КПК

Показати повну версію : Графимо тканину: питання, поради, досвід...

Імель
06.02.2010, 13:23
Але щось той маркер зовсім не змивається після прання. Хтось таким білим користувався? Може там якісь особливості прання?

Наталю, от що нагуглила
Маркер для темной канвы оставляет белый след, он может быть удален не только с помощью воды, но и при воздействии горячим утюгом.

але щось сумніваюся, ще зараз пошукаю

ще таке знайшла
Идеально подходит для разметки темных тканей.

Внимание! Сразу после нанесения разметка не видна, разметка становится видна только после высыхания!

При работе маркер нужно стараться держать строго вертикально вниз. Следы маркера должны удаляться чистой водой, влажной тряпочкой или при утюжке. Перед удалением маркера нельзя использовать моющие средства, необходимо удалить всю разметку перед чисткой или утюжкой.

Перед применением рекомендуется проверить действие маркера на ненужном отрезе канвы или ткани.

Наталю, ти з порошком прала?

Niferttiti
06.02.2010, 13:58
Наталю, ти з порошком прала?
Ні, без порошка. В холодній воді замочила, потреби в миючих засобах не бачила, бо канва ж чорна.
Та він по структурі той маркер, якийсь як воскований на тканині був до прання. А зараз вже не такий, злився вже з тканиною. Зараз попробую праскою на кутику.
Дякую, Іра, за інформацію.

Попробувала. Трохи він зник, але всерівно легенький слід залишився. То капець якийсь.

Птася
06.02.2010, 14:04
а ви в якій воді прали? в мене до маркера в інтсрукції написано, спочатку замочити в чистій холодній!!! воді до повного зникнення маркеру, якщо прати в засобі для прання і теплій воді то він вже не змиється

Niferttiti
06.02.2010, 14:10
а ви в якій воді прали
В тому й то діло, що в холодній і без миючих засобів. Виходу з ситуації не бачу. Або тупо брати і шурувати ті місця з маркером, або може чимось замалювати. Треба буде зараз ще раз попробувати, на довший час замочити.

Ума
06.02.2010, 15:09
Ніфертіті, вітаннячка з швидким закінченням такої гарної роботи :)

тут радили вогкою тканиною потерти ці місця, де є маркер і він має зійти.

а от чого тканина потягнулася? то угорська? може то від п"ялець?

Ума
06.02.2010, 15:12
ще тут напишу, Ніфертіті, Ліля радила комусь і то допомогло!!! вогкою тканиною потерти місця маркеру

Niferttiti
06.02.2010, 15:19
Будемо пробувати усі можливі варіанти. Ще радили змочити ватну палочку рідиною для змивання лаку і нею пройтися по тих білих полосках. :girl_cray:

Нифка
06.02.2010, 15:25
Наталя немурдуйся, я щось придумаю, і так вишила хлопчика. Хіба погодилася його собі взяти. Дівчатка поможіть мені її вмовити, а то вишила а тепер нехоче собі забирати:girl_sad:

Niferttiti
06.02.2010, 15:41
Наталя немурдуйся
Слухай, не вумнічай. Я сама напросилася допомогти тобі у розгрібанні твоїх недозавершених вишивок. Тим більше нафіг він мені в хаті??? То я кось нерозумно.
Ми вже говорили з тобою на ту тему.
Візьми краще і передзвони мені.

Птася
06.02.2010, 21:47
краще засобом для змиття лаку не пробувати, ато тканина чорна, може сам колір тканини зняти

octavia
08.02.2010, 11:02
щось той маркер зовсім не змивається після прання. Хтось таким білим користувався? Може там якісь особливості
В мене були проблеми з маркером для темної тканини. Незмогла відіпрати спочатку в холодній воді потім в теплій з "Перволем" сліди залишались. Потім нанесла "Ваніш" і кинула в пральку, випрала при температурі 40 градусів.Все зійшло але деформувало тканину трохи витягнулась дірки збіглись,правда на ній нічого небуло вишито. Треба буде обовязково показати той маркер щоб ніхто ним більше не користувався.

Анута
08.02.2010, 15:23
Дівчата, в мене з олівчиком білим для темної канви такого клопоту не було.
Наталю, то маркер чи олівчик? Більшість моєї розмітки обсипалась ще в прецесі вишивання. Ще для олівчиків в комплекту іноді йдуть щіточки. Олівчик навіть дехто не пере, а просто щіточкою обтрушує. Свого малюка легенько пополокала в літній водичці (як і всі свої вишивки), в деяких місцях (на маркері) чуть сильніше пошургала (але делікатно). І жодної розмітки не залишилось.
А посередині голови в мене теж ніби "попустилось", але це тому що там не вишито, а по краях вишито. При розглажуванні це все забралось ;)

octavia
09.02.2010, 11:02
З олівцем проблем немає ,олівець буває срібним або білим намалював а потім стер. Проблема з китайським маркером мало того що малює дуже товстою лінією(мені на 18 канві захватувало 2 дірки) треба чекати 1 хвилину щоб проявилась лінія .То щей відіпрати неможливо.Ось його фото
http://s004.radikal.ru/i205/1002/85/b983db10211a.jpg (http://www.radikal.ru)

Ума
09.02.2010, 21:09
А ви графите тканину перед вишиванням? чим? як? Скільки часу у вас займає цей процес? і яким чином то робити швидко?

Коротше, усі поради щодо графлення пишіть сюди :)

Liliyah Romanova
09.02.2010, 21:16
ще й без розмітки, я би встрілилась...
О, і я вже маркером розбещена! Те саме подумала.
У мене мрія, аби якийсь замок вишити. Тільки коли то ще буде. :girl_haha:

Ума
09.02.2010, 21:17
Тільки коли то ще буде.

тіко після поля, ковдрочки і віконечка!!!!

Liliyah Romanova
09.02.2010, 21:22
тіко після поля, ковдрочки і віконечка!!!!
Угу... Мені до перших двох ТАК руки сверблять!!! он, може, нині ввечері похвалюся контуром квіточки, через яку я так застрягла. :girl_crazy:

Анута
09.02.2010, 21:23
віконечка!!!!
ой точно! Лілю, а де вікно?? я вже щось зовсім за нього забула, думала вже давно оформлене....

Liliyah Romanova
09.02.2010, 21:27
ой точно! Лілю, а де вікно?? я вже щось зовсім за нього забула, думала вже давно оформлене....
З такими цінами, як тут? :girl_crazy: Воно буде оформлене найраніше 29го травня. :girl_in_dreams: Тому й не спішуся.

Нифка
09.02.2010, 21:29
Наталін малюк графлений теж цим маркером. От поїду в Київ піду декупляла і ту жінку розмалюю
:girl_devil:

левиця
09.02.2010, 22:35
А я навіть не навчена до маркера. То ж все одно займає час. Тому мені так швидше. А сьогодні просто було кому бавити меншеньку, то я займалась улюбленою справою.

Імель
09.02.2010, 22:43
То ж все одно займає час.
лише спочатку, від 10 хвилин на Аіді до години на рівномірці
але суттєво економить час в процесі роботи

левиця
09.02.2010, 22:46
Ну що кому зручніше. Але головне кінцевий результат. У всіх виходять чудові шедеври.

NikaLovely
09.02.2010, 23:00
але суттєво економить час в процесі роботи Не тільки час, але й нерви, спокійно, коли себе перевіряєш. Краще розграфити, ніж пороти потім.

Доречі, в мене вчора цілий "Прожекторперісхілтон" пішов на креслення сітки на 240 х 180 хрестиків. І то по Аіді.

Імель
09.02.2010, 23:03
"Прожекторперісхілтон" пішов на креслення сітки на 240 х 180 хрестиків. І то по Аіді.
а скільки з того часу пішло саме на розграілення ;)
а на аіді дуже швидко графлю-натягую однією рукою, а другою акуратно веду довгу суцільну лінію

NikaLovely
09.02.2010, 23:06
а скільки з того часу пішло саме на розграілення Я не дивлюся, а слухаю, на що чоловік завжди свариться)
В мене косорукість підвищена, я тільки під лінієчку!

Імель
09.02.2010, 23:09
я тільки під лінієчку!
:eek:
то як?

Ума
09.02.2010, 23:10
я тільки під лінієчку!
і я під лінієчку. на процес Панусі з песиками (130х190) пішло 30хв, але то ще з відмірянням тканини і відрізанням її від більшого куска

Імель
09.02.2010, 23:13
і я під лінієчку
ото даєте :)
я на аіді залежно від розмірумаксимум 15 хв графлю, 13 з яких йде на рахунок по 10 хрестиків

Liliyah Romanova
09.02.2010, 23:39
а на аіді дуже швидко графлю-натягую однією рукою, а другою акуратно веду довгу суцільну лінію
А я під лінійку. Теж дуже швидко.
Правда, перший раз було довго. Поле графила - годину десь.

Винесла останні сторінки оффтопу з "новорічного процесу" сюди. Початок теми не дуже логічний. Умця, може, відредагуєш трохи свій перший допис? :girl_flirt:

Chortenia
09.02.2010, 23:55
Я купила собі олівець-кредку для тканини, думала розграфити свою чорну аїду, вийшла спочатку якась чортівня, і з прямотою проблеми, і з очима... тепер розграфила білою ниткою, і думаю по ній провести розграфлення отою кредкою, а нитки одразу випороти. Як думаєте, то нормально буде? Чи дурного робота?

Ума
10.02.2010, 00:08
Чи дурного робота?
я думаю, дурного робота. раз вже нитками протягнули, то нехай вже буде. в ході роботи підрізайте і діставайте ниточки. А то як та крейда обсипеться на перших сто хрестиках?

