КПК

Показати повну версію : Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

Олюська
05.12.2008, 11:30
Думаю, така тема актуальна, зважаючи на те, що тиждень тому почався Різдвяний піст.
І вже цілий тиждень у мене болить голова,що готувати:8:, бо м'яса не можна, а в п'ятницю ще й молочного не можна...
Господиньки, діліться своїми ідеями меню під час посту:)

СОФІЯ -СОНЯ
05.12.2008, 12:25
от якраз в тему, бо тільки що спекла пісні пиріжки. Можу поділитись переписом. Отже, в 1 літрі теплої некип"яченої води розчиняємо 0,5 склянки цукру та 1\3 чайної ложечки солі. Додаємо 300 мл олії. Все це кип"ятимо і виносимо охолоджуватись десь у холодне місце, бо холоне довго. У мисочці розводимо 50 гр свіжих дріжджів у 4 ст ложках теплої води та додаємо дрібку цукру. Як почнуть "грати", вводимо у воду з олією, відразу місимо як на пироги і ставимо в тепле місце, щоб підійшли.
З цього тіста я пекла сьогодні пиріжки з капустою , з грибами до фасолькового супу. А якщо кількість цукру збільшити до 1,5 склянки, додати ваніль і родзинки, то з такого тіста печу пиріжки з вишнею, сливками, яблуками. А, зверху замість яйця змащую цукровим сиропом. Можете спробувати, моїм подобається.

Ascorbinka
07.12.2008, 15:03
В нас під час посту йдуть в хід всі овочеві заморозки, я овочі тушкую з оливковою або звичайною олією.

Ще мої дуже люблять овочеві рагу (теж заправлені оливковою олією), чим більше складників - тим краще.

Радість
07.12.2008, 15:23
В нас іде вхід риба. Також дуже любимо тушену капусту з фасолею, вінігрет, рис з овочами, деруни з грибною підливою. Ну і суші також для св"яткового столу можна.

Багіра
07.12.2008, 19:18
рибка в усіх проявах, пісні вареники, страви х гороху, фасолі, капусти

Nata
08.12.2008, 12:34
Дивиліася якусь кулінарну передачу, де почула фразу. що італійцям добре поститься: паста без яєць, піца з сиром і помідорами. А й справді, різні макарони із сиром, томатом чи іншими пісними соусами - смачно і пісно.
Ще у нас ідуть "на ура" різні пироги: цибулевий (дріжддове тісто і начинка з тушкованої цибулі, затертий сиром). рибний пиріг.
Ще ми любимо гриби різні (збираємо самі, знаємо які, тому їмо без страху).
Фасолька, тушкована з цибулею і морквою.
Але я зараз не дотримуюся строго посту, все собі якісь відмазки придумую. типу я годую малого, а старший ще замалий. Соромно мені, але так воно є.

Ascorbinka
08.12.2008, 13:35
макарони із сиром...
................
Але я зараз не дотримуюся строго посту, ...типу я годую малого, а старший ще замалий.

Сир теж не пісний, якщо прискіпуватися.

І я не пощу, просто не їмо м"яса в піст, молочне і рибу залишили, поки що. Треба мати величезну силу волі і непогані запаси в організмі, щоб годуючій мамі постити по всіх канонах. Після нічних годувань слоника б з"їла, і не одного:xaxa:

Щоб не був зовсім оффтоп...
ще варю пісний "плов" - цибуля, морква, зелень, кабачки тоненько різані, спеції (болгарський перець, помідори - за наявності) - все тушкується на олії, потім додаєм рис і варим до готовновності

Usmishka
08.12.2008, 13:37
Сир теж не пісний, якщо прискіпуватися.

І я не пощу, просто не їмо м"яса в піст, молочне і рибу залишили, поки що. Треба мати величезну силу волі і непогані запаси в організмі, щоб годуючій мамі постити по всіх канонах. Після нічних годувань слоника б з"їла, і не одного:xaxa:
Я тут перечитую одну книжечку про 10 заповідей (мене свекор постачає, щовечора перезвонює уточнює чи читаємо:8::8::8: - сорі офтоп), то там в коментаріях вказано про піст, що годуючим не можна, а ще мені страшенно смішно було, що звільняються жінки які готують їсти на родину навіть від недільних богослужінь:) - визнано важкою працею:)

bora
08.12.2008, 14:50
Мені здається тема в такому трактуванні - некоректна. Думайте, як краще перейменувати. Мова про перекручений зміст стосовно посту.
Не тільки формальна заміна скоромного столу на пісний стіл становить щирий піст: можна готувати вишукані страви з пісної їжі й у такий спосіб якоюсь мірою задовольняти своє сластолюбство й свою жадібність до їжі.
Якщо Ви плануєте подавати тут цікавенькі рецепти для того, щоб "постити" - даруйте, але це вже не піст. Піст - означає відмовляти собі у бажаному, розвагах. В такій гілці піст просто полишений свого змісту. В ній доречніше писати від чого крім м"яса, Ви ще улюбленого відмовились. І що найскромніше вирішили вживати замість смаколиків. Бо не можна в піст "солодко" смакувати, потрібно позбавляти себе таких зайвостей..

Олюська
08.12.2008, 15:33
Боро, звісно, що зрозуміло, що Піст - це не тільки обмежування себе в м'ясі. Я, наприклад, строгого посту не дотримуюсь, бо годую грудьми, але стараюся обмежувати себе в іншому (телевізор, музика, розваги тощо). Якщо вже на то пішло, то це слід обговорювати в темі "Релігія".
Минулого тижня ми їли страви з картоплі: вареники, кнедлі, печена, тушкована з овочами, деруни, варена з грибами. Кожного дня, кілька тижнів підряд та картопля може спротивитись. Ось і цікаво, що люди готують. Не їсти ж один хліб та й запивати водою

bora
08.12.2008, 16:13
Боро, звісно, що зрозуміло, що Піст - це не тільки обмежування себе в м'ясі.
Угу, а ще й у рибі, молочних продуктах..

До речі, не думала, що є така проблема...Одна картопля. Щодня можна тільки іншу кашу варити - вже на тиждень менше питань. А паста? Овочі-парені-варені? Запіканки зі всього що є в холодильнику. Зрештою чи краще буде якщо одні й ті ж переписи Вам ще й в цю тему дублюватимуть?.. Далеко не всі форумляни, як показує практика, перечитують бодай частину ВЖЕ написаного.
Гаразд.
Для уникнення цих дублювань тема мала б бути у розділі релігії. Але доки тем до того розділу замало, сподіваюсь форумлянки не писатимуть бездумно сюди ВСІ рецепти. Бо інакше вона нічим не різнитиметься від численних інших - "списку переписів", "з особистих рецептів", "що готуєте сьогодні", "смачнісімо" і буде знесена до одного з них.

Олюська
08.12.2008, 17:27
Ну добре, якщо панове модератори вважатимуть цю тему непотрібною, то я нічого не матиму проти:) Але хотілось виокремити навіть ті рецепти паст, запіканок, пирогів, які можна готувати в часі посту, бо я не маю так багато часу перечитувати всі гілки в темі Кухня.

галичанка
08.12.2008, 22:47
В час посту їмо пісний капусняк, салат з квашеної капусти, а як джерело білків - смажені грибочки з цибулькою, страви з фасолькою.
Важливо постити розумно - вживати білкову їжу, бо я як сильно постила - хворіла на простуди, певно імунітет слабне, бо для утворення антитіл треба білки.

Liliyah Romanova
08.12.2008, 22:56
Напишу і я свою думку щодо посту.
У православних є дуже дотошні приписи, у католиків дуже провізоричні, у протестантів - індивідуальні...
Для сучасного світу, і не лише, основним правилом під час посту є: не їсти інших людей. НІЯК!

Щодо харчів, то овочевих страв можна дуже багато придумати.
Рагу, запечені баклажани, запечені кабачки, печена картопля з квашеною капустою, фарширована картопля...
Я проти купування дорогої риби чи іншої екзотики, наприклад. Ми їмо дешеву рибу і консерви або ж дешеве м'ясо, наприклад, але не щодня. Також частіше їмо зупи тоді. Ще можна приготувати спагетті із броколі (запікати в духовці), правда, туди треба сир. Іще є такі штуки, як зрази (начинкою може бути просто підсмажена морква з цибулькою, можна і грибів додати), ліниві вареники... Спагетті можна їсти просто із масою з базиліка - песто... Тут фантазія якраз дуже багата...
А варена квасоля? Моя бабця готувала її дуже смачно і м'яса не хотілося навіть. :)

Ще тільки додам, що не згідна, що гілка зайва.
Оскільки тут релігії немає, то цілком можна якісь прості речі сюди писати. Аби лиш без перебільшення. :)

СОФІЯ -СОНЯ
08.12.2008, 22:58
Не тільки формальна заміна скоромного столу на пісний стіл становить щирий піст: можна готувати вишукані страви з пісної їжі й у такий спосіб якоюсь мірою задовольняти своє сластолюбство й свою жадібність до їжі.
Бо не можна в піст "солодко" смакувати, потрібно позбавляти себе таких зайвостей..
Згідна у тому плані, що дійсно, маючи гроші можна прожити піст на ікрі, червоній рибі та їсти фрукти кілограмами. Тільки от постом це навряд чи назветься...
От із звичайних домашніх продуктів приготувати пісні страви, та так, щоб всім смакувало - чому б не ділитися такими переписами?! Наш священик завжди говорить:" піст- це час, щоб більше спілкуватися із Всевишнім, а коли людина голодна, вона думає про шлунок, а не про Бога."

А варена квасоля? Моя бабця готувала її дуже смачно і м'яса не хотілося навіть. :)

О, тушкована квасоля з морквою, цибулею і солоними огірками!
бачите, корисна тема, відразу знайшла, що назавтра готувати! Дякую, Лілю!

Liliyah Romanova
09.12.2008, 00:09
Іще одне правило до посту.
Якщо ви постите, але вас запросили кудись, де подають м'ясо і до нього вас припрошують, краще з'їсти шматочок, аніж показуватися, що постите.
І завжди пам'ятати, що сказано про піст у посланнях:

3 Хто їсть, нехай не погорджує тим, хто не їсть. А хто не їсть, нехай не осуджує того, хто їсть, Бог бо прийняв його.
(Рим.14:3)

6 Хто вважає на день, для Господа вважає, а хто не вважає на день, для Господа не вважає. Хто їсть, для Господа їсть, бо дякує Богові. А хто не їсть, для Господа не їсть, і дякує Богові.
7 Бо ніхто з нас не живе сам для себе, і не вмирає ніхто сам для себе.
8 Бо коли живемо для Господа живемо, і коли вмираємо для Господа вмираємо. І чи живемо, чи вмираємо ми Господні!
(Рим.14:6-8)

15 Коли ж через поживу сумує твій брат, то вже не за любов'ю поводишся ти, не губи своєю поживою того, за кого Христос був умер.
16 Нехай ваше добре не зневажається.
17 Бо Царство Боже не пожива й питво, але праведність, і мир, і радість у Дусі Святім.
(Рим.14:15-17)

19 Отож, пильнуймо про мир, та про те, що на збудування один одного!
20 Не руйнуй діла Божого ради поживи, усе бо чисте, але зле людині, що їсть на спотикання.
21 Добре не їсти м'яса, ані пити вина, ані робити такого, від чого брат твій гіршиться, або спокушується, або слабне.
22 Ти маєш віру? Май її сам про себе перед Богом. Блаженний той, хто не осуджує самого себе за те, про що випробовується!
23 А хто має сумнів, коли їсть, буде осуджений, бо не робить із віри, а що не від віри, те гріх.
(Рим.14:19-23)

Отож, маючи в думках ці всі настанови, можна й постити.
Бо у нас часто зводиться піст до неїдження м'яса, але ж ідеться не лише про це.
Пістя треба робити також на ТБ, фільми, солодке, шоколад наприклад, відмовитися від інших смаколиків, від яких раніше не могли. І в жодному разі не купувати рибу чи морську їжу, якої раніше не могли купити. Метою посту є втихомирення наших страстей, відповідно без умиротворення та молитви, піст не має значення. Відмова від самого лише м'яса - це не піст, а вдавання.

Олюська
09.12.2008, 00:20
Ой, дівчата, в мене ще така проблема, що чоловікові з їжею треба дуже вгожувати в тому сенсі, що він не ість капусти (тушкованої, квашеної, сирої з олією), грибів, про кабачки-баклажани взагалі мовчу.

Liliyah Romanova
09.12.2008, 00:47
Ой, дівчата, в мене ще така проблема, що чоловікові з їжею треба дуже вгожувати в тому сенсі, що він не ість капусти (тушкованої, квашеної, сирої з олією), грибів, про кабачки-баклажани взагалі мовчу.
Ну, тут вже тяжко порадити. Мій їсть все. Як каже, що не буде їсти, то я кажу, що не буду готувати.
Тут така справа: как вьі яхту назовете, так она и попльівет. :confused:

Ірена
09.12.2008, 11:22
згідна з Лілею, що чоловіка дуже легко привчити до доброго, а назад - ніяк:confused:
мій - страшний м"ясоїд і тут нічого не вдієш. він ледь витримує день пеед Різдвом і Пасхою...
а щодо страв, як можна готувати, то на Буковині (звідки мої корені) готують квасоляне пюре: квасолю добре відварюють, перетирають від шкірок приправляють і поливають олійкою, в якій дуже ніжно підсмажена цибулька... мням:)
а ще - на Хмельниччині їла дуже добрий соус до вареників (будь яких): волоські горіхи перетирають до рідкого, додають туди часничку трохи олії або сметани - джуе поживно. :)

Kasia
09.12.2008, 11:22
Справа в тому Лілю, що мені здається що у нас складніше, ніж в Канаді.
запечені баклажани, запечені кабачки - не реально, баклажани за космічні гроші, кабачками навіть не пахне. А соус песто - то хіба в Метро десть продають, не думаю що дешево.
спагетті із броколі - реально напевно, але БРОКОЛІ теж добре коштує.
Купила брюсельську капусту - це ЖАХ-така гірка , що з зупи тепер виковирюю.
вважаю актуальною дану тему, бо все таки обмеження в прриготуванні є - вибір продуктів маленький.

Дана
09.12.2008, 13:04
запечені баклажани, запечені кабачки - не реально, баклажани за космічні гроші, кабачками навіть не пахне. А соус песто - то хіба в Метро десть продають, не думаю що дешево.
вважаю актуальною дану тему, бо все таки обмеження в прриготуванні є - вибір продуктів маленький.

Кася в певній мірі з вами погоджуся, але поділюся секретом:ninja: песто роблю сама, і не тільки з базиліку, виходить досить добре, головне зеленини побільше знайти, кабачки минулого тижня на Добробуті купувала, по 20 грн/кг, два кабачка молоді зятягнули мені на 7 грн, броколі не так вже і дорого, головка капусти тягне на 7-8 грн( я постійно її малій купую), шпинат пучок -4 грн, квасок-2грн, гарбуз-"масляний" - 4 грн-кусок, от що мене вбило то ціна на сушеню і квасолю,відповідно 15 і 10-12 грн/кг:ninja:

Kasia
09.12.2008, 13:10
так я розумію, але то самі розумієте, для дитинки- то так, а для дорослих то троха мало. 2 кабачки то на 1 раз погамцяти. а квасоля взагалі, в піст така дорога стає....

нічого. ото дівчатка рецептками подяляться і все налагодиться. хоча в нас та сама проблема, чоловік капусти не їсть тільки сиру.

галичанка
09.12.2008, 15:18
а в нас та сама проблема, чоловік капусти не їсть тільки сиру.

Може таке бути, що мама чоловіка не вміла готувати страв з капусти, так якби йому подобалось, вони виходили несмачними і тому зараз в вашого чоловіка і чоловіка Олюськи таке упередження проти капусти. Але ж кожна господиня готує по своєму, смак тої самої страви може докорінно різнитися! Ви спробуйте самі приготувати по своєму і все буде добре!

