КПК

Показати повну версію : Хрещення: практичні поради, хресні, подарунки...

Сторінки : 1 [2] 3 4 5

Peri
21.12.2009, 00:21
Нажаль, ні разу не зустрічав в житті таких зразкових хресних, про яких Ви пишите, котрі би якось впливали на своїх хрещених, хоча не відкидаю це...
А Ви зустрічали??

Зустрічала таких хресних,за що щиро дякую Богу!І мають вони сильний вплив на своїх похресників і власним добрим прикладом,і постійною молитвою,і пожертвуваннями різними,як от піст,добрі вчинки.Повірте - їхні молитви Бог вислуховує!
Інше питання,що таких дійсно мало,але вони є!

Liliyah Romanova
21.12.2009, 03:06
Як я можу практично впливати на чужу дитину..., ну хіба що власним прикладом життя...?
У мене так із моєю хресною й було. Я в неї часто була влітку й вона завжди брала мене зі собою до церкви. І прикладом була для мене також. І безмежно мене любить також. Я знаю, що я в її молитвах завжди, що би не було.

L e v k o
21.12.2009, 13:17
Зустрічала таких хресних,за що щиро дякую Богу!І мають вони сильний вплив на своїх похресників і власним добрим прикладом,і постійною молитвою,і пожертвуваннями різними,як от піст,добрі вчинки.Повірте - їхні молитви Бог вислуховує!
Інше питання,що таких дійсно мало,але вони є!

У мене так із моєю хресною й було. Я в неї часто була влітку й вона завжди брала мене зі собою до церкви. І прикладом була для мене також. І безмежно мене любить також. Я знаю, що я в її молитвах завжди, що би не було.

Слава Богу за таких хресних!!!

Пупсик
16.01.2010, 15:31
Вже писала в жилєтку. Ще напишу сюди. На Йордань матимемо хрестини нашої доці. Скажу вам, що стільки забобонів ще в житті не чула. Але то проблема не тільки маловірних людей, але і священників, які самі сіють забобони. Сьогодні двоє людей культурно відмовилось бути за хресну моїй доці. Одна бо вагітна, а їй священник сказав, що вагітним не можна хрестити дітей, бо в тому є щось від...екзорцизму. Що дитина яку хрестять долю забере від тої що в животику. А друга, якій я хрестила дитину теж не захтіла, бо якийсь священник казав, що кума кумі кумою бути не може (во я завернула!), бо теж хтось в когось долю забиратиме. Ну і будь тут мудрий. Люди я вас прошу, не бавтеся в ті забобони. То не від Бога! Чи я таки чогось не розумію...

Liliyah Romanova
16.01.2010, 18:03
Щиро співчуваю! Ще коли люди темні, то можна терпіти, але коли попи без розуму - то це трагедія. Ото віра в тих пастирів... сумно :(

dimalozz
16.01.2010, 18:59
Люди я вас прошу, не бавтеся в ті забобони. То не від Бога! Чи я таки чогось не розумію...
А що хіба хтось з нас знає насправді що від Бога, а що — ні?
Хіба якщо вважати, що Бог, то такий дідок з бородою, що в церкві намальований. А всі його діяння, то те що в Біблії ся пише. Насправді ту ж Біблію написали люди, і спробуйте жити як там святі жили, наприклад спалити ягня посеред площі Ринок (жертвоприношення постійно в Старому Завіті фігурує) то що про вас подумають? Мабуть до психлікарні наступного ж дня потрапите...
Одним словом: звичаї приходять і відходять, а як насправді живуть наші душі, а головне як взаємодіють між собою та з світовим енергетичним простором (інформаційним, духовним) — ніхто не знає. А ми завжди боїмося того, що нам невідоме. "Краще перебдіть ніж недобдіти" тому й не беруть вагітних та кумів за хресних — про всяк випадок ;).

Nata
16.01.2010, 19:06
тому й не беруть вагітних та кумів за хресних — про всяк випадок
:girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:
Маю похресницю, котру тримала до хресту будучи на 3 місяці вагітності. Хрестили ще з одною парою, та хресна була на 5 місяці, питали в священника, казав, що не можна тільки в одному випадку: якщо хресна фізично не може тримати дитину :).

Сьогодні двоє людей культурно відмовилось бути за хресну моїй доці
А про забобони, що не можна відмовлятися бути хресними вони випадково не чули? :):):)

Liliyah Romanova
16.01.2010, 19:17
А що хіба хтось з нас знає насправді що від Бога, а що — ні?
Діма, а може, вам у цю тему не варто? Ну, щоби людей не баламутити. Не беріть гріха на душу.
Нащо ж ви свою дитину хрестили, як не знаєте, що від Бога, а що ні?
Одним словом: звичаї приходять і відходять, а як насправді живуть наші душі, а головне як взаємодіють між собою та з світовим енергетичним простором (інформаційним, духовним) — ніхто не знає.
То капець! А дитину ви хрестили, аби вона мала позитивну ауру, чи як? :8:
Є канони, які не мінялися вже давно й довго. От за ними і слідується. Кожна традиція має пояснення та причини. Що за дивний спосіб перетворювати все на буддизм?

dimalozz
16.01.2010, 19:31
То капець! А дитину ви хрестили, аби вона мала позитивну ауру, чи як?
Є канони, які не мінялися вже давно й довго. От за ними і слідується. Кожна традиція має пояснення та причини.
Ви самі відповіли на своє питання. Я не веду жодної агітації, тільки намагався пояснити чому (як мені здається) деякі (священники) так кожен забобон перетворюють в табу.
А дитину хрестив бо справді вірю в силу хрещення і в Бога, хоч і не можу уявити його як дідуся з бородою що сидить на хмаринці, що поробиш.

Ірка-Шкірка
16.01.2010, 19:44
Яка цікава ситуація в Пупсика.

Щиро співчуваю! Ще коли люди темні, то можна терпіти, але коли попи без розуму - то це трагедія.

Лілю, а уточніть в чоловіка, може, є такі церковні канони, які забороняють бути жінкам, наприклад двом коліжанкам, навзаєм кумами?... Тобто, одна одній хрестити діток?

Є такий забобон - хресним батькам не можна одружуватись між собою. Багато хто в нього вірить. Проте, це не підтверджено канонами церкви.

Я не веду жодної агітації, тільки намагався пояснити чому (як мені здається) деякі (священники) так кожен забобон перетворюють в табу.

Я теж не раджу в таких речах щось намагатись пояснювати. Церква - це не цирк, з цим не варто бавитись і щось собі пояснювати, придумувати, висовувати якісь ідеї. Є церковні канони, є священники, які повинні дані канони знати, і крапка.
І є священники, які, очевидно, не знають! (ну, в кожному виші є свої прогульщики, мабуть, в семінаріях теж не без них)

Імель
16.01.2010, 19:56
Лілю, а уточніть в чоловіка, може, є такі церковні канони, які забороняють бути жінкам хресними одна в другої?...
мама не може хрестити свою дитину
Я що точно знаю на рахунок хрещення - це те, що хресним батькам не можна одружуватись між собою. Це церковне правило, а не забобон.
звідки такі правила? в канонах такого немає
Є церковні канони,
от власне
§ 2. Обов'язком хресного батька, на підставі прийнятого завдання, є супроводити того, що вийшов з дитинства і має охреститися, під час християнського втаємничення або представляти дитину до хрещення і старатися, щоб охрещений вів християнське життя, відповідне хрещенню, і сумлінно виконував пов'язані з ним обов'язки.

Кан. 685 – § 1. Для того, щоб хтось важно виконував завдання хресного батька, вимагається, щоб:
1-е - прийняв три святі тайни хрещення, миропомазання і Євхаристію;
2-е - належав до католицької Церкви, з дотриманням § 3;
3-є - мав намір виконувати це завдання;
4-е - був призначений тим, хто має бути охрещеним, або його батьками чи опікунами або, якщо таких немає, то служителем;
5-е - не був батьком або матір'ю чи в подружжі з тим, хто має бути охрещеним;
6-е - не був покараний карою екскомуніки, навіть малої, суспензи, усунення, або позбавлення права виконувати завдання хресного батька.
§ 2. Для того, щоб хтось дозволено виконував завдання хресного батька, крім того потрібно , щоб він був у віці, що його вимагає партикулярне право, і вів життя, згідне з вірою і завданням, яке має прийняти.
§ 3. З виправданої причини можна допустити вірного якоїсь східної некатолицької Церкви до завдання хресного батька, але завжди разом із хресним католиком.

Ірка-Шкірка
16.01.2010, 20:07
Розібралась (гугл таки всьо знає), дівчата, Ви праві!

Кан. 811– § 1. На підставі хрещення між хресним батьком і похресником та його батьками виникає духовне споріднення, яке розриває подружжя.

Дійсно є певні заборони стосовно шлюбу, але не між парою хресних батьків (вони можуть одружуватися). У зв’язку з тим, що між родинами хрещеного батька чи матері та охрещуваного створюється зв’язок, сильніший, на думку Церкви, аніж між кровними родичами, – не може бути тілесного зв’язку між хресним батьком та матір’ю хрещеної дитини або між батьком хрещеника та його хресною (для прикладу, після смерті другої половинки, вони не можуть одружитись з своїм кумом/кумою). Не дозволяє Церква одружуватись і хресному батькові з своєю похресницею чи похреснику з хрещеною матір’ю з тієї ж причини.

Un.Known
16.01.2010, 20:15
хресним батькам не можна одружуватись між собою.

Можна.

є такі церковні канони, які забороняють бути жінкам, наприклад двом коліжанкам, навзаєм кумами?

Нема.

Щодо другого - була в мене нещодавно дебата саме на цю тему. Жіночка активно доказувала, з натиском, що не можна ні в якому разі, бо "діти хворіють, батьки розлучаються через те, що аури перехрещуються". :)

На мою пропозицію почитати канони відповіла, що в "канонах одне пишуть, а робиться інше насправді".

У що вірять - невідомо...

Ірка-Шкірка
16.01.2010, 20:34
У що вірять - невідомо...

Як на мене, то є велика проблема з відсутністю інформації. Слово священника стає остаточним (ну, надто малий відсоток людей з доступом до Інтернету в Україні!) та що там говорити - в мене є доступ до інтернету, а якби Імел не показала, чи я б здогадалась, що навіть церковні канони викладені онлайн?..

А священники, як ми бачимо вище, помиляються... от люди і не знають, в що вірити. Нам з Вами легше - знаємо, що є правила, і знаємо, де їх знайти.

Уляночка
16.01.2010, 22:14
ага..ще кажуть, що не можна хрестити дитину, якщо у хресної місячні Чули про таке...прокоментуйте, що думаєте..

Імель
16.01.2010, 22:22
Чули про таке...прокоментуйте, що думаєте..
було десь таке, але там собака зарита в іншому місці-ніби то не можна тоді жінці до церкви ходити, то православні священники більше відслідковують, хоча я малу хрестила в вересні, ніхто мені нічого не казав і не питав

Ліля писала, що то все пережитки минулого, зараз з цим немає жодних проблем...
то коротко, а більше треба шукати-на ДП то точно є десь в релігійних темах, бо колись сама читала, там була досить гаряча дискусія

Un.Known
16.01.2010, 22:25
на ДП то точно є десь в релігійних темах

http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=414929&postcount=1

Уляночка
16.01.2010, 22:39
було десь таке, але там собака зарита в іншому місці-ніби то не можна тоді жінці до церкви ходити, то православні священники більше відслідковують, хоча я малу хрестила в вересні, ніхто мені нічого не казав і не питав
Ліля писала, що то все пережитки минулого, зараз з цим немає жодних проблем...
то коротко, а більше треба шукати-на ДП то точно є десь в релігійних темах, бо колись сама читала, там була досить гаряча дискусія
та я чого питаю, бо двічі була хресною і двічі з таким "діагнозом":girl_in_dreams:а потім про таке почула..

Ніколь
16.01.2010, 23:06
ага..ще кажуть, що не можна хрестити дитину, якщо у хресної місячні Чули про таке...прокоментуйте, що думаєте..
Ми хрестили малу на Щєрбакова, в УПЦ КП, так там священник теж казав що бажано щоб в хресної і мами на день хрещення не було КД. Звичайно він би не перевіряв))) але казав що якщо підходити до того свідомо то бажано щоб не було. Наша хресна хотіла щоб все було як треба, тому вибрали дату коли все було ОК.

Нифка
17.01.2010, 06:18
Ми хрестили малу на Щєрбакова, в УПЦ КП, так там священник теж казав що бажано щоб в хресної і мами на день хрещення не було КД. Звичайно він би не перевіряв))) але казав що якщо підходити до того свідомо то бажано щоб не було. Наша хресна хотіла щоб все було як треба, тому вибрали дату коли все було ОК.
ми там хрестили то священик нас взагалі нічого не типав і нічого не казав

Уляночка
17.01.2010, 10:14
Наша хресна хотіла щоб все було як треба, тому вибрали дату коли все було ОК.
Вікусь, "як треба" для кого чи чого..для застрарілих канонів церкви..думаю, що на дитину то ніяк не впливає, а? ти як думаєш?

Liliyah Romanova
17.01.2010, 17:32
А дитину хрестив бо справді вірю в силу хрещення і в Бога, хоч і не можу уявити його як дідуся з бородою що сидить на хмаринці, що поробиш.
А що то за така "сила" хрещення? :8: ЩО таке хрещення взагалі?
Лілю, а уточніть в чоловіка, може, є такі церковні канони, які забороняють бути жінкам, наприклад двом коліжанкам, навзаєм кумами?... Тобто, одна одній хрестити діток?
Нема такого. Можна бути хресними навхрест. Хресний нашого Дарка є нашим кумом подвійно, бо мій чоловік є хресним його доньки.
Крім того, родичаються між собою хресні та батьки, і хресні та похресник. Хресні батьки між собою не родичаються. Але то не є перешкодою до хрещення, тільки до одруження. Не можуть одружуватися хресні з похресниками, та хресні з батьками похресника.
Я що точно знаю на рахунок хрещення - це те, що хресним батькам не можна одружуватись між собою. Це церковне правило, а не забобон. Воно пов'язане з суттю таїнства хрещення. (вибачте, якщо повторила те, що вже говорили в даній гілці, я коза не перечитала всю)
Нема такого. Я дуже довго вичитувала канони. Хресні батьки одні одному не родичі, тому й може бути за хресних одружена пара.
для застрарілих канонів церкви..
А що то за такі канони?

Natalisb
17.01.2010, 18:48
Ось через тиждень і я стану хресною мамою, переглянула дописи і цікавить - чи я як хресна теж маю бути з покритою головою?
Згадала ще один забобон - що першим похресником у дівчини має бути хлопчик. :girl_in_dreams:

Пупсик
17.01.2010, 19:06
Згадала ще один забобон - що першим похресником у дівчини має бути хлопчик.
А як не хлопчик то що? Мая першу похресницю і у всіх все добре.

На мене нині знов наїхали, щоб вчепити дитині червону нитку або шпильку:girl_sad: А я кажу, як прийде священник малу хрестити, то його запитаємо, де то скахано, що так треба і кому то треба!

Natalia
17.01.2010, 19:18
Це точно забобон - у мене обидві похресниці.

