КПК

Показати повну версію : Юридична консультація

Сторінки : 1 [2] 3 4 5

Made in USSR
25.09.2012, 13:00
Ще я не встигла напрацюватись на новій роботі, як маю питання.
Роботу я знайшла через центр зайнятості. Місце в мене дотаційне. Звільнити мене не можуть протягом року, тільки за власним бажанням. Але шеф сказав написати заяву за власним бажанням без дати. Наскільки законна така вказівка і як я маю обгрунтувати свою відмову. В принципі, я би не мала переживати через звільнення, але шеф жаднюга і тому трохи схитрив. Як виявилось, я на декретному місці (хоча він то дуже приховував від мене). І тепер якщо та жіночка захоче вийти раніше. чи не піде моя заздалегідь написана заява на підпис до шефа. ще й нюанс в тому, що якщо я звільнюся за власним бажанням, то потім в ЦЗ я не зможу отримувати виплати по безробіттю.
Порадьте. що робити?

terezka
25.09.2012, 13:11
Звільнити мене не можуть протягом року, тільки за власним бажанням. Але шеф сказав написати заяву за власним бажанням без дати. Наскільки законна така вказівка і як я маю обгрунтувати свою відмову.

на якій підставі "шеф сказав написати"? нехай дасть вам закон/статтю закону яка зобов'язує працівника писати заяву "за власним бажанням" без дати. Так і обгрунтовуєте (можна ще сказати, що згідно договору з ЦЗ якщо вас звільнять чи ви самі звільнитесь підприємство мусить заплатити великі штрафи, бо попсує "картину працевлаштовування" в ЦЗ)

Made in USSR
25.09.2012, 13:57
на якій підставі "шеф сказав написати"?
ні на якій. він ніби так себе убезпечує в разі якщо би я прогулювала роботу чи ще щось таке. але на такі випадки є звільнення за статтею. правильно я думаю?

що згідно договору з ЦЗ якщо вас звільнять чи ви самі звільнитесь підприємство мусить заплатити великі штрафи
то правда?

шеф то все аргументує тим, що він ніколи нікого не звільняв, але нехай такий папір буде на всяк випадок. мене така ситуація не влаштовує, бо я на декретному місці і в будь який момент мене можуть пропросити піти якщо та дівчина захоче повернутись. а звільнити мене він не має права, бо отримує дотації від держави. от і крутить хвостом як жид світом.
нараз віддали мені те що я писала щоб дописати ще *за власним бажанням*. нічого не переписую, а чекаю що скаже начальство.

Samhayne
25.09.2012, 14:37
нараз віддали мені те що я писала щоб дописати ще *за власним бажанням*
не пишіть нічого. то протизаконно. якщо звільнитесь "за згодою сторін" - виплати з ЦЗ починаються зразу, а якщо "за власним бажанням", то через 90 днів. Попередбте його, що розкажете про його вибрики в ЦЗ, а там вже знайдуть як його приструнити.
Він же нічого не втрачає, якщо Ви на дотаційному місці, то за Вас зарплату платить держава (ЦЗ), а в нього ще й якійсь пільги по податкам (вроді)... Якщо вийде дівчинка, місце якої Ви займаєте, Вам мають запропонувати аналогічне місце з аналогічною ЗП.

Made in USSR
25.09.2012, 14:44
Попередбте його, що розкажете про його вибрики в ЦЗ, а там вже знайдуть як його приструнити.
як варіант. не хочу починати роботу з ультиматумів, але мушу мати запасний варіант.

Він же нічого не втрачає, якщо Ви на дотаційному місці,
він не має потреби тримати двох людей на такій посаді. тут нема що робити двом.

Fistawka
25.09.2012, 15:31
Як виявилось, я на декретному місці
Дотаційне місце не може бути декретним.
Дотаційне місце - це новостворена посада. Хіба би це місце створювалось для людини, яка працювала до вас, а ви вже пішли на декретне місце. І то, не впевнена, шо в такому випадку держава продовжє виплачувати дотації. Принаймні на цьому нам чітко наголошували в ЦЗ.
Шось конкретно ваш шеф мутить...
Ну і звичайно, не пишіть ніяких заяв.

Made in USSR
25.09.2012, 20:15
Дотаційне місце не може бути декретним.
я думаю що коли та дівчина пішла в декрет місце дали під скорочення, а потім ніби заново створили для дотацій. та дівчина в декреті і нічого не втрачає, а шеф зекономив собі кілька тисяч.

Iwka
25.09.2012, 20:26
а шеф зекономив собі кілька тисяч. а яким чином? Звідки. Я щось не вловлюю.

Fistawka
25.09.2012, 20:35
а яким чином?
Має працівника, якому зарплату виплачує держава. Безкоштовна робоча сила для роботодавця)
Дотація - це кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) для покриття витрат на заробітну плату осіб, працевлаштованих за направленням державної служби зайнятості, надані роботодавцю, що створює додаткові робочі місця для працевлаштування безробітних;
додаткове робоче місце - це робоче місце, на яке прийнята на постійну роботу особа за направленням державної служби зайнятості з числа зареєстрованих безробітних за умови відсутності на підприємстві скорочення чисельності працюючих за професією (спеціальністю), за якою працевлаштовується безробітний, протягом останніх 6 місяців.
По ідеї це дуже вигідна пропозиція, дивно, чому так мало роботодавців нею користуються.

Made in USSR
26.09.2012, 09:48
Має працівника, якому зарплату виплачує держава
ага, і ще податків ніяких не платить за мене.

я вчора весь вечір думала над тою ситуацією, купу аргументів знайшла, наразі чекаю що скаже шеф. поки за ту заяву не згадую.

marife
05.10.2012, 12:18
Можливо і мені допоможуть.
Мій чоловік отримав у спадок (дарча) від бабусі власний будинок і все господарство. як виявилось тепер у бабусі ще була ощадна книжка, на котрій є ще якісь гроші і якщо я не помиляюсь їх тепер видають по трошки. Чи маємо право ми їх отримати? Чи потрібен дозвіл ще від когось? У бабусі 2 дочки (одна з них мама чоловіка, друга в італії). Можливо хтось мав схожу ситуацію. В принципі не дуже припирає, але і шкода щоб пропали.

pravovuk
05.10.2012, 16:41
Мій чоловік отримав у спадок (дарча) від бабусі власний будинок і все господарство. як виявилось тепер у бабусі ще була ощадна книжка, на котрій є ще якісь гроші і якщо я не помиляюсь їх тепер видають по трошки. Чи маємо право ми їх отримати? Чи потрібен дозвіл ще від когось? У бабусі 2 дочки (одна з них мама чоловіка, друга в італії). Можливо хтось мав схожу ситуацію. В принципі не дуже припирає, але і шкода щоб пропали.
Я так розумію, що був оформлений договір дарування ( не заповіт), так? Якщо в договорі дарування вказано окрім будинку, що вона дарує все що їй належить, то тоді він має право на отримання цих коштів. Почитайте Ваш договір, чи є там таке.

marife
05.10.2012, 18:37
дякую за пораду. Завтра прочитаю, так як їдемо на фазенду, а документи там

silvia
05.10.2012, 22:20
Підкажіть ...якщо припустимо, я відкриваю рахунок у банку.
У відділенні того ж банку, але у іншій країні, людина переказує кошти з свого рахунку на мій рахунок.
Чи потрібно вказувати у податковій декларації (мені, як фізичній особі, не підприємцю) перекази грошей як доходи?
Чи оподатковуються такі перекази і якщо так, то який відсоток?

Олька
05.10.2012, 23:05
Якщо в договорі дарування вказано окрім будинку, що вона дарує все що їй належить, то тоді він має право на отримання цих коштів. Почитайте Ваш договір, чи є там таке.
Такого бути не може в нашій державі! Заповіт на все майно (все що буде належати на день смерті) може бути, але договір дарування ні в якому разі, Договір дарування тільки на конкретне майно і аж ніяк на вклади... такого не існує)

zlatovlaska
05.10.2012, 23:26
гроші і якщо я не помиляюсь їх тепер видають по трошки. Чи маємо право ми їх отримати?
Ділиться той вклад на цих 2 дочок, вони й пишуть заяви про те, що спадщину приймають чи прийняли, якось так. Ви дізнайтесь спочатку скільки є на тій книжці. Кожен запит у нотаріуса вартує певну сумуми зараз почали оформляти спадщину :girl_impossible:. Кругленька сума набігає., чи воно того варте? Ми от знайшли серед документів акції на суму в 30 000 крб, але нотаріус нам сказала, що скоріш за все, 99,99%, що цей сертифікат ніц не вартий вже. А запит коштує 50грн + трата часу.

Олька
05.10.2012, 23:39
Мій чоловік отримав у спадок (дарча) від бабусі власний будинок і все господарство.

ДАРЧА - це НЕ спадок, це дарунок за життя! А спадок це вже зовсім інша річ! Була заведена спадкова спрва після смерті? Якщо так то де? і ким? І якщо була заведена будь-ким з спадкоємців, то всі справи вже вирішуються тільки в того нотаріуса і варіантів більше немає.

jalla
06.10.2012, 13:07
Вибачте,може загрубо напишу,але jalla звернулась з певною просьбою, а щодо поради добрих людей, то вона абсолютно немудра,бо коли оформляють кредит і беруть під заставу майно - дружина позичальника обовязково має підписати папірчик,що вона згодна на те,що її чоловік оформляє кредит під заставу спільного майна. Тому коли майно вже є в заставі, розлучення пост-фактум абсолютно нічого не дасть.
Ми не маєм жодного кредиту, де б хтось щось підписував з подружжя.
Тому коли майно вже є в заставі, розлучення пост-фактум абсолютно нічого не дасть.
Майно не в заставі, два банки просто телефонує і погрожує, що якщо кредит не буде сплачено в термін два дні- майно конфіскують. Дзвонили до свекрухи на домашній. Казали це їй, бо чоловік ніби офіційно там проживає. Вона сказала, що дасть нашу адресу фактичного проживання.
Один з банків за місяць протермінувння платежу збільшив щомісячний платіж в чотири, мовляв то така пеня і казали далі буде гірше.
а він має право таке робити??
Думаю мав би, адже досить того що дали кредити без моєї згоди, то ще й сказати толком нічого не можуть мені, бо я не чоловік і я в них нічого не брала.

marife
06.10.2012, 13:57
ми зараз почали оформляти спадщину
Ми вже давно все оформили(дарчу) сума була досить кругленька. А за спробу запиту дякую. скористаюсь.
ДАРЧА - це НЕ спадок, це дарунок за житт
Не правельно висловилась. Не спадок а саме дарча(за життя)

Була заведена спадкова спрва після смерті? Якщо так то де? і ким?
Ні, так як одна дочка в Італії, де саме невідомо, я її і не бачила ніколи,адруга мама чоловіка також за кордоном

pravovuk
06.10.2012, 13:57
Такого бути не може в нашій державі!
Не погоджусь - може. Бо мала цивільну справу по оскарженні такого договору дарування. І завірений цей договір був державним нотаріусом.

marife
06.10.2012, 14:03
окрім будинку, що вона дарує все що їй належить, то тоді він має право на отримання цих коштів
вказано будинок, рухоме і нерухоме майно:girl_in_dreams:

zlatovlaska
07.10.2012, 00:28
також за кордоном
Як мені пояснив нотаріус, спадкову справу можна відкрити будь де. Не мус в Україні...у нас виникло питання, чи зведений брат часом не відкривав спадкову справу хоч він у Москві...

marife
07.10.2012, 10:41
Як мені пояснив нотаріус, спадкову справу можна відкрити будь де. Не мус в Україні.
Це реально дізнатись в нотаріусі чи де? Я не конче розбираюсь в цих питаннях

demoira
07.10.2012, 14:24
Може і мені хто порадить, або допоможе за фінансову винагороду оформити фоп і розповість що ще потрібно для відкриття комісійного магазину. Можливо комусь сподобається моя бізнес-ідея і він захоче зі мною на пару цим займатись? Відпишіть в пп.

zlatovlaska
07.10.2012, 19:26
Це реально дізнатись в нотаріусі чи де?
підійдіть до будь якого нотаріуса, розпитайте.

CoffeeFairy
08.10.2012, 17:59
Може хто зає, як то робиться :girl_tender:
Замість (від імені, точніше) малолітньої дитини спадщину 13 років тому прийняла її опікун. До складу спадщини входить і нерухомість. Нині дитині вже десь біля 25 років. Як їй отримати можливість розпоряджатися своїм майном? Чи треба щось оформлювати/переоформлювати, і взагалі що варто зробити щоб, наприклад, дитина могла продати нерухомість?
Дякую за Вашу увагу![COLOR="Silver"]

terezka
08.10.2012, 18:00
Нині дитині вже десь біля 25 років
дитинство закінчується з повноліттям, і відразу ж після того дитина мала би вступити у права стосовно своєї спадщини.

CoffeeFairy
08.10.2012, 18:18
які години праці вважаються нічними

Стаття 54 КЗпП. Тривалість роботи в нічний час
При роботі в нічний час встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину. Це правило не поширюється на працівників, для яких уже передбачено скорочення робочого часу.

Тривалість нічної роботи зрівнюється з денною в тих випадках, коли це необхідно за умовами виробництва, зокрема у безперервних виробництвах, а також на змінних роботах при шестиденному робочому тижні з одним вихідним днем.

Нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку.

Стаття 55. Заборона роботи в нічний час

Забороняється залучення до роботи в нічний час:
1) вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років (стаття 176);
2) осіб, молодших вісімнадцяти років (стаття 192);
3) інших категорій працівників, передбачених законодавством.

Робота жінок в нічний час не допускається, за винятком випадків, передбачених статтею 175 цього Кодексу. Робота інвалідів у нічний час допускається лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям (стаття 172).

Стаття 108. Оплата роботи у нічний час
Робота у нічний час (стаття 54) оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.[COLOR="Silver"]

---------- Додано в 18:18 ---------- Попередній допис був написаний в 18:17 ----------

вступити у права стосовно своєї спадщини.
Дякую =) А як же відбувається такий "вступ у права", щось треба переписувати? Чи вони вже з чимось запізнилися?

tsvetochek
09.10.2012, 11:56
в мене таке от питання, може хтось шось знає) : в магазині непродовольчих товарів протермінований сертифікат відповідності на продукцію, яка ще є в продажі. нового сертифікату на залишки цієї продукції поки що не маєм. ще є висновок санітарно-епідеміологічної експертизи. Питання в тому, що коли прийде перевірка, чи буде це порушенням, чи може достатньо того висновку?
буду вдячна за відповідь:girl_tender:

Neverland
18.10.2012, 13:43
Так... Не знаю де написати, але сюди пасуэ найбільше. Маю таку халепу: хочу замовити кислотні барвники для шовку закордоном. Але замовник стверджує, що в Україні дуже суворий митний контроль і йому повернули з митниці натуральні барвники (хну і ще якісь екстракти). Замовляю багато і щкода гроші втратити. Зверталась в консультативний центр митниці - глухо, всі мали мене в носі і ніц не відписали, сайт їх через раз працює. Куди звертатися, де мені можуть щось порадити стосовно тих барвників, чи їх пропустить митниця?

Samhayne
18.10.2012, 13:57
чи їх пропустить митниця
мій чоловік колись займався хімією такого роду з фірмами Bezema і CHT. Так от, там дуже великі проблеми з митницею і розтаможкою. А не дешевше купити їх тут, на підприємствах, які займаються текстилем? Тоді точно гроші не пропадуть...

от що ще знайшла "ПЕРЕЛІК товарів, ввезення яких на митну територію України та/або переміщення територією України прохідним та внутрішнім транзитом здійснюється за умови обов’язкового надання митним органам забезпечення сплати митних платежів"
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/461-2012-%D0%BF
подивіться пункт 3212*

Neverland
18.10.2012, 15:03
А не дешевше купити їх тут, на підприємствах, які займаються текстилем?
Та проблема в тому, що їх тут нема, а якість наших дуже сильно залишає бажати кращого.
А не підкажете, як саме ваш чоловік отримував ті фарби? Ну тобто розтаможка - це треба на митницю іти, чи як? Якісь повідомлення-додаткові оплати?

