КПК

Показати повну версію : вічні суперечки: дитячий садок, чи з мамою краще?

Сторінки : 1 2 [3] 4 5 6

Liliyah Romanova
05.05.2010, 18:29
Марусечко, все це так, але у нас немає можливості вибирати садочок
Маруся ж написала, що якби була у Львові, то би дитину до садка не дала. ;)

Для мене особисто, якщо б поставало питання між садочком і бабцею, то віддала б в садочок однозначно.
Ну, бо ти знаєш, що бабуся би дивилася телевізор, а не дитиною займалася.
Наші водили дитину гуляти, в театр, читали різні книжки. Коротше від спілкування тільки позитив.
Тільки годування шкутильгало, ну, і трохи була вседозволеність. :xaxa:

Koza-Dereza
05.05.2010, 19:27
А що за довідка від лікаря?
У нас такого не було. Відсилають додому й усе.

Довiдка що дитина може перебувати в колективi з певними симптомами чи хворобами. Тодi немають права вiдiслати додому.

Цитата:
Допис від Koza-Dereza
Але в садок на цiлий день не вiддам тому що вона буде хворiти i тому що Христя до 3х рокiв теж в садок чи школу не пiде. я не можу платити i за няню i за садок або за два садка на купу. Якщо в мене б такi грошi були... йой... я б не хвилювалась про те хто з моїми дiтьми буде i коли.

Брехни, Петре, не думаючи?

Не розумiю?

Може мене не зрозумiло?
Я кажу що якщо у мене була б купа грошей то менi б не треба було хвилюватись про садки чи нянi, сидiла б сама з ними, а так працюю бо треба.

Уляночка
05.05.2010, 20:20
Он Уляночка сказала, що робота буде завжди. Я б не була в цьому така впевнена
та то не я написала, то я цитувала Левандівку...Маруся, я зовсім з цим не погоджуюсь і взагалі не осуджую чи схавлюю, хто вийшов/не вийшов на роботу після 3 місяців/років...у кожного своє життя, свої обставини і своє бачення розвитку і виховання свої дитини

Tanyunya
05.05.2010, 20:42
у кожного своє життя, свої обставини і своє бачення розвитку і виховання свої дитини
І зовсім не факт, що при зміні життєвих обставин не зміниться те бачення... Знаю людей, котрі впродовж довгого часу мали своє бачення, відстоювали його, а потім робили навпаки. бо так складалось життя. Нажаль не всі можуть пристосовувати обставини під себе, частіше себе під обставини.

Зануда
05.05.2010, 21:03
Діти сплять у тій кімнаті, де бавляться, на спеціяльних ліжечках, які для них розкладають на той час.
То виходить, що в наших садках комфортніші умови - окремо спальня і окремо ігрова кімната. Хоч у чомусь ми перескочили той капіталізьм. :)

Хіба приватного. Не скажу, що ми собі могли це дозволити, але ми й тут це не дуже могли. Просто я вважаю, що на таке шкодувати гроші не варто, краще щось собі пошкодувати.
:) Пошкодувати собі квартплату, харчування сім"ї... Не варто навіть порівнювати тутейші ціни на приватні садки і середньостатисичні заробітки українських громадян з тими ж умовами в Канаді.

Liliyah Romanova
05.05.2010, 21:09
Я кажу що якщо у мене була б купа грошей то менi б не треба було хвилюватись про садки чи нянi, сидiла б сама з ними, а так працюю бо треба.
О, тепер зрозуміла. Ти написала, що пофік, хто би був із дітьми, якби в тебе була купа грошей. Я тому й здивувалася. :xaxa:
То виходить, що в наших садках комфортніші умови - окремо спальня і окремо ігрова кімната. Хоч у чомусь ми перескочили той капіталізьм.
Ну, та не бувши в цих садках, не можна сказати, що комфортніше. ;)
Я би не бралася порівнювати. Тут система інша, то й правила свої.
Ліжка-розкладачки в них такі, бо їх легко дезінфекувати. Кожна дитина має свою подушку, ковдру й простирадло, які батьки щоп*ятниці забирають додому й щопонеділка дають чисту й попрану.Пошкодувати собі квартплату, харчування сім"ї... Не варто навіть порівнювати тутейші ціни на приватні садки і середньостатисичні заробітки українських громадян з тими ж умовами в Канаді.
Ну, що тобі сказати. Якщо працюють двоє, то раду дати можна. А якщо один - зашиваєшся трохи.
Якщо заробляєш 3000 на місяць, із них держава вираховує понад 700 доларів. Відповідно кошт садка від 600 до 1000 долярів майже дорівнює або таки дорівнює квартплаті за місяць. :girl_crazy: Хоча, то вже як у кого. Приватні собі не так багато людей можуть дозволити. Для бідних є "субсидійні" місця. Я про це вже писала.

Koza-Dereza
05.05.2010, 21:12
Пошкодувати собі квартплату, харчування сім"ї... Не варто навіть порівнювати тутейші ціни на приватні садки і середньостатисичні заробітки українських громадян з тими ж умовами в Канаді.
Та нi, якщо поприрiвнювати все, то воно так i вийде однаково.
Наприклад взяти мене - оплата за три днi в тиждень садка менi влiтала в 30% зарплати. А якщо вiддати на 5 днiв тодi вже 50% (я пiдраховувала свою запрлату i цiну на садок). Це за одну дитину... а за двi ... ось i картинка. Так виходить що менi ходити на роботу за дурно якщо слати двох дiтей в садок на всi 5 днiв. Є дешевшi домашнi садки, але не на багато дешевшi.

Зануда
05.05.2010, 21:50
Так собі аналізую все прочитане і мені приклади з сусідства крутяться в голові - одна мама, яка гуляє з дитиною виключно в порожньому подвір"ї, а коли виходять діти вони втікають в інше місце. Причин кілька - діти переносять віруси та інфекції, претендують на забавки, розмовляють і всякого можуть навчити. В садок не віддавали, бо мама має погані спогади про садок з власного дитинства. Не сміла навіть спитати, що буде зі школою?
Інша мама виведе дитину на годинку на вулицю і потім три тижні вдома сидять - лікуються - на качельках гойдався і протягнуло. З дітками не бавляться, для садочка він абсолютно не надається.
Мої діти завжди тягнулись до інших діток, я думаю, що вони і без садка були би комунікабельними, соціалізованими та в міру самостійними. То є характер + навики, які ми їм намагалися прививати. Для одних батьків садок - вирішення проблем куди пристроїти дитину на робочий день, для інших - початок проблем, яких вони не мали, поки дитина не пішла в садок.
Мене не дивує негативний досвід з садочками, так - наші залишають бажати кращого, є ще куди розвиватись. Так, я вірю у позитивний досвід з тими ж установами, тому що і вихователі, і діти бувають різні.
З одного боку непомірно високі вимоги до садочків (і прошу зауважити, що навіть приватні не в стані їх виконати ані ті за великі, ані ті що за дуже великі гроші :)), а з другого боку і так виходить, які б хороші вони не були вони всеодно зло для дитини.
П. С. Почуваюся якимось монстром - мої діти відвідували звичайний український садок, бо до канадських далеко возити, а за приватні багато платити. :)

---------- Додано в 21:50 ---------- Попередній допис був написаний в 21:45 ----------

Кожна дитина має свою подушку, ковдру й простирадло, які батьки щоп*ятниці забирають додому й щопонеділка дають чисту й попрану.
У нас це робиться в пральні садочку.

Приватні собі не так багато людей можуть дозволити. Для бідних є "субсидійні" місця. Я про це вже писала.
От тільки в нас такого немає. Є або державні, або приватні. Є родини, що мають пільги, то держава сплачує повний раціон, а для решти - частину (5,50 грн. на день) платять батьки, а решту покриває держава. Приватні садочки пільгових місць не мають. Ніяких інших варіантів не є. В природі не існують - українській. :)

Bogdanka
05.05.2010, 22:04
То виходить, що в наших садках комфортніші умови - окремо спальня і окремо ігрова кімната.
Вітусю, ти знаєш, я працювала Au-Pair в Німеччині. В наших садках такої економії по місцю дійсно нема. Якщо чесно - я би лічьно в Німенччині свою дитину в садок не дала, або в най-найпростіший, а то моя підопічна - 5-річна Меліна, абсолютно нормально розвинена, чомусь вважалась соціопатом і відвідувала психолога, комунікатора-помічника по адаптації для школи... і добре що ще не 25 інших адаптаторів. Свою дитину віддам в звичайний садок, хоча записались в Малюк, але схиляюсь до садочку коло соколу - бо близько і територія сподобалась. думаю 90% успіху залежать від вихователя а не від садку.
чи краще вдома з мамою? - НІКОЛИ - у нас в класі був такий особливий елемент - який був з мамою замість садка - то от ще хтось добре не пчихнув чи кашлянув і т.п. - то вже всьо - справка на 2 тижні і так перші три класи - ми з цього сміялись:girl_tender: імхо. нічого злого в садках не бачу. так, хай би умови були б краще, але то з серії а якби в роті виросли гриби...:)

Маруся-мама
05.05.2010, 22:48
Почуваюся якимось монстром - мої діти відвідували звичайний український садок, бо до канадських далеко возити, а за приватні багато платити.

Отаково змішати усе до купи не варто. А в який садочок ходили ваші діти?
Я он наскільки пам’ятаю як ми ходили на практику ще в училищі то були різні садочки навіть тоді. Хоча всі були державні багато залежало від району і завідуючої.

Shkatulka
05.05.2010, 23:17
НІКОЛИ - у нас в класі був такий особливий елемент - який був з мамою замість садка - то от ще хтось добре не пчихнув чи кашлянув і т.п. - то вже всьо - справка на 2 тижні і так перші три класи
Ніколи не кажіть ніколи. Я в садок не ходила і в школі не хворіла. То як "ніколи"? :girl_haha:
Зрештою, є важливіші причини давати чи не давати в садок, мене от, наприклад, турбують в першу чергу не можливі соплі, а душа дитини.

Юстина
05.05.2010, 23:47
У опитуванні до цієї теми проголосувала за пункт перший, але я не те щоби дуже проти "чужих людей", я за те, щоби дитину виховувала і розвивала мама, до тієї пори, поки дитина цього потребує.
На мою думку, жоден український чи закордонний, жоден приватний чи державний садок не забезпечить дитину якісним і вчасним (на вимогу дитини) харчуванням, належним доглядом і повноцінним розвитком. Все це в силах мами, яка має можливість і бажання (!) займатися своєю дитиною. Існування відповідних установ є, безперечно, необхідним, бо одна мама хоче або мусить працювати/вчитися, інша - народжує братика чи сестричку, аба хоче просто мати трохи вільного часу.
Я не хочу, щоб моя Юстина ходила в садочок, хоча зараз не можу передбачити, як складеться моє життя. Виявить бажання - без проблем, будемо пробувати все, до чого дитина проявлятиме інтерес: чи це сходити в садочок, чи малювати, чи танцювати, чи вчити мови.
У свої майже півтора роки дочка є дуже комунікабельною і розвиненою дівчинкою. Для підтримання і розвитку її особливостей мені вистарчає того, що нас знають всі дітки на навколишніх гойдалках і пісочницях, а вдома є гори іграшок, книжок і сил в мами-тата ганяти м"яч, малювати, танцювати, беседувати.
Я не відвідувала садочок і не можу сказати, що виросла якоюсь не такою. Дисципліни, вихованості, розуму мене навчила мама. В чотири роки я читала, а в шість мені було нудно у нульовому класі совєтської школи, хоча це і не показник. Мені ніколи не хотілося в садочок. Навіть не пригадую, щоб сумувала за колегами, яких зустрічала у дворі після 5-ої чи 6-ої вечора. Завжди було чим зайнятися, навіть у період, коли такого поняття, як технічний прогрес не існувало.
Дитячий садок, як на мене, це швидше необхідність залишити дитину не саму вдома, а не осередок соціального розвитку і адаптації до навколишнього світу. Якщо б садочки насправді виконували функцію, яку на них теоритично покладено, і, яку ми від них очікуємо, то навколо ходили би не ми, а суцільні вундеркінди, чесне слово.

Зануда
06.05.2010, 09:07
Отаково змішати усе до купи не варто
Звичайно не варто. І мій легкий сарказм лише мав на меті підкреслити недоречність і некоректність дописів, у яких звучить явно чи між рядками осуд тих мам, які віддали своїх дітей в "дитячий будинок садочкового типу", бо вони виявляється не хочуть займатися своїми дітьми - народили і "сплавили". Я просто вирішила не розвивати тої теми. Я не дивуюсь матусям річних та півторарічних дітей - коли мої діти були у такому віці, я з піною доводила, що "нівжисть" не поведу дитину в садок. Бо просто не уявляла, як це віддати чужим людям свою дитину.
А в який садочок ходили ваші діти?
Звичайний садок біля нашого будинку. Не санаторного типу, без особливих умов. На фоні інших садків нашого району він, звичайно, вигідно вирізняється, бо активні побори на "фонд садка" з батьківських кишень забезпечили стіни ремонтом, вікна фіранками, підлоги килимами та доріжками.
У садку повно недоліків, але щодо харчування - претензій не маю, відносно догляду - також, діти активно гуляли, читали, театри-вистави, святкові ранки, але таке є у кожному садку.
Я не шкодую, що діти відвідували садок. Не вважаю, що вони були покривджені, почувалися покинутими і недоглянутими та без належного догляду та виховання.
Так, я ходила на роботу. І замість того, щоб у той час поки я працюю, мої діти сиділи вдома біля мультиків, тягалися по базарах з бабусею за закупами(це ще в ідеалі, бо бабуся у нас працююча і сидіти з дітьми не могла і досі не може), вони проводили час з користю - співали, малювали, вчили віршики, бавилися в товаристві однолітків. Після садочка ми обов"язково гуляли.
А от з появою в нашому житті школи мені довелось вибирати - робота чи дитина. І тут справді йшлося і про здоров"я, і про психологічний комфорт, і про успішність. Ми вибрали дитину. Не шкодую. Навпаки. Але цей комфорт мати вибір є виключно завдяки зусиллям чоловіка і то його заслуга, що ми можемо собі дозволити моє "сидження" вдома.

olenkastar
06.05.2010, 09:35
я би лічьно в Німенччині свою дитину в садок не дала
ія ,і я..а от в Австрійський садочок при необхідності-віддала б.але не в місті,а в селі.там добре всі один одного знають і люди там спокійніші.так само діти,яких я "бавила" ходили в садок (раз на тиждень,але ходили).у них там постійно шось відбувалося-вихователі робили раз в тиждень "день здорової їжі",де усі приносили те,що вони вважають за здорову їжу, "день подорожі", "день тварин", ходили з рюкзачками у ліс,відвідували пожарників тощо..одним словом там завжди було цікаво. а от сестра моя віддала малого в садок у Відні-то там такого нема,стандартно все.

я цікавилася питанням садочків у Австрії,бо хотіла йти вчитися на вихователя там(у них в тій галузі нестача кадрів),то інформації і ідей назбиралося море..от би ше мати кошти на впровадження того всього:(

Bogdanka
06.05.2010, 09:39
А от з появою в нашому житті школи мені довелось вибирати - робота чи дитина. І тут справді йшлося і про здоров"я, і про психологічний комфорт, і про успішність.
я це можу з власного досвіду підтвердити. поки мої підопічні в німеччині були в садку - їх мама працювала до 4-ї дня а з появою школи до 12.30.
і моя мама теж так каже, що перші класи школи набагато більше часу і уваги з її сторони забирали, щоб дитина добре вчилася і розвивалася - мама працювала тоді теж, але напівставки і уроки зі мною робила і на музику ходила, хоч бабця теж помагала. все таки дитину треба вчити всього і вчитися її треба навчити теж.
а садочок як на мене - це не є "забезпечення" вільного часу мамі, хоча в деяких випадках таки так і є, і ситуації у всіх життєві різні, я не є противником садочку і думаю багато залежить від самої дитини і її темпераменту, потреб, вдачі, садочок - це в першу чергу на мій погляд перебування дитини в середовищі їй подібних, хоча кожна думка має право на існування:)
Душа дитини..гм.. - а що з нею в садочку? цікаво-цікаво, що ж тоді про школу казати? у моєї товаришки дитина в першому класі загальноосвітньої школи з поглибленим вивченням іноземної мови, але звичайної державної школи - так от, у них недавно був інцидент - на перерві на подвір'є були запримічені бабтисти з агітками... я християнка - католичка - от тут я б переживала за душу дитини, хоча з іншої сторони, суспільство це не інкубатор і дитина не може бути вирощеною як домашня рослина, а має бути вихованою батьками... товаришки дитина відповіла, що не бачила, щоб мама з татом, які ходять до церкви, десь роздавали по школах журнали, от і все.

---------- Додано в 09:39 ---------- Попередній допис був написаний в 09:37 ----------

Якщо б садочки насправді виконували функцію, яку на них теоритично покладено, і, яку ми від них очікуємо, то навколо ходили би не ми, а суцільні вундеркінди
це точно місія садочку? бо я завжди думала, що школи))

Shkatulka
06.05.2010, 10:04
І мій легкий сарказм лише мав на меті підкреслити недоречність і некоректність дописів, у яких звучить явно чи між рядками осуд тих мам, які віддали своїх дітей в "дитячий будинок садочкового типу", бо вони виявляється не хочуть займатися своїми дітьми - народили і "сплавили". Я просто вирішила не розвивати тої теми. Я не дивуюсь матусям річних та півторарічних дітей - коли мої діти були у такому віці, я з піною доводила, що "нівжисть" не поведу дитину в садок.
Я включилася в розмову якраз через те, що в темі про садок багато хто писав що віддав чи планує віддати дитину в ясла у віці коли рік чи півтора. Що ви про це скажете? :girl_wink:

---------- Додано в 10:04 ---------- Попередній допис був написаний в 09:57 ----------

Ще є один мінус системи, який часто видають за плюс - одновікове оточення. Так є, бо це вигідніше для держави, але не для дітей у садочку.
Дітям корисніше рости і розвиватися в різновіковій групі. В такій групі молодші вчаться від страших, старші тренують навики лідерів, молодші вміють підкорятися втановленим правилам, вчаться поводити себе з людьми різного віку. В таких групах менше жорстокості і конфліктів, бо у дітей різного віку різні інтреси і за одну і ту ж іграшку вони вкрай рідко будуть воювати.
В одновіковій групі діти більше між собою змагаються, більш мають причин щось між собою ділити, більш жорстокі. Від однолітків діти вчаться менше, ніж від страших дітей.
Тому зростання в колетиві однолітків це ще один мінус садка. І.Ботнева, психолог, каже, що дідовщина в армії з"явилася тоді, коли в армію пішло перше совкове садкове покоління однолітків (не завжди ж так було).

Це ще раз доводить, що у садку "колектив" штучно створений і до реального життя дитину менше готує, ніж могло б бути в різновіковій групі. А "колектив", до речі, пишу в лапках, бо в коелктиву мають бути спільні цілі, завдання, порядок прийняття рішень тощо. Дитсадкова група цих ознак не має. Це просто маленький натовп, імітація колективу.

Bogdanka
06.05.2010, 10:09
у віці коли рік чи півтора
це вік моєї дитини - не віддала б нізащо
вважаю, що садок доцільний з трирічного віку

---------- Додано в 10:09 ---------- Попередній допис був написаний в 10:05 ----------

Це просто маленький натовп, імітація колективу
о так - і тому робити все тільки як бачить це мама, або діти з мамами на площадці - це те, що дуже допомагає розвитку дитину
одним словом - дискусія як завжди про чорно-біле і кольорове. Кожна думка має право на існування і оця власне
недоречність і некоректність дописів, у яких звучить явно чи між рядками осуд тих мам, які віддали своїх дітей в "дитячий будинок садочкового типу", бо вони виявляється не хочуть займатися своїми дітьми - народили і "сплавили".
теж.

Зорянівонька
06.05.2010, 10:10
Ще є один мінус системи, який часто видають за плюс - одновікове оточення.
Ну бачите, скільки людей стільки думок. Як на мене це плюс. Так, менші діти могли би в старших чогось навчитися, але я багато разів буласвідком того, як старші діти били, ображали менших, навіть під наглядом дорослих. Невже ви не гуляєте на майданчиках і не бачите такого? Крім того, якщо менші будуть вчитися в старших, то в кого вчитимуться старші? І як огранізовувати заняття з дітьми, якщо в дітей зовсім різні вміння?

Зануда
06.05.2010, 10:17
Що ви про це скажете?
Я про це вже писала і у цій темі, і у темі про садки - я вважаю, що без крайньої необхідності (під ними я розумію скрутне матеріальне становище сім"ї і необхідність мами вийти на роботу) віддавати дитину в садочок до трьох років все ж не варто. Якщо є можливість використати від "дзвінка до дзвінка" декретну відпустку, то цим треба скористатись. :)

Shkatulka
06.05.2010, 10:24
о так - і тому робити все тільки як бачить це мама, або діти з мамами на площадці - це те, що дуже допомагає розвитку дитину
одним словом - дискусія як завжди про чорно-біле і кольорове
О ні. :girl_crazy: Ви знову не так все зрозуміли. Краще обговорити плюси і мінуси системи і подумати, що ми можемо зразом робити для своїх дітей кращого. Замість того, щоб цю дискусію використати для чогось корисного, ви вишукуєте образи для інших мам. От для чого?
я багато разів буласвідком того, як старші діти били, ображали менших, навіть під наглядом дорослих. Невже ви не гуляєте на майданчиках і не бачите такого?
Так є, бо діти не вміють одне з одним поводитися. А могли б навчитися в різновіковій групі.
Крім того, якщо менші будуть вчитися в старших, то в кого вчитимуться старші?
Страші колись були молодшими, то вчилися у старших. А тоді самі стали старшими і вчитися починають у них. Про це ви не подумали? :girl_haha:
І як огранізовувати заняття з дітьми, якщо в дітей зовсім різні вміння
Треба ознайомитися з подібним досвідом інших. Такі групи існують і існували, отже і методики частково можна перейняти і пристосувати до себе.

Зануда
06.05.2010, 10:44
Треба ознайомитися з подібним досвідом інших.
Я мала нагоду ознайомитись із методикою, яка базована на інтеграції в одному класі дітей із різними навиками, рівнем розвитку та ткзв. "нормальних дітей" та дітей з обмеженими можливостями. Так от - досвід показав, що загальний рівень таких класів погіршився, хоча мета була, щоб слабші тягнулися за сильнішими, а в реалі вийшло, що рівень навчання та навантажень понизили. В результаті у програші залишилися всі. Єдине, що було позитивне у цьому досвіді, так це те, що звичайні діти навчились нормально сприймати своїх однолітків з певними вадами адекватно і без тицянна пальцем і хихотіння, а це досить важливо.
А щодо садочків з інтегрованими різновіковими групами, то це також палка з двома кінцями - тягнутися до старших краще, але як бути з дітьми, які будучи вже достатньо розвинутими і самостійними, дивляться на маленьких (ясельного віку) діток і перестають вимовляти букви, які до того їм чудово вдавались, проситись у туалет, тобто починають їйти у зворотньому напрямку? Це не видумки - це досвід мами, яка віддала дитину в яслі, замість молодшої групи, оскільки хвилювалась, що її там може будуть ображати, а по віку вона вже з ясельок виросла, а до молодшої групи ніби не доросла.
Моя молодша доня з ровесниками на майданчику не бавиться, а бігає з сестричкою та її друзями, бо вона з ними росте і розвивається за їньою "програмою", але це тому, мабуть, що різниця у віці в них не надто суттєва.

Зорянівонька
06.05.2010, 11:11
Про це ви не подумали?
Так виглядає, що хто з вами не згоден, той взагалі не вміє думати...

А тоді самі стали старшими і вчитися починають у них.
Так, у них вчаться. Це добре, але діти є діти і всі мавпують. Часто є випадки, коли діти, дивлячись на менших починають перекручувати слова, пісяти в штани, просити їх годувати з ложечки. Кожна система має свої переваги і недоліки.

Lavazza
06.05.2010, 12:33
І.Ботнева, психолог, каже, що дідовщина в армії з"явилася тоді, коли в армію пішло перше совкове садкове покоління однолітків (не завжди ж так було)
ну, версія, яку я знаю, якраз навпаки говорить: дідівщина з"явилася, коли скоротили строк служби з 3-х років до 2-х і разом опинилися ті, що дослужують третій рік і новобранці, яким служити випало менше
хоча дідівщина в армії, здається, була завжди

Shkatulka
06.05.2010, 13:28
мала нагоду ознайомитись із методикою, яка базована на інтеграції в одному класі дітей із різними навиками, рівнем розвитку та ткзв. "нормальних дітей" та дітей з обмеженими можливостями. Так от - досвід показав, що загальний рівень таких класів погіршився, хоча мета була, щоб слабші тягнулися за сильнішими, а в реалі вийшло, що рівень навчання та навантажень понизили. В результаті у програші залишилися всі
Це трохи інше.

Я кажу не про короткотривалі експерименти, а взагалі про зростання дитини у різновіковій групі. Якщо спчоатку було інакше, то адаптація до різновікової від одновікової чи навпаки потребує певного часу. І ще багато залежить від вихователів.
Єдине, що було позитивне у цьому досвіді, так це те, що звичайні діти навчились нормально сприймати своїх однолітків з певними вадами адекватно і без тицянна пальцем і хихотіння, а це досить важливо.
Це можливо і найважливіше.
Це не видумки - це досвід мами, яка віддала дитину в яслі, замість молодшої групи, оскільки хвилювалась, що її там може будуть ображати, а по віку вона вже з ясельок виросла, а до молодшої групи ніби не доросла.
Ви пишете про випадок, коли всі малі, а ОДНА дитина старша за них.
А я пишу про випадки, коли в групі є 2 дітей 2 років, 2-оє 4-ох років, 2 шести, двоє десяти чи щось типу того.
Хіба всі з них стануть такі як 2-річні і почнуть пісяти в штанці? Ясно ж, що ні.

