КПК

Показати повну версію : Продовжити декретну відпустку.Як?

rodzunka
22.12.2010, 14:00
Мені скоро виходити на роботу, бо малечі майже три роки, але на свою попередню не дуже хочеться, а нову ще не знайшла, тому постає питання що робити щоб не втратити робочий стаж?Медична довівдка - проблематично,а що інше,і чи є альтернатива?

Romani
22.12.2010, 14:28
що робити щоб не втратити робочий стаж?
Можна зробити довідку в поліклініці і продовжити декрет на пів року,а потім ще на рік. Але довідку роблять без права відвідування садка. Можна звільнитися з роботи і стати на біржу.

ckorpionsha
22.12.2010, 15:14
Але довідку роблять без права відвідування садка.
Перший раз таке чую. Я збираюсь робити таку довідку, то мені не казали, що ми не зможем відвідувати садок. Думаю, тут є дівчата, що мають продовжений декрет.

---------- Додано в 14:14 ---------- Попередній допис був написаний в 14:13 ----------

Можна звільнитися з роботи і стати на біржу.
або піти в другий декрет

Romani
22.12.2010, 15:20
Я збираюсь робити таку довідку
Я також місяць тому пробувала зробити таку довідку. В довідці пишуть, що дитина потрабує особливого догляду, наприклад, несприйняття дитиною їжі(алергія), а це вже без права ходити в садок

---------- Додано в 14:20 ---------- Попередній допис був написаний в 14:18 ----------

або піти в другий декрет
До другого декрету, ще мінімум 7 місяців, треба десь працювати

ckorpionsha
22.12.2010, 15:24
Але можна вказати ж інші причини, от займуся цим питанням детальніше. Для чого працювати 7 місяців? Продовжила декрет на пів року, далі знову і з того декрету плавно переходиш у наступний

cherepashka
22.12.2010, 15:32
Продовжила декрет на пів року
"А с этого места поподробнее" :) А як і на якій підставі продовжується декрет?Теж вже задаюсь цим питанням,бо моя декретна відпустка закінчується 29 березня,а в нову я зможу піти десь в червні.От і не знаю,що з тими двома місяцями робити...

ckorpionsha
22.12.2010, 15:37
"А с этого места поподробнее"
я ще нічо не продовжила, то як варіант написала. От нехай малий зара встане, подзвоню своїй лікарці розпитаю.Моя відпустка 20 березня закінчується

hrystusja
22.12.2010, 15:38
Я також місяць тому пробувала зробити таку довідку. В довідці пишуть, що дитина потрабує особливого догляду, наприклад, несприйняття дитиною їжі(алергія), а це вже без права ходити в садок
Теж таке чула. Що продовжується декрет, коли дитина потребує особливого догляду. А якщо ти віддаєш її в садок, а сама в дома сидиш то про який особливий догляд може йти мова?

cherepashka
22.12.2010, 15:42
Що продовжується декрет, коли дитина потребує особливого догляду
От власне..Мені би хоч на пару місяців продовжити декрет,але без усіляких болячок,щоб доцік могла ходити в садок

ckorpionsha
22.12.2010, 15:42
Моє місце роботи прикрили рік тому, дзвоню на фірму, питаю куди мені йти(мають ніби дати щось)..кажуть мені, йдіть краще в другий декрет, то надійніше. Питаюсь постійно на роботі в який відділ мене направлять, нічо нема у нас для вас, якщо напротязі 2 м не найдем Вам роботу то мусимся попрощати...
От я думала продовжити декрет і щось шукати, або планувати другий...

Багіра
22.12.2010, 15:46
Мені також видається що для вас підходять варіанти - біржа чи взяти лікарняний...
а щодо стажу то залежно який стаж вам потрібен: якщо дитина потребує домашнього догляду, декретна відпустка може бути продовжена до 6-тирічного віку (потрібна ваша заява і медичний висновок, що дитина часто хворіє і потребує догляду) без збереження заробітньої плати, проте..
цей період зараховується як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю. (ч. 2 ст. 181 КЗпП) але не дає права на щорічну відапустку. Робоче місце і посада за вами зберігається.
Час неоплачуваної відпустки по догляду за дитиною з 3-х до 6 років не зараховується до страхового стажу.
До спеціального й пільгового стажу, що дає право на пенсію за вислугу років і на пільгових умовах, цей період зараховується.
Якщо ви працювали на державній службі, то там входить період догляду за дитиною до 6 років до стажу державної служби.

kati
22.12.2010, 15:55
В довідці пишуть, що дитина потрабує особливого догляду
Так вірно.
це вже без права ходити в садок
а такого ніде не пише. Хто вам таке сказав, лікар?

НІДЕ в довідці не вказаго, що дитина немає права відвідувати садок, і нікому до того нема діла...Хоча пригадала, пару років тому і справді було троха проблематично взяти довідку на продовження декрету, так як брали ткі "липові" дуже багато, і в лікарів були перевірки....але то все дуже швидко владналось підняттям "такси" за таку довідку.

Romani
22.12.2010, 16:03
Хто вам таке сказав, лікар?
Так мені лікар сказав. А на моє питання, "а якщо дитина вже відвідує садок, а довідку треба тільки зараз", пояснили, що можуть бути перевірки

ckorpionsha
22.12.2010, 16:10
а такого ніде не пише. Хто вам таке сказав, лікар?
Катюш, у тебе довідка через поліклініку на продовження?

kati
22.12.2010, 16:12
що можуть бути перевірки
ну та лікарка просто таим чином "відморозилась" від вас)

у тебе довідка через поліклініку на продовження?
так

Romani
22.12.2010, 16:17
ну та лікарка просто таим чином "відморозилась" від вас)
Все може бути. розказую, що сказали мені.

kati
22.12.2010, 16:17
,бо моя декретна відпустка закінчується 29 березня,а в нову я зможу піти десь в червні.
ну тобі немає сенсу продовжувати декретну. На роботі повідом ,що йдеш зразу в другий, не думаю що вони і самі схочуть тебе на 2 місяці бачити, бо ж на твому декретному є людина яка працює, і яку десь треба було б пристроїти на тих 2 місяці. Думаю,що тобі оптимальним буде оформити лікарняний. Але в будь якому випадку то трбе узгодити з бугхалтерією і лікарем.

Рибка
22.12.2010, 16:39
Я оформила довідку по догляду за дитиною на рік додатково, мала ходить в садок без проблем. В родички також.
Та й довідка йде на роботу, в садок вона ніяким чином не попадає...
Тим більше, як написала Каті, ніде такого не вказано.

Seppy
16.01.2011, 00:22
Сьогодні вичитала, що згідно нового законодавства декретна відпустка не буде зараховуватися до загального стажу роботи. Тепер доведеться добре зважувати всі "зі" і "проти" продовження.

ckorpionsha
16.01.2011, 00:31
Сьогодні вичитала, що згідно нового законодавства
киньте посилання, будь ласка

Seppy
16.01.2011, 02:38
Ось тут http://poltavanews.com.ua/news/politics/rada-ne-zaraxuvala-dekretnu-vidpustku-do-trudovogo-stazhu.aspx
і тут http://dzerkalo.info/akcentytizhnya/7469-vidteper-dekretna-vidpustka-ne-bude-zaraxovuvatisya-do-stazhu-roboti.html

Romani
21.01.2011, 10:56
згідно нового законодавства декретна відпустка не буде зараховуватися до загального стажу роботи
Дикретна відпустка буде зараховуватися до стажу, але її можна буде не враховувати для обчислення коефіцієнту заробітної плати.

