КПК

Показати повну версію : З особистих рецептів

Сторінки : [1] 2 3 4 5 6

Оля
23.11.2006, 21:41
Дорогі форумляночки!

Ми всі чудові господині і дуже гарно вміємо готувати. Неодноразово наші смаколики є шедеврами виконанням яких варто поділитись не лишень з домашніми а й з рештою світу. Для цього і є наша пізнавально-повчальна тема З особистих рецептів.:girl_dance:

В цій теми прошу ділитись як своїми так і чужими цікавими переписами. Дописи на кшталт - мені дуже сподобався цей перепис, або я нічого не зрозуміла, будуть видалятись. Такі речі запитуємо у відповідній темі тут (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=47781).

Питання, пропозиції, прохання, зауваження, виправлення граматичних помилок - звертаємось до модераторів.

Наперед дуже всім дякую за розуміння!:girl_dance::girl_in_love:

Смачного!

Оля
23.11.2006, 21:51
Салат "Грибна фантазія".

Швидко, смачно і поживно! ;)

Складники:
баночка печериць порізаних пластинками
баночка горошку зеленого( але бажано закордонного, бо український затвердий)
одна цибулина
дві-три більші морквини
майонез
сіль, перець

Гриби і горошок відкинути на друшляк, щоб стекли.
Моркву почистити, потерти на буряковій тертці, спасерувати на олії. Цибулю покришити як на зажарку і теж спасерувати. Остудити моркву і цибулю. Тоді все разом змішати, додати майонезу до смаку і посолити, поперчити. Такий салат всім сподобається. :) Смачного!

Оля
23.11.2006, 23:09
Пляцки.

Пляцки всі знають, як смажити ;), але якщо ви натрете пару картоплин ( 6-8 великих) , а ще з пів кг ковбаски "Докторської" (на грубій тертці) , додасьте зо два яйця, поріжете (не потрете) з пів цибулини, додасьте трохи муки (з пів горнятка) , посолите, поперчите і будете випікати на розігрітій пательні , а тоді їсти зі сметаною холодною, то згадаєте мене добрим словом.... ;) Бо смачні! :)

Оля
23.11.2006, 23:10
Вийшло дублювання поста...Соррі.

Viktoria Jichova
23.11.2006, 23:50
Куряче м'ясо на карі з ананасом, мандаринками та рисом.:)

Що треба: ( на 4 порції)
500-600 гр курячого м'яса, вершкової сметани 400 гр (може бути і обзжирена, головне, щоб не кисла), 200 гр ананасу (краще з консерви), мандаринки 3-4 шт (знов ж таки краще з консерви), 1 невелика цибулина, 1 яєчко, олія, сіль.
спеції: карі (жовте) 3-4 столових ложок, спеції для грилю (трішки) або ж краще суміш орієнтальних спецій (має продаватися в одному пакетику).

Спосіб приготування:

маринад:
М'ясо покраємо на шматки завбільшки 3*4 см, до миски з м'ясом покапаємо трохи олії, насипемо спеції, дамо туди сире яєчко та все перемішаємо. Залишимо це замариноване м'ясо на декілька годин (якщо звечора, то краще на цілу ніч).

Через декілька годин виймаємо це м'ясо та підсмажуємо на сильно нагрітій сковороді (сковородку краще велику та з глибоким дном, щоб все помістилося) до тих пір, поки не побачимо, що м'ясо "втягнулося", заодно до м'яса додаємо на дрібно покраяну цибулину. Все постійно перемішуємо. Потім знижуємо температуру вогню та, доливши трішки води (сса 100 гр), м'ясо тушкуємо приблизно 15-20 хв. Тим часом приготуємо собі ананас та мандаринки. Ананас покраємо на дрібні шматочки, мандаринки розділимо на дольки. До м'яса доливаємо сметану, знов тушкуємо на серeдньому вогні. Коштуємо, чи не треба додати ще трішки спецій - можна ще додати карі для смаку та кольору. Через 5-10 хв додаємо анананас та мандаринки. Все це часто перемішуємо та знов на помалому вогні тушкуємо приблизно 15 хв. Трохи посолимо та знов перемішаємо. А тим часом варимо рис окремо. Рис має бути розсипчастий (я вживаю той рис, що є для варіння в пакетиках: так мені краще зберігти його розсипчасту форму).:)
Ось, коли вже все є готове, насипаємо на тарілку рис, а зверху, чи збоку кладемо мясо і щедро поливаємо "підливкою". Смачного!:)

Декому цей смак здасться незвиклим, бо є солодкуватим (від фруктів).;)

Мих
24.11.2006, 12:10
Напій з сливок.

берете сливок (відро-два), висипаєте у виварку, додаєте з півведра теплої води, три пачки дріжджів, 8 кг цукру і закриваєте покришкою.

все це можна помістити під бамбетиль на 3 - 4 тижні. Температура кімнатна. Через 4 тижні витягаєте все це й кладете на плиту, а покришку гарненько герметизуєте, лише у покришці робите відвід з трубки, яка прямо з баняка йде у ванєнку (ночви) з холодною як лід водою. У ванєнці також робите отвір і пропихаєте цю трубку на ззовні внизу цієї ванєнки. Нижче цієї трубки ставите трилітровий слоїк з лійкою зверху, куди буде капати готовий продукт. У лійку для чистоти напхайте вати. Газова плита на мінімумі, щоб то, шо в баняці ледь кипіло.

За три чотири години отримаєте чудовий сливовий напій, який не лише може спрагу втамувати, а й полікувати.

Мих
25.11.2006, 14:57
Шо цікаво, на будь-якому форумі дам напій з сливок і після того всім як мову відняло - ніхто більше ніяких рецептів не дає. Чи то переварюють мій рецепт, чи то після такого рецепту просто всі інші рецепти віддихають.
Хіба нє?

Liliyah Romanova
26.11.2006, 04:33
Точно, миху, як і на першій гілці про Рено! ;) (Насправді, все набагато простіше: 1. Ліда поїхала в Україну, 2. народ стільки на попередньому понаписував, що зараз кожного штупорить, бо того попереднього написаного шкода.)

Ок, то я додам тепер теж перепис. Тільки я його з пам"яті писатиму, тому в мене дуже правильно, як Віка писала, не вийде. :)

Баклажани від Вікторії Їхової.
Що потрібно:
Баклажани
Помідори
Насічена петрушка
Сухарі панірувальні
Часник
Оливкова олія (можна соняшникову або кукурудзяну)
Сіль
Перець

Що з тим робити:
Нарізаємо баклажани, солимо і залищаємо трохи постояти (15-20 хв.).
Після того баклажани миємо і залишаємо трохи просушитися.
Тоді баклажани обсмажуємо до ледь золотистої шкірочки і викладаємо в один шар на пательню (або, хто як називає, бляшку чи просто форму для випікання) солимо і перчимо до смаку (я ще додаю часом мускатного горіха), посипаємо часником (головне не шкодувати часника, чим його більше, тим смачніші будуть баклажани). Далі викладаємо помідори, їх також трохи солимо і перчимо. Засипаємо усе сухарями та петрушкою. Можна ще полити поверха ложкою-двома олії, але під час смаження баклажани стільки її вбирають, що я вже потім не додаю.
Ставимо бляшку в піч (духовку) на 20-25 хв.

Я переважно повторюю процедуру, тобто ще раз кладу баклажани, а тоді ще помідори, а поверха тру трохи жовтого твердого сиру, тоді все виглядає як пиріг.

Страва пасує і до буднього столу і до святкового, і навіть до пісного! :)

Про кількість складників я не писала, оскільки там все залежить від розміру складників. Наприклад Вікторія писала 3 чи 5 баклажанів, а в мене виходить один. І, як то не дивно, вистачає мені його на два шари ще й лишається зо 2 кільця. Отакі тут баклажани-велетні. :D

Viktoria Jichova
26.11.2006, 15:12
Дякую, Лілю, за Ваш перепис. Мені дуже приємно, що Вам так смакують ці баклажани.:) :)

Liliyah Romanova
26.11.2006, 17:56
Вікторіє, і не лише мені. :) Усім моїм друзям та сусідам також. Одного дня зробила баклажани для гостей, то наступного довелося робити для сусідів. Бо вони запах зачцли і дуже розпитували, що то так пахне. :D:D:D

Viktoria Jichova
26.11.2006, 18:06
Вікторіє, і не лише мені. :) Усім моїм друзям та сусідам також. Одного дня зробила баклажани для гостей, то наступного довелося робити для сусідів. Бо вони запах зачцли і дуже розпитували, що то так пахне. :D:D:D

Мені тим більше приємно це чути. Дякую.:) :) :)

Нуся
04.12.2006, 13:41
Із задоволенням з'їла би гювеч, авле не впевнена, чи точно знаю всі його складники, бо доводилося куштувати цю страву багато років тому. Натомість пропоную зробити мальовничий канапковий тортик. З круглого білого хліба вирізаються кружки завтовшки 1,5 см (вийде 3, не більше). М'яке масло розтирається міксером з кількома (до смаку) ложечками томатної пасти або кетчупу, додається 2 перепущені через часникодавку зубці часника. Тою масою змащується паляницю і розрізається її на 8 частин трикутничками, ну як торт без серединки. А далі тремо на грубій терці на окремі тарілочки варену ковбасу, білок, жовток. З самого краю викладаємо по всьому діаметру паляниці віночок кучерявої петрушки, потім варену ковбасу, потім білок, потім на кожну скибку впоздовж кладемо пів кружальця помідора і насамкінець серединку насипаємо жовтком. Виглядає файно, їсться зі смаком. Інший варіант - масло звичайне як основа, білок, цитрина, біля цитрини шпротка і жовта серединка, або навпаки жовте по краю, а біле всередині.

Michel
09.12.2006, 00:04
Навчіть український борщ готовити, а то я забув. :(

Мих
09.12.2006, 01:25
Вареники порскані.

А ось як готують вареники на стрийщині.

Класично варять вареники (кожна жінка знає, не буду повторювати).
Кладуть у миску, кидають масла. Потім ґазда бере в рот сметани і ротом бризгає на пироги. Не їв, але кажуть ну дуже смачно.
Так що якщо Вас запитають на стрийщині: чи вареники фрицкати, памятайте: порскати й фрицкати - це все одно. А додаткова послуга ще нікому не зашкодила.

Смачного! Нє?:p

netta
10.12.2006, 01:29

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to: navigation, search
Борщ український з пампушками

[ред.] Склад
400 г яловичини, 400 г капусти, 300 г картоплі, 200 г буряків, 1-2 морквини, 1 корінь петрушки, 1 цибулина, 20 г шпику, 1-2 столові ложки томат- пюре, 2 столові ложки вершкового масла, 1/2 столові ложки 9% оцту, по 1 чайній ложці борошна та цукру, часник, перець, лавровий лист, сіль

[ред.] Приготування
Варять м'ясо-кістковий бульйон. Буряки нарізують соломкою, солять, збризкують оцтом, кладуть у каструлю, додають жир, зібраний з бульйону, томат-пюре, цукор i тушкують до напівготовності. Рiпчасту цибулю, моркву, петрушку нарізають соломкою й пасерують. У готовий бульон кладуть нарізану картоплю, доводять до кипіння, додають нарізану соломкою капусту, варять 10-15 хвилин, додають тушкований буряк, пасероване коріння й цибулю, нарізані свіжі помідори, перець, лавровий лист, пасероване на маслі й розведене бульйоном борошно. Дають 5 хвилин прокипіти, заправляють часником, товченим із зеленню петрушки та шпиком, доводять до кипіння i дають настоятися 15-20 хвилин. Подаючи на стіл, в тарілку з борщем кладуть порцію вареного м'яса, сметану, зелень. Окремо подають пампушки з часником.

Смачного чи.. bon appetit ;)

Мих
11.12.2006, 13:22
Мої фрицкані вареники все одно ліпчіші, нє?

Невстранец
11.12.2006, 17:41
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Борщ український з пампушками

Склад
400 г яловичини, 400 г капусти, 300 г картоплі, 200 г буряків, 1-2 морквини, 1 корінь петрушки, 1 цибулина, 20 г шпику, 1-2 столові ложки томат- пюре, 2 столові ложки вершкового масла, 1/2 столові ложки 9% оцту, по 1 чайній ложці борошна та цукру, часник, перець, лавровий лист, сіль

Приготування
додають ... нарізані свіжі помідори...

Сколько помидоров, не подскажете?

Jump to: navigation, search :)

Мих
12.12.2006, 00:16
Невстранцю, помідори до борщу не додають, попробуйте фрицкані вареники.

Невстранец
12.12.2006, 14:06
Невстранцю, помідори до борщу не додають,

А Википедия додаёт сколько-то. Сколько вешать в граммах?
Скiльки, Netto? ;) :D

попробуйте фрицкані вареники

Помню, как-то перед армией собрались мы молодёжью на даче у одного барыг... э-э-э, профессорской дочки новый год встречать, бутылку шампанского одну только привезли, под куранты стало быть она вся и ушла за раз, а потом водочка. Угу. Ну, а первая иногда бывает идёт плохо, а все ж до дна требуют... Вот та профессорская дочка и сделала нам фрицкані закуски (все!) на столе. А что делать? Пришлось вспомнить об антисептических свойствах водки, да ещё помогло конечно, что девка симпатичная была. Была бы крокодилица - кончилось бы хуже наверняка :)

netta
12.12.2006, 22:42
А Википедия додаёт сколько-то. Сколько вешать в граммах?
Скiльки, Netto? ;) :D

Якби чоловіки ще й готували з такою ж уважністю, з якою вони рецепти читають... :p

Точна вага невідома, спробуйте справді фріцкані вареники ;)

Ума
13.12.2006, 12:50
Потім ґазда бере в рот сметани і ротом бризгає на пироги. Не їв, але кажуть ну дуже смачно.
Так що якщо Вас запитають на стрийщині: чи вареники фрицкати, памятайте: порскати й фрицкати - це все одно. А додаткова послуга ще нікому не зашкодила.

