КПК

Показати повну версію : Вагітна наречена

Сторінки : [1] 2

La esposa
27.01.2011, 00:09
На створення цієї теми підштовхнла мене новина про те, як брат Клюєва видавав свою дочку заміж, про його "понти" і гордість майбутніми внуками.

і це не одиничний випадок, зараз це явище набуває не тільки популярності, а навіть стає модним...

В першу чергу хотілось би знати, як ставиться до цього Церква?

І як сприймаєте це ви?

OxankaF
27.01.2011, 00:14
як ставиться? та, мабуть, всі знають, як ставить до цього церква. але шлюб дають....
Зараз церква багато до чого лояльніше ставиться, ніж мала б....

La esposa
27.01.2011, 00:17
як ставиться? та, мабуть, всі знають, як ставить до цього церква. але шлюб дають....

ото власне, хотілось би знати, як виглядає зсередини "механізм"

Ще зіткнулась з думкою, що, коли вже таке сталося, обговорювати ситуацію "не пасує", краще тішитись. Виходить, батьки-родичі-всі решта не можуть нічого казати (ну тут я ще розумію, вагітній не можна хвилюватися і т.д), такого ще не чула.

zaderyshka
27.01.2011, 00:18
церква багато до чого лояльніше ставиться, ніж мала б
ну, так раніше треба було думати, а коли "пузко" випирає, що вже поробиш. Чи може діти повинні розплачуватись за невідповідальність батьків? Краще хай вже народяться в освяченому шлюбі.

Vittoriya
27.01.2011, 00:30
І як сприймаєте це ви?
Пригадую,як ходила колись кілька разів з сестрою на передшлюбні науки до о.Юстина. Була там одна пара-дівчина вже з таким огого животиком. І трохи було смішно,коли отець говорив про дошлюбну чистоту і всяке таке.коли сидить збоку вагітна жінка. :)
А те.що зараз це дуже модно-так.тепер гадаєш,коли люди одружуються,чи то все направду,чи як то кажуть зальот.І сумно так думати,але ну так воно само сприймається,хоча то все від окремого випадку залежить.Я недавно почула новину,що одна знайома вийшла заміж в листопаді.Я була дууже здивована,адже взагалі ніц не чула про то,хоча часом з нею спілкуюся.Закралися думки,що вона вагітна.Вчора взнала,що таки так і то вже животик видно.
Моя коліжанка виходила заміж з таким гарнюнім животиком :) Я вже писала про неї,що всі говорили про них-дитина просто пришвидшила їхні плани.Хоча хто його знає...Навіть вона зараз має сумніви(нє,ну все добре з чоловіком,але вона свідомо розуміє,чому вони одружилися,будучи на 2ому курсі) Весілля в них було таке студентське,але як згадую її тоді у в'язаній суконочці облягаючій до колін,в чоботах білих-классно!!І коли в РАГСІ дівчинка казала-а Ви ....(ім'я) маєте виконувати свій обов'язок стати матір'ю(текст не дослівний,не пам'ятаю)-обидві сім'ї ззаду дружно сміялися разом з нареченими.Весело було :)

Руда Лисиця
27.01.2011, 00:30
Була б я в такій ситуації, то робила б дуже тихе мінімальне весілля. Розписка чим пошвидше і навіть вінчання в будень і то лише за участі найближчих родичів. Мені було б просто соромно, що я ее.."недогледіла"(?)..а не зробила це тоді, коли обоє дійсно бажали. Хоча, звісно, таких людей я не осуджую, ні! Але не розумію коли пузаті дівчата хочуть капєц яку забаву і ще й шампанським заливаються.
Знаю таке ще буває, що вагітність пришвидшує весілля, як от в моїх знайомих. Планували на одне число, а мусіли скорше справити))))

OxankaF
27.01.2011, 00:31
Чи може діти повинні розплачуватись за невідповідальність батьків?
згідна, що діти не повинні розплачуватись за невідповідальність батьків. Тоді чому церква з неохотою хрестить дітей, народжених поза шлюбом?

Liliyah Romanova
27.01.2011, 00:31
Уточни питання. Що значить, як ставиться?
Дошлюбні відносини - гріх, хіба це таємниця? А з церкви ніхто за це не виганяє, аое по голівці точно не гладить.
Зараз церква багато до чого лояльніше ставиться, ніж мала б....
Пропонуєш спалювати на вогні? Чи прив'язувати до стовпа сорому?
Тоді чому церква з неохотою хрестить дітей, народжених поза шлюбом.
Бо хто виростить тих дітей у вірі? Це різні речі.
Як є кому поручитися, то похрестять.

ckorpionsha
27.01.2011, 00:36
Я теж вагітна заміж виходила ( на 4 місяці), і теж плани пришвидшились. Батьки нічого не казали (в плані моралі), друзі, колеги дружно підтримали: То тепер багато так) В церкві священик навіть не спитав нічого(бо не випирав ще живіт, тому напевно). Весілля в нас було стандартне, на 45 чоловік у кафе, з музикою, танцями. фотосесією...чесно...соромно мені не було і не є нікраплі...
Сама ніколи не засуджувала і не критикувала таких шлюбів, це справа кожного особисто. Лиш би всі здорові були. Моя сусідка заміж вийшла в 15 р з 3-місячним животиком. Зараз в 30 її років не скажеш, що то мама і дочка, виглядають як сестри

Ljolik
27.01.2011, 00:37
Була там одна пара-дівчина вже з таким огого животиком. І трохи було смішно,коли отець говорив про дошлюбну чистоту і всяке таке.коли сидить збоку вагітна жінка. Гадаєте решта присутніх дошлюбну чистоту зберегли ? :)
Це як в анекдоті - ким краще бути - дурним чи лисим? відповідь - дурним, не так помітно. Ті, хто одружуються "по зальоту" живуть до одруження статевим життям як і більшість пар в наш час, просто цей факт не так в очі кидається, як живіт.

Vittoriya
27.01.2011, 00:38
Гадаєте решта присутніх дошлюбну чистоту зберегли ?
Це як в анекдоті - ким краще бути - дурним чи лисим? відповідь - дурним, не так помітно. Ті, хто одружуються "по зальоту" живуть до одруження статевим життям як і більшість пар в наш час, просто цей факт не так в очі кидається, як живіт
та це все так,але ті хто одружуються вже з ляльою в животику все-таки спершу керуються тим при рішенні йти до шлюбу,а не тим,що люблять і що готові і хочуть жити разом назавжди.

zaderyshka
27.01.2011, 00:42
просто цей факт не так в очі кидається, як живіт
абсолютно точно!
я особисто вважаю недоцільним засуджувати людей, які одружуються з причини вагітності. Все таки вони ж вирішили зберегти життя своїй дитині, не наважились на аборт і таки будуть ростити її в законному шлюбі перед Богом.

Liliyah Romanova
27.01.2011, 00:44
ото власне, хотілось би знати, як виглядає зсередини "механізм"
Сповідь перед шлюбом ніхто не відміняв.

А ви можете говорити за всіх?
Ті, хто шлюб беруть не з релігійних переконань, а просто - це зрозуміло. Але й християни в нас не перевелися.

Мені цікаво, який відсоток розлучень серед таких подруж. Шкода, нема статистики. Бо якось воно мені на будування без фундаменту виглядає.

zaderyshka
27.01.2011, 00:44
еруються тим при рішенні йти до шлюбу,а не тим,що люблять і що готові і хочуть жити разом назавжди
певно, що так. Не думаю, що народити дитину поза шлюбом і чекати поки то усвідомлення прийде краще. Хоча насправді відомі мені випадки, коли люди вирішували одружитись після народження дітей.

OxankaF
27.01.2011, 00:45
Пропонуєш спалювати на вогні? Чи прив'язувати до стовпа сорому?
ні в я кому разі, для чого крайнощі.

На мою думку:
все таки церква мала б розібратись,
чи ці люди беруть шлюб тому, що залетіли і так треба, а більше там нічого нема і обіцянка для них в церкві, то просто звук,
чи тому, що дійсно мріють прожити разом до кінця життя і шлюб для них, то святе, а вагітність просто пришвидшила плани.

Ljolik
27.01.2011, 00:46
та це все так,але ті хто одружуються вже з ляльою в животику все-таки спершу керуються тим при рішенні йти до шлюбу,а не тим,що люблять і що готові і хочуть жити разом назавжди.
Не схильна так узагальнювати, різні пари і різні ситуації. Зрештою в кожного свій шлях до любові.

La esposa
27.01.2011, 00:47
Уточни питання. Що значить, як ставиться?
Дошлюбні відносини - гріх, хіба це таємниця? А з церкви ніхто за це не виганяє, аое по голівці точно не гладить

власне, через це й цікаво. Ну от, припустімо, прийшли майбутні молодята до церкви, призналися, і що далі?

ще один нюанс: звинувачують чомусь майже завжди жінку. А винні то обоє :girl_yes:

всяко буває. Я би, скорше, в інший бік узагальнювала ;)

Про мене на весіллі думали, що вагітна. Не знаю, що там казали, але потім питалися, де наше поповнення :) тим більше, одружувалися в травні, в другу суботу після Пасхи, ну і животик в мене нікуди не дівся, я не худенька :)

Ще хочу зрозуміти причини "моди" на вагітність+шлюб

Ljolik
27.01.2011, 00:48
А ви можете говорити за всіх?
А я і не говорю за всіх, я запитую :) Хіба відсутність живота є показником збереження дошлюбної чистоти?

Vittoriya
27.01.2011, 00:50
прийшли майбутні молодята до церкви, призналися, і що далі?
так нічого,пройдуть дошлюбні науки і підуть до шлюбу.Ми тоді ту парочку вагітну бачили в неділю,в них шлюб бува нід час служби :) Наречне у всій красі була,в довгому пишному білому платті,правда з якимись червоними квітками по всьому платті :)

zaderyshka
27.01.2011, 00:52
винувачують чомусь майже завжди жінку
от власне. Я теж не розумію, чому вся відповідальність на жінці? В хлопців, то як мотивувати -"природня потреба" і "так ся стало"? Жінці складніше звісно, але ж це не знімає відповідальності з обох, обоє ж розуміли до чого стосунки призвести можуть.

Liliyah Romanova
27.01.2011, 00:57
се таки церква мала б розібратись,
чи ці люди беруть шлюб тому, що залетіли і так треба, а більше там нічого нема і обіцянка для них в церкві, то просто звук,
чи тому, що дійсно мріють прожити разом до кінця життя і шлюб для них, то святе, а вагітність просто пришвидшила плани.
Для того і є передшлюбні науки. Не всі після них ідуть до шлюбу.
Ти ж не хочеш сказати, що відповідальність за то на Церкві, а не на тих, хто бере шлюб?

La esposa
27.01.2011, 00:57
Я теж не розумію, чому вся відповідальність на жінці?

"На козаку нема знаку" :girl_mad:

airy_cat
27.01.2011, 01:07
Моя сусідка заміж вийшла в 15 р з 3-місячним животиком.
А что у нас в 15 лет можно замуж выйти?

Liliyah Romanova
27.01.2011, 01:10
ще один нюанс: звинувачують чомусь майже завжди жінку. А винні то обоє
Я теж вважаю, що більше на жінці відповідальності за таке. Він же її не зґвалтував.
Хоча так, обоє винні.
Чоловіча природа в тому плані інша за жіночу. До чого жінка не допустить, того чоловік не зробить.
власне, через це й цікаво. Ну от, припустімо, прийшли майбутні молодята до церкви, призналися, і що далі?
Рекомендують цим не займатися до шлюбу. Зробити собі піст.
А я і не говорю за всіх, я запитую Хіба відсутність живота є показником збереження дошлюбної чистоти?
Я не беруся судити, опитування не проводила.
Чи може, шлюби "по зальоту" є показником того, що всі чи більшість не зберігають чистоти?

А что у нас в 15 лет можно замуж выйти?
Ще зі школи пам'ятаю. Закон дозволяє в 15, якщо є "особливі обставини".

airy_cat
27.01.2011, 01:13
Мені цікаво, який відсоток розлучень серед таких подруж.
Среди знакомых, кто по залету в юнном возрасте - практически все либо разбежались, либо очень сложно и неприятно живут. Не спорю, есть пару примеров прямо противоположных, но негатива все-таки больше.

OxankaF
27.01.2011, 01:19
Для того і є передшлюбні науки. Не всі після них ідуть до шлюбу.
Не всі? не знаю ні однієї пари, яка відмінила весілля через науки. Для більшості науки сприймається як повиність. Дуже часто можна почути від молодих "ми вибрали ту церкву, бо там треба йти на науку 3 рази, а том-то - 6" і якраз для тих
ці люди беруть шлюб тому, що залетіли і так треба, а більше там нічого нема і обіцянка для них в церкві, то просто звук
наука - то просто ще одна процедура, яку треба пройти, як ще одна бумажка, яку треба принести.
Ти ж не хочеш сказати, що відповідальність за то на Церкві, а не на тих, хто бере шлюб?
вважаю, що на обидвох.

vernata
27.01.2011, 01:21
Буває по-різному. У нас родичі одружувалися, наречена була на 3-му місяці вагітності. Вони живуть душа в душу, гарна пара, виховують синочка.

Liliyah Romanova
27.01.2011, 01:22
Среди знакомых, кто по залету в юнном возрасте - практически все либо разбежались, либо очень сложно и неприятно живут. Не спорю, есть пару примеров прямо противоположных, но негатива все-таки больше.
Власне теж таких немало знаю. І в родині також мали такий випадок. Давно разом не живуть.
Я тому вважаю, що таким краще шлюбу не брати.

zaderyshka
27.01.2011, 01:25
не знаю ні однієї пари, яка відмінила весілля через науки
двоє моїх подруг мали прецедент, коли ходили на науки, що пара відмовилась від шлюбу. Не берусь казати з якої причини.

ми вибрали ту церкву, бо там треба йти на науку 3 рази, а том-то - 6" і якраз для тих
гм, мені здається всюди стандартно 18 занять, принаймні хто зі зайомих ходив, то навіть в різних церквах так і було
обирають частіше ту церкву до якої їздити-ходити ближче.

Liliyah Romanova
27.01.2011, 01:27
Не всі? не знаю ні однієї пари, яка відмінила весілля через науки.
Ті, хто провадять науки, говорять про такі випадки. Це може бути один із 10-ти випадків, але є. Багато ходять про форма, там не достукаєшся.

Буває по-різному. У нас родичі одружувалися, наречена була на 3-му місяці вагітності. Вони живуть душа в душу, гарна пара, виховують синочка.
Я, на жаль, жодного позитивного прикладу не знаю.
наука - то просто ще одна процедура, яку треба пройти, як ще одна бумажка, яку треба принести.
І що має з тим робити Церква? Виганяти?

Щодо лояльності Церкви. Традиційна Церква не береться контролювати Бога та Святого Духа. Тому, коли дають таким парам шлюб, є довіра до Божої Благодаті.

вважаю, що на обидвох.
Вибір робить Церква чи пара?

Уляночка
27.01.2011, 01:36
на жаль, жодного позитивного прикладу не знаю.
мої батьки одружувались,коли мама була вже вагітною...відсвяткували в 2004 срібне весілля...через півроку тата не стало..мама залишилась вдовою в 44..уже 6 рік сама...і нікого не хоче...каже,що тато - її єдина любов ..

Zvizda
27.01.2011, 01:37
що таким краще шлюбу не брати.
В мене так сусідка заміж виходила. Їй було 18, йому 17. В неї живіт під очі, вони часто сваряться, але захотілося їй "файнєйшого весілля". Взяли шлюб, через місяць вона народила доцю, а через 2 міс. сім"я розпалася. Зараз та мамочка років 5 в Кийові, влаштовує своє життя, а мала живе з бабою і дідом дуже далеко від неї.
От, я і думаю, а чи варто брати в таких випадках шлюб. Тобто, коли, шлюб сприймається не як Боже благословення, а лише як "ще 15 хв. отець поговорить і буде нарешті забава".

Dobra
27.01.2011, 01:39
Була свідком дуже поганого розвитку подій по темі. Сусідка завагітніла, хоча і зустрічалась з хлопцем довго, і сама вже за 20 років, але весілля не планували. Але раз така ситуація - одружились. Причому весілля було кілька днів, гостей - 2 сотні, на широку ногу, як у нас люблять. Через кілька днів стався викидень. Наше галицьке весілля у марнотратному варіанті непосильне навантаження для вагітної. Емоційна напруга, холод (у цьому випадку), неможливість відпочити, навіть банально прилягти, і така трагедія. Вже кілька років у них немає дітей. Сумний початок подружнього життя.
А зараз є так звана мода одружуватись "утрьох" в певних прошарках. Але то напевно в тему "рагулі". Значить хлопці розмірковують так: ану ж вона не може мати дітей - а так гарантія, що будуть (власна неспроможність до уваги не береться). Якесь відношення як до свиноматки. Чи може вони просто так базікають, ну ж не скажуть, що випадково, а так виглядає осмислено, з підтекстом:connie:
Духовність до уваги не береться, як каже одна моя знайома "атрофировалась за ненадобностю".
Головне, на мою думку, навіть якщо все так і сталось, за 9 місяців вагітності усвідомити себе батьками, подружжям, мати змогу взяти на себе всю відповідальність.

OxankaF
27.01.2011, 01:39
Вибір робить Церква чи пара?
пара. Але
"якщо бачиш, що чиниться гріх, то мусиш вказати на це" А церква не хоче бачити, або просто мовчить, в більшості випадків.

Ljolik
27.01.2011, 01:41
Я не беруся судити, опитування не проводила. Чи може, шлюби "по зальоту" є показником того, що всі чи більшість не зберігають чистоти?
Дивний логічний ряд.
Фразу "Гадаєте решта присутніх дошлюбну чистоту зберегли ?" іншими словами можна сказати "гадаєте /впевнені, що тільки вагітна з усіх присутніх не зберегла дошлюбної чистоти ?" Де тут "судження про всіх".
А на рахунок "більшості" (а більшість це більше 50 %), то зрештою це очевидні речі, досить подивитись на статистику.

В нашому суспільстві діють подвійні стандарти щодо сексу до шлюбу. Так гріх, ну але коли зрештою все таки пара одружується, то нічого страшного (навіть якщо пару років до того разом жили). А от коли наречена з животом - то ставлення досить зневажливе - і стидно (сексом займатись не стидно, а живіт - стидно), і нашо весілля і біле плаття, і взагалі ая-яй.

Liliyah Romanova
27.01.2011, 01:45
мої батьки одружувались,коли мама була вже вагітною...відсвяткували в 2004 срібне весілля...через півроку тата не стало..мама залишилась вдовою в 44..уже 6 рік сама...і нікого не хоче...каже,що тато - її єдина любов ..
Улясь, ти звиняй, але приклади тих часів - то не до порівняння зі сьогоднішніми. Я говорила про шлюби, які брали від сили років 10 тому і до сьогодні.

OxankaF
27.01.2011, 01:51
мені здається всюди стандартно 18 занять, принаймні хто зі зайомих ходив, то навіть в різних церквах так і було
відкрийте на любій сторінці тему про шлюб. Дуже багато в цій темі обговорюється, де по скільки заннять, там менше, там більше. Для багатьох це "дуже" важливо(((
наприклад, людина з радістю повідомляє:
В храмі св.Володимира і Ольги одне заняття від 1 години до 2 годин максимум,і то дуже рідко!
Звісно, є і багато таких, що відходили з радістю, але тих, що з повиністтю, аж забагато, н.м.д..

