КПК

Показати повну версію : Молочниця на грудях у годуючої мами. Як виявити? чим лікувати?


Sonne
27.06.2009, 15:35
Маю дуже подразнені соски. Мене аж тіпає, коли випадково, навіть легенько, оторкнуся.Тріщин і почервоніння немає. Їмо приблизно 6 раз на добу. Що можна зробити, щоб зменшити подразнення?

natorella
27.06.2009, 16:24
Маю дуже подразнені соски. Мене аж тіпає, коли випадково, навіть легенько, оторкнуся.Тріщин і почервоніння немає. Їмо приблизно 6 раз на добу. Що можна зробити, щоб зменшити подразнення?

може молочниця? і без видимих ознак. а може нова лінієчка??? :girl_claping:

Анута
27.06.2009, 16:30
а може нова лінієчка??? :girl_claping:
теж так подумала :girl_crazy:

Galya
27.06.2009, 16:41
Ше може бути чутливість при менструації. Як давно та чутливість (чи була завжди)? Проявляється найбільше зразу після годування чи під час, чи весь час?

Юкола
27.06.2009, 23:34
В мене 10 міс ніяких проблем не було, а зараз шкіра на сосках стала дуже суха. А ще малий почав прикусувати сосок, коли тільки бере його до ротика.
Вкусить і смокче далі нормально.
А зуби ж в них та-а-акі гострі.
Короче, соски болять.

Sonne
28.06.2009, 15:34
Як давно та чутливість (чи була завжди)? Проявляється найбільше зразу після годування чи під час, чи весь час?

Пару останніх місяців, просто останнім часом особиво боляче:girl_sad: і це постійне відчуття. Місячні регулярні, от за тиждень мають знову бути, тому сподіваюся з новою лінієчкою то не має нічого спільного:girl_crazy: А як можна виявити молочницю?
Я вже намагаюся малій менше груди давати, але їй спробуй відмов:girl_crazy: Молока мало, то тепер вона вимагає дві нараз:girl_cray:

Galya
29.06.2009, 09:48
Пару останніх місяців, просто останнім часом особиво боляче:girl_sad: і це постійне відчуття. Місячні регулярні, от за тиждень мають знову бути, тому сподіваюся з новою лінієчкою то не має нічого спільного:girl_crazy: А як можна виявити молочницю?
Я вже намагаюся малій менше груди давати, але їй спробуй відмов:girl_crazy: Молока мало, то тепер вона вимагає дві нараз:girl_cray:
Молочниця в основному проявляється в тому, що біль виникає під час годування (пече, ніби голки колять) і до кінця годування стає сильнішим. Шкіра на ареолі часто рожева (ненормально), суха, може лущитись.
Спробуйте поробити пару раз на день содові ванночки (1 ч.л. соди на 1 скл. води) - по пару хвилин тримати в них ареоли. Якщо стане трохи легше, то може бути молочниця і треба звернутись до лікаря. Крім ліків їсти менше солодкого, більше вітаміну С, кожного дня міняти ліфчик, пропрасовувати його і дитину лікувати теж.
Взагалі при чутливості сосків радять вживати більше кальцію і магнію, лляну олію, масло вечірньої примули (в капсулах). Соски між годуваннями мастити ланоліном.