Я, до речі, поясню чого я під лінійку графлю. Я пробувала від руки, то на невеличкі дизайни (як от біскорню:girl_haha:) мені підходить, а на більші не виходило. То малий під руку щось скаже чи просто рука з"їхала і я вже починаю то закреслювати, грубшим наводити правильну лінію... врешті попрала і переграфила свою роботу.

і ще з першого досвіду. ОБОВ"ЯЗКОВО перераховую хрестики, перш, ніж графити. Бо на полі зробила помилку, але то був якраз останній десяток. Тепер щоразу коли поставлю відмітки, потім голкою перераховую чи не помилилася :)

Dana K
10.02.2010, 00:16
Дівчата, я трохи не зрозуміла для чого ви то графите... здогадуюсь, що для полегшеного процесу вишивання:girl_claping:
Чесно, я навіть не уявляю, як воно все діє. Але, як на мене, то це даремна трата часу...Просто вишивати мене навчила мама, вона ніколи такого не робить.
І я дУже здивувалась, коли таке розграфлення вперше побачила...
То не критика тим, хто так робить:girl_flirt: Просто мені, наприклад, дуже зручно почина роботу з лівого краю, рахувати хестики і насолоджуватись процесом :girl_in_dreams:

irinkakosiv
10.02.2010, 00:25
і я ніколи не графлю
вишивала гобелен з набору , то там тканина була вже розграфлена, то воно мені тільки заважало

Ума
10.02.2010, 00:32
дуже зручно почина роботу з лівого краю, рахувати хестики і насолоджуватись процесом

це зручно коли всі хрестики вишиваються, суцільна картина чи будь-що. А от коли є купа незашитого і вишивка місцями йде. То ото рахування... ой як можна помилитися, а часу скільки займе!!!!

А для таких як я, які вишивають з компутера і вишивають по кольорам, які інколи розкидані по всьому полотні і не дотикаються, то дуже зручно розграфив і так швиденько вишивається :)

ще один плюс, навіть як і помилишся, а таке теж буває в розграфлених варіантах, то все можна звіритися по квадрату 10х10 і ШВИДКО визначити дислокацію проблемного місця :)

крім того, графлення в мене не займає мій вишивальний час, бо вишиваю я тільки коли синуля спить, а графити можу і при бадьорому малюку :)

Aster
10.02.2010, 00:41
Просто вишивати мене навчила мама, вона ніколи такого не робить.

Звісно, що старше покоління того не робить (за невеликим вийнятком) - ті ж маркери зникаючі з'явилися в продажу тільки ось-ось, рік-два тому.

А щодо трати часу - повірте, мені не шкода тих 15 хвилин на розграфлення. :) Зате на випорювання помилок часу шкода. Кому що подобається. :)

irinkakosiv
10.02.2010, 00:50
Кому що подобається
я б сказала хто до чого привик

Імель
10.02.2010, 00:59
дуже зручно почина роботу з лівого краю, рахувати хестики і насолоджуватись процесом
не завжди такий приклад є прикладним
от набори вишивальні
так і з полями можна не втрафити
не завжди доцільно починати вишивати зліва, якщо в лівому верхньому кутку 3 хрестики, а решта-за три-дев"ять земель

мені розграфлення-це спосід самоперевірки, і то ДУЖЖЕ важливо на писку в цьотки, шаг вправо-шаг влєво з замість вуха - ніс

я коли ще перший свій рушник вишивала, то мала ряд хрестиків на рівномірці, де розмір хрестиків 3*2 :girl_crazy:, перший не помітила, а коли помітила-треба було б піврушника пороти

маркер -то маст хев сучасної вишивальниці ІМХО

Dana K
10.02.2010, 01:05
ВАУ.... я і не знала, що є маркери зникаючі:girl_haha: :rolleyes::cool:
ну, це напевне, зручно ...
Але, дійсно, я вже звикла і не знаю, чи навчусь (ха-ха-ха) графити.
Буду кайфувати від процесу випорювання :girl_haha::girl_haha::girl_haha:

не завжди такий приклад є прикладним
от набори вишивальні
так і з полями можна не втрафити
не завжди доцільно починати вишивати зліва,
слушно
а то я мала на увазі суцільну картину.
Просто салфеток не люблю вишивати, дуууже не люблю
Рушників не вишивала... але ж колись прийдеться...:girl_cool::girl_in_dreams:

Анута
10.02.2010, 01:11
я і не знала, що є маркери зникаючі
вони всі зникаючі, хіба би підробка якась...
яка тоді користь від маркера якщо він не зникає після завершення роботи?? :confused:

Ума
10.02.2010, 01:16
а то я мала на увазі суцільну картину.
Просто салфеток не люблю вишивати, дуууже не люблю
Рушників не вишивала

ну картини теж бувають не повністю зашиті.

ось ми з Касею, зараз вишиваємо ось таку Панусю
http://www.sewandso.co.uk/prodimagesh/54350h.jpg

я вишиваю по кольорах (здебільшого, але не фанатично) і вони там досить розкидані.
Тому розмітка то як палочка-виручалочка

Імель
10.02.2010, 01:24
Глянула голосувалку і ржала з себе
я навіть біскорню графила :girl_crazy:

кАшмар

kitka
10.02.2010, 01:30
Я не графлю, бо не маю чим. Але єдина робота, де я дуже потребувала маркера, то була "Парижанка". Отам я нарахувалася, поки нарешті почала вишивати. Ниточкою розмітити лінувалася. А от як би я відпирала маркер, адже тканина була тонована чаєм? Ще би мені пішло плямами...

Імель
10.02.2010, 01:32
А от як би я відпирала маркер, адже тканина була тонована чаєм? Ще би мені пішло плямами...
тоновані тканини рекомендують НЕ графити

Ума
10.02.2010, 01:33
я навіть біскорню графила
і я :girl_crazy:
не графила серце меланжеве, але лише тому, що то на чорній канві і нитками не люблю, а маркером боялася, що не змиється... і невмію графити великий кусок рівномірки... тому коняку вишивала без графлення і страшенно намучилась. а на котах, що в робіні навчилася трохи графити, щоправда невеликі ділянки :)

тоновані тканини рекомендують НЕ графити
певно фабричні можна. я свої орхідеї попрала і ніби все ок.

а домашнього тонування можуть змитися.

Кіточко, а що ту Парижанку зовсім не прали вкінці?

Імель
10.02.2010, 01:38
певно фабричні можна. я свої орхідеї попрала і ніби все ок.
затуркана
тоновані в домашніх умовах

NikaLovely
10.02.2010, 01:43
Я до маркера завжди нитками проходилася, але це не зручно. Навчилась відразу, коли дерево на моєму рушнику "покосилося" і довелося два дні випорювати нароблене, а потім ще позбавлятися зелених пухнастих слідів від ниток.
Маркер став справжнім відкриттям. І ще здивувало те, що він так швидко зникає! Раніше думала, що тканина має полежати годинку в воді, щоб маркер відійшов.

kitka
10.02.2010, 01:45
а що ту Парижанку зовсім не прали вкінці?
Зовсім. Я вишиваю дуже акуратно, ніколи в мене вишивка ніде не валяється, завжди в кульочку, беру тільки чистими сухими руками. Ниточки були новенькі, та й всього 7 кольорів. Не було потреби прати абсолютно. Зі всіх робіт я прала тільки сніжне серце і закладочку, та й тому, щоб легше прасувати.

Імель
10.02.2010, 01:48
Зі всіх робіт я прала тільки сніжне серце і закладочку, та й тому, щоб легше прасувати.

а я перу все, бо все графлю :girl_haha:

кітко, читала, що ви серце не могли розпрасувати
я все прасую ще мокрим, спочатку на кілька хвилин викладаю на махровий рушник, щоб воду ввібрало, а потім прасую "насухо", ну майже "насухо"
бо потім таким дєрєвом робиться-не випрасуєш :girl_devil:

Пупсик
10.02.2010, 09:40
А можете покроково пояснити чайнику як правильно розграфлювати тканину, бо я собі щось того процесу не дуже уявляю! Завжди вишивала без того, але тре йти вперед :girl_crazy:

octavia
10.02.2010, 11:02
Я обовязково розграфлюю тканину. Рік тому про маркери незнала нерозмічала канву і процес йшов набагато довше.Коли вишивала свого Санту на темній канві без розмітки було дуже складно. Розраховую розмір тканини і починаю графити з верхнього лівого кута.Креслю без лінійки приблизно 1 ряд схеми (близько 300хрестиків х 100хр) по мірі потреби докреслюю ряд на 100 хр. Починаю графити тканину на столі а решту домальовую на станку, обовязково позначаю розмір цифрами (к-сть хрестиків 10 20 30 і тд) позначаю по горизонталі і по вертикалі коли вишиваю то звіряюсь як в грі "морський бій".Наприклад вертикаль 30 горизонталь 40 і бачу які значки вцьому квадраті треба шити. Якщо мені цифр не видно (закручені на валок станка) підклеюю скотч малярний на лінії і там пишу цифри.
вишивала гобелен з набору , то там тканина була вже розграфлена, то воно мені тільки заважало

Розмітка на румунській сітці мені теж мішає жовтими нитками по білій канві рябить в очах.

Ума
10.02.2010, 11:19
А можете покроково пояснити чайнику як правильно розграфлювати тканину,
У мене той процес виглядає так. На прикладі Панусь з песиками розкажу (124х186хрестиків) В калькуляторі канви рахую скільки треба тканини. Наприклад на вишивку треба 20х30, то відріз беру не менше 30х40см.

