КПК

Показати повну версію : Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

Liliyah Romanova
25.11.2009, 00:27
То лише у тих, хто в заграманиці такі проблеми, чи в Україні дядько в червоному вже теж став популярним?

Я он щороку розкладаю дитині по поличках, що Санта Клаус, котрий на полюсі живе й на санях по небу льотає - то казочка для дітей, а Миколай - був реальною людиною, котра жила в Італії й допомагала людям, приносила несподівані й дуже потрібні подарунки.
Зі школи лише раз жалілися, що Дарко решті дітей казав, що Сента Клоз не існує, але хто би там дбав за публічну школу...
Аналогічним до Санта Клауса є дід Мороз, якого створили на основі Санти, бо хоч комуняки й були про релігії, самі створювали її замінник.

А як і що ви розповідаєте дітям про Миколая?
І якщо одного разу вас застукають за помаганням Миколаєві, що ви будете робити чи говорити?

Юкола
25.11.2009, 00:31
В нас ще Дід мороз є.

Я малою вірила і у Діда мороза. і у Миколая. Батьків не раз застукувала. Вони казали, що Миколай щойно приходив, але мене будити побоявся, тому подарунок мамою передав.
на новий рік вночі 1 січня батьки за чимось дітей з кімнати відсилали, під ялинку клали подарунки і балконні двері відчиняли. А потім нас кликали, а коли ми прибігали, то казали, що на мить спізнилися - дід мороз вже до інших поїхав.

OxankaF
25.11.2009, 00:37
Подібне виникало з Дідом Морозом. То так і казали, що це казка.
І якщо одного разу вас застукають за помаганням Миколаєві, що ви будете робити чи говорити?
Ну якщо ще маленькі, тобто в такому віці, що знають що повірять, то так би і сказала, що Миколай не встиг і я помагаю. А якщо вже будуть старші, то сама розкажу, що це такий звичай, дарувати подарунки. Звідки пішов звичай, вони вже знають.
Памятаю, коли я була мала, то вже всі діти знали, що Миколай подарунки не носить, а мені мама відповідала, що носить. І я одногоразу найшла (випадково) подарунки і так ревіла. Краще б мені самій розказали, чим я так розчарувалась.
А ще мене дуже здивувало, коли минулого року на зборах в школі одна мама сказала (це був 1 клас), що її дитина від народження знає, що це вона подарунки дарує. І мені здається, що ця дитина чогось "недоотримала" з дитинства, бо як згадаю, як то класно було, особливо отой останній вечір, коли лягаєш і чекаєш чуда............. А ще памятаю, як була мала, ми жили в гуртожитку, і майже всі діти були одного віку. То батьки так організовували, когось передівали і той хтось ходив з величезним мішком по хатах, а ми вже мали спати (в цей вечір всі лягали спати дуже рано, тобто лежали з закритими очами) і Миколай будив і ми розказували віршики і чи чемні були.... Ох, радості було. Це було дійсно чудо......... Хочу в дитинство (на одну ніч)
П.с. А в Америці як? подарунки Санта розносить, а Миколай - ні. я маю на увазі американських дітей.

Liliyah Romanova
25.11.2009, 00:41
В нас ще Дід мороз є.
Ну, він Новорічний в принципі, тому я його не згадала. Чи з ним теж плутають? Здається, його якраз із Санта Клауса й переробили.

П.с. А в Америці як? подарунки Санта розносить, а Миколай - ні. я маю на увазі американських дітей.
Ну, я за американських дітей точно не скажу, бо я в тих колах не обертаюся. Ті канадці, котрі без українських коренів, але в нашій Церкві, адоптували нашу традицію в тому плані. Тобто діти дістають подарунки на Миколая (удома й у церкві), а від дідусів і бабусь (бо ті не в нашій Церкві) дістають подарунки на Різдво. Отак усе заплутано.

Ніколь
25.11.2009, 00:49
В нас завжди в сімї було прийнято що подарунки приносить Дід мороз. Про Миколая я вперше дізналась десь в класі 6-му, коли однокласниці хвалиись тим що їм Миколай приніс, памьятаю прийшла до мами і питалась а чому я без подарунка. А про те що Діда мороза не існує я здогадалась десь років в 6, коли вночі не спала, чекала поки його побачу, а в результаті застукала батьків під ялинкою коли вони подарунки розкладали.
І в мене чомусь коли я бачу чоловіка з бородою, з посохом, в червоному одязі оздобленим білим хутром - в мене одна асоціація - Дід мороз, назвати його Миколаїм навіть в голову не приходить ну і Санта Клаусом теж не особливо його назву. А діткам як на мене взагалі без різниці хто з них реально був а хто вигаданий персонаж, головне щоб подарунки приносив.

OxankaF
25.11.2009, 00:51
Для моїх дітей Дід Мороз, як і Санта Клаус, то то саме, що і золота рибка, яка виконує бажання.

Liliyah Romanova
25.11.2009, 00:52
І в мене чомусь коли я бачу чоловіка з бородою, з посохом, в червоному одязі оздобленим білим хутром - в мене одна асоціація - Дід мороз, назвати його Миколаїм навіть в голову не приходить ну і Санта Клаусом теж не особливо його назву.
Ну і цілком правильно. Бо Миколай так ніколи не виглядав. :xaxa:
А вам подарунки коли під ялинку клали?
Щодо без різниці - то все залежить від батьків. Даркові різниця є, бо я поснюю, хто і що.

kvVItKA
25.11.2009, 00:56
в мене був і Миколай і дід Мороз ( і досі є), і в моїх діток буде:) а ще я дуже довго вірила в їх існування і ніяк не вдавалось "застукати". Памятаю,що раз з братом, а він на 9 років старший навіть закрили кватирку щоб він (Миколай) не міг до кімнати попасти, тоді б стукав і ми б його побачили,але не впильнували і позасинали:) і листи завжди писала, а в класі 5-ому чи 6-ому написала сценарій сценки щось про історію Святого Миколая, роздала слова однокласникам і ми створили собі гарне свято:) а от Дід Мороз мені якийсь відразу не справжній видавався,а ще мені здавалось що в нас Мороз , а десь там... Санта:)

Ніколь
25.11.2009, 01:03
А вам подарунки коли під ялинку клали?
В ніч з 31 грудня на 1 січня. І я до речі малій так само буду подарунки класти. Верніше Миколай буде їй приносити цукорки, мандаринки, шоколадки, а от вже Дід мороз на новий рік буде приносити саме подарунки - іграшки, забавки, і т.д.

La esposa
25.11.2009, 01:11
А мені Дід Мороз нічого не носив, бо, хоча тато і росіянин, але повсністю підтримував мамину ідею щодо подарунків від Миколая. А на Миколая... ото було... всі гості сходилися, і як щось дарували, то казали: ото тобі Ірцю, на День народження, і відразу на Миколая :(

А недавно мало не попалила свою перукарку: почала при її малому говорити, що починаю купувати презенти дівкам на Миколая. Мусила викручуватися, казати, що то я до дня народження маю традицію всім щось дрібне дарувати :) Дитиняка повірила :) хай ще вірить, йому всього 11 :)

Angel
25.11.2009, 01:15
всього 11
всього??!!:eek:о то добре мама конспірувалась ті всі роки.....

Liliyah Romanova
25.11.2009, 01:16
В ніч з 31 грудня на 1 січня. І я до речі малій так само буду подарунки класти. Верніше Миколай буде їй приносити цукорки, мандаринки, шоколадки, а от вже Дід мороз на новий рік буде приносити саме подарунки - іграшки, забавки, і т.д.
От я думаю Даркові запровадити альтернативу Санта Клауса - подарунки на Різдво, але від мами з татом. )

odree
25.11.2009, 01:37
в нас Миколая то найулюбленіше свято. І чомусь так сталося, що найкращі подарунки робляться саме тоді.
А про дідів морозів і клаусів мої діти не знають і не сприймають. Правда минулого року Соломія сказала, що Миколай - він справжній, а дід мороз, це той, що в садку подарунки приносить, переодягнутий дядько.

Tutuka
25.11.2009, 02:05
Пам"ятаю, десь на початку 90-х у церкві св. Юра вирішили зробити для діток свято Миколая. Домовилися, що батьки наперед принесуть подарунки, а потім Миколай пороздає, переважно всі приносили стандартні українські набори цукерок, а одні - щось таке величезне, яскраве і явно імпортне. Так було шкода дивитись на бідачок з їх нещасними цукерками, якими очима вони дивились, як Миколай дістає тій дитині розкішний подарунок! :(

kati
25.11.2009, 02:26
ми незнаєм санту, і навряд колись будем чекати саме його...До нас приходить Миколай і Дід мороз.

хельга
25.11.2009, 02:29
В нас завжди був і Миколай і Дід Мороз. Це я про себе, бо в малого вперше будуть свідомі новорічні свята.
Різниця між Миколаєм і Дідом Морозом була - Миколай приносив невеличкі дарунки: цукерки, мандаринки, шкарпетки, якісь іграшкові дрібнички. Ввечері, напередодні свята, ми вичищували черевики, викладали на підвіконня і саме туди Миколай приносив подарунки. Вірила в нього - поклала я свій чобіток на підвіконня, але з боку подвір"я (жили тоді у власному будинку), а сама сіла з мамою у тій кімнаті,не пам"ятаю, що тоді робила, здається щось вишивала, краєм ока завжди поглядала на підвіконня - не вгледіла, коли знов підняла очі подарунок вже був у чоботі. Тато певно на вулиці мерз.
А Дід Мороз приносив серйозніші подарунки, під ялинку 31 грудня.
В сусідній Словаччині подарунки приносить Ісусик (Йежішко, як вони кажуть) 24-25 грудня на Різдво. Новий Рік вони називають Сільвестр і відзначають скромніше ніж Різдво.

Liliyah Romanova
25.11.2009, 02:44
Пам"ятаю, десь на початку 90-х у церкві св. Юра вирішили зробити для діток свято Миколая. Домовилися, що батьки наперед принесуть подарунки, а потім Миколай пороздає, переважно всі приносили стандартні українські набори цукерок, а одні - щось таке величезне, яскраве і явно імпортне. Так було шкода дивитись на бідачок з їх нещасними цукерками, якими очима вони дивились, як Миколай дістає тій дитині розкішний подарунок!
У нас мудріше. Поставили батькам обмеження на 10-15 доларів, тому всі рівні.

Маруся-мама
25.11.2009, 05:36

для американських дітей приходить лише Санта Клаус на Різдво і залишає подарунки під ялинкою. Подарунки є не тільки для дітей а й для дорослих і цілої родини. Потім на наступний день, з самого ранку всі сідають в піжамах довкола ялинки і розбирають подарунки. Миколай до дітей не приходить
А як і що ви розповідаєте дітям про Миколая?

У нас є тільки Миколай. Санта Клаус і Дід Мороз до нас не заходять:girl_haha::girl_haha:

Як розказала про Миколая? А так що то був колись такий єпископ який дуже допомагав людям. А також подивились мультик - Nicolas.The boy who became Santa.
http://www.ewtnreligiouscatalogue.com/images/catalog/detail/A03DVD.jpg

А як скажу коли раптом застане? А скажу що колись Св. Миколай сам роздавав дітям подарунки а потім коли він пішов в рай, то на згадку це роблять батьки дітей. А он ті дітки які сироти і не мають мами тата нераз не мають подарунка, тому ми мусимо бути жертвенними і для них щось добре зробити, або віддати свої забавки для них. Минулого, чи то позаминулого року ми позбирали купку забавок з дітьми і відправили в Україну до одної сім*ї де діти напів сироти. Я їх знаю через свою товаришку і їм передавала гроші.