На рахунок відлучення від грудей, то ВОЗ і МОЗ України рекомендує не менше 2 років (з точки зору корисності для дитини і мами), а далі - якщо мамі і дитині подобається, то не варто слухати різних доброзичливців з їх порадами. За моїми спостереженнями, певна "криза" (в мами, не в дитини) відбувається десь в рік - після року, тоді найчастіше мама запитує себе, чи варто далі годувати, їй здається це надто складним. Після 2 років все інакше, ритм годування вже не оой і не може маму так змучувати. 4-5 років - то вже від мами залежить, шо вона буде робити, бо думок на цю тему є дуже багато. Наприклад, в Молдочних ріках вважають, що самовідлучення - це міф і в принципі не можливе, в Рожані - годувати тільки до самовідлучення...
Якщо дитина після народження меншої знову хоче груди, тим більше тільки на ніч, то я би проблеми не робила, так проявляється ревність, дитина перевіряє, чи мама і тепер її любить, чи дасть їй груди так само, як і меншій. З часом це пройде і старша дитина сама відмовиться.
На рахунок відновлення годування після перерви - за народними повірями, дитина буде мати погане око - буде врікати (зурочувати), але це не більше як легенда. Насправді важко буває визначити величину тої допустимої перерви - наприклад старша дитина може прикладатись раз на добу, а то і через день-два - то вже рахувати перервою?..

Мар'яся
03.12.2009, 12:06
Дівчата, може хто з таким стикався? У мене знову мій "коронний" лактостаз (вже збилась з ліку який по рахунку), ну але цього разу точно сама винна, бо довго була в незручній позі. Але питання не так щодо самого лактостазу (бо що з ним робити знаю), як щодо відчуття в тій груді. Коли годую малого моментами виникає спазмоподібний біль, який починається біля основи грудей і хвилеподібно рухається до соска (на хлопський розум - так якби хтось через грудь пропихає щось таке, що явно не пролазить) . Спершу подумала, що це може від того що лактостаз і коли малий смокче виникає таке відчуття, але потім зауважила, що за той час поки пройде ота "хвиля", то малий робить вже кілька смоктальних рухів. Що то може бути?

Yaremko
03.12.2009, 14:20
Mariasia а як на рахунок молочниці?

Мар'яся
03.12.2009, 16:49
Не знаю. Явних ознак молочниці на грудях немає, в малого ротик теж чистий. А що вона може так проявлятися?

Yaremko
03.12.2009, 17:59
Якщо у вас дійсно молочниця то і ви і дитина потребуєте лікування. Бо якщо є в когось молочниця із пари дитина-мама то вони один одного перезаражають. Є молочниця у мами вона заражає дитину бо дитина смокче груди, мама вилікувалася а в дитини появляються ознаки молочниці. дитина смокче груди і знову заражає маму вилікували дитину, а тут проявляються всі ознаки в мами і вона знову заражає дитину і так замкнуте коло.

Найлегше перевірити чи у вас є молочниця потрібно зробити для грудей содову ванночку.якщо стане легше то скоріш за всього це молочниця.

Рекомендую прочитати!
Молочница на сосках у кормящей матери (http://s-meridian.com/parents/breastfeed/thrush.html)
Молочница на сосках (http://akev.ru/content/view/423/52/)

Мар'яся
03.12.2009, 18:59
Дякую, спробувала. Мабуть це все-таки через лактостаз, бо в миру того як малий розсмоктує груди, зникає і неприємне відчуття.

skarlet
04.12.2009, 14:36
Скажіть, будь-ласка, а зовнішні ознаки молочниці на сосках бувають якісь? Які саме? У мене з"явилася десь місяць тому біла плямка під шкіркою - ніяких дискомфортів не було, а от сьогодні відчула, що маю, певне , лактостаз. Температури нема. Хоча, полюбляю спати напівгруді саме тої - може притиснула.

Yaremko
04.12.2009, 18:40
Одже
Молочниця – це дріжджова інфекція на сосках. Молочницю викликають кандіди (дріжджі) - гриби, які живуть на будь-яких слизистих поверхнях і на шкірі. Найчастіше грибкову інфекцію на сосках діагностують візуально й по відчуттях матері, що годує. Можна здати зіскрібок з поверхні соска (такий аналіз роблять у шкір-вендиспансерах), але така проба, як і проба молока, дає не надійний і часто помилковий негативний результат.

