КПК

Показати повну версію : Старости на весіллі

Ольга
19.01.2009, 11:44
Люди добрі, розкажіть що мають робити старости на весіллі крім того, що купити коровай...
В нас староста ще має бути "ведучим" коли благословляють молодят вдома. Можливо у когось є пафосні тексти на благословення?

Rosynka
28.07.2010, 14:29
Сьогодні дізналася,що у вересні маємо бути старостами. ВПЕРШЕ! дружкою була,хресною була,а от старостіною... ще й до того весілля ну не зовсім близької родини...(дивуюся,чого то вони собі так вирішили...).
так от,питання до тих,хто вже має такий досвід: що мають робити старости? єдине,що я знаю,то замовити коровай,тримати його під час шлюбу,ну,і на весіллі пильнувати в основному випивку - і щоб не крали,і щоб на столах не переводилась:) так собі думаю,що наші обов"язки значною мірою залежать від того,чи буде тамада.
дуже хотілось би почути досвідчених старостів!

svistak
28.07.2010, 14:54
Хороший староста він як тамада,
слідкує за додержанням традицій починаючи з викупа нареченої
до ресторану де староста радісно споює гостей і розважає їх щоб не сумували;-))
Якщо ж там буде тамада, тоді старостам справді тільки коровай тримати

Маруся-мама
28.07.2010, 15:09
старостіною

а старостіна ніц не робить, так мені тато сказав, хіба пильнує аби староста короваю не кинув.
Якщо на весіллі є масовик затійник то староста лишень пильнує столу але вже не переживає за те щоб забавляти гостей, а якщо нема такої фігури, ну тоді вже думайте придумуйте гри і забави аби весело провести час.

Rosynka
28.07.2010, 23:37
староста він як тамада,
гм... з тим розважанням гостей,то трохи проблема,мабуть,буде,бо родина то моя,але така"близька",що я й сама хіба третину знаю,вже не кажучи про чоловіка... мдя,влипли ми...:)
а то відмовлятися можна від того?

МАСЯ
28.07.2010, 23:52
чи можуть бути старостами хресна мама з чоловіком?

meri5
29.07.2010, 09:52
У нас в селі староста благословляє спочатку нареченого в нього вдома перед тим як підуть до нареченої пізніше вже разом молодих перед розпискою, вінчанням. Старостіна купляє пару кг цукерок і роздає на брамі в молодої і по дорозі до шлюбу всім людям яких зустріне (якщо молодята йдуть пішком а не їдуть машинами це як правило завжди вже після шлюбу сідають в машини), ще у нас старости оплачують шлюб, і викуп на брамі за молоду, за букетики дружці.

svistak
29.07.2010, 10:26
а то відмовлятися можна від того?
Якщо на забаві є тамада, то це все робить він, тоді старостам особливо немає чогоо робити. Хіба слідкувати за порядком і авторитетно підганяти офіціантів щоб не забули погодувати фотографа з оператором ;-))
Чи можна від цього відмовитися взагалі, думаю залежить від вас і відносин з молодятами, а чого відмовлятися ? Цілий день будете командувати і всі вас будуть слухатися ;-)

Ascorbinka
29.07.2010, 10:34
meri5,ого скільки заморочок...:girl_impossible:
В нас старостою в більшості просять бути хресного батька. Він пильнує за випивкою на столах (як не впильнує, то співають "де той дядько Йосип, що горілку носить ") і, як має до того дар, то гостей підбиває підняти чарчину (але то не всім дано, і можна без того).
Коровай приносять дружби, а ріже староста (верх молодим, підошву нижнього коровая музикам, все інше гостям), дружки складають коровай в кульочки і розносять. Як багато гостей, то ще ріжуть калачі.

На весіллі мого брата хресний був з Тольятті, то тільки коровай різав, а за випивкою мій муж пильнував, то не складно, головне місця поближче до комірки з горілкою забити;) ...так що кому як виходить. Розважати- не розважав, пив, бідака, мінеральку (совісний водій:girl_in_love:).

Rosynka
31.07.2010, 23:38
Чи можна від цього відмовитися взагалі, думаю залежить від вас і відносин з молодятами, а чого відмовлятися ?
та власне у нас відносин... я молодого бачила 3 рази в житті,молодої зовсім не знаю... ще й виявилося,що там не буде ніякого тамади чи щось подібного,бо"нашо нам"...:(

---------- Додано в 23:38 ---------- Попередній допис був написаний в 23:37 ----------

я вже починаю якийсь сценарій шукати... :)

svistak
01.08.2010, 08:02
я молодого бачила 3 рази в житті,молодої зовсім не знаю.
Не знаю як ви, але от вчора бачив як староста весь вечір забавляв гостей що сорочку на ньому можна було викручувати, мені, відеооператору, музикантам за таку роботу хоч платять ;-). Тому якщо справді це така "близька " родина я б відмазався, отака я редиска ;-)

Darcy
02.08.2010, 18:55
А в нас вчора на весіллі було 2 пари старостів. То вони по суті ніц не робили (але був тамада на весіллі), ну єдине - староста з сторони нареченої робив браму.

