КПК

Показати повну версію : Молочні зубчики

Сторінки : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

Iryna
07.04.2012, 09:50
ми цього тижня запломбували перший Янин зубчик, зробилася дирочка в четвірочці((( дитина дуже гарно дала провести всі маніпуляції, стоматолог сама здивована була, що все так легко пройшло! порадила нам пропити курс здається кальценол... чи ви своїм діткам даєте якісь препарати такого типу?

LILY
07.04.2012, 11:10
а ми вчора ходила на огляд, в Біш компані (проходили медогляд в поліклініці і попали туди) прийняли нас гарно, гарний підхід до малого був, наклеєчки дали, ротика він відкрив, правда незразу...сказали що тільки сріблити іншого виходу нема, фтор непоможе, пломбувати недасть, але мене смущає шо зуби почорніють?! і чи дійсно воно помагає?

Iwka
07.04.2012, 12:38
але мене смущає шо зуби почорніють?! і чи дійсно воно помагає?
почорніють і то сильно.
з власних спостережень - ніц не помагає тоте сріблення.
зі слів дохторки яка лікавувала Гриця - також, але вона може бути упереджена.

А може пробувати псхологвчну адаптацію до стоматолога - авось дасть полікувати....

сніжна
07.04.2012, 12:48
мене смущає шо зуби почорніють?! і чи дійсно воно помагає
зуби дійсно чорніють. для кращого ефекту процедуру треба повторювати кожні 4-6 міс. Але оте сріблення може реально допомогти зберегти зубчик до часу появи постійного, якщо залишилося ще невеликий період ( скажімо,1-1,5 р. до зміни зубчиків). якщо ж сріблити зубки вже з 2 рочків, то не факт. що вони збережуться принаймні до 5 років.

Пупсик
07.04.2012, 12:59
За пів року після фторування в нас покришились майже під корінь двійки. Побоялась я її давати під наркоз. Їй ще двох не було, а полікувати вона точно не дасть. Тому посріблили. Зубки дуже чорні і страшні, але за пів року без змін. Тепер будемо повторно сріблити. Не в захваті я від тої процедури, але чомусь панічно боюсь наркозу(((

LILY
07.04.2012, 13:46
мддяя недумала шо вони аж такі чорні,я знаю що в Біш вони всіх агітують на сріблення,тому і задумалась,в малого карієс на передніх отирьох,перші два досить великі коричнево/світлі плями, а ті двійки ледь помітно майже немає, ніби не прогресує той карієс я постійно спостерігаю, до того ми мазали звичайним фторлаком, мені здається він трохи притормозив псування,зараз перестали....а і ше чому поставило під сумнів їхні поради, (не тої шо нас оглядала,а іншої, її колеги) каже шо тус=мус токсичний його взагалі дітям заборонено, та як так в нас пів форуму ним користується і все гуд, вроді.

Ная
07.04.2012, 14:03
А може пробувати псхологвчну адаптацію до стоматолога - авось дасть полікувати....
Нам помогло те, що брала Таю з собою до стоматолога і вона бачила, шо то не страшно і не боляче.
Але якщо дитина потім добровільно дасть лікувати зуби, то треба намагатися все зробити за один-два рази поки не пропав інтерес ) і самі складні зубки зробити останніми, бо якби було боляче то навряд чи дитина відкриє рота наступного разу.

---------- Додано в 14:03 ---------- Попередній допис був написаний в 13:59 ----------

тус=мус токсичний
як кажуть-все є і ліки, і яд залежно від дози ))) ми використовуємо раз на день, деколи забуваєм, але діти чемно потім ту пасту спльовують через дві хв., якби ковтали, то застосовувала б ще рідше. Лікар казала, що достатньо і раз в тиждень.

Holly
07.04.2012, 16:16
Я в шоці, чесно. В Яринки на тому місці де випали зуби, вже є нові по 3-4мм. Згадую своє дитинство, то в мене довго і нудно росли ті зуби. Як то тепер їх берегти від псування?

DivineVanGate
07.04.2012, 19:57
28 квітня, по-моєму о 12,00 в Леопарку у Кінг-Кросі буде свято зубної феї.

(Точну дату ще напишу в пн, бо листівку на роботі забула, на сайті кінг-кросу не знайшла інфи)

Дітям розказуватимуть про те як чистити зубки. Батьків буде консультувати стоматолог Юлія з клініки Авторської стоматології М.Мельничук (багато форумлянок про неї позитивно відгукувалися)

А ше стару зубну щітку можна буде обміняти на нову:girl_smile:

Iryna
07.04.2012, 20:30
в малого карієс на передніх отирьох

а хіба передні зубчики пломбуються?

LILY
07.04.2012, 21:18
думаю не пломбують

Iryna
07.04.2012, 21:30
думаю не пломбують

і наша лікарка сказала, що не лікуються.... і порадила посріблити їх, але лише зсередини, щоб не потемніли. але чи то дасть якийсь ефект?

Ная
07.04.2012, 22:41
думаю не пломбують
в Таюсі пломби на чотирьох передніх верхніх зубах. Я теж колись думала що не пломбують? Нам так само розказували про фторування, попросила ставити пломби-поставили) Дві тримаються вже трохи часу, а одна маленька між зубами вже тричі випадала, бо Таюся не сиділа вже чемно коли її ставили і, видно, попадала слина. Четверта поки тимчасова.

deepeyes
07.04.2012, 22:48
Дівчата, може мені щось порадите, направляють нас теж на наркоз - передні 4 почали кришитися, кажуть що в двух передніх центральних треба пломбувати канали, а мені цікаво звідки це видно? Бо є карієс та надщербинки але під десною зубчик ще білий. Ну і кутні почали псуватися 4 штуки, правда ще несильно. Пішла до лікарки на Пекарській, сказала, що кутні тільки почали псуватися - нема що пломбувати, а з предніми не знає що робити, бо пломби там не будуть триматися, то вже хай так буде, пішла ж в ММ на Пасічній нарахували 9 пломб та два канали, хоч я тільки 7 пломб бачу. Ще хвалять Рікоту та авторську клініку Мельничук. Підскажіть де все ж краще робити наркоз? Бо про ММ тут взагалі відгуків не бачу, хоча з Тернополя знайомі там робили лікування і дуже задоволені.

Iwka
08.04.2012, 20:35
а хіба передні зубчики пломбуються?
так, а чому ні? Якщо є потреба.
Чи вони мають псуватись до запалення?

---------- Додано в 20:35 ---------- Попередній допис був написаний в 20:25 ----------

Бо про ММ тут взагалі відгуків не бачу,
бо реклама заборонена)

Женічка
09.04.2012, 20:24
страшнюча тема про дитячі зуби.
тре й мені Настю зводити, бо бачу цятку чорненьку одну, щоб незапізно.
то завжди такі проблеми в діток маленьких з зубами були? чи то теперішня екологія і харчування так впливають.
я маю лишень один "мертвий" зуб в роті. тепер чую, що бажано ще б два зробити, бо реагують на гаряче, коли чай затікає під пломбу (швидше за все вина стоматолога, котрий його і пломбував).
з Настюхою зуби чистим щовечора, старанно,як можемо. раз на два три дні я ту справу беру у свої руки і сама то все їй вичищаю.

чистим дитячим локалутом до 4 років. Настя панічно не хоче чистити зуби пастою для трішки старших діток, бо у неї потім "ВІТЕР В РОТІ" :)

Iryna
10.04.2012, 11:04
так, а чому ні? Якщо є потреба.
Чи вони мають псуватись до запалення?

я тому і питаю, бо наша стоматолог саме так і сказала, що не пломбуються, а чекається поки дасть про себе знати, а може і не дасть...
але мене такий варіант не влаштовує... тому хочу хоча б посріблити, щоб відтягнути процес псування.

solomka
10.04.2012, 14:38
Читаю які є проблеми у діток в зовсім маленькому віці - вже у 2-2,5 роки зубки псуються і пломбують, і мені аж якось моторошно. Страшно уявити, щоб я своїх дітей в такому віці повела до стоматолога. Ми вперше пішли до зубного лікувати зуб у 5 рочків. Тоді зі старшої не виникало ніяких проблем - спокійно відкрила рота і запломбували зуба. Минулого тижня водила молодшого до стоматолога, бо бачила дірки в зубах. Все ніби пройшло непогано: гарно відкривав ротик, не плакав, але наступного разу казав, що не піде. Як тільки я його не просила - ніяк. Довелось той зубчик посріблити, хоча я дуже цього не хотіла, але казав стоматолог, що краще посріблити ніж залишити так як є.
І ще, чула колись одну думку: чим більший у майбутньої мами токсикоз, тим гірші зубки будуть у її діток. Незнаю наскільки це правда, але з меншим в мене був більший токсикоз і в нього гірші зубчики ніж в старшої.

Iryna
10.04.2012, 15:14
І ще, чула колись одну думку: чим більший у майбутньої мами токсикоз, тим гірші зубки будуть у її діток. Незнаю наскільки це правда, але з меншим в мене був більший токсикоз і в нього гірші зубчики ніж в старшої.

в мене токсикозу практично не було, а зубки в малої погані(((

Iwka
10.04.2012, 19:59
І ще, чула колись одну думку: чим більший у майбутньої мами токсикоз, тим гірші зубки будуть у її діток.
Це з перлів розряду "якщо печія, то дитина буде волосата..."
21 століття, але в байки вірити є бажання :girl_impossible:

я тому і питаю, бо наша стоматолог саме так і сказала, що не пломбуються, а чекається поки дасть про себе знати, а може і не дасть...
ну, не знаю.
Флешка розказувала до чого допсувались зубки в її Ромчика, в нас могло бути те ж саме протягом місяця-двох.
я в жодному разі не агітую за пломбування, може просто вартує прокунсультуватись з іншим стоматологом. Я б радила конкретно дитячим стоматологом...

Svitlanka
10.04.2012, 20:55
В нас передні зубчики зіпсовані, одного майже нема - стерся під десну.... Кутні - в плямках. Консультувались в кількох стоматологів , і в КАСі, і в медіституті ( Солонько та ще одна лікарка), в дитячій поліклініці та в Рікоті. В КАСі нам сказали робити під загальним наркозом, причому, відраз і кутні зубки можливо з пломбуванням каналів(???), вже і терміново. Медінститут - сріблити і все. Солонько проти сріблення, але казала, що якщо вже зробили, то пару місяців протримаються, далі - консультуватись. Дит. поліклініка - сріблити і все. Рікота - сріблити, спостерігати, запитала за наркоз - без потреби, кутні не фторувати, поки що не рухати. Не знаю.....

Iryna
11.04.2012, 13:34
в нас могло бути те ж саме протягом місяця-двох.

а що ви робили з тими зубками?

kvVItKA
12.04.2012, 15:54
не подобався мені наліт на Ромчикових зубах і пішли ми сьогодні до стоматолога. Були в КАС.
Не сподобалось, те що:
- чекати довелось більше пів години,
- після заповнення форм (де вказано інфо про ГВ) двічі треба було знов відповісти що досі годуємось і у відповідь почули неприємне : "дООсі?" але наш з чоловіком тон забезпечив спокійну реакцію коли на питання коли плануємо завершити Ромчик сказав ам-ам і приклався:girl_haha:
-довга розмова про чищення, абсурдні (для нас) поради тримати дитячу щітку окремо від наших, чистити зуби не у ванній, а перед телевізором:girl_nea: і т. д. словом много букффф, але ок лікар мав то розповісти
-впевненість лікаря, що дитина не сяде у крісло, до слова підходу до діток я поки не зауважила, може тому, що ми його сьогодні не потребували :)
-пихання з порогу елмексу і тус-мусу, ще не оглянувши дитини
Сподобалось:
кабінет, іграшки в приймальній )
А тепер по суті, Домчик в кріcло сів відразу, зубки чемно показав, в той момент я була безмежно горда мама:girl_tender:
порадили нам краще проводити гігієну, тричі чистити зубки пастою, що містить амінофторид, двічі накладати тус-мус і зробити герметизацію 4-х кутніх зубчиків. Для цього 3 місяці ходити на адаптацію, оскільки потреби в ній я сьогодні не побачила запропонували нам проводити адаптацію вдома і дали ватні трубочки, спробуємо.
Підсумок, хоч візит був доовгий, результатом я задоволена в основному через те, що синочок був молодець) Як буде наступного разу подивимось, то якщо ми надумаєм герметизувати. Цікаво чи має то зміст і хто таке вже робив?

SoLana
12.04.2012, 16:04
Цікаво чи має то зміст і хто таке вже робив?
Я малому робила і роблю вже на постійних, в принципі зміст має, хоча герметик стоїть до 6 місяців, тобто, якщо він випаде, якщо ні, то його знімати не потрібно. В малого тримаєтся на одному зубчику вже 3 роки. Першу герметизацію робила в 4, 5 роки. До того, не бачила змісту в цьому, зубки нормальні. Малій 1,9 , думаю, що поки зарано робити П.С. Підготуйтеся до періодичних дзвіночків з КАС:girl_wink:, і нагадування про огляди

kvVItKA
12.04.2012, 16:07
П.С. Підготуйтеся до періодичних дзвіночків з КАС, і нагадування про огляди
ну то власне не терплю як надзвонюють, а потім треба ще пів години в черзі стояти, невже важко робити між прийомами 15-20 хв резервних на випадок непередбачених затримок? то так думки

Ная
12.04.2012, 22:33
ще пів години в черзі стояти
ми хоч не в КАС лікуємся але я завжди спеціально приходжу трохи раніше з дитиною, шоб вона мала час звикнути, бо раз ми прийшли і зразу з порогу в крісло, Таюсі то явно не сподобалося.
Щодо геметизації не думаю, що будем робити, поки шо якихось дуже переконливих аргументів не чула.

Ніколь
12.04.2012, 22:44
Ми в КАС все збираємось піти і все ніяк не дійдем. Маєм 1 очевидну дирку в 4-ці верхній, але вона не збільшується шаленими темпами то й поки не дуже спішимо.

поради тримати дитячу щітку окремо від наших
у нас так стоїть, але не тому що так спеціально, а бо два стаканчики на тримачі у ванній, другий треба було чимось заповнити - ну то там Юлькіни причандали стоять.
чистити зуби не у ванній, а перед телевізором
а це для чого? Щоб паста з рота капала ще й в кімнаті?

робити герметизацію 4-х кутніх зубчиків
я оце планую зробити в обовьязковому порядку, але знов ж таки, якщо мала тими зубами як мьясорубка гризтиме цукерки льодяники/сухаріки, то що з того герметика за тиждень залишиться? То ж напевно його стійкість залежить від того що тими зубами жувати/гризти?

kvVItKA
12.04.2012, 22:58
але я завжди спеціально приходжу трохи раніше з дитиною, шоб вона мала час звикнути
я не люблю чекати і Ромчик нудиться, коли я нуджуся, а саме сьогодні ті пів годинки були важливі бо наближався обідній сон і таки заснув мені малий в авто по дорозі додому

а це для чого? Щоб паста з рота капала ще й в кімнаті?
то власне. Пояснення було що типу так дитина буде занята мультиком і не буде чинити опору, якось так. Та розмова взагалі цікава була:girl_haha:
не думаю, що будем робити, поки шо якихось дуже переконливих аргументів не чула.
і я вагаюсь чи воно нам треба. здається хтось писав що герметик ставлять відразу як зубки вилазять, а вони в нас давно, чи то я щось плутаю?

