КПК

Показати повну версію : досягнення наших діточок від року

Nastynya
17.09.2010, 20:18
не знайшла такої темки, тому вирішила створити, думаю, багато кому захочеться написати сюди про своїх таких уже дорослих діточок, які навчилися ходити, говорити, складати пазли, розказувати віршик і тому подібні речі)))хваліться, а ми з задоволенням почитаємо, а з часом і самі напишемо про свої великі можливості!!!):girl_tender:)))

Gemmy
18.09.2010, 01:00
Моя доня говорить небагато, з нового - "на-да(дай)-дя(дякую)" вперемішку (ще не дуже розуміє, що коли потрібно вживати), "но" (носик) - дуже любить шукати в іграшок і у сонного тата :girl_smile:, а ще змавпувала у свого трохи старшого друга "пока-пока", яке у неї звучить як "тяптя". Дуже любить підніматися сходами на другий поверх, тримаючись за поручні, недавно навчилася і перші сходинки долати, спираючись на стінку. От сходити вниз важче, поки що майже не вдається. А от зубчиків лише 6, не поспішають вилазити. Нарешті перестала гризти книжки, дуже любить принести мені книжку, вмоститися на моїх ногах і розглядати картинки. На все, що цікавить, тикає пальцем і каже "та". А з поганого - навчилася плюватися їжею і битися (це вже хлопчик знайомий навчив :girl_devil:)

LadyEva
18.09.2010, 08:50
А мій синуля (1.3) вміє говорити "мама", "тата" ,"баба" і "циця". Вміє сам сидіти на табуретці за столом коли я його годую:girl_tender: ( з чого я дуже тішуся, бо до того часу нагодувати мою дитину було... ну не просто). Маємо вісім зубчиків, бігаємо, приносимо, що попросять, кличемо на вулицю гуляти...

veronka
19.09.2010, 20:55
Маргошка сьогодні навчилась бульбашки видувати і саменька вигулювала бабціного песика на поводку:girl_tender: а ще саменька їсть і пробує одягти шкарпетки)))

slonenjatko
20.09.2010, 00:12
Цікава тема! Цікаво прочитати дитячі досягнення!
Максимчик, якому 1,3 рочки говорить мама, тато, дідо, баба, дядя, ням-ням(коли хоче їсти), вміє кликати кіцю, показує як гавкає собачка, ходить, чемно сидить коли їсть, викидає використані підгузники в мусор, показує скільки йому рочків, ховається і каже "де ти"? Пробує складати речення, але ще по-своєму, правда деколи чується щось зрозуміле! Як хоче спатки то кладе ручки біля вушка, похиляє голову і каже а-а-а-а! Показує де очка, носик, ротик, вушка! А ще приносить своє взуття і каже "тапи-тапи" що означає взуй мене! Якщо хоче гуляти, то каже "а-та-та"!...

Gemmy
20.09.2010, 00:17
а ще саменька їсть і пробує одягти шкарпетки)
Моя Каріна теж вже майже завжди попадає ложкою в рот, хоч і розкидає їжу часто. Шкарпетки теж "вдягає" - кладе їх собі на ноги і не розуміє, чому вони падають. Встаючи з горщика намагається штанці підтягнути (бо заважають), резинки-заколки-окуляри кладе на голову, бо ж там мають бути :girl_yes: Коли кажу, що йдемо гуляти, несе мені якесь взуття (до взуття в малої взагалі тягне, вже не знаю, де ховати). А ще говорить і показує, де циця (правда, лише при мамі і татові, при інших дуже того соромиться) і пупик

соломійка
20.09.2010, 00:26
Одне з наших останніх досягнень - на запитання "Як тебе звати?" Соломійка відповідає "Мійка" або "Комійка", "Як звати маму?" - "Таля", "А тата?" - "Міма" (Міша), знає, що хресного звати Роман (але без букви "р"), бабусю - Галя.:girl_tender:

amurka
20.09.2010, 01:12
моє чудо говорить: мама,баба,тата,дядя,дідя,то з імен,а так ще говорить циця(і піднімає мені футболку),ій-мій(і рбнімає мене або лялю),де ти?(і заглядає,нахиляючи головку),да-да(дай,показує ручкою),як тваринки говорять,котик,песик,коровка,качечка,ослик,курочка ,їжачок(носиком кривить),гой-да-да(але по свому о-Й-да),колише лялю і каже а-а-а.
показує де ротик,носик,очко,вушко,бровка.Коли питаю,де Лянка,показує пальчиком на себе,показує що їй один рочок,на волосся каже кх-х-х-х,по сходинкам вверх піднімається,але в низ також ще важкувато для неї)).
як баче що якась дитинка плаче,то кричить но-но-но і показує пальчиком,якщо десь вдариться,то зразу там б"є і теж каже но-но-но))
Теж надіває собі носочки і шапочку,смішно то виходить)),а всі заколки знімає),а коли щосьодягаю на неї і кажу яка гарна,одразу біжжить до зеркала і сміється)
як ще шось згадаю,то допишу!

Zoryanazirka
20.09.2010, 17:57
А наш Маркусик вже зовсім дорослий !!! Вже тиждень к ми кажемо не помідоли, а помідоРи!!! І так з того тішиться. ле ше деколи забуває, то ми виправляємо і він виправляється!!!

LoveIzabella
21.09.2010, 01:00
неї звучить як "тяптя".
А це у нас тапки;) - "тяптя".
Моїй принцесі 1 рік і 1 місяць!
У неї 8 зубів, ходить тільки за руку, зате повзає!!Збирає всі дрібушки по хаті і несе мені, дає, а я маю "їсти".Так бавиться.Навіть, коли нічого нема в кулачку - все одно треба казати дякую і "їсти" те, що дає;)Інакше свариться...
Сама каже "дяку" - дякую, "дядьку" - то ясно, дядько,"тьооооть" - тьотя,"ня" - на,ну і мама-тятя-няня-баба (то вона навчилася казати у 6 місяців).
На все, що цікавить - показує пальчиком, знає де "пецє" - мікрохвильовка і де ляля (лялька). ТОчно знає, де Бозя і коли я кажу:"Де Бозя?" - вона показує пальчиком, а тоді складає долоньки і ніби молиться.Я кажу:"Боженька, дай Діаночці здоров"ячка!", а вона інтонацією повторяє. ПОдобається.Ще любить читати книжку про тваринок, слухати казку про Курочку рябу, пісеньку про лисичку-сестричку, і віршика про Білу чаплю. Перекривляє їжачка, котика, песика (каже ""бех-бех" грубим голосом), качечку("тясь-тясь"). "Чеше" ляльку своїм гребінцем, любить, коли я їй чіпаю шпильку, каже "пий" (скорочено - шпилька),обнімається - каже"мі-і-і-і!".
Самій їсти не даю - так тільки пробує, коли бульба чи сир. А проявляє ініціативу завжди - треба їй давати другу ложку, вона ставить її в миску, потім я маю набирати їжу, давати їй, а вона намагається всунути ту ложку в "дзьоба", але іншою стороною;).Такі процедури.
На памперс каже так ніжно:"па-а-а-па!"(виводить кожну букву:girl_tender:).Показує, що їй 1 рочок:)
От таке наше сонце! Пишаюся нею!!!!!:girl_tender::girl_tender::girl_tender:

LadyEva
21.09.2010, 08:42
по сходинкам вверх піднімається,але в низ також ще важкувато для неї)).
Моя дитина коли бачить, що вниз по сходах, чи як хоче зійти з тротуару їй важкувато- встає на коліна і переповзає, шей озвучує той процес ух-ух-ух...

amurka
21.09.2010, 11:06
ще додаю))
в нас вже 12зубчиків.Навчилась сама включати телевізор і перемикати канали))нерозумію як то в неїї вдається))

veronka
21.09.2010, 11:31
та як-як, підгледіла у мами-тата:girl_haha: Маргошка з місяців 10 пультові спокою не дає, довелось витягнути батарейки, бо підсунутий "лівий" її не влаштовував - тільки той що працює, ще й батарейки довелось повернути - бо як так, вона ж натискає, а нічого не спрацьовує((( обаражалась страшно
у Маргошки нова муля - маминого пенсика на поводку вигулювати, дарма, що той її зросту майже))) приходить до бабці в гості і одразу знаходить поводок, песик Чіта притискає вуха і пробує слідом за кішкою заховатися під канапу:girl_haha:
а ще дуже любить "читати" - несе книжку і все-все показує))) і останнє - несе мамі швабру в руки і тицяє пальцем, де помити:girl_in_dreams: прогрес, йомайо:girl_haha: раніше чемно сама все "мила":girl_in_dreams:

Alonka
30.09.2010, 13:22
Я як слон ходжу довольна:girl_dance:
Більшість в цій темі мене не зрозуміє
Ми вже тиждень повзаємо! В понеділок ще не впевнено, а тепер через цілу кімнату, і сама так тешіться що повзе:girl_claping:! Подяка реб.центру "Еліта"

FAIRYTALE
30.09.2010, 13:53
Нам 1рік 10місяців, моя донечка говорить все, розказує як її звати, прізвище, як звати маму, тата, діда, бабусю, хресних, знає, що в хресної (Мучачі) є собака - такса, скільки їй років, де і з ким живе, що вона скоро піде в садочок, і хто туди ходить, якщо хтось свариться зразу каже, що той нечемний; вміє включати ПК і каже що він"зюзіться", тобто загружається; як тварини говорять теж показує; любить казки Про Курочку Рябу, Колобок, Вовк і семеро козенят і каже яку їй читати або включити на ПК, рахує до п"яти, розказує віршики (я починаю, вона продовжує); якщо вона нечемна і знає, що я злюся, то каже швидше за мене "Настя-Настя". У 1рік і 5місяців в нас було вже 16 зубчиків. Знає, де є гойдалки, де рибки на дворі (один раз побачила і тепер, якщо ми недалеко від них, то Настя зразу "мама, либки,либки, ідем"). Каже, що Настя "пицеса, касюня або касавіца"(принцеса, красуня, красавіца). Але букви Р ще не говоримо.