А тоді складаю тканину навпіл і на згині відмічаю середину. Так роблю з обох сторін - бік і згори. А тоді ділю навпіл потрібні хрестики 124 - то графити буду 130, відповідно половина 65. Інша сторона 190 - половина 95. Тоді від середини відмічаю ті хрестики по обидві сторони - і відмічаю лише десятки. Це дає гарантію, що вишивка буде більш-менш по середині і я не пролечу з тим, що не правильно відмітила якийсь край. А тоді під лінійку (бо руці криві) графлю ті десятки що відмітила :)Інколи можу собі записати десятки для зручності, але не все.

Маркер у воді сходить за лічені секунди. і якщо чесно, то я інколи механічно в теплу воду опускала, то теж ідеально змивається

Tutuka
10.02.2010, 11:19
Я така неуважна, що без розграфлення тільки би те й робила, що косяки випорювала.
Але ще звернула увагу, що на тканині потім залишається ледь помітний рельєф від маркера, як її не прасуй, і ніби стараюся не тиснути, а тих квадратів потім все-одно важко позбутися. У когось таке буває?

Ума
10.02.2010, 11:23
У когось таке буває?

:eek:
ні, не було! може маркер якийсь не правильний?

Tutuka
10.02.2010, 12:15
може маркер якийсь не правильний?
Вже декілька перепробувала з однаковим результатом. Може, то я така придирлива. :)

Niferttiti
10.02.2010, 12:41
натягую однією рукою, а другою акуратно веду довгу суцільну лінію
Іра, а це ти без лінійки робиш?
В мене графлення один з найулюбленіших процесів процесу вишивання.
Я спочатку визначаю центр, роблю дві основні центральні осі, роблю позначки по осях відрахованих 10 хрестиків, а там вже помаленько починаю розграфлювати. Займає ця процедура дуже мало часу.
Мені здається так саме простіше. Бо якщо нитками робити розмітку, то напевно на довго затягується.
Я без розмітки вишивала багато чого, і чесно скажу губилася часто в тому всьому. А з розміткою дуже легко зорієнтуватися, легше помилку вичислити і ліквідувати.

Імель
10.02.2010, 13:15
Іра, а це ти без лінійки робиш?
ага
мені здається якщо вести під лінійку воно горбатитися буде і лінія крива буде.
графлю завжди без лінійки
якщо аіда, то малювати лінії дуже швидко-однією рукою натягую саме в тому місці, де починається та лінія, і починаю помаленьку вести лінію в протилежний бік, від того, що така натяжка-графити деже легко
якщо ріномірка-nt; без лінійки
але рівномірки я вже стільки переграфила-більше, ніж аіди (це 2 рушники і цьотка)
маркер тоді проходить між 2-ома нитками, а може і захоплювати їх, але очі до того звикають дуже швидко
якщо рівномірка 27-28 теж натягую і розграфлюю кількома рухами, якщо дрібніша-як цьотка-то довго графила-десь годину, корткими стіжками, бо зіскочити і зміститися дуже дегко

NikaLovely
10.02.2010, 13:25
натягую і розграфлюю кількома рухами прочитала як "натягую і розграфлюю кількома руКами" Тепер зрозуміло, як тобі вдається рівно графити без лінійки :girl_crazy:

Niferttiti
10.02.2010, 14:20
графлю завжди без лінійки
Ну то вищий пілотаж. Молодець.
А тканина зовсім не горбатиться, вона ж цупка. Та й маркер сильно не тисну, він легенько скользить собі. Щось не можу зрозуміти чому вона горбатиться в тебе.
Ну, але то таке, кожен вже виробив якусь свою стратегію і по ній малює.

Ума
10.02.2010, 15:06
я коли графила під лінійку угорську аїду, то прозріла наскільки вона крива!!! розграфити не змогла, то так і закинула і тепер той кусок використовую для дріб"язку. То вже біскорню на ній вишивала і графила від руки, бо лінійку там не примостиш рівно по дірочкам :girl_devil:

Gardenia
10.02.2010, 15:25
Я сьогодні вперше графлю рівномірку на цьотку...Боже , то можна очі загубити...Як ви то робите...в мене лінія заходить то на одну то на другу нитку , і аж ніяк не по середині. Правда вже трохи пристосувалась. Коли маркер тримати не похило, як олівець, а вертикально то виходиить краще.

Liliyah Romanova
10.02.2010, 16:07
А можете покроково пояснити чайнику як правильно розграфлювати тканину, бо я собі щось того процесу не дуже уявляю! Завжди вишивала без того, але тре йти вперед
Я ще до Умциного опису додам фото.
Ото розграфлена тканина на поле:
http://i027.radikal.ru/0910/d1/9fb8d8f168b7.jpg
Я розграфила цілковито, але фактично можна було по краях кілька ліній не робити, просто я так захопилася процесом, що геть про то не подумала.
На фото теж видно мою лінійку, вона в мене з ручкою, аби зручніше тримати було. Правда, її треба час від часу витирати, бо маркер лишає на ній трохи фарби, яка може на тканину перейти.
А оце зблизька самі квадратики:
http://i018.radikal.ru/0910/2f/e5bc0ff11809.jpg

Правда, я центр інакше рахую.
У мене лінійка на дюйми, тому я рахую, скільки дюймів треба на вишивку, і так визначаю серединку. Мені то швидше, ніж згинати. По центру проводжу дві лінії хрестом - вертикальну й горизонтальну. І вже від центру графлю в чотири боки лінії через кожні 10 хрестиків.

Імель
10.02.2010, 16:10
в мене лінія заходить то на одну то на другу нитку
в мене вона заходить ВСЮДИ і на одну, і на другу, зате я знаю, що між ними-межа

Liliyah Romanova
10.02.2010, 16:31
У когось таке буває?
І в мене такого нема. Дивно.

Ума
10.02.2010, 19:42
Лілю, в тебе якийсь такий маркер модній :) як ручка :)

Liliyah Romanova
10.02.2010, 19:49
Ага, дуже файний. Япенці зробили. :girl_cool:
Тоненький головне. І пише дуже цікаво. Колір проявляється не зразу, через кілька секунд. На знимці видно, що деякі смужки темніші, бо я ще не звикла до нього й подекуди наводила лінію подвійно.

Chortenia
11.02.2010, 15:56
Питання чайника з розграфлення. Якщо я таки дографлю нитками, то як по них вишивати і чи нормально вони потім випорюються?

Orman
11.02.2010, 16:08
нитки випорювати до того, як вишивати - подивились, що добре і випорюйте, бо з-під вишивки зубами будете тягнути і не витягнете

я колись теж не графила, не знала та й лінувалася. Але це в 1000 разів полегшує роботу і завжди можна себе перевірити!

Графиться в мене швидко по Аїді (без лінійки :)), рівномірку ще не пробувала.

Tutuka
11.02.2010, 17:44
Ага, дуже файний. Япенці зробили.
Тоненький головне. І пише дуже цікаво. Колір проявляється не зразу, через кілька секунд. На знимці видно, що деякі смужки темніші, бо я ще не звикла до нього й подекуди наводила лінію подвійно.
У мене такий самий, також з незвички важко пристосуватися, здається блідим. :)

Liliyah Romanova
11.02.2010, 17:48
У мене такий самий, також з незвички важко пристосуватися, здається блідим.
Я вже пристосувалася. Проводжу по тканині ледь торкаючись.
А може, ти засильно тиснеш, тому сліди лишаються на тканині?

Tutuka
11.02.2010, 21:15
Може бути, таке враження, що мій маркер пересохлий, тому що розмітка після нанесення хоч і стає яскравішою, але не особливо, якщо не тиснути, все-таки трохи важко розрізнити, але не страшно, я вже пристосувалась. :)

Я колись пробувала розграфлювати нитками - ледве випорола, пізніше конфіскувала у тата моток тоненької зеленої рибальської жилки і справа пішла набагато веселіше, розмітку можна було досить легко витягнути навіть з готової вишивки, але такий спосіб - не для мене, дуже вже мороки багато, а з олівчиком я вже навіть на око можу визначити тих 10 хрестиків, з часом все виходить автоматом.

Ума
11.02.2010, 21:21
У мене такий самий,

де такий брали?

Tutuka
11.02.2010, 21:24
Біля Грушевського, але щось мені здається, що він там не першої свіжості, у Лілі на фото розмітка набагато темніша.

Olena-m
12.02.2010, 03:44
Перші дві роботи вишивала без маркера. "Вечерю" графила нитками, правда не все полотно, тільки частинку, бо було б дуже довго. Але решту буду графити маркером, бо вже знаю його дію і не боюсь зіпсувати канву з люрексом.