---------- Додано в 13:28 ---------- Попередній допис був написаний в 13:24 ----------

виглядає, що хто з вами не згоден, той взагалі не вміє думати..
А справа була у тому? Справа була у тому, що ви поставили запитання: а від кого будуть вчитися старші діти? Хоча варто було б спочатку подумати чи ви самі не знаєте відповіді на це питання, а тоді питати.
Кожна система має свої переваги і недоліки
Так, звичайно. А всі їх всі знаєте? Я ні. Тому цікавлюся, читаю уважно чужі дописи. А поки ще все не з"ясовано, то рано робити висновки, чи не так? Ви ж говорите так ніби добре знаєте всі системи і їх недоліки, тому вже нема що обговорювати. А мені є що.

Редвумен
06.05.2010, 13:50
Хоча варто було б спочатку подумати чи ви самі не знаєте відповіді на це питання, а тоді питати.
По-моєму формат форуму і існує для того, щоб отримувати відповіді на ті питання, на які не знаєш сам.

Shkatulka
06.05.2010, 13:51
Зорянівонька, не ображайтеся. За браком часу, я відповідаю не відразу, а пізніше. Спочатку читаю, маю можливість подумати, а тоді пишу. Якби я писала відразу, то були б і в мене зайві питання, на які я сама знаю відповідь, але спочатку спитала б, а тоді подумала. Тому я тішуся, що маю брак часу :girl_haha:

про це вже писала і у цій темі, і у темі про садки - я вважаю, що без крайньої необхідності (під ними я розумію скрутне матеріальне становище сім"ї і необхідність мами вийти на роботу) віддавати дитину в садочок до трьох років все ж не варто. Якщо є можливість використати від "дзвінка до дзвінка" декретну відпустку, то цим треба скористатис

Я знаю, що ви це писали, бо уважно читаю дописи. А ще раз перепитала, бо хочу зрозуміти чи правильно я розумію як розставляються акценти у цій темі. Плюс, вчора я поставила собі питання (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=721049&postcount=20) як можна писати так, щоб всім подобалося. Ось і відповідь - писати так дипломатично як ви :girl_smile:

А тепер про акценти. Наголос у цій темі робиться на обставини. Думаю це неправильно, бо знайти в себе "обставини" це те саме, що знайти в себе болячку в медичній енциклопедії. Для всіх ЛЄГКО! Саме тому, мене не тішить тендеція цієї гілки акцентувати увагу на "винятках" і на "обставинах".

Я пишу так: "до 3-ох років дитині однозначно краще вдома." І маленькими буквами внизу сторінки дописую: "але бувають винятки". Ви, як і багато хто, пишете багато про обставини і в кінці маленкими буквами: "але було б краще вдома". Це мені здається не дуже добре, бо нема налогосу на тому, що краще у всій масі дописів. Нема налогосу на тому "что такое хорошо, что такое плохо". Але є чарівне слово "обставини".

MAXAMAK
06.05.2010, 14:00
Хіба всі з них стануть такі як 2-річні і почнуть пісяти в штанці? Ясно ж, що ні.
У нас часто збираються багато друзів із дітьми - вік від пів рочку до 12 років. Щоразу до кінця вечора від малого до великого повзають за найменшим на карачках і вся відповідальність і усвідомлення старшості вивітрюється з голів в момент, якщо про те час від часу не нагадати. :girl_crazy:Самі по собі діти не будуть тягнутись до старших - повинен бути хтось (в даній темі вихователь)який мудро тим процесом керуватиме.
А стосовно дітей із вадами - я за і тільки за щоб таких дітей не відділяли у окремі школи чи групи. Дітям треба знати і звикати до того, що люди бувають різними, але від того вони не перестають бути людьми. І допомога такій людині - це нормальне суспільне явище. (уже в університеті зіткнулась із проблемою подібного роду - вчилось із нами двоє сліпих хлопчиків - досить довго мені було важко навіть просто із ними заговорити, а до кінця пятого курсу - сиділи з ними і запросто пили пиво).

Liliyah Romanova
06.05.2010, 14:11
А щодо садочків з інтегрованими різновіковими групами, то це також палка з двома кінцями - тягнутися до старших краще, але як бути з дітьми, які будучи вже достатньо розвинутими і самостійними, дивляться на маленьких (ясельного віку) діток і перестають вимовляти букви, які до того їм чудово вдавались, проситись у туалет, тобто починають їйти у зворотньому напрямку? Це не видумки - це досвід мами, яка віддала дитину в яслі, замість молодшої групи, оскільки хвилювалась, що її там може будуть ображати, а по віку вона вже з ясельок виросла, а до молодшої групи ніби не доросла.
Дарко був у різновіковій групі, тому мене трохи дивує приклад однієї дитини в цілій ясельній групі. Різновікова група - це не 10 дітей, яким по 2 роки й одна 4-річна дитина. І в Дарковій групі якраз не було такого, щоби тягнулися старші до поведінки молодших. І з різнотипними заняттями та зацікавленнями там давали раду без проблем. Був час, коли дітки всі робили щось одне, а тоді кожен робив те, що подобається саме йому. Але це стосується садочку й загального розвитку, а не школи й навчання.Так, у них вчаться. Це добре, але діти є діти і всі мавпують. Часто є випадки, коли діти, дивлячись на менших починають перекручувати слова, пісяти в штани, просити їх годувати з ложечки. Кожна система має свої переваги і недоліки.
Отакого чогось узагалі не було. Я так розумію, що мусить бути добре спланована вікова різниця й кількість дітей кожного віку.А стосовно дітей із вадами - я за і тільки за щоб таких дітей не відділяли у окремі школи чи групи.
Із Дарком у школі вчаться дітки з вадами. І дітки з Дауном теж ходять до школи, правда, на початках мають опікуна, котрий за ними весь час пильнує. Але саме завдяки такому підходові є дуже позитивне ставлення дітей до "інших" дітей та людей. І вони взагалі не сприймають тих "інших" як хворих. Колись Даркові пояснювала одна пані тут, що дівчинка на інвалідному возику хвора. Дарко здивовано подивився на ту пані й сказав, що дівчинка не хвора й вони дуже гарно бавляться. І дорослі властиво могли від нього повчитися того, як треба ставитися до такої особи й із нею поводитися. Мама тієї дівчинки була безмежно щаслива.

Shkatulka
06.05.2010, 14:22
нас часто збираються багато друзів із дітьми - вік від пів рочку до 12 років. Щоразу до кінця вечора від малого до великого повзають за найменшим на карачках і вся відповідальність і усвідомлення старшості вивітрюється з голів в момент, якщо про те час від часу не нагадати. Самі по собі діти не будуть тягнутись до старших - повинен бути хтось (в даній темі вихователь)який мудро тим процесом керуватиме
Ми теж часто так само бавимося з дитиною чи дітьми і стаємо схожі на них. Про те що має бути мудрий вихователь як і писала вище.
У нас переважно є так, що в сім"ї одна, рідше дві, ще рідше більше дітей, тому діти не мають досвіду спілкування в різновікових групах людей. Більшість часу всі діти проводять з однолітками. Думаю через це коли потрапляють в іншу вікуову групу всі трохи впадають в дитинство, але якби вони були серед дітей щодня, то щодня це "впадання в дитинство" не могло б тривати. Це б стало нормою. Як в багатодітній родині :girl_tender:
стосовно дітей із вадами - я за і тільки за щоб таких дітей не відділяли у окремі школи чи групи. Дітям треба знати і звикати до того, що люди бувають різними, але від того вони не перестають бути людьми. І допомога такій людині - це нормальне суспільне явище
Я з вами згідна, звичайно.

Зорянівонька
06.05.2010, 14:25
Ви пишете про випадок, коли всі малі, а ОДНА дитина старша за них.
А я пишу про випадки, коли в групі є 2 дітей 2 років, 2-оє 4-ох років, 2 шести, двоє десяти чи щось типу того.
Ну, після 6-ти в садочках груп нема. то є варіант діти 2-3 років і 4-5. Чи всі почнуть наслідувати менших? Не всі. Але де гарантія, що ваша не почне? І чи цікаво буде старшим дітям з меншими?

А справа була у тому? Справа була у тому, що ви поставили запитання: а від кого будуть вчитися старші діти? Хоча варто було б спочатку подумати чи ви самі не знаєте відповіді на це питання, а тоді питати.
Так від кого ж будуть вчитися?

Зорянівонька, не ображайтеся. За браком часу, я відповідаю не відразу, а пізніше. Спочатку читаю, маю можливість подумати, а тоді пишу. Якби я писала відразу, то були б і в мене зайві питаня, на які я сама знаю відповідь, але спочатку спитала б, а тоді подумала. Тому я тішуся, що маю брак часу
Я ображаюсь? Я намагаюсь цивілізовано дискутувати, без образ і крайнощів. Але знов переконуюсь, що на цьому форумі це неможливо.

Shkatulka
06.05.2010, 14:36
Але це стосується садочку й загального розвитку, а не школи й навчанн
Я якраз про садок і загальний розвиток пишу (про школу не знаю)

Цкавий у вас досвід: і з садками, і з інклюзивною освітою. Все по-людськи, не те що в нас... Чому я ще не в Канаді?

---------- Додано в 14:36 ---------- Попередній допис був написаний в 14:28 ----------

так від кого ж будуть вчитися?
Я вже відповіла: Старші колись були молодшими, то вчилися у старших. А тоді самі стали старшими і вчитися починають у них.

Завжди є хтось старший, поки ти наймолодший, а тоді приходить час коли старший ти. А найстраший вихователь. Мова йде і про садок, і про розвиток взагалі. Різновікові групи можуть всюди, і гуртки можуть бути різновікові, і садки, і якесь інше навчання. Є і школи з різновіковим навчанням, правда не знаю, що там вчать і який мінімальний і максимальний вік дітей. Але щодо садків і гуртків це цілком реально і було б корисно.

Liliyah Romanova
06.05.2010, 14:45
Чи всі почнуть наслідувати менших? Не всі. Але де гарантія, що ваша не почне? І чи цікаво буде старшим дітям з меншими?
Зорянівонько, а є сенс відповідей на ці ваші запитання? У садочках Монтессорі всі групи різновікові. Повірте, якби діти деградували, ці садки й школи не були б такими популярними та дорогими. :girl_wink:
Такі питання не базовані на досвіді чи знанні матеріялу, а просто є бажанням загнати опонента в кут серед чистого поля.

Я якраз про садок і загальний розвиток пишу (про школу не знаю)
Я теж про школу не знаю. ))) Але в Зануди звучало так, ніби про школу, тому я уточнила.

Shkatulka
06.05.2010, 14:58
після 6-ти в садочках груп нема. то є варіант діти 2-3 років і 4-5. Чи всі почнуть наслідувати менших? Не всі. Але де гарантія, що ваша не почне? І чи цікаво буде старшим дітям з меншими

Можу поділитися кількома лінками: різновікове навчання (http://david-gor.livejournal.com/98639.html) і розбір його недоліків (http://david-gor.livejournal.com/99770.html)

Получается, что любые методики разновозрастного обучения экономят значительные ресурсы, направляемые в одновозрастных системах на:
- унификацию развития и удержание единого темпа/ритма обучения (догонялки/обгонялки);
-компенсацию деструктивных социальных явлений (детская жестокость и принудительная иерархизация).
- формирование искусственной мотивационной системы и встраивание этой системы в социальные отношения;

Кроме того, любая система разновозрастного обучения обеспечивает:

- естественную социализацию;
- способность к взаимодействию с людьми разной компетенции;
- способность легко и без ущерба для личности признавать чужую компетенцию;
- способность строить самостоятельную систему компетентности без оглядки на внешние образцы (строить уникальное собственное сочетание навыков и способностей);
- способность самостоятельно определять для себя задачи;
- способность любую задачу решать наиболее приемлемым для себя способом;
Остальное частности отдельных методик (свои плюсы и минусы есть у каждой).

Как видим, разновозрастное образование плохо вписывается в индустриальные производственные отношения, но имеет очевидные преимущества в постиндустриальном мире.

Liliyah Romanova
06.05.2010, 15:00
Цкавий у вас досвід: і з садками, і з інклюзивною освітою. Все по-людськи, не те що в нас...
У нас дійсно цікавий досвід. Зараз ми вчимося в католицькій школі (фактично це теж державна, бо державою фінансована), де немає "чистих" класів. Тобто нема 1-го, 2-го, 3-го класу, а є 1ий/2ий, 2ий/3ій, 3ій/4ий... І дуже цікаво відбувається навчання. І "тупіння" дітей непомітно, навпаки, там діти чудово читають, рахують. Коли чуєш їхнє читання, то аж не віриться, що вони в 2-ому чи 3-ому класі.

Але були ми і в альтернативній школі, де нам зовсім не сподобалося, бо там нуль дисципліни. Там діти керують самі собою. "Керують" - це голосно сказано. Як виявилося, "альтернативна початкова школа" (4-5 років дітям) - це школа з нульовою дисципліною. Дітей просто відпускають і дозволяють робити те, що їм хочеться. :confused: Даркова теперішня вчителька потратила майже цілий рік, аби його до дисципліни в класі привчити.
І система дисциплінування в католицькій школі теж нам дуже сподобалася. Вони її й до діток 4-5 років застосовують. Діти взимку ходять щоп*ятниці на ковзани, а протягом решти часу - на перегляд фільмів. Є три зони поведінки: зелена - для доброї, жовта - якщо незначно провинився (зруйнував чиюсь роботу), червона - якщо постійно щось зле робиш, або провинився дуже сильно (когось ударив). Якщо ти в червоній зоні - втрачаєш похід на ковзани або в кіно. Ніяких криків, дитячих плачів, усе чітко й дуже дієво.

Написала тут саме тому, що 4-5-річного віку це теж стосується.

Редвумен
06.05.2010, 15:16
Є три зони поведінки: зелена - для доброї, жовта - якщо незначно провинився (зруйнував чиюсь роботу), червона - якщо постійно щось зле робиш, або провинився дуже сильно (когось ударив).
Ліліє, ти на днях писала про власні негативні спогади з садочку і, власне, про "лавку штрафників" (я запам"ятала, бо також таке пам"ятаю) і зараз пишеш, що твій син в школі з схожою системою і вона тобі подобається :girl_in_dreams:. Я також "за" дисципліну. Садок - це заклад, де це вміння формується.

Liliyah Romanova
06.05.2010, 15:22
Ліліє, ти на днях писала про власні негативні спогади з садочку і, власне, про "лавку штрафників" (я запам"ятала, бо також таке пам"ятаю) і зараз пишеш, що твій син в школі з схожою системою і вона тобі подобається .
На лавці діти сиділи й не мали права встати. А ці зони виглядають як світлофор з іменами дітей. Там були діти, які майже з неї не злазили, тобто та "лавка" не діяла. Ті діти потому в школах були дуже озлобленими (один із хлопчиків був татовим учнем, тому знаю, як життя його склалося. Він майже з нами не бавився, тільки сидів щоразу на тій лавці.)
Дисципліна має бути, але не така, що знущається з дитини. Ковзани й кіно - додаткові забави. Якщо хтось на них не йде, то не сидить і дивиться, як усі ковзаються, а продовжує забави й працю в школі. Тобто відчуття, що щось відібрали все-таки є, але не таке гостре, коли це тримають просто перед очима й дражнять фактично "а ти це можеш мати, а не маєш". Саме таким прямим знущанням і була та лавка штрафників.
Для мене різниця очевидна.

Ljolik
06.05.2010, 15:45
Ну, після 6-ти в садочках груп нема. то є варіант діти 2-3 років і 4-5. Чи всі почнуть наслідувати менших? Не всі. Але де гарантія, що ваша не почне? І чи цікаво буде старшим дітям з меншими?

В садочках таке практикується, коли в травні-червні старша група вже з садочка випускається (а перед школою ще ціле літа), а вихователька вже має нову групу мальків. Вихователі лишають в групі кілька випускнів, щоб ті помагали їй дивитись за малими, ну і щоб мальки дивлячись на старших переймали їх поведінку. На скільки я бачила, старшим дітям подобається з малими нянчитись, такі собі ігри в дочки-мами.
З прикладу власних дітей бачу, що якраз малі мавпують старших. Моя молодша буквально все повторює за старшою (і ніяких розвивалок вже не треба), а старша повторює за дітьми в театральній студії і на заняттях англійської (вона ходить в групу з 6-8 річними). На подвір"ї друзі - однолітки. Так що маєм повний набір різновікових груп, і для дитини це значний стимул у розвитку.

Зорянівонька
06.05.2010, 15:59
Такі питання не базовані на досвіді чи знанні матеріялу, а просто є бажанням загнати опонента в кут серед чистого поля.
А прориторичні питання ніхто не чув? Чи я прошу відповідати? Але можливо хтось почитає і задумається.
Ljolik, дякую за спокійне висловлення своєї думки, без образ і особистостей, бо в декого певно пунктик на доведенні своєї правоти.

Despina
06.05.2010, 16:15
А тепер про акценти. Наголос у цій темі робиться на обставини. Думаю це неправильно, бо знайти в себе "обставини" це те саме, що знайти в себе болячку в медичній енциклопедії. Для всіх ЛЄГКО! Саме тому, мене не тішить тендеція цієї гілки акцентувати увагу на "винятках" і на "обставинах".

А ви знаєте, що у Львові середньостатистична з/п (офіційна + "в конверті") - не досягає 2000 грн. То як вважаєте, можна вважати "вийнятком" чи "обставиною", що за отаку кількість грошей має прожити мінімум троє людей, з яких одна - дитина? Я б не назвала таку ситуацію "вийнятковою", скорше це сьогоденна реальність. То чого тоді вважати жінку, яка має потребу заробляти для сім`ї - вийнятком?

Shkatulka
06.05.2010, 16:33
ви знаєте, що у Львові середньостатистична з/п (офіційна + "в конверті") - не досягає 2000 грн. То як вважаєте, можна вважати "вийнятком" чи "обставиною", що за отаку кількість грошей має прожити мінімум троє людей, з яких одна - дитина? Я б не назвала таку ситуацію "вийнятковою", скорше це сьогоденна реальність. То чого тоді вважати жінку, яка має потребу заробляти для сім`ї - вийнятком
Так, я знаю. І знаю, що прожити на ці гроші можна деякий час. А ще я знаю, що є допомога на дитину при народженні, і що той хто дуже хоче побути з дитиною 3 роки знайде вихід з ситуації, наприклад, знайде підробіток на дому. Знову ж таки, винятки є, але чи всі ті батьки, що дають в ясла не мали іншого виходу якщо вони так кажуть? Чесно?

От вам приклад: моя родичка дала дитину в садок (не в ясла) в 3 роки, хоча вона була і є противницею садка, бо "інакше я втрачу 12% доплати до з/п, якщо не вийду на роботу зараз". Дитина в садок не хотіла, плакала, часто хворіла, за рік за садок і на півдня за няню заплатили більше, ніж мама заробила. Тобто, працювала вона в мінус і мова про 12%, то просто відмазка. Варто бути чесними хоча б, а не говорити "в мене обставини". Хочеш на роботу? Так і скажи. Нащо ж видумувати якусь іншу причину?

Suzi
06.05.2010, 16:36
Але ж тема про те, як краще для дитини, а не чому мама має працювати :)

Despina
06.05.2010, 16:43
прожити на ці гроші можна деякий час

Оптимістична фраза)) Та питань нема. Можна. Але ж є закономірне бажання жити краще, ніж на межі бідності. Є бажання купувати кращі продукти, жити в кращих умовах, поїхати відпочити, врешті-решт скільки народу у нас віддають майже все на кредити. Просто не розумію, чому ви реалії життя більшості людей як мінімум Львова називаєте вийнятком чи надуманими обставинами.

---------- Додано в 16:43 ---------- Попередній допис був написаний в 16:41 ----------

Але ж тема про те, як краще для дитини, а не чому мама має працювати

Тут Коза-дереза пару сторінок назад написала таке: "Якби в мене була купа грошей, я б не думала про садки чи няньки, а сиділа б з дітьми". Підписуюсь під кожним словом. От Вам і зв`язок.

Vitaminka
06.05.2010, 16:49
Так, я знаю. І знаю, що прожити на ці гроші можна деякий час. А ще я знаю, що є допомога на дитину при народженні, і що той хто дуже хоче побути з дитиною 3 роки знайде вихід з ситуації, наприклад, знайде підробіток на дому. Знову ж таки, винятки є, але чи всі ті батьки, що дають в ясла не мали іншого виходу якщо вони так кажуть? Чесно?
деякий час проживеш
але скільки? (добре коли чоловік повністю забезпечує сім'ю, але не завжди цього достатньо)
і не завжди можна знайти роботу на дому
Варто бути чесними хоча б, а не говорити "в мене обставини". Хочеш на роботу? Так і скажи. Нащо ж видумувати якусь іншу причину?
але не всі працюють в мінус
чесно, читаю ваші дописи і бачу категоричнісь (не знаю може так мені одній)
обставини різні бувають...

---------- Додано в 15:49 ---------- Попередній допис був написаний в 15:48 ----------

обто, працювала вона в мінус і мова про 12%, то просто відмазка.
і не у всіх такі відмазки

Suzi
06.05.2010, 17:02
"Якби в мене була купа грошей, я б не думала про садки чи няньки, а сиділа б з дітьми". Підписуюсь під кожним словом. От Вам і зв`язок.
Питання тільки в тому, скільки ж то - купа. Комусь і 2000грн. на 3-х цілком достатньо, а комусь 2000 у.о. на одного замало.
Але я не про те. Можливо комусь це здасться (а таки здасться) категоричним , але я вважаю, що в цьому випадку мета не виправдовує засоби.

Despina
06.05.2010, 17:12
Комусь і 2000грн. на 3-х цілком достатньо
Може і я комусь здамся категоричною, але хіба ж це нормально? І чи багато ви таких знаєте? Я не маю на увазі тих, котрі так живуть, маю на увазі, кому того достатньо.

А як же ж звучить "мета" - "купа грошей", "засіб" - "покинута в садочку дитина".:girl_haha: А насправді, все набагато прозаїчніше і простіше, набагато...

Котя
06.05.2010, 17:15
Чесно кажучи я трохи здивована, що тема набрала так швидко таких обертів. Як на мене , то все чітко зрозуміло.
Не думаю що тут на форумі є хоч одна мама, яка не хоче для своєї дитини тільки все як найкраще. Тут вже неодноразово писали, що у кожного є свої обставини , є типажі характеру дітей і кожний відштовхується від своєї ситуації. І ніхто немає права осуджувати їх вибір.
Відштовхуючись від своєї ситуації, ми віддали малого майже в 2 роки в садок, бо двоє ходили на роботу. Перед тим як влаштовувати в садок переглянули багато садків і навіть особисто знайомились із всіма потенційними виховательками, вибрали для нас найпідходящий варіант. Не зважаючи на те що ми з малим вдома займаємось по повній програмі, ігри, гуляння, малювання , співаєм,танцюєм, коли малий почав деколи хворіти, він починав плакати що не хоче нашої програми ,а хоче в садок. Це говорить про його характер, він любить находитись між дітьми і нічого з тим не поробиш:girl_in_dreams:.
Якщо би обставини склалися по іншому, то ми б почали шукати інші варіанти, але завжди враховуючи інтереси дитини. І я впевнена що так в кожній сім"ї.
А тепер питання особисто до Шкатулки. Якщо Ваш малий в один прекрасний день попросить, щоб Ви його завели в садок до діток, то Ви його заведете? Чи почнете відмовляти посилаючись на те, що це зло?:girl_crazy:

Suzi
06.05.2010, 17:17
Може і я комусь здамся категоричною, але хіба ж це нормально? І чи багато ви таких знаєте? Я не маю на увазі тих, котрі так живуть, маю на увазі, кому того достатньо.
А як же ж звучить "мета" - "купа грошей", "засіб" - "покинута в садочку дитина". А насправді, все набагато прозаїчніше і простіше, набагато...
Щодо нормальності - чому б ні?
А ото друге - то не мої формулювання.

Despina
06.05.2010, 17:27
Щодо нормальності - чому б ні?
не поділяю Вашої думки. Бажання жити краще і досягати більшого (у всіх аспектах життя) є абсолютно природнім. Якщо його нема - людина деградує. Якщо ж воно є, але людина для цього нічого не робить, їй залишається жалітись на життя. От не люблю людей, які жаліються. Але то так, ІМХО.

А ото друге - то не мої формулювання.
Та звісно не ваші, ваша тільки фраза про мету і засоби, решта - просто стьоб, навіяний роздутою темою.

Suzi
06.05.2010, 17:39
Бажання жити краще і досягати більшого (у всіх аспектах життя) є абсолютно природнім. Якщо його нема - людина деградує. Якщо ж воно є, але людина для цього нічого не робить, їй залишається жалітись на життя.
Питання чи краще завжди означає дорожче. По-моєму то вже інша тема до обговорення ;)

Bogdanka
06.05.2010, 17:50
А тепер питання особисто до Шкатулки. Якщо Ваш малий в один прекрасний день попросить, щоб Ви його завели в садок до діток, то Ви його заведете? Чи почнете відмовляти посилаючись на те, що це зло?
а я б ще додала, якщо заведете і дитині сподобається, напишете про це? людина має право в процесі набуття того чи іншого досвіду змінити свою думку, але не кожна має сміливість це визнати.
поки ми тут з Софкою погуляли-поспали-поїли Ви настрочили:):)...)

Лілю, а чого Монтесорі таке дороге? бо модне. І все. І те саме з вальфдорфівською методикою. В Європі вальфдорф-орієнтовані школи і садки теж дорогі, але то на мою думку підходить не кожній дитині.

