КПК

Показати повну версію : антибіотики


Harmony
15.05.2010, 13:32
Хоча кожен організм індивідуальний поділіться досвідом прийому антибіотиків! Чи були побічні дії? Чи допомогло? Що приймали щоб лікування не відбилось на Вашому здоровї?

zylia
16.05.2010, 17:12
Зимою пила антибіотик ленкоміцин(кістковий), випила не багато,але зрозуміла що таке дисбактеріоз в страшній формі. відновлювалася місяць. нещодавно мала вірусну інфекцію, вдруге за останній місяць. дуже сильно кашляла. з першого дня хвороби почала пити аугментин - наслідок запалення легень.

Drizzle
19.05.2010, 10:45
Четвертий день п"ю аугментин після стоматологічного втручання. З першого дня побічні у всій красі - трохи нудить, розлад шлунка, в животі бурчить і булькає. Ось...

stira
19.05.2010, 10:59
Пила флемоксин солютаб. Ніяких побічних ефектів не спостерігала, перенесла його дуже добре, хоча антибіотики і собі і діткам стараюсь давати в останню чергу.

Provizor
19.05.2010, 11:14
вірусну інфекцію, вдруге за останній місяць. дуже сильно кашляла. з першого дня хвороби почала пити аугментин - наслідок запалення легень
Вірусна інфекція не лікується антибіотиками. Чому запалення, як наслідок застосування антибіотика? І чим ви лікували запалення?

zylia
19.05.2010, 17:17
запалення, як наслідок застосування антибіотика? І чим ви лікували запалення?
запалення - не наслідок застосування антибіотика, але дивно чому антибіотик не перешкодив ускладненю (пневмонії).
ірусна інфекція не лікується антибіотиками.
в мене був рецедив вірусної інфекції.тобто була вірусна інфекція я її вилікувала народними методами і гемеопатією, а за 5 днів повторилася ще раз. але я почала кашляти. зробила рентген. сходила до лікаря. і вона сказала. так як організм ослаблений після першої вірусної плюс кашель, то краще відразу пити антибіотики, так я і зробила.Результат - пневмонія

---------- Додано в 13:17 ---------- Попередній допис був написаний в 13:13 ----------

І чим ви лікували запалення?
пневмонію виявили на 5 день прийому антибіотику, а день перед тим мене слухали 2 досвідчені лікарі. і ніяких хрипів не було. а зараз пневмонію лікую азитроксом.

mirishka
19.05.2010, 17:26
Ой, я наприклад проти антибіотиків, та взагалі будь-яких таблеток навіть вітамінів, настроєна дуже проти, бо вони підривають імунітет, стараюсь зміцнювати організм народними методами, коли хвора іду до лікаря, немає нічого серьозного, а він виписує список таблеток, ніколи їх не купляю, пила антибіотики два рази в житті.

Пупсик
19.05.2010, 17:42
І я проти... Але коли з двостороннім запаленням на 30 тижні вагітност івтрапляєш в реанімацію, то варіантів небагато...

Мене таке цікавить. Є такі ситуації, що застосування антибіотика є виправданим. Як доцільніше вводити його. Бо якщо в таблетованій формі, то проблеми з ШКТ гарантовані. Може краще колоти?

Myroslava82
20.05.2010, 01:53
Вірусна інфекція не лікується антибіотиками.
Але вірусна інфекція дає ускладнення, які лікують антибіотиками, чи не так?

Оляна
20.05.2010, 03:00
Але вірусна інфекція дає ускладнення, які лікують антибіотиками, чи не так?
При вірусній інфекції треба приймати противірусні препарати і ті, що підвищують імунітет.А приймаючи антибіотики ви добиваєте залишки імунітету і створюєте сприятливе середовище для прогресування вірусної інфекції- як наслідок- запальний процес.
А щоб зменшити вплив антибіотиків на ШКТ паралельно потрібно приймати препарати, що містять біфідо-лакто-бактерії, типу Хілак, Лактувіт,Симбітер. Ті,що сприяють відновленню мікрофлори кишківника. Приймати не раніше, ніж через годину після прийому антибіотиків.