До речі, сюди можна було б перенести дописи про білий маркер на чорній канві (забула з якого розділу).
На темній канві можна графити звичайним милом, як кравчині роблять викрійки. Тільки мило має бути змилене до тонесенького і висушене на батареї. Можливо розмітка трохи стреться в процесі вишивки, але точно не лишиться після прання готової роботи. А в моєї мами є зникаюче мило (чи то крейда-?, їй на роботі дали, але може і в магазинах є), зникає суперово, жодного сліду.

algo
12.02.2010, 11:17
Маркера не маю.... чи не дожилась, чи просто не звикла. якщо картини, то графлю ручкою тільки крайні ряди з усіх боків.роблю замітки там де 10 кліток і усе!! навіть свою турботу, яка не маленька не графила!!може колись і до мене прогрес дойде!! хоч наприклад дівчата кажуть, що з п"яльцями файно вишивати, але я купила і не можу ніяк!!

silvia
17.02.2010, 12:49
Я вирішила дещо вишити на чорному і для таких цілей було придбано маркер на Водогінній білий. Розмітила ніби все ок, але потім......я його просто не відіпрала в холодній воді, як то зазвичай з темним маркером.....потім вже пробувала і милом і порошком і галою в результаті тканина полиняла добряче але тішило то, що робота не велика була не шкода .
Наст разу для зимового сердечка на темносиньому мусила розмічати нитками білими. А на світлій канві розмітку роблю завжди маркером. Ще хотілося б того білого маркера, але вже не знаю як бути......може якого заморського купити ( не китайського)

MYR
18.02.2010, 02:06
Маркера не маю.... чи не дожилась, чи просто не звикла. якщо картини, то графлю ручкою тільки крайні ряди з усіх боків.роблю замітки там де 10 кліток і усе!! навіть свою турботу, яка не маленька не графила!!може колись і до мене прогрес дойде!! хоч наприклад дівчата кажуть, що з п"яльцями файно вишивати, але я купила і не можу ніяк!
Ви ніби мої думки прочитали. В мене все аналогічно.

Пеппі
22.02.2010, 11:31
мені вишивати на розграфленій тканині значно простіше і швидше.тому графлю :)Купувала свій маркер в магазині біля пам"ятника Грушевському, бачила що тут стосовно тих маркерів є неоднозначні враження, але мені був нормальний.Ще помітила що має значення тканина - дорожчу тканну вдалось розграфити тоненько і чітко, а потім на тканині з краківського базару все пливло.

Xomka
23.02.2010, 11:05
Я нещодавно почала користуватись маркером, що зникає (в черговому приступі хом'якозу придбала:girl_haha:) Дуууже зручно при невеличких процесиках, вишиваєш по розміточці, маркер за той час поступово зникає і не треба прати:girl_claping: І цьоцю свою я теж ним розграфила, правда лише центральні осі, потім по розграфленому прошила ниткою і маю собі позначений центр. А від тих осей вже інколи домальовую квадратики, досить зручно, і не прийшлось графити всю тканинку:girl_claping: Цим макером буде незручно хіба, коли відшивати повністю один колір, який розкиданий по всій вишивці, а якщо шити "купками", то дуже-дуже зручно:girl_in_love:

LudmilaP
23.02.2010, 11:58
Хомочко, а нам показати що ти вже вишила:girl_devil:

Xomka
23.02.2010, 12:18
Людо, почала голову, то там так страшно, як в підручнику з анатомії:girl_crazy:, не хочеться людей лякати:girl_haha:,дошию лице з волоссям і покажу, ще трішки почекайте))

вишиванка
07.03.2010, 22:29
:(:(Дівчатка, пам"ятаю, що вроді у нас тут хтось мав теж таку проблему як у мене:
чоловік закінчив картинку, а розмітка від маркера повністю не зникла(( плакаю.. стала така сіра.. при тому, що картинка повніст зашита воно видно всерівно... що робити, підкажіть будь ласка!!!:(:(

Niferttiti
08.03.2010, 01:46
розмітка від маркера повністю не зникла
Співчуваю. Сама з таким зіткнулася. На Водогінній сказали попробувати розчином для зняття лаку для нігтів, а ле якоїсь одної фірми, саме він змиває. Я завтра скажу цю фірму, бо то коліжанка запамятала її. А ще в нас на запас є чорний фломастер, будемо ним пробувати ті лінії замальовувати.
Тепер купила білий олівець, надіюся він мене більше не підведе. :girl_in_dreams:

Xomka
08.03.2010, 02:09
То розмітка маркером, що зникає у холодній воді, чи тим, що для чорної канви?

вишиванка
08.03.2010, 14:24
Це голубий маркер, що для білої тканини і зникає в воді... картинка вся зашила, але трохи просвідчує ті сірі полоси((

Xomka
08.03.2010, 19:42
Можливо надооовго замочити в холодній воді...

LudmilaP
11.03.2010, 22:13
В мене була така проблема, я вишивала на червоній тканині, і прасувавши в поцесі вишивання в кінці мені маркер не змився так легко. Прийшлося добре потерти щоб сліди зникли, але можливо на білій тканині щось і залишилося б, а в мене нічого не видно

вишиванка
12.03.2010, 13:51
Дівчакта, у мене все зникло, я така рада. Намазувала галем для виведення плям, і залишала трохи полежати, а потім прала, і все відійшло:girl_in_love:
http://s16.radikal.ru/i191/1003/45/10ef39c187eat.jpg (http://radikal.ru/F/s16.radikal.ru/i191/1003/45/10ef39c187ea.jpg.html)http://i047.radikal.ru/1003/f6/437fe29dca5ct.jpg (http://radikal.ru/F/i047.radikal.ru/1003/f6/437fe29dca5c.jpg.html)

вишиванка
12.03.2010, 14:31
Ура!!! А ми які раді!)) Зі звороту намазували чи з лиця?

Я намазувала з лиця.;)

ясюня
13.03.2010, 14:36
Дівчата, перечитала ваші дописи, що маркери не випираються і мучуся - купляти маркер чи ні ? Досі робила собі розмітку нитками - але то довго. Надумала купити маркер - тепер знову сумніви?. Порадьте хто де купляв і який - щоб потім не мучитись, як його випрати.

La esposa
13.03.2010, 14:56
Порадьте хто де купляв і який - щоб потім не мучитись, як його випрати.

Мій відходить за кілька секунд. Головне, вишивку не прасувати. Купувала в магазині біля Грушевського, заплатила 24(?) гривні. Отакий:

http://www.svetelka.ru/published/publicdata/SVETELKASVETWAT/attachments/SC/products_pictures/hem-295.jpg

NikaLovely
14.03.2010, 00:43
Ви не повірите! Щойно розграфила тканину без допомоги лінійки!
Виявляється, це простіше, швидше, ще й рівніше)

Kasia
23.03.2010, 17:14
Графиться в мене швидко по Аїді (без лінійки ), рівномірку ще не пробувала.
о і я так. але з лінійкою
а на рівномріку мала бажання в неділю.. і передумала. власне , бо подумала - як я то графити буду? та картинка дитяча страшенно розкидана, по клітинках на Аїді нормально, а на рівномірці як орієнтуватися навіть усередині клітинки 10*10 -певно важко найтися.. короче, не наважалися.

Ann
30.03.2010, 09:56
Я тепер теж буду графити тканину)))))) Купила вчора фломастер, правда зникаючий, пише, через 48 год....буду пробувати))))

Олюська
06.04.2010, 18:32
Слухайте, люди, ті олівці-маркери - то якийсь дефіцит в нас у Львові. Є тільки китайські. Біля пам'ятника Грушевському казали, що вже давно замовляють, але все нема і нема. Де купити? Я так хотіла нову вишивку з маркером почати...

Olena-m
06.04.2010, 18:40
Я купувала на Водогінній, був ще такий на Південному в Європі (білий з синім ковпачком, не знаю хто виробник).

Ума
06.04.2010, 18:51
На Водогінній теж китайський.

Хіба через інет замовляти

Олюська
06.04.2010, 21:15
Я купувала на Водогінній
Так, то китайський, писали дівчата, що він розлізається дуже

Olena-m
06.04.2010, 21:59
Не користувалась іншим, тому не можу порівнювати, але цей ніби не розплився (я сильно не натискала).

Niferttiti
06.04.2010, 22:08
Кажуть найкращі маркери австралійсткого виробництва Hemline ( Іра - ла еспоза вище виставляла). Ще не перевіряла.
Ann-Аня, ти брала в мене той маркер, як він тобі? :girl_mad:

Ann
06.04.2010, 23:18
Ann-Аня, ти брала в мене той маркер, як він тобі?
Маркер, загалом, хороший. Тоненький, колір приємний Фільотовий (але деяких людей дратує ;) ). Один мінус! Зникає не через 48 годин (як написано), а набагато швидше :girl_devil: прям на очах....замахує, постійно домальовувати:girl_devil:

Я так хотіла нову вишивку з маркером почати...
В Ніфертіті купуйєте. В неї є, але зникаючий. Але, краще зникаючий, ніж китайський, якого нема)))))))))))))))

Oliusia
06.04.2010, 23:23
Зникає не через 48 годин
дивно,а в мене тримався понад 3 доби:girl_in_dreams:,я вже думала,що змивати треба буде.

Niferttiti
06.04.2010, 23:24
Згодом будуть і незникаючі цієї фірми, просто дехфіцит зараз. :girl_crazy:

kitka
12.04.2010, 14:06
Дівчаточка, з'явився у нас в магазині такий маркер. Коштує 20 грн., написано - Японія. Його варто купити, чи краще не ризикувати?
http://s03.radikal.ru/i176/1004/94/ba3d2eb85323.jpg

NikaLovely
12.04.2010, 14:08
Дівчаточка, з'явився у нас в магазині такий маркер. Коштує 20 грн., написано - Японія. Його варто купити, чи краще не ризикувати? Такий в мене, жалилася на нього. Став товстий і блідий після першого ж графлення.

Orman
12.04.2010, 14:15
в мене такий - я задоволена :)

NikaLovely
12.04.2010, 14:18
То знов мені так пощастило, що попався один бракований зі всієї партії? :girl_crazy:
Orman, а де купляли? Може всеж різні в нас?