Я наприклад сама не любила в дитинстві окремі страви, вони не вдавались моїй мамі, як на мій смак. Тепер я готую все сама - смак зовсім інший і це мою улюблені страви! :)

Kasia
09.12.2008, 16:16
ой я в шоці. як ви можете коментувати те що не знаєте. мама готує добре, і я готую добре капусту. просто є інші фактори, наприклад армія.
не коментуйте, те чого не знаєте.
якщо я не їм котлети з гарніром макарони, то що означає ?? моя мама погано готує з дитинства?.

Mira_SH
09.12.2008, 16:17
Борщ з грибами, капусняк, тушену бульбу з овочами, спеціально закатую, помідори з перцем і капустою, а потім майже в варену бульбу додаю, тушкую хвилин 15 і готово. Тушу стручкову і звичайну квасолю, стручкову маю заморожену і закатану, жарю кольорову капусту, те ж маю закатаною. Крижалки, колись роюила волок, але то весною, щоб лобода була свіжою, а ще вареники з капустою і бульбою, або грибами і бульбою....

А оскільки в мене чоловік любитель солодкого, то рис з полуницями, або чорницями, то напевно найбільший смаколик...
Kasia, не нервуйте, Галичанка напевно хотіла сказпти, що тре пробувати шукати таку комбінацію, щоб чоловіку сподобалася, ну наприклад зварити голубці з бульбою, в армії точно не давали, то може сподобається:)

Kasia
09.12.2008, 16:32
а краще не коментувати, на мою думку.
до речі, як ви думаєте за спільне життя, Ви краще знаєте свого чоловіка правда ж ніж інші? і напевно комбінації по готуванню перешукано мільойон. а голубці до речі теж не проходять - ми все гамаємо, але говоримо " я не виступаю по капусті, а тільки сиру люблю". і повірте, це не образа для мене, я нормально все сприймаю. просто як всі, напевно, люблю догодити. тому в піст для мене -вибір продуктів виключає страви з капусти .

Liliyah Romanova
09.12.2008, 17:02
Касю, тут оскільки вибір більший, то і постити важче. :xaxa::xaxa::xaxa:
У Львові ми жили на каптоплі та, як я вже писали, дешевому м'ясі. Купувати дорогу рибу для пісних страв - це, на мою думку, фарисейство. Я воліла з'їсти нещасну канапку з якоюсь ковбасою дешевою.
Далі повторю, що жили на традиційній українській кухні. Їли каші, картоплю запечену, варену фасолю, плов без м'яса, фаршировані перці, фаршировану картоплю я теж у Львові робила (тут ще ні разу)... Крім того дозволяли собі час від часу з'їсти прості салати із буряка вареного, а також у неділю салати з яйця та порів чи зеленої цибульки, до бородинського хліба йшло дуже файно.
Та є вибір, є. Як на мене, то саме м'ясна кухня є досить бідною.
До речі, причина, чому м'ясо викидають із раціону, - воно породжує страсті. :)
Інший момент наприклад. Тут вегетаріянський паштет коштує в 2,5 рази більше, ніж м'ясний, соєве молоко так само дороге дуже, порівняно зі звичайним. Тут деякі люди переходять на 0% молоко на час посту. Пити соєве я не можу.
Робити можна також різного роду млинці та коржики на муці й воді.

Ось тут знайшла страви, які можна подавати на Новий рік тим, хто не хоче порушити піст. http://bchsh.nnm.ru/novogodnie_recepty_dlya_rozhdestvenskogo_posta
Правда, почитала і мені слинки потекли від тих "пісних" страв. :xaxa:

І ще кілька лінків, може, якраз комусь підійде
http://kartynka.nnm.ru/neobychnye_postnye_blyuda_300_originalnyh_receptov
Лінки до книжки: http://depositfiles.com/files/6911245 або http://rapidshare.com/files/133936627/neobychnye_blyuda_pdf.rar

http://cwer.nnm.ru/ochen_prosto_postnye_i_rybnye_supy
Лінк до книжки: http://depositfiles.com/files/8327660

http://jurnalist.nnm.ru/postnyiy_stol_ochen_prosto
Лінк до книжки: http://depositfiles.com/files/yfz6wlgdj

http://cwer.nnm.ru/50_samyh_luchshih_receptov_50_receptov_postnyh_bly ud
Лінк до книжки: http://depositfiles.com/files/6544715

http://recipes.nnm.ru/gsvydrevich_kulinarnaya_kniga_dlya_veruyuwih
Лінки до книжки: http://depositfiles.com/files/3826966
http://rapidshare.com/files/95580861/Kulinarnaya.kniga.dla.veruushoh_Ochen.prosto.rar

http://recipes.nnm.ru/pravoslavnaya_kuhnya_ochen_prosto
Лінки до книжки: http://depositfiles.com/files/3827105
http://rapidshare.com/files/95580865/pravoslavnaya.rar

Програма для перегляду DjVu і PDF файлів: http://depositfiles.com/files/8225424

Там, де я подала два лінки, тягнути треба лише з одного, то просто до вибору.

галичанка
09.12.2008, 17:02
Kasia, Для сучасного світу, і не лише, основним правилом під час посту є: не їсти інших людей. НІЯК!

Реагуйте спокійно на добродушні дописи.
Таке було в мене, тому хотіла від щирого серця порадити вам і Олюсьці. В мене чоловік також казав, що не любить гречки, вареників з картоплею. Але потім був дуже здивований, коли я їх йому приготувала. Просто є пару нюансів, а страва зовсім інша стала і смачна.

Хоча буває, що людина не любить певного продукту, бо він їй шкодить :confused:. Так що, може тоді не варто припрошувати людину їсти певні продукти.

Kasia
09.12.2008, 17:07
ніц не коментую. на мою думку, капуста є капуста. без нюансів.

дякую, Лілю, полажу троха.
і:ninja: трохи оффтопу. все чекаю ваш рецепт в гілці про Новорічне меню .як завпікаєте цілу рибу:ninja:

Liliyah Romanova
09.12.2008, 17:08
ой я в шоці. як ви можете коментувати те що не знаєте. мама готує добре, і я готую добре капусту. просто є інші фактори, наприклад армія.
не коментуйте, те чого не знаєте.
якщо я не їм котлети з гарніром макарони, то що означає ?? моя мама погано готує з дитинства?.
Чого так болісно? І чого так особисто?
Я наприклад майже не їм яйця, бо мене перегодували тим в дитинстві.
Котлени з гарніром та макарони...
Ну, я теж не любила, то було зі садочка винесено. Так само як відраза до запаху, як мені здавалося, кави. Фасолю теж довший час навіть не куштувала, тепер обожнюю. З медом досі маю проблеми, але то не так вже й страшно. А от макарони... Не дуже дивно, що ви їх не їсте. Я вічно слухаю тут скарги на те, що українці не вміють макарони робити. :xaxa:
Справді різне буває.
Тут багато людей мають алергії, і то на такі речі, що за голову хапаєшся...
Галичанка ж лише спиталася. І відомо чому, бо саме такими є приповідки різні в народі. :)

Kasia
09.12.2008, 17:15
щось я не помітила питання ЧОМУ не їмо?
не спиталася, а написала СВОЮ версію чого не їмо капусту, з коментарями про те що треба ІНАКШЕ готувати. не треба трактувати довільно те чого я не написала.

Nata
09.12.2008, 17:16
Галичанка таки правду написала. Мій чоловік, наприклад, казав, що не любить домашнього сиру, а виявилося, що він його ще й як любить :) просто не з цукром як їв від дитинства.

Liliyah Romanova
09.12.2008, 17:18
Знаєте, Касю, я от спробувала згадати, що ми їмо з капусти...
Лише салат із сирої або ледь квашеної до печеної картоплі. За голубцями ми не пропадаємо, тому я роблю фаршировані перці. Вони дорожчі, але я точно знаю, що їх не викину, як голубці до прикладу. Тушковану капусту теж не вживаємо. Хіба в моєї мами в гостях у невеличких порціях. :)
А рагу ми і вдома часто робили. Один-два кабачки (тут я мушу 6-8 купувати, бо вони мацюпуські), картопля, помідорова маса (бо взимку помідори не помідори а картон) або нарізані помідори з консерви, зажарка із цибульки, моркви, часника і багато фасолі, я беру консервовану, дві банки. І всї роботи. Просто, але дуже смачно, якщо добре приправити. Я ще додаю трошки мороженої зелені. :)

дякую, Лілю, полажу троха.
і:ninja: трохи оффтопу. все чекаю ваш рецепт в гілці про Новорічне меню .як завпікаєте цілу рибу:ninja:
Мій рецепт? Я цілу рибу ніколи не запікала... :no::confused:

Kasia
09.12.2008, 17:19
люди, немає відношення до дитинства, мами і т.д. є відношення сформоване в дорослому віці в армії. тому нема нюансів в приготуванні.
розмова зійшла на переконання мене в тому що капусту треба їсти в інакшому виконанні., але їсти БО так треба. .

Мій рецепт? Я цілу рибу ніколи не запікала...

то я власне хотіла запитати чи запікали? але то з іншої гілки

Liliyah Romanova
09.12.2008, 17:29
то я власне хотіла запитати чи запікали? але то з іншої гілки
Не знаю, на якій гілці відповідати, тому тут відповім. Не дуже люблю таким бавитися і ускладнювати собі життя. Запікаю філе, або великі порізані шматки (не очищені від шкіри, луски та кісток). Живу рибу теж ніколи не купую.

Mira_SH
09.12.2008, 17:31
Kasia Я не раджу а просто перераховую, що готують з капустою.
згадала, що є венігрет, капустяники, налисники на пиві з начинкою з тушкованої капусти, засипана капуста. А ще можна приготувати рибні котлети зі сардини, рису,і бульби, дуже смачно і без капусти;)
А ви знаєте прочитала пост про те що чоловік їсть усе, але капусту просто не любить. І згадала
За моїм проханям накупив мені чоловік різних кашів, пшеничної, ячмінноїї...А якраз в гостях була моя мама, ну і вона його питає ти то їсти будеш, а він з готовністю, каже що любить різні каші, треба сказати, що раніше, я такого не варила. Так от зварила я пшеничну кашу даю йому їсти, а він так на неї подивився, як на врага народа, але з"їв, а потім як мама поїхала попросип йому того білбше не давати:). Я й сама не в захваті, але оскільки то корисно, то їм..

Думаю про рибу можна й тут, тому що то в одночас страва на піст.
Я готую фаршировану щуку. Знімаю шкіру, м"ясо відділяю від кісток, перемелюю, додаю наповнювач, самого м"яса буде замало, можна, білий хліб, рис, бульбу, гречку, різні приправи, то на вибір, як не піст яйце, або що більше любите, тоді начинку назад в шкіру, в фольгу і духовку. Мій чоловік любить рибу саме фаршировану, бо не тре з кістками возитися, але то є страва на любителя:)

bora
09.12.2008, 18:29
як запікаєте цілу рибу:ninja:
Я запікаю цілу (йдеться про коропа). Абсолютно такий самий рецепт як і шматками - з різницею в одному - виглядає цільна на столі краще. Ну і запікатись вона буде трішки довше.
Мені досить всередину додати замаринованої у спеціях цибулі, змастити повністю майонезом з базиліком, і вже готову полити лимонним соком.
Намагаюсь не перестаратись зі спеціями, щоб саме підкреслити смак риби, а не змінити його.

Kasia
09.12.2008, 18:42
я власне планую червону рибу. дякую. десь так по збірному рецепту і буду робити

Олюська
09.12.2008, 20:25
Дівчтата, дайте рецепт фаршированої картоплі ("пісний", звичайно:)) Маю рецепт з оселедцем, але ...чоловік оселедцю теж не любить:(

Liliyah Romanova
09.12.2008, 20:43
Дівчтата, дайте рецепт фаршированої картоплі ("пісний", звичайно:)) Маю рецепт з оселедцем, але ...чоловік оселедцю теж не любить:(
Я фарширувала смаженими грибочками з цибулькою,
ще можна просто багато зеленої цибульки насмажити легенько, вимішати з пюре картоплі, що витягнете з серединок і тим нафарширувати. Зверху треба би трошки сиру і так запікати. Але і без сиру піде. Правда, я брала лише трошечки оливкової олії. Хоча до зеленої цибульки краще вершкове масло.

Олюська
10.12.2008, 01:33
А картоплю перед тим треба запекти в мундирах, чи як7

Liliyah Romanova
10.12.2008, 18:23
А картоплю перед тим треба запекти в мундирах, чи як7
Ой, забула про це сказати.
Так, спершу запекти, але не перепекти, аби вона не розвалювалася. Можна кожну в фольгу загорнути також.
Потім витягнути серединки, змішати серединки з додатками і начинкою нафарширувати шкірки. Випікати ще хвилин 10-15.

bora
11.12.2008, 12:02
Ми теж вчора картоплю запікали. Правда без фарширування. Чистили потому, розрізали на половинки-четвертинки і намазували (накладали швидше таки) гостро приправленим творогом, змішаним з соленим огірком та майонезом. Закусювали ще кислою капустою.

Олюська
11.12.2008, 12:35
Ой, забула про це сказати.
Так, спершу запекти, але не перепекти, аби вона не розвалювалася. Можна кожну в фольгу загорнути також.
Потім витягнути серединки, змішати серединки з додатками і начинкою нафарширувати шкірки. Випікати ще хвилин 10-15.
Я, мабуть, буду пекти в мундирах, а потім знімлю шкірку, вийму серединку, нафарширую і поставлю допікати, бо чоловік мундирах не буде їсти - треба чистити-бавитись:( Який він у мене примхливий...

Liliyah Romanova
11.12.2008, 17:40
Я, мабуть, буду пекти в мундирах, а потім знімлю шкірку, вийму серединку, нафарширую і поставлю допікати, бо чоловік мундирах не буде їсти - треба чистити-бавитись:( Який він у мене примхливий...
А сам собі зі шкірки не почистить?
Ми теж шкірки не їмо, але чистимо просто на тарілці.

СОФІЯ -СОНЯ
11.12.2008, 17:58
Сьогодні доня здала академконцерт, то хтіла щось смачненького, а в нас з фінансами зараз сутужно. То я відкрила абрикоси половинками, на сиропі з водою зварила густу манку, туди дала родзинки і покраяні абрикоси, вилила то всьо у змочені холодною водою салатнички - і на холод. Потім перевернула, вийшли такі гарні "копички", полила залишками сиропу і виклала навкруг абрикоси. Така смакота, сама наїлась поперед усіх!

Галченя
01.03.2009, 02:27
Скоро ця тема знову стане актуальною, адже з 2 березня початок великоднього посту

Маруся-мама
01.03.2009, 07:16
Та для нас вона вже тиждень, як актуальна. Тиждень все їмо без мяса а в перший день і без молока. Тай у п*ятницю лише діти з молоком а ми їли овочі і деруни з мачанкою з часнику і олії.
Сьогодні мені чоловік зробив неймовірно прекрасну канапку. Беру його з собою в бізнес. На канапці були кусочок сиру, масло, помідор, огірок, зелень петрушки і цибулька. Мням.

Грильяжка
27.11.2009, 23:02
Дівчатка починається піст хто що готуватиме завтра в перший день?

La esposa
27.11.2009, 23:06
Маємо салатик (я називаю його "з нічого" - бульбочка, морквочка, бурячок, яйця, квашена капуста, горошок, кукурудза, фасолька, огірочки... і то все з домашнім майонезом), смажену рибку, тушковану бульбочку.

Chereshka
27.11.2009, 23:52
готувала сьогодні рисовий супчик, на друге гречка із салатом з капусти, консервованої кукурудзи , свіжого перцю, помідорки, цибулька, морква. на десерт ніц тіко кампот

Kasia
28.11.2009, 00:37
голубці з тертої бульби. салатка польска з оселедцем.

Gala
28.11.2009, 00:49
голубці з тертої бульби.
А як це робиться?

Маруся-мама
28.11.2009, 07:08
голубці з тертої бульби
А як це робиться?

Касю оповіч як ти їх робиш, бо ми з чоловіком якось робили і вийшли супер але мені цікаво а як ви робите?

а я он нині своїх гарно погодувала і все пісненьким. В обідах розписала.

Грильяжка
28.11.2009, 10:39
я певну на вечерю спечу картопляні скриньки від Лілі дуже мені вони засмакували

Kasia
28.11.2009, 11:31
Добре,Марусю.

