КПК

Показати повну версію : Роксолана-володарка імперії чи підступна жінка


Іру
17.05.2009, 21:46
Недавно прочитала " Роксолану" та й серіал дивилась не раз. Особисто мені подобається ця сильна, вольова жінка, проте думки істориків дуже відрізняються. Одні кажуть, що вона була добра, щира і дуже красива. Інші кажуть, що вона була дуже хитрою і підступною. Цікаво почути ваші думки:)

Юлія@
18.05.2009, 23:58
На скільки я знаю, то Роксолана була дуже розумною і гарною жінкою !!!
P.S. таке класне і сильне ім"я Роксолана !!!:):):)

Mariana
19.05.2009, 10:53
Я читала в журналі статтю про жінок відомих людей, а саме про таких, які відігравали не останню роль в житті тієї чи іншої держави. Так там було описано Роксолану як справді досить владну і красиву жінку. Але і були наведені факти, що вона зжила зі світу всіх суперників свого сина Селіма на престол, а також і своїх дітей. Але цей син, коли прийшов до влади - то не виправдав сподівань матері. Він був п'яницею та гультяєм, його ще звали П'яним. Припускають, що за його владування і почався занепад Османської імперії.
Але сама Роксолана була другою дружиною султана. Кажуть,що вона на тамтешні мірки не була красунею, проте змогла завоювати увагу та любов султана, при тому, що в гаремі було приблизно 50 жінок. На мою думку, ми б мали поважати та віддавати шану цій жінці. В час її перебування в гаремі, як ми всі знаємо, не було забігів та нападів на Україну.
Ще є такі припущення, що багато чого напридумано. А саме - те,що ця жінка вела переговори з послами. Певні історики пишуть, що це не може бути можливо. Єдине,що точно правда - вона була радником султана в питаннях, що мали державну вагу.

Bogdanka
19.05.2009, 11:11
думаю достеменно це невідомо. Тобто існують різні думки з цього приводу і сперечаються історики вже не один день. З впевненістю можу сказати, що обидва романи і Загребельного, і Назарчука мені подобаються, і власне постать Роксолани в них. Вона і владна була і непідступною її назвати теж не можна.

bora
19.05.2009, 11:12
ІМХО, в палацові змови бавляться інтригани по натурі. Напевно без цього було не вижитти.. Але вважається доведеним факт зжиття зі світу сина суперниці. Душогубці, яка б важка не була їх доля таки залишаються душогубцями... І скажіть після цього, що сотворені справи не повертаються дітям..

А певні історики вважають, що Русі за Роксолани стало ще важче.. Суперечлива постать одним словом.

Грильяжка
29.06.2009, 11:13
Суперечлива постать в історії Сильна бо вистояла-слабка бо зрадила свою віру, а відповідно все те що батько-священник прищеплював їй з малих літ. Те що вона похрестила сина таємно не означає що не зрадила .

Хомуся
20.07.2009, 13:02
В першу чергу вона була ЖІНКОЮ, і як будь-яка жінка насамперед дбала про себе і своїх дітей. На початках їй треба було вижити, потім були почуття до чоловіка (не султана, а власне чоловіка), дітей, далі влада (майже необмежена). Роксолана була мудрою і ,як сьогодні кажуть, сексапільною і вміла цим користати.
А Русь...вона напевне про неї згадувала, але як про що мине знаємо. Вона є чудовим художнім персонажем, істотною персоною турецької історії, але робити з неї культ на Україні. Я б у цьому не була б такою впевненою, хоча роман Загребельного мені теж подобається.

Іру
20.07.2009, 21:48
Згідна з вами, Хомко, що Роксолана в першу чергу дбала про себе і дітей, а, може, потім про Україну. Напевно, будучи в неволі, вона думала як їй самій вижити і я теж невпевнена щодо її культу на Україні.

Кольорова
20.07.2009, 21:58
На скільки я знаю, то Роксолана була дуже розумною і гарною жінкою !!!
P.S. таке класне і сильне ім"я Роксолана !!!:):):)

:)))) А я є носієм такого імені ;)) Певно, треба у вихвалялки :)))))))))

Кольорова
20.07.2009, 22:04
Щодо краси Роксоляни - то вона, наскільки я знаю, була не красунею. Бачила її портрет - не знаю наскільки він достовірний - там така симпатюлька руденька, але аж ніяк не красуня. А от розуму (вірніше, думаю, мудрості) їй точно не бракувало. А ще, певно, жіночої привабливості - раз вона зуміла Сулеймана зачарувати і так довго його біля себе тримати. Може, вона й інтриганкою була непоганою, ще й хитруватою, хтозна... Досить суперечлива постать, і нам залишається лише гадати...Єдине знаю точно - вона злишила по собі гарне ім'я :))), яке мені ду-у-у-у-же подобається!