Orman
12.04.2010, 14:30
в Галі на Добробуті

Ума
12.04.2010, 18:13
написано - Японія
якщо Японія, то мав би бути добрий. але на вигляд - лотерея :)

irinkakosiv
12.04.2010, 19:37
з'явився у нас в магазині такий маркер
у мене такий я дуже задоволена і також платила 20 грн.

Імель
13.04.2010, 18:42
Його варто купити, чи краще не ризикувати?
в мене теж такий
фотодоказ:
http://i058.radikal.ru/1001/ad/f8dcb2f53df2.jpg
я задоволена
малює спершу світлішим, потім проявляєься
малює досить грубо (але я так люблю)
добре змивається (без всяких приколів)
але є одне але, я його досить швидко змалювала, десь за 4 місяці, але розграфила ним десь 5 робіт + трохи рушника
купувала в кінці грудня, вже треба новий :girl_in_dreams:

Анута
13.04.2010, 23:04
фотодоказ:
як сестра-блюзнючка.
ноут теж Ацер, такі ж "кусачки", такий же маркер, ну і тканина, і РМ :)

по ідеї, він ейсер
так і знала :girl_in_dreams: наступного разу напишу по ангельськи :girl_blum:

octavia
29.04.2010, 16:27
ще замовила собі кульний маркер до тканини. Щось певно такого плану, як Ліля має. Тоненький стержень, як в ручці. Бліденьким малює, а потім проявляється сильніше - я в захоплені
Ума а ви не могли б показати фото цього маркера ,бо мені скоро треба буде новий маркер. У Львові я так зрозуміла взагалі тепер хороших ніде нема, треба шукати в неті. Він тоненько малює як Хемілайнівські?

Liliyah Romanova
29.04.2010, 17:52
Ума а ви не могли б показати фото цього маркера ,бо мені скоро треба буде новий маркер. У Львові я так зрозуміла взагалі тепер хороших ніде нема, треба шукати в неті. Він тоненько малює як Хемілайнівські?
Треба просто шукати, аби писало, що він ultra fine, extra fine або fine point. Тоді буде тоненький.
Наприклад, як тут (http://www.123stitch.com/cgi-perl/itemdetail.pl?item=C515).

Ума
30.04.2010, 23:09
Я купувала такий маркер на Джоанн.ком (http://www.joann.com/joann/home/home.jsp?topnavlink=true)

http://www.joann.com/images/10/88/6/xprd108867_m.jpg

ось мої фото
http://img685.imageshack.us/img685/5633/dsc03351g.jpg
написано, що зроблено в Японії

а то порівняння з Хемлайнівським:
http://img72.imageshack.us/img72/4940/dsc03353u.jpg

Хемлайнівським я вже більше року графлю всі свої роботи, і деякі процеси коліжанкам, які не мають маркера. Але він ще в доброму стані і певно ще на пару процесів вистачить, та я замовила про всяк випадок ось цей новий.

Niferttiti
01.05.2010, 10:13
http://s16.radikal.ru/i190/1005/d4/a4ea33322ccc.jpg
Мій Хемлайнівський дуже схожий на новий Умин маркер, теж супертонкий.
Подібні досить у них дизайни. :girl_in_dreams:

octavia
01.05.2010, 10:52
Я також користуюсь Хемілайнівським супер тонким, упаковка така як в Niferttiti.Але сам маркер виглядає трохи по другому.Купувала на Південному та там його тепер немає і в других магазинах у Львові також не можу знайти.Треба буде замовити в неті та поки що малюю старим.

TINOCHKA
06.05.2010, 17:51
А я розмальовую простим олівцем, але не механічним, відстірується без проблем, видно як на чорній так і на білій тканині. Спробуйте, можливо і вам сподобається :girl_claping::girl_claping::girl_claping:

Пупсик
06.05.2010, 18:27
Поки не спробувала вишивати по розграфленій тканині не розуміла для чого її розграфлювати. Купила маркер на Водогінній (не мала можливості ходити і вибирати). Але і з ним даю собі раду. Набагато зручніше так вишивати (переваги оцінила :girl_claping:)

Імель
06.05.2010, 18:28
А я розмальовую простим олівцем, але не механічним, відстірується без проблем, видно як на чорній так і на білій тканині. Спробуйте, можливо і вам сподобається
мушу вставити 5 коп-раджу НЕ пробувати, може відіпратися, а може і не дуже, лиш роботи шкода та затрат і часу, і матеріальних
прості олівці теж є різні

для розграфлення є більш цивілізовані методи-ті ж маркери, спеціальні олівці або нитками

Олюська
10.05.2010, 01:15
А я до нового процесу вперше графила тканину маркером. Набагато легше працювати на графленій канві - тепер завжди буду графити. А маркер купила отакий, як писала Кітка:
http://s40.radikal.ru/i089/1005/cf/03f105714984.jpg
Я не спец і не маю поки що з чим порявняти, але цим задоволена.

MakarOnka
22.06.2010, 22:53
Маю питання до досвідчених вишивальниць чи реально розграфити рівномірку чи навіть не пробувати-хочу вишити дівчину з конем(Л*а*н*а*р*т*е),і боюсь що без розграфлення буду робити багато помилок,ще й не вишивала ні разу на рівномірці:(

Імель
22.06.2010, 22:59
чи реально розграфити рівномірку чи навіть не пробувати
більш, ніж реально
я графила рівномірку на рушники (2 шт)
рівномірку на сорочки (2 шт)
цьотку

коли графлю, то промальовую 2 ниточки (крайню в лівому хрестику та крайню в правому хрестику) і знаю , що межа між тими 2-ма нитками

писала писака, а чи зрозуміло не знаю :(

Ума
23.06.2010, 00:03
Я після того, як Ірця-імел написала. що графить від руки. то теж спробувала розграфити рівномірку (на цьотку) і вуаля! все вийшло і досить таки швидко. Так само як в Ірці - інколи дві нитки задіває, але як вишиваєш. то вже знаєш, що між цими нитками проходить межа хрестика :) А до того пробувала графити під лінійку якраз рівномірку на коня від Л*ан*ар*те і плюнула на ту справу. бо то було нереально і вишивала взагалі без розмітки.

Імель
23.06.2010, 00:33
ага, я ще забула написати, що рівномірку графлю в напрямку до себе, невеликими рисочками по кілька см

тобто провела 3-4 см, піднялася по тій самій лінії знову на 3-4 см, провела, знову піднялася.....знову провела

MakarOnka
23.06.2010, 01:10
писала писака, а чи зрозуміло не знаю
Дякую,все дуже зрозуміло пояснили.Завтра при денному світлі буду пробувати графити.
Ума,я якраз читала вчора в гілочці про Ваші перипетії із розграфленням рівномірки на ту ж вишивку і тому засумнівалась чи у мене вийде.

Naturals
23.06.2010, 17:45
Підкажіть хтось чи можна графити льон маркером? Планую орхідеї на льонові вишивати а щось трошки страшно графити.

Імель
23.06.2010, 18:01
Підкажіть хтось чи можна графити льон маркером?
:suicide:
ну даєте
а ну, швиденько прочитати темку про види тканин
льон-це тканина рівномірного переплетення, в народі рівномірка

напевно, всі наступні питання недоречні

якщо вдасноруч тонована тканина, тоді не графіть (як те слово правильно буде?)

Kasia
23.06.2010, 18:27
я пробувала льон. не сподобалося. тяжко рахувати 20 ниточок.. на 10 хрестиків. збивалася. десь було 9 десь 10. не зрозуміло де лінія. .. покинула.

NikaLovely
24.06.2010, 10:42
Вчора також намагалася розграфити льон, досить дрібненький. Вийшла тільки одна широка лінія посередині, не зрозуміло, де саме вона проходить, по 20 хрестиків відраховувати теж не змогла, тож кинула і вирішила вишивати "по старінкє". Може б із тоненьким маркером щось війшло...

Curly Xena
24.06.2010, 22:51
з тим графленням - жах ! сьогодні вчилася графити тканину перед великим процесом (орхідеї) - не дружать мої руці з кресленням (нарисну геометрію ледве здала ). Коротше - новий процес під вееееликим питанням :girl_nea:

смайли класні:d64:
Мартіні - "респект і уважуха" :kiss:

Пупсик
24.06.2010, 23:00
А я віфиватиму по старінкє :girl_dance:, бо графити льон буду довше ніж вишивати.

MakarOnka
25.06.2010, 00:47
тяжко рахувати 20 ниточок.. на 10 хрестиків. збивалася. десь було 9 десь 10. не зрозуміло де лінія. .. покинула.
Я вчора пів дня мучила ту рівномірку,а вона мене:girl_mad:виходило як і у Касі,тоді плюнула на то взяла аїду 14 розграфила за 20 хв. і вже сьогодні колупала трошки свого коника.А рівномірку залишила "до кращих часів" коли наберусь побільше вишивального досвіду

Імель
25.06.2010, 00:53
таки доведеться МК по графленні рівномірки вам на наступній форумівці провести :girl_wink:

Kiara
10.09.2010, 18:50
Я сьогодні собі купила маркер для розмітки канви. Тільки якась в нього лінія трохи товста. У всіх так чи то в мене якийсь з браком?

La esposa
11.09.2010, 08:42
Я сьогодні собі купила маркер для розмітки канви. Тільки якась в нього лінія трохи товста. У всіх так чи то в мене якийсь з браком?