LoveIzabella
30.09.2010, 19:55
FAIRYTALE, Вона у Вас справжня МОЛОДЕЦЬ!!!!!!
У мене похресник - 2,5 роки - то він і половини не знає!!!

А у нас новини: у Діанки появидося ще 4 зуба і тепер їх всього 12!
Вона показує всіх "ляль", "дядьків" і "тьотьок" в телевізорі і на вулиці, каже:"гаааня Дяка-гаааня"(гарна Діанка гарна) і гладить себе по голові, також гладить маму, тата і лялю в дзеркалі;)
Каже "Мя" (м"яч), "Ко-го-го" - на колготки і "фа-фа" на шафу, коли штовхає руками 3-метрові двері купе:girl_haha:
Знає як курочка у казочці каже, щоб дід-баба не плакали (курочка Ряба).
Кажу їй:"Давай бавимся ніби спимо!"А вона кладе головочку на руці і каже "цьсь-цьсь" (чш-чш - ніби-то тихо-тихо)!
Ой може і ще щось забула, бо то такий потік інформації, що можна щось і пропустити;)
Ага, почали ляль на горщик садити і каже "сьььььсььь".

irchukmip
06.10.2010, 15:16
моєму похреснику 1,5 року, говорить мама, тато, баба, дідьо, тутя (тьотя), дядьо, на мене каже нуна, хресний в нього туту. Знає як поїзд їде, машина, трактор, як говорять різні тваринки, каже не дякую, а дядюдю. Намагається все повторяти. Всього не згадаю...
Останнім його захопленням стало: молитися по кілька разів на день, але тільки в моїй кімнаті, біля столу має крісло стояти, то там клякає ручки складає, а я маю молитку говорити, а якщо нема крісла, то каже "ма?". А вчора прийшла додому і сестра (його мама) розказувала, пішов в кухню відкрив тумбочку там де мойка там клякнув, склав ручки і жував ковбасу. Він ще не розуміє, що то таке молитися і як до того треба ставитись, нічого пізніше розумітиме...

Веснулька
06.10.2010, 15:40
Нам 2 рочки,доця майже все внятно виговорює,(та як люди збоку говорили,що говорить багато і то вже давно)для мене кожне слово,як і для кожної мами-то неабияке досягнення.Рахуємо до 10,але деколи після 6 іде 8,знаємо напам"ять десь 4 віршики(поки що)розказуємо казочки про"Курочку рябу","Колобка","Булічку,личака і соломку",співаємо пісеньки.Грається дуже гарно лялькою(раніше я такого не спостерігала)баю-бай співає,молочком годує,на горшок садить,ножки накриває.Що для мене дуже дивно було(одного разу я щось плакала,а вона так підходить і мама-не плач,і мене так до себе притулила,які вже там сльози.Знає,що вогонь,утюг гарячий і каже,що гаряче,тому не можна,тяжке(наприклад бутилка,яку тягне),високо,холодне....Ну і їмо самі,просимось на горшок,чистимо зуби,уже без сосі(6 днів)я рада.А ще знаємо пару букв(А,О)всі решта наугад.:kiss:

---------- Додано в 15:40 ---------- Попередній допис був написаний в 15:39 ----------

О згадала,ідем на вулицю до каплички молитися,і дома молимося(смішно то виглядає,як мацьопа б"є себе в груди)Я впевнена,що я і половини не написала,та все і не згадаєш.

Prutylyatko
07.10.2010, 16:40
А в нас нова забавка: маал навчилась вилазити на крісло, а потім на стіл та головне так швиденько, щоб ніхто не заборонив. То тепер мушу тримати її "в полі зору" постійно, щоб не наробила чого собі. Пробувала відсувати від столу крісла, але де там, вона вже розумна, сама підсуне та лізе далі.

LoveIzabella
07.10.2010, 17:29
У нас росте помічниця6 вже кілька днів кажу вечером: ідем розстеляти ліжко, готувати вечерю (молоко гріти), а вона бере великі подушки з дивану (такі великі декоративні) і знімає геть, потім просить взяти її за руку - тягне їх на місце, де я складаю їх на ніч. Тоді ідем набирати ванночку.. Вона все знає і тягне мене туди. Показує на холодильник і каже "ням-ням"! Робим далі разом вечірні ритуали, готуєм пляшку молока, набираєм ванночку, скидає сама іграшки, з якими купається. Сідає на пілогу і починає знімати собі шкарпетки, несе потім мені і каже:"" тась-тась" - типу, купатися;)
Я всі її дії пояснюю щоденним режимом, якого дотримуємося з народження - Кожен день одні і ті самі процедури. От вона і сама тепер помагає з тим усім;)
Так мило! Так нею пишаюся! Розумничка:girl_tender:

Alonka
20.10.2010, 15:25
Аааааа, в нас нарешті свідоме слово! І не якесь там, а "цсицся"! А ще тепер роблячи па-па кажемо па-па! І нанизуєм колечка на піраміду, тільки нам треба їх подавати.:girl_cool:

veronka
20.10.2010, 22:23
Маргошка-помічничка - тягне віника більшого за неї і підмітає:girl_in_love: постійно приносить книжки читати, допомагає складати речі, саменька їсть:d25:

Gemmy
21.10.2010, 21:49
В нас нова фішка - Каріна ходить спиною вперед. Падає часто, але це її не зупиняє. А ще її тепер не відтягнути від калюж, доведеться-таки купляти гумачки (думала, лише весною потрібні будуть)

veronka
21.10.2010, 23:43
Хе, я гумачки ще влітку купила, бо доня навіть мааалюсіньку калюжу не пропустить)) а зараз навчилась навколо себе крутитися-танцювати і вчиться підстрибувати - поки получається на пальці підніматися:girl_in_love:

Galyna555
22.10.2010, 11:27
А ми вчора навчилися відповідати на питання, як звати маму? Мала каже "аля" ( тобто Галя), це мене так радує:girl_in_love:.

І ще навчилися на мавпу казати"мапа", і на качку "катка". А взагалі на свій вік 1 рік і 3,5 міс ми говоримо "мама, тата, діді, баба, ляля, на ( це в неї замість дай), пий-пи (пити), тьотя, дядя, мям-мя ( їсти), ма (нема), впа (впала). От такі у нас успіхи в мовленні.

Іруня
22.10.2010, 12:17
впа (впала)
І ми кажемо "впа":). Кине щось спеціально на землю, а поді показує пальчиком і каже так хитро: "впа":girl_haha:

Gemmy
22.10.2010, 13:08
впа (впала)
А у нас все, що падає або кидається - то "бам", а "ляля" - у нас як "яя" виходить. А взагалі вже багато чого намагається повторювати, правда, у словах вимовляє лише кілька складів - "ми" (мило), "но" (ложка або око, ну або ж носик :girl_haha:), "биль" (буль-буль, кидаємо щось у воду), сьогодні нове вивчила - "ні" (це я їй на вулиці іній показала).
Каріна ще дуже любить олівці, фломастери, бігає з ними за мною, щоб ми щось малювали або ж чемно складає їх у коробочку.
А воду ми теж завжди любили, лише раніше не було таких істерик, коли від неї відтягувала. А вчора в нас обидва гуляння цим закінчились. Вдень нахлюпалася в калюжі і сіла в неї, а ввечері забігла на середину великої і там хлюпотіла, а я дістати не могла

Fleshka
22.10.2010, 14:42
а зараз навчилась навколо себе крутитися-танцювати і вчиться підстрибувати - поки получається на пальці підніматися
Ромік теж так танцює, крутиться кругом себе то в одну то в іншу сторону, і ще присідає танцюючи, а підстрибувати він вже давненько навчився, як і бігати на носочках, ще любить ходити задом через всю кімнату, злазить-вилазить на ліжко і стілець, показує тосі і сороку-ворону. Якщо щось не хоче, то мотуляє головою "нє-нє". З вербальних успіхів: мама, татО, баба, кікі (киця), гав (собачка), коко (все що літає), бах (впав), дай, гойдада (на качельку).

kostuk
26.10.2010, 17:36
Привіт:)
І ми похвалимося своїми досягненнями. Ходити почали ще в 11 місяців, зараз вже так бігаємо, що не наздоженеш. Також дуже любимо танцювати і крутитися. Страшенно любимо дивитись рекламу. Маємо 12 зубчиків. Робимо па-па, даємо 5:) і здоров. Говорить щось на "своїй" мові. А ще навчились складати конструктор!

Ksusha
27.10.2010, 12:02
Нам 1 рік. Бачу інші дітки вже щось "кажуть" - моя дівчина ніц конкретного не каже (поки що.) Вже знає про призначення таких речей як гребінець (підносить до голови) і телефон - тягне до вуха. Махає всі па-па і на запитання скільки тобі рочків показує один (вказівний!) пальчик. А ще мені страшенно подобається коли дитина носить цьомки :kiss:по хаті: скрутить губці в трубочку і носить - то татові, то мамі, а ще сестричці, а далі по колу.. :girl_claping: Але то нам всім подобається.

Ravlyk
27.10.2010, 15:49
а ми в свої 1р.1м.22д. гарно бігаємо,складаємо пірамідку,сортер,говоримо мама,тато,баба,дідо,па-па,мий-мий,пісь-пісь,кама-це реклама (святе діло,без неї :girl_smile:нікуди),сійка-сестричка Софійка,па-впало,опа-посадити або взяти зі стільця,Ніка-це киця наша так називається,Таня-це я,але доця говорить ім"я беручи трубку телефона...замість алло.,як каже песик,киця,жабка,хрюшка,мишка,коровка,...і ще багато інших слів,але в основному це перші склади,ще ми вміємо танцювати і одночасно співати,крутитися в різні сторони,робити чесю-чесю,волоссячко чесати гребінцем,надівати обруч на голову і казати яка вона ка-тобто красуня...намагаємося самі їсти,правда то більше по доці тече і по стільчику,маємо 7 жубів....:girl_curtsey:наразі все що згадала...