готуємо капусту як на звичайні голубці. тремо бульбу - як на деруни або на терочці, що моркву труть ( у мене комбайн, тому як на деруни), додаємо яйко, цибулю золотисту , підсмажену на олії , перчимо і солимо. завертаємо в голубці цю масу, вона звичайно рідкувата, але в процесі відціджуйте ту водичку потрохи. то не страшне, що як закручуєте голубці, то та юшка витікає.
голубці робіть маленького розміру, бо багато такої маси в великий голубець не напхаєш. складаєте в банянчок, і додаєте водички і маргарину рослинного трошка, або просто води зі сіллі. тушкуєте.
на стіл подаєте зі смаженою цибулькою.

знаю, що дають порівну вареної бульби і сирої, або сира+манка. але мені так не смакує вони тоді тверді. а якщо постаратися тільки з сирої бульби накрутити, то будуть соковиті і мякі.

смачного.

OxankaF
28.11.2009, 13:55
дають порівну вареної бульби і сирої
А ми так і робимо, тільки вареної даємо трохи менше ніж половину, вони мені тоді мякші, ніж тільки з сирої.

Kasia
28.11.2009, 13:58
вони мені тоді мякші, ніж тільки з сирої.
а мені навпаки.

algo
28.11.2009, 18:48
голубці з тертої бульби
Ми теж такі часто робимо.а ще на Святвечір то обов"язкова страва!

Маруся-мама
28.11.2009, 21:17
Дякую Касю.:girl_in_love: Ми з чоловіком ще додавали ложку сметани, бо він казав що то тре аби бульба не почорніла. І правда, як великі то не такі смачні.

Оксанко, дякую!:girl_in_love: Якось спробую щей вареної додати. Бо моя бабця робить з вареною бульбою і гречкою. Також добрі.:girl_claping:

Kasia
28.11.2009, 21:25
Бо моя бабця робить з вареною бульбою і гречкою. Також добрі
ооо, я теж такі гамцяю. але то троха інші.

Lilusik
28.11.2009, 22:46
Маємо салатик (я називаю його "з нічого" - бульбочка, морквочка, бурячок, яйця, квашена капуста, горошок, кукурудза, фасолька, огірочки... і то все з домашнім майонезом), смажену рибку, тушковану бульбочку.
На скільки мені відомо, то на час посту не вживаються яйця і страви які їх містять

Маруся-мама
28.01.2010, 20:16
Слухайте, дівчата. Я он зауважила таку річ, що дуже багато з форумлянок готують в четвер рибу а в п*ятницю вже ні. Це тому що так вийшло чисто випадково, чи то так привиклось ще з радянських часів коли у всіх школах і їдальнях по-четвергах подавали рибу а в п*ятницю лишень мясо. Чи то може просто люди більше схильні до єврейо-мусульманських правил, бо в мусульманів так Коран пише: четвер - рибний день.:girl_emo:

Маруся-мама
14.02.2010, 07:05
Вважаю що тему треба перенести в Кухню, бо всетаки тут ми мало фільозофуємо а радше радимось як нагодувати наших домашніх під час посту.

Скоро піст і пора вже задуматись що будемо їсти.:girl_wink:

Олюська
14.02.2010, 19:51
Переношу своє питання сюди.
Хтось складає собі меню на тиждень (або хоча б на пару днів)? Що ви готуватимете настпуного тижня, бо в мене вже голова пухне. Хотілося б обійтись без м'ясного і молочного, ну і рибного

Gajka
14.02.2010, 20:23
Сьогодні приїхали з села від батьків і привезли, як завжди, трохи собі продуктів.
На піст підійдуть закрутки: огірочки, помідорчики, салатики різні. Також квашена капуста. Буде і на салатик, і на капусняк, на пиріжки, вареники. Вже планую різні зупки пісні. Також в хід піде фасоля і горох.

Cifalius
14.02.2010, 22:50
Олюська!!! Який піст для вагітної??? Ви маєте їсти ДЛЯ двох, а не відмовлятись від їжі, вагітній жінці потрібні і риба, і мяско, і молочко...сам священник в церкві каже, що вагітна не постить...і мама яка вигодовує дитину!!! Але цього року я хочу попостити, ну хоча б спробувати, бо чесно кажучи не постила роки 2-ва. Загалом пощу не тільки тому, що піст, але є особиста вигода. (потрібно трошки схуднути) :)
Тому пропоную справді скласти меню, на тиждень, так як взагалі зеленого поняття немаю, як буду харчуватись, бо годую ще малечу.
Наприклад, я думала їсти один раз в день, десь о 15:00, овочеву зупку, на вечерю...фрукти...а сніданок...чай, але так їсти неможна, бо можна виразку заробити, тому пропуную справді складати меню...
Почнемо з понеділка:
сніданок:
обід:
вечеря:
перекуси:

Олюська
15.02.2010, 01:05
Олюська!!! Який піст для вагітної??? Ви маєте їсти ДЛЯ двох, а не відмовлятись від їжі, вагітній жінці потрібні і риба, і мяско, і молочко...
Cifalius, це я знаю і постити в їжі збираюсь хіба що им, що обмежуватиму себе в солодощах та інших смаколиках, які на користь мало йдуть, але втамовують мої забаганки:girl_haha:.
Взагалі для мене піст - то є насамперед "піст язика", обмеження себе в різних задоволеннях, милостиня і молитва.
А коли годувала грдьми, то трохи постила в сенсі їжі, не їла м'ясного в середу і п'ятницю + перший та останній тижні посту. Деколи не їла й молочного, але то часами. Зараз не буду себе виснажувати, щоб не нашкодити маляті і собі.
Але мені треба чимось годувати чоловіка, який любить собі вибагати і перебирати.
Те, що в піст їдять горох, фасолю, квашену капусту, то всі знають. Давайте ділитися конкретними рецептами, як написала Cifalius: сніданок, обід, вечеря...

Liliyah Romanova
15.02.2010, 04:47
Ви маєте їсти ДЛЯ двох
Якраз для двох їсти не рекомендують, бо переїдання не лише гріх, але й шкідливе.
Я хотіла трошки постити, зовсім трошки, але чоловік мені нині заборонив, то вже мушу слухати. Вирішила собі піст зробити на вафельки в шоколаді, якими явно зловживала останнім часом. І взагалі на солодке, а яйця, молочне та м'ясне їстиму. От Романові буду варити щось пісне: овочеві страви всілякі.

Маруся-мама
15.02.2010, 05:08
Охочих нема? Ну то я запропоную щось:

Почнемо з понеділка:

сніданок: чай, без молока чи цукру. Канапка з горіховим маслом і мармолядою. Або просто тост з мармолядкою.

обід: Печена бараболя з травами, в оливковій олії і пісна салатка з капусти. (наприклад) або якщо є квашені помідори або огірочки.

вечеря: Пісна зупка: перлова з овочами, заправлена цибулькою на олії.

перекуси: Сухарики пісні. Чаї. Яблуко.

Cifalius
15.02.2010, 12:21
Якраз для двох їсти не рекомендують, бо переїдання не лише гріх, але й шкідливе
НЄЄЄЄЄ то їсти ЗА двох не рекомендують, а ДЛЯ двох можна :)

---------- Додано в 11:21 ---------- Попередній допис був написаний в 11:19 ----------

Понеділок:
Сніданок: кава без цукру та молока, зелений чай
Обід: овочева зупка
Вечеря: капуста тушкована з фасолькою
Перекуси: чорнослив, курага

Олюська
15.02.2010, 14:35
Люди, а ви взагалі цілий ьтиждень плануєте обходитись без молочного? Бо я от на завтра запланувала пиріжки з фасолею, а там тісто на кефірі та й їдять мої їх зі сметаною

Gajka
15.02.2010, 14:52
Люди, а ви взагалі цілий ьтиждень плануєте обходитись без молочного? Бо я от на завтра запланувала пиріжки з фасолею, а там тісто на кефірі та й їдять мої їх зі сметаною
Ми плануємо хоча б перший і останній тиждень посту однозначно! А там вже як вийде! Місіть на воді. Нато і піст, щоб стримуватися. А з сметаною то Ви вже загнули...

Liliyah Romanova
15.02.2010, 21:21
Цей тиждень є строгий піст, тому краще запланувати щось інше. Так само Великий тиждень.
Далі строгий піст зобов'язує понеділок, середу та п'ятницю, або й узагалі лише середу та п'ятницю. Очевидно, що якщо хтось постить цілий час, то це тільки краще для тіла й душі. Хоча... набагато важливішим та вагомішим буде піст від телевізора наприклад.
Дітям до 14-ти можна дати і масло, і сметану. Так само старшим, оскільки після 65-ти піст не зобов'язує також. А молоді можуть їсти без того, як буде трохи несмачно, то переживуть.

meros
15.02.2010, 21:36
Цей тиждень є строгий піст
сьогоднійшній день постила по-повній - пила тільки напитки і то без цукру, чому так, бо якщо стримаюсь сьогодні (тобто перший день) далі буде легко...
Цей піст дійсно планую постити як належить!
завтра планую все пісненьке, зупку овочеву, вінігрет...
для діток раціону на мінятиму!

Gentle
15.02.2010, 21:45
Ми вдома постимо строго тільки в перший і останній тиждень. В основному варяться пісні зупи, більше налягаємо на рибу (обожнюю рибні котлети), овочі. Ще дуже смачно (і корисно) запікати картоплю в мундирах в духовці.
Сьогодні на роботі мали строгий піст - оселедець і чорний хліб :) Думала, що мене приб'ють за таке меню, але нічого - їли як годиться :girl_haha:

Natalysa
15.02.2010, 22:03
В нас у раціоні протягом Великого посту зупи з гречки чи перловки, інколи овочева зупа, які зварені переважно на консерві - і смачно і економно. на друге іде гречка чи картопля з рибою - тушена, варена, жарена, копчена.робимо рибні котлети, але рідко. Ще млинці, налисники (на воді). Салат вінігрет.

Ольга
15.02.2010, 22:08
Салат, який весь день можна їсти - селера, морква, яблуко, олія і без солі і спецій!
Зупа пюре - просто картопля, порей, морква (але її витягую), олія, можна з сухариками.
Кисіль з ягід.
Картопля запечена в духовці зі шкіркою, до того робою олійку (часник, сіль, базилік, і все що під руки попаде).

Liliyah Romanova
15.02.2010, 22:12
Ми вдома постимо строго тільки в перший і останній тиждень. В основному варяться пісні зупи, більше налягаємо на рибу (обожнюю рибні котлети), овочі. Ще дуже смачно (і корисно) запікати картоплю в мундирах в духовці.
Строгий піст - це без риби. Виключно рослинна їжа. У середи й п'ятниці рибу вживати не можна.
Сьогодні на роботі мали строгий піст - оселедець і чорний хліб
Це не строгий піст. Це приємний піст. :confused:

Грильяжка
15.02.2010, 23:04
я сьогодні їла тільки фрукти і попила чаю з сухофруктами, а чоловіку зварила гороховий супчик і пасту з овочами

Cifalius
15.02.2010, 23:57
а я сьогодні...згрішила...капець...аж страшно, навіть не могла один день протриматись...:(

Олюська
16.02.2010, 00:35
Ще планую, мабуть, на післязавтра вареники зі сливками (маю заморожені). Не знаю, чим маю перемазати, бо, як правило, даю сметану з цукром.

berezhano4ka
16.02.2010, 00:41
а я весь день трималась а ввечері на кухні замріялась а нечемні руки самі холодильник відкрили і сосіску витягли.Зрозуміла те,що з"їла М"ЯСО тільки на останньому шматку

Маруся-мама
16.02.2010, 01:02
Бо я от на завтра запланувала пиріжки з фасолею

Та їх спокійно можна замісити на воді, смак від цього не дуже постраждає.

Я своїм дітискам нині дозволила на обід клюски з сиром і ще ми всі ласували самим кращим пісним десертом - желе. Чуть не побились хто буде доїдати останню ложку.
А ще я зробила пісну салатку з вареної моркви, бурячка, барабольки і фасольки, додала зеленої цибульки, кропу і петрушки. Заправила олією і цитриновим соком. Такий собі неправдивий вінігрет.

Отже на завтра планую. Мої то вже мені сказали що будуть їсти завтра і масло і рибу. Тому їм буде щось відповідне а собі зроблю так:

спечу пісного медівника
маю перлову зупку з овочами, салатку... і ще щось придумаю. Хочу зробити пиріг з капустою - пісний.

Liliyah Romanova
16.02.2010, 03:48
У нас на сніданок були пісні млинці з мармулядою.
На обід тости зі салаткою на олії. Дарко їв рибу.
На вечір зараз зупку пісну зварю, то й на завтра буде.

Ще на завтра планую запекти баклажан кільцями із морквою та петрушкою.
Роман ніби мені заборонив постити, але я їм разом з ним. Правда, я собі мащу хліб домашнім сиром і п'ю чай з молоком, бо в мене завжди проблеми з кальцієм та залізом протягом вагітності, відповідно від молочних відмовлятися не можу, бо "ломка" починається.
а я весь день трималась а ввечері на кухні замріялась а нечемні руки самі холодильник відкрили і сосіску витягли.Зрозуміла те,що з"їла М"ЯСО тільки на останньому шматку
Як на мене, то без сенсу щось спихати на РУКИ. Руки ваші й мозок ваш, нема чого щось вигадувати. Наш Дарчик теж так іноді каже, що "то не я зробив, то мої руки", але ми його чітко вчимо, що раз руки його, то він за їх дії відповідає на всі 100%. Краще зізнатися собі в своєму вчинку, як от Cifalius, ніж шукати дивні оправдання.

а я сьогодні...згрішила...капець...аж страшно, навіть не могла один день протриматись...
Та ви ж грудьми годуєте, хіба ні?
Ще планую, мабуть, на післязавтра вареники зі сливками (маю заморожені). Не знаю, чим маю перемазати, бо, як правило, даю сметану з цукром.
А чому вибираєте страви, що вимагають додавання сметани?

Маруся-мама
16.02.2010, 04:37
Виставляю тут, бо воно пісне:

Пісні бананові зірочки

http://s005.radikal.ru/i209/1002/f1/64cd8b16e9a6.jpg

До чаю хочеться чогось добренького. Ці печенька пісні і тверді але з чаєм ідуть дуже добре.

1 банан
2 ст.л. меду
1 скл цукру
3 скл муки
1 ч.л. порошку до печива

Банан розім*яти в пюре, додати мід, цукор, муку і порошок до печива. Замісити мягке тісто. Розвалкувати і вирізати фігурки. Пекти 10 хвилин при температурі 180 градусів.

http://i064.radikal.ru/1002/50/848d69245936.jpg

Liliyah Romanova
16.02.2010, 05:51
На вечір зараз зупку пісну зварю, то й на завтра буде.
Моя зупка буде цілком на завтра, бо наш татко нині лиш обідав. Цілком строго постить.

vitalinka
16.02.2010, 11:58
на час посту відмовилася від м яса, алкоголю і шоколаду. решта їмо)

Cifalius
16.02.2010, 12:40
Та ви ж грудьми годуєте, хіба ні?
так , донечка ще гамає...але сам факт...нема сили волі...:)
Та ще в вечері чоловік приніс бельгійські вафлі..ще теплі...капець, відкусила шматочок...легше стало!!!

Вівторок:

сніданок: кава, чай
обід: овочева зупка
вечеря: гречка з овочами

La esposa
16.02.2010, 12:52
А ми сьогодні маємо зрази з яйцем, потім посмажимо бульбочку, і на завтра ще хочу зробити салатик з овочів :) В мене з чоловіком тєжко - він не їсть жодної зупи без сметани, то я її в піст практично не варю (і сама рідкого майже не їм, хіба росіл), як вже дуже схоче - хай до мами йде по зупу :)

На неділю буде смажена рибка і пляцок з яблуками (яйця, цукор, борошно, яблука) :girl_smile:

Liliyah Romanova
16.02.2010, 15:56
так , донечка ще гамає...але сам факт...нема сили волі...
Та ще в вечері чоловік приніс бельгійські вафлі..ще теплі...капець, відкусила шматочок...легше стало!!!
Я розумію, але ваші слова мене вразили. Таки треба сміливості, аби визнати, що згрішила.
Щодо їди, то Кася має рацію, та й то в Біблії написано, що не до рота, а з рота зло йде. Як нема сили волі взагалі, перехрестіться перед тим, як їсти, подякуйте Богові, що маєте, що їсти, й споживайте зі свідомістю своєї слабкості, а водночас і безмежної Божої любові.
Правда, тут є один момент: якщо є сумнів чи їсти - то краще не їсти. :girl_smile:

Дівчатка, філософсько-релігійні оффтопи, я перенесла у відповідну тему (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?goto=newpost&t=49743), оскільки тут мали більше радитися про меню.