Ная
12.04.2012, 23:09
наближався обідній сон
я б в такий час навіть не йшла, Тая як хоче спати їй нічого не миле.

хтось писав що герметик ставлять відразу як зубки вилазять
Каті писала )
Шось дуже різноманітні думки в стоматологів на рахунок герметизування, нам наша лікар казала, що герметик тримається на зубах кілька років і можна ставити коли хочеш)
А якшо, наприклад, той герметик ще не випадає але вже відслоївся від зуба і туди попадає їжа і звідти не вичищується, то як тоді?
Я своїх дітей навчила полоскати водою рота через деякий час після їжі, без фанатизму але їм то подобається, бо люблять всякі водні процедури. Таюся гарно дає чистити зуби лише в мене на руках, шоб вона бачила себе в дзеркалі ), телевізор її б ніяк не зацікавив, мультиків вона не дивиться.

kvVItKA
13.04.2012, 00:42
Ромчик просить сам щоб йому дали щітку і обовязково пасту хоч його паста смаку як такого і не має, і чистить сам ( може тому що я як носила брекети то зуби кілька разів вдень чистила), сидить на "столешні" (якщо так можна назвати) від умивальника, коли в селі то на пральній машинці. Після його чищення ще я легенько проходжусь, але ми не щодня зубки чистимо:girl_blush2:

HAPPY NATA
13.04.2012, 08:16
моя "доросла" лікарка сказала, що герметизація постійних зубів - це досить ефективно в плані профілактики карієсу. А от про герметизацію молочних почула вперше від мене і була дуууже здивована, для чого це робити (ну як - для заробітку грошей!.. Це ж приватна клініка, за ваші гроші і протези загерметизують :) ).
А стосовно дзвінків з КАСу - чиста правда! Такої наполегливості я ще не зустрічала...

---------- Додано в 08:16 ---------- Попередній допис був написаний в 08:12 ----------

тепер шукаю дит.стоматолога, не зацікавленого матерільно в герметизації, щоб порадитись...

Svitlanka
13.04.2012, 09:41
Дівчата, нам в Рікоті казали не герметизувати зубки! Що так вони краще "збережуться" до заміни. Це я про кутні, звичайно. В КАСі ж казали робити всі кутні, деякі з них пломбувати разом з каналами. Зробила висновок, що в КАСі таки хочуть заробляти гроші. Ну дійсно - герметизація постійно, 3 канали в зубчику, вже скільки можна заробити тільки на 1 зубчику, який, як виявляється цього не потребує. Тус-Мус і Елмекс теж з порога в КАСІ пропонували, ну Елмекс ми мали, Тус-Мус в Медінституті значно дешевше....

Златка
13.04.2012, 09:48
Я своїх дітей навчила полоскати водою рота через деякий час після їжі
Нає, а як саме? Я щось не можу :girl_nea:. В мене навіть Злата всю воду ковтає. Про Юстю мовчу, тій аби лиш попити води.

Ная
13.04.2012, 16:17
Нає, а як саме?
Софійці стоматолог якось сказала, шо після того як поїсть печиво треба полоскати рот водою, мені пояснила, що печиво налипає на зуби і має здатність бродити, тому їсти поменше і якшо не полоскати, то просто запити рідиною. А моя Софія дуже слухняний пацієнт ))) Я, правда, показую як то полоскати, Софійка вже добре навчилася, Таюся часом просто ковтає воду.

Януся
01.05.2012, 12:33
Сьогодні вранці доня впала і надщербився передній зубчик. Підкажіть з досвіду чи треба йти до стоматолога?

Ніколь
02.05.2012, 14:40
Похвалюся своєю дитиною. Ми в понеділок, без особливих зусиль, вмовлянь, правда мусіли пообіцяти заохочення, залікували малій одну нашу дирочку в зубчику, і то в нашого дорослого лікаря.
Юлька спочатку недовірливо ставилась і до лікаря і взагалі до інструментів і того крісла. Але ми з нею перед тим десь протягом тижня лялькам пломби пластилінові ставили і тіпа зубчики лікували, той Юля +/- собі весь процесс уявляла.
Малій подули на ручку повітрям, і їй то не сподобалось, а потім запропонували посушити зубчик і подути повітрям на зубчик. Певно спрацювала цікавість і мала рота відкрила. А коли на зубчик дули - малій взагалі сподобалось дуже, вона яж сміялась з задоволення.
Лікар взяв бормашинку також з повітрям, і пару разів там просверлив і Юльку тим часом розважало і відволікало повітря, потім водичкою сполоснули, просушили, поставили пломбочку.
Найважчим виявилось після того як пломбочку поставили протримати рота дитині відкритим ще 1 хвилинку. Тримала ( розжимала) рота вручну .
Ніякого цирку/розваг перед малою не влаштовували, саме лікування і пломбування загалом зайняло хвилин 5.
Можливо через те що дирочка була маленька і її було легко і швидко запломбувати.
Зато дитина тепер горда собою, і коли наступним після неї до лікаря сів наш татко, то вона сама його запевняла, щоб не боявся бо це не страшно і не боляче.
Отакі ми герої :)

Ніколь
02.05.2012, 23:28
що герметизація постійних зубів - це досить ефективно в плані профілактики карієсу. А от про герметизацію молочних почула вперше від мене і була дуууже здивована, для чого це робити
нам мій дорослий стоматолог сказав те саме, молочні не варто, а от корінні 6-ки вже варто, якщо матиму таке бажання. Хоча також він є приватний лікар, і в цілому міг би без проблем герметизувати все підряд., без разбору треба чи ні.

сяняНЯНЯ
04.05.2012, 13:33
почав боліти малу зубчик,вдень дала таблетку-думала несерйозне,пройде,...вночі вже вона не спала,плакала,зранку пішли до лікаря,і виявляється,що то той зубчик,який ми пломбували взимку-плаває в загноєнні...лікарка порадила вирвати,правда ше можна було полоскати і пити антибіотик,і все таки вирвали ми той зуб...
і тепер вже правда пізно,але не мала навіть з ким порадитись,може зря ми його виривали?-нижній жувальний зуб! чи можна було шось зробити?
і та попередня стоматолог спартачила...видно шось не так зробила,раз гній назбирався під тим зубом?
Єдине,шо лікарка було в шоці,бо ше не бачила такої чемної дитини,щоб так легко дала укол зробити,і навіть не встигла заплакати при вириванні)))

Svitlanka
04.05.2012, 13:58
може зря ми його виривали?
Cтаршому сину стоматолог лікував, пломбував канали і т.д. Казав, що виривати - в останню чергу, бо постійні зуби будуть потім криво рости. Потім вже 3 зуби довелось рвати, так от, на місці того, що рвали першим ( років в 6 здається ) дійсно нема місця рости постійному, зуб де знайшов місце, там і росте....((

сяняНЯНЯ
04.05.2012, 15:42
виривати - в останню чергу
шкода,що лікар така попалась,за те би зразу рвати,та й збоку доктор теж казав-виривати і не паритись,та попередня доктор тільки що наробила))) погано шо когось толкового не знаю...

Adelaida
04.05.2012, 15:50
дійсно нема місця рости постійному, зуб де знайшов місце, там і росте....((
Тепер треба поставити спеціальні розщіпірки, вони будуть тримати зуби, щоб постійні росли на своїх місцях. Запитайте у свого стоматолога про це.

algo
14.05.2012, 13:25
Були нині на консультації. виглядає на гіпоплазію (недорозвинутість зубів). Радили фторування. ( ну і звичайно припинення гв) ще радилась зі своєю лікаркою. та каже не можна до двох років робити фторування. каже сріблити. поки записались на наст. понеділок. і що робити? :girl_sad::girl_cray:

Пупсик
14.05.2012, 17:13
Вирішувати вам. Кожен з варіантів не дає гарантії, що зуби збережуться. Ми зробили фторування, через пів-року двійки розкришились під корінь. Зробили сріблення. Наразі пів-року без змін. Збираюсь з думками на повторне. Вигляд зубчиків сама бачила який(((. Третій варіант - наркоз і реставрація.

hrystusja
15.05.2012, 13:28
Були сьогодні вперше на консультації у стоматолога. Я напевно більше переживала, а ніж Ромчик. Зробили фторування, радили зробити ще двічі.
Підкажіть як часто потрібно робити оте фторування?

olja_zaj
16.05.2012, 09:51
обили фторування, радили зробити ще двічі.
Підкажіть як часто потрібно робити оте фторування?
В вас тримається той фтор на зубчиках? Я робила раз так в 5-6 місяців.

panikvarts
18.05.2012, 12:03
На скільки поганим є прорізуванням зубів не в тому порядку, як прийнято? В нас давно є 8 різців, мали б лізти кутні, але зараз помітила, що лізуть верхні ікла з двох сторін, ясна трохи підпухші там. А корінних не видно, принаймні я не бачу.

hrystusja
18.05.2012, 12:07
В вас тримається той фтор на зубчиках?
та от власне помітила, що на найбільш проблемних зубчиках не тримається.
Дзвонила я до лікарки, то казала прийти на початку червня на повторне фторування. А весь процес лікування буде складатись з трьох процедур фторування і трьох сріблення.

Fleshka
18.05.2012, 13:54
На скільки поганим є прорізуванням зубів не в тому порядку, як прийнято?
В наш час це вже не вийняток, а швидше - правило. В доброї майже половини діток зубки лізуть не "як книжка пише", але це не значить що з ними щось буде не так.

panikvarts
18.05.2012, 14:14
В наш час це вже не вийняток, а швидше - правило.
Я щось спереживалась, бо почитала в неті, що це може бути наслідком всяких захворювань в організмі.

Suzi
20.05.2012, 15:49
Знайшла цікаву інформацію (http://natur-life.ru/forum/index.php?PAGE_NAME=read&FID=19&TID=1465), альтернативний погляд на лікування зубів.
Нужно избегать нездоровой пищи, обработанных и рафинированных продуктов, а также продуктов, напичканных химией. Обработанные рафинированные продукты не содержат природных жирорастворимых витаминов. Очень важно есть здоровую пищу, содержащую мощное количество минералов и витаминов, благодаря которым будет не только укрепляться костная система, но и восстанавливаться структура повреждённых зубов (на месте разрушенных тканей).
......
Жирорастворимые витамины - A, D, E, K - присутствуют в растительной и животной пище. Мясо и молоко животных, которых кормили травой, дикая рыба и морепродукты - кладезь этих витаминов.

Жирорастворимый витамин Е сохраняется в зародышах зерна пшеницы, ржи, ячменя и овса. Но когда мы обрабатываем эти зерна, витамины быстро окисляются и зерно прогоркает, разрушается. Поэтому в продовольственных магазинах почти невозможно найти продукты из этих злаков, сохраняющие все витамины в целости.
Если вы едите зерновые, такие как пшеница и кукуруза, ищите свежемолотые (мелите сами). И ещё имейте в виду, что зерну обычно необходимо брожение (ферментация), чтобы высвободить питательные вещества и увеличить их усвояемость.

Здоровая диета - это органические фрукты и овощи, органические злаки, органически выращенные рыба и курица, сырое молоко, сливочное масло, сливки и сыр, полученные из молока коров, которые питаются свежей травой весной и летом. Кроме того, нужно не забывать о пользе куриных яиц, полученных от кур, питающихся органической пищей. И по возможности есть икру рыб без химии и консервантов (солить самим).

нталька
21.05.2012, 20:23
дівчата, а скільки коштує герметизація 6-х зубчиків?

hrystusja
28.05.2012, 12:36
Чим частіше заглядаю малму в ротик, тим страшніше мені стає. Здається, що зубки стають гірні з коожним днем.
Причини взагалі не відомі. Антибіотиків ніхто не приймав, генетичних причин ніби немає, зубки пізні і раніше сир їв щодня, хіба що мій токсикоз.
Але наслідки не втішні. Кутні усі в плямах, а передні, там де покришились під яснами вже темно коричневі :(. Виглядає звичайно не ах. Фторування, на скільки я бачу не допомогло. Сріблення? також вже сумніваюсь. Хіба пломбування?
Одним словом навіть не знаю що то робити. Та ще й після кишкової інфекції малий взагалі перестав їсти каші та сир. Вже місяць в рот не бере. І видно що кацьцію почало бракувато, бо якраз за той період найбільше попсувались зубки. Почати давати кальцій?
Чистити не дає, насильно -не вихід. Щось мене та проблема дуже засмутила:girl_cray:.

Fleshka
28.05.2012, 12:43
Почати давати кальцій?
Просто кальцій в хім препаратах проблему не вирішить, тай не факт що засвоїться, швидше осяде на нирках. Я б не давала. Що радить стоматолог?

hrystusja
28.05.2012, 12:47
Що радить стоматолог?
Три процедури фторування і три сріблення. І купити препарат гомеопатичний "Ріст норма". Але, повторюсь, перше фторування-що було, що не було. Щодо препарату також сумніваюсь чи купляти. Хтось має якісь відгуки про нього?
Наразі наша лікарка до 10 червня у відпустці, чекаю і буду щось вирішувати, бо те, що я бачу зовсім не втішно.

нталька
28.05.2012, 17:13
Наразі наша лікарка до 10 червня у відпустці, чекаю і буду щось вирішувати
Сходіть ще на консультацію до іншого дит. стоматолога. Нам наш допоміг без втуляння зайвих паст і препаратів. Правда з пломбуванням. Зуби не стали ідеальними, але нормально. І таки чистити треба навчитись.

І, в принципі, не розумію, чому люди так бояться давати кальцій. Можна знайти хороший.

Fleshka
28.05.2012, 17:22
Можна знайти хороший.
А можна детальніше?

Svitlanka
28.05.2012, 17:33
За кальцій мені в медінституті казали, що до 5-6 річного віку дітям не можна призначати ( типу не засвоюється...). Та й якщо зубки вже запсуті, то не думаю, що він допоможе, хіба що на ті, що ще цілі.

Я теж розстроєна, бо бачу карієс на кутніх зубчиках, а стоматолог назначив зустріч аж на жовтень. Тобто, оглянув і наголосив на гігієні, поки що все.... Я от думаю, чи потім не доведеться вже канали робити? Може краще зараз, але як? Малий не дасть зробити(((

Vероніка
28.05.2012, 17:37
Чистити не дає, насильно -не вихід.
Мій спочатку теж не давався - зранку ні в яку, а ввечері під час плавання намагалась зловити момент і відволікти. Тепер сприймає цю процедуру звичайно без великого задоволення, але дає добре почистити.
Темно-коричневий нальот за рік відчистили до просто жовтого, маємо пару малесеньких дирочок, але бачу, що чистка дає результати.
Проблемні в нас тільки одинички і двійки, так сподіваюсь протриматись без зайвих втручань до постійних зубів.

Svitlanka
28.05.2012, 17:42
За сріблення - 3 лікарі сказали, що наші посріблені (1-й раз в 1.6 рочки) одинички і двійки мають шанс дотриматись до заміни на постійні. Хоч покришились сильно, один під десну повністю....Хочеться вірити.