---------- Додано в 17:50 ---------- Попередній допис був написаний в 17:47 ----------

можу сказати наступне, те, що жінка стає мамою, не означає, що вона повинна перестати бути жінкою. Звичайно, її життя змінюється і МАМА вона в першу чергу. Але це не означає, що в неї має бути відсутнім бажання піти на роботу, далі розвиватись і т.д., як і жити краще:)

Зануда
06.05.2010, 17:57
Дарко був у різновіковій групі, тому мене трохи дивує приклад однієї дитини в цілій ясельній групі.
:) Я не проводила дослідження, а описала випадок мами, яку знаю особисто. Це не ствердження - це опис конкретної ситуації. І я думаю, що ту маму менше за все хвилювало, як там інші діти віку її доньки, а конкретно її дитина. Ми ж всі задаємо собі це питання - а як це буде з моєю дитиною? Не з іншими, а саме з моєю дитиною?

Але в Зануди звучало так, ніби про школу, тому я уточнила.
Чому ніби? Я ж чітко написала, що про школу йдеться, бо досвід інтегрованих класів саме зі школи в якій я проходила практику.
У переповнених садках також частенько можна зустріти дітей різного віку в одній групі. Наприкла - 2,5 р. і 5,5. Але якщо я розумію, що менші тягнуться до старших намагаючись їх копіювати, то одиниці п"ятирічних дітей проявлять інтерес до двохрічних, бо залучити їх до гри важко, порозумітися з ними важко, ними можна опікуватися - помогти поїсти, одягнутись і поводити за ручку. В середньому виходить, що менші виступають в ролі ляльки, а не товариша по іграх. Хіба ні?

dieSonne
06.05.2010, 18:52
а чого Монтесорі таке дороге? бо модне
мене також це питання завжди цікавило. Спочатку думала, що це через матеріали, бо як з"ясувалося існують спеціальні фабрики, які займаються виготовленням матеріалів у Монтесорі садки та школи. Курси для викладачів також достатньо дорогі. Коли я сама почала працювати за її системою, використовуючи у своїх заняттях багато елементів цієї методики, почала самотужки робити матеріали, то коли накопичився певний досвід, зрозуміла що ця дорожнеча не безпідставна, адже сама ідея, її втілення, уміння маніпулювати і підбирати матеріал, подати його дитині, так, щоб дитина щось з нього винесла велика штука. Тому це швидше не мода, а свого роду педагогічне мистецтво розраховане на вишуканого любителя.
Ото вчора на "Крісті" продали Пікассо за 106 млн. я також спочатку подумала про моду і все таке, але думаю це яскравий приклад потреби певної категорії людей в таких речах і справа тут не в грошах - це мистецтво!

---------- Додано в 16:52 ---------- Попередній допис був написаний в 16:39 ----------

але то на мою думку підходить не кожній дитині.
статистика за попередній рік показала високу успішність серед вступників до вузів саме з таких шкіл, як відзначали викладачі у вузах, студенти-вальфдорфи набагато активніші, креативніші, більш прості у спілкуванні, відкриті та впевнені в собі у порівнянні зі своїми однолітками із звичайних шкіл. Класична система освіти зараз трохи вичерпана для сучасних дітей, а такі школи завжди йшли на крок вперед у плані розуміння потреб дитини, її внутрішнього світу. Звичайно, всіх не можна загнати в школу по одній системідо-речі, така спроба була за часів Радянського союзу і була не надто вдалою, так як активісти-фанати як завше перегнули палицю, і кожна система виховання окремо по собі не може існувати і забезпечити потреб усіх дітей. Але такі школи успішно існують у багатьох країнах і користуються популярністю.

Shkatulka
06.05.2010, 19:56
е думаю що тут на форумі є хоч одна мама, яка не хоче для своєї дитини тільки все як найкраще
А найкраще це коло мами хоч три роки. Діти так влаштовані, що їм треба і бавитися з іншими, і прибігати до мами час від часу. В яслах можливості прибігти до мами нема, то вже і бавлення не таке миле. Плюс режим один для всіх і т.п.
ми віддали малого майже в 2 роки в садок, бо двоє ходили на роботу. Перед тим як влаштовувати в садок переглянули багато садків і навіть особисто знайомились із всіма потенційними виховательками, вибрали для нас найпідходящий варіант. Не зважаючи на те що ми з малим вдома займаємось по повній програмі, ігри, гуляння, малювання , співаєм,танцюєм, коли малий почав деколи хворіти, він починав плакати що не хоче нашої програми ,а хоче в садок.
Дитина ще до 2-ох років плакала і казала: "я хочу в садок"?
питання особисто до Шкатулки. Якщо Ваш малий в один прекрасний день попросить, щоб Ви його завели в садок до діток, то Ви його заведете? Чи почнете відмовляти посилаючись на те, що це зло
Як тільки вирішиться питання з фінінсами, ми всиновимо дитину. Думаю, що трохи молодшого хлопчика. Так що буде вже двоє братиків, буде з ким бавитися. Плюс гуртки. Буде бажання у них мати компанію з більшої кількості дітей - зроблю домашній дитсадок з 3-4 дітей.
Розумієте, я вважаю, що я трохи керую своїм життям і маю вибір. Не завжди ж обставини керують мною, чи я маріонетка чи що? :girl_haha:Бажання жити краще і досягати більшого (у всіх аспектах життя) є абсолютно природнім. Якщо його нема - людина деградує. Якщо ж воно є, але людина для цього нічого не робить, їй залишається жалітись на життя. От не люблю людей, які жаліються.
А бажання дати дитині краще неприродне? Хотіти більшого по вашому хотіти означає більшого матеріально і все? Ну, це риторичні питання.

Я багато чого хочу і працюю над цим. Я могла б віддати дитину в ясла, доробити свій проект, взяти за нього гроші, поїхати після того відпочивати і лікувати нерви з того всього життя, але я того не потребую такою ціною. Дороблю той проект поволі, за рік чи два (актуальність не пропаде). А поки що обійдемося і так, тим що є. А все необхідне є, а головне є щасливі очі моєї дитини, яка і гадки не має, що нам бракує грошей. Діти на таке уваги не звертають в ранньому віці, а коли вже розумітиме, то вже фінансові проблеми минуть.

Коротше, ми живемо небагато, зате щасливо і весело. Справа у цінностях і пріоритетах, а не у можливостях. Про це вже було не раз сказано.

dieSonne
06.05.2010, 20:07
А бажання дати дитині краще неприродне? Хотіти більшого по вашому хотіти означає більшого матеріально і все? Ну, це риторичні питання.
Я багато чого хочу і працюю над цим. Я могла б віддати дитину в ясла, доробити свій проект, взяти за нього гроші, поїхати після того відпочивати і лікувати нерви, але я того не потребую такою ціною. Дороблю той проект поволі, за рік чи два (актуальність не пропаде). А поки що обійдемося і так, тим що є. А все необхідне є, а головне є щасливі очі моєї дитини, яка і гадки не має, що нам бракує грошей. Діти на таке уваги не звертають в ранньому віці, а коли вже розумітиме, то вже фінансові проблеми минуть.
Коротше, ми живемо небагато, зате щасливо і весело. Справа у цінностях і пріоритетах, а не у можливостях. Про це вже було не раз сказано.
Золоті слова. Ви щаслива мама, бо знаєте чого хочете і вмієте то всьо так організувати як вам треба. Молодці, так тримати!
П.С. Слідкую за цією дискусією, але не вставляю своїх 5 копійок, адже кожен по-своєму правий. Кожна сім"я вирішує це питання виходячи з власних потреб, можливостей і переконань. Тому добре те, що є ще люди які вміють скористатися своїми можливостями і пристосувати їх під свої потреби, не жертвуючи своїми почуттями. Це річ суто індивідуальна, і правильність рішення певної сім"ї вимірюється душевним станом конкретної дитини. А пристосування, боротьба за виживання, місце під сонцем і таке інше, це вже від долі залежить, де і коли ваша дитина відчує це на собі. А мам, які сидячи вдома, не маючи роботи віддають дітей у садок, просто щоб "відпочити" ну чесне слово не розумію.

Shkatulka
06.05.2010, 20:08
Спочатку думала, що це через матеріали, бо як з"ясувалося існують спеціальні фабрики, які займаються виготовленням матеріалів у Монтесорі садки та школи. Курси для викладачів також достатньо дорогі. Коли я сама почала працювати за її системою, використовуючи у своїх заняттях багато елементів цієї методики, почала самотужки робити матеріали, то коли накопичився певний досвід, зрозуміла що ця дорожнеча не безпідставна, адже сама ідея, її втілення, уміння маніпулювати і підбирати матеріал, подати його дитині, так, щоб дитина щось з нього винесла велика штука. Тому це швидше не мода, а свого роду педагогічне мистецтво розраховане на вишуканого любителя.
Дуже цікаво і головне розумно про методику Монтесорі є тут (http://community.livejournal.com/deti_v_semje/800755.html) і тут (http://community.livejournal.com/deti_v_semje/797808.html). Гляньте на цю методику з іншого боку, вартує. З більшістю сказаного я погоджуюсь, про дещо важко судити як неспеціалісту, але здоровий глузд в цих постах є :girl_smile:

Nata
06.05.2010, 20:10
те, що жінка стає мамою, не означає, що вона повинна перестати бути жінкою. Звичайно, її життя змінюється і МАМА вона в першу чергу. Але це не означає, що в неї має бути відсутнім бажання піти на роботу, далі розвиватись і т.д., як і жити краще
Так, але жінки теж бувають різні. Я також думала: от дитині виповниться півроку (умовно) і я піду вчитися, роботу писати треба, а дитина народилася і абсолютно переламала мої життєві пріоритети. Мені цікаво бути мамою, значно цікавіше ніж мусолити нікому не потрібну наукову роботу. Я не вважаю що тупію, я розвиваюся, просто в іншому напрямку, бо бути мамою - це бути педагогом, психологом, педіатром ну... ви мене розумієте, це складна робота :)

kati
06.05.2010, 20:20
Як тільки вирішиться питання з фінінсами, ми всиновимо дитину. Думаю, що трохи молодшого хлопчика. Так що буде вже двоє братиків
а чому саме всиновите, а не народите?:girl_in_dreams:

Liliyah Romanova
06.05.2010, 20:24
а чому саме всиновите, а не народите?
Дуже коректне питання. :confused: А головне "в тему".
Невже брак поваги до співрозмовника, аби в особисте лізти??

dieSonne
06.05.2010, 20:26
Дуже цікаво і головне розумно про методику Монтесорі є тут і тут. Гляньте на цю методику з іншого боку, вартує.
Я з того боку давно на неї дивлюся, і сама Монтесорі користувалася спочатку саморобними підручними матеріалами, але в силу специфіки роботи, матеріали мали бути спеціальними, бо діти були в неї особливі. Тому вибір матеріалу - дерево є не випадковим. Я працюю зі звичайними дітками, і матеріал даю дуже підручний і звичайний. Такий собі економ-варант, аля, середній клас. Бо знаю, що не від якості матеріалу, а від уміння подати його залежить результат. А у матеріалах головне - безпека.

kati
06.05.2010, 20:27
Невже брак поваги до співрозмовника, аби в особисте лізти??
ну якщо людина про це говорить на цілий форум то мабуть не таке то вже особисте....

Bogdanka
06.05.2010, 22:03
Класична система освіти зараз трохи вичерпана для сучасних дітей, а такі школи завжди йшли на крок вперед у плані розуміння потреб дитини, її внутрішнього світу.
Софіє, одне запитання, ти зі мною знайома, я закінчила (чим горджуся) СЕРЕДНЮ ЗАГАЛЬНООСВІТНЮ ШКОЛУ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕНННЯМ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ № 8. Мій вчитель (це я про німецьку мову) викладав її не по Вальфдорфу/Монтесорі/психологу/методиці невідомо кого, а вчив нас мови. Завжди казав, що не встидно чогось не знати, НЕ МАЄ БУТИ ВСТИДНО, всього знати не можна, але важливо знати, де це можна знайти. Моя група з німецької була дуже сильною. Ми їздили на навчання в Німеччину, ми багато читали на іноземці, ми любили той предмет. У нас була дуже гарна вчителька по зарубіжці. дещо жорстока (не мала власних дітей, а мабуть хотіла), але вміла зацікавити і навчити. А були і НЕПЕДАГОГИ. Не вірю, що залежить від придуманого, тим більше, що все повторюється в світі... тобто все вже було... просто є люди - педагоги, а є позбавлені такого дару. Марія Чумарна, директор авторської школи словом і духом не знала про Монтесорі, а діти садили дерева і доглядали їх так, наче то їхнє покликання - це дар слова ПЕДАГОГА, вміння зацікавити і переконати. До речі вальфдорфівська методика не завжди розвиває:) я бачила і садок і школу.
І ще - я працювала з людьми віком від 15 років (агітатори на виборах) до людей віком за 60. Серед моїх знайомих багато віку 23-26 років, котрі закінчили першу академічну гімназію. Є, які вражають..., а є - так, нічого особливого, щоб не сказати гірше.
також думала: от дитині виповниться півроку (умовно) і я піду вчитися, роботу писати треба, а дитина народилася і абсолютно переламала мої життєві пріоритети. Мені цікаво бути мамою, значно цікавіше ніж мусолити нікому не потрібну наукову роботу. Я не вважаю що тупію, я розвиваюся, просто в іншому напрямку, бо бути мамою - це бути педагогом, психологом, педіатром ну... ви мене розумієте, це складна робота
І я не вважала, але так склались обставини життєві, що мені треба працювати. При чому, моя дитина зі мною, досі на ГВ, повному, маю няню по 3 години 4 рази в тиждень, віддам дитину в з 3,3 роки (так мені випадає по віку) в садочок на стільки часу в день, наскільки нам (тобто дитині) буде комфортно і я не відчуваю себе мамою, що "народила", щоб "сплавити" чи "виконати громадський обовязок" і т.д. І хто зі мною особисто знайомий, той знає, що моя Софія дуже доглянута. Мистецтво бути мамою не означає бути з дитиною/дітьми 24години на добу круглорічно пожиттєво!

---------- Додано в 22:03 ---------- Попередній допис був написаний в 21:55 ----------

Коротше, ми живемо небагато, зате щасливо і весело.
це супер, це добре, а мені рекомендують їхати з дитиною на море майже на все літо - лікувати атопічний дерматит, думаю, що це недешево, а Ви як? і як мама, я ж маю дати своїй дитині краще, та ні найкраще, а в мене при нашому кредиті, на 2 тижні поки не є можливість... у кожного ж свої "обставини". чи я маріонетка?

dieSonne
06.05.2010, 22:28
Не вірю, що залежить від придуманого, тим більше, що все повторюється в світі... тобто все вже було... просто є люди - педагоги, а є позбавлені такого дару
+100% правда. Просто сьогодні дедалі частіше у звичайних школах можна зустріти власне тих позбавлених. А хороші, гуртуються там, де є однодумці, де комфортно працювати, це формування т.з. соціальної дистанції. От 8-ма школа - це особливе місце, була там три місяці на практиці, супер енергетика, діти цікаві і з ними легко працювати. Працювала в 11-тих класах, маю найкращі спогади і враження. Звичайно, ніяка система не прикриє бездарних педагогів, так само як у звичайній школі не залишиться невідзначеним справді хороший педагог. Просто спостерігаю тенденцію останніх років, бачу навантаження, читаю підручники, шкода мені тих дітей, які не мають часу і можливостей розвивати себе морально, фізично та духовно. У Львові з цим ще так-сяк, а от в провінційних містах - нема умов для особистісного зростання, навчання та елементарного культурного відпочинку молоді.

Shkatulka
06.05.2010, 22:59
чому саме всиновите, а не народите
Питання теми зовсім не стосується. А сказала я це, щоб було зрозуміло, що в нашої дитини буде брат з невеликою різницею у віці.
Мистецтво бути мамою не означає бути з дитиною/дітьми 24години на добу круглорічно пожиттєво
А хто казав, що цілодобово і пожитєєво разом? Тільки ви єдина таке написали.
супер, це добре, а мені рекомендують їхати з дитиною на море майже на все літо - лікувати атопічний дерматит, думаю, що це недешево, а Ви як? і як мама, я ж маю дати своїй дитині краще, та ні найкраще, а в мене при нашому кредиті, на 2 тижні поки не є можливість... у кожного ж свої "обставини". чи я маріонетка
Не скажу, що я розумію суть вашого питання, хіба здогадуюся. Я можу вам відповісти, що читала про дешевий спосіб лікувати атопічний дерматит, чисто випадково натрапила. Одна мама написала свій досвід. Зараз спробую лінк вам знайти, хоч точно не обіцяю що знайду.

upd. Bogdanka, я знайшла лінк: один (http://alypa.livejournal.com/354299.html) і два (http://alypa.livejournal.com/225305.html).
Там здається лікується за допомогою чистої води (кілька разів на день внутрішньо) і сорбенту. Вона каже, що так вилікувала своїх дітей за кілька тижнів. Не відносьтесь відразу скептично, прочитайте.

Usmishka
06.05.2010, 23:17
зроблю домашній дитсадок з 3-4 дітей.
І вважаєте що то буде добре для двох інших не ваших дітей? Ви, як найкраща мама своїм дітям, зможете зробити те саме для чужих? І чим відрізняється колективізм 20 і 4 дітей?

Shkatulka
06.05.2010, 23:29
вважаєте що то буде добре для двох інших не ваших дітей? Ви, як найкраща мама своїм дітям, зможете зробити те саме для чужих?
Ви вважаєте дітям було б краще в державному дитсадку? Ваше право. В домашній садок дітей дадуть батьки, які вважають інакше.
І чим відрізняється колективізм 20 і 4 дітей
А ви як вважаєте?

МарянаК
06.05.2010, 23:52
Shkatulka, а як на рахунок думки самих діток? А може їм в садку сподобається? Все ж таки в них там і заняття різні, і театр/цирк/кіно приїжджає, свята різні(і новий рік, і день осені і...). І чому зразу налаштовуватись проти садочку? Мій Ромчик, наприклад, дуже любить садочок, він навіть би і в суботу-неділю ходив, якби садочок працював.

Mira_SH
06.05.2010, 23:59
Ну що ви, які ж це елементарні речі... Дитина думає, що буде як завжди - мама скоро прийде, а вона поки бавиться з дітками. Є ж різниця між годиною і кількома, між годиною і цілии днем чи роком в яслах.
Бавитися то вона хоче, а спати без мами? А їсти без мами?
Поїсть закомпанію з радістю, і поспить теж. А мами не буде 5 год максимум, у моєму випадку.
Багато речей треба вирішувати саме за дитину й не давати їй вибору, бо тим самим у неї відбирається дитинство, можливість бути безтурботним малим чудом... І не дивно, якщо дитина потому мамі на голову сідає (навіть у 2-річному віці), адже даючи дитині віжки влади у руки, мама тим самим визнає свою неадекватність у вихованні.
О, моя дитина мною не керує, просто у неї навіть зараз є своя думка. На голову, вона точно не сідає. І дитинство я в неї не забираю, я його урізноманітнюю, намагаюся зробити цікавим для неї. Я от одного не розумію, відколи стало поганим прислухатися до дитини. Про яку владу Ви говорете?
Як тільки вирішиться питання з фінінсами, ми всиновимо дитину. Думаю, що трохи молодшого хлопчика. Так що буде вже двоє братиків, буде з ким бавитися. Плюс гуртки. Буде бажання у них мати компанію з більшої кількості дітей - зроблю домашній дитсадок з 3-4 дітей
І ви вважаєте, що до всіх будете відноситися одинаково? Мене мама навчала один рік у школі, це єдина 4, яку я мала за всі 11 років. З мене питали в 3 рази більше за інших, і діставалося більше за всіх. Я б ніколи не хотіла навчати (школа чи садок) свою дитину і поряд інших, тому, що не впевнена, що змогла б рівноцінно розподілити увагу.

Shkatulka
07.05.2010, 00:03
Shkatulka, а як на рахунок думки самих діток? А може їм в садку сподобається? Все ж таки в них там і заняття різні, і театр/цирк/кіно приїжджає, свята різні(і новий рік, і день осені і...).
Вдома теж заняття різні, в дитячий театр, в кіно, в цирк ми і з cім"єю підемо, свята ми теж святкуємо вдома. Казкотерапія, театральна студія поза домом з іншими дітками - і дитина буде мати цікаві заняття. Ну і так далі, і тому подібне. А в садочку що ще й медом намащено? :girl_haha:
І чому зразу налаштовуватись проти садочку?
В моїй картині світу садків нема. Я вважаю, що дитина має рости і розвиватися в сім"ї.

kati
07.05.2010, 00:05
в дитячий театр, в кіно, в цирк ми і з cім"єю підемо, свята ми теж святкуємо вдома
клас! а що то таке? бо певне ті діти що відвідують садок і не чули такого як з батьками в театр чи цирк:girl_crazy::girl_crazy:

Shkatulka
07.05.2010, 00:07
оїсть закомпанію з радістю, і поспить теж
Звідки знаєте, що з радістю? Дитина до 3-ох років як правило дуже прив"язана до мами. У вас не так?

Mira_SH
07.05.2010, 00:16
Звідки знаєте, що з радістю? Дитина до 3-ох років як правило дуже прив"язана до мами. У вас не так?
Елеменарний приклад, дома Хрися їсть погано, а от коли попадаєм в дитячу компанію уплітає все, що дали, навіть якщо дома на те б і не глянула.
Або хтось приносите, наприклад, печево на майданчик, і зразу десяток ротиків, які плямкають, тому більшість мам, принаймі біля мене носить запас на всіх, діти завжди діляться один з одним.
До мами вона звісно прив"язана, але товариський характер робить своє:)

МарянаК
07.05.2010, 00:21
Один випадок: забираю з садочку Ромчика і сусідського хлопчика - і вони біжать до мене щасливі і щось показують на лодоні - а на лодоні пише молодець. Питаю звідки, а вони з гордістю - ми гарно всі слова на англійській розказали, і тьотя нас хвалила. Малі щасливі - і я з ними.

Shkatulka
07.05.2010, 01:16
Можливо хтось захоче переглянути фільм-бесіду з психологом, яка дуже багато років працює з дітьми. Вона розказує про розвиток дитини, наводить багато прикладів зі своєї практики тощо

Цей фільм є онлайн тут (http://www.ex.ua/view/929082?r=888564) «КАК РЕБЕНКА ВЫРАСТИТЬ СЧАСТЛИВЫМ» (фильм первый «Воспитание ребенка до трех лет»), психолога Ирины Ботневой
Ребенок до трех лет не должен попадать в детское дошкольное учреждение, потому что от этого зависит интеллектуальный уровень его развития. Вы рискуете получить жестокого ребенка.

---------- Додано в 01:16 ---------- Попередній допис був написаний в 00:30 ----------

ви вважаєте, що до всіх будете відноситися одинаково? Мене мама навчала один рік у школі, це єдина 4, яку я мала за всі 11 років. З мене питали в 3 рази більше за інших, і діставалося більше за всіх.
Ви вважаєте, що через домашній садок я стану гірше ставитися до своїх дітей? :girl_haha:
А от Usmishka навпаки вважає, що буде гірше чужим дітям. Які ще варіанти будуть? :girl_haha:
Я б ніколи не хотіла навчати (школа чи садок) свою дитину і поряд інших
Тому і мені не можна? :girl_haha:

Liliyah Romanova
07.05.2010, 01:42
а чого Монтесорі таке дороге? бо модне.
Тут нема такого, що стало модним Монтессорі й усі погнали давати туди своїх дітей.
Просто є різниця, коли на одного вихователя 5 дітей, як у Монтессорі, а коли 10-15. Крім того, не всюди зразу вчать трьох мов, як у Монтессорі. Беруть в ту систему найпізніше в 4 роки, після 4ох уже не беруть. Загалом побутує думка, що це для вундеркіндів, бо іноді радять мамам мудрих дітей, яким нудно в звичайній школі, віддати дитину туди, але щоби це було дуже модно - то ні. Крім того, таких шкіл є по одній в кожному районі, або й більше, тобто це не одна на місто (в Оттаві населення таке, як у Львові).
Саме в Онтаріо (не знаю про решту провінцій) "модно" давати дітей у франкомовні школи. Правда, тут дивляться радше за перспективою. Саме знання французької є дуже перспективним. І якщо ви скажете не майданчику, що ваша дитина в монтессорі, реакція інших батьків буде спокійна, коли ж скажуть назву приватної школи (бо є й державні) із французькою мовою викладання, реакція буде дуже бурхливою, одразу виникне купа питань і обов'язково хтось скаже, що теж би хотів, аби дитина була в такій школі.

І ви вважаєте, що до всіх будете відноситися одинаково? Мене мама навчала один рік у школі, це єдина 4, яку я мала за всі 11 років. З мене питали в 3 рази більше за інших, і діставалося більше за всіх. Я б ніколи не хотіла навчати (школа чи садок) свою дитину і поряд інших, тому, що не впевнена, що змогла б рівноцінно розподілити увагу.
Яко вчительська дитина, можу пояснити чому. Хоча думаю, що ви й самі знаєте.
Це тиск стереотипів. Коли я добре відповідала на географії й отримувала "5", мої однокласники любити сказати "ну так, у неї тато географ". На це моя вчителька, котра ще мого тата вчила, казала: "та хоч міністр! що то змінює?" Але якби я була її донькою, вона би так не говорила. Бо завжди є неуникненна підозра, що мама буде надто поблажливою до учня-сина чи учениці-доньки. От і прискіпливість.
У нас вчилася в класі донька вчительки біології, то теж мусіла на всі уроки готуватися, навіть якщо не спитають.
Елеменарний приклад, дома Хрися їсть погано, а от коли попадаєм в дитячу компанію уплітає все, що дали, навіть якщо дома на те б і не глянула.
А наш або щось їсти, або не їсть. Що їдять інші діти значення не має. Його можна впросити скуштувати, але не факт, що почне зразу їсти за прикладом інших. Навпаки, в нас така проблема віднедавна, що коли сам - їсть, а коли зі всіма, то як у театрі - лиш на всіх дивиться, багато говорить, сміється, а тоді останній за столом лишається, або голодний, якщо на їду лише певний час виділений. :confused: Невже у всіх дітки за компанію наминають все, що дадуть?
Ви вважаєте, що через домашній садок я стану гірше ставитися до своїх дітей?
А от Usmishka навпаки вважає, що буде гірше чужим дітям. Які ще варіанти будуть?
О, в домашньому садку наш Дарко теж був. Йому подобалося, але ми його звідти забрали й дали у звичайний садок, бо кобітка через рік знахабніла з вимогами. :girl_crazy: У тому садку були 4 діток самої жінки +2-3 чужих. Вона до всіх ставилася, як до своїх. Даркові було сумно її лишати, але він у нас дитина чемно, швидко адаптується. Правда, щороку новий садок, новий вчитель, новий вихователь - це має бути нелегко, думаю.