Олюська
16.02.2010, 18:18
спечу пісного медівника
Марусю, поділіться рецептом

А чому вибираєте страви, що вимагають додавання сметани?
Та мушу готувати щось таке, аби коханий їв:girl_devil:.
От нині ,правда, домовились, що ввечері він їстиме венігрет. Та й вівсяну кашу зранку їв на воді, бо так - тільки з молоком. А, наприклад, квашена капуста, гриби, овочеві салати на олії - того він ніяк не їсть.
А з варениками вирішила, що пересиплю просто цукром:).

А ще скажіть мені, які то млинці на воді? Вода, цукор, яйко і мука?

Liliyah Romanova
16.02.2010, 18:58
А ще скажіть мені, які то млинці на воді? Вода, цукор, яйко і мука?
Без яйця. Ложка гашеної соди, аби трохи піднялися. :girl_haha:
Тут можна ще суміші на млинці купити, які треба робити на молоці та яйцях, то їх теж можна без молока та яєць на воді місити. Вони містять соду і кукурудзяну муку.
А взагалі в нас тут є соєве та рисове молоко, то можна на них на час посту перейти, бо то рослинне, а не тваринне. Хоча смак геть не той.Та мушу готувати щось таке, аби коханий їв.
Так, може, він не постить? То ж особистий вибір людини чи є вона частиною своєї Церкви, чи не є.

WildWind
16.02.2010, 19:05
А я зіткнулася з проблемою харчування під час посту. Але спершу маленький відступ... Пам'ятаю коли була маленькою моменти, що тижнями, може місяцями не було вдома м'яса, то були часи коли батькам зарплату затримували і т.д. Тоді батьки мені маленькій, коли я казала, що буду постити, казали щоб їла те що є зараз, бо постили тоді коли всі добре їли, і Бозя пробачить ... З того часу багато років пройшло, ніколи того не згадувала до нині. Але для мене ніколи не було проблемою відмовитись від м'яса або ласощів наприклад, ну хіба коли лежить на столі і спокушає)))
Ось почався піст... готувала вчора коханому гречку і грибну підливку, я наїлась до відвалу... коханий залишився голодний. Сьогодні буду готувати деруни, замість сметани думаю чудово піде вчорашня підливка з грибами. І ось знову думаю що коханий скаже... А завтра мабуть приготую пісні голубці з гречкою, рисом та жареною морквою цибулею, а може з картоплею і думаю що дістану тими голубцями))) То все дуже перебільшено, але знаю що коханому потрібне м'ясо, інакше він буде почувати себе голодним, крім того він важко працює... Досвідчені "дружини" скажіть чим ви своїх "хижаків" годуєте?

Liliyah Romanova
16.02.2010, 19:13
Ось почався піст... готувала вчора коханому гречку і грибну підливку, я наїлась до відвалу... коханий залишився голодний.
Без молитви піст неможливий і не має сенсу.
Я вчора теж переживала, чи наїсться він салаткою й хлібом без масла, бо завжди багато їсть і страва без м*яса - не страва. Наївся. Увечері поїхав на канон, то після вже й не вечеряв, бо "не був голодний". І такий весь... мироточивий, інакше не назву. І в хаті якось так стало, аж світліше й спокійніше, ніж будь-коли.

А що робити з тим, хто не розуміє сенсу посту? Або взагалі не сприймає того чи не був навчений? Мабуть, починати із того, що пояснювати духовну сторону, а вже тоді гартувати фізично.

WildWind
16.02.2010, 19:37
Без молитви піст неможливий і не має сенсу.
Ну так ми не тільки від деякої їжі відмовляємось... багато в чому себе обмежуємо. Власне що він ще більше навчений мабуть ніж я.. мої батьки ніколи ні в чому мене не обмежували і не заставляли, молитви сама вчила, в церкву сама ходила, не було такого щоб сказали "не їж", але саме тому мені ще більше хотілось показати що я вже доросла духовно і до фізичного і до морального посту.
А в коханого в родині все інакше, вчора подзвонила його мама і нагадала що піст, щоб ми себе обмежували і т.д. Я б може не "заставляла" його постити зі мною, але тепер знаю що його мама буде питати чим я годую)) А я бачу що йому мало, що голодний.. Питаю чим його мама годувала, каже що не зважав на то ніколи, не придивлявся...
Власне тому і питаю чи може є якісь страви що "замінять" жирну їжу калорійно))

Liliyah Romanova
16.02.2010, 19:44
Ну так ми не тільки від деякої їжі відмовляємось... багато в чому себе обмежуємо. Власне що він ще більше навчений мабуть ніж я..
Тоді не бачу проблеми. Купіть коханому горішки й родзинки. ;) Ми цілу торбу мигдалю купили.
але тепер знаю що його мама буде питати чим я годую))
:girl_crazy: Записуйте й посилайте звіт поштою. :girl_crazy:
Вибачте, що так реагую, але з боку мами то не надто християнський крок, аби не сказати, що взагалі не...
До речі, монахи їдять хліб не на дріжджах, а на заквасці, бо він калорійніший (у три рази) та здоровіший.

Олюська
16.02.2010, 19:45
Без яйця.
Тю, геть забулася:girl_haha:
а вони не будуть до пательні липнути?
То такі я мала на увазі млинці, як налисники

Так, може, він не постить? То ж особистий вибір людини
А ми з ним на ту тему говорили. Я йому сказала, давай так, якщо хочеш постити, то я готую пісне і ти їсиш, щоб не було так, що ти постиш з моєї ініціативи. Він погодився постити (ще раз підкреслюю, що я не вмовляла і не наполягала). Але є все-таки, харчі, які він не може їсти і крапка. Тому мушу виходити з того, що є

Liliyah Romanova
16.02.2010, 19:51
а вони не будуть до пательні липнути?
Ну, я на олії смажила. (проти олії Роман мені інструктажу не давав, то я її з раціону не викидала) Млинці її "їли" як баклажани, але вийшли цілком в порядку. Тісто замісила досить густе. Зазвичай кажуть замісити сметанної консистенції, у мене вийшло трошки густіше.
То такі я мала на увазі млинці, як налисники
Ні, то не налисники, то млинці, котрі бліни.

WildWind
16.02.2010, 19:59
Тоді не бачу проблеми. Купіть коханому горішки й родзинки. Ми цілу торбу мигдалю купили.
То для того щоб постійно щось жувати? Чи справді це калорійна їжа? Хоча така їжа для "мозгів" добре, наскільки я знаю.
Записуйте й посилайте звіт поштою.
Вибачте, що так реагую, але з боку мами то не надто християнський крок, аби не сказати, що взагалі не...
До речі, монахи їдять хліб не на дріжджах, а на заквасці, бо він калорійніший (у три рази) та здоровіший.
наша мама вважає це навпаки своїм християнським обов'язком, коханий мене постійно захищає, вона вважає що я винна що не заставляю його до церкви ходити і постити, і так по колу... а я не спорю бо мене мама вчила слухати свекруху, і отак не знаю кому годити.
А хліб я колись пекла на заквасці, можна з приводу посту знову почати.

Liliyah Romanova
16.02.2010, 20:07
То для того щоб постійно щось жувати? Чи справді це калорійна їжа? Хоча така їжа для "мозгів" добре, наскільки я знаю.
Чому постійно? Це і калорійна, і корисна їжа. На мене діє краще за каву, дає заряд енергії. Та й на більшість людей так само діє.
наша мама вважає це навпаки своїм християнським обов'язком, коханий мене постійно захищає, вона вважає що я винна що не заставляю його до церкви ходити і постити, і так по колу... а я не спорю бо мене мама вчила слухати свекруху, і отак не знаю кому годити.
Та сваритися з нею не варто, ані перечити, але така її поведінка далека від християнської, дуже далека. Просто майте свідомість того.

Олюська
16.02.2010, 20:30
Ні, то не налисники, то млинці, котрі бліни
А хто знає, чи вийдуть налисники на воді і без яйка?

Маруся-мама
16.02.2010, 20:33

Не знаю, нічого вам сказати не можу, бо переписів налисників без яєць не знаходила. А ось оладки/млинці я вчора знайшла - дріжджові та пісні:

2 стакана муки
1.5 стакана воды
30 г дрожжей
1 ст л сахара
соль по вкусу

Для жарения: 100 мл растительного масла

Инструкции:

1. Дрожжи развести в теплой воде. Добавить сахар, соль, всыпать муку и замесить тесто.

2. Когда тесто поднимется, не перемешивая, выкладывать его ложкой на раскаленную сковороду, обжаривать оладьи до зарумянивания.

Liliyah Romanova
16.02.2010, 20:58
Не знаю, нічого вам сказати не можу, бо переписів налисників без яєць не знаходила. А ось оладки/млинці я вчора знайшла - дріжджові та пісні:
Я за таким робила:
1 стакан муки, 2 стакана воды, 50 г растительного масла, 1 ст ложка сахара, 1/3 чайной ложки соды и соль по вкусу
Але олію не лила в тісто, а багато давала на сковорідку.

Ще таке бачила, але не ризикнула:
ПОСТНЫЕ БЛИНЫ НА БОРЖОМИ

Время приготовления: 30-40 минут подходит тесто, 10-15 минут выпечка
Ингредиенты: 0,5 л "Боржоми", 3 чайных ложки сахарного песка, 1 чайная ложка соли, 2 столовые ложки растительного масла, мука до густоты сметаны.

Инструкции: Смешать Боржоми, сахар, соль, растительное масло. Постепенно всыпать муку так, чтобы тесто стало как жидкая сметана. Хорошо перемешать. Выпекать блины только на тефлоновой сковороде (!).

Маруся-мама
16.02.2010, 21:02
Марусю, поділіться рецептом

Це не зовсім медівник, а такий собі псевдо на мармоляді. Моя бабця колись пекла але мені не сказала як, але я знайшла на сторінці православія:

Монастырский пирог

1 стакан (200 мл) крепкого свежезаваренного чая (теплого)
7 ст.л. с горкой муки
3 ст.л. рафинированного растительного масла
100 г сахара
3 ст.л. густого варенья, желательно кисленького, с ягодками
1 ч.л. без верха (сравнять ножом по краю ложки) соды (погасить уксусом - 1 ст.л.) или разрыхлителя
пряности: корица, ваниль, можно немного имбиря или кардамона
по желанию - можно добавить орехи и изюм, сухофрукты

Инструкции: Хочу поделиться в догонку лепешкам еще одним очень простым рецептиком. Ни разу меня не подводил, получается даже у "чайников" Я его давала где-то в "Ленивых блюдах", но сейчас не найду. Позволю себе повториться, чтобы все.

Замесить тесто из всех продуктов. Муку желательно просеять. Тесто должно быть консистенции густой сметаны. Если жидковато, добавьте еще немного муки. Духовку нагреть до ~ 190*С. Выложить тесто в смазанную маслом форму (диаметром около 28 см). Выпекать примерно 15-20 минут. Проверяем готовность зубочисткой.

Получается корж, очень напоминающий хорошую домашнюю коврижку. И по вкусу, и по виду. И, что самое интересное, этот пирог СОВЕРШЕННО ПОСТНЫЙ! Отсюда и название. Так что, кто на посту - рекомендую, совесть ваша будет чиста!

Orman
16.02.2010, 21:29

вийдуть, але то буде трохи не таке, ну ви розумієте

Смешать Боржоми

будь-яка вода газована підходить не конче Боржомі :)

сьогодні в нас борщик овочевий, гречана каша з закрутками (перці, огірки), сухарики, морожені-розморожені ягоди

Liliyah Romanova
16.02.2010, 21:33
будь-яка вода газована підходить не конче Боржомі
Я знаю, але боржомі мені було шкода, а іншої газованої під руками не було. :xaxa:

berezhano4ka
16.02.2010, 21:34
Як на мене, то без сенсу щось спихати на РУКИ. Руки ваші й мозок ваш, нема чого щось вигадувати. Наш Дарчик теж так іноді каже, що "то не я зробив, то мої руки", але ми його чітко вчимо, що раз руки його, то він за їх дії відповідає на всі 100%. Краще зізнатися собі в своєму вчинку, як от Cifalius, ніж шукати дивні оправдання.
допис планувався в жартівливому тоні.Я повністю усвідомлюю те що зробила.Під час посту в середу і п"ятницю відмовляємось від м"ясного.Єдине що на першому тижні посту такі"збої" на автоматі можливі

Liliyah Romanova
16.02.2010, 21:47
Єдине що на першому тижні посту такі"збої" на автоматі можливі
Звичайно, але то можна не писати про шайтанів, бо якось не смішно, а радше дивно.

berezhano4ka
16.02.2010, 22:14
про яких шайтанів?

Liliyah Romanova
16.02.2010, 22:28
про яких шайтанів?
Я не я, рука не моя. За аналогією до "шайтан попутал". :girl_smile:

До речі, до жартів пасує додавати смайли, бо без них важко жарт відчути.

Маруся-мама
17.02.2010, 17:33
Прошу частуватись - Монастирський пиріг. Пісний. Пахнув так що можна здуріти і смачнющий, тільки мені здається що я муки замало дала, бо він був досить вогкий. Додала сушену журавлину (бо за родзинками треба було на низ іти) і горіхи.

http://s43.radikal.ru/i102/1002/7d/f260a86d0e43.jpg

http://s59.radikal.ru/i166/1002/b5/df99ade13cea.jpg

Hruska
17.02.2010, 17:41
Прошу частуватись - Монастирський пиріг
Марусю, що то за спокушання??? :girl_crazy:
А ми їмо все рибне, котлетки рибні, паштет рибний, консерви. Я так таке люблю...:girl_in_love:
Такий строгий піст я відчуваю вперше, в мене в дома не постять. :girl_smile:

Маруся-мама
17.02.2010, 17:49
Марусю, що то за спокушання???

Та со... та я ніцо.

А доречі мої домашні також їдять і молочне і рибне. Вони кажуть що якщо вже відмовились від мяса то того достатньо. А я ні. І зовсім не відчуваю що мені чогось бракує, але може я просто про то не знаю.:girl_crazy::girl_crazy:

Orman
17.02.2010, 17:54
Марусю, що то за спокушання???

та де ж це спокушання? Це приклад :)

Hruska
17.02.2010, 17:57
А доречі мої домашні також їдять і молочне і рибне. Вони кажуть що якщо вже відмовились від мяса то того достатньо. А я ні. І зовсім не відчуваю що мені чогось бракує, але може я просто про то не знаю
Та я вже з наступного тижня планую дальше по вечорам пити кефір, бо маю трохи проблеми з флорою. Але такий піст, мені перш за все цікавий...ми ще й кожного вечора молимося всі разом...
Не знаю, на скільки витримаю, бо трохи непривикша, але нічого поганого тут не бачу, може ще і своїх рідних навчу :)

Liliyah Romanova
17.02.2010, 19:06
ми ще й кожного вечора молимося всі разом...
І наш Дарко чолом до підлоги лупить. А коли схиляємося 12 разів на "Боже, милостивий будь", то йому завжди в голові паморочиться і я вже на останній доземний регочу. :girl_haha: А він ще й починає жалітися, що йому світ крутиться... :lol: Отакі у нас молитви веселі.

Hruska
17.02.2010, 19:10
І наш Дарко чолом до підлоги лупить. А коли схиляємося 12 разів на "Боже, милостивий будь", то йому завжди в голові паморочиться і я вже на останній доземний регочу. А він ще й починає жалітися, що йому світ крутиться... Отакі у нас молитви веселі.
Ой, Лілю, ото розсмішили:D:D:D
Той Ваш Дарко ще той комедіант. :girl_crazy:

Маруся-мама
18.02.2010, 07:04
Отакі у нас молитви веселі.
а я нині мала також «веселий» вечір, але мене мої дівчата гарно здивували... поки я крутилась коло малечі в кухні чую а мої обидві повставали на коліна і б*ють поклони, моляться «при терпіви...» А Юліана так «тихонько» молилась, що напевне в Канаді було чути.