в мене теж таке було, на три клітинки розтікався. Нічого, змазався :)

Naturals
12.10.2010, 11:55
а чого це маркер не відіправся, то ж свіжо-розграфлене? Інша фірма, новий маркер? Пробувала різні ваніші? або на довше лишати в воді?
маркер то й самий що і мала, він мені тільки раз сліди лишив (на конкурсній) а так завжди відпирався, а того разу з пів вишивки зійшов а на другій частині по периметру квадратики залишилися:( і замочувала довго і в одному місці пробувала відіпрати ванішом, нічого не помагає
а що за маркер? можна знимку?
на жаль фірми не можу сказати бо назва стерлася
http://s54.radikal.ru/i146/1010/3b/2d915dbf3a59.jpg

Ума
12.10.2010, 11:59
маркер то й самий що і мала
розграфлену тканину бажано не тримати на світлі. Тобто як повишивав, сховати в темну торбу і все, подейкують, що від світла, сонячного тепла може не відпиратися

Xomka
12.10.2010, 12:21
Може він вже віджив своє? Хоч і малює, але вже певно ним не користуйся.
А ті квадратики по периметру ніяк не можна буде замаскувати оформленням? Мереживом наприклад?

Я за свій ростомір переживала - цілий рік як розмічено, але зійшло все, правда в воді тримала хвилин з 10, і внизу де була грубша лінія, трохи видно слід десь 1см. Я помітила, що важче сходить, як маркером було проведено двічі чи більше разів по тому самому місцю.
Зараз взялась за свій новорічний процес:) теж пробувала чи розмітка сходить - трошки під певним кутом видно бежеві лінії, але мені пощастило, бо вони в тон тканинки))) то так і лишу.

вишиванка
12.10.2010, 12:24
Я думаю, що то залежить від світла (лампи, сонця...) у мене теж таке було... і не залежить від фірми а багато від зовнішніх умов.. Тому скама тепер боюсь тими маркером малювати..(( а можливо вода була трошки загаряча, бо ті маркери настільки чутливі до темпа, що жах..

Ассоль
12.10.2010, 12:27
розграфлену тканину бажано не тримати на світлі. Тобто як повишивав, сховати в темну торбу і все, подейкують, що від світла, сонячного тепла може не відпиратисяВ мене сталося так, що кішка витягнула мою вишивку, щоб побавитися (вона в мене любитель полазити куди не слід), і залишила її на прямому сонячному світлі. Так маркер просто вигорів, і сліду не лишилося від нього. А мав би ж навпаки, "вчепитися" і не відпиратися. Може то тому, що маркер китайський )) із зворотнім ефектом))

Naturals
12.10.2010, 12:44
А ті квадратики по периметру ніяк не можна буде замаскувати оформленням?
та буду щось тепер мудрувати. Попробувала ще раз випрати в ваніші, ще в декількох місцях відіпралось, але в декількох місцях лишились таки добрі полоски. Після таких казусів з маркером, страшно щось тепер графити

Stanislava
12.10.2010, 13:34
Вперше вчора пографила тканину маркером, шию коні з опаскою, начиталась про нього, але як то добре шити по розграфленому:girl_tender:

terezka
21.10.2010, 21:10
дівчата, порадьте будь-ласка, де можна взяти маркер (такий, що змивається), а то я купила собі маркер, що зникає за 48 годин, так він зниає набагато швидше, деякі риски зникають протягом двох годин:girl_impossible:
така розстроєна тепер

LudmilaP
21.10.2010, 21:22
де можна взяти маркер
Вони продаються практично у всіх рукодільних магазинах, Коли будете купувати уточніть в продавця чи це той маркер що змивається ;)

terezka
21.10.2010, 21:44
практично у всіх рукодільних магазинах
дякую, піду ще раз шукати, бо я думала що маркер він і є маркер. а виявляється їх багато різних є

Raslanka
26.10.2010, 15:36
Я графлю кольоровою крейдою, лінії видно, й переться добре!

Ума
14.11.2010, 22:48
ну, що ж розкажу я вам свою епопею з Панусею... з хепіендом (щоб ви ті страсті мордасті легко пережили)

маю я маркер, який вірою і правдою служив мені майже 2 роки. В мене з ним ніколи не було проблем. Розграфила ним мало не з 50ть великих робіт (не своїх, а позичала ще коліжанкам, які ще не знали що таке маркер). Так я тим маркером останній раз графила десь весною, коли оголосили конкурс і я кинулась графити всьо що мала (конкурсні троянди графила новим маркером), то в якому він стані я ще не знала.

Так от, десь на початку жовтня я розграфила ним тканину на Синю панусю. як графила, то помітила, що лінії на тканині мають різний колір, але подумала, що він все змивався і не мало б бути з ним проблем, напевно, то я коліжанці позичала і вона можливо його довго тримала відкритим чи щось таке. Навіть не перевірила і стала вишивати.
може на фото трохи вловите різницю кольорів
http://s61.radikal.ru/i174/1011/ce/709c54a163a1.jpg

так от, коли я замочила Панусю в прохолодній воді, то мало не зомліла, бо маркер не відійшов! і то майже всюди, а не те що де-не-де. Я щем такого не виділа. в мене паніка і що з тим робити? зіпсута робота?
В поспіху згадую рецепти дівчат, як то вивести. ВАніш. В мене нема. Знайшла якийсь емвеївський відбілювач певно десятирічної давності. Засипала у воду літню, всипала відбілювач і чекаю... нігті згризла... Колір синій відійшов, а залишився натомість сірий, як простий олівець.
Я вже взлостилась так, що вирішила, раз все рівно я то не врятую, то буду експериментувати (шкода, що я не робила фото ДО і ПІСЛЯ). Пригадала я уроки хімії, де нас вчили, що свіжі плями від ягід виводяться елементарно окропом (що я не раз перевірила на власному досвіді), тому вирішила випробувати ще таке. Постелила тряпочку свою у ванну, поки чайник закипав, руки то свербіли щось робити - засипала зверху тонким шаром порошку Персіл для кольорового. Тоді то все залила окропом. чекала... як згадаю, капець якийсь. Дивлюся, ніби стали пропадати лінії прямо на очах, але ще трохи є. Тоді ту саму процедуру повторила з окромом+ відбілювачем емвеївським. Прополоскала і знайшла ще 2 невеличкі рисочки. Повторила.

Прополоскала і поклала сушитися. Як висохло, то ніби все ок. Принаймні не видно очевидних ліній і неочевидних ліній :) Завтра ще при денному світлі гляну що вийшло, але от вам мій рецепт:

1. не користуватися старими маркерами, якими б хорошими вони не були. а тим більше як бачите, що лінії різного відтінку залишаються
2. змити в прохолодній воді, а тоді раз так склалося, то не боятися окропу і якогось порошку/відбілювача. реально помогло!!!

я шкодую, що не зробила фотки тої змитої розмітки! Дівчата, таке враження, що й не змивала - тільки колір змінила...

Отако я нині мала гембель з тою цьоткою! тре тепер йти в перукарню, бо за сьогодні додала собі сивизни і нігті попсуті :girl_haha:

Orman
14.11.2010, 23:01
Колір синій відійшов, а залишився натомість сірий, як простий олівець.

в мене таке було коли я замочувала в холодну-холодну воду, а коли в літненьку, то все відходить

але в тебе був екстрім!

Almariel
15.11.2010, 12:21
льон-це тканина рівномірного переплетення, в народі рівномірка
а я бачила у продажу аіду (чи як там вона - з такими великими дірочками) з 100% льону, а також таку, яка містить 50% льону (це у магазині, де льон продається, а не в магазині рукоділля).

я так розумію, зручно графити, якщо вишиваєш зі схеми. а якщо я буду знімати вже з готової вишивки? чи допоможе мені графлення? всеодно ж доведеться рахувати.

LudmilaP
15.11.2010, 17:24
зручно графити, якщо вишиваєш зі схеми. а якщо я буду знімати вже з готової вишивки? чи допоможе мені графлення? всеодно ж доведеться рахувати
Якщо ви вишиваєте з готової вишивки, тоді немає сенсу розграфлювати тканину. Графиться в тому випадку, коли вишиваєте зі схеми і тим самим маєте можливість превіряти себе

Olena-m
15.11.2010, 21:07
Almariel, якщо ви бачили лляну "аїду" в "Галереї льону", то це скоріш за все була така панама. На скільки я знаю, вони аїди не мають (хіба помиляюсь).

Almariel
16.11.2010, 19:12
Olena-m ой, я не подумала, що то різниця є між панамою і аїду. тому, що я бачила - точно сказати не можу. але я сама не львівська, бачила у Києві у Житомирському льоні

kvVItKA
16.11.2010, 19:39
маю маркер, що зникає, той гАмериканський, так от 48 год пройшло ( вже навіть більшшше), він зійшов...але так собі вибірково, де хотів там залишився:( Прати? ще чекати? що порадите?

La esposa
16.11.2010, 19:43
О, КвВітка з"явилася :) де була?

Прати? ще чекати? що порадите?