Rosynka
02.08.2010, 23:08
на весіллі було 2 пари старостів
та то так переважно є - від молодого і від молодої :)

---------- Додано в 23:08 ---------- Попередній допис був написаний в 23:06 ----------

я б відмазався,
робимо спробу "відмазатись",побачимо,що з того вийде...
ну,але як ні,то,як то кажуть,:"Що хтілисьте,то маєте:)"

Vittoriya
02.08.2010, 23:15
моєї сестри чоловік ще навіть не підозрює,що його чекає :) старости від молодого вже там якісь конкурси шукають,хоча музиканти мають тамадувати,але їм так сподобалося,що вони мають бути старостами! Ми у них недавно були, а то є дві сестри близнючки(одна з них з чоловіком будуть старостами) так вони зо 2 години мені радили,розповідали,як було у них і все онда перед одною.. Одна каже-тільки знай,в молодої має бути одна пара взуття,перезуватися не можна. За хвилину хаодить друга і каже-але обов'язково візьми перевзуття :lol: коротче старости мають бути веселі .Це добре.Вони довго співали в хорі Євшан,добре знають українські традиції.

sunset
18.03.2011, 14:59
Дівчатка, маю питання) чи мають старости якесь обмеження в віці? тобто, чи не замолодим може бути староста? і хто *головніший*- від молодого чи молодої староста? і чи обов*язково то має бути чоловік з дружиною?

Delfy
18.03.2011, 15:02
наскільки я в курсі тих речей, має бути чоловік з дружиною. але по віку обмежень немає.

altari
18.03.2011, 22:27
Я за старостіну була 5 раз.Ось що хочу розказати...Різні райони-різний звичай.За шлюб і розписку жодного разу ми не платили,платили батьки або наречений.Жодного разу ми невідмовлялися,переважно були в близької родини.Коровай+букетики+цукерки+"качки".Це нетак вже і важко!Зато почесно!

Lysia
19.03.2011, 11:44
В нас старостою в більшості просять бути хресного батька
І мені Бродівські традиції теж дуже близькі, а от у Львові виявляється старостами просять будь-яку пару з родини і вони ще й замовляють коровай виходить? А що ж тоді хресні батьки мають робити? От і я тепер думаю поєднати ті всі традиції з хресними (з моєї сторони), старостами (зі сторони нареченого), замовлянням та розрізанням короваю...:girl_impossible:

METAMORFOZA
19.03.2011, 21:23
Мій наречений точно не візьме свого хресного за старосту, тому що той ще не одружений. А з моєї сторони будуть старостами моя хресна мама з чоловіком:)

allja
20.03.2011, 19:11
А я власне про старостіну вперше тут прочитала...Наскільки я знаю,то за старосту в нас є хресний батько і він відповідає за коровай,горілку та розваги на весіллі(якщо нема тамади).Букетики гостям купують і чіпляють дружки.А дружби несуть коровай до столу, староста(хрещений батько) його ріже, і дружби розносять по столах.І в нас так буде:girl_bye:

siriuska
20.03.2011, 21:46
Хм,кажете старости,а ми спеціально не брали хресних за старостів,бо казали,що неможна їм,а чого то вже точно і не памятаю.

Karrizo
21.03.2011, 10:45
Я бачу й щодо старостів кожне село і місто має свої традиції. Була в подруги на весіллі, то в неї староста був хресний і старостіна мамина подруга - не сімейна пара, в нас ніби заведено брати сімейну пару - когось з близьких друзів або родичів.

sunset
21.03.2011, 10:57
так, роблю висновок- в кожного своє)
наприклад, в одногрупниці на весіллі за старосту була ще одна огдногрупниця з нареченим))
мабуть в мене хресний не буде, бо за станом здоров*я не зможе він ту всю дефіляду витримувати!!
а за алкоголем хай татусі слідкують)))
того візьму сестру з чоловіком)) максимум що від них вимагатиметься- то нести коровай)

siriuska
21.03.2011, 11:25
максимум що від них вимагатиметься- то нести коровай)

Це неправда,бо староста має слова говорити,тоді коли молодята кланяються перед батьками,а ще має читати молитву,перед застіллям.В мене був такий староста,що вже 7 раз старостував,йому десь 35 років,всі казалищо вдало вибрала.

sunset
21.03.2011, 11:30
бо староста має слова говорити
а то має один з 2 старост говорити, тобто немає значення чи від молодої чи від молодого, бо в мене немає такого родича щоб підійшов((:girl_sad: то можна щоб староста молодого то все виконував, а з моєї сорони тільки коровай несли7

altari
22.03.2011, 00:16
немає значення чи від молодої чи від молодого,
В молодого вдома благословить староста від молодого.А в молодої,то вже як домовляться старости.Є такі,що будуть робити все що треба,тільки б не говорити(хто невміє,хто встидається..).В нашому випадку,усю "роботу" робив перший(ще кажуть головний)староста,другий тільки коровай носив.І в нас старостів беруть від сторони молодого.