Нині ще зварила грибову зупу (будь вона не ладна) і кульки з рису в помідоровому соку.

berezhano4ka
18.02.2010, 09:50
я вчора спробувала до тушеної капусточки додати відварену квасольку,яку я потім ще з морквою і цибулькою підтушила і шампіьончики тушені.Заправила це все часничком-смакота...

Gajka
18.02.2010, 10:18
Вчора мій коханий вечеряв: гречка, аджика, хрін, салат з огірочків і цибульки, оселедець.
http://s56.radikal.ru/i152/1002/7f/515ab0a40dd1.jpg (http://www.radikal.ru)
А це я росольник варю
http://s005.radikal.ru/i211/1002/2c/47507aaf45b7.jpg (http://www.radikal.ru)

Ascorbinka
18.02.2010, 11:00
Дівчата, дякую, що нагадали про вінігрет!!!:girl_in_love::girl_in_love::girl_in_lo ve: Я геть про нього забула, сьогодні і зготую:girl_curtsey: аж слюнки покотилися:girl_crazy: І гречку до нього. Файна тема, виручає!
Вчора тушкувала таке собі асорті - цвітну капусточку, фасолю шпарагову, фасолю-бобоху, цибульку, болгарський перчик (заморозка), + картопляне пюре. Зупка гречана з помідорками і перчиком (також заморозка), селерою і зеленню петрушки.

по собі побачила, як тільки надумаю, що сьогодні буду строго постити - то так смокче:girl_cray: спокушає ще більше, ніж якби я собі тої настанови не давала

Smorodynka
18.02.2010, 14:01
В піст і під час весняного авітамінозу чудово підійде "Вітамінна бомба"
Берем в рівних кількостях чорнослив, курагу, шоколадні фініки і горіхи. З чорносливу і фініків виймаємо кісточки. Перемелюєм все. До суміші видавлюєм ще за смаком лимонного соку. Формуємо кульки і обмакуємо в кокосовій стружці. Ставимо в холодильник на ніч і смакуємо :) Смачно і поживно :)
Можна імпровізувати, додавати ще ізюм або сухофрукти за вашим смаком

WildWind
18.02.2010, 22:26
Готувала сьогодні суп з сушених грибів, форшмак з тунця та оладки з малиновим джемом. Спочатку приготувала тільки суп, але яко сметани не давала то подумала що буде дуже пісненький, тому зробила ще форшмак з тунцем, рисом та цибулею. Десерт троха зімровізувала, зробила оладки на соєвому молоці та без яйця, получилось непогано. А ще цілий день за порадою форумчанки гризу горіхи)

Ірка-Шкірка
18.02.2010, 22:37
Я сьогодні зготувала пісний борщ (наварила багато, буде на кілька днів) - дала багато різних овочів, шкода тільки, що не купила білих грибів.
І ще спекла пиріг з гречки. :)

Птася
19.02.2010, 11:08
А я вирішила дотримувати строгого посту весь період. Готувала гречану зупку пісну, заправлена тушкованою морквою и цибулько. Вчора зварила борщ на білих грибочках і з фасолькою. Ще капуснячок з квашеної капусчтки з томатом і тушкованою цибулькою і морквою. Чоловік і мала пісні зупки їдять разом зі мною. На сніданок або вівсянка на воді, або мюслі з родзинками і горішками теж водою заливаю.
Гарнір: або картопелька з олійкою, або гречана кашка, або рис з овочами. Сьогодні буду робити рисову лапшу з овочами. Ще потушкувала бурячок з морквою і цибулько. Або варений бурячок порізати кубіками і залити оливковою олією з лимонним соком і травками, дати замаринуватися, так ням-ням буде.
Чоловік їсть з малою м"ясо. А сьогодні будуть їсти пангасіус запечений з цибулькою у фользі.
Ще планую пізніше зробити голупці з картоплею.
На десерт желе.
Для мене найважче відмовитись від кави з молоком. Але поки тримаюся

berezhano4ka
21.02.2010, 00:30
я вчора їла в свекрухи її фірмову рибку.Вона жарить рибку,окремо тушить моркву з цибулькою і томатним соусом.Перекладає шарами рибку з томатною масою і ще трошки так тушкує

Wanderlust
21.02.2010, 00:49
На десерт желе.
Желе з кісток (желатин) :girl_sad:
на жаль, бо дуже його люблю

Маруся-мама
21.02.2010, 02:50
Желе з кісток (желатин)

а якщо той желатин що не тваринного походження? типу агар-агар?

Маруся-мама
22.02.2010, 06:56
Робила в п*ятницю оладки (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=646475&postcount=103) за переписом з попередньої сторінки. Така смакота вийшла, що я сама все і з*їла. Узясь! Замісь схуднути під час посту, то я ще поправлюсь.:girl_crazy:

http://s001.radikal.ru/i196/1002/a5/5db3a3c9044d.jpg

Wanderlust
22.02.2010, 10:36
ось знайшла трохи пісних рецептів (http://kuking.net/10_404.htm), випічка теж є

WildWind
22.02.2010, 12:32
Згадала вчора про суші, пісна і дуже ситна їжа, якраз на період посту. А ще вчора в гостях мала багато друзів, тому спекла піцу на класичному прісному тісті для піци з додаванням тунця, кукурудзи, помідорів, солодкого перцю та багато томатного соусу, вийшло мега смачно. Окремо для друзів була піца з ковбаскою та різними видами сирів. Проте багато хто з друзів відкрив для себе що піца з тунцем це смачно, навіть ті, що спочатку крутили носиком :girl_in_dreams:

Chereshka
22.02.2010, 13:02
вчора я зробила таке: пішла в магазин рибний, там знайома брала хребти лосося, але вони там ще з мясом не тільки кості (я завжди беру саму рибу), а вона розказла що вона з них робе. і я таке збаціала.
1. чуть-чуть відварює, вибирає то мясо і робе рибячі котлетки, перемелюючи то мясо додоає трошка манки чи сухарів сіль, перець, цибульки чуть-чуть. і супер.
2. то я зварила з них ухи, дуже добра.

я ніколи їх не брала, а тепер для всяких таких справ буду брати. До речі заплатила за 5 хребтів лише 11 грн, з 4 зробила 15 котлеток, но вони маленькі таі рибні і з 1 зварила уху.

а сьодні буду жарити вже того лолосося нормального, він в нас сама риба з головою по 36 грн, тому на піст дуже добре підходить і корисно. Того що хек надоїв, аргентина для мене негарно пахне, ще якісь там тоже мені віддають запахом, а от лосось норма))))

ще якусь супельку зара зроблю і салат з кппусти свіжої і риба, гречка ще є.

Нюта
22.02.2010, 16:18
зелена вегетаріанська запіканка

500 мл молока
200 г тертого сиру
2 великі картоплини
1 качанчик броколлі
1 невеликий качан цвітної капусти
200 г замороженого зеленого горошку
декілька зубців часнику
50 г муки
50 г вершкового масла
2ч.л мелених зернят гірчиці

Спосіб приготування.
1) картоплю нарізаємо кружечками, броколлі та цвітну капуту розбираємо на суцвіття, часники подрібнюємо.
2) для соусу: розтоплюємо масло, додаємо муку та гірчицю. Помішуючи додаємо молоко. Варити близько 1 хв. Виключивши додаємо жменьку сиру
3) кипятимо воду. Спочатку варимо кружальця картоплі (5 хв), броколлі та капусту (3 хв), горошок (1 хв). Обсушуємо.
4) дно форми змащуємо кладемо картоплю, карусту, часник, знов картопля.
5) залити соусом та посипати сиром, що зостався. Випікати 25-30 хв, при темп 200 градусів

---------- Додано в 15:18 ---------- Попередній допис був написаний в 15:07 ----------

В суботу пекла смачний пиріг з капусти.
Слойоне тісто.
800 г квашеної капути
велика цибулина
2 кислих яблука
1 яйце
100-150 г сиру твердого
0,5 скл майонезу (або кефіру)
Спосіб приготування:
смажемо цибульку, коли підрумянеться додати нарізане яблуко, трошки пізніше капусту, тушемо поки капуста не стане мякою, додаємо спеції за смаком.
в бритванку викладаємо тісто викладаємо начинку заливаємо соусом з яйця майонезу та сиру.
Про готовність скажуть зарумянілі боки тіста

Дана
24.02.2010, 12:19
Я хочу поділитися дуже смачними і головне цілком пісними рецептами.
Почнемо з:
Вегетаріанський паштет з квасолі та грибів
Смачно,легко, і поживно, я їла в вигляді бутерброда з квашеним огірком і гостреньким перчиком, думаю має бути смачно і як діп до крекерів, правда чоловічій частині людства в такому бутерброді не вистачало м’яса:girl_crazy:
http://s004.radikal.ru/i207/1002/a8/8eb5f1e76fb4.jpg
* 400 гр великої білої квасолі
* 250 гр печериць
* 3 цибулі
* сіль
* чорний перець
* 1ч.ложечка порізаного свіжого тимяну( я давала1/3ч.л сухого)
* 3ст.л олії
* 1ст.л соєвого соусу
* 1 лимон
Квасолю з вечора намочити, відварити до готовності. Дрібно порізані печериці смажимо на олії разом з цибулею порізаною на кубики, смажимо практично до повного випаровування рідини. В блендері збиваємо на однорідну масу квасолю без рідини, потім додаємо печериці з цибулею, додаємо приправи. Все міксуємо, додаємо сік з половини лимону, пробуємо на смак, за потреби підправляємо, якщо паштет вийде дуже густим, додаємо одну дві ложки води в якій варилася квасоля, при подачі прикрасити тимяном та кружальцем лимона.

---------- Додано в 11:17 ---------- Попередній допис був написаний в 11:15 ----------

Ще один з варіантів квасолі в сухарях, але цей мені більше до смаку, і дуже доречний саме в в піст
Стручкова квасоля з лісовими горіхами і часником
http://s003.radikal.ru/i203/1002/a5/c5c1ec688e93.jpg
* 400 гр стручкової квасолі( в мене заморожена)
* 100 гр лісових горіхів(запросто можна використати арахіс чи мигдаль)
* 50гр мелених сухарів(приблизно2-3ст.ложки)
* сіль
* чорний перець
* 3 зубці часнику
* 3ст.л олії
* 1ст.л соєвого соусу
* 1ст.л лимонного соку
В каструлі закип’ятити 2л води, дати лимонний сік і всипати заморожену квасолю, довести до кипіння і проварити 5хв, відкинути на друшляк. Горіхи, часник і сухарі змолоти в блендері на дрібну крупку. Відціджену квасолю всипати на сковороду з 3 ложками олії, дати соєвий соус, сіль, перець і змелену масу з горіхів і сухарів, на середньому вогні, часто помішуючи обжарити протягом 7-10хв. Така квасоля смачна як і самостійна страва так і в виді гарніру </i></font></lj-cut>

---------- Додано в 11:19 ---------- Попередній допис був написаний в 11:17 ----------

Ще один рецепт для посту. Не буду казати що такі голубці можна сплутати з м’ясними, але те що ці голубці смачні – говорю з впевненістю.
Овочеві голубці з грибами.
http://s57.radikal.ru/i156/1002/6a/1c02ab10c2a3.jpg
Складники:
2 стакана круглого рису
300гр свіжих печериці
3 великих моркви
3 цибулини
¼ клубня селери
Пів кореня петрушки
1 невеликий порей
400мл перетертих помідорів, або 200 мл томатного соусу
1 ч.л солодкої паприки
Сіль і чорний перець.
Приблизно 1 стакан олії.
1 велика капустина.
В капустині вирізати кочережку, опустити в киплячу підсолену воду проварити, хвилин 5-7 щоб можна було легко розділити на листки, залишити в воді щоб вистигла, в кожному листку капусти вирізати тверду частину.
Рис відварити в підсоленій воді до пів готовності. Моркву потерти на терку з великими отворами, потушити на олії до готовності. Цибулю порізати на кубики, тушкуємо до прозорості, гриби протерти вологою тканиною, порізати на кубики, також обжарити хвилин 10 на середньому вогні. До рису додати усі гриби, половину тушкованої цибулі, половину тушкованої моркви, посолити, поперчити.
В окремій сковороді потушкувати потерту на дрібній терці селеру і корінь петрушки, через 5 хв дати порізаний порей, ще тушкуємо 5хв,додаємо другу частину моркви і цибулі та протерті помідори чи томатний соус, розводимо водою щоб було досить рідке, солимо і перчимо. Виливаємо цей соус у каструлю, даємо пару горошин чорного перцю і два лаврових листка.
Накрутити голубців, поскладати в каструлю з соусом, соус має бути в рівень з верхніми голубцями, як замало соусу долити кип’ятку, тушкуємо голубці на малому вогні 2 години або печемо в духовці при температурі 160-170гр 2,5год. Подавати з соусом в якому тушкувалися голубці або при бажанні можна зроби ще й грибний соус.

Nata
24.02.2010, 12:22
Дано, паштет я вже давно випробувала :) Дуже дякую, він насправді смачнющий :)

Kasia
24.02.2010, 12:25
Дана, клас!!!!

п.с. але я не можу з зимової капусти закрутити голубці.:girl_cray:... варила , як ти пишеш, і все рівно - не вдалося -викинула ті листки. начинку зїла, як гарнір:girl_haha:

Дана
24.02.2010, 12:34
Наталь, мені також він дуже засмакував, навіть дуже.
Маю ще один подібний, як буде смачно - поділюся.
Кать я чому не виходить? Листи переварилися? Чи недоварилися? Ломалися? Що з ними було? А начинка класна, я поки голубці крутила половину фаршу з'їла:girl_crazy: і мене не спинило те що рис в фарші недоварений:girl_crazy:

Kasia
24.02.2010, 12:42
власне, були якісь ніби і нормально відварені, і ті серединні кочерижки вирізала, а закрутити не могла. дуже грубі листки в мене були. я люблю малі голубці, листок ріжу на 2.
короче - начинка була рис з грибами - файний був гарнір.

kitka
24.02.2010, 12:46
Касю, то ти таку капусту купила з грубими листками. Взимку досить важко купити нормальну головку, я не раз головок з десять переберу на базарі, поки знайду, щоб і не дуже важка була, і листки не грубезні.

Дана
24.02.2010, 12:49
Шкода. Але ти права зимова капуста має грубе листя, я беру дві три капустини невеликі, верхні листки знімаю а голубці кручу з середніх, ніби добре виходить, але хочу весну і свіжу молоду капусточку:girl_cray:
А я ще голубці з кускусом хочу зробити, також має бути смачно:girl_in_love:

Ascorbinka
25.02.2010, 11:03
готую Вегетаріанський паштет з квасолі та грибів, але не маю соєвого соусу, чим його можна замінити? Дякую!
і який той соус на смак? хімія чи правдивий? бо ніколи його не купувала(

Nata
25.02.2010, 12:02
Аскорбінко, я не давала соусу :) , можете просто посолити за смаком. А чи хімія... ну тут важко сказати з якої сої його роблять (на банках нема маркування) ми вживаємо його винятково для суші, в їжу не даю.

meros
25.02.2010, 12:11
я вирішила дотримувати строгого посту весь період
я теж таке задумала, бо вже кілька років підряд не могла собі такого позволити: то вагітна, то кормлю, знову вагітна, знову кормлю груддю, от нарешті відважилась, бо це дійсно не легко!
Поки тримаюсь, без масла, молочних продуктів, риби ...
тому багато з рецептів поки не підходить!
Сьогодні буду готовити рисову запіканку з яблуками.
Салат "Вітамінна бомба"
В салах входять всі сирі овочі. Я завжди беру бурячок, морковку, капусту, салеру і яблуко! Можна додавати картоплю фрі або чіпси, до посту заправляли майонезом, а під час буду олійкою!
Зупка пісна з фасолею та макароном!
Поливку з печериць до картоплі.
Для діток рибу тушковану з морквою та цибулею!
і ще щось придумати треба, бо ще на роботу чоловіку треба дати йде на чергування на добу!
Сьогодні працюю на кухні по-повній програмі!!!