Туфелька
20.05.2010, 10:16
Може краще колоти?
звичайно краще, а в крапельниці -ще краще, бо тоді всмоктується він краще, адже потрапляє відразу в кров"яне русло,і постійна концентрація антибіотику в крові вища, що краще для лікування-ефект сильніший, але від дизбактеріозу всеодно не врятує, хіба паралельно пити Лактовіт форте, то прояви будуть не так помітні. а якщо пощастить, то і дизбактеріоз не розвинеться у всій своїй величі))).

Пупсик
20.05.2010, 11:02
Але вірусна інфекція дає ускладнення, які лікують антибіотиками, чи не так?
Це не вірусна інфекція дає ускладнення. На фоні ослабленого імунітету вірусною інфекцією може розвинутись бактеріальна, аку і лікують антибіотиками. А ще часто паралельно застосовують протигрибкові засоби.

Dolli
03.03.2012, 17:00
Але вірусна інфекція дає ускладнення, які лікують антибіотиками, чи не так?

да иногда без антибиотиков не обойтись-(
часто если ОРВИ переходит в бронхит или хуже всего в воспаление легких то тут ниче не поделаешь нужно пить антибиотики, мне в прошлый раз врач сказала пить калину-малину, а мне хуже и хуже - и оказалось что пневмония, лечили потом 5 дневным курсов сумамеда, но ттт все прошло, хотя если б заметила врач раньше то может и быстрее бы выздоровела

Samodumka
11.03.2012, 10:18
да иногда без антибиотиков не обойтись-(
часто если ОРВИ переходит в бронхит или хуже всего в воспаление легких то тут ниче не поделаешь нужно пить антибиотики, мне в прошлый раз врач сказала пить калину-малину, а мне хуже и хуже - и оказалось что пневмония, лечили потом 5 дневным курсов сумамеда, но ттт все прошло, хотя если б заметила врач раньше то может и быстрее бы выздоровела
Важливо правильно підібрати групу антибіотка. Бо якщо він не діє на ті мікроби, які викликають пневмонію, то і ефекту від нього не буде. Як мінімум, дивіться в інструкції на покази застосування.

elpis
11.03.2012, 14:55
Багато раз намагалася вилікувати синові бронхіт без антибіотиків(варила ісланський мох, робила інгаляції і т. д.), але після довгого виснажливого кашлю здавалась. Зви- чайно процес одужання з антибіотиком є значно швидший. Але важливо підібрати "правильний" препарат. Моєму синові, наприклад, не підходить амоксицикліновий ряд , а цефаспориновий(цедокс,цефатоксин і т. д.)

Finya
11.03.2012, 15:02
В грудні мала ГРВІ з високою температурою . Дало ускладнення на горло. Призначали одні, потім інші антибіотики - всього 3 варіанти. Перед випискою з лікарняного зробили посів -виявилося, що стафілококк, який викликав хворобу, стійкий до антибіотиків, не діють вони на нього. А якби я їх пила...

Sertce
11.03.2012, 16:23
Я, можливо, роблю не правильно, тому не є прикладом для наслідування, але, коли в малого береться ангіна, температура відразу 39 і вище не збивається- відразу колю антибіотик, бо потім набагато гірше. Маю гіркий досвід.

svoboda
13.03.2012, 22:42
береться ангіна, температура відразу 39 і вище не збивається
А чим Ви намагаєтесь збити температуру?
відразу колю антибіотик
Зараз є антибіотики в сиропах, які добре виліковують ангіну. Сумамед - найбільш безпечний і ефективний, якщо не підходить Сумамад (або інший сироп, може дитина рве після сиропу), можна взяти в таблетках, наприклад Флемоксин - він розчинний, без смаку. Якось зразу колоти - шкода :(

Sertce
14.03.2012, 08:29
Анальдім( в свічкаx), Ібуфен температуру збивають нам максимум на 2 год... А далі знову 39 і вище. Від антибіотиків в сиропаx малий рве і вони абсолютно ніякого результату йому не дають. Якраз 31 грудня ц.р.почалась ангіна, виписали нам аугментин. Ми його приймали і 8 січня швидка забрала нас в лікарню, де вже кололи антибіотик. І чого я відразу не вколола? Що я виграла тим? Абсолютно нічого, бо дитина вимучена, виxудла, з синцями під очима і від одного антибіотика перейшли до іншого.

---------- Додано в 07:29 ---------- Попередній допис був написаний в 07:25 ----------

(SVОВОDА, дякую за поради, прийму до уваги). Колоти дійсно шкода, але що поробиш?