О, моя дитина мною не керує, просто у неї навіть зараз є своя думка. На голову, вона точно не сідає. І дитинство я в неї не забираю, я його урізноманітнюю, намагаюся зробити цікавим для неї. Я от одного не розумію, відколи стало поганим прислухатися до дитини. Про яку владу Ви говорете?
Прислухатися до дитини і давати віжки влади в її руки - різні речі. Ви мене неправильно зрозуміли, а пояснювати не маю бажання.
Той мій допис багато форумлянок зрозуміли, може би, котра із них підтримала й пояснила за мене, то буду вдячна.

У цієї гілки такі дивні настрої. Може, перейменувати у "дискусія із поглядами Шкатулки"? :8:

Usmishka
07.05.2010, 06:40
Ви вважаєте дітям було б краще в державному дитсадку? Ваше право. В домашній садок дітей дадуть батьки, які вважають інакше.
Вважаю, що в садку, де вихователем є чиясь мама вже не є адекватним місцем для розвитку дитини, бо чужі діти чітко розумітимуть що хтось дома, а вони в гостях, не через поведінку вихователя, а через поведінку тих же дітей, які безпосередні, і є величезними власниками, тому конфлікті не уникнути, а при конфліктах, ви як будь-яка мама все одно будете на стороні своїх дітей, бо це нормально, навіть якщо ви не будете спочатку це озвучувати, то з часом в середині накопичуватиметься негатив до тих інших дітей. І так далі, це перше що приходить на думку.
Я особисто проти таких варіантів, ще можливо варіант як писала Наторела, коли мами кооперуються і по черзі лишаються з дітьми в різних домівках, тоді хоча б умовно діти можуть реабілітуватись.

xsanka
07.05.2010, 06:44
Ну й дискусія вийшла. Не буду нікого цитувати просто скажу свою думку. Що стосується садочка в якому діти різних вікових категорій особисто я проти, тому що для маленьких дітей це супер, а от для стариших не дуже. Я мама двох діток і можу сказати, що моя мацьопа наслідує, копіює старшого братика, але і він в свою чергу повторяє за нею(мама її годує значить і його, вона вередує і йому хочеться і ще багато чого). Взагалі вважаю, що садочок потрібний, дитина в колективі, хоч декілька годин без мами, вивчає щось нове, цікавиться як живуть інші дітки(люблю оце щебетіння після відвідування садочка: а у Віталіка день народження, а мене похвалили, я танцював з дітками і таке подібне), дитина самостійніша. Я малого дала в садок в 3.5 роки і не шкодую. Інколи йому не все подобається, не любить він спати, але в нього є вибір чи залишається він спати чи ні. Що стосується харчування, так снідаємо ми дома, а обідати з дітками йому подобається. І думаю немає нічого поганого, що дитина ту зупку зїсть. А повноціне харчування я йому забезпечую(сніданок і вечеря вдома).
Вважаю, що кожна мама сама має вирішувати що для дитини краще, бо кожна дитина інша, як і ми дорослі. Ніколи не засуджую тих хто йде на роботу і відають діток в 1.5-2 рочки. І терпіти не можу коли люди вважають, що так як вони роблять це добре, найкраще і доказують всім свою правоту. Кожен має вибір, головне щоб дитині було добре і щоб з неї виросла людина.

Provizor
07.05.2010, 09:00
Може, перейменувати у "дискусія із поглядами Шкатулки"
Це точно, категоричність має здатність викликати бурхливу реакцію. В мене був період в житті такої самовпевненості, що ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД МЕНЕ, Я КЕРУЮ СВОЇМ ЖИТТЯМ, і т.д. Існують тренінги, книжки, які формують такий підхід до життя. Але після певних подій, моя думка змінилась. І якщо життя, це стрімка річка, то потрібно просто гарно керувати човном, але не проти течії. Доцільне прислів"я: "Человек предпологает, Бог располагает".

natorella
07.05.2010, 09:11
Невже у всіх дітки за компанію наминають все, що дадуть?
мій - нє. навіть найсмачніші лєгуміни.
в нас є компашка - я, марічка-ніка, таня-гуталінчик і олеся-одрі (коли має час і ми не забудемо задзвонити;) ). то коли всі діти разом збираються - від 1,9 року маркіяна до майже 7 соломіїних - то є направду деколи армагедон в тій хаті, де ми є)))
і ніхто не їсть за компанію. хто хоче, коли хоче. у всіх різні смаки

а про годування - маю один з 3 спогадів про садок (спогади тільки 3, бо більше ніц не памятаю) - як мене годували манкою, хоч мама просила не давати (казал - най буде голодна, але не давайте, бо буде вам гірше). і шо - знайшлась нянька, якій ті слова здались крамолою -як то так, манки не їси. і почала мене напихати. я всю манку звернула на неї. то потім ше мамі дісталось - як то ви не навчили її їсти манку? всі діти їдять, а ВОНО сидить!!!

Tanyunya
07.05.2010, 09:40
В моїй картині світу садків нема
А я от хотіла б сказати, що в моїй картині світу, до прикладу, податкової нема.. І що? Все одно мені туди треба йти. але можна не йти. але тоді картина світу суттєво зміниться:girl_crazy: І ще багато чого хотілось би щоб "нема", а воно є. Зовсім не завжди між тим "є" і "нема" маємо вибір.
А раптом картина світу вашої дитини якраз дуже гарно виглядала б тим садком?:girl_smile: Але так виглядає, що важливіша ВАША картина. Доречі "картина" - це "зроблена" штукенція, намальована. Може насправді світ трохи інакший, ніж те, як ви його намалювали, і ваша ж дитина буде сприймати його інакше?
Повторюсь, але час і обставини змінюють дуже багато, і вашу картину теж може змінити... Пригадую, колись читаючи книгу "Анастасія" я думала: "Як чудово! Отак от виховувати дитину серед природи, і щоб жодних "неприродніх" явищ: іграшок, мультиків, майданчиків:girl_crazy::girl_crazy: Трохи сумно згадувати, бо ми живемо таки в СВІТІ, а не в картині. В отакому світі.
Shkatulka, не трудіться писати в кармі, що дурне пишу і керуюсь емоціями - все написано абсолютно спокійно:), бо для себе я знайшла варіант, який мене влаштовує, але не переконую всіх, що то так класно, щоб і себе зайвий раз переконати:)

Уляночка
07.05.2010, 09:44
трудіться писати в кармі, що дурне пишу і керуюсь емоціями - все написано абсолютно спокійно
ооо...то я не один..нас 46 млн.....а то подумала, що підпис шкатулки мене стосується:girl_crazy:

Mira_SH
07.05.2010, 09:49
А наш або щось їсти, або не їсть. Що їдять інші діти значення не має. Його можна впросити скуштувати, але не факт, що почне зразу їсти за прикладом інших.
Мова якрвз про те, що всі дітки різні;), те що добре одним погано іншим це 100%, я ж не розповідаю про всіх дітей, а про свою:)
Може не гірше, а краще, але точно не однаково.

Тому і мені не можна?
Де ви таке вмене прочитали, що вам не можна?

Tanyunya
07.05.2010, 09:51
.то я не один..нас 46 млн.....а то подумала, що підпис шкатулки мене стосується
Ctrl+C........ Ctrl+V:girl_crazy: :girl_crazy: :girl_crazy:

Suzi
07.05.2010, 10:02
Для чого переходити на особистості? Брак аргументів по темі?

Зорянівонька
07.05.2010, 10:12
Для чого переходити на особистості? Брак аргументів по темі?
А ми хіба в суді щоб щось комусь доводити? Кожен має свою думку, і певно при ній залишиться.
Єдине, чого я трачу час на цю тему, це щоб коли молода мама задумається про садок, не прочитала, що ВСІ садки погані, ВСІ мами, які дають дітей в садок погані, ВСІ діти хочуть до школи сидіти в мами на колінах. А щоб знала, що треба подумати, що краще для її дитини, в її ситуації. І не мучилась, бо деякі дуже правильні мами не дають дитину в садок.
Про гроші. Як ви думаєте, чи краще жити від зарплати чоловіка до зарплати і в усьому себе обмежувати, чи знайти дитині хороший садочок і мати можливість кудись поїхати, показати дитині світ поза маминою спідницею? Купляти якісніші продукти, і коли дитина просить іграшку - не казати, що нема грошей, а допомогти вибрати?
Але завжди потрібно дивитися на реакцію дитини. Якщо дитя впирається і ридає, щоб не йти в садочок, то нема нічого важливішого, ніж психологічний комфорт дитини.

Suzi
07.05.2010, 10:15
А ми хіба в суді щоб щось комусь доводити?
Я взагалі-то писала про інше.

Зорянівонька
07.05.2010, 10:18
Я взагалі-то писала про інше.
А, певно пр це
Як дурень зрозуміє, що він дурень, якщо він дурень? Shkatulka

Nata
07.05.2010, 11:17
Але завжди потрібно дивитися на реакцію дитини. Якщо дитя впирається і ридає, щоб не йти в садочок, то нема нічого важливішого, ніж психологічний комфорт дитини.
Та власне. Але важко зрозуміти еакцію 2-річної дитин на садочок, бо реакція переважно одна: хочу мами, а у вихователів свої аргументи: то адаптаційний період, все минеться, воно трохи покричить і вбудеться. Ви поводіть, дитя звикне... А мама закриває двері і йде. Мама не бачить ЩО відбувається в групі, ЯК реагує її дитина. Зичайно, якщо мама добре знає дитину, має налагоджений з нею контакт (а не керується інтуіцією чи власними амбціями) то може відслідкувати реакцію дитини на садочок. Маю такий приклад із життя: дитину віддали в садочок, все нормально, дитина не плаче, питають виховательку як справи - все супер, дитина спокійна, бавиться, питають чи їсть - так, все добре. Пройшло 2 тижні, няня відкликала маму і сказала, що дитина зовсім нічого не їсть за весь день. А якби няня була така ж як вихователька і помовчала? От так зовні все було добре і мама по дитині не бачила що тій зле. І дитина мовчала аби батьків не образити.
Часом таки треба поступитися власними потребами чи бажаннями, а не очікувати коли мине так званий адаптаційний період. І буває що доводиться таки залишити на рік-другий роботу, кар"єру, забути про особистий розвиток і перестати нарікати що росте мамин синочок.
Я побувала у шкірі мами що веде дитину у садочок. Ні, у нас садочок не був поганий, вихователі були хороші (на загальному фоні :)), але МОЇЙ дитині там не підійшло. І якби я була мудріша 2 роки тому то не слухала б історій про адаптацію (бо тепер розумію які то все дурниці), забрала би дитину значно швидше.
Вже потім, вибираючи гурток, ми таки керувалися винятково уподобаннями дитини: я два місяці ходила із ним у всі можливі гуртки в районі і він вибрав те що сподобалося. Ходить із задоволенням. Там також заняття відбуваються без участі батьків (звичайно не весь день, неможливо порівнювати із садочком) але він залишається, чемно виконує завдання і щасливий після заняття біжить до мами. Якби така ситуація була в садочку - не маю нічого проти. Але наразі моїм дітям краще біля мами.

Bogdanka
07.05.2010, 11:24
в нас є компашка - я, марічка-ніка, таня-гуталінчик і олеся-одрі (коли має час і ми не забудемо задзвонити
ага natorella, ну а нам взагалі не дзвониться...хіба як ініціатива від нас..

dieSonne
07.05.2010, 11:27
Я в шоці як люди з нічого роздмухали тему в 60 сторінок з образами один на одного. Питання до Шкатулки, яка вирішила для себе, що садка для них не існує: для чого створювати таку тему, питатися думку інших мам і бакланити їх за їхній вибір, якщо ви для себе і так все вирішили? Нема для вас садка, супер! Треба було розпочати іншу тему - "Дитина вдома, різні аспекти виховного процесу" і нікому нічого не доказувати. Чи ви хочете всіх раптом переконати забрати дітей з дитсадків, бо вдома добре. Люди всі різні, є різні ситуації, різні потреби, різні міркування, є більшість яка водить дітей в ті садки. Ви ж розумна жінка, для чого тут роздуваєте конфлікт і комусь щось доказуєте. У кожного своя правда, а дискусії такого глобального плану приречені на конфліктність з самого початку.

Tanyunya
07.05.2010, 11:31
для чого створювати таку тему, питатися думку інших мам і бакланити їх за їхній вибір, якщо ви для себе і так все вирішили?
Якщо я не помиляюсь, то 60 сторінок тому ця тема була ще в темі "Дитячий садок", а вже потім стала автономною:) І, здається, Шкатулка писала, що не планувала такого резонансу, просто так сталось. Але на мою пам"ять марно покладатись:girl_crazy:

Bogdanka
07.05.2010, 11:43
У кожного своя правда, а дискусії такого глобального плану приречені на конфліктність з самого початку.
100% - це як з питанням про домашні пологи чи пологи в пологовому будинку. Завжди є, були і будуть прихильники і противники і одного і другого.
До речі, вертаючись до теми, то одним з гарних прикладів домашнього виховання безсадочкового є син моєї товаришки (зараз вже школу закінчує), який на перерві (отій, що велика) не виходив з класу гуляти, поки мама чи бабця не зайшли чи не вивели, а як вийшов сам а на вулиці ні мами, ні бабці, зчинявся дикий лемент, тому вони намотували круги біля школи дууууууууууже довгий період часу.
Не кажу, що зі всіма так, але ж і таке буває.

ola-lyola
07.05.2010, 11:50
Дитячий садок, чи з мамою краще?
Звичайно що з мамою краще! Але щоб порівняти наскільки з мамою добре, треба віддати дитину в садок! :girl_smile:

Власний досві віддавання в садок - дитина не плакала зовсім, забула де мама і пішла до діток. У свої 2.2р. з мамою їй було нудно, дитина страшенно хотіла до діток, ми живемо біля садочку і вона постійно туди пхалася, а нас не пускали, бо ми не з групи. Тому в перший день пішла без проблем, а зараз в садок біжить.
Плюси і мінуси є в кожній ситуації, але згадуючи себе - я немала багато часу з дитиною робити зарядку-ліпити-клеїти-малювати-танцювати-вчити пісеньки і проводити ранки!
Трохи вирізала, але більше готувала їсти-прибирала-закуплялась і гуляла.
Не уявляю союбі 4-5 річної дитини без досвіду "новорічної сніжинки" або "зайчика" :girl_smile:
Мої аргументи "за" садок
- самостійність - садок і лише садок навчив мою дитину саму одягатися, взуватися і прибирати іграшки, усі мої педагогічні методи не допомогли:girl_smile:
- вчиться жити у суспільстві - як щось хтось відбере, то дитина розбереться сама, а не буде чекати, що за неї це зробить мама.
- не пропустить перший рік навчання у школі чрез свинки-вітрянки-скарлатини, бо це вже проходили у дитсадку

Nata
07.05.2010, 11:54
Богданко, думаю тут більше від темпераменту і виховання залежить ніж від того була дитина в садочку чи ні. Так само в садочку можуть прищепити дитині масу комплексів.

Orman
07.05.2010, 12:20
А я от хотіла б сказати, що в моїй картині світу, до прикладу, податкової нема.. І що? Все одно мені туди треба йти. але можна не йти. але тоді картина світу суттєво зміниться І ще багато чого хотілось би щоб "нема", а воно є. Зовсім не завжди між тим "є" і "нема" маємо вибір.

але ж у випадку з садком вибір таки є! Чому робите вигляд, що нема? Бо тоді доведеться вибирати?

Дискусія дуже цікава, як тільки Шкатулка приводить якісь аргументи (а вона їх приводить) - це називається категоричність. А дописи інших називаються "власна думка". Однако.

---------- Додано в 12:20 ---------- Попередній допис був написаний в 12:18 ----------

А, певно пр це
Цитата:
Як дурень зрозуміє, що він дурень, якщо він дурень?
Shkatulka

а чого на себе поміряли? Я от чомусь не примірила на себе. Ще мій підпис поміряйте ..

Прислухатися до дитини і давати віжки влади в її руки - різні речі. Ви мене неправильно зрозуміли, а пояснювати не маю бажання.
Той мій допис багато форумлянок зрозуміли, може би, котра із них підтримала й пояснила за мене, то буду вдячна.

пояснюю :)
маленька дитина не може приймати рішення щодо свого виховання, бо тоді відповідальність лягає на її плечі і таким чином вона втрачає безтурботність дитинства, бо мусить приймати дорослі рішення, які в силу її віку так чи так до добра не приведуть.
Підтримують дитину батьки в її діяльності рамки котрої все ж були окреслені ними самими.

коли ви даєте дитині можливість приймати такі важливі рішення, бо вважаєте що її досвіду і знань длдя цього достатньо, дитина теж відчуває свою "компетентність" і буде переносити її на інші сфери стосунків із своїми батьками. Тому дитина стає некерованою, бо відчуває і звикла що може приймати рішення сама.

Bogdanka
07.05.2010, 12:31
але ж у випадку з садком вибір таки є! Чому робите вигляд, що нема? Бо тоді доведеться вибирати?
Маріє, не ображайся, я запитаю твою думку трішечки пізніше:)
Дискусія дуже цікава, як тільки Шкатулка приводить якісь аргументи
Шкатулка не зовсім і аргументи то приводить, а відразу ж іншу сторону дещо ображає...:) читати просто потрібно уважніше. Бо я пишу підхід індивідуальний, а відповіді на запитання, чи дослуховується мама до потреб дитини (придивляється як хочете називайте) так і нема:)

Зорянівонька
07.05.2010, 12:33
а чого на себе поміряли? Я от чомусь не примірила на себе. Ще мій підпис поміряйте ..
Та ні, підпис якраз завжди приміряють до автора (власника)

Orman
07.05.2010, 12:50
Маріє, не ображайся, я запитаю твою думку трішечки пізніше

снова здорово! Це про те, що в мене дітей нема. ОМГ! І що, голова ж то є! Чи при народженні щось в голову вставляють? Чи нема матерів які про своїх дітей зовсім не дбають, що в них програма не інсталювалась? Так дискусія не ведеться, звиняйте. Не можете мені вказувати на те що моя думка незріла/несформована, бо не маю дітей. І через це мої дописи ігнорувати.

думку про що? про те чи є вибір? Він є і це реальність (слава Богу). Мусите мої дописи теж читати, бо я ніде не писала, що категорично проти садка. Я за вибір!

Зорянівонька
07.05.2010, 12:57
Не можете мені вказувати на те що моя думка незріла/несформована, бо не маю дітей.
Не до вас конкретно.
Думка має властивість мінятися.
Я як завагітніла, то набудувала купу планів про садки-гуртки-поїздки з дитиною. Але як малий народився і я побачила мале беззахисне дитя, то вирішила, що не відпущу ні на крок поки не виросте. Час йшов. Як було малому чуть менше 2х, я зрозуміла, що мама йому вже не так потрібна, що я йому не можу дати всього, що він потребує і знову змінила свою думку. Зараз в активному пошуку достойного садка і якогось цікавого гуртка. Побачимо, якщо йому не піде - знову поміняю думку і триматиму біля себе. Словом, з часом думки міняються, "тільки дурні не змінюють своїх думок". Зрештою, в дітей теж є своя думка, ми не можемо її нехтувати

DolceVita
07.05.2010, 13:04
Золоті слова! Я вагітна також мала стільки всьо в планах і то і сьо.
Але практи ка внесла значні корективи в маї плани і моє бачення материнства в цілому.
Планувала наняти нянічьку,але не змогла і поки ще не можу залишити малого на чужу людину. А от в садочок підем. І якщо йому там не сподобається або ще щось то звичайно заставляти його ніхто не буде.
Тут 70% форумлянок за те щоб віддати дитину в хороший садок,хорошому вихователю. Але щось я не прочитала ні слова що має означати ХОРОШИЙ садо і ХОРОШИЙ вихователь!? Які критерії відбору?

Orman
07.05.2010, 13:05
Не до вас конкретно.
Я як завагітніла, то набудувала купу планів про садки-гуртки-поїздки з дитиною. Але як малий народився і я побачила мале беззахисне дитя, то вирішила, що не відпущу ні на крок поки не виросте. Час йшов. Як було малому чуть менше 2х, я зрозуміла, що мама йому вже не так потрібна, що я йому не можу дати всього, що він потребує і знову змінила свою думку. Зараз в активному пошуку достойного садка і якогось цікавого гуртка. Побачимо, якщо йому не піде - знову поміняю думку і триматиму біля себе. Словом, з часом думки міняються, "тільки дурні не змінюють своїх думок". Зрештою, в дітей теж є своя думка, ми не можемо її нехтувати

дуже гарно, направду, без іронії. Коли так пишуть - жодних проблем. Бо я знаю, що думка може змінитись. І хочте вірте, хочте ні я вже в такому віці, коли в цьому признаються :). Якщо моя думка зміниться я перша про це скажу.

я проти того щоб мені відмовляли в праві на дискусію, на будь-якій підставі...

Ірена
07.05.2010, 13:22
оскільки тут баталії - не буду в нетрі вдаватися. я - за садок. тільки не для найменшеньких, а десь із 3, 5 років по півдня і з 4 можна на цілий день.

ola-lyola
07.05.2010, 14:08
Я як завагітніла, то набудувала купу планів про садки-гуртки-поїздки з дитиною. Але як малий народився і я побачила мале беззахисне дитя
+100000%
Хід моїх думок до вагітності - Хто Я??? сидіти вдома???? плани: пів-року дитя годую, в 9 міс виходжу на роботу.
Хто мене бачив - той знає що я активненька і не уявлала себе сидячою вдома з дитиною
Як народилося дитя - годувала більше року, на роботу пішла як Ярці було 2.3, навіть не уявлала як її залишити раніше.
А як будуть ще дітки - наперед навіть нічого не уявляю:girl_smile:

Shkatulka
07.05.2010, 14:11
особисто проти таких варіантів, ще можливо варіант як писала Наторела, коли мами кооперуються і по черзі лишаються з дітьми в різних домівках, тоді хоча б умовно діти можуть реабілітуватис
Проти якого варіану ви проти? Я десь детально писала, що я планую? Ні, я не писала, а ви вже обурилися на те, що мною сказане не було. Це мудро з вашого боку? :girl_haha:

Швидше кооперацію я і мала на увазі і то з родичками, або близькими подругами. Дітям, не тільки моїм, потрібна компанія для ігор, тому щось таке я і планую. "Домашній садок" - то дуже голосно сказано про таке спільне проведення часу.
шкода мені, що Шкатулка так і не змогла пояснити, чому вона не дослухається до бажань дитини, бо у всіх дописах "я вважаю", "згідно моїх бачень"... тобто мені зрозуміло, якщо ті бачення будуть розбіжні з баченнями дитини, то мяко кажучи то дитини проблем
Питаю і вас та інших мам, хто дякував за допис з числа тих хто сам вів чи планує вести дитину в садок попри сльози і небажання. Як там була врахована думка дитини? А її потреби? А коли ваша дитина до школи не захоче ходити (а з ким не буває), то як ви врахуєте думку дитини? Ніяк. Зі школи ви дитину не заберете, та й з садка мало хто забере. То розкажіть як ви врахуєте думку свого школярика? Плюнете на неї? Плюнете, плюнете. Чи я неправа? Хто з вас забере дитину зі школи? З собою спочатку розберіться. Я прочитаю відповідь на це своє питання, якщо буде що.
одо атопії - то не та тема, але відповім вам коротко - моїй дитині генетику радили змінити, стільки всього ми вже робили з 1,5 місяця до 1,3 років. Сорбенти... взагалі з них починають, то не якась панаце
До чого тут сорбенти? Ви полінувалися прочитати чужий досвід лікування АД хоча ваша дитина хвора? Там йдеться про вживання певної кілької щодня чистої води, яка очистить шкіру дитини за кілька тижнів. Людський організм на 70 % складається з води, тому цей спосіб лікування здався мені правдопобідним. А ви навіть не поцікавилися ним...
раптом картина світу вашої дитини якраз дуже гарно виглядала б тим садком? Але так виглядає, що важливіша ВАША картина. Доречі "картина" - це "зроблена" штукенція, намальована. Може насправді світ трохи інакший, ніж те, як ви його намалювали, і ваша ж дитина буде сприймати його інакше?
Картина світу = парадигма, світогляд. Ні, ні не запам"ятовуйте таких довгих слів :girl_haha:
Питання до Шкатулки, яка вирішила для себе, що садка для них не існує: для чого створювати таку тему, питатися думку інших мам і бакланити їх за їхній вибір, якщо ви для себе і так все вирішили?
Тему створив модератор, не я. Я написала свою думку про ясла і садки, як і інші батьки, бо тема для цього начебто і створена, прочитайте назву.
А ви приєдналися до тих хто перейшлов на особистості? Ви всі очевидно ще й пишаєтся собою, хоча, повірте, нема чим :girl_crazy:
Шкатулка не зовсім і аргументи то приводить, а відразу ж іншу сторону дещо ображає... читати просто потрібно уважніше. Бо я пишу підхід індивідуальний, а відповіді на запитання, чи дослуховується мама до потреб дитини (придивляється як хочете називайте) так і нема
Я приводжу аргументи і чому дітям не підходять ясла, і як зовсім без садкаможна обійтися. Читали ви неуважно.
Чи дослухаюся я до потреб і бажань дитини? Так, я не просто дослухаюся, я ще й вмію, на відміну від деяким мам, правильно трактувати те, що підказує мені моя материнська інтуїція. Треба ще вміти правильно трактувати поведінку дитини і свої емоції. Майте це на увазі.
в цієї гілки такі дивні настрої. Може, перейменувати у "дискусія із поглядами Шкатулки"
Враховуючи ці настрої, єдине, що мені залишається з таким опонентами, то це з думкою: "є дві безмежні речі - всесвіт і людська дурість" перестати дописувати взагалі. І не лише в цю тему :girl_haha:

Kasia
07.05.2010, 14:16
то це з думкою: "є дві безмежні речі - всесвіт і людська дурість" перестати дописувати взагалі. І не лише в цю тему
Шкатулка, якщо пам'ять мені не зраджує - то ВИ не вперше намагаєтеся покинути наш форум , нє? тільки от ніяк. тєгне певно? сумно в жж самій?
не приймаю участь в дискусії - але зауважила, читаючи ці баталії - що ваші дописи на межі. або навіть поза межами.не коректно.