Зануда
27.01.2011, 02:00
Я знаю, як у римо-католиків: вагітність не є приводом для шлюбу. На це наголошується на науках, а підчас проведення приватної бесіди із кожним з наречених задається ціла низка питань, які мають виявити наскільки люди добре знають одне одного і наскільки вони свідомі такого важливого кроку, як шлюб.
Мене неприємно вражає той факт, що люди перестали соромитись того, що явно переступають Божі Заповіді і вся та публика із білими платтями на вагітних животиках і у білих вельонах, що символізують чистоту і невинність, то мені вже видається перегином.

Liliyah Romanova
27.01.2011, 02:00
захотілося їй "файнєйшого весілля"
По тому й видно дуже часто, які в кого пріоритети та цінності. Чому дивуватися?
"якщо бачиш, що чиниться гріх, то мусиш вказати на це" А церква не хоче бачити, або просто мовчить, в більшості випадків.
Тобто? Не зовсім розумію, що саме ти хочеш, аби робила Церква? Видавала брошурки й роздавала на вулиці?
Про то чітко говориться, що це гріх. І на сповідях питають про стосунки з хлопцями, з того, що знаю.
Проповіді про це чула. І на зустрічах із молоддю питання не оминають.
Вже кілька років у них немає дітей. Сумний початок подружнього життя.
Жорстоко скажу, але я вважаю, що кару ми на себе самі стягуємо. Хто швидше, хто пізніше. І в різних формах.
Так гріх, ну але коли зрештою все таки пара одружується, то нічого страшного (навіть якщо пару років до того разом жили).
Нащо невіруючим шлюб?

Zvizda
27.01.2011, 02:06
Чому дивуватися?
Та нема чому дивуватися, просто стає страшно від думки, що для більшості сучасної молоді, науки, шлюб не є чимось важливим, а просто модним.

Уляночка
27.01.2011, 02:07
ти звиняй, але приклади тих часів - то не до порівняння зі сьогоднішніми. Я говорила про шлюби, які брали від сили років 10 тому.
так, кількість розлучень зросла..звичайно..але розлучаються і ті, хто "залетів", і ті, хто зустрічався довго і нудно...та й відсоток розлучень саме через відсутність діток теж огого який....

Ljolik
27.01.2011, 02:08
Нащо невіруючим шлюб?
Не знаю, не мій випадок :) а за інших розписуватись не буду.

Liliyah Romanova
27.01.2011, 02:10
так, кількість розлучень зросла..звичайно..але розлучаються і ті, хто "залетів", і ті, хто зустрічався довго і нудно...та й відсоток розлучень саме через відсутність діток теж огого який....
В Україні, здається, кожна друга пара розлучається. З того, що пригадую про статистику за 2008 чи то 2009. Можу помилятися.
Але мені власне цікаво, скільки розлучається тих, хто "по зальоту". Я просто знаю, аж надто багато випадків поганого подружнього співжиття та досвіду. Один-два позитивні випадки проти того - то є ніц.

OxankaF
27.01.2011, 02:26
Не зовсім розумію, що саме ти хочеш, аби робила Церква?
не знаю, Ліля, як пояснити. Змоделюємо ситуацію.
Приходять молодята, вагітні. Священик це бачить.
Може поговирити з ними особисто, а не в присутності ще 20 пар на науці, і, побачивши, що пара хоче брати шлюб лише тому, що залетіли...... може відговорити-поговорити-пояснити, що лише
вагітність не є приводом для шлюбу Може це їх вбереже від чогось гіршого?

mashynka
27.01.2011, 02:28
Напевно так не правильно з точки зору Церкви, але я би на місці "залетівшої" пари максимум розписалася би в ЗАГсі. Шлюб зараз беруть наліво - і направо, не усвідомлено, а за рік - два - три вже з того шлюбу пшик великий. Правда, звичайно, дуже залежить, які стосунки пари на момент "завагітнення". В любому випадку я би не спішила і зробила би паузу - проаналізувати все, щоб вагітністю не маніпулювати.

Liliyah Romanova
27.01.2011, 02:50
Може поговирити з ними особисто, а не в присутності ще 20 пар на науці, і, побачивши, що пара хоче брати шлюб лише тому, що залетіли...... може відговорити-поговорити-пояснити, що лише
Тепер зрозуміла. Дуже класна й мудра думка. Дякую!

Не думаю, чи варто таких картати. І так вже все зроблено. Може, я зле знаю, але на науках говорять і про розпізнання, чи це та особа, з якою хочу прожити все життя. Тут не має значення, вагітні чи ні.

Мій духівник завжди повторював мені, що хоч ми з Романом і заручені, то завжди треба бути відкритим на Божий план і на те, що можливо мені інша особа призначена.

Пригадалося мені, як десь у якійсь темі писали обурено про те, що священик спитав, чи впевнена жінка, що це та особа. Значить, питають. Хоча на сповіді перед шлюбом - то явно вже запізно. Думаю, що не всі про це говорять, але впевнена, що є ті, хто говорить.
Інше питання: чи переконливим буде слово священика на тлі слів мами-баби-цьоці-кльоці?

Маруся-мама
27.01.2011, 03:35
В часи коли я закінчувала училище 80% шлюбів моїх однокурсниць чи одногрупниць були власне через те що вагітна. 50% тих шлюбів розпалась а решта живуть щасливо.
Коли молоді люди зустрічались то вони були такі закохані і здається що були готові до всього і до любих проблем, але чомусь з часом розпались ті шлюби. Думаю що багато проблем було через батьків, бо в деяких випадках батьки забагато допомагали а в деяких навпаки просто не було розуміння і готовності до шлюбу. Було просто так, що знають що тому що завагітніла - треба йти заміж, але чи мужчина чи жінка були готові, справді готові до співжиття то це питання спірне.

Чи вірю я що такі шлюби можуть бути щасливі, чому ж вірю бо знаю досить моїх однокурсниць які вийшли заміж не лише тому що мусіла, а й тому що справді обоє того дуже прагнули але з певних причин чи з поважних чи не дуже зразу не одружувались, але співжили час від часу. Одна жіночка особливо пригадується бо вони з чоловіком просто молодці і вже добрих 20 років разом. Він був постійно поруч, і підтримав її в час коли померла її мама а вона ще була зовсім молоденька дівчина - 16 років і на ній залишилась господарка, сестра, тато.

Але є і інша сторона коли молоді в пориві страстей забувають або й добре не знають про те що з сексом приходить і відповідальність і можливість таки завагітніти, он вони і живуть одним задоволенням а коли раптом вилазить що з того задоволення бувають наслідки тоді вони не знають що далі робити. Ну а тут мама-тато приходять і кажуть, що раз ти моїй дитині живота причепив то мус женитись. Ось і женяться. Ну а потім батьки і надалі допомагають порадами, а молоді не готові самі приймати рішення і брати на себе відповідальність за свої вчинки. Для них обов’язок то якесь таке щось страшне... і чуже, адже мама тато ітак вирішать як то має бути.

Тепер що до того, як церква відноситься. Ніхто не буде осуджувати молоду пару за те що сталось чи де відлучати від церкви, бо вона з пузом. Люди будуть тикати пальцем, бо це людям притаманно і світ не змінився від його заснування і люди не змінились в свому дружелюбному відношенні один до одного.

чи переконливим буде слово священика на тлі слів мами-баби-цьоці-кльоці?

Треба починати з того яка в молодих основа. Якщо вони з молоду належать до церкви і стараються вчитись і розуміти чого хоче від них Бог, то їм буде легше відрізнити розумну пораду від тої «а що люди скажуть». Кожна дитина дорослішає по свому і в свому часі, якщо незріла душа і слаба воля то дитина послухає цьоток а якщо має в собі той стержень то зуміє відстояти себе, хоч і має ризик бути неприйнята родиною чи бабками на лавці перед під’їздом.
Отже на мою думку, все зводиться до бази з якою дитина росла. Це така моя скромна думка.

Liliyah Romanova
27.01.2011, 04:34
Отже на мою думку, все зводиться до бази з якою дитина росла
Тут я би ще згадала про те, якою є сьогодні ситуація з телебаченням, газетами, журналами тощо. А музичні кліпи, а фільми... А інтернет!
Звідусюди йде пресія, що "це" дозволено й можна брати, коли хоч (є любов чи нема - не має значення). Думаю, що то має дуже сильний вплив на всіх. І не лише в плані інтиму.
Так що, окрім дітей, вихованих батьками, є ще діти, яких виховали компутер і телевізор.
Ще є такі, хто переживає навернення в більш свідомому віці. Думаю, для них найважливіше саме те, як вчить Біблія, Церква, й вони вміють подивитися на думку "а що люди скажуть" критичним оком.
в деяких випадках батьки забагато допомагали
То тема варта окремої дискусії.
люди не змінились в свому дружелюбному відношенні один до одного.
Гиг, аж перевірила, чи то Маруся писала, чи Ромко. :girl_crazy:

Маруся-мама
27.01.2011, 07:39
Ще є такі, хто переживає навернення в більш свідомому віці. Думаю, для них найважливіше саме те, як вчить Біблія, Церква, й вони вміють подивитися на думку "а що люди скажуть" критичним оком.

Звичайно що так, але часами власне в дорослому віці переживаєш навернення коли тебе дуже життя побило і ти ніби випробував всі радості земні а щастя так і не знайшов, он тоді і сідає людина на самоті і задумується... може і є щось більше ніж просто секс і моє задоволення.

Так що, окрім дітей, вихованих батьками, є ще діти, яких виховали компутер і телевізор.

Компютер чи телевізор це не лише зло, бо тоді Посиденьки і багато цікавих форумів, фільмів і книжок які можна почитати в компютері туда також записується. А вони не рівня іншим сторінкам які пропагують розпусту.

Гиг, аж перевірила, чи то Маруся писала, чи Ромко

А хіба менше стало зрад і жадності? Менше все лишень для мене або так як я собі захотів? І це я не тому що плачусь над тим який світ поганий, а просто свідома того що люди залишаються людьми, хоча епохи змінюються.

Liliyah Romanova
27.01.2011, 08:53
Я не вважаю, що компутер чи телевізор, чи інтернет - зло. То не речі є гріхом, а наше невластиве їх використання.
Коли я писала "діти виховані компутером та телевізором", то мала на увазі саме невнормоване проведення часу при них. Більшість батьків дозують час на ті речі, але не всі. Є батьки, котрі тішаться, що збулися, бо не знають, що зробити з тими дітьми. А в Інтернеті зло шукати не треба, воно само чатує. Хіба нарід має спеціяльні фільтри, тоді не проблема.

А щодо людей. Просто ти сама казала, що цілковито поганих людей не буває. Того я здивувалася.

Vittoriya
27.01.2011, 12:23
е всі? не знаю ні однієї пари, яка відмінила весілля через науки. Для більшості науки сприймається як повиність. Дуже часто можна почути від молодих "ми вибрали ту церкву, бо там треба йти на науку 3 рази, а том-то - 6" і якраз для тих
То ще від церкви залежить!Моя коліжанка теж "пройшла" одну науку з отцем в його машині,де він просто в двох словах все скахав,підписав документ і все.Вона собі ся тіше,але не розуміє,що то лиш для неї погано,бо науки мають бути нормальні.Нам о.Рафаїл казав,що бувають випадки,коли відміняють шлюб до кінця наук.При нас одна пара зробила заміну-замість шлюбу на то число вони вирішили поки що зробити лиш заручини,щоб ще мати час напевно подумати.

---------- Додано в 11:23 ---------- Попередній допис був написаний в 11:19 ----------

гм, мені здається всюди стандартно 18 занять, принаймні хто зі зайомих ходив, то навіть в різних церквах так і було
обирають частіше ту церкву до якої їздити-ходити ближче
абсолютно таким принципом ми не користувалися.І не вважаю,що це правильно.Я могла вибрати церкву в Брюховичах.Було б дууже блиько та й зручно і до ресторану 5 хвилин.Але там певно би і наук не було,священник дуже добрий,підписав мені проведення оповідей ще навіть не провівши їх.

La esposa
27.01.2011, 12:23
От і в нас подібне було... розказали в двох словах усе, білше організаційні моменти зачепили, і додому відпустили...

я би зараз хотіла пройти нормальні науки, але чоловіка підбити на то малореально...

zaderyshka
27.01.2011, 12:24
що священик спитав, чи впевнена жінка, що це та особа
певно, що питають. Мала в групі такі приклади, коли дівчатат хотіли заміж аж пищали, бо так треба!! Як то вчитись у Львові 5 років і невийти заміж за львівського. От в тому випадку вагітність супер аргумент, щоб здибати хлопа міського і з хатою. Ще й мами їм приговорювали, що "зустрічатись, то ви зустрічаєтесь, але як буде дитина то вже нікуди не дінеться, мусить женитись".
Насправді не берусь оцінювати розумовий і етичний рівень таких мам і дівчат, але випадкиє і як на мене, то дуже печально. Дитина повинна бути від любові, а не з меркантильної точки зору. Хоча, може чогось я в житті ще не розумію...:girl_blush2:

Vittoriya
27.01.2011, 12:26
пара. Але
а чому церква не говорить?Говорить!І на науках про це чітко говориться-дошлюбні відносини-то гріх.Але кожна людина бере той гріх на себе і вже його несе.Що має церква робити?вигнати?Та ж ніби має приймати всіх,хто цього потребує..А ми всі є грішниками....

zaderyshka
27.01.2011, 12:28
таким принципом ми не користувалися.І не вважаю,що це правильно
я підтримую вашу очку зору, це дійсно неправильно. Дехто з моїх знайомих, які вже одружені сприймали науки як можливість духовно збагатитись і щиро бажали йти на них. А дехто проходив туди, аби відсидіти. В такому випадку вибиралось місце поближче. Особисто я маю намір піти до свого духівника в якого буду і вінчатись. Ну не буде там 18 (чи як там) занять, бо церква сільська і немає стільки пар, щоб аж науки цілі організовувати. Зате знаю, що отець теж до нас поставиться зі щирістю і пояснить усе так як слід.

Vittoriya
27.01.2011, 12:35
що пара хоче брати шлюб лише тому, що залетіли...... може відговорити-поговорити-пояснити, що лише
А нащо говорити наодинці7На науках дуже багато різних тем і кожен собі сам робить висновки.І про важливість шлюбу і про те,що треба дуууже добре подумати,перед тим як робити той крок. А далі люди вже мають вирішити самі,для чого їх аж відговорювати? А може в них дійсно любов?Священнику того не знати,то на совісті тих двох,хто йде до шлюбу.

hrystusja
27.01.2011, 12:36
Дехто з моїх знайомих, які вже одружені сприймали науки як можливість духовно збагатитись і щиро бажали йти на них. А дехто проходив туди, аби відсидіти.
А дехто взагалі змінює церкву для шлюбу, щоб наук непроходити. В моєму оточенні дві пари такі. Все життя ходити до одної церкви, співати там в хорі, знати всіх отців,а для шлюбу обрати церкву де наук взагалі непотрібно через причину або брак часу, або лінь, або ще один приклад : наречений з православної церкви, то йому в грекокатолицькій сказали що потрібно дозволи з Києва, бо "мішаний" шлюб, так вони ні в одній, ні в іншій церкві шлюб не брали, пішли в третю

OxankaF
27.01.2011, 13:34
А може в них дійсно любов?Священнику того не знати,то на совісті тих двох,хто йде до шлюбу.
в більшості випадків зразу видно, чи в людей любов, чи женяться, бо мусять.
В мене тут така думка промайнула. Колись бачила фільм, не пригадую, як називається, там пара, що хотіла одружитись, звернулись до священика, і він їм ставив різні завдання, щоб перевірити їх, чи то, щоб вони самі себе перевірили на бажання одружитись
Вони там ще водили машину із зав"язаними очима, а партнер розказував дорогу. може хтось згадає, як він називається.
Може в нас шлюби занадто "доступні", хтось собі підшукує, де менше занять, хтось, де коротша процедура. Хтось вінчається для галочки, бо треба/так мама сказала/так всі роблять. І багато з них (я не кажу, що всі!) може ніколи і не зрозуміє, що шлюб, це не просто галочка.
Вітторіє, скажіть, будь ласка, якщо б було не 18 заннять, а скажімо 60, і ніде не можна домовитись про "знижку". Ви б брали шлюб? Впевнена, що брали б. А також впевнена, що шлюбів було б менше.
Ті, хто дійсно хотіли б взяти шлюб, відходили б, бо для них це важливо. І ті, які беруть для галочки, задумаються, чи варто для тої галочки потрати свій час на 60 занять.
Це роздуми вголос.

Vittoriya
27.01.2011, 13:39
Вітторіє, скажіть, будь ласка, якщо б було не 18 заннять, а скажімо 60, і ніде не можна домовитись про "знижку". Ви б брали шлюб? Впевнена, що брали б. А також впевнена, що шлюбів було б менше
Я розумію про що ви.І так,то в нас проблема,бо можна пошукати доступну церкву і без проблем одружитися.Шкода...
Але 60 занять то закруто вже :) В нас було 12.І для мене того було достатньо,щоб все осмислити,подумати,обдумати все.Тут не в кількості справа,а в якості ;)

Olenya
27.01.2011, 14:02
але ті хто одружуються вже з ляльою в животику все-таки спершу керуються тим при рішенні йти до шлюбу,а не тим,що люблять і що готові і хочуть жити разом назавжди.
А от і не завжди так! В нас весілля було сплановане, все замовлено і домовлено, просто завагітніли ми скоріше, тому й були з ляльою, хоч і дуже-дуже маленькою.

zlatovlaska
27.01.2011, 14:31
Кожному своє. Всі мають голову на плечах і розпоряжаються своїм життям як вважають за потрібне. Моя кума, зустрічалась з своїм чоловіком півтора року. Так сі стало що завагітніла. Ніхто нікого до заксу і церкви не гнав. Розписались вже коли мала народилась. Шлюб брали в той самий день як хрестили доцю. На науку вони ходили 4 чи 5 разів в церкву "Андрія" . Їм отець Андрій, старенький вже дуже, сказав гріх ,що ви допустили таке, але я тішуся що ви зрештою прийняли правильне рішення і прийшли сюди. Живуть гарно і щасливо , малій вже 7 років :)

Gentle
27.01.2011, 14:43
В мене багато знайомих поодружувалися, бо були вагітні. Було кілька випадків, коли весілля планувалося буквально через кілька місяців, але мусили спішитися, щоб живота не було видно. А було й таке, що якби не дитина, то ніколи б не женилися.
Відносно морального аспекту... Як вже писалося, ні для кого не секрет, що пари (не пишу ні %, ні не узагальнюю - просто як факт) ведуть статеве життя і до шлюбу. В нашого колошнього священика на парафії дочка виходила заміж з таааким животом, що аж встид - що це священика дочка, і хто-хто, а тато мав їй все "доступно" пояснити ще раніше. Але таке буває.
Позиція церкви? Я теж вважаю, що мало б бути суворіше, але з іншого боку, ніхто наперед не знає конкретних обставин.., які відносини в парі. От одні мої знайомі зустрічалися 7 років, завагітніли, зараз виховують чудову дитину, живуть душа в душу... То як таким не дати шлюбу??? Я розумію, що це в будь-якому випадку гріх. Але тепер всі сфери життя "лібералізовуються", і церква, видать, теж мусить.