Gentle
19.10.2012, 09:25
в мене таке от питання, може хтось шось знає) : в магазині непродовольчих товарів протермінований сертифікат відповідності на продукцію, яка ще є в продажі. нового сертифікату на залишки цієї продукції поки що не маєм. ще є висновок санітарно-епідеміологічної експертизи. Питання в тому, що коли прийде перевірка, чи буде це порушенням, чи може достатньо того висновку
Десь колись стикалася з цим, вже точно не памятаю за яких обставин, але мені пояснили, що якщо термін виготовлення продукції є в межах дії сертифікату, то все має бути ок. Продукція ж була виготовлена ще коли діяв старий сертифікат.

Neverland
19.10.2012, 10:21
Виникло в мене ще запитання: чи може громадянин України відкрити на свій закордонний паспорт абонентську скриньку допустім в Польщі, щоб на неї приходили посилки? Чи не має права?

onebyone
19.10.2012, 10:32
Підкажіть дівчата, може хтось стикався із такою ситуацією. Розказали мені про одну маму із нашого класу, яка проживає в Україні не за пропискою( переселяється з квартири на квартиру). Народила вона тут третю дитинку, а допомогу не отримала бо не має прописки. Дитині скоро буде рік. Чи можливо якось допомогти їй в цій ситуації. Мається на увазі щоб їй виплатили ту допомогу яка їй належиться при народженні і до 3-х років.Просто там дійсно біда чорна. Шкода дуже, хотілобся допомогти.

gredita
24.10.2012, 12:26
Доброго часу доби, шановні форумчани. Прошу відповіді на моє запитання.
Я є у декретній відпустці по догляду за дитиною до 6 років, але є можливість влаштуватися на іншу роботу. За законом, якщо влаштуюся офіційно, чи потрібно мені негайно звільнятися з попередньої роботи?

Лідочка
24.10.2012, 13:06
За законом, якщо влаштуюся офіційно, чи потрібно мені негайно звільнятися з попередньої роботи?
Так і виходити з декретної відпустки.

Just me
04.11.2012, 23:39
Дуже прошу консультації по такому питанню.
Людина закінчила державну стаціонарну аспірантуру, під час навчання виплачувалася зарплата аспіранта і було передбачено місяць оплачуваної відпустки щороку. Але за три роки відпустку не брали жодного разу. Чи передбачена грошова компенсація за невикористані відпустки в зв"язку із закінченням аспірантури?

orsol
06.11.2012, 11:24
Порадьте будь ласка!
Подруга планує звільнятись з роботи з 1 грудня. В неї невикористаної відпустки близько 40 днів+ 10 днів додаткова (як мама 2 діток). Питання: чи надається грошова компенсація за невикористану відпустку?

Prutylyatko
08.11.2012, 13:44
Підкажіть, яка в середньому вартість витрат (у відсотках, здається, вона рахується) при придбанні житла. Дякую.

сніжна
08.11.2012, 14:04
В неї невикористаної відпустки близько 40 днів+ 10 днів додаткова (як мама 2 діток). Питання: чи надається грошова компенсація за невикористану відпустку?
має. але лише за частину відпустки. Тобто вона повинна все-рівно піти на 24 дні у відпустку, а за решту невикористаних днів- отримати компенсацію. Законом забороняється ненадання чергової відпуски протягом двох років підряд- за це роботодавця притягнуть дот відповідальності. Тому роботодавець має право при відмові працівника від надання відпустки видати відповідний наказ без заяви такого працівника. основною умовою для отримання грошової компенсації за частину щорічної відпустки є фактичне використання працівником в обов'язковому порядку 24 календарних днів щорічної відпустки.( Лист Мінсоцполітики від 21.06.2012 р. N 207/13/116-12)

MarMar
09.11.2012, 20:20
в мене запитання стосовно оформлення довіреності на авто. не знайшла відповідної теми в розділі "за кермом", тому пишу сюди.

підкажіть, будь ласка, чи можна безпроблемно користуватися автом "на довіреності", чи бажано за першої ж нагоди оформити власність? процедура недешева, тому якось воно не усміхається... але життя є життя, може статися будь-що (припустимо, власник помирає), тоді як виглядитиме продовження довіреності? чи на це має право його спадкоємець?

може хтось розбирається в цих нюансах - буду вельми вдячна за роз'яснення і поради!

Iwka
09.11.2012, 20:30
. але життя є життя, може статися будь-що
Якщо авто Ви купили - краще переєструйтесь, бо буває всяке, включно з боргами колишнього власника і конфіскацією майна...

poputochka
09.11.2012, 21:02
як виглядитиме продовження довіреності? чи на це має право його спадкоємець?
Право він (спадкоємець) матиме, після оформлення спадщини, через півроку після смерті власника, але чи матиме бажання?
Користування машиною по довіреності - це завжди ризик. Якщо у колишнього власника будуть проблеми, які завершаться накладенням арешту на його майно, машину у Вас просто вилучать органи виконавчої служби, без жодних компенсацій. Наприклад, якщо машина придбана одруженим чоловіком, який вирішить розлучитись, а дружина захоче поділити майно...
бо буває всяке, включно з боргами колишнього власника і конфіскацією майна...
Краще оформити машину на себе, і спати спокійно.
До речі, кожних 3 роки я, на прохання нового власника старої машини мого чоловіка, відвідую нотаріуса і даю чергову згоду на видачу нової довіреності, і він оплачує нотаріальні послуги і мій витрачений час.

MarMar
09.11.2012, 21:33
але чи матиме бажання?

дякую, дівчата, за відповіді! ви мене переконали. але справа в нас досить-таки ускладнюється. власник важко захворів, дружина теж не в стані розпорошуватися на чужі інтереси... одне слово, непросто.

Імель
09.11.2012, 21:52
чи бажано за першої ж нагоди оформити власність? процедура недешева
найбільш коштовний по перереєстрації авто - внесок до ПФ, який становить на сьогодні 3% від вартості автомобіля (без ПДВ). Але для вторинного ринку (користованих авто) з 01 січня 2013 р. при другій реєстрації внесок до ПФ сплачуватися не буде, що суттєво здешевлює процедуру.
Якщо не критично зачекати ще 2 місяці, то подумайте над таким варіантом

Олька
09.11.2012, 21:56
До речі, кожних 3 роки я, на прохання нового власника старої машини мого чоловіка, відвідую нотаріуса і даю чергову згоду на видачу нової довіреності, і він оплачує нотаріальні послуги і мій витрачений час.

А це щось новеньке.... Це від коли на довіреність потрібна згода подружжя? Довіреність пише власник транспортного засобу, це не є відчуження майна і на це згода дружини (чоловіка) не потрібна. Чи може я щось не так зрозуміла з Вашого допису?

poputochka
09.11.2012, 22:54
я щось не так зрозуміла з Вашого допису
Все так:girl_smile: Я помилилась.:girl_sad: Бо згоду давала не на видачу довіреності, а на здачу майна в оренду - новий власник таксист, і йому це було конче потрібно.
А довіреність давав чоловік, без моєї участі.

Олька
09.11.2012, 23:01
а на здачу майна в оренду

А ну тоді все правильно)))

Натуля
13.11.2012, 14:53
підкажіть, будь ласка, чи можна безпроблемно користуватися автом "на довіреності", чи бажано за першої ж нагоди оформити власність?
а що у вашому дорученні на авто прописано?
Ми купували авто у товариша мого брата. Той товариш зараз живе в іншому місті і не міг сам зняти машину з реєстрації. Тому доручення на машину він оформив на мого брата і там було прописано, що брат може продавати машину, представляти інтереси власника в держ. установах, даі і т.д. І так ми її переоформили без проблем по тому дорученню.

kabucha
20.11.2012, 14:50
Допоможіть ,будь ласка ,чи обовязково відпрацьовувати два тижні ,якщо хочеш звільтися,бо ще два тижні я свого шефа не витримаю:girl_cray:

arina
20.11.2012, 14:54
якщо за власним бажанням - то обовязково, якщо за згодою сторін - то ви вільні з дня підписання заяви

terezka
20.11.2012, 14:57
чи обовязково відпрацьовувати два тижні
ні, за певних умов:
Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника

Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

ckorpionsha
20.11.2012, 18:18
Маю таке питання: помер батько, на ньому була хата баби(по заповіту) і хата.де проживав з мамою(і прописані ми з братом). За пів року після смерті треба оформити по закону на когось з нас обидві хати. Мама хоче на нас обох, на брата нічого(бо він пішов "по міру",забув, що має маму,батька і сестру. Чи оформлять нам без нього документи. Чи він має писати відмову? А він далеко-далеко від нас.

Незабудка
20.11.2012, 19:06
чи обовязково відпрацьовувати два тижні ,якщо хочеш звільтися
Може маєте ще не використану відпустку?
Я колись так звільнялась. Написала заяву на відпустку (на 2 тижні), а в останій день перед відпусткою написала заяву на звільнення.

zlatovlaska
20.11.2012, 19:20
За пів рок
ДО півроку. І так, Ваш брат має написати відмову. Не був би він там прописаний думаю можна було б і без нього , а він потім через суд хіба міг би претендувати.

ckorpionsha
20.11.2012, 20:07
ДО півроку. І так, Ваш брат має написати відмову.
Ну так, до. Але брата тут не буде до того, як наступить пів року. А ми судитись потім через суд не хочем через те. що не подамо особисто заяви на самих себе. Коли він буде дома - невідомо.

сніжна
20.11.2012, 21:54
Чи він має писати відмову?
так, відмова брата від частки, яка належить йому за законом, потрібна. За півроку, який дається на час оформлення спадщини, мають бути розшукані усі потенційні спадкоємці. Якщо місцеперебування брата невідомо і встановити його не вдасться, то тоді буде оформлятися спадщина без нього. З плином 6-місячного терміну для прийняття спадщини і відсутності заяви на прийняття спадщини ( чи відмови) вважається, що спадкоємець не прийняв спадщину.Але якщо після переоформлення спадщини брат появиться і пред явить докази, що через поважні причини він не знав про спадок чи не міг подати заяву на прийняття спадщини у встановлений термін, через суд йому може бути призначено додатковий термін на прийняття спадщини.
Стосовно прописки ( вірніше, спільного проживання із спадкодавцем) і прийняття спадщини- це важливо лише для самої процедури.Закон не вимагає від спадкоємця, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, оскільки така умова прийняття спадщини прямо визначена у законі лише для спадкоємця, який на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем.закон не зобов'язує спадкоємця, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, подавати заяву про прийняття спадщини, оскільки умовою прийняття ним спадщини є лише відсутність відмови від неї.

---------- Додано в 19:48 ---------- Попередній допис був написаний в 19:45 ----------

Коли він буде дома - невідомо.
значить оформляєте спадщину на себе, без брата. Але він потім ( при наявності поважних причин) матиме право вимагати оформлення своєї частки через суд.

---------- Додано в 19:54 ---------- Попередній допис був написаний в 19:48 ----------

чи обовязково відпрацьовувати два тижні ,якщо хочеш звільтися
якщо ви хочете звільнитися за ст. 38 і не маєте передбачених законом поважних причин для звільнення із потрібної вам дати, тоді так. Як варіант- пишете заяву на звільнення і йдете на лікарняний. Або домовляєтеся із керівництвом про звільнення за ст.36 ( згодою сторін). Керівництво від того нічого не губить, а звільнений працівник отримує додаткові пільги .

ckorpionsha
20.11.2012, 22:18
значить оформляєте спадщину на себе, без брата. Але він потім ( при наявності поважних причин) матиме право вимагати оформлення своєї частки через суд.
В останній нашій розмові з братом(він живе у Росії, їде вже 2 роки додому), сказав мені так:- Ти туда не лізь, то всьо моє. Живеш у Львові і живи собі там. Мама не хоче на нього нічого оформляти, щоб не лишитись без нічого або хтось колись не прийшов жити у продану братом свою частку(((Нажаль такий у мене брат

zlatovlaska
21.11.2012, 11:39
хтось колись не прийшов жити у продану братом свою частку
А Ви впевнені, що хтось захоче купити 1/3 частки будинку? І жити там з чужими людьми...
Я так розумію, що коли, якщо, брат навіть захоче відсудити свою частку... Ви в свою чергу можете через суд вимагати продажу майна. А там , або він виплачує визначену судом суму або Ви йому, або ж просто ділите гроші від продажу.
Щоправда реальна ціна будинку буде вищою ніж оцінить її БТІ, але краще так ніж нічого. Спробуйте домовитись "полюбовно", а як ні то можете йому прямо сказати, що будете продавати через суд, і він на цьому також втратить...Якось так.

terezka
21.11.2012, 11:49
Ви впевнені, що хтось захоче купити 1/3 частки будинку? І жити там з чужими людьми.
навіть на 1/4 будинку можна поселити людей які будуть будуватись, здавати свою частку циганам і т.д. (є преценденти)
з того всього - брату таки належиться частка спадку, і краще поділити то все за законом, віддати йому його частку грошима, майном, тощо. (це якщо він не хоче відмовлятись від своєї частини).

zlatovlaska
21.11.2012, 14:37
віддати йому його частку грошима, майном, тощо. (це якщо він не хоче відмовлятись від своєї частини).
Я так розумію, що він цього не хоче . Він же сказав при останній розмові
Ти туда не лізь, то всьо моє.

terezka
21.11.2012, 14:56
він цього не хоче
тим більше, якщо він справді претендує, і має на те право по закону, то обходити це право не варто, щоб не судитись потім
бажання мами тут не має жодного значення, їй належить її частка, а брату - його.

ckorpionsha
21.11.2012, 15:02
А Ви впевнені, що хтось захоче купити 1/3 частки будинку?
Ні, я не впевнена. То мама боїться. Ніодин з двох будинків продаватись не буде: в одному живе мама сама. в другому,який тато отримав по заповіту від баби, його брат, інвалід 2 групи. Просто мама не хоче, щоб брат щось мав, бо мама зневірилась у ньому і боїться, що може лишитись на вулиці на старі роки при ньому((((

---------- Додано в 15:02 ---------- Попередній допис був написаний в 14:57 ----------

Короче, я про це все думаю щодня, піду сьогодні дзвонити брату в Росію, і скажу, нехай приїде то всьо оформляти, щоб потом через суд не робити. Який би він не був, але мені совість не позволяє так робити. От якщо він скаже, що не приїде то будем робити по-закону. Принаймні я з ним поговорю і поясню.

Halina
24.11.2012, 23:19
Поясніть мені будь ласка бо не можу в тому сама розібратись. Якщо мені подарували квартиру то які я маю права? Я можу її продати без згоди на то дарувальника? Чи може та людина за рік чи пів року забрати (скасувати) дарування? Чи є якесь обмеження типу якщо 2 чи там 5 років не скасовує (не забирає) то я уже можу робити з дарунком (квартирою) що хочу?
Я собі думала що то як подарували то уже я роблю що хочу. А то мене накрутили що типу нині подарували, а завтра забрали. І то не просто накрутили а спираються на якісь закони. А я не знаю як ті закони знайти, ой одним словом сьогодні мені точно не спати спокійно.

ola-lyola
24.11.2012, 23:41
Я можу її продати без згоди на то дарувальника? Чи може та людина за рік чи пів року забрати (скасувати) дарування? Чи є якесь обмеження типу якщо 2 чи там 5 років не скасовує (не забирає) то я уже можу робити з дарунком (квартирою) що хочу?
Квартиру дарують згідно договору дарування,який може бути розірваним, згідно вимог ст 727 ЦК і якщо немає згоди обдарованого тоді лише в судовому порядку
Дарувальник має право вимагати розірвання договору
дарування нерухомих речей чи іншого особливо цінного майна, якщо
обдаровуваний умисно вчинив злочин проти життя, здоров'я,
власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або
дітей.
Якщо обдаровуваний вчинив умисне вбивство дарувальника,
спадкоємці дарувальника мають право вимагати розірвання договору
дарування.
2. Дарувальник має право вимагати розірвання договору
дарування, якщо обдаровуваний створює загрозу безповоротної втрати
дарунка, що має для дарувальника велику немайнову цінність.
3. Дарувальник має право вимагати розірвання договору
дарування, якщо внаслідок недбалого ставлення обдаровуваного до
речі, що становить культурну цінність, ця річ може бути знищена
або істотно пошкоджена.
4. Дарувальник має право вимагати розірвання договору
дарування, якщо на момент пред'явлення вимоги дарунок є
збереженим.
5. У разі розірвання договору дарування обдаровуваний
зобов'язаний повернути дарунок у натурі.
Стаття 728. Позовна давність, що застосовується до вимог про
розірвання договору дарування
1. До вимог про розірвання договору дарування застосовується
позовна давність в один рік.
Договір дарування завіряється нотаріально і підлягає обовязковій реєстрації в БТІ, після чого майно є власністю обдарованого,який може ним володіти,користуватись,розпоряджатись. Навіть якщо дарувальник подає позов про розірвання договору дарування, він ще має в судовому порядку скасовувати реєстрацію права власності.
В моїй практиції таке траплялось лише коли договір дарування був фіктивним, укладеним внаслідок шахрайства

ckorpionsha
25.11.2012, 18:40
Дзвонила брату(був тверезий), казав робіть, що хочете з мамою. Коли буду - не знаю. Як приїду то поговоримо. Підпишу, що треба. Два тижні тому розмова була вищезазначена.
В четвер йдемо з мамою до нотаріуса. От мені казали, що краще нехай мама все на себе оформить(свою і мою частку) бо братова лишається наразі в повітрі. Тому що так дешевше буде оформлення в БТІ і різні папери. А потім заповітом на кого хоче. То так ркаще зробити, чи ділити все?

