєстрованим місцем проживання або перебування позивача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися у суді за зареєстрованим місцем проживання або перебування будь-кого з них.

---------- Додано в 20:58 ---------- Попередній допис був написаний в 20:49 ----------

чи дійсно я там треба, чи вони і без мене можуть мене переоформити з одного ПП на інше (зміна власника)
якщо ви будете укладати трудовий договір з новим ФОП, потрібна ваша присутність. оскільки такий договір підлягає реєстрації. У випадку відсутності працівника при проведенні державної реєстрації трудового договору фізична особа (або за нотаріальним дорученням уповноважена нею особа) повинна пред'явити паспорт та
подати такі документи:
фізична особа - підприємець: підписаний сторонами трудовий
договір у трьох примірниках із нотаріально посвідченим підписом
працівника, свідоцтво про державну реєстрацію фізичної
особи - підприємця, довідку відповідної державної податкової
інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності),
копію такої довідки, виданої працівникові, його трудову книжку
(за наявності);
фізична особа, яка використовує найману працю, пов'язану з
наданням послуг: підписаний сторонами трудовий договір у трьох
примірниках із нотаріально засвідченим підписом працівника,
довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння
ідентифікаційного номера (за наявності), копію такої довідки,
виданої працівникові (за наявності), його трудову книжку
(за наявності).
я йшла в декрет і отримала від держави допомогу 10 тис грн.
якщо я піду з декрету в декрет, сума допомоги буде менша чи така сама?
ви маєте на увазі одноразову допомогу при народженні чи декретні виплати ( оплату листка непрацездатності )? Розмір одноразової допомоги при народженні другої дитини не залежить від того, працювала жінка до пологів чи ні. Оплата ж листка тимчасової непрацездатності розраховується по іншому.

algo
12.12.2013, 00:19
Оплата ж листка тимчасової непрацездатності розраховується по іншому
я думаю саме це цікавить. і мене теж. бо я так само йду. читала колись що рахуватиметься по середній з-п по моїй посаді. чи так воно?

BlackTee
12.12.2013, 00:28
Розмір одноразової допомоги при народженні другої дитини зараз становить 25 тис. грн ( одноразово- 4840 грн і решта суми- протягом 24 місяців пропорційно).
ви щось наплутали, бо розмір при народженні другої дитини:
з 1 січня — 58320 гривень, з яких 9720 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 48 місяців;
з 1 грудня — 61920 гривні, з яких 10320 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 48 місяців.