Смачного! Нє?:p

В дитинстві на Волині в якомусь забитому селі потрапили на ночівлю в одну сім"ю (пізно добиралися, на трасі поломалася машина). І господиня пригощає нас борщем і питає чи зазубрити борщ. Тато погодився :p А вона взяла зубець часнику мілко зубами подробила і виплюнула до тарілки :D Потім тато довго оправдовувався, що саме часник він не їсть, не то зрозумів... думав, що зазубрюють сметаною, цибулею, перцем і т.п.... поміняли тарілку і тато сам собі зазубрив борщ ... цибулею...:)

Невстранец
13.12.2006, 13:03
Якби чоловіки ще й готували з такою ж уважністю, з якою вони рецепти читають... :p
Точна вага невідома, спробуйте справді фріцкані вареники ;)

У Вас прекрасный тонкий юмор, то, что называют "английский", поздравляю! :)

Мих
13.12.2006, 13:39
В дитинстві на Волині в якомусь забитому селі потрапили на ночівлю в одну сім"ю (пізно добиралися, на трасі поломалася машина). І господиня пригощає нас борщем і питає чи зазубрити борщ. Тато погодився :p А вона взяла зубець часнику мілко зубами подробила і виплюнула до тарілки :D Потім тато довго оправдовувався, що саме часник він не їсть, не то зрозумів... думав, що зазубрюють сметаною, цибулею, перцем і т.п.... поміняли тарілку і тато сам собі зазубрив борщ ... цибулею...:)

Зазубрений борщ з фрицканими варениками. :D

Полковник
14.12.2006, 23:30
Такс, ребятки, спасайте семью!!!!
С дуру один раз показал жене кулинарную ветку, но КАКОЙ ИЗ ВЕРСИЙ "ЛФ" не помню..... :(:(:(
Короче - Новый год на носу - с меня ТРЕБУЮТ открыть страничку, где был пирог со шпротами и салат красивый (там фотки были).

Чьи ЭТО рецепты????? (может Лиды????)
Где они были???
Можно ли восстановить???
Или может кто переписывал - остались пометки???

Выручайте, чесслово, до НГ не доживу :(:(:(

Невстранец
15.12.2006, 13:44
Да они как дочитали до Выручайте, чесслово, до НГ не доживу :(:(:(, сразу кабеля повытыкали, мол, компьютер вреден, глазам надо хотя бы пару - тройку неделек отдохнуть... :D

А вот отведите супругу на сайтик: http://www.good-cook.ru/tort/tort_223.shtml - и живите счастливо! :)

mavka
16.12.2006, 20:27
привіт. виглядає той пиріжок апетитно, але от ті шпротики в ньому... вони ж, крім аромату, з хвостиками і плавниками.... котрі я от відриваю ... замінила б на якусь іншу рибу. і вклала б де-не-де тоне-ее-ее-нькі кавальчики лимона. :)
а , крім того, що означає "злити готовий рис" ? ;)
коли вода вже кипить одну хвилинку, я виключаю газ. і він, як і гречка, у мене настоюється. часом можна довести до кипіння ще раз. Хм. Завжди усе розсипчасте. (рис, правда, я беру певного сорту, тепер от - басматі)

Невстранец
18.12.2006, 14:43
привіт. виглядає той пиріжок апетитно, але от ті шпротики в ньому... вони ж, крім аромату, з хвостиками і плавниками.... котрі я от відриваю ... замінила б на якусь іншу рибу. і вклала б де-не-де тоне-ее-ее-нькі кавальчики лимона. :)
а , крім того, що означає "злити готовий рис" ? ;)
коли вода вже кипить одну хвилинку, я виключаю газ. і він, як і гречка, у мене настоюється. часом можна довести до кипіння ще раз. Хм. Завжди усе розсипчасте. (рис, правда, я беру певного сорту, тепер от - басматі)

Скорее всего авторша рецепта свои способы обретала в те годы, когда рис был либо сорта "есть", либо сорта "закончился". Забыла она в таком случае ещё стадию "перебрать", на предмет камней, песка и каких-то шматков от веников.

Вообще, Полковник просил шпротный пирог. :) Вы предлагаете ему "Пирог со шпротами", рецепт которого должен начинаться так: "Для Пирога Со Шпротами" берём 500 гр. филе норвежского лосося ... :) :)

В процессе "ломания" шпрот нетрудно хвостики поотрывать ;)

Оля
19.12.2006, 08:35

Мішель, нотуйте! :)

Відварюєте м"ясний бульйон. Правда зі свинини борщ найсмачніший...;) Як вже можна починати кидати овочі, перше кришете дрібненько пів цибулини. Вона розвариться і тільки дасть смак, а самої її не побачите. Тоді ріжете дрібненько одну велику моркву. Тоді вбираєте і ріжете теж дрібно 5-6 середніх картоплин. Кидаєте і після картоплі солите борщ. Все робите за порядком. Я ніколи не навбирую нічого наперед, бо воно так собі по черзі все вариться. Вбираєте два невеликі , або один величенький буряк червоний, трете на грубій тертці і починаєте його підтушувати на олії на пательні. За той час шинкуєте кавалок капустини(залежить, який баняк ви готуєте) і кидаєте до киплячого баняка. Тоді до буряка на пательні додаєте томатний соус. Як маленька баночка, то я даю цілу. Як велика, то пів. Можна замість томатного соусу давати кетчуп, або свіжі терті помідори. Як то вже починає кипіти і трохи пересмажиться, я даю склянку сметани до пательні і помішую, щоб все разом закипіло. Тоді вливаю це в бяняк, даю ще ложку "Вегети", чи якої іншої приправи, ложку цукру, пів пучка петрушки і стільки ж кропу свіжих порізаних. Воно ще все разом закипає, хвилину покипить і відставляю, накриваючи, щоб само доходило. Можна ще з картоплею кидати намочену наперед квасолю. Можна давати намочені гриби. Хто що любить. Але такий борщ смачніший, ніж зі звареного наперед буряка. І колір не виварюється. Зготуєте, поділіться враженнями...;)

Chortenia
21.12.2006, 14:48
Те, що збираюся зробити сьогодня ввечері: запечена телятина.
Беремо великий шматок телятини, миємо, робимо маленькі дірочки ножем в хаотичному порядку :-), в ті дірочки вкладаємо шматочки сала, можна часнику і взагалі, усе, що захочете. Потім робимо таку сумш: товчений часник, сіль, перець іусілякі спеції, які хочете (я даю спеції "До сала"). Отією сумішшю натираємо нашу телятинку, загортаємо у плівочку і кладемо в холодильник принаймні на добу.
Через добу витягаємо, загортаємо у фольгу і кладемо в духовку, і запікаємо (приблизно 40 хв-годину - по запаху відчуєте)
Витягаємо, даємо охолонути, інасолоджуємось смачнюньким мняском.

SilkID
22.12.2006, 15:14
Шановне товариство! Допоможіть плз знайти рецептік "Суші". Дуууже треба. Буду вдячний...

Тілько не дуже складний і наворочений.

Невстранец
22.12.2006, 16:50
Шановне товариство! Допоможіть плз знайти рецептік "Суші". Дуууже треба. Буду вдячний...

Тілько не дуже складний і наворочений.

Первый в голову пришедший: Варите рис, стараетесь, чтобы получился рассыпчатым (всё равно не выйдет ;)) лепите из него котлетку, переворачиваете на бок, накрываете сверху ломтиком слабослёной сёмги (другую "котлетку" - палтусом копчёным, третью - белорыбицей, четвёртую - форелью, пятую - развёрнутой в "листик" и фигурно вырезанной крабовой палочкой, шестую - осетриной х/к) и так пока деньги не кончатся... Всё раскладываете на плоские тарелочки, каждому палочки... Соусы можно поставить в бутылочках и не открывать. (Какой дурак будет осетрину портить всякими васаби? ;))

Ну ведь "суши", не? :) Серьёзно!
-------------------------------
Кто скажет "не" - тому рецепт сашими с рыбой Фугу приватом :)

SilkID
22.12.2006, 17:52
... и так пока деньги не кончатся... Всё раскладываете на плоские тарелочки, каждому палочки...Ну ведь "суши", не? :) Серьёзно!

А че, прикольно. надыть попробовать извратиться на Новый год.

Полковник
22.12.2006, 22:49
А вот отведите супругу на сайтик: http://www.good-cook.ru/tort/tort_223.shtml - и живите счастливо! :)

А второй, второй какой был? С зеленью сверху (вроде, петрушка, или кинза??????)

Хоть кто-то вспомнит??????:cool:

Mariya
22.12.2006, 23:08
Полковнику, покажіть своїй жінці цей сайт
http://www.good-cook.ru/salat/salat_vse.shtml,

нехай в ньому полазить, знайде БАГАТО цікавого і про той злощасний салатик забуде.

Полковник
22.12.2006, 23:15
Полковнику, покажіть своїй жінці цей сайт
http://www.good-cook.ru/salat/salat_vse.shtml,

нехай в ньому полазить, знайде БАГАТО цікавого і про той злощасний салатик забуде.

Мария, спасибо, НО (Але) НАДО именно ТОТ!!!:cool:

Оля
22.12.2006, 23:15
А второй, второй какой был? С зеленью сверху (вроде, петрушка, или кинза??????)

Хоть кто-то вспомнит??????:cool:

Я знаю де воно є, але не скажу, хай вас жінка подзьобає трохи за те, що ви з мене нині цілий час дражнитеся! :rolleyes:

Mariya
22.12.2006, 23:20
Я знаю де воно є, але не скажу, хай вас жінка подзьобає трохи за те, що ви з мене нині цілий час дражнитеся! :rolleyes:

:D :D :D :D :D

Мих
25.12.2006, 22:10

:D :D :D :D Ну дуууууже файно!:D

SilkID
04.01.2007, 13:16
Вікторіє, готували курку по вашому рецепту. Дуууже смачно!!! Сподобалось всім.))) Дякую.

Фрезія
12.01.2007, 14:59
Салатик "До оковитої"
(рецепт дружини одного горілчаного магната :) )

Яйця варені,
Сир твердий (голандський),
Ананас консервований,
Яблуко,
Майонез.

Яйця ріжуться кубиками, сир і чищене від шкірки яблуко труться на звичайній грубій тертушці, ананаси - тоненькими смужками-брусочками. Додається майонез, перемішується.
Дуже ніжний і вишуканий смак. Не знаю, правда, як там під оковиту, але і без неї смакує відмінно. :)

mavka
20.01.2007, 03:47
щось у мене катастрофічний брак червоних кровяних тілець в організмі... :confused: чи заліза ? :rolleyes: не інакше, як десь поблизу вампіри завелися....:eek:
бо як ще пояснити гостре бажання щоп"ятниці от уже втретє робити улюблений салатик з тертих бурячків, чорносливу, горіхів, смаженої цибульки та майонезу ?! :)
______
смайлики - найкраща зброя проти лісових страховиськ ! ;)

Полковник
20.01.2007, 09:30
щось у мене катастрофічний брак червоних кровяних тілець в організмі... :confused: чи заліза ? :rolleyes: не інакше, як десь поблизу вампіри завелися....:eek:
бо як ще пояснити гостре бажання щоп"ятниці от уже втретє робити улюблений салатик з тертих бурячків, чорносливу, горіхів, смаженої цибульки та майонезу ?! :)
______
смайлики - найкраща зброя проти лісових страховиськ ! ;)
А сверху ломтик лимончика положите - и красиво и вкусно!
А с горохом будьте поосторожнее!!!!:D

Читатель_Обкома
20.01.2007, 13:48
бо як ще пояснити гостре бажання щоп"ятниці от уже втретє
Я конечно догадываюсь в чем тут дело...:rolleyes:
Но Вы лучше у Умы спросите...может и у ней такие же ощущения были...через три недели...:rolleyes:

mavka
24.01.2007, 19:05
ні, сіє невиносимо! ;)

чекаєш рецепт салатику, що піднімає сили, чи дух ;) (з афродізіаками, приміром, - знаємо, що є на форумі народ, кому це треба щодня ;) в силу життєвих переконань) , а дістаєш натяки на прекрасний Умин стан. Ох... ;)
(пригадую, в тому стані у мене була така кондиція, що лікар казав, що моя вагітність загрожувала мому життю, ці запахи всюди, ця їжа противна...багато-багато місяців в лежачому стані в приймати лиш пів-горнятка манної каші на день і все...:( )

Невстранец
24.01.2007, 19:16
ні, сіє невиносимо! ;)

чекаєш рецепт салатику, що піднімає сили, чи дух ;) (з афродізіаками, приміром, - знаємо, що є на форумі народ, кому це треба щодня ;) в силу життєвих переконань) , а дістаєш натяки на прекрасний Умин стан. Ох... ;)
(пригадую, в тому стані у мене була така кондиція, що лікар казав, що моя вагітність загрожувала мому життю, ці запахи всюди, ця їжа противна...багато-багато місяців в лежачому стані в приймати лиш пів-горнятка манної каші на день і все...:( )

Вот видите, сразу и есть расхотелось... :)

Салат, который поднимает силы и дух - какой угодно, только со свежими огурцами, которые режешь самостоятельно. Можно сам салат и не есть, главное - огурцы резать... :) :)

Mariya
11.02.2007, 18:42
Зробила позавчора такий салатик. Береться пучок редиски, пів-головки середньої цвітної капусти і 2-3 суцвіття капусти броколі. Це все дрібненько ріжеться (капусту ошпарити окропом, але не варити), дорізається цибулька, багато зелені, солиться, перчиться і заправляється майонезом. Салат робиться довго (бо все треба дрібно різати), але воно того варте.

Оля
24.02.2007, 09:39
Фруктове тістечко

http://img81.imageshack.us/img81/6228/1229et8.jpg (http://imageshack.us)

Склад: На 12 персон. 600 г борошна, 250 г вершкового масла, 3-4 сирих жовтки, 0,5 склянки сметани, цедра одного лимона, 0,5 чайн. ложки соди. Для начинки - фрукти з компоту чи варення. Для білкової піни: 3-4 сирих білки, 200 г цукрової пудри, ванілін.

Приготування: Вершкове масло перемішайте з борошном, додайте соду, ретельно розітріть з цукром і цедрою одного лимона жовтки, сметану. Замісіть тісто. Якщо воно вийде занадто густим, влийте в нього 2-3 ст. ложки холодної води і покладіть на кілька годин у холодильник. Потім злегка вимісіть, розкачайте тоненько, наколіть виделкою в декількох місцях і за допомогою звичайної склянки чи чашки виріжте кружечки. Добре розігрійте духовку (приблизно до температури 240 градусів). Лист змастіть жиром , чи використовуйте спеціальний папір для випікання. Викладіть на лист кружечки і випікайте до напівготовності. Збийте міксером яєчні білки, цукрову пудру і ванілін у круту піну. Викладіть її за допомогою кондитерського шприца по краях кружків і знову поставте їх у духовку. Доведіть до готовності, поки тісто не зарум'яниться і не пропечеться. Перед подачею на стіл викладіть в центр тістечка фрукти з компоту чи будь-яке варення, що є в дома.

Час приготування: 1 год.

mavka
03.03.2007, 01:23
Олю, а чи не настав час перед Святом усіх жінок усіх народів подати чоловікам, котрі збираються накрити для коханих вишуканий стіл кілька особливих Ваших рецептів. Хай би потренувалися у приготуванні, поки є ще кілька днів.
Але, чур!, ніяких котлет, борщів, чи помпезних новорічних фаршированих птахів. ;) Це щось невимушене має бути, як саме свято!
:) якісь жаб"ячі лапки в домашньому майонезному соусі... Чи делікатна спаржа, але така, як Цезар любив коханих вгощати... вертикально відварена (не дай Боже переварена), тоді опущена у воду з льодом для збереження чудного кольору, смаку та аромату і подана з масличком... можна легенько підсмажена і посипана сухариками. Або з Голандським соусом. Це легко робити. Три жовтки розігрівають на паровій бані помішуючи. Тонкою цівочкою підливають до них приблизно 150 г розтопленного вершкового масла . Додають чайну ложку лимонного соку, сіль і, помішуючи, зсувають з вогню...