Olga Letsdance
29.11.2012, 21:17
Порадьте, будь ласка. В мене в свідоцтві про народження (як я розумію, основний документ для встановлення близького рідства) прізвище батька написано не так як в його паспорті ("И", "І", російська-українська - раніше не заморачувались). Знайома сказала, що можуть бути проблеми зі спадкоємством (якщо не близькому родичу, там ідуть більші податки). Чи варто зараз робити якісь зміни призвища в моєму свідоцтві?

OlesjaDi
08.12.2012, 14:00
Допоможіть розібратись з Пенсійною реформою!
Дата народження моєї мами 28.05.1961 року.
Питання - на скільки швидше вона може вийти на пенсію (ніж в 60 років) і який відсоток вона втратить?
Загальний стаж роботи 33 роки (включаючи два декрети по 1,5 року).

---------- Додано в 14:00 ---------- Попередній допис був написаний в 13:59 ----------

Допоможіть розібратись з Пенсійною реформою!
Дата народження моєї мами 28.05.1961 року.
Питання - на скільки швидше вона може вийти на пенсію (ніж в 60 років) і який відсоток вона втратить?
Загальний стаж роботи 33 роки (включаючи два декрети по 1,5 року).

Stepochka
10.12.2012, 20:39
Допоможіть з консультацією як правильно себе повести. Маю дуже "хороших" сусідів знизу. Дуже заважають їм мої діти, бо бігають по хаті, а їм це не подобається. Можуть подзвонити вдень чи ввечері, пообзивати. Одного разу спіймала дочку, коли та поверталася зі школи, то довела до істерики. Я зустріла її маму, то та каже:" А вона нічого їй не сказала, навіть не кричала" Влітку сусідка попросила подзонити свого "чоловіка", то він мені дзвонив раз за разом протягом двох годин і розказував, що він зробиить зі мноюі моїми дітьми, то я не витримала і написала заяву в міліцію. Трошки те хамство припинилося, а тепер вона знову надзвонює з погрозами. Все б дурниця, але боюсь щоб знову не вчепилася до дитини, бо та дуже довго не могла позбутися страху. Хочу сказати, що діти стають в 7.30 і розходяться по "роботах" в школу, садок. Спати ми лягаємо не пізніше 22год( інколи дотягуємо до 22,30). Та й діти, як діти -коли малюють, коли бавляться, а коли бігають, брикають.

Юкола
11.12.2012, 21:02
Маю дуже "хороших" сусідів знизу
і я маю такого.
Все життя, скільки живемо, бігав до нас: то музика голосна, то мая собачка йому погано пахнула (болоночку мала), то затоплюємо ми його. З тим затопленням останні декілька років просто дістав. Ходив раз на сезон, лазив під кухнею. А в нас-то сухо, то й ішов собі.

Минулої весни мене залив сусід згори. В нього бак прорвав у туалеті. Трохи полило, але ніяої шкоди ремонту той потоп не завдав.

За декілька днів двірничка каже, що на нас скарга і що комісію з ЖЕКу мій сусід знизу збирав. Я відповіла, що то не я залила, а мене сусід згори.

За декілька днів сусіда згори. Той сказав, що усе залагодив.

Пройшло півроку. Сьогодні чоловік приносить листа. Мовляв був суд і я маю відшкодвати матеріальні збитки - 2тис.грн за потоп.
А крім того сьогодні мусіла з"явитися до судового виконавця. А я ввечері листа тільки побачила та з малим на лікарняному тим більше...коротше штарф маю 500грн

Подзвонила сусіду верхньому. Він сказав, шо тоді заплатив 2.5 тис сусіду піді мною. Але розписок ніяких, що гроші давав, не брав.

То що, я ні за що маю тому знизу гроші платити?
Говорити там нема з ким...тому не знаю...

Я ніяких комісій з жеку не бачила,нічого їм не підписувала.
Судових повісток також не отримувала... в нас в під"їзді поштові скриньки не закриваються, там лазить хто хоче. може повістки і були, та я їх не бачила.

---------- Додано в 21:02 ---------- Попередній допис був написаний в 20:59 ----------

як правильно себе повести
клін кліном.
Треба з ними поговорити так, щоб бажання вас чіпати відпало.

terezka
11.12.2012, 21:12
може повістки і були, та я їх не бачила
доки ви не розписались про отримання повістки, то їх можна не брати до уваги

Юкола
11.12.2012, 21:42
Терезко, але ж суд без нас пройшов все одно... і рішення є.
Я так розумію, що треба апеляцію?

Ух, я така на того сусіда зла:girl_devil: то ж треба таким чином гроші заробляти:girl_devil:
буду в апеляціїї ще й компенсації моральної шкоди вимагати:girl_cray:

Дівчата, а ті повістки в суд - їх мають просто поштою відправляти?
Просто подумала, що всяке буває, проти тебе ось так кожен псіх може позиватися. А в житті ж різне буває - від того, що просто не живеш по місцю прописи до хвороби, а в суді ось так собі справи слухають без тебе, рішення приймають...

terezka
11.12.2012, 23:04
повістки лише вручаються під підпис: - нема вашого підпису про отримання, значить ви не в курсі і можете не йти, так що штрафи і т.д вас просто не стосуються.
а акт про затоплення складається лише коли перевіряють і місце витоку (спілкувалась з людиною, яка в тих комісіях працює), тому що течія може мати характер міжстиковий (себто винний жек), може течія бути з десятого поверху і затопити аж перший, тощо
тому комісія ходить і звіряє наявність плям і т.д. на всіх можливих точках витоку.
і, що важливо:
Присутність
зацікавлених осіб від потерпілої сторони та з боку винуватих є обов’язковою.
В акті повинно бути відображено:
– дата складання акта (число, місяць, рік);
– прізвища, ініціали та займані посади членів комісії;
– прізвище, ім’я, по батькові власника (наймача, орендаря) квартири, що
зазнала шкоди; адреса квартири, поверх, форма власності;
– прізвище, ім’я, по батькові власника (наймача, орендаря) квартири, з
вини якого сталося залиття; адреса квартири, поверх, форма власності;
– характер залиття та його причини;
– завдана матеріальна шкода (обсяги необхідного ремонту приміщень
квартири, перелік пошкоджених унаслідок залиття речей та їх орієнтовна
вартість);
– висновок комісії щодо встановлення вини особи, що вчинила залиття.
Акт обов’язково має бути підписаний усіма членами комісії. Відмова від
підпису складеного акта присутніми особами від потерпілої сторони та з боку
винуватих не впливає на його чинність [у такому випадку в акті має бути
зазначено, що згадані особи (прізвище, ім’я, по батькові) підписувати
складений акт відмовилися з таких-то причин]. тут: http://www.nbuv.gov.ua/nyub/vdg/2011-npr.pdf

ola-lyola
12.12.2012, 13:57
повістки лише вручаються під підпис: - нема вашого підпису про отримання, значить ви не в курсі і можете не йти, так що штрафи і т.д вас просто не стосуються.
Вибачате,але пишете бздури!
Суд може прислати повістку рекомендованим листом або телеграмою, факсом чи за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику. Надсилається повістка фізичним особам за
адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою
адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення
вручене їм належним чином. Ст.74 ЦПКУ

Ст.74 ЦПК
Судова повістка разом із розпискою, а у випадках,
встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів
надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або
через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншою особою,
яка бере участь у справі. Стороні чи її представникові за їх
згодою можуть бути видані судові повістки для вручення відповідним
учасникам цивільного процесу. Судова повістка може бути вручена
безпосередньо в суді, а у разі відкладення розгляду справи про час
і місце наступного засідання може бути повідомлено під розписку.
У разі ненадання особами, які беруть участь у справі,
інформації щодо їх адреси, судова повістка надсилається:
фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за
адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у
встановленому законом порядку.
вручене їм належним чином.
6. Особи, які беруть участь у справі, а також свідки,
експерти, спеціалісти і перекладачі можуть бути повідомлені або
викликані в суд телеграмою, факсом чи за допомогою інших засобів
зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.

Я так розумію, що треба апеляцію?
Обовязково! Пишете у ваш суд заяву про отримання копії рішення суду і пишете на це рішення суду апеляційну скаргу, де окрім скасування рішення суду про накладення стягнення просите поновити термін на апеляційне подання (бо ви його пропустили) у звязку з тим,що дізнались про штраф лише від виконавця.
У виконавчій службі вже відкрито виконавче провадження? Вам дали термін на сплату чи вже є постанова про примусове стягнення суми? Від цього залежатимуть подальші дії

terezka
12.12.2012, 14:08
особливо це стосується осіб, які померли на момент вручення повісток (а були і такі випадки)
і ці "бздури" - загальна практика, адвокати не радять звертати увагу на папірчики в отриманні яких ти не підписався/або не підписалась уповноважена особа.
факт надсилання і факт отримання різні речі, кореспонденція губиться

сніжна
12.12.2012, 14:17
загальна практика, адвокати не радять звертати увагу на папірчики в отриманні яких ти не підписався/або не підписалась уповноважена особа.
на практиці є саме так, як описала ola-lyola- законом це дозволено і в останній рік (принаймні) саме так і надсилаються повістки фізичним особам
Суд може прислати повістку рекомендованим листом
Дуже часто у поштових скриньках залишається повідомлення про те, щоб людина підійшла на пошту і отримала рекомендований лист. Не всі це роблять ( свідомо чи навпаки- уникаючи підпису у журналі пошти про вручення листа). Тоді діє принцип

ola-lyola
12.12.2012, 14:21
адвокати не радять звертати увагу на папірчики в отриманні яких ти не підписався/або не підписалась уповноважена особа
А кодекс адвокати читати не радять - де чорним по білому написано - що повідомляти сторін зараз можуть навіть телеграмою чи факсом, і якщо в матеріалах справи є підтвердження повідомлення сторін, то особа вважається повідомленою.
За Вашою логікою з жодного боржника тоді б не стягнули борги за кредитами, поки не зловили і не підписалися у повістці.
І ще з практики - до 30 % відсотків рішень виноситься за відсутності однієї зі сторін.
А коли рішення вступило в законну силу і є вже на виконанні у виконавчій службі - їй фіолетово - як вас повідомляв суд про розгляд справи -належним чином чи ні, і оскільки зі змінами у законодавство, судовим виконавцям розширили повноваження, я б не радила легковажити з стягненням.

Stepochka
12.12.2012, 19:40
:girl_devil:Зла до неможливого. Недавно написала про "супер сусідів". І от тільки но приходив дільничий, виявляється на нас написали заяву про порушення громадського спокою, що буцімто ми шумимо до 12 год ночі, кричимо, гупаємо. Хоча спати лягаємо не пізніше 22 год. Пояснення я написала. Але як зрозуміла зі слів дільничого, що таке безпідставне бомбардування може бути досить довго. Навіть таке, що дзвінок після 22 у відділення міліції про порушення громадського спокою не перевіряється черговими, а просто потім звинувачений пише пояснення що такого не було. Це ж може бути довготривала переписка.
Як припинити це хамство, просто незнаю. Розмовляти з сусідами по доброму просто не хочу.
Коли в мене були діти маленькі, то я вкладала спати їх вобід під гучну музику в цих сусідів, а коли хтось з дітей перебіг по хаті, то вже стукали по батареях. Коли в них народилася дитина, то це взагалі стало суцільне тарабанення по батареях. Таке враження, що я повина навчити своїх дітей літати, або виселитись звідси.
ПІДКАЖІТЬ , що зробити щоб довести, що люди просто не мають де зігнати свої нерви.

Юкола
15.12.2012, 11:44
Я передала цю справу юристу.
Він був у сді і там наступного тижня йому видадуть спарву.
був у виконавчій слжбі.
Так що готуюся...
що зробити щоб довести, що люди просто не мають де зігнати свої нерви
напишіть і ви дільничному заяву, що вони шумлять вночі івам погрожують до того ж.

Юкола
18.12.2012, 13:26
Юрист бачив справу, що в суді була.
Ніби залиття сталося в лютому.
Це не тоді, оли мене затопив сусід зверху.
Є висновок комісії з ЖЕКу, що залиття сталося наслідок нашої халатності.
Але ніхто з нас не був присутнім при складанні акту, та комісія до нас і близько не приходила.:girl_cray:
А ще вказано, що ми 14 разів затоплювали сусіда знизу:girl_nea:

Acura
21.12.2012, 20:56
допоможіть будь-ласка розібратися в одному питанні: знаходжуся в відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. зараз вагітна вдруге. віднесла на роботу лікарняний який дали в поліклініці у 30 тижнів. питала в бухгалтерію чи вони мають мені виплатити якісь гроші. сказали що ні, нічого. вони мої документи передають в соцстрах і там ніби щось начислять. сьогодні була в соцстраху. там сказали що всі виплати має зробити моя фірма. хто тут правий, яка сума має бути мені нарахована і ким? буду вдячна за змістовну відповідь...

Fistawka
21.12.2012, 21:13
Якраз бухгалтер повинен здійснити нарахування і виплатити допомогу, а вже фірмі виплачені кошти повертає соцстрах.

marife
21.12.2012, 21:49
яка сума має бути мені нарахована і ким?
Це до родове і після родове лікарняне. Нарахувати Вам його повинні на роботі. Яка буде сума важко сказати. Залежить від окладу. Якщо ви не вийшли жодного дня на роботу, то буде нараховано по мінімальній. Якщо виходили, то середньо денна буде трошка більша.
кошти повертає соцстрах.
Коли Ви подали лікарняне в бухгалтерію, вони повинні написати, як це Вам пояснити....., ну такий лист в соц.страх. Соцтрах перераховує гроші на установу,а вони виплачують Вам. В принципі процедура триває максимум 15 днівну принаймі у нас. Хіба, що під кінець року можуть бути затримки. Але виплатити мають на роботі.

arkka
21.12.2012, 23:25
Якраз бухгалтер повинен здійснити нарахування і виплатити допомогу, а вже фірмі виплачені кошти повертає соцстрах.
Трохи не так, бухгалтер нараховує і подає дані в соцстрах, соцстрах перераховує кошти на фірму і тільки тоді вам зможуть їх виплатити.