Liliyah Romanova
27.01.2011, 17:01
церква, видать, теж мусить
Не мусить.
Ну не може Церква поводитися як секта.
Ще раз наголошу, що Церква вірить у Божу Благодать. І якщо пари, котрі почали з гріха та обману таки живуть щасливо разом, то значить, що вони були відкриті на ту Благодать і вона зцілила їхні відносини.

misss
27.01.2011, 18:08
Для мене вагітна наречена - це позор. Можливо тому, що я не вела такого життя до Вінчання, але разом і з тим я неуявляла того моменту, коли б я, вагітною, прийшла до батьків і це заявила.Впершу чергу я мала страх перед Богом.
Я вважаю, що все залежить від виховання дитини!!!!

Gentle
27.01.2011, 19:58
Я вважаю, що все залежить від виховання дитини!!!
Ой, ну не будьте такою категоричною. Ніколи нема такого, щоб ВСЕ залежало від чогось ОДНОГО, інші чинники враховувати теж треба (це не виключно в контексті теми, а взагалі). Чи батьки (вчителі) виховують у своїх дітях погані риси спеціально? Чи спеціально хочуть, щоб вони були поганими? Це прекрасно, що
я не вела такого життя до Вінчання
Справді, тепер таке трапляється рідше й рідше.

Liliyah Romanova
27.01.2011, 20:29
Справді, тепер таке трапляється рідше й рідше.
Думаю, то "маси" хочуть нас у тому переконати. Просто соромно признаватися, що "ще" невинність не втратили, то й мовчать тихо. Я не кажу, що таких більшість, але думаю, що не так уже й мало.

Маруся-мама
27.01.2011, 20:39
Справді, тепер таке трапляється рідше й рідшe

Але статистика щодо абортів не змінилась, якщо не зросла.
Я хочу сказати що я вірю в добро в людях, і в те що всі добрі тільки часами поступають зле. Я хочу вірити що люди тепер більш свідомі того що скакати з ліжка в ліжко щастя не принесе але я також свідома того що контрацептиви розповсюджуються з шаленою швидкістю і що багато просто обманюють себе, що якщо ніхто не знає про те що я роблю зі своїм хлопцем під час здибанок то все в порядку.

Yarmila
27.01.2011, 21:42
я рахую що дитина має родитись в сімї і в любові, а не до сімї або за її відсутності і через не усвідомленість наслідків.... просто якщо люди разом то чому б не одружуватись до...???

zlatovlaska
27.01.2011, 21:51
Для мене вагітна наречена - це позор. Можливо тому, що я не вела такого життя до Вінчання, але разом і з тим я неуявляла того моменту, коли б я, вагітною, прийшла до батьків і це заявила.Впершу чергу я мала страх перед Богом.
Прям таки позор?! Всі ми не без гріха. Чи Ви у всьому така правильна, ніколи не грішите, ні в чому не помиляєтесь? Невідомо як Ви завтра в тій чи іншій ситуації себе поведете. Не судіть і не будете осудженою!

Liliyah Romanova
27.01.2011, 22:39
Прям таки позор?! Всі ми не без гріха. Чи Ви у всьому така правильна, ніколи не грішите, ні в чому не помиляєтесь? Невідомо як Ви завтра в тій чи іншій ситуації себе поведете. Не судіть і не будете осудженою!
Людина просто написала своє бачення такої ситуації. Де вибачили засуджування?
Я теж вважаю, що то нічим хвалитися, а робити помпезні весілля з животом - щонайменше смішно, а зважаючи на дописи, які тут раніше писали - ще й не надто відповідально, бо то є заважко для вагітності й для дитинки. Думаю, такі помпезні забави під час вагітності влаштовують недозрілі діти. Робили для себе приємне до, і далі продовжують.

zlatovlaska
27.01.2011, 23:12
[/COLOR]Де вибачили засуджування?

Для мене вагітна наречена - це позор. приблизно в цьому місці я його і бачила, а Ви ні?

Liliyah Romanova
27.01.2011, 23:35
приблизно в цьому місці я його і бачила, а Ви ні?
Ні, не побачила. Бо там чітко написано "для мене". І навіть без знаків оклику.
І вашого бажання загострити щось я не зрозуміла.

Liliyah Romanova
27.01.2011, 23:43
Щоразу, як цю тему відкриваю, згадую Альфа і його горе, коли він довідався, що народжений у шлюбі, а то ж така ганьба. Розвелося в нас Альфів, так бачу... :girl_crazy:

zlatovlaska
28.01.2011, 00:31
Liliyah Romanova, я нічого не загострюю. Кожен висловлює свою думку, як Ви самі написали. Я її висловила, виходити заміж вагітною це не позор. На цьому ставлю крапку. Про те чи робити помпезне весілля ... Дуже часто не наречені а батьки впираються, вибачте "рогами", що весілля має бути бо шо люди скажуть і то по повній програмі, з піснями-плясками. Звідки нам знати, а може вона після розписки і вінчання весь вечір просиділа за весільним столом а не пила , гуляла і танцювала.

Liliyah Romanova
28.01.2011, 00:36
Я її висловила, виходити заміж вагітною це не позор.
Ви наїхали на людину. Прямим наїздом.
Шкода, що ви тільки інші дописи оцінюєте, а свої ні.

zaderyshka
28.01.2011, 00:41
Власне я теж не розумію, чому вагітним не слід влаштовувати забаву? Не йдеться про гуляння на 300 людей з танцями-плясками до рання. Хіба вагітна наречена якась неповноцінна, що її треба тишком-нишком вести в церку і, щоб ніхто не бачив. Бог благословив пару дитям! Так, вонив чинили гріх, але ж це нове життя і йому треба радіти. А якщо бітьки дійсно усвідомили всю відповідальність і радість свого нового становища, то якщо є бажання чому б не розділити його з рідними і друзями?

Натуля
28.01.2011, 01:43
Я виходила хаміж будучи на другому місяці вагітності. Ми зустрічалися-дружили-зустрічалися з чоловіком майже 6 років. В червні ми знайомили мам і чоловік зробив мені пропозицію. Але я була проти весілля,хотіла просто святкування в сімейному колі. Але його дуже хотіла свекруха і був конфлікт. Після заручин ми вже на запобігались і в серпні я завагітніла. Я піддалась під тиском свекрухи, щоб "як в людей" було весілля. Правда воно було маленьке на 30 чоловік і тільки наші знайомі - маладьож.Одружились ми в жовтні. Могли ще швидше, але мені шось дати одруження не подобались :girl_haha:.В моєму випадку вагітність лише розрулила питання весілля бо воно б точно ще невідомо скільки тягнулося. Хоча багато хто не знав про наші стосунки і були впевнені, що це весілля "по зальоту".

Vittoriya
28.01.2011, 01:59
Ми зустрічалися-дружили-зустрічалися з чоловіком майже 6 років

Хоча багато хто не знав про наші стосунки
як то шість років зустрічалися,а мало хто знав?Якась "неувязочка"

Yarmila
28.01.2011, 02:07
чому люди так бояться одружуватись?? це що не модно???:girl_emo:

Натуля
28.01.2011, 02:38
Якась "неувязочка"
Уточнюю.Коли ми зустрічалися ще "молодими-зеленими", то проводили час з компанією часто. Потім розійшлися але продовжували підтримувати стосунки. Потім це все знову переросло в близькі стосунки. Вже тоді вільний час ми проводили лише вдвох. Про наші стосунки я дуже нікому не розповідала, а чоловік партизан ще той - говорити може багато і нічого по суті не сказати. Про особисте життя він нікому не розповідає.
чому люди так бояться одружуватись?? це що не модно???
ну особисто я мала дуже негативний приклад власних батьків.Завжди мала страх до створення сім"ї. І в мене завжди була позиція "народження дитини - це не привід для одруження". Я і зараз так вважаю, бо власне якщо це "зальот" по глупості то звичайно краще народити дитину, але точно не одружуватись "для людей".

Yarmila
28.01.2011, 03:30
ну особисто я мала дуже негативний приклад власних батьків.Завжди мала страх до створення сім"ї.
я теж мала не найкращий приклад сімї, але це тільки навпаки мене спрямовувало на мрії про свою власну і міцну сімю! і я дуже дуже дякую Богу за те що він мені її дав!!!

Alonka
28.01.2011, 03:34
я так про статистику...свою власну...з невідомих мені причин, десь 70% знайомих мені пар розпались хоч і "по любові", не "зальотні". А "зальтні" як не дивно живуть, аж одну знаю що розбіглись.

А ще на рахунок "фундаменту", теж не показник, знаю пар, які грали весілля за декілька місяців після знайомства, і живуть, деякі і з животиками були. А є й ті що 5 років зустрічались, 3 жили, а діти пішли то капець.

Я теж на 4 міс заміж виходила, і зовсім тим не переймалась, хоч по мені і в 6 міс не дуже видно була що вагітна.:girl_cool: Але в мене був, так би мовити, "грожданскій" брак. Ми 5 років про зустрічались, і до весілля 9 міс жили разом(дописували дипломи). І разом вирішили за дитину, і свідомо на це пішли домовившись, я перевірилась, і аж десь тільки за півроку я завагітніла. Не розписувались одразу, як почали жити, з моєї вини, я носила брекити і була категорично проти:girl_blush2:дурість звичайно. Весілля теж не хотіли, і шлюб планували пізніше...але батьки...і ми піддались
Я піддалась під тиском свекрухи, щоб "як в людей" було весілля
а воно мені саме тоді так було не потрібне, я ще й з нервів на підтримку попала, і на власне весілля як золушка йшла, з лікарні на бал, і знов в лікарню:connie_pull-pigtail

А от свекруха дуже любить розповідати, що сама з 3 місячним животиком весілля грала, через 5 міс після знайомства з чоловіком. І прямо каже, а нащо б я заміж йшла, а він би мені потім дитину не міг зробити?:cesored:про любов і не згадується. Їй тобі 27 було, може то й не так було, але такий мотив то бред, і чим не шлюб по розрахунку?:confused:

але точно не одружуватись "для людей". вважаю, що в цьому велику роль відіграють батьки, мол "залетіли" тепер терпіть одне одного, хто ж хоче щоб дочка одна дитя ростила, а як сама і залишиться? Йо-йо-й! Мабуть саме такі шлюби сформовані не стільки "зальотом " скільки нав'язані батьками і тиском оточуючи найчастіше і розпадаються, IMXO

Liliyah Romanova
28.01.2011, 05:02
Власне я теж не розумію, чому вагітним не слід влаштовувати забаву?
Якщо на забаві видно пузо, то значить, що ту забаву вирішили зробити помпезною. Нашвидку зробити забаву можна, але не зі всіляким "кому ето надо, кому ето нужно". Так що закономірність вибудовується аж надто очевидна.

Глянула інфу про весілля, що Еспозка в першому дописі згадувала. Як на мене, то дивина. Дівчиську 15 років. Одружили "батька дитини", аби не судити за розбещування неповнолітніх? :girl_impossible:

Gentle
28.01.2011, 10:51
робити помпезні весілля з животом - щонайменше смішно
Я теж так вважаю.
Дуже часто не наречені а батьки впираються, вибачте "рогами", що весілля має бути бо шо люди скажуть
Так, є, але це так дивно: що люди скажуть про те, що вагітна, то не думають, а от не зробити дитині весілля -позор (як то будуть думати, що ми неімущі чи щось таке).

я ще й з нервів на підтримку попала, і на власне весілля як золушка йшла, з лікарні на бал, і знов в лікарню
Ну це вже зовсім... Шкода Вас...
Я все-таки думаю, що можна знайти якийсь компроміс, не закатувати забаву до ранку. Як то жінка потім буде зі свого весілля памятати тільки токсикоз і свекруху з її захцянками?.. Негарно це якось і не по-людськи.
Дівчиську 15 років. Одружили "батька дитини", аби не судити за розбещування неповнолітніх
Я таку одну пару знаю. Тепер дуже гонорові ходять, бо вже забули як кілька років тому вона закінчувала десятий клас з животом. Тепер в них велика любов, себеі свою сімю у приклад ставлять. РАГУЛІ! Я не хочу їх осуджувати, але.. трохи так само собою мені виходить.. Погана я...

KAPUCHINKA
28.01.2011, 11:03
Власне я теж не розумію, чому вагітним не слід влаштовувати забаву?

Чому не слід, якщо люди хочуть, то навіть треба, це ж один із найяскравіших спогадів в житті, в цей день народжується нова сім*я, люди святкують, радіють. Так і має бути. Але якщо вже добряче видно животик, то на це таки потрібно робити поправку, вибрати сукню, яка б пасувала, не чіпляти на себе символів чистоти і невинності і т.д.
Так уявіть таку картину: Жінка вдруге виходить заміж. Дитина від першого шлюбу у другому класі, жіночка вагітна, животик вже до носа дістає, а вона у білій сукні, з фатою і вельоні. Ну не весілля, а справжнісінький цирк. ( це реальне весілля)

---------- Додано в 08:03 ---------- Попередній допис був написаний в 08:01 ----------

marianast
28.01.2011, 11:17
Ой дівки, не можна узагальнювати. У кожної вагітної нареченої своя історія. Тим більше коли жінка вже вагітна - пізно дискусії розводити,думати треба було до того. Набагато раніше. Батькам, вчителям, священникам з церкви. А як вже сталося,то всім хочеться вийти з ситуації з найменшими втратами.
П.С. Дуже багато хто згадує про те,що їх вчили про чистоту на передшлюбних науках. Мамочки:girl_impossible:. Як на мене то дуже пізно. Коли ми ходили на науки, про чистоту ніхто не говорив. Говорили вже про гріх. А про збереження невинності треба починати розказувати і пояснювати (а не залякувати провокуючи інтерес) в середній школі. Запрошувати отців, фахівців, жінок з досвідом.

Moonlight
28.01.2011, 13:00
мол "залетіли" тепер терпіть одне одного, хто ж хоче щоб дочка одна дитя ростила, а як сама і залишиться? Йо-йо-й! Мабуть саме такі шлюби сформовані не стільки "зальотом " скільки нав'язані батьками і тиском оточуючи найчастіше і розпадаються,

Моя знайома завагітніла від хлопця, з яким вже деякий час зустрічалася і тільки після того побачила яка він насправді людина. Вони вирішили не одружуватися і батьки її тільки підтримали! Тож все залежить від ситуації. І я вважаю, що вона правильно вчинила, тепер має чудову лялюську, а одруженням, та ще й шлюбом з ним могла перекреслити собі все життя!!!

Vittoriya
28.01.2011, 13:04
А про збереження невинності треба починати розказувати і пояснювати
ну так власне на науках і говорилося,що це гріх.Щоб люди чітко усвідомлювали,що згрішили.Ніхто нікого не залякував у нас наприклад.

Tutuka
28.01.2011, 13:30
священик спитав, чи впевнена жінка, що це та особа.
Так вийшло, що ми проходили трохи скорочену науку разом з іншою парою (чи то три, чи то чотири заняття, у нашій церкві тоді окремих наук не було, то священик провів декілька розмов на дві пари, можна навіть сказати, що індивідуально). Вже після першої ж розмови склалося враження, що отець намовляє нас розійтися, якось воно так було шокуюче - ми тут всі такі у ейфорії, а нам як мішком по голові (мушу зізнатись, що мені навіть здалося, що якось так з єхидненькою інтонацією :blush: ): "добре подумайте перед шлюбом, чи воно вам треба, бо потім будете плакати, а я вам тоді хіба скажу "бачили очі, що вибирали..." та "так, ви йдете до шлюбу через кохання, але чи впевнені, що ВАС кохають?". Вже тільки потім я зрозуміла, що все нам добре сказали. Дякувати Богу, у нас з чоловіком все добре, а та друга пара розбіглася вже за рік, а конфлікти почалися ще до весілля. Дітей у них не було, шлюб уневажнили, були на те певні причини, зате зараз кожне має свою сім"ю, дітей, - можна сказати, що відбулися легким переляком, але не всім дається такий шанс виправити необдумані помилки.

Dzvinkalviv
28.01.2011, 14:19
ну так власне на науках і говорилося,що це гріх.Щоб люди чітко усвідомлювали,що згрішили.Ніхто нікого не залякував у нас наприклад.
на найках, то так, це вже коли люди свідомі. А коли були підлітками хто з нами ті найки проводив? Добре і кого родина з малечку виховує дітей в релігії, а в кого церква обмежується освяченням паски?!
Як "залетіли", то тут вже треба думати про дитину, а не "чужі розмови, шо весілля не гуляли". І треба добре зважити чи доцільно брати шлюб, чи то буде тільки "бо так треба, бо дитина"...

La esposa
28.01.2011, 14:27
І треба добре зважити чи доцільно брати шлюб, чи то буде тільки "бо так треба, бо дитина"...

на жаль, в більшості випадків батьки навіть не дають думати про інші варіанти :girl_sad:

Vittoriya
28.01.2011, 14:29
І треба добре зважити чи доцільно брати шлюб, чи то буде тільки "бо так треба, бо дитина".
Та я знаю випадок,коли шлюб взяли без вагітності,але бо так треба,бо родина наполягла.Я такого не розумію взагалі.До цього треба прийти з власним усвідомленням.А тепер в тій сім'ї цілий час якісь непорозуміння і то по дрібницях.Молоді обоє люди,живуть лиш півторароку разом,а вже раз чуть не розбіглися. Але й тут не можу сказати,що виннв церква.Вони також ходили на науки,відходили,взяли шлюб. То є їхня совість і совість тої родини. А про те ,що з підліткового віку треба про таке говорити,так.І тут все залежить від людей. Нас о.Рафаїл питав -як в дитині виховати любов до Бога,релігійність.Багато хто скаже,що треба читати Біблію,розповідати дитині,як то важливо.Але не зовсім правильно.Треба своїм прикладом показувати ту любов і повагу до Бога,тобто відвідувати постійно церкву,самому читати Біблію,а дитина ж у всьому наслідує своїх батьків.Тому тут уся відповідальність на батьках.

robik
28.01.2011, 14:31
Можливо моя думка не знайде у вас розуміння, але. Я не вважаю вагітність гріхом, а Божим благословенням. А за яких умов, у шлюбі зачата дитина, чи ні, не має особливого значення. Не ми даруємо життя, і Той хто його започатковує, точно знає кому і навіщо. Так, спільне життя до шлюбу - це гріх. Однозначно. І ті, хто виходять заміж вагітними, і ті які жили з чоловіками до шлюбу однаково грішні.
Мені здається, що просто деякі сприймають вагітність, як покарання, "зальот", як розплату за секс до шлюбу. Чому? Якщо би діти мали родитися тільки в сім"ї, то так би і було. Наше рішення тут ні до чого. Багато пар чекають тої вагітності, моляться, і не мають дітей. Бо тільки Бог знає, кому і коли, в який час і за яких обставин дарувати жінці дар стати матір"ю.
Знаю багато випадків, коли вагітність наступала по при контрацептиви, графіки, запевнення медицини, що ніяких шансів, і багато випадків коли сім"ї живуть відкрито, роками, і нічого не виходить. Є речі, які ми не вирішуємо. А засуджувати, чи ділити бо та з пузом, а та ні? Головне, щоб діти родилися в любові.

solomka
28.01.2011, 14:43
Моя знайома завагітніла від хлопця, з яким вже деякий час зустрічалася і тільки після того побачила яка він насправді людина. Вони вирішили не одружуватися і батьки її тільки підтримали!
Це добре, що батьки її підтримали, але це буває вкрай рідко, в більшості випадків, коли вже дівчина завагітніла, то переконують одружуватись. Я розумію, що кожна дівчина мріє про той щасливий день одруження, але ж влаштовувати гучні забави з животом до носа - це вже перебор. Про те, що жінка вагітна вона дізнається до терміну4-5 тижнів (принаймні так було в мене), і що - до 4 місяців не можна було справити весілля поки живіт не видно? А тепер це дійсно чомусь модно - виставляти пузо вагітними нареченими.
Знаю випадки (і не один), коли дівчина виходила заміж "по зальоту", через 2-3 роки розлучались, але потім, дякувати Богу, щасливо виходили заміж вдруге - навіть брали шлюб в церкві, але звісно не в білій сукні.