Як визначити молочницю в мами:соски можуть виглядати опухлими, злущуватися, бути вологими, або мати малесенькі міхури. Колір часто яскраво-рожевий.
Жінка може відчувати свербіж сильний пекучий біль, що може бути на поверхні сосків, а може відчуватися глибоко усередині грудей.
Біль часто триває протягом годівлі або між - а особливо після годування. (Біль у сосках викликана неправильним захопленням і прикладанням зазвичай закінчується після годівлі).
Іноді гострий, стріляючий біль переходячий від соска у спину або руку.
Соски дуже чутливі, вони пошкоджуються від тертя об одяг.
Може бути дуже болісно приймати душ і взагалі доторкатися до грудей. Матері описують цей біль як "рідкий вогонь", "гарячі голки", "леза бритви", "осколки скла в сосках", і т.д.
Зверніть увагу! соски можуть виглядати повністю нормальними, але бути сильно хворобливими або травмовані як при звичайних тріщинах (так само, як і рот дитини може бути інфікований, але не мати білі "бляшки").
У мами може бути загострення вагінальної дріжджової інфекції, грибкова інфекція нігтів або в куточках рота.
Як визначити молочницю в дитини:

Вершково білі плями або "бляшки" на слизистій всередині рота (на яснах, щоках, або язику). Плями можуть виглядати перловими, і можуть бути оточені почервонілістю. Якщо Ви м'яко очистите пляму, під нею буде почервоніння (на відміну від звичайного молочного нальоту язика).
Іноді внутрішня частина губ може мати появу "перламутру".
Дитина може бути неспокійна, і ссання може заподіювати їй біль.
Вона може під час годівлі кидати груди, або відмовляється годуватися грудьми взагалі. Але зазвичай молочниця в роті дитини не заподіює їй такий же біль, як соскам матері.
Зверніть увагу! в дитини може не бути ніяких видимих ознак.
Дріжджі можуть також бути причиною висипки в районі підгузка в дитини. Сип червоний або яскраво-рожевий, іноді лущиться, може містити маленькі опуклі червоні плями або бути схожий на прищики. Сип може бути обмежений (схоже на місце, що обшпарили) або може бути поширений на більшу територію.
Зверніть увагу! Використання стандартних лікувань висипки в районі підгузка подібно вазеліну або "Деситину" не усуває висипку, викликану дріжджами, а фактично може погіршити стан, тому що дріжджі споживають для росту олійку з мазей, а також крохмаль із дитячих пральних порошків.


Як молочниця впливає на годівлю грудьми:

Вироблення молока може зменшитися. Це відбувається тому, що болючі відчуття скорочують відтік молока в матері, а дитина з молочницею часто неефективно ссе груди через запалення в роті.
Молочниця може стати причиною закупорки молочних проток і маститу.
Оскільки дріжджі ростуть у теплому, вологому середовищі, інфекція може легко переходити між матір'ю і дитиною. Тому обстежити й при необхідності лікувати потрібно обох. Тим більше це важливо, якщо один з пари не має явних ознак. Наприклад, дитина може мати білі бляшки в роті, але соски мами можуть бути не запалені - або, навпаки, соски можуть бути запалені, а рот дитини і район підгузника чистими. Якщо лікується хтось один з пари мати-дитя, то можливо повторне зараження через тиждень або два. Дріжджова інфекція досить завзято тримається в організмі, а іноді потрібно чимало часу, щоб грибок пішов зовсім.


Важливо! перед тим, як почати лікування молочницю, обов'язково виключити інші захворювання й причини, які теж можуть давати хворобливість сосків. Перевірте, чи немає в вашому випадку неправильного прикладання, пози, маститу, екземи, герпесу, стрижневого лишаю, псоріазу. Тому обов'язково проконсультуйтеся з лікарями!

