КПК

Показати повну версію : Дитяча ностальгія умілих ручок

OxankaF
04.11.2010, 17:42
Прийшли сьогодні діти з школи і питають, чи робила я в дитинстві такі "жабку", що вдівається на пальці, а потім пальцями рухаєш, і там видно цифри. Не знаю, чи добре пояснила. Я таке робила, але як, не пам"ятаю. Може хтось бачив в неті, киньте лінком, будь ласка.
І така ностальгія нахлинула від спогадів про дитячі рукодільні вироби.
Давайте ділитись спогадами.
З того, що я пам"ятаю.
1. З кольорових дротиків плели брелоки, обплітали кулькові стержні.
2. Клоуни, пінгвіни і найулюбленіший мій - буратіно з яйця і кольорового паперу.
3. Браслети з відкриток. Мк по таких браслетах часто зустрічаються в неті.
4. Зимою брали гілочки, макали в клей і обліплювали пінопластом.
5. Корзини з стрічок. Мабуть всі знають, як це робити
6. З відкриток робили ще коробочки, зшивали їх по боках.
Чесно кажучи, я дуже не любила робити щось з відкриток, бо я їх шалено збирала і мала велику колекцію, і коли в школі казали принести на завтра 10 відкриток, то я цілий вечір відбирала з своєї колекції "найгірші" і бігала по хаті зі сльозами на очах і всіх мучила: "мама, яка гірша, та чи та".
7.Дуже добре пам"ятаю, як робили резинки на волосся з стрічок. Обрізали краї, а потім голкою витягували нитки з країв, після скручували за допомогою прищепок і зшивали. Получались дуже класні пухнасті резинки.

La esposa
04.11.2010, 17:56
Клоуни, пінгвіни і найулюбленіший мій - буратіно з яйця і кольорового паперу.

Браслети з відкриток. Мк по таких браслетах часто зустрічаються в неті.

Корзини з стрічок. Мабуть всі знають, як це робити

а я не знаю :( :)

зате ми в дитинстві багато витинанок робили, намисто з горобини, а ще я любила татові фотоплівки в трубочки скручувати, потім витягувалась така "палиця" з плівки :) ще з паперу фігурки всякі (дууууже багато, а ще більше я позабувала :)), і напевно найголовніше — це такі картинки, коли замальовується весь папір кольоровими плямами, потім натирається свічкою (воском), зверху чорна фарба, а потім на тому вишкрябується малюнок голкою чи ще чимсь, цікаво виходить :)

NikaLovely
04.11.2010, 17:58
"жабку", що вдівається на пальці, а потім пальцями рухаєш, і там видно цифри
Ооо, ми на таких "гадали")

Мені запам'яталися коробочки з-під зубного порошку, які ми декорували кольоровим папером.
І ще колажі з фотографій та елементів листівок до Дня народження когось з рідних.

вишиванка
04.11.2010, 18:06
ми теж таку жабку робили, але ось так якось і не покажу як її робити)) мушу спробувати, якщо вийде, тоді спробую сфотографувати))

La esposa
04.11.2010, 18:13
А то часом не та жабка, що її ще сільничкою називали? таких чотири конуси виходить, так?

OxankaF
04.11.2010, 18:13
Іринка, браслети ось такі (http://www.vsehobby.ru/origami_braslet_iz_fantikov.html)
корзини з стрічок так (http://www.netvestnik.com/forum/showthread.php?t=61821&page=4) і і так (http://www.liveinternet.ru/users/2655892/post108189316/). Робили їх на подарунок мамам на 8 березня.
А з яєць - дуже просто: видуте яйце і з кольорового паперу шапка і ніс конус (буратіно), або крила (для птаха), ще борода (якщо це дід мороз) - і так наскільки вистачить фантазії. Приклеюємо і фломастером домальовувались очі, рот...

Kasia
04.11.2010, 18:17
я щось ніц толком не памятаю такого, але добре памятаю уроки праці у 7 класі.
вчила нас працю така старша пані, колись викладала матиматику в школі, а не пенсії - працю.
так от, вона навчила нас УСІХ видів рукоділля. не знаю чи всі навчилися, але я точно:girl_blush2: але чітко памятаю, що я страшено " возмущалась" - на що мені то треба і т.д.
вона навчила нас вишивати хрестиком, гладдю, вязати французи і те що Люда викоритовувала на косметичці для Уми ( йой! як воно називається?), вязати гачком та спицями, плести макраме, а також шити одяг.