якесь біле вино на стіл ... яке ?

Оля
03.03.2007, 01:31
Мавко, із задоволенням, але мені нині настрій попсував один форумлянин - не хочеться нічого й писати. :(
Хоча це на інших мужчин не розповсюджується...;)

mavka
04.03.2007, 10:09
Олю. Чи не шкода Вам буде, як отих от нас бідних царівен-жабок Іванки-царевичі будуть бульбою смаженою пригощати...? ;) адже нам тільки скажи загадково: " Сьогодні на вечерю террін із Фуа Гра з салатиком "мікс"..." І очка наші захоплено відкриються, захват з них виливатися буде правдоподібний.. "Свято прийшло!"... :)

І навіть найзатятіша членкиня-феміністка Партії зелених не буде сердоболіти за долю нещасних гусок. ;)

Zoryanazirka
04.03.2007, 15:26
Олю. Чи не шкода Вам буде, як отих от нас бідних царівен-жабок Іванки-царевичі будуть бульбою смаженою пригощати...? ;) адже нам тільки скажи загадково: " Сьогодні на вечерю террін із Фуа Гра з салатиком "мікс"..." І очка наші захоплено відкриються, захват з них виливатися буде правдоподібний.. "Свято прийшло!"... :)

І навіть найзатятіша членкиня-феміністка Партії зелених не буде сердоболіти за долю нещасних гусок. ;)

Я страшенно люблю фуа-гра, ми навіть вдома готуємо! Тільки я лююлю з овочами.

Ольга
05.03.2007, 00:28
Перечитала гілку, і щось мені від вигляду того пирога зі шпротами аж зле стало. Думаю у львівському форумі більше б львівської їжі пропагувати :)
а то ще скоро і борщ з кільки почнемо варити під впливом форуму :D

А стосовно рецептів до празднічка березневого, то скидайте пліз, я своєму коханому мужу роздрукую, як посібник - якраз на 3 дні вихідних буде чим займатися йому :D

Ольга
05.03.2007, 00:29

а де купуєте? свіжу? морожену?

Оля
06.03.2007, 01:32
Олю. Чи не шкода Вам буде, як отих от нас бідних царівен-жабок Іванки-царевичі будуть бульбою смаженою пригощати...? адже нам тільки скажи загадково: " Сьогодні на вечерю террін із Фуа Гра з салатиком "мікс"..." І очка наші захоплено відкриються, захват з них виливатися буде правдоподібний.. "Свято прийшло!"...

Мавко я зрозуміла що Вам хотілося чогось іншого, ніж смаженої бульби. :) Ось маєте: ;)

Roasted Red Snapper with Cherry Tomato Salsa.

INGREDIENTS:

2 tablespoons olive oil
2 tablespoons chopped fresh basil
1 tablespoon fresh lime juice
1 cup small cherry tomatoes, halved
1/3 cup chopped red onion
1 teaspoon minced jalapeno chili with seeds
1 teaspoon honey
4 (4 ounce) fillets red snapper fillets

1.Preheat oven to 400 degrees F. Whisk oil, 1 tablespoon basil and lime juice in medium bowl to blend. Transfer 1 1/2 tablespoons dressing to small bowl and reserve for fish. Mix remaining 1 tablespoon basil, tomatoes, onion, jalapeno and honey into dressing in medium bowl. Season salsa with salt and pepper.

2.Lightly brush small baking sheet with oil. Sprinkle both sides of fish with salt and pepper. Arrange fish on prepared sheet; brush with reserved 1 1/2 tablespoons dressing. Roast fish until just opaque in center, about 10 minutes. Transfer fish to 2 plates. Spoon salsa alongside and serve.
Yield: 2 servings

http://img46.imageshack.us/img46/7020/134739yrfeaturenq2.jpg (http://imageshack.us)

Ivan
06.03.2007, 03:44
Ой, Олю, оце якийсь час не був на форумі, а як тебе щойно побачив, то одразу задав, що давно вже борщу не варив. Завтра ж наварю знову! :D :D :D

Оля
06.03.2007, 04:01
Ой, Олю, оце якийсь час не був на форумі, а як тебе щойно побачив, то одразу згадав, що давно вже борщу не варив. Завтра ж наварю знову! :D :D :D

Червоного, чи знову якась бабка бродяча нагородила тебе щавлем консервованим? ;)

Ivan
06.03.2007, 04:02
Червоного. Але без сметани на сковорідку. Одначе буряк соломкою я остаточно розучився різати - якось вже автоматично через терку на атоми його розпилюю :)

Оля
06.03.2007, 04:05
Червоного. Але без сметани на сковорідку. Одначе буряк соломкою я остаточно розучився різати - якось вже автоматично через терку на атоми його розпилюю :)

Але ж буряк сирим треш, а тоді спасеровуєш на пательні? Чи перше його проварюєш? ;)

Ivan
06.03.2007, 04:11
Сирим. Мені ліньки ше одну проміжну операцію робити.

Мих
06.03.2007, 16:34
Послухайте, краще взагалі той буряк їсти сирим, потертим на терці. Кажуть, що проти кровяного тиску ніц ліпчішого нема. Тре спробувати, нє?

Ivan
06.03.2007, 21:06
Миху, одразу видно, шо тиск не твоя проблема. Людина, яка має цю халепу, пробує все підряд і не кожен засіб кожному помагає. Часом, нічого не помагає взагалі... :cool:

mavka
07.03.2007, 09:38
http://www.cuisine31.ru/_show_/files/74/big.jpg

Знову про борщ і сирі буряки......
от такого хочеться.....

Мих
07.03.2007, 11:53
А шо то таке? На пляцки з тертої бульби не похоже.

Ольга
07.03.2007, 14:52
Поділіться улюбленими стравами з білих грибів!
Маю їх досить і думаю, що б таке на пятницю приготувати :confused:

Оля
07.03.2007, 20:51

Гляньте ось тут:

http://www.ukrop.com/ua/kitchen/recipe/cold/01/?

Може що знайдете собі.

mavka
08.03.2007, 07:03
А шо то таке? На пляцки з тертої бульби не похоже.

То був овочевий конфіт в стилі півдня Франції. :)А це теж смачненьке мням-мням. "Тушкований фенхель з цибульковим чатні"... В таких стравах головне - велика гарна тарілка. і кольорові хляпки різних соусів. графічно щоб було.

http://www.cuisine31.ru/_show_/files/69/big.jpg

Оля
08.03.2007, 09:28
То був овочевий конфіт в стилі півдня Франції. А це теж смачненьке мням-мням. "Тушкований фенхель з цибульковим чатні"... В таких стравах головне - велика гарна тарілка. і кольорові хляпки різних соусів. графічно щоб було.

Вибачайте, Мавко, але воно не додає мені апетиту, а тільки відбиває...Видно, ніц я сі не розумію в тій французскій кухні...:rolleyes:

mavka
08.03.2007, 19:12
Раз в рік на День весни, хай уже так це свято назвемо, хочеться не бульби з капустою.... ;) Про мене, то я взагалі їм мало. Хоча білі гриби з капустою - маєте рецепт ? Лишилася ціла торбинка сушених ще з Різдва....

Doc.
08.03.2007, 20:54
;) :) :rolleyes: :cool: :D

Zoryanazirka
09.03.2007, 19:48

Морожена в Арсені. Більше ніде не бачила. Готую в соусі з ягодами (теж заморожені там купую) і коньком. Смакота:)

Zoryanazirka
09.03.2007, 19:50

Я роблю звичайнісігбкі крученики і юшку. Причому одночасно, бо юшку готую на відварі грибів до кручеників:)

Mariya
09.03.2007, 21:13

Дівчата, мене "тєрзают смутниє сомнєнья". Я якось була впевнена, що фуа-гра - це паштет з гусячих печінок і тд, а ви тут його з овочами готуєте ще й замороженим купуєте. Ану просвітіть мене, блска.

Koza-Dereza
09.03.2007, 22:18
У нас в мiстi заборонили фуа-гра як продукт знущання над тваринами. Любителi цього делiкатесу дуже протестували, власники французьких ресторанiв бунтували, але всетаки заборона є в силi. Як на мене, фуа-гра дуже жирне блюдо, менi щось не дуже. Тут його просто так не купиш i всюди не знайдеш, тiльки в ресторанах iто деяких, а тим бiльше тепер.

Ольга
09.03.2007, 22:58
Морожена в Арсені. Більше ніде не бачила.

де ж тоді купує ресторан Вероніка? :) вони запевняли нас, що дуже дуже свіженька, щойно бігала :))

Zoryanazirka
12.03.2007, 16:58
де ж тоді купує ресторан Вероніка? :) вони запевняли нас, що дуже дуже свіженька, щойно бігала :))

Теж в Аосені певно:)

Zoryanazirka
12.03.2007, 17:00
Дівчата, мене "тєрзают смутниє сомнєнья". Я якось була впевнена, що фуа-гра - це паштет з гусячих печінок і тд, а ви тут його з овочами готуєте ще й замороженим купуєте. Ану просвітіть мене, блска.

Фуа-Гра - гусяча печінка, тільки гуску відгодовують насильно - впихають в неї їжу, від чого печінка стає велика і жирна. Готують в основному з ягодами - червоними порічками, виноградом, малиною, смакота страшна

Zoryanazirka
12.03.2007, 17:04
Я готую так - нарізаю по 1,5 см плястерками, обсмажую з кожної сторони на сильному вогні по 60 секунд ( якщо плястерки по 1 см то 40-45), додаю окремо приготовані ягоди. Ягоди беру заморожені - порічки, малину, трускавки ( я люблю щоб багато було)заливаю коньяком ( прибдизно 50 гр, якщо більше то буде гірчити). З ягодами воно смажиться ще хвилину і смакота готова.

Mariya
12.03.2007, 17:50
Всьо, слина клаву залила. :)

Ольга
15.03.2007, 14:43
Смачного!!!

вчора купила в магазині горішки, в складі було написано "віск, парафін, і тд".
Що це таке? Приправа?

duncan
16.03.2007, 17:59
сам придумав: смажені булочки...
булочки "по три копійки" розрізати, але не до кінця...
вийняти м’яку частину...
підсмажити на маленькій кількості жиру цибулю, додати кавалками звичайної докторської ковбаси...
висипати туди м’яку частину, швидко перемішати і нафарширувати булочки...
покласти їх до пательні, де смажили "серединку" на п’ять хвилин...

страва готується 15 хвилин, не більше...
пс. :) шоправда: калорійна...

Zoryanazirka
04.04.2007, 15:14
вийняти м’яку частину...
підсмажити на маленькій кількості жиру цибулю, додати кавалками звичайної докторської ковбаси...

пс. :) шоправда: калорійна...

Для нас вони завжди залишаться булочками "по 3 копійки" :)

Тетянка
04.04.2007, 16:26
вийняти м’яку частину...

пс. шоправда: калорійна...

duncan
11.04.2007, 01:59
А я похожі їла в дитинстві! дуже таке любила, поки не почала задумуватись про свою фігуру...Прийшлос ьзгодом відмовитись ;)
Але фарш був трохи інакший.....

так ви їли фаршировані "гарячі бутерброди"...
а це рецепт "швидких" смажених булочок...
"гарячі бутерброди" треба запікати в духовці, а моя страва — до 15 хв, і на пательні... :)

Тетянка
11.04.2007, 10:17
"гарячі бутерброди" треба запікати в духовці, а моя страва — до 15 хв, і на пательні...
аааа, ясно...
Я ще дужу люблю хліб з яйцем і тертим твердим сиром змішати і на 5 хв на вогонь - виглядає не дуже, зате смачно! А ще трошки якоїсь зелені....Це була моя улюблена студентська страва, коли приходиш голодний як вовк, а нема нічого їсти....

duncan
13.04.2007, 17:53
аааа, ясно...
Я ще дужу люблю хліб з яйцем і тертим твердим сиром змішати і на 5 хв на вогонь - виглядає не дуже, зате смачно! А ще трошки якоїсь зелені....Це була моя улюблена студентська страва, коли приходиш голодний як вовк, а нема нічого їсти....

у всіх студентів улюблена страва пов’язана з яйцями.... :D

Дімон
16.04.2007, 13:51
А я вчора вареники ліпив з картоплею, сиром та шкварками, а інші з вишнями!! смакота :) :) :) :)))) може не в тему, але хотів похвалитися :)))

Тетянка
16.04.2007, 13:58
А я вчора вареники ліпив з картоплею, сиром та шкварками, а інші з вишнями!! смакота ))) може не в тему, але хотів похвалитися ))
Ого! Та Ви молодець! Вишні морожені брали чи консервовані?

Странник
16.04.2007, 14:01

Вот и здесь есть кое что:
http://www.kuking.net/search.htm?key=%E3%F0%E8%E1%FB

Невстранец
16.04.2007, 14:41
Здравствуйте, Странник!

Карпа готовить ещё не разучились? :) Напомните при случае! Оченно вкусно было читать... ;)

Дімон
16.04.2007, 15:00
Ого! Та Ви молодець! Вишні морожені брали чи консервовані?Дякую :)
Консервовані
як на мене троха засолодкі вийшли, але так як я солодкого не їм , то байдуже - головне що дружина за 2 щоки уминала

Странник
16.04.2007, 15:50
Здравствуйте, Странник!

Карпа готовить ещё не разучились? :) Напомните при случае! Оченно вкусно было читать... ;)

Здравствуйте, здравствуйте!

А лучше новый рецепт, собственного изготовления, экспромт, так сказать.

Рыба берется любая, я готовил из карпа, сазана, сома и семги. Нарезаем крупными кусками (уже потрашенную соответственно), обмазываем майонезом, солим, перчим (много специй не надо) и выкладываем в лоток для запекания в духовке.
С верху засыпаем овощной смесью из грибов, паприки, морковки, капусты броколи, картофиля и, если кто любит, лука (да всё что угодно), предварительно все тоже посолить и по перчить по вкусу.
Насыпаем равномено майонеза, закрываем фальгой и в духовку.
Температура - 220гр., время, если с вентилятором, около часа, если без - полтора, следить по готовности картофеля.
Можно ещё в конце сверху посыпать твердым сыром (мне нравится Российский), и добро пожаловать к столу, так сказать! И не забудьте 3-5 стопочек пропустить, за здоровье повора!