Причини

мама приймала антибіотики. (Використання антибіотиків прискорює швидкий ріст дріжджів, знищуючи "гарні" бактерії, які звичайно перешкоджають швидкому розмноженню грибків. Найчастіше молочниця на сосках буває в мамів з кесаревим розрізом);
під час вагітності в мами була вагінальна дріжджова інфекція. Захворювання молочницею у вагітних нерідкість, тому що високий рівень естрогену приводить до підвищення рівня цукру, яким харчуються дріжджі;
соски в мами ушкоджені й довго не гояться (більше одних-півтора тижнів);
мама приймала стериди або гормональні протизаплідні засоби, у неї хронічна хвороба типу діабет або анемія.

Лікування

Для мами:

мити руки гарячою водою з милом до й після кожної годівлі, після відвідування туалету, до і після заміни підгузника. Руки найкраще витирати одноразовими паперовими рушниками;
годувати частіше, ніж раніше, але більш короткий час. Починайте годівлю з тієї, яка найменш запалена. Перед годівлею можна остудити сосок холодним рушником або грілкою з льодом, можна протерти шматочком льоду із замороженої кип'яченої води;
якщо занадто боляче годувати, можна тимчасово зціджувати молоко й годувати дитини із чашки або ложечки, поки біль не зменшиться;
пити зелений чай 3 або 4 рази в день (це допоможе очистити ваш організм від надлишку дріжджів);
забрати із раціону продукти, у яких є багато цукру і/або дріжджів (пиво, вино, газовані солодкі напої, хліб, десерти, і т.д.);
можна приймати як добавки до їжі лактобацилли ацидофіліс і біфідобактерії (вони сприяють росту "дружніх бактерій", які будуть сприяти видужанню). Харчового йогурту не досить, щоб упоратися з інфекцією;
лікування сосків можна почати з розчину соди - чайна ложка на склянку води - обмивати соски після годівлі, якнайчастіше. Після процедури повітряні ванни. Однак таке лікування може бути малоефективним;
застосування протигрибкових кремів - ністатинова мазь, кандід крем або Monіstat (з міконазолом). Їх можна купити без рецепта. Лікар може також виписати протигрибковий крем подібний Нізоралу (з кетоконазолом);
якщо біль серйозний, застосувати трошки крему після кожної годівлі (6-8 разів у день) протягом 24 годин. Потім 3-4 рази щодня. Крем швидко усмоктується і його не потрібно змивати перед годівлею. Якщо деяка кількість мазі залишається на вашому соску, ви можете м'яко витерти сосок вологим теплим рушником перед годівлею;
якщо запалення дуже сильне - можна 2-3 рази помазати синтомициновою емульсією (її обов'язково змивати перед годівлею!) разом з протигрибковим кремом;
уникати носіння прокладок для грудей, але якщо потрібно то міняти при кожній годівлі. Тримати соски сухими наскільки це можливо;
відмовитися від синтетичної білизни й колготок, використовувати бавовну. Не використовувати до вилікування тісний одяг, колготки й купальники;
якщо є вагінальна дріжджова інфекція (молочниця), обов'язково проконсультуватися з гінекологом. Можливо, він порадить не тільки місцеве лікування, але й оральні засоби (флюконазол - флюкостат, Дифлюкан і аналоги);
якщо зціджується молоко, то його треба зразу випити дитині, у той час поки мама і дитина лікуються від молочниці, не залишати молоко для пізнішого використання, не заморожувати, тому що заморожування молока не вбиває всі дріжджі;
після 24 - 48 годин застосування протигрибкових засобів повинно настати деяке поліпшення. Іноді легше стає вже після першого ж застосування. У деяких випадках перед поліпшенням стану відбувається тимчасове погіршення;
продовжувати лікування 48 годин. Якщо не відчувається поліпшення до цього часу, спробувати інші протигрибкові мазі. (протигрибкові мазі ефективні тільки проти деяких дріжджів - точно так само, як деякі антибіотики ефективні тільки проти деяких бактерій. Без аналізу дріжджів (який дуже важко робити), єдиний спосіб знайти підходящий засіб - пробувати нові ліки, якщо попередні не підійшли);
у деяких випадках, дріжджова інфекція на сосках в матері не піддається місцевому лікуванню. У цих випадках біль серйозна і нестерпна. Біль може починатися як печіння або свербіж на поверхні сосків протягом годівлі грудьми, і прогресувати в глибокий гострий внутрішній біль усередину грудей. Приступи гострого болю тривають протягом дня й можуть підсилюватися вночі. Біль може віддавати в пахву або спину. Якщо застосовуване лікування неефективно, необхідно звернутися до лікаря для системного лікування й для того, щоб підібрали щось від болю на період хвороби.