моїми улюбленим видом рукоділля завжди було гачкування, аж до минулого року гачкувала серветки/ шапочки / пінеточки і т.д. , а за останній рік , як бачите - вишивання. з того всього - то єдине , що погано мені йшло , то шиття. я все сачкувала, і плела на тих уроках макраме на виставки шкільні:girl_curtsey:

La esposa
04.11.2010, 18:22
Іринка, браслети ось такі
корзини з стрічок так і і так. Робили їх на подарунок мамам на 8 березня.

ММммммммм, яке гарне! хто би то мене навчив...? а про корзиночки, то я щойно читала, і до останку думала, як вони потім то мило витягувати будуть? :)

OxankaF
04.11.2010, 18:23
ММммммммм, яке гарне! хто би то мене навчив...?
мої діти то на раз-два навчились і вже пів класу дівчат з такими браслетами:girl_crazy:.

А ще пам"ятаю робили сніжки з вати, опускали їх в якийсь розчин, а в який, не пам"ятаю і сушили на батареї.

La esposa
04.11.2010, 18:32
Оййййй, згадала! хто тільки того не робив..!

кульки надувні обклеювали папером, потім кульку тріскали і розмальовували :)

а ще ткали килимки на рамках з цвяшками :) в мене завжди найшкарадніше виходило, якесь вузьке досередини :)

OxankaF
04.11.2010, 18:33
але добре памятаю уроки праці у 7 класі
з того, що у нас в школі вчили, то тільки пам"ятаю, як робили коврики, але не так, як тут дівки роблять, а з якоюсь трубкою, в ту трубку просувалась нитка, тримали над свічкою і розплавленою клеїли до тканини. Щось таке, але мені воно щось не дуже подобалось. Вишивати теж вчили, але я думала, що то даремно витрачений час, не вишивала, а потім принесла з хати якусь вишиту серветку, і мені вліпили 2 (тож було видно, що вона зіпрана, а я видавала за щойно вишиту мною:girl_crazy:)

OxankaF
04.11.2010, 18:34
кульки надувні обклеювали папером, потім кульку тріскали і розмальовували
оо, і ми таке робили, але обклеювали три рази і робили такі копілки

Golgy
04.11.2010, 19:17
а ми в школі різні фляшечки пластиліном обліплювали і насіння приклеювали, квасолю, гречку, викладаючи візерунки... ну хто що хотів. вазочки такі стильні були :girl_cool:

La esposa
04.11.2010, 19:40
Оооооо, я ще згадала, ми на уроці праці брали два великих пластикових стаканчики, прозорі, і один обклеювали кольоровим папером, щоб була гарна картинка. Тоді той обклеєний запихали в прозорий, щоб малюнок не пошкодився. А туди вже можна складати що завгодно - хоч олівці, хоч квітку посадити :)

Golgy
06.11.2010, 00:51
вирішила вам ще показати, що я в дитинстві з мамою робила. це прикраси на новорічну ялинку. все що бачите на фото на ялинці (крім маленького червоно діда мороза) зроблено внучну з підручних матеріалів
http://s015.radikal.ru/i332/1011/a1/e8c247a0c7e1.jpghttp://s007.radikal.ru/i301/1011/ff/49eec12afdf3.jpg
http://s016.radikal.ru/i337/1011/39/d278ae9aea48.jpg

JuniorSkeptic
08.11.2010, 10:34
Ми ще пап'є-маше на уроках праці робили - варили клейстер і обліплювали блюдце шматками серветок. Потім знімали, як гіпс, і розмальовували. Я завжди мала п'ятірки з праці, але тут отримала четвірку, бо розмалювала блюдце зі споду :) І ще мені дуже сподобалася вишивка рішельє, хочу якось спробувати щось таке зробити.

А взагалі нас теж вчителька навчила дуже багатьох видів рукоділля - можливо, завдяки їй я досі не можу зупинитися, пробуючи нові й нові техніки... :girl_smile:

Bride
14.09.2011, 21:58
В нас уроки праці були продумані...викладала в нас одна з місцевих майстринь по вишивці, а ще в школі окремо були гуртки по бісеру, вишивці, м"якій іграшці, образотворчому мистецтву, глині і т.д. З тих гуртків вийшов навіть один хлопчик ученик, який став потому модельєром, і укатав десь в Київ.
А ми, дівчатка, на праці спочатку запікали яблука, потім робили салат, потім ще щось готували, а тоді почалися серйозні уроки - шиття, вязання, вишивка...Мої однокласниці досі згадують,що я єдина в класі працювала за ножною машинкою електричною))))Рушник з 5 класу досі лежить недовишиваний у бабусі на телевізорі тим краєм, що встигла вишити, а серветка - в мами на пральній машині)))))Десь були і ляльки, але певно то все вже повикидалося, а шкода