Дана
25.02.2010, 12:13
Я соєвий соус дуже часто використовую в приготуванні, практично щоденно, маю Кікоман для суші і якийсь китайський півлітровий для готування. Наскільки то хімія і з якої сої його роблять не написано, на пляшці написано натуральне бродіння і т.п:girl_smile: а чи правда:girl_in_dreams:
А замінити простою сілью.

Housewife
25.02.2010, 13:00
Полюбився мені форшмак.
Якщо постити не надто суворо ( бо там є яйця, хоча можна обыйтися і без цього інгредієнту) - дуже смачна закусочка-перекусочка.

vitalinka
25.02.2010, 13:23
дякую за підказку про голубці з грибами) буду робити)

KAH55
26.02.2010, 09:36
що готувати, бо м'яса не можна, а в п'ятницю ще й молочного не можна...
В цей піст взагалі не вживають м'яса, молочні продукти. Дозволяється вживання рослинного масла в суботу і неділю і на св'ята. Рибу можна вживати тільки у вербну неділю. у Лазереву суботу можна вживати ікру.
Я перші 5-ть днів посту вживав тільки чай і каву без цукру.

Маруся-мама
26.02.2010, 13:25
В цей піст взагалі не вживають м'яса, молочні продукти.

Прошу пана, це у православних а в католиків інші розклади. Про піст в нас є інша тема.

Nata
26.02.2010, 13:34
а в католиків інші розклади
Ще й як врахувати скільки тут вагітно-годуючих :) я би за тиждень на воді точно ноги протягнула, мене і так дві дитини їдять :)
Мої діти вчора вперше м"яса попросили, до того навіть не помітили, що їли каші з овочами, хоч молочне я їм не обмежувала.

Liliyah Romanova
26.02.2010, 18:30
Ще й як врахувати скільки тут вагітно-годуючих я би за тиждень на воді точно ноги протягнула, мене і так дві дитини їдять
100%! Мені відмовитися від усього забороненого, то я взагалі колір втрачу. І так вже всі питають, чи в мене все гаразд, бо побіліла. Буряки їсти, чи що? Чи може, шкіру ними мастити? :girl_haha: Я собі на час посту відмовилася від вафель у шоколаді napolitanke, яких на початку вагітності пожерла кілька кільо. Мучуся страшно, але не купую!

Цього тижня вигадувала для Романа овочеві запіканки. Одна була баклажанна. А вчора зробила кабачкову: томатного соусу з базиліком на дно трохи, тоді виклала густенько кільця кабачка (білого цукіні), тоді переклала тертою морквою щедро, зверху півкільця цибулі та кружальця помідора. Запікала, накривши фольгою, десь до години, на останні 10 хвилин зняла фольгу, поклала зверху сира (оскільки четвер, мені дозволили сей продукт до страви додати) і запікала до файної брондзової шкірочки. Пахло так, що можна було язика проковтнути. )))
А яка була баклажанна, я вже забула, бо я їх на ходу придумую. :xaxa:
Здається там були два шари баклажанів, а між ними зелена цибулька, петрушка й помідорчики). Зверху теж дала трошки тертого сира. На кабачкову сир нарізала плястерками.

Маруся-мама
26.02.2010, 22:12
я би за тиждень на воді точно ноги протягнула

Та я просто до того вела, що не гарно бути фаресеями. Ісус ж казав, (перефразовую) як постиш то не посипай голову попелом а навпаки одягнись в найкращу одіж. Тому мене і зачепив такий пост, бо як людина робить щось для себе то честь їй і хвала а вихвалятись на форумі, що а он я не ім це трошки не з тої опери.

Я також їм всіляке, і думаю що треба щось міняти бо раптом почала більше їсти мучних страв, замість насідати на антаміни якісь.

Ось так я напекла в середу, а вже сліду нема:
було 25 штук
http://s44.radikal.ru/i103/1002/ed/9363a8d10a70.jpg

Також їла пісні пиріжки з фасолевою і капустяною начинками:

http://s45.radikal.ru/i108/1002/a4/6755612d7df0.jpg

http://s43.radikal.ru/i099/1002/7e/994f73df31f5.jpg

Un.Known
26.02.2010, 22:50
пісні пиріжки

Як намальовані!

Знаючи свою майстерність, навіть не уявляю, як би мої виглядали...

Дана
01.03.2010, 12:59
Пісні пампушки на картопляну відварі
Хоч і піст а діти просять чогось солоденького, чому б їх не порадувати? Цікавий варіант пісних пампушків. Пампушки вийшли пухкі, м’які, і дуже смачні.:girl_smile:
http://i073.radikal.ru/1003/ce/7ca24f6dd1ec.jpg
Складники:
Для тіста:
Приблизно 900гр муки(може забрати трохи більше)
0,5 пачки свіжих дріжджі
100гр цукру
100 гр олії
Цедра з одного апельсину
та 100мл соку з апельсину
Ванільний цукор
1 ст.л спирту

2 великі картоплини відварити до готовності приблизно в 600мл води
Розім’яти разом з рідиною(0,5 склянки відвару відлити для опари) в якій варилася картопля
Дріжджі розвести відваром дати 1 ст.л муки, і пів столової ложки цукру, залишити на 15 хв.
Відмірюємо 2/3 від усієї кількості муки, висипаємо муку в широку посудину чи тазік в якому зручно місити тісто, виливаємо в муку опару, сік, даємо цукор, картоплю з відваром, солимо і замішуємо тісто, місимо хвилин 5-10, додаємо олію, знову добре вимішуємо, якщо тісто буде рідкувате потрохи підсипаємо ще муки, тісто по консистенції має бути м’яке і еластичне, і добре відставати від рук, даємо цедру, спирт і ванільний цукор, вимішуємо і залишаємо в холодному місці на 4-5годин( можна на ніч в холодильнику) обов’язково накрити посудину з тістом кришкою, щоб тісто не «втекло».
Заносимо тісто в тепле місце, формуємо пампушки, в мене цього разу пампушки з вишнями і викладаємо на добре присипану борошном поверхню для підходу, залишаємо на 30-40хв щоб тісто збільшилося в двоє.
Смажимо в добре розігрітій олії але щоб не диміла, бо інакше пампушки ззовні будуть горіти а в середині не пропечуться, на поверхні олії час від часу мають виходити бульки. Я жарю так кидаю пару пампушок в жир і зразу накриваю посудину кришкою, так в моїх пампушках виходить по кругу гарна біла полосочка -«обруч», виймаємо готові пампушки, викладаємо на паперовий рушник щоб стік зайвий жир, і готові охололі пампушки посипаємо цукровою пудрою.
Рогалики з того самого тіста
http://s43.radikal.ru/i099/1003/6d/9ec9604a9fbb.jpg
Таке тісто є чудовим і для рогаликів. розтачуємо круг ріжемо на 8 трикутників, спочатку на 4 а потім кожну частину ще на дві, на край трикутника кладемо начинку, скручуємо рогалик, я накрутили з варенням, вишнями, шоколадом та солодким сиром, для підходу рогалики викладаємо зразу на деко застелене пергаментом і змащене олією, як рогалики добре підростуть змащуємо яйцем або солодким чаєм,(як в мене:girl_smile:) або вершками і печемо при температурі 180гр 15-20хв.

Ascorbinka
01.03.2010, 13:49
скільки тут вагітно-годуючих я би за тиждень на воді точно ноги протягнула
минулого року я надумала строго постити, так що ні м"яса ні риби, ні яйок.. як наслідок 2 тижні перед Великоднем змітала і м"ясо, і рибу і т.д., бо голова ходуном йшла, із сил впала, зуби ломило... Цього року вже не геройствую, чим довше годую - тим важче переношу обмеження(

Маруся-мама, ну і як таку красу їсти? вони ж один в один, як писанки, зараз би того піржка з квасолею.... м-няма. А де перепис тих кексиків

Дано, дякую за вегетаріанський паштет. Змели за день, смакота))))))) Завтра знову приготую.

З.І. - порадьте якусь неклопітку другу страву або гарнір, в голові 0 ідей....

Orman
01.03.2010, 13:54
З.І. - порадьте якусь неклопітку другу страву або гарнір, в голові 0 ідей....

вчора варила рис, стушила моркву з цибулею, перемішала з рисом. Зробила багацько - вже майже все з"їли :)

Housewife
01.03.2010, 15:50
порадьте якусь неклопітку другу страву або гарнір, в голові 0 ідей.
Люблю на гарнір готувати пшеничну кашу. ДЛя смаку окремо підсмажую цибульку з морквою, і коли каша на половину готова, змішую з овочами і в духовку на 20 хв.
До неї можна пригтувати і підливу з грибами і капусту тушену..
Ням!

Ука
01.03.2010, 16:31
власне, були якісь ніби і нормально відварені, і ті серединні кочерижки вирізала, а закрутити не могла. дуже грубі листки в мене були.
мене чоловікова мама привчила взимку голубці з квашеної капусти робити. Ми як квасимо капусту, то кладемо в бочку декілька цілих невеликих крижівок з вирізаним коренем. вони прокисають і м'якнуть - навіть парити не треба. Тільки потім, підбираючи начинку, треба враховувати, що буде кислинка. Я їх тепер більше люблю, як із свіжої капусти.

Kasia
01.03.2010, 16:36
Ми як квасимо капусту, то кладемо в бочку декілька цілих невеликих крижівок
моя бабуся так робила. на жаль, квасти капусту в бочці - це для мене нереально наразі.
згідна з вами -це дуже смачно.

Ука
01.03.2010, 16:42
ну так, для цього треба велику сім'ю. ми цього року 150 кг нашаткували :girl_crazy:, залишилося менше чверті.... Наступного певно всі 200 доведеться...
Зато як в піст рятує!

Але поки дітисьок не було, квасили на 2-3 сім'ї, разом з батьками - пару головок мені завжди перепадало :girl_in_dreams:

Ascorbinka
01.03.2010, 16:49
Люблю на гарнір готувати пшеничну кашу.
о, то улюблена каша мого чоловіка, і моя також, а діти не їдять її...
люблю її з цибулькою, і яєчком ...
але бачу вона не дуже поширена, бо як купую, то мене часто перепитують чи то для курчат:girl_crazy:

Дана
01.03.2010, 17:36
З.І. - порадьте якусь неклопітку другу страву або гарнір, в голові 0 ідей.
Картопля в сухарях.
http://i015.radikal.ru/1003/1e/c521bfc0e927.jpg
Розрахунок приблизно на кілограм картоплі
Картоплю добре помити якщо шкірка тонка то не треба чистити, розрізати на четверо, велику картоплю на восьмеро. Порізану картоплю скласти в баняк, влити 5-6 ст.л олії без запаху, перемішати, дати столову ложку сухих «італійських трав, і столову ложку сухого часнику, посолити, і поперчити, всипати добрі дві жмені сухарів, перемішати. Висипати на британку можна попередньо застелену пергаментом, ще раз посипати сухарями щоб кожен кусочок був густо вкритий сухарями, запікати в духовці 30-40хв до гарної рум’яної скоринки.
Можна зробити те саме але без сухарів,ь до картоплі з олією дати 1ст.л солодкого меленого перцю, солі і сухих травок. Вийде гарненька червонувата картопля.
Можна зробити тільки з травами і часником сухим. Кожного разу можна придумувати щось новеньке.

Housewife
01.03.2010, 21:57
як купую, то мене часто перепитують чи то для курчат
А моя подруга її завжди для своєї собаки на гарнір готувала ))))
До речі про картоплю. Дуже простий і смачний рецептик. Відбираємо картоплини маленького розміру, розрізаємо навпіл, якщо більші то кільцями,кожну частинку солимо і гарно тремо зрізом одна до одної. Тоді в духовку і до готовності. Ось така смакота получається
http://img1.liveinternet.ru/images/attach/b/3/14/98/14098858_100_letie_028.jpg

Златка
01.03.2010, 22:04
До речі про картоплю. Дуже простий і смачний рецептик. Відбираємо картоплини маленького розміру, розрізаємо навпіл, кожну частинку солимо і гарно тремо зрізом одна до одної. Тоді в духовку і до готовності. Ось така смакота получається

я теж таку дуже люблю - легко і смачно :girl_smile: а особливо мені подобається так запікати маленькі картоплини, не розрізаючи їх :girl_curtsey: тим більше, що з варіаціями різних приправ чи соусів картопля може бути зовсім інша на смак

Housewife
01.03.2010, 22:20
Якраз в тому, що розрізаєш її - і сам смак :girl_claping:, бо там якимсь дивним чином, від тертя посоленими розрізами одне до одного, утворюється надзвичайно хрумка схоринка. Просто фантастика:girl_in_love:
Я коли перший раз готувала просто диву давалася, як же воно так )))

Ascorbinka
01.03.2010, 22:34
До речі про картоплю.
а я просто картоплю (не солену, не різану) викладаю на решітку духовку (таку завелику, щоб при печенні не провалилася через ту решітку). Спечену викладаю в банячок з сіллюю, часничком і олійкою (або вершковим маслом). Накриваю кришкою і даю 5-10 хв обмякнути.
Печеться в моїй духовці годину, то я її ставлю і йду за дітьми в садок, приходим на гаряченьке))))))

Дана
02.03.2010, 13:55
Ще один рецепт для посту
Небанальні картопляно-грибні котлети.
Черговий рецепт для посту я знайшла на цьомусайті (http://www.smakimprezy.pl/)

http://i027.radikal.ru/1003/f4/9b329311e416.jpg

* 500 грам картоплі
* 200 грам печериць
* пару штук сухих грибів
* 2 великі цибулі
* соняшникова олія для жарки
* 1 яйце
* 2 ст.л паніровочних сухарів + сухарі для панірування самих котлет
*1ст.л крохмалю

Картоплю відварити, повністю охолодити, змолоти через м’ясорубку. Цибулю порізати на дрібні кубики, підсмажити до золотистого кольору, гриби почистити, порізати також на кубики, потушити на 2ст.л олії 5-6хв, сухі гриби залити кип’ятком так щоб тільки покрило гриби і варити 15хв, рідини має залишитися 2-3 ст.л, охолодити цибулю з грибами. Відварені гриби порізати тоненько. Змішати картоплю, гриби, відвар з грибів, цибулю, добре посолити і поперчити, дати сухарі і яйце, вимішати і залишити масу на 10хв щоб сухарі набухли, котлетна маса буде подібна по консистенції на пластилін, і добре триматися купки, формуємо не дуже великі котлетки, обкачуємо в сухарях і жаримо на добре розігрітій олії до золотавої скоринки. Далі по рецепту котлетки треба поскладати в жаротривку посудину і ще запікати декілька хвилин, я цього не робила. Їсти такі котлетки можна коли вони будуть кімнатної температурі, можна їсти з овочевим салатом, хто любить зі сметанкою, я їла з ось таким соусом:.
1велику цибулину
1 велику морквину
1ст.л італійських трав
4 зубці часнику
2 т.ложки муки
2ст.л соєвого соусу
2-3 каплі тобаско
2-3 ст.л зелені кропу
Цибулю порізати на кубики, потушити, дати потерту моркву, знову тушкуємо 5хв, даємо муку, швидко мішаємо 1-2хв, розводимо кип’ятком і енергійно мішаємо, додаємо соєвий соус, приправи, в самому кінці вичавлюємо часник і даємо зелень кропу.
Якщо для вас не критично можна дати 2-3 ст.ложки сметани, я їм без сметани.
Половину котлет я смажила без яйця, все трималося чудово і не розвалювалося, до другої половини добавила яйце. :girl_smile:

Curly Xena
02.03.2010, 14:40
а за мною ходять пиріжки з квасолевого тіста та ще й з тушкованою капустою (або просто дріждж. з капустою) :) Але то певно на суботу-неділю плани
а так - в мене "солянка збірна" :) - форшмак з селедця, картопля, оладки з тунцем, вчорашній борщ
З пісного ,що нове випробувала - кільця кальмара смажені (чоловік в захваті - мені трохи гума :)) - кальмара (чищеного,без плівки), ріжемо на кільця товщиною 0.3 см, вкидаємо на хвилинку в киплячу воду (щоб не затвердів), витягаємо, обсушуємо, обкатуємо в суміші сухарів, солі та приправ (в мене іт. суміш) - і в олії обсмажуємо.
Те саме можна робити з кільцями октопуса :)

наталя 2204
02.03.2010, 20:45
До речі про картоплю. Дуже простий і смачний рецептик. Відбираємо картоплини маленького розміру, розрізаємо навпіл, якщо більші то кільцями,кожну частинку солимо і гарно тремо зрізом одна до одної. Тоді в духовку і до готовності. Ось така смакота получається

А ви її на бритванці печете чи на решітці? Якщо на бритванці, то напишіть чи ви її змащуєте.
Така апетитна виглядає!!!

rysaj
12.03.2010, 15:46
Дуже хороший і вдалий рецепт-Печеної картоплі у горшочку.Добре смакує з квашеним огірком і під час посту те що треба.

http://s58.radikal.ru/i162/1003/c2/e74e28bd5904.jpg

У керамічні горщики влийте по 1-2 ст.л. олії.Невеликі картоплини однакового розміру ретельно вимийте за допомогою щітки.
Розкладіть в горщики щільніше, картопля потім трохи осяде.Змішайте сіль, майоран, чорний мелений перець.