Provizor
07.05.2010, 14:23
Картина світу = парадигма, світогляд. Ні, ні не запам"ятовуйте таких довгих слів
А це один із аргументів, точно не перехід на особистості, чи не так?

---------- Додано в 11:23 ---------- Попередній допис був написаний в 11:19 ----------

я ще й вмію, на відміну від деяким мам, правильно трактувати те, що підказує мені моя материнська інтуїція.
Підкажіть індикатор визначення правильності.

Ірена
07.05.2010, 14:27
Зі школи ви дитину не заберете, та й з садка мало хто забере. То розкажіть як ви врахуєте думку свого школярика? Плюнете на неї? Плюнете, плюнете. Чи я неправа? Хто з вас забере дитину зі школи?
Я точно не заберу - томі що спроби сідати мені на голову є і в позашкільнйи час. а якщо той час збільшиться, то я скоро буду возити на спині півтораметрового бичка... і це не тому що я бажаю скинути свою відповідальністть на голови вчителям. там реально - більша дисципліна.
я буду довго говорити з дитиною і з"ясовувати чому їй не подобається в школі і що в моїх силах змінити.
часто діти "захворювають" перед контрольними, іспитами і що? бігти забирати їх зі школи? є вихід - допомогти навчитися.

Shkatulka
07.05.2010, 14:32
ідкажіть індикатор визначення правильності
Я писала - загальні закономірності розвитку дитини. Треба мати їх на увазі, хоч підхід до кожної дитини має бути індивідуальний. Я раніше в цій темі писала про це детальніше.

тільки от ніяк. тєгне певно? сумно в жж самій?
не приймаю участь в дискусії - але зауважила, читаючи ці баталії - що ваші дописи на межі. або навіть поза межами.не коректн
Ви про що? У ЖЖ мільйони людей, там не може бути комусь нудно. Мій ЖЖ тут: http://vpasty-vgoru.livejournal.com/, заходьте!

А перейшли межу деякі люди давно, хоч ви чомусь дуже вибірково дивитеся. Чому б то? :girl_haha:
це один із аргументів, точно не перехід на особистості, чи не так
Знаєте, після того як на особистості перейшло людей 10 по відношенню до мене чи не пізно ви про це питаєте? Нічого дивного, що захотілося написати про людську дурість. Не кожен сприйме на свій рахунок, повірте, розумна людина не сприйме.

На все добре!

Vitaminka
07.05.2010, 14:39
Ви всі очевидно ще й пишаєтся собою, хоча, повірте, нема чим

чому?:suicide:
виражайте своє думку коректно, не осуджуючи інших і не переходячи на особистість
я ще й вмію, на відміну від деяким мам, правильно трактувати те, що підказує мені моя материнська інтуїція.
яких то деяких?
перейшли на особистіть - тоді і виражаєтесь чіткіше
і де межа між -правильним- і -неправильним-?
для кожного вона своя, враховуючи обставини в житті і бажання дітей
то сам вів чи планує вести дитину в садок попри сльози і небажання. Як там була врахована думка дитини?
хіба тут про таке писали, що насильно відправляють діточок в садок???

Зорянівонька
07.05.2010, 14:41
На все добре!
Ну для чого так радикально? Просто спробуйте менш агресивноі однобічно висловлюватися. Життя не є чорно-біле, є багато кольорів і відтінків!

Ljolik
07.05.2010, 14:41
А це один із аргументів, точно не перехід на особистості, чи не так?
Ой, та тут в половина дописувачів на особистості переходить і категоричність, якби то справа була лише в одній людині (яка по суті лакмусовим папірцем виступає), то теми типу ГВ-ШВ, ходунці, садок і інші, не перетворювались би в банальний с*ач.
Це називається "Гляжусь в тебя как в зеркало" (с)

Kasia
07.05.2010, 14:45
хоч ви чомусь дуже вибірково дивитеся. Чому б то?

дивне питання. думаю добре знаєте на нього відповідь. тільки забагато пафосу.
успіхів в продовженні дискусій.

гілку "розборки ДП" - не відміняли:girl_smile:

Уляночка
07.05.2010, 14:47
ви чомусь дуже вибірково дивитеся. Чому б то?
бо "майже родички"...Ви що знаменитої п"єси не читали?

Vitaminka
07.05.2010, 14:51
Ой, та тут в половина дописувачів на особистості переходить і категоричність, якби то справа була лише в одній людині (яка по суті лакмусовим папірцем виступає), то теми типу ГВ-ШВ, ходунці, садок і інші, не перетворювались би в банальний с*ач
хороший висновок - теми на ДП -це банальний с...:girl_devil:
треба вміти вести/розрізняти здорову дискусію від обсир...протилежної думки

MORTICIA
24.07.2010, 19:38
ох,почитала тут словесні баталії - аж голова кругом..що тут сказати..воюючі сторони обгородились мурами загальноприйнятих доводів,скріплених цементом власних спогадів-вражень..То Shkatulka - захищаєтесь - значить є що захищати,десь точиться хробачок сумніву..а даремно,не потрібно вам стверджуватись у власній правоті шляхом палких дискусій з опонентами - не вірите - заглянемо хоча б до вікіпедії на предмед історичної довідки що то є дитсадок і з чим його їдять,а отже :"Дитячий садок — освітній заклад для дітей дошкільного віку (переважно від 3 до 7 років).
Система дитячих садків призначена як для первинної соціалізації дітей, навчання їх навикам спілкування с ровесниками, так і для масового, загальнодоступного вирішення проблеми зайнятості їх батьків (для чого час роботи дитячого садка в більшості випадків співпадає з типовим робочим графіком більшості професій: з 8 до 18 годин, 5 днів на тиждень)."ясно і зрозуміло без всяких спекуляцій на тему "дисципліна.." , "в колективі..."коротше,не буду ще раз проходитись по минулих дописах)От саме для цього і придумав дитсадок в 1837 році німецький педагог Фрідріх Вільгельм Август Фребель в німецькому місті Бад-Бланкенбурзі..копаємо далі - що ж його до цього привело -" родился в семье пастора в Обервейсбахе, небольшой деревушке княжества Шварцбург-Рудольштадт в 21 апреля 1782 году. Еще малюткой он лишился матери и был отдан на попечение прислуги и старших сестер и братьев, которых скоро сменила мачеха. Отец, занятый своими многочисленными пасторскими обязанностями, не имел возможности заняться мальчиком. Невзлюбившая его мачеха также обращала на него мало внимания и мальчик рос, предоставленный самому себе. Первоначальное образование он получил в деревенской школе для девочек.В 1792 году его дядя, пастор Гофман в Ильме, взял его к себе. Отданный в городскую школу, он плохо занимался и считался мало способным. Легче других предметов ему давались математика и естественная история. В 1797 году он поступил в учение к лесничему в Нейгаузе. Здесь он много читал, собирал растения, определял их, занимался геометрией..."далі слідували різні життєві перипетії,які дозволили йому визначитись зі своєю життєвою дорогою - чоловік став педагогом,ентузіастом своєї справи і таки втілив свою ідею в життя - створив заклад для малих дітей з освітнім напрямком - поправив собі карму,молодець,честь йому за це і хвала.До речі," С 1851 по 1860 детские сады в Пруссии были запрещены." - а знаєте чому - "Вследствие ложных слухов об атеистическом и опасном для правительства направлении Фрёбелевского заведения",що поширювало місцеве духовенство..Тобто,вже й тоді дорослі вели палкі баталії на рахунок такого явища,як дитсадок))) - аякже,конкуренція за право наставляти молоді уми,які в колективі,звичайно,набагато краще піддаються впливу - це факт,який кожний розцінює для себе як плюс чи мінус в залежності від конкретної ситуації..але тоді розклад був діаметрально протилежним - скорше в позиції Shkatulka був тоді сам Фребель:girl_crazy:
ну а після всього вищенаписаного хочу поділитися власною інтуїцією:girl_impossible: - незалежно від того,прихильники ви чи навпаки дитячих садків,ваші дітки виростуть ...абсолютно нормальними людьми, і як це не фантастично звучить - навчаться читати-писати - спілкуватись - поводитись кожен у свій власний спосіб,як це робили мої дідо-баба(про дитсадок тоді і не чули) чи я (пробула там з 1року7 місяців до школи.. - хоча деколи і маю сумнів у своїй "нормальності":girl_mad:,але то так,більше кокетство)))

Orman
24.07.2010, 20:35
що це було? (оце над моїм дописом). Спека чи що?

Suzi
24.07.2010, 21:34
абсолютно нормальними людьми, і як це не фантастично звучить - навчаться читати-писати - спілкуватись - поводитись кожен у свій власний спосіб,як це робили мої дідо-баба(про дитсадок тоді і не чули) чи я (пробула там з 1року7 місяців до школи.. - хоча деколи і маю сумнів у своїй "нормальності",але то так,більше кокетство)))
Ага, "нормальними". І з своїми проблемами, які останнім часом теж стали нормою.

Цікаво, коли приходять нові люди, нові думки.
Але дивує одне, невже по дописах складається враження, що інші форумлянки не читають енциклопедій і не цікавляться історією?

kati
24.07.2010, 22:36
зустріла на днях свого колишнього співробітника... в нього донечка 3.5 років. Питаюсь, як мала, чи ходить в садок, а він каже " нєєє, не ходить і не піде, там же діти хворіють "....немала слів просто, тільки в садках виходить діти хворіють, а все життя поза садком суцільний парник

Leila
24.07.2010, 23:22
Все залежить від імунітету дитини. А ще б були в нас свідоміші люди, я не тільки батьків маю на увазі, а й директорів, то може б не треба було вести в садок хвору дитину з аптечкою, бо на роботу обов"язково йти. Мій малий після хвороби не хотів йти мусіла задурювати, заговорювати, а під кінець тижня перший біг до діток навіть цьом забував дати. і спить там і їсть ,і на вулиці з дітками. І зовсім самостійна дитина.

Gala
25.07.2010, 10:39
моя мама одного разу, коли прийшла забирати малого до обіду і спізнилася, то вже в коридорі почула дикі крики виховательки на дівчинку, яка не хотіла спати...
Ще зі вчора почала читати цю тему,думала дочитаю усе,а потім вже допишу,але напишу про свій досвід ...
Старша пішла в садок вперше десь в 2.8.Перший тиждень ходила до обіду ,їй подобалось гратись з дітками (сусідів її віку нема)Потім сама захотіла залишитись на сон.Коли прийшла за нею десь в 2 год.,подивитись як вона там,то вона сказала що спати там не буде, бо вихователька казала щоб вона лягла на бік і тихо спала,а як вона тихенько почала плакати,то вихователька почала її штуркати пальцем в спину,щоб та була тихо і не заважала іншим(Це вперший день спання в садку)Більше вона в садку не спала і взагалі після цього охота ходити в садок відпала зовсім.Пішла вже до нього рік перед школою і ходила до обіду.
Меньша доця в садку була 3 дні...В неї дуже м"який характер,і хоча вона в садку не плакала,але я бачила що їй там було не комфортно-все тримала в собі.Бажання туди ходити в неї нема.Останній раз була там того року,коли я прийшла її забрати після обіду івихователька сказала що вона щось рвала перед обідом.Я ще здивувалась чого перед обідом..,Вже дома Оксанка розказала що хлопці вилізли на неї ,притиснули їй живіт і вона почала рвати.Більше ми не ходимо.Можливо перед школою підем до обіду.
В мене самої про садок не найкращі спогади,згадка як я і мій брат(ми близнята)сидимо на лавочці і плачемо.А ще 3 дні ходили а 2 тижні дома лікувались...
В мене ще попереду читання половини дописів...(Зупинилась на 32 сторінці):girl_smile:

Leila
25.07.2010, 11:27
я в школі у 8-му класі отримала травму хребта, якось хлопці перевернули парту і я впала, я стояла притулившись до парти а вони несподівано її забрали і я впала, І що мені і до школи треба було не ходити. Якщо є змога бути з власною дитиною вдома до школи, то добре, але добре й те що є місце де можна побути дитини в разі потреби. І ніхто там над дітьми не знущається це не концтабір, не солдатська муштра, просто діти, які були вдома з батьками, мають звикнути (в кожного цей процес по-різному відбувається), хоча бувають винятки що треба забирати взагалі дитину з садочку.

Prutylyatko
25.07.2010, 13:22
тільки в садках виходить діти хворіють, а все життя поза садком суцільний парник
Дітки хворіють не лише у садочках. але, для прикладу, пішла цікавитись у садочок щодо запису, то побачила, що кілька дітей таки насправді з кашлем та нежитю в одній групі разом із здоровими дітками. звичайно, що в такій ситуації легше підхопити що-небуть, аніж коли ви на вулиці просто дитину заберете подалі від хворих діток.
Але тут відіграють багато факторів, а, зокрема. й свідомість батьків, які залишають свою хвору дитину разом із здоровими дітками у садочку. З одного боку, можливо, немає з ким залишити вдома, а, з другого, наражають на ризик захворіти багатьох інших діток.

Megan
26.07.2010, 11:19
Але тут відіграють багато факторів, а, зокрема. й свідомість батьків, які залишають свою хвору дитину разом із здоровими дітками у садочку.

Тут не на батьків треба все звалювати, а на державу, бо те, що лікар не дає мені лікарняного, бо на його погляд соплі - це майже в кожної дитини, і то не така вже маленька дитина, щоб мамі дати лікарняне...але ж та дитина не буде сама вдома тільки тому, що не така вже вона і маленька....а де я ту дитину маю діти? Татко за кордоном, а в мене роботи ніхто не відміняв? і ніхто мене не відпускає...як бути тоді?

Tanyunya
26.07.2010, 11:27
Тут не на батьків треба все звалювати
Дуже часто саме на батьків... Випадки з лікарняним, і коли дійсно немає з ким залишити дитя - то одне, а безвідповідальність батьків - інше, і то дуже часте інше. І в тому випадку вони "звалюють" на вас, тому що є шанс, що назавтра півгрупи будуть з кашлем і соплями. Особливо в яслах, коли дітиська підхоплюють "естафету" одне в другого дуже легко. А мами кажуть: "Та він тільки піде в садок - соплі. Підлікуємось, знову в садок - знову соплі. То що ж, взагалі в садок не водити? Най звикає, адаптовується. То ж лише соплі". Особисто чула таке не раз.

Nata
26.07.2010, 11:29
То що ж, взагалі в садок не водити? Най звикає, адаптовується. То ж лише соплі"
А потім "ой, які тепер діти хворобливі, ой який тепер імунітет слабий" Самі біди нароблять своїм дітям і навіть усвідомити цього не хочуть

Suzi
26.07.2010, 11:32
Тут не на батьків треба все звалювати, а на державу, бо те, що лікар не дає мені лікарняного, бо на його погляд соплі - це майже в кожної дитини, і то не така вже маленька дитина, щоб мамі дати лікарняне...
Не сприйміть це як особисту образу - але хто винен батькам, що не відстоюють свої права?

Leila
26.07.2010, 11:48
І я чула від мамів на майданчику, що вони вже і уваги не звертають на червоне, хворе горло в дитини, то що інших заразить їм байдуже. Хтось би мав в садку строгіше поводитися, хоча б медсестра, перевіряти дітей, так як в період карантину, і не пускати хворих до здорових. З мамою добре і в садку непогано, але якби було все нормально поставлено.

сніжна
26.07.2010, 12:04
лікар не дає мені лікарняного, бо на його погляд соплі - це майже в кожної дитини
ви знаєте, якосьу розмові з дуже хорошим приватним педіатром, вона справді казала, що тепер слідують "закордонній моді", де риніт- не вважається захворюванням і з ним ходить більша половина населення вже у хронічній формі. Чомусь у нас приживаються із закордонного досвіду негативні тенденції, а не навпаки....

Megan
26.07.2010, 12:04
Не сприйміть це як особисту образу - але хто винен батькам, що не відстоюють свої права?
Не сприймаю.
Але нежить -це "не є така серйозна хвороба, щоб мамі оплачували лікарняне. От коли вже з ліжка встати не може - тоді так. І то до певного віку дитини можна мамі лікарняне". це не мої слова, а головного лікаря поліклініки. Що робити тоді? А на роботі маю таку ж добру начальницю "ой, та всі діти хворіють...а нам треба таких працівників, котрі ходять на роботу нормально..а в німці дали наказ, той хто хворіє більше як 2 рази на рік - звільняти"...знаю що несправедливо, але тримаюсь за ту роботу, і викручуюсь як можу. Я не кажу, що роблю правильно, стараюсь і відпустку брати і не водити дитину хвору...але буває всяке.
виговорилась.......

Suzi
26.07.2010, 12:14
Не сприймаю.
Але нежить -це "не є така серйозна хвороба, щоб мамі оплачували лікарняне. От коли вже з ліжка встати не може - тоді так. І то до певного віку дитини можна мамі лікарняне". це не мої слова, а головного лікаря поліклініки. Що робити тоді? А на роботі маю таку ж добру начальницю "ой, та всі діти хворіють...а нам треба таких працівників, котрі ходять на роботу нормально..а в німці дали наказ, той хто хворіє більше як 2 рази на рік - звільняти"...знаю що несправедливо, але тримаюсь за ту роботу, і викручуюсь як можу. Я не кажу, що роблю правильно, стараюсь і відпустку брати і не водити дитину хвору...але буває всяке.
виговорилась.......
Добре,що не сприймаєте :)

Мова навіть не йде про правильно чи не правильно, бо то все відносно і дууже залежить від обставин. Але ж коли прийде усвідомлення того, що будуть,обов*язково будуть сидіти на шиї, якщо не забороняти цього. Хто як не ми будем відстоювати свої права і потреби?

сніжна
26.07.2010, 12:32
Хто як не ми будем відстоювати свої права і потреби
можете відстоювати свої права і потреби скільки завгодно ( це і треба робити), але власник приватної фірми теж знає права, які можна застосувати так, щоб вам це вилізло "боком". Це я говорю як юрист. Тому у багатьох приватних конторах такі питання просто доводиться регулювати полюбовно, враховуючи хороше ставлення самого власника або його високі людські якості та розуміння. А таким начальством може пишатися не кожен працівник. І я сама була свідком, коли двоє моїх одиноких коліжанок ( бо одна була розлучена, а у другої- своя історія) змушені були залишати своїх діток у 2,5-6 рочки самих вдома, просячи лише сусідку хоч інколи приглянути за день. У кожного своя ситуація,не кожен має матеріальні можливості на няню, а найближчі родичі іноді далеко. Але, у подібних випадках, як у Меган, тоді просто варто домовлятися з лікарем за лікарняний "не за дякую".Це краще, ніж вести дитинку у садок, наражаючи на небезпеку і її саму і інших діток. Бо те, що у одного пройде просто із соплями, у ін. може мати зовсім ін. наслідки.

Tanyunya
26.07.2010, 13:05
а німці дали наказ, той хто хворіє більше як 2 рази на рік - звільняти".
Добре , що не розстрілювати...:girl_devil:

Suzi
26.07.2010, 13:23
можете відстоювати свої права і потреби скільки завгодно ( це і треба робити), але власник приватної фірми теж знає права, які можна застосувати так, щоб вам це вилізло "боком". Це я говорю як юрист. Тому у багатьох приватних конторах такі питання просто доводиться регулювати полюбовно, враховуючи хороше ставлення самого власника або його високі людські якості та розуміння. А таким начальством може пишатися не кожен працівник.
Коли ми вибираєм місце роботи, маєм можливість вибирати і начальство теж. Мені насправді важко вести дискусію з людьми,які виходять з позиції "так склались обставини, ну що я можу зробити". Бо я вважаю, що людина може багато чого змінити, якщо не все. З другого боку вважаю, що кожен має право жити так, як вважає (повтор:)) за потрібне. Тому більше з цього приводу тут не писатиму, бо і так забагато оффтопу :)

Nata
26.07.2010, 18:26
Запитаю у цій гілці.
У зв"язку із змінами чинного законодавтсва (плюватися у мене вже немає здоров"я), мамусі діточок котрим виповнюється\виповнилося 5 рочків, чи робите якісь кроки? Чи справді ото ярмо стане обов"язковим? І чи якимось чином можна буде його уникнути?
Пояснюю: я загалом не проти віддати дитину на підготовку, малий розвинений і схильний до навчання, проблема в іншому: алергія на ковроліни, пил, шерсть... І дике небажання мами віддавати дитину у садочок :).

Suzi
26.07.2010, 19:55
Запитаю у цій гілці.
У зв"язку із змінами чинного законодавтсва (плюватися у мене вже немає здоров"я), мамусі діточок котрим виповнюється\виповнилося 5 рочків, чи робите якісь кроки? Чи справді ото ярмо стане обов"язковим? І чи якимось чином можна буде його уникнути?
Пояснюю: я загалом не проти віддати дитину на підготовку, малий розвинений і схильний до навчання, проблема в іншому: алергія на ковроліни, пил, шерсть... І дике небажання мами віддавати дитину у садочок .
По радіо чула пояснення до тих змін - не конче садок, може бути кілка годинне перебування в підготовчій групі. Жодних довідок про підготовку не вимагатимуть.

Ljolik
26.07.2010, 20:13
У зв"язку із змінами чинного законодавтсва (плюватися у мене вже немає здоров"я), мамусі діточок котрим виповнюється\виповнилося 5 рочків, чи робите якісь кроки?
Ні, буду давати в підготовчу групу в школі.
Тільки що зустріла колишню Соліну виховательку, питала в неї за ті зміни. Вона каже що самі ще нічого не знають, їм нічого не повідомляли. Садочки минулий рік переходили на якусь нову програму, в якій скоротили кількість занять і зробли акцент на іграх. Нової програми підготовки до школи ще немає, і раніше вересня не буде ( а то Нового року). Коротше кажучи, за цей рік можна не перейматись.

Редвумен
07.11.2010, 20:07
http://ziktv.com.ua/projects/liveinfo/pz-051110/ відео для батьків, що вирішують питання дитсадок vs домашнє виховання

levandivka
08.11.2010, 11:36
відео для батьків
Не вважаю коректним: в садку діти больші, а в домашньому - мацьопа. Відео з ясельної групи було б провальним...

Ljolik
08.11.2010, 11:40
Не вважаю коректним: в садку діти больші, а в домашньому - мацьопа

Як на мене, все рівно те відео з садочка в купі з коментарами завідувачки і виховательки особливо позитивного враження не справляє.

Ну і коментарі психолога досить адекватні

Ука
08.11.2010, 11:44
відео для батьків, що вирішують питання дитсадок
ага, одна з учасниць - наша Христка з Жевжика

kati
08.11.2010, 12:09
відео з садочка в купі з коментарами завідувачки і виховательки особливо позитивного враження не справляє.
а можна конкретніше? які саме коментарі?що виколикає у вас негатив?

А на мене не справило враження відео про"домашнє виховання", тому що нічого особливого я там не побачила. Все це ( чи інші варіаціі) робить мама/тато з дитиною вдома і так постійно, і чи відвідує дитина садок тут немає різниці. Різниця в тому що в садку дитина крім кришечок і баняка з водою ще має купу ігр в колективі. ІМХО

Mazerati
08.11.2010, 12:14
Подивилась відео...дамс...раніше я ще мала сумніви, щодо садка і домашнього виховання, тепер думаю, що треба в садок давати. Мама не дає ради з дітьми, постійно каже, як їй тяжко, виглядає замученою, діти кричать...
В садку діти виглядають веселішими і щасливішими. Ну і взагальному картина карще виглядає. Вони більше завантажені не просто іграми, як вдома, а вивченням пісень-віршів, зарядкою.
Таке враження склалось після перегляду даного відео.

robik
08.11.2010, 12:31
Мої діти ходили в садок, старший з 3 років, молодший з 1,5. От не уявляю я собі, що могло бути інакше. Вдячна своїм вихователям за то, що навчили їх бути частиною колективу, рахуватися з іншими. Про підготовку до школи взагалі мовчу, навчили вчитися! Хоча не можу сказати, що садок - це в усіх випадках добре. Коли мама не працює то можна займатися з дитиною вдома, а вчити дружити на майданчику, а от коли мама працює то варіантів нема. Маю племінницю, тепер вже школярку, живуть в селі. Не можу сказати, що мама, баба, тато недолюбили, недодали чогось, бо як кажуть "все найкраще -дітям" але от не вміє вона бавитися в групові ігри, в школі ні з ким не дружить, на перерві бігає в сусідній клас до сусідки. То молодшу віддали в садок, нехай привикає до гурми дітей. Хоча колись були противниками садка. Кожному своє.