а на чому то? я би випрала, як на пеший раз, щоб знати..

kvVItKA
16.11.2010, 19:51
а на чому то? я би випрала, як на пеший раз, щоб знати..
на тканинці ггг:girl_haha:
я просто боюсь щоб вода не закріпила була результат(тобто ті лінії,що не зникли) Ну ось з тим маркером,що змивається зрозуміло , що треба прати і експерементувати можна чи з якимись засобами чи з температурою води....а тут що робити?:girl_in_dreams:

О, КвВітка з"явилася де була?
та я є...настрій "неписальний"

La esposa
16.11.2010, 20:10
на тканинці гг

БІСТРО????!!!!! :khomyak:

ось знайшла на мамашах:

Хочу поделиться своим опытом с исчезающем маркером. Разметила им как положенно пожирнее (иначе через 15 мин ничегошеньки не видно) прострочила детальки и забыв что у меня на тканюшке маркер, хорошенько отпарила на самой высокой температуре, да с двойным паром. Вы не представляете с какой скоростью я бежала к раковине. И чтоже. Как только намочила след от маркера проявился на всю свою первоначальрую толщину и спокойненько изчез. Какое же это было облегчение

У меня исчезающий розовый маркер со стирателем от фирмы Clover - никаких нареканий, если пожирнее расчертить и день-два держится, если тоненько - через несколько часов исчезает. Еще заметила, что на плотной накрахмаленной канве дольше держится.

kvVItKA
16.11.2010, 22:04
БІСТРО????!!!!
приколюєшся? Бістро маркером,що зникає? то я б тоді щодва дні домальовувала б ггг . неа :girl_blum:
Вы не представляете с какой скоростью я бежала к раковине
ну то усьо...пішла замочувати...

kvVItKA
16.11.2010, 23:08
Как только намочила след от маркера проявился на всю свою первоначальрую толщину и спокойненько изчез.
нда, то екстрім я вам скажу
запхала під кран з теплою водою, а маркер в тих місцях, в яких був зник- зявився, а в тих, що не зник -став яскравішим-жирнішим,
і так мені стало смішно з тієї сітки , що знов "воскресла" , а тут бац-усьо зникло. фантастІка :girl_claping:

Dzvinkalviv
19.11.2010, 13:35
Графлю кольоровою незникаючою крейдою. Дуже файно. за 1,5-2 тижні робиться блідіше- де треба, домальовую

Ассоль
19.11.2010, 17:50
Маю таке питання: є фабрична тонована канва. Чи можна її графити маркером? Бо начиталася, що на такій тканині потім маркер зле сходить.

LudmilaP
19.11.2010, 18:03
є фабрична тонована канва. Чи можна її графити маркером?
Я вишивала на тонованій аїді Цвейгард і малювала маркером, потім все без проблем змилося :)

Ума
21.11.2010, 13:05
є фабрична тонована канва
якщо фабрична тонована, то мало би бути все ок. Я не раз графила і без проблем сходив тільки маркер :)

Raslanka
24.11.2010, 13:43
А графити краще крейдою на вологу тканину. Тоді крейда чіткіша.

terezka
27.11.2010, 13:36
долучилась і я до графлення тканини, так вишивати набагато легше
єдиний нюанс - щось мені перша вишивка по розграфленій тканині зовсім не хотіла сходитись з тими лініями, було приблизно досить, але не те.
Та вчора мені в магазині у Наталі показали, що графити треба по дірочкам, а не по плетенню, і все стало на свої місця. :girl_haha: Ось, що значить я неуважна.

DivineVanGate
25.12.2010, 16:58
Передісторія: дитя вирвало з рук мого песика і сильно пом'яло. Взяла я праску з парою і почала прасувати.

Тканина була розграфлена. На мій превеликий жаль я побачила, що лінії почали зникати. Ну все, заново графити. А потім подумала: це ж закінчену вишивку можна попрасувати і всі лінії щезнуть! Дуже втішилася :)

Мо комусь цей спосіб поможе.

terezka
25.12.2010, 17:20
це ж закінчену вишивку можна попрасувати і всі лінії щезнуть
ой.. незнаю, в деяких випадках маркер не сходить
я просто вишивку ставлю під воду холодну і маркування саме зникає на очах

MakarOnka
25.12.2010, 21:37
А потім подумала: це ж закінчену вишивку можна попрасувати і всі лінії щезнуть!
Розграфлену тканину не можна прасувати і прати в гарячій воді бо лінії від маркера можуть залишитись там назавжди.Після того як закінчили вишивку потрібно її замочити в холодній чи літній водичці до зникнення слідів маркера і потім,якщо є потреба попрати.

terezka
10.01.2011, 13:02
потрапила в халепу зі своєю графленою кицькою - залишились там жовтуваті лінії від маркера.:girl_cray:
має бути подарунок, але тепер не маю уявлення що робити далі (мочила в холодній воді)

Ума
10.01.2011, 20:37
епер не маю уявлення що робити далі (мочила в холодній воді)
як втрачати нічого, то спробуйте теплу воду, а потім гарячу.

я раніше писала, що свій маркер відіпрала відбілювач-порошок а зверху лила щойно кип"ячену воду і все сходило, як то кажуть на очах :)

terezka
10.01.2011, 20:43
, то спробуйте теплу воду, а потім гарячу.

перепробувала уже все - абсолютно все так само
навіть не знаю, що не так було (маркер сходив завжди ідеально)
я вже спобувала на іншому шматку тканини (графила одночасно) - на тій, не вишитій - маркер зійшов, а на вишитій - ніяк не хоче
та вже буде, як є

Holly
15.01.2011, 16:45
От і я свою панусю сьогодні замочила, дивлюсь маркер зійшов. Витягую з води, а там сірі лінії :shok::shok::shok:
Я в холодній воді з дитячим милом попрала, тірішки зійшли. Ну, думаю, капець. Але ще хвилин на 30 залишила в холодній чистій воді, ніби не залишилось слідів. Як висохне, гляну.

Pycalka
24.01.2011, 00:12
Я дуже давно вишиваю, але ніколи не графила тканину маркером. Робила це старим бабусиним методом - графила центр вишивки і важливі моменти ниткою швом "уперед голку". Потім це все діло витягувалося і жодних проблем.

Natinka
17.02.2011, 11:17
Я вчора перший раз спробувала графити тканину маркером. Купила такий голубий, що змивається в холодній воді. Але маю питання до вас, дівчата. В мене лінії виходять трохи загрубі, і легенько стараюся. Тобто розтікається і вже трішки боюся помилитися. Чи то все справа досвіду?

Xomka
17.02.2011, 12:03
З часом мав би не так розтікатись. То напевно китайського в-ва маркер...

kitka
17.02.2011, 12:18
В мене лінії виходять трохи загрубі
В мене маркер розтікався, якщо я малювала від руки (робила засічки по бокам, числа писала). А от коли вела під лінійку, то все було гаразд. Але я робила швидкий рух, ледь торкаючись тканини. В результаті виходила чітка тоненька лінія.

Natinka
17.02.2011, 13:01
Маркер вир-ва Японії. Може справді з часом буде менше розтікатися, зараз новий-свіжий. Ну і то все справа досвіду...

La esposa
18.02.2011, 11:59
Маркер вир-ва Японії. Може справді з часом буде менше розтікатися, зараз новий-свіжий. Ну і то все справа досвіду...

в мене теж дуже розтікався, особливо на панамі. Потім перестав. і ще,

коли вела під лінійку, то все було гаразд. Але я робила швидкий рух, ледь торкаючись тканини

Natinka
18.02.2011, 12:34
О то якраз на панамі, бо вирішила спробувати на дешевій тканині.

Juliasia
04.03.2011, 18:17
А я собі роботу ось так розграфила - дуже зручно вишивати і головне - швидко (робота одноколірна, не знаю як такий варіант пройде в кольорі :)

http://s08.radikal.ru/i181/1103/c3/2655b58eb517.jpg (http://www.radikal.ru)

Blessed
23.03.2011, 18:07
ДІВЧАТА НЕ ЗНАЮ ЧИ В ТАКІЙ ТЕМІ ПИШУ АЛЕ В МЕНЕ ВИНИКЛО ПИТАННЯ:

ХУДОЖНИК НАМАЛЮВАВ НА ПАПЕРІ МАЛЮНОК НА ВИШИВАНУ СОРОЧКУ ДЛЯ ГЛАДІ. ЯК ЙОГО ПЕРЕНЕСТИ НА ТКАНИНУ ЧОРНОГО КОЛЬОРУ????? ЧИМ?

КАЛЬОК СВІТЛИХ НЕМА, Є ЯКІСЬ ОЛІВЦІ ЧЕРЕЗ ПРАСКУ АЛЕ НЕ УЯВЛЯЮ ЯК ТО МОЖНА ЗРОБИТИ

algo
23.03.2011, 18:18
Можна милом спробувати!

Dzvinkalviv
23.03.2011, 18:25
ЯК ЙОГО ПЕРЕНЕСТИ НА ТКАНИНУ ЧОРНОГО КОЛЬОРУ
купіть жовту або світло червону кальку

Blessed
23.03.2011, 18:38
а де купити ту кальку? я питала по канцтоварах їх зараз не роблять. є тільки чорні і темно сині.

а милом то як? ну тобто знизу кладу папір з малюнком , зверху тканину чорну....вона темна і нічого не видно:scratch_one-s_head:

algo
23.03.2011, 18:54
Я би пробувала листок знизу натерти милом,а малюнок обвести олівцем чи ручкою.

Dzvinkalviv
23.03.2011, 19:05
а де купити ту кальку
точно не знаю, в мене ще старі запаси були

Blessed
23.03.2011, 19:29
:girl_cray: ну от проблеми на рівному місці. надумала саме чорну і саме гладь. Схеми звісно нема на гладь а художник з примірного малюнку намалював вже такий на розмір сорочки. І що тепер? невже нема для цього варіантів????

Як же всі вишивають таке? бачила продаються чорні, як же їх малюють??? SOS!!!!!!!

Blessed
24.03.2011, 11:03
Дівчаточка! майстрині! Будь ласка підкажіть ще свої ідеї як бути з малюнком! Дуже треба, і дуже срочно! :d7:

Мар'яся
24.03.2011, 11:06
А з вашого малюнку на папері не можна зробити трафарет і потім обвести всередині олівцем білим для графлення темної тканини?