Fleshka
28.05.2012, 18:44
Мій спочатку теж не давався
мій і досі не завжди дається, але чищу, і деколи насильно.
До двух років теж думала, чищення насильно - не вихід, а зараз розумію, що можливо якби так не вважало не дойшло б до того що ми пережили.
Щодо синтетичного кальцію зокрема, як і синтетичних вітамінів в цілому - в свій час досить глибоко вивчала то питання і для себе дійшла висновку що користь там дуже сумнівна а от шкода вірогідна. Але тут вирішувати кожній мамі самостійно.

hrystusja
28.05.2012, 18:45
Та й якщо зубки вже запсуті, то не думаю, що він допоможе,
В нас їх лише 12, решта в процесі. То хочеться, щоб хоч ті були нормальні
Можна знайти хороший.
Це який?
Нам радили "кальциум-Д". Та я сумніваюсь.
Просто лякає миттєве погіршення.
Усьо, від вечора серйозно підходжу до питання чищення!

Fleshka
28.05.2012, 18:47
"кальциум-Д".
Вважається що кальцій в сукупності з вітаміном Д засвоюється на відміну від просто кальцію. Мені один час педіатр радила навіть брати шкарлупу молоти, мішати з риб"ячим жиром і давати дитині...типу то природніше...

hrystusja
28.05.2012, 18:56
шкарлупу молоти, мішати з риб"ячим жиром і давати дитині...типу то природніше...
Ще б дитина то їла:girl_in_dreams:.
Від молочних продуктів відвернуло малого повністю.Ранііше молочну кашу їв двічі на день і через день сир. Сьогодні зробила кашку, він глянув і сам собі почав рвоту викликати. Він все сприймає візуально. Глянув і відразу відмовився їсти. Вмовляння, впихання не допоможе точно, все вирве:girl_cray:.

Svitlanka
28.05.2012, 18:58
Ще б дитина то їла
Можна "підмішати" до готової зупки, наприклад.

Iwka
28.05.2012, 19:06
мій і досі не завжди дається, але чищу, і деколи насильно.
Гриць також не в захваті...
Стало легше після лікування, бо його вже принаймі не болить, але постійно потрібно нагадувати що в нього вибору нема і чистити він буде все-рівно...

Suzi
28.05.2012, 20:23
Мені один час педіатр радила навіть брати шкарлупу молоти, мішати з риб"ячим жиром і давати дитині...типу то природніше...
Мені цікаво, а на якій підставі вона це робила? Погані зуби - це ж не тільки кальцій.... Та й надлишок кальцію досить небезпечна річ.

---------- Додано в 20:23 ---------- Попередній допис був написаний в 20:20 ----------

Ранііше молочну кашу їв двічі на день і через день сир Може тому і не їсть? :)

Януся
28.05.2012, 20:30
Чистити не дає, насильно -не вихід.

Та рідко діти дають гарно почистити зуби. Хіба коли старші. Доня як сама чистить то хіба називається "чищенням", бо смокче щітку і плює воду.
То у нас зараз тато корчить рожі у дзеркало, Януся регоче, а я за той час шурую щіткою зуби. Коли чоловіка нема, то вона не верещить, а просто стискає щітку зубами. І після такого "чищення" особисто я бачу ввечері різницю, несильний, та все ж є наліт.
Моя скромна особиста думка, чистити попри все. Знайомі чистять з мультиком на айпаді, інші під танці тата :)

hrystusja
28.05.2012, 20:42
Може тому і не їсть?
Кашу йому насилу ніхто ніколи не пхав. Він сам просив. Вибирав яку хоче , вимагав і підганяв, щоб швидше робила. Так само і сирчик, аж трусився. А після кишкової інфекції просить зупу кілька раз на день. Так само відмовився і від картоплі в будь-якому вигляді.

Fleshka
28.05.2012, 21:21
Мені цікаво, а на якій підставі вона це робила? Погані зуби - це ж не тільки кальцій.... Та й надлишок кальцію досить небезпечна річ.
саме тому подякувала за пораду але всеж таким лікуванням не займалась, шукала порятунок в більш людських методах...
Може тому і не їсть?
+1, саме хотіла сказати.

Кашу йому насилу ніхто ніколи не пхав. Він сам просив. Вибирав яку хоче , вимагав і підганяв, щоб швидше робила. Так само і сирчик, аж трусився. А після кишкової інфекції просить зупу кілька раз на день. Так само відмовився і від картоплі в будь-якому вигляді.
Та справа в "не пхав", дитячий організм не такий глупий як нам здається, і якщо трусився за сиром, значить його потребував, а зараз наситився, не може ж дитина їсти сир три роки підрят (то до прикладу) навіть через день, і я б не змогла. Пхати не треба, буде потребувати - попросить сам. От як зупку зараз. То є нормально що після інфекції дитина потребує легкої перевареної їжі а сир чи молоко переварити йому наразі тяжко, от і верне. пробуй ще домашній йогурт або нежирний кефір, він не тяжкий і може на деякий час замінити сир чи молоко.
До речі погані зуби - не факт що бракує кальцію.
В мого Романа висипалось все наніц, хоча сир, молоко і йогурти він любив і їв завжди.

Rosynka
28.05.2012, 21:23
чистити попри все
Намагалася так робити... Ніц з того. Я тільки щітку в руки - зразу губки стискаються до побіління, і все, почистили... Насильно спробувала - та ну, так ридає, я не можу того робити:( Коли чистить сам, то найперше висмоктує гарно ту щіточку, ручку погризе, а потім, залежно від настрою, може й трохи пошурувати. Добре й так. А що робити?...

Fleshka
28.05.2012, 21:56
А що робити?...
Якщо проблемні зуби, є наліт, карієс, то значить вибору немає, треба чистити. Поставте на вагу що б вам тяжче далося - плач дитини через чищення зубів чи ттт лікування в стоматолога і т.д., не буду розписувати можливі наслідки.
Я зараз все зважила. Пізно, проте все ж. З часом дитина звикне що то є необхідність і переконаність мами що вона робить правильно і то заради добра теж дитині передасться.

Моя скромна особиста думка, чистити попри все.
погоджуюсь і шкодую що покладалась на те що "якось воно буде"

olerusya
28.05.2012, 22:10
До речі погані зуби - не факт що бракує кальцію
до речі, які ж тоді основні причини того, що в таких маленьких дітей так швидко псуються зуби?? минулого тижні на огляді стоматолог нам сказала що зараз лише в 1 з 10 дітей здорові зуби!! я впала :girl_impossible:(я знала що картина з тим погана, але щоб настільки критична...?)

Fleshka
28.05.2012, 22:30
до речі, які ж тоді основні причини того, що в таких маленьких дітей так швидко псуються зуби??
А на це питання мені не дав відповіді ні один лікар, ні гугл, ні старше розумне покпління.
Варіантів безліч. Серед найпоширеніших - ГВ, пляшковий карієс, антибіотики, токсикози або стреси під час вагітності особливо в першому триместрі, а саме на 6-7 тижні, коли закладаються зачатки молочних зубів....то не весь перелік який озвучується. А і ще забула - в такий час живемо, екологія...далі буде ще веселіше!
Чому саме конкретна проблема в конкретної дитини невідомо...то пальцем в небо.

olerusya
28.05.2012, 22:54
ГВ
але мало б навпаки бути, нє?:girl_in_dreams:
оксикози або стреси під час вагітності особливо в першому триместрі, а саме на 6-7 тижні
це теж вважаю дуже важливим, але що майже всі вагітні пережили такий стрес, щось не віриться...

в такий час живемо, екологія
стоматолог теж спирає в першу чергу на екологію, але маю знайому, яка живе в селі(досить далеко), малому ще й 2-х нема, і вже з зубами біда. село в лісах і місто то ж не порівняти...?

Rosynka
29.05.2012, 00:00
Якщо проблемні зуби, є наліт, карієс,
то значить вибору немає, треба
чистити.
Та таки треба, бо є поверхневий карієс, але так то важко... Малий не просто плаче, а аж пищить, виривається, вигинається дугою і т. д. :( Треба тримати руки, голову, рот відкривати. Залишається сподіватись, що таки з часом звикне/зрозуміє, що так треба.

Ная
29.05.2012, 00:19
Залишається сподіватись, що таки з часом звикне/зрозуміє, що так треба.
А особистий приклад не помагає? Думаю, шо якшо брати дитину з собою коли чистите зуби, то вона обов"язково зацікавиться і захоче спробувати і собі, трохи сама, трохи допомогти... Не впевнена що чищення зубів насильно буде якісним і корисним. Моя Софійка зрозуміла чому треба чистити зуби десь в чотири роки але в неї зуби нормальні. В Таюсі зуби проблемні, якийсь час давала почистити дуже чемно, тепер не хоче, "чистить" сама, бачу, шо лишається наліт то беру бинт на палець і зчищаю наразі так, чекаю поки період "нехотіння" перейде.

panikvarts
29.05.2012, 09:32
А особистий приклад не помагає?
От, от. Щоранку мала така марудна, що з рук не злазить, тож доводиться вже довший час зранку брати її з собою у ванну і вмиватися, чистити зуби разом з нею. При тому вона так заглядає мені в рот, коли чищу зуби, з такою цікавістю. Десь з року почали чистити зуби і їй. Поки не пручається - відкриває рот спокійно, правда, трохи гризе щітку при цьому, але це куди краще, ніж взагалі не чистити.
Маю питання: з якого віку можна використовувати дит. зубну пасту і яку б радили? Бо ми поки просто водичкою)

Vероніка
29.05.2012, 09:53
Для початку можете спробувати Веледу або іншу пасту без фтора. Користуємось з року.

Fleshka
29.05.2012, 10:03
А особистий приклад не помагає? Думаю, шо якшо брати дитину з собою коли чистите зуби, то вона обов"язково зацікавиться і захоче спробувати і собі, трохи сама, трохи допомогти...
Беремо з собою з немовлячого віку і я і татко на всі банні процедури.
Не всі діти однакові.
Якщо був дискомфорт чи був/є чутливість емалі то чищення, повірте, дитині далеко не в кайф, такі відчуття нелегко забути навіть через рік. І ніякий приклад батьків тут не допоможе.
І ще, якщо та чутливість є - дитина чистити добровільно не дасть а не чистити в такому випадку - пряма дорога до немаленьких проблем через невеликий час.
Не впевнена що чищення зубів насильно буде якісним і корисним.
Мушу не погодитись, бо сама так думала, зараз кардинально змінила погляд.
В 9 місяців в Романа не було вже півтора зуба, в рік і 9 - не було 17. За весь цей час спроби чистити робила регулярно але отримувала істерики і попускалась. А ситуація ставала гірша і гірша. Стоматологи розводили руками - наркоз.
А якби настояла на свому, проявила силу волі і дитина не відчула отого, що мама може послабити, може й не потрібно було реставрувати під знечуленням весь рот...принаймі в такому віці. Повірте анастезія в тривалістю в 4 години безслідно нам не минулась. Може в 4 рочки дітки переносять то легше, але то не наш випадок.
Такщо після пережитого я якось мягко кажучи пропускаю повз вуха плач при чищенні, бо в порівнянні з криками пропадаючої дитини після наркозу - то фантіки і ще раз такого я в страшному сні пережити не хочу.

Ная
29.05.2012, 15:30
Якщо був дискомфорт чи був/є чутливість емалі то чищення, повірте, дитині далеко не в кайф, такі відчуття нелегко забути навіть через рік. І ніякий приклад батьків тут не допоможе.
І ще, якщо та чутливість є - дитина чистити добровільно не дасть а не чистити в такому випадку - пряма дорога до немаленьких проблем через невеликий час.
А якшо насильно чистити коли дитині боляче то на користь? Чутливість від чищення не минеться. Дуже прикро, шо діти в такому маленькому віці мають серйозні проблеми з зубами і було б чудово якби ті проблеми залежали лише від чищення але так не є.

SoLana
29.05.2012, 15:43
якби ті проблеми залежали лише від чищення але так не є.
Погоджуюсь з Вами.Мій Сашко почав чистити зуби після двох років (я йому до того не чистила, бо не давався). Я не можу сказати, що моя дитина має проблеми з зубами. Факторів є багато, а чищення це вже як допоміжний елемент ротової гігієни.

Fleshka
29.05.2012, 15:48
А якшо насильно чистити коли дитині боляче то на користь? Чутливість від чищення не минеться
Чутливість виникає не просто так. Я пишу не просто так, а знаю про що говорю. Наліт подразнює десна і в результаті вони чутливі, якщо ретельно протягом тривалого часу зчищати той наліт - чутливість десен проходить в якійсь мірі. В нас так є постійно, і зараз також. І якщо я десь пропущу і всеж наліт набирається потім доводиться підчищати бинтиком на пальці, але після двох-трьох днів того підчищання десна стають менш чутливі і відповідно чищення менш дискомфортні.
Якщо боляче - значить є проблема, а проблему такого плану на самотік пускати не можна.
Якщо вже дойшло до чутливості емалі тут звичайно чищенням не обійдеться, але й без нього ніяк. Треба укріпляти її, але зновуж, якщо є наліт, то спершу його треба зняти хоч частково, щоб речовина якою укріпляєте (будь то тусс-мусс чи що там радять лікарі) лягала на зубчик а не укріпляла той наліт і то все з часом взагалі не перейшло в зубний камінь...(правда не впевнена що в маленьких діток він буває)

---------- Додано в 15:48 ---------- Попередній допис був написаний в 15:45 ----------

чищення це вже як допоміжний елемент ротової гігієни.
так, звичайно ж допоміжний, але деколи він і допомагає хочаб якось протягнути той час до заміни молочних зубів на постійні.
Деяким діткам чищення потрібне постільки поскільки, це як ритуал, якому потрібно навчитись щоб слідкувати за постійними зубами. Проте є й такі, яким варто це робити ретельно і постійно з молочними, і як "допоміжний елемент ротової гігієни" він допомагає багато кому.

SoLana
29.05.2012, 15:54
але деколи він і допомагає
Він допомагає всім і завжди:) я про те, що можливо потрібно шукати іншу причину, і не думаю, що та причина власне в не чищені зубів.:)

Fleshka
29.05.2012, 15:58
Та причина то гарантовано в іншому, і причин може бути маса, писала вже вище, і брак кальцію - то не найвірогідніша, і зачасту пічкання синтетичним кальцієм, бо зуби сипляться проблему не вирішує, а зате шкоди робить огого. А причини які вплинули до того вже не усунеш і в такому випадку або чекати і скласти руки, як робила в свій час я, і дочекалась до біди...або ж чистити, привчати і лікувати.

Rosynka
29.05.2012, 16:27
А особистий приклад не помагає?
Ну як сказати... Синок проти щітки нічого не має, в руках тримає, крутить, смокче, гризе, - тобто наслідування присутнє, але наскільки таке само-чищення ефективне, сказати важко. "Допомоги" в тому не приймає зовсім.
Ще таке подумалось: коли чищу насильно /паскудне слово/, то ж не відчуваю те, що він, а скільки там тих зубиків - не раз і ясна зачеплю, а ще так як той процес відбувається у вигляді боротьби... І хоча щіточка дитяча, м'яка, та все ж - боляче, напевно... Може, то краще бинтом дочищувати...