Nivea
21.01.2011, 17:59
Декрет по вагітності увійде до трудового стажу
Жінкам, які знаходиться в декретній відпустці, буде збережений трудовий стаж, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.
«Ми, безумовно, не повинні знижувати мотивацію жінок народжувати, і той врахування трудового стажу, який зараз припадає на так званий декретну відпустку, необхідно зберегти», - відзначив Азаров.
Він додав, що під час проведення пенсійної реформи уряд це питання обов'язково врахує.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що розмір державної допомоги при народженні дитини до кінця поточного року зросте майже на 60%.
16:44 20.01.2011

talja
21.01.2011, 19:48
розмір державної допомоги при народженні дитини до кінця поточного року зросте майже на 60%.
Дадуть, доженуть і заберуть! Ви їм вірите? Як тільки піднімають допомогу піднімаються і витрати, як мені одного часу сказали: "Так вам гроші платять!"

Жінкам, які знаходиться в декретній відпустці, буде збережений трудовий стаж,
Це наразі лише обіцянки, якщо змінять добре, але до того може не дійти!

Kolezanka
23.01.2011, 12:37
Можна продовжити декретну відпустку і при цьому взяти довідку у поліклінніці. Сьогодні такі довідки дають таким діткам, що по ідеї просто не можуть відвідувати садочок, бо настільки часто хворіють, чи мають складні хроніні захворювання. Тому тут теоретично ваша дитина не може відвідувати садок, але на практиці ніхто не забороняє.
От тільки одна є проблема. Згідно із законодавством, декретні відпустки після 3-х років декрету не зараховуються в трудовий стаж.

VERO
26.02.2011, 02:15
Дівчатка, порадьте плз, хто в цьому питанні компетентніший. Я зараз у відпустці по догляду за дитиною від 3до 6р. Через 2 міс. іду в другий декрет. Всі кажуть, що мені краще вийти за місяць до декрету на роботу. Ніби тоді лікарняні будуть нараховувати від нарахованої з/п, а не від мінімальної. Я не дуже хочу на роботу виходити, бо в цей час поведу малого в садочок, а на роботі в мене ненормований роб. день зі всіма витікаючими наслідками. Чи дійсно від одномісячної нарахованої зарплати зміниться розмір лікарняних? Чи не можна взяти відпустку, чи щось типу того? Чи не можна написати заяву, що виходжу і з того ж дня "захворіти"? Дякую

Sonne
26.02.2011, 15:15
Лікарняні рахуються не від мінімальної, а від вашої нарахованої ЗП за ост. півроку. Не беруся стверджувати зі 100% гарантією, але я б не радила виходити на роботу, хіба що ви впевнені, що зможете отримувати більше, ніж за ост. півроку перед першим декретом. Якщо ви впевнені, що нарахування будуть більшими, то вийти на роботу Вам виглядає доцільним, тоді сума виплат буде більшою. Відпустка і виплати по лікарняних в нарахування лікарняного не враховується!

Ольга
13.04.2011, 16:02
Дівчата, а чи є чіткий перелік хворіб чи причин, які дозволяють продовжити декрет після 3 років?
Про куму питання: в поліклініку ходили з доцею мало, проте було і є багато дрібних хворіб (дуже мала вага і дуже низький гемоглобін). Як саме в поліклініці цю довідку взяти бех хабарів? якщо суто по законодавству спробувати.
дякую, якщо опишете Ваш досвід.

ckorpionsha
13.04.2011, 16:46
Я свій декрет все таки продовжила, але з хабарем. Написали: ОРВ, ГРЗ, дисбактеріоз кишківника, і ще щось там з кишківником. Продовжили на пів року.

cherepashka
13.04.2011, 16:51
Мені сімейна пояснила,щоб продовжити декрет хоча б на місяць,в карточці повинно бути багато записів,що дитина часто і багато хворіє.З цією списаною карточкою до завідуючої,яка і вирішує продовжувати чи ні.(найпростіший варіант-це звернутись до уролога,там менше писанини,так вона мені пояснила)Так як Настюхині хвороби ми в карточку не записували (прям ніколи не хворіюча дитина :) ),я вирішила з тим не бавитись і перебиваюсь лікарняними.Але то виявилось ще важче....

skarlet
31.05.2011, 01:22
Я продовжила декрет на рік, написали "часті простудні захворювання". Довідка коштувала 400грн .Це у поліклініці на Виговського

Птася
02.09.2011, 12:52
дівчата, може в когось якісь ідеї будуть. Продовжила декретну відпустку до зими, думала, що привчу малу в садік, а якщо не піде їй садік, продовжу знов. Але стикнулася з проблемою, що якщо я в декреті, мені не хочуть оформлювати карточку для садочка, а без неї нас туди не беруть. Кажуть закінчиться декрет, тоді і приводьте. В мене замкнуте коло, якщо я вийду на роботу, то хто ж її до садка привчати буде. Поможить порадами.

Milochka
02.09.2011, 14:09
дівчата, може в когось якісь ідеї будуть. Продовжила декретну відпустку до зими, думала, що привчу малу в садік, а якщо не піде їй садік, продовжу знов. Але стикнулася з проблемою, що якщо я в декреті, мені не хочуть оформлювати карточку для садочка, а без неї нас туди не беруть. Кажуть закінчиться декрет, тоді і приводьте. В мене замкнуте коло, якщо я вийду на роботу, то хто ж її до садка привчати буде. Поможить порадами.
В мене коліжанка віддала старшу доньку в садок будучи в декреті і жодних проблем з оформлення картки не було. На даний час вона перебуває в декреті з 2 дитиною, а перша дитина ходить в садок. Просто лікар Вам голову морочить

aknelitta
02.09.2011, 14:25
Просто лікар Вам голову морочить
Я теж хотіла віддати дитину в садочок, і ще посидіти вдома, сказали,що зараз дуже їх перевіряє прокуратура, і довідок вони не робялть ні за які гроші, або ви сидите вдома і вам тоді пишуть "часті простудні захворювання і дитина вимагає догляду" і не ходите в садочок, або дитина йде в садочок, а ви на роботу.

Ніколь
02.09.2011, 14:52
бо ви сидите вдома і вам тоді пишуть "часті простудні захворювання і дитина вимагає догляду" і не ходите в садочок
але ж ніхто не перевірить як часто дитина ходить в садочок. Можна ходити час від часу, а час від часу "хворіти"

Птася
02.09.2011, 17:36
в мене продовжений декрет, бо дитина 2 роки тому перенесла операцію на серці, завідуюча рекомендує сидіти до 4-х років з нею, і не розуміє мого бажання водити малу в садік. Але в садік можна водити на короткий день, з 9 ранку до 12, без сну і харчування. Я не порушую правила декрету, мала більшу частину дня зі мною, але що б так водити малу, треба все одно оформлювати мед карточку для садка, а лікар сказала, що якщо я її оформлю, мені анулюють декрет
в садку лякають саніпедемстанцією, що вони прийдуть з перевіркою, а моя дитина немає карточки, дитсадок буде мати проблеми. Образливо те, що в карточці не вистачає лише надпису лікаря про дозвіл відвідувати дитячий садок і печатки.