Leila
08.11.2010, 12:43
Я віддала свого 3 річного малого в садок, ясно що є плачі, вмовляння не йти в садочок, а на святі осені втік до мене, але вдома я не можу достатньої уваги приділити його розвиткові, тому що менша не дає. Вони ще разом не бавляться, те що добре для старшого , для неї ще ранувато. Якщо Стас складає пазли Ліля їх забирає розкидає. На розвиваючі центри немаю на часу, ні фінансів. тож для мене вихід, дитячий дошкільний заклад. Подивлюся як далі нам піде, поки що малий звикає.
Я довіряю свого малого виховательці, мені здається це відіграє не останню роль. і перш ніж віддати дитину в садок, я радилася з знаючими людьми відносно людини з якою буде проводити досить багато часу моя дитина. На роботу теж я муситиму виходити, бо чоловік хоч і хоче, але не зможе нас нормально забезпечити. то ж куди ще подіти дитину в робочий час, з собою на роботу брати?

levandivka
08.11.2010, 12:59
Таке враження склалось після перегляду даного відео.
На те й розрахунок: "порівняти м'яке з кислим". :)
І як Ви з іншими рекламними продуктами собі радите..?

можна конкретніше? які саме коментарі?що виколикає у вас негатив?
ТАМ суперова фраза проскакує: "ми вчимо бути такими, якими ХОЧЕ БАЧИТИ ДІТЕЙ ШКОЛА". (система виховання "Цвяшок")

Можу (приватно) дати порівняти відео ясельних дітей (повна прострація) і таких, як в рекламному ролику віз ЗІК (вишколені)

kati
08.11.2010, 13:26
ясельних дітей (повна прострація)
та яслі то окрема історія. Але також з своїми плюсами. Попавши потім в молодшу групу дітки вже мають трохи поняття колективу, як поїсти самому, в туалет сходити, і.т.д. але то вже кожна мама сама бачить по своїй дитині чи потрібні їй ті ясла.
"ми вчимо бути такими, якими ХОЧЕ БАЧИТИ ДІТЕЙ ШКОЛА"
я б слово "школа" замінила на" світ" . все. Злого в садку точно не вчать.

levandivka
08.11.2010, 13:38
я б слово "школа" замінила на" світ" . все. Злого в садку точно не вчать.
Хто сказав?
Что русскому хорошо, то немцу - смерть. (с)

Світ... він різний. Не цілому світові потрібні глобалізовані "цвяшки" (висунешся - дістанеш по голові, щоб не шпортатися)

kati
08.11.2010, 13:44
Хто сказав?
Что русскому хорошо, то немцу - смерть. (с)
основне чому вчить садок - життя в колективі,дисципліна, самостійність... Кому то буде непотрібним?
Не цілому світові потрібні глобалізовані "цвяшки" (висунешся - дістанеш по голові, щоб не шпортатися)

:girl_impossible:

levandivka
08.11.2010, 14:01
основне чому вчить садок - життя в колективі,дисципліна, самостійність...
Щоб не писати багато про "не основне":
http://www.youtube.com/watch?v=CWWGhhLm6rM

Suzi
08.11.2010, 14:09
життя в колективі,дисципліна,

в школі ні з ким не дружить, на перерві бігає в сусідній клас до сусідки. То молодшу віддали в садок, нехай привикає до гурми дітей.

Наскільки міцно сидить в голові, що людина має постійно бути в коллективі. Але ж люди різні - хтось без спілкування і хвилини не може, а комусь достатньо раз в кілька днів зустрічатись з "колективом", а якщо більше - то вже викликає дискомфорт. І це не проблема, це нормальна особливість нормальної особистості. Є екстраверти, є інтраверти. В них різні потреби і можливості, з самого дитинства. В садку хтось це бере до уваги? Хтось сприяє розвитку особистості, такої , як вона є, не ламаючи її під стереотипи

"ми вчимо бути такими, якими ХОЧЕ БАЧИТИ ДІТЕЙ ШКОЛА".

Світ... він різний.
Власне , я теж так вважаю. І хочу, щоб мої діти мали можливість залишатись собою, а не такими, як хтось їх хоче бачити. Хоча часом складно навіть себе стримати, щоб не навішувати ярликів.

Ljolik
08.11.2010, 14:10
"ми вчимо бути такими, якими ХОЧЕ БАЧИТИ ДІТЕЙ ШКОЛА".

О, мене від тої фрази аж пересмикнуло.
Зрештою вихователі багато говорили про практичні знання,бла-бла-бла, але показано було тільки як діти ходять по колу без особливого ентузіазму і піднімають руки дивлячись на виховательку.

я б слово "школа" замінила на" світ"
Це не тотожні категорії, та й завідувач садочка говорила і мала на увазі саме школу. В кожного звичайно свої пріоритети, але особисто я не маю бажання, щоб мою дитину робили зручною для когось.

levandivka
08.11.2010, 14:27
не маю бажання, щоб мою дитину робили зручною для когось.
Принаймні, волію самостійно визначати для своєї дитини рівень зручності у спілкуванні зі "Світом".
Тому бережіться! :)
Виросте Данило...
У дійсності, хто спілкувався з Данилом, не поскаржиться на його некомунікабельність/впертість

robik
08.11.2010, 14:34
На мою думку, не варто кидатися з крайності в крайність. Розвиток особистості - це дуже широко.
Так, вихователь(вчитель) має 30 дітей, звичайно, що її увага буде на 30-ти , а не на одній дитині. Але зараз вибір садок чи батьки( і то переважно мама, бо грошики хтось має заробляти), а в 6-7років вибору нема!!!! І от переконайте мене, що ви - противники садків будете вчити своїх дітей у приватних вчителів.
А я тішуся, коли ми зустрічаємо на вулиці, в церкві, магазині дітей з якими мої хлопаки ходили в садок, і вони тянуть до привітання руку, сміються, згадуючи, якісь свої "пріколи". З багатьма дружать і до сьогоднішнього дня, хоча вчаться в паралельних класах. Де я би в селі назбирала стільки дітей, щоб син вибрав собі друга по духу, чи нав"язати дітей своїх знайомих-родичів, це дати дитині те що йому потрібно?

Suzi
08.11.2010, 15:04
а в 6-7років вибору нема!!!!
я б не була така категорична :)
і дитина в 3-4-5-6 років, і дитина в 7 років - це зовсім різні люди.

щоб син вибрав собі друга по духу, чи нав"язати дітей своїх знайомих-родичів,
От знаєте, мене дивує часом. Коли кажуть, що садок дає необхідний колектив дитині.
Але ж діток в групу підбирають зовсім не по інтересах. Діти, які в одній групі - вони живуть близько, або батьки їхні мають подібне бачення їх майбутнього (це я про приватні або розвиваючі садки). Зовсім не факт, що в такому колективі дитина знайде собі друга. Звісно, багато залежить віж характеру дитину - хтось швидко товаришує з багатьма, а хтось довго придивляється, і врезультаті спілкується з 1-2-ма людьми. Або взагалі не знаходить собі товариша по духу.

Редвумен
08.11.2010, 15:12
Не цілому світові потрібні глобалізовані "цвяшки" (висунешся - дістанеш по голові, щоб не шпортатися)
За вашою логікою, "той хто забиває цвяшки", той в садку точну не пробув ні дня...
маєте статистику?:girl_wink:

robik
08.11.2010, 15:20
Так і я вас прошу не бути категоричними. Різниця між 3-річними і 7-ми очевидна, але в 7 років розмова про садок вже неактуальна. Кожна думка має право на існування. Я віддала дітей в садок, бо вимушена була працювати, але і зараз коли садок в минулому на 100% переконана, що навіть якщо не було б потреби йти на роботу мої діти туди б ходили. Досі зберігаю ті малюнки, вирізалки, колажі, бо така краса! Діти малюють вдома, але я не маю такої фантазії, часу. А колектив потрібний, щоб вони навчилися оцінювати себе, свою роботу, вчинки, поведінку.

Suzi
08.11.2010, 15:24
колектив потрібний, щоб вони навчилися оцінювати себе, свою роботу, вчинки, поведінку.
Оцінювати згідно чого?

Юстина
08.11.2010, 15:36
А ніхто ніколи не задумувався, як діткам в садочку ота "самостійність" і "дисциплінованість" дається, як кожна дитинка це сприймає індивідуально? Дітки вони всі різні, один хоче малювати, другий спати, а третій, хоч і знає віршик на зубок, встидається його "в колективі" розказати (приклад з віршиком, це перше, що в голову прийшло). І з останнім все, насправді, нормально, це не означає, що він не вписався в колектив, він собі такий є.

levandivka
08.11.2010, 15:37
За вашою логікою, "той хто забиває цвяшки", той в садку точну не пробув ні дня...
маєте статистику?
Даруйте, зі статистикою в Україні зле. А з логікою - вупше, капець.

Дітки вони всі різні, один хоче малювати, другий спати,
Доречі:
http://www.youtube.com/watch?v=DVwr3LbZxlY

OxankaF
08.11.2010, 15:47
http://www.youtube.com/watch?v=4u7K4c40Ueg&feature=player_embedded

ulcha
08.11.2010, 15:48
не РОЗУМІЮ балакання про загальний розвиток, спілкування у колективі завдяки садочку- бла-бла-бла. ну про який розвиток ви говорите, коли у групах величезна кількість дітей, про індивідуал. розвиток тут нема речі. а колектив, що лише садочком забезпечується? а якщо віддати у розвиваючий центр, де дійсно відкриють таланти, там колективу нема? я вже в інших схожих темах писала, що для садочку е лише 2 причини: після 3 років- нема з ким залишити, якщо до 3 - матеріальне становище. все інше- відговорки. просто мами теж втомлюються( навіть від своїх малюків)

Зорянівонька
08.11.2010, 15:53
Доречі:
Ну знаєте, нарити в неті і не таке можна. Пошукати про те, як деякі мами виховують дітей? (зустрічала недавно як мамаша до батареї привязувала) Це все крайності і окремі випадки.

robik
08.11.2010, 16:12
Якщо мама може виховувати дитину вдома, фінансовий стан тата дозволяє водити дитину у всілякі розвиваючі центри - супер!!!! Але не потрібно звалювати на садок "індивідуальний розвиток" вашої дитини, за це повинні дбати батьки.
Передивилася я той ролик програми "по-живому" і чесно кажучи не побачила нічого ТАКОГО в сім"ї де діти виховуються вдома, щоб змінити думку.Жінка замучено виглядає, з малими дітьми на базар, де пчихають, кашляють різні люди. Але це напевно краще ніж копиця дітей???

irushka
08.11.2010, 16:17
Про скотч вже не вперше чула, навіть в нашому садку ходять чутки, що психолог! будучи на заміні в групі заклеїла рот дитині лейкопластирем, при тому в розмові з батьками сказала, що нічого тут страшного вона не бачить. Щоправда це чутки, я не знаю як і що було насправді.
Я не маю однозначної думки що ж корисніше, бо моя дитина ходить в садок 2-3 рази на тиждень, крім того воджу її на танці, і у вільні дні займаюсь з нею як можу. Як на мене, то все це дитині потрібно. Чим довше вона вдома зі мною, тим кращі і довірливіші у нас стосунки і ми дуже багато про все розмовляємо, але в якийсь момент дому стає забагато, то починається нудьгування і зловживання мультиками, я бачу, що більше користі буде коли Катя піде в садок - набавиться з друзями, а я вирішу свої справи і відпочину, тоді вечір ми проводимо знову разом і з користю.
Я не покладаю на садок розвиток моєї дитини, бо все-таки багато чого вона приносить негативного звідти і доводиться потім це викорінювати, але ж і досвід якийсь здобуває, що робить її впевненішою і вона настільки прив`язана до своїх друзів, що я не могла раніше на таке сподіватись, не надто в мене комунікабельна дитина була.

Юстина
08.11.2010, 16:23
Та досить вже той зіківський ролік використовувати, як приклад чогось. Для відповідної передачі, можна і маму намалювати і зачесати, завалити хату дорогими іграшками і разом з татом, який, наприклад, кожну обідню перерву вдома, грати рольові ігри. Я вас прошу...

сніжна
08.11.2010, 16:26
Але зараз вибір садок чи батьки( і то переважно мама, бо грошики хтось має заробляти), а в 6-7років вибору нема!!!! І от переконайте мене, що ви - противники садків будете вчити своїх дітей у приватних вчителів
у цій дискусії противники і прихильники впадають у крайності. Кожна дитина індивідуальна. І лише кожна мама сама знає, що краще для її власної дитини. Тепер з власного досвіду мами уже школяра, який жодного дня не був у садку. Ніяких проблем із соціалізацією, дисципліною і т.п. у школі не виникло. Так що все дуже індивідуально.А підготовленим до школи він йшов куди краще своїх багатьох однолітків.

OxankaF
08.11.2010, 16:34
Та досить вже той зіківський ролік використовувати, як приклад чогось. Для відповідної передачі, можна і маму намалювати і зачесати, завалити хату дорогими іграшками і разом з татом, який, наприклад, кожну обідню перерву вдома, грати рольові ігри. Я вас прошу..
це ви про що? поясніть, звідки ви взяли, що хату завалили іграшками для передачі і т.д.

levandivka
08.11.2010, 16:35
Пошукати про те, як деякі мами виховують дітей? (зустрічала недавно як мамаша до батареї привязувала) Це все крайності і окремі випадки.
Є суттєва різниця!
Віддаш дитину в чужі руки - "рулетка", на кого попадеш. (нянечку можуть замінити в любий день)
Сам будеш виховувати - як зробиш, так і матимеш.

Mazerati
08.11.2010, 16:43
Віддаш дитину в чужі руки - "рулетка", на кого попадеш. (нянечку можуть замінити в любий день)
я думала завжди , що перед тим як віддати дитину в садок, то батьки шукають відгуки, спілкуються з різними вихователями, довго вибирають, а не віддають в перший-ліпший садік, лиш би позбутись дитини.
то не так?

---------- Додано в 16:43 ---------- Попередній допис був написаний в 16:42 ----------

Сам будеш виховувати - як зробиш, так і матимеш.
Думаю, що садок не виключає домашнього виховання. Адже після приходу додому дитина повністю на опіці батьків.
Лише домашнє виховання виключає садок.

levandivka
08.11.2010, 16:58
після приходу додому дитина повністю на опіці батьків.
Працюючих? Тоді порахуйте реальний час на дитину. :)

батьки шукають відгуки, спілкуються з різними вихователями, довго вибирають
Звичайно, але...
У вихователів бувають заміни/підміни (у толкових, которі щось роблять, на курси льотають - часто). Пояснювати далі?
А з нянями ситуація зовсім непередбачувана.

Завжди тішився "Джерелом". А цього року не пригадую, коли гудзики на рукавах застібали, коли Оленку відправляли додому. А іноді й памперс виглядає, ніби зранку не знімали. Розумієте..?

Юстина
08.11.2010, 17:05
це ви про що?
Про то, що якщо треба, то можна створити і таку передачу, де хату завалити іграшками і т.д. і показати, як добре вдома, а не в садочку.

OxankaF
08.11.2010, 17:12
Про то, що якщо треба, то можна створити і таку передачу, де хату завалити іграшками і т.д. і показати, як добре вдома, а не в садочку
ну, по-перше, (в цій передачі), в тій сім"ї, де діти ходять в садок, хата більше завалена іграшками, і тренажери і т.д., я б сказала і сім"я виглядає заможнішою, а в іншій сім"ї іграшки, які є в кожній сім"ї з дітьми, самі звичайні, нічого особливого.
а по-друге, ну от не розумію я тих людей, які, не маючи ніяких підстав, роблять отакі висновки. Ви знаєте ці сім"ї? на яких підставах ви можете говорити, що там завалили когось іграшками для передачі, намалювали і зачесали?
я вас прошу...

Юстина
08.11.2010, 17:22
на яких підставах ви можете говорити
Слухайте, не перекручуйте, добре? Ви вникаєте в те, що я пишу?
Я мала на увазі, що якщо треба зробити якусь передачу, можна зробити її такою, як сказав/захотів/мав зробити режисер. Тут активно обговорювався зіківський ролик, хоч не є показовим.

ksjuha
08.11.2010, 17:39
ну, по-перше, (в цій передачі), в тій сім"ї, де діти ходять в садок, хата більше завалена іграшками, і тренажери і т.д., я б сказала і сім"я виглядає заможнішою, а в іншій сім"ї іграшки, які є в кожній сім"ї з дітьми, самі звичайні, нічого особливого.
а по-друге, ну от не розумію я тих людей, які, не маючи ніяких підстав, роблять отакі висновки. Ви знаєте ці сім"ї? на яких підставах ви можете говорити, що там завалили когось іграшками для передачі, намалювали і зачесали?
я вас прошу...

А й справді... звідки можна стверджувати незнаючи достовірно...
Дуже добре і давно знаю ту сім"ю, де дітки ходять у садок. Хату іграшками їм ніхто не завалював, та й сім"я середньостатистична із середніми заробітками. А дівчатка й справді дуже залюбки ходять в садочок, організовані та енергійні. Доречі, мама в цій сім"ї педагог(батько також в минулому має педагогічний стаж), яка цілком знає чим зайняти своїх дітей, але просто бачить, що дітям нудно було б сидіти вдома і вони все ж таки вимагають колективу.

---------- Додано в 15:39 ---------- Попередній допис був написаний в 15:29 ----------

Особисто я віддаватиму дитину в садочок так як не є противником ходіння дітей в садочок. Але якщо бачитиму, що дитині там не комфортно, або ж дитина почне більше хворіти, чи мене не задовольнятиме відношення до дітей вихователя або няні, то в дану групу або й садочок дитину просто не водитиму.

Юстина
08.11.2010, 19:43
А й справді... звідки можна стверджувати незнаючи достовірно...
А й справді... Звідки можна писати, якщо перед тим не особливо вчитувався...
Не знаю тих людей і, борони Боже, нічого їм поганого не зичу. Мова йшла про загальні речі, на прикладі вищезгадоної телепередачі.

нталька
08.11.2010, 21:55
До речі, думаю сім"ю Христини тут багато хто знає. Перевага їхня, мабуть, трохи в тому, що мама таки посиленіше цікавилася як і чим зайняти, забавити, навчити діток, бо сама працювала і створювала центр для занять з дітками. Має до того хист і бажання.

Suzi
08.11.2010, 22:00
Думаю, що садок не виключає домашнього виховання. Адже після приходу додому дитина повністю на опіці батьків.
Я сумніваюсь в цьому. От чесно. Я зараз вдома з дитиною, на работу не ходжу. Я хазяйка свого часу - що спланую, те зроблю (ну зараз трохи не так, бо пузік вже не завжди дає тримати звичний ритм життя). І згадую себе в роботі.
І не бачу коли середньостатистично працююча мама може приділити достатньо уваги дитині після роботи. Під словом "достатньо" я маю на увазі стільки, щоб виховання батьків було основним.
Я не є противником колективу для дитини. Але не бачу в садку (в загальноприйнятому розумінні) нічого доброго і корисного. Крім ситуації, коли мамі вже і негайно треба йти на роботу і інших варіантів нема. Хоча знову ж таки - хто шукає, той знаходить.

Редвумен
08.11.2010, 22:13
Трохи мене дивують заяви типу в садку зле. А якщо подивитись хоча б на 70 рокiв далi або быльше. Всi дiти виховувались в баготодiтних сiмях I мами не Мали часу запускати корабликiв в мисцi з водою. I нiчого - виростали шевченки, ньютони , шопени iтд.

LoveIzabella
08.11.2010, 22:18
Переглянула тему - таааак, у Львові реальніші проблеми, ніж у нас в Стрию.
Щойно доні виповнилося рік пішли на оглядини найближчого садка - знаєте, нічо такий!
принаймні, скільки ліжок, стільки діток;)
Торік зробили кап.ремонт, тепло. у групах не більше 20 чоловік, працюють всі як не знайомі, то знайомі знайомих, сусіди, так що в принципі - можна бути більш-менш спокійними...
Ага, відкрили недавно при римо-католицькій церкві елітний садок. В групі 10 діток, з кожним індивідуальне заняття, розвиваючі ігри, підготовка до школи+іноземна.
Так би хотіла туди донечку!!!Не знаю, як назбираю на "пожертву" в розмірі 500$ і 800грн щомісяця, тоді подумаю, а поки домовляюся за той, що по сусідству, а що робити?
Звісно, дома є дома, але мені треба працювати (що і зараз роблю, коли чоловік дома), треба заробляти грош...Не той у мене чоловік, що я могла б собі дозволити сидіти вдома з дитиною...А жаль...
Щиро радію за дівчат, чиї чоловіки дбають достатньо аби вони сиділи з дітьми!

Suzi
08.11.2010, 22:20
Всi дiти виховувались в баготодiтних сiмях I мами не Мали часу запускати корабликiв в мисцi з водою.
Власне я про це і кажу :) Але не бачу я в садку того, що може дати сім*я .

Олька
08.11.2010, 22:21
на "пожертву" в розмірі 500$ і 800грн щомісяця

нічого собі пожертва!!!!!!!!!

Мар'яся
08.11.2010, 22:30
Моя точка зору щодо садка залишається в принципі незмінною, а чоловік зі мною згоден: без крайньої потреби дитину давати ми туди не будемо, а якщо і буде та крайня потреба дати, то лише тоді, коли дитина вже буде старшого віку і то ненадовго. В мене після перегляду того відео виникло якесь дивне відчуття після перегляду того моменту (дивно що на це ніхто не звернув увагу), де вихователь підказує дитині як відповісти. Сумно. Дитину вчать говорити завченими фразами, щоб вона сказала те, що від неї хочуть почути. І тут не варто зациклюватись на самому відео, бо то просто акцентувало мою увагу на тому. То в принципі не є проблемою лише садка - в школі так само, просто дивно мені що таку "муштру" починають так рано.

LoveIzabella
08.11.2010, 22:31
І я про те...
Але знаєте, число бажаючих не зменшується все одно!
А знаєте, про що це свідчить?
А про те, що нашим людям хочеться комфорту і кращих умов, люди втомилися від казенності і сірості і хочуть кращого для себе і своїх дітей!
І я хочу!!!!!!І зі шкіри вилізу, але моя дитина буде там вчитися!

Редвумен
08.11.2010, 22:47
Дитину вчать говорити завченими фразами, щоб вона сказала те, що від неї хочуть почути. І тут не варто зациклюватись на самому відео, бо то просто акцентувало мою увагу на тому. То в принципі не є проблемою лише садка - в школі так само, просто дивно мені що таку "муштру" починають так рано.
хіба це муштра? якщо дитина не хоче говорити - то не буде. Все залежить від неї. Ми ж дома також таку "муштру" влаштовуємо - вчимо говорити Дякую, До побачення, вчимо називати квітку Квіткою, а не Сівкою :) як могла б придумати собі дитина... ітд....

levandivka
08.11.2010, 22:47
Але не бачу я в садку того, що може дати сім*я
І не побачите. Бо інкубатор і сім'я - різні речі.

Олька
08.11.2010, 22:53
Бо інкубатор і сім'я - різні речі.

Моя дитина відвідувала садок з 2-х років і я не вважаю її "інкубаторською". Крім позитивних вражень нічого поганого не можу сказати про те, як садок повпливав на мою дитину!

Мар'яся
08.11.2010, 22:57
хіба це муштра? якщо дитина не хоче говорити - то не буде.

Саме так, муштра, зрівняйлівка, можна називати по-різному, бо суть не змінюється, дитину відразу ставлять у такі рамки, в яких вона перестає мислити. Спершу дитина, може, й не скаже, але вода камінь точить, кілька років і буде говорити, може, не відразу, але буде. Хіба особливо стійкі не будуть. Те що ви назвали - це не муштра, це виховання, а от відповідь таким чином на питання, яке вимагає думки як такої, то це вже вимуштровування. І якщо дитина спершу підлаштовується під когось конкретного, говорить те що він хоче почути, то з часом так і буде говорити, але вже всім, бо для чого думати, осмислювати, якщо є завчені фрази? Цього, рештою, боюсь дуже сильно, бо для мене пріоритетним є навчити дитину думати і аналізувати.

levandivka
08.11.2010, 22:58
хіба це муштра?
Гм-м-м...
З чим порівнювати..?

ТАК склалося, що був у 3-х садках (шкода мені зараз тих вихователів, "холодними були" від моєї і сестри неформальності)
Вчився у трьох школах. Вчителі бували бордовими, від поведінки.
Іруська любить згадувати, мій діалог з дуже строгою вчителькою:
-де твій читацький щоденник?
-нема
-чому?
-а навіщо він мені?

Про армію - мовчу...

Ненавиджу муштру. Порядок люблю і пильную. І сина навчаю користатися логікою, а не виконувати тупо глупі (зазвичай) "приписи".

Suzi
08.11.2010, 23:01
якщо дитина не хоче говорити - то не буде. Все залежить від неї. Ми ж дома також таку "муштру" влаштовуємо - вчимо говорити Дякую, До побачення, вчимо називати квітку Квіткою,
Так. Дома я точно знаю чого я вчу дитину. І чого не вчу. І не маю причин дивуватись, звідки то взялось чи то.
Я намагаюсь не нав*язувати свою думку там, де дитина може набути свій досвід, зробити свої висновки, скласти свою думку. Я маю час і маю бажання.
Вихователька в садку з групами по 20 чоловік фізично не може собі цього дозволити.

levandivka
08.11.2010, 23:02
з групами по 20 чоловік
Добре, коли тільки 20...