Fast
27.10.2010, 16:44
Нам 1 рік. Бачу інші дітки вже щось "кажуть" - моя дівчина ніц конкретного не каже (поки що.) Вже знає про призначення таких речей як гребінець (підносить до голови) і телефон - тягне до вуха.
І у нас так само :) Тільки гребінець до моєї голови тягне. А у нас ще всі тваринки кажуть авв :)

Ksusha
27.10.2010, 16:47
Тільки гребінець до моєї голови тягне.
Правильно, маму тоже треба чесь. А то шо, мама нечесана буде - аяяй.

Ірушка
28.10.2010, 00:28
Нашому Олексійчику 1 рік і 3 тижні - в рочок почав ходити, до того активно повзав.
Вилазить та злазить з ліжка, має 5 зубів.Говорить:мама, папа, баба, дідя,дядя, тьотя, ляля, кака, пока, киця, куйка, на-на, койовка, моня, тако-тако-тако, но-но, тук- тук, бах.
Показує на картинках звіряток та говорить як каже - коровка, коник, кіт, пес, качка. курка, мишка, гуска.Показує як курить папа і як мама з ним свариться, який він великий виріс, скільки йому рочків, тосяє і робить сорока-ворона.
Складає пірамідку,показує на тваринках де носик і очі.

Ksusha
28.10.2010, 01:23
Говорить:мама, папа, баба, дідя,дядя, тьотя, ляля, кака, пока, киця, куйка, на-на, койовка, моня, тако-тако-тако, но-но, тук- тук, бах.
Молодці, як ви вже багато говорите.. А моє мале тільки каже мама, баба і ня (тобто дай..:girl_smile:))

DivineVanGate
06.11.2010, 21:05
А наша доця 1р і 3м , коли мама, тобто я, чистить яблучко, бере шкірки і несе у кімнату годувати кролика (Кролика ми називаємо Кій), а ще усі великі іграшки садить на горщик робити пісь-пісь))))

Gemmy
06.11.2010, 21:16
бере шкірки і несе у кімнату годувати кролика
а у нас манюня рветься годувати всіх звірят травою: тільки побачить песика, котика або курочку (а, ще ж у баби свині є!) - знаходить траву і бігає за ними.
А повторює тепер дуже багато слів (точніше, лише кілька складів/букв у слові), знає, як говорять тваринки. З нового - показує, як літають пташки і як ходить пінгвін :girl_cool:

DivineVanGate
06.11.2010, 22:59
і як ходить пінгвін
Оце непересічне досягнення)))

Fast
07.11.2010, 00:27
Допис від Ірушка Переглянути допис
Говорить:мама, папа, баба, дідя,дядя, тьотя, ляля, кака, пока, киця, куйка, на-на, койовка, моня, тако-тако-тако, но-но, тук- тук, бах.
Молодці, як ви вже багато говорите.. А моє мале тільки каже мама, баба і ня
Оце точно молодці!!!!
Моя каже "мама" - до мене з одною інтонацією, а до тата з іншою. Хоча як просимо повторити "тато" то інколи повторює, але переважно крутить головою і говорить "ма-ма". Всі тваринки говорять у нас - ав. От на днях уже коровка почала казати муууууу, (хоча інколи каже ав і ніц тут не зробиш) але це більше нагадує завивання вовка :) Ну і коли хоче цицю то - мама-мама ам, коли щось інше то просто - аммм. Щось в Міюськи із словниковим запасом туго :(

LoveIzabella
14.11.2010, 02:17
Fast, не переймайтеся!
Так буває. А приходить час - то як починають говорити - що й не зупиниш;)

У нас прогреси!!Котик вже каже гарне "мяа-а, мяа-а"(ніжно, тоненько), собака теже "гау-гау"(грізним голосом).Крім мами-тятя, у нас ще є "дядькк","тьооть","я-я"(лялька), "піць"(хвильовка і гаряче),"ва"(вода),"мию-мию","во-во"(альо-альо), "ня"(і дай і на), "дяку"(дякую), бабах!(сама впала або кинула щось).Ще повторяє все, що кажу! Балакуча, коротше кажучи;)
У горщику у нас поки печеня "кочує", часом їжаки "ночують", хоч знає, що "піссссь" на горщику треба, сама - ніяк!
Любить читати книжки. Знає про курчатко віршик і несе мені чи "тятя" із такою віршованою інтонацією вручає, аби їй читали. Показує всіх героїв "Івасика...", лиш сміється як чує "дід" - не хоче казати!
Всюди її повно! Останнім часом фішка - "патя" (сміття). Десь смітинку знайде і несе до відра!Цілий ритуал сміття носити!Як кажу, не бери бо то сміття - вона і не бере - то мені подобається;)Бере шуфельку і віничок таскає по хаті таій "патя-пааатя!" по-ніби замітає, по-ніби несе!Ой, як то миленько!!!
По шухлядах не шастає. Лиш підхиляє, а я(строго):"Діана!Шо робиш?" То вона бігом до мене як злодій!Кумедно збоку троха:):)
Взагалі-то, вона мені як подружка - все робимо разом, помагає, "пилососить", баняки "складає" - все як має бути!

---------- Додано в 02:17 ---------- Попередній допис був написаний в 02:14 ----------

скільки йому рочків,
Ого!
Оце так! А як Ви навчили? Бо ми щось вчили-вчили...ніц не дало!
як каже - коровка, коник, кіт, пес, качка. курка, мишка, гуска.
А такого і досі не все знає! Але нас тіко двоє, може обмежене спілкування так дає?

Іруня
28.12.2010, 14:56
Єві - 1 рік і 2 місяці. Почала говорити вже складніші слова:
- ябля ( яблуко )
- бабА ( наголос на останній склад - банан )
- пий-пий
- ням-ням
- пісь-пісь
- ткий ( відкрий )
- тьотьо ( тьотя )
- тато ( замість колишнього "тятя" ).
Дуже багато всього розуміє. Викидує памперс в сміттєве відро, помагає мити підлогу, любить бавитися з возиком і лялькою: співає їй, колише. В свому візочку як не сиділа, так і дальше не любить сидіти :).
Почали привчатися до горщика, бо мала дістала сильну алергію на памперси :(. То вже не просто мовчить, як мовчала, коли робила свої "справи" в памперс, а тримається між ножками і каже "каку". Правда, штанішки в той момент вже мокрі:girl_crazy:.

Arika
28.12.2010, 20:07
ві - 1 рік і 2 місяці. Почала говорити вже складніші слова:
- ябля ( яблуко )
- бабА ( наголос на останній склад - банан )
- пий-пий
- ням-ням
- пісь-пісь
- ткий ( відкрий )
- тьотьо ( тьотя )
- тато ( замість колишнього "тятя" ).
А ми зовсім практично нічого не говоримо ((( ну хіба мама, баба, няня (це Настя) і ще коли настрій, то лепече по-своєму і все, на тому наш словниковий запас закінчено! А з досягнень, то знає призначення практично всіх речей (віником замітати, помадою малюватися, кремом лице мазати, заколку на волосся зачіпати, годинник на руку і т.д.), залазить на будь-яку поверхню: диван, ліжко, стільчик, табуретка, столик, а ще деколи просимося какати і просто какаємо, коли мама посадить, на горщик :girl_dance:

veronka
28.12.2010, 21:53
мала пробує "щука" сказати)) ялинку прикрашала)) тісто місить))) комп включає і абракадабру друкує)

kostuk
29.12.2010, 09:34
А ми зовсім практично нічого не говоримо (((
В нас аналогічна ситуація...:(((...Говорить раптом декілька слів, а все решта на "своїй мові", хоча все йому розказуєм, показуєм, книжечки читаєм...:girl_sad:
Але все розуміє...що йому скажеш, то все зробить...і призначення різних речей знає.
залазить на будь-яку поверхню
О...а це взагалі...в мене таке враження, що з нашого синочка акробат буде...де він тільки вже не лазив....:girl_impossible:

Solomi
29.12.2010, 10:50
мій малий в 3,5 роки знає всі букви,
складає конструктори
бавиться в доміно ,сам знає куди що покласти
бавиться в лото з буквами і малюнками
говорить дуже логічні і цікаві речення
вчиить віршики
малює, пише, ліпить, розповідає з указкою про машини

LoveIzabella
29.12.2010, 14:35
А наша Діашка сама чистить зубки! Ще "замітає"(по своєму), знає, де що лежить, любить казочки;)
Бере мене чи тата за руку і веде на кухню, показує на стіл, каже "ням-ням", коли пити хоче, каже "пий-пий". Ще любить дивитися у вікно і спостерігати за собаками, "гавкає", а потім махає кулачком "ньо-ньо-ньо";)
Знає як каже собака, кіт, корова, кінь, коза, мишка, їжачок, і слоник;)Показує на рибок, жирафу, свинку. Ще путає качечку і курчатко:):girl_tender:
Може ще щось і забула, але все на раз згадати неможливо!
Ага, НЕ любить сніг, "говорить" з бабою по своєму "телефоні".
Має 14 зубів і коли нервується або дуже хоче чогось, каже:"бдя-бдя-бдя-бдя" - як то смішно у її виконанні!!:girl_crazy:

loreniya
29.12.2010, 14:45
о, а я досі не знаю як каже слоник... а мені вже 26!!!