---------- Додано в 23:25 ---------- Попередній допис був написаний в 23:24 ----------

питала в бухгалтерію чи вони мають мені виплатити якісь гроші. сказали що ні, нічого. вони мої документи передають в соцстрах і там ніби щось начислять. сьогодні була в соцстраху. там сказали що всі виплати має зробити моя фірма.
все правильно вам сказали

Acura
22.12.2012, 09:55
А яку суму я маю отримати якщо не виходила на роботу? Один мінімальний оклад? Чи більше?

marife
22.12.2012, 15:43
А яку суму я маю отримати якщо не виходила на роботу? Один мінімальний оклад? Чи більше?
Дородова відпустка – 70 днів, післяродова – 56 днів, якщо ускладнені роди ще плюс 14 днів. Повинні отримати в середньому шість зарплат.

Dominika
23.12.2012, 14:16
Дівчатка маю питання:
- на яких підставах можна віддавати товар в магазин? От є у мене наприклад 10 маленьких сумочок-клатчів, які мені передали з-за кордону. І я хочу здати ці речі в якийсь магазин(не комісійний). Документів у мене на товар немає і я не є підприємцем. Чи можу я просто прийти в магазин, показати їм речі і віддати їм на готівку одразу? Чи просто залишити їм і прийти за грошима, якщо товар продасться? Але жодних документів про походження товару я немаю...Чи маю я це якось оформляти юридично? Підкажіть...

Імель
26.12.2012, 20:02
Потребую допомоги

Прийшов сусід знизу, що ми його затопили, я ходила дивилася, дійсно все тече з потолка, а в нас все сухо і на кухні, і у ванній, тобто тече не від нас, в сусідів, що збоку, суміжні над тією квартирою теж все гуд

шо дєлать?

Just me
26.12.2012, 20:25
Взагалі-то скоріш за все течуть труби у стінах замуровані (було таке в нас одного разу, ми так сусідів "топили"). Шо дєлать? Розбивати стіни, на жаль, міняти труби. аварійку викликати. Це з мого досвіду, а може хтось інший мав.
А потім з жеку комісію можна кликати, якщо комунікації в його віданні, в разі виявлять, що тут вина жеку - будуть сусіду відшкодовувати витрати.

KAPUCHINKA
26.12.2012, 20:39
якщо ванна обкладена плиткою подивіться що там під нею через дверцята ревізії, у моєї сестри теж все було сухо, а у сусідів капало зі стелі, виявилося, що вся вода стояла під ванною, попадала туди банально. силіконовий герметик на ванні десь відійшов, і коли приймали душ, то вода по стінці шурувала під ванну, заізолювали (замазали санітарним силіконом) - проблема пропала.

Імель
27.12.2012, 08:33
Є вільний доступ туди, під ванною все сухо

Iwka
28.12.2012, 11:59
Прийшов сусід знизу, що ми його затопили, я ходила дивилася, дійсно все тече з потолка, а в нас все сухо і на кухні, і у ванній, тобто тече не від нас, в сусідів, що збоку, суміжні над тією квартирою теж все гуд
шо дєлать?

В нас була ситуація - сусіди збоку так затопили сусідів знизу.

І в нас обох все було сухо, а знизу стеля і стіни в ванні мокрі.

Як виявилось - трісла водопровідна труба. (це жеківська проблема, хоча сусіди брали приватного майстра, аби зробив все акуратно і швидко)

Сантехніки зразу зможуть сказати в чому причина - якщо толкові звісно.

Materynka
05.01.2013, 15:25
В мене виникло трохи вузькоспеціалізоване питання, але може хтось з юристів або працівників поліграфії допоможе. Наприклад, я хочу замовити в друкарні календарики з метою подальшого продажу. Цікавить таке: як саме, де вони беруть фото чи картинки, щоб розмістити на моєму замовленні? Не може потім виявитися, що ці зображення взяті з інтернету, в них є автор, який захоче судитися за порушення авторських прав?

Юкола
06.01.2013, 15:00
Прийшов сусід знизу, що ми його затопили,
шо дєлать?
вам не робити нічого. Хай вінвикликає комісію з жеку.
Коли комісія прийде, то вас обовязково мусять запросити для складання акту. Інакше без вашої присутності і підпису той акт недійсний буде.
А далі хай сусід думає, що робити.
на минулій сторінці писала, що мала аналогіний клопіть з сусідом. Нас на ту жеківську комісію не покликали. Тепер ми в прокуратуру на жек подали за неправильно складений акт

Kiruskin
09.01.2013, 17:57
Цікавить таке питання: в чоловіка на роботі видали не всім 13-ту зарплату. Видали лише тим, хто не був у оплачуваній відпустці. Чи це є правомірно? І який саме порядок нарахування так званої 13-тої зарплати?

сніжна
09.01.2013, 18:24
не всім 13-ту зарплату.
Т.зв. 13-та зарплата- це своєрідний "бонус", заохочення. Це по суті премія, яка може бути виплачена вибраним працівникам. Законодавчого обов язку виплачувати всім працівникам на п-ві 13-зарплату-немає.Її виплата регулюється установчими документами, колективним договором. Виплачується із фондів підприємства. Тобто це треба читати установчі документи на підприємстві . колективний договір і Положення про преміювання ( якщо воно там є)

guculyanka
12.01.2013, 01:02
Чи реально виписати людину без її згоди, якщо вона не проживає в квартирі більше 2х років та не має частки?
Якщо так, то що робити, куди звертатись і чи можливо терміни зпрогнозувати?

сніжна
12.01.2013, 02:15
реально виписати людину без її згоди, якщо вона не проживає в квартирі більше 2х років та не має частки?
реально через суд- власник має подати позов про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та про зняття з реєстраційного обліку в квартирі . Майте на увазі, що це можливо, якщо особа відсутня у прописаному приміщенні бодай 6 місяців безперервно. Тобто якщо вона то з являється. то знову зникає- це не враховується.
Відповідно до п. 10 постанови Пленуму Верховного Суду України „Про деякі питання, що виникли у практиці застосування судами Житлового кодексу України” у справах щодо визнання наймача або члена його сім’ї таким, що втратив право користування жилим приміщенням, необхідно з’ясувати причини його відсутності понад встановлені строки. В разі їх поважності (перебування у відрядженні, в осіб, які потребують догляду, внаслідок неправомірної поведінки інших членів сім’ї тощо) суд може продовжити пропущений строк.

Законодавство не містить переліку підстав, які вважаються поважними причинами відсутності за місцем мешкання понад шість місяців, і за наявністю яких особа не може бути визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням. Поважність причин відсутності особи за місцем мешкання, визначаються судом у кожному конкретному випадку з урахуванням обставин справи. При цьому, встановлення причин відсутності понад встановленні законом строки має відбуватися тільки після встановлення факту відсутності відповідача в зазначені строки.

Ви повинні зібрати і докази відсутності особи- акт про не проживання особи протягом певного часу, покази свідків. докази перебування відповідача у ін. місці і т.п.

Незабудка
12.01.2013, 18:08
Чи реально виписати людину без її згоди, якщо вона не проживає в квартирі більше 2х років та не має частки?
реально через суд
З мого досвіду. Мене тато (власник квартири) виписував і вписував назад 4 рази.
Він хотів субсидію отримувати (батьки пенсіонери), а з моєю зарплатою субсидія не виходила. Вписували періодично назад, бо я без прописки навіть гроші на депозит в банк покласти не могла.. То я протестувала деколи))) Ну але мене на зиму все одно виписували, бо "опалення, платити багато" :girl_crazy:
Так от. Усі рази операція по виписці-прописці назад відбувалася без мене (ну і точно не через суд). Просто тато брав мій паспорт. Забирала я паспорт вже з новим штампиком.

Багіра
12.01.2013, 19:08
Так от. Усі рази операція по виписці-прописці назад відбувалася без мене (ну і точно не через суд). Просто тато брав мій паспорт. Забирала я паспорт вже з новим штампиком.
бо це було за твоєю згодою... якщо би ти була проти і не дала паспорт, то не виписав би так просто)

сніжна
12.01.2013, 22:19
Просто тато брав мій паспорт
ваш паспорт, то вже не виписка без вашої згоди.

guculyanka
12.01.2013, 23:45
сніжна, дякую за відповідь.
Чи можете щось по термінах сказати?
Скільки часу суд може іти?
Виписати потрібно терміново, є серйозні причини.
(Сім*я розведена, жінка вагітна, якщо її не випишуть, то дитину припишуть в ту ж квартиру, оскільки вона буде як мати-одиначка. Власники квартири не хочуть приписувати чужу дитину, яку потім не випишеш до повноліття).

Жінка запевняє, що не отримає грошової допомоги на дитину, що народиться, якщо випишеться. Чи то правда?

сніжна
13.01.2013, 00:48
не отримає грошової допомоги на дитину, що народиться, якщо випишеться.
Допомога при народженні призначається органами соцзахисту за місцем реєстрації жінки .Тобто десь вона має бути зареєстрована .Якщо мати дитини ніде не зареєстрована, допмога може оформлятися на батька дитини ( але,я так розумію. що батька не буде).Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Тобто жінка може подавати документи про призначення допомоги за місцем свого фактичного проживання, а за місцем прописки- узяти довідку про те, що тут вона такої допомоги не отримує.

Для призначення допомоги при народженні дитини органу
праці та соціального захисту населення за умови пред'явлення
паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються такі
документи:

1) заява одного з батьків (опікуна), що складається за
формою, затвердженою Мінсоцполітики; { Підпункт 1 пункту 11 із
змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 59 ( 59-2009-п ) від
04.02.2009 }

2) копія свідоцтва про народження дитини;

3) витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян
про народження дитини для виплати допомоги у зв'язку з народженням
дитини, виданий відділом реєстрації актів цивільного стану, або
довідка для призначення допомоги при народженні дитини, видана
виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст
обласного значення) рад.
Відповідно до Цивільного кодексу України місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає. Новонароджені діти реєструються за місцем приживання одного з батьків, незалежно від згоди з боку власника або членів його сім’ї.

щось по термінах сказати
конкретної відповіді по термінах не дам- є загальні терміни, визначені законодавством : відкривається провадження- дається 10 днів для призначення попереднього слухання, є загальні процесуальні строки- до 2 міс. з можливістю продовження ще на 15 днів. Потім особа може подати на апеляцію- це ще до 2 місяців (+15 днів). Є ще касація... Одним словом, ще залежить від того, як довго особ намірена відстювати свої права.

vchitelka
13.01.2013, 11:09
Чи можете щось по термінах сказати?
У нас розгляд подібної справи на 2 роки з хвостиком розтягнувся (суддя просто забувала призначити слухання, а ми чемно чекали, бо від неї залежало рішення) Нарешті, інша суддя винесла рішення. До речі, якщо сама жінка не згідна виписатися, там купа документів треба було назбирати (акти з жеку, запити з пошти (що не отримує листів, переказів тощо), поліклініки (що не стоїть на обліку і не зверталась за медичною допомогою) - а це місяць часу як мінімум, навіть копії квитанцій на оплату комунальних послуг вимагали, і т.д.), щоб довести, що жінка не проживає. Гадаю, вам краще домовитися по-доброму, без судів.

ckorpionsha
13.01.2013, 20:07
Таке питання: чи можу я йти на роботу не по трудовій (моя трудова лежить собі на старій роботі, де я ще в декреті) і подавати індефікаційний, який просять для виготовлення зарплатної картки. Бо мені пояснювали, що не можу давати, бо можу за таке піти з основної роботи по статті. В мому випадку я можу отримувати зарплату тільки в конверті. Це так?

pravovuk
13.01.2013, 20:29
Це так
Так, Таня. Маєш лише право працювати неофіційно.

ckorpionsha
13.01.2013, 20:43
Так, Таня. Маєш лише право працювати неофіційно.
я саме про неофіційно питаю. Там де мені попадається робота неофіційно, чомусь роботодавці просять у мене індефікаційний. Я кажу, що не можу його дати і на цьому наша співпраця закінчується, бо вони зарплату в конверті не дають, а лише на картку навіть без трудової. Тоді питання: для чого їм та картка? чи вони все таки якийсь податок платять з нас таких. "безтрудових"?

glasses
13.01.2013, 20:50
для чого їм та картка
Я не знаю звичайно, але таке прийшло в голову. Якщо просто відкрити собі рахунок в банку з яким вони співпрацюють?

Iwka
14.01.2013, 11:26
Бо мені пояснювали, що не можу давати, бо можу за таке піти з основної роботи по статті. В мому випадку я можу отримувати зарплату тільки в конверті. Це так?
Якщо на основній роботі Ви в декреті - то на другу Ви можете оформитись тільки на неповний робочий день по трудовому договору наприклад.
І це оформити офіційно. і зарплата буде Вам офіційно.
Ніхто зі старої роботи Вас не звільнить - не мають права.
Просто якщо оформитесь на повну ставку - то припиняться соціальні виплати. з приводу чого собез здається повідомляє основне місце роботи. але тут я не впевнена.

А код просять - бо банк по іншому не відкриє Вам рахунку.

(сама так працювала)

KAPUCHINKA
14.01.2013, 16:10
бо вони зарплату в конверті не дають, а лише на картку навіть без трудової. Тоді питання: для чого їм та картка? чи вони все таки якийсь податок платять з нас таких. "безтрудових"?

так може вас на сумісництво хочуть оформити? я так працювала, трудова на основній роботі, а по сумісництву отримувала з/п (правда не на картку, а через касу розписуючись у відомості) (Але це мова не про декрет)

ckorpionsha
14.01.2013, 20:06
До прикладу: в МТС кликали на роботу, але просили індефікаційний,щоб картку оформити зарплатну. Знайомі пояснили: що якщо я засвічусь, що десь працюю, перебуваючи в декреті(продовженому по власному бажанню, соц.виплат яя не отримую) то мене можуть по статті звільнити і заставлять повернути ще й всі гроші, які я отримала від роботи...

Юкола
14.01.2013, 20:35
перебуваючи в декреті(продовженому по власному бажанню, соц.виплат яя не отримую)
я так розумію, що то той декрет після трьох років до шести?
Ви його робили з медичною довідкою?

silvia
15.01.2013, 21:38
може хтось підкаже скільки "візьме" за консультацію державний нотаріус і скільки приватний?

сніжна
15.01.2013, 21:47
скільки "візьме" за консультацію державний нотаріус і скільки приватний?
вартість залежить від того, що саме вам потрібно, яку "консультацію" і т.п. В загальному зараз різниця суттєва- 2-3 рази

silvia
15.01.2013, 21:50
консультація щодо купівлі-продажу квартири ( відповідної документації тощо), я так розумію, що державний дешевше......можете зорієнтувати хоча б в порядку цін....+-

Anagramka
15.01.2013, 21:50
раніше на Франка, в районі Стрийського ринку, були в приватного нотаріуса-всі консультації безкоштовно. Як зараз,не знаю.

сніжна
15.01.2013, 21:56
консультація щодо купівлі-продажу квартири ( відповідної документації тощо), я так розумію, що державний дешевше......можете зорієнтувати хоча б в порядку цін....+-
про ціни не скажу- у мене коліжанка нотаріус, то ж консультації отримую при потребі безкоштовно. Залежить від того, до кого потрапите. держ. нотаріуси досить завантажені, тому безкоштовно часу роз яснювати-розписувати перелік документів не будуть (хоча мали б). хіба маєте знайомого державника . З приватними простіше- вони зацікавлені у клієнтах і більшість з них надає такі консультаційні послуги безкоштовно. Можу вам порадити таке- підійдіть в приватну контору до помічника нотаріуса.

Prutylyatko
15.01.2013, 22:11
консультація щодо купівлі-продажу квартири
приватний за таку консультацію бере ВІД 250 грн

tsvetochek
16.01.2013, 10:51
робота неофіційно
до речі, яка відповідальність покладається на підприємця за неоформленого працівника?
там якісь зміни здається відбулися..

LuBimaya
16.01.2013, 11:56
зараз більшість складає цивільно-правовий договір (не трудова угода), ніби так називається. Тобто в разі перевірки податковою, вони покажуть, що ти виконуєш певну роботу за цим договором. А чи платиш ти податок це твої проблеми.

Юкола
16.01.2013, 14:30
Питала раныше тут поради... справа про те, що ніби я сусіда залила і маю йому сплатити більше 2тис. компенсації (суд пройшов без мене)
Я передала цю справу юристу.
Він був у сді і там наступного тижня йому видадуть спарву.
був у виконавчій слжбі.
Так що готуюся...