Зануда
08.11.2010, 23:05
Наш садок(той, який відвідували мої діти) далекий від приватного і ще дальший від якогось особливого комфорту, але "добровільні пожертви" зростають з кожним роком і вже починають досягати неймовірних розмірів.
Для приватних закладів офіційний вступний внесок у формі фіксованої пожертви є нормальним явищем і не тільки у нашій країні. Мене більше обурюють у тому плані державні.

Редвумен
08.11.2010, 23:11
а от відповідь таким чином на питання, яке вимагає думки як такої, то це вже вимуштровування. І якщо дитина спершу підлаштовується під когось конкретного, говорить те що він хоче почути, то з часом так і буде говорити, але вже всім, бо для чого думати, осмислювати, якщо є завчені фрази? Цього, рештою, боюсь дуже сильно, бо для мене пріоритетним є навчити дитину думати і аналізувати.
та для всіх це є важливим. А щодо завчених фраз - то ми всі дорослі і розумні зловживаємо ними. Цитуємо відомих людей, вірші, промовляємо молитви. Хіба це зле? Не всі є архітекторами власного життя, а ті хто ними стає, має спочатку збагнути структуру цього життя через усталенні норми, правила, фрази, бо не знаючи їх, як можна знати що ти інший, що ти мислиш відмінно від усіх ітд...
Вибачте за філософію, але ж дивитись треба глобально

Мар'яся
08.11.2010, 23:21
то ми всі дорослі і розумні зловживаємо ними

Ну, в принципі ми, дорослі і розумні, вже пройшли всі щабелі системи, хто більше, хто менше, кого більше зачепило, кого менше.

Цитуємо відомих людей, вірші, промовляємо молитви

Це не свідчить про неможливість мислити, швидше, навпаки, про ширший світогляд. І те, що цитуємо інших не говорить що я думаю стандартною фразою. Коректніше сказати, що в конкретному випадку погоджуємось із кимось (якщо таки погоджуємось).

має спочатку збагнути структуру цього життя через усталенні норми, правила, фрази, бо не знаючи їх, як можна знати що ти інший, що ти мислиш відмінно від усіх ітд...

не підмінюйте поняття, вміння думати і розвиток цього вміння не виключають прийняття (чи неприйняття) усталених норм і правил.

дивитись треба глобально

та я вже краще, як в анекдоті - займусь дрібними питаннями :)

Редвумен
08.11.2010, 23:28
не підмінюйте поняття, вміння думати і розвиток цього вміння не виключають прийняття (чи неприйняття) усталених норм і правил.
Я не пiдмiнюю, а лиш говорю про те, що одне неможливе без iншого

Мар'яся
08.11.2010, 23:34
Я не пiдмiнюю, а лиш говорю про те, що одне неможливе без iншого

маю сумніви, що якщо запрограмувати мозок на мислення в чітко вказаному напрямку, то це дуже сприятиме пізнанню. Знати що від тебе хочуть почути (що ти маєш зробити і т.д.) і робити (чи не робити) чи говорити (чи не говорити) це - то є дві великі різниці

tancia
09.11.2010, 01:58
гаряченька дискусія...
взагалі, я ще із самого початку була налаштована скептично щодо садків, ще до народження нашого найстаршого в 2004р. Ну не вірю я нашим садкам, це як, знаєте, лікарям (особливо педіатрам), хоча розумію, що можуть бути винятки (як і серед лікарів, дуууже рідко, але трапляються лікарі від Бога). Але грати в рулетку не хочеться, тому мої діти не садкові (6р, 4р і 1р1міс).
Власне, мені не хотілося б щоб на дитину садок вплинув невідворотньо або, як кажуть сусіди, "аказал неізгладімоє вліяніє" в сенсі стандартного мислення, нав"язування дурних смаків з боку виховательок і т.д. Тут я підтримую Suzi на всі сто, що
Дома я точно знаю чого я вчу дитину. І чого не вчу. І не маю причин дивуватись, звідки то взялось чи то.
Я намагаюсь не нав*язувати свою думку там, де дитина може набути свій досвід, зробити свої висновки, скласти свою думку. Я маю час і маю бажання.

хоча я розумію, що попереду є ще таке цікаве явище як школа, але то вже інша історія. До школи я звичайно дітей віддам, але з уже підготовленим критичним мисленням :)

Liliyah Romanova
09.11.2010, 03:21
Мама не дає ради з дітьми, постійно каже, як їй тяжко, виглядає замученою, діти кричать...
А ви якесь інше відео дивилися, бо я отого "постійно" не помітила?
Звичайна хороша й любляча мама.
Христка, яку знаю ще з універу та "Черемоша", виглядає так само, як у студентські роки. Ніц не змінилася. І така сама позитивна.
А те, що вона про втому говорить, то така втома буває у всіх, у вихователів садочка також.
І її слова "не знаю, як би дала раду з 20-ма" теж зрозумілі, бо підхід у неї якісний щодо кожної дитини. З 20-ма так не вийде, то правда.

Взагалі мені відео сподобалося.
Про садок коментувати не буду, бо реалії дуже українські. Колектив, постояти за себе... Щиро скажу, що вони мені чужі, особливо тому, що добре пам'ятаю свій садочок. І хоч я була улюбленицею виховательки, то з іншими дітками бувало різно.
Тутешні принципи виховання мені більше до душі, бо вони вчать не "постояти за себе" (це в першу чергу згадує мама дівчаток у відео, що мене вразило), а поваги до іншої особи, її праці, поваги до правил. Ну, і види дитячих забав тут геть інші, не такі "застарілі", як ті, що у відео показали.

От хто справляє негативне враження, це мама садочкових дівчаток. Ну, але може, вона на камеру встидалася бути цікавою.

Все, що показували про Христку мені дуже сподобалося, бо дітки мають рік і два, і для такого віку найкраще бути з мамою.
Зрештою, там психолог у відео дала 2 чудові коментарі.
Перший про те, що садочок дитині потрібен щойно з 3-ох років, а до 3-ох років дитина має бути з мамою, бо тоді вона має час становлення особистості та доходження до розуміння, ким вона є.
І щодо того, що дитина починає хворіти, коли їй погано бути там, де вона є, теж цікаво.

levandivka
09.11.2010, 06:36
Вибачте за філософію, але ж дивитись треба глобально
Кому?
"Чхав" на глобальне. Мені мої локальні діти важливіші. :)

Suzi
09.11.2010, 14:13
але ж дивитись треба глобально

"Чхав" на глобальне. Мені мої локальні діти важливіші.
Взагалі-то то про школу, але враховуючи "ми вчимо бути такими, якими ХОЧЕ БАЧИТИ ДІТЕЙ ШКОЛА".
пишу сюди :
«Понятие «родительского выбора» происходит от веры в то, что цель образования – обеспечить каждому отдельно взятому ученику образование. На самом деле, образование каждого отдельного индивидуума, вне всякого сомнения, является концом образования. Истинная цель образования - создать устойчивый социальный порядок в поддержание которого будут вкладывать и от которого будут зависеть отдельные индивидуумы. «Выбор семьи» поэтому является эгоистичным и анти-социальным в своей основе, потому что он сосредоточен на нуждах отдельной семьи, а не на нуждах общества.»

natorella
09.11.2010, 19:57
аж сьогодні подивилась

вбило з перших хвилин і слів ведучої - ЗДАВАТИ дитину в садок, чи ПОВІСИТИ собі на шию

діти в будь-якому випадку як обуза

мдя (с)

Bogdanka
09.11.2010, 20:25
А на мене не справило враження відео про"домашнє виховання", тому що нічого особливого я там не побачила. Все це ( чи інші варіаціі) робить мама/тато з дитиною вдома і так постійно, і чи відвідує дитина садок тут немає різниці. Різниця в тому що в садку дитина крім кришечок і баняка з водою ще має купу ігр в колективі.
це точно
і всеодно баняк з кришками ще й отримує від мами

---------- Додано в 20:21 ---------- Попередній допис був написаний в 20:21 ----------

ЗДАВАТИ дитину в садок, чи ПОВІСИТИ собі на шию
ну з ведучою не склалось факт, ЗІК - глупий замовний проект

---------- Додано в 20:25 ---------- Попередній допис був написаний в 20:21 ----------

діти в будь-якому випадку як обуза
у Луціва Славка? чи в Христини? чи то коментар до фрази ведучої?

Славко - пластун, знаю його давніше. Діти нормально абсолютно виховані, хороша сім'я. Не сумніваюсь, що у Христини теж чудесна і прекрасна.

І на всі сто погоджуюсь з Левандівкою, що порівняння в сюжеті свідчить лиш про журналістські здібності ЗІКу. То ж мабуть була середня група садочку) і мацюпусінька Ксеня, котра тільки-но навчилась ходити)Порівняння непорівнюваного. А який сюжет можу бути з ясельної групи? вони що в нас є?

natorella
09.11.2010, 20:28
то коментар до фрази ведучої?
то коментар до фрази ведучої, і до відношення нашого суспільства

героїв програми я не обговорю - з ними не знайома. рада шо їм так файно жиється - і тим і другим

Suum cuique

мене єдине, що змусило задуматись (бо всіх думки і мнєнія - то відображення ДП) - то активне вивчення пісень на релігійну тематику. нашо? я не атеїст, але залиште це батькам і церкві. ІМНО (зараз полетять помідори)

Зануда
09.11.2010, 22:19
нашо?
Бо то тепер модно. Реально - так робиться у багатьох садочках заради підняття рейтингу. Виглядає сумно, бо то не є щире і справжнє - просто чергова "показуха" для перевірок різного рівня.

KardaMonka
09.11.2010, 22:26
Бо то тепер модно.
То не модно так, просто садок про який йдеться в програмі працює за власною програмою, що базується на християнському вихованні.

Liliyah Romanova
09.11.2010, 22:26
то активне вивчення пісень на релігійну тематику. нашо? я не атеїст, але залиште це батькам і церкві. ІМНО (зараз полетять помідори)
А я подумала, що то якийсь християнський садочок.
То не модно так, просто садок про який йдеться в програмі працює за власною програмою, що базується на християнському вихованні.
А чому називається просто №94. Додали би щось у назву.
і всеодно баняк з кришками ще й отримує від мами
За сюжетом така думка не виникає. У садочкових діток мама без ідей. Радше вони грають роль виховательки коло неї.

levandivka
10.11.2010, 13:41
А який сюжет можу бути з ясельної групи?
Маю відео "ранків" всіх 13 садочкових груп. Ясельні - як сліпі кошенята, котрі слабо розуміють, що від них хотять. "Середні" і "старші" вже можна людям показувати, бо вимуштрувані дітки.

Редвумен
10.11.2010, 16:34
То не модно так, просто садок про який йдеться в програмі працює за власною програмою, що базується на християнському вихованні
Знаю цей садок, тому те, що він спеціалізується на християнськову вихованні я б не сказала, радше - на націоналісто-українському дусі, де християнство є невід"ємною частиною. Тому
А чому називається просто №94. Додали би щось у назву.
Цитата:
й просто так називається. Звичайний садок.

dieSonne
10.11.2010, 17:37
Відео бачили ще ввечері по телевізорі, задзвонив Христки Андрій і запропонував подивитися. Про журналістів і ЗІК промовчу, рівень втілення плінтусовий. Сюжет про садочок також "накручений для". Але відкидати ідею садочків як таких не можна. Діти різні, так само як і дорослі. Є ті, що потребують безпосереднього контакту з однолітками, хочуть спілкування, ігор, порівняння. Є відлюдники, діти яким добре самим і та дитина і в 1 рік і в 3 роки і 23 роки хоче бути сама, сама собі, сама ще може комусь, але не усім і не з усіма. Старший ходив у садочок менше року. Він відлюдник. Навіть зараз у школі це відчувається. Він відповідальний, самокритичний, за усе переживає. Я оте його переживання ще у садочку відчувала, тому й не водила більше+ хворів/адаптовувався. А ось менший дуже любить дітей, коли виходимо на майданчик біжить до тіток, хоче обнімати їх, щось з ними робити, але в силу віку і невміння, не знає як це виразити. Тому часто зустрічаємося з друзями у яких дітки такого ж віку і бавимося всі разом. Сама система дошкільної освіти у нас побудована недосконало. Окремі її елементи, то взагалі просто жах, зокрема ті групи по 20-30 дітей. А відсутність якоїсь єдиної державної концепції в дошкільній освіті то це взагалі крах для майбутнього країни. Хоча, мабуть, це комусь вигідно а може про це просто ніхто не думає. У них що не день, то мета: виховати патріота країни.
І ще, я не за садочки, я однозначно за те, щоб дитина дивилася на батьків, і росла побутом і проблемами буденності, а не кожен день свято. Щоб дитина перебирала життєвий досвід від батьків, а не від втомленої від життя тьоті пенсійного віку. Але, ця дискусія буде палкою і гарячою тут, бо багато з нас самі є садочковими і совковими. Ми самі звідти і своїх дітей даємо туди, бо як інакше. А інакше можна, можна відродити ті традиції родинного виховання, ту повагу до праці, до їжі до старших. Все це можна, якщо б тільки можна.

Зорянівонька
10.11.2010, 17:53
бо моя дитина ходить в садок 2-3 рази на тиждень, крім того воджу її на танці, і у вільні дні займаюсь з нею як можу. Як на мене, то все це дитині потрібно. Чим довше вона вдома зі мною, тим кращі і довірливіші у нас стосунки і ми дуже багато про все розмовляємо, але в якийсь момент дому стає забагато, то починається нудьгування і зловживання мультиками, я бачу, що більше користі буде коли Катя піде в садок - набавиться з друзями, а я вирішу свої справи і відпочину, тоді вечір ми проводимо знову разом і з користю.
Просто мої думки:)
Я думаю, що після 2-3 років одної мами дитині замало. Потрібне спілкування з однолітками, спільні ігри. Одного спільного перебування на майданчику не достатньо. Оптимально - гуртки, або садочок на пів дня чи 2-3 рази в тиждень.
Цей час і мамі дуже потрібен, щоб відпочити-щось зробити-кудись піти.
Знаю як важко з малим робити покупки чи вирішувати якісь справи. І, зрештою, той час, що дитина з мамою "ходить" по базарі чи по інших справах, краще бути в садку. Безпечніше і більше користі.
Ми наразі дали Левчика в садочок. З кількох причин. Але основною умовою було - що йому там комфортно. Я бачу, як дитина біжить в садок і за нього спокійна. Разом з тим, я намагаюся з ним проводити максимум часу корисно - не чистячи бульбу, а читаючи, будуючи, малюючи, розмовляючи чи бавлячись. Поки від садка бачу тільки позитив. І для малого і для себе.
Якби зараз не було фінансової потреби виходити на роботу, все одно би водила в садок, але на менше часу. За той час я би робила всю хатню роботу і закупи, щоб час, проведений з дитиною був тільки для дитини!:girl_tender:

---------- Додано в 17:45 ---------- Попередній допис був написаний в 17:41 ----------

У садочкових діток мама без ідей
До речі. В мене з художніми здібностями і фантазією не дуже. А бачу, що малому подобається щось творити. І після садочку він мені підказує що цікаве можна зробити. Дає ідеї. Садочок дуже розвинув його уяву, навчив фантазувати.

---------- Додано в 17:47 ---------- Попередній допис був написаний в 17:45 ----------

Про ролик "садочковий". Думаю насправді день проходить інакше, невимушено. А це гра на камеру перестрашених вихователів. Як відкритий урок - всі зі школи пам'ятаємо, що проходив інакше...

---------- Додано в 17:53 ---------- Попередній допис був написаний в 17:47 ----------

Але ж діток в групу підбирають зовсім не по інтересах. Діти, які в одній групі - вони живуть близько, або батьки їхні мають подібне бачення їх майбутнього (це я про приватні або розвиваючі садки). Зовсім не факт, що в такому колективі дитина знайде собі друга.
А як ви уявляєте пошук друга по інтересах дитини садочкового віку?
Якщо дитина з мамою, а мама спілкується з коліжанками, в яких є діти, то не факт, що в тих дітей будуть однакові інтереси. В садочку хоч вибір більший:girl_haha:

Liliyah Romanova
10.11.2010, 17:54
До речі. В мене з художніми здібностями і фантазією не дуже. А бачу, що малому подобається щось творити. І після садочку він мені підказує що цікаве можна зробити. Дає ідеї. Садочок дуже розвинув його уяву, навчив фантазувати.
У мене з художніми теж слабо. Ми з Дарком разом щось печемо наприклад. Або в настільні ігри бавимося. Пазли складаємо. А просто розмальовувати (до речі, кажуть, що це дитячу фантазію вбиває власне) через "не хочу" без сенсу, як і оправдовуватися, що "мама отримує більше задоволення від процесу, ніж діти". :unknown:
це гра на камеру перестрашених вихователів
100%. І ця садочкова штивність дуже кидається в очі, особливо на тлі звичного дня у Христки.
Я тому й кажу, що коментувати зайве, бо трата часу. Тут таким не хворіють.

dieSonne
10.11.2010, 17:56
Ота ідея садочку, що дитині мами замала часом доходить до абсурдності. Особливо в селі. Працює в мене кума вихователькою в дитячому садочку с.Гійче. Розказує різні ситуації. От мені цікаво, як ми відродимо сільське господарство, якщо мама веде дитину в селі у садок, а сама йде пасти корову. І в групі у них більшість дітей таких, чиї батьки просто вдома собі щось роблять, а дитина нехай побуде у садочку. Гуртки, окремі заняття (танці, малювання, музика, якісь технічні напрямки) - так, а садочок такий як він є в селі треба просто закрити.

хельга
10.11.2010, 17:58
Мій Данилко дуже любить спілкуватись і гратись з однолітками. До недавнього часу в нас була мила компанія однолітків, якими ми гуляли щодня і практично в будь-яку погоду.
Але через деякий час діток віддали в садок. І малому стало скучно гуляти. Весь час чую питання "Коли дітки прийдуть ?" і т.п.
Я віддала в садок в серпні, коли йому вже було 3 роки і 3 місяці. Йому подобається і завжди в захваті розповідає про те що робили в садочку. В нас нрупа невелика, 19 чол. В порівнянні з іншими садками де дітей по 35-40.
Якщо б йому кардинально не подобалось, то я б забрала його.
А ще тепер мені справді треба трохи вільного часу і в лікарню піти, в чергах постояти. А дитину ні накого залишити.
Звичайно, в такого плану дискусіях важко знайти золоту середину. Бо кожен буде захищати свою правоту в даному питанні.

А з назвою даної теми завжди згадую свого знайомого. Йому і в 35 з мамою краще - до своєї дівчини час від часу іде ночувати.

Зорянівонька
10.11.2010, 17:59
мама веде дитину в селі у садок, а сама йде пасти корову
Чекайте, а краще щоб дитина йшла з мамою пасти корову? Думаю ні. Може хоч чогось навчиться в садку, а біля коров не дуже. Сумніваюся, що поки корови пасуться мама би дитині читала чи якось розвивала.

dieSonne
10.11.2010, 18:03
а що ж ми будемо робити з вами через років 20-30, коли всі садочкові корів тільки на картинках бачитимуть. Будемо молоко з Аргентини возити? а корову пасти це не розвиток? Я кажу про природній розвиток, в природньому середовищі а ви про який?

Зорянівонька
10.11.2010, 18:08
а що ж ми будемо робити з вами через років 20-30, коли всі садочкові корів тільки на картинках бачитимуть
:girl_haha:
ну добре, нам повезло, що ми не в селі, а комусь не повезло. То що, ставити на ньому хрест? До речі, більшість геніїв з села походять.
А корови думаю і садочкові можуть пасти, не всі з села втечуть. Крім того, молоко ітак порошкове п'ємо, але то в іншу тему...

dieSonne
10.11.2010, 18:14
До речі, більшість геніїв з села походять
і Шевченко з Франком пас крови, нє? І ніц їм в розвитку не бракувало. А на рахунок, кому краще міщанам чи селянам, то то залежить кому що треба від життя. Мені б в селі було добре, але я народилася і виросла у місті. То мушу вже тут якось жити і вчу своїх дітей так жити. А на селі зараз мало усіх стало, всі втекли в місто. Село тихо і впевнено вимирає. А порошкове молоко тому й п'ємо, що свого часу мами йшли в колгосп корів пасти а діти в садочок йшли. Оті діти зараз не знають звідки б то і де молока взяти, тому й порошок нам продають.

Sonne
10.11.2010, 18:26
Прошу, поясніть чому:
- моя дитина в садочку спить щодня по 2,5 год. а вдома мені вже півроку вдається покласти її спати макс. 2 рази в тиждень і то біля 16;
- вдома щоразу попускає в труси, а коли я її прошу піти на горщик, запирається з усіх сил. В результаті щовечора маю гору прання і неперевершений запах моря в спальній. В садку з червня жодного разу такого не було;
- їсть все що дають;
- не дається розчесати і заплести волосся. З садку щоразу приходить як з перукарні заплетена.
Мене насправді цікавить чому так?

хельга
10.11.2010, 18:29
а що ж ми будемо робити з вами через років 20-30, коли всі садочкові корів тільки на картинках бачитимуть.
Таке враження, що дітей всі віддають в інтернати на цілодобове виховання і від 3-ох років батьки дітей не бачать і ніц з ними не роблять. Коли та мама забере дити додому і піде ввечері корову подоїти то і дитинка за нею може піти і живу корову побачити.
Я не покладаю весь розвиток і виховання на вихователів і вчителів - ми з малим багато граємо, ліпимо і малюємо вдома.

dieSonne
10.11.2010, 18:30
Мене насправді цікавить чому так?
я думаю ви і самі знаєте відповідь на це майже риторичне запитання.

Ksusha
10.11.2010, 18:31
але я народилася і виросла у місті. То мушу вже тут якось жити і вчу своїх дітей так жити.
А чому мусите? А чому ж не хочете, щоб ваша дитина хоч трошки коров попасла, чому привчаєте до міського життя? (продали квартирку і гайда в село)Та ви просто села не бачили, особливо того, що далеко від обл. чи районного центру. Колись ми організовували екскурсії для діток з Турківського району - та вони цирку ніколи не бачили, для них ТЮГ - це було щось з області фантастики. Бачили б ви їхні очі, їхнє захоплення.. А ту жінку в селі ви бачили? Ви бачили її руки, особливо ту, що має корову. Корова це не тільки молоко, це ще й гній, сіно, бурАК, і т.д. Закрити садок в селі - Вам від того легше стане?

dieSonne
10.11.2010, 18:41
Я не покладаю весь розвиток і виховання на вихователів і вчителів - ми з малим багато граємо, ліпимо і малюємо вдома
це одиниці таких мам як ви, тут звичайно зараз кожна почне розказувати і хвалитися як спілкується з дітьми, як бавиться, але я на вулицю ходжу і бачу мам які з ранку до вечора на роботі, і п'яних татів які забирають дитину з садочку, і втомлених життям виховательок. Я не проти конкретних садочків садочків для конкретних дітей і за певних обставин та мотивів, я проти системи дошкільної та й шкільної освіти такої як вона є, без мети.

---------- Додано в 18:41 ---------- Попередній допис був написаний в 18:33 ----------

А чому ж не хочете, щоб ваша дитина хоч трошки коров попасла, чому привчаєте до міського життя? (продали квартирку і гайда в село)Та ви просто села не бачили, особливо того, що далеко від обл. чи районного центру. Щоб щось продати у місті, треба його мати. У нас нема квартири в місті, зате є ділянка у селі, де ми вже будуємо собі хатку. І в планах звичайно не корови, бо щоб їх тримати як мінімум треба вміти з ними поводитися, треба з тим рости, як кажуть. А от курей, і кролів триматимемо. А села глухі бачила, бо поряд росла, просто не жила там. І при першій нагоді їдемо у село, і все я бачила і свині і гній, і ту працю. Я схиляю голову перед тими людьми які виживають в нинішніх умовах в тих убогих селах.

Бачили б ви їхні очі, їхнє захоплення..
От власне, часом таке разове захоплення дає поштовх до розвитку унікальної особистості, а часом мама роками водить ту дитину на якісь тренування, у великий спорт, псує собі і дитині здоров'я і та дитина при першій ліпшій нагоді закине це все і забуде як страшний сон. Не все для всіх, не всі для цього, але має бути кінцева мета того всього.

Ksusha
10.11.2010, 18:57
Я схиляю голову перед тими людьми які виживають в нинішніх умовах в тих убогих селах.
Повірте, що та запрацьована жінка не має часу малювати зайців чи ліпити коникіів з пластиліну. Моя старша дитина відвідувала садок три роки - жодного негативного впливу на неї я не помітила. Навпаки - для мене було набагато більше позитивних моментів. Період адаптації був з вересня по грудень (трошки хворіла простудними захворюваннями) - все, наступних 2.5 роки в садку і весь перший клас дитина здорова. А ще в садочку в них був випускний - дуже гарне свято. Маємо записано те свято на диску, так от влітку дитини заюзала майже його до дір. Вона дуже часто дивилася його, знає весь сценарій напамять і досить часто наспівує "Є на Виговського чисте джерельце мрійок дитячих й надій.." "28 діточок за столом сиділи, бараболю з бурячком з апетитом їли.." А ще одна дівчинка співала пісеньку про маму - батьки плакали, настільки гарно і чуттєво..
В принципі головним аргументом було те, що дитині там подобається і на вихідних вона запитувала чи йдемо сьогодні в садок" Тому зараз готуюся записувати меншеньку в садок.

Іруня
10.11.2010, 19:06
Ота ідея садочку, що дитині мами замала часом доходить до абсурдності. Особливо в селі. Працює в мене кума вихователькою в дитячому садочку с.Гійче. Розказує різні ситуації. От мені цікаво, як ми відродимо сільське господарство, якщо мама веде дитину в селі у садок, а сама йде пасти корову. І в групі у них більшість дітей таких, чиї батьки просто вдома собі щось роблять, а дитина нехай побуде у садочку. Гуртки, окремі заняття (танці, малювання, музика, якісь технічні напрямки) - так, а садочок такий як він є в селі треба просто закрити.