Я теж хотіла віддати дитину в садочок, і ще посидіти вдома, сказали,що зараз дуже їх перевіряє прокуратура, і довідок вони не робялть ні за які гроші, або ви сидите вдома і вам тоді пишуть "часті простудні захворювання і дитина вимагає догляду" і не ходите в садочок, або дитина йде в садочок, а ви на роботу.

і що ви вирішили? просто не знаю, що я потім буду робити коли треба буде на роботу виходити, а дитина навіть ще не буде знати що таке садок

aknelitta
07.09.2011, 14:07
В мене аналогічна ситкація - дитина оперована не серце, плюс ще інші н"юанси...я довго пояснювала, що моя дитина не може ходити на цілий день в садок, їй заважко, плюс маємо ще інші заняття після обіду, що нам потрібне спілкування з ровесниками і тп.... Але їх "не прошибеш". Відповідь одна - якщо дитина на державному забезпеченні (тобто в садочку) - то ніякого продовження декрету. Що все реєструється, кому дали направлення в садок, кому продовжили, і як перевірять - будуть нериємності.
Ну в мене вихід один був - я звільнилась з роботи, бо працювала в києві, а тепер живемо у Львові, тобто сумістити роботу і дитину мені не вдалось б.... Хотілось подовше бути на роботі, щоб потім було легше нову знайти... Але вже як є, дитина головніше на разі. Моя порада вам, птася, перед закінчення декретної відпустки оформитись в садок, десь за місяців 3. Мені здається, що вони не мажть тоді права сказати, що ви тут же повинні вийти на роботу. А за цей час дитина звикне до садочка.

Птася
03.10.2011, 13:41
Моя порада вам, птася, перед закінчення декретної відпустки оформитись в садок, десь за місяців 3. Мені здається, що вони не мажть тоді права сказати, що ви тут же повинні вийти на роботу. А за цей час дитина звикне до садочка.
в тому то й проблема, що мені до закінчення декрету залишилось 2 місяці, сказали як тільки вийдете на роботу візьмем вашу дитину в садок, але поки в вас декрет хоч би останній день, не маємо права, я вже няню підшукала яка буде малу до садочку привчати, мені нема сенсу декрет продовжувати, бо то замкнуте коло виходить

sun flower
10.10.2011, 17:59
Цікаво! У мене подруга продовжувала декретну відпустку, жодних проблем не виникло. Дитина у садочку, а вона поки вдома. Вам просто морочасть голову, або просто вимагають грошей.

amaretto
05.11.2011, 21:48
Дівчата порадьте хто знає з якої суми нараховують декретні в такій ситуації: я в першому декреті до жовтня 2011, а в другий маю йти в травні 2011р. Юридично все ок, але переживаю з якої суми нарахують дородові? Можливо хтось стикався з такою ситуацією, або має посилання на конкретний закон. Дякую

amaretto
13.11.2011, 20:40
дівчата йдеться про 2012р.

Ніколь
13.11.2011, 22:56
я в першому декреті до жовтня 2011, а в другий маю йти в травні 2012р. Юридично все ок, але переживаю з якої суми нарахують дородові?
якщо між першим і другим декретом ви будете офіційно працювати, отримувати ЗП і за вас сплачуватимуться соц.внески, то декретні вам розрахуються виходячи з ЗП яку ви будете отримувати між декретами.
Якщо ж між першим і другим декретом ви не будете працювати, отримувати ЗП, і за вас відповідно не будуть сплачуватись соц.внески. То на момент другого декрету ви будете в очах соцстраху незастрахованою особою, і відповідно декретні вам нарахуються виходячи з розмурі мінімальної ЗП яка буде актуальна на момент виходу в декрет.
Посилання на закон не маю, для мене цю інформацію взнавали на моїй роботі, бо маю приблизно таку саму ситуацію.

Sertce
15.11.2011, 23:23
Дівчата, як можна продовжити декретну відпустку до 6 років? Нам в червні буде 3 роки, малий дуже часто xворіє. Які то мають бути медичні показники для оформлення? Які документи? Як оплачується? Дитину виxовую я одна.

Ніколь
15.11.2011, 23:27
Які то мають бути медичні показники для оформлення?
достатньо цих:
малий дуже часто xворіє

Які документи?
в ідеалі в карточці мають бути ті всі хвороби вписані, і висновок вашого дільничого лікаря що дитина потребує домашнього ( маминого) догляду ще на певний термін.
Ціну питайте у вашої лікарки.
Дитину виxовую я одна
це в даному випадку ні на що не впливає.

Sertce
15.11.2011, 23:32
Ні, я мала на увазі скільки мені будуть платити , чи раxується тоді стаж( ніби читала, що так). Для цього збирається якась медкомісія, чи як? Чи самої дільничої досить?

Ніколь
16.11.2011, 00:10
вам не будуть ніскільки платити, якщо ви про тих 130 грн. Хіба може вам як матері що самостійно виховує дитину ще щось положено.
чи раxується тоді стаж( ніби читала, що так)
ст.179 КЗПП витяг: У разі, якщо дитина потребуєдомашнього догляду, жінці в обов'язковому порядку надається відпустка беззбереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але небільш як до досягнення дитиною шестирічного віку тобто ЗП не зберігається, а посада зберігається. Інакше було б вказано що і посада не зберігається.
ст. 181 КзПП витяг: Відпустка для догляду задитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереженнязаробітної плати (частини третя та шоста статті 179 цього Кодексу)зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажуроботи за спеціальністю. Час відпусток, зазначених у цій статті, до стажуроботи, що дає право на щорічну відпустку, не зараховується. йде лише стаж роботи і загальний і безперервний, але відрахувань до соц фондів за цей час ніяких.
Для цього збирається якась медкомісія, чи як? Чи самої дільничої досить?
Я питалась в своєї лікарки, мені вона назвала лише сумму за свою послугу, а як вона це робитиме мене по суті не цікавить.

sirudenka
16.11.2011, 00:27
Збирається медкомісія у поліклініці у складі завідуючої та ще 1-2 педіатрів. В мене так само частохворіюча дитина, продовжують декретну відпустку терміном на півроку. Перший раз я нічого зовсім не платила лікарям, головне щоб ваші хвороби були відображені у карточці і. пройти медогляд та мати здані основні аналізи - це все вам скаже дільничний лікар. А другого разу просто не хотілось тягти дитину до поліклініки тому символічно віддячила за медоглят та аналізи

Sertce
16.11.2011, 08:39
А в садочок нам не дозволять вже xодити?

sirudenka
16.11.2011, 13:01
На рахунок садочка, то лікарка сказала що офіційно ніби не можна і що воне не зможе дати довідку про хворобу дитини. Але садок ми відвідуємо і коли потрібна довідка так само беремо її у поліклініці , бо хворієм дуже часто. Інколи віддячую лікарці.

Materynka
16.11.2011, 13:06
йде лише стаж роботи і загальний і безперервний, але відрахувань до соц фондів за цей час ніяких.
І відповідно страховий стаж не йде

---------- Додано в 12:06 ---------- Попередній допис був написаний в 12:06 ----------

Це той, що для розрахунку лікарняних

Dobra
16.11.2011, 14:16
тобто ЗП не зберігається, а посада зберігається.
Це точно-точно? Бо колись чула, що конкретна посада не зберігається, можуть на підприємстві всунути на будь-яке місце:girl_yes:. Мене саме це і лякає, бо є на мому підприємстві дуже "привабливі" посади.