Отже, ми подали позов до суду про скасування заочного рішення про те, що я затопила сусіда і винна гроші.
також юрист написав до прокуратури про незаконні дії комісії з ЖЕКу, яка не оглянувши моєї квартири і взагалі без мене підписала акто про те, що причина залиття- "халатне використання мийки".

Отже, було засідання.
Заочне рішення суддя скасувала.

Призначено нову дату розгляду.
Юрист сказав, що ящо прокуратура вже зробила те, що мала, то ми 100% виграємо.

А ще хочу сказати, що без юриста я б, напевно таки, змушена була заплатити сусіду. Бо не змогла б так, як він, написати позов про визнання рішення недійсним. Та й до прокуратури не допетрала б звертатися.

Так що краще не мудрувати там, де не розумієшся, а доручити цю справу тим, хто шурупає.

guculyanka
19.01.2013, 18:53
Здається, людям, про яких я писала вдалось домовитись при виписку.
Тепер виникло питання щодо виписки спільної дитини, яка теж приписана в тій квартирі.
Жінка хоче її приписати разом з собою.
Їм сказали, що потрібний дозвіл від батька і все.
Наскільки я знаю, колись потрібна була довідка, що дитину припишуть в іншому місці. Зараз її відмінили?
Може ще щось потрібно?

карапуз
19.01.2013, 19:57
Маю таке запитання.
Моя мама пенсіонер, але працює на повну ставку. Нещодавно, її викликав головний лікар і сказав, щоб вона писала заяву на зайнятість 50 %. Чи є його вимога правомірною ? До слова сказати, він сам давно пенсіонер.

tinkaKris
19.01.2013, 20:15
В мене питання про нерухомість(будинок)
Недавно розформували БТІ нам довго і нудно тягнули документи з приватизацією землі і переоформленні.
Зараз оск. Бті нема ніби то все має спростись і зробитись суто через нотаріуса,
без ходіння по інстанціях
Але ніхто не може нам чітко пояснити як все таки то правильно тепер зробити??

Можливо хтось теж з таким стикнувся або просто знає як вирішити, була б вдячна за поради.

сніжна
19.01.2013, 20:57
ніхто не може нам чітко пояснити як все таки то правильно тепер зробити
я скажу так: наразі на цей день ще точного механізму не знають навіть юристи того ж розфомованого БТІ.
є його вимога правомірною
Згідно з Законом № 3721-XII забороняється дискримінація громадян похилого віку в галузі праці. Посадові особи, які порушують ці гарантії, притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Маріка
21.01.2013, 21:08
Маю таке питання. Якщо я даю дозвіл на перетин дитиною кордону разом з батьком, то чи має той дозвіл зворотню дію. Тобто чи можу я передумати і відмінити його?

glasses
21.01.2013, 21:19
зараз більшість складає цивільно-правовий договір (не трудова угода), ніби так називається. Тобто в разі перевірки податковою, вони покажуть, що ти виконуєш певну роботу за цим договором. А чи платиш ти податок це твої проблеми.
Я ще раз перепитаю. Тобто я наприклад ПП і маю 5 людей, які приходять на певні години виконувати певну роботу, я з ними складаю цивільно-правовий договір і що податок взагалі не сплачую за них?А є якісь тут недоліки як для роботодавця так і для робітника?

Diana
21.01.2013, 22:49
які приходять на певні години виконувати певну роботу,
після того має бути акт виконаних робіт за які нараховано їм з/п

Anagramka
21.01.2013, 23:29
і що податок взагалі не сплачую за них?
Знайшла отаке: "Як оподатковуються виплати за цивільно-правовими договорами
1. Виплата винагород за ЦПД підрядникам або виконавцям послуг, які здійснює підприємець на будь-якій системі оподаткування, з 01.01.2011 р. обкладається:
а) податком на доходи фізичних осіб згідно з положеннями ПКУ (в цілому, порівняно зі «старими» правилами, з'явилася тільки нова ставка 17% для винагороди, сума якої понад 10 мінімальних зарплат (МЗП) на 1 січня поточного року);
б) єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) згідно з нормами Закону про ЄСВ у частині нарахувань «зверху», тобто за рахунок замовника, і в частині утримань «знизу», замість внесків до Пенсійного фонду і Фонду «безробіття».
2. «Тягар» у вигляді нарахувань і утримань лягає на плечі підприємців – замовників тільки в тому випадку, якщо договір укладено зі звичайною фізичною особою (непідприємцем). Якщо ж договір укладено з фізособою-підприємцем, то ані податком з доходів, ані ЄСВ обкладати винагороду не потрібно."
Знаю, що там, де я працюю, підприємство само стягує із винагороди і сплачує оці внески.
Як на мене, то недоліків більше у робітника: відсутність оплати лікарняного, немає виходу в декрет, нема оплачуваної відпустки.

Мінуси для роботодавця: працівник може завтра не вийти на роботу і ви ніяк його не покараєте (хіба віднімете з винагороди, але і то тяжко,якщо він у встановлені строки виконає свою роботу) - тобто він може виконати обсяг робіт за 3 дні, решту 27 просидіти вдома і мусите йому оплатити всю винагороду, бо такий договір не привязаний до робочого графіка (якщо впишете цю умову в договір,він автоматично стає трудовим і в працівника зявляються всі ті ж права, що і в працівника, який оформлений за трудовою книжкою).
Трудовий і цивільно-правовий договір дуже близькі між собою і треба бути дууууже уважним, щоб якимось одним пунктом договору з одного плавно і непомітно "перепливти" в інший.

KAPUCHINKA
23.01.2013, 17:56
невпевнена що то сюди, але навіть не знаю куди написати. куди треба скаржитися на водія тролейбуса? сьогодні таке хамло попалося, що то просто гріх попустити.

MarMar
23.01.2013, 18:01
дівчата, хто компетентний? яке покарання загрожує за неподання декларації про доходи? можливо, штраф? тоді в яких розмірах?

pravovuk
23.01.2013, 19:36
За неподання декларації в термін єдинники можуть бути притягнуті до відповідальності, передбаченої п. 120.1 ПКУ. Так, перше протягом року неподання або несвоєчасне подан6ня декларації загрожує єдиннику фінансовими втратами у вигляді штрафу в розмірі 170 грн. за друге й кожне наступне протягом року порушення, пов'язане з несвоєчасним поданням декларації, бюджетні апетити податківців збільшаться і складуть 1020 грн.

---------- Додано в 20:36 ---------- Попередній допис був написаний в 20:33 ----------

куди треба скаржитися на водія тролейбуса

До керівництва Львівелектротранс.

Єва
24.01.2013, 10:53
Якщо на основній роботі Ви в декреті - то на другу Ви можете оформитись тільки на неповний робочий день по трудовому договору наприклад.
І це оформити офіційно. і зарплата буде Вам офіційно.
Ніхто зі старої роботи Вас не звільнить - не мають права.
Просто якщо оформитесь на повну ставку - то припиняться соціальні виплати. з приводу чого собез здається повідомляє основне місце роботи. але тут я не впевнена
Я на неповний день на основну роботу повернулась, офіційно. Стаття 56 КЗпП дозволяє перевестись на неповний робочий час жінкам, які мають дітей віком до 14 років. І поки моїй дитині не виповниться 3 роки, соціальні виплати не припиняються.

моя трудова лежить собі на старій роботі, де я ще в декреті
Ви маєте право достроково вийти з декрету, де за Вами зберігається місце і написати заяву про переведення Вас на неповний робочий день. До речі, можна і в заяві, і в наказі обумовити строк, на який Вам встановлюється неповний робочий час (наприклад до дати, коли дитині виповнюється 3 роки).

lawyer
24.01.2013, 11:47
як все таки то правильно тепер зробити?
тобто земельна ділянка у вас ще не приватизована?

Marigold
24.01.2013, 17:13
Надіюсь, що сюди. Їхала в марштурці, на малому Шуварі зайшла компанія - мужик і дві тьотки. Одна з них була твереза, двоє - пянезні. Ну і цілу дорогу досить голосно і насичено матюкались. Я зробила зауваження - почула ще більше. Водій і хлопи, яких там було досить, нуль реакції.
Чи можна з таким боротись? І як? (Крім вийти з маршрутки і не нервуватись)

Stepochka
25.01.2013, 17:55
Писала раніше про своїх сусідів, що вони пишуть безпідставно заяви про те що ми шумимо в 12 годині ночі. А сьогодні знову прийшов дільничий: виявляється ми шуміли в 4-ій ночі, сварилися, пересували меблі. Написала пояснюючу і зустрічну заяву про наклеп. Ще закликали сусідку з сусідньої квартири, взяли покази, що в нас в хаті тихо. Що буде далі не знаю, може хтось порадить. Чи то подавати до суду.

---------- Додано в 17:55 ---------- Попередній допис був написаний в 17:53 ----------

В хаті вже мама і я на заспокійливому.

pravovuk
25.01.2013, 18:17
Чи то подавати до суду
Настраште їх ,що вже готуєте позов до суду про стягнення моральної шкоди за наклеп та приниження честі та гідності у сумі 10 000 грн. Може схаментуться? Як ні,то виконайте свою погрозу-подайте такий позов до суду,якщо направду Ви не порушуєте їх прав. Заспокійливими не зловживайте!

mamvasulka
25.01.2013, 19:21
А можна детальніше? дуже цікавить

сніжна
25.01.2013, 23:37
можна детальніше?
з працівником укладається цивільно правовий договір про надання послуг чи на виконання робіт. Опалат проводиться по факту виконання робіт. Про це складається обов язково акт виконаних робіт чи надання послуг і на основі нього проводиться оплата робіт. Такий працівник не числиться у штаті підприємства, не ведуться записи у труд. книжці, він не підлягає соц. гарантіям.На виплати за договором цивільно-правового характеру на виконання робіт (догові підряду) нараховується єдиний внесок на соціальне страхування в розмірі 34,7 % . Також з виплат за договором цивільно-правового характеру утримується єдиний внесок на соціальне страхування в розмірі 2,6 %. ( сплачуються вони роботодавцем) Сплачується і ПДФО- 15 -17% ( залежить від суми винагороди)

irchukmip
26.01.2013, 18:50
Може хтось підкаже як зараз проходить процедура переоформлення нерухомості при купівлі-продажі.

ckorpionsha
26.01.2013, 19:37
Мама проживає в селі сама, прописані ми з братом ще, але не проживаємо з нею. Хоче подати на субсидію, але в сільській раді їй сказали, що може не вийти бо ми не живемо з нею. Які правила насправді?

Pavonia
27.01.2013, 16:00
Дівчата, може хто знає- оскільки БТі вже розформовано, як зараз купувати-продавати квартиру? Хто реєструє право власності?

Iwka
27.01.2013, 21:07
Хто реєструє право власності?
Наскілько я знаю - нотаріус.

padrona
28.01.2013, 14:24
Можливо хтось підкаже як зараз проходить процес приватизації квартири,куди звертатись ?:no:

MIra
29.01.2013, 01:02
У мене така ситуація:
Я працювала на приватній фірмі на 0,25 ставки від мінім зп (800 грн-2009р).
З жовтня 2012 р я перебуваю у другій декретній відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами.
В грудні 2012 мала виходити на роботу з декретної відпустки, але вже до цього часу народила другу дитину. Про це попередила свого роботодавця заздалегідь, коли принесли листок непрацездатності, вони - директор та власник відмовився приймати. Власник "порадив" звільнятися, бо нічого він не буде мені платити. Я йому пояснювала, що не має права мене звільнити, а він мені каже, що потреби у моїх послугах немає, бо фірма призупинила свою діяльність. Посилалася на кодекс законів про працю на 185 ст., а йому... "я не збираюся тебе утримувати і шукати тобі роботу" .
Після його слів написала заяву в прокуратуру, звідти її направили в інспекцію праці. Довго чекала поради, але таки ті в свою чергу порадили відправити копію листка поштою з описом та повідомлення про вручення,(щоб проінформувати їх) відправляла їх кілька штук, бо ніяк не приходило мені повідомлення, але на диво вони (роботодавець) забрали з пошти.
Згодом прийшла перевірка з інспекції праці. Не знаю, що там було...Перевіряюча була шокована від наступних подій, вони обіцяли що приймуть від мене листки, що все буде добре, а коли приїздив чоловік (вже не мала на кого залишити немовля), то не було представника фірми(бухгалтер-це той самий директор), то потім взагалі наказали охороні не впускати його. А коли прийшла відповідь з інспекції на мою заяву , то вказано, що я не надала їм оригіналу. Тепер вже відправила оригінали листків і заяву про надання відпустки до досягнення дитини 3-х річного віку,свідоцтво про народження і от скоро вже буде місяць як вони не приймають (не забирають) лист з пошти і закінчується лікарняний, а їхати туди особисто після цих подій я не хочу, та і чоловік вже не поїде.
Що робити? Декретних мені так і не виплатили та не нараховували, бо не приймають листків.(та і аргументують ще це тим, що за 6 міс до декрету, мені зп не нараховувалась). Десь читала, що беруть за основу зп, яка нараховувалася до попереднього декрету. Якщо мені повернеться мій лист, що робити з листками, нести в соц.страх чи тримати для судового розгляду. Звільнятися не хочу,бо стаж втрачу, та і чи варто судитися, ніби справа не програшна, але є свої "але"?
Вертатися туди однозначно я не буду.

pravovuk
29.01.2013, 10:23
та і чи варто судитися, ніби справа не програшна
Варта і треба судитись. Бо Ваші права порушені на 100%. Пишіть знов заяву у Прокуратуру про не прийняття Ваших лікарняних листків. І готуйте позов до суду. Чи маєте Акт перевірки інспекції праці?Якщо ні, підіть і візьміть. Це Ваше право і прямих доказ порушення трудового законодавства. Якщо не маєте кошти на адвоката, можете просити Прокуратуру представляти Ваші інтереси в суді. Це також Ваше право. Але в суд однозначно подати треба, щоб не було потім негативних наслідків для Вас стосовно труд. діяльності.

MIra
29.01.2013, 10:53
Чи маєте Акт перевірки інспекції праці?

акту перевірки вони не надали, а надали лише відповідь на моє звернення і вказали, що даний спір вирішується в судах. Раді цікавості проглянула ціни на послуги адвоката, і чесно вже опустила руки, бо платити такі гроші нема звідки, а чи потім мені відшкодують їх (стягнуть з відповідача)?
Я не маю як тим займатися, все таки маленька дитина, а чоловік навідріз відмовився від тої справи, і так нерви собі поїв...

Подавати позов зараз чи чекати, коли звільнять?

pravovuk
29.01.2013, 12:01
даний спір вирішується в судах а в яких і № справи вказали?
А акт перевірки в будь-якому разі Ви маєте взяти. Ви таку вимогу в зверненні вказували?

чи потім мені відшкодують їхякщо адвокат це заявить в позові, то відшкодують.

такі гроші нема звідки просіть Прокуратуру Вас представляти.Це безкоштовно.

Подавати позов зараз чи чекати, коли звільнять
Треба з"ясувати спочатку стосовно
вказали, що даний спір вирішується в судах -чи це правда і в яких судах.

ola-lyola
29.01.2013, 12:09
як зараз проходить процес приватизації квартири,куди звертатись ?
Відділ приватизації в районній адміністрації Вашого району. Пишете заяву,долучаєте копію техпаспорта, ордера, якщо є, берете в ЖеКУ довідку форми 2, якщо є мешканці прописані після 1993 року - тоді потрібно інформацію з інших районів,що не брали участі у приватизації. Якщо ще щось треба в райадміністрації скажуть.