Про сільські садочки. Зачепив мене Ваш допис про "закрити". В нас в селі вже пару років ведуться гарячі дискусії про те, щоб відродити садочок, який спершу просто закрили, а тоді віддали під щось там в оренду. 90% мамусь возять своїх дітей в садочок в сусіднє село( за 5 км ). Батьки, переважно, або працюють десь, або в городі/полі цілий день. З дітьми реально ніхто не займається. Прибіжить дитина з вулиці на обід - добре. Не прибіжить - то ввечері поїсть:). Ось і вся наука. А в садочку вони хоч щось вчать! Хоч якісь ігри бавляться, а не просто ганяють по вулиці, якісь букви/цифри, нормально посплять, поїдять. Мені здається, що садочки в селах ще більш необхідні, ніж в містах. А Ви кажете: "Закрити"...

dieSonne
10.11.2010, 19:09
Повірте, що та запрацьована жінка не має часу малювати зайців чи ліпити коникіів з пластиліну.
а що всі мають коників ліпити? Ви ідею розумієте? Йдеться про те де дитині краще вдома чи в садку, але варто б ще було уточнити якій дитині і з якою метою. Бо коли людина має три дипломи а сидить без роботи, бо корів вирощувати не модно, це умовно і загально я кажу, нема часу на приклади, то думаю ті коники з пластиліну були зайвими в її житті. Кожен сам собі визначає пріорітети, і своїм дітям, в Україні все надто загально і без мети. Нема цінностей. Традиції вмирають. Все штучно і надуто, оті хеловіни, валентини, все ок., зараз патки полетять. Я традиціонал-центрист. Нема традицій і центру, мені не затишно так, тому й кричу іншим, може знайду однодумців.

Гелена
10.11.2010, 19:26
З дітьми реально ніхто не займається. Прибіжить дитина з вулиці на обід - добре. Не прибіжить - то ввечері поїсть. Ось і вся наука
Та це ж найкраще дитинство, яке може бути :) Це найкращий РОЗВИТОК: весь день діти на природі, бігають на свободі, бавляться між собою як хочуть і як вміють (всі діти і сільські, і міські бавляться в рольові ігри). Для розвитку дитини в дошкільному віці більше нічого не треба тільки рух і свобода, і ще кілька дітей до компанії. Я так росла перші 6 років, поки до школи не пішла і дуже з того щаслива.

І що ще треба для розвитку в дитини фантазії, для творчості? Ліплять сніжки зі снігу - це вже творчість. Будують хатки, варять "суп" з листя - це теж творчість. Бігають по калюжах, малюють паличками по болоті - і тут розвиток і творчість. Причому творчість справжня, нешаблонна.

Чи ви думаєте, що творчість - це тільки малювати на папері і ліпити з пластиліну? Де однаково всі "малюємо круг", "малюємо сонечко"? Тут нема творчості, тут є її знищення в зародку.

А в садочку вони хоч щось вчать! Хоч якісь ігри бавляться, а не просто ганяють по вулиці, якісь букви/цифри,

Вчать, та не по віку. Букви і цифри ні в 3, ні в 4, ні 5 вчити не варто, той час для іншого - для розвитку мови, для рольових ігор тощо. Всьому свій час, для читання-писання він пізніше наступає.

І щасливіші ті діти, які самі собі бігають без нагляду, ніж ті, які вчать букви і цифри в садку. Повірте - у 7 років ВСІ будуть читати, писати і рахувати, і ніхто з часом не скаже, що є різниця між тими, хто почав читати в 4 і хто почав в 7.

Orman
10.11.2010, 19:45
ніхто з часом не скаже, що є різниця між тими, хто почав читати в 4 і хто почав в 7.

може трохи не в тему. Але приблизно це я намагаюся пояснити ти хто питає чи даваи дитину на англійську в 5 років. В 25 років нема різниці між тими хто почав в 5 і тими хто почав в 20. Навіть не так, кращі все-таки ті хто почав в 20. Мотивація, знаєте, страшна сила!

Та це ж найкраще дитинство, яке може бути Це найкращий РОЗВИТОК: весь день діти на природі, бігають на свободі, бавляться між собою як хочуть і як вміють (всі діти і сільські, і міські бавляться в рольові ігри). Для розвитку дитини в дошкільному віці більше нічого не треба тільки рух і свобода, і ще кілька дітей до компанії. Я так росла перші 6 років, поки до школи не пішла і дуже з того щаслива.
І що ще треба для розвитку в дитини фантазії, для творчості? Ліплять сніжки зі снігу - це вже творчість. Будують хатки, варять "суп" з листя - це теж творчість. Бігають по калюжах, малюють паличками по болоті - і тут розвиток і творчість. Причому творчість справжня, нешаблонна.
Чи ви думаєте, що творчість - це тільки малювати на папері і ліпити з пластиліну? Де однаково всі "малюємо круг", "малюємо сонечко"? Тут нема творчості, тут є її знищення в зародку.

от ДЯКУЮ вам велике. Я і раніше знала, що садок то щось не те :D (насправді, раніше вже писала про це свою думку). Але от нарешті в мене в голові картинка склалась.

*бігом тікаю з теми, а то мене понесе*

Гелена
10.11.2010, 19:53
Але приблизно це я намагаюся пояснити ти хто питає чи даваи дитину на англійську в 5 років. В 25 років нема різниці між тими хто почав в 5 і тими хто почав в 20. Навіть не так, кращі все-таки ті хто почав в 20. Мотивація, знаєте, страшна сила!
Ага, для дорослих головне мотивація, а для дітей інтерес, цікавість.
Є таке поняття як "сензитивний період" - час, який найкращий для засвоєння того чи іншого навику. Чує моє серце, якби мами про ці періоди знали, то менше би хвилювалися за навчання в ранньому віці :)

Зануда
10.11.2010, 19:55
Та це ж найкраще дитинство, яке може бути Це найкращий РОЗВИТОК: весь день діти на природі, бігають на свободі, бавляться між собою як хочуть і як вміють
От ви мені нагадали сюжет з новин, який показували десь може місяць тому: поки всі дорослі були зайняті господарством, дворічний хлопчик зниk у невідомому напрямку і найцікавіше, що його ніхто не шукав до ранку, бо вирішили, що він у бабусі, а коли з"ясували що його там і не було, аж тоді заворушились. Знайшли голодного босого в полі за лісом - лежав ослаблений на землі. На природі...дві доби...дворічна дитина... Краще би він ходив у садок.

natorella
10.11.2010, 19:55
ДЯКУЮ вам велике
марійка, ти раніше не читала гелену? переглянь дописи, в них завжди така думка, і не тільки ти

зараз набіжить купа захисників садочків (ярих) і буде нам всім на горіхи

Гелена
10.11.2010, 20:16
От ви мені нагадали сюжет з новин, який показували десь може місяць тому: поки всі дорослі були зайняті господарством, дворічний хлопчик зниk у невідомому напрямку і найцікавіше, що його ніхто не шукав до ранку, бо вирішили, що він у бабусі

Я недавно їздила з малим в село, він там бавився з дітьми, але так щоб я їх всіх бачила. Навіть якщо я робила якусь роботу, то діти бавилися поруч і я приглядала за ними. Самих не залишала, бо всі там маленькі були - до 3-х років, а за такими "глаз да глаз нужен".

бігом тікаю з теми, а то мене понесе
І я, і я :girl_haha:

dieSonne
10.11.2010, 20:19
Краще би він ходив у садок.
ну не треба перегинати палку, а я бачила сюжет також в новинах минулого тижня, де дитина з синцем прийшла з садочку бо його побила вихователька. А потім з'ясувалося, що то було не вперше, і не тільки одну дитину била та вихователька, а усіх нечемних з групи, і прозивала дітей. Ви ж суть розмови розумієте.

---------- Додано в 20:19 ---------- Попередній допис був написаний в 20:18 ----------

я також втікаю, думку свою сказала, інформацію для роздумів підкинула.

Яська Березнева
10.11.2010, 20:22
Тут нема творчості, тут є її знищення в зародку.
я також втікаю, думку свою сказала, інформацію для роздумів підкинула.
Отже, ви вважаєте, що садочки - то зло, і тільки?

Зорянівонька
10.11.2010, 20:27
Це противники ярі і категоричні, а прихильники помірковані, за те, щоб без крайнощів :girl_haha:
Насправді дуже поважаю мам, які і дітям раду дають і дому і заробляють і при тому щасливі. (Вірніше, яким діти дають це зробити )

Ще про сюжет. Якби взяли середньостатистичну маму, яка сидить з 2ма дітьми, то виглядало би менш оптимістично. Адже Христка, яка організовувала свій центр розвитку, має непересічні знання методик, ігор, дитячої психології.

Suzi
10.11.2010, 20:34
А як ви уявляєте пошук друга по інтересах дитини садочкового віку?
Якщо дитина з мамою, а мама спілкується з коліжанками, в яких є діти, то не факт, що в тих дітей будуть однакові інтереси. В садочку хоч вибір більший
Не бачу нічого складного - дітям або добре разом, або ні. Хто як не я можу побачити чи комфортно моїй дитині з іншою? Я не наполягаю, по суті я в ролі спостерігача - якщо все ок, діти бавляться, якщо самі конфлікти, то обмежую таке спілкування, бо дитина цього чекає від мене.

Usmishka
10.11.2010, 20:43
це одиниці таких мам як ви, тут звичайно зараз кожна почне розказувати і хвалитися як спілкується з дітьми, як бавиться, але я на вулицю ходжу і бачу мам які з ранку до вечора на роботі, і п'яних татів які забирають дитину з садочку, і втомлених життям виховательок. Я не проти конкретних садочків садочків для конкретних дітей і за певних обставин та мотивів, я проти системи дошкільної та й шкільної освіти такої як вона є, без мети.
Блін, мушу вклинитись, ненавиджу теми про те як добре в селі, про так звану сільську інтелігенцію, якої практично не залишилось, а часи Франка давно відійшли в минуле. Знаю що таке село, і ті мами ще більше там завантажені роботою, реально фізичною, діти як полова, але не в позитивному значені, бо ті ж тати вічно п'яні, і з того всього "позитивного" прикладу розвиваються і в результаті в старшому віці ведуть розгульний спосіб життя з раннього віку, важко працюють, підривають здоров'я, і що найприкріше, взагалі нічкої мети в тому житті не мають, хіба виїхати на заробітки.
На противагу садкам тут в основному наполягають на гуртках, на противагу гуртків-вільний розвиток "на природі", в результаті доходимо до думки, що найкраще то досвід самостійний, бо то творчо.
Сумно то все, бо ми також забуваємо, що геніїв завжди було мало і буде не більше, а всі ми в масі посередні, більше схильні до одного чи іншого, і не настільке довге те життя щоб експерементувати. І коли нам щось імпонує одне, мета в нас одна, то в наших дітей може бут протилежна думка, але ми повинні дати їм шанс з чогось вибирати, тобто дати хоча б спробувати- і спорт, і ліпити, і колектив.
ІМХО))))))

Ksusha
10.11.2010, 20:59
Цитата:Допис від Іруня
З дітьми реально ніхто не займається. Прибіжить дитина з вулиці на обід - добре. Не прибіжить - то ввечері поїсть. Ось і вся наука
Та це ж найкраще дитинство, яке може бути Це найкращий РОЗВИТОК: весь день діти на природі, бігають на свободі, бавляться між собою як хочуть і як вміють (всі діти і сільські, і міські бавляться в рольові ігри). Для розвитку дитини в дошкільному віці більше нічого не треба тільки рух і свобода, і ще кілька дітей до компанії. Я так росла перші 6 років, поки до школи не пішла і дуже з того щаслива.

Не могла заспокоїтися.. Ось знайшла..
http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=396463&postcount=24
Щось не хоче пані Гелена своїй дитині організувати "найкращий розвиток" на селі з коровами і калюжі .

Ljolik
10.11.2010, 21:07
Не могла заспокоїтися..
А вам то чого так хвилюватись:girl_haha:

Ви в запалі видно трохи неуважно читали попередні дописи. Гелена говорила про дошкільний розвиток. А переважна більшість гуртків - для дітей шкільного віку.

Гелена
10.11.2010, 21:28
Не могла заспокоїтися.. Ось знайшла..
http://posydenky.lvivport.com/showpo...3&postcount=24
Щось не хоче пані Гелена своїй дитині організувати "найкращий розвиток" на селі з коровами і калюжі

Чого ж не хочу? Хочу. Маємо в планах переїзд в село, біля Львова. Правда я більше хочу мати великий сад, ніж корову. Поки живемо в місті, то шукаю заняття і компанію для дитини в місті.

І що таке село я знаю, бо я там виросла. Як живуть в селі зараз я теж добре знаю, бо там буваю. І навіть якщо не буваю, то знаю, бо родичі там живуть. Все більше від самої людини залежить, бо і міські мами, які часу для дитини не мають, хоч і корови не мають. Не про те я писала, дивіться глибше. До речі, мої однокласники майже всі в сільський садок ходили, але нічого це не змінило для них - більшість живе в селі і пасе корови. Школа в селі мусить бути і школа впливає, але щоб сільський садок щось давав хороше дітям? Я вас прошу... То міф.

Не хочу я дописувати в цю тему, хоч є мені що сказати. Я зайшла на форум дати кілька лінків в тему про школу, там і про садки є трохи цікавого. Просто інформація для роздумів.

Orman
10.11.2010, 22:26
Отже, ви вважаєте, що садочки - то зло, і тільки?

вже писала (раніше) в цій темі, подивіться.

і ще вякнути забула (мені анафему скоро а форумі оголосять). Так от, я проти "раннього розвитку" я за вчасний розвиток, без лапок. В значенні на все свій час.
Я відмовилась в 12 років ходити в художню школу (в суботу мала ще 3 години іншого гуртка) на підставі "в мене нема дитинства". Мама обалділа, але з художки забрала.
Так от до чого я - в 2,3, 4 і т. п. роки дитина навіть не знає, що в неї є варіанти.

Ну і ще, якщо я зараз захочу малювати - то найму собі вчителя, тобто реалізовувати свої таланти людина може почати коли схоче. А 12 мені було один раз - і я повеселилась (резинки, пісочниця, класики, обливалки, лазіння по деревах ...) - юху!

Женічка
10.11.2010, 22:29
от читаю вас і подумки тішусь за свою дитину в який садочок вона ходить

Ksusha
10.11.2010, 22:31
А переважна більшість гуртків - для дітей шкільного віку.
Та ні, ну що ви.. ось коротенький список гуртків для дошкільнят:
Горішок
тел.233-84-50, вул.Театральна, 15
Ерудит, естетично-розвиваюча школа
тел.243-24-65, вул.Зелена, 95а
Калинка, група дошкільної підготовки
тел.292-78-55, вул.Кульпарківська, 99
Мудрагелики, студія загального розвитку дітей
тел.63-60-36, вул.Наукова, 17
Паросток, студія раннього естетичного виховання
тел.237-24-22, вул.Антоновича, 47
Перлинка, студія дошкільного розвитку з поглибленим вивченням анг.мови
тел.52-68-42, вул.Лемківська, 3
Равлик, студія раннього естетичного виховання
тел.76-97-82, вул.Вахнянина, 29
РозУмНичкА, навчальний комплекс для дітей та малюків
тел.242-08-81, вул.Дорошенка, 30/1
Світ пізнання, арт-студія
тел.270-60-63, вул.Шафарика, 13
Спірограф, студія естетичного виховання
тел.298-25-93, вул.Ліста, 2
Тайстра, школа естетичного виховання дошкільнят
тел.62-41-68, вул.Патона, 7

Ljolik
10.11.2010, 22:39
Та ні, ну що ви.. ось коротенький список гуртків для дошкільнят:

Я писала про переважну більшість знову не уважно читаєте. Та й зрештою, те що ви навели - це не гуртки, а навчальні комплекси, школи раннього розвитику. Гурток- це як правило заняття тільки з одного предмету, такі собі клуби за інтересами. В дописі який вас так обурив йдеться про 600 гуртків (а не про коротенькі списки). Про гуртки (http://gazeta.ua/index.php?id=307891) до речі.

dieSonne
11.11.2010, 08:43
І коли нам щось імпонує одне, мета в нас одна, то в наших дітей може бут протилежна думка, але ми повинні дати їм шанс з чогось вибирати, тобто дати хоча б спробувати- і спорт, і ліпити, і колектив
от я рада за вас, і за те, що ви маєте мету. І за вашу дитину, яка має маму що їй усе дасть спробувати. Але часто навіть та посередня мама може дати своїй дитині достатньо необхідного для доброго життя, головне мати мету :)
а всі ми в масі посередні
шкода, я не кажу що всі мають бути геніями, але не маємо права втрачати свою індивідуальність. А про ті села які ви пишете, так, часи минули, зараз село не те, а що зробило село таким? а хіба не та спроба гребсти усіх під одну гребінку?

Ksusha
11.11.2010, 09:28
В дописі який вас так обурив йдеться про 600 гуртків
Ні, ні допис мене не обурив (взагалі про обурення не йшло мови) Просто людина цікавиться гуртками, дошкільним розвитком для своєї дитини і вто й же час каже що "найкращий розвиток" - це: весь день діти на природі, бігають на свободі, бавляться між собою як хочуть і як вміють (всі діти і сільські, і міські бавляться в рольові ігри). Для розвитку дитини в дошкільному віці більше нічого не треба тільки рух і свобода, і ще кілька дітей до компанії.
Ліплять сніжки зі снігу - це вже творчість. Будують хатки, варять "суп" з листя - це теж творчість. Бігають по калюжах, малюють паличками по болоті - і тут розвиток і творчість. Причому творчість справжня, нешаблонна.Я згідна - дитина повинна і це пізнати, але це добре влітку. А що робити діткам коли на дворі холодно. коли дощить, а мама , як завжди коло худоби порається?
Я не буду говорити загальними фразами, просто наведу приклад. В тому селі, де я росла (20 км від Львова) є одна сімя – мама, тато, баба, дідо, 2-є дітей і прабаба: їхній заробіток – це дохід від продажу с/г продукції. Цілими днями вони на полях, а як не на полях - то на базарі. Так ось, ті діти цілими днями доглядає 82-річна прабаба. Діти позасмаркувані, повимазувані. Сташа літає по дорозі, або сидить в піску а меншу 2 річну баба привязала в візку і товче тим візком цілий день. Сімя досить заможна і живе в достатку, а от вихованням діток уваги не приділяє. Інша сімя - чоловік покинув жінку з 2-ма дітьми. Жінка вже вся почорніла від тої роботи на городі, а ще й їздить по змінах до Львова на роботу. Старша дитина вчиться в школі - розумна гарна дівчинка. А менша - цілий день з бабою і дідом, хворим на туберкульоз. Баба так само займається господаркою. (я вже колись писала, що возять молочні продукти продавати до Львова) Думаю садок в тому селі був би дуже доречним. А є й інші сімї - більш свідоміші, де дитині приділяється значна увага. Але чомусь їх не так багато..
Тут дівчата писали про те, що будують хати в селі і села не бояться. Так, але
це добре якщо село типу Солонка Муроване. Колись я була в селі Ба**увате - діти пальцями тикали на машину, таке враження було, що вони її ніколи не бачили вживу. Невже для тих діток садочок з вихователькою, яка вчить їх малювати коло - сонце, вчить співати пісеньку, віршика про маму, новорічний ранок з примітивними, але костюмами, невже це було б для них погано? Чи їхня доля тільки корови пасти і суп в калюжі варити
Я розумію і поважаю тих мамів, які воліють, аби їхня дитина не ходила в садок - це чудово, що в них є фізична можливість достатньо часу приділяти своїй дитині, що в них є фінансова можливість для того, аби їхні дітки відвідували різні гуртки і отримували всебічний розвиток. А що робити іншим батькам?
Просто не треба казати, що такі садки треба закрити – кожному своє. Вам не підходить, а тисячі інших в чергу записуються., стараються влаштувати туди свою дитину.
Ще додам. Старша моя дівчинка вчиться в другому класі - дітки є різні і садочкові і домашні - різниці як такої нема. Ні домашні не є геніями, ні садочкові не мають обмеженого мислення і навязаних думок, стандартів і ярликів. Всі дітки гарні і розумні, просто одному навчання дається легше, іншому не дуже.

Ljolik
11.11.2010, 09:41
Просто не треба казати, що такі садки треба закрити
А хто і де в цій темі таке стверджував ;) ?

Ksusha
11.11.2010, 09:55
Гуртки, окремі заняття (танці, малювання, музика, якісь технічні напрямки) - так, а садочок такий як він є в селі треба просто закрити.
Це мене трошки зачепило.моя думка - не треба закриват таких садків.

Suzi
11.11.2010, 10:36
Блін, мушу вклинитись, ненавиджу теми про те як добре в селі, про так звану сільську інтелігенцію, якої практично не залишилось, а часи Франка давно відійшли в минуле. Знаю що таке село, і ті мами ще більше там завантажені роботою, реально фізичною, діти як полова, але не в позитивному значені, бо ті ж тати вічно п'яні, і з того всього "позитивного" прикладу розвиваються і в результаті в старшому віці ведуть розгульний спосіб життя з раннього віку, важко працюють, підривають здоров'я, і що найприкріше, взагалі нічкої мети в тому житті не мають, хіба виїхати на заробітки.
Оль, та ж не в тому справа. Чи село, чи місто - це лише один з чинників , які впливають на розвиток. Але ніхто не каже, що дитина в селі однозначно є щасливіша за дитину в місті. Але при адекватних батьках, при бажанні - на природі набагато простіше. Не потрібно штучно створювати умови до навчання (я не про читання-писання-рахування, я про пізнання світу), йти чи їхати в якийсь парк, щоб подихати свіжим повітрям, посидіти на траві, позбирати листочки-патички.

діти пальцями тикали на машину, таке враження було, що вони її ніколи не бачили вживу.
А навіть якщо і не бачили, то що? Вони менш щасливі, ніж ті, що кожен день дихати вихлопними газами?
добре якщо село типу Солонка Муроване
Ви знаєте, чим дальше, тим більше мені такі села не подобаються. Самі величезні будинки, один до одного у вікна заглядають, ні дерев, ні зелені. Я би хотіла мати більше простору навколо себе.Лишилось дочекатись, коли мій чоловік дозріє до змін :)

Іруня
11.11.2010, 10:45
Тут дівчата писали про те, що будують хати в селі і села не бояться.
Так, як ми, наприклад :). Це мій чоловік закоханий в село... Понасаджував собі з 50 деревцят і доглядає за ними, цілу осінь газони косить?

Usmishka
11.11.2010, 10:50
Оль, та ж не в тому справа. Чи село, чи місто - це лише один з чинників , які впливають на розвиток. Але ніхто не каже, що дитина в селі однозначно є щасливіша за дитину в місті. Але при адекватних батьках, при бажанні - на природі набагато простіше. Не потрібно штучно створювати умови до навчання (я не про читання-писання-рахування, я про пізнання світу), йти чи їхати в якийсь парк, щоб подихати свіжим повітрям, посидіти на траві, позбирати листочки-патички.
Та власне що розумію, зачепило про село, як єдиний варіант, я от навпаки відтягую переїзд на село, поки діти маленькі, бо мені там буде важко, може хтось не поділяє моїх думок, але мені зручніше поки в місті, хоч переваг там на селі купа своїх. Не люблю голосних "гасел" і категоричності. )

Іруня
11.11.2010, 10:56
А хто і де в цій темі таке стверджував ?

Ось тут стверджували :).
а садочок такий як він є в селі треба просто закрити.

robik
11.11.2010, 11:37
Якась куча-мала вийшла. Яке відношення має село до бажання мами дати своїй дитині найкраще? Я, наприклад, живу за містом, але кожний день ми їдемо до Львова, бо 1-діти в школу, 2- я до праці. І так 8 років, тільки тоді 1- був садок. Так моє село не можна зрівняти з тим, яке за 20-30км, але і там не кінець світу! Моя мама живе коло Миколаєва (нашого) і там в селі є тоже гарний великий садок. Але відношення інше. Не можу сказати, що часто там буваю, але коли їду від мами, то просто в шоці. Через село проходить залізниця, по обидві сторони лісок, знаєте де діти бавляться? - на межі колії і того ліска! не 1-2 дитини, а їх там багато (8-10) і віку вони від 3 до 10 приблизно. Перший раз як побачила - то аж мову відняло! Одне з тих менших - сусідське, беру за руку йдемо до мами його. На подвір"ї, на лавці спить навальоний "тато", в літній кухні мама - мого віку жінка, питаю "чого не пильнуєш малого?", відповідь "а шо му ся стане?" Та як станеться то буде пізно!!! Чого не водиш в садок, якщо пильнувати не хочеш/можеш? О, то тре зрання його будити, а там тре платити, а шо взути-вбрати! Ну думаю, без коментарів. Але я приїхала на 3 дні, то трохи з ними побавлюся. Позбирала і своїх і сусідських, хто хотів, дала папір, фарби, гуаші і ....усьо конєц!!!! старші малюють-балдіють а той малий олівця невміє в руках тримати. Дитині 4,5років, а він немає вдома жодного олівця? Мамашу прибити мало. От вам і відношення. Хтось має можливість виховувати дитину вдома і працює над розвитком, ВИХОВУЄ!!!, хтось має бажання віддати дитину в садок, і теж працює над розвитком дитини. Кожна позиція має право на існування. Набагато гірше, коли бере верх НЕХОЧУ, отут проблема. А ви всі молодці - дбаєте про дітей, хтось сам, хтось з садком. Кожному своє. Сьогодні ми вибираємо для дітей, завтра діти зроблять свій вибір самі, головне, щоб не корили нас за вибір.