Milongera
28.01.2011, 15:00
Була я на одному весіллі. Літо, спека під 30 градусів, наречену фарбують, вдягають, а вона рве в коробочку... і так цілий день. Ойойой...

marianast
28.01.2011, 15:01
На науках констатують факт. Це корисно,але не для вагітної нареченої. Я мала на увазі про залякування в школі, чула про випадки коли і в сім'ї. Діти не отримують належного виховання. Ініціативи зі сторони держави годі чекати, але батьки ,школи ,ВУЗи повинні забезпечити належне духовне, моральне і сексуальне виховання. Часто вдома підліток не має можливості запитати про делікатне, а на вулиці і розкажуть, і покажуть, і не насварять, і буде весело. Знаю що підлітки зазвичай утримуються від сексу не через те,що бояться гріха ,а через те що страшно залетіти чи підхопити якусь заразу. Рівень поінформованості критично низький. Ну скаже бабця вдома, що то гріх і срам, а хто ту бабцю послухає? До дітей має доходити правильна,здорова інформація ,яка спонукає до роздумів. А говорити щось дівчинці з пузом пізно, вже краще їй розказувати як правильно себе поводити вагітною і годуючою.
Коли я була на третьому курсі, в нас були лекції з сексуально виховання. На перше заняття прийшла пані з плюшевим ведмедико з гумовою стоячою лапою і демонструвала нам як правильно одягнути презерватив. ми під партами валялись від такого шоу:girl_haha:. Але згодом ,коли приходили гінекологи і психологи, я була шокована яких елементарних речей не знають 19-річні люди. А серед нас вже були і молоді мами, які слухали з квадратними очима і відкритим ротом і питали : Де ви раніше були? Говорили лише про фізіологічний аспект, найдоступніший, але все рівно було очевидно,що презерватив одягати вміють всі ,а інструкцію читали одиниці. Неграмотні люди,а керуються стадним інстинктом. Я за вчасне донесення інформації. Очевидно,що починати треба з власної сім'ї,але треба пам'ятати,що не всі діти можуть отримати належне виховання вдома. "Вагітна наречена" -верхівка айсбергу,найменша проблема. І абсолютно не важливо в чому і як вона виходить заміж. Важливо,що кожна друга дівчина в Україні (а може кожна друга - це занадто оптимістичне припущення) - потенційна вагітна наречена.

Gaichka
28.01.2011, 16:08
Коли я виходила заміж подруга моєї сусідки мене дуже активно розпитувала чи я не вагітна, бо зараз всі виходять заміж тільки "по зальоту". І що через 1, 5 роки ця дівчина вийшла заміж вагітною... Мораль: ті що найбільше цікавляться чужою білизною, самі свою не завжди чисту мають. треба жити своїм життям, не лізти в чуже, і не думати , що скажуть інші.
Найголовніше це як люди проживуть життя в шлюбі, а не один день весілля.

KAPUCHINKA
28.01.2011, 16:34
А за яких умов, у шлюбі зачата дитина, чи ні, не має особливого значення.
Я не буду стверджувати, але десь я чула чи читала, що з точки зору церкви таки має значення. Так само як має значення чи народжена дитина в шлюбі чи ні.

Це якось пояснюється, та, нажаль, я не знаю як.

Руда Лисиця
28.01.2011, 16:42
Я не буду стверджувати, але десь я чула чи читала, що з точки зору церкви таки має значення. Так само як має значення чи народжена дитина в шлюбі чи ні.
здається в процедурі хрещення якісь відмінності є. не берусь сказати точно, бо з таким не стикалася.

Маруся-мама
28.01.2011, 16:50
з фатою і вельоні

а єто ні одно і тоже?

---------- Додано в 14:50 ---------- Попередній допис був написаний в 14:49 ----------

здається в процедурі хрещення якісь відмінності є. не берусь сказати точно, бо з таким не стикалася.

які? мені стало цікаво... що недохрестять до кінця?

Це якось пояснюється, та, нажаль, я не знаю як.

Якщо б ви почитали уважно тему то такого б не писали. Вже казалось що якщо дитина народжується не в шлюбі то це гріх, бо Бог благословив шлюб і інтимний зв’язок для продовження роду, щоб діти народжувались в любові. Але якщо дитина скажімо народилась в результаті обману молодої дівчини, чи скажімо як результат насильства, то дитина не винна і хрестити її інакше не будуть чи ставитись до неї особливо церква не буде, може хіба відноситись як до напів-сироти але це все буде залежати від конкретного випадку.

Ная
28.01.2011, 16:55
Якщо на забаві видно пузо, то значить, що ту забаву вирішили зробити помпезною
Я виходила заміж на 5-му місяці вагітності,живіт було видно) Помпезної забави ніхто не робив,гостина для близьких родичів. Чому чекали аж 5 міс.? Бо три місяці я пляцком лежала не встаючи,бо була серйозна загроза вагітності,заодно мали час подумати.Далі чемно відходили на науки і взяли шлюб. Розписалися ми трохи швидше.
Великої забави не робили б в будь-якому випадку,то не для нас),як і біле плаття з фатою.

Dzvinkalviv
28.01.2011, 16:55
здається в процедурі хрещення якісь відмінності є.
деякі священники відмовляються хрестити дітей, у яких батьки, чи хресні не в шлюбі!

Маруся-мама
28.01.2011, 16:57
деякі священники відмовляються хрестити дітей, у яких батьки, чи хресні не в шлюбі!

а це вже взагалі ніякого відношення до Божого плану не має. А якщо мама не знає хто батько? Також не охрестять?

Ljolik
28.01.2011, 17:00
Раніше практикували хрестити позашлюбних дітей "екзотичними" іменами, відповідно до церковного каленаря. Таке собі покарання і мітка на все життя.

Dzvinkalviv
28.01.2011, 17:03
А якщо мама не знає хто батько? Також не охрестять?
ну це питання не до мене, я взагалі вважаю, що і будь-якому випадку дитину потрібно хрестити! але окремим свяшенникам без долярів важко то зробити

Маруся-мама
28.01.2011, 17:07
але окремим свяшенникам без долярів важко то зробити

але я неокремі до яких можна йти і вони вам без питань охрестять дитину. Йдете в монастир і просите що у вас особлива ситуація, дитину треба похрестити і все. Звичайно що з вами поговорять і запропонують вам хресних батьків.
Розумію що буває але не вірю що не можна отримати Святих Таїн типу Хрещення чи Миропомазання, бо ніхто не уділить таких.

Ну я можу зрозуміти напоумлення священниками молодят які планують разом виховувати дитину але не перебувають в шлюбі, але як можна казати що хресні батьки повинні бути одружені то це взагалі ви щось придумали або переплутали. Знаю що якщо хресні батьки перебувають в грісі, тобто з шлюбною жінкою не живе але живе з коханкою, яку називає жінкою. Це так, це гріх і в такому випадку розумію що відмовить щоб власне та людина була за хресного бо не приклад доброго християнина, але щоб просто не в шлюбі і крапка.

Може варто писати в деталях, а то потім люди перекрутять і підуть плітки типу всі священники без доллара нічого не зроблять і всі хресні батьки мають бути лишень одружені.

robik
28.01.2011, 17:07
з точки зору церкви таки має значення

З боку Церкви безумовно має значення, але я висловлювала свою точку зору.
Церква за "чистоту" до шлюбу, але мириться з тим, що одружуються не хлопець і дівчина, а чоловік і жінка. Про статус священник 100% знає, бо є передшлюбна сповідь. Чому так, я не знаю.

Маруся-мама
28.01.2011, 17:16
Чому так, я не знаю.

Ліля вже тут писала про таку річ як Божа благодать. І священники вірять в те що вона зійде на ті пари які до цього відкриті, навіть якщо часами вони починають своє спільне життя з гріха.

Але хіба будь-хто наперед може сказати що власне та пара не буде жити разом а ця буде, бо вони згрішили. Не наш це вибір, не людський.

OxankaF
28.01.2011, 17:26
Про хрещення дітей, народжених поза шлюбом, Ліля тут вже писала на попередніх сторінках
Тоді чому церква з неохотою хрестить дітей, народжених поза шлюбом?

Бо хто виростить тих дітей у вірі? Це різні речі.
Як є кому поручитися, то похрестять

Dzvinkalviv
28.01.2011, 17:30
повинні бути одружені
то малося наувазі, якщо хресні мають свої сім"ї то мусять бути в шлюбі (я свого похресника хрестила не будучи заміжньою)

Маруся-мама
28.01.2011, 17:35
Як є кому поручитися, то похрестять

А якщо дитина результат насильства? А якщо жінка свідома того що не буде у неї батько тої дитини чоловіком, бо хоч вона і згрішила але той мужчина її покинув. Ну що тепер буде карати дитину? Не думаю.

---------- Додано в 15:35 ---------- Попередній допис був написаний в 15:34 ----------

то малося наувазі, якщо хресні мають свої сім"ї то мусять бути в шлюбі

То може варто
Знаю що якщо хресні батьки перебувають в грісі, тобто з шлюбною жінкою не живе але живе з коханкою, яку називає жінкою. Це так, це гріх і в такому випадку розумію що відмовить щоб власне та людина була за хресного бо не приклад доброго християнина, але щоб просто не в шлюбі і крапка.

Може варто писати в деталях, а то потім люди перекрутять

OxankaF
28.01.2011, 17:46
А якщо дитина результат насильства? А якщо жінка свідома того що не буде у неї батько тої дитини чоловіком, бо хоч вона і згрішила але той мужчина її покинув. Ну що тепер буде карати дитину? Не думаю.

я взагалі вважаю, що якщо дитину хтось привів на хрещення, то варто хрестити, але то моя думка.
Було кілька випадків, коли я була неприємно вражена. Моя коліжанка за кордоном вийшла заміж, шлюб не брали, лише цивільний. Казали, що візьмуть, коли народиться дитина. Народилась дитина, вони приїхали сюди в гості і вирішили похрестити дитину. Коли прийшли в церкву, то священик, відпові, що не буде хрестити, бо батьки не у шлюбі, але як почув, що вони приїхали з іншої країни, думку зразу змінив.
Звісно, що це не характеризує всю церкву, але таке є.

Dzvinkalviv
28.01.2011, 17:47
Може варто писати в деталях, а то потім люди перекрутять
мудрий зрозуміє, а хто захоче, то і деталі перекрутить :girl_yes2:

Маруся-мама
28.01.2011, 17:55
мудрий зрозуміє, а хто захоче, то і деталі перекрутить

я не збираюсь з вами сперичатись, але кидатись словами таки треба обережно.

я взагалі вважаю, що якщо дитину хтось привів на хрещення, то варто хрестити, але то моя думка.

і моя, але що поробиш...

Dzvinkalviv
28.01.2011, 18:14
кидатись словами таки треба обережно
можливо, для Вас це і було "киданням", але в той момент я писала, те що думала (просто незрозуміло для декого висловилася)

але що поробиш...
в таких випадках, нажаль, приходиться міняти церкву і священника або викласти певну суму грошей священники також люди

Liliyah Romanova
28.01.2011, 18:56
Дівчата, хрещення і шлюб - не є і не повинні бути для всіх. Вони постали як таінства для християн. А на що їх зараз перетворюють? На панацею для поган.
Колись дітей почали хрестити, бо суспільство було переважно християнське й дитина виховувалася в християнських моральних цінностях і пріоритетах. Сьогодні ж церкву трактують як бюро сакральних послуг, і лише малий відсоток дійсно живе вірою, а не світськими законами. Хрестити всіх дітей, бо батьки вважають, що то є талісманом від хвороб і на щасливе життя? І шлюб беруть, бо так хтось робив чи сказав.
І ті самі люди потім ведуть те дитя до Першої Сповіді та врочистого Причастя, бо "то так гарно". А далі - дитина ту церкву бачить добре як два рази в році. А Сповідь сприймає як "а можу нагрішити, бо завтра до Сповіді піду". Бо такий поганський приклад подають секуляризовані сім'ї.
То нащо хрестити, якщо то не є члени Христовоі Церкви?
Без виховання у вірі ніхто членом Церкви не стане, аж до навернення в свідомому віці. Отоді й варто охрестити, коли воно матиме цінність і не буде просто послугою.
І добре, що на науках від шлюбу відмовляють. То є золоте правило щодо вибору: знеохочувати до останнього, аби вибір був дійсно обдуманим і свідомим.

Маруся-мама
28.01.2011, 19:14
То нащо хрестити, якщо то не є члени Христовоі Церкви?

Я розумію що якщо дитина наслідок власної гордовитої поведінки і люди не жили і не планують жити Божими законами, ані ними і не цікавляться тоді може і варто їх напоумити відмовою і сказати - слухайте люди добрі, а пощо вам то таїнство? А якщо дитина народжена в скомної і чемної дівчини як результат насильства.
Я розумію що скажуть як якщо б була скромна то їй би такого ніколи не сталось, але якщо сталось? Якщо вона повірила хлопцеві і пішла з ним на здибанку а він просто її насильно взяв. І таке існує, хоч і не таке поширене. Чому кажу що існує бо мені один міліціонер сказав колись що якщо дівчина йде з хлопцем на побачення то він має на неї повне право. І я усвідомлюю що зараз говорю про крайність.

Я говорю про те що кожен випадок можна розглядати з двох боків, бо завжди є дві сторони в кожної медалі.

Liliyah Romanova
28.01.2011, 19:27
Марусю, ти сама знаєш відповідь на своє питання. Якщо дівчина побожна, то й чому не охрестити дитину. А як вона не обдурена, а "таки така" й мала Церкву десь, то пощо хрестити дитину? Хіба що, як я вже писала, буде кому поручитися, що дитину будуть брати до церкви, вчити молитов, правд віри тощо. У такому власне випадку і грають велику роль хресні християни, а не хресні "багаті кишені".

Тільки то все оффтоп. Про хрещення є окрема тема.

Orman
29.01.2011, 16:46
вчора мені дуже гарно одна форумлянка сформулювала, чого вагітна наречена - це гірше ніж просто нецнотлива (хоча особливої радості жодна не викликає).

Отакий приклад - живуть дві сусідки молоді дівчата з невеликою різницею в віці. Оля і Галя :). Оля зустрічається з хлопцем і має з ним секс, але ніде про це не каже і не афішує. Виходить Оля заміж за цього хлопця і за рік в них народжується дитина. Який висновок робить Галя (яка вдома не має великої моральної науки) - що перше шлюб, а потім секс і діти.
А якби Оля виходила заміж з животом в білім платті і вельоні, то що собі має думати Галя? Що це нормально, бо он і Оля так вийшла і параду влаштовувала і всьо файно. Нє?

Про вагітну наречену всі точно знають, що гріх був, а парадуванням вона ще й показує, що за гріх це не вважає, і мала всіх в одному місці.

Тому добре, що на науці кажуть, що це гріх, бо дехто дійсно не знає-не усвідомлює, а ті хто вже вагітні може зрозуміють, що не конче свій гріх пропагувати і виставляти на огляд, і, не дай Боже, приклад. Послухають і не будуть робити парад.

Moonlight
29.01.2011, 19:44
що не конче свій гріх пропагувати і виставляти на огляд
Моя знайома, яка вийшла заміж вагітною і до вагітності зі своїм нареченим навіть місяця не зустрічалася дуже дивувалася, коли зустріла мене з чоловіком за кілька місяців після весілля, чому я ще не вагітна? Казала, що сім"я без дітей це ніщо і що вона добре зробила, що йшла під вінець вже з пузом..

Маруся-мама
29.01.2011, 20:45
Про вагітну наречену всі точно знають, що гріх був, а парадуванням вона ще й показує, що за гріх це не вважає, і мала всіх в одному місці.
Та вона собі може показувати, чи навпаки скривати Бог всеодно все знає. Від нього не сховаєшся і гріх не стає від того меншим, на мою думку, хоча можу помилятись.

Звичайно що дитина яку пресують однолітки аби вона не виділялась буде старатись до них допасуватись. Ти мене звичайно вибачай, але не вірю що можна інтим сховати. Моя сестра цього від мене не сховала, хоч всі дорослі були переконані що все мирно і спокійно. А мене вважали такою собі зачуханою що ніц ся на речах не розуміє. Важко віриться що можна приховати інтимні відносини з хлопцем особливо коли ви зустрічаєтесь на протязі кількох років. Ну ще місяць два ( і то я зразу скалала всі невідомі із моєю сестрою) то таке можливо, але роками? То треба справді заперечувати дійсність щоб того не побачити. Дівчина змінюється коли починає вести активне статеве життя. Не зауважувала?

Хоча з іншої сторони я розумію що для когось приклад вагітної нареченої може стати або згіршенням або навпаки зеленим світлом до вседозволеності.

---------- Додано в 18:45 ---------- Попередній допис був написаний в 18:40 ----------

Казала, що сім"я без дітей це ніщо і що вона добре зробила, що йшла під вінець вже з пузом..

Те що сказала що добре що була вагітна, це вона собі оправдання перед власним я знайшла аби не визнати що може варто було почекати.

ckorpionsha
29.01.2011, 21:14
От мене цікавить таке: чи є ганьбою виходити заміж дівчині вагітною у 28-30 років???розумію 15 ганьба..а у старшому віці?

Маруся-мама
29.01.2011, 21:15
чи є ганьбою виходити заміж дівчині вагітною у 28-30 років???розумію 15 ганьба..а у старшому віці?

А яка різниця? Не бачу ніякої. Чим старша, то що дякувати Богу що хоч хтось взяв? Чи як?

ckorpionsha
29.01.2011, 21:18
А яка різниця? Не бачу ніякої. Чим старша, то що дякувати Богу що хоч хтось взяв? Чи як?
та я просто спитала, я ж сама грішною заміж виходила

Liliyah Romanova
29.01.2011, 21:28
та я просто спитала, я ж сама грішною заміж виходила
Ти не мала сповіді перед шлюбом?

Щодо віку - різниці нема. Гріх є гріхом, коли б ми його не чинили.

ckorpionsha
29.01.2011, 21:38
Ти не мала сповіді перед шлюбом?
як такої розмови з священником не мала, підійшла до священника,спитав два слова, сказав два слова і відпустив гріхи. То зайняло максимум 5 хвилин. Нажаль науки у нас не було, мій чоловік не мав часу на неї ходити(((
Грішною я мала наувазі вагітною.