Бурулька
17.01.2010, 19:26
Вже писалося тут... кажуть, що якщо першою є дівчинка, то вона відбирає в хресної долю... Чого тільки народ не придумає, аби на когось чи на щось звалити свої невдачі...
Я двічі ставала хресною, і двічі у дівчаток. Я щаслива мама і дружина. Мабуть тому, що у забобони не вірю

Liliyah Romanova
18.01.2010, 02:46
Православна Церква так каже. У них у тому планні вчення інше, тому ніц дивного. У той час жінка вважається нечистою, відповідно їй взагалі навіть до храму вірних не можна заходити, вона на той момент як оглашенна трохи, лиш виходити на словах "оглашенні ізидіть" не мусить.
У Католицькій та Східно-католицьких Церквах такого обмеження нема.
Щодо другого - була в мене нещодавно дебата саме на цю тему. Жіночка активно доказувала, з натиском, що не можна ні в якому разі, бо "діти хворіють, батьки розлучаються через те, що аури перехрещуються".
Отаке почитаю, то й не дивно, що люди ходять до всіляких Ілхамів та Катерин "цілительних". :girl_crazy: Так і хочеться скрикнути: "темнота необразованная!" То торбочка, а не віра. :8:

Ось через тиждень і я стану хресною мамою, переглянула дописи і цікавить - чи я як хресна теж маю бути з покритою головою?
Залежить від Церкви. У Католицькій - не треба, у Православній - швидше за все, особливо, якщо МП. Хоча в тих же МП за кордоном - половина люду без хусток. Так що то таки відносніть, але на Сході дотримуються.
На мене нині знов наїхали, щоб вчепити дитині червону нитку або шпильку А я кажу, як прийде священник малу хрестити, то його запитаємо, де то скахано, що так треба і кому то треба!
Ой, аби лиш священик мудрий був. :girl_crazy: Червона нитка - жидівська традиція, до речі, тому якщо родичі схильні до антисемітизму, можете їм то сказати. :xaxa:
Якщо серйозно, то нема потреби чіпати ті талісмани на дитину, головне аби рідні не надумали дитині ніц поганого, бо то їхні думки більше притягують злого, ніж чиєсь око кому-небудь може зробити (якщо взагалі може).
Я двічі ставала хресною, і двічі у дівчаток. Я щаслива мама і дружина. Мабуть тому, що у забобони не вірю
100%! Сказано ж "по вірі вашій дасться вам"!!!
Тому так і є, що у що віриш, те й отримуєш. Віриш у вроки та забобони, то й маєш.

dimalozz
18.01.2010, 04:23
Вже писалося тут... кажуть, що якщо першою є дівчинка, то вона відбирає в хресної долю... Чого тільки народ не придумає, аби на когось чи на щось звалити свої невдачі...
Може не відберуть, а переймуть? Це мабуть має означати, що і ваші похресниці тепер будуть щасливими матерями та дружинами ;)

Liliyah Romanova
18.01.2010, 05:53
А що то за така "сила" хрещення? ЩО таке хрещення взагалі?
Я так розумію, що Діма не знає, що таке хрещення, тому зацитую для нього з канону:
Кан. 675 – § 1. У хрещенні людина через обмивання природною водою з призиванням імені Бога Отця, і Сина, і Святого Духа звільняється від гріха, відроджується до нового життя, зодягається в Христа і стає членом Церкви, яка є його Тілом.
§ 2. Тільки після дійсного прийняття хрещення людина стає здатною для приймання інших святих тайн.

мама не може хрестити свою дитину
Може. Будь-який християнин може, якщо є загроза смерті й поблизу нема священика.

Кан. 676 – У випадку наглої потреби можна уділяти хрещення, застосовуючи тільки те, що необхідне для правосильності.
Кан. 677 – § 2. У випадку необхідності дозволяється уділити хрещення дияконові або, за його відсутності або виникнення в нього перешкоди, іншому священнослужителеві, членові інституту посвяченого життя або якомусь іншому вірному християнинові це дозволяється батькові або матері, якщо немає іншого, хто знає спосіб хрещення.

dimalozz
18.01.2010, 06:11
Допис від Liliyah Romanova
А що то за така "сила" хрещення? ЩО таке хрещення взагалі?
Я так розумію, що Діма не знає, що таке хрещення, тому зацитую для нього з канону:
Ай-яй-яй, то ж ви самі задали питання і самі ж на нього відповіли.
Робите з мене якогось невігласа, який крім того щей про гугля не знає :(
Тим не менше дякую за інформацію.

Liliyah Romanova
18.01.2010, 06:25
Ай-яй-яй, то ж ви самі задали питання і самі ж на нього відповіли.
Я чекала відповіді, ви її не дали.
Робите з мене якогось невігласа
Я? Я вас за руки не тягнула. :girl_wink:

Kasia
18.01.2010, 09:13
У той час жінка вважається нечистою, відповідно їй взагалі навіть до храму вірних не можна заходити, вона на той момент як оглашенна трохи, лиш виходити на словах "оглашенні ізидіть" не мусить.

при КД не можна лише йти до Причастя, хоча теж є спірним і по*різному трактується. решта - будь-що, як у звичайні дні.

"месячное очищение женщины не делает ее ритуально, молитвенно нечистой. Эта нечистота только физическая, телесная, равно как и выделения из других органов. Вне этого процесса, женщина, также как и остальные, должна всячески стараться приходить физически чистой на общую молитву, тем более к Причастию . Но еще больше она должна трудиться над чистотой души, над украшением потаеннаго сердца человека, въ неистленiи кроткаго и молчаливаго духа, еже есть предъ Богомъ многоценно (1 Петр 3, 4)."

Ніколь
18.01.2010, 10:22
Вікусь, "як треба" для кого чи чого..для застрарілих канонів церкви..думаю, що на дитину то ніяк не впливає, а? ти як думаєш?
Я думаю що це все условності, але наша хресна вона по перше більш релігійна людина ніж я, а по друге більш правильна у всіх смислах ніж я, це було одним іх вирішальних моментів, коли я вибирала хресну. І коли я їй сказала що це на її розсуд, що мені не принципово чи будуть в неї КД чи не будуть, вона мені відповіла ... "Я хочу щоб в цій церемонії все було як треба (як вимагається правилами церкви вочевидь), якщо священик сказав що не має бути то давай виберем дату коли їх не буде, бо я хочу для Юлясі лише найкращого, а може воно якимось чином потім повпливає, давай не будем ризикувати" Приблизно така була відповідь. Оскільки я хрестила малу вже в 5 місяців, мені було абсолютно не принципово чи то буде скажімо в ці дні чи через тиждень, місяць..... ми не поспішали. Нашій хресній було спокійно на душі від того що вона стала хресною по всім правилам, я рада і за неї і за нас.
А як на мене головне щоб хресні були хорошими людьми, придиляли увагу дитині і не були хресними лише на словах... а там чи були КД чи не були КД - це не так суттєво.

Liliyah Romanova
18.01.2010, 17:11
при КД не можна лише йти до Причастя, хоча теж є спірним і по*різному трактується. решта - будь-що, як у звичайні дні.
Касю, то залежить від суворості пароха. Зрештою, у Православній Церкві до Причастя можна приступати лише посповідавшись перед Літургією. У Католицькій Церкві можна так довго приступати до Причастя після Сповіді, поки не відчуваєш на душі важкого гріха. Про тілесну нечистоту в часі місячних не говорять, бо є історія з кровоточивою.

Yaremko
18.01.2010, 19:15
Цитата: Допис від imel мама не може хрестити свою дитину Може. Будь-який християнин може, якщо є загроза смерті й поблизу нема священика. Кан. 676 – У випадку наглої потреби можна уділяти хрещення, застосовуючи тільки те, що необхідне для правосильності. Кан. 677 – § 2. У випадку необхідності дозволяється уділити хрещення дияконові або, за його відсутності або виникнення в нього перешкоди, іншому священнослужителеві, членові інституту посвяченого життя або якомусь іншому вірному християнинові це дозволяється батькові або матері, якщо немає іншого, хто знає спосіб хрещення
а що далі? я щодо хресних батьків

Kasia
18.01.2010, 19:24
поки не відчуваєш на душі важкого гріха
ну це для мене не дуже зрозуміло. бо про важкість гріха важко судити.

але загалом, мала на меті висловити думку - що КД не є перешкодою до жодних дій жінки у Церкві, окрім Причастя.

Liliyah Romanova
18.01.2010, 19:31
а що далі? я щодо хресних батьків
Але ж то наглий випадок. Коли людина померла, то їй хресні вже не потрібні. Головне - охрестити.
ну це для мене не дуже зрозуміло. бо про важкість гріха важко судити.
Так і Сповідь загалом річ суб*єктивна. Хтось із думок сповідається, а хтось - лише з учинків.
але загалом, мала на меті висловити думку - що КД не є перешкодою до жодних дій жінки у Церкві, окрім Причастя.
У Католицькій - навіть до Причастя не є перешкодою, тобто не є перешкодою взагалі.

Kasia
18.01.2010, 22:40
У Католицькій - навіть до Причастя не є перешкодою, тобто не є перешкодою взагалі
знаю.
писала для тих , хто не знав , як у Православній.

Liliyah Romanova
18.01.2010, 22:46
писала для тих , хто не знав , як у Православній.
По ідеї, я теж про це раніше писала. :shy:
Я вже колись писала, що на Короленка був напис, аби жінки із кд до цілування кровоточивої ікони не приступали. Тому й кажу, що буває різне, не всі обмежують виключно до Причастя.

Kasia
18.01.2010, 22:48
По ідеї, я теж про це раніше писала
ні. або я не так трактую, але ви власне написали, що НІЧОГО НЕ МОЖНА при КД.
"У той час жінка вважається нечистою, відповідно їй взагалі навіть до храму вірних не можна заходити, вона на той момент як оглашенна трохи, лиш виходити на словах "оглашенні ізидіть" не мусить." це ваша цитата.
тому й заперечувала - можна все.

Liliyah Romanova
18.01.2010, 23:01
ні. або я не так трактую, але ви власне написали, що НІЧОГО НЕ МОЖНА при КД.
Я ж потім уточнила, що "залежить від суворості пароха".
До речі, наскільки пригадую під час хрещення мама не може знаходитися коло дитини, а лише по молитві над нею - виводі. Є таке в багатьох чи лише в окремих церквах?
тому й заперечувала - можна все.
А точніше - майже все.

Ніколь
18.01.2010, 23:53
До речі, наскільки пригадую під час хрещення мама не може знаходитися коло дитини, а лише по молитві над нею - виводі. Є таке в багатьох чи лише в окремих церквах?
Лілю, я не сільна в церковних правилах і вимогах...але от не зважаючи на те що священник просив щоб в хресної не було КД ( ну і в мене також), він абсолютно лояльно віднісся до того що я була поруч з дитиною ( стояла за хресною) під час самого хрещення, і була з непокритою головою, як і інші наші родички-жінки які були на церемонії. І в брюках я була, і хресна була в брюках, що також ніби то не схвально ( бо ніби вважається що жінка в церкву має заходити в спідниці). А вже коли мені давали вивід, тоді покрила голову хусткою.
Від цього я не вважаю що обряд хрещення пройшов для дитини якось не так, просто в одних церквах до того більш суворо відносяься а в інших більш лояльно.

Liliyah Romanova
19.01.2010, 01:45
але от не зважаючи на те що священник просив щоб в хресної не було КД ( ну і в мене також), він абсолютно лояльно віднісся до того що я була поруч з дитиною ( стояла за хресною) під час самого хрещення, і була з непокритою головою, як і інші наші родички-жінки які були на церемонії.
О, то класно, бо я була на хрещенні, де мама чекала позаду й захитала головою, коли я покликала її до переду.
Від цього я не вважаю що обряд хрещення пройшов для дитини якось не так, просто в одних церквах до того більш суворо відносяься а в інших більш лояльно.
Та ніхто не каже, що то щось не так. Буває дуже суворо, а буває спокійно.

Kasia
19.01.2010, 09:45
До речі, наскільки пригадую під час хрещення мама не може знаходитися коло дитини,
на Короленка до виводу - не може.
якщо хрестини до виводу - то передає доню на руки хресній, сина - хресному - які від того моменту нею і опікуються.

Nata
19.01.2010, 13:12
наскільки пригадую під час хрещення мама не може знаходитися коло дитини, а лише по молитві над нею - виводі. Є таке в багатьох чи лише в окремих церквах?
В окремих, окремих :) Ми хрестили малих в Домініканах, отець довго з мене сміявся, що я позаду стала :) (а я просто два місяці до того була на хрестинах, де маму поставили під церквою :))

Kasia
19.01.2010, 13:58
це діє у Православ'ї.тому в Домініканах - такого й не було.

Curly Xena
19.01.2010, 14:25
порозмірковувала :) трохи над всіма тими забобонами, що понапридумували люди стосовно хрещення - і як кажуть "в каждой шутке есть доля шутки " :)
не рухаючи релігійно- морально-філософських :) аспектів, суто прагматично -хресні батьки - це хто - система резервування для дитинки. якщо з рідними батьками щось :( - дитям займаються хресні. відповідно, незаміжня дівчина (на той , трохи дрімучий, час) не могла б забезпечити дитятко, логічно? тому люди і застерігалися від того, придумуючи різні небилиці :)

---------- Додано в 12:25 ---------- Попередній допис був написаний в 12:21 ----------

а і про кд і хрестини - я тричі хресна - ніхто з священників мене не питав про кд. в усіх випадках мама дитинки була коло мене, ніхто її не виганяв :) церкви УГКЦ, УАПЦ КП та Грецька Православна :)

Nata
19.01.2010, 14:35
діє у Православ'ї
Не тільки :) не раз спостерігала таке і в УГКЦ :)

сніжна
19.01.2010, 14:55
діє у Православ'ї.
не зовсім. Московського патріархату,мабуть,так.А Київського чи Афтокефальній -не завжди. Ми хрестили дитину у православній церкві на Богданівській,мені священник дозволяв бути при дитині,хустку одягали лише при виводі,хресна була у штанах.Аналогічно спостерігала на хрестинах у православній церкві у своїх родичів та коліжанки при хрещенні її доньки у православній церкві на Щербакова.

Kasia
19.01.2010, 15:12
не зовсім. Московського патріархату,
я власне це й мала на увазі.

не раз спостерігала таке і в УГКЦ
направду вперше чую. думаю Ліля більше знає, але такої норми в Католицизмі ніби нема.

Liliyah Romanova
19.01.2010, 16:13
Ми хрестили малих в Домініканах, отець довго з мене сміявся, що я позаду стала
Ну, так Домініканка - то греко-католицька церква. У нашій церкві то є радше на бажання мами та родини :xaxa: (то з моїх спостережень), а не обов*язок. Я не мала виводу ні разу: ні після шлюбу, ні після хрещення.Зрештою, ми не були дуже традиційними греко-католиками, бо мали і шлюб, і хрещення під час Літургії.
Так часто є, що в одній церкві роблять, в іншій - ні, але як родина попросить, то зроблять. Мама може бути поруч із дитиною постійно.
Просто наші священики різну формацію проходили, тому не всі однаково знають, що робити. Але для дійсності хрещення то великої ролі не грає, бо то другорядні речі.
відповідно, незаміжня дівчина (на той , трохи дрімучий, час) не могла б забезпечити дитятко, логічно? тому люди і застерігалися від того, придумуючи різні небилиці
А хіба незаміжню брати не можна? ;)
І тоді під тим самим кутом поясніть забобон про те, що хресними не може бути подружня пара.

Orman
19.01.2010, 16:48
бо мали і шлюб, і хрещення під час Літургії

а це як? Поділіться, будь ласка :girl_smile:

Liliyah Romanova
19.01.2010, 17:05
а це як? Поділіться, будь ласка
Ну, римо-католики так і мають. А ми вирішили теж піти за давньою традицією. Нам дуже сподобалося і присутнім також.
Відбувається звичайна Літургія, а в неї вставлені частини із шлюбу/хрещення. Такий обряд дає дуже сильне відчуття спільнотності. Хрещення ми мали на звичайній суботній Літургії, там було багато чужих людей, але потому нас вітали всі підряд. Стільки усміхнених облич було... Отака сила таїнства!
Ну, але ми завжди були оригіналами й мали друзів багато, котрі нам і допомагали реалізовувати такі ідеї. Ціле щастя, що о. Ігнатій ніколи не був проти! З одного боку незвично, бо досить довго то відбувалося, а з другого боку супер - бо можна насолодитися моментом і подією. Літургія зі шлюбом була на 11 ранку, розписки ми в той день не мали. Так що з часом усе було теж дуже файно.
А з хрещенням ще простіше, бо гостину байдуже коли мати потому і чи мати взагалі.

Nata
19.01.2010, 17:18
Ну, так Домініканка - то греко-католицька церква. У нашій церкві то є радше на бажання мами та родини
Ну та власне що ні :) Кажу ж: була присутня не один раз на хрестинах у греко-католицьких церквах, де маму тримали буквально під церквою. Дивно звісно, та все ж...

Curly Xena
19.01.2010, 17:55
цитата : А хіба незаміжню брати не можна?