Neytasa
21.03.2014, 15:39
Підкажіть будь ласка, чи можна зменшити дозу антибіотика після 5 днів прийому і явного покращення?
Потрібно приймати 10 днів. Дози були назначені досить високі, бо була стрептококова ангіна, але вже ситуація значно покращилась, тільки від антибіотика постійно тошнить...

Руда Лисиця
21.03.2014, 16:06
наприклад Флемоксин
як ангінщик зі стажем, майже останні рази пила флемоксин. дійсно діє найдієвіше, і відносно мяко стосовно ШКТ.
Останню ангіну відбила медом з куркумою(вона природній антисептик) при перших же симптомах.

inka
21.03.2014, 16:16
Аугоментин- краще не купляти, його підробляють і він дуже часто не діє, а час втрачено. Флемоксін Салютаб, також загальної діі препарат новіший. При ангінах- хорошу дію на лор органи мають Азітромцин і всі його похідні (азімед, азіцин та інші), зручно- п"ється 1 раз в день 3 дні, або більше при потебі. Але було в нас таке, що недіяв він (певно бактеріі були не чутливі або пройшло мало часу від останнього прийому), лікар прописувас Зентел здається, паралельно Лактовіт. Важливо : якщо на 3 ий день прийому ви не бачите покращення, слвд до лікаря і змінювати групу антібіотика. Дуже мені шкода, що в нас назначають навмання і нема можливості здати мазок на чутливість....от і лукуєшся на абум. Дуже раджу мамам зважати при кашлі, якщо нема покращння на антібіотику- бо цілком можливо, що час втратиться в і прийдеться уколи робити, а для дітей дають тільки один препарат дієвий але надзвичайно!!! болючий. Я не не маю медичної освіти- то цей допис хіба мої власні висновки та спостереження, ніяких ліків не рекомендую)

Vesnyanka
21.03.2014, 16:19
Neytasa, те що Вам краще, не означає, що Ви вбили той стрептокок. Антибіотик треба допити до кінця, інакше вилізе вам стійкий до Ваших антибіотиків стрептокок. А на рахунок тошнить- консультуються з лікарем. Може на інший замінить. І почитайте в інструкції умови його приймання ( після іди чи як), можливо так приймаєте.
Inka, мазок в синево можна зробити разом з чутливістю.

Neytasa
21.03.2014, 16:23
Я до кінця збираюся пити обов'язково! Тільки цікавить чи можливо зменшувати дозу?

inka
21.03.2014, 16:26
Тільки цікавить чи можливо зменшувати дозу?
ні в якому разі, бактеріі звикнуть- а ефекту не будуть, бо доза замала)) пристосуються як таргани)

---------- Додано в 15:26 ---------- Попередній допис був написаний в 15:25 ----------

Inka, мазок в синево можна зробити разом з чутливістю

а як він називається якщо знаєте?

Vesnyanka
21.03.2014, 16:32
Я б не зменшувала. Щось можете недолікувати. А краще порадяться з лікарем.

---------- Додано в 15:32 ---------- Попередній допис був написаний в 15:26 ----------

Просила " мазок на флору з чутливістю". І уточнити, я робила і з носа і з рота ( з зіву по їхньому). Робила трохи давніше, то десь коло сто гривень було. Тільки трохи часу він займає. В поліклініці теж роблять, але без чутливості. І теж щось з тиждень. Ну і на чутливісь два тижні ніяких антибіотиків не приймати.
Коли постійно болить горло, то є сенс здавати. А от коли вже ангіна повним ходом, то поки дочекаєшся...

inka
21.03.2014, 16:39
Ну і на чутливісь два тижні ніяких антибіотиків не приймати.
Коли постійно болить горло, то є сенс здавати. А от коли вже ангіна повним ходом, то поки дочекаєшся.

я знайщла- роблять 7 днів- то довго, антібіотики треба рніше починати пити..