MADLENKA
14.09.2011, 22:30
А ще пам*ятаєте: стара котушка від ниток дерев*яна, в неї вбивалось 4 гвіздочка і давай шнурівки плести!!!! Ото була круть!!!:girl_claping: Ото я любила ті шнурівки плести!!!!І чим яскравіший колір нитки, тим кращий!А ще як поєднувала два-три кольори - то була перша дівка на районі:girl_haha:
А щодо уроків праці, то теж нас вчили і готувати,і шити,і був, навіть урок, коли ми з хлопцями мінялись - вони робили замість нас салати, а ми випилювали лобзіками якісь хфигурки, і вишивати навчилась саме в школі. Досі маю най-найпершу міні-серветочку, пошила навіть костюмчик собі:блузка та спідничка, халат мамі, фартушок, хустинку.... Словом, аналізуючи сьогодні уроки праці, можу сказати, що вони дійсно були корисними.:girl_yes2:

lorelaj
27.06.2012, 23:26
а кульку ще нитками обмотували просякнутими клеєм а тоді лускали. Фєнічкі (ми то таак називали ) плели з ниток - чим більше вряд й вяжеш вузлики. З коробок картонних (великих таких від техніки в ідеалі, але ми в магазинаж продуктових просили) дім робили для ляльок - прорізали двері, вікна, клеїли шпалери, з підручних матеріалів робили меблі - в хід йшло все! від конструктора (щасливець хто мав) до стаканчиків, дощищок, паличок - на що фантазії стане. А ще в зошитах робили дім для паперових ляльок (пам"ятаєте таких) - на кожній сторінці щось розкладалось, відкривалось, витягалось, кулись ту ляльку можна було засунути (то певно такий собі дитячий скрап альбом був).

La esposa
27.06.2012, 23:48
стара котушка від ниток дерев*яна, в неї вбивалось 4 гвіздочка і давай шнурівки плести!!!!
ой, я то думаю, для чого то цвяшки туди позабивані! Кілька таких котушок десь в машинці перевертаються, а я ніколи не знала, для чого.. тре йти на ютуб, дивитися, як то плететься :)

Фєнічкі (ми то таак називали ) плели з ниток - чим більше вряд й вяжеш вузлики
а скільки ми тих фенечок в таборі понаплітали... Одна дівчина мені за вечір сплела, таку гарну, і не хотіла мене навчити — краще, каже, сама сплету, але вчити не буду :)

А різдвяні підсвічники хтось робив?
Картонна основа, до неї приклеєний корок від пляшки, і навколо прикрашений всякими гілочками, горобиною, позолотою. В корок ставилася свічка, досить файно виглядало..

Almariel
28.06.2012, 00:00
з того що памятаю:
* жабки з паперу, на яких гадали
* з паперу "історія": був собі чоловік і було в нього стільки землі (цілий квадратний листок), потім половину продав, потім ще половину і купив собі човна, потім іншого човна (листочок під час цього перегортається певним чином).... закінчується історія тим, що чоловік ходить і просить милостиню)) може хтось знає таку чи бачив в неті, бо я вже забула, а хотілося б пригадати
* коробочки з зшитих відкриток
* гірляндочки чи кульки із згорнутих обгорток від цукерок
* сніжинки з паперу - улюблене заняття!!!
* ікебана робили: кільце з картону густо обплітали товстими нитками, а потім туди мались чіплятись якісь квіти, але я так і не доробила
уроки праці - майже без користі: приготували вінегрет і запіканку з макаронів, пошили наволочку (шити до того часу я вже вміла - ходила на гурток), звязала гачком серветку (вязати теж вміла), спицями так і не навчилась толком вязати, вишивати хрестиком вміла, єдине, що мережок кілька цікавих показали, але нічого вже не памятаю.
ще ходила на гурток штучних квітів, але там треба було працювати з такими нагрівальними елементами, яких вдома не мали, то могли щось виготовляти тільки на гуртку.