Liliyah Romanova
29.01.2011, 21:40
Грішною я мала наувазі вагітною.
Я би між тим = не ставила. Гріх - не вагітність, а щось зовсім інше. Чи не так?

ckorpionsha
29.01.2011, 21:43
Чи не так?
так, Лілю. Але не буду нічого коментувати і писати бо не є обізнаною((( в релігійній тематиці, то ж не хочу просто так аби що написати

zaderyshka
29.01.2011, 21:58
Якщо жінка, виходячи заміж вагітною, не має афішувати свій гріх, то що потім робити з дитиною? Теж її ховати як плід гріха? Певно я не дуже розумію ходу думок...
Звісно, я теж не зовміс розумію білого пляття на вагітній дівчині на 8 місяці. Але що ж тоді? Вагітних, які заміж виходять гнати по вулиці, як в старі добрі часи? Чи плювати на них? Абсурд....чесно.Тут звучать дві думки, які суперечать ода одній - вагітна і заміж, то фактично ганьба і думка, що сповідь перед шлюбом мала б очисти жінку від гріха. То як бути? Навіть після сповіді не вважати жінку чистою? Але ж вона життя дасть! Багато хто роками цього дива материнства чекає, а тут Бог благословляє жінку навіть не в шлюбі таким даром.
Погоджуюсь, що дошлюбні відносини, то є гріх. Але не вважаю, що вагітність після цього варто вважати чимось ганебним.закидають тапками, ну і хай! така в мене думка Це все одно нове життя і крапка і я не вірю, що таке дитя апріорі буде відрізнятись від інших дітей, зачатих у шлюбі.

Маруся-мама
29.01.2011, 23:47
Навіть після сповіді не вважати жінку чистою?

Ви щось мир читали а війну пропустили. А може взагалі нічого не читали?
Ліля відповіла двома дописами вище дошлюбний інтим гріх і наслідок того гріха дитина, але є сповідь перед шлюбом отже така жінка свідомо визнає що оступилась і тепер хоче направитись. Чи Сповідь це для галочки?

zaderyshka
29.01.2011, 23:53
щось мир читали а війну пропустили
файна фраза))))))
Я не стосовно формальності сповіді кажу, якраз вона то і найважливіша певно. Я кажу, що дехто каже, що все одно навіть після сповіді і шлюбу не слід "виставляти пузо" і то все одно ганьба. Хоча перед Богом людина прощена, то чого б те саме людям не зробити.

Маруся-мама
29.01.2011, 23:54
то чого б те саме людям не зробити.

Наївна простота. :girl_claping: Власне чому? :girl_in_dreams:

Мар'яся
30.01.2011, 00:11
Навіть якщо глянути на це не з точки зору християнства, бо не всі є християнами, то нічого доброго в тому також нема. Бо це власне є плювок на суспільну мораль. Навіть якщо папр живе статевим життям до шлюбу, то на них табличка не висить і за руку їх ніхто не впіймав (я знаю, що Богу все відомо, але то вже на совісті тої пари), хтось про то знає, хтось не знає, але остаточно підтвердження нема. Коли наречена вагітна, то ту вже є 100% підтвердження. Зрештою виявляється неповага до тих, кого та вагітність більшою чи меншою мірою стосується (батьків, близьких родичів тощо). Є факт "Мені фіолетово що ви про мене подумаєте" загалом позиція така непогана. але і тут має бути міра, відсутність меж позитивн ні на кого ще не вплинулаі от такою поведінкою подається не найкращий приклад. Суспільству притаманна стадна поведінка. Комусь більше, комусь менше. Але якщо явище стає масовим, то воно автоматично стає нормою. Власне факт "вагітна наречена" стає якраз нормою, бо то є перше питання яке задають всі хто взнають про весілля майбутній парі (чи батькам, родичам, сусідам. І якщо наречена не вагітна, то то вже сприймається як щось неймовірне. А так бути не має. Бо зрештою, вже отій невагітній нареченій приходиться оправдовуватись. Кому потрібні такі норми?

Liliyah Romanova
30.01.2011, 01:45
Я не стосовно формальності сповіді кажу, якраз вона то і найважливіша певно. Я кажу, що дехто каже, що все одно навіть після сповіді і шлюбу не слід "виставляти пузо" і то все одно ганьба. Хоча перед Богом людина прощена, то чого б те саме людям не зробити.
Говорилося про інше. Ви явно не дочитали.
Вагітність - не гріх. До дитини іншого ставлення не буде.
Про помпезну забаву говорилося, що з боку вагітної - це безвідповідальність. І дівчата дописами та досвідом тільки то підтвердили, що то завелике навантаження.

ну і допис вище почитайте. двічі.

Зануда
30.01.2011, 02:03
Я кажу, що дехто каже, що все одно навіть після сповіді і шлюбу не слід "виставляти пузо" і то все одно ганьба. Хоча перед Богом людина прощена, то чого б те саме людям не зробити.
Я вам скажу так:є таке поняття у християнській моралі, як згіршення. Людина своїми вчинками дає привід іншим сумніватись у вірі чи Церкві, спокушає до неправильних вчинків і просто подає поганий приклад. Тому і йдеться про те, що раз вже так сталось, що наречена завагітніла до шлюбу, то парі все ж варто уникати афішування і демонстративного святкування весілля, і виставляння на показ того, що варто затримати у вузькому колі наречені-батьки-священик. А не ціла дорога родина, всі парафіяни церкви, де буде шлюб і і ще 300 запрошених гостей, яких закличуть подивитись, що "все, як в людей".

Samanesvoya
30.01.2011, 02:06
А я щось не розумію!Не кожна жінка може мати дітей!так який то гріх?Якщо дитина дана від Бога?В кожного своя доля!!!
От я наприклад довго готувалася до весілля!І до мого чоловіка в мене жодного партнера не було!А ми 3 роки разом жили без шлюбу то це гріх???І як жити під одним дахом і не спати разом????От і вийшло так що я завагітніла!весілля планувалося на літо,то перенесли на весну!Я на сповіді сказала священнику!він сказав "Значить так має бути!Бог вас хоче поєднати скоріше!Він вас нагородив дитятком!"І я на 6 місяці вийшла заміж!І животика трошки було видно!ну і що!!!
За то я дякую Господу що в мене народився гарний,здоровий синочок!
І взагалі!Не суди-і не будеш суджена!!!

Зануда
30.01.2011, 02:11
Не кожна жінка може мати дітей!так який то гріх?Якщо дитина дана від Бога?В кожного своя доля!!!
А тепер поясніть, як все це між собою пов"язане: неможливість мати дітей, гучні забави вагітних наречених у білих сукнях і з вельонами, а також дар Божий і доля?
Як все це, що ви написали взагалі стосується теми?
Християнська мораль пропагує дошлюбну чистоту. Недотримання цієї Божої заповіді є гріхом. Якщо вже так сталося, що наречена завагітніла, то не варто робити із того шоу під назвою "забава аж до раня", а тихо у колі найближчих родичів взяти шлюб і освятити зв"язок Божою благодаттю. Ось про що ми тут говоримо.

Liliyah Romanova
30.01.2011, 02:14
А я щось не розумію!Не кожна жінка може мати дітей!так який то гріх?Якщо дитина дана від Бога?В кожного своя доля!!!
Поки читати й вдумуватися в прочитане не почнете, не зрозумієте. Тут вже розжували по повній, чи ще й помогти проковтнути треба?

А тепер поясніть, як все це між собою пов"язане: неможливість мати дітей, гучні забави вагітних наречених у білих сукнях і з вельонами, а також дар Божий і доля?
Та це просто вигороджування себе й страх визнати свій гріх (не комусь, СОБІ й Богові). Інакше такий "форумно-істеричний" допис із купою знаків оклику та питання важко пояснити.

В кожного своя доля
О, правильно, зіпхати на долю й на собі відповідальності тоді нема взагалі. То всьо доля зробила, точно. :girl_yes: :girl_crazy:

Liliyah Romanova
30.01.2011, 02:22
А ми 3 роки разом жили без шлюбу то це гріх???
Так. Це гріх. Чи тому, що ви цим займалися, то це вже раптом перестало бути гріхом?
То незле так. Якщо я збрехала, то це вже більше не гріх і буду завтра льотати по форумах у неті й кричати істерично "а в мене вийшло так, що я брехала!!!! а то що гріх????? а що всі правду говорять????? і взагалі не судіть і вас не будуть судити!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
:girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:
Вибачайте за такі жарти, але вже терпець вривається.

Samanesvoya
30.01.2011, 02:23
я не буду з вами сперичатись.але я вважаю,те що ви тут пишете,не кожному приємно читати!

Liliyah Romanova
30.01.2011, 02:29
я не буду з вами сперичатись.але я вважаю,те що ви тут пишете,не кожному приємно читати!
У такому разі Біблію теж не раджу відкривати, бо ще неприємніше буде.
Це розділ філософії та релігії, якщо ви не помітили. І панькатися тут із гріхом ніхто не буде.
Людей ніхто не розпинає (за винятком них самих, але то вже не дописувачів справа). Але раптом сказати, що гріх - то вже не гріх, то це точно нереально.
Якщо я вдарила свою дитину - я вчинила гріх, якщо я збрехала - я вчинила гріх, якщо я не зберегла чистоту до шлюбу - значить я жила в грісі. Тут сірого нема практично, або чорне, або біле.

Alonka
30.01.2011, 04:24
У такому разі Біблію теж не раджу відкривати, бо ще неприємніше буде
з цим згідна, але якщо так копати...ой зараз получу...то взагалі то Марія теж з пузом була...нащо було Богові так її позорити? (звісно там історія інакша, і в Бога свої причини, але ж тоді ніхто не знав від кого вона вагітна...і заручена була?)

Маруся-мама
30.01.2011, 04:39
Alonka, ви плутаєте правидне з грішним. Доречі недавно по укр телебаченню показували протестанський фільм Історія Різдва. То там власне дуже добре передається як Марія поводиться, і зовсім не арогантно виставляє живота на перід і робить забаву на 300 чоловік. Марія не є зарозуміла і не виставляє всім себе на показ і не кричить - А Я! А Я!!! А Я, КРАЩА ЗА ВАС ВСІХ!!!

MILITARIYA
30.01.2011, 06:28
що раз вже так сталось, що наречена завагітніла до шлюбу, то парі все ж варто уникати афішування і демонстративного святкування весілля, і виставляння на показ того, що варто затримати у вузькому колі наречені-батьки-священик. А не ціла дорога родина, всі парафіяни церкви, де буде шлюб і і ще 300 запрошених гостей, яких закличуть подивитись, що "все, як в людей".
Недавно вконтакті переглядала фото з весілля одногрупниці, знали всі, що вагітною виходила заміж, а на фото бачу, що під фатою вчіпляна рожева стрічка (я так зрозуміла, в знак цнотливості нареченої, тому що багато чула про такий звичай від людей з сіл). І ото питається нашо, шоб люди не сміялися, а то, що вона за 5 місяців родила, то ніц....люди не будуть сміятися :girl_smile:

Liliyah Romanova
30.01.2011, 07:39
з цим згідна, але якщо так копати...ой зараз получу...то взагалі то Марія теж з пузом була...нащо було Богові так її позорити? (звісно там історія інакша, і в Бога свої причини, але ж тоді ніхто не знав від кого вона вагітна...і заручена була?)
А не хулите? То треба, певно, лице й совість втратити, аби таке посміти говорити.
Вона пристрасті не знала. Про що взагалі мова?

Марія довірилася Богові, хоч не знала чоловіка. І уявіть наскільки була сильною довіра, якщо їй у тому випадку грозило каменування.

Borodinka
30.01.2011, 11:31
А це дуже добре!!! Так і має бути у цій темі! Це сором і совість говорять.

Vegas
30.01.2011, 18:20
Побачити вагітну наречену стало звичним явищем. Звичайно - це гріх. А от я згадую історію про дівчину, яка виходила заміж вагітною в 9 місяців за хлопця будучи вагітною від іншого. Розповім все по-порядку. В часи моєї юності в селі, де жила моя бабця готувались до весілля. Напекли пляцки, наробили ковбаски, прикрасили ворота. В суботу музики грали весільний марш. Цьотки вишикувались біля воріт, щоб подивитись на животату молоду. Не дочекались. Приїхала швидка і забрала наречену в роддом. Наречений поїхав до роддому. Яка була здивована свекруха, побачивши смаглявого народженого хлопчика. І не дала свому сину дати прізвище чужому народженому сину. Як потім вияснилось, наша наречена згрішила з одруженим армянином (в цей армяни асфальтували в селі дорогу).
Як і більшість українців мама поїхала на заробітки в Італію. Хлопчик ріс без батька, закінчив школу. Мама забрала сина з собою. Там він закінчив школу, зараз вчиться в університеті. Там його прийняли за свого, бо дуже він на італійця схожий. Вся ця історія закінчилась хеппі ендом. Ось така доля нашої нареченої, яка згрішила в молодості.

kira lv
30.01.2011, 20:58
Дівчата, майте не те що повагу, а хоч трішечки "гамудла". Я дуже прошу не згадуйте найчистішу і найсміливішу жінку з тих які були і будуть коли не будь на землі, в темі про гріх. Я між іншим досить поблажливо ставлюсь до вагітних наречених (для мене вони нічим не гірші від тих, хто просто вступають в статеві стосунки без шлюбу) Я б краще поговорила про хлопців, більшість батьків яких (навіть дуже "побожних") вважають за норму, що їхній син ну трошечки розважиться. Я таких випадків знаю масу. Дівчат ще хоч трохи соромлять, а хлопцям то все сходить з рук. Вибачте за оффтоп, не думала писати, але коли відкрито підсміюються з МАРІЇ в мене емоціїї аж зашкалюють. Це єдиний приклад чистоти, самовідданості. Між іншим, на скільки мені відомо навіть мусульмани її визнають за святу ( чи як то там в них називається). А вона до цих пір нас захищає, навіть отаких, як ми є.

Liliyah Romanova
31.01.2011, 01:42
коли відкрито підсміюються з МАРІЇ в мене емоціїї аж зашкалюють
Підтримую на всі сто. Підноситься в серці так званий праведний гнів.
Між іншим, на скільки мені відомо навіть мусульмани її визнають за святу ( чи як то там в них називається).
Не знаю, чи за святу, але вони її дуже поважають, як єдину жінку, яку згадано в корані. Це таке від мусульманина чула. Просто вони вважають, що то Ісус як пророк зробив чудо, що вона лишилася дівицею після народження.

Alonka
31.01.2011, 02:24
Про що взагалі мова?
коли відкрито підсміюються з МАРІЇ в мене емоціїї аж зашкалюють

Про що взагалі мова?
ви не так зрозуміли, навіть і уявити не могла, що мій допис сприймуть як хулу іпідсміюються з МАРІЇ
малось на увазі те що вона була в такій ситуації, і зрозуміло всі "пузаті" наречені з грішили, крім неї, але ставлення до всіх було однакове.

Liliyah Romanova
31.01.2011, 08:55
малось на увазі те що вона була в такій ситуації, і зрозуміло всі "пузаті" наречені з грішили, крім неї, але ставлення до всіх було однакове.
Як на мене, вам варто перечитати Біблію та історію Марії, аби не ганьбитися. Направду невдалий приклад обрали.

Фіяна
03.02.2011, 03:11
Вся ця історія закінчилась хеппі ендом.
щось я ніякого хеппі-енду в історії не побачила.
навпаки, сумно - дитина росла без батька, і без мами деякий час, і хоч та і забрала його потім в чужу країну своїх заробітків...

і по темі, окрім релігійної, моральної та суспільної складової, у ситуації вагітна наречена є серйозна психологічна проблема.
При виникненні можливих майбутніх подружніх конфліктів у обох - і у чоловіка, і у дружини часто можуть розвиватись думки-комплекси - "якби не вагітність, я б не одружився/-лася по добрій волі...", які в більшості ні до чого доброго не приводять.
Фактично - батьки/суспільство зобов'язало, і потім цей крок часто сторонами не сприймається як самостійний вибір –
шлюб сприймається як сухий факт/обов'язок, сторони не готові і не хочуть працювати над стосунками...
Багато дошлюбновагітних знаю, - жодної щасливої пари.

Galicija
03.02.2011, 12:32
Багато дошлюбновагітних знаю, - жодної щасливої пари.

А в мене кілька знайомих пар, що так одружились... Серед них мій рідний брат, що одружився б зі своєю теперішньою жінкою так-чи-так, та моя однокласниця, що вийшла заміж в 14 років на 9-му!!!! місяці вагітності і народила на другий день після весілля, і ще кілька знайомих пар - всі живуть щасливо на заздрість іншим. Сім я мого старшого братика і його синочок взагалі довгими роками були для мене взірцем!!! Поки не з явилася власна сім я:girl_spruce_up:
Ну, що є поганого в тому, коли люди кохають одне одного і одружуються через вагітність трохи швидше, ніж планувалось?!!!! Чому люди тицяють пальцем в молодят, які дали початок новому прекрасному життю, а церква засуджує це в певних випадках частіше, ніж розлучення (після вінчання)??? в останньому випадку навіть є така річ, як "розрішення" ..... не розумію:girl_nea:

---------- Додано в 11:32 ---------- Попередній допис був написаний в 11:28 ----------

"якби не вагітність, я б не одружився/-лася по добрій волі..."

Хто нещасливий в шлюбі, знайде собі сотню таких "якби", навіть будучи одруженим не дошлюбновагітно......

Фіяна
03.02.2011, 15:11
були для мене взірцем!!!

Мене, видать, виховували по іншому, бо взірці в мене дещо інші :girl_bye:

В мого чоловіка, на щастя, також. Він зумів сам навчитись на чужих помилках - в його родині більшість жінок виходили заміж вагітними. І як нам не боляче це визнавати, але з роками вони сприймають такий сумний факт геть нормально...
Я переживаю чи правильні слова я доберу в майбутньому як пояснення своїм донечкам, бо прийде час і вони зможуть зрозуміти і побачити навколо цілу купу поганих прикладів – бабця, цьоця, стрийна, кузинка і т.д. Одна справа - якщо б вони з часом переоцінили минуле і побачили гріх, але, на жаль, так не сталось...

Хто нещасливий в шлюбі, знайде собі сотню таких "якби",

В тих, хто свідомо бере шлюб, а не "для галочки", бо так прийнято, немає "якби", а є "як" :girl_wink:

siriuska
03.02.2011, 17:46
о,скільки людей стільки думок,кожен напевне судить по своїй ситуації,можливо вважає її виправданою через певні обставини.А моя думка-ВАГІТНА НАРЕЧЕНА-це дар від Бога,діти не діються прсто так у житті.Я б зараз теж хотіла вийти заміж вагітною,але вийшла просто із гріхом(був с... із теперішнім чоловіком).Нажаль зараз через певні обставини в мене ще немає дітей (в мене була завмерла вагітність),і я тепер прошу Бога дати мені дитинку.

Vegas
03.02.2011, 18:24
Допис від Фіяна
щось я ніякого хеппі-енду в історії не побачила.
навпаки, сумно - дитина росла без батька, і без мами деякий час, і хоч та і забрала його потім в чужу країну своїх заробітків...

Так, дійсно сумно, що дитина росла без батька... Така її доля, не зустріла вона порядної людини для своєї дитини (вишла вона б заміж за потенційного пияка, було б тоді певне веселіше?). Не з легкого життя вона покинула Україну - після скорочення з роботи, декількох років на біржі... Бабця з дідом лишилися доглядати за її сином. Так і вона по 2-3 рази в рік приїжджала до свого сина наскільки я знаю. Зате зараз вони разом і щасливі. І я думаю, що і вона ще своє особисте життя влаштує.

pfadfinder
03.02.2011, 18:57
СЕКС не основне у шлюбі! Це прекрасний вияв любові чоловіка і жінки (дарування себе повністю один одному) у ШЛЮБІ!