Лілю, а ви таке вже маєте?
http://www.youtube.com/watch?v=HHyoobnj3YA

Туфелька
25.11.2009, 09:09
А до мене в дитинстві приходив тільки Миколай і до моєї доці теж приходить тільки Він,зате як вона вірить що Він все бачить, намагається бути чемнючою,і ввечері не забуває помолитися . А на Різдво ми всі обмінюємося подарунками один з одним, і найбільше цінуються подарунки зроблені своїми руками. Чесне слово, якби прийшлося обирати між хорошими парфумами чи власноруч зв"язаними бабусею шкарпетками я б обрала шкарпетки, бо вони зігрівають її теплом душу! Це в нас вже як традиція- самим робити подарунки, та й цінуються вони зовсім по їншому, особливо коли самих дарувальників вже немає серед нас...

Blondo4ka
25.11.2009, 09:43
У нас завжди ходив і ходить Миколай. Дід Мороз хіба в садочок забігав:girl_crazy:
Миколай приходив завжди, навіть коли ми вже виросли з сестрою. Так і чоловіка свого привчила. Як зустрічалися ще і я на Миколая йому подарунок подарувала. Він, звичайно, сказав, що то для дітей, бо йому вже десь з 7-го класу ніхто нічого не дарував, але мені побіг також купувати:girl_haha: І так у нас повелося, що ми в сім"ї всі маємо подарунки на Миколая: і батьки, і сестра, і ми з чоловіком. А цього року ще й наш синочок обов"язково щось отримає!
Ніяких сумнівів, що я постараюся продовжити таку традицію і для своїх дітей та внуків ото вже далеко заскочила:girl_haha:

kitka
25.11.2009, 10:09
В сусідній Словаччині подарунки приносить Ісусик (Йежішко, як вони кажуть) 24-25 грудня на Різдво. Новий Рік вони називають Сільвестр і відзначають скромніше ніж Різдво.
Так, так, оскільки я на 3/4 словачка, то завжди до нас приходив Мікулаш і на Різдво Єжішко:girl_smile:. Так само тепер до моїх дітей приходять. Але оскільки мій чоловік греко-католик, то він дітям ще й на свого Миколая купляє подарунки:girl_smile:. А на Сільвестр вже під ялинку нічого не ставимо, просто святкуємо.

Грильяжка
25.11.2009, 10:54
А до мене приходив Миколай..Дід Мороз для мене взагалі невідомий персонаж..якийсь він мені радянський чи що..А Миколая я чекала як доброго дива. На столику готувала для нього гарні малюнки, свої фотографії з дитячих свят у садочку...Мама потім розказувала що те моє приготування і наївна віра у диво зворушували її до сліз. Я певно до років 12 вірила у Миколая, була такою наївною...

Oliusia
25.11.2009, 11:03
До нас з сесторю приходив і Миколай і Дід Мороз.
з таким нетерпінням чекалось того!
і як мамі вдавалось підкласти подарунок під ялинку,до сих пір не розумію.ми з сестрою по черзі чергували,але.........

olena
25.11.2009, 11:15
А до мене завжди приходив Миколай.Коли була маленька,то вірила,що Миколай приходить через вікно,але тільки до чемних діток,тому намагалася перед Миколаєм бути надзвичайно слухняною.І навіть коли підросла і вже знала,що то мама підкладає подаруночки,намагалась притворитись ,що сплю і чекала коли прийде мама і покладе подарунок,а тоді відразу вставала і розглядала,що ж мені приніс Миколай.В нас і до тепер залишилась традиція дарувати подарунки і не тільки діткам,а й дорослим.
Мої дітки ще вірять у Миколайчика(правда меншому ще якось однаково),а якщо застукають мене за допомаганням Миколаю,то поясню,що Він прийшов раніше і попросив мене допомогти йому.Але це звичайно до тих пір поки віритимуть у це.
На Новий рік у нас під ялинкою завжди з'являлися цукерки і мама казала,що то приніс Дід Мороз.

Gala
25.11.2009, 11:29
До мене теж приходив тільки Миколай,завжди чекала з нетерпінням і напередодні цього свята старалась бути ще чемнішою.Вірила що то саме Миколай приносить подарунки років до 13,поки не побачила...І вже потім не було так цікаво.В ті часи батьки не дуже мали грошей на багато подарунків для 3 діток і я ніколи не вимагала в мами ,бо розуміла ,що не має.А от в Миколая просили багато,не задумуючись,адже в нього є гроші!
Ще згадалося як я з братом були в 1 класі(ми двійнята),то перша вчителька нам казала ,що Миколая не має(Була вона комуністичної закалки)От її сину Миколай нічого не приніс,а вам батьки несуть.То ми тоді мамі розказували,а вона нас заспокоювала,що існує,просто у вчительки син нечемний,тому нічого не приніс.
На вихідних були в гостях,то коли прийшли додому моя Ангелінка каже"Мама а Наталя казала,що Миколая не існує,що вона бачила ,що то мама кладе подарунки"Але моя доця не повірила і розказала Наталі про Святого Миколая все що знає.Вона щиро у це вірить.І я теж,бо він справді був,просто зараз йому помагають у цьому батьки.Це найкраще для моєї сім"ї свято!!!

poputochka
25.11.2009, 11:31
А до мене Миколай не приходив...Завжди був Дід Мороз і в школі,і в дитячому садочку. І подарунки - набори цукерок і мандаринки під ялинкою..Уже і не пам"ятаю,коли перестала вірити в того діда,але досить рано - і подарунки знаходила,і сестра старша підказувала.
А вже років в 14 стала в батьків просити подарунка на Миколая, бо дуже обідно було слухати в школі, як дівчатка розказували, що кому Миколай приніс,а мені доводилось щось вигадувати, щоб не бути гіршою за інших. Мама сердилась, казала, що я вже виросла, але ті мандарини почали класти і на Миколая.
Моя мала зараз добре знає, що то за свято - разом пишемо листи і боїмось різочки, а подарунок під подушкою -то обов"язково. А от щодо Діда Мороза ще не визначились - хто він і що, але подарунки під ялинку приносить.

Milka
25.11.2009, 11:31
І в мене чомусь коли я бачу чоловіка з бородою, з посохом, в червоному одязі оздобленим білим хутром - в мене одна асоціація - Дід мороз, назвати його Миколаїм навіть в голову не приходить ну і Санта Клаусом теж не особливо його назву.

У нас аналогічно. Малий чекає подарунків саме від Миколая, тому і лист писався і в молитві згадує і старається потроху бути чемним. А от дід Мороз це якийсь собі невідємлимий новорічний персонаж від якого подарунків ми не чекаємо, але сама особа дуже позитивна і малий дуже чекає з ним зустрічі. Ідемо по центрі а він кричить "Мамо, тату, дивіться там дід Молоз." Новий рік без діда мороза це ніби не новий рік, то напевно ще з радянських часів залишилося, хоча і немає вже всієї цієї пишності. Ну а як будуть сприймати в майбутньому наші діти, це залежить від нас.

Tsokotukha
25.11.2009, 12:43
До нас із сестричкою приходив лише Миколай.
Вже в 10 років прийшло розуміння того, що це справа рук батьків. Аж тут, одного ранку, ми як завжди, порозглядали подарунки, поснідали, зібрались до школи виходити, а двері не можемо відкрити. В батьків осібняк, перша думка так замело снігом. Покликали тата з мамою, відсунули двері, а там пакунок. Найбільше вразило, що були здивовані усі, батьки не могли так щиро зіграти. В тому пакунку зверху лежав лист від "Миколая" в якому він посилаючись на старість та погану пам"ять забув частину наших подарунків і не мав часу заходити до хати, то й лишив під порогом. А там - розкішні (як виявилось незносимі) трикотажні суконочки для нас із сестричкою, ща якісь дрібнички-забавки, щось навіть для батьків. Ми були надзвичайно вражені. І моя віра в Миколая, ясна річ зміцнилась. Таке відчуття чуда неможливо забути!
Лише за кілька років ми дізнались, що це була наша сусідка, одинока бабуся, яка любила з нами дітьми часом поговорити.
Мені з одного боку трохи дивно, а з іншого дуже приємно, шо моя донька переконана в справжність Миколая, хоча мені не вдалося влаштувати їй такої казки. Правда Ганнуся сильно вірить у нашу, й неодноразово про цю історію згадує.
Ще одне. Миколай у нашій родині приходить до усіх, незалежно від віку та місця перебування. Ми жевемо окремо від кількох бабусь, моєї сестрички чи похресників. Але в нашій хаті Миколай залишає подарунки усім у підписаних мішечках.

Ніколь
25.11.2009, 13:04
з дописів у цій темі мені чомусь здається що лише Миколай або в основному Миколай приходив в україномовні сімьї, до дітей які виховувались в дусі національних традицій. А до російськомовних дітей ( ну можу судити по собі і по своїх друзях) нас виховували більше на російських традиціях - тому до нас з подарунками Дід мороз приходив і лише він.

Mazerati
25.11.2009, 13:06
Згадався віршик ще зі школи :
У кожної країни своє свято.
Там - Санта Клаус, у інших - Дід Мороз.
Ми любим Миколая. Нас багато.
І з нами - Матір Божа та Ісус Христос!

irushka
25.11.2009, 13:09
Правда минулого року Соломія сказала, що Миколай - він справжній, а дід мороз, це той, що в садку подарунки приносить, переодягнутий дядько.
О, моя так само знає, але то я їй розказала, що Миколай - то святий, живе на небі, дуже любить дітей і на свято приносить їм подарунки, а Діда Мороза придумали люди і Дід Мороз - це дядько в костюмі :)

Зорянівонька
25.11.2009, 14:09
До нас приходить тільки Миколай. Змалечку розказували про добродія, який допомагав малим діткам. І так було приємно в то вірити! І подарунки ті були особливі. Деякі листи досі зберігаю. Кілька разів приходив "справжній Миколай", мене будили розказувати віршики... А цей момент хвилювання зранку передт тим, як заглянути під подушку...
"Миколайко" і досі проходить, і цього року всі знайдуть щось для себе під подушкою. Це такий вияв любові і турботи!!!
А Дід Мороз, Снігурочкаі хороводи в нас не прижилися. Вже краще обмінюватися подарунками на Різдво. Теж гарна традиція.

Liliyah Romanova
25.11.2009, 20:06
Ще одне. Миколай у нашій родині приходить до усіх, незалежно від віку та місця перебування. Ми жевемо окремо від кількох бабусь, моєї сестрички чи похресників. Але в нашій хаті Миколай залишає подарунки усім у підписаних мішечках.
У нас також подарунки отримують усі, адже Миколай не допомагав лише дітям, він допомагав усім, хто був у потребі. У нас подарунки отримували і мама, і тато, і бабця, а коли я була вагітна, то Миколай приніс мені два подарунки - один для дитинки власне. :girl_tender:
лише Миколай або в основному Миколай приходив в україномовні сімьї, до дітей які виховувались в дусі національних традицій
Традиція не стільки національна, скільки християнська. До польських дітей теж приходить Св. Миколай, тому навряд чи можна прив*язати традицію до саме української мови.

popelushka
25.11.2009, 22:59
До нас з сестрою приходив тільки святий Миколай, до моєї дитини - тільки святий-чудотворець, Миколай. Але я стараюсь акцент робити не на тому, що Миколай принесе подаруночки, а на тому, щоб попросити у Нього здоров'ячка, особливо для тих, хто хворіє... Мені навіть вчора Юльчик сказав: "А давай, ми підемо до церкви, і дамо тим діткам, що під церквою стоять, мандаринки? Я буду для них Миколаєм..."