FAIRYTALE
16.11.2011, 15:29
Це точно-точно? Бо колись чула, що конкретна посада не зберігається, можуть на підприємстві всунути на будь-яке місце. Мене саме це і лякає, бо є на мому підприємстві дуже "привабливі" посади.
І я таке чула, мені це теж не дуже подобається :girl_nea: А може це неправда?

silvia
16.11.2011, 15:36
дівчатка - ст. 2 Закону про відпустки гарантує вам збереження вашого робочого місця на час вашої відпустки по догляду за дитиною. Після виходу з відпустки - ви повертаєтесь на своє робоче місце (посаду) і лише після цього вас можуть перевести на іншу посаду, скоротити саму посаду чи зменшити з/п. На час вашої відпустки на вашу посаду може бути прийнято іншого працівника за строковим трудовим договором, якого зобов'язані звільнити ( якщо не захочуть залишити на якісь іншій посаді) напередодні закінчення вашої відпустки.

Sertce
16.11.2011, 16:01
Дівчата, а чи можна вийти на роботу(школа), а тоді назад повернутися в декрет( якщо наприклад, дитина починає часто xворіти). Мій декрет закінчується в червні, а на роботу xочу вийти в січні.
За якиx умов це робиться/ що для цього потрібно? Щиро дякую.

Ніколь
16.11.2011, 16:15
Це точно-точно?
ну як точно точно... в законі чорним по білому написано що без зебереження ЗП, а не без збереження робочого місця/посади.
К слову, на моєму підприємстві і так я розумію порушили закон. Бо в перший декрет я йшла маючи офіційний оклад в певній немалій суммі. А мій декрет передбачав збереження ЗП, оскільки то перших 3 роки. Але настала криза, і фірма скоротила ЗП офіційну, і тепер моя посада, і людина яка працює на моєму місці умовно отримує ЗП в 2 рази меньше. І якби я на роботу вийшла то також би отримувала в 2 рази меньше.
ТО я так розумію грубе порушення. Бо без збереження ЗП я піду в декрет лише коли продовжу на 4-й рік. А до цього ЗП по моїй посаді особисто для мене мала би зберігатись незмінною.

---------- Додано в 15:15 ---------- Попередній допис був написаний в 15:14 ----------

Після виходу з відпустки - ви повертаєтесь на своє робоче місце (посаду) і лише після цього вас можуть перевести на іншу посаду, скоротити саму посаду чи зменшити з/п
ну але таке можуть зробити і зі звичайним працівником, не лише з тим в кого був декрет продовжений.

сніжна
16.11.2011, 18:52
чи можна вийти на роботу(школа), а тоді назад повернутися в декрет( якщо наприклад, дитина починає часто xворіти). Мій декрет закінчується в червні, а на роботу xочу вийти в січні.
За якиx умов це робиться/ що для цього потрібно
якщо ви маєте таку можливість, то до закінчення строку відпустки по догляду за дитиною, вам бажано було би повернутися на роботу не на повну зайнятість. При праці на умовах неповної зайнятості ви зберігатимете і право на отримання допомоги по догляду за дитиною. В тому ж випадку, якщо вирішуєте вийни на повний робочий день- виплата цієї допомоги для вас припиняється. Стосовно того, чи можете вийти на роботу, а потім повернутися у відпустку при потребі- так. Вихід на роботу оформиться як звично вашим відділом кадрів, а якщо виникне потреба на відпустку- пишете заяву про надання відпустки по догляду за дитиною до закінчення терміну.

---------- Додано в 15:52 ---------- Попередній допис був написаний в 15:49 ----------

в садочок нам не дозволять вже xодити
якщо вам оформляють відпустку по догляду за дитиною до 6 річного за мед. показами, вважається. що дитина потребує домашнього догляду. Тому дозвіл на відвідування садка отримати проблематично.

VERO
17.11.2011, 02:11
дитина потребує домашнього догляду. Тому дозвіл на відвідування садка отримати проблематично.
Я була у відпустці по догляду до 6р. і дитину без проблем взяли в садок. Я навіть нічого не доплачувала. До речі, довідку для дитини мені видавав лікар з стаціонару на рік. Тобто, дільничний навіть не знав, що ми її отримали і що я у відпустці по догляду. А я і не наголошувала.

сніжна
17.11.2011, 10:38
і дитину без проблем взяли в садок
проблема може виникнути саме у дільничого , а не із завідуючого садка. Багато дільничих просто не хочуть підписувати такий дозвіл, посилаючись на внутрішні накази. Тому це питання вирішується "полюбовно"

amaretto
18.11.2011, 21:28
Ніколь дякую що відгукнулись, але хочу уточнити:я в першому декреті до жовтня 2012р., а в другий маю йти в травні 2012р. Наскільки я розумію листок непрацездатності несу на фірму і фірма нарахує декретні, але не знаю з якої суми?

Ніколь
18.11.2011, 21:32
я в першому декреті до жовтня 2012р., а в другий маю йти в травні 2012р.
якщо у вас другий декрет розпочинається тоді коли ще не закінчився перший, то декретні ви отримаєте по тому ж розрахунку і в тій же суммі яка була при першому декреті.

Merry
22.12.2011, 18:22
Дівчатонька, а скажіть, єдиною причиною продовжити декретну відпустку є "часті простудні захворювання"? Чи є ще якісь інші причини? І чи можна скажімо продовжити відпустку всього на 3 місяці з причини що дитину треба водити до логопеда чи проводити якісь коригуючі заняття?

я_тут
19.01.2012, 00:12
Я сьогодні спиталась в своєї дільничної лікарки як продовжити декрет до 6 років
то вона мені наплела купу цікавого
"часті простудні захворювання" не є підставою для продовження декрету
продовжують терміном на півроку, потім знову треба продовжувати
їх дуже перевіряють
і ходити в садок з продовженим декретом не вийде
я спиталась чи можливо, вона сказала, що так
я так розумію це просто набивання ціни
можливо хтось детальніше дізнавався, що з цього всього сказаного є таки правдою?

сніжна
19.01.2012, 01:34
що з цього всього сказаного є таки правдою
законодавством не визначено перелік підстав, які беруться за основу для надання медичного висновку про догляд за дитиною до досягнення нею 6-річного віку.
Медичний висновок справді підлягає поновленню кожні 6 міс.
Оскільки по своїй суті медичний висновок підтверджує необхідність домашнього догляду, це виключає можливість відвідування дитячого колективу ( якщо вникати у суть термінів.) На практиці багато мам водять дітей у садок, але про це треба домовлятися із лікарем окремо ( бо якщо він видав довідку про необхідність для дитини домашнього догляду, яким чином він може в той же проміжок часу видавати довідки для відвідування дитячого колективу?)

HAPPY NATA
19.01.2012, 16:55
законодавством не визначено перелік підстав, які беруться за основу для надання медичного висновку
а на підставі чого тоді продовжують декретну відпустку? (чи висновок залежить суто від настрою лікарської комісії?)

Медичний висновок справді підлягає поновленню кожні 6 міс.
знайомій продовжили відразу на рік...