Особливості лікування молочниці Дифлюканом
Системне лікування, що здається найбільш ефективним - Дифлюкан (флюконазол). Обговорити цей план лікування з лікарем, оскільки це - сильне лікування й повинне використовуватися тільки, коли застосовуване лікування допомогло, або коли дріжджі поширилися в молочні протоки.
Звичайна доза - 150 мг за один прийом. На жаль, ця терапія іноді недостатня, і багатьма рекомендується 400 мг - доза в перший день, і потім 150-200 мг щодня протягом періодів до чотирьох тижнів.
Серед всіх протигрибкових препаратів Дифлюкан - один із самих добре переносимих. Несприятливі ефекти (типу блювоти, діареї, судорог живота, і висипки) відзначалися в 5-30 % пацієнтів, і тільки 1-2 % пацієнтів мали побічні ефекти, досить серйозні для припинення лікування. У рідких випадках відзначався несприятливий вплив на печінку (звичайно у зв'язку з високими дозами ліків, прийнятого більш довгостроково в пацієнтів із хворобами типу рака або СНІД). Дифлюкан ефективний, але й досить дорогий.

Для дитини:

якщо в дитини проявляється молочниця в районі підгузка, треба звернутися до педіатра за рекомендаціями з лікування;
при сильних ушкодженнях і запаленні шкіри варто звернутися до дерматолога. Можливо, він вважатиме за необхідність мазь, що містить кортизон (типу Mycolog або Lotrіsone);
щораз при зміні підгузка ретельно підмивати дитину в теплій мильній воді. Добре просушувати шкіру. У період лікування не використовувати косметичні дитячі серветки, вони залишають вологу на шкірі дитини, і додатково можуть подразнювати її хімічними складниками;
робити часті повітряні ванни для дитини, залишати дитину без пелюшки й підгузка;
кип'ятити будь-який об'єкт, що може перебувати в роті в дитини протягом 20 хвилин щодня. Додавати до киплячої води трошки оцту або соди;
для лікування молочниці в роті дитини використовують ністатинові краплі або кандід розчин. Важливо видаляти залишки молока після кожної годівлі - вони можуть бути джерелом харчування для дріжджів. (Прополощіть рот дитини водою, запропонуйте йому випити води із чашки, або витріть внутрішню частину його рота вологим рушником. 8-10 краплі кандід розчину нанесіть на ватяну паличку й протирайте слизисту рота дитини 2-3 рази в день. Таке лікування потрібно продовжити принаймні 10 днів. Якщо ви бачите, що ністатинові краплі або кандід розчин не вилікували молочницю в роті дитини, запитаєте лікаря про педіатричну дозу Дифлюкана. (У листопаді1995 Дифлюкан був схвалений для педіатричного використання для дітей від 6 місяців або старше, і має безпечну дозу для немовлят від одного дня. Клінічна доза засобу для лікування кандід в дітей - 86 % Дифлюкана (2-3 мг/кг/день життя) і 46 % у пацієнтів, що лікуються ністатиновими краплями).
УВАГА - Тетраборат натрію у Європі для прийому дітям заборонений через свої токсичні ефекти!!!