Моя думка і з того приводу : кожна мама знає слабинки в здоров"ї дитини ( в кого горло- в кого кашлі), відповідно методом проб та помилок має знати приблизне лікування і манеру перебігу хвороби в дитини, відчуває коли можна почекати з АБ, а коли все "капці" і корегувати з лікарем, підказати щось лікарю відносно вашої дитини. Я наприклад знаю, що Цефадокс сина не брав 2 рази при ангіні- відповідно лікарці це казала

Gloria Tempus
06.04.2014, 14:26
У нас якась чорна смуга з тими хворобами почалася( спершу з малим втрапили до лікарні із запаленням (взагалі до кінця не впевнена, що це таки було запалення, бо рентген ще не показав запалення, а потім по аналізах таки діагноз такий записали). В лікарні мамлому кололи 4 дні Цефтріаксон, пізніше замінили на сироп Цефодокс (коли пішло покарещення), бо дитина важко переносила уколи. І тільки ми з того вигреблись того ж тижня мене починає боліти горло, я, звичайно, ж не лякаюсь, якісь там льодяники в горлі обертаю, полощу легенько. В результаті за кілька днів горло починає боліти конкретно, і Т 40. Я все ще думаю, що в мене грип такий і на вихідних лікуюсь вдома. Звертаюсь до лікаря з початку тижня, каже, що фонікулярна ангіна. Виписує антибіотик Цефотоксим в уколах, вдома колюсь3 дні, Т тримається загалом вже 5 днів і я викликаю лікаря додому. Підтверджує ангіну, наслухує хрипи і на рентген. Рентген показує складне запалення. Того дня мені нарешті полегшало, Т спала, а мене ложать в лікарню. Я не кашлюю, задишки нема, в грудях нічо не болить, не пече і взагалі почуваюся нормально, а у мене правобічна сегментарна пневмонія у двох місцях! В лікарні тричі на день колять Аугментин і ще Цефтріаксон. Через 6 днів повторний рентген - і ще щось там залишилось. Тепер продовжують Цефтріаксон і назначають Левофлоксацин (від якого дістаю алергічну реакцію і взагалі мені стає зле). Нині лікаря нема, тож чекаю завтра і надіюсь, що та неймовірна кількість антибіотиків таки мені допомогла, бо я вже практично в розпачі. Мені націлились на лікування пневмонії, бо складний випадок, ангіна ж відсунулась на другий план, думала, що ці антибіотики її подолають. Але зараз заглядаю в рота і бачу, що горло ще червоне і деколи дискомфорт я там відчуваю. За скільки часу взагалі ангіна лікується і чи достатньо антибіотики для цього? Одним словом, я вже дуже виснажена і втомлена від цього лікування (вже заробила дисбактеріоз і молочницю попутньо) й просто не знаю, що вже діла діяти.

Vesnyanka
06.04.2014, 21:15
Ангіна ваша мала б пролікуватися. Може якийсь вірус не сильний новенький , або залишилися " пробки" десь. Краще звісно до лікаря. Можете спробувати пополоскати травками і хлорофіліпт посмоктати. Він добре діє на ті всі бацили.

Xasm
07.11.2014, 18:16
Ой чого тут тільки не прочитаєш?..
Про антибіотики, постараюсь коротко.
1) Антибіотики (або антибактеріальні препарати, надалі - АБП) не впливають на віруси. Лікувати АБП треба виключно процеси бактеріальні, гнійні. Лікувати ними грип (застуду) не можна.
2) Профілактична антибіотикотерапія є сугубо цілеспрямованою і призначають її в окремих випадках (забруднені рани, оперативні втручання та інші). Сюди НЕ відноситься грип! При грипі НЕ МОЖНА проводити профілактику пневмоніїї чи синуситів чи інших бак. захворювань антибіотиками (див. п. 1; якщо таке призначив лікар то він некомпетентний - шукайте іншого). Так само, нема нічого дивного що антибіотик не помагає попередити пневмонію...
3) Антибіотики є різні, з різною силою, з різними компонентами, різним розподілом в середовищах організму і взаємодією - НЕ МОЖНА самовільно приймати антибіотики і НЕМОЖЛИВО сказати що раз цей препарат поміг комусь то він кращий, а той - гірший. Немає кращих і гірших АБП - той препарат що в одному випадку буде супер - в іншому може взагалі не дати ефекту. В кожному окремому випадку АБП має призначати грамотний спеціаліст. Інакше він може не тільки не допомогти, а ще і зашкодить.
4) Антибіотики не є страшними, якщо ними правильно користуватись. Правило "таблетки - то зло, а АБП - тим більше" - правило людей нерозумних і недалеких. Вони практично не впливають на імунітет (десь на стільки скільки це робить марка вашого туалетного паперу :lol: ).
5) Ускладнення антибіотикотерапії лікуються тільки по мірі їх появи і для вмілого лікаря це не складає проблеми.