Fleshka
29.05.2012, 16:31
не раз і ясна зачеплю
ясна теж потребують чищення.
По правильному - це їх зачіпляти також масажними рухами. Собі ж ви ясна масажуєте щіткою, не тільки емаль очищаєте. Повторюсь, боляче - якщо є проблеми, якщо все в нормі - може бути незвично, неприємно, але не боляче.

---------- Додано в 16:31 ---------- Попередній допис був написаний в 16:31 ----------

Може, то краще бинтом дочищувати...
Я дочищую.
Макаю в ромашку і дочищую...періодично. То ефективніше.

hrystusja
04.06.2012, 18:48
Прийшла хвалитись.
Від останнього мого допису тут ми посилено почали чистити зубки рано та ввечері. Два дні хникання та трошки сліз, нова зубна щіточка з машинкою і о, чудо, ми чистимо зубки з задоволенням:girl_tender:.
Дуже з того тішусь і сподіваюсь, що покращимо стан наших зубчиків.

arseniya
05.06.2012, 14:27
І все-таки сріблити чи не сріблити? Вибір залишається за батьками. Звичайно, не естетичний вигляд, але, зате шанс зберегти зубки залишається. Хоча знову - може допоможе. Ось і у нас така ж проблема. Хлопчики-двійнята. У першого 4 передні зубки посріблили ще у 1рік і 9 міс. Зараз малюкам 2.5 рочки. Від зубчиків залишились самі пеньочки, вони розсипались просто на очах. Ніяке срібло процесу не зупинило, бо через 4 місяці вже не було що сріблити, зараз посріблили знову, щоб зупинити поширення на інші зубки. Нижня 4 потребує лікування, при попаданні солодкого болить. Верхні взагалі капець. Таке враження, що вони навіть не виросли, лише показалися, і теж дуже швидко потемніли. У другого картина значно краща. Практично здорові зубки, лише кілька місяців тому між двома передніми помітила жовтуватого кольору плямку. Спостерігала за нею, карієс. Він, доречі, сам добре чистить і дає мені дочистити, на відміну від Арсенчика, для якого чищення, то якась "кунст камера". Вирішила закрити очі на красоту, посріблила. А тепер думаю чи добре я зробила? З майже непомітної для інших плямки, стала чорна "плямище".І сама себе заспокоюю, що так, де ще постійні....Якщо ефекту не буде - повторювати не буду. Воно (срібло) змивається з часом? Бо в Арсенчика "відпало" разом із зубчиками, навіть непомітила. Все ще в пошуках адекватного дит.стоматолога, який би не лякав і не чекав на касу, а справді поставився до проблеми реально. Хто стикався з такою проблемою, скиньте в ПП візитку. Буду дуже вдячна, направду мені з двома важко тягатися по кабінетах і вислуховувати інколи просто дурниці не компетентних лікарів. Ото понаписувала. Чекаю коментарів. Дякую.

panikvarts
06.06.2012, 14:11
А в нас така от проблемка: в малої на першому верхньому зубчику спереду є така маленька дирка як макове зерня. Завжди була жовтого кольору, думала, що то такий наліт чи шо. Зуб, на скільки пам'ятаю, як тільки виріс, мав оту темнішу крапку. Чистили ми, чистили, але ніяк не відчищалось. А сьогодні, коли мала спала, все ж добралась до того зуба, і там виявилась дирка. І тепер, мабуть, треба до стоматолога, не хочеться нічого запускати, але:
1. чи реально така мала дитина зможе показати лікарю зуби, бо мені не дається заглянути?
2. що нам теоретично можуть запропонувати як варіанти лікування? до чого треба бути готовим?

Ніколь
06.06.2012, 14:26
що нам теоретично можуть запропонувати як варіанти лікування? до чого треба бути готовим?
думаю вам теоретично можуть запропонувати:
сріблення, фторування, мастити фторовмісткими та регенеруючими емаль пастами, чистити зуби, пломбування.

аа, чуть не забула, то всь від ГВ, тому і з ним запропонують завьязати скорше всього. Лікарі у нас чомусь причини дитячого карієсу бачать або в ГВ або називають це пляшечний карієс.

arseniya
06.06.2012, 22:59
що нам теоретично можуть запропонувати Те ж саме що всім 1. сріблення, 2. відмовитись від ГВ або пляшечки, 3. гігієна ротової порожнини, 4. збагачувати раціон (харчування) продуктами багатими на кальцій. А ще вам зможуть розказати багато про причини появи карісу (лекція може тривати доти, доки наступний "клієнт" не почне заглядати у двері).

Natalya
07.06.2012, 12:56
У жовтні лікували зуб: ніби вбили нерв, поставили пломбу. У травні зуб заболів знову. Сьогодні зробили рентген. Вердикт: запалення, видалити зуб... Хтось видаляв зуби в 4 роки? Не уявляю, як дитина то перенесе. Він же після того напевно ніколи не захоче до лікаря іти. І якщо вирвати зуб, то чи не змістяться інші зуби за 5-6 років?

Ная
07.06.2012, 16:16
запалення, видалити зуб...
я не знаю як щодо молочних зубів, а в постійних таке запалення лікується.
якщо вирвати зуб, то чи не змістяться інші зуби за 5-6 років?
то, напевне, залежить від того який зуб і в якому віці видалити. Коліжанчиній дитині вирвали передній зуб в 2 роки, мали потім проблеми з ростом постійних зубів.

Meriroma
07.06.2012, 16:42
Вердикт: запалення, видалити зуб.

Ми зараз лікуємо молочні зубки...6 -ті запломбували, 5 -ті вирішили теж пломбувати, бо випадають аж в 12 років, а з двома 4 мали запалення але рвати сказали в разі як не пройде - пройшло. Полоскали рот 6 разів на день водою з содою, під час їжі закривати дирку ваткою, бо пухне після потрапляння їжі і пили Нурофен в дозі яка рекомендована по віку. Запалення минуло. Нам сказала, що виривати не бажано, бо впливає на прикус і прорізування постійних зубок.

panikvarts
08.06.2012, 20:22
А десь у Франківському районі можна купити Тус мус і за скільки? Можна в ПП або в карму, буду вдячна.

Rosynka
08.06.2012, 23:28
купити Тус мус
і мені підкажіть :) тільки у Шевченківському може хтось купляв, або ж взагалі у Львові.

Fleshka
09.06.2012, 09:30
А десь у Франківському районі можна купити Тус мус і за скільки?
Наскільки я знаю (якщо інфо не застаріла) то в вільному продажі в магазинах її немає. Хіба в стомкабінетах (майже всі вже мають в арсеналі) або можливо через інтернет.

Rosynka
14.06.2012, 14:47
Читаю відгуки про Рокс гель ремінералізуючий і Тус Мус. Про Рокс пишуть в основному дуже-дуже позитивно, про ТМ стриманіше і відгуків менше знайшла.
Може, хтось користувався тим і тим, поділіться враженнями!

maryshunka
03.07.2012, 22:53
У малої гіпоплазія емалі-ззаду зубки з коричневими плямами. Спереду вже теж потроху проявляється. :girl_cray: Зауважила це кілька днів тому, наплакалася, взяла себе в руки і чищу Роксом. А що вже поробиш? Кажуть, емаль була пошкоджена ще з часів вагітності-забагато фтору у воді...

algo
04.07.2012, 07:44
maryshunka (http://posydenky.lvivport.com/member.php?u=32272), в нас то саме! і нічого в принципі не зробиш. єдине що посріблила, щоб трохи інфекцію попередити.

maryshunka
04.07.2012, 10:24
а кіко у вас зубів? у нас лиш 8, і з плямами якраз 4 верхні... нема поки шо сріблити...
:)

algo
04.07.2012, 10:36
і в нас вісім. одинички верхні посріблили, бо вони зовсім вже емаль втратили і одну двієчку нижню. верхні двієчки прорізались зразу коричневі і так і сидять там при яснах

natiok
04.07.2012, 10:37
а кіко у вас зубів?
А у нас вже шість, але лізе сьомий)))

Rosynka
04.07.2012, 14:33
у нас лиш 8, і з
плямами якраз 4 верхні.
І у нас так було, коли з'явилися плями. Думала-думала про те сріблення, та й не робила, хоча якщо карієс буде прогресувати, то, скоріше за все, зробимо:( Поки що плями ніби не збільшуються, нижні чотири і нові четвірки біленькі. Намагаюся чистити зубки, віднедавна мажу гелем ремінералізуючим. Хоча, чесно кажучи, і те чищення, і мазання, то така пародія виходить... Ну, але хай, як би не було, а все краще, ніж нічого :)

arina
04.07.2012, 14:43
єдине що посріблила, щоб трохи інфекцію попередити.
посріблити - це означає, що зубки будуть чорні від того сріблення? правильно?

Златка
04.07.2012, 14:52
Скажіть, будь ласка, ті мамусі, чиїм діткам лікували зуби під наркозом, чи були Ви присутні під час тієї як лікар називає "операції"? Це що звична така практика, що мама чекає в коридорі :girl_nea:( ?

algo
04.07.2012, 15:20
це означає, що зубки будуть чорні від того сріблення?
Так, чорні.

maryshunka
05.07.2012, 22:19
Олю, і то треба 2 рази в рік сріблити, правильно? Аж до зміни молочних на постійні?

algo
06.07.2012, 09:03
я щось не питала. стоматолог наш знайомий, казав що нага дає нам.

сніжна
06.07.2012, 12:44
то треба 2 рази в рік сріблити, правильно
наш знайомий товариш стоматолог говорить про кожні три місяці ( принаймні так радить і цього дотримується і моя сестра і моя братова зі своїми дітками)

Vероніка
06.07.2012, 13:03
сніжна, які результати сріблення у діток - карієс зупинився, який стан зубів ?

сніжна
06.07.2012, 13:16
наразі ще тяжко про щось говорити, бо сестра сріблила зубки всього двічі ( третій незабаром має бути), а братова- поки ще один раз ( другий на підході). Сріблені зубчики наразі просто чорні, але ніби поки не руйнуються далі. Стосовно нових зубчиків, які виросли, то 3- річному племіннику 2 з них ( кутні) уже пломбували ( сріблив лікар лише верхні передні)

hrystusja
06.07.2012, 14:13
наш знайомий товариш стоматолог говорить про кожні три місяці
А нам вже двічі посріблили з перервою в 10 днів. Сьогодні мали йти втретє, але думаю досить наразі. Чомусь радили робити такі короткі перерви.

Galchonok
29.07.2012, 23:35
Підкажіть, будьласка, чи може бути температура в дитини (5 років) при випаданні молочних зубів?

MakarOnka
04.08.2012, 02:02
Синочку потрібно полікувати кілька зубчиків під місцевим наркозом.Стоматолог порадила здати аналіз на наявність алергії до анальгетиків,підкажіть будь-ласка,де такий аналіз проводять?

Usmishka
04.08.2012, 07:04
В нашої Олесі також катастрофа з зубами, винесли вердикт що то так карієс руйнує зуби, почали прямо кусочками відпадати верхній шар емалі, за сріблення я вислухала дуже багато думок і перечитала форумів, а потім і лікар мене підтримав, що то не варіант, то поки покрили фтор лаком, ну і намагаємось після кожного прийому їжі чистити зуби, правда просто водичкою.

KrOlenka
04.08.2012, 08:19
дівчатка,підкажіть будь-ласка скільки коштує шоб посріблти один зуб? і бачу що тут пишуть що зубчики будуть чорними після сріблення,то так на завжди чи на деякий час?

Ная
15.08.2012, 15:30
поки покрили фтор лаком
фторлак то герметик, чи то щось інше?

В нас халепа з зубами в Таюсі...((( В переньому зубі невідомо чого витягли нерв і заполмбували канал, хоча перед тим на зубі була маленька плямка... Нам надзвичайно важко далося те лікування, пройшло три місяці і лікарка побачила зверху на десні під губою маленьку виступаючу гульку і як вирок-зуб підлягає видаленню, обов"язково загальний наркоз... Я в розпачі, дитині всього два роки і вже вирвати передній зуб, цілий-цілісінький, він її жодного разу навіть не болів... Так мене мучать сумніви, чи треба було його взагалі аж так лікувати, чому не спитала іншої думки в той час, а довірилась одному лікареві... Питала чи можна все ж той зуб врятувати під тим же наркозом, на що відповідь була, що то ненадійно, бо може бути рецидив, а як вже під наркоз, то роблять лише дії завідома ефективні.... в мене нема слів!.. Якщо знайдеться хоч найменша можливість врятувати зуб її треба обов"язково використати. Ми в пошуках...

Zoryanazirka
15.08.2012, 22:09
А ви у кого ікували той зубчик?

Уляночка
15.08.2012, 22:25
нашої Олесі також катастрофа з зубами, винесли вердикт що то так карієс руйнує зуби, почали прямо кусочками відпадати верхній шар емалі, за сріблення я вислухала дуже багато думок і перечитала форумів, а потім і лікар мене підтримав, що то не варіант, то поки покрили фтор лаком, ну і намагаємось після кожного прийому їжі чистити зуби, правда просто водичкою.
що то таке..просвіти..що дає така процедура?
в нас 1 зуба нема, лише корінь, одного - майже нема і 2 великих дуже-дуже попсуті-плями, карієс+1/3 зуба виламав при падінні..спершу думала піти лікувати і т.д., але подумала, чи варто мучити дитину, бо не блять/не турбують..а тепер суніваюсь..мо таки піти, бо розумію, що до 3/4 років точно 4 передніх зубчиків не буде...

як думєте, що нам може лікар запропонувати...?

Ная
15.08.2012, 22:41
А ви у кого ікували той зубчик?
в "Софії" на пр. Шевченка, в дитячого лікаря.

Guapa
15.08.2012, 22:53
А нам вже двічі посріблили з перервою в 10 днів. Сьогодні мали йти втретє, але думаю досить наразі. Чомусь радили робити такі короткі перерви.
А ми сріблили зубчики три рази напротязі тиждня. І лікар сказала, що сріблити треба кожні три місяці.

Usmishka
15.08.2012, 23:04
що то таке..просвіти..що дає така процедура?
Це аналог сріблення, покривають таким розчином фтору, який має впитатись в зуб і призупинити процес псування.
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BA
http://www.dental-service.ru/t-ftorlak.php

Ная, спробуй ще десь проконсультуватись, я вже обходила у львові багато лікарів, спробуй в дитячу стоматологію до Заблоцьких, ціну трохи захмарні і віднощення специфічне, але мають шикарне обладнання і чималий досвід.