Профілактика

мити руки гарячою водою з милом до й після кожної годівлі, після відвідування туалету, до й після заміни підгузника;
потрібно дуже уважно спостерігати за своїм організмом після лікування, щоб не пропустити повернення хвороби.

Adelaida
20.01.2010, 22:55
В нас з дитинкою зявилась молочниця. В Аліси 4 бляшки на яснах, в мене яскраво рожеві соски та залози монтгомері. Плюс свербіння сосків та чутливісь при терті одягу. При смоктанні трохи пече. Дитячий педіатр прописала Кандід розчин і дитинці, і мені. А от що робити з тим розчином, я не записала. :( Хотілось би вже розпочати лікування, а не чекати до завтра. Підкажіть, будь ласка, яким чином застосовувати цей розчин?
Наразі обробляю соски собі та ясна малечі содовим розчином.

Adelaida
21.01.2010, 15:49
Вже дізналась, що треба 2-4 крапельки на бинт і обробити ті бляшки у ротику. Сподіваюсь, допоможе.

Irusya
02.07.2010, 16:02
Маю цілий букет проблем... Вже прооперований два тижні тому мастит, і ще та клята молочниця на сосках. Сода і мазі не допомогли, вже прийняла два рази флуконазол - приступи пекучої болі зникли, але соски дуже чутливі. При ефективному лікуванні коли мало б все внормуватись? Сьогодні маю прийняти третю капсулу і не знаю варто чи ні, бо після неї паморочиться в голові, та й дитя годую, то переживаю ще більше...

Suzi
02.07.2010, 16:16
прийняла два рази флуконазол - приступи пекучої болі зникли, але соски дуже чутливі. При ефективному лікуванні коли мало б все внормуватись? Сьогодні маю прийняти третю капсулу і не знаю варто чи ні, бо після неї паморочиться в голові, та й дитя годую, то переживаю ще більше...
А Вам лікар призначив?

Galya
02.07.2010, 16:17
Флуконазол безпечний при ГВ (http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp). Крім лікування виключте все мучне і солодке, більше вітаміну С (з продуктів!), свіжих соків, кожного дня міняйте і пропрасовуйте ліфчик.

Irusya
02.07.2010, 20:29
А Вам лікар призначив?
Так, педіатр

Neverland
17.08.2010, 22:27
Дівчата, може хтось стикався з молочницею на грудях, якщо можете киньте координати лабораторії де можна точно підтвердити цей діагноз, чи може лікаря який може точно визначити чи є ця зараза чи ні, мій педіатр щось не надто компетентний в цьомую. А то в мене якісь дивно подразнені соски, хочу розібратися з цим ділом чи часом не молочниця. Можна в ПП.

Ірка-Шкірка
01.09.2010, 22:33
Підкажіть, білий наліт на язику в дитини (посередині язика) (більше в ротику ніде немає) є ознакою молочниці? Інших ознак ніби немає, в мене все без змін, не болить при годуванні, ані після, але дитина неспокійно поводиться коло грудей, часто покрикує, коли смокче, кидає груди. Допомагає тільки годувати, носячи на руках і люляючи... Я за пару годин такого годування вся вимотана...
Чому думаю саме на молочницю - бо таке враження, що її болить смоктати, бо коли беру стовпчиком і виходить повітря, її поведінка не міняється, тобто це не повітря її турбує, і коли зроблю перерву в годуванні і покладу, то спокійна... тобто, це не животик очевидно...

Suzi
02.09.2010, 00:27
білий наліт на язику в дитини (посередині язика) (більше в ротику ніде немає) є ознакою молочниці?
Скоріш за все це просто від молочка, а не молочниця. Думаю, вам треба шукати причину в іншому.

Oliana
12.10.2010, 00:28
Допоможіть,будь ласка!у мене на сосках з"явилися білі плямки,з чим це пов"язано і чи може це бути молочниця?

Suzi
12.10.2010, 00:58
Перечитайте допис (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=585136&postcount=14). Які у вас ще симптоми є?