Тут просто про це багато говорилося (попередні сторінки, гляньте уважніше)- от я і для "народних мас ":girl_crazy: висуваю припущення (щоб без аури та чакр:girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:) - а чисто життєво - щоб "нарід "не боявся - а то долю відберуть....ітд ітп:girl_cool:

На мою думку , багатьом забобонам можна дати просте , життєве пояснення - бо забобони - від переляку та незнання :girl_cool:

Viktorina
19.01.2010, 21:53
На мою думку , багатьом забобонам можна дати просте , життєве пояснення - бо забобони - від переляку та незнання
Не буду говорити про Римокатолицьку церкву бо у них є свої канони...
Та всі Православні церкви до якого Патріархату вони б не відносилися ,служать по-уставу одному і треби виконують з требника одинаково, і Грекокатолики також по-православному, лише деякі зміни в службах ,але не в требах.
А що до хрещення, то тут як дивитися,одне хрещення, і священник читає з требника одні молитви, а от що до (одягу, покритої голови хустинкою, хресних...)то залежить від нього, як він сам дотримується канонів встановлених церковним синодом.
Апостол Павло сказав,що жінка має МОЛИТИСЯ з покритою головою і в чистоті(жінка ,яка народила проходить сорокаденне очищення) тому вона не може бути присутня під час хрещення по-причині нечистоти,(під час хрещення, якщо навіть вдома хрестити є Св.Євангліє і Хрест, яким освячують воду ,не можна її підходити до Святих речей.Навіть коли хрестити дитя скоріше ,то до ВИВОДУ приходять після сороковогодня дня ,не раніше .Бо тоді читається молитва над жінкою і дитям для ОЦЕРКОВЛЕННЯ.І хресна відповідно має бути в чистоті по тій же причині.
Добре брати хресних з Щирим серцем,лагідних, не розлучених... бо вручаємо їм своє дитя ,а вони несуть відповідальність ще більшу ніж батьки які народили.
Хресні клянуться перед Богом за маленьку Душу ,і несуть найбільшу відповідальність особливо, до-повноліття. Бо коли хрестяться у дорослому віці то і хресних не треба,вони самі відмовляються від С.....:girl_devil: і передають свою Душу в руки Господні і Ангел -Охоронець їх береже.Недарма вибираємо ім"я ретельно,щоб мав заступника на небі, і не треба давати Ім"я дитині нестандартне, або називати на честь когось,треба мати щосекундного охоронця небі .
Бажано ,щоб хресними була пара кумів ,або обидвоє одружених ,або хлопець і дівчина(не має значення хто похресник перший дівчинка чи хлопчик).
Ще можна багато писати....:girl_bye2:
Можна думати ,що ми живемо за правилами забобонів, а не церковними... НАЖАЛЬ:umbrage:

Олька
19.01.2010, 21:56
Ліля, а хіба можуть бути хресними в однієї дитини подружня пара????????

Curly Xena
19.01.2010, 22:19
От зробили з тата вар"ята :girl_cray:- я вам Петра - ви мені про Івана!
Я вам не про канони, а про своє бачення життєвого пояснення одного з забобонів. :girl_devil::girl_devil::girl_devil:
писи. і дописи не дублюйте:girl_devil:

Liliyah Romanova
19.01.2010, 23:14
Грекокатолики також по-православному, лише деякі зміни в службах ,але не в требах.
Голосно сказано. Було би файно, якби так було. Але то тільки ідеал, від якого нам довго допомагали відходити подалі. Є така штука, називається латинізація. Хоча і свої плюси в кожному мінусі теж бувають...
Ліля, а хіба можуть бути хресними в однієї дитини подружня пара????????
Можуть. Це не є перешкодою. Канони читай. ;)

Liliyah Romanova
19.01.2010, 23:16
Апостол Павло сказав,що жінка має МОЛИТИСЯ з покритою головою і в чистоті(жінка ,яка народила проходить сорокаденне очищення) тому вона не може бути присутня під час хрещення по-причині нечистоти,(під час хрещення, якщо навіть вдома хрестити є Св.Євангліє і Хрест, яким освячують воду ,не можна її підходити до Святих речей.Навіть коли хрестити дитя скоріше ,то до ВИВОДУ приходять після сороковогодня дня ,не раніше .Бо тоді читається молитва над жінкою і дитям для ОЦЕРКОВЛЕННЯ.І хресна відповідно має бути в чистоті по тій же причині.
Укотре хочеться довідатися. Чому ті, хто так ревно сповідує жидівські закони, увесь Великий Четвер і П'ятницю співають антисемітські стихири? Не парадокс, ні?
Як на мене, Христос чітко показав на прикладі кровоточивої, що вона не є нечистою. Чому конче чіпатися за слова Павла, котрий не міг вийти за рамки власного жидівства та з поваги до інших членів Церкви, котрі теж були із тих же культурних рамок, писав так, аби вони не зразилися до церкви? Я не підважую його слова, але ж є певні обставини в тому плані. І недаремно богослови кажуть, що якби Павло знав, що його внесуть до священних писань, то писав би трохи інакше, обережніше.
Крім того, апостол Павло сказав, аби жінка мовчала в церкві. То чому жінкам дозволяють співати?

До речі, яким саме чином відбувається оте 40-денне очищення поза жидівською традицією?
І в чому ота нечистота? Чому вона лише стосовно жінки застосовується, якщо у Старому Завіті і про чоловіка згадують?

Маруся-мама
19.01.2010, 23:26
Зрештою, ми не були дуже традиційними греко-католиками, бо мали і шлюб, і хрещення під час Літургії

А хіба воно має бути окремо? Мою Андріану хрестили під час звичайної недільної Служби і свідками її хрещення була вся громада, хоча до нас до хати на гостину пішла тільки родина.

Liliyah Romanova
19.01.2010, 23:27
Воно так є, Марусю. Окремий 30-хвилинний обряд. А ти би бачила конвеєрне хрещення... :girl_sad: Дуже часто церква є для людей таким собі агентством сакральних послуг, куди приходять одружитися, похрестити, поховати. Відти й усі забобони...

Маруся-мама
19.01.2010, 23:31
А ти би бачила конвеєрне хрещення...

Я такого дуже не хотіла своїм дітям. Кожне хрещене окремо як і полягається.:girl_cool:

La esposa
19.01.2010, 23:32
І в чому ота нечистота? Чому вона лише стосовно жінки застосовується, якщо у Старому Завіті і про чоловіка згадують?

Лілю, а можете дати лінк якийсь на те місце, де таке згадується? цікаво просто, бо я й не знала...

Liliyah Romanova
19.01.2010, 23:33
Недарма вибираємо ім"я ретельно,щоб мав заступника на небі, і не треба давати Ім"я дитині нестандартне, або називати на честь когось,треба мати щосекундного охоронця небі
А якщо ім'я інше, то все, Бог покине напризволяще? Пальчиком із неба помахає? :girl_crazy:

Лілю, а можете дати лінк якийсь на те місце, де таке згадується? цікаво просто, бо я й не знала...
Левит 15

1 І Господь промовляв до Мойсея й до Аарона, говорячи:
2 Промовляйте до Ізраїлевих синів і скажіть їм: Кожен чоловік, коли з його тіла тектиме теча його, нечистий він.
3 А це буде про нечистість його в течі його: коли тіло його випускає течу свою, або коли в тілі його задержалась теча його, воно нечистість його.
4 Кожне ложе, що течивий ляже на ньому, буде нечисте, і кожна річ, що він сяде на ній, буде нечиста.
5 І кожен, хто доторкнеться ложа його, випере свою одежу й обмиється в воді, і буде нечистий аж до вечора.
6 А хто сяде на річ, що на ній сидів течивий, той випере одежу свою й обмиється в воді, і буде нечистий аж до вечора.
7 А хто доторкнеться до тіла течивого, той випере одежу свою й обмиється в воді, і буде нечистий аж до вечора.
8 А коли течивий плюне на чистого, то випере той одежу свою й обмиється в воді, і буде нечистий аж до вечора.
9 І кожен повіз, що на нім конно їде течивий, буде нечистий.
10 І кожен, хто доторкнеться до всього, що буде під ним, буде нечистий аж до вечора. А хто їх носить, той випере одежу свою й обмиється в воді, і буде нечистий аж до вечора.
11 І кожен, кого доторкнеться течивий, а рук своїх він не обілляв водою, то випере він одежу свою й обмиється в воді, і буде нечистий аж до вечора.
12 А глиняний посуд, що його доторкнеться течивий, буде розбитий, а кожен посуд дерев'яний буде обмитий водою.
13 А коли течивий стане чистий від течі своєї, то він відлічить сім день на своє очищення, і випере одежу свою, і обмиє тіло своє в живій воді, і стане чистий.
14 А восьмого дня він візьме собі дві горлиці або двоє голубенят, та й прийде перед лице Господнє до входу скинії заповіту, і дасть їх священикові.
15 І спорядить їх священик: одне жертвою за гріх, а одне цілопаленням, та й очистить священик його перед Господнім лицем від течі його.
16 А чоловік, коли вийде з нього насіння парування, то обмиє в воді все тіло своє, і буде нечистий аж до вечора.
17 А всяка одежа й всяка шкура, що на ній буде насіння парування, то вона буде випрана в воді, і буде нечиста аж до вечора.
18 І жінка, що чоловік лежатиме з нею на парування, то обмиються вони в воді, і будуть нечисті аж до вечора.
джерело (http://www.ukrlc.org/bible/old/Mojsej/Leviticus.htm)

Liliyah Romanova
19.01.2010, 23:40
Я такого дуже не хотіла своїм дітям. Кожне хрещене окремо як і полягається.
На таке йдуть ті, хто і так до церкви не ходить. То для них іще одна можливість понарікати на церкву та її безнадійність. :)

dimalozz
20.01.2010, 00:42
Ми хрестили малих в Домініканах
Ого! Круто! Це ж сама тільки дорога скільки коштує! http://s18.rimg.info/e0a83df5de5318df89a778ffe7368fbb.gif

Маруся-мама
20.01.2010, 05:57
Це ж сама тільки дорога скільки коштує!

та не в республіці а в церкві, воно трошки поближче :D:D:D

Але якщо вже бути корректними то це не Домінікани і навіть не Домініканка а церква Пресвятої Євхаристії, якщо я добре пам*ятаю. Ви ще скажіть Музей Релігії і Атеїзму.:girl_crazy:

Nata
20.01.2010, 10:25
Марусю, та я думаю всі розуміють :) Не ображайтеся, просто звиклося так :)

---------- Додано в 10:25 ---------- Попередній допис був написаний в 10:18 ----------

На таке йдуть ті, хто і так до церкви не ходить
??? Давайте не узагальнювати :) Ситуації у людей різні бувають.
Окрім того, на нашій парафії (територільно :)) дітей під час Літургії отець не хочуть хрестити, зате потім собі штук 5-7 збирає, йому видно так простіше.
Хоча там і про бесіду із хресними ніхто не згадує і дошлюбні науки 30 хв тривають :)

Viktorina
20.01.2010, 14:11
Тут і вважати не треба бо воно так і є, при нагальні потребі Хрещення вважається дійсним ,якщо будь який християнин (нарік ім"ям дитя Во Ім"я Отця і Сина і Святого Духа і окропив водою навіть ,якщо і не освяченою) то вже є хрещення дійсне,Можна потім ,якщо з дитям усе добре доповнити чин хрещення, за требником.
А про те ,що жінка має бути в чистоті(і тут нідочого жиди) просто навіть фізіологічно післяродовий період очищення у кожної жінки різний(одна є чиста через три тижні ,а інша чотири, та ще іншій треба і сорок днів).
А про кровоточиву, яку Господь зцілив,то зовсім інше, вона ж не після пологів була і на вулиці до Нього підійшла,не треба все змішувати. Кожен розуміє ,як хоче розуміти.:girl_curtsey:
Я зовсім нікого не хочу і нехотіла ображати ,а тим більше сперечатися.:girl_mad:
Я просто знаю , усі священники до якої церкви вони б не належали ,служать за церковним уставом установленим їхнім Церковним синодом і з Благословення Патріархів чи Кардиналів, а вже як вони - це виконують - чи дотримуються усіх правил то не мені судити і не суджу нікого.
Та забобони завжди були і напевно будуть...:confused:

dimalozz
20.01.2010, 14:41
Тут і вважати не треба бо воно так і є, при нагальні потребі Хрещення вважається дійсним ,якщо будь який християнин (нарік ім"ям дитя Во Ім"я Отця і Сина і Святого Духа і окропив водою навіть ,якщо і не освяченою) то вже є хрещення дійсне,Можна потім ,якщо з дитям усе добре доповнити чин хрещення, за требником.
Мабуть так, адже навіть сам (святий) Володимир Великий проводив масові хрещення у Дніпрі.

Liliyah Romanova
20.01.2010, 15:18
Окрім того, на нашій парафії (територільно ) дітей під час Літургії отець не хочуть хрестити, зате потім собі штук 5-7 збирає, йому видно так простіше. Хоча там і про бесіду із хресними ніхто не згадує і дошлюбні науки 30 хв тривають
Конвеєр. А людям вигідно вочевидь, бо паритися не треба. То як тут не узагальнювати? Якби дбали й вимагали відповідного відношення - було би інакше. Бо якби ні, церков багато...

А про те ,що жінка має бути в чистоті(і тут нідочого жиди) просто навіть фізіологічно післяродовий період очищення у кожної жінки різний(одна є чиста через три тижні ,а інша чотири, та ще іншій треба і сорок днів).
Як ні до чого жиди? А звідки та традиція?? Тільки не кажіть, що традиція нізвідки взялася. Бо ж таки стандартно 40 днів, а не для кожної особисто.
І від чого очищення ще розкажіть.
А про кровоточиву, яку Господь зцілив,то зовсім інше, вона ж не після пологів була і на вулиці до Нього підійшла,не треба все змішувати. Кожен розуміє ,як хоче розуміти.
Суть нечистоти та сама. Христос не пішов голубів до храму палити, ані на купіль нікого не послав, ані жінку, ані іншого кого.
Та забобони завжди були і напевно будуть...
А що саме забобон? Бо ваш висновок після допису незрозумілий.

Nata
20.01.2010, 15:33
Бо якби ні, церков багато... Ну так, а як я прийшла на парафію просити дозволу брати шлюб в іншій церкві то отець мене обзивав зрадницею і відступницею :) І це після Літургії, повна церква бабусь, дивилися на мене як на вбивцю якусь :( Досі неприємно А люди... люди хто не знає своїх прав, а хто просто ліниться довідатися, на жаль

Viktorina
20.01.2010, 16:06
А що саме забобон? Бо ваш висновок після допису незрозумілий.
Про всі "можна і не можна" ,які миряни не знають , а священники мали б їм роз"яснювати, а не один в одного повіря переймати - то і є забобони.:umbrage:
Я не не мала на увазі ваші, Лілю, дописи, якщо ви про це подумали.
А якщо ім'я інше, то все, Бог покине напризволяще? Пальчиком із неба помахає?
Ну тоді скажіть мені ,для чого тоді хрестити дитину і давати ім"я, якщо він не отримає Ангела - охоронця(якщо нема такого святого з таким ім"ям ,яке собі придумали)?:girl_sad:
Як ні до чого жиди? А звідки та традиція?? Тільки не кажіть, що традиція нізвідки взялася. Бо ж таки стандартно 40 днів, а не для кожної особисто.
І від чого очищення ще розкажіть.
Тут не традиція, а закони церковні, і їх треба дотримуватися , як дотримуємось законів Державних(якщо ми їх порушуємо, то нас наказують,судять, так і церква різних спрямувань має право ...)так, і різні закони мають усі Держави.
Прочитайте 50 Псалом... Очищення від первородного гріха...
Я не про Старий Заповіт пишу, і жиди тут нідочого.
Закони не я встановлювала, і не я їх відміню я пишу те ,що є....:girl_curtsey:

Liliyah Romanova
20.01.2010, 16:43
Ну так, а як я прийшла на парафію просити дозволу брати шлюб в іншій церкві то отець мене обзивав зрадницею і відступницею
Треба питати в таких "а це не християнська церква? не один Бог?" Мій тато так і спитав у Покрови. І до священика таки дійшло, що дурницю зморознув.
Та й вам не треба почуватися так, ніби ви щось винні. Ми наприклад навіть не питали дозволу ні в кого, хоча територіально приписані до Покрови. Але в гаю ми практично жили, то ні в кого сумніву не було, де будемо шлюб брати.
Тут не традиція, а закони церковні
А не скажете, де записані. Я вже довший час шукаю, але так і не знаю, де можна почитати православні канони, бо наші я вже вивчила. :xaxa: До речі, в канонах ні слова про очищення чи 40 днів нема.
Кан. 685 – § 1. Для того, щоб хтось важно виконував завдання хресного батька, вимагається, щоб:

* 1-е - прийняв три святі тайни хрещення, миропомазання і Євхаристію;
* 2-е - належав до католицької Церкви, з дотриманням § 3;
* 3-є - мав намір виконувати це завдання;
* 4-е - був призначений тим, хто має бути охрещеним, або його батьками чи опікунами або, якщо таких немає, то служителем;
* 5-е - не був батьком або матір'ю чи в подружжі з тим, хто має бути охрещеним;
* 6-е - не був покараний карою екскомуніки, навіть малої, суспензи, усунення, або позбавлення права виконувати завдання хресного батька.
§ 2. Для того, щоб хтось дозволено виконував завдання хресного батька, крім того потрібно , щоб він був у віці, що його вимагає партикулярне право, і вів життя, згідне з вірою і завданням, яке має прийняти.
§ 3. З виправданої причини можна допустити вірного якоїсь східної некатолицької Церкви до завдання хресного батька, але завжди разом із хресним католиком.
Я не не мала на увазі ваші, Лілю, дописи, якщо ви про це подумали.
Я нічого не подумала. Я просто не зрозуміла, бо висновок був відірваний від допису за змістом.
Ну тоді скажіть мені ,для чого тоді хрестити дитину і давати ім"я, якщо він не отримає Ангела - охоронця(якщо нема такого святого з таким ім"ям ,яке собі придумали)?
Бо кожна дитина є під Божим захистом, і Божі закони - не людські, навряд чи вони такими дурницями займаються, що відбирають захисника в дитини, яку назвали "не так". Ті, хто є святими, могли бути першими з такими іменами. То в них як, не було заступника? А до існування церковного календаря, як було? Я не згідна з такими поглядами, що діти без календарного імені не мають заступника, це мені виглядає на вкладання Бога у людські рамки.
Прочитайте 50 Псалом... Очищення від первородного гріха...
Прочитала. Де там про очищення від кровотечі?
Від первородного гріха очищує хрещення.