OxankaF
25.11.2009, 23:33
До польських дітей теж приходить Св. Миколай
І в Італії теж приходить св. Нікола

Галченя
26.11.2009, 01:35
Пам"ятаю, десь на початку 90-х у церкві св. Юра вирішили зробити для діток свято Миколая. Домовилися, що батьки наперед принесуть подарунки, а потім Миколай пороздає, переважно всі приносили стандартні українські набори цукерок, а одні - щось таке величезне, яскраве і явно імпортне. Так було шкода дивитись на бідачок з їх нещасними цукерками, якими очима вони дивились, як Миколай дістає тій дитині розкішний подарунок!
Напевно тому в нашій церкві стоїть скринька для пожертви на подарунки від Миколая. І вже пару років традиція скликати батьків і діток на святкову вечірню, де священники розказують діткам про святого Миколая і в кінці роздають подаруночки (цукорки) всім однакові.
я так розчарувалась.
Розчарування справді болюче. Я чітко пам"ятаю своє. Я була вже школяркою. Але в ніч перед Миколаєм перепитувала маму, чи не забула вона залишити привідкритим вікно а краще двері. Теж малювала Миколаєві листівочки і різні малюночки... І коли отримала в подарунок чергові олівці з новим альбомом прокинувшись вранці, намалювала новий малюнок (всі ж попередні малюнки Миколай чемно забирав). Тримала свій аркуш цілий рік (щоб знов Миколаєві догодити), але коли наблизилось наступне свято ... то було якось так порожньо (хтось з однокласників переконав що то батьки стараються догодити дітям). Після того я вже звичайно не малювала:girl_sad:. Зате появилась нова традиція:) - знайти всі приготовлені подарунки:xaxa:. Цим я люблю займатись навіть тепер (тому чоловік намагається щось суттєвіше приносити в останній вечір. А ще дуже -дуже щороку прошу чоловіка, щоб він хоч що-небудь, хоч цукорочок але положив мені під подушку:).

Раз я так розписалась, то розповім одну смішну історію про нас. Пару років назад я дуже хотіла новий фотоапарат. Цифрові тоді лише появлялись, тому мене влаштовував на плівку, але щоб дату видно було. Просила я про це "посередника" (чоловіка), але той постійно казав "Не знаю. Подивимось. Може з часом". А мені кортіло ВЖЕ. Пішла я в магазин і вибрала не поганий олімпус (на плівку) та купила (для чоловіка:girl_cool:) . Якось ввечері напередодні свята муж повернувся з новим кульочком та ще й не встиг його заховати. Я швиденько дослідила його вміст... і... уявіть мій шок - там був новий цифровий фотоапарат (і теж Олімпус). Після того чоловік конкретніше став натякати на тому чи сподіватись мені від Миколая того чого так захотілось, чи побути ще якийсь час чемною:)

Дід Мороз до нас не забігав ніколи. Лише минулого року як зустрічали новий рік в друзів, то під ялинкою виявились ще й подарунки для нашої сім"ї. Але мені то було чужим. Не звикла я до Діда мороза.:girl_smile:

Lastivka_Rivne
26.11.2009, 01:39
А я особисто чомусь не люблю діда мороза. Святий Миколай історична постать, про життя якого можна розповісти. А дєдушка у мене чомусь з червоний носом:moskali: і штучністю асоціюється.

Маруся-мама
26.11.2009, 03:41
А дєдушка у мене чомусь з червоний носом і штучністю асоціюється.
а у мене щей з великою кількістю алкоголю, бо ті діди морози нераз були на підпитку.

Liliyah Romanova
26.11.2009, 04:45
А дєдушка у мене чомусь з червоний носом і штучністю асоціюється.
Ну, бо то комуністична вигадка. ))) Повністю підтримую!
а у мене щей з великою кількістю алкоголю, бо ті діди морози нераз були на підпитку.
Наповал. Я таких не пригадую. :lol:

Ніколь
28.11.2009, 12:41
радиція не стільки національна, скільки християнська. До польських дітей теж приходить Св. Миколай, тому навряд чи можна прив*язати традицію до саме української мови
ну не знаю..... наприклад моя мама з Росії ( з міста під Н.Новгородом) і там взагалі про Миколая ніхто не чув і не святкують. Може іменини і відмічають але от подарунків на Миколая ніхто не дарить. Не зважаючі на те що люди там віруючі.

Milashechka
28.11.2009, 13:49
Матеріал надано дитячою літературно-мистецькою газетою "Сузір'я" та "Малою академією літератури і журналістики" (МАЛіЖ).

Віднедавна в Україні почали вшановувати й святкувати День святого Миколая. Невдовзі в кожну оселю прийдуть урочисті й веселі зимові свята. З особливим нетерпінням на них чекають діти. Які ж подарунки готують для них святий Миколай, тато з мамою, Дід Мороз? Батьки докладатимуть зусиль, щоб і діти подумали в цей час, які приємні сувеніри приготувати для хрещених батьків, для дідуся з бабусею. Бо не прищепивши змалку своїм нащадкам звички робити приємність своїм близьким, можемо виростити егоїстів. Отож, дорослим варто докласти всіх зусиль, аби в дітей залишалися приємні враження, спостережливість. А скільки втіхи і старому й малому приносять щедрівки, колядки!

А чи знаєте ви чому саме 19 грудня подарунки зазвичай кладуть у панчоху або шкарпетку? Про це розповідає одна легенда.

...Неподалік церкви в турецькому місті Мірі Лікійській, де служив Миколай, жили три сестри. Їхній батько був таким незаможним, що дівчата не мали шансів створити сім’ї. Їхні нарікання на долю почув єпископ і в свято підкинув у вікно капшук із грішми. Того ж року старша сестра вийшла заміж. Наступного року історія повторилася, але вже із середньою дівчиною. Коли дійшла черга до найменшої, у різдвяну ніч так захурделило, що вікно не відчинили... Бідолашному Миколаю довелося лізти на дах, щоб укинути торбинку з монетами в димар. Якраз у той час на мотузку поруч із домашнім вогнищем сохли панчохи, отож подарунок і потрапив в одну з них...

Єпископу Миколаю приписують багато чудес. Зокрема, йдеться про порятунок моряка під час шторму, а мірців – від голоду. Після блаженної кончини (припускають, що сталося це 343 року) нетлінні мощі Святого зберігали в церкві в Мірі. Від них ішло цілюще миро. Та 1087 року саркофаг зруйнували італійські негоціанти, а мощі вивезли з Анатолії на свою батьківщину – у Барі. Кілька кісток , очевидно не помітили й лишили.

А нещодавно в саду поблизу легендарної церкви поставили пам’ятник Миколаю: троє дітлахів оточили бородатого, закутаного у плащ дідуся з великою торбою на плечі. Ну, точнісінько Санта Клаус, Дід Мороз, або традиційний український оборонець дітей – Святий Миколай.

Tanju
28.11.2009, 14:21
А до нас і Миколай і Дід Мороз приходить.
І зовсім Дід Мороз не асоціюється в мене ,як тут писали з "комуністичним минулим", а асоціюється зі святом, і подарунками, і дитинством!

Alles
01.12.2009, 00:55
В мене також асоціація з подарункакми і безтурботним дитинством. І до нашої дитини св Миколай приходить завжди звичайно якщо грошей нема багато то вже хай прийде Миколай хоч до дитини це будуть незабутні емоції які запамятовуються надовго

Orman
01.12.2009, 20:09
Віднедавна в Україні почали вшановувати й святкувати День святого Миколая

а чого віднедавна? Дуже навіть від давна...

До мене завжди Миколай приходив, а на Новий рік просто батьки подарунок дарували "від себе".

Liliyah Romanova
07.12.2009, 19:26
ну не знаю..... наприклад моя мама з Росії ( з міста під Н.Новгородом) і там взагалі про Миколая ніхто не чув і не святкують. Може іменини і відмічають але от подарунків на Миколая ніхто не дарить. Не зважаючі на те що люди там віруючі.
Із Росією, тобто такою традицією на Миколая в Росії, може бути так, як із колядками. Вони були, але за період совєтщини геть забулися й загубилися.

Матеріал надано дитячою літературно-мистецькою газетою "Сузір'я" та "Малою академією літератури і журналістики" (МАЛіЖ).
Забавно так почитати вигадки журналістів. :xaxa:
Бідолашному Миколаю довелося лізти на дах, щоб укинути торбинку з монетами в димар. Якраз у той час на мотузку поруч із домашнім вогнищем сохли панчохи, отож подарунок і потрапив в одну з них...
Вигадки для діток. :)
Кому цікаво, ось витяг із житія (http://days.pravoslavie.ru/Life/life6767.htm)
В Патарах жил один бедный человек, у которого были три дочери красавицы. Он был настолько беден, что ему не на что было выдать замуж своих дочерей. До чего может довести нужда человека, недостаточно проникнутого христианским сознанием!

Несчастного отца нужда привела к ужасной мысли — пожертвовать честью своих дочерей и из их красоты извлечь средства, необходимые для их приданого.

Но, к счастью, в их городе был добрый пастырь, святитель Николай, бдительно следивший за нуждами своей паствы. Получив от Господа откровение о преступном намерении отца, он решил избавить его от телесной нищеты, чтобы тем самым спасти его семейство от духовной гибели. Он задумал оказать благодеяние так, чтобы никто не знал о нем, как о благодетеле, не знал даже тот, кому он сделал добро.

Взяв большой узел с золотом, в полночь, когда все спали и не могли его видеть, он подошел к хижине несчастного отца и через окно бросил внутрь золото, а сам поспешно возвратился домой. На утро отец нашел золото, но не мог ведать, кто был его тайным благодетелем. Решив, что Сам Промысел Божий послал ему эту помощь, он возблагодарил Господа и вскоре смог выдать замуж старшую дочь.

Святитель Николай, когда увидел, что его благодеяние принесло надлежащий плод, решил довести его до конца. В одну из следующих ночей он также тайно бросил через окно в хижину бедняка другой мешок с золотом.

Отец вскоре выдал замуж и вторую дочь, твердо надеясь, что Господь таким же образом окажет милость и третьей дочери. Но он решил во что бы то ни стало узнать своего тайного благодетеля и достойно поблагодарить его. Для этого он не спал ночей, выжидая его прихода.

Не долго ему пришлось ждать: скоро пришел и в третий раз добрый пастырь Христов. Услышав звон упавшего золота, отец поспешно вышел из дома и догнал своего тайного благодетеля. Узнав в нем святителя Николая, он пал к его ногам, целовал их и благодарил его как освободителя от духовной гибели.

У нас Миколая вже було. То в суботу на вечірні отець розповів дуже гарні історії. 10 років тому він був у шпиталі якраз на Миколая і мав зі собою миро із костей Миколая. Він молився над хлопчиком і дівчинкою (обоє були хворі на рак). Дівчинка по якомусь часі була зцілена й зараз уже думає про вступ до університету. Хлопчик помер і отець, довідавшись про це від його матері, був щиро засмучений. Однак жінка йому сказала, що молитви подіяли, бо хлопчик прожив на кілька місяців довше, хоча лікарі йому давали кілька тижнів. Так що молитва й нині діє, лиш треба вірити. :)

вишиванка
07.12.2009, 22:58
До нашої доні теж приходить Миколай. Та і до німецьких діток теж приходить святий Миколай, але він не приносить у них як таких подарунків, а лиш солодощі, а на різдво вже подарунки і теж для всіх.В одних сім"ях кажуть на різдво, що подарунки приносить різдв"яний дід (Weihnachtsmann), а в інших кажуть, що Ісусик.
А дитині розказуєм про те, хто насправді був святий Миколай і що він допомагав людям.