Jupiter
28.06.2012, 00:07
з паперу "історія": був собі чоловік і було в нього стільки землі (цілий квадратний листок), потім половину продав, потім ще половину і купив собі човна, потім іншого човна (листочок під час цього перегортається певним чином).... закінчується історія тим, що чоловік ходить і просить милостиню)) може хтось знає таку чи бачив в неті, бо я вже забула, а хотілося б пригадати
У нас ця історія закінчувалася словами : "а тепер, хто слухав казку - кладіть гроші в каляску!" Тобто в ту коробочку, яка вийшла в кінці. :)

Almariel
28.06.2012, 00:08
У нас ця історія закінчувалася словами : "а тепер, хто слухав казку - кладіть гроші в каляску!" Тобто в ту коробочку, яка вийшла в кінці
більш практичне закінчення))))

OxankaF
28.06.2012, 00:19
Фєнічкі (ми то таак називали ) плели з ниток - чим більше вряд й вяжеш вузлики. З коробок картонних (великих таких від техніки в ідеалі, але ми в магазинаж продуктових просили) дім робили для ляльок - прорізали двері, вікна, клеїли шпалери, з підручних матеріалів робили меблі - в хід йшло все! від конструктора (щасливець хто мав) до стаканчиків, дощищок, паличок - на що фантазії стане. А ще в зошитах робили дім для паперових ляльок (пам"ятаєте таких) - на кожній сторінці щось розкладалось, відкривалось, витягалось, кулись ту ляльку можна було засунути (то певно такий собі дитячий скрап альбом був).
фенічкі зараз мої дітлахи плетуть, а я не вміла, то в них навчилась:girl_yes:
а зошити з ляльками, ммм... я аж три мала:girl_blum:
ой, я то думаю, для чого то цвяшки туди позабивані! Кілька таких котушок десь в машинці перевертаються, а я ніколи не знала, для чого.. тре йти на ютуб, дивитися, як то плететься а мені недавно треба було шнурок сплести, і я так довго шукала ті деревяні котушки... так і не знайшла мусила вчитись гачком робити шнурок, але то не такий шнурок вийшов:girl_blum:

Olena-m
28.06.2012, 00:31
Ми браслетики і намисто з листівок робили, але не такі, на які Оксанка лінк давала. Різали листівку на смужки, обгортали певним чином ними канцелярські скріпки, які зчіпляли між собою, і виходив браслет чи коралі.

lorelaj
28.06.2012, 10:21
Дівчатка! А намисто з горобини? а лялічки з мальв й кульбаб? а рації з двох сірникових коробок? а ще нігті з пелюсток таких квітів, що зроду не знала як називаються! Намисто, браслети, корони з горобини - весь двір тим хворів! а як мальви починали цвісти - то ми поки всі не обривали то заспокоїтись не могли (такі от вандалятка малі)
яка світла тема!

хельга
28.06.2012, 11:08
Ми браслетики і намисто з листівок робили, але не такі, на які Оксанка лінк давала. Різали листівку на смужки, обгортали певним чином ними канцелярські скріпки, які зчіпляли між собою, і виходив браслет чи коралі.
От ми теж таким чином робили, але з метою зробити стрічкові жалюзі на двері, чи як то правильно називається.
А ще були справжні орігамі - жабка, яка плигає і об'ємний тюльпан. Ніяк не могла, тепер вже, пригадати, як він робиться. Знайшла в неті. І як же ж ми тоді без інтернета стільки всього знали...

Ну і на уроках праці багато вишивання, шиття, в'зання, гачкування. Те що мені подобалось, сама вивчала і розвивала.

А ще з самого раннього дитинства пам'ятаю ялинкові іграшки з паперу. Посередині, нерозрізаючи краї папір різався на стрічки і потім скручувався в циліндр. Виходив такий собі фонарик.

Маруся-мама
28.06.2012, 17:17
фенічкі зараз мої дітлахи плетуть, а я не вміла, то в них навчилась

І я плела. Ми як були в таборі, то багато всякого плели.

La esposa
28.06.2012, 17:29
може хтось знає таку чи бачив в неті, бо я вже забула, а хотілося б пригадати
я знаю від початку до кінця, взимку дітям в садочку показувала :)

про плетений шнурок: ось таке знайшла

http://www.youtube.com/watch?v=pcRAm0lj45I

хельга
28.06.2012, 17:33
Такі шнурки і я плела. І на 4 цвяшки, і на 6, і на 8 навіть пробувала. Здається, що бачила вже сучасний спеціальний пристрій десь в рукодільному магазинчику, а колись сама забивала цвяшки в котушку.