До речі, Псалми - книга Старого Завіту.

Viktorina
22.01.2010, 15:29
А не скажете, де записані. Я вже довший час шукаю, але так і не знаю, де можна почитати православні канони, бо наші я вже вивчила.
Наші чи Ваші, я не розділяю і ніколи не ділила.:girl_sad:
Бог один ,у Нього Ввірую, а церков так ,як вір багато , тому я до якого храму заходжу ті закони-канони ісповідую, і стараюся дотримуватися усіх догматів в яку прийшла,А йду туди де мені затишно і де відчуваю внутрішнє умиротворення, і ще якщо виникає потреба(хтось запросив на Хрестини, весілля , чи є поминальна служба...).
Ніколи ,нікому ,нічого недоказувала і не хочу ,бо це є річ невдячна,:girl_cool: ні щодо хрестин, ні щодо служб, просто написала, що знаю.
Та бачу ,що ми Лілю розмовляємо ніби на різних мовах...:umbrage:

Liliyah Romanova
22.01.2010, 15:38
Наші чи Ваші, я не розділяю і ніколи не ділила.
:8: Так то ж закони, вони різняться. Що в тім дивного? Церква не з ангелів складається, тільки з людей. Для чого пафос?

Взагалі дивно, що ви не знаєте, де можна прочитати канони вашої Церкви. ККСЦ лежить в неті на кількох ресурсах і є загальнодоступним, тому я попросила вказати, де можна почитати православні канони. Щиро дивуюся.
тому я до якого храму заходжу ті закони-канони ісповідую, і стараюся дотримуватися усіх догматів в яку прийшла
А це як? Нью ейдж? До речі, догмати та канони - не те саме.
І ще одне "до речі": хрестини та весілля - залишки поганських звичаїв. У церкві відбувається хрещення та шлюб.

Viktorina
22.01.2010, 17:41
догмати та канони - не те саме.
А хто казав, що то те саме?
Ви знову читаєте , як Вам зручно...
Для чого пафос?
Я Вас не ображала ,будьте добрі і Ви, стримуйтесь...:)
Щиро дивуюся.
Якщо дивно ,можете подивуватися, я звикла за своє довге життя, сприймати дивні речі як належно.:girl_haha:
Ви тут на форумі Лідер ,чи як там не знаю, я ще зовсім в тому новичок і Пальму першості від Вас не забираю.Думаю,що тут права одинакові ,як для "бувалих", так і для "зелених".:girl_sad:
Взагалі дивно, що ви не знаєте, де можна прочитати канони вашої Церкви
Хіба я казала,що я православна чи католичка,і до якої церкви я себе відношу,НІКОЛИ,прочитайте ще раз попередній мій допис,:girl_emo:
І ще одне "до речі": хрестини та весілля - залишки поганських звичаїв. У церкві відбувається хрещення та шлюб.
І не придирайтесь до слів ,я ж не називала ніколи де ви допускаєтесь помилок чи чогось незнання, на це і є форум , у якому можна висловити думку чи прочитати чиюсь ,або запитати, тільки без суперечок і закидів...:umbrag:

Liliyah Romanova
22.01.2010, 17:47
Я Вас не ображала ,будьте добрі і Ви, стримуйтесь...
І в чому образа? Пафос є пафос. Я теж часом пафосно пишу, якщо є потреба.
Я писала конкретно, а ви зійшли на загальні фрази. Для мене то є брак аргументів і втеча від відповідей.

А хто казав, що то те саме?
Ви знову читаєте , як Вам зручно...
Логіка проста. Я вас питаю про канони, а ви мені про догмати пишете. Скидаєте в один мішок, а потому дивуєтеся, що я вас неправильно зрозуміла.
Хіба я казала,що я православна чи католичка,і до якої церкви я себе відношу,НІКОЛИ,прочитайте ще раз попередній мій допис,
Із ваших слів я зрозуміла, що знаєтеся на православних канонах. То я помилилася?
І не придирайтесь до слів
Це завжди уточнюю. Саме тому, що це форум. Не ви перша й не ви остання таку помилку робите. Цю тему спершу так і назвали "все про хрестини", хоча обговорювали саме хрещення. Невміння сприймати власні помилки до добра не веде.
До речі, я вам спокійно відповіла, а ви щось вичитали ненаписане й реагуєте емоційно.
Ви тут на форумі Лідер ,чи як там не знаю, я ще зовсім в тому новичок і Пальму першості від Вас не забираю.Думаю,що тут права одинакові ,як для "бувалих", так і для "зелених".
Ну ви вибачте, але писати таке взагалі смішно, навіть примітивно.

Viktorina
22.01.2010, 18:26
Ну ви вибачте, але писати таке взагалі смішно, навіть примітивно.

Ні смішного:girl_haha:, ні примітивного , просто читаючи Ваші дописи (відповіді)на форумі у різних гілках, дивлячись реєстрацію, Ви вже понад три роки ,тому була моя така думка, і без ніяких поганих емоцій.:radist:
І взагалі ,Лілю,(хрещення чи хрестини )хіба це міняє саму суть.
А помилки свої, я завжди визнаю... Щось образливе -:shutup:, вибачайте!!!
Не помиляється той,хто нічого не робить:girl_claping::girl_bye:

Liliyah Romanova
22.01.2010, 18:46
І взагалі ,Лілю,(хрещення чи хрестини )хіба це міняє саму суть.
:eek: В ауті.
Тобто церковне таїнство і п*янка в хаті - то одне й те саме?
А помилки свої, я завжди визнаю...
Вже маєте один виняток. :girl_smile:
Щось образливе -, вибачайте
Я теж можу у ваших дописах вишукати образливе, тільки пощо. Може, продовжимо дискусію й не будемо займатися переливанням водички?
До речі, навіть зараз не дивилася ні кількість ваших дописів, ні на дату реєстрації. Не люблю ярличків.

Un.Known
22.01.2010, 19:10
церковне таїнство і п*янка в хаті - то одне й те саме?

Інколи друге навіть важливіше, ніж перше (з власних спостережень).

Не комплексуйте, Вікторино, через малу кількість своїх дописів. Не в кількості справа.

Viktorina
22.01.2010, 23:16
До речі, навіть зараз не дивилася ні кількість ваших дописів, ні на дату реєстрації. Не люблю ярличків.
Тоді для чого та статистика на форумі?:)
Навпаки приємно мало б Вам бути, що Ви стільки на фурумі ,багато спілкуєтесь ,і я за Вас ЩИРО пораділа... :radist:
Я до Вас з хорошими ,позитивними емоціями ,а Ви всі мої слова розумієте по-своєму.
Воля Ваша...:)
Не комплексуйте, Вікторино, через малу кількість своїх дописів. Не в кількості справа.
Про комплекси:o ,то тут взагалі не до мене ,я таким не страждаю.Можу нічого не писати .Думала може комусь знадобить мій життєвий досвід і поділюсь тим ,що сама знаю,бо "Вік живи - вік учись". :girl_sad: :girl_bye2:

Liliyah Romanova
23.01.2010, 07:08
Я до Вас з хорошими ,позитивними емоціями ,а Ви всі мої слова розумієте по-своєму.
А я без позитивних емоцій? Ще скажіть, що з негативними.
Думала може комусь знадобить мій життєвий досвід і поділюсь тим ,що сама знаю,бо "Вік живи - вік учись".
І в чому полягав досвід? У тому, що нема різниці між хрещенням та хрестинами?
До чого в результаті звелася дискусія? До обговорення особистих якостей та статистик форуму? :confused:

Un.Known
23.01.2010, 08:52
Про комплекси ,то тут взагалі не до мене ,я таким не страждаю.Можу нічого не писати .Думала може комусь знадобить мій життєвий досвід

Це просто мій досвід. Дуже часто трапляється, що коли вже нема що сказати, згадують про кількість дописів чи дату реєстрації...

Zoryanazirka
23.01.2010, 10:01
А у нас нині хрестини :)

Редвумен
23.01.2010, 11:34
А у нас нині хрестини
хрестини чи хрещення? :) (враховуючи дискусію на попередніх 2-ох сторінках:girl_wink:)
Вітаю! в будь-якому випадку:girl_claping:

Зануда
23.01.2010, 11:52
І взагалі ,Лілю,(хрещення чи хрестини )хіба це міняє саму суть
Дуже міняє. Зрештою, відповідь уже була дана.

Viktorina
23.01.2010, 13:30
У тому, що нема різниці між хрещенням та хрестинами?
Якби люди не називали(хрестини чи хрещення) я мала наувазі, що не міняє суті самого чину хрещення, а не те, що це - одне і те саме.:umbrage: Уважніше читайте.:)

Це просто мій досвід. Дуже часто трапляється, що коли вже нема що сказати, згадують про кількість дописів чи дату реєстрації... :
А сказати ,Un.Known, у мене є ще багато чого і досвіду вистачить , "життя прожити не поле перейти":girl_haha: з кожним роком він мені додається і життя вчить.Тіль суперечок і перекручувань не люблю,тому не хочу ... :confused: А вже хто собі ,що подумає ,то на те має повне право.:girl_bye:

Liliyah Romanova
24.01.2010, 03:24
Якби люди не називали(хрестини чи хрещення) я мала наувазі, що не міняє суті самого чину хрещення, а не те, що це - одне і те саме. Уважніше читайте.
Ну, зважаючи на слова "життєва мудрість", таки варто розрізняти, ЩО і ЯК називають. Я того й уточнюю неточності й перекручення, бо уважно читаю.
Тіль суперечок і перекручувань не люблю,тому не хочу ...
Справді перекручень не любите?

Ще раз уточню (вкотре, зрештою):
в церкві ......... обжиралівка поза церквою
хрещення ............. хрестини
шлюб ................... весілля
похорон ............... поминки
А у нас нині хрестини
Вітаю! А хрещення було? ;) :girl_haha:

Зануда
24.01.2010, 10:39
перекручувань не люблю,
Щоб ніхто не мав нагоди щось перекрутити треба чіткіше формулювати думки. Так легше уникнути кількох сторінок виясняння "хто-що-не так-зрозумів".

Zoryanazirka
24.01.2010, 15:24
А хрещення було?
Було ! Першу половину Михасик уважно слухав, а тоді як почав верещати... Марко пережива що "Михаїк так плаче", пробував підспівувати священнику, навіть переспівувати :)

Юкола
29.01.2010, 19:24
Дівчата, поясніть мені, чому інколи під час хрещення дитину тримає весь час лише хресний тато, а інколи і тато і мама хресні по черзі.
Від чого то залежить?

Liliyah Romanova
29.01.2010, 19:34
Від того, скільки сили має мама. І чи зарадний хресний тато, аби роздягнути обережно, вчасно тощо. Особливих причин на це нема.

Юкола
29.01.2010, 19:39
Особливих причин на це нема.
вже півтора роки ми з сестрою сушимо голову, чому їй священик не дав мого малого тримати. Вона йшла за хресну. Хресний - зовсім не кремезний хлоп"яга.
Священик - роди чоловікової родини.
не розуміємо, коротше...

Коли її малу хрестили, то з хресним ми її по черзі тримали. Спершу він, а потім священик просив передати мені.

Kasia
29.01.2010, 19:48
в нас в Церкві -якщо хлопчик -тримає хресний тато, а після повного окунання в воду - дитятко відають тримати хресній мамі в крижмі. і навпаки - якщо дівчинка, спершу хресна мама, а після водички хресний тато..

Liliyah Romanova
29.01.2010, 20:11
в нас в Церкві -якщо хлопчик -тримає хресний тато, а після повного окунання в воду - дитятко відають тримати хресній мамі в крижмі. і навпаки - якщо дівчинка, спершу хресна мама, а після водички хресний тато..
А з чимось пов*язано чи просто, аби гарно виглядала церемонія? Чи не пояснюють?

Kasia
29.01.2010, 22:04
чесно,ніколи не питала. не бачила в тому нічого незвичайного чи дивного. запитаю.

Олька
29.01.2010, 22:16
Я два рази буда хресною і два рази більшу частину тримала я, а хресному давали на пару хв. дитину і знову давали мені. Особливо другу мою похресницю ми хрестили коли їй вже було 4 місяці, такий кабанчик маленький, але я була накачана, бо моя Катя на 2 місяці старша, то мені не було зовсім важко тримати, а от коли дали моєму куму, то за тих пару хв. він бідний був мокрий, в нього тряслися руки і ноги, ще я підтримувала, бо переживала, щоб він не зімлів:))))

Юкола
29.01.2010, 22:24
після повного окунання в воду

ні колия була за хресну, ні коли мою дитину хрестили - у воду не занурювали. Взагалі. Просто кропили водичкою. Нашого бажання не питали, два рази хретини були у серпні.

Коротше кажучи, певно моя сестра щось священику не сподобалася, тому й не дай їй тримати.

Liliyah Romanova
29.01.2010, 22:37
чесно,ніколи не питала. не бачила в тому нічого незвичайного чи дивного. запитаю.
Просто в наших порядку нема, тому мені сподобалося й цікаво стало. :xaxa:

ні колия була за хресну, ні коли мою дитину хрестили - у воду не занурювали. Взагалі. Просто кропили водичкою. Нашого бажання не питали, два рази хретини були у серпні.
У нас теж не було. Але з другою дитинкою хочу повне занурення, байдуже в якій порі року. :girl_in_dreams:

Tsokotukha
29.01.2010, 22:52
Чи можуть охрестити дитинку, якщо батьки не перебувають у шлюбі? Якщо ні то чому? (це не моя історія)
Дякую

Олька
29.01.2010, 22:59
Чи можуть охрестити дитинку, якщо батьки не перебувають у шлюбі? Якщо ні то чому?

Мені не похрестили! Я вважаю,що це не правильно, дитина ні в чому не винна!

Kasia
30.01.2010, 00:18
ні колия була за хресну, ні коли мою дитину хрестили - у воду не занурювали.
у Православ*ї -повне занурювання тіла. і для дорослих -теж.

---------- Додано в 00:18 ---------- Попередній допис був написаний в 00:17 ----------

Чи можуть охрестити дитинку, якщо батьки не перебувають у шлюбі?
я не впевнена, але не повинні відмовити у цьому.