Orman
08.12.2009, 17:53
я завжди думала, що до французів не приходить Святий Миколай, аж сьогодні виявилося, що таки приходить до тих хто живе на Сході Франції

думала що вони мають лише Père Noël а вони ще пам"ятають Saint Nicolas, але на жаль, стрімко втрачають пам"ять і так буде як з Дідом Морозом :(

Kira Nessis
17.12.2009, 01:15
А я хотела спросить у львовских мамочек, приносит ли Дед Мороз вашим деткам подарки под елку?
Для меня это самая главная традиция НГ, как сказка из детства, также хочу чтоб было и у моей дочки.
А почему возник вопрос...
Покупали книжки на гуртовне дочке на Миколая, и услышала разговор продавщицы с покупателем.
- Вам тут тяжело, куча народу, устаете!
- Да! Но главное Миколая пережить, после него затишье. Народ на НГ уже давно ничего не покупает. Это не такой важный праздник.

Девчонки, неужели детки не получают подарки под елочку?

OxankaF
17.12.2009, 01:27
Kira Nessis, почитайте тут
http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=47199&page=5 і тут
http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=29425. Дівчата описують, в кого які традиці.....

Kira Nessis
17.12.2009, 01:33
Спасибо, я это читала:)
Только не понятно это большинство или меньшинство мам львова делают подарки деткам под елочку? Эти мамы исключение или наоборот?
Вам виднее, потому что вы знаете как это делают ваши друзья, знакомые, родственники, соседи. Поэтому я и спросила...

марта
17.12.2009, 01:48
В нас у дитинстві був Миколай і Дід Мороз.
Миколай для мене це дух, який не асоціювався ні з яким образом. Найбільше подобалось вранці знайти залишений Миколаєм подарунок під подушкою (більш габаритний під ліжком :girl_smile:).
На Новий рік нам ставили під ялинку подарунки від Діда Мороза. Але були ще всякі ялинки-ранки на які він приходив, обов’язково в червоному одязі з сивою бородою.
Так само хочу щоб було і в мого синочка. Але тепер чомусь часто на образ Діда Мороза кажуть, що це Миколай. Або перекручують як їм вигідно.
І ще, в моєї любимої свекрухи виявляється інше бачення і вона настирно його нав’язує. Надіюсь, що цього року, це вже буде з третього разу, дойде нарешті :girl_in_dreams:.

Ніколь
17.12.2009, 01:48
или меньшинство мам львова делают подарки деткам под елочку
я так поняла что меньшинство :)
Но у нас будут обязательно!

Ми будем святкувати вдома, Юляська, і ми з чоловіком. Нікуди не хочу йти, ні до свекрухи ні до своїх батьків, немає ні бажання, ні настрою.....хочу тишини і спокою.... хочу відствяткувати новий рік, поцілувати своїх найрідніших... і всім разом дружно спати лягти ( це моя хронічна втома проявляється). А саме основне що чоловік також "за"... і не тягне мене десь на гульки .

Kira Nessis
17.12.2009, 02:15
Новый Год для меня - это подарки, елка, шампанское и мандарины:)

Oddly
17.12.2009, 04:26
- Да! Но главное Миколая пережить, после него затишье. Народ на НГ уже давно ничего не покупает. Это не такой важный праздник.

а, може, просто люди закупляються відразу - подарунки і на Миколая і на Новий рік?

ми під ялинку не ставимо, але цьогороку будемо так робити - до Миколая доня отримає подарунки, але не всі, що ми припасли - то буде забагато на таку жахливу поведінку, як вона має останнім часом. ми з чоловіком вже домовилися, що частина буде на Новий рік під ялинку.
компроміс)))

Лянка
17.12.2009, 10:33
Дарувати подарунки на Миколая в Росії така ж давня традиція як і в Україні, навіть в сім"ї Романових святкували це свято. А, коли прийшли комуняки, то ця традиція всіма силами затоптувалась Дедушкой Морозом і его внучкой Снегурочкой.
І що цікаво, Снігурочка спочатку виступала мало не жоною Деда Мороза, згодом додумались, що старому бородатому вона хіба в онучки годиться. Так з"явився образ протилежний ангелику.
Коли була маленькою свято Миколая асоціювалось з якоюсь містерією, тайною. І я твердо вірила , що в ночі приходив Миколай і ангелик клав під подушку подарунок. А від Діда Мороза батьки для галочки ставили під ялинку якусь дрібницю, але я знала, що цей подарунок від батьків.

Імель
17.12.2009, 11:02
В нас у дитинстві був Миколай і Дід Мороз.
Я виросла на Тернопільщині, але в нас більше подарунків приносив Дід Мороз-то були іграшки, солодощі-весь вільний простір під ялинкою був завалений привезеними з-за кордону татком подарунками (часто їздив по роботі у вірядження).
Миколай до нас теж приходив, але то були переважно солодощі, мандарини і різні дрібнички.
Крім того ми отримували подарунки і на Різдво-теж під ялинку, але вже в бабці.
Але чомусь найбільше чекали Діда Мороза :umbrage:

Curly Xena
17.12.2009, 11:31
Миколай - однозначно! Скільки себе пам"ятаю - чекала того моменту,щоб відкрити очі - ах - чудо готове. З Миколая починається містерія Різдва - оце очікування казки. Буду намагатися для синочка теж створювати таку ж казкову феєрію, як колись для мене батьки. Це варте того :)
На Новий рік в нас зазвичай практичні подарунки - новий посуд до кухні (старий на дачу), нова постіль ітд. Відзначаемо - сімейно - 12 год - шампанське дрінканули -феєрверки відслухали-віддивилися, собаку погуляли (вона мисливська - то і гавкає коли салюти) і льолю.

Надька
17.12.2009, 12:39
в мене Миколай це свято. Посійно стараюсь комусь хоть шоколадку під подушку прставити. От своєму вже купила тапки в хату,але казала що некуила, най буде сюрприз. До ого батьків купимо солодкі подарунки, бо їм цього року тяжковато( купили хату і тепер все в ремонт вкладають а тут ми їм маленьке свято зробимо) шкода шо я своїм неможу таке зробити, бо дуже жалеко.....А в мене Миколай щороку приходить авансом трохи нецікаво ( шубка натуральна і чоботи) так шо навіть незаїкають). тай мій чоловік невміє робити сюрпризи......

А зараз з Начальницею збираємо подарунки для сиротинця, він далеко від Львова, в Стрийському району, малесеньке село, (знаю шо то таке жити в малому селі далеко від міста- допомоги немає від кого)

Zoryanazirka
17.12.2009, 13:59
Звичайно отримують, але приносять їх ангелики на Різдво.

А Миколай приносить під подушку. Марко питав хто такий дід-Мороз ( вина моя і няні, вона йому про діда Мороза розсказувала, а я вчасно з нею бесіди на цю тему не провела), я пояснила що це видуманий персонаж якого не існує, а як виросте і буде більш свідомий то поясню що його видумали з метою впровадження атеїзму щоб замінити Миколая.

Фіяна
17.12.2009, 20:00
в нас в родині ніколи не було Діда Мороза - він існував тільки на шкільних ранках, і то лише до 3 класу...
подарунки завжди приносив Миколай, бабця вчила молитись до цього святого як опікуна усіх діток, чудотворця, а ще казала що подарунки отримає лише той, хто не скупиться на добрі діла... подарунки знаходили завжди біля ліжка, але обов'язково щось мало бути і під подушкою :)

очікування приходу Миколая в нас в родині - дуже особливий період - ми готуємось з чоловіком та доцею - пишемо листи, вчимо вірші, співаємо пісеньки про Миколая, аналізуємо добрі та погані вчинки і робимо "торбинку добрих діл" - вкидаємо туди листочки з записаними зробленими "добрими ділами"

також з часу сворення нашої сім'ї запозичили собі європейську традицію - сімейні подарунки під ялинкою шукаємо і знаходимо вранці на Різдво :)

Лянка
17.12.2009, 20:06
А торбинка з добрими ділами - гарна ідея. Треба буде запровадити, коли доні трошки підростуть.

Canary
20.12.2009, 06:32
Я вже хоча і трохи давня :girl_bye:, але і в ті далекі 70-і роки до мене щороку приходив Миколай, а Дід Мороз дійсно асоціювався з дитячими новорічними ранками у дитячому садочку, пізніше у школі . На Новий рік вже ,як правило, нічого не дарували, хіба приносили батьки з робіт цукерки. А мої дітлахи також вже виросли з дитячого віку, але вчора, коли познаходили подарунки, то розбудили мене в 2 год ночі, щоб подякувати Миколаю і тішились мов маленькі дітки.

Фіяна
23.12.2009, 01:40
А в Празі оголосили війну Санта Клаусу -

вчора після демонстрації на захист національного Єжішка (маленький Ісус, котрий приносить різдвяні дарунки) спалили фігуру-опудало Санта Клауса...
також було зібрано більше 30 тис. підписів у петиції до уряду з проханням про захист національних інтересів...
молодці, чехи, відстоюють національне :)

mamatu
23.12.2009, 02:17
Так як я виросла на сході, про Миколая почула лише тут, у Львові. В моєму дитинстві був лише Дід Мороз, що приходив до нас щороку додому і дарував подарунки. І я щиро вірила у нього, поки старша сестра не "відкрила очі".
А своїм діточкам я так пояснила (по-моєму досить вдало), що Миколай, Дід Мороз Санта Клаус (та інші) це одне й те саме, але в кожній культурі по-різному називають. Маргаритка досі вірить, що це дух, що не має фізичного тіла (вона розуміє, що по вулицях та на "Ялинках" ходять звичайні дядькі у костюмах), але може матеріалізовувати подарунок.
На цей раз хотіла дочекатись його, щоб побачити, а я кажу: "як же ти побачиш Дух?". А вона: "хочу побачити, як подарунок з"явиться"...
Довелось пояснити, що при такому пильнуванні диво наврядчи станеться.

Саме цікаве, що я дещо також вірю в Миколая. Мабуть саме завдяки йому у нас з"являється можливість порадувати наших діточок.

Liliyah Romanova
23.12.2009, 07:01
А своїм діточкам я так пояснила (по-моєму досить вдало), що Миколай, Дід Мороз Санта Клаус (та інші) це одне й те саме, але в кожній культурі по-різному називають.
Але ж це не так. Миколай був реальною людиною, єпископом, його тіло поховане в Італії. При тому людиною був дуже реальною. Арієві зацідив у писок за богохульство (хоча про це не люблять говорити). А людям у потребі допомагав завдяки спадкові, що отримав від батьків. Фактично він є прикладом чудової людини й нівелювати його до "духа" не варто, багато цінного втрачається.

Санта Клаус - вигаданий персонаж, фактично казковий, котрий літає по небі на санях, живе на північному полюсі... Про діда Мороза відомо. Передертий із санти й трошки перероблений.

Як на мене, варто дітям подавати достовірну інформацію. Якщо мене дитина питає про свята інших релігій, я стараюся знайти інформацію й відповісти так близько до факту, як можу.

А щодо Миколая та Санти дуже гарно написав Кротов. Я ставила цитату в "думках для роздумів".

natalka-matias
23.12.2009, 15:31
ОДНОЗНАЧНО МИКОЛАЙ, то наше рідне!!!!!!
нащо нам всякі негенетичні Клауси і ВідМорозки?
МИ своїм повинні опікуватись і розвивати і це найкраще виховує дітей якщо вони мають грунт під ногами!!!!!

Перед Миколаєм печемо з синочком і моїми похресниками+племінниками пряники, розмальовуєм шоколадом і глазурю, пишемо листи на гарному папері!!! нащо видумувати і навязувати собі нові традиції, якщо є свої набагато цінніші і рідніші!!!!