MIra
29.01.2013, 15:13
а в яких і № справи вказали?
Ось що вони мені прислали
http://forum.lvivport.com/imagehosting/2013/01/29/thumb_128205107c925e9e96.jpg (http://forum.lvivport.com/imagehosting/2013/01/29/128205107c925e9e96.jpg)

http://forum.lvivport.com/imagehosting/2013/01/29/thumb_128205107c9eb78e16.jpg (http://forum.lvivport.com/imagehosting/2013/01/29/128205107c9eb78e16.jpg)

http://forum.lvivport.com/imagehosting/2013/01/29/thumb_128205107ca7c5f405.jpg (http://forum.lvivport.com/imagehosting/2013/01/29/128205107ca7c5f405.jpg)

Neverland
04.02.2013, 18:26
Мене цікавить питання щодо сертифікації, бо щось толком найти ніде не можу. Чи потрібно сертифікувати якось косметику домашнього виробництва (там мила-креми) для продажу в магазині (звичайному не інтернет). Якщо так, то яка процедура сертифікації, чи це дорого? І чи можна якоь без того обійтися?

сніжна
04.02.2013, 18:54
и потрібно сертифікувати якось косметику домашнього виробництва (там мила-креми) для продажу в магазині (звичайному не інтернет). Якщо так, то яка процедура сертифікації, чи це дорого? І чи можна якоь без того обійтися?
певні косметичні вироби підлягають обов язковій сертифікації. Це шампуні, гелі, фарби, рідкі мила. Підлягає сертифікації лікувальна косметика. Мила тверді, креми нелікувальні підлягають добровільній сертифікації. Але торгові мережі не дуже охоче беруть на реалізацію таку косметику без сертифіката відповідності. Тому бажано оформляти їх у добровільному порядку. Споживач сам визначає, по яких критерях мають перевіряти його продукцію і на який строк видаватиметься сертифікат . Від цього залежить і вартість. Повна сертифікація вартує біля 4000 грн

Neverland
04.02.2013, 19:39
Тому бажано оформляти їх у добровільному порядку.
А можете ще написати куди звертатися за сертифікацією домашньої косметики? І ще читала, що на домашню косметику можуть не видати сертифікат, бо там недотримані умови виробництва (якщо це кухня, а не цех), чи це так? І ще, якщо можна таке питання: а це вже конкретно торгові точки перевіряють, чи є сертифікат чи ні, і можуть накласти штраф, чи яка там процедура?

сніжна
04.02.2013, 22:07
якщо можна таке питання: а це вже конкретно торгові точки перевіряють, чи є сертифікат чи ні, і можуть накласти штраф, чи яка там процедура?
цим не цікавилася, тому не підкажу. Але торгові точки не зацікавлені брати несертифіковану продукцію, оскільки покупець може в будь-який момент попросити показати документ. Тому несертифікована продукція не є конкурентноздатною
що на домашню косметику можуть не видати сертифікат, бо там недотримані умови виробництва (якщо це кухня, а не цех), чи це так?
практично не цікавилася, але логічно- можливо
куди звертатися за сертифікацією домашньої косметики?
є цілий ряд підприємств, наділених такою функцією-http://www.leonorm.com/ROOV_UA/ROOV2.HTM

Stepochka
05.02.2013, 19:31
Підкажіть. В 2011 році я відсудила в підприємства заборгованість по зарплаті, яку не було виплачено у 2008 році , компенсацію за невикористану відпустку та індексацію по цих сумах. Ухвалу суду віднесла у виконавчу службу, де було відкрите виконавче провадження з примусового стягнення. Правда до цього часу ніхто нічого не сплатив.
В січні цього року підприємство оголошено банкрутом і розпочато ліквідацію. З виконавчої служби надійшла постанова про закінчення виконавчого провадженя.
Тобто цих грошей мені ніхто не поверне чи як?
Дайте мені відповідь будь-ласка, чи це правомірно, чи це можна оскаржити ?

ckorpionsha
08.02.2013, 12:36
Чи має жінка, яка має дитину віком до 6-ти років, право приходити на роботу на годину пізніше?

сніжна
08.02.2013, 13:55
яка має дитину віком до 6-ти років, право приходити на роботу на годину пізніше?
має за рахунок зарплатні і в тому випадку, якщо це правило передбачено в колективному договорі на підприємстві. Якщо такої норми там нема, абоколективний договір - відсутній, то такого права вона не має.Хіба "полюбовно" домовлятися з керівництвом. Тобто можливість пізнішого "виходу" на роботу для працівниці, це своєрідний "бонус", а не обов язок працедавця.

irchukmip
08.02.2013, 13:56
Дівчата, в мене така ситуація.
В договорі про прийняття на роботу пише період з 21 травня по вересень. І договір дали не оригінал, а відксерили і поставили печатку, написали "копія вірно".
Я думаю, що має бути оригінал договору і не просто вересень, а конкретна дата (зарплата рахувалася за цілий вересень), на роботі мені кажуть, що має бути так як я зробили.
Підкажіть як правильно, і може є якісь джерела, де є роз'яснення як має бути. Була б вдячна за відповідь, бо дуже треба.

сніжна
08.02.2013, 15:14
договір дали не оригінал, а відксерили і поставили печатку, написали "копія вірно".
При письмовій формі трудового договору він укладається у двох екземплярах, один з котрих знаходиться у працівника. Укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника підприємства, установи, організації чи уповноваженого ним органу. Фактичний допуск до роботи вважається укладенням трудового договору незалежно від того, чи було прийняття на роботу належним чином оформлене.В строковому трудовому договорі вказується дата його дії, за вийнятком випадків, коли працівник приймається на роботу на час відсутності декретного працівника. В цьому випадку зазначається на період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку" ( тобто той день, коли така жінка повертається з відпустки і вважається датою закінчення строкового договору

ola-lyola
08.02.2013, 15:25
До того,що вже роз'яснила сніжна можу ще добавити що якщо роботодавець - фізична особа-підприємець - то договір ще має пройти реєстрацію у центрі зайнятості і тоді укладають 3 примірники трудового договору,один з яких зберігається в центрі зайнятості за місцем реєстрації роботодавця і копію можна взяти ще й там.

сніжна
08.02.2013, 15:36
В січні цього року підприємство оголошено банкрутом і розпочато ліквідацію. З виконавчої служби надійшла постанова про закінчення виконавчого провадженя.
Згідно із ст. 49 ЗУ "Про виконавче провадження", визнання боржника банкрутом є підставою для закінчення виконавчого провадження. В цьому випадку стягнення заборгованості йде згідно із нормами законодавства про банкрутсво. Тобто працівники зобов язні протягом 30 днів з моменту публікації оголошення про банкрутство у спец. офіц. виданнях ( Голос України, Урядовий кур єр),подати заяву до господарського суду про включення їх до реєстру кредиторів. Заборогованість по з\пл потім виплачує ліквідатор у порядку черговості ( першочерговості)

irchukmip
08.02.2013, 15:50
Перепрошую, але я до кінця не зрозуміла, тому хочу уточнити. Чи може бути вказано просто вересень, чи має бути вказана конкретна дата?

сніжна
08.02.2013, 16:16
чи має бути вказана конкретна дата?
в строкових договорах вказується так : "....строком на _____ місяців з _____ 20___ року по "____" ________ 20____ року з посадовим окладом ___ на місяць.
Наказ про звільнення має бути виданий в останній день дії строкового трудового договору або до цього. Однак днем звільнення в наказі має бути зазначено останній день дії строкового трудового договору, незалежно від фактичного виконання працівником у цей день покладених на нього трудових обов’язків, або останній день відпуски, якщо вона була надана.

У договорі можна вказувати загальний термін дії, наприклад 4 місяці, але тоді обов язково має бути зазначена дата початку ( наприклад, 21 травня") і звільнення має відбутися тоді чітко "21" вересня. Тоді допускається вказувати просто термін дії.
. Тобто можливе застосування обох варіантів, але з чітким дотриманням норм, які з цим пов язані.
Якщо вас приймали на роботу на час виконання певних робіт, термін закінчення яких наперед не можна прорахувати, то тоді зазаначається по іншому.

п.с. і ще такий нюанс: ви укладали загальний строковий договір чи його різновид- тимчасовий?

irchukmip
08.02.2013, 17:12
Це був тимчасовий договір, бо потім переводили в штат.
Наказів і розпоряджень ніяких не було, і в трудову не записували. Договір був укладений, я так розумію, в довільній формі. В тексті між ким укладений, назва організації, ПІБ керівника з однієї сторони і моє ПІБ, паспортні дані, інд. код, місце проживання. Далі, що я зобов'язуюсь виконувати роботу з випробувальним чотирьох місячним терміном з 21 травня 2007р по вересень 2007 р, вказаний розмір місячної зарплати. Але справа в тому, що я працювала цілий місяць, а не до 21 і зарплата нараховувалась за цілий місяць. А з 1 числа прийнята була в штат.
Тоді я на це не звертала уваги, бо думала, що до стажу не враховується, бо в трудовій не вписано. Але раз внески платили, то і стаж ішов, але треба на доказ договір. Тому вирішила, що все таки піду і візьму цей договір. А мені дали копію, і там такі вказані дати, я подумала, що так не правильно, а на роботі кажуть, що так має бути.

сніжна
09.02.2013, 13:07
Наказів і розпоряджень ніяких не було, і в трудову не записували.
тоді ви працювали не за трудовим договором, а за цивільно правовим. Він не підпадає під норми трудового права, а регулюється цивільним законодавством. Це, по суті, договрі на виконання робіт ( надання послуг).
Але раз внески платили, то і стаж ішов, але треба на доказ договір.
стаж іде, але внсеки там платяться інші, ніж по трудовому договору.

smal
11.02.2013, 12:42
На днях з моєю мамою трапилась наступна ситуація.
До досягнення пенсійного віку вона пішла на пенсію за вислугою років. До досягнення пенсійного віку офіційно ніде не працювала. Після досягнення пенсійного віку звернулись у ПФ для зміни даних прро вид призначеної пенсії та заміни пенсійного посвідчення. Натомість "спеціаліст" (пишу в лапках, бо насправді ніякий це не спеціаліст, м'яко кажучи) ПФ почала відправляти за довідкою про ЗП за останні 5 років (на момент призначення пенсії діяв порядок нарахування пенсії за даними про ЗП за останні 2 роки), хоч, як я вже зазначала, страховий стаж не змінився, і пенсія була нарахована в свій час згідно діючого на той момент порядку. Одним словом, 1,5 роки тому мама пішла на роботу, яка не дає право отримувати пенсію за вислугу років, хоча мама вже досягла пенсійного віку. Десь 2 тижні тому мадам з ПФ нарешті спохватилась, викликала маму і документально переоформила пенсію з вислуги років на пенсію за віком. А минулого тижня раптом дзвонить до мами, не пояснюючи причин, вимагає з'явитись в ПФ. Мама, як "законослухняна", поїхала. Там мадам її "нагрузила" добряче, що у них перевірка за Києва, виявився факт, що вона недавно перейшла на пенсію за віком. Одним словом, тепер за 1,5 роки, що мама працює, з неї мають утримати пенсію.
Люди добрі, підкажіть, чи є надія відстояти свої інтереси в даній ситуації? Що робити, куди звертатись?

Gorgy
11.02.2013, 14:09
Хочемо оформити дарчу на квартиру (приблизно 72 кв. м - там прописані троє) - мама на сина. Податок на нерухомість платити не потрібно... Окрім витрат у нотаріуса, чи потрібно сплачувати якісь відсотки від оціненої вартості квартири в БТІ та Пенсійний фонд? Можливо хтось знає, скільки така процедура коштує загалом (хоча б приблизно)...

сніжна
11.02.2013, 14:14
Окрім витрат у нотаріуса, чи потрібно сплачувати якісь відсотки від оціненої вартості квартири в БТІ та Пенсійний фонд? Можливо хтось знає, скільки така процедура коштує загалом (хоча б приблизно)...
вам потрібно звернутися до нотаріуса і вона все пояснить. З новими правилами оформлення нерухомості зараз все-так заплутано, що поки можете точну відповідь отримати лише на власному досвіді у конкретного нотаріуса. Можу лише сказати, що послуги приватних нотаріусів з нового року трішки зросли у вартості. Ну і враховуйте таке:
-довідки-витяги і т.п- біля 1000 грн
- держмито- 1% від вартості майна;
- ПФ- залежить від того, чи син вперше набуває майно чи ні. Вперше- не сплачується.
Ну і послуги нотаріуса теж окрема стаття витрат.

Materynka
11.02.2013, 14:25
Ой, в нас ситуація не проста, але може хоч хтось підкаже з чого починати. Квартирний будинок в районному центрі нібито визнано аварійним. Акту в очі ніхто з жителів не бачив. Стан будинку і справді дуже поганий. Будинкоуправління каже виселяйтеся. Повішали таблички на будинку, що він аврійний і загрожує обвалом. Жильці ніхто нікуди не виселяється і не знають що робити взагалі. Адже по закону в нікуди виселити не можуть. Ремонтувати будинок ніхто не збирається, житла взагалі в містечку більше ніякого не будується, тобто нову квартиру ніхто не обіцяє, просто виселяйтеся і все. Тобто пропонують практично позбутися квартир. Куди йти і що робити? Наймати якогось адвоката, а чи любий адвокат компентний в такому питанні чи треба конкретно до того який займається нерухомістю?

lawyer
11.02.2013, 14:29
Окрім витрат у нотаріуса, чи потрібно сплачувати якісь відсотки від оціненої вартості квартири в БТІ та Пенсійний фонд? Можливо хтось знає, скільки така процедура коштує загалом (хоча б приблизно)
ПФ - 1%
держмито - 1%
реєстрація права власності - 1000 грн. (виникнення за попереднім власником) - приблизно
реєстрація права власності - 1000 грн. (перехід до нового власника) - приблизно
+ витрати за послуги нотаріуса

сніжна
11.02.2013, 15:18
ПФ - 1%
лише у випадку, якщо людина ( в даному випадку син) набуває власність не вперше. Вперше- ПФ не сплачується.

MIra
12.02.2013, 00:09
Вирішила я відстоювати свої трудові права-воювати з своїм роботодавцем, але не не знаю як :shy:
Куди саме мені звертатися в суд чи прокуратуру, а звідти направлять справу в суд, і там в прокуратурі просити, щоб представляли мої інтереси (на адвоката не маю грошей).
Як писати? Може хто підкаже- заява, скарга...? І чи потрібно відразу вказувати точну суму відшкодування чи це в процесі ?
Підкажіть, будь ласка, хто знає. Може хтось має зразок заяви чи скарги(не знаю, як правильно це зветься). Дякую

lawyer
12.02.2013, 13:18
лише у випадку, якщо людина ( в даному випадку син) набуває власність не вперше. Вперше- ПФ не сплачується
ви помиляєтеся
1% до ПФ сплачується завжди

сніжна
12.02.2013, 14:40
ПФ сплачується завжди
це стосується і договорів дарування чи лише купівлі-продажу нерухомості? Адже згідно із законодавством, яким визначається порядок збору на обов язкове державне пенсійне страхування, 1% ПФ передбачений для операцій купівлі-продажу нерухомості. п. 9 ст. 1 ЗУ " Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування": Платниками збору на обов'язкове державне пенсійне
страхування є: підприємства, установи та організації незалежно від форм
власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за
винятком державних підприємств, установ і організацій, що
придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та
організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і
привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України,
згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а
також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на
одержання житла або придбавають житло вперше.

La esposa
12.02.2013, 14:50
це стосується і договорів дарування чи лише купівлі-продажу нерухомості?
ми сплачували той відсоток, коли оформляли дарування.

сніжна
12.02.2013, 15:25
сплачували той відсоток, коли оформляли дарування.
я так розумію, що нотаріуси зобов язані вимагати довідку про сплату збору до ПФ. А громадянин ,який зацікавлений у звільненні від цього при первинному набутті майна повине сам принести довідку з ПФ про те, що такий факт у нього-вперше. ( якщо він вже брав участь у приватизації майна як один із співвласників, то це вже буде не вперше). ПФ не охоче видає подібні довідки. Тобто вони відмовляють у подібному. Хоча якщо подавати до суду- справа може бути виграшною ( є подіьні рішення 2011-2012 року). Але цим ніхто реально не хоче займатися. бо сплата оцього 1% в ПФ при первинному набутті майна має певні прогалини у законодавчому регулюванні, тому- більше клопотів

lawyer
12.02.2013, 17:57
це стосується і договорів дарування чи лише купівлі-продажу нерухомості?
це не стосується договорів дарування.
лише купівлі-продажу нерухомого майна, за винятком земельних ділянок

Зануда
12.02.2013, 18:22
Дівчатка допоможіть порадою. Тато став винуватцем ДТП (звучить страшно, а насправді машина покотилась і туцнула бампер машини спереду), сплатив штраф, стахова відшкодувала збитки (мусіли з лупою шукати пошкодження), а тепер прийшов лист щастя в якому повідомляється, що тато має заплатити 400 грн. за експертизу, яку він не замовлялв.То була ініціатива тамтої сторони. Питання в тому, чи зобов"язаний він платити?