LoveIzabella
29.12.2010, 15:24
loreniya - а мені вже 26!!!
То мені прийшлося на ходу придумати, бо вона думала, що то коник і так цмокала як коник;)
А я не довго думаючи, кажу, що слоник каже "ту-тууу"(типу поїзда), таким чином ніби ясність внесла у її питальні очка;)

Іруня
29.12.2010, 17:06
Має 14 зубів
Ух ти! А в нас ще з 11-ти місяців тримаються лише 6 зубчиків...

LoveIzabella
29.12.2010, 18:04
Іруня: А в нас ще з 11-ти місяців тримаються лише 6 зубчиків..
Думаю, що то абсолютно не проблема! У знайомого хлопчика так було. А ж у 1,5 року - у нього "полізли" всі одразу!Як він дивувався тому, що відбувається!!

Azza
29.12.2010, 18:47
Максимкові 1,1 рочка робить і говорить під настрій. До року мало що робив, аж після рочку пішов трохи прогрес.
Почав ходити, робити тосі-тосі, показує сороку -ворону, виносить у мусор памперс.
Показує і знає деякі предмети (телевізор, акваріум(рибки), компутер, мишка, образ...)
Слів каже мало : мама інколи І(так племіник перше кликав), тата, баба, на (коли дає і коли щось хоче взяти), Теґі-Еґі- Ґі(собака Тері), Ґзі(кличе так кота і собаку),
бррр(коли за рулем або бавиться машинкою), гада(гойда-да), тє-ти(де ти), нє (ні), написала що згадала.

LoveIzabella
29.12.2010, 19:29
Йой, дівчата, аж спеціально включала комп, щоб похвалитися!!!
Моя дівчина вперше сама повечеряла!!!!З"їла самостійно 4 вареники зі сметаною порізані на кусочки:dance:, тепер доїдає десерт - яблуко+банан!
:girl_tender::girl_tender::girl_in_love::radist:
Яке то щастя дивитися як вона підносить ложечку до ротика, попадає ПРАВИЛЬНИМ боком ще й їжею в ложці!!!Це диво, направду!!!!

bajda
09.01.2011, 14:03
Моя дівчина вперше сама повечеряла!!!!
Ой прикольно , у нас еще не скоро наверно ему 1.6 он только показывает на микроволновку когда хочет кушать . Хотела здесь у мам спросить , когда мы одеваемся на улицу это целая трагедия он от меня убегает , шапку срывает , когда обуваю вообще падает на пол , курточку застегаем уже в подъезде и все время рукавицы зубами снимает . Это что такое, так у всех или у нас только?

Korona
09.01.2011, 14:35
А мій синочок бігає по хаті , тільки пороги йому заважають. Побачить резетку, виключатель чи батарею - все це "Х"; коника-гойдалку - "Га-га"; образ, церкву, картину з собором - "Бо"; бульба,цибуля - "Бу". Шукає діда "Діді тє ти?"Приносить свої топікі, щоб взути його. Є ще багато інших вигуків, але щось ще не можу розібрати до чого вони відносяться.

Natalysa
09.01.2011, 15:07
А ми вже танцюємо, починаємо пробувати самі їсти, самі встаємо з ліжка, виходимо в іншу кімнату і кличемо "мам". Ще ми кажемо, як говорить песик - вуф, вуф, і котик - сісь. Бавимось ку-ку.
ми теж не любимо вдягатись на дві.
Ой забула, ще кажемо - ха і знаємо що це таке-до вогню і плити вже не ліземо:)
Все та к одразу і не згадаєш:)

Gemmy
09.01.2011, 20:29
когда мы одеваемся на улицу это целая трагедия он от меня убегает , шапку срывает , когда обуваю вообще падает на пол , курточку застегаем уже в подъезде и все время рукавицы зубами снимает . Это что такое, так у всех или у нас только?
У моєї подружки з малим те саме - йти на вулицю дуже хоче, зранку під дверима стояти може, а як до вдягання - кричить, тікає, виривається (йому 1р. 7м.) Ну так і мучається, сама вже мокра з хати виходить

Fleshka
09.01.2011, 20:52
У моєї подружки з малим те саме - йти на вулицю дуже хоче, зранку під дверима стояти може, а як до вдягання - кричить, тікає, виривається (йому 1р. 7м.) Ну так і мучається, сама вже мокра з хати виходить
угу...як хоче на двір, то приносить чобітки з кулідору, сідає на підлогу і типу надіває, а як поправді доводиться вдіватись, то крик...Одного разу вділа більш-менш без воплів, то сусідка з першого поверху аж з квартири виглянула, щоб перепитатись, чого Роман такий спокійний, чи не захворав:girl_crazy:

Holly
09.01.2011, 21:01
Ну нам,особливо, нічим хвалитись. В Оленки виліз 2 зуб, ще перед новим роком. На животик/спинку не перекидається. Хоча чоловік казав, що тягнулась за іграшкою і перевернулась на живіт. Смокче пальці на ногах. Коли лежить на спині і вхопиться за мої пальці, відриває голову і плечі від ліжка. Дуже вже хоче сідати, але ми не поспішаємо.

LoveIzabella
10.01.2011, 22:04
А у нас нову прикольчики;):
поки гостювали у улюбленої баби (моєї мами) понаучувалася нових слів: "чи-чи" (включи: кліп Рибака - моя сестра підсадила - тепер він ледь не цілодобово, ялинку, книжку і все, що можна (і не можна) включити;)), "бу" - так називає свою прабабуню (ми всі кажемо "бабу" - скорочено, от вона і підхопила на свій манер),:girl_in_dreams:
а із собаками взагалі окрема історія! Обожнює їх! Особливо коли гавкає наш собака Джек, вона бере кого-небудь за руку і веде до віконечка аби її взяли і вона могла помахати на того "противного собаку" кулачком ще й приговорює "ньо-ньо-ньо" тоненьким голосочком!:girl_in_dreams:
Спить тепер зі всіма м"ягкими собаками, які познаходила у баби, ще+своїх 3 штуки - уявляєте, який звіринець доводиться колисати?;):girl_cool:
Нарешті каже "діді" на діда! Вони так подружилися за свята! Вже дідові і "п"ять" дає і цьом і па-па!:girl_flirt: Обнімає взагалі всіх! Ще й руцю підставляє цьомати (не знаю може вже писала:girl_blush2:)
Ага, знайшли ми грубезну книжку російських казок з класними ілюстраціями. Так Діанка навчилася показувати ведмедя (каже "беее" грубим голосом), козу і козенят, колобка і певно ще когось, бо казками завідувала "няня" - моя сестричка;)

Gemmy
11.01.2011, 14:00
Наша Каріна вже багато чого говорить (по складах я майже завжди догадуюсь). З нових слів - "китя" (киця, улюблена тваринка), "титя" (ну як же без циці?), "пе" (песик, вже не гав-гав), на бабулю каже "буля-буля" або "балябуля", а на діда лише "ді" (правда, у нас одні і ті ж склади різне означають, той же "ді" - це ще й дітки), недавно почала називати свого друга Максима "Ким". Знає, як говорить Дід Мороз ("Мо") - "о-хо-хо!" Та ще багато чого, зразу не згадаю.
а із собаками взагалі окрема історія! Обожнює їх! Особливо коли гавкає наш собака Джек, вона бере кого-небудь за руку і веде до віконечка аби її взяли і вона могла помахати на того "противного собаку" кулачком ще й приговорює "ньо-ньо-ньо" тоненьким голосочком!
У нас любов до песиків і киць страшенна! Теж тягає іграшкових по квартирі, тягне з собою гуляти і чемно катає на санках (а тепер і на велосипеді). Навіть кульок у нас з кицями - ходимо лише з ним. А от якщо пес гарчати починає, то Каріна відгавкується, а то й візьме свого іграшкового, трясе ним і гавкає за нього.
Правда, сидіти тепер в своєму стільчику не хоче, вже десь з місяць мушу її ловити по кухні, та ще й слюнявчики здирає. А ще може притягти своїх тварин за стіл і годувати їх

Dobra
17.01.2011, 19:07
Наша Тая начинає розмовляти. Їй ще немає року, а сьогодні на ключі сказала відкий (відкрий), це вже рефлекс виробився на прихід тата з роботи. Я раніше вже не раз чула, але думала що причулось, а сьогодні вже чітко. А такі слова як йду, ти, впаво (впало), дай, де Ляля (де Ліля), це вже давно. Ходимо ще з десяти місяців.

---------- Додано в 19:07 ---------- Попередній допис був написаний в 18:07 ----------

Ой - трохи не в ту тему забрела, але у нас в кінці місяця ДН, то нам майже рочок.

veronka
28.01.2011, 10:17
Маргошка показує праву і ліву ручку/ніжку:girl_claping: каже:сіпати, Чіта, дідяка))))

Fechka
28.01.2011, 12:57
бульба,цибуля а В МЕНЕ ВСЕ ЩО КРУГЛЕ ТО "ябі"-яблуко! і каже "Дати ябі!" а як хоче їсти каже "мям,мням! а пити-"пийпи"
Знає як "кажуть" багато тваринок і впізнає їх на картинках!А ще коли я не звертаю уваги на її слова каже "Ну.ОЛЯ!!! а коли щось хоче-"то зразу "Оля" а не мама!""""
Як щось кине,чи їй впаде то приходить і каже "Впало";або "бах"!
А ще показує що їй треба губи намалювати!!! Так починається кожен ранок!! Милується в дзеркалі яка красива!!!"ля-ля-ля!!!"