Посипте цією сумішшю картоплю, закрийте горщики кришками або фольгою і поставте у розігріту до 220 градусів духовку.

Хвилин через 40 зніміть кришки з горщиків, збільшіть температуру духовки до 250 градусів і дайте картоплі трохи підрум'янитися, хвилин 15.

Викладіть на блюдо і полийте олією зі спеціями з горщиків та подрібленим часником.Смакота,непередати

Олюська
29.03.2010, 18:13
Дівчата, дайте рецепти якихось файних соусів. Мені би до картопляників щось, бо досі їли зі сметаною

La esposa
29.03.2010, 18:15
Дівчата, дайте рецепти якихось файних соусів. Мені би до картопляників щось, бо досі їли зі сметаною

А любите грибну підливку? на засмаженому борошні, гриби, морква, цибулька :)

а ми гамаємо салат з фафусти :girl_cool:

Маруся-мама
29.03.2010, 21:57
Мені би до картопляників щось

Так треба зробити часникову мачанку. Часник гарно розтерти в ступці і додати солі і олії щоб було відповідної консистенції.

А я свого годувала картопляною салаткою з маринованими грибами і заправила псевдо-майонезом, тобто ложка гірчиці плюс оцет і олія. Дуже смачно вийшло!

наталя 2204
09.03.2011, 15:45
Щось мені так оселедця маринованого захотілось. Ням-ням. Може б то ще й вінігрет зробити? Хоч не дуже його люблю, але ж піст..........

наталя 2204
11.03.2011, 12:28
Дуже хороший і вдалий рецепт-Печеної картоплі у горшочку.Добре смакує з квашеним огірком і під час посту те що треба.
Цю смакоту я вчора готувала. приготувала багато, думала, що ще й залишиться, а виявилось- замало. От така смакота!!!

Мамусічка
21.03.2011, 14:43
Пісні пиріжки
Можливо кому згодиться. Рецепт дуже простий у приготуванні
Тісто: 0,5 о. води, 100 гр. цукру, трохи солі, 0,5 скл. олії, 1,5 ст. л сухих дріжджів або 50 гр. свіжих дріжджів, борошна стільки, щоб тісто було туге.
Замішуємо тісто. Ставимо його в холодильник на 2-2,5 год. Тісто має гарно підійти.
Виробляємо пиріжки з будь-яклю начинкою. Випікати про температурі 180 С.
Все. Готово.Смачного!

snegok
31.03.2011, 21:29
Я роблю такий тортик у піст.

2 ст. цукру (беру менше)
1 ст. олії (можна 0,5, бо получається жирний)
1 ст. крутого чаю або узвару
1 ст. меду або варення
1 ч.л соди погашною оцтом
3-4 ст муки до консистенції як на оладки.
родзинки, горіхи, какао.
Випікати 40-50 хв.
Можна розрізати потім і перемазати варенням або кремом.

tanchyk
26.02.2012, 13:55
Порекомендуйте страви на перший тиждень посту!

Ірена
26.02.2012, 14:47
в нас нині смажена картопля з оселедцевими рулетикамиі салат з пекінки.

Gajka
26.02.2012, 15:10
в нас нині смажена картопля з оселедцевими рулетикамиі салат з пекінки.
А що нині вже піст?

Порекомендуйте страви на перший тиждень посту!
У мене нині вже виникло декілька ідей, буду помаленько втілювати: вареники з капустою, грибами, тушена фасолька з овочами, пиріжки з капустою, грибами, горохом, горох (дуже люблю), грибна юшка, вінігрет, різні пісні зупки і багато іншого.

Just me
26.02.2012, 15:24
А у нас ще багато страв із грибів (сушених і печериць), рибка запечена або в маринаді, до того ж піст - це чудова можливість налягати на овочі, от шкода тільки, що переважно крім капусти, салату, огірків і помідорів щоб щось купити, треба аж в супермаркети їхати, і то не всюди вибір різноманітніший.

Gajka
26.02.2012, 15:25
налягати на овочі
І фрукти, я таким чином збираюся замінити собі солодощі.

Smorodynka
26.02.2012, 15:59
тушена фасолька з овочами

грибна юшка
Розкажіть, будь-ласка, як ви готуєте!

Ірена
27.02.2012, 11:56
А що нині вже піст?
Не піст. Але м"ясного не можна)))
молочне їли вранці - тому так))).

Сьогодні підтушила на борошні і з часничком квасольку і їла то з чорним хлібом.

(Мої домочадці постити не збираються як витримати? уманіпріложу:girl_sad:)
але спробую.

Gajka
27.02.2012, 12:05
Розкажіть, будь-ласка, як ви готуєте!
Та то нема ніц складного. Фасолю варю, а потім тушу з цибулькою і морквою, приправляючи. А грибної юшки мабуть є купа переписів і смачніших, я роблю із шампіньйонів, спершу їх підсмажую із цибулькою, потім у киплячу воду і хв 20 варю, тоді заправляю мукою. Як не піст, то даю ще сирки плавлені.

Smorodynka
27.02.2012, 12:23
Фасолю варю, а потім тушу з цибулькою і морквою,
Скільки часу ви варите фасолю і скільки часу тушите?

Gajka
27.02.2012, 12:31
Скільки часу ви варите фасолю і скільки часу тушите?
Та де я знаю, то залежить від фасолі, я пробую її, до повного приготування. А тушу зовсім трішки, окремо зажарюю цибулю і моркву, потім вимішую, приправляю і 1-2хв.

ola-lyola
27.02.2012, 12:38
На сьогодні приготувала рибку, нагадали тут за фасольку - то назавтра напевно приготую її - спершу відварюю, а потім протушую в домашньому помідоровому соусі, з підсмаженою цибулькою, якщо нема соусу, то підійде томатний сік або паста, і трохи базиліку.
Ще на гарнір можна приготувати чечевицю - дуже класний продукт, шкода що в нас чомусь непопулярний, вариться як фасолька, тільки швидше, заправляється часником і оливковою олійкою, дуже смачно.
А ще макарони з шпинатом і оливковою олією - відварюємо спагетті, на оливковій олії підсмажуємо шпинат (підійде і свіжий, і морожений) і зміщуємо з макаронами, додаємо італ. трави або базилік/орегано. Можна пармезан, хто не дотримується строго посту. Так само можна лазанью з шпинатом приготувати. Я так собі подумала, що багато яких італ. страв можна віднести до пісних.

tsyganka
27.02.2012, 12:57
Для нашої сім'ї в піст головне відмовитися від м'яса (котлет, відбивних, м'ясних наваристих супів, ковбаси, сосисок і т.д.) бо це все дуже люблять мої хлопці. Тому сьогодні на вечерю вареники з гречкою і капустою, ще їмо борщ зі щавлю, тушену капусту, печену картоплю, салат з бурячків, часниковий суп з грінками, шпарагівку тушену, ну і салати з грибами, фасолькою, сиром, капустою та ін.
Я особисто хочу їсти менше солодкого:girl_cray:, ну повністю відмовитися не вдасться, бо то основне джерело мого задоволення і файного настрою:girl_crazy:, але буду старатися!

Лідочка
27.02.2012, 13:20
Так само можна лазанью з шпинатом приготувати. Я так собі подумала, що багато яких італ. страв можна віднести до пісних.
В мене є картки з 50 способами приготування пасти, добре, що ви мені нагадали:)
на оливковій олії підсмажуємо шпинат (підійде і свіжий, і морожений)
О, ми всі любимо шпинат, буде сьогодні і у нас.
А ще буде овочева зупка з горбушею, мойва смажена, на гарнір спагетті і пшенична каша, кому що більше засмакує:)

---------- Додано в 12:20 ---------- Попередній допис був написаний в 12:19 ----------

часниковий суп з грінками
Рецептик підкажіть будь ласка:)

olerusya
27.02.2012, 13:23
В мене є картки з 50 способами приготування пасти,
як би то зробити щоб з нами поділитись :girl_wink:?

tsyganka
27.02.2012, 13:36
Часниковий суп з грінками:

1 велика головка часнику;
6-7 картоплин;
2 цибулини;
700 мл. бульйону (овочевого, курячого або води);
250-300 мл. вершків;
олія, сіль, перець.
Часник почистити, скропити олією і загорнути у фольгу, спекти до м'якості при 180 градусах (приблизно 30 хв.). Цибулю порізати на кубики і спасерувати на олії. Картоплю почистити, нарізати кубиками, залити бульйоном і поставити варити. Коли звариться, додати спасеровану цибулю, довести до кипіння і зняти з вогню.
Тоді додати печений часник і все перетерти у блендері. Влити вершки, посолити, поперчити, додати сушені трави і довести до кипіння.
Смакувати з грінками чи тостами.

P.S. Печений часник не лишає після споживання характерного запаху з рота, при тому його корисні властивості не зменшуються.

Лідочка
27.02.2012, 13:38
як би то зробити щоб з нами поділитись ?
Навіть не знаю, бо вони італійською мовою:). Буду готувати щось - буду тут писати, ок?

---------- Додано в 12:38 ---------- Попередній допис був написаний в 12:37 ----------

P.S. Печений часник не лишає після споживання характерного запаху з рота, при тому його корисні властивості не зменшуються.
Дуже-дуже дякую!

tanchyk
27.02.2012, 13:39
Не піст.
Як не піст? Сьогодні перший день Великого посту!

Gajka
27.02.2012, 13:41
Йшлося про вчора.

Raven
27.02.2012, 14:09
залити бульйоном і поставити варити
Файний рецепт, але який там може бути бульон, якщо страва пісна.

Лідочка
27.02.2012, 14:37
Файний рецепт, але який там може бути бульон, якщо страва пісна.
Бульон може бути не тільки мясний - а й овочевий, рибний.

А ще було написано:

(овочевого, курячого або води);

terezka
27.02.2012, 14:43
який там може бути бульон, якщо страва пісна.
як і вершки, зрештою
та й загалом є багато людей, які й олію не вживають у піст (що вони їдять, без поняття)

Delfy
27.02.2012, 14:45
Фасолю варю, а потім тушу з цибулькою і морквою, приправляючи
ще дуже смачно до тієї фасолі з морквою додати томатний соус або ще краще - готове ЛЕЧО - я дивилась склад Премії у банці 0,5л - там теж входять різні овочі, без консервантів.

Ірена
27.02.2012, 15:17
Допис від Ірена
Не піст.
Йшлося про вчорашній допис...

Т@нюшк@
27.02.2012, 15:20
а я люблю таку страву, яка цілком підходить для посту)
часу вимагає мінімальний мінімум:)
зараз буду якраз смакувати: тепла варена фасоля+трошки юшечки, в якій варилась, посипана цукром до смаку))) ніхто в моїй сімї такого не признає, а я люблю

tanchyk
27.02.2012, 17:06
Йшлося про вчора.
Сорі, сорі!

Можливо комусь пригодиться http://smakota.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=34&Itemid=34

Liliyah Romanova
27.02.2012, 19:20
Йшлося про вчорашній допис...
Останнім днем вживання м'яса є м'ясопусна неділя. Після неї вже ніякого м'яса не їсться. У переддень Великого Посту тим більше.

Farfalla
27.02.2012, 19:41
В часі посту часто готую рибку в томатному соусі, ну дуже вже смачна!!! (інколи томатн.пасту заміняю на мелені помідори)
(перепис рос., перепрошую)

Рыба в томатном соусе

Очень вкусно и в горячем, и в холодном виде! По вкусу напоминает рыбные консервы в томатном соусе.

Состав

белая рыба (тушка или филе) - 500 г,
лук 1-2 шт,
томатная паста или кетчуп 1-2 столовых ложки,
растительное масло для жарки,
лавровый лист 1-2 шт,
уксус 9% - 1 чайная ложка,
лимон - 1-2 дольки,
зелень укропа,
соль,
перец

Приготовление

Рыбу вымыть, обсушить, натереть солью и перцем и нарезать небольшими кусочками.
Обжарить кусочки рыбы на растительном масле по 1-2 минуты с каждой стороны.
Лук мелко порезать и обжарить на растительном масле.
Переложить обжаренную рыбу в небольшую кастрюлю, добавить жареный лук, кетчуп или томатную пасту, лавровый лист, уксус и дольку лимона.
Все аккуратно перемешать, накрыть крышкой и тушить при слабом кипении ~10 минут.
Добавить рубленную зелень укропа, перемешать, выключить огонь и дать постоять под крышкой ~5 минут.

наталя 2204
27.02.2012, 20:18
м'ясопусна неділя.
А то коли?

Liliyah Romanova
27.02.2012, 20:31
А то коли?
Перше є м'ясопусна неділя (за тиждень до посту), після неї можна вживати лише молочні продукти, тоді є сиропусна, а понеділок після сиропусної - перший день посту.

Corena
29.02.2012, 19:22
згадала смакоту, яку моя мама давно готувала, на піст дуже пасує - вареники з квасолею. квасолю на начинку відварити (я завжди додаю зерна кропу, гарно пахне), перемолоти, заправити тушкованою цибулькою, сіль, перець. виходить дуже смачно.
а я сьогодні варила пісний шпинатний суп-п"юре з грінками з часничком.

Njuta
29.02.2012, 19:41
а ще можна з фасольки зробити паштет: відварити , додати обсмажену цибульку з морквою, варені яйця , часничок, сіль та перець за смаком , все перемолоти на м"сорубці або збити в блендері. Дуже смачно і ситно мазати на хлібчик .

Маруся-мама
29.02.2012, 20:14
квасолю на начинку відварити (я завжди додаю зерна кропу, гарно пахне), перемолоти, заправити тушкованою цибулькою, сіль, перець. виходить дуже смачно.

Я таку квасольку даю в пісні пиріжки. Дуже смачно!

Njuta
29.02.2012, 20:25
тааак.....і в пиріжки тоже ....ням ))))

truskaffka
01.03.2012, 01:16
Нині ми експериментували разом із кумами: їли печену камбалу :)
Рецепт із сайту say7 процитую (цитую мовою оригіналу):

Ингредиенты
Камбала, запеченная с помидорами. Ингредиенты

500 г камбалы
300 г помидоров
сок половины лимона
соль
перец

При подаче посыпьте рыбку зеленью.
В качестве гарнира подойдет картофельное пюре.
Из указанного количества ингредиентов получается 2-3 порции.

Рыбу почистить, посолить, поперчить, добавить сок лимона.
Поставить в холодильник на 2-3 часа.
http://ist2.objorka.com/img0001/64/164_0239xhe_1281_b.jpg

Помидоры нарезать кубиками.
http://ist1.objorka.com/img0001/64/164_0339xhe_1287_b.jpg

Рыбу выложить в форму для запекания.
http://ist2.objorka.com/img0001/64/164_0439xhe_1302_b.jpg
На рыбу выложить помидоры.
Поставить в духовку.
Запекать при температуре 180 градусов в течение 30-35 минут.