Liliyah Romanova
30.01.2010, 01:45
Чи можуть охрестити дитинку, якщо батьки не перебувають у шлюбі? Якщо ні то чому? (це не моя історія)
Можуть! Не мусять бути в шлюбі, якщо хресні батьки обіцяють виховувати у вірі.

Мені не похрестили! Я вважаю,що це не правильно, дитина ні в чому не винна!
Правильно вважаєш, дуже неправильно. А ти не пробувала до іншої церкви піти?
А ще можеш просто "заслати" хресних до церкви. Так нашим родичам похрестили дитину. Батьки пішли до пароха, пожалілися, що діти без шлюбу, дитина не хрещена... І все, дитину похрестили. :)
у Православ*ї -повне занурювання тіла. і для дорослих -теж.
Католики страшно практичні в своїх обрядах. Але наші теж занурюють. Не всі, але вже вертається поступово.

Зануда
30.01.2010, 09:31
Аню хрестили 21 листопада, вже лежав сніг. В катедрі і літом ніколи тепло не є, а при морозах, то і мови немає - температура від вуличної майже не відрізняється, тільки вітру немає. :) Ніяк не уявляю в таких умовах повного занурення. Тому мабуть і не практикують такого.

Юкола
30.01.2010, 10:16
Чи можуть охрестити дитинку, якщо батьки не перебувають у шлюбі?
нам малого похрестили. Правда священик взнав про це вже після хрещення.
Дуже був незадоволений, сказав, що знав би - не похрестив.

це не правильно, дитина ні в чому не винна!
+1000
А якщо батьки, припустимо, розлучаться через місяць, так і не взявши шлюб, то як тоді?
І коли охрещують дорослу людину, то в неї не питають, чи батьки булиу шлюбі. Тоді чому малюків не хочуть хрестити?

Певно, то від священика залежить.
Я в релігійних питаннях не сильна, але відмовити у хрещені - то для мене якось дико.

Олька
30.01.2010, 11:33
А ти не пробувала до іншої церкви піти?

Ліля, так я ж і хрестила в іншій церкві! То в греко-католицькій церкві - Різдва Пресвятої Богородиці отець Орест сказав моїм батькам, що він не буде хрестити дитину, батьки якої живуть не вшлюбі та ще й батько не хрещений! Хоча я потім питала в іншого греко-католицького священника і він сказав, що не мали права не похрестити. То ми спокійно, без проблем похрестили в православній і Катю і Артьома разом!

Kasia
30.01.2010, 13:06
емпература від вуличної майже не відрізняється, тільки вітру немає. Ніяк не уявляю в таких умовах повного занурення. Тому мабуть і не практикують такого
є спеціальна кімната, де проводять хрещення. її обігрівають калориферами і пєцом, запрошені гості - знімають верхній одяг , вода у великій срібній чаші - теж тепла. це власне все для того щоб дитятку було тепло. є місце де дитинку розбирають з конвертиків і лашок - такий столик спеціальний. і тоді повне занурення проводиться.

---------- Додано в 13:06 ---------- Попередній допис був написаний в 12:59 ----------

йой. 20 раз стирала той допис , бо не могла сформулювати. і щойно помітила, що не так записала.
хлопчика приймає хресний тато після купелі ( повне занурення), а дівчинку -хресна мама.

Liliyah Romanova
30.01.2010, 21:12
Аню хрестили 21 листопада, вже лежав сніг. В катедрі і літом ніколи тепло не є, а при морозах, то і мови немає - температура від вуличної майже не відрізняється, тільки вітру немає. Ніяк не уявляю в таких умовах повного занурення. Тому мабуть і не практикують такого.
Хочеш сказати, що влітку практикують?
Я в релігійних питаннях не сильна, але відмовити у хрещені - то для мене якось дико.
Нема нічого дикого. Хрещення - не талісман, приєднання до спільноти, до цілої Церкви. Якщо нема нікого, хто підтвердить і поручиться, що дитину будуть виховувати християнином, то відмовити навіть повинні. З дорослими справа інакша. Дорослі самі беруть на себе відповідальність, а за дитину відповідальність беруть батьки.
То ми спокійно, без проблем похрестили в православній і Катю і Артьома разом!
То вже тоді "помішанє з попльонтанєм". Не зовсім зрозуміла суті такого вчинку.

Нифка
30.01.2010, 21:26
Ліля, так я ж і хрестила в іншій церкві! То в греко-католицькій церкві - Різдва Пресвятої Богородиці отець Орест сказав моїм батькам, що він не буде хрестити дитину, батьки якої живуть не вшлюбі та ще й батько не хрещений! Хоча я потім питала в іншого греко-католицького священника і він сказав, що не мали права не похрестити. То ми спокійно, без проблем похрестили в православній і Катю і Артьома разом!
в мене знайомий розведений, а з другою дружиною мають двоє дітей, і двох хрестили. А на Сихові в нас так получається, бо одна велика церква на 200 тисяч населення. От вони і бувають часом несправедливі. Просто боляче таке читати по відношенню до маленьких діток

Юкола
30.01.2010, 22:42
Дивно, о.Орест мені здавася надзвичайно сучасним лояльним священиком...
Хоча, спілкувалася з ним я давненько.
Певно, посади і чини змінюють усіх.
І священиків також.
Хочеться вірити, що усе ж таки не всіх.

---------- Додано в 22:42 ---------- Попередній допис був написаний в 22:35 ----------

Якщо нема нікого, хто підтвердить і поручиться, що дитину будуть виховувати християнином, то відмовити навіть повинні.

А хресні? Їх ж не для того беруть, аби ті двічі-тричі на рік подарунки малому дарували.
І, навіть, якщо батьки не в шлюбі, то хресні хіба не є тими поручителями?

Liliyah Romanova
30.01.2010, 22:46
Дивно, о.Орест мені здавася надзвичайно сучасним лояльним священиком...
Я думаю, що він мав свої причини. Зважаючи на те, що потім хрестити пішли до іншої конфесії, схиляюся до думки, що причини о. Орест мав, хоча з ним усе одно не згідна.
Зрештою, ми не знаємо деталей розмови, тому судити про будь-що рано.
А хресні? Їх ж не для того беруть, аби ті двічі-тричі на рік подарунки малому дарували.
Перечитайте зацитоване речення. Я ж сказала, якщо "нема". Не всі хресні батьки - християни та ревні католики. От і причина до відмови тоді. Хрестити, аби хрестити - не варто, бо суть хрещення зовсім інша, ніж людям часто здається.

Зануда
30.01.2010, 22:59
Хочеш сказати, що влітку практикують?
Я хочу сказати, що в катедрі круглорічно зимно :)
А повного занурення вже давно не практикують. Певно вже століттями.

Юкола
30.01.2010, 23:08
Хрестити, аби хрестити - не варто, бо суть хрещення зовсім інша, ніж людям часто здається.
з тим погоджуюся на всі 100.
От мого малого так хрестили:(

Picasso
31.01.2010, 18:56
що він не буде хрестити дитину, батьки якої живуть не вшлюбі та ще й батько не хрещений!
Закон один - трактує кожен як хоче! Рахую, що дитина народилась невинною і неповинна відповідати за чужі гріхи.

Liliyah Romanova
31.01.2010, 19:17
Закон один - трактує кожен як хоче! Рахую, що дитина народилась невинною і неповинна відповідати за чужі гріхи.
Так, закон один. Якщо є кому виховати дитину в католицькій вірі - охрестять. Якщо ні - нащо приєднувати до спільноти?

Tsokotukha
31.01.2010, 23:17
Так, закон один. Якщо є кому виховати дитину в католицькій вірі - охрестять. Якщо ні - нащо приєднувати до спільноти?
Ситуація наступна.
Батько дитинки яку (кажуть) не можуть охрестити - салезіанський священник, який 2 роки тому відмовився від сану. За словами його дружини, взяти шлюб вони зможуть лише через 4 роки. Виховуватимуть дитинку таки в католицькій вірі, принаймі такі наміри декларує мама дитинки. Але все ж стверджує, що їхнього сина не охрестять. Мене це трохи здивувало, тому й звернулась до Вас із цим запитанням.
Чи той факт, що батько висвячений салезіанський священник може бути обтяжуючою обставиною, на підставі якої можуть відмовити у хрещенні дитини?

Liliyah Romanova
31.01.2010, 23:41
Із такими питаннями треба звертатися до спеціялістів, але якщо він покараний Церквою і відлучений від неі, то це цілком поважна причина до відмови. Неможливо відмовитися від сану, це вже до кінця життя...

dimalozz
01.02.2010, 00:01
Чи можуть охрестити дитинку, якщо батьки не перебувають у шлюбі? Якщо ні то чому?
Адам і Єва були в шлюбі? От вам і відповідь.
Інша справа, що зараз є чимало священників, яких душа болить за церкву. Всі ми знаємо, що більшість нашого люду ходить до церкви тільки коли їм "треба": на Великдень паску посвятити, на Водохреще водички набрати в каністру, тощо... От і не дивно, що деякі окремі священники можуть не любити таких "клієнтів" які приносять дитину до хрещення, а самі при цьому до церкви не належать (не хрещені). Ліля правильно каже, що тут головна духовна роль лягає на кумів, але ж куми теж самі себе на ці ролі не призначили, і не були ініціаторами проведення таїнства, правда? Це ж батьки хочуть. А оскільки самі в церкву не вірять, а дитину несуть хрестити, то значить їхня мотивація (з точки зору священника) то данина моді або ще щось. Ось таке непросте це просте питання.

Як приклад в тему розкажу. В одної знайомої сімейка така, що мабуть ніхто в церкві жодного разу не був. Але ось дитина приходить додому зі школи і каже що всі коліжанки готуються до Першого Причастя, а це, самі розумієте, біленьке платтячко, урочистості і тп. словом треба і свою дитину до причастя разом з усіма відправити щоб не була як біла ворона і не заздрила подружкам в білих платтячках... але дитина ж не хрещена... і як по-вашому той священник має здійснювати обряд хрещення, коли до нього приводять оту дівчинку... ті батьки, що і хреститися не вміють. Звісно, куми пообіцяють виховати похресницю у вірі і священник зробить як повинен зробити...

Тут доречі дуже добре видно, яка роль і відповідальність хресних батьків. Знаєш, що в реалі нІкому буде дитину навчити молитві, то чого береш на себе таке зобов‘язання?

І ще згадалося схоже але вже про іншу знайому. Наречена в Бога не вірила ні "до", ні "під час", ні "після"... для невіруючого прийняти обряд хрещення (бо треба було, для того щоб до шлюбу допустили) то те саме, що на сцені віршик розказати, ніяких внутрішніх зобов‘язань, як не вірила в Бога, так і не вірить, але пішла на хрещення (а згодом і на шлюб) щоб догодити батькам нареченого. Сам же наречений вже не пригадую чи був вкурсі всього цього... (доречі вони вже розлучені...)

UPD. Поки писав свій допис, то ви вже уточнили деталі... ну тут дійсно не все так просто...

Liliyah Romanova
01.02.2010, 01:13
Адам і Єва були в шлюбі? От вам і відповідь.
А їхні діти були хрещені? До чого тут Адам і Єва до всієї решти написаного в вашому дописі???
Навіть не знаю, чи розповідати вам про Шеол та те, що було до приходу Месії, бо виглядає, що знаєте, а все одно горох з капустою змішали. :confused:
А оскільки самі в церкву не вірять, а дитину несуть хрестити, то значить їхня мотивація (з точки зору священника) то данина моді або ще щось.
Радше татові-мамі-дідові-бабі-дядькові-тітці, котрі "так сказали", що "треба похрестити, би дитини сі ніц не чіпало". :girl_crazy:

dimalozz
01.02.2010, 02:44
До чого тут Адам і Єва
Тільки до того, що все буває вперше (даруйте, однозначно формулювати думки ще не навчився). Якщо б хрестити можна було тільки дітей, чиї батьки є в шлюбі — ніхто з нас не був би хрещений. Але то так для смайлика написано. А моя думка така: батьки не в шлюбі — ну то різне буває... А от якщо батьки навіть не хрещені... ну... тоді хіба на хресних батьках дитина буде вивчиться.

Liliyah Romanova
01.02.2010, 02:47
тоді хіба на хресних батьках дитина буде вивчиться.
Питання, чи хресних батьків допустять до того? Якщо батьки не є членами церкви, вони переважно й не допустять, аби дитина такою стала. І хресних беруть для подарунків.

dimalozz
01.02.2010, 02:53
итання, чи хресних батьків допустять до того? Якщо батьки не є членами церкви, вони переважно й не допустять, аби дитина такою стала. І хресних беруть для подарунків.
Я, власне, пробував висловити свою недовіру до такої схеми.
Важко уявити сцену, що приходить кума в неділю зранку і забирає похресника до церкви... і молитися буде вчити? Ну не віриться.
А люди часто "підписуються" бути хресними хоч і знають, що з того буде пшик, але знають, що "не можна відмовлятися" та і взагалі, дивляться на то як на соціальне явище, а не на духовне.

Liliyah Romanova
01.02.2010, 03:03
Важко уявити сцену, що приходить кума в неділю зранку і забирає похресника до церкви... і молитися буде вчити? Ну не віриться.
Знаю одну сім'ю, де таким займається бабуся. Забирає дітей до церкви, молитися вчить... Допускаю, що і з хресною таке можливо, але чомусь видається, що бабусям такий процес дається легше.
Однак у Цокотухи набагато складніший приклад, небуденний.
Я знаю колишніх монахів, котрі вже після вічних обітів покинули монастир, зараз одружені та мають дітей, вони далі є членами Церкви, їхні діти хрещені, тут і питань не виникало. А яка ситуація в того, хто відмовився від сану, не уявляю... Взяти шлюб він зможе лише після того, як отримає "звільнення" з Риму, не раніше. Ходити до того часу до церкви йому ніхто не заборонить, от лиш до Причастя ні він, ні дружина ходити не зможуть. Крім того, у таких випадках Ватикан не спішить видавати дозволи на шлюб, оскільки статистика свідчить проти них самих. Більшість передумують, покидають цивільне подружжя й повертаються в сан. :confused: Тому з ними довго тягнуть і чекають, чи не передумає за років 5-7-10...

dimalozz
01.02.2010, 11:35
Знаю одну сім'ю, де таким займається бабуся. Забирає дітей до церкви, молитися вчить... Допускаю, що і з хресною таке можливо, але чомусь видається, що бабусям такий процес дається легше.
Справді так. Я теж зразу подумав про бабусь (мене також бабуся більше до церкви водила) але щодо такого прикладу як я навів, коли коли батьки взагалі з церквою не знайомі, подумалось: як це бабуся така набожна, водить внуків до церкви, а власних діти навіть не хрещені (і, звісно, не в шлюбі).

RUSlana
01.02.2010, 16:48
Привіт всім!:girl_spruce_up:
Дуже прошу допомогти в такому питанні (після пологів не маю можливості піти і спитати в церкві):
Чи можна хрестити дитину під час посту?

levandivka
01.02.2010, 16:50
"Святий Боже не поможе...", якщо форум не читати.

Liliyah Romanova
01.02.2010, 17:13
Чи можна хрестити дитину під час посту?
Можна, але обід після того робити пісний - без алкоголю, м*яса, гучної музики тощо.

Анута
01.02.2010, 17:19
Можна, але обід після того робити пісний - без алкоголю, м*яса, гучної музики тощо
ото я затуркана...
в мене хрестини асоціювались з обрядом-таїнством, а тут виявляється всі фішка в обіді....

Liliyah Romanova
01.02.2010, 17:26
в мене хрестини асоціювались з обрядом-таїнством, а тут виявляється всі фішка в обіді....
Хрещення - в церкві. Обід - то хрестини власне. Тільки в нас навіть не всі отці знають різницю слів. :girl_crazy: І обід необов*язково робити, але ж хочеться.

ola-lyola
03.02.2010, 10:52
Підкажіть, що подарувати дівчинці на хрестини, я буду хресна. До того мала тільки хлопчиків, дарувала хрестик, а з дівчинокю незнаю що краще?
І ще, чи обовязково сповідатись перед хрестинами, завжди сповідалась, а цю суботу працюю, незнаю чи встигну?