йти на вулицю дуже хоче, зранку під дверима стояти може, а як до вдягання - кричить, тікає, виривається (йому 1р. 7м.)
Моїй 1.8р то навпаки як хтось вдягається то вона зразу бере: "тапці"!"ку-ку"(куртку)і "а-па"(шапка")і миттю готова йти(на гойда"-на качельку;на вуличку!!!)Іноді кричить "Ні,бррр!(не брати візочок!) а "Тап-тап" (піду ніжками)!!! Проблем з таким Богу дякувати у нас нема!!!
А ,от поки що не відівчили від пустушки(погана звичка:girl_in_dreams:) називає її "па-па!" Особливо вночі як їй випаде,то зразу каже"ОЛЯ-"ПАПУ!!!!"(і я миттю шукаю)!А ще встає по 2-3 рази на ніч їсти "Малиш" то катастрофа":connie_pull-pigtail кричить "Оля-гам!!!("гам"-то виключно пляшка з Малишем бо їсти я писала то " мням--мням"
Ось такі в нас діалоги!!! Кожного дня додається щось нове!!!
Особливо кажеш заспівай пісеньку,то вона починаяє "Яли-нка,яли-нка далі незрозумілий текст"(це "У лісі, лісі темному!""")! і віршики про МАМу(слова зрозумілі то НАНА-Настю так називає,МАМА,І-ля(Іра-хресна;Дрійка(вуйко Андрій)і так безперестанку і різною інтонацією! В кінці починає плескати в долоні! "Кричати"ООО-ОО!(всі мають радіти почутому!) і кланяється!!!!-"Артистка"-нема на то РАДИ!!!)

Gemmy
30.01.2011, 12:08
А наша доця вже дуууже багато чого говорить, причому багато зрозумілого. Співає пісеньку "Бинь, катуу!", що означає "Бринь, спалили мою хату!" (якось я заспівала, а до неї причепилося, тепер наш хіт :girl_crazy: ). А ще Каріна робить шпагат, складочку, мостик і качає прес :girl_claping: (то ми так зранку робимо зарядку)

veronka
30.01.2011, 14:07
А ще Каріна робить шпагат, складочку, мостик і качає прес
:girl_dance: фото в студію!!! я от якраз думаю як організувати руханку Маргошці, мо підкажете щось?:girl_blush2:

Fleshka
30.01.2011, 14:15
Почитала вас і згадала руханки Романа. То є а-ля динамічна гімнастика з народження але в безпечних межах...наскільки то можливо. Зараз улюблена вправа, то тримаючись за руки лицем до мене лібо до тата, ніжками взбиратись, якби топати по мені до гори, а потім - кувирок через свою голову, і на землю. Ото написала:girl_crazy:, сама ледь зрозуміла.
Ще любить лазити по драбині, чим дуже лякає мою маму, бо долазить майже до стелі, абАжає скакати вперед-назад на двох ніжках по кімнаті, підтягуватись на перекладині, але то вже тільки з підстраховкою, качати прес, правда, замість піднімати верхню частину, піднімає низ:girl_crazy::girl_crazy:. Ну і гірка - то зе бест. Що він тільки на ній не витворяє:girl_impossible:

Gemmy
30.01.2011, 20:25
фото в студію!!!
От з цим важко. Показала якось малій, що на фотіку є фотки і відео (раніше це вона дивилася лише на компі і на телефоні), то тепер при спробі її зняти вона зразу біжить до мене і вимагає "лялю", радісно знаходить себе і гордо каже "Я!"
качати прес, правда, замість піднімати верхню частину, піднімає низ
В нас теж так, але це тому, що я сама так роблю. Більшість наших вправ - то лише подібність до справжніх. Звичайно, мостик доня ще сама не робить, лише піднімає трохи спину над підлогою, а я її притримую. От шпагат і складочку робить гарно, на прес лише ноги задирає, я їх опускаю, а вона потім знову піднімає. Дуже старається показати, як її друг на голову встає (стоїть на підлозі у вигляді букви "Л" - ноги прямі, голову спирає на підлогу, та ще й руки забирає), але в нашому виконанні це просте лежання на підлозі :girl_haha:
А от мені цікаво, в якому віці діти вчаться підстрибувати? Я от недавно малій показала, то так смішно було дивитися, як вона намагалася повторити, розгойдуючись на ніжках:smile:

sensual
30.01.2011, 20:43
А нам лише 1.7, а ми вже спеціалісти по пиву, каже: пиво, Ченігівське, живе, а взагалі ми дуже багато знаємо слів, і бачу, що буде лепетун ще той

Gemmy
01.02.2011, 14:55
фото в студію!!!
Вийшло дещо сьогодні сфоткати, за якість вибачайте, спішила дуже
Оце наш шпагат, складочка, жабка і прес качаємо :girl_dance:
http://i070.radikal.ru/1102/c9/b404fa5abf4a.jpg http://i040.radikal.ru/1102/d8/d14a2a9c1f27.jpg http://s43.radikal.ru/i101/1102/82/6c4078361d58.jpg http://i059.radikal.ru/1102/9a/93d4037241be.jpg

Natalysa
01.02.2011, 14:58
А мій синулька тепер МАМАє безперестанку, причому, коли мене нема вдома, то ще частіше.
А вчора подзвонили в двері, так він біг і кричав БА, ДІ, ДЯ (баба, дідо, дядько).

Іруня
01.02.2011, 16:13
А ми чим день, тим більше говоримо:
- кука ( куртка )
- апа ( шапка )
- капки ( капчики )
- впа ( впала )
- віткий ( відкрий )
- коп ( копає м"ячик )
- топ-топ ( каже, коли йде по сходах )
- куп-куп ( купатися )
- мій-мій
- ябля ( яблучко )
- бабА ( банан )
- пе ( печенько )
- бр ( мандаринка :) )
- ко ( цукОрок )
- цюця ( теж щось солодке )
- циця
- пупка ( пупчик )
- Лілі ( подружка Ліля )...
Ну і всякі-всякі інші слова, які я вже і не згадаю, бо їх дуже багато. Дуже все повторює за мною, але на своїй мові. Знає, як говорить курочка, песик, котик, коник, коровка, як їде машина тощо. Говорить з інтонацією по телефону :).

LoveIzabella
18.02.2011, 12:40
І у Діанки тепер повно нових слів! Щодня поповнює запас словниковий;)
На хліб каже "буху", банан - то "бу", ще балакає словосполученнями. Наприклад :"дядько бабах(!!)" - дядько впав:). Або "тьотя - мууу" (тьотя принесла молоко). Любить тепер дуже віршик "Падав сніг на поріг...". Просить на руки або тягне до вікна і клянчить:"ніііх, ніііх"(означає, що треба розказувати віршика). Коли тато іде нароботу, то вона йому несе мою сумку (каже на неї "па-па"), ще щось своє у додачу, цьомає, махає відразу, каже:"тятя бі-бі"(тато їде на роботу:)).
Знає як каже ворона і будь- яка інша пташка - "каааа(р)-каааа(р)". Пультом - "пууух",вже так справно переключає канали, що я аж дивуюся, звідки вона знає? Спеціально, коли їсть сама, бруднить руки, потім гордо заявляє:"мий-мий!!"(давай, мама, неси до умивальника, боя вже як "шміровоз:girl_blum:")
Купиила їй нові тапочки-шкарпетки. Як Діанці подобаються!!! Зранку несе мені:"тяп-тяп(при цьому усміхається!!!)".
Навчила її дурницю: маємо такі великі подушки подовгасті. Вона на одну лягяє, а я її тягаю. "Бі-БІ!!!!!" - тепер нема спасу: несе подушку, лягяє, і хоч-не хоч - мусиш її тягати;) Але скільки щастя!!!!
Відкрила для себе спілкування по стаціонарному телефону. Я з бабунею балакаю, вона собі хотіла. Почула голос, "поговорила". Потім мені видає:"айо-айо! Бу(бабуня)!"
Ясно! Тепер відчуваю, будем частіше з бабунею говорити;)
Та взагалі, у Діанки тепер починається найцікавіший період - кожен день перли видає!!!

Zoryanazirka
18.02.2011, 16:09
А я балдію коли Михасик показує своїм манюньким пальчиком і каже - тьо тято, тьо мама, дяй тьо

LoveIzabella
22.02.2011, 12:03
Вчора Діанка вперше ходила на пальчиках. Так смішно;):):)І примовляє тоненьким голосочком:"тьоп-тьоп-тьоп..."А ще нарешті придумала як казати на шапку:"па-пу" (так само як на памперс:girl_haha:).І як каже - самій смішно;)
Рукавиці - і досі "бех-бех"(грубим голосом, бо там собачки причіплені:)). Зато тапочки (будь-чиї) - то вже "тяптІ":girl_in_dreams:

Fast
23.02.2011, 00:00
Зато тапочки (будь-чиї) - то вже "тяптІ"
А у нас тап-тапи :)
Але котик говорить гав тоненьким голоском, а собачка ав-ав:xaxa:
А зайчик - то є ссііі і присідає (це він так високо Скаче) :lol:
І уже майже не плутає на, дай і дяк (дякую), особливо, коли їй це дууже потрібно
І їсть уже сама :)

Hustjanochka
01.03.2011, 17:40
Моему синочку 1 рік і 8 місяців. Складає речення по 4-5 слів. Знає увесь алфавіт, цифри до 9, рахує до 3 (вчимося до 5, але 4 пропускає:girl_tender:) і знає 6 кольорів.

Zoryanazirka
01.03.2011, 19:01
Михасик будиться, бачить тато ще спить, притуляє Нальчик до буду і каже чшшшшш!!!!

Іруня
01.03.2011, 20:51
І в нас рано Євуся встає, переважно, раніше за Настю. І теж приставляє пальчик до губок і каже "Тссс, Нана", що в перекладі : "Тихо, Настя спить":girl_crazy:.
Раніше в нас склад "пе" означав багато речей: і шкарпетки, і печенько:girl_in_dreams:. А тепер з"явилися зрозуміліші слова : петі і пецьо:girl_crazy:.
Помагала мені Єва розвішувати попраний одяг. Побачила Настіні шкартепки і каже: "Нани петі" ( Настіні шкарпетки ). Так тішуся, що вона вже починає потрошки говорити:girl_in_love:!