Маруся-мама
03.02.2011, 19:35
ВАГІТНА НАРЕЧЕНА-це дар від Бога

Нажаль зараз через певні обставини в мене ще немає дітей

Ви не сплутуйте одне з іншим. Вагітна наречена це не дар Божий. Вагітність - це дар Божий, це правда, але не вагітна наречена.

Liliyah Romanova
03.02.2011, 22:10
живуть щасливо на заздрість іншим
:girl_crazy: Думала коментувати. Ні, не буду. Фраза - на смерть усім мухам. :mocking:

в останньому випадку навіть є така річ, як "розрішення"
Як на мене, ви не знаєте, що таке "розрішення".
що є поганого в тому, коли люди кохають одне одного і одружуються через вагітність трохи швидше, ніж планувалось
Я би радше сказала, пізніше, аніж швидше. Отому й проблема. Погано планують - із ніг на голову. Альф, одним словом: у шлюбі народитися ганебно.

atma
04.02.2011, 00:11
Коли вагітна то вже видно. А як все зробили до шлюбу але не завагітніли? яка в цьому різниця? як на мене то ніякої? тільки одній слава та пошана, другій позор. Я нікого не захищаю але засуджувати теж не стану, кожен за свої вчинки та слова відповідатиме перед Богом. (але грішити не можна, однозначно!!!)

Vialka
04.02.2011, 15:35
ми з чоловіком разом 4 роки, ростимо донечку, і так і не одружились. Дуже тиснули на мене мої батьки коли я була вагітна, але я не хотіла. Тільки любов може втримати людей разом, і я не відчуваю що у наших стосунках це щось змінить. Серед моїх знайомих, дуже багато таких які одружились коли дівчина була вже вагітна. я шось не дуже це розумію - тільки-но вагітність - одразу бігти одружуватись?

Vittoriya
04.02.2011, 15:40
ми з чоловіком разом 4 роки, ростимо донечку, і так і не одружились.
а як з дитинкою?То нема ніяких проблем з записами,хто тато?

pfadfinder
04.02.2011, 15:50
Умовою, як щасливого життя так зокрема і шлюбу - ЛЮБОВ! Правдиву любов знаходимо лише у Господі!
не буду надмірно моралізувати питання, та разом з тим варто звернути увагу,-

що коли навіть найкращий, найновіший автомобіль господар буде експлуатувати не знаючи інструкції, то авто не буде ефективно працювати і може зламатися.

так само і людина, яка є образом і подобою Божою.

Господь дав нам 10 Заповідей Божих, які є власне тією інструкцією (ЩАСЛИВОГО життя!)

Vialka
04.02.2011, 16:19
а як з дитинкою?То нема ніяких проблем з записами,хто тато?
ні, ніяких проблем, записали на татове прізвище, у свідотстві все написано, хто тато, хто мама.

Galicija
04.02.2011, 17:46
якщо б вони з часом переоцінили минуле і побачили гріх

Ну, ось мене вже і "спалили" на вогнищі:girl_emo:...... Під "взірцем" я мала на увазі не те, як вони одружувались (хоч до того і так йшло), а те, що сім я їх таки справді міцна і дружня. Я віруюча і теж боюся гріха, так намагатимусь і виховувати своїх дітей, але бажану (!!!!!) вагітність, навіть якщо вона сталась ще до шлюбу мені особисто гріхом назвати язик не повертається! Дитина народилась в шлюбі, Бог послав їм ще одну, вони щасливі, чого і всім бажаю.:girl_yes:

---------- Додано в 16:46 ---------- Попередній допис був написаний в 16:39 ----------

І як нам не боляче це визнавати, але з роками вони сприймають такий сумний факт геть нормально

І невже не радіють, як цей "сумний факт" росте здоровенький, вимовляє перші звуки, тулиться до мами..... ?????? В мене серед моїх знайомих такого нема:girl_nea:

airy_cat
04.02.2011, 18:41
бажану (!!!!!) вагітність, навіть якщо вона сталась ще до шлюбу мені особисто гріхом назвати язик не повертається!
Вобщем-то не только у вас - грехом является то, что предшествовало такой беременности, а не беременность сама по себе.

Фіяна
04.02.2011, 19:53
Я віруюча і теж боюся гріха, так намагатимусь і виховувати своїх дітей, але бажану (!!!!!) вагітність, навіть якщо вона сталась ще до шлюбу мені особисто гріхом назвати язик не повертається!

вам вже відповіли, - гріхом є не вагітність, а СС до шлюбу.

У вірі є чорне і біле, сірого немає. Тому не варто шукати відмазок і придумувати самостійні "вибілюючі" пояснення.

У ситуації, котру я описала вище, гріхом є дошлюбні СС, як і тривале несприйняття та супротив пізнаній правді віри.
Одна справа, - пізнавши правду чи переосмисливши її, - щиро покаятись, інша - пізнавши, не визнавати її роками...

natscorp
09.03.2011, 22:10
Не розумію тих, хто каже,що дошлюбні СС - це не гріх. Так кажуть нехристияни. Вагітність - це Божий дар і його треба заслужити. Вагітна наречена - це сприймається тільки тоді, коли ОБОЄ наречених пройшли гідну науку, висповідалися і приймають шлюб не "напоказ", весілля тільки для своєї родини, в нареченої скромний одяг і вже точно без фати, ( в нашому регіоні і без міртового віночка).
Є сім"ї, в яких обоє не мали дошлюбних стосунків, віруючі, а дітей не мають десятиліттями. Таким побажаю: не втрачайте віри.

fotynasop
02.06.2011, 16:49
особисто мені смішно дивитись на наречену, яка має чималий животик і одягає на себе білу весільну сукню і фату - яку є символом чистоти дівчини.

Sertce
02.06.2011, 17:43
Знаю випадок, що в нареченої перейми на весіллі почались. До кінця весілля маля родилось, молодий татуньо- наречений сам привітання приймав і з одруженням, і з батьківством. То, питається, нашо той 'театр' з весіллям, той віночок цнотливості й та фата?Не розумію такого.

vikad
06.06.2011, 13:25
ми з чоловіком разом 4 роки, ростимо донечку, і так і не одружились. Дуже тиснули на мене мої батьки коли я була вагітна, але я не хотіла. Тільки любов може втримати людей разом, і я не відчуваю що у наших стосунках це щось змінить. Дуже приємно чути, що за чотири роки Ваші стосунки не втратили своєї міцності. Деколи люди, не встигнувши вийти з РАГСу повертаються знову, щоб розірвати стосунки.
Але, дійсно, так не має бути. Не вагітність має бути приводом для одруження (як тут пишуть), а одруження має бути приводом для вагітності. Читаючи Біблію, бачу, що Бог, як творець людини і засновник подружжя проти того, щоб люди, що не є подружжям мали СС.
Якраз сьогодні ми розглядали з сином, виподак, що описаний в Буття 34 розділі. Хочу обговорити цю історію з Вами. Отож, які думки з цього приводу?

Vandamovna
04.02.2012, 23:18
У мене до того всього відношення дуже радикальне і я, ще з дитинства, знала, що заміж "по зальоту" не виходитиму (чомусь проголосувати тут я не змогла та й в жодній гілці не можу!!!). Або до вагітності, або вже після народження. Так і вийшло:girl_smile: Хоча майже всі думали, що я вже "готова", бо ми з чоловіком вирішили одружитися лише через 4 місяці зустрічання. Отакий стереотип у людей склався вже. А люди ніби й осучаснені але в той момент і дуже старомодні.
А взагалі, хто як собі хоче, - той так і робить. Головне - щирість.

taniarz
04.02.2012, 23:39
Щодо мене, то ситуація була така... Заплановане весілля на вересень, замовлений ресторан, музики, фото, відео, ...я вже переїхала до майбутнього чоловіка, ну і в квітні я розумію, що вагітна 4 тижні. Для мене найголовніше було, не бути з видним животиком у весільній сукні, тому за місяць вже одружились, весілля перенесли. І "зальотом" (ненавиджу це слово) я це назвати не можу, тому що завагітніли ми з коханим чоловіком, хотіли дитинку, думали ,що робимо, ну сталось це раніше трохи , ніж мало бути. От якби це сталось в 16-18 років, невідомо з ким, то... це страшніше.

shkodnica
17.02.2012, 15:36
Хоча майже всі думали, що я вже "готова", бо ми з чоловіком вирішили одружитися лише через 4 місяці зустрічання.
була нещодавно на вагітному)))весіллі. Сиділа поряд зі мною жіночка-акушер, ми розговорились... Вона сказала, що це щастя, і сім'я вже готова,і дитинку бог дав, бо в неї на підтриманні, невиношуванні і незбереженні лежать молоді дівчата, в деяких вже не перший завмерлий плід. Сумно. Я з нею згідна, бо з такою екологією і стресами, дитинка це справжній подарунок. А чужа думка, чи осудження, най притримають для своїх дітей.

Liliyah Romanova
17.02.2012, 15:41
була нещодавно на вагітному)))весіллі. Сиділа поряд зі мною жіночка-акушер, ми розговорились... Вона сказала, що це щастя, і сім'я вже готова,і дитинку бог дав, бо в неї на підтриманні, невиношуванні і незбереженні лежать молоді дівчата, в деяких вже не перший завмерлий плід. Сумно. Я з нею згідна, бо з такою екологією і стресами, дитинка це справжній подарунок. А чужа думка, чи осудження, най притримають для своїх дітей.
О, точно! Треба хлопам зразу кобіту вагітніти й тоді одружуватися, а то одружиться, а жінку ще лікувати треба... :girl_crazy:

L e v k o
23.02.2012, 23:02
Вагітність - це Божий дар і його треба заслужити
І як то зрозуміти?:8:
Якщо дар, то до чого тут заслужити, а якщо треба заслужити, то який це тоді дар?

Gydzuk
24.02.2012, 00:34
а як наприклад бути в такій ситуації, як у мене:
я атеїстка, чоловік віруючий, розписались в загсі в серпні 2010, до того ще 3.5 роки жили разом, шлюбу не брали, хоча чоловік дуже хоче

і я от все собі думаю, що коли буду вагітна, то стану сентиментальною і погоджусь на шлюб - і бабки в церкві перемовлятимуться в мене за спиною, що я *залетіла*)))

тому я вважаю, що не тре лізти в чужу сім'ю, одружуються з пузіком) ну то й добре))

---------- Додано в 23:34 ---------- Попередній допис був написаний в 23:26 ----------

особисто мені смішно дивитись на наречену, яка має чималий животик і одягає на себе білу весільну сукню і фату - яку є символом чистоти дівчини.

єєєє, щось мені слабо віриться, що зараз дівчата виходять заміж цнотливими))) тому біла сукня вже давно не символ чистоти) чи цнота втрачається лише при вагітності?))))

oksumoron
24.02.2012, 01:00
Заплановане весілля на вересень, замовлений ресторан, музики, фото, відео, ...я вже переїхала до майбутнього чоловіка, ну і в квітні я розумію, що вагітна 4 тижні. Для мене найголовніше було, не бути з видним животиком у весільній сукні, тому за місяць вже одружились, весілля перенесли. І "зальотом" (ненавиджу це слово) я це назвати не можу, тому що завагітніли ми з коханим чоловіком, хотіли дитинку, думали ,що робимо, ну сталось це раніше трохи , ніж мало бути.
аналогічна ситуація була в моєї подруги, все було заплановано, але через вагітність вирішили все перенести, бо не дуже хотілось, щоб і люди шептались, і переживала, щоб не було важко провести день весілля, вже будучи на 6 місяці вагітності!
зараз вони щасливі, бо дитинку вони хотіли, але з іншого боку це одиничні випадки!
жаль тих жінок, яких змушують до шлюбу, бо якщо вже вагітна, то не має виходу ніякого іншого в житті!
тому потім і з"являються пари, які шукають розлучення, бо розуміють, що не склалось в них!

---------- Додано в 23:00 ---------- Попередній допис був написаний в 22:57 ----------

щось мені слабо віриться, що зараз дівчата виходять заміж цнотливими
можливо не всі, зрештою стосунки до весілля є зовсім не винятком з правил!
все ж була цієї осені на весіллі в подруги, яка була цнотливою до весілля, і пройшли вони науку церковну не за місяць до весілля "бо так треба", а за пів року до запланованої дати, щоб без спішки охопити все сказане!

zaderyshka
24.02.2012, 01:01
тих жінок, яких змушують до шлюбу, бо якщо вже вагітна
Я особисто знаю тільки випадки, коли мужиків змушують побратись, бо "он диви шо наробив, як їй тепер самій". Та й зазвичай самі жінки лякаються перспективи залишитись з дитиною самій і плекають надію, що біологічний батько таки буде тішитись і якось та буде. Або ж вагітність взагалі є приводом, щоб вдало чи просто вийти заміж. То звісно не у 100%, говорю тільки за ті випадки які знаю.

Olka Sherolka
24.02.2012, 01:15
от власне - чим вагітна наречена відрізняється від невагітної, але не цнотливої? Лише тим що в неї є животик, який видає в ній той делікатний стан. І хіба лише за цим можна вішати ярлики - от вона залетіла, а та - ні? хоча про моральні якості обох нічого невідомо. І звісно кожній дівчині хочеться гарного весілля, такі вже дівчата є, чи вони вагітні чи ні, але в будь якому разі треба зважати на свій стан - не танцювати на каблучиськах до рання, не пити шампана з кожним гостем, не затискатись в тугий корсет щоб видко не було, не соромитись свого стану, а прийняти його. А шлюб в будь якому випадку має бути усвідомленим, а не тому що люди засміють.

Ланочка
25.03.2012, 19:42
Цитата: Допис від vernata
Я, на жаль, жодного позитивного прикладу не знаю.

Я трохи в шоці від таких узагальнень. Я наприклад, виходила заміж вагітна. Ми зустрічалися 2 роки, потім мені чоловік освідчився,але ще точної дати весілля не назначали, хотіли точно весною, або влітку, коли тепло. Але вирішили попробувати вагітніти, бо знаю знайомих в яких були проблеми з вагітністю, тай на себе страхи переносила. І завагітніла з першого разу. Слава Богу!!! І могла гальопом робити весілля, але таки дочекалася тепла. І науки встигли пройти і священнику сказала при сповіді, що вагітна, хоча не питав мене і я могла змовчати. То що ви хочете сказати, що я шлюб взяла, бо так треба було, і нема в мене нічого святого???

І живемо , дякувати Богу, вже 6 років і добре нам, і синочок у нас є.

Ви що хочете сказати , що менше розлучень коли не вагітні виходять заміж? Повірте не менше. Також маю сумні приклади.
І Звичайно інша справа якщо раз зустрылися на дискотеці, завагітніли і треба щось вирішувати. Як заставлять хлопця оженитися, то добре, а ні то аборт.
Не треба так узагальнювати. Не всі вагітні , ті які залетіли на дискотеці, є і ті, які хотіли цієї дитини.

Liliyah Romanova
25.03.2012, 19:55
Я не знаю жодного позитивного прикладу серед тих, хто власне залетів. І вони би не одружилися, якби не вагітність.

Ланочка
25.03.2012, 20:10
Я не знаю жодного позитивного прикладу серед тих, хто власне залетів. І вони би не одружилися, якби не вагітність.
В таких випадках, я згідна з вами.
Але в загальному не кожна вагітна наречена саме залетівша, і тому виходить заміж. Не можна так узагальнювати.

Oksamyt
29.03.2012, 14:59
е всі? не знаю ні однієї пари, яка відмінила весілля через науки.
Ми з чоловіком ходили на науки і одна пара після кількох занять відмінили весілля, а саме то було після лекцій психолого, з чого вона дуже тішилася, оскільки зуміла застерегти молоду пару від помилки на ціле життя.

vikad
02.04.2012, 12:27
На науці священник повинні говорити про дошлюбний секс і погляд на нього Бога. (А ще раніше повинні про це говорити батьки)
Мені здається, що "после боя руками не машут" - залетіли (чи то завагітніли) - проблема не в цьому. Сама вагітність не є гріхом, а гріхом є те, що призвело до неї - дошлюбний секс. Коли дівчина вже вагітна, їй потрібно лише думати про те, як виносити і народити здорову дитину, бути їй хорошою матір'ю і т.п. А не про те, як вийти заміж і зробити так, щоб під суконкою животик не торчав.
Хоча особисто я проти дошлюбного сексу, хоча вважаю це питанням сумління і стосунків з Богом кожної людини особисто.

Щодо прикладів, то можна знайти мільйон позитивних і таку ж кількість негативних прикладів "зальоту" - все залежить від того, як шукати.

Materynka
02.04.2012, 12:53
сповіді, що вагітна, хоча не питав мене і я могла змовчати
В мене шок, ви сповідаєтесь для священика чи для себе?
Але вирішили попробувати вагітніти, бо знаю знайомих в яких були проблеми з вагітністю, тай на себе страхи переносила. І завагітніла з першого разу
То я розумію ви пробували чи можуть в вас бути діти, а якщо б результат виявися негативним, та ще й через вас, весілля б не розпалось?
мене деколи просто вбиває, коли чоловіки кажуть приблизно таке як ви написали, ну треба все пробувати до весілля, а то вдруг не підійдемо один одному в сексуальному плані, або ж дівчина не зможе мати дітей, як на мене це просто образливо імхо

vikad
23.04.2012, 15:15
То я розумію ви пробували чи можуть в вас бути діти, а якщо б результат виявися негативним, та ще й через вас, весілля б не розпалось?
мене деколи просто вбиває, коли чоловіки кажуть приблизно таке як ви написали, ну треба все пробувати до весілля, а то вдруг не підійдемо один одному в сексуальному плані, або ж дівчина не зможе мати дітей, як на мене це просто образливо імхо

Згідна! І скільки разів "пробувати"? 5-10-100???
Коли Бог створив Єву для Адама, він не казав:"На попробуй, якщо не підійде - зроблю другу!" А сказав:"Приліпиться чоловік до жінки і стануть вони одним тілом..." А то виходить приліпиться-відліпиться-приліпиться до другої-відліпиться і т.д.

Dzvinkalviv
23.04.2012, 15:51
одна пара після кількох занять відмінили весілля
я також відмінила шлюб після наук, і дуже рада, що прийняла таке рішення, бо зробила б велику помилку взявши шлюб з своїм колишнім!

olegignatenko
23.04.2012, 19:43
Нещодавно дізналась , що моя подруга вийшла заміж , будучи на 2-му місяці вагітності ! Це був для мене шок ,оскільки знаємось з дитинства , виховані в християнському дусі і вона ревна християнка , яка завжди берегла свої переконання ! Завжди мала її за приклад , бо я далеко не ідеальна і характер запальний , а вона - сам спокій і врівноваженість і тут таке !
Звичайно , це її справа , але все ж ніяк не можу оговтатись - вона завжди засуджувала такі вчинки , я її захищала перед друзями які її "розкусили " ранійше за мене - і саме для мене болюче ,це те ,що вона ніякої вини за собою не чує , говорить , що в неї все добре і заміж вона виходила дівчиною !
Як тоді в неї на 6-му місяці після весілля народилась 9-ти місячна дитина ? Це якесь "непорочне зачаття" ?
Думаю ,що на протязі вагітності Бог говорив до неї ,щоб визнала свій гріх і покаялась , бо дуже важко в неї проходила вагітність і ологи були дуже складні , але вона не покаялась !
Моє ставлення до таких речей є негативне - якщо маєш переконання -то тримайся їх !