Додам від себе: камбалу купувала морожену (у ВІП-Шуварі - пишу, бо, скажімо, в супермаркеті "Арсені" не бачила ;)), вже без голови. Відрізала бокові плавці і хвіст та зняла темну шкірку (бо із нею гостріший специфічний "морський" запах). Шкірку знімати так: кінчик ножа коло хвоста встромити під шкірку і тоді досить швидким рухом зняти зі всієї рибки (можна перед тим трошки збоків попідрізати). Так детально про чищення пишу, бо сама мучилась перший раз довго :) - як її розрізати до біди якоїсь, коли навіть хребет "не на місці" :). Ще одне: розрізати на порції рибку краще вже готовою - значно легше :).

Пробувала просто смажити камбалу - не дуже сподобалось - чути сильно той такий її специфічний запах.

Плюси цієї рибки: нема дуже дрібних костей.

---------- Додано в 00:16 ---------- Попередній допис був написаний в 00:07 ----------

Гм. Я сподіваюсь, що рибу можна у піст їсти?

Ірена
01.03.2012, 08:09

розчарую Вас.. тільки у певні дні (поміж них Вербна неділя здається)...
але якщо Ви собі не постановляли строгий піст - то головне - не їсти ближнього)))

truskaffka
01.03.2012, 09:50
але якщо Ви собі не постановляли строгий піст - то головне - не їсти ближнього)))

Ясно (а я так тішилась, що й кумів прийняла відповідно до посту - на маєш :)). Може, хтось тоді цей допис про рибу кудись перекине? Дякую :)

Ivanna
01.03.2012, 10:35
Рибу можна їсти, тільки якщо її смажити, то без яйця (якщо Ви строго дотримуєтеся посту).

Farfalla
01.03.2012, 10:41
розчарую Вас.. тільки у певні дні (поміж них Вербна неділя здається)...
ого... а я чомусь з дитинства думала, що для риби зелене світло в піст... :ed4d70def841dc74b57
треба Лілю на підмогу, щоб з тим розібратись...

Gajka
01.03.2012, 10:44
Дівчатка, що хіба ніхто з Вас не був в останню неділю перед постом в церкві? Священник завжди перелічує, які продукти і коли можна їсти і навіть зауважує щоб не сповідалися з того що їли у певні дні молочне чи м'ясне, бо то не є гріхом.

Irus'ka
01.03.2012, 10:53
З огляду на останні дописи вважаю буде доречним в цій темі:
http://dyvensvit.org/cerkva/175-cerkva-statti/6986-pravyla-postu-v-ukrajinskij-greko-katolyckij-cerkvi

Т@нюшк@
01.03.2012, 11:04
Великий Піст (кожного року в інший період, потрібно дивитись церковний календар): в перший день посту і у Страсну П’ятницю – суворий піст, тобто слід стримуватись від вживання продуктів і страв, які містять м’ясо, мають молочну основу, а також яєць. У інші тижні посту в понеділки, середи та п’ятниці (5) слід стриматись від продуктів і страв, що містять м’ясо; подібно, як і у страсну суботу. В інші дні (вівторок, четвер, суботу, неділю) дозволено усі види продуктів та страв. Заохочується (не має чіткого зобов’язання) (6), щоб у перший і останній тижні посту взагалі (у всі дні, окрім неділі) утримуватись від продуктів та страв, які містять м’ясо, а у середу та п’ятницю – також страв з молокопродуктів.
то виявляється під час посту можна їсти м'ясо?

---------- Додано в 10:04 ---------- Попередній допис був написаний в 10:03 ----------

Не порушує посту приготування їжі на основі смальцю, тваринного жиру в цілому. Скажімо коли готуємо їжу: смажимо, заправляємо, додаємо. Також не порушує посту споживання їжі, яка готувалась з додаванням м’яса: коли в борщі чи супі (іншій страві) знаходиться м’ясо (при умові споживання лише самої страви, без м’яса, що у ній).
дуже цікаво, я завжди думала навпаки

Irus'ka
01.03.2012, 11:08
Прошу звернути увагу Ця публікація не має офіційного характеру, не може сприйматись, як документ, тощо. Становить виключно опрацювання офіційних документів УГКЦ та висвітлює позицію розуміння постанов про піст автором публікації. В своїй основі подані правила повністю відповідають актуально зобов’язуючим постановам ієрархії УГКЦ. Застереження, як вже було зазначено, можуть лише викликати правила, подані для першого та останнього тижнів Великого Посту.

Corena
01.03.2012, 12:08
можу помилятись, але, здається, кожна церква має свої приписи щодо посту, і в православній церкві російського патріархату ті приписи є найжорсткіші, католики мають більш вільний піст, якось так.

loreniya
01.03.2012, 12:21
то римокатолики мають той рибоїдний піст
по ТВ один священник казав що краще з"їсти рибу в піст ніж страву в ресторані пісну, але вартістю кілька сотень грн.

Kasia
01.03.2012, 12:41
можу помилятись, але, здається, кожна церква має свої приписи щодо посту, і в православній церкві російського патріархату ті приписи є найжорсткіші, католики мають більш вільний піст, якось так.
не помиляєтеся. різниця є приписи.

православні - не їдять риби і ОЛІЇ,а тільки у визначені дні.бо є дні так званого "сухоядение", без олії.АЛЕ - цього дотримуються насмперед священнослужителі і ченці. Звісно, православний вірянин, який хоче дотримуватися такого посту - так може теж робити. то треба велику силу, і я знаю таких.

напишу, що на мою думку, Піст - окрім обмежень в їжі, насампереду духовний має бути. звісно, як казала Ліля, церква не даремно дає обмеження. але їжа не головне.

Відмовитися можна і від одного найбажанішого продукту, але прочитати більше молитов, чи зробити більше гідних справ. і це не буде чимось гіршим ніж постити в "строгому обмеженні на їжу"

Т@нюшк@
01.03.2012, 12:47
на мою думку, Піст - окрім обмежень в їжі, насампереду духовний має бути. звісно, як казала Ліля, церква не даремно дає обмеження. але їжа не головне
так, звісно. просто дана тема присвячена стравам під час посту, тому тут так обговорюється тема їжі під час посту.

Gajka
01.03.2012, 12:52
на мою думку, Піст - окрім обмежень в їжі, насампереду духовний має бути
Це не тільки на Вашу думку, так само кожної неділі священник в церкві говорить і особливо наголошує на перевазі духовного.

наталя 2204
01.03.2012, 13:16
Відмовитися можна і від одного найбажанішого продукту, але прочитати більше молитов, чи зробити більше гідних справ. і це не буде чимось гіршим ніж постити в "строгому обмеженні на їжу"
Цілком згідна. Але в сучасному світі (на жаль) для більшості людей піст-це "не їсти мяса" і все. Шкода, звичайно...........

наталюська
01.03.2012, 18:46
Так, давайтк все ж таки зупинемось на темі, що ЇМО під час посту?.
Ми поїхали на Шувар і закули багато риби (морський окунь, кижич, скумбрію, хек, лосось)-це буду запікати з овочами на п’ятниці. Окрім цього, готую тепер пісні супи, рис з овочами, салат "шуба" або вінегрет, печену картоплю, палюшки, голубці з тертої картоплі, вареники. Обмеження у нас найчастіше у м’ясі, рідше-у молочних продуктах.

Gajka
01.03.2012, 18:52
Цього року ми їмо все крім м'ясного, молочного, яєць, солодкого, алкоголю і кави.
Різні пісні зупки, борщики, теж їмо багато всякої риби (печеної або смаженої в муці), на гарнір гречка, картопля (варена, смажена, печена), макарони, багато у нашому меню грибів. Вареники з різними начинками, пиріжки. Різні закрутки, салати з капусти, буряка, моркви. Особливо в цей піст налягаємо на фрукти.

Маруся-мама
01.03.2012, 19:41
для більшості людей піст-це "не їсти мяса" і все. Шкода, звичайно

Ей, АЛЬО!!! Ви що не слухали апостола?

Хто їсть, нехай не погорджує тим, хто не їсть. А хто не їсть, нехай не осуджує того, хто їсть, Бог бо прийняв його.
(До Римлян 14:1-3)

Для когось від м’яса відмовитись це також піст. Ми не знаємо, і не судимо. Я б просто радила писати пояснення, чи піст строгий чи облегшений. І все.

Ірена
05.03.2012, 09:09
купили мої пів кабанця... і різала м"ясо, і сало і дітям котлети готувала парові, але навіть мене не залоскотало ніде... що то є сила думки...
хоч би вона (та сила ) ще спрацювала мені на солодке... бо від солодкого таки маю залежність.
нині буду робити палюшки, як тут дівчата писали. на сніданок з"їла канапочку зі шпротом.

наталя 2204
05.03.2012, 11:06
Ей, АЛЬО!!! Ви що не слухали апостола?
Я мала на увазі, що люди забувають про духовну сторону посту, а перетворюють його на звичайну дієту.

Для когось від м’яса відмовитись це також піст. Ми не знаємо, і не судимо. Я б просто радила писати пояснення, чи піст строгий чи облегшений. І все.
А я й не суджу. Я теж на час посту відмовлясь тільки від вживання м"яса, на більше моя грішна душа поки що не здатна (тим більше, що всі навколо мене кожного дня їдять м"ясо, ковбаси і т.д.) Але не треба забувати про молитву, церкву, добрі діла і т.д.

Т@нюшк@
05.03.2012, 11:52
Але не треба забувати про молитву, церкву, добрі діла і т.д.
і не треба забувати що в даній темі саме обговорюється тема їжі під час посту
в загальному про піст і духовний піст можна поговорити в розділі Філософські та релігійні посиденьки

наталя 2204
05.03.2012, 15:29
Точно.
Ми вчора доїли пиріжки з горохом. Смачненькі були. Готую їх тільки в піст.

Маруся-мама
05.03.2012, 17:56
Я теж на час посту відмовлясь тільки від вживання м"яса, на більше моя грішна душа поки що не здатна (тим більше, що всі навколо мене кожного дня їдять м"ясо, ковбаси і т.д.) Але не треба забувати про молитву, церкву, добрі діла і т.д.

Правда, правда. Не можна забувати про молитву. Мені он діти нагадують щовечора, що ми ще не били поклони :)

А в мене те саме з м’ясоїдами. Я мушу готувати м’ясо а сама не їм. Я пощу облегшено, чи як то кажуть з набілом а в неділю їм яйця.

Ірена
05.03.2012, 21:30
Я пощу облегшено, чи як то кажуть з набілом а в неділю їм яйця.
з "набілом", то як Марусю? з молочним?
я на обід собі наварила вареників з морозильника. їла зі сметаною...
цілий день не вживала солодкого аж після роботи взяла собі горішків у кунжуті та цукрі. тааак наїлася...
на вечерю - яблучко.

Маруся-мама
05.03.2012, 23:03
з "набілом", то як Марусю? з молочним?

Так точно. З молочним, тобто кефіром, молоком, йоґуртами.

Ірена
06.03.2012, 14:29
я нині мала макарони з сиром і тушені грибочки (витягла з морозильника опеньки). але от сиджу і думаю чи вони цьогорічні були:girl_haha:

наталя 2204
06.03.2012, 14:49
скоро дасть ся знати :)

Juliasia
07.03.2012, 13:21
Я приготувала чанахи без м"яса - така смакота, ще й досить ситно.

Готуються так: відваріть квасолю, воду злийте. Картоплю підсмажте майже до готовності. Цибулю з морквою теж злегка підсмажити. Складаєте все в одну посудину, найкраще казанок, додайте томатну пасту (я використовую перемелені томати домашнього приготування + домашню лагідну аджику). Також смачно додати болг.перець (свіжий, морожений або навіть маринований). Все перемішуєте, додаєте лавр.листок, сіль, перець до смаку, якщо занадто густе, то долийте трохи води. Нехай все разом покипить 5-10хв. Вкінці можна додати часник і зелень. коли готую з м"ясом, то роблю все те саме, тільки ще окремо тушкую м"ясо і додаю його у загальний казанок

Corena
07.03.2012, 14:25
Готуються так: відваріть квасолю, воду злийте. Картоплю підсмажте майже до готовності. Цибулю з морквою теж злегка підсмажити. Складаєте все в одну посудину, найкраще казанок, додайте томатну пасту (я використовую перемелені томати домашнього приготування + домашню лагідну аджику). Також смачно додати болг.перець (свіжий, морожений або навіть маринований). Все перемішуєте, додаєте лавр.листок, сіль, перець до смаку, якщо занадто густе, то долийте трохи води. Нехай все разом покипить 5-10хв. Вкінці можна додати часник і зелень.
а нащо виливати відвар з квасольки і потім розбавляти простою водою?

Juliasia
08.03.2012, 17:32
Тому, що вода з квасольки дає неприємний присмак і колір страви. А якщо ви дасте достатньо томатного соку, то води не потрібно буде доливати.

Farfalla
11.03.2012, 15:26
Я от вчора приготувала рис з овочами. Така смакота і для посту годиться!
На невелику порцію.
Сирий рис (1 склянка) підсмажила на сковороді з олією до золотистого кольору. 1,5 скл. води довела до кипіння, посолила, додала масла (давала на око, приблизно 50 г), всипала туди підсмажений рис і варила до напівготовності на маленькому вогні.
За той час дві невеликі цибулини порізала кубиками, тушкувала на олії, додала 1 велику морквину порізану кубиками. Так овочі тушкувались до такого стану, який я би назвала "напівм"який"
У підсоленій воді відварила заморожений горох та цвітну капусту (близько 10 хв), коли вони були майже відварені додала у воду заморожені кабачки (одночасно з капустою та горохом не кидала, бо розварилися б) Додала відварені овочі до моркви та цибулі (великі шматки капусти та кабачків попередньо порізала на менші), додала рис, посолила, поперчила і в духовку на 180 градусів, ч-з 15 хв, залила рис 1/3 скл. води+2 ст.л. мелених помідорів (можна томатн. пасти), додала зелень петрушки і ще 20 хв. у духовці. Мені сподобалось. Може процес і здається клопітким, але в реалі - це все зайняло не багато часу.
Смачного!!!

METAMORFOZA
11.03.2012, 18:42
найбільш моєю улюбленою стравою під час посту і взагалі зимового періоду є салат венігрет без картоплі. Не калорійний і смачний))) А також звичайно, рибка у любому вигляді. А ще суші дуже люблю їсти, і не тільки у піст:)

Lingerie
11.03.2012, 18:57
так,венігрет,то певно у всіх))) і у нас був) А от нещодавно "присіла" на таку страву: нарізаю картоплю кубиками,моркву,буряк,цибульку,додаю із заморозки кубиками гарбузик,капустю броколі,капусту цвітну. Викладаю то все на пергамент гарно посолю,поперчу+ трохи часничку подрібню і поливши ще олійкою печу 1год.Така смакота виходить! І не скажеш,що й пісна)
http://s017.radikal.ru/i432/1203/cd/29043d564edf.jpg

Asal
12.03.2012, 13:04
хто має рецепт пісних пиріжків, щоб без яєць і молока? поділіться будь-ласка:girl_wink:

Gajka
12.03.2012, 13:20
хто має рецепт пісних пиріжків, щоб без яєць і молока? поділіться будь-ласка
Я робила за цим (http://dreamfood.com.ua/forum/topic_484/44#post-27546) рецептом, дуже добрі.

Asal
12.03.2012, 19:29
Я робила за цим рецептом, дуже добрі.
дякую Вам! виглядає і справді просто, завтра спробую

---------- Додано в 18:29 ---------- Попередній допис був написаний в 18:27 ----------

ми часто з чоловіком в піст ліпимо пісні вареники або голубці з картоплею і грибами, мені подобається)))

soilik
12.03.2012, 20:47
Спробуйте таку заправку до макарон (на італійський манер). Подрібнити у блендері свіжий базилік, горіхи та часник; все це змішати, посолити, додати трохи олії (соняшникової чи оливкової). Базилік я брала літом зі села, але і зараз бачила у супермаркетах. На великий пучок базиліку потрібно десь зі склянку горіхів, а все решта до смаку. Тримати таку заправку можна у морозилці. Трохи заправки розігріваю на сковорідці і додаю до неї макарони. Страва пісна і оригінальна (якщо ви любите базилік).

Krasynja
25.04.2013, 13:40
А ще суші дуже люблю їсти, і не тільки у піст
смакота, нагадали мені про них ))
готую: овочеве рагу - ситне і смачне