Nata
03.02.2010, 11:36
А чим дівчинка від хлопчика відрізняється? Хрестик хресні батьки завжди дарують (ми в неділю хрестили дівчинку, домовився мій чоловік із кумою, що він дарує хрестика, то вона купила кулончик).
Чоловік сповідався у будний день, зраненька :)

Megan
03.02.2010, 11:43
А мій чоловік був хресним, то купив кульчики, бо хресна подарувала ланцюжок з медальйончиком. І мені сподобалось для дівчинки медальйончик із зображенням Матері Божої.. ніжно так, гарно...

Nata
03.02.2010, 11:45
А хрестик? Кажуть, що хрестик дарувати не можна, хіба сама собі купить, а так має вже посвячений.
А кульчики я своїм дівкам на рочок дарувала :)

Megan
03.02.2010, 12:09
А хрестик? Кажуть, що хрестик дарувати не можна, хіба сама собі купить, а так має вже посвячений.
А нам в церкві сказали, що буде мати два посвячених..

А чому не можна дарувати хрестик?

natalka-matias
03.02.2010, 12:14
чому не можна дарувати хрестик?
дарувати можна будь-що, бо всякі там заборони то забобони, які не несуть нічого хорошого. а така річ я к хрестик від хрещених то взагалі величезна цінність, як на мене.то і оберіг і згадка і щось особливо духовне і символічно. НЕ ПІДДАВАЙТЕСЯ ЗАБОБОНАМ!!!!

Kasia
03.02.2010, 12:44
а я рахую, що треба дарувати корисні речі.
ну золотий хрестик чи підвіска буде лежати до якого часу в коробочці мами? і витягнуть тільки тоді коли дівчинка носитиме ланцюжок - а тоді той хрестик буде здаватися дитячим і маленьким. бо ж не дарують дітками вироби , як дорослим. а отже, він просто собі лежатиме в коробочці.
а на хрещення - можна купити в лавці в Церкві і простий хрестик, наприклад невеличкий срібний.
сережки можна дарувати на рочок два три - коли будуть вушка колоти.
а хрестик - на видатну подію у підлітковому чи дорослому віці. мені наприклад подарувала хресна мама на 20 років дуже гарний хрестик, він мені дуже подобається і я його знімаю дуже рідко.

мої знайомі дарували- ліжечко, коляску ( яку батьки не могли купити, а хресна могла купити хоч і не дорогу).. речі ... ну ясно все попередньо узгодили з батьками малечі.

Nata
03.02.2010, 14:09
НЕ ПІДДАВАЙТЕСЯ ЗАБОБОНАМ
Прошу мене зрозуміти правильно: я абсолютно людина не забобонна, але батьки моєї похресниці... ну одним словом можу писати енциклопедію забобонів :) Не буду ж іти батькам на перекір :)

витягнуть тільки тоді коли дівчинка носитиме ланцюжок - а тоді той хрестик буде здаватися дитячим і маленьким
Не можу погодитися: прекрасно усвідомлюю, що трирічній дитині не почеплять золотого хрестика, тому даруємо повноцінний дорослий хрестик.

я рахую, що треба дарувати корисні речі.
Цілком підтримую (до речі, читала десь що повинні мати на хрестинах хресні батьки і в списку був хрестик, тому взагалі не вважаю його подарунком, як і дитяче Євангеліє).
Ми завжди питаємо у батьків що їм потрібно для дитини (або що б вони хотіли мати, але не можуть собі дозволити)

natalka-matias
03.02.2010, 14:32
Не буду ж іти батькам на перекір
безпосереднім обов*язком хресних батьків-є ДУХОВНЕ ЖИТТЯ ПОХРЕСНИКІВ, вас в першу чергу має хвилювати духовність дитини, за яку ви берете відповідальність перед Богом ( адже при Таїнстві Хрищення ви стаєте ДУХОВНИМИ батьками дитини, що приймають ХРИСТА від ІМЕНІ дитини І ВІДРІКАЄТЕСЬ САМІ ЗНАЄТЕ КОГО ВІД ЇЇ ІМЕНІ) і вашим безпосереднім обов*язком є перечити таким забобонам, бо тим самим захищаєте дитину.якщо батьки дитини обрали ВАС у якосьті хресних, одже ваша духовна позиція має для них вагу(а саме це має бути критерієм обирання хресних батьків.)
щодо того чи дарувати , чи ні хрестика, я би казала дарувати, як не прикро але інколи хресні батьки чи похресники не мають шансу зустрітись у повнолітті дитини.
один із моїх похресників живе у Словеніїї і я дуже рада , що подарувала на христини хрестика, а моєї подруги син(4 роки) уже немає хресної мами, розбилась на машині.
треба БУТИ тут і зараз , а не чекати повноліття.

Kasia
03.02.2010, 14:36
треба БУТИ тут і зараз , а не чекати повноліття.
думаю, ви не правильно потрактували .
не йшлося про повноліття, а про корисність речей і своєчасність їх використання. духовність життя похресниківв не вимірюється подарованим чи ні хрестиком.

і ще хотіла запитати, чому Ви пишете ХРИСТИНИ. це помилка випадкова?

natalka-matias
03.02.2010, 14:41
це помилка випадкова?
насправді це не помилка, ХрИстос а не Хрестос, тут може відбуватися заміна голосної а може і не відбуватися.www.rozdum.org.ua/?p=658
в мене є молитовники 1918 років то там все ХРИСТИТИ дитину і т. д.
зверніть увагу як говорять старі Отці.помилки і так і так немає:)

Kasia
03.02.2010, 14:42
ХРИСТИТИ дитину
тоді як ХРИЩЕННЯ?? вперше чую..

може це таки від слова ХРЕСТ.? і відповідно Таїнство Хрещення.

natalka-matias
03.02.2010, 14:45
не йшлося про повноліття, а про корисність речей і своєчасність їх використання. духовність життя похресниківв не вимірюється подарованим чи ні хрестиком.
я все правильно розумію:)
просто як на мене то такі забабони щодо дарування МЕдальончиків і хрестиків, то діло рук не надто хороших осіб, я розумію, коли кажуть, що релігійну атрибутику не варто дарувати, оскільки кожна людина сама обирає. але коли йдеться про Хрищення то тут батьки , наголошую приймають Духовних Батьків дитинки, а симвом Хрищення є щО? правильно-Хрестик. і його вони приносять із собою.

Kasia
03.02.2010, 14:47
просто як на мене то такі забабони щодо дарування МЕдальончиків і хрестиків,
я ні слова не написала про забобони. лише про доцільність таких подарунків.
символом, як що ви вважаєте це символом, може бути і простий дерев'яний хрестик.

ну але в кожного своя думка.:girl_smile:

natalka-matias
03.02.2010, 14:52
символом, як що ви вважаєте це символом, може бути і простий дерев'яний хрестик.
погоджуюсь:)
я не наполягаю ні на жодному з металів.
наполягаю лише на боротьбі із дурними забобонами, наполягаю на тому, щоб люди перестали парити собі мозок несуттєвими проблемами. наполягаю натому, щоб перестали спльовувати, щоб не врікти...червоних-комуністичних ниточках...знаєте як мене бабулі в поліклініці пиляли коли я прийшла з сином а в нього не було тої нитки на зап*ясті?:)

Liliyah Romanova
03.02.2010, 16:26
Можна. Дитина стає християнином, тому хрестик навіть треба дарувати. Хрещення - то не оберіг, то реальна відповідь на слова "бери свій хрест і йди за мною". Якщо хресні не подарують, то священик тоді дасть, по ідеї.
Мені більше подобається дарувати на хрещення ікони, але не знаю, наскільки в Україні це буде зрозумілим, бо тут часто так роблять - купують справжні мальовані ікони, наприклад у греків. Кращого подарунка годі й шукати.
Не буду ж іти батькам на перекір
Властиво, як хресна - ви повинні йти наперекір забобонам, навіть якщо вони йдуть від батьків. Якщо вони взяли вас за хресну, значить вони довіряють вам і визнають, що ви християнка. От і маєте тепер обов*язок напоумлювати їх та показувати приклад. Інакше будете хресною для подарунків.
До речі, Наталка дуже мудро написала:

адже при Таїнстві Хрищення ви стаєте ДУХОВНИМИ батьками дитини, що приймають ХРИСТА від ІМЕНІ дитини І ВІДРІКАЄТЕСЬ САМІ ЗНАЄТЕ КОГО ВІД ЇЇ ІМЕНІ
Повірте, що це має неабияку вагу! І якщо ви берете відповідальність на себе із повною свядомістю, то повинні бути послідовною у всьому.

червоних-комуністичних ниточках...
Вазагалі-то ниточки жидівські й до комунізму ніякого відношення не мають. ;)

Nata
03.02.2010, 16:49
наголошую приймають Духовних Батьків дитинки, а симвом Хрищення є щО? правильно-Хрестик. і його вони приносять із собою.
Та власне, про це і йшлося, хрестик за замовчування приносять дитині хресні батьки в день хрещення. Це не подарунок, це обов"язок хресних. Чомусь ніхто не каже, що хресні дарують крижму? Ми питали в отця що потрібно мати хресним, була відповідь: хрестик і крижму.

як хресна - ви повинні йти наперекір забобонам, навіть якщо вони йдуть від батьків
Лілю, я свідома своїх обов"язків хресної мами :) Але часами простіше змовчати і зробити по-своєму, аніж влаштовувати пусті суперечки, особливо якщо знати наперед: ні до чого крім конфлікту вони не приведуть.

Kasia
03.02.2010, 16:56
Ми питали в отця що потрібно мати хресним, була відповідь: хрестик і крижму
але погодьтеся, це не мусить бути золотий хрестик.

Nata
03.02.2010, 17:26
це не мусить бути золотий хрестик.
Абсолютно, про це і не йшлося :) Це тільки мій вибір, а хрестик може бути будь-яким, просто не варто розцінювати його як подарунок на хрестини
(з чого зчинилася чомусь буча з повчальними ПП на мою адресу )

Liliyah Romanova
03.02.2010, 17:36
(з чого зчинилася чомусь буча з повчальними ПП на мою адресу )
Ого, навіть так. :girl_crazy:

Tutuka
04.02.2010, 10:21
І ще, чи обовязково сповідатись перед хрестинами, завжди сповідалась, а цю суботу працюю, незнаю чи встигну?
Це мабуть від священика залежить, коли я була за хресну - ніби не вимагали.
Правда, була колись свідком того, як у церкві Юра священик відмовився хрестити дитину, бо хресні батьки навіть "Вірую" не знали, тато ще там щось п"яте через десяте згадав, а мама - взагалі нуль. Тоді у спішному порядку знайшли у церкві 7-річну дівчинку, яка знала всі основні молитви, вона і стала хресною. :) Впевнена, що це аж ніяк не Ваш випадок. ;)

ola-lyola
04.02.2010, 18:59
Впевнена, що це аж ніяк не Ваш випадок.
Не, не мій,Вірую знаю, в мене бабуся дякувала в церкві, тому молитви знала вже тоді, коли ще навіть їх не розуміла.:girl_smile: Щодо сповіді, то я вважаю це за обовязок для хресних батьків, хоча в мене жодного разу цього не вимагали.
А я вже визначилась з подарунком - купила і гарне, і практичне - медальйончик (хрестик купує хресний тато) і комбінезончик, шапочку і топи.

Ірушка
06.02.2010, 18:22
В нас хрестини синочка пройшла дуже гарно, за винятком одного - хресний батько категорично відмовлявся хреститися.Через це відчувалася напруга, так як священник звертася до нього і пояснював чому для християн важливо це робити.
Той пару раз все таки себе перисилив і перехрестився.

Liliyah Romanova
06.02.2010, 18:34
В нас хрестини синочка пройшла дуже гарно, за винятком одного - хресний батько категорично відмовлявся хреститися.Через це відчувалася напруга, так як священник звертася до нього і пояснював чому для християн важливо це робити.
А чому тоді він був хресним батьком?

ola-lyola
08.02.2010, 11:29
І в нас хрестини пройшли гарно - таке душевне піднесення після них! Правда моя похресничка трохи вередувала і смішно відбивалася руцями-нозями від священника, ледве помазали її :girl_smile:
І ще була одна приємність - мою похресничку вбрали в костюмчик, в якому хрестили мою лялю, потім діток моєї рідної і двоюрідної сестри, він гарний і зручний і так пішов по родині. І бабуся казала, що раз їх хрестили в одній сорочечці, то мають дуже любитися і дружити!.

Ірушка
09.02.2010, 10:47
А чому тоді він був хресним батьком?
Про те що він не хреститься ми взнали вже під час розмови з священником, вони довго розмовляли на цю тему і священник сказав йому, що ви все таки маєте хреститися, незважаючи на свої погляди, якщо хочете бути хресним.Він погодився, але.........слова не дотримав.

Зараз і на далі духовним вихованням дитини буде займатися хресна, ми разом ходимо до церкви причащаємо малого.На хресного я надії не маю.

Liliyah Romanova
09.02.2010, 18:26
незважаючи на свої погляди
Це які?
На хресного я надії не маю.
А нащо тоді його брали? Я щось не розумію логіки.

Ірушка
09.02.2010, 22:19
Це які?
Він не хреститься і не носить хрестика.
Чим саме він це пояснює я сказати не можу, так як на розмові з священником був чоловік і хресні.

А нащо тоді його брали? Я щось не розумію логіки.
З родини чоловіка більше не було кого брати, в нього як не розлучені, то всі стршого віку.

Liliyah Romanova
09.02.2010, 22:37
З родини чоловіка більше не було кого брати, в нього як не розлучені, то всі стршого віку.
А нащо з родини? Завжди можна взяти якогось товариша. І якщо нема нікого путнього з родини, то краще взяти не з родини, бо то все неписані вигадані людьми правила під грифом "аби ніхто не образився".
То зрештою ваша справа й відповідальність. Я розумію таку причину, але мій погляд на ці речі інший.

Іруня
10.02.2010, 08:59
прекрасно усвідомлюю, що трирічній дитині не почеплять золотого хрестика

Ну, незнаю... Моя Настя з рочку носить цепочку з хрестиком:confused:. Мені здається, що це дуже гарна пам"ятка.

тетяна7777
11.02.2010, 14:20
Лілю,поясніть мені чому все ж таки існує забобон не гуляти з дитинкою до хрестин (маю таку забобонну коліжанку що інколи її прибити хочеться тому хочу їй пояснити,що можна гуляти тільки потрібно якось аргументувати)і чи можна брати за хресну жінку,яка не в шлюбі народила дитину(взагалі не має чоловіка)

Liliyah Romanova
11.02.2010, 17:01
Лілю,поясніть мені чому все ж таки існує забобон не гуляти з дитинкою до хрестин (маю таку забобонну коліжанку що інколи її прибити хочеться тому хочу їй пояснити,що можна гуляти тільки потрібно якось аргументувати)і чи можна брати за хресну жінку,яка не в шлюбі народила дитину(взагалі не має чоловіка)
Я на забобонах не знаюся аж настільки. Ми гуляли, попри страшилки мамів та бабці. І то ходили до гаю на прогулянки. Чоловік брав Дарка на одну руку, другою мене за руку і ми втікали геть із хати. :xaxa:
Потому я чула, що "ми сон дитини в ліс віднесли" та багато інших вигадок.
Думаю, то віра в русалок лишила нам якісь такі дивачні залишки.

Якщо вернутися до жидівських звичаїв, то породілля не мала права 40 днів нікуди йти, бо вона занечищувала собою інших людей, які би навіть ненароком її торкнулися. Але я до церкви ходила до виходу 40 днів, та й обряду очищення мені не проводили.
чи можна брати за хресну жінку,яка не в шлюбі народила дитину(взагалі не має чоловіка)
Все залежить від обставин. Однозначної відповіді, не знаючи деталей, не можу дати.

Nata
11.02.2010, 19:36
Ну, незнаю... Моя Настя з рочку носить цепочку з хрестиком
Мій Петро теж дуже хотів, я почала йому одягати, але в садочку почалися проблеми: купа дітей, всі тягаються, мусила зняти, бо боялася що порвуть і загубить (в кращому випадку)

MILITARIYA
21.02.2010, 16:37
час летить, я вже стільки "випускників" цієї гілочки застала
ну так час пролетить так скоро, що ви і не заміттите, як самі будете випускниками)))))))
Дівчата, може я трохи не в тему, але так як ви всі майбутні мами, може хто стикався з таким питанням, чи можна бути хресною, коли вагітна. ????