Liliyah Romanova
23.04.2012, 20:06
Моє ставлення до таких речей є негативне - якщо маєш переконання -то тримайся їх !
Ніхто не є ідеальний. Прийде час і вона визнає то перед собою, може, й перед вами (якщо в тому дійсно буде потреба). Те, що вона не визнає чогось, не значить, що вона то робить із гордості, може, просто ще не має сміливості зізнатися або пробачити, собі в першу чергу.
Не судіть її. Для вас тут теж є шанс для зростання. І не має значення, хто виглядає ідеальним, а хто ні. Бог любить і вас, і її.

olegignatenko
23.04.2012, 20:17
Не судіть її
Та я ,напевно , її не засуджую - просто ще не розібралась , як з нею говорити ?
Дуже образливо за неї , бо хлопець , за якого вона вийшла заміж , дуже довго не хотів з нею одружуватись і одружився тільки через це !
Хочеться , щоб вона була кохана і щаслива , але в такій ситуації - хто знає ...
Тут набагато глибше питання , бо ми з нею разом багато через що пройшли і вона мені , як сестра ...
Мабуть , коли нарешті побачимся і поговорим все стане на свої місця ))))

Mariya
23.04.2012, 21:02
але вона не покаялась !

А чому ви думаєте, що вона перед Богом не покаялась?

olegignatenko
24.04.2012, 02:27
А чому ви думаєте, що вона перед Богом не покаялась?
Ну , по-перше ,мають бути плоди покаяння і по людині має бути видно , що вона справді шкодує про вчинене !
А по-друге , я вже не перший рік її знаю і бачу ,що вона не шкодує ,хоча можливо тепер ,вона дійсно щиро покаялась ???
Але ,це вже ,напевно в іншу тему ?

Patty
24.04.2012, 09:28
Як тоді в неї на 6-му місяці після весілля народилась 9-ти місячна дитина ? Це якесь "непорочне зачаття" ?
Думаю ,що на протязі вагітності Бог говорив до неї ,щоб визнала свій гріх і покаялась , бо дуже важко в неї проходила вагітність і ологи були дуже складні , але вона не покаялась !

"Вона не покаялась".. Припустимо, не вдягнула власяницю і не каялася привселюдно в сльозах. Але чи мусила це робити саме таким чином?

Так само я б не стала важку вагітність називати однозначно "карою за гріхи"...

І у причинах одруження я б на Вашому місці не копалася з таким негативом, тим більше, що вона Вам "як сестра".. Не судіть, і не судимі будете.

Щодо "Маєш свої переконання - тримайся їх". Навіть найдостойніші християни не завжди успішно боролися з гріхом.. Всі ми люди, і всі грішні. А засуджувати з того, що лежить на поверхні, і тим більше казати про "справедливість кари Господньої" - чи не забагато на себе беремо?

З особистого досвіду (не сприйміть за образу), навіть найбільш побожна і на словах праведна людина може мати далеко не чисте сумління. І до того залюбки засуджує інших. Це нормально?

xsanka
24.04.2012, 20:12
Звичайно , це її справа , але все ж ніяк не можу оговтатись - вона завжди засуджувала такі вчинки , я її захищала перед друзями які її "розкусили " ранійше за мене - і саме для мене болюче ,це те ,що вона ніякої вини за собою не чує , говорить , що в неї все добре і заміж вона виходила дівчиною !
В мене просто слів нема... Як таке можна писати, а яке ви право маєте когось засуджувати чи вимагати пояснення. Чи Ви хочете щоб вона просила вибачення у Бога, у людей привселюдно, чи перед Вами. Я щось того не розумію...Я думаю Ви просто ображені що вона з Вами не поділилася цією новиною, але мені не дивно чому(Ваше ставлення). І ви ще називаєте її подругою,сестрою. Та сестру треба підтримати і радіти з нею.
От вбийте мене я не розумію...як можна так писати за вагітність...Важка вагітність це кара за гріхи? Ще скажіть що хвора дитина це кара... Ви краще візьміть Біблію почитайте а не судіть і вчіть.

Liliyah Romanova
24.04.2012, 20:16
xsanka, а ваш допис можна брати за приклад того, ЯК не судити?

xsanka
24.04.2012, 20:19
Щодо "Маєш свої переконання - тримайся їх". Навіть найдостойніші християни не завжди успішно боролися з гріхом.. Всі ми люди, і всі грішні. А засуджувати з того, що лежить на поверхні, і тим більше казати про "справедливість кари Господньої" - чи не забагато на себе беремо?
Дуже гарно сказано. Згідна.

---------- Додано в 16:18 ---------- Попередній допис був написаний в 16:17 ----------

Я не суджу, я просто не розумію, як можна так написати...

---------- Додано в 16:19 ---------- Попередній допис був написаний в 16:18 ----------

Я ніколи нікого не вчу, і не засуджую, бо вважаю що немаю права. Але я тут не змогла змовчати.

olegignatenko
24.04.2012, 20:48
Так само я б не стала важку вагітність називати однозначно "карою за гріхи"...
Я не говорила , що Бог її карав таким чином - я мала на увазі , що деколи Бог говорить до людей через певні ситуації ,закликає їх покаятись і змінитись !
Тема називається "Вагітна наречена " і тут ми обговорюєм ставлення до цього питання , а не конкретні дописи людей ,як от мій !
Моє ставлення до цього таке : "ЦЕ ГРІХ І КРАПКА !!!"
Тепер вкаменуйте мене за це !

Liliyah Romanova
24.04.2012, 21:20
Я не суджу, я просто не розумію, як можна так написати...
Можна. Якщо є образа й розчарування.
Мене колись дуже вразило, що добра подруга мала відносини з одруженим чоловіком. А я ще й дізналася від третіх людей... Було дуже боляче. Засуджувати я її не засуджувала, але прийняти то було дуже важко.
Люди різні й кожен по-іншому висловлює свою образу, біль і розчарування.
Я не говорила , що Бог її карав таким чином - я мала на увазі , що деколи Бог говорить до людей через певні ситуації ,закликає їх покаятись і змінитись !
Бог є Любов. Карає не Він нас, бо не має потреби. Караємо ми себе самі, своїми вчинками.
Дошлюбні відносини є гріхом, бо то не є "наша" особа, навіть якщо плануємо шлюб. Проте вагітність, дитина - це ДАР. Величезний дар. І знову ж таки, якщо щось іде не так, то це не Бог нам "пальчиком махає", то все випливає наслідком з наших учинків. Бог нам допомагає ті всі наслідки перейти. І завжди чекає нашого покаяння. Треба вміти бачити Його Люблячим Батьком, який усе прощає, а не суддею чи палачем.

нталька
24.04.2012, 21:22
Ну , по-перше ,мають бути плоди покаяння і по людині має бути видно , що вона справді шкодує про вчинене !
Скажіть, будь ласка, а які це видимі плоди покаяння в даному випадку?

tanchyk
24.04.2012, 21:36
що вона ніякої вини за собою не чує
Яку вину вона повинна розуміти? що завагітніла? Так, секс до шлюбу є гріхом, але про що вона має каятись. Що завагітніла? Ви впевненні що вона це зробила навмисно? Чи треба було покаятись і зробити аборт?
Чи вас просто, банально злить, що ви про це не перші дізналися чи шкодуєте того хлопця, який мусив одружитися, чи ....?

Думаю ,що на протязі вагітності Бог говорив до неї
Звікдки ви знаєте, що Бог до неї говорив.

Потіштеся за неї, за її дитинку і просіть в Господа щоб дав здоров"ячка її дитинці!

Liliyah Romanova
24.04.2012, 21:39
А по-друге , я вже не перший рік її знаю і бачу ,що вона не шкодує ,хоча можливо тепер ,вона дійсно щиро покаялась ???
Жінка має сім'ю, дитину. В такій ситуації було би дивно, якби вона голову попелом посипала. Якщо вона розкаялася, то цього ніхто не знатиме, окрім неї та Бога. Вона більше нікому не зобов'язана нічого пояснювати. І Бог нам каже прямо: "хто без гріха, хай перший кине камінь". А це значить не просто не судити, це значить не дивитися на людину через її гріх. Вашим завданням зараз є навчитись дивитися на неї "через очі Бога". Вона далі є тою самою чудовою людиною, ніщо в ній не змінилося з того справжнього, що ви знали. Є проступок, але він - не причина, аби перекреслювати дружбу й любов до цієї людини.

Patty
25.04.2012, 08:31
Є проступок, але він - не причина, аби перекреслювати дружбу й любов до цієї людини.
Власне, я також не розумію поведінки друзів, які вимагають "зізнайся, покайся". Перед якими треба себе, або подругу "захищати". Якби я опинилася в такій ситуації, подібна поведінка мене б тільки віддалила від шанованого товариства. Так за один проступок можна людину задзьобати до того, що почуватиметься між друзями мало не блудницею..
Тема називається "Вагітна наречена " і тут ми обговорюєм ставлення до цього питання , а не конкретні дописи людей ,як от мій !
Моє ставлення до цього таке : "ЦЕ ГРІХ І КРАПКА !!!"
Моє ставлення дещо відрізняється. Гріх - це не вагітна наречена, а дошлюбні інтимні стосунки, незалежно від того, чи "шило вилізло з мішка". Декому "щастить" їх мати, і не завагітніти до шлюбу, і про це може ніхто ніколи навіть не здогадуватися. Відповідно і оточуючі сприйматимуть її як порядну, віруючу дівчину. І можна жити з гордо піднесеною головою - бо ж вийшла не по зальоту, на щастя..

Розмова без обговорення конкретних прикладів і дописів мені виглядає на чисту теорію, відрівану від життя.. Тоді можна просто поставити галочку в голосуванні..

А вже хто як сприймає власний гріх, як виявляє покаяння, це вже питання відносин людини з Богом, а не з коліжанками. І покаяння не мусить бути очевидним для інших, тільки щоб зберегти їх добре ставлення до жінки.. До речі, самій цікаво, які б то мали бути "видимі плоди"? :)
Тепер вкаменуйте мене за це ! Ну я каменувати точно не збираюся :) Ні Вас за Вашу думку, ні вагітних наречених, хоч би який був їх гріх і покаяння.. :)

tanchyk
25.04.2012, 20:25
В цій ситуації мене дивує лише одне, що ПОДРУГА за це образилась і вимагає пояснення!

Liliyah Romanova
25.04.2012, 21:58
В цій ситуації мене дивує лише одне, що ПОДРУГА за це образилась і вимагає пояснення!
Людина прийшла й виписала свій жаль на форумі. Кримінал? У темі про свекрух і не таке виписують, і нікого то не дивує...
Чи ви припускаєте, що так само говорить "наживо"?

zaderyshka
25.04.2012, 22:09
ПОДРУГА за це образилась і вимагає пояснення
Я особисто можу зрозуміти таке обурення. В мене була знайома яку всі вважали сильно моральною і віруючою і бла-бла-бла. А виявилось все зовсім не так. Це швидше внутрішнє незадоволення, що наче мав образ людини, навіть як приклад собі ставилось, а він виявився не таким насправді. Це не є побажання чогось злого людині, просто як кажуть росіяни "недоумение"складно мені український аналог підібрати.

tanchyk
25.04.2012, 22:27
свекрух і не таке виписують,
Свекрухи не є вірними подругами, зазвичай!
Я не мала наміру образити, просто мені дивно таке чути від подруги!!!!! про подругу. Я б в такому випадку тішилась за неї.
А з іншого боку, якщо подруга не сказала їншій про вагітність, то напевно це не справжня подруга.
Це просто моє бачення ситуації. В жодному випадку не хотіла когось образити.

Patty
25.04.2012, 23:45
В мене була знайома яку всі вважали сильно моральною і віруючою і бла-бла-бла. А виявилось все зовсім не так. Це швидше внутрішнє незадоволення, що наче мав образ людини, навіть як приклад собі ставилось, а він виявився не таким насправді.
У мене теж була подібна ситуація, це справді для мене було шоком, розчаруванням і "відкриттям очей". Насправді, дійсно головне не виливати "наживо" весь цей негатив на людину, яка для тебе важлива.. Сподіваюся, що в даному випадку так воно і є..
А з іншого боку, якщо подруга не сказала їншій про вагітність, то напевно це не справжня подруга.Як сказати.. В кожного своя "межа приватності".. Я теж деяким подругам повідомила про вагітність вже на пізніх термінах або й "по факту народження". І ніхто не образився ніби.. :)

olegignatenko
26.04.2012, 00:14
Сподіваюся, що в даному випадку так воно і є..
Цитата:
Так воно і є , бо дізналась про все вже після народження її синочка і не мала ще можливості поговорити з нею наживо , але думаю , що і не варто вже , бо минув час і воно вже якось звиклося !

Mariya
27.04.2012, 20:03
Про "покаятися перед Богом". Ваша товаришка перед тим як шлюб брати мала піти до сповіді. А щоб сповідь була дійсною, їй треба було розкаятися в своїх гріхах. Тому мене трохи здивувала ваші слова. Тобто, як я собі думаю, вона покаялась перед Богом.

А то, що не розказала про вагітність, то таки образливо. Але шо ж тут поробиш?

Mammy
22.06.2012, 13:04
Виходять, ще й як! І я, і більшість моїх подруг виходили заміж цнотливими, і зараз мають щасливі сім ї з діточками. Я думаю не потрібно ставити всіх під одну лінію-"зараз всі такі" Це не так.
особисто я вважаю, що інтимні стосунки до шлюбу-це гріх.

ckorpionsha
22.06.2012, 13:25
А з іншого боку, якщо подруга не сказала їншій про вагітність, то напевно це не справжня подруга.
є такий забобон, що не тре казати всім, що вагітна, бо дитина почне пізно говорити. Може тут і цей випадок?! Мені моя кумася тоже не сказала, що вагітна, як дзвонила, запрошувала на весілля. Але за це я не вважаю її не справжньою подругою чи маю ображатись. Аби діти були здорові.

Antivirus
22.06.2012, 14:34
В принципі нічого поганого не бачу. Краще бути вагітною нареченою, ніж такою, що зробила переривання вагітності.

Gydzuk
22.06.2012, 16:21
особисто я вважаю, що інтимні стосунки до шлюбу-це гріх.

на мою думку, гріх - то вбивство, крадіжка, обман
а секс то не гріх
знаєте, в дечому оті релігійні заборони щодо дошлюбного сексу нагадують мені часи, коли люди одружувались з тим, кого обрали їм батьки, часто проти їхньої волі. До чого я веду - до того, що ви ж обираєте собі чоловіка за багатьма критеріями: внутрішній світ, погляди, характер, виховання, зовнішність врешті-решт...але от скажіть, невже по-вашому статеві стосунки у шлюбі настільки другорядні, що у випадку повної несумісності партнерів, їм треба закрити на це очі? якщо чоловік не задовольнятиме у ліжку, бо він там не такий як собі мріяли, то що робитити: псувати собі життя, тепрлячи це чи розвестись(що по-церковному означатиме гріх:)) ну то як?

щоб уникнути непорозумінь одразу зауважу, що я не за секс з усіма підряд, але дошлюбний секс з коханим - не бачу в тому ніц страшного і тим паче грішного

Mammy
22.06.2012, 17:33
А якщо буде несумісність, то ви попробуєте другого, третього... та й отримаєте
секс з усіма підряд
Якщо чесно, я не зовсім розумію слова про повну сексуальну несумісність. Для мене сексуальна несумісність схоже на "не зійшлись характерами". Як добре ви б не знали свого нареченого, все одно ви будете змінюватись, підлаштовуватись одне під одного, і це не лише в побутових речах, а й в інтимних стосунках теж.
І я все ж таки вважаю, що це гріх, адже це свідоме порушення того, про що говорить Біблія: «Нехай буде в усіх чесний шлюб та ложе непорочне; а блудників та перелюбників судитиме Бог» (Євр. 13:4).
Суспільство називає дошлюбні зв’язки вільним коханням, а Біблія – блудом, з чим я й погоджуюсь. Не хочу нікого з вас образити, але це дуже серйозні речі і називати їх просто "випробуванням партнера" я не можу!:unknown:

Gydzuk
22.06.2012, 17:40
А якщо буде несумісність, то ви попробуєте другого, третього... та й отримаєте

щось я отого не дуже зрозуміла)

я не сперечаюсь з вами , просто мені цікава та дискусія)

Руда Лисиця
22.06.2012, 17:43
Для мене сексуальна несумісність схоже на "не зійшлись характерами"
свого часу зустрічалася з хлопцем...і отак після кожного разу мене просто напросто скручувало живіт. я не могла розігнутися.
я думала, та то таке..та підлаштуємся.
ні, нічого не мінялося. з часом я зрозуміло що не він мій єдиний.

в мене був не один..не десяток звісно, але не один партнер. Я про це зовсім не шкодую. З кожним з них були в мене доволі тривалі стосунки, не день, не тиждень, не місяць.

Зараз з єдиним-коханим. У нас нема претензій про колишніх партнерів один до одного. Проте я зразу відчула, що ми "налаштуємся" там.
Зараз ми працюємо над стосунками, мріємо створити сім"ю, мріємо про діточок.
Проте без того досвіду що в мене за плечима вже є, не впевнена що ці були б такими, як є.

---------- Додано в 16:43 ---------- Попередній допис був написаний в 16:42 ----------

Не секс єдиний, проте все-таки він вагоме місце займає в стосунках пари

Rosynka
22.06.2012, 17:44
Впевнена, що якщо люди кохають, плюс
внутрішній світ, погляди,
характер, виховання, не викликають негативних емоцій, то питання про сексуальну несумісність не виникатиме.

Liliyah Romanova
22.06.2012, 17:49
А що тут незрозумілого? Скільки є такого, що сплять із "єдиним і назавжди коханим", а потому він раптом стає "зовсім не той" і "єдиний і коханий" з'являється інший. Як на мене, то є поспішання. Зрозуміти, що це не та особа, можна й без допускання тої особи в сокровенне.

Чоловік зараз проходить лекцію з психології в університеті для тих, хто працює з парами до шлюбу й уже подружніми. Був щиро здивований, що психолог, який відверто визнає, що він геть нерелігійна особа, говорить про величезну шкоду інтиму передшлюбним стосункам. Суто з точки зору людської психології.

Mammy
22.06.2012, 17:52
Я мала на увазі при несумісності з однією людиною, ви шукатимете іншу? Тоді й отримаєте секс з багатьма...
Не секс єдиний, проте все-таки він вагоме місце займає в стосунках пари
Згідна! І навіть дуже вагоме, але тим не менше секс до шлюбу для мене неприпустимий!
Впевнена, що якщо люди кохають, плюс з
Цитата:
внутрішній світ, погляди,
характер, виховання,
не викликають негативних емоцій, то питання про сексуальну несумісність не виникатиме.
Згідна з Росинкою, до того ж знаю безліч таких випадків.

я не сперечаюсь з вами , просто мені цікава та дискусія)
Дякую :) Мені теж...