LILY
16.08.2012, 09:39
я малому мазала близько місяця фторлаком (радили 2-3рази на день), але та плівка злазила на другий день(то певно є різні види того лаку), чоловік замовляв у свого стоматолога, нашого іиробництва,а зараз приніс якийсь імпортний, ше не мазала. В нас попсуті перші зуби, так добряче, коричневі плями при корнях і півплощц зуба покривають, наразі мені так виглядає що воно зупинилось...тттт. Я теж зудумувалась над срібленням, але смущає шо вони почорніють. як на мене краще фторлак, вони принаймі світло коричневі а не чорні і ефект той самий) ІМХО

maryshunka
01.09.2012, 22:33
Таки посріблила я Єві зубки згарячу. І тепер шкодую: ефекту 0, зуби і далі кришаться, та ще й чорні як сажа стали! За пару тижнів будем виправляти це діло-знайшла, де дитині помогти можна.:girl_dance:

Rosynka
01.09.2012, 23:15
А чим помагати будете? Бо у нас питання порятунку зубів все ще відкрите.

hrystusja
02.09.2012, 10:14
За пару тижнів будем виправляти це діло-знайшла, де дитині помогти можна.
А можна детальніше?
Ми посріблили в червні. Поки без змін. Тішить що не гірше. А якби можна було б обійтись без чорного нальоту, я б була дуже рада.

maryshunka
02.09.2012, 11:02
воно то можна, але реставрація зубів-задоволення недешеве. +-300грн за зуб. правда, надійно і якісно роблять з хороших матеріалів! зубки як свої! та й підхід до дітей знаходять-навіть найменші даються лікуватися. А процедура наступна: спилюють чорне посріблене і пломбують зубчик дуже якісним матеріалом. коли зробимо, покажу фото! ;)

hrystusja
02.09.2012, 11:42
реставрація зубів
а анестезія вас при цьому не лякає? Бо я б на таку процедуру би пішла в самому крайньому випадку.

Rosynka
02.09.2012, 13:50
реставрація
зубів-
То вже коли свої капець-капець які, правда?
В нас початок, і як же ж то так зробити, щоб хоч на тому зупинилося... Нічого не можу придумати, всі різне радять...
Дотепер хоч зубки чистив, після того падіння не хоче, бере щітки мусить бути не менше двох :) і зразу плює - то типу вже почистив і полоскає:) я тепер вже й не наполягаю, може, болить його. Три тижні мазала Роксом, видимого результату нема, буду ще, раз вже купили..
Та й вс.е... Спостерігаємо...

maryshunka
02.09.2012, 14:18
анестезія вас при цьому не лякає?
всі маніпуляції з дітьми проводяться без анестезії і насильства! але щоб зрозуміти принцип їхньої роботи і як вони добиваються контакту з дітьми, треба почитати все на їхньому сайті. в карму я Вам посилання дала.

То вже коли свої капець-капець які, правда?
ні. :) краще вчасно попередити, аніж потім мати клопіт. бо чекати, щоб випадок став запущеним, потім сріблити і носитися з чорними зубами до школи-то не діло. моїй знайомій теж так в стоматполіклініці радили-чекайте! а лікар, до якого і вона, і я записалася, навпаки каже, щоб з тим порядок в зародковій стадії зробити і не доводити до критичного стану зубки.

Rosynka
02.09.2012, 14:30
краще вчасно попередити,
аніж потім мати клопіт
Ну так, але як реставруються зубки з поверхневим карієсом? Не будуть же спилювати емаль і пломбу накладати.

maryshunka
02.09.2012, 14:37
Росинка, я точної процедури не знаю, але здається мені, що справа обійдеться пломбочкою маленькою.... можете сфотографувати зубки і вислати їм на пошту. он-лайн консультація грошей не коштує, але принаймні знатимете, що (і чи) робити з зубками далі! ;)

Stasy
13.09.2012, 21:30
Maryshunka, а можна і мені у ПП координати клініки, де роблять таку реставрацію без наркозу? Дякую :) Ви ще не маєте результатів - дуже цікаво було б прочитати розповідь "з перших рук" :)

maryshunka
13.09.2012, 22:00
Ви ще не маєте результатів
ні. мала сьогодні бігала по хаті і зламала пальчик на нозі. :girl_cray:ми в гіпсі, тому перенесли всі маніпуляції на жовтень....

irushka
13.09.2012, 23:32
мала сьогодні бігала по хаті і зламала пальчик на нозі. ми в гіпсі,
ох, то ж треба таке, бідаця (. Тримайтеся!
Я би теж хотіла координати тої клініки. В малого якісь дуже страшні передні 4 зуба, кришаться, від одного вже тільки половина залишилась. Були навесні в лікарки, як тільки надщербився один зуб, то вона казала що то нічого страшного, а чорні плями із внутрішньої сторони зубів то тільки пігментація, не карієс, але ж зуби то втрачаються по трохи, мусимо ще в когось проконсультуватись.

prolisok
17.09.2012, 09:59
Дявчата в нас теж проблемка , малі 11 місяців має майже 6 зубчиків , на передньому я помітила потемніння :girl_cray: , що це карієс , що робити , куди іти ?? хоча я ще думаю , що це таблетки можуть давати , бо п'э багато ...... порадьте

Iwka
19.09.2012, 15:45
Сьогодні Нестор мене шокував - виліз нам перший зуб...
Дуже боюся повторення Грицькового досвіду, в нього теж рано полізли зуби (4,5 міс.).
порадьте як зміцнити зуби, запобігти можливому руйнуванню емалі.

Usmishka
19.09.2012, 16:09
Ми ставили дві пломби в клініці Заблоцьких, без анестезії і бормашинки - то виглядало так, я тримала, а лікар позішкрябувала трохи вручну наліт і швиденько ліпила пломбу. Гарантії на таке немає. пройшов місяць, одна пломба надщербилась, інша тримається. Хочу піти ще в суботу і запломбувати ще передні два.
Я правда не повірю, що дитина сама дасться на спилювання зубів без насильного утримання, хіба така що років 5-6 і в котрої ті зуби не болючі, бо в нас кришиться емаль, і коли я чищу зуби то думаю що плаче на 50% від чутливості зубів.
І ще думки вголос, то не реставрація, а просто пломбування-нарощення, тому що срібло впитується в зуби і його не спиляєш, а просто зверху наростиш пломбу щоб були білі. Власне я тому і не сріблила а фторувала зуби, дві одинички поки тільки двічі фторовані, далі вже не руйнуються, проте певно підпломбуємо їх.

Ная
19.09.2012, 22:01
без анестезії і бормашинки - то виглядало так, я тримала, а лікар позішкрябувала трохи вручну наліт і швиденько ліпила пломбу. Гарантії на таке немає
Нам таким способом з гарантією ставили пломби, вони стоять але бачу, що під пломбою зуби і далі чорніють. Не впевнена що то добрий спосіб але дітям в маленькому віці (Таюсі рік і десять міс. було) краще так аніж ніяк чи під наркозом. Софії лікували зуби з бормашинкою, то результат набагааато кращий але з нею і домовитися значно простіше :)

Usmishka
19.09.2012, 22:07
Не впевнена що то добрий спосіб але дітям в маленькому віці (Таюсі рік і десять міс. було) краще так аніж ніяк чи під наркозом.
І мені то не дуже, але хоч щось а робити треба, бо інакше розсипляться зовсім.

Roxie
05.10.2012, 09:26
і в нас почалась проблема з зубками.. в 9 міс почали вилазити а зараз 1,5 р. то передній чорніє, і на інших маленькі цятки зявляються.. радили посріблити, але тут читаю, що ефекту мало ще й зубки чорні будуть.. хочу фторувати, шукаю лікаря, який би то файно зробив..

maryshunka
05.10.2012, 10:47
хочу фторувати
десь читала, що можна пастою Тус-мусс лікуватися. попитайте-може, це теж непоганий спосіб... бо срібло-то зло! моя мала як людям посміхається, то вони аж ніяковіють.... одна бабка в тролейбусі навіть казала "а што ето тібє мишка зубчік сьєла?:girl_devil:"

Svitlanka
07.10.2012, 20:50
але бачу, що під пломбою зуби і далі чорніють
Наю, в мене самої так з купою зубів сталось - стоматолог пояснила, що це "вторичный кариес" (не знаю, як правильно буде українською..., тобто, коли карієс саме під пломбою....Я переробляла всі пломби. Лікарка сказала, що це буває в випадках. коли пломбу погано поставили, або, коли зуб не сприймає сам матеріал пломби..

LILY
07.10.2012, 21:04
радили посріблити
нам наша стоматолог казала що від сріблення по-маленьку відмовляються, бо не дуже ефективно, постійно щось нове з"являється.

ми в четвер відвідали стоматолога, прошло все чудово, синуля сидів тихенько навіть не рухнувся. фторували чотири зуба, герметизували один, і пломбували (не бор машинкою, а металевою гострою палочкою(я її саме більше боюсь), зішкрябала все чорне і запломбувала звичайною пломбою).

maryshunka
19.10.2012, 10:53
А ми нарешті вилізли з гіпсу і записалися на прийом до лікаря-будемо зубчики до пуття приводити! В листопаді покажу фото до і після, бо аж на 5те число вікно було!

Guapa
01.11.2012, 19:20
Пішов мій чоловік нині з донечкою сріблити зубки. Сріблимо чотири кутні зубки і сьогодні вже третій день. Ще є плямка на верхньому передньому зубі, але лікарка казала, що його сріблити не буде. І я зразу не хотіла його сріблити, бо то передній зуб і буде чорний.
Яке було розчарування і здивування чоловіка, коли він посадив дитину в машину і побачив, що чотири верхні зуби чорні. Він тримав дитину на колінах і не бачив, що лікарка в роті робить. А вона нічого не сказала.
Я прийшла ввечері з роботи, побачила ті зуби, насварила на чоловіка і зразу подзвонила до лікарки, щоб запитати для чого вона посріблила ті зубки, ми ж так не домовлялися. А вона мені сказала, що посріблила тільки зсередини і ззовні вони просто замазалися. Чи можна їй вірити? Зубки дійсно очистяться чи так і залишаться чорними? Не хочу, щоб моя дитина була з чорними зубами:girl_cray:
Можливо, треба чистити якоюсь спеціальною пастою?
Порадьте, будь ласка, що я маю робити.

Vероніка
01.11.2012, 19:53
Наскільки знаю, срібло дуже глибоко проникає в зуб, зчистити його практично неможливо.
Дійсно дивно, як могли помилково передні 4 зуби бути посріблені.

hrystusja
01.11.2012, 19:59
срібло дуже глибоко проникає в зуб, зчистити його практично неможливо.
У всякому випадку звичною щіточкою точно не можливо. Ми посріблили ще в червні-липні і зубки чорні-чорні((( (правда лише на тому місці де емаль надщерблена була, тобто під самими яснами, а далі зубчики біленькі).
Можливо якщо ті зубчики здорові то відчистяться. Пробуйте.

Svitlanka
01.11.2012, 20:09
Якщо емаль здорова - то з часом зійде, якщо ж є хоч трохи пошкодження - то залишиться. Скоріш за все, це просто випадково розтекся розчин срібла, чи разом зі слюнками потрапило.
Мені дивно інше - чому Вам кутні сріблили? Перший раз таке чую. Бо вони до 12 років стоять.

Guapa
01.11.2012, 20:59
Дійсно дивно, як могли помилково передні 4 зуби бути посріблені.
Напевно, в тих криках лікар забула що вона має робити.

чому Вам кутні сріблили?
Вони почали псуватися. Не треба було сріблити?

Svitlanka
02.11.2012, 20:00
Вони почали псуватися. Не треба було сріблити?
В стоматологів різні погляди на сріблення. Одні вважають, що кращої альтернативи поки що немає, інші - що це вже "в минулому" і зараз намагаються лікувати-пломбувати. Нам посріблили перший раз в 1.5 рочки, бо були дуже зіпсуті, надщерблені. Раз на півроку -рік (нам так порадили, може, від зубчиків залежить) треба цю процедуру повторювати.

Guapa
02.11.2012, 23:19
Раз на півроку -рік (нам так порадили, може, від зубчиків залежить) треба цю процедуру повторювати.
Нам лікар сказала - кожні три місяці.
До речі, наші зубки відчистилися:girl_in_love: Ще є легкий жовтуватий відтінок, але це вже не так страшно виглядає. Мабуть, дійсно лікар їх не сріблила.

maryshunka
08.11.2012, 08:37
Як і обіцяла, звітую про наш похід до стоматолога. Фото згодом, а зараз сам текст. ;)
В кабінеті дитину трохи помучили, бо мусіли тримати 1год нерухомо, а вона в мене дуже свободолюбива пані, то весь час протестувала і плакала. Сама процедура безшумна і безболісна-єдине, що Єва лякалася звуку машини, що слину відсмоктує...:girl_crazy: В процесі огляду виявилося, що карієс вже перебрався на жувальний зуб, що лиш місяць тому прорізався! ТО пломбували і його. А ще попередили, що решта зубів імовірно теж поганими будуть, бо в нас та вся зараза на фоні гіпоплазії емалі розвинулась, а та штука вроджена. По мірі прорізування зубів будем показуватись на огляд і в разі чого-вчасно пломбувати.
Дівчатка! Тут багато хто "не хоче дитину мучити", а я про той візит не шкодую ні разу-ані зусиль, ані грошей-результат перевершив всі мої сподівання! До того ж лікарка сказала, що потягни ми ще трішки-і карієс вже до нерва добрався б... Думаю, що справжні муки для Єви почалися б саме тоді... Дякую, що дочитали! Чекайте фоток! ;)

Balu
08.11.2012, 08:44
У нас десь після року з’явився на нижніх зубках чорний наліт. Нічим він не зчищався. На протязі півроку він все збільшувався. Але, коли ми поїхали на море на два місяці літом, він повністю зник, і тепер зубки білосніжні. Що ж такого на морі малий отримав, чого немає тут? Може, козяче молоко свіже пив кожен день :scratch_one-s_head:

Ная
08.11.2012, 14:38
мусіли тримати 1год нерухомо, а вона в мене дуже свободолюбива пані, то весь час протестувала і плакала.
я би того не витримала... і то не називається "лікування без насильства":girl_nea:.
Нам теж доводилося Таюсю тримати насильно,бо потрібно було зняти ліки, а вона відмовлялася навіть рота відкрити, бо злякалася шуму бормашинки потім треба було нерв вже вбитий витягти, потім канал запломбувати і зуб, ой, мені навіть згадувати то важко... хоч то було тримання насильно по дві хвилини максимум і розтягнуте на кілька візитів. І добра з того лікування не вийшло, під пломби попадала слина і вони не трималися, тепер то все переробляємо щоб врятувати зуб, ну і багато праці треба було щоб дитина знову пішла до лікаря і погодилася на добровільне лікування, зараз ніби все нормально вже, хоча успіх буває перемінний. Після того лікування зубів насильно мені дитина на деякий час почала пісятися, зробилася нервовою, а мені скільки то коштувало нервів! Тому я тепер би дооорбе подумала чи тримати насильно щоб полікувати зуби дитині. Переконалася, що з дитиною таки можна домовитися, треба тільки мати терпіння, бути послідовним і не спішити. Ми почали лікування в рік і 10 міс. , зараз лікуємо знову ті самі зуби але дитина підросла і вже то лікування сприймає більш свідомо і розуміє для чого воно потрібне. Якби я тоді зачекала, думаю, що гіршою ситуація в нас би не була.
Але то наш досвід.., дуже б хотілося щоб ваші зусилля не були марними і в дитини будуть здорові зуби.