LoveIzabella
09.03.2011, 12:28
А у Діанки нові приколи: ;) тато приїхав з роботи, вона несе футболку зі "словами": "Фу! Фу!" :) МИ сміємся, але то значить не те, що ви подумали, а просто футболка;) Штани - "ни-и". А як "каву" п"є!! Вхопила горнятко моє, де я каву п"ю і так перехиляє, каже "кавку пий";)))))
Правда, так класно, коли діти починають балакати, розуміти і сприймати навколишнє!!!
Діанка багато ше чого каже, але то все і не згадаєш...
Вона ше і співає і танцює...А дурниці як любить!!!(і хто їх не любить...?)
Тато навчив де щоки, шия і брови. (пишається вивченим він же;)), рахувати пальчики дуже люблять: бере долоньку, і починає загтнати пальчики: "дииин, тиии, птя!"(один... три... п"ять!) Купила бабау Діанці дуже класну абетку. Віршики - просто одне задоволення!!!
Один є: "Бережечком-беріжком бігла баба з батіжком. Ба, - подумала кульбаба - це ж бабайко, а не баба" А Діанка на той малюнок каже "баба-баба...бееее(грубим голосом)"(означає баба як бабайко). Коментує все, що робиться!!!
Я тепер її рідше бачу - то мені взагалі здається, що вона кожен раз інша, доросліша, цікавіша!!!

veronka
29.03.2011, 15:34
1,6 Маргошка каже: добрий день, прошу дати, дякую, називає усі овочі і багато усього ще)) називає усі букви абетки) складає іграшки, підливає квіти, "ріже" варені овочі)))

In4a
29.03.2011, 15:49
називає усі букви абетки
під столом...:khomyak:

veronka
12.04.2011, 22:48
Маргошка "розповідає" віршики - я кажу строку, вона - останнє слово)) виявляється, що вона "знає" купуууу віршиків:girl_dance: ще сама чоботи взуває:girl_crazy: квіти підливає, виделкою їсть і говорить багааааато слів, а англійською знає усі частини тіла, будинок і його начиння, транспорт (то все Маззі)))

zlatovlaska
13.04.2011, 00:26
Маргошка каже: добрий день, прошу дати, дякую,
Оце вундеркінд маленький...

---------- Додано в 00:23 ---------- Попередній допис був написаний в 00:22 ----------

(то все Маззі)))
Хто такий Маззі, може він і мою даму навчить такому :)[COLOR="Silver"]

Ми ліниві, віршиків не хочемо навіть слухати, нете щоб вчити. Наше досягнення: казочку про курочку рябу майже сама розповідає, пісеньку "жили у бабусі..." доповнює за мною. За останній місяць дуже багато нових слів набралась, справжня губка. Вже реченнями говорить, щоправда не завжди до кінця зрозуміло , що вона сказала. :)

dasha
19.04.2011, 13:13
veronka
називає усі букви абетки
Ну ви молодці. Ми також вже знаємо абетку, але не всю. Р ми не можемо вимовити, а Ш, Щ, Ж, З, Ф, Ч і В ще не вивчили. Між іншим дуже помогла нам магнітна абетка від Світланки. Я даю малому магнітик, він називає букву і йде ліпить її на холодильник
А так загалом ми вже гарно, зрозуміло (принаймі мамі:girl_haha:) балакаємо реченнями, вміємо писати О і А, (малювати взагалі дуже любимо) прибираємо, накінець гарно ходимо на горшочок, і розказуємо сусідам всі "сімейні таємниці", мавпуємо тата з викруткою і молотком, вже навчився викручувати шурупчики з конструктора. Також вмієм самі вдягати штани, шкарпетки і взуватись, якщо взуття на ліпучках, або защіпках. До светра з колготами ще не доросли.

Natalysa
19.04.2011, 13:26
а в мого синочка пішов новий період - постійно мамає і від себе мене нікуди не відпускає. А ще за час моєї сесії у нього виникла звичка вилазити на стіл і я ніяк не можу її викорінити :girl_devil:

Fast
19.04.2011, 16:26
під столом...
Я там же :)
говорить багааааато слів, а англійською знає усі частини тіла, будинок і його начиння, транспорт
О це так молодець! А мамі респект:clapping:
Мійка їсть уже повністю самостійно все. Правда потім душ!
Говорить тільки першими або останніми складами і то не все, але вже можна зрозуміти, що хоче. І лазить по шведській стінці (тільки до гори):girl_impossible:

Fast
02.06.2011, 11:00
Вчора Мійка видала - відкрила абетку і давай букви називати. Я була в шоці. Абетка уже тиждень є улюбленою книжкою. Я називаю букви, а мала повторює і після кожної букви хлопаємо :) А вчора до читання я їй уже не потрібна була:girl_dance:

Nastynya
03.06.2011, 15:28
а в нас ще 4 зуба прорізалось і ще 4 в процесі)))маємо ми мякі кубики з абеткою і малюнками до кожной літери, то Софія показує де і що намальовано якщо її питати, а так постійно приносить ті кубики, щоб їй називали їх. на лампу каже па, на півника п, на яблуко блуко, на пупець пупу ну і купа інших, навчилась вилазити на всі поверхні, а от злазити правильно не хоче, вміє, але переважно біжить не дивлячись з відки...:eek:
показує всі частини тіла, розуміє дуже багато, помагає прибирати, підмітає віником, тряпкою витирає, бере серветку витирає обличчя, руки, ноги. любить лоскотати діток. от так ми ростем)))

kolobok
17.06.2011, 16:56
В нас росте юний автолюбитель :). Мала по значках розрізняє марки машин: ауді, кіа, шкода, мазда, мерседес, тойота, пежо, фольксваген, шевроле, опель, деу (то в неї ланос називається) і жигулі (то в неї і жигулі, і всі інші старі авто:girl_haha:).

veronka
27.06.2011, 15:22
Маргоошці 1,9 - рахує до 10 (як поганий настрій - то половину цифр пропускає), знає кольори, смаки, гаряче, прохолодне, допомагає по кухні: повитирати, підмести. Як припече, то дуже гарно складає речення на 5-7 слів)) тільки маю халепу: десь вгледіла і навчилась іншим діткам лопаткою по голові давати((((((( ррррр

oksanusyk
10.09.2011, 12:59
дуже цікава тема )))
кожна мама може говорити про свою дитину цілими днями, бо вона у неї найкраща...
Мій Тарасик дуже любить книжечки. Іграшками ми майже не бавимося, а книжечки завжди в русі. Показуємо де хто намальований (баба, дідо, коровка, курочка, яєчко, горобчик,....), знаємо як робить їжачок носиком, як хрюкає свинка (получається не свинка, а якийсь монстр). Як баче малину намальовану каже ням-ням-ням і тягне на двір до малини. Тепер вже нема і ми йому пояснюємо, що малинки нема, а він злиться )))

veronka
10.09.2011, 14:19
2рочки - рахує до 10 українською, англійською, німецькою. Почала читати склади)) малує салюти, любить їздити на поні.

Svitlanka
10.09.2011, 15:42
Мій теж знає і називає всі букви з 2-2.2 рочків, хоч, правда, говорити майже не вміє. А от букви називає :)

Zoryanazirka
14.09.2011, 06:56
А Михась підійшов нині до комп'Ютера і показує пальчиком - "то їтак", і ручку догори - "сюююм :)"

Nyny
15.09.2011, 18:23
а ми сьогодні сказали "Дивись" це для нас велике досягнення бо ми трохи німці :)

Holly
07.10.2011, 21:23
досягнення бо ми трохи німціА ми страшні німці. Знає тільки три слова, використовує одне "мама" і тикає пальцем, показує, що хоче. Але вміє взяти горня і напитись, сьогодні сама їла ложкою сир і в неї то непогано виходило. Складає сортер, як має настрій. А ще має дуже добру пам"ять

hrystusja
07.10.2011, 21:45
А ми страшні німці. Знає тільки три слова, використовує одне "мама"
А ми і не німці, але мама не говорим зовсім. Але балакаєм купу всього.
Дада-дідо
Темо-темно
Да-да-гойдада
тата-тата
баба-баба
дин-один рочок
дай-дай
ляля
ку-ку....
і ще купу всього.
А ще ми нарешті почали злазити з нашого високого ліжка. Пєм з горнятка. Солодко приносимо цьомчик з цмаканням :)
Почали робити перші кроки але дууууже несміливо.
Все розуміє і памятає. Знає як виглядають всі іграшки за назвою і приносить їх за проханням.
Важимо 14 200 )))) В маємо 86 см росту. Отакі ми мущини.

vernata
07.10.2011, 22:08
Ого, які Ви великі! Сашко приблизно такий самий по параметрах, а на нього всі кажуть, що він виглядає більшим як на свій вік.

cjomcjomka
07.10.2011, 23:01
Важимо 14 200 )))) В маємо 86 см росту
Ого! Дмитро по зросту був такий, але по вазі - зараз 15 кг, а в рік ледь 11 був

Alonka
08.10.2011, 00:17
Ми хоч і не "мущинки", але всі кажуть, що в мене мала нормальна, гее, а ми в свої два -85см взуті і 11,5 кг)))

hrystusja
08.10.2011, 00:52
Ого!
Та якось візуально і не скажеш. що він такий товстенький, може тому, що високий.
А от потримати/поносити є що )
а ми в свої два -85см взуті і 11,5 кг
дівчинка все ж)

vernata
08.10.2011, 23:42
Синулі рік і сім місяців. У Сашка з кожним днем розширюється словниковий запас. На качелях кататись, як всі дітки, йому не подобається, постійно придумує щось екстремальне, аж дивитись страшно. "Читає" книжечки: розглядає малюнки, показує на картинку й називає. Коли вмикається музика, починає танцювати. Рахує пальчики. Відносить Настіні пляшечки на кухню, кладе в мийку. Вигружає в таз випрані речі з пральної машини. Сам їсть лише, коли цього хоче, а так ще доводиться годувати. Гарно взаємодіє з ровесниками, а старших діток копіює, як мавпочка.