Mazerati
23.12.2009, 15:37
спалили фігуру-опудало Санта Клауса...
також було зібрано більше 30 тис. підписів у петиції до уряду з проханням про захист національних інтересів...
молодці, чехи, відстоюють національне
Кардинально. але молодці, та глобалізація і американізація вже дістали:girl_devil:

Cranberry
23.12.2009, 15:42
Санта Клаус був створений(його зображення)як рекламний трюк для розкрутки такого "продукту" як Coca-Cola. З того і повелось,що його почали уявляти як такого собі товстенького дідуся в червоному кожушку. Поправте мене,якщо помиляюсь:girl_blum:

veroni4ka
23.12.2009, 16:21
В дитинстві вірила в Діда Мороза, навіть з сусідською дівчинкою сперечалась, хто справжній. Тепер розумію чому. Тому що до мене дід Мороз "приходив" (мама зі сходу України) на 1 січня , а до неї св. Миколай.
До моєї донечки також приходить св. Миколай (я народилась у Львові), а на Новий Рік - символічно цукорки.
так воно буває...

mamatu
23.12.2009, 17:20
Фактично він є прикладом чудової людини й нівелювати його до "духа" не варто, багато цінного втрачається.
Маргаритка прекрасно знає, ким Миколай насправді був. Але тепер він не може бути реальною людиною, бо він вже не існує у фізичному світі. Саме тому і вважаємо, що це дух Миколая приносить дари діточкам.

Liliyah Romanova
23.12.2009, 17:35
Санта Клаус був створений(його зображення)як рекламний трюк для розкрутки такого "продукту" як Coca-Cola. З того і повелось,що його почали уявляти як такого собі товстенького дідуся в червоному кожушку. Поправте мене,якщо помиляюсьТут цю історію називають urban legend. Тобто напівправдою.
Вони вплинули не на загальний вигляд Санти Клауса, а його червоний убір. До того він міг бути і зеленим, і синім, і блакитним, і рожевим. По старих листівках можна глянути.
Треба пам*ятати, що Америка не має своєї особливої культури, тільки є синтезом різних культур. Наприклад образ Санти об*єднує традицію бритійську, німецьку та австралійську. Основою образу був саме бритійський Father Christmas, котрий виглядав приблизно так:
http://rlv.zcache.com/father_christmas_card-p137020432182213268q6am_400.jpg
Тобто носив зазвичай зелені шати. Потому кольори почали мінятися, а вже червоний і став його постійним кольором завдяки колі.

Маргаритка прекрасно знає, ким Миколай насправді був. Але тепер він не може бути реальною людиною, бо він вже не існує у фізичному світі. Саме тому і вважаємо, що це дух Миколая приносить дари діточкам.
Ну, тоді це трошки інакше, ніж було написано раніше.
що це дух, що не має фізичного тіла (вона розуміє, що по вулицях та на "Ялинках" ходять звичайні дядькі у костюмах), але може матеріалізовувати подарунок.
Я лише уточнила. Просто подаючи дітям дивну інформацію, неправдиву, ми наражаємо їх на розчарування.

bzova
27.12.2009, 12:51
підтримую Фіалку. Ми маємо свого Миколая. і його треба любити та прославляти, якщо хочете. я думаю це не правильно, коли кажуть що Миколай то тож ще дідмороз і санта клаус. просто діткам треба говорити так як є - то різні істоти, з різною історією та традиціями. а бо інші крайність - МИкоалй є , а діда мороза не признають. він теж є проте це не наше і інше. та кпро свого Микоаля ми не знаємо нічого - чула як одна мамуся казала, що він на сандках їздить :). все в одну кучу. і дивувалась з реклами на 1+1 минулого року - "санта клаус з оленем" - на загальнонаціональному:girl_cray:

марта
28.12.2009, 18:56
Та й нервує мене, коли у Львові й надалі пропагується ідея Діда Мороза. Скільки можна!!! Хіба не можна було, щоб цей виступ був просякнутий справжнім християнським Різдвяним духом. Для чого я повинна забивати дитині баки пояснюваннями хто такий той Дід Мороз і сніговик, якщо є Святий Миколай.
на ДП вже дуже багато про це питання говориться, але обоє мають право на існування
ви собі вірте у що вірите, будь-ласка
але, якщо ви так категорично настроєнні проти Діда Мороза, то у ваших інтересах поцікавитись, про що вистава перед виставою (навіть тут у дівчат можна було запитати)
я завжди стараюсь побільше довідатись про будь-який захід, перед тим як туди вести дитину

Солнушко
28.12.2009, 19:22
не могла не втрутитись...Лянка,аж смішно читати-Дід мороз вже існує багато поколінь,і це звичайно добре,що ви захищаєте традиціі своєї батьківщини,але треба вміти поважати і традиціі інших країн,зважаючи на те,що не так давно ми усі жили в одній державі-у Союзі...а там люди-верніше дітки вірили і в Св. Миколая і в Діда мороза...кожен обирає те,що йому блище до душі і не потрібно паплюжити те,що вам не до вподоби,бо у вас інакші уподобання...просто уникайте/не водіть свою дитину на такі вистави,якщо вважаєте,що їй не потрібно знати хто такий Дід Мороз!!!:girl_smile: знання ще ніколи не приносили шкоди людині...:girl_smile:
але щоб так агресивно і зневажливо писати про Дєда Мороза я ще не чула..:eek:;)мабуть,краще би було,щоби замість того Дєдушкі Мороза виступав Санта-клаус.,нє?..:girl_haha:

Лянка
28.12.2009, 19:33
Дід мороз вже існує багато поколінь
Дід Мороз вигаданий персонаж, який ніколи не існував. Про традиції яких країн ви говорите? В Росії також був і є Святий Миколай. А Дід - суто комуністична вигадка. І до чого тут Санта-Клаус, коли мова йде про відродження українських традицій, а не про тяжіння до комуністичних чи прозахідних.

Солнушко
28.12.2009, 19:54
Лянка,я бачу ми говоримо з вами на різних мовах-не маю бажання розтягувати цю розмову...:girl_smile:лише на завершення:
читайте уважніше-я ж написала,що дітки вірили і в Св.Миколая і в Діда Мороза.-свято вірили..хоча Дід Мороз,як ви кажете,російський герой-видумка,в Україні,особливо на Заході більше шанують Св. Миколая та Різдво,а в Америці-вирує Санта-клаус на санчатах-та мене не дратує ніхто з вище згаданих,і синові як виросте про всіх обов"язково розкажу...:girl_smile: от і говори після цього з вами про повагу до традицій інших народів,якщо ви окрім своїх увіруваннь в ніщо більше не вірите і не поважаєте-нехай навіть вигаданих,але любимих персонажів,що дарують дітлахам казку!;)
тож гарного вам нового року і Різдва!!!:girl_smile:

Liliyah Romanova
30.12.2009, 21:02
..Лянка,аж смішно читати-Дід мороз вже існує багато поколінь
А якщо точно, то скільки? 80 років то аж так багато? ;) Він - порівняно з Миколаєм та Пер Ноелем - мацьонький хлопчик у памперсах. ;) Та й по своїй суті вигадка бездуховних людей.

Якщо цікаво, то прочитайте.
Как появился на свет Дедушка Мороз

Образ доброго бородатого старика Деда Мороза возник совсем не так давно, как можно было бы подумать. Действительно, такой персонаж, как дух холода, известен у славян с давних пор, и даже звали его похоже — например, Мороз (или Морозко, а порой уважительно: Мороз Иванович). Но вот назвать его дедушкой как-то не слишком хотелось: был этот сказочный дух скорее злым, чем добрым. Почему злым? Да очень просто: замерзнет ли крестьянин, заблудившись в зимнем лесу, погибнет ли урожай от лютой стужи февральской — виноват в том Мороз. Вот и радовался народ приходу Весны с ручьями полноводными, да с теплыми лучами, посылаемыми на землю Ярилом-Солнцем. А Мороз, он старик недобрый, неласковый, пользы от него никакой, да и забавы у него злые, жестокие — припозднившихся путников в санях холодом сковать, носы да уши им отморозить, или в стены крестьянских изб застучать ледяным посохом, в окна засвистать ветром студеным, мелких зверушек лесных в сосульки превратить. Куда уж такому злодею о праздничных подарках заботиться!

А вот на заморского родственника Санта-Клауса наш Дед Мороз похож намного больше. Впрочем, если перевести с иностранного на русский, то Санта Клаус — не кто иной, как известный всем Святой Николай. Тот и впрямь подарки детям приносил, правда не всем, а самым послушным, примерным да трудолюбивым. А плохих детей не только без подарков оставлял, но и наказывал их розгами или крепким посохом. О взрослых Святой Николай и вовсе не заботился — в общем, как ни крути, а полного сходства с нашим добрым Дедом Морозом и у этого героя тоже не было. Тем более что День Святого Николая — это все же не Новый Год, а вполне независимый праздник. А вот был еще в России святочный дед, тот как раз подарки приносил к самому новогоднему празднику, строгости у него тоже было поменьше, и внешне он очень похож был на современного Деда Мороза. Наверное, он так бы постепенно и трансформировался в знакомый нам образ доброго волшебника, но тут случилась революция, и революционным указом Дед Мороз был отнесен к злостным пережиткам прошлого. Заодно и елка была причислена к таковым, и традиции празднования Нового Года, можно сказать, пришел конец…

Однако жизнь подчас совершает самые неожиданные повороты. Оказалось, что праздник без елки скучен и беден красками, да и руководить праздничным торжеством тоже кому-то нужно. Так что уже в 30-е годы прошлого столетия елке вернули статус новогоднего дерева, а заодно с ней и Дед Мороз возвратился на праздничные торжества. Было в этом возрожденном герое что-то от святочного деда, что-то от Санта-Клауса. Но сказать по правде, все, что было так или иначе связано с религиозными традициями, постарались искоренить, заменить чем-то новым, создать свои традиции празднования Нового Года. Какие-то из них не прижились, но некоторые оказались не такими уж плохими. К примеру, сделав Деда Мороза добрым волшебником, щедро раздающим подарки не только детям, но и взрослым, независимо от их поведения, революционеры-новаторы явно оказали народу добрую услугу. Ведь злой и жестокий дух зимы уже больше не пугает ребятишек, а доброго Деда Мороза теперь ждут с нетерпением на каждом празднике, пишут ему письма в надежде на чудеса и исполнение заветных желаний. А какие превращения ожидают Деда Мороза в будущем — о том не знает никто, но в любом случае надеемся мы всегда только на лучшее.

я думаю це не правильно, коли кажуть що Миколай то тож ще дідмороз і санта клаус.
Моя дитина про діда Мороза ніколи не чула. Миколая знає й любить, а про Санта Клауса знає, що то казка і дядьки в костюмах. :xaxa: На Різдво ми подивилися кілька фільмів про Санта Клауса й він лише більше повірив, що Санта Клаус - то клоун, хоча ми ніяк фільмів не коментували й нам вони своїм різдвяним духом дуже сподобалися.

Ірка-Шкірка
30.12.2009, 23:59
Дід Мороз вигаданий персонаж, який ніколи не існував. Про традиції яких країн ви говорите? В Росії також був і є Святий Миколай. А Дід - суто комуністична вигадка

Цілком підтримую. Обома руками.

Сподіваюсь, що Дід Мороз таки відійде "в нєбитіє"... Хоча, мої сподівання, мабуть, не здійсняться. Я 18го прийшла до похресниці, принесла їй "Миколая", а вона у відповідь: "а до мене вже сьогодні дід мороз приходив"... І що тут скажеш? Нянька росіянка. А батькам начхати. От і виростає нове покоління.