Ірена
21.02.2010, 16:45
чи можна бути хресною, коли вагітна. ????
можна. ті, хто кажуть, що не можна просто вірять забобонам.

Borodinka
21.02.2010, 16:54
Моя коліжанка хрестила дівчинку, коли сама була на 8-му місяці. То мама дитини тільки попередила священика, щоб він не передавав хресній мамі малятко тримати.

MILITARIYA
21.02.2010, 17:16
То мама дитини тільки попередила священика, щоб він не передавав хресній мамі малятко тримати.
А чому не можна тримати дитину під час хресту?

natorella
21.02.2010, 17:18
А чому не можна тримати дитину під час хресту?
та можна - просто хресна вагітна, а тримати під час хрещення дитину важко. тому і мама попросила шоб хресній не передавав

MILITARIYA
21.02.2010, 17:41
та можна - просто зресна вагітна, атримати під час хрещення дитину важко. тому і мама попросила шоб хресній не передавав
А я вже думала, що не можна, а то було би обідно, що через те, що вагітна, не можна хрестити дитинку, коли так того чекала (напевно з дитинства, бо йдеться мова про дворідну сестру)!!!!!

ckorpionsha
21.02.2010, 23:31
моя кума(я в її малої хресна) коли була вагітна малою мала бути хресною в мого малого. В церкві не дозволили де ми хрестили малого то вона й не пішла за куму.((((

Liliyah Romanova
22.02.2010, 19:47
та можна - просто хресна вагітна, а тримати під час хрещення дитину важко. тому і мама попросила шоб хресній не передавав
Там ще й хресна дуже тендітна, тому так.

Nata
22.02.2010, 19:53
В церкві не дозволили
А як пояснили? Чому неможна?

Олька
23.02.2010, 16:33
Моя кума зараз вагітна другий раз і хоче, щоб я знову була хресною (я в старшої дитини хресна), підкажіть чи так можна, бо мені всі по різному говорять!

Liliyah Romanova
23.02.2010, 16:49
Моя кума зараз вагітна другий раз і хоче, щоб я знову була хресною (я в старшої дитини хресна), підкажіть чи так можна, бо мені всі по різному говорять!
Можна. Моя хресна є хресною мого брата також. Крім того, вона сестра моєї мами. :)

ola-lyola
23.02.2010, 17:00
А чому неможна? В мене сестра була хресно на 8 міс. вагітності, правда тримала дитя її подруга і хресний, по черзі, бо вагітній важкувато було, вона збоку стояла.

nattsol
23.02.2010, 18:53
Моя кума зараз вагітна другий раз і хоче, щоб я знову була хресною (я в старшої дитини хресна), підкажіть чи так можна, бо мені всі по різному говорять
я недавно читала статтю про хрещення авторства якогось православного священика, він написав, що це лише бажано, щоб у різних дітей були різні хресні, але не обов'язково.

Kayla
25.03.2010, 16:07
дівчатка, то я щось не зрозуміла:можна,щоб вагітна жінка була хрестила мою дитини чи ні? бо дядько мого чоловіка - священик,каже що можна.
чи то залежить від священика? і чим ті,що відмовляють,мотивують відмову.
дякую

Liliyah Romanova
25.03.2010, 16:21
можна,щоб вагітна жінка була хрестила мою дитини чи ні?
Можна вагітній бути хресною.
Чому? Читайте тему - вже стільки писалося про це!

Kayla
25.03.2010, 16:31
знаєте,якось нема часу читати 43 сторінки. якщо Вас то нервує і не хочете відповідати-не відповідайте, але не треба ставити знаків оклику і писати великими літерами.

Liliyah Romanova
25.03.2010, 17:40
знаєте,якось нема часу читати 43 сторінки
А нащо аж 43? Вистачить попередню, 42-гу відкрити.
http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?p=651438#post651438
А ще глянути пару дописів просто над своїм. То вжа якась суперлінь, аби й на ту сторінку, де пишеться, не глянути. :confused:
Тут це питання взагалі через кожні 2 сторінки повторюють.

На форумі є одне золоте правило: читай більше, як пишеш.

Nata
25.03.2010, 18:46
нема часу читати 43 сторінки
А хоч відкриту сторінку? Зверху сторінки вчергове обговорювалося :)

мамочка
29.03.2010, 08:35
Не знаю де запитати: чи хрестять в греко-католицькій або в православній церкві дитину, яка народжена поза шлюбом? (тобто батько дитини перебуває в шлюбі з іншою жінкою)

MaryF
29.03.2010, 08:51
моя знайома в православній так хрестила

Liliyah Romanova
29.03.2010, 15:44
Не знаю де запитати: чи хрестять в греко-католицькій або в православній церкві дитину, яка народжена поза шлюбом? (тобто батько дитини перебуває в шлюбі з іншою жінкою)
У католиків та греко-католикків умова та ж, що й завжди: якщо буде кому виховати дитину у католицизмі, то похрестять.

Nata
29.03.2010, 16:15
Я може не зовсім у тему, але ми активно підбираємо ім"я для мальоти і виникло запитання: чи похрестять мені дитину з іменем, котрого немає у церковному календарі? Чи таки даватимуть подвійне ім"я?

Liliyah Romanova
29.03.2010, 16:54
Я може не зовсім у тему, але ми активно підбираємо ім"я для мальоти і виникло запитання: чи похрестять мені дитину з іменем, котрого немає у церковному календарі? Чи таки даватимуть подвійне ім"я?
У греко-католицькому храмі похрестять. Але можете про всяк випадок підібрати друге ім*я. ;)

Nata
29.03.2010, 20:05
Але можете про всяк випадок підібрати друге ім*я.
Та от... підбираємо :) І мучуся бо не знаю що маю вибрати :)

Liliyah Romanova
29.03.2010, 20:09
Та от... підбираємо І мучуся бо не знаю що маю вибрати
Народиться, то й візьмете за календарем. Зараз не мордуйтеся тим, бо ще рано. :girl_wink:

Nata
29.03.2010, 22:32
Зараз не мордуйтеся тим, бо ще рано.
Та я не можу так :) Маю два варіанти і мушу точно визначитися, домашні дитину вже кличуть на ім"я :)

Tequilochka
10.04.2010, 10:34
Не знаю чи сюди пишу, але маю питання. Кому не задаю в кожного кардинально різні думки. Я хочу взяти за хресну свою сестру, але я хресна в її доньки. Одні кажуть, що можна, одні категорично забороняють ( кажуть навіть священник в церкві не пропустить).

kitka
10.04.2010, 11:15
Я хочу взяти за хресну свою сестру, але я хресна в її доньки.
В нас так само є: моя мама має одну сестру і та тітка є моєю хресною, а мама моя відповідно хресною її дочки. Ніхто нічого і не думав казати, до того ж в нас це дуже поширено, але це в римо-католиків.

Curly Xena
10.04.2010, 11:27
одні категорично забороняють

чому?- хтось дає обгрунтоване пояснення?

кажуть навіть священник в церкві не пропустить

:eek::eek:

Liliyah Romanova
11.04.2010, 20:57
Не знаю чи сюди пишу, але маю питання. Кому не задаю в кожного кардинально різні думки. Я хочу взяти за хресну свою сестру, але я хресна в її доньки. Одні кажуть, що можна, одні категорично забороняють ( кажуть навіть священник в церкві не пропустить).
Мій чоловік є хресним доньки Даркового хресного. Сподіваюся, це буде достатньою відповіддю. :)

Person
11.04.2010, 23:47
Є в мого чоловіка сестра, яка має двох дітей - в доні хресним є мій чоловік, в сина я хресна. Чоловікова сестра хресна в нашого малого...
Тепер залишається, якщо Бог дасть нам ще одну дитинку брати за хресного чоловіка отої сестри - так щоб повністю "коло" замкнути :)

kityla
07.05.2010, 11:07
Підскажіть,чи можна брати за хресну, жінку нашого кума( хресного до нашого старшого сина ) нашому другому сину?

Megan
07.05.2010, 11:34
Можна.....

tvm
07.07.2010, 13:42
А можна питання? Чому батьки хрестять дітей лише тому, що так треба, це лише традиція? а як стосовно Біблії цьому питанні? Мала дитина не стає автоматично християнином лише тому що її похрестили. Вона вазгалі не розуміє того, що відбувається. Ісус Христос сам охрестився лише в 33 роки. Кожна людина, яка вважає себе християнином, повинна читати Біблію, щоб знати правила, по яких вона повинна жити (це те саме, що вважати себе медиком, лікувати людей, не вчивши анатомію людини).
Хрещення - це обіцянка Богові доброго служіння. "Того образ, хрищення не тілесної нечистости позбуття, але обітниця Богові доброго сумління, спасає тепер і нас воскресенням Ісуса Христа" (1 Петра 3:21,22)
Людина сама має усвідомлювати, що вона хоче жити по християнські щиро (а не тому що так прийнято), служити Богу (це не означає бути священником, "служити Богу" - це значить всі вчинки і думки намагатися приводити у відповідність до Біблії (бо це єдино правильна Божа інструкція для людей) і тоді хреститись.

dimalozz
07.07.2010, 13:55
А можна питання? Чому батьки хрестять дітей лише тому, що так треба, це лише традиція? а як стосовно Біблії цьому питанні? Мала дитина не стає автоматично християнином лише тому що її похрестили. Вона вазгалі не розуміє того, що відбувається.
Так то воно так, але на те воно і таїнство, що не нам його обговорювати. Ви коли святите паску і ковбаску не питаєте що вона про то думає :) дитину приносять до церкви хресні батьки, беруть її під свою опіку і церква бере під свою опіку дитину. Коли дитина виросте, то сама може вибирати собі шлях, але наразі рідні батьки і хресні зобов‘язуються виховувати дитину християнином, при цьому віддає дитину під охорону вищих сил. На хлопський розум можете вважати, що дитина вже "відмітилась" на небі через церкву, тепер її душа краще захищена від всього злого.

Liliyah Romanova
07.07.2010, 14:16
А можна питання? Чому батьки хрестять дітей лише тому, що так треба, це лише традиція? а як стосовно Біблії цьому питанні? Мала дитина не стає автоматично християнином лише тому що її похрестили. Вона вазгалі не розуміє того, що відбувається. Ісус Христос сам охрестився лише в 33 роки. Кожна людина, яка вважає себе християнином, повинна читати Біблію, щоб знати правила, по яких вона повинна жити (це те саме, що вважати себе медиком, лікувати людей, не вчивши анатомію людини).
Поцікавтеся, чому давні християни перейшли до цієї практики (досліджувати історію християнства, а не лише Біблії - корисна річ) і будете знати відповідь на своє питання.
Традиційні протестанти таким самим шляхом, як і давні спільноти, дійшли до хрещення дітей. От хочеться поділитися з дитиною УСІМ добрим, що маєш сам, особливо якщо живеш у сильній християнській спільноті. :wink:

tvm
08.07.2010, 14:18
Проблема в тому, що зараз люди хрестять дітей не тільки не читаючи Біблії (не кажучи вже про дослідження історії християнства), а в основному, що так роблять усі - тобто через традицію в нашому суспільстві, не задумуючись в принципі над питанням віри. Ну а на рахунок історії християнства, то все таки першоджерелом можливих обрядів (в даному випадку - хрещення) має бути Біблія - там немає прикладу хрещення дітей після народження. Якби так треба би було робити, то Бог би дав вказівку батькам Ісуса Христа похрестити його немовлятком.
Моя думка, що для малесенької дитини хрещення немає ніякого значення з точки зору спасіння (вічного життя) - незалежно від того, чи вона хрещена чи ні, Бог її любить. А спасеться вона лише тоді, коли визнає Ісуса Христа своїм Спасителем (а це можливо вже у свідомо дорослому віці), буде усвідомлювати питання віри і спасіння сама, і буде нести відповідальність за свої вчинки перед Богом сама, а не її хресні батьки (це також лише традиція, без Біблійної основи).

Liliyah Romanova
08.07.2010, 15:45
Ну а на рахунок історії християнства, то все таки першоджерелом можливих обрядів (в даному випадку - хрещення) має бути Біблія - там немає прикладу хрещення дітей після народження. Якби так треба би було робити, то Бог би дав вказівку батькам Ісуса Христа похрестити його немовлятком
Даремно ви намагаєтеся переконати людей, що Бог такий нудний та нецікавий. ;)
А щодо того, хто як і коли хрестить. Пропоную ходити по церквах у час хрещення й повчати тих людей, ЯК має бути. Може, хтось і подякує.

tvm
09.07.2010, 13:39
Даремно ви намагаєтеся переконати людей, що Бог такий нудний та нецікавий.

Я не знаю, чому Ви зробили висновок, що я намагаюся переконати людей в тому, що Бог нудний і нецікавий. Якраз в своєму житті я зрозуміла, що без Бога нікуди у будь-яких ситуаціях - і радісних, і печальних. Для мене Бог - мій Спаситель, Отець, Друг і зміст мого життя. Я намагалася донести думку про те, що не варто сліпо слідувати традиціям - як в даному випадку з хрещенням, варто дізнатися, що про це каже Слово Боже (а отже сам Бог).

Liliyah Romanova
09.07.2010, 15:36
Я не знаю, чому Ви зробили висновок, що я намагаюся переконати людей в тому, що Бог нудний і нецікавий.
Ну, бо типовий неофітський фанатизм видно здалеку. Не намагайтеся спасти цілий світ власноруч, бо тоді Богові роботи не лишиться. ;)

tvm
11.07.2010, 00:30
Наша дискусія переходить явно за межі теми, тому дозволю останній раз відповісти Вам так би мовити не по темі на Ваш вислів стосовно неофітського фанатизму: я вже давно не є неофіт, а крім того, якраз неофітики якраз і не доводять нецікавість і нудність Бога ,а доводять те, що віра може бути не сухою, а справжньою, бо є різні речі: просто знати що Бог існує і вірити в нього. Якщо би всі люди, які вважають себе християнами дійсно (не формально, а реально) вірили в Бога, то не було би сьогодні ні падіння моралі , ні розлучення у більшій половині моїх знайомих сімей і одруження "по зальоту" і багато чого іншого.
P.S. Я просто кожній людині би побажала полюбити читання Біблії, і там знаходити відповіді на свої питання.

Liliyah Romanova
12.07.2010, 05:42
Якщо би всі люди, які вважають себе християнами дійсно (не формально, а реально) вірили в Бога, то не було би сьогодні ні падіння моралі , ні розлучення у більшій половині моїх знайомих сімей і одруження "по зальоту" і багато чого іншого.
Головне людей поклеймити й осудити. Приймати їх такими, якими приймає їх Господь і терпляче чекає, нам, святим грішникам, дуже важко.

Koxanka
02.08.2010, 22:54
Напишіть хто-знає, скільки можна брати пар хресних батьків. І чи хтось хрестив своїх дітей в ц. Ольги та Єлизавети на вул. Бандера? Дякую

Олюська
22.08.2010, 11:36
Чому так багато людей не виходять з нехрещеною дитиною гуляти? То забобон чи воно має якесь християнське обгрунтування? а то нам ще тиждень до хрестин, а надворі так файно

Марта2
22.08.2010, 14:07
Чому так багато людей не виходять з нехрещеною дитиною гуляти? То забобон чи воно має якесь християнське обгрунтування? а то нам ще тиждень до хрестин, а надворі так файно
Та то забобон, я в 3 місяці хрещена.... і до того само собою гуляла....

Nata
22.08.2010, 15:18
Чому так багато людей не виходять з нехрещеною дитиною гуляти?
Тому що мають таких сусідів як у нас :) Моя мама щодня слухала яка я вар"ятка: нехрещену дитину на вулицю виношу :)
Олюсько, я гуляла як тільки з лікарні прийшла, а хрестилися ми вчора. Якось під час прогулянки зустріла нашого отця, ще з ним собі про хрестини поговорили :), тішився що ми вже гуляємо :)

Liliyah Romanova
22.08.2010, 18:03
Християнського нема. Ми з чоловіком навмисне ламали ці вірування в невідомо-що й ходили з Дарком гуляти до Шевченківського гаю кілька місяців перед хрещенням.
Тут таким узагалі ніхто не переймається. При тому тут нема таких людей, як в Україні, що і Богові свічку й чортові огарок. Вони або вірять і дійсно є християнами, або не вірять.
Діток хрестять у півроку й пізніше, а гуляють з ними з перших днів, і до церкви теж приходять майже одразу. Просто таку дитинку до Причастя не можна взяти в церкві, а більше ніц особливого нема. Можете спокійно ходити, куди забажаєте.