Olena-m
24.03.2011, 11:29
За копіркою для тканини треба питати не в канцтоварах, а в магазинах тканин і фурнітури, може там якраз є.

Ума
24.03.2011, 19:39
колись ми на праці переносили викрійку на тканину таким способом: прикладали папір з намальованою деталлю до тканини. а тоді по контуру ніби обшивали беком. але не затягувати сильно нитку. Потім ножичками розрізати нитки між тканиною і папером. На тканині залишиться відбиток візерунку з ниток. Оскільки, якщо я добре пригадую, перед гладдю треба контури пройтись звичайним стібком швом, то можна прошити тим швом (- - - - - - ) одразу по тих ниточках і їх повиймати.

шось зрозуміло? :girl_haha:

LudmilaP
24.03.2011, 21:24
прикладали папір з намальованою деталлю до тканини. а тоді по контуру ніби обшивали беком. але не затягувати сильно нитку. Потім ножичками розрізати нитки між тканиною і папером. На тканині залишиться відбиток візерунку з ниток
Ага і ми так робили:)
Коли я шукала кальку, щоб перемалювати свої горнята, то використовувала звичайну чорну, але попередньо її добряче змалювала на папері, а вже потім використовувала для нанесення тканини на малюнок.
А ще Наталя Ніфертіті писала що є спеціальний копіювальний папір для тканини

окса
25.03.2011, 13:19
Маю таке питання до тих,хто вишивав на кольоровому льоні-ви його графили олівцем і чи після прання цей олівець добре відперається?

Blessed
25.03.2011, 14:26
А з вашого малюнку на папері не можна зробити трафарет і потім обвести всередині олівцем білим для графлення темної тканини?
напевно не вийде, замучений закручений узор, гілочки,квіточки...але дякую за пораду
За копіркою для тканини треба питати не в канцтоварах, а в магазинах тканин і фурнітури, може там якраз є.
спробую запитати, хоча ніколи не бачила
колись ми на праці переносили викрійку на тканину таким способом: прикладали папір з намальованою деталлю до тканини. а тоді по контуру ніби обшивали беком. але не затягувати сильно нитку. Потім ножичками розрізати нитки між тканиною і папером. На тканині залишиться відбиток візерунку з ниток. Оскільки, якщо я добре пригадую, перед гладдю треба контури пройтись звичайним стібком швом, то можна прошити тим швом (- - - - - - ) одразу по тих ниточках і їх повиймати.
шось зрозуміло?
ну приблизно ясно, хоча робити то буде моя мама а не я :girl_blush2: але ход мислі так сказать я розумію...дякую дівчаточка
А ще Наталя Ніфертіті писала що є спеціальний копіювальний папір для тканини
є? а де така є? в магазинах тканини?? бо була в магазині біля пам.Грушевського, то крім олівців і маркерів нічого нема..і тьотя там не дуже привітна щоб розказати ти пояснити

kitka
28.03.2011, 10:20
Я знову зі своїми баранами котами:girl_haha:. Так от. Збираюся графити тканину. Але картина велика, вишивати буду дооовго. Схема поділена на три листки А3. Може то розграфити спочатку тільки під один листок, під той, котрий буду зараз вишивати? А потім розграфлю під наступний, як перший відшию. Питаю по причині тій, що десь читала про стару розмітку, яка погано відпиралася.
І ще такий момент (тільки не регочіть з мене:girl_haha:). Може графити зворотню сторону? На лицевій все одно буде добре її видно, але цим я підстрахуюся від того ж таки поганого відпирання: якщо залишаться сліди - то вони будуть на звороті. Що скажете?

NikaLovely
28.03.2011, 10:55
про стару розмітку, яка погано відпиралася В мене були два тривалі процеси, один 8 місяців, інший - 5. Розмітка вся зійшла.

La esposa
28.03.2011, 11:57
Я знову зі своїми баранами котами

Моє Бістро було графлене рік. Відійшло все. Але то був маркер новий. Тепер той же самий маркер відходить повільніше, але все одно зникає весь. Там же в тебе вся площа зашивається — я би не переживала за маркер. Але ідея про графлення частинами є дуже добра — якщо подужаєш вишивати послідовно — бо я би так не змогла :girl_haha:

irinkakosiv
28.03.2011, 12:11
ідея про графлення частинами є дуже добра

І мені подобається ця ідея .Я свої качки також графила частинами, але по іншій причині, мені було страшно від масштабу роботи :scare:, а частинами не так лякало. А на рахунок маркера, то добре було б таку велику роботи графити вже випробуваним маркером :unknown:.

kitka
28.03.2011, 14:17
добре було б таку велику роботи графити вже випробуваним маркером
В мене маркер випробуваний: завжди все змивалося без проблем і зайвих зусиль. Але йому вже буде рік, а поки вишию, то ще пів року мине. От тому і раджуся:girl_in_dreams:.

Ума
28.03.2011, 16:21
поки вишию, то ще пів року мине. От тому і раджуся

нк, зрештою, навіть якщо графити частинами, то ти ж не плануєш першу частину змивати? тоді виходить, що перша буде півроку, друга менше, ат ретя ще менше... То яка різниця? я би графила все, бо без графлення не уявляю вишивки :) Я навіть метричку графила :girl_haha:

Xomka
28.03.2011, 19:18
Наскільки я зрозуміла, то частково графлене буде змиватись, інакше дійсно немає змісту заморочуватись.

allja
11.07.2011, 21:39
раз графила тканину маркером
Звичайним маркером? Він потім відпирається?Розкажіть детальніше, будь-ласка,можна в пп:) А то я ще "темна" в цій справі і графлю нитками.

mamulja
12.07.2011, 00:16
Дівчата, можливо в когось була подбна ситуація, і як з нею впоратись.
Коліжанка купила олівець для графлення в рукодільному магазині, в кінцевому результаті він не відіправся, і замочували роботу і терли , здається навіть вінішом пробували. Але все рівно докінця не зникла розмітка. Що робить? Роботи шкода.

Sandoryk
12.07.2011, 00:17
allja
Звичайним маркером? Він потім відпирається?Розкажіть детальніше, будь-ласка,можна в пп А то я ще "темна" в цій справі і графлю нитками.
Ось тут (http://posydenky.com/showpost.php?p=670058&postcount=91) показано який може бути маркер, це спеціальний для тканини що змивається холодною водою. В цій темці все детально розписано.
Що робить? Роботи шкода.
Ума писала про свій досвід (http://posydenky.com/showpost.php?p=839938&postcount=148), може і Вам варто залити вишивку окропом?

Made in USSR
12.02.2012, 16:29
дівчата, а хтось графив чорну тканину милом? бо треба якось позначити собі, а маркер для білої тільки є, а для чорної купувати не хочу. знаю що мило має бути тоненько змилене...а ще якісь секрети є?

opko
12.02.2012, 17:12
дівчата, а хтось графив чорну тканину милом? бо треба якось позначити собі, а маркер для білої тільки є, а для чорної купувати не хочу. знаю що мило має бути тоненько змилене...а ще якісь секрети є?
Колись давно графила, має бути дуже тоненьке. Точно пам'ятаю, що дуже швидко стиралось.

LudmilaP
12.02.2012, 18:06
дуже швидко стиралось
Стирається дуже швидко, потрібно постійно підмальовувати.
Попробуйте може білими нитками намітити, думаю, що так було б значно простіше ніж милом

opko
12.02.2012, 19:05
Попробуйте може білими нитками намітити, думаю, що так було б значно простіше ніж милом
Воно може і простіше, але також не практично, суджу з розмітки свого дімівського віночка. Потрібно дуже акуратно висмикувати ці нитки, щоб не пошкодити хрестиків.

Made in USSR
12.02.2012, 20:05
дякую за поради....нитками не хочу графити....не знаю, щось воно мені не дуже усміхається...в принципі розграфити треба тільки для того щоб правильно розташувати вишивку, по ходу роботи лінії вже не принципові

Gutsulka Ksenya
01.02.2013, 12:17
Дівчата, підкажіть будь ласка чим можна розграіити тканину? простим олівцем можна? він потім зітреться чи відпереться?

Sweet kitty
01.02.2013, 12:49
простим олівцем можна?
я би не ризикувала...купіть краще маркер (вони є водорозчиннні та зникаючі):girl_wink:

Ljolik
01.02.2013, 13:23
розграіити тканину? простим олівцем можна? він потім зітреться чи відпереться?
Розграфити можна, тільки відіпрати потім важко. Мені на одній вишивці все рівно легенький слід від олівця місцями залишився. Можна ще контрастної ниткою наметати.

Sweet kitty
02.02.2013, 11:47
маю питання чи можна розграфити рушникове полотно?

Імель
02.02.2013, 11:59
маю питання чи можна розграфити рушникове полотно
можна, чому ж ні?
ось, мій розграфлений рушник (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=712880&postcount=2022)

maxtess
02.02.2013, 17:45
Я завжди графлю тканину, але тількі водорозчинним маркером(ні в коему разі не олівцем)

Gutsulka Ksenya
05.02.2013, 16:32
Дякую за выдповіді, просто в моєму місті не знайшла такого маркера. попрошу щоб сестра привезла

Vittoriya
21.09.2014, 20:51
Дівчата, напишіть будь ласка хтось назву маркера якусь добру, бо я свій десь посіяла, хочу почати вишивку, але дуже мені зручно на розграфленому вишивати. Треба замовити той маркер, а я навіть не знаю як то вписати польською, може з фірмою буде легше?

Marigold
21.09.2014, 21:02
В мене отакий "v-clear water erasable pen" з голубим ковпачком