maryshunka
08.11.2012, 17:50
дуже б хотілося щоб ваші зусилля не були марними і в дитини будуть здорові зуби
дякую!
Наю, Ви пишете, що ставили ліки на нерв і витягали його... У нас, ттт, до нерва ще не дійшло і чекати рік в нашому випадку було ризиковано: зуби кришилися по чорній силі-за 2міс. до половини позточувалися...:girl_cray:
то не називається "лікування без насильства"
Так, насильство з мого боку було неминучим, бо домовитися про терпіння в такому віці нереально. Зате нерви зубні цілі, та й мала від стресу в момент відійшла: вибрала собі з кошика 2 іграшки "за труди" і повнісю переключилася на них. :)

maryshunka
08.11.2012, 21:25
Ну а тепер, як і обіцяла, візуальна частина епопеї...:girl_spruce_up:
до
зуби були сильно понищені і посріблені ззаду-спереду це ще "квіточки"
http://cs416822.userapi.com/v416822321/e16/QfK8RXnI_aA.jpg http://cs416822.userapi.com/v416822321/e0d/rU2KjnwpUIk.jpg
після http://cs416822.userapi.com/v416822321/dfb/1ZN5MY2hQOk.jpg http://cs416822.userapi.com/v416822321/e04/Cb_kFz9I7tA.jpg
Дівчатка! Я від душі бажаю вашим діткам мати здоровенькі зубчики і не стояти перед муками вибору на користь тієї чи іншої процедури!:give_heart:

Ная
09.11.2012, 00:06
Наю, Ви пишете, що ставили ліки на нерв і витягали його... У нас, ттт, до нерва ще не дійшло і чекати рік в нашому випадку було ризиковано
В нашому випадку був цілий біленький зуб з коричневою плямкою зсередини і аж ніяк він дитині не болів, чому лікар вирішила що треба видаляти нерв-то питання мене мучитиме ще довго, і якби ми того зуба тоді не чіпали, то ситуація точно гіршою на теперішній час би не була.
Я вирішила питання краси відкласти до того часу поки то стане потрібно самій дитині ( по старшій бачу що то років в 5 :) ), зараз лікуєм лише те, що необхідно аби зуби не псувалися далі, плямки пігментації я наразі думаю без потреби не чіпати. Розказую дітям казки про принцес з білими красивими зубами, про каріозних монстрів і про лікарів-чарівників, котрі мають чарівні інструменти, про те, що ті в кого хворі зубки не можуть їсти солодощів:)

мала від стресу в момент відійшла: вибрала собі з кошика 2 іграшки "за труди"
оо, моя дитина за дві хв. часу була така ображена, що жодних іграшок їй не треба було (((.

---------- Додано в 00:06 ---------- Попередній допис був написаний в 00:00 ----------

бо домовитися про терпіння в такому віці нереально
в нас перші два візити в такому ж як ваш віці - один пломбування, другий коли ставили ліки щоб вбити нерв були цілком добровільними, дитина сиділа дуже чемно, в нас домовитися виявилося реально але то великий труд, якби ще й лікар докладав достатньо зусиль по роботі з таким маленьким пацієнтом, то все могло б бути добре.
Але всі діти різні.

maryshunka
09.11.2012, 00:18
всі діти різні
ооо, тут на 100% згідна. моя все плачем любить брати: щось хоче-в плач, чогось не хоче-в плач, пояснюю, що діток ображати не можна-сльози рікою... В кріслі в неї очі мокрі були перші 10хв, все решта-суха імітація...))) То певно мама фист капризна була, як то чудо виношувала...:girl_crazy:

Ная
09.11.2012, 00:42
моя все плачем любить брати
то певно тому, що поки шо ще не вміє по-іншому,
я точно знаю, що моя дитина кричала, при чому без сліз, коли ми її насильно тримали в стоматолога від образи на наші дії, вона сама нам то сказала і не пробачала досить довго...

Magnolia
12.11.2012, 17:33
Я вже ніби писала, що категорично проти сріблення зубів.Прикладом тому мій племінник, якому посріблили зубки, які потім почорніли і стесалися в чорні пеньочки. Добре, що зараз вже є постійні зуби. Думаю, що сріблення зубів - це вигода лише для лікаря: посріблив, і не панькаєшся, бо з малою дитиною треба бути не лише лікарем, але й артистом, щоб забавити її.
У старшої доці були жовті плями на передніх зубах, які пізніше почали перетворюватися в дирки, теж пропонували посріблити, але ми їх запломбували і сяяли білосніжною усмішкою аж до зміни зубів на постійні.
У молодшої недавно знайшли чорну плямку на кутньому зубчику. В стоматолога вже були, в кріслі сиділи, в дзеркальце заглядали, ляльці зуби лікували - але дальше того справа не пішла. Зараз вдома "просуваю" тему про бджілку, яка дзижчить, залітає в ротик і виганяє з зубчиків вредних мікробів. Побачимо, що з цього вийде.

maryshunka, результати вражаючі, як то кажуть - "на лицо". Думаю заради того варто було помучити доцю 1 годину в стоматологічному кріслі.

Strekoza
26.11.2012, 18:33
Дівчата, чи хтось звертався до дитячого стоматолога в клініку Пародент? Чи десь інше лікував дитині зуби озонотерапією? /погортала останні сторінки, не бачила, читати всю тему нема часу/
В малого /1р 5 міс/ між верхніми передніми дірка, виглядає мені на карієс. Хочу звернутись в цю клініку, рекомендувала родичка

irushka
26.11.2012, 20:15
Мами старших діток, скажіть, будь ласка, чи може прорізування постійних зубів бути болючим? Катя вже довший час вечорами плаче, що її болять ясна в кількох місцях, зуби там здорові, ніяких дефектів ясен теж не бачу, але вона каже що болить і віддає їй той біль деколи у вухо і око. Оскільки в нас вже один молочний серйозно хитається, то я пов`язую це саме з ростом постійних, але ніде в інтернеті не знайшла що таке можливо. Чи то їхати до стоматолога з тим?

Irusya
27.11.2012, 16:27
Мами старших діток, скажіть, будь ласка, чи може прорізування постійних зубів бути болючим?
Може, в моєї Марти майже усі прорізування постійних супроводжувалися "блукаючими" болями. Молочні зуби, котрі повипадали були в ідеальному стані, тому ми ці болі таки пов"язували з прорізуванням...

marianast
09.12.2012, 15:58
Дівчата, поділіться досвідом в кого як було. В малого температура 38.5-39 тримається з понеділка. Лізуть зуби, один кутній вирізався,другий спух. Пальчик постійно в роті. Були в ОХМАДИТІ, здали аналізи, ЗАК : лейкоцити -14,2, РОЕ -14, решта в нормі, ЗАС добрий. Намовили там провірити нирки- теж все ок. Але в температуру від зубів , особливо таку тривалу вони не вірять. Прописали антибіотик Цефікс, я не давала ще.
Перших 4 дні з температурою боролись обтиранням, питтям, малинкою, зараз збиваю Нурофеном. Малий втомлений, а після жарознижуючого оживає трохи,хоч поїсть. Чоловік переживає, щоб ще чого окрім зубків не було і переконує мене хоч три дні давати антибіотик. Я дуже не хочу.... В когось так довго трималась температура при прорізуванні?

marife
13.12.2012, 20:30
посріблили зубки,
І в нас таке:girl_cray:. Одні пеньочки. Почалось з того, що почали крошитися зубки. Стоматолог порадив посрібнити, мотивуючи тим,що вони перестануть ламатись. Зубки в результаті
почорніли і стесалися в чорні пеньочки
Я в розпачі. Дитині 2 роки і пів рота чорних зубів. Ті зуби там добрі чи погані? До стоматолога після посрібнення не ходила. Малий панічно боїться

maryshunka
14.12.2012, 09:30
[/COLOR]Ті зуби там добрі чи погані?
якщо не робитимете ніяких дій, точно стануть поганими. срібло карієс не зупиняє. потрібна локалізація інфекції-спиляти срібло, зчистити попсутий шар, продезінфікувати, пломбувати... тут багато хто не квапиться з таким радикальним методом лікування, а моя знайома за моєю рекомендацією поїхала до нашої лікарки і та їй сказала "потягнули б ще трохи-мали б пародонтит". малому 2 і 4-зубки були коричневими поїдженими пеньками.
як на мене, краще раз дитину помучити і полікувати, бо до зміни зубів будете на нервах постійно та й вигляд то має неестетичний.... згадую, як Євиної усмішки всі шарахалися..(

marife
14.12.2012, 10:59
отрібна локалізація інфекції-спиляти срібло, зчистити попсутий шар, продезінфікувати, пломбувати...
Навіть не знаю як його заманити туди:girl_impossible:

згадую, як Євиної усмішки всі шарахалися..(
Невже маленька дитина з поганими зубами то привід АЖ для шарахання?

Svitlanka
14.12.2012, 11:09
Не знаю....нас багато лікарів запевняли, що зі срібленими зубками можна до зміни на постійні доходити. Я розумію, що лікування, то краще, але, по-перше - вік дитини, по-друге- не факт,що добре зроблять можна і "лікуванням" до парадонтиту дійти, , тим більше, налякана дитина не дасть настільки добре зробити

marife
14.12.2012, 11:40
можна і "лікуванням" до парадонтиту дійти, , тим більше, налякана дитина не дасть настільки добре зробити
Це напевне про нас. він після процедури посріблення панічно боїться лікарів, білих халатів і невідомих йому приміщень

Raven
14.12.2012, 12:00
Це напевне про нас.
Це як про мене написано. Результат - вже енний рік маю пародонтоз, плюс зуби починають кришитися. Краще тою проблемою зайнятися змалечку, бо в дорослому віці будуть великі проблеми.

сніжна
14.12.2012, 12:49
не знаю як його заманити туди
а може, спробувати змінити лікаря і обстановку? Бо інколи дитина боїться вже конкретного місця. У мене у знайомої у звя зку із поганим станом зубів дитина обійшла 5 стоматологів. Боялася вже жахливо, а ситуація потребувала негайного втручання ( оті посріблені пеньки призвели до ситуації, що 5 зубів мали йти під видалення ).І лише 6 стоматологу вдалося дати лад із зубами , щоправда він спочатку більше години шукав підхід до дитини.

Тут ще така ситуація: якщо дитині вже принаймні 4 рочки і сріблення потребують лише передні зубки, на цій процедурі ще з горем пополам можна дотягнути до часу зміни зубок. Але якшо дитині 2-3 рочки, а в роті- чорні пеньочки, лікувати треба обов язково. Бо це не лише постійне джерело інфекції ( а звідси і проблеми з горлом-носом), а й реальна можливість того, що постійні зубки будуть прорізуватися псутими або потім швидко псуватимуться ( інфекція із зіпсутих молочних зубчиків по висхідній руйнує зачатки постійних зубів, які знаходяться у кістці)

marife
14.12.2012, 12:58
а може, спробувати змінити лікаря і обстановку?
Можливо. На жаль, чи на щастя не було потреби в стоматологах. Треба розпитати дівчат.

Avanturistka
18.12.2012, 15:12
у мого малого вилізли майже 4 верхні зуби. я замітила, що на зубках є маленькі білі плямки, схожі на горошинки. що то може означати?

Ная
18.12.2012, 15:36
можна і "лікуванням" до парадонтиту дійти,
ми в тому переконалися на власному досвіді (:

краще раз дитину помучити і полікувати, бо до зміни зубів будете на нервах постійно
не думаю що до заміни зубів обходиться одним разом, навіть якщо за той один раз полікувати всі зуби...

Iwka
28.12.2012, 12:15
я замітила, що на зубках є маленькі білі плямки, схожі на горошинки. що то може означати?
казала мені стоматолог що це ознака браку кальцію в організмі.
і обов"язковов стежте чи не будуть псуватись.

Galin Max
28.12.2012, 12:28
а може, спробувати змінити лікаря і обстановку?
моя знайома лікувала малому зубки в клініці Заблоцького. дитині ще й 3 років не було. казала, що там є багато відволікаючих речей і дитина дала зробити всі процедури. звичайно, задоволення недешеве :)

cjomcjomka
07.01.2013, 20:51
а чим чистите чи протираєте зубенятка до рочку?
В нас трохи наліт... Дмитрові вже починала пасту давати, але потім часто думала, що зарано. Та і зубів у Сергія всього 6...

Fleshka
07.01.2013, 21:10
а чим чистите чи протираєте зубенятка до рочку?

є спеціальні щіточки для таких дрібонь...

Можна бинтиком змоченим в кип"ячену водичку.

Svitlanka
07.01.2013, 21:17
що на зубках є маленькі білі плямки
В нас з того все почалось! Обов"язково підіть до стоматолога,можливо, це гіплазія емалі Вам щось порадять. Якби я знала, що так швидко почнуть псуватись зубки :(
А на даному етапі можливо фторлак допоможе, ну або спостерігати просто....

Ная
11.01.2013, 23:07
Дівчата, а чи лікував хтось дітям зуби під місцевою анестезією? Розкажіть як проходила процедура обезболення і чи якісним був результат лікування?
І чи підійшов би такий метод 3-річній дитині?...

Svitlanka
11.01.2013, 23:57
чи лікував хтось дітям зуби під місцевою анестезією?
А чим саме знеболюють?
Старшому робила, але йому років 6 тоді було.... Уколу налякався більше, ніж лікування,навіть плямами пішов, чим налякав і мене, і лікаря хоч перед тим мазюкали десну чимось.

Ная
12.01.2013, 13:31
А чим саме знеболюють?
якийсь суперсучасний метод але лікар казав, що Таюся для того ще замала, а я в роздумах може все ж варто спробувати але є ризик її знову налякати, а ми тільки-но налагодили контакт зі стоматологом...
http://kas.lviv.ua/NYIMG/bla_bla.jpg
Апарат STA (Single Tooth Anesthesia System) це сучасна альтернатива місцевого обезболення, що має ряд переваг перед стандартним шприцом!

Більшість людей вважають, що больові відчуття під час анестезії (уколу) викликане безпосередньо проколюванням голки, хоча насправді, все залежить від швидкості подачі анестетика.

STA (Single Tooth Anesthesia System) -система для місцевої анестезії, що контролюється комп"ютером. Мікропроцесор у приладі забезпечує постійний контроль над дозуванням та тиском анестетика (Dynamic Pressure Sensing Technology), що забезпечує абсолютно безболісне його введення.

STA (Single Tooth Anesthesia System) має ряд переваг для маленьких пацієнтів:
безболісність
максимальна точність у дозуванні
відсутність вигляду стандартного шприца та голки

зона знечулення тільки даний зуб та ясна навколо, щоки та губи не затерпають
відсутні ускладнення , що часто виникають при класичному обезболенні ("накушені щоки", гематоми, некоректне дозування та швидке болюче введення, яке контролюється пальцем лікаря, а не комп"ютером)
швидко проходить відчуття оніміня
відсутність тривоги і стаху
повний комфорт для пацієнта

сніжна
12.01.2013, 14:59
суперсучасний метод але лікар казав, що Таюся для того ще замала,
нам дитячий стоматолог з "Рікоти" казав, що і стандартне укольне обезболення ну дуже не рекомендується дітям. Це вже коли ну геть без нього ніяк ( і то при тому, що ми вже школярі)

Пупсик
12.01.2013, 18:06
Нам стоматолог казала, що діткам до 4 років місевого знечулення не роблять.