сніжна
19.01.2012, 17:05
на підставі чого тоді продовжують декретну відпустку? (чи висновок залежить суто від настрою лікарської комісії?
є певні обов язкові покази - як правило, це важкі захворювання( наприклад,якщо є інсулінозалежна дитина), а є рекомендовані.
продовжили відразу на рік.
таке теж дозволяється у певних випадках. Тобто, загальна умова- це кожні півроку, але не рідше одного разу на рік
ходити в садок з продовженим декретом не вийде
однією із схем, до якої вдаються мами, це спочатку оформляють дитину у садок. А вже потім,продовжують відпустку по догляду за дитиною. При цьому, лікаря не ставлять до відома, що дитина продовжує ходити до садка, а вже домовляються із завідуючою садка, що у випадку, якщо дитина хворітиме, її відмічатимуть як присутню. Бо оформлення лікарняних для мами чи довідок з дозволом відвідувати садок виключено при умові наявності висновку про необхідність для дитини домашнього догляду.

HAPPY NATA
19.01.2012, 19:26
є певні обов язкові покази - як правило, це важкі захворювання( наприклад,якщо є інсулінозалежна дитина), а є рекомендовані.
а "часті простудні захворювання" - це може бути показом чи ні?

Ніколь
19.01.2012, 19:33
знайомій продовжили відразу на рік...
на рік теж продовжують, точно знаю.

а "часті простудні захворювання" - це може бути показом чи ні?
для показів достатньо написати :Часто хворіюча застудними захворюваннями дитина , і ще дописати дещо не дуже складне типу аденовірусаї, ларінгіту і т.д. Я просила складні триповерхові діагнози нам не писати, а лише те що в нас реально було за останніх 3-4 місяці.

veronka
19.01.2012, 19:40
якщо продовжувати відпустку, то робоче місце зберігається чи ні?

Ніколь
19.01.2012, 19:50
то робоче місце зберігається чи ні?
тут було багато дискуссій на цю тему.
КзПП по цьому питанню каже
Стаття 179. Вiдпустки у зв'язку з вагiтнiстю, пологами i для догляду за дитиною
....У разi, якщо дитина потребує домашнього догляду, жiнцi в обов'язковому порядку надається вiдпустка без збереження заробiтної плати тривалiстю, визначеною у медичному висновку, але не бiльш як до досягнення дитиною шестирiчного вiку.....
Стаття 181. Порядок надання вiдпустки для догляду за дитиною i зарахування її до стажу роботи
Вiдпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку та вiдпустка без збереження заробiтної плати (частини третя та шоста статтi 179 цього Кодексу) надаються за заявою жiнки або осiб, зазначених у частинi сьомiй статтi 179 цього Кодексу, повнiстю або частково в межах установленого перiоду та оформляються наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Вiдпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку та вiдпустка без збереження заробiтної плати (частини третя та шоста статтi 179 цього Кодексу) зараховуються як до загального, так i до безперервного стажу роботи i до стажу роботи за спецiальнiстю.
з консультації у созстраху, з керівниками відділв кадрів, і з мого підприємства в т.ч. За жінкою гарантовано зберігається місце, але ЗП не зберігається. Тобто продовження декрету поза 3 роки не означає що жінка безробітня. Просто за неї за той час не йдуть відрахування у соц.фонди і вона стає для соц.фондів на той час незастрахованою особою.

HAPPY NATA
19.01.2012, 20:03
для показів достатньо написати :Часто хворіюча застудними захворюваннями дитина , і ще дописати дещо не дуже складне типу аденовірусаї, ларінгіту і т.д. Я просила складні триповерхові діагнози нам не писати, а лише те що в нас реально було за останніх 3-4 місяці.
і з таким формулюванням продовжили на рік чи тільки на 6міс? і кіко то коштувало?

Ніколь
19.01.2012, 20:24
мені продовжили на пів року бо більше мені не треба. Але загалом якби була потреба мені б продовжили одразу на рік.

сніжна
19.01.2012, 20:37
то робоче місце зберігається чи ні
зберігається робоче місце, але не зберігається зарплата. Тобто це неоплачувана відпустка із збереженням робочого місця

Merry
20.01.2012, 18:46
А таку довідку має право видавати тільки дільничний лікар? Чи можна в іншу поліклініку звертатись?

---------- Додано в 15:46 ---------- Попередній допис був написаний в 15:41 ----------

і кіко то коштувало?
і мені, будь-ласка, напишіть в приват приблизну вартість подяки

Ніколь
20.01.2012, 18:52
і мені, будь-ласка, напишіть в приват приблизну вартість подяки
дівчата, питайте в лікарів. Для чого я писатиму ціну, якщо вам лікар може сказати іншу сумму і вам прийдеться або погоджуватись або виходити на роботу. Торги тут недоречні бо умови диктуєте не ви.
Можу сказати що не 100 грн, а значно більше.

сніжна
20.01.2012, 23:02
таку довідку має право видавати тільки дільничний лікар
така довідка видається лише у дільничій поліклініці, де дитина перебуває на обліку

ckorpionsha
21.01.2012, 00:19
але про це треба домовлятися із лікарем окремо ( бо якщо він видав довідку про необхідність для дитини домашнього догляду, яким чином він може в той же проміжок часу видавати довідки для відвідування дитячого колективу?)
і в садок ходим і довідки берем в той же садок від того ж лікаря. Все можна. та й довідки дяють і за дякую. просто медсестра сказала якби хто позвонив з інстанцій і спитав чи ходим в садок то казати, що ні. У мене на роботі знають, що дитина в садок ходить. щодо ціни "продовження" то поки за рік не мінялась.

---------- Додано в 23:16 ---------- Попередній допис був написаний в 23:13 ----------

вона стає для соц.фондів на той час незастрахованою особою.
я буду собі медичну страховку на роботі продовжувати,платити свої внески.

---------- Додано в 23:19 ---------- Попередній допис був написаний в 23:16 ----------

то декретні ви отримаєте по тому ж розрахунку і в тій же суммі яка була при першому декреті.
я йщла з немалої зарплати, а зараз дівчата отримують половину(

Ніколь
21.01.2012, 00:25
я буду собі медичну страховку на роботі продовжувати,платити свої внески
для чого? який сенс?

я йщла з немалої зарплати, а зараз дівчата отримують половину(
ну, можливо, ЗП могли скоротити, а ти в декрет знов зібралась:)
Чи ти просто кажешь?

model fantazii
21.01.2012, 00:52
другий декрет розпочинається тоді коли ще не закінчився перший, то декретні ви отримаєте по тому ж розрахунку і в тій же суммі яка була при першому декреті.
Ну це не завжди так. Це правило працює, якщо у вас вся зарплата - це фіксований оклад, якщо ж ваша зарплата складається крім окладу ще з якихось надбавок, премій, вислуги років, то сума при другому декреті буде значно меншою, бо при розрахунку перших декретних всі ці виплати включаються до розрахунку, а другий декрет, якщо 6 міс. перед ним не було заробітку розраховується тільки з ОКЛАДУ

---------- Додано в 23:52 ---------- Попередній допис був написаний в 23:49 ----------

зараз дівчата отримують половину(
і до речі з окладу встановленого по даній посаді на день настання страхового випадку, а не на день виходу в перший декрет....:confused:

ckorpionsha
21.01.2012, 02:04
для чого? який сенс?
щоб якщо тре буде лягати в лікарню (всяке буває) я буду мати повне їхнє (медичне забезпечення) - 33 грн в місяць не так багато. Хоча я й так обстежуюсь повністю безкоштовно.
ну, можливо, ЗП могли скоротити, а ти в декрет знов зібралась
Чи ти просто кажешь?
я про то, що скоротили. Ні, в декрет не збираюсь хіба знов в продовжений тільки)))

я_тут
30.05.2012, 15:03
Дівчата, я також зараз продовжую декрет, скажіть будь ласка, хто проходив вже це, як виглядає процедура
дільничний лікар з ЛКК видає довідку, що дитина потребує домашнього нагляду і що далі я маю з тою довідкою робити? нести на роботу, вони там її мають реєструвати чи як? нести в соцзабез? чи ще кудись??