Almariel
31.01.2013, 01:11
І ще одне, може одною з причин є молочниця в малої в ротику. Я її зараз доліковую, але мені для грудей нічого не виписували, а я десь тут читала, що лікувати треба обох. А чим мазати груди незнаю
може бути. чим лікуєте дитину? якщо мажете їй чимось в роті, то і собі маєте до і після кожного годування. ну як мінімум содовим розчином.

Ленка
25.10.2013, 14:53
Дівчата порадьте,що робити, в мене страшно болять соски і груди, до того все було нормально, в малого в ротику біля губок є білі плямки і в мене на сосках, я думаю,що то молочниця, я мазала до того пуреланом, але нічого не допомагає, біль така, що не можливо терпіти, коли годую і після годування?

sweet baby
25.10.2013, 22:14
думаю,що то молочниця
якщо це молочниця, пурелан не допоможе. потрібно щось протигрибкове

Irysochka
11.12.2013, 19:23
в малого в ротику біля губок є білі плямки і в мене на сосках, я думаю,що то молочниця,
У такій ситуації необхідно розвести 1 ч.л. соди в 100г теплої кип’яченої води, намотати на палець стерильний бинт, змочити його і протерти малюку, губи і ротик. Таким розчином треба і мити груди.

kvVItKA
04.03.2014, 21:54
перечитала ознаки молочниці і поставила собі діагноз, ніколи раніше на це не звертала уваги і навіть не знаю чи з старшим була вона в мене чи ні (і дурне питання-якщо була і я не лікувала то вона ж сама не пройшла? )
словом соски трохи рожеві, взагалі вони в мене коричневі ггг, промила водою з содою почали поколювати, коли малеча їсть то перші секунди боляче, я думала, що то через те що молока багато, хоч при молочниці боляче після годування, а мені тільки на початку... але відчуття "мільйону голочок" є і я пов"язувала його з приливами, а то мабуть через молочницю, та? я ж любитель прокладок для грудей і солодкого....
наліт на язичку в малявки лікар зняла і припустила що є молочниця, ну і тепер подразнення на попі, яке то з"являється то зникає і я розцінювала як реакцію на якісь продукти теж підтасувала під молочницю
ну все мені тепер під молочницю підходить:girl_haha: чи то я собі надумала?:girl_in_dreams:
розкажіть мені щось

oksumoron
08.03.2014, 10:04
Я собі також діагноз такий поставила!
Дитина має трохи білий наліт, але він то є то проходить, то я думаю, чи не є це просто молочний наліт?
Мию груди в соді, але оскільки бачу, що маю затвердіння під соском, то вже і не знаю, який собі діагноз ставити, бо на вечір, і вночі також маю штрикаючі болі!

Samhayne
08.03.2014, 21:57
Виявила в малого щось схоже на молочницю: На язичку білі бляшки, які стираються вологою тканиною, часом під ними видно запалення. На щічках (біля кутиків вуст), теж видно таке, ніби перламутровий наліт. Їсть нормально, часом і зависає на грудях. В мене ознак ніяких немає і ніц не турбує.
Чим помогти малому? Поки що протираю ротик розчином соди. Що ще? Чи варто перекип,яти всі іграшки?

Popi
14.03.2014, 10:14
Нам лікар сьогодні підтвердив молочницю, цікаво чи сода нам поможе.