Здається, все... Питайте - розкажу як воно є насправді щоб не гадати...

HOPIC
07.11.2014, 18:48
Антибіотики не є страшними, якщо ними правильно користуватись. Правило "таблетки - то зло, а АБП - тим більше" - правило людей нерозумних і недалеких. Вони практично не впливають на імунітет
оо, тут детальніше. з посиланнями і дослідженнями.

Xasm
08.11.2014, 01:28
оо, тут детальніше. з посиланнями і дослідженнями.
Вибачайте - я коли читав не коспектував що де і коли, тому посилань я вам надати не зможу... На рахунок категоричного ставлення до медикаментів - це просто очевидно. Є препарати які апріорі є практично нешкідливі (на приклад, гомеопатичні)
Але якщо ви з чимось незгідні - будь ласка, конкретизуйте і ми зможемо розібрати кожне питання зокрема! :)

HOPIC
08.11.2014, 02:18
Є препарати які апріорі є практично нешкідливі (на приклад, гомеопатичні)
не згідна, і щодо гомеопатичних теж.
ви з чимось незгідні - будь ласка, конкретизуйте і ми зможемо розібрати кожне питання зокрема!
та мене от антибіотик та імунітет цікавить.
загалом, імунітет то ж складна штука, раніше думали, що то гемоглобін, тепер - флора в кишечнику, потім ще щось знайдуть..ціла система, недосліджена, між іншим. і зачіпає весь організм. і думки теж)
але загалом я не проте..
я про антибіотик, що вбиває живе.
я ж жива, і п"ю щоб вбити бактерії, які в мене розмножилися, але ж помимо того воно явно і мене зачіпає - мінімум летить флора кишечника в торубу

то як не впливає? бо виходить що навіть при правильному - ВЗАГАЛІ І НІКОЛИ. але на практиці так не є, чи то в нас всі поголовно неправильно роблять?

Зорянівонька
08.11.2014, 14:23
Йой. Та нема нічого білого або чорного. Так і з ліками - одне лічить, друге калічить. Мільйони життів антибіотики врятували. А те, що зараз їх призначають безграмотно - інша справа.

HOPIC
08.11.2014, 15:13
Йой. Та нема нічого білого або чорного. Так і з ліками - одне лічить, друге калічить. Мільйони життів антибіотики врятували. А те, що зараз їх призначають безграмотно - інша справа.
бо ставляться до нього як до спасіння, де є користь і нема шкоди. я зі всім згідна, але тн, що не зачіпає імунітет - точно ні

Xasm
08.11.2014, 15:52
не згідна, і щодо гомеопатичних теж.
Взагалі, якщо придиратись, то абсолютно все є шкідливим, в певній мірі... Світло лампочки шкідливе, а сонце - то взагалі жах: радіація, ультрафіолет... А фрукти - там і кислоти і алергени і пігменти! І так можна про все що нас оточує, що ми їмо... Але не треба бути лікарем щоб знати що такий хід думок хворобливий... Наш організм має резерви, може адаптовуватись, може знешкодживати і виводити отруйні речовини. Ясна річ, все в міру! Є препарати шкідливі і явно токсичні і лікарі їх стараються уникати. Білшість же препаратів не є особливо токсичними в прописних дозах, або шкодять тільки при дуже тривалому застосуванні. Це стосується і антибіотиків - є певні АБП, які мають встановлену токсичність щодо, наприклад, слуховго нерву, чи печінки чи кісткового мозку. Але стосовно них є розписані всі ті нюанси і визначено які дози та за який час можуть пошкодити. Тоді як більшість антибіотиків ніяк не отруюють організм. На приклад, фторхінолони майже не метаболізуються і виводяться з сечею в незміненому виді - вони практично інертні, по відношенню до організму... По любому, такі питання слід розглядати стосовно кожного препарата окремо. Крім того, за призначеннями антибіотики доводиться приймати десь-колись, епізодично - за один середній курс терапії більшість антибіотиків ніяк не вплинуть на сам організм...