Редвумен
22.08.2010, 22:49
Християнського нема. Ми з чоловіком навмисне ламали ці вірування в невідомо-що й ходили з Дарком гуляти до Шевченківського гаю кілька місяців перед хрещенням.
А який вік є ідеальним для хрещення? і для дитинки і для батьків?

Златка
23.08.2010, 13:38
скільки можна брати пар хресних батьків

У наших двох діточок по дві пари хресних. Хрестили їх в різних священників в різних церквах, але жоден до того заперечень не мав

Маруся-мама
23.08.2010, 15:14
жоден до того заперечень не мав

цікаво в яких двох церквах? Наскільки знаю що Хрещення дається лише один раз, а якщо дитина була хрещена в одній християнській конфесії то в іншій вже не буде повного обряду, а лишень додаткові молитви. Нам священник казав що навіть якщо сталось так що ви були змушені самі охрестити дитину поливанням води їй на голову, бо боялись за її життя, священник вже цього робити не буде. Адже ми промовляємо Вірую і говоримо, що ми віримо в "єдине хрещення на відпущення гріхів". Єдине - тут ключове слово, тобто ОДИН раз можна приймати обряд хрещення. Отже якщо так сталось що ви дитину охрестили самі священник лишень відмовить над нею молитви але обряду водозанурення (поливання водою) вже робити не буде.

Тому мені дуже дивно з вашого - жоден до того заперечень не мав

---------- Додано в 13:14 ---------- Попередній допис був написаний в 13:06 ----------

А який ви хочете? Якщо дуже забобонні або дотримуєтесь законів Мойсея то обов’язково на 7-мий день треба це зробити.

Колись Ліля вже писала що не має значення коли а має значення щоб це було зроблено. Ви самі обираєте для себе оптимальний час. Я своїх хрестила по різному, але мені найбільше сподобалось з Андріаноя, бо ми її хрестили коли їй був місяць, бо нам так було найкраще - при тому всьому я до церкви ходила, дитину носила на двір і до церкви (хоча тато казав що то не пасує, правда кому не пасує????)
Чому місяць, бо в нас в церкві практикують повне занурення а в місяць дитинка як то кажуть «тримається купи» і священнику вже не так боязко було тримати малу на руках, особливо якщо священник вже не молодий. Але це лишень мої спостереження.

Orman
23.08.2010, 15:30
цікаво в яких двох церквах? Наскільки знаю що Хрещення дається лише один раз

:) я так зрозуміла, що у Златки двоє дітей і у кожної дитини по дві парри хресних, і хрестили їх у різних церквах. А не кожного по два рази.

Маруся-мама
23.08.2010, 16:48
А не кожного по два рази.

Ну дві пари хресних то одна річ, бо я щось подумала що двох по два рази і мені волосся дибки стало. :girl_crazy: Недоспала я знацця, раз так прочитала.

Liliyah Romanova
23.08.2010, 17:35
Ну дві пари хресних то одна річ, бо я щось подумала що двох по два рази і мені волосся дибки стало. Недоспала я знацця, раз так прочитала.
Точно недоспала. :xaxa: Там писало що двоє діточок мали по дві пари хресних і їх хрестили у різних церквах. Приколістка. :xaxa:

А який ви хочете? Якщо дуже забобонні або дотримуєтесь законів Мойсея то обов’язково на 7-мий день треба це зробити.
Точно 7-ий? Мені щось здавалося, що на 8-ий обрізували. Може, наплутала щось.

Нема такого поняття. Деяким узагалі дітей не варто хрестити.
Я вже колись писала, що хрещення дітей виникло із того, що спільноти були дуже сильні й християнські. Нині таке є мало-де, тому хрестити просто так дивно й священики усе частіше відмовляють у хрещенні дітей, що є правильним, як на мене. Це сприятиме зменшенню конвеєрності. Та й навіщо далеким від Церкви людям хрещена дитина? Там ніби хресні беруть на себе відповідальність виховувати в християнському дусі, але я в то не вірю. Як на мене, у далеких від Церкви людей за хресних беруть грошовитих, а не моральних християн. Ми з чоловіком обираємо хресних за особистими якостями.
Чого я не розумію, то це хрещення на дому. Але це я особисто. Церква ніби не в підпіллі, чому важко поїхати до церкви на хрещення - не ясно.

Маруся-мама
23.08.2010, 17:43
Може, наплутала щось.

Може бути... кажу ж недоспала. Але ви зануди, чес слово, не буду більше писати.

Orman
23.08.2010, 17:49
Чого я не розумію, то це хрещення на дому. Але це я особисто. Церква ніби не в підпіллі, чому важко поїхати до церкви на хрещення - не ясно.

нас з сестрою вдома хрестили. Греко-католицької діючої церкви жодної в місті не було.

Двоюрідних наших теж, брата з тої ж причини, що й нас а сестру, можливо через те, що тітка була після кесарського і не дуже ходяча, а чекати поки вона зможе піти не хотіли, скоріш за все, через забобони.

Імель
23.08.2010, 18:00
Та й навіщо далеким від Церкви людям хрещена дитина?
ги, таке питаєш
щоб "не врікали", "щоб спало добре, бо шось дуже плаче" (варіант "коліки" не підходить) :girl_crazy:
чому важко поїхати до церкви на хрещення
бо "дитина маленька, перетяги, вроки....та й нащо якщо священника можна до хати привести :girl_devil:

нас з сестрою вдома хрестили.
ги, нас з сестрою теж вдома хрестили, але коли то було!..

algo
23.08.2010, 19:03
нас з сестрою теж вдома хрестили, але коли то було!
А мене в сусіднє село несли вночі хрестити...

Liliyah Romanova
23.08.2010, 20:05
нас з сестрою вдома хрестили. Греко-католицької діючої церкви жодної в місті не було.
Ну бачиш, ти сама назвала причину. Я її, зрештою, згадала в дописі. Мене теж удома хрестили, і брата мого. Тільки в тому часі наша Церква офіційно не існувала.
А щодо того, що хрестять дуже рано, то це просто зі страху, що дитина помре до хрещення й опиниться невідомо-де. Можна назвати релігійним забобоном, по ідеї.

popelushka
06.10.2010, 16:51
В мене таке питання: мені пропонують стати за хресну маму, але я дуже хвилююся за те, що ми з чоловіком живемо не в шлюбі... Я дуже хвилююся, чи так можна, чи краще пояснити батькам мою ситуацію?

Liliyah Romanova
06.10.2010, 17:33
В мене таке питання: мені пропонують стати за хресну маму, але я дуже хвилююся за те, що ми з чоловіком живемо не в шлюбі... Я дуже хвилююся, чи так можна, чи краще пояснити батькам мою ситуацію?
Не можна, бо ви не можете до Причастя приступати, тобто є поза Тілом Христовим.
А шанси на те, що ваша ситуація зміниться, є?

popelushka
06.10.2010, 18:23
А шанси на те, що ваша ситуація зміниться, є?
Ситуація повинна змінитися, але боюсь, що не так скоро.
Дякую, Лілю. Я так і думала і була впевнена, що не можу бути за хресну.

Liliyah Romanova
06.10.2010, 18:26
Ситуація повинна змінитися, але боюсь, що не так скоро.
Якщо ви в процесі зміни ситуації, тоді я би казала поговорити зі священиком, котрий дитину буде хрестити. Він може більше порадити, відповідно до вашого випадку.

Sonne
12.10.2010, 14:26
Після хрещення користувалася крижмою(такою, як махровий рушничок) як покривальцем, але мала пару раз на нього сильно бекнула. Що порадите краще: випрати чи сховати брудне, як є?

solomka
12.10.2010, 14:47
випрати чи сховати брудне, як є?
я з крижми обом дітям пошила постіль (наволочки, простинь), відповідно діти і вимазували, і я це прала неодноразово. А те, що не можна прати крижму я взагалі не чула.

Liliyah Romanova
12.10.2010, 16:12
Що порадите краще: випрати чи сховати брудне, як є?
Випрати. ;)
У нас крижми як куска матерії не буде, бо наша хресна мама купила нам білу сорочечку, в яку малюка вберуть. То так буде з подачі мого чоловіка, котрий сказав, що там мала бути не матерія, а сорочка власне, бо й у молитві священик говорить про "одіж нову".

наталя 2204
12.10.2010, 16:27
Що порадите краще: випрати чи сховати брудне, як є?
Краще випрати.

WhateverMS
19.10.2010, 17:45
єдине, що можу сказати, так це те, що чоловік знайомої греко-католик, а вона свідок Єгови; можливо, хреститимуть в церкві на Замарстинівській (вони там брали шлюб)
Свідки Єгови шлюбу не беруть і в храм не ходять !!!

nattsol
19.10.2010, 18:16
Свідки Єгови шлюбу не беруть і в храм не ходять !!!в даному випадку, це шлюб між греко-католиком і свідком Єгови, чи в цьому є щось кримінальне? просто серед усіх моїх знайомих це не єдина пара, де хтось із подружжя є свідком Єгови, але це не їм не завадило ні вінчатись у церкві, ні хрестити дітей у ранньому віці (все відбувалося за спільною згодою сторін)

zetta
21.10.2010, 18:23
в мене от таке питання, а вже хрещену дитину можна перехрестити?

Zvizda
21.10.2010, 20:16
Ми нашого малого хрестили, коли йому було 3 неділі, в ц.Архистратига Михаїла. Правда там нам сказали, що один з кумів має бути греко-католиком. А до хрестин з малим вільно гуляли.В нас одна пара хресних батьків.

OxankaF
21.10.2010, 22:01
Гммм, прийшла я в цю тему зі своїми питаннями, може дурними)). Чи практикується у церкві щось таке, як зміна одного з хресних батьків.
Якщо, наприклад, хресний батько, "вдруг" став баптистом? у них же нема такого поняття, як хресні батьки.

Іруня
21.10.2010, 22:26

А як це? Думаю, що не можна. Бо навіть якщо дитина народжується дуже хвора, то будь-хто (мама, лікар) може її охрестити. Тоді священнику повідомляється, що дитина при таких-то обставинах охрещена і він просто доповнює всю цю процедуру, но не перехрещує.

Liliyah Romanova
22.10.2010, 00:05
Якщо дитина вже хрещена, то другий раз не потрібно хрестити.
Чи практикується у церкві щось таке, як зміна одного з хресних батьків.
Таке не практикується.
А питання зовсім не дурне, навпаки, дуже цікаве.
Хресні на хрещенні виконують роль тих, хто в імені дитини присягає вірність Христові й відрікається від нечистого.
Може в такому випадку хресна взяти на себе більше обов'язків, але якщо батьки живі, то вони самі можуть виховувати дитину в християнському (католицькому, православному) дусі.

zetta
23.10.2010, 12:12
якось то мене розчаровуе.... от зараз зустрiла людину яка виховувалась в монастирi... каже що таiнство хрещення i шлюбу даеться один раз в життi. Я до того що стiльки рiзних думок , чому ?

Liliyah Romanova
23.10.2010, 19:09
якось то мене розчаровуе.... от зараз зустрiла людину яка виховувалась в монастирi... каже що таiнство хрещення i шлюбу даеться один раз в життi. Я до того що стiльки рiзних думок , чому ?
Скільки різних? Про що мова? Воно так і є.

Маруся-мама
23.10.2010, 23:18

її перехрестити не можна, але при умові що вона була хрещена в ім’я Отця, і Сина і Святого Духа. Якщо дитина була хрещена в церкві Свідків Єгори або Мормонів, тоді таке хрещення не визнається бо в тих вірах не визнають Святого Духа.

Тому якщо ви цікавитесь переходу з Православної віри в Католицьку то ніхто вас не буде перехрещувати, просто мусите священнику сказати де ви були хрещені і якщо є якісь розбіжності, то священник просто відмовить додаткові молитви але більше нічого, ніякого занурення чи поливання водою знову не може бути. Бо ж ми говоримо Вірую і в ньому говоримо, що ісповідуємо одне хрещення на відпущення гріхів.

Якщо перехід відбувається в Православну церкву то можуть дитину перехрестити бо вони не визнають інших церков, але я можу дуже сильно помилятись. Так само відбувається в певних Протестанських сектах. Мій чоловік сам бачив такий обряд одного разу як ми були на озері, тільки вони його проводять на дорослих людях а не на дітях.

Liliyah Romanova
24.10.2010, 00:39
Якщо дитина була хрещена в церкві Свідків Єгори або Мормонів, тоді таке хрещення не визнається бо в тих вірах не визнають Святого Духа.
Окрім того ні ті, ні інші не є християнами.

Фіяна
24.10.2010, 00:49
Якщо перехід відбувається в Православну церкву то можуть дитину перехрестити бо вони не визнають інших церков, але я можу дуже сильно помилятись

ні, зовсім не помиляєтесь, більше того, знаю реальний нещодавній випадок перехрещення з православної віри київського патріархату у православну віру московського у львівському храмі останньої.
(вибачте, коментувати не буду)

Kasia
24.10.2010, 11:33
ні, зовсім не помиляєтесь, більше того, знаю реальний нещодавній випадок перехрещення з православної віри київського патріархату у православну віру московського у львівському храмі останньої.
(вибачте, коментувати не буду)
думаю, це чинять у звязку з тим, що Київський патріархат не є визнаним канонічною Православною Церквою і на митрополита Філарета накладено анафему.

хоча, теж не маю однозначної думки.

zetta
24.10.2010, 13:46
Тому якщо ви цікавитесь переходу з Православної віри в Католицьку то ніхто вас не буде перехрещувати
нi, мене просто цiкавило раз анульовують церковнi шлюби то чи анульовують хрещення.Добре що раз i на завжди. Дякую)

Маруся-мама
25.10.2010, 00:26
думаю, це чинять у звязку з тим, що Київський патріархат не є визнаним канонічною Православною Церквою і на митрополита Філарета накладено анафему.

Та скоріш за все з тих причин і поступають власне так, але у мене ци викликає купу запитань.

---------- Додано в 22:26 ---------- Попередній допис був написаний в 22:24 ----------

нi, мене просто цiкавило раз анульовують церковнi шлюби то чи анульовують хрещення.Добре що раз i на завжди. Дякую)

Ну я б не сплутувала до купи ті речі - Шлюб і Хрещення.

natorella
25.10.2010, 19:43
чи може бути хресною мамою жінка невінчана (одружена)
чи залежить від церкви?

SOLODKA
25.10.2010, 19:51
Коли ми домовлялись зі священиком про хрещення, він спитав , чи хресні батьки не мають жодних перепон,що бути хресними.Якщо одружені- то повинні бути повінчані.
Але знаю декількох хресних, що розлучились, і священик дав їм дозвіл, чи, може, не питав..:girl_flirt:

Liliyah Romanova
25.10.2010, 20:30
чи може бути хресною мамою жінка невінчана (одружена)
Тобто?
Якщо така, що живе з чоловіком без шлюбу, то не може.
І якщо живе в цивільному зв'язку без шлюбу, також не може.
Хресною має бути жінка, котра є прикладом християнки, а не антиприкладом.
Але знаю декількох хресних, що розлучились, і священик дав їм дозвіл, чи, може, не питав..
Ті, хто живуть окремо від своїх подругів (в сепарації) й не мають та не збираються мати нікого іншого, можуть бути за хресних. Якщо їхній шлюб був уневажнений, то це також не є перешкодою до того, аби бути хресними.

чи залежить від церкви?
Не залежить. Хіба який непорядний ксьондз чи піп трафиться, який віру в Бога втратив і служить лише грошам, тоді так, всіляке можливе.

natorella
25.10.2010, 20:31
Хресною має бути жінка, котра є прикладом християнки, а не антиприкладом
дякую. це і треба було сказати

Олька
27.10.2010, 17:36
Якщо моя справа в церковному суді про уневажнення шлюбу зараз в процесі (а процес довгий, вже рік триває і ще як мінімум буде пів року), то чи маю я право бути хресною?