Щодо сріблення. В нас з зубами сумна картина. Зубки вилізли вже з гіпоплазією(?). В півтора пофторували, в 1,8 двійки скришились під корінь Рекомендували лікування під наркозом, але я побоялась. Посріблили 4 передні верхні. Видовище страшненьке, але за рік змін немає. Процес псування зупинили. Сьогодні були на огляді, то все без змін. Решта зубчиків здорові. Наразі я задоволена. Сподіваюсь що дотягнемо з зубками до того часу коли Софія дозволить їх полікувати. Сьогодні на огляді сиділа спокійно. дала гарно подивитись. А в нас ще та плакса і боягузка.

Лія
12.01.2013, 18:13
Щодо місцевого знечулення -то моя стоматолог казала що можливо - але треба зробити алергопроби на препарати.

Ная
12.01.2013, 20:49
обезболення ну дуже не рекомендується дітям
діткам до 4 років місевого знечулення не роблять
а нам пояснювали, що моя 3-річна дитина не висидить так довго і чемно в кріслі як то потрібно для місцевої анастезії...

Alexx
21.01.2013, 15:25
Щойно на ФБ побачила таку рекламу:
Запрошуємо вагітних та молодих мам на корисну та цікаву лекцію:
“Чому догляд за молочними зубами є основою здорових постійних зубів?”
Спікер: Олена Заблоцька, директор Центру Дитячої Стоматології “Клініка Заблоцького”, лікар-стоматолог
пишуть що лекції безкоштовні, тому тут кидаю лінк на першоджерело (http://mamynclub.com.ua/uk/rubryky/kalejdoskoppodij/301-chomu-dogljad-za-molochnymy-zubamy-je-osnovoju-zdorovyh-postijnyh-zubiv.html), якщо адміністрацією нашого форому така інформація заборонена, то просто видаліть...
я планую піти з малим.... але ще не реєструвалась.

Муська
21.01.2013, 15:30
зуби під місцевою анестезією?
Наш стоматолог казав, що анестезію місцева є лише для дітей від 4 років(часом використовують і від 3, але там не прописані дози дітям менше 4років, тому це на страх і ризик).
і так само казавщо моя 3-річна дитина не висидить так довго і чемно в кріслі як то потрібно для місцевої анастезії..

algo
23.01.2013, 13:25
Ну ось, зробили ми ніби наші зубки!
Розказую по порядку.
Одинички зіпсувались в один момент. перед роком емаль покрилась дрібними тріщинками і злетіла.радили фторувати, сріблити, спостерігати. пізніше прорізались двійки, і так і залишились при яснах. більше ніж півроку ми шукали виходи, лікарів і т.д. нічого. чекати щоб підросла і під наркоз. за той час декілька гінгівітів, горло постійно, стоматит. в кінці року прочитала допис maryshunka про то, що їм робили без наркозу. звернулась і я в ту клініку. спочатку відправила фото зубчиків. нам сказали, що можуть допомогти. поїхали ми перший раз. зчистили срібло, добрались до корінців. коріння здорове, але нерви вже зігнили. стан ясен жахливий, постійно кровило. ну нічого, запломбували канали. Сльози були, крики були, але тільки коли відсмоктувачем слюни працювали. я її тримала. поставили нам тимчасові пломби, які зразу ж вилетіли. просто не було на чому триматись. нам дали додому ту пасточку, ми ще дома пробували клеїти, але безрезультатно.
Другий раз були за тиждень. ясна трошки затянули зубчики, того знов кровило. але таки ми їх наростили! Попередила лікар, щоб ніяких горіхів, моркви і ще чогось твердого. маєм ще четвірку одну, яка зразу росте з карієсом, але то ще зарано її рухати.
Осьо. надіюсь ми тепер будем зубаті.
Фото до ремонту
http://s3.uploads.ru/xAU9F.jpg
Фото після покажу за пару днів, як тільки зловлю того зубастика до фотографії.

maryshunka
24.01.2013, 13:01
Оля, молодці, що наважились і поїхали! Надіюсь, ви не пошкодуєте! Чекаєм на фото! ;)

algo
24.01.2013, 13:48
Ледве зловила, так що якість не дуже!
http://s3.uploads.ru/n7EgH.jpg http://s3.uploads.ru/6ZjTb.jpg

що наважились і поїхали!
от дорога то було найважче! раз їхали машиною, а раз поїздом! і так і так не легко!

maryshunka
24.01.2013, 19:34
дорога то було найважче!
ну результат того однозначно вартий!:good:
пи.си. а нашу посмішку вже весь простір Інтернету може бачити:girl_claping:
(перші 2 фото) (http://mamadentist.blogspot.com/2013/01/blog-post_18.html)

Iwka
24.01.2013, 19:40
раз їхали машиною, а раз поїздом! і так і так не легко!
а куди їздили?

algo
24.01.2013, 19:52
а куди їздили
в Київ....

murawka
26.01.2013, 23:42
Дівчата підкажіть, через чкільки часу після прорізування зубчика у немовляти він має повністю вилізти? У доці прорізався зубчик ще перед Новим роком, то до тепер не видно його нормально, тільки верхівка.

---------- Додано в 23:42 ---------- Попередній допис був написаний в 23:40 ----------

Дівчата підкажіть, через скільки часу після прорізування зубчика у немовляти він має повністю вилізти? У доці прорізався зубчик ще перед Новим роком, то до тепер не видно його нормально, тільки верхівка.

dimalozz
27.01.2013, 00:02
через скільки часу після прорізування зубчика у немовляти він має повністю вилізти?
Я думаю, що треба просто зачекати. Це ж у всіх індивідуально. Буває, що один швидше проріжеться, а інший пізніше, але потім той другий виросте швидше ніж перший. Можливо просто тому, що саме прорізування залежить не тільки від росту зубчиків. Наприклад дитина щось тверде гризла - прорізалися швидше, це не проблема. Але буває навпаки: зубки вже явно випирають, а ніяк не прорізуються, тоді кажуть давати дитині якісь "сухарики" гризти (зараз є спеціальні іграшки-гризунці), щоб зубкам легше прорізатися було бо вони її можуть мучити.

Iwka
27.01.2013, 14:23
тільки верхівка.
в нас 3 місяці так сидів

Ashana
27.01.2013, 14:56
Дівчата підкажіть, через скільки часу після прорізування зубчика у немовляти він має повністю вилізти? У доці прорізався зубчик ще перед Новим роком, то до тепер не видно його нормально, тільки верхівка.
Того ніхто сказати не може, я десь читала, що то залежить від багатьох чинників, особливо від наявності кальцію в організмі дитини, тому побільше потрібно їсти сиру і тому подібного, якщо достатньо кальцію то має вилізти скоро.
В моєї малої прорізалось три зубчика одночасно і потрохи вилазять

Svitlanka
27.01.2013, 19:32
Запрошуємо вагітних та молодих мам на корисну та цікаву лекцію:
“Чому догляд за молочними зубами є основою здорових постійних зубів?”
Дівчата, хто був? Я була на 15:00, але...була одна :) мала віп-лекцію ;).
Які враження? Бо в мене двоякі. Ну і трохи забагато реклами самої клініки.

natorella
27.01.2013, 19:39
в мене двоякі
ану , поділись
цікаво

Svitlanka
27.01.2013, 19:48
ану , поділись
цікаво
Наталю, вгадай, що вона казала про грудне вигодовування та карієс ?;)
Ну і то певно в перли - "після року молоко вже старе" :shutup: На мої репліки про імуноглобуліни в молоці після року ( пробувала їй трошки розповісти, порівнювала з молозивом), вона видала - брешуть.нема в молоці як їх там....імуноглобулінів."
Ну але це не перший стоматолог, який проти ГВ :( Тобто, вона навіть в рекомендаціях-підсумку окремим пунктом винесла годування не ільше, ніж до 1 року.... Сумно.
Спеціалізуються вони на пломбувані під наркозом, як я зрозуміла. Наркоз різний, обирає, який саме, анастезіолог. Прибамбасів в клініці повно. І томографія, і прицільний ренген відразу в операційній, ну і різні монітори з мультиками, окуляри дитині, ну то вже багато де. Цікаве розповідла за стерілізацію інструментів . З нового, що раніше взагалі не знала - що молочні зубки можна відправити на виділення з них стовбурових клітин.
З сумного - казала, що з операцій по видаленню молочних зубів 1 на 7 операцій - видалення разом з зародком постійного зуба.....

natorella
27.01.2013, 20:05
вгадай, що вона казала про грудне вигодовування та карієс
та шо вгадувати, я знаю їхню політику

про то я не хочу наіть чути
поки саша їв цицьку, то зуби ше якось тримались
як тільки відлучився - почали летіти(((

Galin Max
27.01.2013, 21:11
моя знайома в них малому зуби лікувала - для них то був єдиний вихід, бо дитина була дуже мала, а з зубами катастрофа. Казала, що ті мультики і тому подібні відволікаючі процедури реально допомагали.
В нас вже один зубчик псується, навіть не знаю куди податися. Мабуть для початку спробуємо поліклініку, а там буде видно

arkka
29.01.2013, 14:57
Дівчата, хто був? Я була на 15:00, але...була одна мала віп-лекцію .
Які враження? Бо в мене двояк
я була на 11 год. було ще три мамочки крім мене. Багато було самореклами (ну впринципі для цього і організовувались безкоштовні лекції), дитяча клініка відкрита менше року, сама Олена Заблодська не є дитячим стоматологом, тому і лекція була, як на мене досить "поверхневою". Чесно кажучи стикнувшись з проблемою зубів в своєї дитини вже багато перечитала і в інтернеті і переконсультувалась в лікарів. Могла б і сама таку лекцію прочитати, ну хіба ораторського мистецтва мені не вистачить ;) Коли почала ставити конкретні питання, які мене цікавили, конкретної відповіді не почула (може тому, що така послуга в них коштує 200грн). Ну позиція про шкоду ГВ, це теж ззакордону (тої самої Польщі) вона привезла. Але ж первинний карієс буває з таким же відсотком і в дітей на ШВ.

---------- Додано в 14:57 ---------- Попередній допис був написаний в 14:52 ----------

Спеціалізуються вони на пломбувані під наркозом, як я зрозуміла
так, мені це теж не сподобалось при наявності великої кількості
Прибамбасів в клініці
можна трохи постаратись і обійтись без цього ІМХО.
З сумного - казала, що з операцій по видаленню молочних зубів 1 на 7 операцій - видалення разом з зародком постійного зуба....
а тут справді страшно, це статистика їх закладу!

KitiKet
13.02.2013, 20:19
Расскажу как мы сегодня сходили в клинику Заболоцкого.
В шесть месяцев у нас вылезло две единички. Неделю назад заметила что появились желтоватые разводы на зубках. А вчера что они уже желто-коричневые. Подумала что лучше не затягивать с визитом (у моего брата и мужа зубы очень плохие). Времени перечитать всю тему не было, но по отзывам поняла что у многих стоматологов мнения расходятся кардинально и какой-то одной хорошей клиники нет... Usmishka писала про Заболоцкого и я решила сходить в разведку )))
Атмосфера там супер. Мне очень понравилось. И игрушки, и отношение персонала, самого врача (и то что предлагают чай/кофе/латте - мелочь а приятно :-) ). Сначала заполнила анкету, потом прием. Врач сказала что это у нас налет. Посоветовала чистить зубы бинтиком (детской щеткой) и водичкой (можно и пастой R.O.C.K.S. или Weleda).
Так же говорила что ГВ одна из причин кариеса (помимо заражения от родителей, сладкого, смесей и т.д). Особенно ночью.
Я уже напряглась: - То что вы предлагаете не кормить ночью???
Она: - Боже упаси! Просто зубки нужно защищать более тщательно. Чистить утром и перед сном, фторировать...
Предложила глубокое фторирование. Мы согласились. Помазали чем-то белым зубки. Два часа сказали не кормить. Процедуру рекомендовали проводить каждые три месяца, а после 1,5-2,5 лет раз в полгода. Так как зубы еще не сформированы полностью до этого времени...
На ночь втирать уже всем известный Тус-Мусс.
А так же не давать сладких напитков - только воду или чай/компот без сахара. До трех лет не давать шоколад. Ну и максимально здоровое питание.
Сказали еще что наш налет должен счиститься.
Я уже немного расслабилась, так как со вчерашнего дня не могла найти себе места (очень боялась что придется лечить зубки такому малышу... перед глазами картина как в поликлинике в очереди к невропатологу стояла, а в соседнем кабинете кричал ребенок маленький у стоматолога... минут 40... да так сильно, что волосы дыбом вставали у всех кто там был... мне аж плакать хотелось...).
Теперь будем активно заниматься профилактикой, чтоб насколько можно оттянуть лечение (а может и вообще избежать :girl_in_dreams: ).
Насчет цен (не знаю можно ли писать на форуме, то спрячу - если что модераторы удалят):

Консультация и рекомендации по лечению и профилактике - 200 грн
Фторирование 1 зуба - 70 грн (70*2=140 грн)
Тус-мусс со вкусом дыни - 195 грн (не знаю дорого это или нормально)
Итого: 535 грн.

alterna
13.02.2013, 21:59
Ой йой скільки корисного:girl_in_love: Донечці 1рік 2 міс.на грудному годуванні. маємо 10 зубчиків. Чистимо зубки силіконою щіткою з водою. Але вже хочу купити зубну пасту Weleda, бо дуже не хочеться карієсу. :girl_nea: а коли треба діток стоматологу показувати? підкажіть будь-ласка:girl_in_love:

KitiKet
13.02.2013, 23:47
а коли треба діток стоматологу показувати?
Нам сказали как зубки появятся и даже если у вас все ок - каждые 6 мес профилактический осмотр. То есть вам можно уже показаться и потом просто следить за ситуацией.

И кто знает недорогую аптеку чтоб купить зубную пасту Weleda?

Kazkarka
14.02.2013, 16:23
коли треба діток стоматологу показувати? підкажіть будь-ласка

мій стоматолог сказав, що в 4 роки (якщо немає хвилювань щодо стану зубчиків)

natorella
14.02.2013, 18:25
можно и пастой R.O.C.K.S. или Weleda
за шо подобається лікар до якої я з сашком ходила - не радила конкретного виробника

kitka
14.02.2013, 18:58
Врач сказала что это у нас налет
Я не доганяю. Двом зубкам є неповних два місяці (судячи з лінієчки). Як на них може з'явитися і так міцно закріпитися наліт, та ще й жовто-коричневий??? Нє вєрю.

algo
14.02.2013, 19:04
Як на них може з'явитися і так міцно закріпитися наліт, та ще й жовто-коричневий??
може, повір мені. в нас з"явився наліт, потім потріскала емаль і скришились наніц!

natorella
14.02.2013, 19:22
Як на них може з'явитися і так міцно закріпитися наліт
підозрюю шо не так аж міцно, просто лікар вміє правильно *лікувати* на всі гроші

kitka
14.02.2013, 20:22
в нас з"явився наліт, потім потріскала емаль і скришились наніц!
А скільки часу пройшло від і до? Мені чисто цікаво, бо мої діти Богу дякувати мали ідеальні молочні зуби, тому трохи мене шокують такі факти.
Я так розумію, що то проходить якась реакція в самій емалі, чи що.... Бо в моєму розумінні наліт - це те, що зовні, на поверхні.