Alicia
01.04.2011, 16:59
У нас так виходить, що крім старост, коровай ще принесе хресна молодого. Оскільки вона розлучена, то старостою бути не може...Один коровай, наскільки я знаю, залишається в церкві, інший стоїть на столі у молодих. Короваю від хресної десь також місце знайдеться, можливо, також подаруємо церкві. :girl_smile: З моєї сторони старостою буде мій старший брат з дуржиною. А зі сторони молодого ще точно не вибрали, але скоріше за усе буде його дядько з дружиною.

Milady
01.04.2011, 19:12
вона розлучена, то старостою бути не може...
от це питання мене цікавить, бо багато хто каже,що не можна брати розлучених...це з розряду забобонів чи як?

Alicia
01.04.2011, 19:29
це з розряду забобонів чи як?
Думаю, тут кожен для себе сам обирає - ми вирішили брати одружених, щасливих у шлюбі старост. Хресна і сама б не хотіла бути старостіною, то точно. Тому у нашому випадку ніби все без забобон, просто таке наше спільне бажання з коханим.

Мальва
04.04.2011, 16:09
Були ми з чоловіком в подружки старостами. Я як взнала, почала відмовлятися- що, до чого, як то буде, хай хтось з родини. Сама подружка заспокоїла - походить чоловік з короваєм та й все, мовляв з родини нема підходящих одружених. Розважали весілля музиканти, за випивкою, наїдками батько пильнував. Так що в нас старостування звелось лише до замовлення короваю, ну і дружці за букетики заплатили.

innamorata
13.04.2011, 15:46
З моєї сторони старостою буде мій старший брат з дуржиною. А зі сторони молодого ще точно не вибрали, але скоріше за усе буде його дядько з дружиною.
то виявляється дві пари старост має бути????
ми з одною ніяк придумати не можемо :girl_impossible:

Lusuzka
22.07.2011, 19:20
Мої старости ще ні разу не були за сторостів і незнають слів, які потрібно говорити вдома молодої при благословенні батьків. Підкажіть, будь-ласка, що вони повинні говорити або де можна знайти якийсь текст?

manka
22.07.2011, 22:27
Мої старости ще ні разу не були за сторостів і незнають слів, які потрібно говорити вдома молодої при благословенні батьків. Підкажіть, будь-ласка, що вони повинні говорити або де можна знайти якийсь текст
також вперше будемо старостами на весіллі. Тамади не буде, отож я хочу дещо накидати, типу сценарію. В неті інформації є купа. Наберіть в google "старости на весіллі", "сценарій весілля" і обирайте, що подобається і найбільше підходить до традицій вашої місцевості.

Kosjana
06.09.2011, 16:59
Я щось отаке знайшла... може Вам пригодиться..
* Як і багато років тому, старосту переважно обирають серед родичів. А щоб він вирізнявся серед інших гостей, його або перев’язують вишитим рушником, або чіпляють йому букетик, відмінний від усіх інших.
* Староста зранку приїжджає до нареченого додому, перед тим як він буде просити благословення у батьків. Староста звертається до батьків з такими словами: «Став ваш син перед вами, як свіча перед образами, просить благословення і от отця, і от матері, і от братців, і от сестер, щоб простили, благословили і на свій хліб вирадили...». Батьки в такому разі відповідають: «Хай Бог благословить». Тоді з хлібом сідають в кімнаті батьки, дідусь з бабусею, хрещені батьки, родичі. Наречений їм кланяється і просить в кожного благословення
* По дорозі до нареченої староста несе весільний коровай.
* Під час викупу нареченої староста торгується разом із дружбами
* Коли викуп завершено, молоді з дружбами та дружками, з родиною заходять додому до нареченої просити благословення. Староста знову звертається до батьків зі словами: «Стали ваші діти перед вами, як свіча перед образами, просять благословення і от отця, і от матері, і от братців, і от сестер, щоб простили, благословили і на свій хліб вирадили...». Батьки відповідають: «Хай Бог благословить», сідають в кімнаті. Наречені їм кланяються і просять в кожного благословення.
Думаю може бути і щось довше