MarMar
12.02.2013, 21:15
і я по пораду! дівчата, хто розуміється на податковому законодавстві, підкажіть, будь ласочка!

іноземні доходи (отримані за виконану за договором роботу) оподатковуються, так? потрібно їх задекларувати і сплатити певний відсоток податку? чи правильно я це розумію і який саме відсоток від доходів потрібно сплатити?

мамочка
13.02.2013, 10:27
мене літом в Києві пограбували. Тобто хлопці залізли в квартиру поки я з дітьми спала і винесли трохи майна. Через 10 днів затримали сусіда і з того часу триває слідство. Вже було 2 суди на які я не поїхала, бо вже знов живу у Львові. Телефонував мені суддя і погрожував що мене силою доправлять в Київ на суд. Я їм офіційно вислала листа, що маю двоє малолітніх дітей і не маю змоги приїхати, але вони всерівно мені погрожують. Чи мають вони на це право?

pravovuk
13.02.2013, 11:08
Вирішила я відстоювати свої трудові права-воювати з своїм роботодавцем, але не не знаю як
Куди саме мені звертатися в суд чи прокуратуру, а звідти направлять справу в суд, і там в прокуратурі просити, щоб представляли мої інтереси (на адвоката не маю грошей).
Як писати? Може хто підкаже- заява, скарга...? І чи потрібно відразу вказувати точну суму відшкодування чи це в процесі ?
Підкажіть, будь ласка, хто знає. Може хтось має зразок заяви чи скарги(не знаю, як правильно це зветься). Дякую
Трудові спори є різні , і випадки порушення теж. Тому однієї загальної заяви нема. Потрібно досконало вивчити окремий випадок і тоді писати заяву до суду.
Якщо

на адвоката не маю грошей , то зверніться у прокуратуру. Працівник прокуратури може бути Вашим представником у суді.

---------- Додано в 12:08 ---------- Попередній допис був написаний в 12:07 ----------

суддя і погрожував
Погрожувати ніхто не має права, тим більше суддя.

мамочка
13.02.2013, 12:16
а чи мають вони підстави мене доправити на суд без моєї згоди?

Gorgy
13.02.2013, 14:49
Зараз доводиться прописувати чоловіка за іншою адресою (до його мами). Чоловік один раз їздив у військомат і в ЖеК, коли виписувався, рештою справ займається його брат (допомагає). Це все тягнеться вже два тижні - то паспорт по кілька разів занеси-забери, то копію, то свідоцтво про народження... брат чоловіка каже, що їздить в якийсь Центральний ЖеК (???) і дає на лапу по 100 грн (за наш рахунок), бо паспортистка оформляла якісь квитанції... Поясніть будь ласка, як та процедура вся має насправді відбуватись (які документи потрібні), чи то в нас так дійсно є...

pravovuk
13.02.2013, 15:09
доправити на суд без моєї згоди
В якості кого Ви в процесі?Потерпіла сторона?Це розгляд лише кримінальної справи чи Ви заявляли цивільний позов?

сніжна
13.02.2013, 15:15
це не стосується договорів дарування
у форумлянки, яка задавала запитання, воно стосувалося саме дарування.
Хочемо оформити дарчу на квартиру

ola-lyola
13.02.2013, 15:30
Поясніть будь ласка, як та процедура вся має насправді відбуватись (які документи потрібні), чи то в нас так дійсно є...
Для прописки чоловіка в інше місце треба насамперед згоду Військкомату - знятись з обліку з попереднього місця реєстрації і стати в новому, не треба якщо перепрописка в межах одного району в місті. Далі в ЖЕК за попередньою пропискою здаєте паспорт, паспортисти у певний день тижня несуть його у паспортний стіл,де ставлять штамп "виписаний". Далі особисто особа яка прописується з паспортом, також особисто усі повнолітні співвласники квартири куди вписується особа, з правоустановлюючими документами на квартиру,їх копіями домовою книгою і паспортами,їх копіями приходять на прийом до паспортиста в той ЖЕК на території якого прописується особа. Підписують згоду про те, що вони не за перечують проти вписання особи у квартиру. Якщо особисто співвласники не можуть усі прибути-тоді треба робити нотаріально завірену довіреність.
Паспортист забирає паспорт, і у відповідни день несе його у паспортний стіл для того,щоб поставити штвмп "прописаний", приблизно так.

Gorgy
13.02.2013, 17:00
Підскажіть ще будь ласка! Власник квартири живе закордоном, інша людина має від власника довіреність на квартиру, чи може та людина прописатись в ту ж квартиру без присутності власника?

мамочка
13.02.2013, 17:03
В якості кого Ви в процесі?Потерпіла сторона?Це розгляд лише кримінальної справи чи Ви заявляли цивільний позов?

Так, я є потерпіла.
А щодо цивільного позову, то мені повернули кошти за втрачене майно. вибачте, але я в юристпунденції повний чайник і навіть не маю копій того що підписувала, тому не знаю чи то був цивільний позов чи ні

ola-lyola
13.02.2013, 17:24
живе закордоном, інша людина має від власника довіреність на квартиру, чи може та людина прописатись в ту ж квартиру без присутності власника?
Я не розумію що таке - довіреність на квартиру? Для прописки має бути довіреність - що така-то особа, власник квартири довіряє такому-то представляти інтереси... і давати дозвіл на прописку в квартиру,яка є його власністю такому-то.
Можливо і генеральна довіреність на представлення інтересів щодо розпорядження майном(квартирою) підійде, хоча наскільки я знаю ЖЕКи вимагають саме довіреність щодо дозволу на прописку особи.
Якщо особа проживає за кордоном, вона може завірити довіреність в консульській установі України за кордоном.

Gorgy
13.02.2013, 17:29
довіреність на квартиру?

є, власне, генеральна довіреність на представлення інтересів щодо розпорядження майном(квартирою). Та людина каже, що, навіть, може продати ту квартиру, а прописатись там не може...

ola-lyola
13.02.2013, 17:32
є, власне, генеральна довіреність
Пробуйте з цією довіреністю, якщо не вийде - тоді нехай власник зробить довіреність за кордоном і завірить у консула.

pravovuk
13.02.2013, 17:48
Так, я є потерпіла.

Ви можете надіслати на адресу суду заяву про те що підтримуєте усі покази що дали на досудовому слідстві і в звязку з тим, що Ви писали, просите оголосити Ваші покази. Крім того в заяві ще вкажіть Ваше ставлення до цивільного позову(якщо подавали пишете позов підтримую), покарання підсудних(прошу суд застосувати/не застосовувати покарання повязане з позбавленням волі або ж просто прошу призначити покарання на розсуд суду).

lawyer
13.02.2013, 18:16
Та людина каже, що, навіть, може продати ту квартиру, а прописатись там не може...
продати може, бо це прямо зазначено в повноваженнях по довіреності.
якщо повноважень щодо реєстрації місця проживання ("прописки") нема, то й це зробити неможливо.
повірений не може виходити за рамки дорученого, може вчиняти лише дії, пов'язані з виконанням конкретної довіреності

Аделя
15.02.2013, 09:23
Підкажіть де у Львові можна отримати довідку про несудимість але термінову (знаю що звичайні видають на Липинського, а от про термінові чула треба звертатись в інше місце).

Neverland
17.02.2013, 18:53
Дівчата, хто може мені допомогти, чи може порадьте когось, кого знаєте в ПП. Мені потрібно юриста, який (за оплату) проконсультує мене з таких питань:
1. Легальний вивід грошей в українських банках з фрілансерських закордонних бірж, конкретніше яких вкажу потім, і легальне отримання грошей за продаж речей власного виробництва закордон. Бо з прочитаного в неті в мене в голові каша-малаша :)
2. Сертифікація домашньої косметики і легалізація точкок продажу.
Якщо хтось може і хоче за теке взятися, напишіть мені в ПП. Дуже дякую.

Freitag
17.02.2013, 19:23
де у Львові можна отримати довідку про несудимість але термінову
Кривонаса, 1 - роблять три робочі дні, звичайно, за винагороду.

Nuson
17.02.2013, 21:30
До якого максимального терміну призначають судово-медичну експертизу? Вчинено тілесні ушкодження, через які людина потрапила в лікарню і перебуває на стаціонарному лікуванні

Klava
20.02.2013, 14:05
Підкажіть, будь ласка, якщо маємо дві квартири - одна оформлена на мене ще до одруження, інша на чоловіка також до одруження. Плануємо продавати обидві цього року. Чи будемо ми платити за другу квартиру продану протягом року податок 5% державі. Тобто чи вони вважаються спільним майном чи все ж окремим майном моїм і чоловіка.

сніжна
20.02.2013, 21:08
чи вони вважаються спільним майном чи все ж окремим майном моїм і чоловіка.
майно, придбане подружжям до шлюбу, вважається їх особистою власністю і до спільної сумісної не включається

arina
28.02.2013, 11:28
Дівчата, маю питання для тих, хто стикався з профспілками:
Якщо профспілка не дає згоди на звільнення працівників, які дії адміністрації підприємства?
Буду вдячна за консультацію.

irchukmip
03.03.2013, 19:13
В мене таке питання: якщо на підприємстві людина йде в декрет, то коли на її місце можуть оформляти іншу, відразу як людина йде в декрет, чи коли вона напише заяву на відпустку по догляду за дитиною до 3-х років?

Iwka
03.03.2013, 21:06
ну і я з питанням, чи може тато (держслужбовець) брати лікарняний коли хворіє дитина 3-х років?

сніжна
03.03.2013, 21:40
чи може тато (держслужбовець) брати лікарняний коли хворіє дитина 3-х років?
ви маєте на увазі, якщо мати в цей час перебуває у відпустці по догляду за дитиною? Тоді може лише у випадку хвороби самої матері чи її знаходжені у пологовому. Якщо мається на увазі видача лікарняного працюючим батькам- то він може видаватися на будь-кого з батьків (видається на особу, яка фактично здійсн.є догляд за дитиною)

Supernatural
05.03.2013, 00:03
Підкажіть, хто вважається членом сім'ї при заповненні обовязкової щорічної декларації про доходи державного працівника (лише прописані в одній квартирі подружжя, чи і діти (як щодо віку)?, а дорослі діти чи батьки, що не проживають разом)? Може хтось заповняв таку?

Iwka
05.03.2013, 09:29
якщо мати в цей час перебуває у відпустці по догляду за дитиною?
ага, але догляд за іншою дитиною. чи це не має значення?

---------- Додано в 09:29 ---------- Попередній допис був написаний в 09:28 ----------

хто вважається членом сім'ї при заповненні обовязкової щорічної декларації про доходи державного працівника
чоловік писав мене, і дітей. батьків не вказували.

сніжна
05.03.2013, 14:26
але догляд за іншою дитиною. чи це не має значення?
нема. вийняток- мати сама знаходиться на стаціонарному лікуванні чи перебуває на такому лікуванні з ін. дитиною ( обов язково має бути довідка)

tegusigalpa
06.03.2013, 08:58
Потрібна допомога у вирішенні такого питання. Мені потрібно відмовитися від права власності на будинок в селі. Які мені потрібні документи і які дані про той будинок? Потрібно написати і завірити заяву в нотаріуса? Скільки це коштує?

Marigold
06.03.2013, 17:44
Проконсультуйте, будь ласка, я висилаю лист-скаргу з повідомленням про вручення на імя директора організації. Але мені видає 2 адреси: юридичну і фактичну. На яку я маю адресувати лист? Дякую.

Samhayne
06.03.2013, 18:18
Але мені видає 2 адреси: юридичну і фактичну.
на фактичну.

Sirenetta
07.03.2013, 00:05
Потрібна допомога у вирішенні такого питання. Мені потрібно відмовитися від права власності на будинок в селі. Які мені потрібні документи і які дані про той будинок? Потрібно написати і завірити заяву в нотаріуса? Скільки це коштує?

Ви дуже мало інформації написали про свою справу, тому важко порадити. Я так розумію, що ви не хочете приймати спадщину? Тоді залежить від того чи є на вас заповіт і чи є ще інші спадкоємці. Ви можете не подавати заяви про прийняття спадщини і тоді успадкує інший спадкоємець або написати заяву-відмову від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця.

tegusigalpa
07.03.2013, 10:14
чи є на вас заповіт
Заповіту нема.
написати заяву-відмову
Скільки коштує завірити у нотаріуса у Львові?

Sirenetta
07.03.2013, 12:03
Про вартість можете дізнатися у будь-якого нотаріуса або в того нотаріуса, в якого заведена спадкова справа. Але повторяю, що ви можете взагалі нічого не писати і тоді успадкують все інші спадкоємці (за винятком, якщо ви вже писали заяву про прийняття спадщини або коли хочете відмовитись від одної частини, а другу частину спадщини прийняти). Знову ж таки замало інформації, бо кожен випадок потрібно розглядати детально для того, щоб надати хорошу консультацію. Ви можете все зясувати у будь-якого нотаріуса або напишіть мені в ПП і я попробую вам допомогти.

sherry
07.03.2013, 12:41
Скільки коштує завірити у нотаріуса у Львові?
я платила 100грн

Юкола
07.03.2013, 16:23
Пам"ятаєте, я писала про справу, ніби я сусіда затопила і маю йому 2 тис сплатити за ремонт.
Так от було вже три судові засідання.
Сміх, та й годі.
Сусід привів спершу одного працівника жеку - одного з трьох членів комісії, який ніби то оглядав мою хату і вирішив, що я топлю сусіда.
На другий раз - другого члена. Той свідчив зовсім по іншому. Перший казав, що мужчина (ні віку, ні прикмет - нічого не пригадує, а ім"я не питали) хамив, був агресивним, в хату не пускав.
Другий чіток памятав, що мужчині було біля 40 (таких в нас нема), що він чемно пустив і все гарно показував. А ще він точно пам"ятає, що кухня в мене оранжева (вона і близько не така).
Перший казав, що акт складали у жеку. другий - в мене на кухні.
Дійшло до того, що позивач-сусід знизу почав кричати до другого працівника жеку, щоб він не казав того, що не пам"ятає))))
На першому засіданні суддя так сиділа-сумувала. А на другому, колитой кумедний тупенький деківець свідчив так оживилася)))
Комедія.
На наступний раз ще тітонька-член комісії має прийти і мій чоловік.

А ще хочу сказати, що дуже рада, що покликала на допомогу юриста.
Все ж таки кожен має займатися своєю справою. У судові засідання і всі ті клопотання для мене темний ліс. Сама, можливо, програла б ще на першому засіданні.

Kecan
11.03.2013, 16:55
Порадьте, будь-ласка, бо чесно кажучи я вже зайшла в тупік. Недавно помер мій батько, за заповітом я є спадкоємцем. Батько на час своєї смерті був приватним підприємцем і головою громадської організації (неприбуткової). Чи за законом я зобов'язана закрити підприємця і цю організацію, чи можна пустити на самоплин цю справу. Бо чесно кажучи не дуже хочеться потім судитися з державними органами.

Talya
28.03.2013, 17:25
цікавить таке питання - чи йде до загального стажу відпустка по догляду за дитиною до досягненння нею трьохрічного віку

марі177
28.03.2013, 17:31
чи може приватний нотаріус в реєстрі переглянути чи є складенний заповіт в користь іншої особи.

сніжна
28.03.2013, 21:20
чи йде до загального стажу відпустка по догляду за дитиною до досягненння нею трьохрічного віку
вона включається до соц. стажу, який враховується при нарахуванні лікарняних і т.п., але не включається до пенсійного стажу .