---------- Додано в 14:52 ---------- Попередній допис був написаний в 14:25 ----------

та мене от антибіотик та імунітет цікавить.
загалом, імунітет то ж складна штука, раніше думали, що то гемоглобін, тепер - флора в кишечнику, потім ще щось знайдуть..ціла система, недосліджена, між іншим. і зачіпає весь організм. і думки теж)
Не знаю - звідки у вас така інформація що імунітетом вважали гемоглобін чи кишкову флору... Населення кишківнику має дуже сумнівне відношення до власне імунітету. Просто порушення балансу її може призвести до переважання грибкової компоненти, але на сам імунітет це теж практично ніяк не впливає. Так, дослідження триває, але питання впливу АБП на імунітет вже досить досліджене і відомо що вплив власне препаратів на власне імунітет не є значущим. Не можна сказати що якесь інфекційне захворювання затягнулось чи ускладнилось чи людина почала частіше хворіти через курс антибіотикотерапії (за виключенням кандидозу), якщо говорити по іншому...
я про антибіотик, що вбиває живе.
я ж жива, і п"ю щоб вбити бактерії, які в мене розмножилися, але ж помимо того воно явно і мене зачіпає - мінімум летить флора кишечника в торубу
то як не впливає? бо виходить що навіть при правильному - ВЗАГАЛІ І НІКОЛИ. але на практиці так не є, чи то в нас всі поголовно неправильно роблять?
Бактерії хоч і живуть з організмом не є його частиною. Це поняття треба розмежовувати щоб уникати поліпрагмазії. Так, вплив на бактерії впливає на організм, але в певних конкретних рамках. І лікується це не складно - зараз як пробіотиків так і фунгіцидів предостатньо! У всякому разі, це значно менше зло, аніж ускладнення бактеріальних інфекцій. Але тут знову підходимо до питання раціональної терапії.
Якщо-ж ві думаєте що антибіотики це просто отрута яка вбиває ВСЕ що є живе і вас в тому числі, просто для бактерій це більш критично то ви глибоко помиляєтесь. На те вони і є препаратами а не отрутою і впливають на ті ланки життя бактерій, яких у вас або просто нема (на приклад, ви-ж не синтезуєте бактеріальної стінки!).
Йой. Та нема нічого білого або чорного. Так і з ліками - одне лічить, друге калічить. Мільйони життів антибіотики врятували. А те, що зараз їх призначають безграмотно - інша справа.
В принципі, так. Єдине - власне грамотне застосування антибіотиків практично не шкодить організму, або цю шкоду легко виправити - значно легше, аніж загрозливе захворювання. Багато людей кожного року хворіють і помирають через неоправдану упередженість до препаратів.
бо ставляться до нього як до спасіння
Це вже інша крайність і це властиво окремим людям, в своїй суті - це обернене але таке-ж згубне бачення як те що всі препарати шкідливі і їх треба любою ціною уникати. Таке може зустрічатись і серед лікарів, але тільки серед безграмотних, які не вміють користуватись антибіотиками. Загалом, таке твердження є немедичним і не поширене серед профессіоналів лікарів...

Sera
08.11.2014, 17:27
Ой, я наприклад проти антибіотиків, та взагалі будь-яких таблеток навіть вітамінів, настроєна дуже проти, бо вони підривають імунітет, стараюсь зміцнювати організм народними методами, коли хвора іду до лікаря, немає нічого серьозного, а він виписує список таблеток, ніколи їх не купляю, пила антибіотики два рази в житті.
Ото я так казала до цього тижня.
Тепер молюся на ті АБ і надіюся, що нам допоможе.
ШКТ паралельно потрібно приймати препарати, що містять біфідо-лакто-бактерії, типу Хілак, Лактувіт,Симбітер. Ті,що сприяють відновленню мікрофлори кишківника. Приймати не раніше, ніж через годину після прийому антибіотиків.
Ааа- я вчора виписа паралельно З.
Сьогодні учту.
І чого то не пише в інструкції...

Xasm
09.11.2014, 00:17
Тепер молюся на ті АБ і надіюся, що нам допоможе
Співчуваю вам! Дозвольте спитати що трапилось і чим лікуєтесь?
І чого то не пише в інструкції...
Не пише тому що, на щастя, дисбактеріоз розвивається не завжди. Крім того, це окрема нозологія і лікувати її треба теж вміти. На приклад, згідно багатьох досліджень, здійснювати його профілактику не має змісту, а пробіотики доцільно вживати вже по завершенню лікування антибіотиком. А вищезгадан година перерви - просто маячня - більшість антибіотиків накопичуються і дють протягом кількох годин (часто - 24 і більше) тому можна просто переводити препарат...