Alicia
07.09.2011, 15:58
Мої старости (брат з дружиною) вчора дзвонили і питалися, якого точно числа у мене весілля...:girl_crazy: Треба за них братися, щось вирішувати з обов'язками, короваями, щоб не забували про такий день. До речі, щось мені захотілося звичайних короваїв, без білкових прикрас. З Білорусії старости нареченого будуть такого плану везти, прикраси будуть з тіста, і моїм старостам також такий простенький замовлю.:girl_in_dreams:

SamKarter
13.09.2011, 11:21
Ми йдемоо за старостів до чоловікового брата, коровай маємо замовити і ще якісь конкурси для розважання гостей, тому допоможіть з конкурсами=))

Svjatkova
22.02.2012, 11:39
В нас на весіллі тамади не було, тому наші старости поділили між собою ці обов"язки за попередньою домовленістю.
вже на весіллі казали, що три тижні зубрили все напам"ять)) Вийшло просто СУПЕР!
Ну і коровай несли-купляли і за офціантами наглядали самособою...

Miss Sixty
05.04.2013, 18:58
В наших родинах як таких особливих традицій щодо старостів і їх кількості не має. На весіллі буде тамада і весільний координатор, тому забавляти і слідкувати за столом і офіціантами є кому. Тому ми трохи розгубилися, скільки потрібно старостів і для чого? Лише старосту зі строни молодого, щоб ніс коровай і ним благословляв (і то потрібно лише старосту чи одружену пару)? Чи ще і з моєї потрібно?
І те саме щодо короваїв можна лише один чи обов'язково до пари два (в мами питала чи треба залишати в церкві, то вона не знає, брат ніби не залишав)? І хто його має замовляти ми чи староста? :girl_crazy:
І ще, якщо в нас буде торт, який хочемо під кінець весілля розрізати, то що тоді робити з короваєм?:) І де він у вас стояв? Бо на стіл молодих не буде де ставити через стиль оформлення:girl_impossible:
Ох, прочитала я цю тему і ще більше заплуталась:girl_cray: Я розумію, що в кожного свої традиції, але хотілося б підібрати найоптимальніший варіант. Буду дуже вдячна!:)

Bulbashka
09.04.2013, 16:05
скільки потрібно старостів і для чого?
В нас старостів було 2 пари. Тобто зі сторони молодої і молодого. В їхні обов"язки входило тільки нести коровай.
Короваїв було два. Один залишили в церкві, інший розрізали на 2 день для своїх. Ще знаю, що коровай ріжуть і розкладають гостям у корзинки з солодким.

І хто його має замовляти ми чи староста?
Коровай замовляє староста. Після того як прийшли до залу, поставили його на фуршетному столі, де він стояв до кінця весілля.

Tamada
09.04.2013, 16:08
Коровай замовляє староста.
Це згідно традицій. Насправді зараз мало хто з старост знає про ці обов'язки і взагалі погано собі уявляють що таке весілля. Тому на 100% розраховувати, що староста сам купить не варто)

Ringo
17.04.2013, 20:13
У нас буде дві пари старост- з мого боку одна пара і з боку нареченого одна. Це подружні пари (в мене-мій дядько з дружиною,в нареченого-брат з дружиною). На рахунок короваїв ми вже з ними узгодили що вони самі замовляють. Дехто з знайомих замовляв сам,бо хотіли шоб обидва короваї були однакові.
Один з короваїв плануємо залишати в церкві (кажуть що так треба )
Особливих обов'язків більше у наших старост нема,але вони дуже тішаться своїми "посадами" і,думаю,почуватимуть себе на весіллі дуже шанованими людьми))

Skobik
07.10.2013, 13:13
Можливо у когось є пафосні тексти на благословення?
Мене чомусь дуже дратує, коли старости кажуть: "...молоді кланяються батькам перший раз..." і т.д. Можливо тому, що добре знаю ще з дитинства, що і за чим йде на весіллі. Бо дуже часто сьогодні це просто сценарій, але як гарно коли буваєш на весіллях коли всі ті звичаї природні. Я більше люблю коли співають під час "брамки"
, "благословіння" чи "перепою".
Наприклад:
Ой рожевії квіти - кланяються вам діти!
Кропи нас матінкою свяченою водою, доброю доленькою...

KrystynaM
18.02.2014, 10:07
чи то можна щоб тато був старостою?
думаю, що ні, тато є тато.
А стосовно чи потрібен коровай, то краще обійдіться без викупу, але, щоб були старости і коровай. Можна не такий величезний, як то роблять, а акуратний, гарний. Що в вас серед друзів нема одружених пар, які б і були старостами. ТИм більше з короваєм стоять тільки в РАГСі і в церкві, а потім він собі стоїть біля молодят.