Руда Лисиця
22.06.2012, 18:01
але тим не менше секс до шлюбу для мене неприпустимий!
у кожного свої погляди на життя і свій власний вибір у вчинках. :girl_wink:

---------- Додано в 17:01 ---------- Попередній допис був написаний в 16:54 ----------

Я мала на увазі при несумісності з однією людиною, ви шукатимете іншу? Тоді й отримаєте секс з багатьма..
знаєте, якщо чесно я дууууже рідко чула про несумісності. Зазвичай стосунки просто не складаються(я маю не увазі не сексуальне підгрунтя, і не ефемерне "не склалося"). Від ліні, від розчарування в партнері, від усвідомлення того, що насправді закоханість минула, і вже стосунки просто звичка...З різних причин одним словом. Суть не в тім.
Просто починаючи зустрічатися з людиною, іноді очікуєш серйозно розвитку стосунків, і хочеш відчути людину сповна. І в фізичному розумінні теж. Але з різних причин стосунки припиняють. А згодом можна зустріти гіпотетичного "Того". І так може бути два-три "тих", поки дійсно не зустрінеш Того.

Для мене ті моменти "сакральні". Я стаю одним цілим з Ним.Адже там теж проявляються чисті емоції, єднання і злиття б навіть сказала.

Gydzuk
22.06.2012, 18:12
Чоловік зараз проходить лекцію з психології в університеті для тих, хто працює з парами до шлюбу й уже подружніми. Був щиро здивований, що психолог, який відверто визнає, що він геть нерелігійна особа, говорить про величезну шкоду інтиму передшлюбним стосункам. Суто з точки зору людської психології.

знаєте, моя думка така, що кожен робить те, що вважає за потрібне
і особисто для мене думка психолога не є останньою інстанцією - це лише один з багатьох поглядів на це питання.

ще мені здається, що варто поважати погляди інших людей, навіть якщо вони розходяться з вашими...

мені часто траплялись так звані фанатики, тому я дуже обережно ставлюсь до авторитарних висловлювань і нав'язувань власної думки, адже невміння слухати іншого багато про що говорить

Mammy
22.06.2012, 18:21
я дууууже рідко чула про несумісності.
Якщо чесно я теж рідко про це чую, і для мене воно звучить більше як виправдання своїх вчинків.
очікуєш серйозно розвитку стосунків, і хочеш відчути людину сповна. І в фізичному розумінні теж
Але для чого спішити пізнавати людину в фізичному плані, якщо вона через якийсь час може не виправдати твоїх бажань і без того...
Для мене ті моменти "сакральні". Я стаю одним цілим з Ним.Адже там теж проявляються чисті емоції, єднання і злиття б навіть сказала.
Однозначно!!! Але чи не ліпше, щоб ті "сакральні" моменти були освячені Богом і лише з однією людиною?

Liliyah Romanova
22.06.2012, 18:22
знаєте, моя думка така, що кожен робить те, що вважає за потрібне
Так і є.
Я лише кажу про те, що навіть не дивлячись із точки зору релігії, будувати відносини, починаючи з інтиму, є шкідливим для стосунків, особливо в майбутньому.
Біблія дає "природні" поради, тим і корисні власне. В цьому питанні також.
У цій темі кожен просто висловлює свою думку. Все одно ніхто не буде прислухатися, а чинитиме так, як вважає властивим і потрібним для себе.
Однозначно!!! Але чи не ліпше, щоб ті "сакральні" моменти були освячені Богом і лише з однією людиною?
Ну, не всі шукають Божого благословення своїх відносин.
Хоч ми й у розділі релігійних тем, та все ж...

Mammy
22.06.2012, 18:28
мені здається, що варто поважати погляди інших людей, навіть якщо вони розходяться з вашими...
Про неповагу до Ваших поглядів мова не йде... Ми просто обгрунтовуєм свої думки...
кожен робить те, що вважає за потрібне
Я згідна з цим, але й кожен буде відповідати за свої вчинки, які тягнуть за собою наслідки.
Дякую за спілкування:girl_bye:

Руда Лисиця
22.06.2012, 18:33
Але для чого спішити пізнавати людину в фізичному плані
а ви думаєте, що в той момент думається про поспішання? думки є, що це ось - він!

знаєте, я не вважаю себе дуже релігійною людиною..але це вже суто мої проблеми, мого світосприйняття і способу життя.
я волію насолоджуватися тими моментами вже, а не ефемерної "першої шлюбної ночі", яка буде невідомо коли.

Mammy
22.06.2012, 18:42
Дякую за Вашу думку і це справді
суто мої проблеми
Але перша шлюбна ніч це зовсім не ефемерна річ...
Як я вже написала:
кожен буде відповідати за свої вчинки, які тягнуть за собою наслідки.:bye2:

Руда Лисиця
22.06.2012, 18:47
Але перша шлюбна ніч це зовсім не ефемерна річ.
ну, знаєте...я не знаю коли в мене буде законна "перша шлюбна ніч"...Може через рік, може через два. А може через три роки.
Ми знаємо що ми вже сім"я, і законною в очах держави теж будем. Але в силу логічних для нас причин, це буде нескоро.
Я не зациклююся на тій даті. В мене хороші міцні стосунки вже і тут і зараз. Мені не треба для цього шлюбу і штампу в паспорт. Всього лиш.
Я поважаю тих, хто чекає. Це треба мати віру і терпіння.
У мене на це просто інші погляди. Всього лиш.

Liliyah Romanova
22.06.2012, 18:58
Мені не треба для цього шлюбу і штампу в паспорт. Всього лиш.
Оскільки розділ таки релігійний, то відпишу на це.
Штамп у паспорт - це "всього лиш", нехай. Однак шлюб - це не для галочки. Як на мене, якщо вже люди беруть шлюб, то це має бути свідомий крок. Та й не беруть шлюб для того, щоби "мати хороші міцні стосунки". Шлюб беруть тому, що будують відносини не на двох "Я", а на "Ти" і "ми". І вважають то фундаментом як хороших відносин, так і хорошого інтиму. Комусь добре з тим, що він має інтим до шлюбу, й кількість партнерів не має значення, а хтось із одним єдиним чується, що не хоче зривати неспілих яблук і воліє почекати.

Руда Лисиця
22.06.2012, 19:00
Комусь добре з тим, що він має інтим до шлюбу, й кількість партнерів не має значення, а хтось із одним єдиним чується, що не хоче зривати неспілих яблук і воліє почекати.
кожному своє))

Liliyah Romanova
22.06.2012, 19:04
кожному своє))
Ну, про то й мова.
Тому є одна тема в релігійному розділі та схожа - в Будуарі. :wink:

Руда Лисиця
22.06.2012, 19:11
є одна тема в релігійному розділі
еее,ні...це ж розділ Філософська та релігійні посиденьки...так що тут і можна просто пофілосовствувати про сферичне "щось" у вакуумі :girl_wink:

Маруся-мама
22.06.2012, 19:11
кожному своє))

Та може і своє, тільки вже довели вчені, що інтимні контакти жінки відбиваються на її майбутньому потомстві. Нераз кажуть, що дитина не схожа на нікого з родини, а це тому, що в жінки був перший мужчина який "поставив на ній своє клеймо". Тому, багато жінок які є свідомі саме таких цікавих речей які діяться з людським тілом і так званним генним кодом, вважають і чекають, і уникають інтимних відносин як найдовше.

Так, кожен сам собі робить вибір, і кожен за свій вибір буде відповідати. Не має значення релігійність людини, вибір завше несе за собою наслідки.

Руда Лисиця
22.06.2012, 19:18
що інтимні контакти жінки відбиваються на її майбутньому потомстві. Нераз кажуть, що дитина не схожа на нікого з родини, а це тому, що в жінки був перший мужчина який "поставив на ній своє клеймо".
так само читала роботи які теорії телегонії розбивали геть наніц. тому давайте не будем зараз цю тему зачіпати...

Olka Sherolka
22.06.2012, 19:22
вже довели вчені, що інтимні контакти жінки відбиваються на її майбутньому потомстві
це ви про телегонію? а є якісь доступні наукові дослідження цієї теорії? саме на людях, не на зебрах і конях, наукові пояснення, особливо цікавить пояснення генетиків - звідки беруться гени, які відповідають за подібність до першого партнера, при тому що генетичний батько інший? давно чую про цю теорію, але не знаходила жодних конкретних досліджень, лише приклади і філософсько-психологічне обгрунтування, якщо щось маєте - поділіться, будь ласка

Музик
22.06.2012, 19:37
а це тому, що в жінки був перший мужчина який "поставив на ній своє клеймо"
як на мене, телегонія - це просто ще один спосіб довести, що жінка повинна бути лише з одним чоловіком, а чоловік - з тою кількістю жінок, з якою хоче. Хоч в мене був лише один партнер - мій чоловік (правда до шлюбу), ця теорія чомусь постійно мене ображає і викликає протест

Made in USSR
23.06.2012, 00:37
хотіла я перечитати всі сторінки теми, але шо ся називає ніалісіліл))) наразі я так розумію найбільше обурює народ одягання білої сукні на 9 місячний живіт і статеве життя до одруження. щодо сукні, то вона вже давно втратила всі можливі і неможливі значення, тепер то просто єдино можливий варіант гардеробу для нареченої, бо як її ще ідентифікувати пяним гостям серед інших? (жартую))) а щодо інтиму до шлюбу...ану, дівчатка, тільки чесно, хто йшов до вінця цнотливою? розумію, що на відверті відповіді марно сподіватись, але просто задумайтесь про себе, а тоді вже розкидайтеся вердиктами... ну і для любителів Біблії: нехай той хто без гріха перший кине в мене камінь.

Liliyah Romanova
23.06.2012, 00:59
і статеве життя до одруження
Чому обурює? Кожен сам своє життя будує. Просто писали, хто вважає це для себе неприйнятним, а для кого в цьому нема ніц страшного.
От забава для вагітної, з алкоголем і всіма наслідками - не знаю навіть...
Я би робила або на дуже ранньому терміні весілля, або вже після народження дитини, а не вбирала би вагітну білу сукню. :pardon:
ну і для любителів Біблії: нехай той хто без гріха перший кине в мене камінь.
Любите розкидатися загальними фразами про всяк випадок? Бо тему
ніалісіліл
:wink:

Made in USSR
23.06.2012, 01:01
Любите розкидатися загальними фразами про всяк випадок? Бо тему
Цитата:
Допис від Made in USSR Переглянути допис
ніалісіліл
неосилила прочитати всі сторінки, але суть вловила...
люблю посиденьки, але тутешня манера засуджувати когось тільки за те що має іншу думку мене просто вибиває з колії

Liliyah Romanova
23.06.2012, 01:05
неосилила прочитати всі сторінки, але суть вловила...
Як на мене, голосування говорить дуже багато.
Вважаєте, що можете змінити інших такою манерою висловлювання? :wink:
Зазвичай, якщо хтось говорить про каміння, то й сам пару жбурляє в той момент.

Made in USSR
23.06.2012, 01:12
Вважаєте, що можете змінити інших такою манерою висловлювання?
чесно? навіть не намагаюсь.

азвичай, якщо хтось говорить про каміння, то й сам пару жбурляє в той момент.
аж ніяк. просто мені цікаво, чи насправді всі, хто так розпинається на рахунок чистоти нареченої самі слідували цьому.

Liliyah Romanova
23.06.2012, 02:00
аж ніяк. просто мені цікаво, чи насправді всі, хто так розпинається на рахунок чистоти нареченої самі слідували цьому.
Як на мене, зазвичай проблема є зовсім не в тому, ЩО говорить людина, а як щодо цього почувається той, хто читає. Відповідно спокійні слова про те, що для когось це є неприйнятним (а не, що це для всіх так має бути), сприймаються вштики і як "кидання каміння". Тому я й не розумію таких загальних фраз, хоча реакція доволі логічна.

Маруся-мама
23.06.2012, 03:13
вже після народження дитини

Я за весілля після народження дитини, якщо вже так сталось. Ну або й справді на дуже ранньому терміні. Всетаки молода з великим пузьом - нефайно виглядає.

Зі мною працює одна, то вона зараз ніжданно нігадано завагітніла. Саме цікаве, що до того як завагітніла називала свого хлопця з яким співживе вже багато років просто бойфрендом, а сьогодні сказала на нього хазбенд. Цікаве таке формулювання. Проте, саме весілля вона робитиме через рік, після народження дитини.

Доречі, щодо теорії, і ніби вона дозволяє чоловікам все а жінок обмежує в діях. Теорія нічого сама по собі нікому не забороняє. Кожна людина сама обирає. І чистота до подружжя повинна зберігатись як хлопцем так і дівчиною. Але чомусь вважається, що мужчинам можна все... це неправда, і далеко не всі провадять бурне статеве життя до одруження.

Patty
23.06.2012, 09:57
ану, дівчатка, тільки чесно, хто йшов до вінця цнотливою? розумію, що на відверті відповіді марно сподіватись, але просто задумайтесь про себе, а тоді вже розкидайтеся вердиктами..
Добре, ідемо в глибокий оффтоп. Я йшла, і що? Не тому, що жаба, яку ніхто не хтів. Просто не мала бажання розмінюватися на тимчасових чоловіків в моєму житті, хоч часом стосунки були чудові, і чому б їх було не поглибити. Але вірите, жодного разу не пошкодувала про те, що цього не зробила. Життя показало, що це таки не ті, з ким можна мати сім"ю і бути щасливою, навіть "не доходя до постели".
І, ви не повірите, я таки зустріла того Єдиного. І він не тягнув мене до ліжка до шлюбу ))
І.. (приготуйтеся, щоб не впасти) я в нього теж перша. Вже бачу ваші іронічні посмішки, але це таки правда )) Тільки його мотиви дещо відрізняються від моїх. Правду кажучи, виявилося, що в мого чоловіка набагато сильніші релігійні переконання, ніж у мене)) І при цьому я якось не почуваю себе дружиною фанатичного місіонера.
І, що найцікавіше, у нас повна гармонія в інтимних стосунках, і нам від початку було добре разом. Народження дитини, звичайно, внесло деякі корективи в наше інтимне життя, але від того воно не стало гіршим.
І ми (о диво!) не ставимося з презирством до наших родичів, які жили/живуть статевим життям до шлюбу або в цивільному шлюбі. Або хто вийшов заміж по зальоту. Кожному своє.
Короче, и невозможное возможно. Тому давайте не тикати одне в одного пальцями і кидати камінням.

Mammy
23.06.2012, 10:13
хто йшов до вінця цнотливою?
Про це мова вже йшла :) такі екземпляри існують :girl_yes2:
нехай той хто без гріха перший кине в мене камінь.
Наскільки я пам'ятаю, каменями ніхто не розкидувався, а просто доводилась певна думка, і не треба так гостро сприймати все на свій рахунок :)
Є дівчата, які берегли себе до шлюбу, є такі, що вважають секс до шлюбу абсолютно припустимий, і тут кожен обгрунтовує свою думку, а не використовує
манера засуджувати когось тільки за те що має іншу думку:wink:

---------- Додано в 09:13 ---------- Попередній допис був написаний в 09:01 ----------

І, ви не повірите, я таки зустріла того Єдиного. І він не тягнув мене до ліжка до шлюбу ))
І.. (приготуйтеся, щоб не впасти) я в нього теж перша.
І я зустріла :) і теж була в нього перша, як і він у мене, так що чудеса трапляються:connie_pull-pigtail

Made in USSR
23.06.2012, 23:14
І, ви не повірите, я таки зустріла того Єдиного
чого ж не повірю? льохко повірю.
І.. (приготуйтеся, щоб не впасти) я в нього теж перша. Вже бачу ваші іронічні посмішки, але це таки правда ))
дійсно чуть не впала, але то стілець поламаний просто))) насправді я рада за Вас і поважаю таке рішення Вашої сім*ї.
от в чому різниця (важко пояснити то в рамках форуму, за кавою ми б порозумілись краще): одні приймають позицію інших і все, а інші теж нібито приймають, але потім іде отой прикрий додаток на рахунок совісті і моральності ( наприклад: мені все рівно, просто в кожного свої поняття про совіть та мораль, десь так....) ось що я хотіла донести...ми нібито і приймаємо позицію інших, але тим не менше засуджуємо, хоч і завуальовано.
ну і раз пішла така тема, то мій чоловік був в мене першим але все сталось ще до весілля. і я про це зовсім не шкодую.

Patty
25.06.2012, 08:53
прикрий додаток на рахунок совісті і моральності ( наприклад: мені все рівно, просто в кожного свої поняття про совіть та мораль, десь так....)
Ну так ніби мораль одна на всіх (мала би бути), і куди ж без неї у розділі "філософські та релігійні".)) І в совісті теж ніби немає нічого прикрого. )) А те, що кожен з нас (і я також, зрештою) допасовуємо її до себе в різних моментах, погодьтеся, все ж неправильно. І мені завжди цікаво почути іншу позицію, принаймні аргументи "чому так". Особливо коли я їх для себе явно не бачу ))

Але, коли йдеться розмова про те, що типу "не може бути такого", "а хто з вас", "подивіться на себе", і "вердикти" (??? о вищий суд ДП!) то таке в принципі можна написати в кожну тему розділу, та що там розділу, форуму. І це також багатьох зачіпає, правда?

Хоча я собі до серця такі речі не беру взагалі, в якій би завуальованій чи незавуальованій формі вони не були написані. Бо так можна і в цілком безневинному дописі побачити докір, прикрість і образу.

Також рада за Вас і Вашу сім"ю, чесно. :)

Давайте повернемося в русло теми, а? :)

Ligymunka
19.08.2012, 00:37
наречена не вагітна, то то вже сприймається як щось неймовірне

То правда, в моїй родині, коли Я виходила заміж ніхто Мені не вірив, що Я не вагітна. Мою Маму про це до весілля стільки разів питали, що Вона Мене вже почала нервувати, може то , дійсно правда. А після шлюбу, то також не припинилося, бо всі друзі Мене " замучили" розколюйся, тепер вже можна. Інтрига тривала до народження Донечки (в Мене була складна вагітність, лежала на підтримці, бо в сім місяців Мацьопа протестувала, що ще два місяці забагато. То я як говорила з Дитинкою, то жартувала, якщо народишся семимісячною, то зіпсуєш Мамі репутацію).
Потім постійно питалися :" Як Ти ще не народила?" (приблизно через 3- 4 місяці після шлюбу).
Ажіотаж стих ( в Мене велика родина, багато друзів), аж коли Донечка народилася, бо 9 місяців навіть дитина вміє порахувати.

Особисто Я не засуджую жодну вагітну наречену, бо не маю на то права. Єдине , що можу сказати (власний досвід) , що протриматися до шлюбу вартує, бо пережиття шлюбної ночі, освяченої Богом- це таїнство, яке не опишеш словами. Чоловік завжди буде поважати Дівчину за Її відвагу сказати "Ні" до шлюбу. Я і мій Чоловік мали відвагу попросити своїх друзів про молитву, щоб Ми протрималися до шлюбу ( то одна Колєжанка питалася Мене, то що Я маю молитися, щоб Ти не дала?:girl_wink: )

Вагітність не має бути приводом до одруження, бо шлюб це на все життя.

Ligymunka
20.08.2012, 10:31
сприймається як щось неймовірне.

Забула написати, що священник, який давав Нам шлюб говорив, що стільки пар переконували Його, що неможливо в сучасному світі протриматися до шлюбу, що Він сам почав у це вірити:girl_impossible:

MorsImmortalis
13.10.2012, 19:35
І як сприймаєте це ви?
спокійно. я тільки проти коли жінка вагітніє лише для того, щоб відхватити собі цього фаршированого грішми мужика.
я не проти сексу до шлюбу. але я проти сексу з першим ліпшим, типу "без обов"язків на один раз" (бо то вже бля...ство)