Ума
16.04.2007, 18:04
А я вчора вареники ліпив з картоплею, сиром та шкварками, а інші з вишнями!! смакота :) :) :) :)))) може не в тему, але хотів похвалитися :)))

то на гілку з подвигами треба писати :D

Дімон
16.04.2007, 18:54
то на гілку з подвигами треба писати
А то чого??? :)

Невстранец
16.04.2007, 19:14

ПОДВИГ кожен день!
http://forum.lvivport.com/showthread.php?t=22664

Дімон
16.04.2007, 19:31
ПОДВИГ кожен день!
Дякую :) я туди не доходив ніколи :)

zet
16.04.2007, 19:45
Можно ещё в конце сверху посыпать твердым сыром (мне нравится Российский), и добро пожаловать к столу, так сказать!
Я поняла что меня смутило в этом рецепте. А рыба не развалится? Потому что, мы точно такой готовили со свининой, только отбивали ее предварительно, а так то же самое...

Странник
16.04.2007, 21:36
Нет, получается очень сочно! Попробуйте, потом расскажите.

Ума
16.04.2007, 22:13

якби я такі пироги наліпила, то про це б уже в новинах говорили :D

подвиг, як не як ;)

Дімон
17.04.2007, 14:54
якби я такі пироги наліпила, то про це б уже в новинах говорили

подвиг, як не як Дякую дякую :))) просто люблю я побавитися на кухні :)

Оля
25.04.2007, 23:19
Недавно готувала на вечерю. Може ще й кому сподобається. :)

Картопля, запечена з грибами.

Навбирану картоплю порізати негрубою соломкою. Посипати вегетою(замість солі), перемішати.Викласти в керамічну, чи скляну глибоку форму. Порізати дрібно цибулю, притрусити. Натерти морквину сиру і теж потрусити на картоплю. Більшу баночку консервованих порізаних печериць (або й можна свіжі порізати) стушкувати трохи на маслі з цибулькою.Вкінці тушкування дати до грибів вершків, або сметани. Все це рівномірно висипати теж на картоплю. Тоді по грибах потрусити ще одну дрібно порізану солодку червону перчину і один дрібно порізаний великий свіжий помідор. І залити все пересмаженими присмаченими вершками. Але так, щоб заливки було до половини, бо буде "збігати". :) Поставити в попередньорозігріту духовку і нехай запікається 40-50 хвилин від часу закипання. Смачного!

Zoryanazirka
26.04.2007, 00:38
Дякую :)
Консервовані
як на мене троха засолодкі вийшли, але так як я солодкого не їм , то байдуже - головне що дружина за 2 щоки уминала

А я ліплю з морожених, головне ліпити поки вони ше заморожені. тоді виходять не солодкі а кисленькі.

duncan
26.04.2007, 03:50
на природі...
почищена картопля розрізається, туди шматочок сала (краще шпондеру), зубок часнику і загорнути усе це добро в золотко (як воно називається; забув) і у вогонь....
кращого і дешевшого під горілку на природі нічого не придумаєш... :)

Ольга
26.04.2007, 18:22
Побачила допис Олі про картоплю порізати негрубою соломкою. то кілька днів тому зробила свято для чоловіка - народну мадярську страву "рокот крупмлі" зробила :)
Сподіваюся, що назву правильно написала.

Цибулька і домашня ковбаска смажиться на маленькому вогні з додаванням солодкої паприки (тої що на всіх мадярських базарах багато є). Відварюється заздалегідь картопля і яйця.

Все кладеться у форму до запікання:

Картопля варена і порізана кружальцями - 1 поверх
Кружальцями нарізані яйця - 2 поверх
Цибуля з ковбаскою - 3 поверх
Можна повторити :) А потім полити сметаною чи майонезом. Не забути посолити добре!

Не знаю, чому цю страву вважають народною - це ж одна з варіацій на тему печеної бульби... ;)

Ольга
26.04.2007, 18:24
Ну і ще про свято...
зробила наступне свято для чоловіка :)

Відварені білі гриби кинути на мясорубку, додати часнику, майонезу і солі-перцю. Такого типу паштет вийде грибний :)
Цю страву традиційно робить свекруха на Свят вечір!

Liliyah Romanova
26.04.2007, 19:20
золотко (як воно називається; забув)
Не так романтично. :) Алюмінієва фольга. ;)

Liliyah Romanova
26.04.2007, 19:21
рокот крупмлі
Мабуть, рокот крумплі. ;)

Liliyah Romanova
26.04.2007, 19:23
Відварені білі гриби кинути на мясорубку, додати часнику, майонезу і солі-перцю. Такого типу паштет вийде грибний
ХОЧУ ДОДОМУ В СВОЮ КУХНЮ!!!! :(
Тут у мене стільки всього бракує, а купувати сенсу нема. Я вже й так чоловіка мордую, що мені звідси купу речей треба з собою забрати, а то все докупи скласти, то важке буде як хороба.
Я вдома стільки всілякого виробляла, а тут... лінива стала страшне. Без кухні. :(

Ольга
26.04.2007, 21:53
крумплі.
угу :) букви переплутала :)

Ascorbinka
27.04.2007, 00:33
картопля розрізається, туди шматочок сала (краще шпондеру), зубок часнику і загорнути
я настільки люблю таке поєднання, що не тільки на природі, а й вдома до пляшечки пивка таке готую.... В нас і Владік, як справжній українець, не нехтує картопелькою з салом.... уминає за 2 щоки:)

duncan
27.04.2007, 00:40
я настільки люблю таке поєднання, що не тільки на природі, а й вдома до пляшечки пивка таке готую.... В нас і Владік, як справжній українець, не нехтує картопелькою з салом.... уминає за 2 щоки:)
а цибулі зеленої?... ;)
ви так дивно написали "і владік"...

Ascorbinka
27.04.2007, 10:38
ви так дивно написали "і владік"...
бо йому ще 2 років нема і він не любить картоплю і м"ясо :D , я стараюсь йому чим кориснішу їжу давати, тому часто готую окремо (хитрую, щоб з"їв хоч кусочок м"яска)... а тут сало, картопля, і огірок кислий - наминає за 2 щоки.....:p
Пупере, а ваше малятко не перебирає в їжі?

Ascorbinka
27.04.2007, 10:44
http://gotovim-doma.ru/view.php?r=289
http://gotovim-doma.ru/view.php?r=298
пригледіла отих 2 блюда ... попробую на вихідних щось схімічити... Але ж апетитно виглядають....

Liliyah Romanova
03.05.2007, 16:46
Олю, напишіть для мене будь ласка перепис тутешнього картопляного салату. Дякую. :)

Тетянка
04.05.2007, 11:09
А мій улюблений салат - "Шуба".
Інгредієнти:
1 буряк середнього розміру,
1 цибулина середнього розміру,
1 ст. л оцту,
щіпка солі,
2 картоплини середнього розміру,
2 моркви середнього розміру,
150 г філе оселедця,
3 яйця,
200 г майонезу,
декілька листочків петрушки
Приготування:
Зварити буряк, приблизно дві години.
Поки буряк вариться, цибулю нарізати дрібною соломкою, посипати сіллю, полити оцтом, та добре перемішати. Відставити в сторону.
Картоплю та моркву варити приблизно годину. Коли овочі будуть відварені, дати їм повністю вистигнути!
Філе оселедця порізати дрібними кубиками.
Зварити "в круту" яйця. Дати охолонути. Відкласти один жовток, він знадобиться в самому кінці. А решту яєць, картоплю, моркву та буряк потерти на грубій тертці в окремі посудини.
Взяти глибоку салатницю. Змазати дно майонезом. І слоями викласти по половині картоплі, цибулі, оселедцю, яйця, моркви, буряка, кожен шар змащуючи майонезом. Потім іншу половину продуктів викласти в такій же черговості. Зверху притрусити жовтком потертим на дрібній тертці. Прикрасити листочками петрушки.
Поставити в холодильник, мінімум на 12 годин. Він тоді смачніший буде :)

Liliyah Romanova
04.05.2007, 17:21
Ой, і справді треба зробити. Я тут така лінива зробилася до готування. Треба додому. На гарній кухні жити хочеться. :)

Нуся
07.05.2007, 18:04
Я люблю готувати рис по-цісарськи. Варимо 1-1,5 склянки рису (я беру той в пакетах, він не такий клейкий, або використовую пароварку). Поки він вариться, краємо на кружальця сардельки (штук шість); на кружальця, а потім на кубики банани (два); також на півкружальця краємо два помідори. Коли шкода дорогих поки що помідорів, можна замінити їх помідоровим соусом або кетчупом. Сардельки і банани треба трохи підсмажити на пательні, і помідори також бажано трохи підтушкувати, щоб м'якші стали, але окремо від бананів і сардельок, бо вийде галамудзя. Коли вже готовий рис і всі інші складники, беремо вогнестійкий посуд або просто звичайний банячок, вкладаємо туди шар рису, шар сардельок з бананами і зверху помідори. Знов шар рису, шар сардельок з бананами і помідорами. Кожний шар посипаємо приправами (червоний перець, сухий базилік, орегано). Зверху натираємо будь-який твердий сир і ставимо в розігріту до 200 градусів духовку. Коли сир розплавиться, страва готова - нема сенсу її тривало запікати, бо продукти не є сирі. Іноді я обходжуся без запікання, а просто перемішую складники, додаю приправи і все готово. Тоді такий рис набираю спеціальною ложкою з великим заглибленням (такі продають до морозива), а окремо ставлю на столі якийсь готовий соус "Вереса". Навіть мої діти ту страву їдять з охотою. Головне вгадати з добрими сардельками.

Ольга
07.05.2007, 22:09
А який смак дає банан? Чути солодкавий присмак?

Нуся
08.05.2007, 10:50
А який смак дає банан? Чути солодкавий присмак?
Солодкавого присмаку не відчула, напевно, його перебивають інші складники.
Може, хтось порадить рецепт чогось на солодке, але щоб не пекти, бо не буду мати часу, а треба чимось частувати домашніх на День матері в неділю. Я таку колись робила "солодку ковбасу" з печива, масла, какао, родзинок (пропорції подивлюся вдома і тоді напишу тут рецепт), але вже не хочу повторюватися.

Salata
08.05.2007, 11:03
Солодкавого присмаку не відчула, напевно, його перебивають інші складники.
Може, хтось порадить рецепт чогось на солодке, але щоб не пекти, бо не буду мати часу, а треба чимось частувати домашніх на День матері в неділю. Я таку колись робила "солодку ковбасу" з печива, масла, какао, родзинок (пропорції подивлюся вдома і тоді напишу тут рецепт), але вже не хочу повторюватися.

Можно взять кило "Топленного молока" - печенья и четыре-пять пакетиков заварного крема, плитку шоколада на украшение.
Печенье выкладывается слоями, каждый слой перемазывается заварным кремом (погуще), сверху можно натереть шоколад. Часа четыре постоит и можно есть

Можно испечь (15 мин) кекс (3 яйца, стакан сахара, 3 стакана муки, стакан сметаны яйца взбить с сахаром, туда же сахар, соль, соду гашеную, сметану, ст. ложку какао тесто вылить на смазанную маслом сковородку и в горячую духовку) готовый корж разделить на два, верхний порезать кубиками и в миске перемешать с заварным кремом (можно крем - сметана с сахаром) Выложить эту смесь на нижний корж, сверху можно полить растопленным шоколадом.

Тетянка
08.05.2007, 19:04
Голубці з картоплею

Склад: 5 картоплин, 2 цибулини, 50 г молока, 1 невеликий качан капусти, 100 г сиру, 1/2 склянки сметани, 1 ч. ложка борошна, перець, сіль.
Приготування: З відварної картоплі і молока приготувати пюре, додати до нього нарізану і обсмажену цибулю. Качан відварити у підсоленій воді, розібрати на листя, зрізати з них товсту частину, покласти картопляний фарш, надавши форму голубців. Покладені у форму голубці залити соусом з сметани, борошна, солоної води і запікати в духовці протягом 10-15 хв., посипавши тертим сиром.

Deus igrok
08.05.2007, 20:57
Можно испечь (15 мин) кекс (3 яйца, стакан сахара, 3 стакана муки, стакан сметаны яйца взбить с сахаром, туда же сахар, соль, соду гашеную, сметану, ст. ложку какао тесто вылить на смазанную маслом сковородку и в горячую духовку) готовый корж разделить на два, верхний порезать кубиками и в миске перемешать с заварным кремом (можно крем - сметана с сахаром) Выложить эту смесь на нижний корж, сверху можно полить растопленным шоколадом.

1. Зробив як у пості. Вийшла цементо-подібна маса=) Ні туди, ні сюди її мішати. Додав ще склянку сметани і яйце. Отримав пасто-подібну масу.
2. Вилив у форму.
3. Поклав у мікрохвильову. Поставив режим піч, 250 градусів. 15 хв. Отримав щось солоне і в'язке =( Притому цукру була склянка, а солі тільки ложка =(
4. Поклав знов у мікрохвильову. Режим: піч-СВЧ. 7 хв. Корж значно збільшився. Став крихким. Загалом вживати можна. Є фото. При нагоді заллю.и

Liliyah Romanova
08.05.2007, 21:26
Олю, ви де? Я Вас про перепис картопляного салату просила кілька постів раніше. ;)

Нуся
08.05.2007, 22:04
Salata, дякую за ідеї! Той перший рецепт спробую використати.

Salata
08.05.2007, 23:36
1. Зробив як у пості. Вийшла цементо-подібна маса=) Ні туди, ні сюди її мішати. Додав ще склянку сметани і яйце. Отримав пасто-подібну масу.
2. Вилив у форму.
3. Поклав у мікрохвильову. Поставив режим піч, 250 градусів. 15 хв. Отримав щось солоне і в'язке =( Притому цукру була склянка, а солі тільки ложка =(
4. Поклав знов у мікрохвильову. Режим: піч-СВЧ. 7 хв. Корж значно збільшився. Став крихким. Загалом вживати можна. Є фото. При нагоді заллю.и

А соды-соды сколько? :D

Тесто перед попаданием в печь должно быть густоты как на оладьи, открывать ничего нельзя, если не уверены, что готово. ОК, сахара можно побольше :)
Регулярно выпекаю вариации этого рецепта, сильно не расписывала, т.к. его многие хорошо знают :)
ЗЫ "Скока вешать в граммах?" :D Спасибо, улыбнуло.

Нуся, надеюсь, пригодится :) Вы уж, пожалуйста, посчитайте хорошенько сколько пакетиков нужно на литр заварного крема, а то из меня неважный документалист :)

Оля
09.05.2007, 02:33
Олю, ви де? Я Вас про перепис картопляного салату просила кілька постів раніше. ;)

Того, що тут продають? :confused: Та хіба я його коли робила?:eek: Я його не люблю...