Ніколь
30.05.2012, 15:07
дільничний лікар з ЛКК видає довідку, що дитина потребує домашнього нагляду і що далі я маю з тою довідкою робити? нести на роботу
нести на роботу, і на роботі написати заяву про продовження декретної відпустки , якщо не помиляюсь на термін який вказано в довідці.

Fleshka
17.07.2012, 17:33
В мене деккрет спливає 16 серпня, тобто день народження Романа 16 серпня. Мені на роботу потрібно виходити 16 чи 17?

---------- Додано в 16:33 ---------- Попередній допис був написаний в 16:30 ----------

Час неоплачуваної відпустки по догляду за дитиною з 3-х до 6 років не зараховується до страхового стажу.
До спеціального й пільгового стажу, що дає право на пенсію за вислугу років і на пільгових умовах, цей період зараховується.
це зараз актуально, чи в законодавстві щось змінилось?

Уляночка
17.07.2012, 17:37
17?
якщо не помиляюсь, то 17..виходиш?

Adelaida
27.07.2012, 09:38
якщо у вас другий декрет розпочинається тоді коли ще не закінчився перший, то декретні ви отримаєте по тому ж розрахунку і в тій же суммі яка була при першому декреті.
Хочу запитати і я :)
Т.т. нараховуватись лікарняні будуть із розрахунку з/п, яку я отримувала на момент виходу у першу відпустку чи з розрахунку мінімальної з/п?
В інтернеті наразі знайшла ось це:
Вагітність у декретній відпустці:

Якщо майбутня мама під час вагітності перебуває у декретній відпустці по догляду з дитиною до досягнення нею трьох років, вона отримує другу декретну відпустку на загальних підставах.
Якщо під час декретної відпустки по догляду за дитиною до трьох років наступає нова вагітність, то у цьому випадку додаткова відпустка по вагітності і пологах не оформлюється, оскільки жінка вже перебуває у відпустці.
Допомога по вагітності і пологах виплачується у повному розмірі 100% середньої заробітної плати за 126 календарних днів (140 днів чи 180 днів).
Для отримання допомоги по вагітності та пологах виходити на роботу та переривати відпустку по догляду за дитиною до трьох років не обов’язково, необхідно лише надіслати на місце роботи у відповідний структурний відділ рекомендований лист (з повідомленням) або цінний лист (із описом вкладень) із заявою про призначення допомоги та медичним висновком про відповідну стадію вагітності.

Але ось це "на загальних підставах" мені не зрозуміле :)

Provizor
05.04.2013, 12:52
Дівчата, хочу з вами порадитись. У червні закінчується мій декрет, я не знаю чи буду працювати в подальшому на підприємстві. Що дає мені продовження декрету до 6р., якщо я не зацікавлена у посаді? Бо я з тими стажами заплуталась. Що я втрачу, коли звільнюся і не буду працевлаштована? В плані майбутньої далекої пенсії:), подальшого працевлаштування на інше підприємство, соціальних пільгах? Буду вдячна за поради і консультації.

Oleolechka
05.04.2013, 13:28
як продовжити? та йдіть у новий декрет:girl_crazy:

сніжна
05.04.2013, 13:45
Що дає мені продовження декрету до 6р., якщо я не зацікавлена у посаді? Бо я з тими стажами заплуталась.
ви можете йти у відпустку по догляду за дитиною, яка потребує домашнього догляду ( відпустка до 6 р.). При цьому у вас буде зберігатися стаж, але не буде збережена з\плата.Є нюанси: така відпуска надається на основі медичного висновку , який потрібно поновлювати кожні 6 міс. Так само і продовжується відпустка.Тобто підставою для продовження відпуски є медичний висновок на дитину, в якому вказано, що дитина потребує домашнього догляду ( "грубо кажучи", не може відвідувати дитячого садка за станом здоров я )

Provizor
05.04.2013, 13:50
у вас буде зберігатися стаж, але не буде збережена з\плата
Ось тут, якщо можна, детальніше. Тобто, якщо я після 6р, вийду на цю ж посаду, зарплатня може бути інша, ніж до виходу в декрет. Я планую змінити сферу діяльності, і по суті збереження місця мене не цікавить. А що дає збережений стаж? Як краще: 3р я безробітна чи знаходжусь у подовженому декреті?

сніжна
05.04.2013, 15:18
Як краще: 3р я безробітна чи знаходжусь у подовженому декреті?
для загального стажу- подовжена відпустка. Але в страховий стаж ( тобто той, який береться для розрахунку розміру пенсії чи нарахувань по листках тимчасової непрацездатності)цей період не включається ( оскільки за вас не платяться відповідні внески).
якщо я після 6р, вийду на цю ж посаду, зарплатня може бути інша, ніж до виходу в декрет.
так. З\пл. за час перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення 6 р. не зберігається.

Для початку вам необхідно підійти до свого педіатра і поговорити з нею. Підставами для надання медичного висновку є або хронічні захворювання, або часті застуди і т.п., що не дають можливості дитині відвідувати дитячий садок. Далі вона вам призначить стандартні аналізи+ консультацію імунолога ( можливо, ще і профільних спеціалістів, наприклад ЛОРа). На підставі цього лікарська комісія поліклініки дає заключення. Якщо ваша дитина вже відвідує садок, у поліклініці можуть поставити вимогу забрати документи із садка і принести їм мед. карту із садка ( бо згідно із висновком, який будуть надавати- дитина не може відвідувати дит. садок). Потім ви на роботі пишете заяву і подаєте медичний висновок. А роботодавець вже видає відповідний наказ.

Надька
05.04.2013, 15:30
а мене цікавить якщо після закінчення декрету, я небуду працювати, хочу звільнятися, як то краще зробити, щоб на біржі стояти і чи варто ставати на ту біржу?

сніжна
05.04.2013, 18:11
я небуду працювати, хочу звільнятися, як то краще зробити, щоб на біржі стояти і чи варто ставати на ту біржу?
на сьогоднішній день при врахуванні будь-яких соц. виплат і нарахування пенсії за віком має значення страховий стаж ( тобто період, протягом якого ваш роботодавець, ви самі як ФОП чи як просто фізична особа добровільно, перераховували страхові внески до фондів). Загальний стаж на розмір подібних виплат не впливає.
Період перебування у ЦЗ як безробітний ( з наданням відповідного статусу і виплатою допомоги по безробіттю) включаються до страхового стажу. Тобто з цієї точки зору на біржу ставати вигідно. Але:ви повинні будете регулярно відвідувати ЦЗ, виконувати усі його вимоги, ну і працевлаштувати вас можуть фактично одразу ж при наявності підходящої вакансії ( або по мірі знаходження такої) . Тобто при такому розкладі ви можете "виграти" від кілької днів-тижнів до кількох місяців страхового стажу.