Sirenetta
28.03.2013, 22:24
чи може приватний нотаріус в реєстрі переглянути чи є складенний заповіт в користь іншої особи.

Нотаріус може подивитись в реєстрі чи є від певної особи складений заповіт і навіть може вам надати витяг з цього реєстру, але тільки при наявності копії свідоцтва про смерть особи. Але в реєстрі не видно кому померлий заповідав своє майно, а тільки дата посвідчення такого заповіту і який нотаріус цей заповіт посвідчував.

irchukmip
29.03.2013, 09:20
дівчатка, підкажіть. Людина працювала по сумісництву. Тепер з основного місця праці звільнилася і написала заяву нашому директору, щоб перевести її з роботи по сумісництву на постійне місце праці.
Мене цікавить як правильно оформити переведення і який запис зробити в трудовій книжці.
Буду вдячна за відповідь, бо дуже треба

lawyer
29.03.2013, 13:20
чи може приватний нотаріус в реєстрі переглянути чи є складенний заповіт в користь іншої особи
поки особа жива, нотаріус не може переглянути, чи є заповіт, адже існує таємниця заповіту

Annette
30.03.2013, 14:44
дівчатка, підкажіть. Людина працювала по сумісництву. Тепер з основного місця праці звільнилася і написала заяву нашому директору, щоб перевести її з роботи по сумісництву на постійне місце праці.
Мене цікавить як правильно оформити переведення і який запис зробити в трудовій книжці.
Буду вдячна за відповідь, бо дуже треба
Потрібно спочатку звільнити з роботи по сумісництву і наступним кроком прийняти на основне місце праці. Переведення в даному випадку не спрацює.

crissola
01.04.2013, 15:02
[/COLOR]вона включається до соц. стажу, який враховується при нарахуванні лікарняних і т.п., але не включається до пенсійного стажу .

Дозвольте з Вами не погодитись, адже все з точністю "навпаки". Час перебування у відпустці з вагітності та пологів зараховують до страхового стажу, що дає право на допомогу з тимчасової втрати працездатності і не зараховують до страхового стажу, що дає право на пенсію (з 01.01.2004), а час перебування жінки у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-ох років - навпаки: не зараховують до стажу, що дає право на допомогу з тимчасової втрати працездатності (з 01.01.2011) та зараховують до стажу, що дає право на пенсію.

---------- Додано в 15:02 ---------- Попередній допис був написаний в 14:48 ----------

Людина працювала по сумісництву. Тепер з основного місця праці звільнилася
Переведення з роботи за сумісництвом на роботу за основним праці в законодавстві не прописано. Доцільно і правильно буде звільнити працівника (що ви вже зробили) і прийняти наступним днем після звільнення на основне місце праці. Отже, залишається переписати заяву і провести процедуру прийняття працівника.

milkozavr
01.04.2013, 16:21
підкажіть чи сплачується податок на доходи при продажі квартири? і які витрати, крім послуг нотаріуса, сплачуються?

uaWife
02.04.2013, 16:37
Якщо протягом року продаєте першу квартиру і власником якої є не менше як 3 роки, то податок з доходів фіз осіб не платиться. Якщо протягом року продаєте НЕ першу квартиру, то податок з доходів фіз осіб 5% від договірної вартості, але не менше оціночної. Ваш покупець (якщо купує не вперше в цьому році нерухомість) платить збір на обовязкове пенсійне страхування 1% від договірної ціни.

Порадила б Вам робити такі справи з власним юристом ( а не тільки з брокером), щоб не залишитися і без квартири і без грошей. Такий юридичний супровід коштував би 500-1000 грн. Могла б навіть порадити хорошого адвоката.
Не хочу лякати, але зараз маю один соціальний благодійний проект в будинку пристарілих - СКІЛЬКИ ТАМ ОШУКАНИХ, ІНТЕЛІГЕНТНИХ І ОСВІЧЕНИХ ЛЮДЕЙ. Типу, хотіли продати свою квартиру і купити собі меншу, але аферисти зробили свою справу - Люди лишилися на вулиці і без грошей.

Lambada
02.04.2013, 16:59
Могла б навіть порадити хорошого адвоката
порадьте в ПП, будь-ласка

Kroshka Enot
02.04.2013, 20:57
Підкажіть, будь-ласка, чи не належить косметика до тих товарів, які за законом не підлягають поверненню протягом 14 днів з дати купівлі?

Lemeshchuk
11.04.2013, 21:28
Дівчатка , будь-ласка, підкажіть хто знає наступне: Власниками квартири є чоловік і дружина, яким належить по 50% власності, але в цій квартирі прописані троє їхніх дорослих дітей, один з яких там проживає з дружиною і малою дитиною (вони обоє теж є прописані) - і якщо власники розлучаються то як ділиться ця квартира - на них двох чи на дітей також? І ще одне: який документ має скласти жінка щоб її 50% в разі смерті перейшли дітям, а не чоловіку(якщо вони не розлучаться)?

Talya
11.04.2013, 23:59
чи не належить косметика
я у ватсонс купувала туш, на наступний день з чеком принесла нерозпаковану туш, заповнила заяву і мені повернули кошти.

Louth
13.04.2013, 14:05
Підкажіть, будь ласка, чи включається в пенсійний стаж навчання у вузі на стаціонарі?

olitsisa
17.04.2013, 14:14
Привіт, маю декілька питань : Чи можу я виписати неповнолітню дитину без опікунської ради? Дитина прописана, але власником квартири є я (одноосібно). Коли прописувала малого право власності не надавала. Чи воно надається автоматично?

сніжна
17.04.2013, 14:42
Чи можу я виписати неповнолітню дитину без опікунської ради? Дитина прописана, але власником квартири є я (одноосібно). Коли прописувала малого право власності не надавала. Чи воно надається автоматично?
право власності автоматично не надається. Але виписати неповнолітню дитину з помешкання без згоди опікунської ради не можна, оскільки дитина повинна бути забезпечена житловою площею рівноцінною за умовами колишньої ( вірніше так: не гіршими, ніж у попередньому помешканні)
чи включається в пенсійний стаж навчання у вузі на стаціонарі?
включається час навчання у вузі до 1 січня 2004 р. ( тобто якщо ви навчалися до цього часу). Після 1.01. 2004 р. навчання у вузі включається до стажу лише у випадку, якщо ви сплачували страхові внески ( самостійно чи ваш працедавець у випадку офіційного працевлаштування під час навчання). Просто навчання у вузі після 01.01.2004 до стажу не включається, оскільки студенти не є застрахованими особами

Олька
17.04.2013, 14:45
Але виписати неповнолітню дитину з помешкання без згоди опікунської ради не можна.

Можна за згодою батьків і потрібно вказати куди будете прописувати дитину. Опікунська рада потрібна при посвідченні правочинів (договорів купівлі-продажу, дарування і т.п.), якщо в квартирі прописана малолітня (неповнолітня) дитина.

terezka
17.04.2013, 14:54
право власності автоматично не надається

добре, а чим мотивується, наприклад, відмова правоохоронцями виселяти жінку з дітьми з будинку, де ні вона, ні діти не прописані, і не мають жодних прав власності? (прописані в іншому місці, де і отримують різні виплати)
Власник намагається виселити їх, але правоохоронці радять подавати в суд.

Що у такій ситуації робити?

cloobex
17.04.2013, 15:44
Дівчатка , будь-ласка, підкажіть хто знає наступне: Власниками квартири є чоловік і дружина, яким належить по 50% власності, але в цій квартирі прописані троє їхніх дорослих дітей, один з яких там проживає з дружиною і малою дитиною (вони обоє теж є прописані) - і якщо власники розлучаються то як ділиться ця квартира - на них двох чи на дітей також? І ще одне: який документ має скласти жінка щоб її 50% в разі смерті перейшли дітям, а не чоловіку(якщо вони не розлучаться)?
По-першому питанню - квартира вже поділена 50 на 50 після розлучення так і залишиться.
По-другому питанню - документ називається - заповіт.

сніжна
17.04.2013, 15:48
за згодою батьків і потрібно вказати куди будете прописувати дитину. Опікунська рада потрібна при посвідченні правочинів (договорів купівлі-продажу, дарування і т.п.), якщо в квартирі прописана малолітня (неповнолітня) дитина.
так, якщо мова йде не про відчудження житла, а про "перереєстрацію", в такому випадку достатньо згоди батьків+ обов язково необхідно надати підтвердження, що дитина прописується за "...." і що житлові умови її при цьому не будуть погіршені
а чим мотивується, наприклад, відмова правоохоронцями виселяти жінку з дітьми з будинку, де ні вона, ні діти не прописані, і не мають жодних прав власності?
можливо, тут є певні нюанси, які треба знати, щоб дати відповідь. Взагалі стосовно виселення застосовується такий порядок: для з'ясування правового статусу членів сім'ї власника, які підлягають виселенню, важливе значення має той факт, чи були вони зареєстровані за вказаною адресою у житловому приміщенні. Якщо реєстрація відбулася, вони виселяються як члени сім'ї на підставі статті 157 ЖК та інших норм, які регулюють виселення членів сім'ї; якщо вони зареєстровані за іншою адресою - вони вважаються тимчасовими мешканцями і підлягають виселенню у спрощеному порядку на вимогу власника або членів його сім'ї, зареєстрованих за даною адресою, відповідно до ч. 3 ст. 98 ЖК (тимчасові жильці на вимогу наймача або членів сім'ї, які проживають разом з ним, зобов'язані негайно звільнити приміщення, а в разі відмовлення - підлягають виселенню в судовому порядку ). В той же час, положення ст. 162 ЖК визначають, що у разі припинення сімейних відносин з власником колишні члени його сім'ї не позбавляються права користування житловим приміщенням. Водночас за відсутності у власника та колишніх членів сім'ї домовленості про безоплатне користування житлом останні мають вносити квартирну плату і оплачувати комунальні послуги на тих же засадах, що і наймач. Коло членів сім'ї власника житла:дружина (чоловік) наймача, діти і батьки кожного з подружжя. Ч

Lemeshchuk
17.04.2013, 15:52
квартира вже поділена 50 на 50 після розлучення так і залишиться.
А де будуть проживати діти і внуки які на даний час там живуть?

terezka
17.04.2013, 16:11
чи були вони зареєстровані за вказаною адресою
не були зареєстрованні, тому визначаються як тимчасові жильці

Коло членів сім'ї власника житла:дружина (чоловік) наймача, діти і батьки кожного з подружжя
тобто якщо власник дід, там має право проживати його прописаний син (без права власності), але виселити синову дружину з дітьми, мають повне право?
наскільки я знаю, практикується таке, коли дружину сина виселяли з квартири де проживали її прописані чоловік і дитина (вони не були власниками), бо однин із співласників був проти її проживання.

olitsisa
17.04.2013, 16:24
Можна за згодою батьків і потрібно вказати куди будете прописувати дитину.
Тобто як що я одинока мати, крім мого дозволу ні якого не потрібно. І як що є куди прописати, наприклад до бабусі площа трохи більша за нашу то ні якої опікунської ради не потрібно , чи я правильно зрозуміла?

бетменша
18.04.2013, 12:25
Підкажіть, будь ласка, як діяти в наступній ситуації. Я вагітна, стою на обліку. А в нас роботі щорічний медогляд, до якого мене вже внесли попередньо, ще коли я не була вагітною. І от тепер я не хочу його проходити, бо навіщо - і так стою на контролі в медзакладі, а мені тут кажуть, шо конче тре пройти і ніяка довідка про вагітність тут не допоможе. Чи маю я право відмовитись? Зразу зауважу, що не належу до категорії працівників, які мусять його проходити, просто наша установа вирішла собі таке через роботу на компі

Nanaya
18.04.2013, 19:06
просто наша установа вирішла собі таке через роботу на компі

це не установа вирішила, а цього вимагають правила охорони праці.

Юкола
18.04.2013, 19:10
Нема в нас справедливості!
Мене признали винною у затопленні сусіда, котре я не робила :(
Суд взяв до уваги акт жеку, котрий вони невідомо де і як писали - до мене вони не приходили і ніхто з "винної" сторони його не підписував. Взагалі до суду ми ні сном, ні духом про те підтоплення і комісію.

Коротше ухвалили, що я затопила (бо є папірець і фотки мокрої стелі в сусіда) і маю сплатити йому майже 3тис.грн :(

Ми, звичайно, будемо апеляцію подавати, але я у розпачі... ладно б, як би дійсно затопила. А то ж не топила. В сусіда вже багатороків той кут мокрий. Ми йому казали, що то труби мід поверхами течуть, а він, гад...

Дівчата, якщо і апеляція не помоможе і таки доведеться нівідомо за що платити, то чи можна не усю суму за раз, а якось розбити ті виплати?

І ще: чи доцільно подати на ЖЕК до суду за ті пісульки?

Златка
18.04.2013, 19:29
Юкола, в нас колись була схожа ситуація. Представники жеку мали оглянути і Вашу квартиру, бо якщо Ви затопили, то сліди потопу мають бути у Вашій квартирі. В нас все було сухо. Погодились ми розбити стіну в себе в квартирі в тому місці, де сусідам підтікало. Виявилось, що дійсно на межі поверхів труба будинкових мереж "плакала", тому й не було в сусіда потопу, лиш "сочилось" постійно. Сусіди заспокоїлись, в суд не подавали. Але трубу міняли ми за власний кошт, жек вмить пропав. Ну і ремонт в себе після тих розкопків теж треба було потім робити

Юкола
18.04.2013, 21:04
Златка, так я теж сусіду кажу, що йому тече між поверхами. А він таккий прикрий... певно грошей захотілося.
Ніхто з жеку нашу хату не оглядав, наших підписів там нема. А вони кажуть, що їм відкрив двері яийсь мужчина - ні імені, ні прізвища, ні зовнішності - нічого вонине пам"ятають... І у тому акті написали, що були в нас і то ми винні...

irchukmip
19.04.2013, 10:18
Може хтось має зразок найновішого колективного договору, була б дуже вдячна

Divchyna vesna
20.04.2013, 00:51
затопленні сусіда, котре я не робила
Ой, в нас була схожа ситуація, лишень затопило нас. Ходили до сусіда над нами, в нього все сухо (правда, він - "любітєль кастра і пєсні"). Вобшем, капало-цяпало довго. Виявилось, що труба між поверхами. Роздовбали "вєздє", але в суд ніхто ні на кого не подавав. Здається мені, що та писулька з ЖЕКу - "лєва", захотіли бабулесів на поточний ремнот заробити. Можливо й сусід ваш у долі.

доцільно подати на ЖЕК до суду за ті пісульки
Перед тим, як подовати в суд на ЖЕК, добре вивчіть ті писульки. Може, пригорозіть їм графологічною експертизою. Та й зрештою, якщо працівники ЖЕКу латали труби між поверхами в стіні, а не безпосередньо ті, що у вас в квартирі, то в них має бути десь то відмічено.

Finya
25.04.2013, 21:56
Підкажіть, будь ласка, як діяти юридично правильно, щоб повернути свої гроші - робота була виконана неякісно (міст погано зробила стоматолог, у відповідній гілці я описувала).
Робота виконувалася у поліклініці у відділі платних послуг. Договору на протезування та іншої документації нема. Гроші (за 2/3 проведеної роботи) передавалися з рук в руки. Є медична карточка, дані рентгенобстежень, зроблених там же ж.

irchukmip
02.05.2013, 09:40
Дівчата, моя подружка працює касиром на п-ві, їй го. бухгалтер каже підписувати касу щей за неї (підписом гол. бухгалтера) чим їй це грозить? Чи ті підписи не звіряють?

MIra
07.05.2013, 12:53
Христос Воскрес!
Порадьте мені хорошого адвоката, котрий за розумну ціну допоміг мені в суді. Потрібно вирішити трудовий "спір"
Мій роботодаведь відмовляється подавати листки непрацездатності по вагітності і пологах в соцстрах., і відповідно не хоче мені їх оплатити. А також відмовляється надати копію наказу про відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років та копію трудової, котрі потрібні для оформленні допомоги по догляду за дитиною.

Всі інстанції розводять руками- відправляють в суд.

Деталі ситуації в ПП