Isa
20.08.2014, 19:31
Ой дівчата порадьте щось...нам тільки 19 днів,а здається стикнулись з молочницею...почалось все з того що ніяк не могли навчитись правильно прикладатись і в мене були сильні тріщини,потім вони пройшли і біль теж пройшов,а декілька днів назад з'явився нестерпний біль коли їмо з правої груді(я прямо кричу при тому),болить не сосок,а ореола,спочатку в мене було таке враження,що дитя яснами так притискає,що ніби неправильно язичок ставить,але перевірила,наче все з прикладанням добре,потім подумала,що може адаптація ще грудей відбувається,але біль зовсім не меншає,триває постійно-від моменту прикладання до кінця і ще й після того якийсь час болить,ще присутнє таке відчуття,наче аж в спині щось болить,ніби аж звідти молоко висмоктують...плюс в дитинко ясна в білому нальоті і трошки піднебіння(то мажемо синькою,правда слабо помагає)...так от,все мене наштовхнуло що в мене молочниця,поможіть тепер-як правильно лікуватись,з яким це лікарем проконсультуватись можна?дуже боюсь що молока менше стане,бо болі дуже сильні....

Khrystik
20.08.2014, 20:41
як правильно лікуватись
можна протирати груди і ротик дитини содовим розчином. марлічку на палець і "вичищати" нальоти, легенько протирати.
я лікувала молочницю Ністатином.нам було 3 тижні. собі мазала мазь(обов*язково змивала перед годуванням). малій розчиняла таблетку ністатину у воді і марлічкою протирала язичок-щічки.

Isa
20.08.2014, 21:46
можна протирати груди і ротик дитини содовим розчином. марлічку на палець і "вичищати" нальоти, легенько протирати.
я лікувала молочницю Ністатином.нам було 3 тижні. собі мазала мазь(обов*язково змивала перед годуванням). малій розчиняла таблетку ністатину у воді і марлічкою протирала язичок-щічки.

А як швидко пройшло?цікавить біль той коли хоча б зменшується...бо так то тяжко,як читаю про те що гв має тільки задоволення приносити,аж завидую білою заздрістю...

Hafijka
08.10.2014, 22:37
Розумію, коли говориться про вогняний біль в сосках. Мене діагнозували з молочницею. Малюку 2 тижні, і я борюся з недугою в моїх сосках. Пробувала Ністатинову мазь, виявилася малоефективною для мене. Наразі мажу соски розчином синьки. Заодно і малюк її злизує, коли їсть молоко. Казали, не шкідливо і лікує. Єдиний мінус - плями, і у ванні, де наношу синьку, і на одязі дитини, і на постілі (. Радили креми з діючою речовиною флуконазол, однак є побоювання, що дитині це зашкодить. От так експериментую. Одна лікар радила також розчин борної кислоти.

GONE BABY GONE
18.10.2014, 22:23
От і в мене є підозра на молочницю.. може хтось порадить до якого компетентного лікаря звернутись? На лівій груді сосок почервонів і під ним червона плямка з'явилась, та плямка і сам сосок шелушаться, і є тріщина знизу (над плямкою) малий вкусив..при прикладанні малого спершу дуже болить, пече, поколює, потім терпимо стає і після годування,ше трохи не приємно...на правій груді просто почервонів сосок і зона кругом біля нього, але зовсім трохи, був теж трохи болів , але після того як промила водою з содою і мастила пуреланом, повітряних ванн, біль пройшла...
З пантелику збив лікар маммолог, по моєму опису по телефону сказав, що то інфекція від тріщини і тому почервоніння , щоб я купила бактробан і мастила ним, щоб серйознішого не було.. вчора в вечері і сьогодні наносила, ніби менш червоні..але чому тоді другий сосок червонуватий?! на ньому ні тріщин ні нічого підозрілого немає... і ще пару днів тому в малого замітила біленький наліт на язичку, зараз немає, але біле піднебіння....може хтось порадить до кого заернутись? бо всі родичі, кажуть, щоб вже завершувала ГВ ,рік поїв і досить, що організм вже ослаблений і т.д .. а я вже в неті поначитувалвсь страшилок , що то може бути і вже хочу йти до лікаря, бо ніколи з грудьми проблем не мала, навіть після наподження все обійшлось без тріщин і т.д, що навіть та тріщинка моя мені страшна.. порадьте щось))