Svjatkova
13.05.2013, 14:46
Так, і я потребую поради...
1. Маю невикористані 20 днів відпустки ще із часу праці до декрету. Чи можу я взяти їх одразу ж в перший день офіційного виходу на роботу?
2. якщо неможливий перший пункт чи можна одразу ж з першого дня брати "за свій рахунок" відпустку? якщо так, то на який максимальний термін?
3. скільки коштує плюс-мінус ( в пп чи карму) купити довідку про потребу дитини у домашньому догляді ( в садочок ще не влаштували дитину+ важкохвора мама, що потребує догляду), тому є потреба сидіти мені вдома хоча б до жовтня(((
4. якщо дитині 3р буде 30.05, то коли іти на роботу писати заяву? є якісь терміни? бо поки не вирішила як мені поступити првильніше - з роботи звільнятися не хочу, але і на здорову дитину довідку брати якось нефеншуйно - ЙОЙ!
бабів-дідів- грошей на няньки немає...

Уляночка
13.05.2013, 14:50
от якраз сьогодні відвозила свою довідку...малому 16 травня буде 3 роки...тобто це треба зробити до ДН дитини,щоб документи були підписані і здані у відділ кадрів..
я робила на 6 м. довідку-600 грн..рік-відповідно 1200 грн..

про відпуски не знаю,але я не наважилась би одразу просити відпустку,тому і купила довідку,бо плануємо їхати влітку на море,та й в освіті в цей період глухо...
в мене до 16.11 продожений декрет,хоч планую 1 вересня виходити на роботу,проте довідку на менше не дають...на жаль...

Svjatkova
13.05.2013, 14:52
Уляночка це до своєї дільничної потрібно звертитися щодо довідки? скільки часу вона виробляється? дякую.

Provizor
13.05.2013, 14:53
Дівчата, підкажіть, довідку для дитини, щоб подовжити декрет видає лише дільничий? Моя дільнича на курсах, не знаю як тепер бути...

Уляночка
13.05.2013, 14:56
Уляночка це до своєї дільничної потрібно звертитися щодо довідки? скільки часу вона виробляється? дякую.
угу..до дільничої....я свою плпередила за 2 місяці..за місяць дала грошики,бо вона казала,що тижнів 3-4 їй треба писати "хвороби"...тому думаю вам варта уже якнайшвидше піти до неї

сніжна
13.05.2013, 15:04
щоб подовжити декрет видає лише дільничий? Моя дільнича на курсах, не знаю як тепер бути...
взагалі дільнича. Хіба якщо вона тривалий час відсутня, тоді ін. лікар. Але як зазначила Уляночка, лікар повинна протягом певного часу вам у картці "малювати" відводи-болячки ( бо має бути обгрунтування того, що дитина потребує домашнього догляду). Тому на ці записи треба час. Ну і ін. лікар просто не буде мати бажання "переходити" дорогу колезі " (скаже, що не знає добре дитини і т.п.). Тому за такою довідкою- до дільничої.
робила на 6 м. довідку-600 грн..рік-відповідно 1200 грн..
на рік же зараз не роблять, чи ні? БО по приписам, така довідка підлягає поновленню кожні 6 міс.

Уляночка
13.05.2013, 15:06
на рік же зараз не роблять, чи ні? БО по приписам, така довідка підлягає поновленню кожні 6 міс.
пропонувала і на рік:unknown:

Мар'яся
13.05.2013, 15:08
Дівчата, підкажіть, довідку для дитини, щоб подовжити декрет видає лише дільничий? Моя дільнича на курсах, не знаю як тепер бути...
не тільки. Мені довідку видавала не наш педіатр дільничий, а дільничий окуліст, тобто таку довідку може видати лікар, в якого дитина стоїть на обліку і є підстави для продовження декрету.

Svjatkova
13.05.2013, 15:18
Так, і я потребую поради...
1. Маю невикористані 20 днів відпустки ще із часу праці до декрету. Чи можу я взяти їх одразу ж в перший день офіційного виходу на роботу?
2. якщо неможливий перший пункт чи можна одразу ж з першого дня брати "за свій рахунок" відпустку? якщо так, то на який максимальний термін?
може є кадровики-юристи? дайте пораду, пліз....

сніжна
13.05.2013, 15:19
а дільничий окуліст, тобто таку довідку може видати лікар, в якого дитина стоїть на обліку і є підстави для продовження декрету.
це якщо є дійсні покази по профільному захворюванню. А якщо треба
на здорову дитину довідку брати
тоді до дільничого педіатра. Бо вузькопрофільний спеціаліст за мінімальний термін вам не дуже погодиться намалювати покази ( тобто для такого відводу потрібний термін перебування на обліку по показам у спеціаліста).

Provizor
13.05.2013, 15:41
В мене малий досить часто має істерики, скаржиться на головні болі. Ми звертались до різних невропатологів, деякі робили записи в картці, має бути енцефалограма. Але якогось конкретного діагнозу немає. В мене ще 1.5 міс. декрету, не знаю з чого почати... Ще й дільничої немає.

inka
13.05.2013, 23:10
може є кадровики-юристи? дайте пораду, пліз
Можете, це правомірно......проте чи дозволять на роботі? Оце основне, а за свій рахунок лише 15 днів- то певно мало

VERO
14.05.2013, 02:14
Маю невикористані 20 днів відпустки ще із часу праці до декрету. Чи можу я взяти їх одразу ж в перший день офіційного виходу на роботу?
Маю куму, яка працює в державній установі. Виходила на роботу після догляду від 3 до 6р. На момент виходу мала проблеми із здоров'ям. Попросила у відділі кадрів, щоб надали повну відпустку, то їй не відмовили. В період відпустки можна "захворіти". На Вашому місці є людина, яка виконує обов'язки. Яка різниця працедавцю. Вважаю, що потрібно попередити на перід, щоб не звільняли того, хто на Вашому місці.
І на рахунок приписування болячок дітям, то нам написали "часті ГРВІ". Кожна дитина ГРВІ хворіє. Не такий вже і вигаданий діагноз. Я себе так заспокоювала)

сніжна
14.05.2013, 11:39
нам написали "часті ГРВІ"
от тому і до дільничого- бо лише він може намалювати відвід по цій причині. Вузькопрофільний спеціаліст- лише по своєму профілю ( при умові перебуванні на обліку)
невикористані 20 днів відпустки ще із часу праці до декрету.
є такий нюанс: якщо у жінки є невикористана відпустка, її зазвичай приєднують до відпустки до чи після пологів ( тобто власне декретної відпустки). Кадровики стараються відправити жінку у відпустку до оформлення декретної або оформляють таку відпустку одразу після декретної і до відпустки по догляду за дитиною до досягнення 3 р. ( тобто між цими двома відпустками). Це робиться тому, що кервіника можуть притягнути до відповідальності за ненадання працівнику відпустки протягом 2 років підряд. Тому поцікавтеся у кадрах, чи вам не "втиснули" ці дні відпустки одразу після декретної ( пригадайте, чи не писали подібної заяви після декретних днів та з якого числа у вас закінчилася відпустка по вагітності та пологах і з якого числа вам оформили відпустку по догляду до 3 років). В тому ж випадку, якщо така відпустка оформлена не була- вона за вами зберігається. АЛЕ: час її надання залежить від роботодавця ( бо конкретно у вашому випадку ви не належите до категорії осіб, яким відпустка має бути надана у зручний для них час). Вийняток- звільнення ( тоді або перед цим вам надають відпустку або грошову компенсацію за невикористані дні). Тобто дані 20 днів невикористаної відпустки за вами зараз збережені , але коли їх вам надати після виходу на роботу- залежить від роботодавця, а не виключно вашого бажання ( якщо роботодавець погодиться, то може надати і одразу, а може- і пізніше)