от і говори після цього з вами про повагу до традицій інших народів,якщо ви окрім своїх увіруваннь в ніщо більше не вірите і не поважаєте

Повага - це одне. Нехай собі буде Санта, Дід Мороз, Святий Валентин і всі решта. Але ж ЦЕ НЕ НАШЕ, люди добрі!
Мені дивно, Солнушко, що Ви не відрізняєте повагу до традиції від слідування традиції.

Зорянівонька
31.12.2009, 00:05
повагу до традицій інших народів
Традиції це не 50-100 років, а століття. Спитайте, чи ваші бабуся-дідусь в дитинстві знали, хто такий дід мороз, ставили ялинку?

Солнушко
31.12.2009, 01:35
а століття по вашому це скільки років?
так,мої дідусь та бабуся та прадід ставилии ялинку,хоча під час війни не думаю,що їм було до того....

---------- Додано в 22:35 ---------- Попередній допис був написаний в 22:09 ----------

ми всі до недавна жили в Союзі...я народилась у Львові,у мене російськомовна сім"я,наразі нікуди не збираюсь переїздити...почитаю українські традиції,володію укр мовою,спілкуюсь двома мовами вільно,хоча росіянка..для мене не має різниці якої національності людина,головне щоб добра була!!! є деякі суперечливі теми-то я в них не лізу,щоб не виникало неприємних ситуацій для обох сторін..
а в темі -куди піти з малечею я говорила про дитячу радість,що дарує Новий рік та Різдво,ми самі часто вигадуємо дітям казки-тільки би вони були щасливі...всі ми виросли-і всі знають тепер чи існує насправді Дід Мороз чи Санта Клаус!якщо я росіянка і живу у Львові,то що мені тепер вішатись чи закритись вдома і нікуди не виходити? я людина і маю право на свою точку зору-прошу поважати це і не ображати!!! читайте правила Форуму!
нічого не маю проти вашої думки відносно Діда Мороза-це ваше право,а я вірю в нього і в Св.Миколая...:girl_smile:

Liliyah Romanova
31.12.2009, 02:59
а століття по вашому це скільки років?
Я теж думала це питання ставити, але зрозуміла, що Зорянівонька мала на увазі не одне століття, а багато. Просто множинна форма така ж, як в однині.
Зрештою, дідові Морозові ще 20 років до століття тягнути. ;)
так,мої дідусь та бабуся та прадід ставилии ялинку,хоча під час війни не думаю,що їм було до того....
Традиція ялинки прийшла з Німеччини, так що дід Мороз тут ні до чого. :)

Для мене дід Мороз - це комунізм, атеїзм і бездуховність. Його червоний ніс - символ вічноп'яного й непросихаючого. Мені клали подарунки під ялинку на Новий рік, як і я зараз даю своєму синові подарунки на Різдво (бо в школі спитають, аби образливо не було), але виховання було свідоме й однозначне - то ЧУЖЕ, а ті, хто придумав діда Мороза прямо казали, що Бог їхній ворог і вони - вороги Бога. У ЩО там вірити???

Солнушко
31.12.2009, 05:04
Liliyah Romanova,кожен лишається при своїй думці-і це правильно...:)
мені дід Мороз не асоціюється з п"яницею,а червоний ніс у нього від морозу...:)
ситуація в країні змінилась,а люди ні-їм як і раніше соромно визнавати,що хтось не такий як всі,що хтось має протилежну думку від іншого-це страх бути білою вороною...

а на рахунок-"то ЧУЖЕ"-добре,що зараз можна виховувати своїх дітей так,як вважають за потрібним батьки-більше права вибору,свобода слова...з другої сторони є обмеження-рамки,в які ти маєшь вкластися,щоб тебе прийняли за свого,гуляє вседозволенність та безнаказанність...

а взагалі: мені би хотілось,щоб кожна людина мала змогу сама вирішувати у що ій вірити,без натиску! :girl_smile:

на носі Новий рік ( не знаю чи ви святкуєте),але у мене гарний казковий настрій,і мені байдуже хто мені принесе подарунки-дід Мороз,чоловік,друзі чи ще хтось-просто хочется побути хоча би пару днів в казці,вітати всіх зі святом,посміхатися,дивитись як тішеться моя дитина від вигляду прикрашеної зеленої красуні і відпочивати,чого і ВАМ бажаю!!!:)
З НАСТУПАЮЧИМИ ВАС СВЯТАМИ!!! :girl_wink:

Liliyah Romanova
31.12.2009, 06:24
мені дід Мороз не асоціюється з п"яницею,а червоний ніс у нього від морозу...
Від якого морозу, якщо він сам - мороз? :confused:
Кожен лишиться при своїй думці, але історію кожного персонажа знати варто. У вертепі теж багато різних персонажів, але не кожен із них позитивний.
а на рахунок-"то ЧУЖЕ"-добре,що зараз можна виховувати своїх дітей так,як вважають за потрібним батьки-більше права вибору,свобода слова...з другої сторони є обмеження-рамки,в які ти маєшь вкластися,щоб тебе прийняли за свого,гуляє вседозволенність та безнаказанність...
Не зрозуміла цих ваших слів узагалі. Який у результаті висновок?

До речі, Різдво я вже відствяткувала. :shy:
Ялинкою моя дитина тішиться від передодня Миколая. Подарунки нам усім приніс Миколай, а під ялинку на Новий рік уже давно (відколи Союз спати пішов) ніхто нічого не носить і від цього ми тільки щасливі. :girl_wink:
Я не забороняю нікому вірити в діда Мороза, хоч у домовика собі най вірять, то вибір кожного особисто. Але якщо хтось обурюється проти таких речей, то цілком має право. Так як у тій казці "а король голий!" Треба обурюватися проти нісенітниці, бо без краплі здорового глузду геть зачахнемо в примарах стадного інстинкту. Тою вигадкою про "дєдушку" нас накачували довго й ціле щастя, що люди змогли звільнитися від того. Не всі звичайно, дехто досі живе в якомусь примарному минулому...

Я однак волію Миколая. Просто тому, що він був людиною, хорошою людиною, зі своїми плюсами й мінусами. Настільки хорошою людиною, що навіть сьогодні люди його безмежно люблять і шанують, як і чудотворця також. І відчуття, що між ним і нами - купа століть - узагалі немає. І штучності, гри чи якоїсь награності в його образі немає. Недаремно ж святий...

Маруся-мама
31.12.2009, 06:38
хоч у домовика собі най вірять

ну якщо досить випити, то можна повірити. Он діти загублять щось в хаті, то зразу мона сказати - домовичок взяв покористуватись. Або чоловік серед ночі гупає і тлумиться, то точно домовик порядки робить. Я вам кажу, бо знаю. В мене той домовик кожної ночі таке витворяє.:girl_haha::girl_haha::girl_haha: :girl_haha:

Он а декому ні домовик, ні Дід-Мороз, ані навіть Снігорчка не приносить подарунків. Зате в рускому радіо чую енну кількість на день запрошень - НА НАВАГОДНЮЮ ЙОЛКУ! І що думаєте? Наші мантелепи мамусі поведуть своїх українських діточок на то представлення. Нє, ну правильно, чого то їм від комюніті відрізнятись.:girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:

Лянка
31.12.2009, 10:19
Підписуюсь під кожним Вашим (Ліля і Маруся-Мама) словом. Два дні тому в темі Куди піти з малечею в нас розгорілись дебатики, сприводу Діда Мороза.
Дивує те, що люди так яро хапаються за цю ідею, замість того, щоб всіляко сприяти відновленню наших споконвічних традицій.

levandivka
31.12.2009, 12:09
мені байдуже хто мені принесе подарунки-дід Мороз,чоловік,друзі чи ще хтось
Звиняйте, не хочу образити, але і не згадати російську приповідку про неросіян - не можу.
Нам, татарам, что водка, что пулемётная очередь! лишь бы с ног сшибало. (с)

Не ображайтеся на українців за традиційність і небайдужість.

Ірка-Шкірка
31.12.2009, 13:50
ми всі до недавна жили в Союзі...

Ви вважаєте це аргументом, щоб любити та поважати Діда Мороза????????
Та Союз так "пройшовся" по моїй родині, що наслідки дотепер відчуваються! Мій покійний прадід, забезпечена людина, ціле життя працював дяком в церкві, його талант був визнаний навіть у Відні - так "совіти" запроторили його разом з цілою родиною в Сибір, повернувшись з Сибіру, без одної ноги, просив милостиню!!!

А Ви хочете, щоб я поважала символи цієї влади?????? Солнушко, подумайте, що Ви пишете! Я не поважатиму, і діти мої не поважатимуть. Бо це було НАСИЛЬНО, і моя мама ходила на "утрєнікі" з сльозами на очах, бо її в школі принижувала вчителька (партійна) як "бандеровку"!!!!!!

До того ж, зверніть увагу. Вас ніхто особисто не ображає і не провокує. Але і Ви цього не робіть! Поважайте бажання справжніх українців мати свою, чисту, культуру.

Зорянівонька
31.12.2009, 13:57
"пройшовся" по моїй родині
Ох як я це розумію. Як багато би моя родина жила, якби не повбивали, повивозили і не розкуркулили...
Повиселяли з наших квартир людей, інтелігентів, повселяли туди всякого бидла, а тепер воно розказує як ми маємо жити.:girl_devil::girl_devil::girl_devil:
(Не хочу нікого ображати, але ж так реально було)

Liliyah Romanova
20.12.2010, 11:08
Напишу сюди, бо тут найбільше пасуватиме.
Мали в суботу свято Миколая в українській школі. Не знаю, хто і де роздобув для свята "миколаєподібного діда мороза", але це був цілковитий провал.
Мій Роман пожартував, що "цей Миколай, мабуть, був у минулому дідом Морозом", а виявилося, що так справді було.
Які той "миколай" видавав перли! :khomyak:
Привітався "добрий день", приїхав "із далекої України", і подарунки теж "привіз із далекої України". Коли ж завершив своє вступне слово, то "подякував за увагу" й перейшов до дарування подарунків, що теж було просто катастрофою.
Прочитати імен з карточок не міг, крутився невідомо чого, бо всі діти чемно стояли з одного боку, стояв дупою (вибачте на слові) до батьків. Якби ще хоч лицем до дітей, а то боком до дітей, боком до ангелів, а лицем до стіни. І попрощався із дітьми: "побачимося ще раз". :wacko1:
Порівняно з усіма святами, які ми мали в Оттавській українській спільноті в церкві та в школі, цей був настільки катастрофічним, що дітки бігали до директорки школи й потай шепотіли їй на вухо, що то не Миколай, що цей Миколай "so fake" (геть несправжній). Сподіваюся, що наступного року це не повториться.
Ціле щастя, що в церкві ми мали надзвичайне свято й чудового ерудованого Миколая.

Un.Known
20.12.2010, 11:28
мені байдуже хто мені принесе подарунки-дід Мороз,чоловік,друзі чи ще хтось-просто хочется побути хоча би пару днів в казці
Перша частина речення суперечить другій.

Є казкові істоти, є міфічні постави, є релігійні традиції. Усе розумію, але де казка в гібриді святого Миколая з серпом і молотом?

Nyashka
19.12.2012, 17:02
Извините, за неосведомленность, но у меня вопрос: во Львове день св.Николая - это Новый год?
у нас под подушкой сладости, чему любимый безумно рад в виду ограничения на конфеты в нашем ежедневном рационе. Ну и у нас как-то Николая так и считается, что только сладости и цитрусы дарятся. Да и то для детей. Всё-таки Новый год впереди да и не любим привязку подарков к праздникам...
А еще мы, наверно, плохо вели себя весь год, тк в качестве подарка в 5 утра начали сходить с ума соседские дети.

inka
19.12.2012, 17:05
во Львове день св.Николая - это Новый год?