Shatenka
09.10.2011, 11:51
Нашому сонечку вже місяць, важимо ми 4600, зріст 56 см:girl_smile:

Shatenka
09.10.2011, 16:15
Ой, дійсно переплутала теми:girl_smile: Мало бути "Досягнення до року":girl_crazy:

veronka
01.11.2011, 23:38
Маргошка (2,2 р.) пише букви: О, У, І, Т, Ф, Р (то вона сама навчилась), розповідає 3-4 віршики, 3 казочки:d25:

vernata
02.11.2011, 00:08
Сашко з кожним родичем виробляє собі лінію поведінки: зі мною одну, з чоловіком іншу, з бабусями ще інші. Так цікаво за цим спостерігати.

MakChervonyiURosi
27.11.2011, 21:45
1.1 Святко каже мама, баба, діді, тато, яйце, ампа (лампа), айчик (зайчик), вво (вовк), відповідає, коли спитати, як говорять тваринки (киця – мяу, собачка – гав-гав, корова – му і т.д.), відповідає „та” і „ні”. Годує всіх своїх звірят, дуже любить бавитись з лялькою. Зранку прокинувшись, відсуває штори і каже „день”. Допомагає складати постіль у шафку. Ввечері, коли темніє, бере старших за руку, підводить до вікна і каже „ні” (ніч), пальчиком показує на „зі-зі” (зірочки) і „мі” (місяць). Відповідає, коли питають, скільки йому рочків (один, і пальчик показує). Улюблене заняття – „читати” буквар, знає до десятка букв, впізнає їх на вуличних вивісках, купу слів показує на картинках. Дуже любить писати ручками і олівцями, недавно накарлюкав щось схоже на А і каже „А-а-а”. На карті світу вміє показати Антарктиду, Бразилію, Україну, Америку і Африку (останню, правда, не завжди). Знає добре, що не можна, і гуляючи по кімнаті забороненим предметам показує пальцем но-но. Постійно водить за пальці усіх, заставляє пальцем показувати йому на предмети і розказувати про них. Ходить гарно, важить трохи більше 11 кг, їсть майже все, крім молочних каш, цицю їсть 4-5 разів на день (коли мама не на роботі), ну і вночі нонстоп :)

Lamiya
02.12.2011, 11:16
Ми у 2,2 рочки, говоримо ще не дуже багато, але зате вже знаємо деякі букви А, Б, В, Г, Н, М, К, Л, С, О, П, Ф. А також знаємо всі кольори.

LoveIzabella
16.12.2011, 00:41
пише букви: О, У, І, Т, Ф, Р (то вона сама навчилась),
НІЧОГО СОБІ!!!
Моя доня ровесниця вашої, то про букви і мови не може бути! А як то сталося, що таке швидке володіння ручкою?
Бо моя хіба "списки" на базар "пише" і принцес "малює"...
Отако начиталася дописів, аж розстроїлася...
Ні, нема що казати, моє чудо теж дивує своїми знаннями, поведінкою та вміннями, та до деяких діток їй ой як далеко! Я це пояснюю тим, що ми всі працюємо і сидимо з нею по черзі, на ніякі заняття не воджу, суто на моїй фантазії росте...

Та взагалі, коли не рівняю її до інших, то доня теж багато чого вміє! Тепер нова забавка. Хресна подарувала кухню, то вона їсти варить, всіх годує, "піцу пече", каву варить, "сіК" і пцє-о(печеня). Балакає на "французькій мові". Приколами говорить:"мама, Н-Га ху-є нінь - тям бабА пйи-є..."(мама, Діанка не хоче на двір, бо зараз баба приїде). От так я працюю у неї перекладачем.
Колискову "В лісі є зелена хатка" співаємо вдвох, також співає Лисичку, По дорозі жук, У лісі-лісі темному, а також вигадану пісеньку про колобка;) Крім того, молиться, вибачається, миє підлогу, замітає, обожнює читати дитячу Біблію ("про Ісю і Муйсєя"), і казку про "Бабу-Ягу"(про Газеля і Грету) любить "малювати" пальчиками. Все робить "ПАМ"(сама)! Нічого їй не можна помогти. - Частково то добре, бо так її і вчу, а з другої сторони - ще наробиться сама, помогла б її, а вона впреться і:"Йди, казю" Я пам!!!"
Крім того, знає, що вона Стрияночка і як пишеться; має великий записник з картою, то я її навчила де Україна, де ми(показує Львівську область). де Київ, де Одеса і де москалі(тре пальчиком по Сході:girl_crazy:)
Ввечері, каже надобраніч, залізає в ліжко з пляшкою молока, і каже "спаяй, мама":)

---------- Додано в 00:41 ---------- Попередній допис був написаний в 00:32 ----------

(як поганий настрій - то половину цифр пропускає), знає кольори, смаки, гаряче, прохолодне
:khomyak::khomyak:я теж під стіл разом з іншими...
:girl_tender:Що то за методика така???Давайте, діліться!!!!:girl_phone1:

Holly
30.12.2011, 15:59
Оленці 1,5 майже
маємо 16 зубів
сама п"є з горнятка і їсть ложкою
танцює під музику і підспівує
говорить не багато, але все розуміє

veronka
30.12.2011, 17:12
та ніякої методики)) що їй подобається, тим і займаємося)) з малювання їй вдається тільки сонечко, кротик (дууже абстрактний), геометричні фігури (теж їх усіх знає)). Почала вже давненько їсти омлет, котлетки тощо ножем і виделкою, сама собі так придумала)) сама в борщ кидає прянощі, буряк і т.д., дуже кумедно робить відбивні - сама відібрала той "молоток" і дубасила))) розповідає з 5 казочок, повноцінними реченнями і "не скорочено", співає пісні з Бременських музик (особливо пре: "Піф-паф, і ви покойнікі..."))
почала складати сама віршики(нічого складного і надзвичайного, але мені подобається), найперший:
у бабусі Зіни - літачок,
літачок, літачок, дай мені кусочок)))
то вони з тіста ліпили різні фігурки)))
наразі маю брак часу, бо десь з місяц-півтора тому вона склади впевнено почала читати, а зараз вкрай рідко має надхнення "напружитися" і "подужати".
кльово навчилась сама собі бавитися в Івасика-Телесика (картонна коробка - то човник, зробила їй вудочку і типу весельце і вона тішиться))))

jalla
30.12.2011, 22:46
Мому синочкові рік і вісім. Ну, з того що ми найкраще вміємо, то вміємо гасати дуже-дуже швидко, голосно пищати і страшенно агресивно висловлювати протест.)) На рахунок заборонених предметів, то він їх чітко знає і коли туди лізе, то дивиться в мою строну таким хитрющим поглядом, але лізе всерівно. Надіюсь то скоро минеться. Говорить зовсім не багато. Улюблені слова "циця-цяця", "мама", "тато", "дати", "ам" і при цьому кладе пальчик до ротика і показує як він робить гам, ну і т.п.
Дуже полюбляє прикласти щось до вуха і бавитись що він говорить по мобільнику. При цьому часто перепитує "га?", "тааак???", "а деее???". Дуже добре знає який предмет для чого призначений, особливо коли закрадеться в мою косметичку, то це може закінчитись бойовою розкраскою.)) Книжечок не любимо теж надіюсь поки що, бавимось предметами побуту, іграшки не дуже.
А, забула, дуже гарно відкликаємось на прозьбу "допоможи мамі" і по своєму допомагаємо, найчастіше розкладати диван перед сном.))
Ось такі ми.:)

jalla
31.12.2011, 10:39
І забула ще додати, що Святослав сам п"є з горнятка і їсть з ложки.)

kvVItKA
31.12.2011, 11:38
нам рік і 7 місяців, а ми ще жодного разу не зайшли в цю тему, якось я профукала її, хм
скажу лише, що вже три місяці Ромаха їсть сам, перше- ложкою, другі страви виключно виделкою. Коли доїдає то відсовує тарілку. З горнятка він теж п"є давно, але так щоб йти по хаті, самому пити і НЕ розлити то десь місяць.
Він в мене чистюля, якщо вимажеться то показує, що треба витерти, якщо щось впало, то підніме і несе щоб викинути в смітник, коли закриє дверку смітника то сам собі хлопає:girl_crazy: якщо щось розсипеться біжить за віником і совком щоб прибрати. Іноді складає після себе іграшки в коробки:)
а ще він модник, часто вибирає в чому йти гуляти, які рукавички треба одягнути і яке взуття взути:girl_cool:
а ще він акробат, пробує стати на шпагат
Читає книжечки: розгортає, листає і "гукукає"
говорить мало, впевнено тільки "мама" і "йдеем", найчастіше то бере мене за руку і каже "мама йййдем". Гавкає, мявкає і мукає, а ще каже "кишшш" до курей. Ще є "амм" і "та","да". Англійське "болл" ( ага, він копає і відкопує м"ячика:)), вміє хагати ведмедика і показувати "смайлика"
кілька днів тому навчився сходити сам по сходах тримаючись за бильця, бо до того злазив.
Теж розмовляє по телефону:girl_mad: і "розмовляє" з котиком на айпаді
вміє дуже гарно обніматись і цьоматись, знає де пузо у всіх членів сім"ї, може його знайти і посвітити в пуп ліхтариком:girl_crazy:
таке згадалось:girl_in_love:

Nastynya
01.01.2012, 14:27
а я теж сюди давно не заглядала)))моєму сонечку 1 і 10, вже з 1.6 року їсть самостійно і зупку і кашки... дуже-дуже багато говорить... коли хоче цицю, каже просто Дай мені будь-ласка цицю! і сміється)))любить читати всі-всі книжки, знає на память і співає чотири пісеньки. сама ходить по сходах, сама чистить зубки і вмивається, витирається після пісяння))) вдягає колготки, штани, шкарпетки, шапку, сама вміє роздягатися. знає усі голосні букви і усюди їх показує, знає майже всіх тваринок(найрізноманітніших) любить малювати собі губки:girl_cool:ну і ще купу всього іншого... а ще має купу таких карточок з малюнками і знає кожну з них, та може принести ту, яку попросиш)))забула, ще вміє рахувати до 12, але коли нема настрою, то рахує один, два, вісім, надцять(12)!!!і завжди дякує, за те що їй даєш чи за їжу)))

Уляночка
02.01.2012, 17:56
і ми напишемо...
1. їжа....ще цицяємось.. гамкаємо не самостійно, бо маємо зараз у свекрів таке місце, що там нізя смітити-пацькати...але коли ми на кухні, то активно виделкою "працюємо"..п"ємо з будь-чого-чашка, пляшка, трубочка..давно..ще до року...апетит-середній, відповідно "телосложение"-середнє...
2.мова-говоримо-мама, тятя, няня(Любік), баба, діді, боба, бах, дін, ді, ті(один,два, три),гава, ова (сова-це хіт сезону),на, ам,нини (пити), ме, ву, му, гав, няв....
3. ігри- хованки, книжки, передачі про звірів, залізниця..і хіт надворі-збирати корки з-під пива...
4. гігієна-митися не любимо, зуби чистити любимо виключно самі...горщик-нов, нов, нов..починаю хвилюватись..це завдання №1 для нас.....

а загалом в мене росте активна, життєрадісна і водночас спокійна, безпроблемна дитина:girl_tender:

LoveIzabella
08.01.2012, 15:54
Доня відвідавши улюблених бабу-діда рахує:"додин, гва, ти, цотийи, тсяць, шЕсть, сЕм, вОсЕм, дЄсяць і ..псядесять"!!...
До собаки:"Йди в дірку, кажу, бо НЬО_НЬО_НЬО!!"(сварить на собаку, аби йшов у буду:))
Трохи вдалоося і поколядувати. Стукає у двері кімнати:"моня кояяти?(колядувати, звичайно)." А потім лиш "Тут же, тут же..." І поклін!!!Треба гучно плескати і вихваляти, бо вінчівку вчили добрих 3 місяці про маленького Ісусика, що не спить-не дрімає...Так заколядували пару гривень на "юй"(на йогурт).
Шило страшне!!!! "Юїку" вдягала "м"ячиками" і "світлом". Тепер ялинка мусить горіти майже весь день, а мала бігає і захоплюється як вперше!!!
А взагалі,то недавно почала помічати прояви уважності до рідних. То тапочки знайде, каже "вдінь, бо ти боса", то поможе щось сама без нагадування, помагає стіл накривати і збирати, саме класне, коли вилки-ножики розставляє - всі вискладала навпаки;) Але ж молодець, га?
горщик-нов, нов, нов..починаю хвилюватись..це завдання №1 для нас.....
Моя ще в "пампі". проблеми не роблю, захоче - сама сяде. А силою - не хочу, бо він і так у нас ще з піврічного віку в хаті. Деколи віджартовуюсь - ніхто ще в школу у пампі не пішов - і моя не піде;)

oksanusyk
26.01.2012, 21:41
Тепер наше найбільше досягнення - пісяння на горшочок. Крім того Тараська почав більше говорити: кабаса, Еся (Леся), Ія (Іра), Гая (Галя), си (сир), Дій (Андрій), дем (йдем), Бозе-Бозе. Якщо слово довго, то каже тільки перший склад: метелик - ме, памперс -па, і т.д

squirrel
10.02.2012, 15:42
Ура у нас нарешті виліз перший зубчик! Вже зачекалися...

Nastynya
10.02.2012, 17:27
а в нас сімнадцятий виліз і вісімнадцятий на підході. а ще, Софія навчилась лазити по всіх стільцях і висувних шухлядках, от тепер маю мороку:girl_crazy:

kvVItKA
10.02.2012, 18:39
навчилась лазити по всіх стільцях і висувних шухлядках
Ромчик підсовує стілець до тих тумб/шухляд, які його цікавлять, залазить на стілець і тоді риється там. Сьогодні виліз на столешню, добре що в умивальник не заліз:girl_crazy:
а ще добре, що холодильник сам не може відкрити, тільки показує на нього якщо хоче щось звідти взяти їсти
ага, з шафи купе дістає пилосос, показує, що його треба скласти, висовує шнур, дає щоб я включила і хвилин 5 пилососить на місці. Щастя що в нього таке бажання не щодня і направду щастя, що він таке придумав, тепер в хаті частіше прибираю:)

hrystusja
10.02.2012, 19:07
дає щоб я включила і хвилин 5 пилососить на місці
А мій встає позаду пилососа, щоб на нього дуло. І нівякому разі не можна щоб полосос змінив напрям і на нього перестало дути, відразу крик. Улюблена справа-витирати пелюку, навіть коли її нема. Дати пачку вологих салфеток і година спокою-все повитирає:girl_crazy:.
А ще ми нарешті перестали падати на снігу:girl_crazy:. І вільно бігаєм як пінгвін).
Багааато балакає. Прийде в кімнати і каже "В-чьи, сять і цяця". Включи музику, сять на крісло і дай цицю).
Багато цьомається і показує зжимаючи кулачки як сильно він маму любить:girl_in_love:, або просто обіймає за коліна з словами "Сиииийно".
Пісяєм на горщик (ну хіба дуже забавиться, то забуде).
Улюблена забава-баняки -ложки-вилки, міряти гардероб (то в маму:girl_crazy:) і книжки (щовечора усі перечитуєм, інакше не заснем).
Важимо десь 16 кг і виросли до 92 см.

kvVItKA
10.02.2012, 19:45
Дати пачку вологих салфеток і година спокою-все повитирає
ти серйозно? я щось ще відколи вагітна була, пил протираю тільки ледь вологою шматкою, нічим не пшикаю, а вологі серветки вже напевно роки 2 не купую взагалі. Щось я до запахів тих злосно відношусь. І вологі серветки...а які меблі після того? чи то якісь спеціальні є, а я не знаю...

hrystusja
11.02.2012, 01:49
ти серйозно? я щось ще відколи вагітна була, пил протираю тільки ледь вологою шматкою, нічим не пшикаю, а вологі серветки вже напевно роки 2 не купую взагалі. Щось я до запахів тих злосно відношусь. І вологі серветки...а які меблі після того? чи то якісь спеціальні є, а я не знаю...
я пил також витираю ледь вологою шматкою. А серветки звичайні купляю -від Памперс. Люблю їх. А витирає ними все підряд і підлоги миє:girl_crazy:. Наразі жодних проблем).

oksanusyk
23.02.2012, 17:26
А ми навчилися розказувати казочку про ріпку )))))))
Я: -Пішов дід на город...
Тараська: - Гуп-гуп
- Взяв дід ріпку за зелений...
- Чуб (і бере себе за чуба)
- Тяне-тяне, а ріпка сидить в землі як...
- Пеня (пень):girl_smile:
І повторяємо за всіма вже більше слів

ManyuManyu
26.02.2012, 14:09
Ромчик підсовує стілець до тих тумб/шухляд, які його цікавлять, залазить на стілець і тоді риється там.
в нас так само робить, а ще на кухні бере баняк чи сковорідку, перевертає, ставить біля столу, стає на нього і все дістає.
кілька віршиків показує, коли я йому розказую, а от говорити не дуже хоче:(((

bilo4ka
21.04.2012, 16:04
На всі шухляди в хаті поставили захист або повідкручували ручки, а то мало того що все з них витягає, та ще так тягне, що раз на нього шухляда чуть не впала. Іграшками практично не бавиться, а от каструльки, кришки - це найулюбленіші іграшки, особливо татова турка для кави. Вміє сам залазити на диван і ліжко, а де залізти неможе, то щось собі підкладає під ноги і тоді вилазить. Говоримо мало, тільки дай мама баба гам дай титя дядя, каже папа. Гасає по всій хаті і все що "погано лежить" хапає, коли грає музика тупає ногами і крутиться)

hrystusja
17.05.2012, 11:17
А ми почали говорити реченнями :). Практично усі слова повторює і починає видавати перлини. То зараз у нас дууууже цікавий період. Намагаюсь кожен перл зафіксувати.

olangel
13.11.2012, 14:40
Маркуся говорить "Циця" ;) правда виходить "сися" ))) і говориить "Ти де?" а ще два дні тому, зранку, навіть очі не відкрив сказав "Привіт", дуже чітко(бо ми коли прокидаємось, я завжди говорю йому привіт), не знаю, як то в нього вийшло, але було тааак приємно :)

Lapatulya
13.11.2012, 15:31
"Циця" правда виходить "сися" ))) і говориить "Ти де?"
А ми говоримо: "Мамі ціці", а вночі сідає, піднімає піжаму і каже "мамі ціці", починає говорити словосполученнями, знаємо декілька слів на англійській, такі як дівчинка, хлопчик, собака, яблуко:girl_in_love:, запросто вилазить на всі крісла, які є в хаті, підходить до холодильника, бо знає,що там є шоколад і просить, показуючи пальчиками, щоб дати її трішки.

natorella
13.11.2012, 16:41
запросто вилазить на всі крісла, які є в хаті
тому в нас крісла стоять на шафі, бо з к рісла на стіл, а стіл біля серванту, а інший біля комп. стола
а на комп. столі стіііііііііііііільки цікавого....

Mawa
24.11.2012, 23:35
і моя всюди вилазить. Підставляє машину, далі на неї і куда хоче...