---------- Додано в 07:39 ---------- Попередній допис був написаний в 07:33 ----------

за свій рахунок" відпустку? якщо так, то на який максимальний термін?
звичайна відпустка без збереження з\пл ( без наявності чітко визначених законодавством підстав для окремих категорій осіб) надається максимум на 15 днів протягом календарного року і то за згодою працівника і роботодавця. Якщо ж ви маєте на увазі відпустку без збереження з\пл по догляду за дитиною до 6 років- її за наявністю мед. висновку можете брати у будь-який час ( одразу після закінчення відпустки по догляду до 3 років чи пізніше, вже після виходу на роботу)

рижик
14.05.2013, 11:53
( одразу після закінчення відпустки по догляду до 3 років чи пізніше, вже після виходу на роботу
Тобто, зараз пропрацювавши 2 роки - я маю право на рік взяти відпустку по догляду за дитиною до 6 років. Але садочок в такому випадку відміняється?

сніжна
14.05.2013, 12:03
пропрацювавши 2 роки - я маю право на рік взяти відпустку по догляду за дитиною до 6 років. Але садочок в такому випадку відміняється?
так, поки дитині не виповнилося 6 років- маєте таке право, якщо є медичний висновок. Згідно з нормами, дитина, чия мама оформила відпустку по догляду до 6 років, садок відвідувати не може ( ну ж бо згідно медичного висновку, дитина потребує саме домашнього догляду), але у нас можливо все. Зрештою, складнощі можуть виникнути, якщо дитина ще на відвідує садка іїї треба оформити у садок , але з урахуванням того, що мамі вже виданий мед. висновок про домашній догляд, може бути складно оформити мед. карту для садка ( бо лікар вже видала ін. "взаємнозаперечливий" до відвідування садка документ). Якщо ж дитина вже відвідує садок, то складнощі можуть виникнути на етапі, якщо знов-таки, потрібно довідки для садка з поліклініки. Але, в принципі, за все домовляються при потребі

onebyone
14.05.2013, 13:25
Але, в принципі, за все домовляються при потребі
Я так робила, виникла потреба у звязку із складною ситуацією на фірмі продовжити декретну відпустку. Дільнична зробила, і формально вона знає що дитина не мала б відвідувати садок, але.....

Fleshka
14.05.2013, 16:28
Що потрібно зробити, щоб змінити дільничу? Чи можна то питання вибуття з поліклініки вирішити з медсестрою а не лікарем? Не дуже мені хочеться зараз 800 грн. знову платити за довідку...

сніжна
14.05.2013, 16:34
щоб змінити дільничу?
написати заяву на ім я гол. лікаря (завідуючого поліклінічним відділенням)
питання вибуття з поліклініки вирішити з медсестрою
медсестра ці питання не вирішує.

Fleshka
14.05.2013, 16:37
написати заяву на ім я гол. лікаря (завідуючого поліклінічним відділенням
Тобто потрібно йти прямо до завідуючого? В кабінет дільничого навіть немає чого звертатись?

сніжна
14.05.2013, 16:44
кабінет дільничого навіть немає чого звертатись
з питанням її заміни на іншу у тій же поліклініці? Чи ви маєте на увазі узагалі змінити поліклініку? У першому випадку звертаєтеся до керівництва . У другому- спочатку йдете до дільничої і говорите , що змінюєте полікілініку і хочете забрати картку і т.п. У такому випадку вже дільнича підкаже вам хід процедури

Fleshka
14.05.2013, 16:49
Чи ви маєте на увазі узагалі змінити поліклініку?

Подумую над зміною поліклініки.
Бачу таки всеж доведеться поспілкуватись з дільничою.
Зрозуміло.
Дякую.

Borsychok
21.05.2013, 21:06
я робила на 6 м. довідку-600 грн.
Як я зраділа, як то прочитала, і як мене обломали сьогодні майже в два рази дорожче :girl_devil: а іншого виходу нема -мушу робити, бо на роботі на волосинці вишу, і малу нема з ким лишати :girl_cray:

vanilia
27.06.2013, 11:58
"часті ГРВІ"

А наша дільнича, коли я хотіла продовжити декретну відпустку після 3-х років доні, сказала мені категорично, що тепер це не є причиною аби продовжувати мамі відпустку по догляду. І не виписала такого нам. Прийшлося йти до "вузького" спеціаліста виписувати "ліві" діагнози.

Borsychok
27.06.2013, 12:33
категорично, що тепер це не є причиною аби продовжувати мамі відпустку по догляду.
мені продовжили (робила 3 тижні тому).

manka
27.06.2013, 14:30
Планувала ту довідку купувати, але виявилось, що нас асматичний бронхіт (обструктивні бронхіти з"являлися саме після відвідувань дитсадку - два тижні восени і весною). Після останнього - асматичний бронхіт, аналізи показали алергію на кліщів домашнього пилу. Лікар-пульманолого з ОХМАТДИДу сказала, що я маю право на продовження відпустки по догляду.
Мені йти з встановленим діагнозом до завідуючої чи спочатку до дільничого? Звичайно, краще б дитина була здорова і я б ці гроші заплатила.

Bubochka
06.02.2014, 15:02
Дівчата підкажіть будь ласка чи цю медичку довідку для продовження декрету потрібно брати лише в своєї дільничої? чи можна в іншого сімейного лікаря з іншого району Львова(в мене є знайома)?
Буду дуже вдячна за відповідь)

Fleshka
06.02.2014, 17:36
Дівчата підкажіть будь ласка чи цю медичку довідку для продовження декрету потрібно брати лише в своєї дільничої? чи можна в іншого сімейного лікаря з іншого району Львова(в мене є знайома)?
Буду дуже вдячна за відповідь)

Як варіант - можна перевестись в інший район, до бажаної лікарки і там вже в неї офориити. Мені так пропонували в свій час.

сніжна
06.02.2014, 17:50
медичку довідку для продовження декрету потрібно брати лише в своєї дільничої
в поліклініці, де дитина стоїть на обліку. Тому або перевестися до знайомої на облік, або брати у своєї

Bubochka
06.02.2014, 21:26
Підкажіть будь ласка яка процедура переведення в іншу поліклініку...як це практично робиться?

сніжна
06.02.2014, 21:38
будь ласка яка процедура переведення в іншу поліклініку...як це практично робиться?
спочатку пишете заяву на ім я гол. лікаря тієї поліклініки, де хочете стати на облік , з проханням обслуговуватися у них. Далі- йдете у свою поліклініку до дільничої, кажете, що вибуваєте за іншою адресою, вас знімають з обліку, видають вашу картку. Але майте на увазі, що надалі лікаря з цієї своєї старої поліклініки ви вже не зможете викликати додому. Тобто повністю на обслуговування переходите за новою адресою. Той лікар, де будете стояти за новою адресою, має свою ділянку,і, звісно, що до вас за викликом виїжджати теж не повинен. Тобто тоді або домовляєтеся за приїзди приватно. або будете змушені їздити на огляд в поліклініку.