Liliyah Romanova
09.05.2007, 02:37
Того, що тут продають? :confused: Та хіба я його коли робила?:eek: Я його не люблю...
Ну от. Чого лиш продають? Роблять.
Ех, так і знала. :( А я його дуже люблю...

Оля
09.05.2007, 02:40
Ну от. Чого лиш продають? Роблять.
Ех, так і знала. :( А я його дуже люблю...

Чекайте, для Вас особисто про нього розпитаю. ;) Я ще Тетянці маю рецепта пирогів написати також, але руки не доходять. :)

Liliyah Romanova
09.05.2007, 02:47
Чекайте, для Вас особисто про нього розпитаю.
Буду вдячна. Моя знайома, яка його робила, переїхала до Чікаґо. В неї він дуже смачний був.

Deus igrok
09.05.2007, 09:11
А соды-соды сколько?
як і солі , чайну ложку. Та нічо , отримав крихких солоний крекер =) До чаю з медом піде =)

Salata
09.05.2007, 19:40
як і солі , чайну ложку. Та нічо , отримав крихких солоний крекер =) До чаю з медом піде =)

С таким серьезным подходом дарю дедов рецепт творожного кекса (делается сложно, но результат того стоит):

Мука - 260гр., Масло слив - 150гр, Сахар - 260гр, Яиц - 3 шт., Сода - 4гр (!)

Масло и сахар взбить (масло д.б. мягким, но не жидким), добавить яйцо, соду, эссенцию. Творог (без воды! лучше - домашний) хорошо взбить с полученной массой. Добавить муку, вылить в форму, смазанную маслом и посыпанную сухарями. Ставить в холодную (!) духовку на 45-50 мин. при температуре 200-250.

И, раз уж книга с рецептами под рукой, - МАННИК:

1 стакан сметаны, 0,5 стакана сахара, 1 стакан манки, 3 яйца, щепотку соли, 1/3 ч.л. соды (погасить) - замесить, 10-15 мин дать постоять, вылить на теплую, смазанную жиром сковороду...

Капітан
22.05.2007, 12:23
Хто знає, як смачно приготувати мідії (заморожені)? :) Бажано власний досвід :)

Капітан
22.05.2007, 12:44
Власне, питання не стосується щодо моєго вміння користуватись гуглом/яндексом... Там я знайшов купу рецептів. Мені більш цікаво, чи хтось з форумчан має особистий досвід... Хочу приготувати мідії, але не знаю який рецепт кращий. Одного разу експромтом промив їх і обсмажив в піджарці зі сметани, цибулі і грибів... В принципі непогано вийшло, але хочеться чогось нового :)

Невстранец
22.05.2007, 13:21
Одного разу експромтом промив їх - экспромт удачный ;)

Какие мидии Вы хотели бы приготовить? В каком они у Вас виде в наличии (мясо/на створке/ракушки целые/живые/консервы/мороженые/мелкие/средние/Киви(новозеландские гигантские))?

Я обычно беру гигантские зелёные (продаются морожеными на створке ракушки) и запекаю их в духовке (оттаять в нагретой духовке 5 мин., вытащить, срезать со створки, посыпать специями, покрыть оливковым маслом, смесью сыра, чеснока, зелени, чего-нибудь по настроению, и засунуть обратно в духовку на 10-12 мин)

Капітан
22.05.2007, 13:30
Мидии средние, без ракушек, мороженные, в вакуумных упаковках по 400 гр :)

Невстранец
22.05.2007, 13:40
А такие имхо лучше сварить (со специями), рис рассыпчатый отдельно сварить (можно рис шафраном заправить для аромата и цвета "благородного"), потом пожарить в сковородочке на масле чеснок, болгарский перчик кубиками, корень сельдерея, добавить зелёного горошку консервированного, мидии, через пару минут рис, специи, ещё минут пять пожарить, помешивая - и типа паэльи (вкусно, нетрудно, экономично) готово.

Чем больше риса - тем экономичнее, чем больше мидий - тем вкуснее. А ещё вкуснее, если вместе с мидиями добавить чищеных креветок, мяса кальмара и т.д. :) :) А несколько королевских креветок замариновать и обжарить на гриле с головой (панцирь с ногами удалить) для украшения... А потом съесть их... без риса всякого... чего там, и так красиво... :)

Капітан
22.05.2007, 13:45
Спасибо, Невстранец :) Я планировал к картошке, но вариант с рисом мне понравился!

Salata
22.05.2007, 17:01
Спасибо, Невстранец :) Я планировал к картошке, но вариант с рисом мне понравился!

В краях, где их ловят (скорее собирают и не пытайте у меня их фамилию, маленькие, черноморские :)) славится плов из мидий или на берегу на костерок кладется железный лист, на него - мидии, романтично, но еду лучше с собой принести, маловато получается :)

Невстранец привел более благородный рецепт, но, все-таки, лучше рис, чем картошка.

Невстранец
22.05.2007, 17:15
В краях, где их ловят (скорее собирают и не пытайте у меня их фамилию, маленькие, черноморские :)) славится плов из мидий или на берегу на костерок кладется железный лист, на него - мидии, романтично, но еду лучше с собой принести, маловато получается :)

Невстранец привел более благородный рецепт, но, все-таки, лучше рис, чем картошка.

Интересно, почему "но", если мы одинаково считаем? :rolleyes:

А плов из мидий тоже делают, в инете рецептов море - по сути, как мясной, только вместо мяса мидии кладут. Но! По пловам себя мастером не считаю, т.к. рассыпчатый рис в отдельной (обычной) кастрюльке на плите удачно сварить в 10 раз легче, чем вместе с другими продуктами пропаривать/прожаривать в казанЕ на таганЕ, да на особом на огнЕ... :)

Капітан
22.05.2007, 17:19
Спасибо, Салата :) Дерьовня я одним словом в мидиях...:o

Salata
22.05.2007, 17:21
Интересно, почему "но", если мы одинаково считаем? :rolleyes:

Это я Капитану, его и цитировала :) спасибо за рецепт, плов из мидий сама не умею делать (это был аргумент в пользу риса :)), а ваш рецепт аппетитен :)

Ой, Капитан :) напомнили: я выросла на Азовском, отдыхала иногда на Черном... Как-то раз, прыгая с пирса (ш-ш-ш :)), заметила кучу какого-то мусора в водорослях, аккуратно сбросила ее в воду (еще порежусь), тут рядом выныривает девченка и давай меня нехорошими словами (она тут ныряет, мидий собирает, а я...)
Попробовала я их только через 2 года, тоже в п/л. Юноши в 6 утра ушли, наловили их ведро 7л., а вечером мы всем отрядом жарили их на листе и хлеб с маслом на прутиках :)

ЗЫ А я в грибах - как ... в апельсинах :)

Невстранец
22.05.2007, 17:28
Это я Капитану, его и цитировала :) спасибо за рецепт, плов из мидий сама не умею делать (это был аргумент в пользу риса :)), а ваш рецепт аппетитен :)

Спасибо! :) :) Тогда ... забыл добавить. Королевским креветкам при жарке на гриле надо не только голову оставлять, но и хвост (а то некрасиво будет). Вот. По идее, мидии тут не при чем... :eek:
:D :D

А я хочу из мидий хороший суп научиться варить. Для этого надо сделать несколько попыток, т.к. инетовские варианты мне что-то не нравятся на глаз. Думаю, это должно быть что-то похожее на рыбную солянку...

Капітан
22.05.2007, 17:28
А вообще, сейчас такой сезон пошел, что нечего в душных городских квартирах сидеть - на природе оно и вкуснее идет, да и готовить веселей :) Так что, впору рецепты по сезону постить :)

Salata
22.05.2007, 17:30
Спасибо! :) :) А я хочу из мидий хороший суп научиться варить.

Может, на курином бульоне? (Уху так иногда варят, а в мидиях, ИМХО, жирку для супа маловато :))

Невстранец
22.05.2007, 17:33
ЗЫ А я в грибах - как ... в апельсинах :)

Обращайтесь, ежели что. По симптомам нараз определим... ;)

В наше время можно для любых целей покупать шампиньоны (отличаются от картошки характерной надписью на этикетке), а для особого духа в некоторых блюдах - в той же грибной солянке, например, или в супе - добавлять перед концом приготовления буквально щепотку перемолотых сушеных белых, так упаковки "Таёжных" из супермаркета на полгода хватит, и разбираться нечего :)

Невстранец
22.05.2007, 17:40
Может, на курином бульоне? (Уху так иногда варят, а в мидиях, ИМХО, жирку для супа маловато :))

Может быть...

У меня крутится сочетание мидий, тайской рисовой лапши, оливок, почему-то зелёных помидоров... ломтик, оный же лимона, и что-то ещё ??? :rolleyes: Нет, остальное придётся эмпирически. Если понравится - никому не скажу :D Только на форуме :)

Капітан
22.05.2007, 17:41
Тоже часто шампиньоны из СМ беру... Или вешенки. Еще видел в продаже замороженные белые грибы - но не покупал еще...

Salata
22.05.2007, 17:59
Обращайтесь, ежели что. По симптомам нараз определим... ;)

В наше время можно для любых целей покупать шампиньоны (отличаются от картошки характерной надписью на этикетке)

Это - само собой, я про лесные... Тут есть белые, какие-то степные белые, лисички, мышата (родственники опят), грузди, рыжики, моховики...
Самые неподдельные - "оленьи рожки", они на кораллы похожи, у моря растут. Эти отважилась купить, а в лесу без свекра - сплошные апельсины :)
Белые мороженые и у нас есть, карпатские, цена кусается...

Невстранец
22.05.2007, 18:08
А сушеных нет? :)

Salata
22.05.2007, 19:53
А сушеных нет? :)

Есть только в крупных супермаркетах.

Про "природные" рецепты:
Недавно вычитала, что мясо для шашлыка нужно перед приготовлением смазать смесью подсолнечного масла с уксусом и специями, думаю, должно хорошо отразиться на цвете и сочности готового блюда. В понедельник расскажу, как на самом деле :)

Salata
23.05.2007, 13:37
Невстранец, нельзя ли еще уточнить насчет "зеленых помидоров"? Это еще что за новое слово в кулинарии :)

Невстранец
23.05.2007, 13:54
Невстранец, нельзя ли еще уточнить насчет "зеленых помидоров"? Это еще что за новое слово в кулинарии :)

Солёные.

Апамидоррцвы. http://dp.abhazia.com/sol3.html :)

Salata
23.05.2007, 14:03
А, тогда понятно. Думаю, либо я от науки отстала, либо люди мутировали без меня (просто зеленые ж - ядовитые) :)
Кстати, те, которые солят, правильно называются "молочной спелости" - дарю :)

Невстранец
23.05.2007, 14:09
А, тогда понятно. Думаю, либо я от науки отстала, либо люди мутировали без меня (просто зеленые ж - ядовитые) :)
Кстати, те, которые солят, правильно называются "молочной спелости" - дарю :)

А я думал, это про девичью... а, не важно.

С Вашего позволения зелёные помидоры я буду и дальше называть зелёными помидорами :)

Salata
23.05.2007, 14:15
С Вашего позволения зелёные помидоры я буду и дальше называть зелёными помидорами :)

Да пожалуйста, я - не титульной нации, мне все равно как Вы распорядитесь подарком :)

Mariya
26.05.2007, 15:17
Оце похвалюсь як я філе лосося готую. Лосося я завжди печу, бо смажити таку рибу - це таки гріх. Так от, для лосося важливим є маринад. Рецепт маринаду в мене завжди змінюється, але основою є оливкова олія і лимонний сік (сіль, перець і насічена зелень петрушки так само). Одного разу я меду до маринаду додала, так само добре було. Далі я запихаю порізане на порції філе в маринад і лишаю його на ніч в холодильку. А далі - на бритванку, змащену олією, і в духовку.

Ascorbinka
27.06.2007, 14:16
Ділюсь рецептом овочевого омлету.

1 молоденький кабачок (розміром з долоню) і 1-2 молоденькі цибулини дрібненько порізати тоненькими півкільцями, посолити щоб пустили сік (хвилин на 10)
1 невеликий помідор порізати
зелень кропу, петрушки. За бажанням/наявністю можна додати болгарський перець, шинку і т.д.

Збити 2 яйця, 2 ст. л. муки, 0.5 ст. молока, сіль/перець. Додати овочі, перемішати. Вилити на сковорідку з добре гарячою олією. Готувати на маленькому вогні (щоб протушились овочі). Готовий омлет посипати тертим сиром.

В мене таке блюдо пішло на ура, бо всі люблять кабачки.

Liliyah Romanova
19.07.2007, 20:46
Сьогодні буду готувати на вечерю. :) Дуже люблю цей перепис. Я така щаслива, що знову маю кухню, що тепер щовечора щось чаклую. Треба припиняти. Що забагато то нездорово. Ще чоловік звикне. :D:D:D

Говядина в портере

50 г муки
1 ч. л. соли
молотый черный перец
1 /2 ч. л. натертого мускатного ореха
900 г говяжьей мякоти
3 ст. л. растительного масла
25 г сливочного масла
2 большие луковицы
2 зубка чеснока
1 ч. л. сахара
600 мл ирландского портера
сок и цедра 1 апельсина
3 лавровых листа

Разогрейте электродуховку до 180 градусов, газовую до 160 градусов.

06валяйте кубики мяса в смеси муки, соли, перца и мускатного ореха. В кастрюле нагрейте половину растительного и сливочного масла. Обжарьте половину мяса 2-3 минуты, затем выловите на тарелку.
Положите в кастрюлю оставшееся масло и поджарьте остаток говядины. Выложите на тарелку.

Положите в кастрюлю нарезанный лук и чеснок и протушите на слабом огне 5 минут, постоянно помешивая. Затем добавьте сахар и прожарьте еще 1 минуту на среднем огне, непрерывно помешивая, пока сахар не загустеет.

Снова выложите мясо в кастрюлю и полейте портером.

Добавьте апельсиновый сок с половиной цедры и 1 лавровый лист.

Доведите до кипения, накройте крышкой и готовьте 1,5-2 часа, периодически помешивая и вливая немного воды, если жидкость в кастрюле 6удет становиться слишком густой.

Когда мясо станет мягким и нежным, выньте лавровый лист и проверьте, достаточно ли специй. Посыпьте мясо оставшейся цедрой, украсьте лавровыми листочками и подавайте.

Salata
19.07.2007, 21:00
Пани Лиля, Вы себе не представляете как мне пригодится именно этот рецепт именно сегодня. Спасибо огромное!

dArt
19.07.2007, 21:05
И все таки я заявляю, что лучшие кулинары это МУЖЧИНЫ!!!

Назову 3 блюда, которые умею готовить.

1. Вареные яйца.

2. Жареная колбаса.

3. Хлеб с маслом.