У нас всі подарки переважно отримують на СВ. Миколая, на Новий рік- певно вибірково в сім"ях. А вот зауважила, що на півдні та сході- на Миколая солодощі, а подарунки під ялинку

Vittoriya
19.12.2012, 17:08
: во Львове день св.Николая - это Новый год?
у Львові день Миколая то день Миколая, а Новий рік то новий рік ;) Просто подарунки роблять на Миколая, в нас якось дід мороз не настільки популярний, як на сході.

Nata
19.12.2012, 17:13
в нас якось дід мороз не настільки популярний, як на сході.
То м"яко кажучи, у нас взагалі діти не знають що то за звір такий. Подарунки винятково на Миколая отримують і діти і дорослі.
І щоб не оффтопити, я отримала чудову піжамку, кльовезні парфуми, мішок солодощів і... квитки до театру :) Так що в неділю маємо з чоловіком рантку: діти з бабусею а ми в театр :)

Nyashka
19.12.2012, 17:18
спасибо, успокоили :) а то у меня уже комплекс начал развиваться :D Думаю, это же обалдеть можно - подарки практически месяц получать: Св.Николая, НГ, Рождество! Ладно подарки получать, их же придумать надо! У меня фантазии на столько подарков не хватит

чтобы не совсем оффтоп, на работе мандаринки обнаружила, когда пришла :) кто-то постарался, не знаю даже кто :)

MarichkaR
19.12.2012, 19:16
у Львові день Миколая то день Миколая, а Новий рік то новий рік Просто подарунки роблять на Миколая
І не тільки у Львові, свято Миколая святкують і обдаровують один одного подарунками в Тернопільській, Івано-Франківській, Львівських областях. Цього свята,мені здається, чекають більше ніж Нового року.
До мене Святий Миколай прийшов і подаруночки приніс: сумочку-клатч, косметичку, набір для душу, багато мандаринок і цукерків.http://images.vfl.ru/ii/1355932858/69bed180/1416577_m.jpg (http://vfl.ru/fotos/69bed1801416577.html)

Nyashka
20.12.2012, 13:19
Благодаря тому, что Імель любезно переместила сообщения в эту тему, начиталась и просто в шоке и смешно :)

1. Такой негатив против д.Мороза. "Св.Николай - это наше, д.Мороз - это русское". А россияне не христиане?) Или там все аттеисты? Или там до сих пор союз? :) св. Николай такой же и для России, как и для Украины, как и для христиан в Африке. Для всех один и ни чей конкретно.

2. Выросла на юге Украины. Ни папа (россиянин), ни мама (лемковские корни) не знали про св.Николая и 19 декабря как праздник. Ок, это спишем на СССР. В классе 6м я узнала от какой-то соседки про традицию подарков и тд. Честно, мне как ребенку, была только радость получить сладости. Еще через пару лет, конечно, стало интерестно что да как и почему праздник, тем более, покравитель родного города. Я выросла и д.Мороз остался для меня сказочным персонажем (не таким негативным, как тут многие радикально пишут). Да и в детстве был сказочным персонажем - не более. А св.Николай - это святой. Это две большие разницы.

Что страшного в том, что дети верят в д.Мороза? В бабу Ягу, кощея и тд тоже верят до поры до времени. А в фей, кстати, ни чьи девочки не верят сейчас?

Ну вот по себя зная..меня с детства воспитовали, что есть Бог, Иисус, ангелы...но "вера" в детстве и вера в сознательном возрасте - две большие разницы. Тогда мне родители говорили, что плохо, что хорошо, что вот сейчас надо молится, а сейчас перекрестится. Но это как забавка и ритуал были, не более. Ну еще страх попасть в ад. Сейчас же совсем по-другому.

Каждый воспитывать как хочет, но ужасаться, что ваш маленький ребенок поверил в д.мороза или на утренники в садике вдруг явился такой персонаж - ничего страшного. Пусть у ребенка будет детство, пусть верит в сказки.

3. Про подарки. У нас в семье это вообще не привязано к праздникам. можем подарить - можем нет. Гораздо более ценятся подарочки просто так среди будней. На Николая - конфеты. А то святость убиваете ожиданием новой туши под подушкой или кухонного комбайна :)

Usmishka
20.12.2012, 13:23
Це ж не тільки львівська традиція. в католиків миколая святкують 6 грудня, до прикладу та ж Польща, і так само дарують подарунки, а не на НР.

Nastylove
20.12.2012, 13:39
Я теж виросла з вірою в Діда Мороза. І чекаю коли він прийде до мене і цього року, бо отримати подарунок під ялинку, то неззмінний атрибут Нового року для мене. Але так як зараз живу у Львові, і тут традиційно святкується день Св. Миколая, то своїй дитині я теж кладу під подушку солодощі і подарунки, бо він буде рости і жити в цьому середовищі, тому треба трошки коректувати свої побажання і звички під оточення. Але і на НР я обов"язково покладу подаруночок йому під ялинку)

Nyashka
20.12.2012, 14:01
Це ж не тільки львівська традиція. в католиків миколая святкують 6 грудня, до прикладу та ж Польща, і так само дарують подарунки, а не на НР

Да, я это уже поняла :) Думаю, скоро это станет традицией всеукраинской. В южных и восточных областях тоже понемного возвращается осознание это праздника. Не думаю, что будет отказ от НГ и д.Мороза, но деткам в садике, школе, расказывают про праздник. Без сильних религиозных навязываний, конечно, больше как рпо личность, тк религия и вера - добровольное дело. В Николаеве уже я когда доучивалась в школе (7 лет назад), то очень много внимания уделялось личности Николая.

Но такая массовость и помешаность (без негативного оттенка, не могу просто подобрать слово) на 19м декабря я впервые увидела во Львове. В других областях не жила :)

Кстати, а семьи неверующие тоже хотят получать подарки :) так что будет д.Мороз всегда.

Marcipanka
20.12.2012, 14:08
так что будет д.Мороз всегда
Мого брата дружина з російської сім*ї, то в моїх батьків ходить Миколай для внуків, а в її мами - дід Мороз на новий рік кладе шось під ялинку.
А вчора говорила з сестрою з Сумщини, то раніше не чула від них, що вони Миколая святкують, а вчора вперше почула, бо ще вона мене вітала, питала, що приніс :)

Corena
20.12.2012, 14:18
а моя похресниця в Києві вчора ходила на шкільне свято, де був дід мороз :).
для мене малої колись важко було зрозуміти, чому їх два. хоч в моїй сім"ї обдаровували на Миколая, а під ялинку просто клали якісь цукерки і хлопавки, не називаючи ніякого діда мороза, але в школі, в садку, всюди був дід :). і я не могла знайти в тому ніякої логіки, коли вже подорослішала, батьки пояснили, що діда в свій час придумали замість св. Миколая.

Finya
20.12.2012, 14:34
впервые увидела во Львове. В других областях не жила
Моя сім"я по татові з Луцька. Українці з діда-прадіда) Миколай ніколи не приходив) (Дід Мороз теж) Чути про нього не чула до Львова, 90 роки приблизно. Сама я львів"янка, але дізналася, що так масово святкують це свято, тільки у дорослому віці. В колі, якому зростала, серед друзів, знайомих, подарунки дарувалися коли завгодно, без прив"язки до дат.

Зануда
20.12.2012, 14:41
Віднедавна в Україні почали вшановувати й святкувати День святого Миколая.
Цитую статтю розміщену в цій темі давніше. Що означає віднедавна? У нас в родині ця традиція ніколи не переривалась з діда-прадіда. До нас Дід Мороз не приходив навіть за СРСР, хіба на шкільні ранки. Якось немаю до цього персонажа сентименту і не вважаю його атрибутом свят чи Нового Року.
До нас Миколай приходить двічі: 6 грудня діти в костелі мають тематичну виставу, потім приходить "справжній" св. Миколай і кожному поіменно вручає подарунки, але всім приблизно однакові - солодощі, м"яка іграшка, канцтовари. Дітям цікаво і сам факт, що Миколай виглядає не як Санта Клаус, дає відчуття реальності того, що відбувається. Марек цього року навіть посидів у св. Миколая на колінах. :)
До однокласників моїх дітей Миколай приходить 19 грудня, тому (так було і коли я була маленька) і до моїх дітей він приходить тоді ж, щоб їм не було прикро, бо то є діти. А на Різдво, під ялинку, ще й ангелик приносить різні милі дрібнички (то вже бабуся турбується, щоб ангелик знайшов чемних діток :))

Музик
20.12.2012, 14:44
а в нас завжди був тільки Миколай, який приносив цукерки-мандаринки і корисні і потрібні подарунки - одяг, взуття. А Дід Мороз - це вже шкільне свято, ялинка і дешеві, несмачні цукерки (то такий мій перший про нього яскравий спогад). вдома під ялинку ми отримували подарунки лише двічі - раз, коли мама назбирала грошей і купила нам з сестрою ананас, то його запхали під ялинку і потім намагались нам довго пояснити навіщо :), а другий - фломастери - коли ми з батьками були в їх друзів на святкуванні Нового року.
для мене Санта - це отой, що в фільмах, нічого особливого, нічого реального :), Дід Мороз - це радянська казка, не маю до нього ні негативних, ні позитивних емоцій, а Миколай - то святий, реальна людина, яка надихає своїм прикладом, спонукає на добрі вчинки, який творить дива. останнього я люблю :)

solomka
20.12.2012, 15:26
У нас в родині ця традиція ніколи не переривалась з діда-прадіда. До нас Дід Мороз не приходив навіть за СРСР, хіба на шкільні ранки.
в нашій родині так само: з самого малечку подарунки дарували виключно на Миколая. Моя мама родом з Тернопільщини і там так само був тільки Св. Миколай, а Дід Мороз тільки в школі/садку на "утрєніку". Нам на Новий Рік під ялинку ніколи нічого не клали, навіть солодощів.

Liliyah Romanova
20.12.2012, 16:21
Негатив проти діда Мороза такий тому, що це вигадка комуністичного режиму. І то плагіатна вигадка, бо за основу взяли того ж Санта Клауса. Правда, образ створили такий якийсь, пияцький, відти й жартики всі про нього, підстави були. Релігію заперечили, але людям треба було в щось вірити, от і придумали навмисне того дєдушку на "новий год", аби було ще в часі посту, з одного боку, а з другого, щоб була інша "важлива дата" ніж релігійні. Дєдушка є вигадкою агресивного воюючого атеїзму, звідти й таке сприйняття цього персонажа.

Nyashka
20.12.2012, 16:34
негатив одобряется религией?
ну и верили же люди, потому что людям нужны символы, ритуалы...не стоял же дядька с палкой, который заставлял возносить хвалу д.Морозу. А при запрете религи и комсомольцах-родителях, моих родителей крестили и рождество всегда отмечали. Церкви закрыть можно. Убить веру и заставить верить в другое...Ну грош цена такой вере человека, в которую то веруют, то не веруют.

А вот НГ во время поста - это просто мучение для меня(
Но и день св.Николая в пост, а тут конфеты и веселье...

оффтоп, но агрессию к союзу вижу только в городах, которые не были промышленными. В промышленных (не берем во внимание молодежь, которой лишь бы куда и против всех быть) наоборот говорят о том, что более слажено было с производством, работой, соц.защитой в советское время. Оффтоп, я на себе не успела ощутить советский союз. А ощутила только постсоветские голодные 90е. Или советский союз был свой для каждой отдельно взятой области страны.