Fleshka
14.02.2013, 20:43
А в таке що зуби лізуть вже дефектні повірите? В рік і шість мали всі 20 зубів, а в два роки вже не було що рятувати... Нерви повитягувані, канали попломбовані...Три своїх зуби залишили, решта винищено наніц. То не в один день, звичайно, але всеж...ніхто, ні один лікар не дасть толкового пояснення: чому, як, що пішло не так і коли саме почалось - в мами в животі, чи вже при наявності того ж зуба...

algo
14.02.2013, 21:31
А скільки часу пройшло від і до
Прорізались в 6 міс. приблизно, десь з 8-ми був наліт зчищання не помагало. приблизно за місяць почала тріскати емаль. Двійки прорізались одразу з дефектами і так і не виросли ні на міліметр. четвірки вже ростуть з дефектом.

natorella
14.02.2013, 22:07
Двійки прорізались одразу з дефектами і так і не виросли ні на міліметр. четвірки вже ростуть з дефектом
то гіпоплазія, як в нас?
в саші одинички і двійки верхні вилізли вже з проблисками дентину - емалі не було
я сама винна = не пішла зразу
але нічого смертельного нема
зараз процес зупинено
ті шо за рік почнуть випадати, законсервовані
а2 кутніх отримали зелену і оранжеву пломби

algo
14.02.2013, 22:12
то гіпоплазія,
так, гіпоплазія. але нам не вдалось законсервувати. сріблення не помогло.

KitiKet
14.02.2013, 23:20
за шо подобається лікар до якої я з сашком ходила - не радила конкретного виробника
нам сказали что можно и просто водичкой, а если пастой, то такой которая подойдет для таких малышей до года и привела пример что есть. Мне понравилось что не предлагали у них купить ) А ищите сами в любой аптеке.

Я не доганяю. Двом зубкам є неповних два місяці (судячи з лінієчки). Як на них може з'явитися і так міцно закріпитися наліт, та ще й жовто-коричневий??? Нє вєрю.
Может это и не налет... Но малыш хорошо рассмотреть зубки не дал (хотя и не плакал, просто закрывал ротик, крутился). Сказать что это проблемы с эмалью, пока тоже рано. Думаю дальнейшие осмотры и время покажут. Будем пробовать принимать меры, если будут ухудшения. А насчет того что крепко закрепился, так мы до этого еще не пробовали даже чистить зубки, поэтому сложно сказать... Разводы небольшие, если не присматриваться при хорошем освещении, то не заметно. Ну и налет бывает не только белый... Может поэтому стоматолог так решила.

mamvasulka
14.02.2013, 23:31
а коли треба діток стоматологу показувати? підкажіть будь-ласка
Дівчата почали ходити після 5р. А Васько з 3 міс, в нас була проблема з вуздечкою, ну і ходим постійно з дівчатами коли вони лікують. Привикаєм до лікаря, показуєм зубки. Якраз були сьогодні, маєм маленьку чону цятку в зубі. лікарка казала чистити зуби і мастити тусмусом.

Almariel
15.02.2013, 00:15
у доні один нижній зуб (що посередині) криво виріс: так ніби повернутий на градусів 20-30 навколо вертикальної осі. то ніяк не повпливає на кривину постійних зубів? бо так хочеться, щоб в неї рівненькі зубки були...

tsiuma
17.02.2013, 12:18
Підкажіть, Тусмус можна купити тільки в стоматклініках? в аптеках його не буває?

Мій малий часто вночі скрегоче зубами, я помічаю останнім часом, що можливо від цього верхні передні зубчики у нього скришуються. Думаю потрібно показатись стоматологу, укріпити якось зубчики.

---------- Додано в 12:18 ---------- Попередній допис був написаний в 12:09 ----------

а коли треба діток стоматологу показувати?
Думаю, якщо проблем з зубами не бачите, то все одно краще водити на проф.огляди регулярно.

Я от пішла з малим в 3р, бо зубки були здорові, але на деяких кутніх - чорні цяточки. А виявилось, що під цим чорним нальотом є вже досить глубоченька, хоч і маленька в діаметрі дірочка. Тоді поставили пломбочки на 3 зубчика.
Шкодую, що не пішла раніше до дитячого стоматолога.

Андріана
17.02.2013, 12:26
І ми були перший раз у стоматолога цього тижня зі старшою, жалілася на зуб, реагував на солодке. Був з чорною крапочкою, виявилося під нею дірка і ще між зубами, запломбували. Лікарка казала, що решта зубів здорові, але варто раз в рік показуватися.

Рибка
17.02.2013, 16:43
Може хтось підкаже..
Малий ( 2 рочки) зламав верхній передній зубчик. І як торкається до нього, то плаче, Так виглядає, що той край чутливий ... То так може бути? І що лікарі з тим роблять?

Муська
17.02.2013, 17:49
В мого меншого місяць тому, зламався зуб передній верхній (але додам, що в нього ще гіпоплазія емалі і вона вже практично "злетіла"). Зубчик зламався до нерва, то став чутливий до твердої їжі (наприклад шкурки з хліба). Лікар казав, поки що чекати, поки нерв сам загине. А вже потім буде пломбувати канали. Чекаємо(наразі малого не турбує, виключно на тверду їжу).

сніжна
17.02.2013, 20:34
поки що чекати, поки нерв сам загине. А вже потім буде пломбувати канали.
для чого чекати? адже якщо згниє нерв, можна отримати загноєння. І тоді біль у дитини буде гострою. лікувати при цьому- ще важче, а вже діватися- нікуди. Плюс інфекція у ротовій порожнині. Дітям кладуть на нерв ліки, ставлять тимчасову пломбу. Потім за тиждень спокійно виймають нерв і пломбують канали. Нічого складного для хорошого дитячого стоматолога у цьому немає.

Іруня
18.02.2013, 06:09
А в нас почав хитатися вже другий молочний зуб ( на місці першого вже є постійний ). І ось суботу Настя в черговий раз мені його показує. Я заглядаю, а там ззаді молочного, в другий ряд, вже показався постійний...:girl_sad: Ми, не відкладаючи, побігли до лікаря, де нам цей молочний зубчик забрали. Тепер от сиджу і переживаю, чи стане постійний зуб на місце... Боюся, щоб не ріс криво!:girl_impossible:

Galya
18.02.2013, 11:20
чи стане постійний зуб на місце...
Стане-стане. В нас таке було з першим молочним зубом. Як казав наш стоматол - це змінний прикус і все ше виправиться.

сніжна
18.02.2013, 15:46
стане постійний зуб на місце..
стане. У нас перші постійні зубчики росли- я думала, що узагалі будуть кривенькі. А вилізли, вирівнялися і немає жодного з поки 8 постійних, які б не вирівнялися.

Іруня
18.02.2013, 20:00
Ой, дівчата, дякую! Заспокоїли... А то так хочу, щоб в малих були гарненькі і рівненькі зубки! І одночасно, так мені не подобаються ті брекети!

lapocka
18.02.2013, 20:34
Нічого складного для хорошого дитячого стоматолога у цьому немає.
Поділіться контактами такого хорошого дитячого стоматолога, були у половину львівський стоматологів, коли приходить справа до діла всі чомусь кажуть , що все не так просто...варто почекати...ітд

сніжна
18.02.2013, 21:05
контактами такого хорошого дитячого стоматолога,
ми лікували у Тараса Музики в "Рікоті"- він там єдиний дитячий стоматолог і приймає по понеділках і четвергах

Рибка
19.02.2013, 11:20
Малий ( 2 рочки) зламав верхній передній зубчик.
Були у лікарки. Щось там вона пробувала тою голочкою, сказала, що нерв вже мертвий. Але толком то й не зрозумієш, малий плакав.. рухають чи ні...не хотів ротик відкривати.
Сказала стоматолог, що ліки й нема на що ставити, він зламав близько до ясен. Чекати.. по-любе припухне трошки, тоді полоскати ротик, ранка все випустить і все.
Спитала, чому ми не сріблили... а то так швидко в малого розвинулось, місяць часу і вже темна полоска на зубчиках. І якось в моменті він його зламав.. То лікарка підтвердила, що воно так швидко розвивається, і треба звертатись, як тільки темна цяточка з"явилась.
За тиждень підемо ще раз.

tann
19.02.2013, 23:36
в мого синочка в неділю прорізався перший зубчик, нам 7,5 місяців..

kvVItKA
20.02.2013, 20:50
Тусмус можна купити тільки в стоматклініках? в аптеках його не буває?
я купувала в стоматолога (в КАС за 170грн), але так той тюбик і не відкрила
бачила в аптеці медінституту (здається 150 грн коштував)

малий часто вночі скрегоче зубами, я помічаю останнім часом, що можливо від цього верхні передні зубчики у нього скришуються.
і наш срегоче і ікла вже зовсім не ікла, ті краї гострі постесував:girl_impossible:
а він у вас довго вже скрегоче? постійно чи періодами?

tsiuma
20.02.2013, 21:27
наш срегоче і ікла вже зовсім не ікла, ті краї гострі постесував
а він у вас довго вже скрегоче? постійно чи періодами?

і вмого постесувались вже трохи. Він скрегоче від маленького, як тільки з"явилась можливість певно.
Скрегоче якось так періодами, буває, що підряд кілька ночей скрегоче, а потім - якийсь навіть довший час затишшя.

Всі зразу кажуть, що причина - глисти. Але в нас не виявляли глистів ніколи, та і більше жодних симптомів ураження глистами немає. Тому я в це не вірю.

Все чекаю, що переросте.
Як буде далі скреготати, коли матиме постійні зуби (малому зараз 5,5р.), то буду діяти, бо стеше і ті.

kvVItKA
20.02.2013, 21:43
ну скреготання і глисти не пов"язані
я знаю що то або стоматологічна (ростуть зуби) або неврологічна проблема
читала що до років 7 проходить, не знаю

Рибка
21.02.2013, 10:37
читала що до років 7 проходить, не знаю
В старшого таке було ...як родичі діставали глистами... хоча не було нічого, та й апетит..рухливість..
Переріс в років 8 напевно... зараз йому 9,5 - не замічала вже..
Лікарка казала - нервове...тобто багато емоцій, дитина рухлива , шустра...все хоче... ну щось таке.

algo
21.02.2013, 15:54
Я в відчаї! впала мала в вівторок, відлетів той один нарощений зубчик. сьогодні сходили в заблоцького, корінчик м"який, підгнив, біля нього запалені ясна. нічого зробити вже не можна. мабуть того і злетіла пломба. треба видаляти ( при цьому вводитимуть в той медичний сон(типу наркоз але не наркоз). заодно полікувати четвірки нижні які вже підросли. сиджу і реву цілий день! так хотіла уникнути того наркозу і на тобі!
скажіть щось!

algo
21.02.2013, 15:55
Я в відчаї! впала мала в вівторок, відлетів той один нарощений зубчик. сьогодні сходили в заблоцького, корінчик м"який, підгнив, біля нього запалені ясна. нічого зробити вже не можна. мабуть того і злетіла пломба. треба видаляти ( при цьому вводитимуть в той медичний сон(типу наркоз але не наркоз). заодно полікувати четвірки нижні які вже підросли. сиджу і реву цілий день! так хотіла уникнути того наркозу і на тобі!
скажіть щось!

Муська
21.02.2013, 16:26
Оля, ти головне слідкуй за тими зубками. Хай вже добре пролікують корінчики, щоб не передалось на постійні зуби. Ну і пильнуй за харчуванням малої(щоб постійні були здорові). В нас також такі проблеми, але нарощувати зуби я не хочу, бо знаю, що це дорого, тай до першого удару сильного, чи твердого яблука :( Нам лікар так і сказав, що це для краси скоріше нарощують, головне, щоб правильно запломбувати канали, і запломбувати навіть такі дупла, щоб інфекція не перейшла на постійні.

сніжна
21.02.2013, 16:41
корінчик м"який, підгнив,
то вам нарощували на підгнивші корені? тоді такий результат закономірний.- найменший удар по зубчиках і вони не витримують. Нарощення в цьому випадку має лише кометичну функцію. А проблема залишається.
головне, щоб правильно запломбувати канали, і запломбувати навіть такі дупла, щоб інфекція не перейшла на постійні.

algo
21.02.2013, 16:54
то вам нарощували на підгнивші корені
лікар ніби зчистила все погане. але мабуть щось залишилось. короче нам сказали тільки видаляти.

maryshunka
23.02.2013, 23:43
співчуваю вам.. :( саме тому я ярий противник отого "почекати-поспостерігати-щоб не мучити дитину..." Запломбувати на перших стадіях-краще, ніж потім так напереживатись...(((
А ти дзвонила в Київ? у них має гарантія 3міс. бути... спитай ще там що робити-мо, компенсують щось...

algo
24.02.2013, 07:55
дзвонила в Київ?
так, казали приїжджати...

Іруня
24.02.2013, 10:34
Нам лікар так і сказав, що це для краси скоріше нарощують
Хіба ЛИШЕ для краси? А хіба зубний ряд не зсунеться з тими молочними зубками? А якщо зсунеться, то як потім постійні будуть лізти, якщо на його місці буде половина сусіднього зуба? Я би однозначно лікувала канали, ну і плюс, нарощувала, щоб уникнути ймовірних проблем.

сніжна
24.02.2013, 13:26
хіба зубний ряд не зсунеться з тими молочними зубками? А якщо зсунеться, то як потім постійні будуть лізти, якщо на його місці буде половина сусіднього зуба?
зсунеться, якщо не буде "корінців"- тобто при видаленні. Якщо є "корінці"- канали пломбувати і тоді нарощувати. Але якщо такий зубчик непоодинокий, то пломбування кількох каналів без анестезії для дитини провести нереально. Просто зчистити видиму гниль без капітальної "реконструкції" ( тобто пломбування каналів) і наростити- це досягнення лише косметичного ефекту. В той же час, якщо корінці досить згнивші- канали не запломбовують ( під час роботи корінець просто скришеться). Реально такі корінці підлягають видаленню, оскільки це джерело постійної інфекції у роті.

Ная
25.02.2013, 02:04
Запломбувати на перших стадіях-краще, ніж потім так напереживатись..
то як повезе... бо ми почали лікувати на перших стадіях але наразі маєм гірше ніж було, бо під пломбами зуби сильно попсулися, в запломбованому каналі почалося загноєння..

так хотіла уникнути того наркозу і на тобі!
скажіть щось
якщо йдеться про пломбування каналів дитині котрій ще нема і двох років, я, виходячи з нашого досвіду, би погодилася на лікування зубів під наркозом... а на рахунок того видаляти чи не видаляти зуб я б спитала ще в інших лікарів.

зсунеться, якщо не буде "корінців"- тобто при видаленні.
як мені пояснювали, ортодонти ставлять якусь спеціальну розпірку на місці видаленого молочного зуба, щоб трималося місце для постійного.

Logos
25.02.2013, 14:01
Дівчата підкажіть, будь-ласка, чи варто хвилюватись в доні білі плямки на зубах, треба вже йти до стоматолога тільки не уявляю як дитина віком 1,2 роки буде сидіти в стоматолога