Рецепты написать? :-) :-) :-)

Liliyah Romanova
19.07.2007, 21:05
Салато, дуже прошу!!! Мій чоловік перший раз був у захопленні. Нині ще й гостя покликав. :)

Можна і без пані. Я нині корону вдома лишила. ;) :D:D:D

Liliyah Romanova
19.07.2007, 21:07
Маєте цілковиту рацію. І що цікаво, це все обумовлено будовою мозку. Чоловік краще концентрується на одній справі, тому може довести її до досконалості. У тому моменті, коли він сконцентрований на цій справі, його краще не чіпати. :)

dArt
19.07.2007, 21:09
О, пришел на ум рецепт моего любимого салата:

1. Достать их холодильника:

селедку

сыр

яблоко

цебулю (не зеленую)

грецкий орех

майонез

2. Позвать Жену.

3. Включить компьютер и залезть на форум.

Через 20 минут салат готов, ну можно дать ему настоятся еще минут 20.

Liliyah Romanova
19.07.2007, 21:11
Е, таких кулінарів ми знаємо.
Але сподіваюся, що ви все-таки не є таким, за якого хочете видатися. ;)
То такий дивний тип чоловіків: автор однієї книги, співак однієї пісні, кулінар одного рецепту, а носиться з тим, ніби того тисяча...

Salata
19.07.2007, 21:13
Мне нравятся такие обращения (польский обычай?), и про корону присказка - тоже :)

К теме: Очень понравился рецепт рыбы в фольге: картофель отварной кружочками обжаривается, лук, болгарский перец (зеленый) и помидоры полукольцами - тоже, филе рыбы обжарить слегка. Все это в фольгу, рыба сверху покрывается майонезом и притрушивается тертым сыром. Ну и в духовку

dArt
19.07.2007, 21:15
Е, таких кулінарів ми знаємо.
То такий дивний тип чоловіків: автор однієї книги, співак однієї пісні, кулінар одного рецепту, а носиться з тим, ніби того тисяча...

Ну как же, госпожа Лилия, я уже 4 назвал. :-)
Могу еще поднатужиться... :download:

Melody
19.07.2007, 21:17

Згодна :) Але читала таку версію: чоловіки у приготуванні їжі завжди строго дотримуються рецепту (наприклад, мій чоловік, коли щось готує, то має спеціальну "мензурку" з поділками і всього відсипає рівно стільки, скільки треба :D) А от жінки на кухні полюбляють експериментувати.
Тому я б сказала: найкращі кухарі - чоловіки, а жінки - найкращі експериментатори.

Liliyah Romanova
19.07.2007, 21:25
А от жінки на кухні полюбляють експериментувати.
То точно про мене. Я можу за тим самим переписом кілька різних страв зробити. :D:D:D
А мою бабцю про перепис запитати, то в голові паморочиться: на око, щипту, пригоршню, кулак... :D:8: :download:

Melody
19.07.2007, 21:37
То точно про мене. Я можу за тим самим переписом кілька різних страв зробити. :D:D:D
А мою бабцю про перепис запитати, то в голові паморочиться: на око, щипту, пригоршню, кулак... :D:8: :download:

Знайома ситуація: навіть при великому бажанні два рази то саме не вийде. Думаю: а якщо спробувати так, а не так? А якщо якусь приправу не таку додати? І так можна експериментувати без кінця.

Моя бабця теж все "на око" міряє, а я саме в неї вчилася готувати. В дитинстві стільки продуктів перепсула, а бабця ні разу не насварила. :D

Liliyah Romanova
19.07.2007, 21:49
Моя бабця теж все "на око" міряє, а я саме в неї вчилася готувати. В дитинстві стільки продуктів перепсула, а бабця ні разу не насварила.
Так, ну раз у нас із тобою такі схожі та такі хороші бабусі, треба їх імена озвучити. ;) Мою Марією звати. :)

А про дитинство. Я завжди салат після бабці солила. Було весело. Особливо тому, хто то їв. І все звучало так: "бабусю, ти соливала? бо і я соливала." :D:D:D

Melody
19.07.2007, 21:51
Так, ну раз у нас із тобою такі схожі та такі хороші бабусі, треба їх імена озвучити. ;) Мою Марією звати. :)

А моя бабця Ганна :) На Тернопільщині живе.

Liliyah Romanova
19.07.2007, 22:00
На Тернопільщині живе.
І моя на Тернопільщині. Під Заліщиками. Над Дністром. :)

Отак, хочете, аби діти мали найкращу бабусю і світі - беріть собі жінку з Тернопільщини. ;)

Melody
19.07.2007, 22:04
І моя на Тернопільщині

Напевно, тому наші бабусі такі схожі :)

Liliyah Romanova
19.07.2007, 23:08
Ще один перепис, який дуже люблю.

Запеканка из картофеля

Время приготовления: 1час. - 1час. 30мин.

Ингредиенты: 40 г. сливочного масла
900 г. нарезанного тонкими кружочками картофеля
2 нарезанные кольцами луковицы
175 г измельченного на терке твердого сыра
соль и молотый черный перец
немного мускатного ореха
225 мл молока
225 мл жирных сливок

Очень вкусное блюдо для праздничного стола.

Смазать маслом большую неглубокую форму для запекания. Разогреть духовку. Выложить в форму слоями картофель, лук и 100г сыра. Каждый слой посыпать солью, перцем и мускатным орехом. Последним должен быть слой из картофеля. Смешать молоко со сливками, залить картофель и посыпать оставшимся сыром. Поставить блюдо в духовку и запекать не накрывая крышкой 1час-1час 15мин. Затем увеличить температуру в духовке до 180-200С и запекать еще 10-15мин, чтобы сырная корочка подрумянилась.

Суперова річ. Можна додати ще поміж то нарізану шматочками шиночку. Теж смачно буде. ;):)

Liliyah Romanova
26.07.2007, 05:12
Готувала вечерю, ото присіла відпочити і поділитися переписом.
Вже його виставляла на попередніх форумах, але поставлю ще раз. От, може, Вірі сподобається. Або Салаті. ;):):)

Називається страва "кіш", або французький пиріг. Десь вичитала в інеті, що то вечеря лінивої французки, але я би його назвала ідеальною стравою для гостя, котрий приходить до вас в гості уперше. Я це завжди на таких гостях випробовую. ;) Ніколи ще нічого поганого не чула. І потім ще приходять. На перше ж запрошення, ніби тільки й чекали на нього. :D

Чому називається вечеря лінивої французки? Ось знайшла історію про це - Француженка Шанталь. Она готовит киш в воскресенье вечером, нарезает на кусочки, заворачивает каждый в фольгу и помещает в холодильник. Возвратясь с работы, Шанталь первым делом открывает бутылку красного вина, затем ставит киш в разогретую духовку и, пока он греется, режет помидоры и листовой салат. Пятнадцать минут – и ужин современной деловой француженки готов.

Кстати, свежеиспеченный охлажденный киш, если его заморозить, может пролежать до 6 месяцев – его вкусовые качества от этого нисколько не изменятся. Только не вздумайте оттаивать его перед употреблением: замороженные куски отправляются прямиком в прогретую до 180–200 °С духовку – на 20–30 минут.

Трудно назвать даже приблизительное количество способов приготовления киша – почти у каждой французской семьи есть свой «фирменный» рецепт.

Оце така історія. :)
А от мій перепис на "кіш".
Отже спершу потрібне пісочне тісто (мука, маргарин/масло, сіль, 1 яйце, вода), викладене на форму. Я люблю шкляні форми, але можна і звичайну металеву. Просто в шкляній можна зразу на стіл і гарно виглядає. А з металевої я викладаю шматки на тарелі і так приношу на стіл. :)
На тісто накладаємо трохи посмажене на сковороді нарізане прямукутниками або трикутниками куряче філе (400-600г, залежить від форми) і ще можна додати (200г) підсмажені білі гриби чи печериці (це я зі своїми експериментами, як звичайно). Далі впереміж посипаємо нарізаною кубиками шинкою (200г). Поверх того посипаємо порами (лук-порей) або зеленою цибулькою. З зеленню цією така справа, що різати на любителя. Я колись різала соломкою 3-4 см, але мійчоловік такого не любить, то тепер ріжу пори півкільцями 0,5 см, а цибульку теж досить дрібно. :) Що саме додавати, то вже на ваш смак. Я більше люблю з порами. :)
Посипаємо усе приправами на смак (сіль, перець, кріп, петрушка тощо), а поверх того всього твердим сиром. Можна взяти сир з приправами або з зеленню. Я зазвичай посипала чедаром, цього разу взяла моцарелу. Коли все вже насипане і посипане, то заливаєте це сумішшю зі збитого з яйцями молока. Я даю на 100 мл 1 яйце. Відповідно до розмірів форми 200 мл - 2 яйця і т.д. Головне, щоби маса не переросла береги. ;)

Відразу запихаємо у розігріту до 200 градусів С (електричну) піч. І запікаєте хвилин 30-40, поки не з'явиться золотиста кірочка. :)

Запах пиріг дає такий, що навіть, якщо ви не були голодні, їсти все одно захочеться. Хоч шматочок, але. :) А гості від нього просто мліють. Коли їдять - то взагалі нема коментарів. Оскільки рот повний, то тільки кивають задоволено головами і видають оригінальний гортанний звук "мммм..."

Всім смачного! Випробовуйте на своїх гостях та коханих!
До речі, саме цей пиріг заведе вас просто до серця коханого саме через його шлунок. :)

Liliyah Romanova
26.07.2007, 05:19
А хто би мені порадив якийсь хороший перепис на куряче філе в духовці? ;)

Ольга
26.07.2007, 20:53
куряче філе в духовці?
зараз в Україні куряче філе чи стегна дуже доступне і продається на кожному кроці, тому і багато сімей готують курятину частіше за все інше... Я люблю з філе робити пальчики, хоч це не в духовці, але порядок дій такий ось:
1. філе ріжеться смужками і обсмажується
2. готується капуста як на голубці
3. обсмажені філе загортаються як голубці, але перед тим добряче поперчити і посолити
4. обсмажити у яйці
5. такі от виходять пальчики ;)

трохи є роботи, але дуже смачно виходить!

якщо немає часу то я запихаю стегна в духовку, бажано перед їх замаринувати, і даю часнику на кожен кусочок курки - люблю запах запеченого часнику!

Liliyah Romanova
26.07.2007, 21:26
Куриное филе по-королевски

1 кг куриных грудок порезать, поперчить, посолить, обжарить. В отдельной посуде в сливочном масле потушить до полуготовности 4 крупных болгарских перца, добавить 300-400 г нарезанных шампиньонов, соединить эту смесь с куриным филе, тушить 20-30 минут. Приготовить соус: 200 г сливок подогреть, добавить столовую ложку муки. Влить соус в курицу и тушить еще 10 минут.

Liliyah Romanova
27.07.2007, 00:04
Картофель тушеный с курицей в молоке

Картофель 1 кг., курица 1 шт., лук 2-3 головки, молоко 500 мл.
В утятницу положить слоями: картофель (порезанный кубиками или брусочками), курочку сырую или утку (порезанную на небольшие куски), лук (полукольцами). Каждый слой посолить и поперчить. Все это залить 1/1 воды и молока, чтобы на 2 см не доходило до края последнего слоя картофеля. Поставить в духовку на 1,5 – 2 часа на самый медленный огонь. На 4 порции, время приготовления 120 мин.

Salata
27.07.2007, 00:32
"Это просто праздник какой-то!" (С) :)

Melody
29.07.2007, 22:09
Дійсно, дівчата підскажіть холостяку, як кльову запіканочку сирну зробити, у нас то кличут сирник.

То запіканку чи сирник? Бо в нас то різні речі :)

vasili
30.07.2007, 10:00
То запіканку чи сирник? Бо в нас то різні речі
Ну як це різні речі. Мамка моя робила колись млинці з сиру казали Сирники, баба робила з сиру періг з тістом,казала теж сирник, то я мав на увазі взагалі шось таке з сирної маси, шось смачне. Бо відкрив книгу там є кілька рецептів, але я вже робив періг сирний з картоплею така несмакота получилась, викинув зі злості...а хочеться щось з сиру але смачне...я обожнюю все сирне, я найбільше "тверді сири" втому числі Бриндза.

Ascorbinka
30.07.2007, 12:24
Сирна запіканка потребує найменше зусиль. 1 кг доброго сиру, цукор, 3-4 яйця, ізюм, 3-4 ст.л. манки, за бажанням лимон. Все файно перемішати і викласти в змазану маргарином форму. Випікати в духовці, поки не підрум"яниться.

Маю рецепт дуже смачного сирника, але потребує багато часу і зусиль, давати?

vasili
30.07.2007, 12:40
манки, за бажанням лимон
А манку спеціально якось підготувати?
і за складом робіт 1. Сир через блендер, так туди яйця, цукор, поташ+сода, сахарин, сущені фрукти, а манку як змішати з суміщю...

vasili
30.07.2007, 12:41
Маю рецепт дуже смачного сирника, але потребує багато часу і зусиль, давати?
Давате!...дайте будьласка?:)

Ascorbinka
30.07.2007, 12:56
Сир через блендер,
ні в якому разі:scare: :shutup: Сир в миску, туди яйця, сиру манку ну і т.д. все мішаєм ложкою. Кажу ж - простий рецепт. Блендером якщо збивати сир, то тоді і яйця тре бити на піну, і то вже буде сирник. Соди не треба!!!

Рецепт сирника напишу як Влад засне після обіду, бо там довго писати.

Ascorbinka
30.07.2007, 12:59
Загалом думаю так, сирна запіканка і сирники - то на кожен день, нашвидкоруч, до чаю і для дітей в руку поласувати, а сирник - то вже і перед гостями поставити не сором. Сирник вже до пляцків/тортиків відноситься))) отака собі класифікація... правильно?

Melody
30.07.2007, 13:02
Загалом думаю так, сирна запіканка і сирники - то на кожен день, нашвидкоруч, до чаю і для дітей в руку поласувати, а сирник - то вже і перед гостями поставити не сором. Сирник вже до пляцків/тортиків відноситься))) отака собі класифікація... правильно?

Правильно :clapping:

vasili
30.07.2007, 13:12
правильно?

Правильно
Вельми правельно, мамка моя колись робила до переїзду, такі смачні страви з сиру, такий періг був сирний а но поверхні його такі з тіста стрічки були на вхрест, а сусідка колись пригощала мене пирогом сирним день та ніч. Ніч сир з шоколадом, а день сир з чимось таким ну але смачнущим...а зарез сестра приїзджає ні чо не робить, тіке готове купляє...надоїло, тре шось думашнє їсти.

Melody
30.07.2007, 14:23
надоїло, тре шось думашнє їсти.

За це +1 :)

Зайшла в нас мова про такі смачнющі сирні страви, і мені пригадалися бабусині пиріжки з сиром. Такі тільки в селі печуть - зі свіжого домашнього сиру, а ЯК вони пахнуть, коли їх вийняти з печі :)

А на щодень люблю звичайні налисники з сиром. До сиру можна додавати родзинки, фрукти. Швидко, смачно і поживно.