Ніколь
20.12.2012, 17:04
І то плагіатна вигадка, бо за основу взяли того ж Санта Клауса.
Ліль, ну а наряджати ялинки також хтось придумав перший а потім підхопили всі. І ялинки стоять і в прихильників д.Мороза, і в прихильників св.Миколая. Є такі в кого замість ялинки дідух стоїть, якщо не помиляюсь....
Конкретно для мене д.Мороз це спогад дитинства, я не привьязую його до комунізма, СССР, плагіату з Санти і т.д. і т.п.... це спогад дитинства в якому була радість, подарунки, очікування свята, якась тайна і чарівна мить, коли я будучи 5 річною дівчинкою вночі намагалась не заснути аби побачити як д. Мороз кладе під ялинку подарунок, згадуючи своє відчуття це була така щира чарівність і віра в чудо, якої вже в дорослому віці немає...

Corena
20.12.2012, 17:17
Конкретно для мене д.Мороз це спогад дитинства, я не привьязую його до комунізма, СССР, плагіату з Санти і т.д. і т.п.... це спогад дитинства в якому була радість, подарунки, очікування свята, якась тайна і чарівна мить, коли я будучи 5 річною дівчинкою вночі намагалась не заснути аби побачити як д. Мороз кладе під ялинку подарунок, згадуючи своє відчуття це була така щира чарівність і віра в чудо, якої вже в дорослому віці немає...
по відчуттях слово в слово можу сказати те саме про свого Миколая :). а ще я завжди перевіряла, чи двері відкриті, бо як же він прийде? і водночас боялась спати з відкритими дверима :) (в батьків своя хата).
хто в що в дитинстві вірив - те й згадує з теплотою і продовжує любити по сьогодні.

Галюсік
20.12.2012, 17:24
У нас в сім'ї подарунки дарувались тільки в ніч на Св.Миколая - клались під подушку. Досі пам'ятаю очікувааня подарунку, той шурхіт зранку біля подушки і купу емоцій при розгляданні "а що там?". Дід Мороз був у школі на новорічному святі ще коли Союз був, а коли Союз розпався, то потім був лише Св.Миколай.
А ялинку вдома ми переважно на Різдво одягаємо (тобто зранку 6-го січня) і стоїть вона у нас до 15 лютого - до Стрітеня.

MarichkaR
20.12.2012, 19:48
Прочитавши дописи, можна зробити висновок, що сприйняття Св. Миколая чи Діда Мороза залежить від виховання і традицій, які склалися у сім"ї. Але потрібно розуміти, що Святий Миколай не вигадка, як Дід Мороз. І суть свята не тільки обмін подарунків, основне, що Св. Миколай своїм прикладом вчить робити діла милосердні. Наприклад в Тернополі проходила акція "Миколай про тебе не забуде": збиралися по підприємствам, церквам, навчальним закладам кошти, за які куплялися подарунки і розносилися для малозабезпечених людей, сиріт, в дитячі будинки. Люди приносили до церков одяг, солодощі, іграшки, які передавалися потребуючим дітям :girl_smile:.
Не роблю проблеми з Діда Мороза, маю його фігурку, ставлю під ялинку, любила дивитися мультфільми за участі цього персонажа, але батьки мене вчили, що Д. Мороз вигадка і його ніколи не існувало. Доречі в Росії до революції святкували Миколая, Різдво, Новий рік за старим стилем не менше, а ніж тепер в Україні. Після революції більшовики заборонили святкувати релігійні свята,а придумали свої, в тому числі Св. Миколая замінили на Діда Мороза.
А вот НГ во время поста - это просто мучение для меня(
В свята не можна справляти гучні забави ( тобто з музикою і танцями), а на їжу посту не має. А на НР церква скасувала піст. Це в УГКЦ, не знаю, як по інших конфесіях.

Nyashka
20.12.2012, 19:51
"Миколай про тебе не забуде"
Это абсолютно во всех областях было. Всеукраинская акция.

Хм..про пост интересно, я вот что нашла про УГКЦ "
Немає обов’язку постити (загальниця), якщо у посний день випаде свято, що вшановує Господа чи Богородицю (але не святого). В окремих випадках звільняти від обов’язку постити може місцевий ієрарх (єпархіальний єпископ, протосинкел, синкел), парох, або сповідник, на підставі поданої прохачем причини." (http://stryi.ugcc.org.ua/news/1-latest-news/952-952.html)

В Православной церкви строже пост, на сколько я поняла. На праздники во время поста только рыбу можно.

MarichkaR
20.12.2012, 19:55
Это абсолютно во всех областях было. Всеукраинская акция.
НЕ знала. Дуже приємно, що ця акція була по всій Україні.:girl_smile:

Liliyah Romanova
20.12.2012, 20:09
негатив одобряется религией?
А засудження гріха - це негатив чи позитив? Релігія - це сюсюкання й панькання?
Ліль, ну а наряджати ялинки також хтось придумав перший а потім підхопили всі. І ялинки стоять і в прихильників д.Мороза, і в прихильників св.Миколая. Є такі в кого замість ялинки дідух стоїть, якщо не помиляюсь....
Ялинка - символ дерева життя.
Дід Мороз у мене ну ніяк не охристиянізовується. І мої діти не знають ні діда Мороза, ні Санта Клауса. Точніше ні, знають, але знають суто як те, що це вигаданий персонаж на основі того ж святого Миколая. Ні дід Мороз, ні Санта Клаус до них не ходить. Бо вони - вигадка, казка, міф, а є реальна особа, чий приклад варто наслідувати, особливо в час приготування до Різдва, до приходу Спасителя.
Що роблять інші люди, мені то не заважає. Кожен має право вибирати те, що хоче. Я просто кажу, яка є моя позиція та мої погляди.
Яке "веселье"? То навіть не вихідний. Просто хтось Миколая бачить як Санту або як того ж дєдушку, от у них і "веселье". День Миколая - це свято доброти, доброчинності, вміння давати й ділитися добром та теплом з іншими. Яким чином це розходиться з часом посту? Якраз навпаки, вписується дуже органічно!
А от святкування Нового року під час посту - це порушення посту, як не крути.
От категорична я тут і все, і не можу інакше. Нема напівзла чи напівгріха, є зло і гріх. Якщо є віра, то є чіткі рамки, а не розмиті.

Liliyah Romanova
20.12.2012, 20:26
но агрессию к союзу вижу только в городах, которые не были промышленными.
Ага, бо там у тих промислових містах українців не лишилося. Повиселяли їх, а вселили тих, хто казав: "когда вселились, еще борщ не остьіл". І не питали, чи може, того борщу хтось наварив, але з'їсти не встиг навіть... Визволителі, бачте. У ті часи так зробили, що чим більше було місто та промисловіше, тим менше було українців у ньому. Про що ми взагалі говоримо?? Я вас прошу, не починайте цю тему, бо ух яка болюча!
віра в чудо, якої вже в дорослому віці немає...
Гм... сумно... То тільки підтверджує, що щось із тим Морозом не те. Як же то жити без віри в чудо? Вони ж стаються щодня, великі й маленькі.
А на НР церква скасувала піст.
Не зовсім так. Церква щороку дає диспензу на те, аби святкувати Новий рік. Піст не скасовується, просто дається людям дозвіл, якщо такий їхній вибір, на святкування цього дня.
В Православной церкви строже пост, на сколько я поняла. На праздники во время поста только рыбу можно.
І то не на всі. Піст дуже суворі має правила. І так і має бути, просто в УГКЦ відіграли роль католицькі впливи.

Finya
20.12.2012, 20:51
А засудження гріха - це негатив чи позитив?
Який гріх засуджуєте, говорячи про негатив до Діда Мороза?
Позитивом засудження (тобто, осуд) є настільки, наскільки позитивом є порушення заповіді про "не осуджуй". Соромити, осуджувати і шкодити - чия це справа, якщо не бісівська? Отак ми виявляємося помічниками бісів на погибель свою і ближнього. А чому? Бо немає в нас любови! Адже «любов силу гріхів покриває!» (1 Пет. 4, 8). Авва Доротей.
Релігія - це сюсюкання й панькання?
Ні, напевно, релігія - це огнєм і мєчем.
Яке "веселье"? То навіть не вихідний. Просто хтось Миколая бачить як Санту або як того ж дєдушку, от у них і "веселье".
"У них", це де? Маєте на увазі Україну? Львів? Бо саме тут це так і є.
віра, то є чіткі рамки, а не розмиті.
Віра безмежна. Це релігії мають рамки.
Як же то жити без віри в чудо? Вони ж стаються щодня, великі й маленькі.
Та то хто як. Хто вірить в Бога, а хто в чудеса.

Liliyah Romanova
20.12.2012, 21:41
Позитивом засудження (тобто, осуд) є настільки, наскільки позитивом є порушення заповіді про "не осуджуй".
Зверніть увагу на те, що я засуджую сам образ, як вигаданий режимом з певною метою, а не людей, які святкують те чи інше свято. Спиталися, звідки негатив до діда Мороза, я відповіла. І наголосила, що вибір кожного є особистий. Кожен сам обирає, що святкувати й шанувати.
"У них", це де? Маєте на увазі Україну? Львів? Бо саме тут це так і є.
Я не маю на увазі ні держави, ні міста. Маю на увазі тих, у кого це "веселье". Як на мене, радість від отриманих подарунків та солодощі - це не порушення посту. І піст - це не посипання голови попелом щодня й безперестанку.
Ні, напевно, релігія - це огнєм і мєчем.
Так точно! Як не одна крайність, то інша.
Ви ж саме вогнем і мечем відповіли, чи не так? ;)
Та то хто як. Хто вірить в Бога, а хто в чудеса.
О, ще цікавіше. А хтось узагалі в діда Мороза вірить. )))
Цікаво, в кого вірив Христос, який робив чуда. І люди, які через чуда навернулися... То одне другому заперечує, виходить?

Galin Max
20.12.2012, 23:19
для мене святий Миколай став охоронцем сім'ї - ми вінчалися в церкві св. Миколая, синочка хрестили там же, ще й батюшка (на свій розсуд) дав йому друге ім'я Микола (бо синок народжений на Миколи)

Nyashka
21.12.2012, 13:17
Яке "веселье"? То навіть не вихідний. Просто хтось Миколая бачить як Санту або як того ж дєдушку, от у них і "веселье". День Миколая - це свято доброти, доброчинності, вміння давати й ділитися добром та теплом з іншими. Яким чином це розходиться з часом посту? Якраз навпаки, вписується дуже органічно!

Простите, если обидела. Я говорю, то , что видела сейчас вокруг, что это праздник, шоу, и пьяных видела (котрых, впрочем, и на Пасху хватает). У меня только прямая ассоциация с НГ возникла. Поэтому и удивленна, тк в моём понимании день св.Николая - праздник религиозный. И уж если кто и празднует (если уместно такое слово), то люди религиозные, которые понимаю это, чтят, а не когда поголовно ждут и еще потом обижаются на мужа, который не тот подарок положил да что конфет как много, что их не съесть - не переесть.
Я читала, что Вы религиозна, так что не принимайте это на свой счет, ради Бога, но неужели все так относятся? Я увидела точно такое же отношение, как к нг - ожидание подарков и повод отпраздновать.

Liliyah Romanova
21.12.2012, 17:17
Nyashka, Різдво і Пасху теж не лише християни святкують. Те, як святкують, свідчить про тих, хто святкує, а не про саме свято. Влізла комерція, а вона будь-яке свято спаскудить. Тому й виглядає як Новий рік, бо хто вбирався дідом Морозом, той тепер Миколая грає.
Концерти до дня святого Миколая доволі нудні, лише віршики та пісні до Миколая чи про його життя. Схоже на вертеп трохи.