Дана
30.07.2007, 14:31
Тут є мій перепис сирника, але на російській мові.
http://lotoos.livejournal.com/4384.html

vasili
30.07.2007, 14:45
п. Дана щиро дякую за рецепт, а ви йогосамі робили, бо як писав вище теж маю купу мукулятури...Але тект вже смачний та інтелігентний.
Ще внас кажуть сир, зустрічався колись з дівчиною з Керчі, то вона мене спитала якшо ми творог називаєм сир, то як сир (голандський), ми називаєм теж сир. Я тоді відповісти не міг. А то тільке на західій на надністрянській Україні, така любов до сиру...

Дана
30.07.2007, 16:54
Звичайно робила, там і моє фото є.
А про сир так він колись і у нас і в Росії називався сиром, то вже значно пізніше пішов розділ на сир і творог.

vasili
30.07.2007, 17:06
Звичайно робила, там і моє фото є.
А ну тоді я за маргарином ні думаю масло вершкове та родзинками, шматок вам до кави залишу там.

Melody
01.08.2007, 16:28
А ну тоді я за маргарином ні думаю масло вершкове та родзинками, шматок вам до кави залишу там.

Василю, як там сирник? :)

vasili
01.08.2007, 16:36
Василю, як там сирник?
В холодильнику останны два шматка залишилось 0,000144м3 чи 150 грамм. Смачно але як завше перший блін комом і ще тре буде наступний раз жовтків більше дати та змазати поверхню.

Melody
01.08.2007, 16:36
Шукаю перепису смачного (і бажано швидкого в приготуванні) пляцка/пирога/тортика з яблуками. Бо ті, що маю, вже приїлися. Хочеться чогось нового. :)
Тут, здається, вже були такі переписи на форумі, але щось я їх не можу знайти.

vasili
01.08.2007, 16:39
Мамка моя робила мені колись пиріг з яблучками називалато "Шарлотка", теж хтів би мати рецептик з повареної книжки.

Melody
01.08.2007, 16:40
Смачно але як завше перший блін комом і ще тре буде наступний раз жовтків більше дати та змазати поверхню.

Добрий початок - половина справи. З кожним наступним разом буде вдаватися все краще і краще. :)

vasili
01.08.2007, 16:48
З кожним наступним разом буде вдаватися все краще і краще.
Мені теж так оптимістично здається, ні я переконений.

Черешенька
01.08.2007, 16:53
Melody, а штруделя спекти не хочеш? Потім до нього ванільну підливу зробити і з морозим смакувати ;).

Василю, для кого пік, до речі? Що-що, а сирників робити зовсім не вмію. Колись, десь у 8-9 класі захоплювалася випічкою, торти - різних видів і ступенів складності, - то було моє хоббі. А потім розлінилася щось дуже...
Пригадую, як на Новий 1999 рік, хотілося шоколадом привітання на тортику розписати і як мені то тяжко вдавалося і я з нервів всю роботу закинути хотіла, а сестра мене розраджувала і заспокоювала. Врешті-решт, все супер вийшло, і дотепер маю знимку з тим "шедевром" :).
Тепер печу і готую досить рідко, але коли маю гостей, то для них стараюсь і викладаюсь завжди.

P.S. Якщо відверто: на всі 200% переконана, що найкращі кухарі - це чоловіки ;)!

Melody
01.08.2007, 17:01
Melody, а штруделя спекти не хочеш? Потім до нього ванільну підливу зробити і з морозим смакувати ;).

Ще й як хочу. Тільки перепис треба добрий знайти :)

Ольга
01.08.2007, 17:05
знайшла в ЖЖ щойно!

Це американський винахід, зветься там "Apple Crisp".
Українською називаю "Яблучний хрустик".
Я шукала рецепт, був англійською, я як завжди адаптувала його трошки, випікаю це діло таким чином:

Верхівка:
70 грам(1/2 чашки)борошна
50 грам(1/4 чашки) білого цукру
55 грам(1/4 чашки) коричн. цукру
3/4 чайної ложки кориці
1/4 ч.л. мускатного горіха
1/8 ч.л. солі
85 грам масла (я розтоплюю)
30 грам вівсяних пластівців
30 грам грецьких горіхів
Розмішати і розтерти гарненько, щоб не було грудок, і вона буде ледь вогка через розтоплене масло - це добре.

Начинка:
1.2 кг очищених від шкірки та порізаних яблук
55 грам(1/4 чашки)коричн. цукру
Не обов'язково:
Цедру одного лемона
1 чашку чорниць чи клюкви (ви їли з смородиною і чорницями, інші ви їли з клюквою))), на мою думку останнє - краще.)

Замутіть начинку в ємкість для випічки (краще,здається, не брати селіконову, бо там немає тіста, щоб відлипало, а так можна розгубити все по дорозі), потім зверху посипте все верхівкою, вона має покрити яблука, але не бути надто товстою. Випікати хвилин 35-40 поки воно зверху не стане коричневим. Дати трохи охолонити, але лишити теплим. Покласти зверху морозиво (ще кладут вершки).

Черешенька
01.08.2007, 17:12
Я сподіваюсь, що знайшла той рецепт, що треба (вже раніше тут його подавала, не знаю правда, як той лінк перекидати):

Wiener Apfelstrudel (Віденський штрудель)

125 гр муки
1 яйце
2 стол. ложки олії
1 чайна ложка оцту
щіпка солі
4-5 стол. ложки теплої води
Замісити тісто зі всіх складників (місити поки тісто не буде суцільною масою і не чіпатиметься до рук). Накрити будь-якою посудиною і поставити до тепла.
Яблука, пощищені і порізані на маленькі шматки (750 гр), подріблений мигдаль (75 гр), родзинки (25 гр) та корицю перемішати з 1-2 стол. ложками цукру.
Дошку або рушничок посипати мукою, розкачати на ньому тоненько тісто, аж поки воно не "просвічуватиметься" і почекати 5 хв, поки воно підсохне. Помастити маслом, викласти яблучну помадку. Скрутити тісто з начинкою (як рулет). Змастити бляшку маслом і випікати при невеликій температурі 40-50 хв.
Готовий штрудель посипати цукром-пудрою (+ згадана підлива чи морозиво чи будь-які інші творчі варіації).

Смачного!!!

Дана
01.08.2007, 17:15
Василю а шарлотка у вашої мами то був цвібак(бісквіт) з яблуками чи шарлотка в класичному розумінні, з хліба?
Цвібак я навчилася пекти буквально років зо два тому, до того часу він у мене ніяк не получався, і рецептів маю зо сто, але для моєї родини найкраща шарлотка то найпростіша:
5 яєць збити разом на піну( можна збивати окремо білки окремо жовтки), поступово додавати по чайні ложці цукор(загальна кількість цукру 5 ст.л), коли будемо мати добру піну просіюємо на яйця 6-7 ст.л муки з верхом і 1 ч.ложку порошку до печива. Акуратно, знизу верх перемішуємо, ложкою ніби малюючи вісімку, то все треба зробити максимально обережно і максимально скоро, в мене на це йде секунд 30, виливаємо готове тісто в тортівницю, зверху викладаємо порізані яблука і в духовку на 160 градусів, на 25-30 хвилин, бісквіт має добре зарум’янитися, і пропектися, духовку не відкривати хоча б перші 20 хвилин, якщо яйця були великі, або я брала більшу кількість яєць то і час випічки збільшити, готовий бісквіт остудити порізати на шматочки і посипати цукровою пудрою з корицею.
Ще на тому сайті що я вам давала є інший мій перепис яблучного пляцка, також досить смачного.

Черешенька
01.08.2007, 17:20
Дівчата, я вам скажу, що форум - то є суперова річ, я от тепер нарешті збагнула :)!
Ото поки би реально бігав і всі рецепти перечитував і думав-гадав, що то вибрати, - заходиш сюди, розповідаєш про свою "проблемку" і через хвильку-дві тобі добрі люди допомагають у її вирішенні.
Хай живе і реальний, і віртуальний світ, скажу наостанок ;)!!!

Дана
01.08.2007, 17:21
В холодильнику останны два шматка залишилось 0,000144м3 чи 150 грамм. Смачно але як завше перший блін комом і ще тре буде наступний раз жовтків більше дати та змазати поверхню.
З досвіду моєї бабусі щоб жовтки давали гарний колір їх треба окремо збити міксером з додаванням щіпки солі і пару капель лимонного соку.
Ще зверху сирник можна прикрасити полосками тіста що залишилось від основи. Або залишки тіста поставити в морозилку(щоб підмерзло) а потім потерти те замерзле тісто на терку зразу на сам сир і випікати. Також гарно виглядає.

Melody
01.08.2007, 17:24
Ото поки би реально бігав і всі рецепти перечитував і думав-гадав, що то вибрати, - заходиш сюди, розповідаєш про свою "проблемку" і через хвильку-дві тобі добрі люди допомагають у її вирішенні

А найголовніше, що рецепти тут перевірені. На форумі поганого не порадять. А страви з кулінарної книжки деколи виходять дуже далекі від того, що зображено на картинках :)

Дякую всім за рецепти. Навіть не знаю, за що спочатку братися.

Черешенька
01.08.2007, 17:30
Дякую всім за рецепти. Навіть не знаю, за що спочатку братися.
Слухайте, а в мене тут ідея виникла. Поки хлопці на пиво собі збираються, може нам організувати зустріч куховарок-гурманок ;). Кожен якусь страву особливу принесе, рецептами поділиться і щось нове покуштує. Василя, як виняток, запросимо, якщо він сирника та яблучного пляцка спече і нам доставить ;).
Ми так з друзями з різних країн або регіонів завжди практикували, досвід - чудовий!

Дана
01.08.2007, 17:35
Я вам скажу як користувач Інтернету з солідним штажем, стільки рецептів скільки я отримала від людей з різних куточків світу, я би за все життя не назбирала. Дуже багато рецептів прижилися у мене дома, а деякі мої рідні сприймають як суто мої власні рецепти. Булочки часникові до борщу рецептом яких поділилася дівчина з Канарських островів вже три роки не сходять з нашого столу, такі рецепти як кіш, брауніз, мадленки і.т.п для мене раніше були не те що незнайомі я просто такі слова за лайку сприймала:cowboy: , і дякуючи Інтернету наш стіл дуже урізноманітнився. :radist:

Ольга
01.08.2007, 17:49
дякуючи Інтернету наш стіл дуже урізноманітнився
Дано, поки Ви ще не в декреті то діліться всіма таємницями кухні ;) але в деталях!

Melody
01.08.2007, 17:52
Дано, поки Ви ще не в декреті то діліться всіма таємницями кухні ;) але в деталях!

Так-так, Дано, рецепти в студію :)
Мене, наприклад, зацікавили булочки з Канарських островів.

Дана
01.08.2007, 18:00
Буду писати, але більшість рецептів в мене на російській мові. То не буде проблем?
Булочки можу скопіювати навіть зараз, кулінарний блокнот(програмка така) в мне є і на роботі і дома.

Melody
01.08.2007, 18:06
Буду писати, але більшість рецептів в мене на російській мові. То не буде проблем?

Нема проблем. Пишіть :)

Черешенька
01.08.2007, 18:07
але більшість рецептів в мене на російській мові. То не буде проблем?
Дана, та за кого Ви тут нас приймаєте :)? Тут однозначна більшість - поліглоти (і космополіти, до того ж ;))!

Дана
01.08.2007, 18:12
ЗАКУСОЧНЫЕ БУЛОЧКИ Carina
так вони мають у вас виглядати
http://kuking.net/my/viewtopic.php?p=690160#690160
Состав
ТЕСТО
- 500 г муки
- 250 мл теплой воды
- 7 г сухих дрожжей ( 20 г свежих)
- 3 ст л растительного масла ( 50 г свиного жира)
- 2 ч л патоки ( мед, сахар)
- 2 ч л соли

ОБСЫПКА
- рубленная петрушка
- мелко рубленный чеснок
- растительное масло
- перец чили
Приготовление
- Замесить эластичное тесто, выложить в посуду смазанную маслом, наркыть и поставить подходить в теплое место на 30 минут
- Налить в миску 70- 100 мл растительного масла..и смешатьс рубленной зеленью, чесноком и перцем
- Разделить тесто на 16 частей..
- Каждую часть раскатать в жгут ( колбаску) длинной около 25 см..и завязать узелком
- Выложить плюшки на бумагу , накрыть и поставить подходить в теплое место пока не увеличатся вдвое
- Выпекать в предварительно нагретой до 210 С духовке 15 минут.. до золотистого цвета
- ГОРЯЧИЕ плюшки.. смазать кистской маслянной смесью.. или прямо в миске обвалять в масле..

P.S. Девчоки.. это чудо а не плюшки.. тесто НЕЖНЕЙШЕЕ.. но после пропитки в масле повляется НЕОБЫКНОВЕННАЯ корочка..
Кисточкой я ничего не мазала..я прямо в миску выложила плюшки.. и тщательно " выкупала" в смеси.. дала даже полежать пору минут..
Добавила немного тимьяна.. и розмарина.. Думаю что травы можно класть по своему вкусу
Кто любить маленькие ( я делала не 16 а 32 штуки)... то жгутики надо раскатывать тонкими.. тогда плюшки получаются действительно Закусочные.. на один укус..
Делала с патокой их кукурузы..и на свином жире..
Подходили в теплой духовке.. ( 50 С) чуть меньше часа думаю.. не засекала
Я роблю все по рецепту, булочки ще гарячі купаю в олії з гострим перцем, свіжим часником, і зеленью(петрушка і кріп). Перший раз я зробила замало тої оліїї, то не на усі булочки хватило обмазки, зараз я роблю таку олію наперед, беру пів літри олії рослинної без запаху, туди дрібно ріжу(можна через прес) часник, перець гострий червоний, зелень, сіль, і залишаю в холодильнику. Така олія може дуже довго стояти в холодильнику. Печу при 180 градусах хвилин 15.Тісто в мене підходить в духовці(у мене електро) на 50градусах, для першого разу якраз однієї порції достатньо, так сказати розпробувати, а я зараз замішую зразу трійну порцію, дуже пасують до борщу.

Дана
01.08.2007, 18:16
Чому питалася за мову, я маю свою сторінку в ЖЖ, яку читають багато моїх інтернет-подружок, і рецепти я викладала для них на російській мові, то мені наші патріоти закидали чого це я львів’янка і українка рецепти пишу на російській мові.
До речі рецепти яблучного пляцка є тут
http://lotoos.livejournal.com/

Ольга
01.08.2007, 18:28
я щойно перечитала і просто нема слів! неймовірно гарно зробили Ви свій журнал!
Лизень в торбі - точно зроблю на вікриття своєї кухні нової після ремонту ;)

vasili
01.08.2007, 19:04
Василю, для кого пік, до речі?
Для сестри Наталки яка приїхала до мене на навакації, мусив чимось порадувати, бо внеї невиходить мені шось приготувати...шо зробиш вони там в столиці такі всі зайняті.
Василю а шарлотка у вашої мами то був цвібак(бісквіт) з яблуками чи шарлотка в класичному розумінні, з хліба?
П. Дана точно з білого хлібу, переважно який вже підсихав...пам"ятаю днище тої шарлотки воно мало грані та рельєфф від шматочків хлібу.

vasili
01.08.2007, 19:17
Василя, як виняток, запросимо, якщо він сирника та яблучного пляцка спече і нам доставить .
п. Черешенька коли до Ч. прийдеш то посмакуємо Б. ласощів.... після Баноша на десерт буде сирник....

vasili
01.08.2007, 19:26
До речі рецепти яблучного пляцка є тут
П. Дана це чудово! Ви молодець!

Черешенька
01.08.2007, 19:28
п. Черешенька коли до Ч. прийдеш
І сама приїду, і бригаду привезу ;).
Що ж, від мене тобі тоді точно, як мінімум, кон"як добрий або терпке сухе вино перепаде ;)!

vasili
01.08.2007, 19:33
І сама приїду, і бригаду привезу .
Що ж, від мене тобі тоді точно, як мінімум, кон"як добрий або терпке сухе вино перепаде !
І самі приходьте і бригаду беріць...коняки та вина в помпанії обожнюю.

Дана
02.08.2007, 10:22
Дякую усім, за відгуки, я давно не поновлювала журнал, зараз нема такого натхнення, або ліньки фотографувати.
Пане Василю мені шкода але хлібної шарлотки не маю, вірніше перепис є але у мене вона не дуже смачна получилася і більше я не робила таких спроб.

vasili
02.08.2007, 10:59
Пане Василю мені шкода але хлібної шарлотки не маю, вірніше перепис є але у мене вона не дуже смачна получилася і більше я не робила таких спроб.
Знаєте п. Дана шарлотка то може таке, ну незовсім гурманна по суті страва...ви так гарно записали рецепти у той во журнал, що на мій погляд там чудові практичні рецепти, перекриють бажаннячко їсти ту "шарлотку" у мене та моїх їдаків.

Dana K
02.08.2007, 11:16
На тижні готувала фаршировані кабачки (це для тих хто їх любить...) Було дуже смачно!!!! :o
Для начинки:
склянку рису - відварити;
300-400 гр. м'ясного фаршу (кому як смакує), я просто різала м'яско на кубики дрібні - я так більше люблю.
4 варених яйця брібно порізані,
велика цибулина і морквина - пасеровані, і приправи до смаку.
Все це вимішуєм і начиняєм кабачки. Для цього їх (я брала тонкі кабачки і довгі, або ще зовсім маленькі, штук 8) ріжемо впоперек на однакової висоти куски, виймаєм середину залишивши трошки на дні. Таким чином утворюються "стаканчики" які ми і начиняємо. Ставимо їх в кастрюлю, наливаємо води на піввисоти наших кабачків (щоб коли кипітиме не вимивало начинку), і тушкуємо хвилин 35-40.

Смачного!!! :radist:

Дана
02.08.2007, 11:26
Там є рецепти і з інтернету. і з мого блокноту. Головне що усі я пробувала і можу підказати з власного досвіду, якщо щось не получиться. А ще є купу рецептів які я часто готую. але руки не доходять розмістити в журналі. Самі рецепти не складні, тільки з першого разу здається що вони важкі, але попробуйте приготувати, думаю вам сподобається. З тих рецептів у нас дома дуже люблять зупку(та що зветься казезупе) назва складна, але зупка легше готується за борщ, картопляники, кремові зупки у нас йдуть на ура капуста з пшоном.
Думаю що в суботу щось смачненьке приготую і поділюся з вами усіма рецептом.

Дана
02.08.2007, 11:30
фаршировані кабачки
О ще одна страва яку я часто намагаюся приготувати і не виходить в мене, але по вашому рецепті бачу свою помилку, я начинені кабачки запікала,і вони були сухі, а ви тушкуєте, от тут як кажуть "собака зарита". Треба не запікати а як ви -тушкувати.

vasili
02.08.2007, 11:47
у нас дома дуже люблять зупку
п.Дана у нас теж люблять зупу, особливо мені спам"яталось з старих часів я коштував зупку білу. Інгредіенти: булйон курячий, молоко, корінці,зелена цибуля,приправа. Смак запам"ятався але от повторити ні як не маю можливості...шкода ви зрозуміли,що як маєте цей рецепт то я вас щиро прошу поділитись.

Ольга
02.08.2007, 12:18
моя свекруха готує зупку з кабачків, я спершу була шокована, але потім як розсмакувала :)
потерти кабачки, посолити і добре стиснути, а потім поставити на вогонь тушитися (варитися) в молоці. Виходить супер пюре зупка! ;)
До неї вже можна придумати додатки - може і шкварки...

Дана
02.08.2007, 12:37
зупку білу. Інгредіенти: булйон курячий, молоко, корінці,зелена цибуля,приправа.
А де ви куштували таку зупку? Я постараюся знайти щось подібне- сама страшенно люблю перші страви, і думаю таку зупку я би приготувала. Має бути щось подібне до грецькоголимонного супу.
Оля моя мама готує таку зупу, до неї ще додаємо в тарілку пару капель соєвого соусу і тертого гострого сиру(російський і т.п) інколи сухарики, а для гостей з готовго слойоного тіста печу палички, посипаю грубою сілью, і такі палички до зупи кабачкової дуже підходять.

vasili
02.08.2007, 12:54
А де ви куштували таку зупку?
В дома в Ч. готували то в Мітітейній.
Думаю там ше борошно було піджарене, забув дописати.
Переконений, шо це з південно-східної Европи, Балкан прийшло.

Дана
02.08.2007, 13:07
Мясо дракона
Рецепт мій, у вересні буде три роки як цей рецепт гуляє теренами Інтернету, подібні рецепти є, але під такою назвою він пішов від мене. Цей рецепт дуже популярний, і настояща палочка-виручалочка для зайнятих господинь, 15 хвилин приготування дозволяє вам мати гарячий обід або вечерю на протязі пару днів.

Приготовление
Мясо свинина, говядина, курица любое на ваш выбор, или смесь из разных сортов.
На каждый 0,5кг мяса идёт
3ст. ложки крахмала
3ст.л майонеза
3 яйца (сырые)
1ст.л горчицы.
соль, перец, и любые любимые травы.
Мясо режем длинными полосками где-то 2см ширины и 4 в длину(всё приблизительно, курицу и индюшатину можно крупнее , свинину и говядину тоньше.)
К порезанному мясу добавляем крахмал, майонез, яйца, горчицу, и специи. Всё хорошенько перемешать. Оставить мариновать минимум на 1,5часа ( но лучше сделать вечером, а кушать утром). Мясо жарим на растительном масле выкладывая его ложкой на сковородку.
Всё
Почему мясо дракона? Потому что когда сделать из двух разных сортов мяса(курица и свинина и т.п ), трудно определить из чего сделано. Заготовка из маринованного мяса у меня в холодильнике стоит 2-3 дня(больше не стояло). По мере надобности я жарю несколько штук. Так у меня всегда есть свежо приготовленное мясо (очень удобно, если учесть что я работаю и время для готовки только выходные).

Дана
02.08.2007, 14:35
Фото старе.:shy:
http://photo.oboz.ua/images/image_401_17617.jpg
По цьому рецепту дівчата готували дракона з печінки, з риби, з креветок. Як варіант, 25% мяса можна замінити на такі додатки -порізані на палички перець болгарський, твердий голландський сир, гриби, цвітну капусту. Замість крохмалю можна добавити сухий порошок зупи з грибів, печериць, цибулева зупа ( Маггі, Кнор і.т.п)
Для дитини я робила курячого «дракона» і добавила до фаршу порізану свіжу капусту(на 50 курятини/25 капусти) дитина їла з великим задоволенням. :radist:

syavych
27.08.2007, 10:46
А моя дружина готує найкраще різотто:p

Оля
27.08.2007, 11:22
А моя дружина готує найкраще різотто:p

Рецепт - в студію! :)

syavych
27.08.2007, 12:43
Рецепт - в студію! :)
Як тілько знайде час (а то маля монополістом росте - весь мамин час собі забирає :) ) - відпишу.

Liliyah Romanova
28.08.2007, 23:57
Дали мені кусень м"яса (свинини здається). В мене щось ніяких ідей, як його запекти. Може, хтось що порадить цікавого? Буду дуже вдячна. :)

Оля
29.08.2007, 10:45
Дали мені кусень м"яса (свинини здається). В мене щось ніяких ідей, як його запекти. Може, хтось що порадить цікавого? Буду дуже вдячна. :)

Зробіть з нього Даниного "дракона". :) Я вже робила і дуже сподобалося. А печене м"ясо, як не крути і не присмачуй, все одно буде сухе. ;)

Читатель_Обкома
29.08.2007, 12:57
Дали мені кусень м"яса (свинини здається). В мене щось ніяких ідей, як його запекти. Може, хтось що порадить цікавого? Буду дуже вдячна.
1.Кто дал?
2.Сколько щас дают...в килограммах?
3.Какая часть тела свинины?Биток?Ошеек?Лопаточная часть?Или окорок?
4.Какая степень жирности?
5.Свежесть после освежевания в часах?
6.Возраст свинюшки?
7.Пол?Может это был хряк?:shutup:
8.Чем кормили?
9.Что любят в семье.... ну типа.... вареное-пареное....или жареное-острое?
10.(придумайте сами,для ровного количества :) )
Ответите на все вопросы...и я может посоветую..что из него приготовить!:cowboy:
А печене м"ясо, як не крути і не присмачуй, все одно буде сухе.
Позвольте с Вами не согласится...пани Олю:(
Даже если взять..постную говядину...достаточной степени жирности...приготовить ее в духовке..в фольге..с добавлением частнока...морковки...и майонеза с луком....можно получить достаточно вкусный продукт..и даже очень не сухой!:cowboy:

Salata
29.08.2007, 13:19

Нашпиговать салом, чесноком и морковью, запечь в фольге или в специальном рукаве (будет сочнее).

Можно схитрить: порезать на кусочки, их отбить, сложить горкой, перемазав майонезом (для сочности), перемотать нитками потуже, чтобы не рассыпалось и не высохло, в фольгу, в духовку.

Читатель_Обкома
29.08.2007, 13:34
Нашпиговать салом, чесноком и морковью, запечь в фольге или в специальном рукаве (будет сочнее).

Но я же..первый этот рецепт написал....:( :( :(
.приготовить ее в духовке..в фольге..с добавлением частнока...морковки...и майонеза с луком....можно получить достаточно вкусный продукт..и даже очень не сухой

Salata
29.08.2007, 15:11
Но я же..первый этот рецепт написал....:( :( :(

:) Так я же не спорю, я в поддержку. А с сальцем сочнее :y: ;)

Liliya
29.08.2007, 15:45
Брала продовгувату картоплю, розрізала вдоль навпіл, на зубочистку нанизала кусочок сальця (у вигляді парусу), туди ж кільце цибульки, вставила у зрізану частину картопильки, посолила, поперчила та в духовку...
За час поки готувалось напила помідорчиків, огірочків, зелененької цибульки нащипала, винце розлила...
Так просто і супер смачно

Liliyah Romanova
29.08.2007, 17:35
1.Кто дал?
Дав знайомий старший священик. Йому вже поза 60. Дуже любить приходити до нас в гості на мої смаколики, тому часто то риби принесе, то м"яса. Він нам узагалі дуже багато допоміг, коли тільки приїхали до Оттави. І солодкого часто привозить. :)

vasili
29.08.2007, 18:04
Дав знайомий старший священик.
А у знайомих Священників того добра забагатто...:) то певне люди на Запоману принесли...:)а він: "чого добру пропадати...краще Лілії віднесу".:)

Liliyah Romanova
29.08.2007, 18:46
А у знайомих Священників того добра забагатто... то певне люди на Запоману принесли...а він: "чого добру пропадати...краще Лілії віднесу".
Ви людина таких широких поглядів...

Священики у Канаді не заробляють священством. Він за свої гроші купує, коли на знижки натрапить. І деяким студентам в Україні допомагав протягом усіх їхніх студій платити за навчання. А його парафія є чи не найменшою в Канаді, а йому лише бензин покривають, бо їхати йому туди 2 години. Уявіть собі, що тут священики - справжні християни.

От тільки не знаю, чи вам то в голові вкладеться, що таке можливо.

vasili
29.08.2007, 20:23
От тільки не знаю, чи вам то в голові вкладеться, що таке можливо.
Лілія не ображайтесь...:) краще преготуйте відбивну але з перцем чорним, а на гарнір грибів у сметанному соусі...вас це рослабить наніч:), вірете?

Liliyah Romanova
29.08.2007, 20:44
Лілія не ображайтесь...
Ніколи не ображаюся. А тим більше он-лайн. :) Просто широта польоту вашої думки іноді дивує.

vasili
29.08.2007, 22:41
Просто широта польоту вашої думки іноді дивує.
та клята харизма.:)

syavych
30.08.2007, 23:30
Рецепт - в студію!
Сьогодні нарешті дочекався різотто :). І сам поїв і рецепт напишу по гарячих слідах. Взагалі вони можуть бути різних видів: з грибами, м'ясом, куркою (короче що є в холодильнику :), для студентів можна і сосиски, крабові палочки). Тут немає чітких правил - все залежить від фантазії. Почнемо з грибного різотто (моє улюблене).
Інгредієнти (на 4 порції, але порції італійські, тому рахуйте 3 ;) ):
500г грибів (шампіньйони)
олія (бажано оливкова)
2 подрібнених зубці часнику
2 ложки свіжої петрушки
1 цибулина
50г масла (або маргарину)
175г рису (пропареного)
бульйон (можна з кубиків буль-буль :) )
твердий сир (тертий)
0,5 склянки білого сухого вина
сіль, чорний перець, шафран

Приготування: Почистити і порізати гриби. 4-5хв підсмажувати на сковорідці (на олії) порізану цибулю і часник. Як тільки цибуля набуде золотистого кольору додати рис і гриби, і підсмажувати. Коли рис стане блискучим залити його вином, нехай швидко випаровується. Влити бульйон і додати шафран (якщо знайдете його в магазинах - скажете де ;) ). Варити 15хв на малому вогні, зрідка помішуючи. Коли рис повністю втягне рідину - виключити вогонь і додати тертий сир і масло. Помішати, закрити сковорідку на 5хв. За смаком додати подрібнену петрушку. Смачного :crazy:

Додано через 47 секунд
Решта видів будуть потім, треба іти спати...